عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

نقل قول: الان ازین کتاب جدید راضی هستی
راستش هنوز نخریدمش‌ ولی خیلی مطمینم بهتره از کتاب خیلی سبز...
از طرفی هم با سوال های کنکور ۱۴۰۰ نود و نه درصد تشابه داشته !
(1401 ارديبهشت 5، 12:53)Silent Voice نوشته است:
نقل قول: الان ازین کتاب جدید راضی هستی
راستش هنوز نخریدمش‌ ولی خیلی مطمینم بهتره از کتاب خیلی سبز...
از طرفی هم با سوال های کنکور ۱۴۰۰ نود و نه درصد تشابه داشته !

ماشالاه 99 درصد! اون یه درصد کجا بوده؟ Gigglesmile

چه تبلیغی میکنن Gigglesmile
[تصویر:  img_20220426_220203_213_0v36.jpg]
 سپاس شده توسط
مرسی سایلنت جان...

بچه ها درسته که خیلی وسوسه کنندست که چنین صحبتایی میشه...

مثلا فلان درصد مشابه کنکور! 
اما ته داستان چیه؟

من بارها کتاب و پکیج و جزوه های شبیه ساز کنکور و پیشبینی کنکور رو دیدم بررسی کردم...

به چنتا نتیجه رسیدم.
اولیش اینکه یه کتاب تست ۳۰۰۰ تا تست قرار میده خب مشخصه که ازین ۳۰۰۰ تا بر حسب تصادف توشون مشابه کنکور پیدا میشه...
مگه مطالب کتاب درسی چقدره؟! 

و از طرف دیگه! دانش اموزی که برای یک درس اینقد سوال رو جواب بده و تمرین کنه خب مشخصه به حدی از تسلط میرسه که دیگه نیازی نداره سوال مشابه باشه یا متفاوت! 
هرچی دم دستش بیاد جواب میده! 

بعدش هم یهو میدیدم سوالی که شخص طرح کرده و میاد میگه مشابه کنکور ، کلی تفاوت داره با سوال کنکور جوری که کلا داستان بهم میریزه...

پس لطفا سراغ پکیج های عجیب غریب نرید...
شما از هر مبحثی زیاد تست بزنی به تسلط میرسی حالا هر سوالی جلوتون بذارن جواب میدید!  53
سلام 

سوالاتی برای پرسش و مطرح کردن داشتم اینجا میپرسم
این روشی که اینجا میگم روش تست زنی من هست مرحله به مرحله:
1-خوندن مبحث و درسنامه 
2- تست آموزشی زدن... (یادگیری اولیه) مثلا از تمام ۲۶ تست ۱۳ تارو میزنم و مارکدار کردن تست های سخت و دشوار و شک دار و نزده یا حتی تست هابی که به سختی درست زدم
3- بیست و چهار تا سی ساعت بعدش از اون مبحث سیزده است بعدی و میزنم =یادگیری کامل و دوباره مارکدار کردن طبق همون فرمول بالا 
۴.بعد یک هفته که اون ۲۶ تست و زدم تست های مارکدار شده و یه دور دیگه میزنم
۵. یک تا چند روز قبل آزمون تست زمان‌دار می‌زنم

دیروز مرحله اول و دوم و عملی کردم ...
امروز هم مرحله سوم که بشدت حقیقتا از من انرژی گرفت طوری که نتونستم کتاب تست هابی  که امروز قرار بود برسم بخونم . بخونم... 
بعد انجام اون مرحله سومه بشدت خسته بودم..

بشدت ...
حالا سوالم اینه که من تنبلم یا این روش برام سنگینه ؟
 سپاس شده توسط
سلام داداش جان
به نظرم در شروع، روزای اول مطمئنا سخت میگذره
روزای بعدش میتونی تعداد تست ها رو بیشتر و بیشتر کنی
و البته باید تست ها با کیفیت و دقت زده بشه 
به نظرم برای روزای اول خوبه
برنامه هم خوبه
به شرطی که در آینده تعداد تست ها بیشتر بشه
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
 سپاس شده توسط
سلام.
آقای افرا؛ برای تابستون سال دهم به یازدهم، به نظر شما چه ساعت مطالعه روزانه و چه تعداد تست مناسبه؟ 
و کلا توی این تابستون دقیقا چه کارهایی رو پیشنهاد میدید؟ 
53
.
.
.
 سپاس شده توسط
دوستان سلام
خواستم بپرسم دوستان تجربی، چه کتاب های کمک آموزشی برای دهم خریدن و از چه آزمون آزمایشی هایی استفاده کردن...

سپاس شده توسط
(1401 تير 6، 15:19)سرباز گمنام نوشته است: دوستان سلام
خواستم بپرسم دوستان تجربی، چه کتاب های کمک آموزشی برای دهم خریدن و از چه آزمون آزمایشی هایی استفاده کردن...

سلام.
مدرسه ما، بهمون برای زیست خیلی سبز و نشر الگو - برای فیزیک خیلی سبز و نردبام - برای ریاضی خیلی سبز و آیکو و نردبام - برای شیمی خیلی سبز و بهمن بازرگان ، پیشنهاد دادن. 
و به ترتیب کتاب‌های اولی سطحشون متوسط و کتاب‌های دومی سطحشون بالا بود. 53258zu2qvp1d9v 
که من برای همه درسام خیلی سبز رو گرفتم،
 نردبام خوبیش اینه که تست‌هاش کمتر اما عمیق‌تره، و خیلی سبز تست‌هاش بیشتره اما سطحش پایینتر از نردبام هست.. 
بستگی به خودتون و مدرستون داره؛ که کدوم بیشتر به کارتون میاد.. daghighan
خیلی روی نوع و اسم کتاب تست تمرکز نکنید. هر کتابی که بگیرین خوبه، فقط وقت بزارید و تست‌هاش رو کامل بزنید. 53
.
.
.
 سپاس شده توسط
ممنونم خانم سایلنت اسکریم 53

سپاس شده توسط
سلام داداش گلم  303

من با کتابایی که خانم silent scream  فرمودن موافقم .

فقط پیشنهاد های شخصی خودم برای کسی که میخواد خودآموز پیش بره (بدون دسترسی به معلم ) : 

ریاضی : آموزش شگفت انگیز + نردبام 

حد وسط این دو تا میشه پرسش های چهارگزینه ای خیلی سبز 

فیزیک : آموزش شگفت انگیز + نردبام 

بازم مثل ریاضی حد وسطش همون کتاب عادیشه

شیمی : مبتکران تک جلدی بهمن بازرگانی 

زیست : نشر الگو اشکان هاشمی . به خاطر وویس ها و فایل های بی نظیر ضمیمه کتاب . سواد زیستی رو بالا میبره ولی گاهی تحلیلای اشتباه و گیج کننده پیش میاد .

ولی داداش یه چیزی میگم ، زیاد درگیر نشو رو منابع . 
برای هر درسی یک کتاب بگیر تا تمومش نکردی بعدی رو شروع نکن . اصلا بعد از خرید حتی سرچ هم نکن درموردشون. 

اگر رو انتخاب  منبع 
وسواسی عمل کنی کلات ،  پسِ معرکه خواهد  بود Khansariha (56)

امیدوارم موفق باشی داداش  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
سلام به همگی 303

درباره انگیزه سوال دارم .

وقتی شروع به خواندن برای کنکور میکنیم ، معمولا انگیزه خاصی نداریم و کلی ترس داریم ، ترس عقب بودن از بقیه ، ترس نتیجه نگرفتن ، ترس از اینکه زحمت ها از بین بره .

کلی با خودمون کلنجار میریم که آیا خواندن برای کنکور درسته ؟ آیا برای اینکار ساخته شدیم ؟ ، و در این حین پریشانی و نگرانی و سردرگمی میاد به سراغمون . 
از اونطرف به خ.ا دچاریم و از طرفی دیگه بحران شخصیت به سراغمون میاد ، اگه وسواس فکری هم داشته باشیم که دیگه هیچی .

به نظرتون باید چیکار کنم قبلا خیلی انگیزه داشتم برای کنکور اما الان خیلی تلاش برام سخته و بیشتر شده یک هزارتوی روانی تا یک راه برای زندگی بهتر داشتن .

اینم اضافه کنم که هنوز درست و حسابی خودم و علایق و استعدادم رو نمیشناسم.
!Let's Not LOsE Without fIGHting
 سپاس شده توسط
(1401 تير 15، 12:44)Tagon نوشته است: سلام به همگی 303

درباره انگیزه سوال دارم .

وقتی شروع به خواندن برای کنکور میکنیم ، معمولا انگیزه خاصی نداریم و کلی ترس داریم ، ترس عقب بودن از بقیه ، ترس نتیجه نگرفتن ، ترس از اینکه زحمت ها از بین بره .

کلی با خودمون کلنجار میریم که آیا خواندن برای کنکور درسته ؟ آیا برای اینکار ساخته شدیم ؟ ، و در این حین پریشانی و نگرانی و سردرگمی میاد به سراغمون . 
از اونطرف به خ.ا دچاریم و از طرفی دیگه بحران شخصیت به سراغمون میاد ، اگه وسواس فکری هم داشته باشیم که دیگه هیچی .

به نظرتون باید چیکار کنم قبلا خیلی انگیزه داشتم برای کنکور اما الان خیلی تلاش برام سخته و بیشتر شده یک هزارتوی روانی تا یک راه برای زندگی بهتر داشتن .

اینم اضافه کنم که هنوز درست و حسابی خودم و علایق و استعدادم رو نمیشناسم.

سلام ، اگر اجازه بدین من میخوام این پست و پاسخ بدم : )
ـــــــــــــــــــ
اول اینکه کنکور یک مرحله ی ثابت برای همه ی محصل هاست . مگراینکه مثلا یکی المپیادی باشه بتونه باهاش جلو بره یا ی استعداد خیلی خاص داشته باشه ک بهتر از کنکور نتیجه بگیره . 
کنکور یک غول نیست که شما بگید من برای کنکور ساخته شدم . کنکور یک مرحله هست ک شمارو میرسونه ب مرحله ی بعد .
استرس برای کنکور طبیعی هست ولی نباید ب شکل منفی نمود پیدا کنه . باید تلاش کرد که این استرس و اضطراب رو مدیریت کرد . 
اونم با خودآگاهی . 
ـــــــــــــــــــــــــــــ
انگیزه هیچوقت خودش نمیاد سراغتون . انگیزه با فعالیت کم کم تو زندگی شما جریان پیدا میکنه . 
هیچ آدم موفق اولش انگیزه نداشته ک صبح با هیجان و علاقه بیدار بشه بره سراغ اون فعالیت خاصی ک مدنظرشه . بلکه اولش به سختی ، در ادامه با عادت کردن و نهایتا با دیدن اون موفقیت های کوچیک هیجان و انگیزه جریان پیدا میکنه و آدم با هیجان بیداره میشه ک برم سراغ این فعالیت خاص ک از قضا سخت هم هست . 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
لطفا سردرگم نباشید . هدف هاتون و خرد کنید . هدف نهایی کنکور هست ولی هدف های کوچیکتر یادگیری ، تسلط روی مطالب ، مدیریت تست زنی و کم کردن اشتباهات ، آوردن نمره و تراز های خوب و پیشرفت های تحصیلی هست ک این مسیر ختم میشه ب کنکور . 

پیشنهاد میکنم اول تشخیص بدید ک ب چ درس و زمینه ای علاقه مند هستید . از کدوم درس ها بدتون میاد . نقطه قوت ها و ضعف هارو بشناسید و اول اون هارو مدیریت کنید . قوی تر کردن نقاط قوت و تبدیل نقاط ضعف ب قدرت اولویت داره . 
از الان ب کنکور فکر کنید خسته میشید . 

و یک نکته ی مهم این هست ک تفریح ثابت و مفیدی داشته باشید . ی فعالتی ک شمارو ب اصطلاح شارژ کنه و عملکردتون بهتر باشه . 

شما فقط شروع کنید . هرچقدر فعالیت درسیتون بیشتر بشه موفقیت ها زیاد میشه و ب مراتب انگیزه ی بیشتری کسب میکنید .
[تصویر:  15400000.gif][تصویر:  photo_2023_11_22_22_13_47.jpg][تصویر:  15400000.gif]
[تصویر:  hs1h_unnamed_(15)-03_65p1.jpeg]

سپاس شده توسط
امسال هم شاهد کنکور انسانی دشواری بودیم Hanghead‌‌ 

هر سال دو درس سخت بوده اما امسال شد چهار درس 

روانشناسی -عربی-اقتصاد- ادبیات تخصصی...
خصوصا روان شناسی 

عمومی ها در عین ناباوری ساده ترین سوالات و داشتن 
 سپاس شده توسط
شنیده ها حاکی از آن است ک امروز فردا نتایج کنکور میاد 53258zu2qvp1d9v 

هیچوقت شوخی های راجع ب کنکور و دوست نداشتم ، مثل عکس هایی ک از سر جلسه منتشر میشه تا رتبه کنکور شخصی هست و این حرفا  22
 هر شخصی ک دیپلم میگیره و قصد ورود ب دانشگاه و داره مسیرش از کنکور میگذره  128fs318181
ب کنکور مثل یک هدف و سد و غول نگاه نکنیم : )
ــــــ
من میدونم دیدن نتیجه کنکور چ استرسی داره و بعد لود شدن صفحه سنجش اگر رتبه خوب باشه خوشحال میشیم و اگر بد ناراحت میشیم . همه رو تجربه کردم  Khansariha (56)
ولی سوای همه ی این ها ، ب دور از احساسات همه چ و بررسی کنید . 
اینکه اولویت چ باشه ؟ دانشگاه دور یا نزدیک ؟ پشت کنکور موندن یا رفتن ؟ 
تو انتخاب رشته زیاد ب نرم افزارهای تخمین رتبه دل خوش نکنید . چون ظرفیت ها و شرایط هرسال فرق میکنه . 

واقع بین باشید  53258zu2qvp1d9v

و بدانید و آگاه باشید ک همه چ راه حل داره و برای رسیدن ب هرچیزی باید تلاش کرد و بها داد . 

من تو سال های گذشته موقع دیدن نتیجه با خودم فکر میکردم ک من لایق این نتیجه بودم ؟ من واقعا تلاشی کردم ؟

جواب این سوال خیلی چیزها رو حل میکنه  302

امیدوارم کنکوری های امسال عالی باشن و اون نتیجه ی دلخواه رو کسب کنند  49-2
[تصویر:  15400000.gif][تصویر:  photo_2023_11_22_22_13_47.jpg][تصویر:  15400000.gif]
[تصویر:  hs1h_unnamed_(15)-03_65p1.jpeg]

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان