عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

ممنونم از می توانم عزیزم

ان شاءالله گلبرگ این جمعه امتحانشو میده

ولی یه کوچولو استرس داره،

اونم طبیعیه دیگه آره؟

با خودم می گم
داشتن استرس می تونه باعث از بین رفتن تموم تلاشام واسه رسیدن به هدفم بشه، هدفی که خیلی دوس دارم بهش برسم
و فک کردن به این موضوع می تونه یه عاملی باشه که استرسم کم بشه

و واسه کم کردنش اخرین تلاشامو می کنم ان شاءالله با کمک خدا به آرامش تموم امتحانمو می دم.
و تویی که امتحان دارری ، شمایی که کنکور دارری، یا هر امتحان دیگه ، حتما مهمه واست، پس واسش تلاش کن

و خیلی با نظر جناب به امید خدا که حتما سوالات مربوط به دوره های قبل رو بخونیم .خیلی کمکمون می کنه مطالب یادمون بمونه و بیشتر یادش می گیریم

یا علی
 سپاس شده توسط
به خودتون اعتماد داشته باشید و خودتون رو دست کم نگیرید 

مثل من 

تا حالا 50 تا کنکور دادم از سراسرس تا آزاد و علمی کاربردی و .... از کاردانی تا دکتری تو هیچ کدوم هم نترسیدم

بعضی مواقع اون آخر کار سرم رو از برگه برمیدارم میبینم دیگه به بقیه سوالا نمی تونم جواب بدم ولی میبینم بقیه تو عمق کنکور هستن و غرق جواب دادن ولی خودم میدونم که اگه همین موقع هم برگم رو تحویل بدم از بیشترشون بهتر کار کردم 

چقدر مغرورانه ....  4fvfcja
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
شبیه سازی روز کنکور یا امتحان هم خیلی جواب میده... وقتی همه چیز برات جدید باشه یه سوال ساده رو باید چند دور بخونی تا بفهمی چی گفته! 

چیز عجیب غریبی هم نیستا ولی ادم نمیفهمه...ذهنش درگیر میشه که اگه نشد چی؟ اگه اینطوری شد؟ اگه اونطوری شد؟

توی دوتا کنکور قبلیم یادم میاد بعضی جاهاش ولش میکردم میگفتم بدبخت شدم! بعد دوباره باز شروع میکردم میگفتم حالا به زور جواب بدیم!

همین چند هزار تا منو انداخت عقب...

ولی حالا انقدر شبیه سازیش میکنم تا بهش عادت کنم... یعنی روی میز تست میزنم به خاطر وضعیت نشستن ... قبلش هم تصور میکنم توی جلسه 

کنکورم! 

زمان گرفتن هم خیلی خوبه!

-----

قبلا با دوستا اینقدر مسابقه میذاشتیم دیگه عادت کرده بودیم هر مسابقه ی رسمی میشد میرفتیم مسخره بازی هم در میاوردیم کلی هم بهتر 

ازونایی میرفتیم که استرس داشتن...

استرس مسابقه رو داغون میکنه ...حالا هر مدلی باشه...

53
 سپاس شده توسط
دوستان گلم سلام
حالتون چطوره
تا پیام پروفایلو دیدم یه کله اومدم اینجا که هم مطلب بخونم هم حرف بزنم

ببنید بچه ها اول سال که هست همه مثلا یا اکثرن فکر نفر برتر شدن تو امتحانا یا کنکور هستن و هر جورم که باشن ته دلشون بدشون نمیاد که بهترین بشن اما خب توی یه همچین موقعیتی که وقت امتحانا و کنکوره دیگه همچین فکری اصلا درست نیست

ما همگی باید سعی کنیم به صد درصد خودمون برسیم ... یعنی شما اگه اون روز تالا 15 میگرفتی تو درسا یا مثلا رتبه معادل ریاضیت 3000 بوده  سعی کنی همین نتیجه رو توی جلسه بگیری ... این مهمه 

یه کار جالب واسه اینکار اینه که سما حداقل و حداکثر تواناییتون رو بسنجید بعد تصمیم بگیرید سر جلسه چیکار کنید

یادمه یه موقعی بود  دو سه هفته پیشمن حسابی تو عربی عقب افتاده بودم و یادم رفته بود مطالبو ... بعد از روی ترس و غرور و اضطرابو همه اینا اصلا درصدم بالای 20 یا 25 درصد نمیومد با اینکه خیلی هم کلنجار میرفتمو توی جلسه رو همه سوالا تمرکز میکردم ( اخه یه موقعی اکثرشونو ج میدادم )

تا اینکه نشستم یه کم فک کردم دیدم اقا 5 تا سوال ج بدم میشم 20 درصد ... 5 تا ک ج دادم بقیه رو ول میکنم میخواد اسون باشه میخواد سخت ... اگه خیلی سوالی اسون بود یا اتفاقی بلد بودم جواب میدم ( چون بخاطر استرس و حواس پرتی سوالایی هم که بلد بودمو گند میزدم این سیاستو پیش گرفتم که غلط نزنم )

فک میکنید دفه اول که اینکارو امتحان کردم درصدم شد چقدر ؟  === 30 % !

خلاصه کمی ارامشو بدست اوردم بعد با چشم باز یه برنامه ریزی بلند مدت بر پایه تکرار و سنجیدن سخت و اسون بودن مطالب ریختم و هر دفه یه مقدار به تعداد سوالایی که باید ج بدم اضافه تر میکردم و ارامش  همه چیم کنترل میکردم و همیشه کارم به جایی رسید که 10 تا از 25 تا رو جواب میدادم
یعنی 40 درصد به بالا

الان تو اخرین ازمونی که دادم شکر خدا 70 75 درصد زدم و با توجه به اینکه دینی و ادبیاتم رو هم دو تا 70 و 80 درصد میزنم تو عمومیام ایشالله به جای خوب میرسم و همه اینا توی دو سه هفته اتفاق افتاد

امیدوارم این تجربه بتونه کمک کنه بهتون

53
باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ
گر کافر و گبر و خود پرستی باز آ
این درگه ما درگه نومیدی نیست
صد بار اگر توبه شکستی باز آ ...

[تصویر:  05_blue.png]

لوتی ها [تصویر:  khansariha%20(18).gif] 

عاشق فاطمه زهرا    هادی   همت   الون واریور

شعار ما:
مردانه و دست در دست هم تلاش می کنیم

تا از ننگ خلاص شویم و به دنیای سبز پاکی قدم بگذاریم
سلام دوستان خوبم 317
تاپیک خوبی هس اتفاقا این طوری اینجا مینویسه هرکس تجربه وراه کارش رو از استرس خوب میشه
راستش منم زیاد زیاد مظطرب نیستم ولی خب بعد این که امتحان دادم وبرا امتحان بعدی میخوام خودمو اماده کنم همش میرم سراغ کتاب امتحان اولی حین درس خواندن امتحان دومی هی نگا میکنم میگم اینجا رودرس نوشتم بعد میگم با خودم اره خلاصه خیلی حواسم میمونه تو امتحان قبلی و هی همش نمرشو محاسبه میکنم
fiesta واسه تقویت حافظه کندر بخورید خیلی خوبه توعطاری ها هست میتونین بخرین البته تلخه ولی خب با گوش کوب بیارین بکوبین پودر بشه وبااب بخورین معلوم نمیشه من میخورم همیشه قبل امتحانا خیلی خوب میشه 
[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
وقتی آینده خودتون رو گره بزنید به امتحان مطمئنا استرس می گیرید. 

من همیشه به خودم می گفتم که اگر امتحان خراب بشه هیچ اتفاقی نمی افته ، ما که از آینده خبر نداریم و نمی دونیم چه اتفاقی به نفعمونه و چه اتفاقی به ضررمون ، هان؟

من اینقدر بی خیال بودم که مجبور بودم از روش هایی استفاده کنم که یه خرده استرس بگیرم سر امتحان خوابم نبره Gigglesmile
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
نقل قول: چهار حركت براي غلبه بر استرس

حركت اول : نشانه هاي استرس را در بدنتان بشناسيد .
حركت دوم : استرس هايتان را تغيير دهيد .

حركت سوم : كمك گرفتن از ديگران
حركت چهارم : استراحت و درمان

( اینجا متن کامل )
 سپاس شده توسط
نکاتی برای کاهش استرس (کنکور):
1.     دوش با اب ملایم
2.     تنفس عمیق:چشم هارا ببندید و تاجای ممکن هوارا به داخل ریه های خود وارد کنید و سپس به ارامی بیرون دهید چندین بار این عمل را انجام دهید.
3.     از مطالعه و تمرین در دوروز اخر مانده به کنکور پرهیز کنید و بجای ان به ذهنتان ارامش دهید و کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید.
4.     سعی کنید در روزهای باقیمانده از مطالعه مباحث جدید پرهیز کنید و بجای ان به مرور مطالب گذشته بپردازید وتست های سراسری بزنید.
5.     شاید به نظر برسد که تمام مطالب را فراموش کرده ایم ولی اینطور نیست بلکه شما انبوه زیادی از اطلاعت را در مغز خود دسته بندی کرده اید که نمیتوان همه انهارا به یک باره به یاد اورد اگر از تلقین های منفی بپرهیزید مطمئنا با قرار گرفتن در شرایط ازمون همه را به یاد خواهید اورد
6.     عدم تحرک باعث رخوت ذهن میشود باید حتی به مقدارکم هم شده تحرک جسمی مانند چند دقیقه پیاده روی و یا ورزش های ساده داشته باشیم
7.     هشت ساعت خواب شبانه لازم هست تا ذهن استراحت کامل کند
8.     از مقایسه خود با دیگران بپرهیزید زیرا هرکسی سطح خاص خود را دارد و همه یکسان نیستند.
9.     سرجلسه از پرسش و پاسخ درسی پرهیز کنید
10.                        در صورت مواجه شدن با چند سوال مشکل پی در پی آرامش خود را از دست ندهید و مطمئن باشید که این مسئله اتفاقی است و هرگز به معنای عدم تسلط و توانایی پاسخ دادن به سایر سوالات نیست .هر ازمون مجموعه ای از سوالات اسان تا سخت است و موفق تر کسی هست که به سوالات اسان و متوسط پاسخ دهد
11.                        تصور نکنید که باید تمام مطالب یک درس را به یاد داشته باشید
12.                        مطمئن باشید که دیگران هم وضع شما را دارند بنابراین اعتماد به نفس خودرا حفظ کنید.
13.                        یک روز قبل محل ازمون را از نزدیک شناسایی کنید تا دچار سردرگمی نشوید
14.                        در سرجلسه باید خونسردی خود را حفظ کرد و حواس خود را فقط متوجه برگه خود کرد واز نگاه به اطرافیان بپرهیزیم
15.                        در اخر با یاد خدا ازمون رو شروع کنیم و بخدا توکل کنیم و از خدا بخواییم که بهترین نتیجه را پیش اورد
و به یاد داشته باشیم پیروز کسی است که فکر میکند میتواند پیروز شود.

موارد تغذیه ای در کاهش استرس(مخصوصا کنکور):
·        استفاده از اجیل به خصوص بادام زمینی در افزایش توان مغزی سودمند است.

·        درشب های باقیمانده تا کنکور شام سبکی بخورید تا راحت بخوابید و در وعده های روزانه غذاهای حاوی کربوهیدرات پیچیده مثل نان وبرنج و سیب زمینی بخورید چراکه این مواد در طول روز انرژیشان ازاد میشود و توان ذهنیرا افزایش میدهد.

·        به وعده صبحانه اهمیت دهید چون نخوردن ان باعث ایجاد عوارضی نظیر افت قند خون-سستی و بی حالی-عصبانیت-بی حوصلگی- افسردگی و عدم انگیزه برای مطالعه و در نتیجه باعث افزایش استرس میشود.

·        جوشانده گل گاوزبان برای کاهش استرس مفید است.

·        مصرف اب زیاد باعث کاهش خستگی و افسردگی میشود.

·        در روز آزمون باخود مقداری خرما داشته باشید تا از افت فشار سرجلسه جلوگیری شود.

·        از غذاهای دریایی زیاد استفاده کنید .

·        از مصرف نوشیدنی هایی مثل قهوه خودداری کنید چون این مواد هورمون های استرس زا را در بدن افزایش میدهد. بجای ان از چای سبز یا چای معمولی یا چای بابونه استفاده کنید

·        در زمان سردرد بجز استامینوفین ساده داروی دیگری مصرف نکنید.

·        پرخوری شب قبل از آزمون سبب عدم تمرکز و کم خوری سبب کاهش توان فکری میشود.

·        برای راحت خوابیدن شب ازمون میتوان از شیر و خرما استفاده کرد

·        ماست نیز یک کاهنده ساده ی استرس میباشد
البته کسانی که به لبنیات حساسیت دارند بهتر است یک روز قبل ازمون لبنیات نخورند.

·        صبحانه ای مفید برای روز ازمون : خامه-عسل-پنیر-گردو
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
نکاتی برای کاهش استرس (کنکور):
1.     دوش با اب ملایم
2.     تنفس عمیق:چشم هارا ببندید و تاجای ممکن هوارا به داخل ریه های خود وارد کنید و سپس به ارامی بیرون دهید چندین بار این عمل را انجام دهید.
3.     از مطالعه و تمرین در دوروز اخر مانده به کنکور پرهیز کنید و بجای ان به ذهنتان ارامش دهید و کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید.
4.     سعی کنید در روزهای باقیمانده از مطالعه مباحث جدید پرهیز کنید و بجای ان به مرور مطالب گذشته بپردازید وتست های سراسری بزنید.
5.     شاید به نظر برسد که تمام مطالب را فراموش کرده ایم ولی اینطور نیست بلکه شما انبوه زیادی از اطلاعت را در مغز خود دسته بندی کرده اید که نمیتوان همه انهارا به یک باره به یاد اورد اگر از تلقین های منفی بپرهیزید مطمئنا با قرار گرفتن در شرایط ازمون همه را به یاد خواهید اورد
6.     عدم تحرک باعث رخوت ذهن میشود باید حتی به مقدارکم هم شده تحرک جسمی مانند چند دقیقه پیاده روی و یا ورزش های ساده داشته باشیم
7.     هشت ساعت خواب شبانه لازم هست تا ذهن استراحت کامل کند
8.     از مقایسه خود با دیگران بپرهیزید زیرا هرکسی سطح خاص خود را دارد و همه یکسان نیستند.
9.     سرجلسه از پرسش و پاسخ درسی پرهیز کنید
10.                        در صورت مواجه شدن با چند سوال مشکل پی در پی آرامش خود را از دست ندهید و مطمئن باشید که این مسئله اتفاقی است و هرگز به معنای عدم تسلط و توانایی پاسخ دادن به سایر سوالات نیست .هر ازمون مجموعه ای از سوالات اسان تا سخت است و موفق تر کسی هست که به سوالات اسان و متوسط پاسخ دهد
11.                        تصور نکنید که باید تمام مطالب یک درس را به یاد داشته باشید
12.                        مطمئن باشید که دیگران هم وضع شما را دارند بنابراین اعتماد به نفس خودرا حفظ کنید.
13.                        یک روز قبل محل ازمون را از نزدیک شناسایی کنید تا دچار سردرگمی نشوید
14.                        در سرجلسه باید خونسردی خود را حفظ کرد و حواس خود را فقط متوجه برگه خود کرد واز نگاه به اطرافیان بپرهیزیم
15.                        در اخر با یاد خدا ازمون رو شروع کنیم و بخدا توکل کنیم و از خدا بخواییم که بهترین نتیجه را پیش اورد
و به یاد داشته باشیم پیروز کسی است که فکر میکند میتواند پیروز شود.

موارد تغذیه ای در کاهش استرس(مخصوصا کنکور):
·        استفاده از اجیل به خصوص بادام زمینی در افزایش توان مغزی سودمند است.

·        درشب های باقیمانده تا کنکور شام سبکی بخورید تا راحت بخوابید و در وعده های روزانه غذاهای حاوی کربوهیدرات پیچیده مثل نان وبرنج و سیب زمینی بخورید چراکه این مواد در طول روز انرژیشان ازاد میشود و توان ذهنیرا افزایش میدهد.

·        به وعده صبحانه اهمیت دهید چون نخوردن ان باعث ایجاد عوارضی نظیر افت قند خون-سستی و بی حالی-عصبانیت-بی حوصلگی- افسردگی و عدم انگیزه برای مطالعه و در نتیجه باعث افزایش استرس میشود.

·        جوشانده گل گاوزبان برای کاهش استرس مفید است.

·        مصرف اب زیاد باعث کاهش خستگی و افسردگی میشود.

·        در روز آزمون باخود مقداری خرما داشته باشید تا از افت فشار سرجلسه جلوگیری شود.

·        از غذاهای دریایی زیاد استفاده کنید .

·        از مصرف نوشیدنی هایی مثل قهوه خودداری کنید چون این مواد هورمون های استرس زا را در بدن افزایش میدهد. بجای ان از چای سبز یا چای معمولی یا چای بابونه استفاده کنید

·        در زمان سردرد بجز استامینوفین ساده داروی دیگری مصرف نکنید.

·        پرخوری شب قبل از آزمون سبب عدم تمرکز و کم خوری سبب کاهش توان فکری میشود.

·        برای راحت خوابیدن شب ازمون میتوان از شیر و خرما استفاده کرد

·        ماست نیز یک کاهنده ساده ی استرس میباشد
البته کسانی که به لبنیات حساسیت دارند بهتر است یک روز قبل ازمون لبنیات نخورند.

·        صبحانه ای مفید برای روز ازمون : خامه-عسل-پنیر-گردو
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
منم هر وقت می خوام امحانی بدم و خیلی استرس دارم به خودم یه جمله می گم خیلی اروم میشم..
میگم فوقش قبول نمیشی..
نتیجه که میاد همون امتحانا بهتر از اسونا هم دادم 128fs318181

خدایا شکر 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
سلام من مشکلم اینه که سر جلسه امتحان اینقد استرس دارم که نمیتونم تمرکز کنم و و با اینکه مطلب رو هم بلد باشم نمیتونم اونطور که باید روش فکر کنم و بنویسم و همیشه به نظرم نمرم کمتر از چیزی میشه که بلدم و چیزی که تو ذهنم هست رو نمیتونم بنویسم. راستی همیشه وقت هم کم میارم. و بعد از امتحان همیشه ناراضی هستم و میگم خراب شد و اکثر اوقات از نمره ای که حقمه کمتر میشم. خلاصه اینقد تو ایام امتحاناتو موقع اعلام نتایج حرص میخورم که نگو.      
 سپاس شده توسط
(۱۳۹۲-۰۳-۰۱، ۰۰:۵۲)hf.zahra نوشته است: نوشته است:باور کنین اونقدر مشکلات رنگارنگ توی دنیا هست که این امتحانا اصلا عددی نیستن در برابرشون

حیفه برای استرس امتحان دست به گناه بزنین

تازه همون فردا هم به کمک خدایی نیاز دارین که امشب به لطف خدا قراره به خاطرش از گناه دوری کنین.

شک نکنین که میتونین 
وگرنه خدا نمی گفت نکن

پس خودمونو گول نزنیم که نشد و نتونستم مقاومت کنم

محکم به نفستون بگین نه

برین جلو پنجره و چند تا نفس عمیق بکشین و به خودتون بگین (اگه به خاطر امتحانه) : عمرا اگه بشکنم.
 سپاس شده توسط
وای چقدر تاپیک خوبی زدن دوسمون! تشکر واقعا 53
از نظر من اگر شخصی واقعا خوب درس اون امتحان رو خونده باشه و تلاشش رو هم کرده باشه عمرا نباید استرس بمیگیره! ولی خوب استثنا همیشه وجود داره,برای این جور مواقع که آدم درس رو خونده و کاملا مطالب رو یادگرفته بهتره اولا توکل بر خدا کنه و دوم اینکه قبل از شروع امتحان فقط ذکر بگه و دعا بخونه و بهترین ذکر هم صلواته و همچنین سه تا ذکر پایین عالی هستن  :

لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ 
یا 
 إِلَهِي وَ رَبِّي مَنْ لِي غَيْرُكَ
یا 

أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

این ذکر ها واقعا خیلی تاثیر دارن رو تمرکز آدم به من که تاحالا خیلی کمک کردن.
یک نکته مهم دیگه اینه که هیچ وقت از خوابتون برای درس خوندن نذنید!  چون مغز و ذهنتون خسته میشه و درکتون برای فهم مطالب پایین میاد و فقط استرس میگرید!
همچنین سوالا رو همیشه چند بار با دقت بخونید و برای خودتون توضیح بدید که این سوال چی میگه و چی میخواد ازم! اینکه برای خودتون توضیح بدید سوال رو و با عجله جواب ندید هم استرستون و هم اشتباهاتتون تو امتحانات کمتر میشه...
حدالامکان قبل از امتحان ی دوش آب سرد بگیرید(عالی میشه!)
و آخرین چیزی که خودم  خیلی قبل از امتحانات انجام میدم خوردن مویضه ...واقعا تاثیر داره!
توکل کنید به خدا برای منم دعا کنید...
یا علی(ع)
 سپاس شده توسط
سـلام
چقدر تاپیکِ خوبی..ممنون از دعوت نامه ی گلبرگ جان 53
خب بخوام از تجربم بگم این که من آدم استرسی نیستم به شدت خونسردم که که خونسرد بودنم یه جاهایی گرون تموم شده واسم
ولی بجاش شبای امتحانا خیلی عصبیم.. Hanghead این عصبی بودنه هم از اینه مدام پایِ یه درسم ..کلاً زیاد نمیتونم سر یه درس باشم بعد از یه تایمی دیگه کلافم میکنه Gigglesmile
یه چیزی که من بهش خیلی ایمان دارم اینه که تلقین خیلی تاثییر داره...حتی تلقین میتونه آدمی رو تو یه درسی که قویه بزنه زمین و بر عکس..
مثال از خودم بزنم من دیفرانسیلم زیاد تعریفی نداره ولی بجاش فیریکم عالیه قشنگ یادمه سر دیفرانسیل قبل امتحان مدام به دوستام میگفتم من اینو پاس نشم چی؟! در حالی اصلا در اون حد نبودم رفتیم امتحانم دادیم اومدیم بیرون دیدیم اکثریت میگفنن آسون بودو خوب دادن ولی من نه در حاابی با همون اطلاعات من یه نمره عالی میشد اورد..بر عکسش امسال فیزیک و خیلی سخت گرفتن و تنها کساییم بودم اومدم بیرون خیلی راضی بودم با وجود این که ۴ نمره رو نرسیدم بخونم ولی با اطمینان رفتم سر جلسه ولی دیفرانسل و کامل خونده بودم و نتیجش برعکس شد..
این دیدگاهه و اطمینانه و توکل خیلی تاثییر داره...این که همون مقدارم خوندی بتونی از علمت استفاده کنی خودش یه هنره..
یه چیز دیگه هم که من امسال چه سر قضیه کنکور چه امتحانا راحت تر تونستم بخونم این بود که اکثر درسا رو با دوستم خوندم..فکنم حدود ۹۰ درصد درسای پیشو با دوستم میخوندیم..بگردین دنبال کسی که هم دلسوزه هم روحیات و عادت درس خوندنتون بهم میخوره..چه از نظر انگیزشی پشت همیم چه از نظر درسی..با این که هر دومون درسمون خیلی هم تاپ نیست ولی این مشارکتی خوندنه خیلی تاثییر داشت برای من..
انشا ٕ الله که همون موفق باشیم 53
من هرگز نمی گویم در هیچ لحظه‌ای از این سفر دشوار، گرفتار ناامیدی نباید شد. من می‌گویم: به امید بازگردیم، قبل از اینکه ناامیدی، نابودمان کند...

"نادر ابراهیمی"

وَ لا تَقرَعنی قارِعَةً  یَذهَبُ لَها بَهائی...

و مرا چندان به  سختی دچار مکن که
بزرگی و سرزندگی ام  را از میان ببرد.

"صحیفه سجادیه"
 سپاس شده توسط
سلام.تو امتحانات مجازی و چطور میشه استرس نداشت؟ Hanghead
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان