عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: آیا این مسابقه تا حالا تاثیری در کنترل نگاهتون داشته؟
این نظرسنجی بسته شده است.
اصلا
9.54%
25
9.54%
تا حدوددی
33.97%
89
33.97%
خیلی
56.49%
148
56.49%
در کل
262 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 4.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه کنترل نگاه و ذهن (سرپرست: زینبی)

ققنوس....الان چی؟؟ چرا گریه؟؟؟
سلام

varzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzesh

اینجا رو ببین 41
اصلا انتظار این همه استقبال رو نداشتم

317317317317
ممنونم سها خانم Khansariha (18) که پیشنهاد من رو قبول کردند و تاپیک رو راه انداختند،من دو سه روز به انترنت دسترسی نداشتم الان اومدم
با اینکه مهمون داشتم تا این همه استقبال رو دیدم ،یک جوری پیچوندمش اومدم اینجا اول ارادتم رو به دوستانم نشون بدهم و بگم من هستم در خدمتتون کلی هم برای اینجا برنامه دارم

امشب چند تا برگ رو رو می کنم

1-امیرعلی
2-سعید
3-مجتبی
4-ترک
5-چکاوک
6-علیرضا
7-تولد40
8-ماینز
9-مهتاب
10-شقایق
11-سها
12-hadi
aghil69-13
14-پوریا
15- محسن

کنترل نگاه رو باید ساعتی کنترل کنیم تا راه بیافتیم
برای همدیگر دعا کنیم
یاعلی
MuscularMuscular
[تصویر:  thumb_HM-2013366757605124351372966757.6976.jpg]
سلاااااامKhansariha (48)Khansariha (48)
چه مسابقه جالبیی317317 منم هستم و موافقم که غیر نگاه به نا محذم فیلمو عکسو اینا هم باشه.. کلا هر چیزی که با نگاه کردن بهش ممکنه آدمو به گناه بنداره..53258zu2qvp1d9v53258zu2qvp1d9v
ولی فکر نکنم واسه خودم خیلی سخت باشه.. تو فیلمو عکس یکم مشکل داشتم که الان مدتیه ترکش کردم..
تو اون یکیش مکش ندارمcheshmakcheshmak

-امیرعلی
2-سعید
3-مجتبی
4-ترک
5-چکاوک
6-علیرضا
7-تولد40
8-ماینز
9-مهتاب
10-شقایق
11-سها
12-hadi
13-aghil69
14-پوریا
15-گیتا
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........
[تصویر:  23e325e16617.png]

باز آ هر آنچه هستی باز آ
گر کافر وگبر وبت پرستی باز آ
این درگه ما درگه نومبدی نیست
صد بار اگر توبه شکستی باز آ
clapping
[تصویر:  nasimhayat.png]
این مسابقه مخصوص آقایونه یا اینکه خانم ها هم باید ...
در هر حالت منم هستم

[تصویر:  29367703279740050250.gif]

1-امیرعلی
2-سعید
3-مجتبی
4-ترک
5-چکاوک
6-علیرضا
7-تولد40
8-ماینز
9-مهتاب
10-شقایق
11-سها
12-hadi
13-aghil69
14-پوریا
15-گیتا
16-امین
نشان 100 روزه

[تصویر:  94569885795166256103.jpg]
تنها راه رهایی مان ابراز عشق به اوست
عاشق خدا باشیم تا شیطان عاشق ما نباشد
[تصویر:  banner2.gif]
[تصویر:  jangjooyan.png]
سلام

امروز هم به خیر گذشت42

varzeshvarzeshvarzesh
....................
یا غنی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

حالا دوستان یواش یواش از تاریخ آخرین توبه ای که کردند رو هم بنویسین دیگه
ناسلامتی مسابقه هستش

هدف اصلی این پست آقایون بودند،چون بزرگترین مشکلات در مورد کنترل نگاه شامل این بنده خدا ها می شه

مثلا من خودم سرکار سمت راست و چپ و شمال شرقی و شمال قربی میزم پر دختره حداقل 10 تا خانم هستند اونجا 4fvfcja

نمی خواهم بگم که بهشون نگاه نمی کنم ،اما این نگاه ها رو طبقه بندی کرده و دور یک سریش خط کشیدم
:smiley-yell: نگاه به اون هر یک از این بنده خدا در حالتی که حواسشون به من نیست و یا پشت به من دارند مثال دارند با تلفن صحبت می کنند

:smiley-yell: نگاه به کسی که داره میاد یا میره ( چون نا خودآگاه چشم رو اندامشون قفل میشه )

واقعا این رو من حس کردم موقعی که آدم یک مدت جلوی نگاهش رو نگیره ،در یک سری موارد اگه بخواهد هم نمی تونه ،چون نگاهتون از دست خودتون در میره
،من چندین بار این حالت برام پیش اومده ،بعد طرف سوی نگاه من رو تعقیب کرده دیده رو بدن اون قفل شده خیلی ناراحت شده و من هم خیلی خجالت کشیدم ،Tearsتقریبا آب شدم

دقیق شدن در اندام شخصیتهای فیلم ( چون خواه ناخواه ما فیلم می بینیم اگه اونها رو بی خیال شیم کنترل نگاه رو ازدست می دهیم اگه بخواهیم هیچی نبینیم که نمی تونیم فیلم ببینیم حتی فیلمهای ایرانی تازه ایرانی ها خانوم هاش یک جوری دیگه با دل آدم بازی می کنند 13)

ذل نزدن به چهره خانم ها در موقع صحبت کردن ( البته من چون آدم خجالتی هستم کمتر این موضع پیش میاد ،اما جدیدا ،موقع صحبت نگاهم از چشمها پایین می لغزید و کنترلش دستم نبود،و به جاهای خطرناک می رسید )

تازه یک عادت بد هم داشتم یک کم درستش کردم ،بعضی موقع ها با اتوبوس می اومدم می نشستم کنار پنجره و چشم چرانی می کردم در حد لالیگا ،مخصوصا تابستون که خانم ها هم ماشالله همکاری لازم رو بعمل می آورند ،اما تازگیها وقتی می شینم تو اتوبوس یک رمان باز می کنم جلو و از خوندن اون لذت می برم

4fvfcja
به نظر من اگه ما مشکلامون رو لیست کنیم و برای هرکدوم راه حلی در بیاریم در خیلی از موقعیت ها ،نا خود آگاه اون راه حل ها به ذهن و بکمک خرد خواهند آمد ،
در مورد خ .ا من یک مشکلی داشتم که راهش رو برای خودم پیدا کردم ،خدا رو شکر الان تو خواب هم جلو این مشکل می ایستم و دچار نمی شم تا چه رسد به بیداری
MuscularMuscularMuscular
(1390 ارديبهشت 30، 0:53)ققنوس نوشته است: نگاه پاک!!!
اگه پارسال بود شاید ولی الان TearsTearsTearsTears

برای پاک بودن هیچ وقت دیر نیست 53258zu2qvp1d9v
راستی چرا اسم خودم از لیست حذف شد KoolSmiley-face-cool-2
گیتا خانم و من با هم اسممون رو 15 زدیم چون ایشون دیر تر کامنتشون رو زدند مال ایشون آخری شده و من 1744337bve7cd1t81Tears جا افتادم

حالا می ریم که لیست جدید رو داشته باشیم
Smiley-face-cool-2Smiley-face-cool-2Smiley-face-cool-2Smiley-face-cool-2Smiley-face-cool-2Smiley-face-cool-2
1-امیرعلی
2-سعید
3-مجتبی
4-ترک
5-چکاوک
6-علیرضا
7-تولد40
8-ماینز
9-مهتاب
10-شقایق
11-سها
12-hadi
13-aghil69
14-پوریا
15-گیتا
16-امین
17-محسن 2
(1390 ارديبهشت 29، 17:20)shirin_e نوشته است: خوب باشـــــــــــــــــــــــــه 42
منم میامSmiley-face-cool-253258zu2qvp1d9v

نکته اینه که، میشه مارک رو استثنا کنم لطفا؟! 4fvfcja

(این خواننده اس، منم اصلــــا نگاهم بهش بد نیس!!4fvfcja:s: )
غیر از اون سعی میکنم نگاهمو کنترل کنم!53258zu2qvp1d9v

ولی من فکر کنم
یک : این مشکل نباید برا خانم ها اینقدر جدی باشه
دو : اگه بعد از نگاه بوی شیطان و گناه رو تو ضمیرتون حس نکنین مشکلی نیست Kool

باز نمی دونم ،باید در مورد اینها هم بحث کنیم و دوستان نظر خودشون رو بدهند مخصوصا خانم ها ،چون من از احساسات خانم ها زیاد اطلاعی ندارم
535353535353535353

روشهایی برای کنترل نگاه خود از گناه

براى کنترل نگاه از گناه راهکارهایى وجود دارد که مهم‏ترین آن‏ها عبارتند از:

1- خداباورى:
اعتقاد به خدا و یقین داشتن به این که انسان در محضر خدا است و خدا ناظر بر تمام احوال و درون آدمى است، به انسان کمک مى‏کند نگاه خود را کنترل نماید. امام صادق(ع) مى‏فرماید: «فروبستن چشم از گناه میسّر نیست مگر این که انسان عظمت و جلال پروردگار را در قلبش مشاهده کرده باشد».
از امام على(ع) سؤال شد: توانایى بر کنترل چشم چگونه حاصل مى‏شود؟ حضرت فرمود: «این که خود را تحت قلمرو سلطان آگاه از همه مسائل بدانى و تسلیم او باشى».

2- توجه به آثار فروبستن چشم:
اگر انسان بداند کنترل نگاه چه آثار و برکاتى دارد، قطعاً بر ادامه آن تشویق خواهد شد. آثار و فوائدى که بر چشم پوشى مترتب است، عبارتند از:
الف) راحتى دل: کسى که چشمش را فرو بندد، دلش را آرام کرده است.
با چشم چرانى انسان احساس آرامش نمى‏کند، زیرا احساسات و غرایز شهوانى تمام ناشدنى و سیرى‏ناپذیر است و نفس اماره انسان را به بدى و زشتى هر چه بیشتر وادار مى‏کند.
امام على(ع) مى‏فرماید: «کسى که چشم فرو بندد، دلش را صفا داده است».
ب) کشف حقایق: رسول اکرم(ص) مى‏فرماید: «چشمتان را فرو بندد تا عجائبى را ببینید».
ج) شیرینى عبادت را حس کردن: پیامبر اسلام(ص) مى‏فرماید: «مسلمانى چشم خود را از زن نامحرم فرو نمى‏بندد مگر آن که خداوند شیرینى عبادتش را در دل او ایجاد مى‏کند».
د) تزویج حور العین: امام صادق(ع) مى‏فرماید: «کسى که نگاهش به زن نامحرمى بیفتد، پس چشمش را به سوى آسمان افکند و یا نگاهش را فرو بندد، خداوند حورالعین را به ازدواج او در مى‏آورد».

3- توجه به عواقب چشم چرانى:
کسى که بداند چشم چرانى چه پیامدهاى ناگوارى دارد، قطعاً به ضرر خود اقدام نخواهد کرد و نگاهش را کنتزل خواهد کرد. رسول اکرم(ص) مى‏فرماید: «کسى که چشمش را از حرام پر کند، خداوند روز قیامت چشمش را از آتش پر خواهد کرد، مگر آن که توبه کند و برگردد».
در روایت دیگر مى‏فرماید: «نگاه تیرى از تیرهاى مسموم شیطان است».
حضرت مسیح فرمود: «از نگاه به نامحرم بپرهیزید که بذر شهوت و رشد دهنده فسق است».

4- طرد افکار شیطانى:
براى کنترل نگاه، باید اندیشه را از نفوذ افکار شیطانى دور نگه داشت، زیرا گام نخست در انحراف، فکر کردن درباره آن است. امام على(ع) مى‏فرماید: «کسى که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سرانجام به آن گناه کشیده خواهد شد».

5- پرهیز از عوامل تحریک زا:
تخیّلات تحریک کننده، رفت و آمد در جاهایى که نامحرم است، گفت و گو با نامحرم، دیدن فیلم‏ها و عکس‏هاى مبتدل، زمینه را براى چشم چرانى فراهم مى‏کند.

6- دقت در دوست یابى:
بررسى‏ها نشان مى‏دهد که نوجوانان، اوّلین قدم‏هاى انحراف و تباهى را به کمک دوستان ناباب برداشته، سپس در سراشیبى سقوط قرار گرفته‏اند.آلودگى و انحراف، به سرعت از طریق دوستان نا اهل به افراد پاک و سالم سرایت مى‏کند و چشم چرانى از این قاعده مستثنا نیست.
امام على(ع) مى‏فرماید: «از معاشرت با مردم فاسد بپرهیز که طبیعت تو، ناخودآگاه ناپاکى را از طبع آن‏ها سرقت مى‏کند».

7- ازدواج: ( ای این یکی رو من هستم وای وای حالا وای وای وای وای وای Smiley-face-thumbKhansariha (8)317317317317)
یکى از راه‏هاى مؤثر در کنترل نگاه، ارضاى صحیح غریزه جنسى از طریق ازدواج است. رسول خدا(ص) مى‏فرماید: «اى گروه جوانان! هر یک از شما که قدرت ازدواج دارد، حتماً اقدام کند، زیرا این بهترین وسیله است که چشم را از نگاه‏هاى آلوده و عورت را از بى عفّتى محافظت مى‏کند».

8- تقویت اراده:
چشم چرانى اگر به صورت عادت در آمده باشد، همچون خصایص طبیعى و ذاتى، دامنه دار و پر نفوذ مى‏گردد و به منزله طبیعت دوم در مى‏آید. در این حال رهایى از این عادت ناپسند، نیاز به تصمیم و عزمى راسخ دارد. آن چه در شروع کار مهمّ است، خواستن و انگیزه داشتن است. براى مبارزه با چشم چرانى باید دو کار انجام گیرد:
الف) به خواسته نفس پاسخ مثبت داده نشود،
ب) عادت پسندیده‏اى جایگزین گردد و خود را به کارهاى پسندیده مانند مطالعه کتاب و ورزش مشغول سازد.

یا علی
تصمیممو گرفتم
مییییییییییییییییییییام
نباید سخت باشه خیلی42
منم اضافه کنین317cheshmakKhansariha (46)
[تصویر:  i320841_danbo18.jpg]
سلام

برییییید کناااااااااااااار

مرد شماره 1 کنترل نگاه وارد میشود Smiley-face-cool-2

1-امیرعلی
2-سعید
3-مجتبی
4-ترک
5-چکاوک
6-علیرضا
7-تولد40
8-ماینز
9-مهتاب
10-شقایق
11-سها
12-hadi
13-aghil69
14-پوریا
15-گیتا
16-امین
17-محسن 2
18- آرمان 30 اردیبهشت /0 ( حال میکنید چه راحت قانون گذاشتم 4fvfcja )
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

سپاس شده توسط
محسن جان وبچه ها من نمیتونم جلوی نگاهمو بگیرم.این برام غیرممکنه.ولی شماکارتون درسته .موفق باشید
جاستین جان !!

چرا عزیزم ؟؟ همه می تونند !! منظور این نیست که به خانمها نگاه نکنید !!!

منظور اینکه که نگاهمون رو کنترل کنیم ،که گناهمون کم بشه Smiley-face-cool-2 عینک بگذاریم رو اندیشه چشمهامون

خوشجال می شیم که شما هم تو جمع ما باشید
یاعلی
سلام
آقا آرمان هم زحمت قانون رو کشیدند Smiley-face-thumb عالیه Khansariha (48)
آرمان جان من در نظر نداشتم تعداد شکست ها رو بگذارم ،چون می ترسم شکست هامون زیاد باشه ،و دیگه رومون نشه دیگه اینجا اعلام کنیم، پس اگه موافق باشید تعداد رو نگذاریم Khansariha (18)

1-امیرعلی
2-سعید
3-مجتبی
4-ترک
5-چکاوک
6-علیرضا
7-تولد40
8-ماینز
9-مهتاب
10-شقایق
11-سها
12-hadi
13-aghil69
14-پوریا
15-گیتا
16-امین
17-محسن - 30 اردیبهشت
18- آرمان 30 اردیبهشت /0

یا علی
حالا برای اینکه دوستان هم شروع کنند بنویسند خودم اولیش رو شروع می کنم

من الان یک سر زدم فیس بوک یکی چند تا عکس گذاشته بود ، کنجکاو شدم و نگاه کردم !!!

فیس بوکم رو چی کار کنم 1744337bve7cd1t81

خــــــــــــــــــدایا کمک کن

دوباره Khansariha (48)
-محسن - 31 اردیبهشت cheshmak
سلام من یه ایده دارم اگه میخواین نگاهتون رو کنترل کنین یه لحظه اونو بدون پوست ببینین یعنی‌ اسکلت ،اون موقع ترسناک می‌شه نه شهوت انگیز من اینکارو کردم خیلی‌ خوب جواب میده بعدشم باید بگم یکم هم تقصیر خانم هست کوو اون حجاب فاطمی دیگه طرف با تیشرت میاد بیرون نه مانتو به امید روزی که تمدن، برهنگی نباشه....
سلام به دوستان عزيز گل
سها خانوم 40 روز كه خيلي خوبه من وقته دارم سعي ميكنم نگاهم كنترل كنم
و خوشبختانه موفق شدم البته بعضي وقتا ممكنه يه چيز نابي ببينم كه بقول خودمون نعمت ببينم
شيطانم بمن ميگه ببين چقدر زيباست
اما من چشمام ميبندم سعي ميكنم بيشتر از 1 نگاه نشه كه بشه گناه
ميدونيد كه خدا 1نگاه گناه نميدونه اگه همون 1نگاه هم گناه ميشد
ادم بايد با چشم بسته تو خيابون راه ميرفت
.
.
.
اما من ميگم چرا به چشمامون عادت نديم كه زيباييهاي طبيعت ببينيم
چرا به چشماممون عادت نديم نعمتهاي واقعي خدا ببينيم و خدا شكر كنيم
چرا به چشمامون عادت نديم خود خدا ببينيم1744337bve7cd1t81
تعجب نكنيد ادم اين زيبايي تو دنيا ميبينه اين همه نعمت و بركت تو دنيا انگار خود خدا ديده
من كه اينجوريم شما نميدونم
.
.
.
پس لطفا منم تو ليست نگاه اضافه كنيد
نشان 100 روزه
[تصویر:  23e325e16617.png]

اگه يه روزبه مشكل بزرگي برخوردي نروبه خدابگومن يه مشكل بزرگ دارم بلكه برو به مشكلت بگو من يه خداي بزرگ دارم...

[/size]بعلت مشغله فعلا متروکه میباشد[/color]
آقا محسن اصلا با حرفتون درباره اینکه نگاه بد رابه آقایان نسبت می دهید موافق نیستم پس اگه اینجوریه که میگید پس اسم خانمها رو از لیست حذف کنید
نشان 100 روزه

[تصویر:  94569885795166256103.jpg]
تنها راه رهایی مان ابراز عشق به اوست
عاشق خدا باشیم تا شیطان عاشق ما نباشد
[تصویر:  banner2.gif]
[تصویر:  jangjooyan.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان