عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 4.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه 10 روزه شرط: اعلام حضور در مسابقه (سرپرست: همساده و Queen)

روز صفر
خراب کردم ...
[تصویر:  05_blue.png]
(1399 فروردين 12، 19:58)godlover نوشته است: روز صفر
خراب کردم ...

سعی کن خدا رو بالا سرت حس کنی و به او توکل کنی . 53
خراب کردم ...
اشکال نداره دوباره بلند شو
با قدرت بیشتر
[تصویر:  mg%20h40x40__0008.gif]لیست بروز شده 1399/01/12[تصویر:  mg%20h40x40__0008.gif]

[تصویر:  MGiFs_h40x40__0076.gif][تصویر:  pichak.net-54.gif][تصویر:  MGiFs_h40x40__0076.gif]

Mohammd J.Kا / 3 فروردین .................................. 8 روز خوب داری قهرمان
  Ehsanا / 20 اسفند  ............................................. 5 روز خوب داری قهرمان
عاشق زندگی ا / 4 فروردین ...................................... 3 روز خوب داری قهرمان
  آبی ا / 9 فروردین  ............................................... 2 روز خوب داری قهرمان
  The holy oneا / 11 اسفند  ..................................... 2 روز خوب داری قهرمان
fatush76ا / 8 فروردین  ........................................... 1 روز خوب داری قهرمان
  stop98ا / 16 اسفند  ........................................ شروع روزهای خوب
godlover ا / 12 فروردین .................................... شروع روزهای خوب

خراب کردم ...

سلام
 چندتا نکته به ذهنم رسید
اول اینکه اگه بتونی سریع هر چیزی باعث لغزش شد رو از دسترس خارج کنی خیلی خوب میشه
دوم اینکه چقدر احتمال میدی که ناخودآگاه یه حد ذهنی برای خودت ساخته باشی که 7 روز معیار و متر پاکیه
سوم اینکه دنبال اراده برای پاکی گشتن خیلی از دنبال انگیزه برای پاکی گشتن بهتر جواب میده...این یعنی گام های کوچیک یعنی همین یه هفته یه هفته ها یعنی سریالی نشده بعد لغزش خیلی مهمتر از اونه که دنبال انگیزه بگردی برای پاک موندن
اگه فکر میکنی خیر و صلاحت تو پاک مونده پس انجامش بده
بازم بپر...
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
به نام او به یاد او و به یاری اش

پیام امروز(شماره 17)

بارها از پاک ماندن ناامید شدیم بارها با انگیزه شروع کردیم ولی لغزیدیم بارها در حالی که فکر میکردیم پاکی را درآغوش گرفته ایم به زمین خوردیم ولی چون به مسیر که در پیش گرفته بودیم ایمان داشتیم دست از تلاش نکشیدیم.

.......................................................

مسیر پاکی به هیچ وجه یه مسیر سر راست و اتوبانی عریض نیست از پستی و بلندی فراز و فرود پره گاه بعد از چندین ماه پاکی جمع کردن در جایی که فکرشو نمیکردیم لغزیدیم و گاهی در جایی که حتی ذره ای امید نداشتیم که از وسوسه ای بگذریم تونستیم پاکی رو حفظ کنیم. در هر حالتی سعی کردیم ادامه بدیم گاهی دویدیم گاهی راه رفتیم گاهی لنگ لنگان و گاهی سینه خیز اما چون میدونستیم مسیری جز پاکی برای ما وجود نداره ادامه دادیم.
با هم شکستش میدهیم. [تصویر:  khansariha%20(69).gif]
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1399 فروردين 13، 8:16)همساده نوشته است:
خراب کردم ...

سلام
 چندتا نکته به ذهنم رسید
اول اینکه اگه بتونی سریع هر چیزی باعث لغزش شد رو از دسترس خارج کنی خیلی خوب میشه

چیزی که باعث لغزش میشه ذهنمه ... توی این روزای تعطیل فشار میاره که مجبور میشم وسط درسم برم سراغ اینکار

(1399 فروردين 13، 8:16)همساده نوشته است: دوم اینکه چقدر احتمال میدی که ناخودآگاه یه حد ذهنی برای خودت ساخته باشی که 7 روز معیار و متر پاکیه

احتمالش زیاده چون به صورت ناخودآگاه روز هفتم به بعد فشار چند برابر میشه

(1399 فروردين 13، 8:16)همساده نوشته است: سوم اینکه دنبال اراده برای پاکی گشتن خیلی از دنبال انگیزه برای پاکی گشتن بهتر جواب میده...این یعنی گام های کوچیک یعنی همین یه هفته یه هفته ها یعنی سریالی نشده بعد لغزش خیلی مهمتر از اونه که دنبال انگیزه بگردی برای پاک موندن
اگه فکر میکنی خیر و صلاحت تو پاک مونده پس انجامش بده
بازم بپر...

منظور مورد سوم رو نفهمیدم حقیقتا
ولی آره وقتی پاکم اعتماد بنفسم بیشتره، انرژی بیشتر دارم، راحتتر روی یک چیزی متمرکز میشم و درکل حالم بهتره
تلاشمو میکنم این دفعه 10 روزو پاس کنم
سلام 303

داداش بزرگوارم...
 یه نکاتی به ذهنم رسید به عنوان برادر کوچکتر شاید به کارت اومد Khansariha (18)

اول اینکه اینکه مشکل تو ذهنته
این رو که گفتی کاملا به نظرم درسته و موافقم خ.ا یه مشکلی هست که سه جنبه داره: جسمانی، روحانی، عاطفی 
وقتی میگی از ذهنه مشکل یا میتونه از جنبه عاطفی باشه یا روحانی باید بیشتر ریز بشی ببینی چی میشه که ذهنت میره سمت این کار  وقتی از اتفاقات پیش رو و اتفاقات اینده میترسیم وقتی همینجوری به قول شما سر درس نشستیم بعد یه فکر میاد که امتحانم چی میشه کارم چی میشه بی پولی چی میشه اصلا میخوام چکار کنم در آینده یعنی ترس از آینده 

خب حالا مکانیزمی که عمل میکنه اینه همون چرخه عادت معروف: 

سرنخ: 
1- تو حالت درسی قرار گرفتن
2- در یه نقطه خاصی تو اتاق قرار گرفتن
3- به مبحث خاص درسی رسیدن
4- بعد از یه تایم خاصی از درس خوندن
و یا هر چیز دیگه

کار تکراری:
1- رویا پردازی
2- فیلم دیدن یا سایت رفتن
3- نهایتش خ.ا

پاداش:
از اون فکر و خیال رهایی پیدا میکنیم حداقلش اینه ترس از آینده تبدیل میشه به پشیمانی از خ.ا چیزی که راحتر شده تحملش برام و ذهنم با این درد بیشتر آشنایی داره.

حس میکنم تو این دام و تله همه ما افتاده باشیم. Khansariha (56) خوبیش اینه راه حل داره از این چرخه راحت شدن 49-2
.........................................................................................................................................................................
دوم اینکه حد ذهنی برای پاکی گذاشتن من نمیدونم چقدر مفیده شاید مفید بوده باشه برای کسی که مثلا بگه 10 روز پاک بمونم یا 30 روز یا مثلا یکسال یا مثلا وقتی طرف 9 روز پاک باشه نزدیک بودن به اون حد 10 روزه خیلی مثمر ثمر هستش و از لغزشش جلوگیری میکنه.
میدونی هر کسی یه روشی برای پاکی انتخاب میکنه ولی این حد پاکی گذاشتن همون اوایل معنا داره مثلا از کسی که یکسال پاکه بپرسی شاید دیگه اصلا به این فکر نکنه که من اینقدر باید پاک بمونم و حدی گذاشته باشه واسه خودش یا اگرم گذاشته اصلا بهش فکر نمیکنه.
شاید بهتر باشه از همون اول حد نگذاریم( البته شاید فقط)
اما یه نکته خیلی خیلی مهم چه حد گذاشتیم چه حد نذاشتیم اینه

فقط برای امروز
اول اینکه صیح که پا میشیم نه به روزهای پاک قبلی فکر کنیم نه تمنای پاک موندن روهای بعدی نه به سختی هایی که سپری کردیم نه به سختی هایی که جلوی راهمونه فقط برای امروز میخایم پاک بمونیم.
من میدونستم  این  جنبه علمی و روانشناسی داره ولی نمیدونستم که جنبه مذهبی و دینی هم داره
یه سخنران مذهبی یه حدیثی گفت مضمونش این بود:
هر روزی برای خودش شخضیتی داره (و به زبان حال ) اول صبح به انسان میگه از من فقط یکی خدا آفریده امروز من پیش تو هستم  پس مراقب باش با من چگونه رفتار میکنی چون فردا دیگر مرا نخواهی دید و من در روز محشر رو به روی تو قرار خواهم گرفت و شهادت خواهم داد.
بسیار زیباست!!نه؟ من که واقعا شوکه شدم اینو شنیدم خیلی مفیده اگه باور کنیم که هر روز یه شخصیت مستقل داره مخصوصا تو پاکی جمع کردن
پس فقط برای امروز
............................................................................................................................................................................................................

و اما انگیزه یا اراده؟
 میدونی هیجانات انگیزشی نهایتا تا 2 هفته دوام میارن تازه این حد بالاشه.همین 10 روزه پره از افرادی که اومدن با یه شور و شوق خاصی و با بمب انرژی که من دیگه میخام تمام کنم و پاک بمونم با کلی روحیه و انرژی این انگیزه معمولا اوایل سال اوایل هفته اوایل ماه اوایل ترم تحصیلی بعد از یک لغزش بالاس یه دلیلش بخاطر ترش هورمونهاس 
واقعا عاقلانه س پاکی رو به همچین چیزی گره بزنیم؟به انگیزه ای که مبتنی به ایام و هورمون هاست؟!!
هیچ چیزی بدتر از انگیزه به اعتماد به نفس ضرر نمیزنه...با کلی شور شروع میکنی به مغزت میگی بار اخره این بار میشه و فلان و بهمان بعد نمیشه خوب اعتماد به نفس برای آدم میمونه؟
اما اراده اینجوری نیس
اراده رو منظورم گام های کوچیکیه که برمیداریم مثلا همین که میگیم فقط برای امروز پاک میمونم یا مثلا یه کار کوچیک مثه اینکه من گردنمم بزنن دیگه فیلترشکن رو گوشیم نصب نمیکنم حتی اگه تلگرام واسم خیلی مهمه یا ویدیوی اموزشی میبینم.من فلان سایت نمیرم حتی اگه فیلتر نباشه چون تحریک میشم نمیرم.
میدونی اراده نه به هورمونهای ترشحی بستگی داره نه به حال روحی که خوشحالی یا ناراحتی
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53

پیام امروز(شماره 18)

فقط برای امروز پاک میمانم

وقتی از آینده میترسیم لازم نیست به پیچگیدگی های دنیا، سرنوشت مبهم، تلاش برای برنامه ریزی های خیلی بلند مدت فکر کنیم. معمولا بهتر است به حال و امروزمان فکر کنیم و تمرکز کنیم. یادمان هست که دنیا خداوندی دارد که اختیار با اوست از او میخواهیم عاقبت ما را ختم به خیر کند همین جمله را از ته قلب گفتن همچون آبی بر آتش همه نگرانی هاست.

شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام میخام از امروز پاک بمونم
[تصویر:  1436512806269938_large.jpg]

مولا علی (ع) : خوشا به حال آن کس که در نامه عملش در زیر هر گناه یک استغفار ثبت شده باشد.

[تصویر:  %D8%B4%DB%8C%D8%AE_%D8%B1%D8%AC%D8%A8%D8...6_copy.jpg]
 10 راز افراد با اراده
.
.

مسئولیت همه کارهای خودشان را به عهده میگیرند.
بی قید و شرط به خود و دیگران عشق می ورزند.
رسالت فردی و ارزش های زندگیشان را میدانند.
باور به اینکه می توانند هرکاری انجام  دهند.
تسلیم نمیشوند، همواره به دنبال راه حل اند.
می دانند از زندگی خود چه میخواهند.
از منطقه امن خود خارج شده اند.
به احساساتشان توجه می کنند.
قضاوت منفی نمیکنند
تفکر مثبت دارند.
.....

[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
(1399 فروردين 14، 9:34)همساده نوشته است: سلام 303

داداش بزرگوارم...
 یه نکاتی به ذهنم رسید به عنوان برادر کوچکتر شاید به کارت اومد Khansariha (18)

اول اینکه اینکه مشکل تو ذهنته
این رو که گفتی کاملا به نظرم درسته و موافقم خ.ا یه مشکلی هست که سه جنبه داره: جسمانی، روحانی، عاطفی 
وقتی میگی از ذهنه مشکل یا میتونه از جنبه عاطفی باشه یا روحانی باید بیشتر ریز بشی ببینی چی میشه که ذهنت میره سمت این کار  وقتی از اتفاقات پیش رو و اتفاقات اینده میترسیم وقتی همینجوری به قول شما سر درس نشستیم بعد یه فکر میاد که امتحانم چی میشه کارم چی میشه بی پولی چی میشه اصلا میخوام چکار کنم در آینده یعنی ترس از آینده 

خب حالا مکانیزمی که عمل میکنه اینه همون چرخه عادت معروف: 

سرنخ: 
1- تو حالت درسی قرار گرفتن
2- در یه نقطه خاصی تو اتاق قرار گرفتن
3- به مبحث خاص درسی رسیدن
4- بعد از یه تایم خاصی از درس خوندن
و یا هر چیز دیگه

کار تکراری:
1- رویا پردازی
2- فیلم دیدن یا سایت رفتن
3- نهایتش خ.ا

پاداش:
از اون فکر و خیال رهایی پیدا میکنیم حداقلش اینه ترس از آینده تبدیل میشه به پشیمانی از خ.ا چیزی که راحتر شده تحملش برام و ذهنم با این درد بیشتر آشنایی داره.

حس میکنم تو این دام و تله همه ما افتاده باشیم. Khansariha (56) خوبیش اینه راه حل داره از این چرخه راحت شدن 49-2
.........................................................................................................................................................................
دوم اینکه حد ذهنی برای پاکی گذاشتن من نمیدونم چقدر مفیده شاید مفید بوده باشه برای کسی که مثلا بگه 10 روز پاک بمونم یا 30 روز یا مثلا یکسال یا مثلا وقتی طرف 9 روز پاک باشه نزدیک بودن به اون حد 10 روزه خیلی مثمر ثمر هستش و از لغزشش جلوگیری میکنه.
میدونی هر کسی یه روشی برای پاکی انتخاب میکنه ولی این حد پاکی گذاشتن همون اوایل معنا داره مثلا از کسی که یکسال پاکه بپرسی شاید دیگه اصلا به این فکر نکنه که من اینقدر باید پاک بمونم و حدی گذاشته باشه واسه خودش یا اگرم گذاشته اصلا بهش فکر نمیکنه.
شاید بهتر باشه از همون اول حد نگذاریم( البته شاید فقط)
اما یه نکته خیلی خیلی مهم چه حد گذاشتیم چه حد نذاشتیم اینه

فقط برای امروز
اول اینکه صیح که پا میشیم نه به روزهای پاک قبلی فکر کنیم نه تمنای پاک موندن روهای بعدی نه به سختی هایی که سپری کردیم نه به سختی هایی که جلوی راهمونه فقط برای امروز میخایم پاک بمونیم.
من میدونستم  این  جنبه علمی و روانشناسی داره ولی نمیدونستم که جنبه مذهبی و دینی هم داره
یه سخنران مذهبی یه حدیثی گفت مضمونش این بود:
هر روزی برای خودش شخضیتی داره (و به زبان حال ) اول صبح به انسان میگه از من فقط یکی خدا آفریده امروز من پیش تو هستم  پس مراقب باش با من چگونه رفتار میکنی چون فردا دیگر مرا نخواهی دید و من در روز محشر رو به روی تو قرار خواهم گرفت و شهادت خواهم داد.
بسیار زیباست!!نه؟ من که واقعا شوکه شدم اینو شنیدم خیلی مفیده اگه باور کنیم که هر روز یه شخصیت مستقل داره مخصوصا تو پاکی جمع کردن
پس فقط برای امروز
............................................................................................................................................................................................................

و اما انگیزه یا اراده؟
 میدونی هیجانات انگیزشی نهایتا تا 2 هفته دوام میارن تازه این حد بالاشه.همین 10 روزه پره از افرادی که اومدن با یه شور و شوق خاصی و با بمب انرژی که من دیگه میخام تمام کنم و پاک بمونم با کلی روحیه و انرژی این انگیزه معمولا اوایل سال اوایل هفته اوایل ماه اوایل ترم تحصیلی بعد از یک لغزش بالاس یه دلیلش بخاطر ترش هورمونهاس 
واقعا عاقلانه س پاکی رو به همچین چیزی گره بزنیم؟به انگیزه ای که مبتنی به ایام و هورمون هاست؟!!
هیچ چیزی بدتر از انگیزه به اعتماد به نفس ضرر نمیزنه...با کلی شور شروع میکنی به مغزت میگی بار اخره این بار میشه و فلان و بهمان بعد نمیشه خوب اعتماد به نفس برای آدم میمونه؟
اما اراده اینجوری نیس
اراده رو منظورم گام های کوچیکیه که برمیداریم مثلا همین که میگیم فقط برای امروز پاک میمونم یا مثلا یه کار کوچیک مثه اینکه من گردنمم بزنن دیگه فیلترشکن رو گوشیم نصب نمیکنم حتی اگه تلگرام واسم خیلی مهمه یا ویدیوی اموزشی میبینم.من فلان سایت نمیرم حتی اگه فیلتر نباشه چون تحریک میشم نمیرم.
میدونی اراده نه به هورمونهای ترشحی بستگی داره نه به حال روحی که خوشحالی یا ناراحتی

هر بار یه چیزی باعث میشه که میرم سمتش، یه بار بی حوصلگی یه بار فشار روحی (ولی آدم منفی بافی نیستم فکرم برای آیندم مثبته اغلب اوقات)
درست میگی، این چرخه تکراریه هر سری کار دستم میده

ایندفعه میخام با روشی که گفتی "به جای تکیه به انگیزه به اراده تکیه کنم" چون فکر کنم خ.ا برام مثل اعتیاد شده

ببینیم چی پیش میاد
مرسی بابت راهنمایی هات Khansariha (8)
(1399 فروردين 14، 11:23)khoda.khasteam نوشته است: سلام میخام از امروز پاک بمونم

سلاااااااااااام
317
خوش اومدی Confetti

ایشالا که همیشه پاک بمونی 49-2
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53

پیام امروز(شماره 19)

در مسیر پاکی یاد گرفتیم هر چند که نیروی انگیزه چه از درون و چه از بیرون میتواند به سرعت ما بی افزاید ولی نیروی ارده بسیار مثمرتر است.

منظور از اراده چیزهایی که تو ذهنمون هست راجع به باورهای اساطیری مثل کندن کوه یا فتح قله یا ریاضت های طولانی نیست. ما با فروتنی به این باورهای اساطیری احترام میذاریم و بعبارتی دنبال رد و تاییدش نیستیم.منتهی منظور ما از ارده یعنی انجام دادن کارهای خیلی کوچیک اینقدر کوچیک که حتی گاهی احمقانه به نظر میرسند و به نظر نمیاد روی پاکیمون تاثیر بزارن ولی همین کارهای کوچیک رو مداوم انجام دادن چه حال و حوصله باشه چه نباشه چه سالم باشیم و چه بیمار.مثلا یکی ممکنه تصمیم بگیره که فقط در حد یک دقیقه حق داره با جنس مخالف در فضای مجازی صحبت کنه و نه بیشتر حالا ممکنه که فرد متاسفانه جور دیگهای و به وسیله دیگه ای لغزش کنه و نتونه پاکی جمع کنه ولی حتی تو اون روزی هم که لغزش کرده این 1 دقیقه رو رعایت کرده مثالهای دیگه میتونه 1-خاموش کردن گوشی موبایل در ساعتهای دلخواه مثلا 10 شب تا 8 صبح 2-خوابیدن در جایی غیر از اتاق شخصی3- دوش گرفتن کمتر از  3 دقیقه و ....

حالا مثلا من روی دوش گرفتن کمتر از سه دقیقه تمرکز میکنم. تحت هر شرایطی حتی اگه 10 بار در اون روز هم لغزش کردم این یکی رو رعایت میکنم. این عادت میشه بعد خودش انگیزه درست میکنه و اراده قوی تر میشه

شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام و عرض ادب و احترام به دوستان عزیزم
دور بودن از کانون شرایط رو برای من دشوارتر کرد
این چند روز پشت هم پاکیم شکست و دوباره احساس میکنم بعد از ماه ها حافظه‌ام بهم ریخته!
روز صفرم
من عاشق زندگی‌ام و به انسان‌ها کمک می‌کنم عاشق زندگی باشند

و هرچه به افراد بیشتری خدمت کنم شادتر خواهم بود

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان