عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

نقل قول: سرباز گمنام :

اتفاقا رشته روانشناسی رو دوست دارم

گاها توی خونه و مدرسه دوستان و اعضای خانواده رو آروم کردم یا بهشون کمک کردم
حتی جرئت این رو هم دارم که به بزرگتر از خودم هم توصیه کنم و مشاوره بدم
اما
نکته اینجاست که فکر می کنم روانشناسی درآمدی نداره

یکی از مواردی که ماها توی انتخابمون در نظر میگیریم همین صحبتای دیگرانه...

درسته که نیاز به مشورت داریم و از تجربه ی دیگران استفاده میکنیم ولی باید مقدارش محدود باشه....

متاسفانه اطراف ما خیلی وقتا اطلاعات اشتباه دست به دست میچرخه...(منظورم این نیست که برای روانشناسی کار ریخته )

مثلا یهو یکی میگه فرهنگیان خیلی خیلی خوبه و این حرف میوفته سر زبونا ... کاری با درست و غلطش ندارم ولی در مورد این صحبتا هم تحقیق 

کنید...

مثلا یه بنده خدایی بود میگفت اخه کی گفتار درمانی رو انتخاب میکنه؟! اصلا گفتار درمانی دیگه چیه؟! در صوری که یکی از اشناها گفتار درمانی میخوند

و سه ماه بعد از فارغ التحصیلی استخدام شد! 53258zu2qvp1d9v

یا اینکه پول توی پزشکی ....خب شما دوازده سال برای هر کاری شب و روز زحمت بکشی به پول میرسی! Gigglesmile

و اما در مورد اجرا :

مجری شدن رو نمیگم غیر ممکنه ولی احتما موفقیتش خیلی کمه...مثل خوانندگی و بازیگری و بسیاری از هنر ها...

خیلی از این افراد اصلا درس مرتبط با اجرا نخوندن!

اینا به عنوان فعالیت جانبی میتونن قرار بگیرن.... منم الکترونیک رو همزمان با پرستاری میخوندم و جزو تفریحاتم بود... الان هرچی دارم به خاطر همون 

الکترونیکه!

اسمش تفریحه ولی تا سطح خیلی بالایی میتونه پیشروی کنه...

اما بعضی رشته هارو نمیشه به صورت ازادانه خوند و یاد گرفت مثل اتاق عمل!

جای این موارد رو درست انتخاب کنید... نه خیلی خوشبینانه نه خیلی بدبینانه....

چیزایی که دستگیرت شد رو برامون بنویس cheshmak

نقل قول: سلام ، منون از وقتی که میزارین..

میشه راجب به روانشناسی و پزشکی هم بگین؟!  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

در مورد روان میتونیم یکی از دانشجوهای روان (چنتا تو کانون داریم) رو دعوت کنیم که برامون توضیح بدن....

اما در مورد پزشکی کدوم قسمتارو بیشتر بنویسم؟ دانشجویی؟ علوم پایه استاژری و اینترنی و رزیدنتی! یا شرایط کار و وضعیت مناطق محروم؟

چون اگه بخوام از صفر تا صدش بنویسم باید بریم تا صفحه ی 200! 4chsmu1
 سپاس شده توسط
سلام و دو صد درود خدمت سرپرست تاپیک و فعالان این تاپیک 303

سوال دارم  Khansariha (129)

به جنجالی سوالات قبلی نیست ولی خب سواله دیگه 65

بعضی از کتاب های تستی و کمک درسی ، درسنامه های خیلی طویل و طولانی ای دارند که خوندنشون هم زمان زیادی می‌بره هم خسته کننده است .
سوالم اینه حتما باید اون درسنامه ها رو خوند یا میشه اگه به درس مسلط هستیم فقط نکات مهمش رو بخونیم و سریع از اونا رد بشیم یا حتما حتما حتمن باید خونده بشن ؟

[تصویر:  IMG_20220123_165628.jpg]
!Let's Not LOsE Without fIGHting
 سپاس شده توسط
نقل قول: سرباز گمنام :

اتفاقا رشته روانشناسی رو دوست دارم

گاها توی خونه و مدرسه دوستان و اعضای خانواده رو آروم کردم یا بهشون کمک کردم
حتی جرئت این رو هم دارم که به بزرگتر از خودم هم توصیه کنم و مشاوره بدم
اما
نکته اینجاست که فکر می کنم روانشناسی درآمدی نداره
یه حرف خیلی مهم.... 

داداش اگه دنبال پول باشی بهش نمیرسی 
عوضش کشورت و مردمش و دوست داشته باش 
و هدفت خدمت به مردم باشه اون موقع پول میدوئه سمتت!!! 

آقا یه خبر فوق العاده 
کل مصوبات شورای انقلاب فرهنگی برای کنکور ۱۴۰۲ به بعد لغو شد!!!! 

چقدر خبر خوبی بود ... 

نقل قول: بعضی از کتاب های تستی و کمک درسی ، درسنامه های خیلی طویل و طولانی ای دارند که خوندنشون هم زمان زیادی می‌بره هم خسته کننده است .

سوالم اینه حتما باید اون درسنامه ها رو خوند یا میشه اگه به درس مسلط هستیم فقط نکات مهمش رو بخونیم و سریع از اونا رد بشیم یا حتما حتما حتمن باید خونده بشن ؟
داداش منم این مشکل و دارم... 

کتاب های مشاوران و خیلی سبز درسنامه خیلی مفصلی دارن خصوصا مشاوران 
ولی فوق العاده هستن 
رتبه یک کنکور ۱۴۰۰ انسانی  می‌گفت من درسایی مثل تاریخ و جغرافیا و روانشناسی و اینارو من بیشتر تست میزدم 
ولی درسی مثل فلسفه منطق و ریاضی و اقتصاد درسایین که خیلی درسنامه توشون مهمه 
 سپاس شده توسط
نقل قول: آقا یه خبر فوق العاده 
نقل قول: کل مصوبات شورای انقلاب فرهنگی برای کنکور ۱۴۰۲ به بعد لغو شد!!!! 
نقل قول: چقدر خبر خوبی بود ... 

سلام داداش . 
مطمئنی ؟ کجا گفتن ؟
 سپاس شده توسط
(1400 بهمن 3، 19:18)محسنین نوشته است:
نقل قول: آقا یه خبر فوق العاده 
نقل قول: کل مصوبات شورای انقلاب فرهنگی برای کنکور ۱۴۰۲ به بعد لغو شد!!!! 
نقل قول: چقدر خبر خوبی بود ... 

سلام داداش . 
مطمئنی ؟ کجا گفتن ؟

همانطور که پاسخ را می‌بینید، مصوبه مجلس تقدم داشته،‌در عین حال شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرجع عالی سیاست‌گذاری در چارچوب سیاست‌های کلی نظام محسوب می‌شود اما شورا صلاحیت ورود به این موضوع را نداشته است.
جلواتی تصریح کرد: رونوشت این نامه برای رئیس‌جمهور هم ارسال شده است تا در جریان باشد و بر این اساس ملاک عمل سازمان سنجش همین نامه معاون رئیس‌جمهور باید باشد؛ البته باید تدابیری اندیشیده شود تا زیرساخت‌ها تأمین شود و با عجله نسبت به حذف کنکور اقدام نشود. 
وی با بیان اینکه عدالت باید سرلوحه کار باشد، گفت: بر این اساس کنکور ۱۴۰۲ هم مانند کنکورهای سال‌های قبل خواهد بود یعنی مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا نمی‌شود.  
انتهای پیام/
 سپاس شده توسط
ممنونم آقا افرا 53
لطف کردید

سایلنت ویس جان تشکر
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
 سپاس شده توسط
نقل قول: tagon :

درسنامه رو بقولیم؟!

سوال جنجالی بعدی 
Gigglesmile

ببین تاگون جان خیلی از درسا ممکنه چنین مشکلی داشته باشن... نویسنده های کتابای تست هم بعضی وقتا برای سنگین شدن کتاب توضیحات بیش

از حد میدن و میبینی شب شد و هنوز یه درس تموم نشد!

زیست نشر الگو خیلی این حالت رو داره یا شیمی مبتکران....

حالا چکار کنیم؟

باید اول ببینیم چه مقدار از درس رو بهش تسلط داریم! اگه کتاب درسی رو نخوندی اول اونو بخون بعدش ده تا تست بزن ببین وضعیت در چه حده...

اگه خیلی اوضاع خراب بود (در حد 10-20 درصد ) یعنی باید درسنامه رو بخونی....

برای مرور هم اصلا با این درسنامه های طولانی کاری نداشته باش.... یا خودت خلاصه نویسی کن یا از کتابای خلاصه استفاده کن....

وقتی درصد بالا هم میزنی وقتتو با این درسنامه های طولانی هدر نده...تست بزن هرجا ایراد داشته باشی خودش مشخص میشه و به تسلط 

میرسی... 53

----

در مورد وضعیت کنکور 402 واقعا نمیدونم چی بگم که اینقد بچه هارو اذیت میکنن....

ولی در هر صورت کسایی که تلاش بیشتری کردن پیروز ماجرا هستن...پس نگران نباشید....

هر اتفاقی بیوفته عدالت تقریبا سر جاشه....

53
 سپاس شده توسط
سلام نیاز به تمرکز دارم برا درس و خوندن ولی ندارم
.
چیکار کنم.
اضطراب فوق العاده زیادی همچنان حاکمه .
تقریا میشه گفت تازه دارم برا کنکور شروع میکنم اما صفر نیستم.

سپاس شده توسط
(1400 بهمن 9، 19:48)amirabbas.s2021 نوشته است: سلام نیاز به تمرکز دارم برا درس و خوندن ولی ندارم
.
چیکار کنم.
اضطراب فوق العاده زیادی همچنان حاکمه .
تقریا میشه گفت تازه دارم برا کنکور شروع میکنم اما صفر نیستم.

سلام امیرعباس جان... 53

تو خونه راه میری و منتظری یه موقعیت خوب پیدا بشه.نمیدونم بعضیا دوس دارن ساعت رند بشه !  Gigglesmile
روز رند بشه!  Gigglesmile

الان اگه راه بهتری به جز درس خوندن داری که خب چه خوب .اگه نداری همین الان شروع کن به خوندن...این جوابش یا ارست یا نه دیگه...

۱۵۰ روز مونده تا کنکور ... اینو به سه قسمت تقسیمش کن و براشون برنامه ایی منطقی بریز... 
اگه خواستی برنامتو برای ماهم بذار... 
اینکارا خیلی سادست فقط باید شروعش کنی. 49-2
 سپاس شده توسط
سلام خسته نباشید آقای افرا
من دوازدهم هستم رشته فنی حرفه ای کامپیوتر و امسال کنکور دارم اما کنکور من کنکور کاردانی هست و با کنکور سراسری فرق داره و تاریخش هم متفاوته کنکور کاردانی سال 1401 4 شهریور روز جمعه گرفته میشه، و منابعی که توی کنکورم از این قراره
[تصویر:  screenshot_20220130_130051_c6l3.jpg]
و من حدودا 7 ماه و 20 روزی وقت دارم، هنوز به طور منظم روزی چند ساعت نمیخونم اکثرا هر یه روز درمیون میخونم و نمیتونم ثبات داشته باشم رو برنامه ریزی که دارم روی درسم و دروس تخصصیم که ضریب 12 داره و خیلی مهمه رو هنوز به اون صورت شروع نکردم به خوندنش، میخواستم یه مشاوره و نظری در این باره بدی که تو این چند ماهی که وقت دارم از شانس خوبم دو ماه با کنکور سراسری فاصله داره چطور و چه قدر برا تخصصی و دروس دیگه وقت بزارم خیلی ممنون مچکرم  302
اللهم عجل لولیک الفرج  302

بر آن عهد که بستم هستم 27 /04 / 1401
عید غدیر خم ‌18 /12 /1443
 سپاس شده توسط
سلام به امیر محمد عزیز 53

مرسی از توضیحاتت...منم زیاد اطلاعاتی در مورد فنی نداشتم ....

یه کلیاتی در مورد ساعت مطالعه میگم که اونم از روی رشته های نظری برداشتم نه اینکه مخصوص فنی باشه انشالاه که مفید باشه 53

مهمترین نکته در مورد تقسیم ساعت مطالعت اینه که باید با ضریب دروس متناسب باشه....

مثال دقیق میزنم :

به فرض شما 6 ساعت در روز مطالعه ی مفید دارید. 6 ساعت معادل 360 دقیقست...

مجموع ضریب دروس (طبق این جدولی که گذاشتی) 24 تاست...

360 دقیقه رو تقسیم میکنیم به 24 تا که بدونیم به ازای هر ضریب چند دقیقه باید مطالعه رو اختصاص بدیم...

میشه 15 دقیقه...

حالا اگه ضریب درسی 4 هست باید 4 تا 15 دقیقه یعنی 1 ساعت براش قرار بدید

اینطوری تناسب برقرار میشه و از هدر رفتن وقت برای یک درس بی اهمیت جلوگیری میشه...

مورد دوم بلند مدته...

همون طوری که گفتی 230 روز وقت داری تا کنکور... ازین 230 روز یک ماه اخر رو به جمع بندی و تست زمان دار و استقامت اختصاص میدی....

200 روز دیگه رو به سه قسمت تقسیم کن...

سر هر کدوم ازین قسمتا حتما باید مرور کل درسایی که مطالعه کردی رو داشته باشی که فراموش نشه...

اگه درسی رو فراموش کنی انگار که داری از صفر شروع میکنی پس حواست بهش باشه....

تقسیم کردن این روزها به چنتا بازه ی زمانی باعث میشه که ذهنت بتونه بهتر تصمیم بگیره...اگه یه برنامه ی خیلی طولانی داشته باشی ذهن 

ما احساس میکنه که همیشه وقت داره و درس رو میذاره کنار!

حالا اگه برنامه ریزی کردی و سوالی داشتی در خدمتم 53
 سپاس شده توسط
سلام
اینکه می گم شاید خیلی قدیمی باشه

ببین چه رتبه ای تقریبا لازم داری برای رشته و دانشگاهی که می خوای
بعد کارنامه برای اون رتبه سرچ کن، درصدها رو تحلیل کن مثلا زمان ما آزمون که می دادیم اکثر بچه ها ریاضی درصداشون خیلی پایین بود به فرض اگه تو سی درصد می زدی اون ریاضی تو رو می برد آسمون چون یهو از خیلیها جلو می افتادی

تحلیل داده ی بعدی که لازم داری تحلیل سوالات آزمون طی ده سال گذشته است
الف) ببینی چقدر از سوالات مربوط به کدوم مباحثه مثلا گسسته کلش ممکنه تو اکثر سالها دو تا سوال داشته باشه اما تو بیشتر سالها مشتق چهار تا سوال داشته (از خودم می گم ها شما برو سرچ بزن) خب پس می فهمی با توجه به ضیق وقت اگر برای مشتق زمان بگذاری درصد بهتری می تونی بگیری
ب) ببینی مباحثی که توش خوبی چقدر میاد؟ شاید درصد مورد نیازتو فقط با تمرکز و تست فراوان تو مباحثی که بلدی به دست بیاری لازم نباشه بشینی همه ی مباحث رو بخونی (چون نشدنیه رو همه چیز صد در صد تمرکز بگیری) به قول دبیر ما «اگر نصف مباحث رو با دقت صد در صد بخونی ارزشش بیشتره تا همه ی مباحث با دقت پنجاه درصد چون در حالت اول هر تستی زدی مطمئنی درسته ولی در حالت دوم هر چی بخوای بزنی هم طول می کشه تا حل کنی وقتت سر جلسه می ره هم به جواب شک داری»

تحلیل بعدی دفترچه هاست و زمانشون ببین چند تا دفترچه داری و برای هر کدوم چقدر وقت داری. یهو به خودت نیای ببینی درسایی که خوندی همه اش مال یه دفترچه است و از اون یکی دفترچه کم خوندی سر یه دفترچه وقت کم بیاری سر اون یکی دفترچه وقتت به بطالت بره.

از رو اینها تصمیم می گیری چه درسایی و چه مباحثی رو باید بخونی. بعدش تازه!!! می رسیم به برنامه ریزی درسیت و به کتابهای مناسب برای اون درسها و روش خوندن هر درس

نظر شخصی من اینه که مثل مدرسه بشین برنامه کلاسی بنویس این روز این چند درس هر کدوم انقدر زمان ، حجماشم که قبلا تعیین کردی . زنگ خوندن و زنگ استراحت بینش هم که 45 دقیقه و 15 دقیقه هستن. هیچ وقتم شب بیدار نمون. نرمش هم کن هر صبح. آب هم فراوان بخور هویج و کرفس و سیب و ... بخور ولی غذای سنگین یا ترشی و ... نخور. زمان تفریحت حتما باشه ولی به هیچ عنوان شامل کار با چشم و به صورت نشسته یا دراز کش نباشه چون اون طوری که خستگیت در نمیاد!

همینا
موفق باشی.

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
سلام 303

یه سوال داشتم در ارتباط با ثبت نام کنکور

گزینه ای که نوشته تمایل به شرکت در دانشگاه غیر دولتی_غیرانتفاعی 
شامل آزاد و پردیس هم میشه؟
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
 سپاس شده توسط
خیلی متشکر از خانم می توانم که برامون توضیحات خوبی دادن 53

نقل قول: سلام [تصویر:  303.gif]

برای ازاد و پردیس نیازی به کد غیر انتفاعی و پیام نور نیست....

قبلا موقع انتخاب رشته هزینه ی ازاد جدا حساب میشد احتمالا امسال هم همینطوره...
 سپاس شده توسط
(1400 بهمن 12، 10:40)افرا نوشته است: خیلی متشکر از خانم می توانم که برامون توضیحات خوبی دادن 53

نقل قول: سلام [تصویر:  303.gif]

برای ازاد و پردیس نیازی به کد غیر انتفاعی و پیام نور نیست....

قبلا موقع انتخاب رشته هزینه ی ازاد جدا حساب میشد احتمالا امسال هم همینطوره...

که اینطور..ممنونم Thankyou
از بین غیرانتفاعی و پیام نور کدوم بهتره انتخاب کنم؟
مشاورم گفت پیام نور بزن Hanghead
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان