امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

نقل قول: از بین غیرانتفاعی و پیام نور کدوم بهتره انتخاب کنم؟

مشاورم گفت پیام نور بزن [تصویر:  hanghead.gif]

راستش هیچکدوم! Khansariha (56)

اگه میخوایید از درسی که میخونید استفاده کنید و باهاش کار کنید تمام تلاشتونو کنید که یه دانشگاه خوب قبول شید...

صرفا داشتن یه مدرک مهم نیست...

این کنکور نشونه ی تلاش و تعهد شماست....

شاید سوال پیش بیاد که اگه کسی خواست بعد از قبولیش توی یه دانشگاه غیرانتفاعی تلاشش رو زیادتر کنه و متحول بشه چی؟!

خب اون متحول شدن رو همین الان انجام بده.

دیر نیست....

53
 سپاس شده توسط
سلام  303

راستش من یه مدتیه شروع کردم دروس رو از صفر میخونم برای کنکور ، اما به یک بحران رسیدم (که فکر میکنم طبیعیه ) این که هی از خودم میپرسم آیا تلاش برای کنکور ثمره ای داره برام ؟ اصلا چه رشته ای می‌خوام برم ؟ چرا باید برم فلان رشته ؟ یا مثلا اگه برم پزشکی بخونم و پزشک خوبی نشم چی ؟ یا مثلا اگه برم دارو سازی و دوستش نداشته باشم چی ؟
و....

شاید عجیب باشه ولی من خیلی خودم رو نمی‌شناسم و نمیدونم دقیقا به چه رشته ای علاقه دارم .

ولی تقریبا می‌دونم که به ترتیب دروس شیمی ، زیست و ریاضی و فیزیک رو دوست دارم (البته تا چند ماه پیش زیست رو خیلی دوست داشتم ولی شیمی رو دوست نداشتم و بدین شکل افکار و علایقم متغیر هست )

راستش نمی‌دونستم با چه کسی صحبت کنم در این مورد . فقط اینجا به ذهنم رسید . 65
!Let's Not LOsE Without fIGHting
 سپاس شده توسط
راستش هیچکدوم! [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

اگه میخوایید از درسی که میخونید استفاده کنید و باهاش کار کنید تمام تلاشتونو کنید که یه دانشگاه خوب قبول شید...

صرفا داشتن یه مدرک مهم نیست...
بله درسته..
این کنکور نشونه ی تلاش و تعهد شماست....
فقط میخواستم به عنوان گزینه آخر انتخاب کنم که اگه مشکلی پیش اومد و رتبم خوب نشد پشت کنکور نمونم Shy
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
 سپاس شده توسط
(1400 بهمن 12، 19:27)Tagon نوشته است: سلام  303

راستش من یه مدتیه شروع کردم دروس رو از صفر میخونم برای کنکور ، اما به یک بحران رسیدم (که فکر میکنم طبیعیه ) این که هی از خودم میپرسم آیا تلاش برای کنکور ثمره ای داره برام ؟ اصلا چه رشته ای می‌خوام برم ؟ چرا باید برم فلان رشته ؟ یا مثلا اگه برم پزشکی بخونم و پزشک خوبی نشم چی ؟ یا مثلا اگه برم دارو سازی و دوستش نداشته باشم چی ؟
و....

شاید عجیب باشه ولی من خیلی خودم رو نمی‌شناسم و نمیدونم دقیقا به چه رشته ای علاقه دارم .

ولی تقریبا می‌دونم که به ترتیب دروس شیمی ، زیست و ریاضی و فیزیک رو دوست دارم (البته تا چند ماه پیش زیست رو خیلی دوست داشتم ولی شیمی رو دوست نداشتم و بدین شکل افکار و علایقم متغیر هست )

راستش نمی‌دونستم با چه کسی صحبت کنم در این مورد . فقط اینجا به ذهنم رسید . 65

شک و تردید تا حدودی برای هرکسی هست...

منم احتمال داره همین فردا با ماشین تصادف کنم بمیرم. اون موقع تلاش منم بی نتیجه میشه! Gigglesmile

هیچ تضمینی وجود نداره که فردامون چطوری باشه ولی  الان با اطلاعاتی که در اختیار داریم پیش میریم ، اگه موفق شدیم مبارکه اگه نشد هم 

فدای سرت 53258zu2qvp1d9v

اون نگرانی فقط انرژیت رو میگیره... 

تاگون جان منم 3 تا رشته عوض کردم ولی ناراحت نیستم از کارم!

نکته ی مهمی که در ادامه میخوام بگم اینه لطفا از روی درسای مدرسه و یا حتی دانشگاه شغلتون رو انتخاب نکنید(میدونم تاگون اینکارو نمیکنه و 

فقط یکی از معیارای انتخابش رو نوشت ، ولی منم یادم افتاد که توضیحش بدم چون مهمه)

برای مثال اگه شما در اینده فیزیوتراپ شدید قرار نیست نیروی وارده بر زانوی بیمار رو محاسبه کنید! یا تانژانت زاویه ی بازوی شخص رو حساب کنید!

این درس ها پیش زمینه ایی برای یادگیری درس های ایندست...

مثلا اگه یک دانش اموز ریاضی رو بفرستیم رشته ی دندونپزشکی کلی توی همون فیزیولوژی گیر میکنه چون زیست نخونده....(عزیزان رشته ی ریاضی

ناراحت نشن یه موقع . هرکسی زیست رو بخونه ، پاس کردن فیزیولوژی خیلی راحت تر میشه)

یا ممکنه بعضی دروس اصلا استفاده نشه....

اما اینا هم برای فعال شدن و توسعه ی ذهن لازمن....هم ابزاری برای سنجش کوشش و تلاش شماست....

بعضی دوستان (ممکنه اینجا مهمون باشن) ممکنه فکر کنن که حتما باید به اون درس علاقه داشته باشن تا بخوننش...ولی راستش خیلی کم 

پیش میاد که ما یه درسی رو دوس داشته باشیم..

مثلا من میام فارماکولوژی رو شخم میزنم! همه فکر میکنن عاشق این کتابم! ولی ازش متنفرم! Gigglesmile   اما باید بخونم!

دوستان عزیزم الان با همین حجم اطلاعات در مورد رشته ها بخونید و حواستون رو پرت نکنید...

کسی از یه پسر یا دختر 17-18 ساله توقع نداره کل رشته ها و مشاغل رو بلد باشه...همین میزانی که میدونید به صورت تقریبی الان کافیه...

انشالاه تابستون موقع انتخاب رشته خودم اینجا براتون طومار مینویسم!  ریز و درشت هر رشته ایی خواستید رو مینویسم یا یکیو پیدا میکنم که 

بنویسه...

نگران نباشید 53

نقل قول: فقط میخواستم به عنوان گزینه آخر انتخاب کنم که اگه مشکلی پیش اومد و رتبم خوب نشد پشت کنکور نمونم [تصویر:  shy.gif]

بخونید تا پشت کنکور نمونید Gigglesmile پیام نور و غیرانتفاعی راه درروی خوبین ...پیام نور رو بزنید چون واحد خودخوان بیشتری میتونید بردارید و در کنارش 

مهارت های مهم یاد بگیرید...

ولی این 1 درصد کار هم نیست...

اصلا بهش فکر نکنید... 53
 سپاس شده توسط
سلام 
خدا قوت اقای افرا ...

یک سوال داشتم خیلی ذهنم و درگیر کرده که چجوری تحلیل تست انجام بدیم؟؟؟. 
و میخواستم از همین ماه برم آزمون آزمایشی شرکت کنم بعدا از اونور دیدم که ای داد بی داد Gigglesmile هنوز بعضی کتابارو نگرفتم مثل اقتصاد یا تاریخ ابن دو سه تا کتاب نگرفتم که هیچ‌پی دی افشون هم نیست بتونم دانلود کنم

و یه مشکلی هم دارم به اسم کمالگرایی

خیلی داره اذیت میکنه میگه الا و بلا اول باید کتابارو بگیری بعد شروع کنی

چجوری جلوش وایسم؟
 سپاس شده توسط
و یه سوال دیگه هم دارم آقای افرا 

اگر یادتون باشه داخل پروفایل گفتم که علاوه بر اون چهار ساعت 
یک ساعت هم عربی و یک ساعت هم ریاضی می‌خوام بخونم 
که مجموعا میشه شش ساعت 

من چهار ساعت و میخونم مشکلی ندارم ... 
اما این دو ساعت نمیتونم اجرا کنم ...
به هر کسی هم میگم میگه برنامه ت خیلی ایده آل گرایانه اس مشخصه نمیتونی از پسش بربیای 

دیگه نمی‌دونم چیکار کنم Hanghead
 سپاس شده توسط
سایلنت جان معذرت میخوام که یه هفته بعد جواب میدم ...کلا ندیدم این سوال رو......

53
نقل قول: silent voice :

یک سوال داشتم خیلی ذهنم و درگیر کرده که چجوری تحلیل تست انجام بدیم؟؟؟. 

و میخواستم از همین ماه برم آزمون آزمایشی شرکت کنم بعدا از اونور دیدم که ای داد بی داد [تصویر:  gigglesmile.gif] هنوز بعضی کتابارو نگرفتم مثل اقتصاد یا تاریخ ابن دو سه تا کتاب نگرفتم که هیچ‌پی دی افشون هم نیست بتونم دانلود کنم

و یه مشکلی هم دارم به اسم کمالگرایی

خیلی داره اذیت میکنه میگه الا و بلا اول باید کتابارو بگیری بعد شروع کنی

چجوری جلوش وایسم؟

دیگه این روزا پاسخ سوالات چه در کتاب های کمک اموزشی چه در ازمون ازمایشی اونقدر کاملا که تقریبا نیازی به تحلیل تست نداره...

اگه منظورت از تحلیل چیز دیگه اییه بهمون بگو ببینیم چی به چیه....

در مورد کتاب : اگه کلا کتاب نداشته باشی اصلا چطوری میخوای بخونی؟! Gigglesmile 

اگه کتاب درسی رو داری (برای دانش اموزا شاید عجیب باشه این حرفم...یکی مثل من از کنکورش 5 سال گذشته باشه کتاب درسی هم نداره! Gigglesmile) کتاب درسی رو خوب شخم بزن چون توی درسنامه هم باید اینارو بخونی....یعنی چه کتاب تست باشه چه نباشه باید اون کتاب درسی رو کامل حفظ باشی...پس اذیت نکن خودتو و بخونش بره 4chsmu1 به ذهنت بگو افرا گفته باید بخونیم! 4chsmu1

نقل قول: silent voice

اگر یادتون باشه داخل پروفایل گفتم که علاوه بر اون چهار ساعت 

یک ساعت هم عربی و یک ساعت هم ریاضی می‌خوام بخونم 
که مجموعا میشه شش ساعت 

من چهار ساعت و میخونم مشکلی ندارم ... 
اما این دو ساعت نمیتونم اجرا کنم ...
به هر کسی هم میگم میگه برنامه ت خیلی ایده آل گرایانه اس مشخصه نمیتونی از پسش بربیای 

دیگه نمی‌دونم چیکار کنم [تصویر:  hanghead.gif]

قبول داری سوالت عجیبه؟ Gigglesmile

متاسفانه روش جادویی وجود نداره برای اینکار اگه بود هم نمیگفتم! چون همه میدیدنش و اون روش رو اجرا میکردن خب درصد همه میومد بالاتر 

و انگار هیچ تفاوتی ایجاد نمیشد 4chsmu1

خوب بین بازه های مطالعست استراحت میکنی؟ مثلا هر 45 دقیقه مطالعه یه ربع استراحت...

دروس اسون و حفظیت رو بین درسای مفهومی و محاسباتی قرار میدید که استراحت کنی باهاشون؟
 سپاس شده توسط
دوستان عزیز هروقت اینجا سوال پرسیدید و دیگران ندیدنش به خاطر اینه که تاپیک میره زیر بقیه تاپیکا و دیده نمیشه....

اگه چنین اتفاقی افتاد و یکی دو روز گذشت اصلا اشکالی نداره که توی پروفایل هم بهم بگید که برم اینطرف رو ببینم...

ولی سوال جداگونه توی پروفایل نذارید چون ممکنه این سوال بقیه هم باشه و اگه منم برم توی پروفایل پاسخ بدم بقیه نمیبیننش...

خانم silent scream  اینو پرسیده بودن که همینجا جواب میدم:

نقل قول: silent scream :

از زیست خیلی تست نزدم.. معمولا بالافاصله بعد از مطالعه هر درس تستش رو هم میزنم که خب طبیعیه درصدم 95.100 بشه..

مشکل اینجاست
که مثلا مییتونم شکل فلب رو تا حدود زیادی بکشم .. ولی وقتی توی تست میاره کذوم سرخرگ جلوتره ، هنگ میکنم..
فکر کنم اگه همون روشی که گفتینو اجرا کنم خیلی بهتر بشم..
توی فیزیک هم روش خوندن و تست زدنشو میگین؟ 
نمره های فیزیکم بد نیست ولی عالی هم نیستن.

فقط اینکه به نظرتون مشاور انلاین بهتره یا حضوری ؟ البته اینم در نظر داشته باشین که کیفیت مشاور حضوری خیلی خوب نباشه..

واقعا ممنون ازتون [تصویر:  53.gif]

اشکالی نداره توی شکل ها کلی باید تست غلط بزنید دوباره برگردید شکل رو نگاه کنید...

ذهن ماها عکس که نمیتونه بگیره تا ابد جزییاتش یادش بمونه Gigglesmile این مشکلا مال همست...

فیزیک رو خوب نمیتونم توضیح بدم که چطوری باید خونده بشه چون اصلا نمیدونم در چه سطحی هستید (توی تست) وقت کم میارید یا کلا نمیتونید 

جواب بدید یا مشکلات دیگه...

مشاور هم نمیتونه بیشتر از 10-20 درصد تاثیر داشته باشه...مگر اینکه وقت خیلی زیادی داشته باشه و چند ساعت بتونه باهاتون کار کنه! یعنی 

مفهوم درس رو خودش بلد باشه و روش مطالعه رو هم یاد بده که خب چنین مشاوری نداریم!

من برای دوستام که میخوان دوباره کنکور بدن (تجربی) توضیح میدم که چطوری بخونن ولی خیلی وقتا میشینیم یه درس رو باهم میخونیم ببینم اول روش مطالعش چطوریه!

مثلا اقای ایکس میاد میخواد زیست بخونه یهو دراز میکشه! چنین کار عجیبی رو اگه بره پیش یه مشاور (چه حضوری چه انلاین) نمیگه من چنین کاری 

میکنم چون از نظرش بی اهمیته!

قیافه ی من موقعی که دراز میکشه زیست بخونه ==>  17

یا اینکه میاییم باهم میخونیم یهو اول کار میگه من اینجای دینامیک رو بلد نیستم! میذارتش کنار!(انگار من وقتی به دنیا اومدم دینامیک بلد 

بودم! Gigglesmile)

حالا بریم سراغ روش مطالعه ی فیزیک...

فرض رو بر این میذاریم که دانش اموز کلیات درس رو فقط میدونه و خیلی کم تست زده ...(بره تو ازمون 10 میزنه !) 

اول از همه یه کتابی که درسنامه ی مختصری داره به همراه فرمولارو مطالعه میکنیم ببینیم داستان چی به چیه...

بعد اونو سعی میکنیم توی اطرافمون احساس کنیم!

یعنی اینکه مسائل فیزیک رو در زندگیه عادی باید ببینیم که یادگیریش راحت تر بشه... 

مثلا وقتی توی مفهوم فشار (فیزیک دهم) میگیم فشار اینجا 760 میلیمتر جیوست یعنی اینکه همین الان که همه چیز خیلی خوبه و چیزی حس 

نمیکنیم(!) به هر سانتی متر از بدنمون داره 1 کیلوگرم فشار وارد میشه از تمام جهات! 42 

به خاطر همینه که وقتی یه شیشه نوشابه رو هوای داخلش رو تخلیه میکنیم به خاطر فشاری که از اطراف بهش وارد میشه (همون فشاری که 

احساسش نمیکنیم ) مچاله میشه! 42

بعدش تک تک فرمولارو توی دفترتون بنویسید و بعدش برید سراغ تست! تستای ساده رو بزنید! 

یه راست نرید سراغ تست سخت!

چون تستای سنگین خودشون چندین فرمول  و محاسبه لازم دارن که یهو نمیشه حلشون کرد...

اول به سوالاتی که فقط یه فرمول  احتیاج دارن مسلط بشید...

هرجا گیر کردید دفتر فرمول رو بذارید جلوتون ببینید چیا دارید چیارو ندارید و اون مجهولارو دونه دونه به دست بیارید...

اخرش از همه زمان هم بگیرید و روی سرعت کار کنید....

53
 سپاس شده توسط
نقل قول: دیگه این روزا پاسخ سوالات چه در کتاب های کمک اموزشی چه در ازمون ازمایشی اونقدر کاملا که تقریبا نیازی به تحلیل تست نداره...

اگه منظورت از تحلیل چیز دیگه اییه بهمون بگو ببینیم چی به چیه....
بعضی جاها گفته بودن که تحلیل تست یعنی بفهمی چرا گزینه غلطه چرا یک گزینه درسته اگه یه تست بود که شک داشتی بفهمی چرا شک داشتی 
اینا خیلی خیلی زمان می‌بره تا همه اینارو بفهمی کار خیلی طاقت فرسایی هم هست Hanghead

در مورد کتاب : اگه کلا کتاب نداشته باشی اصلا چطوری میخوای بخونی؟! [تصویر:  gigglesmile.gif] 

اگه کتاب درسی رو داری (برای دانش اموزا شاید عجیب باشه این حرفم...یکی مثل من از کنکورش 5 سال گذشته باشه کتاب درسی هم نداره! [تصویر:  gigglesmile.gif]) کتاب درسی رو خوب شخم بزن چون توی درسنامه هم باید اینارو بخونی....یعنی چه کتاب تست باشه چه نباشه باید اون کتاب درسی رو کامل حفظ باشی...پس اذیت نکن خودتو و بخونش بره [تصویر:  4chsmu1.gif] به ذهنت بگو افرا گفته باید بخونیم!  
درسته ممنون 

نقل قول: خوب بین بازه های مطالعست استراحت میکنی؟ مثلا هر 45 دقیقه مطالعه یه ربع استراحت...
بله ..یک ساعت می خونم یک ربع استراحت می کنم 
دروس اسون و حفظیت رو بین درسای مفهومی و محاسباتی قرار میدید که استراحت کنی باهاشون؟ 
نه . ولی هر درس رو سه بار در هفته میخونم سه بار در هفته فلسفه سه بار در هفته روانشناسی سه بار در هفته جامعه شناسی  
و اینطور که شما گفتید احتمالا نیم ساعت برای عربی وقت بذارم با نبم ساعت برای ریاضی ...چون واقعا همه جوره دارم اذیت میشم با کنکوری های انسانی هم صحبت کردم میگفتن اینطوری که خیلی اذیت میشی تازه یازدهم هستی بیای جلوتر زده میشی یه طوری بخون که جلوتر زده نشی اذیت نشی به تکالیف مدرسه هم بتونی برسی و خب گفتن اگه رتبه سه رقمی میخوای باید از همین الان بخونی... از تابستون هم میتونی ...من رتبه سه رقمی نمی‌خواستم به ی رتبه ۱۹۰۰تا ۱۴۰۰ هم می گفتم برام کافیه ولی بعداً گفتم نه بزار برا سه رقمی شدن بخونم کی می‌دونه شاید دانشگاه تهران قبول شدم که به نظر خودم محاله!!!! 
 سپاس شده توسط
نقل قول: بعضی جاها گفته بودن که تحلیل تست یعنی بفهمی چرا گزینه غلطه چرا یک گزینه درسته اگه یه تست بود که شک داشتی بفهمی چرا شک داشتی 

اینا خیلی خیلی زمان می‌بره تا همه اینارو بفهمی کار خیلی طاقت فرسایی هم هست [تصویر:  hanghead.gif]

هنگامی که تست اموزشی میزنید چه جواب سوال رو درست دادید چه غلط جوابش رو به همراه گزینه های دیگه باید بخونید...

برای همینه که میگم بعضی وقتا 20 تا دونه تست بالای 2 ساعت زمان میبره...

نقل قول: کردم میگفتن اینطوری که خیلی اذیت میشی تازه یازدهم هستی بیای جلوتر زده میشی یه طوری بخون که جلوتر زده نشی اذیت نشی به تکالیف مدرسه هم بتونی برسی و خب گفتن اگه رتبه سه رقمی میخوای باید از همین الان بخونی... از تابستون هم میتونی ...من رتبه سه رقمی نمی‌خواستم به ی رتبه ۱۹۰۰تا ۱۴۰۰ هم می گفتم برام کافیه ولی بعداً گفتم نه بزار برا سه رقمی شدن بخونم کی می‌دونه شاید دانشگاه تهران قبول شدم که به نظر خودم محاله!!!! 

فعلا اینده رو پیش بینی نکنیم بهتره... هرکسی یه چیزی میگه...

مشخصه که اگه از الان زیاد بخونی استقامتت زیادتر میشه و برات عادی میشه...الان داری ملایم میخونی نگران نباش از درس زده هم نمیشی...فقط 

تعادل رو برقرار کن...

----

دوستان عزیزم اینده نگر بودن خوبه ولی خواهش میکنم اینکارو با خودتون نکنید...

کسی روز قبل از کنکورش هم نمیتونه بگه که رتبش میشه هزار یا دو هزار! یعنی تا این حد خطا وجود داره...

شما در اینده کلی تعطیلی دارید... دوتا عید و یدونه تعطیلات تابستون و کلی فراز و نشیب! همین که اینارو مدیریت کنید و پیوسته پیش برید دانشگاه 

تهرانم قبول میشید....(اگه ساکن تهران هستید)

این قلمچی و سایتای تخمین رتبه و کلی تبلیغات عجیب متاسفانه دیگه از حالت مشاوره و راهنمایی درومدن و تبدیل شدن به مراکز رمالی! Gigglesmile

کم مونده بیان بگن اگه رتبه ی 1553 رو میخوایید همین الان ثبت نام کنید 4chsmu1

اگه میخوایید واقعا اصولی پیش بریم به هیچی کار نداشته باشید فقط به وضعیت خودتون توجه کنید... رتبه و تراز ازمون ازمایشی رو بگید. یا اگه 

ازمون شرکت نمیکنید 20 تا تست ازمایشی استاندارد از یه درسی در زمان مشخص بزنید ببینیم کجای کاریم تا بر اساس اون تصمیم بگیریم که مشکل 

کجاست و چه تغییراتی بدیم...

53
 سپاس شده توسط
سلام به دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب خوب باشه 53
متاسفانه چند وقتی ایمیلم کلا جواب نمیداد و هیچی Hanghead 

راستش مدارس بازه کلا و ما که دوازدهمیم بیشتر روزا مدرسه ایم  53258zu2qvp1d9v
ساعت مطالعم کاهش پیدا کرده روی ۸ الی ۹ ساعت میشه تازه اگه مثلا ۱۱بخوابم ۳.۳۰ بلند شم میخواستم بدونم به نظرتون کار درستیه که شبانه مثلا تا ۵ درس بخونم ۵تا ۸.۳۰ بخوابم ؟خیلی خوابم بهم ریخته 
نمیدونم چطور تنظیمش کنم مثلا کلا یه روز زیاد میخوابم و ۷بیدار میشم یه روز ۳.۳۰ نمیتونم نظمش بدم .
ممکنه کمکم کنید دراین مورد 
ممنون میشم
 سپاس شده توسط
(1400 اسفند 7، 7:18)^فاطمه^ نوشته است: سلام به دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب خوب باشه 53
متاسفانه چند وقتی ایمیلم کلا جواب نمیداد و هیچی Hanghead 

راستش مدارس بازه کلا و ما که دوازدهمیم بیشتر روزا مدرسه ایم  53258zu2qvp1d9v
ساعت مطالعم کاهش پیدا کرده روی ۸ الی ۹ ساعت میشه تازه اگه مثلا ۱۱بخوابم ۳.۳۰ بلند شم میخواستم بدونم به نظرتون کار درستیه که شبانه مثلا تا ۵ درس بخونم ۵تا ۸.۳۰ بخوابم ؟خیلی خوابم بهم ریخته 
نمیدونم چطور تنظیمش کنم مثلا کلا یه روز زیاد میخوابم و ۷بیدار میشم یه روز ۳.۳۰ نمیتونم نظمش بدم .
ممکنه کمکم کنید دراین مورد 
ممنون میشم

سلام....

8-9 ساعت در کنار مدرسه کم نیست  53258zu2qvp1d9v

مهمترین نکته اینه که مقدار خواب رو حدود 6-7  ساعت تنظیم کنید. اگه کمتر بشه بازدهی مطالعه کم میشه و عملا افزایش ساعت مطالعه بی تاثیر

میشه...

مورد بعدی اینکه اگه تا 5 بخونید و 8:30 بیدار بشید ، میشه سه ونیم ساعت خواب! 17 به نظر شما اینکار درسته؟!

کمی عادی تر پیش برید...

این حالت بهم ریختگیه خواب نشونه ی استرس هم هست ... مواردی رو رعایت کنید که کمتر بشه...

از یه جایی به بعد دیگه باید روی سرعت مطالعه کار کنید... 

ما شیفت ساعتی رد نمیکنیم که بگیم هرچی این ساعت بیشتر بشه بیشتر بهمون بیشتر پول میدن! Gigglesmile

11 بخوابید 5 یا 6 بیدار باشید که وقتی به کنکور نزدیک میشیم این تغییرات اذیت کننده نباشه...

الان تایم گرفتنتون دقیق تر باشه... بینش استراحت بذارید ...

بهترین کاری که به نظرتون میاد رو انجام بدید که وقت هدر نره...

مثلا بعضیا میان کلی درسنامه میخونن و مرتب اینکارو میکنن در صورتی که درس رو بلدن وفقط نیاز به تست دارن...

برای خواب :

اول چک کنید ببینید استرس پنهان نداشته باشید ...ببینید هجوم افکار بی ربط رو دارید یا نه...اگه دارید اونارو منتقل کنید روی یه برگه ی مخصوص 

بذاریدش برای بعد از کنکور....

مورد بعدی اینکه اب به اندازه کافی مینوشید؟ تحرک کافی دارید؟

میتونید مولتی ویتامین هم استفاده کنید....
 سپاس شده توسط
سلام 303
امیدوارم حالتون خوب باشه 4chsmu1

راستش من یه مدت هی به شغل آینده ام و اینا فکر میکردم و هدفم از درس خواندن ، که این درگیری های ذهنی ، بازدهی و مقدار درس خواندنم رو کم میکرد .

پرس و جو کردم یه نفر گفت توی این سن در بحران هویت قرار میگیری و بدنبال چرایی زندگی خود هستی ، طبیعی هست .

اما خب می‌خوام بدونم چطوری باید هدفم رو تعیین کنم ؟ 
چطوری باید بفهم کدوم رشته ، کدوم شغل مناسب من هست ؟
اول باید مقصد رو مشخص کنم بعد راه برم ؟ یا اول پا بزارم تو مسیر ، هدف خودش پیدا میشه ؟ 
این افکار واقعا فکرم رو مشغول کرده و ساعت مطالعم خیلی افت کرده .
!Let's Not LOsE Without fIGHting
 سپاس شده توسط
اهان ممنون 
من آب خیلی مینوشم حس میکنم خیلی بهم انرژی میده حتی بیشتر از کافی میکس 
کافی میکس صبحا میخورم که چشمم باز بشه و لذت ببرم 4chsmu1
مولتی ویتامینم اوکیه 
ولی فکر کنم مال همون استرسه ممنون از راهنماییتون ایشالله  کنترلش میکنم 
یه سوال دیگه هم داشتم در طول روز برا منی که مدرسه میرم تا ۲ چندتا تست قابل قبوله براآوردن پزشکی؟
 سپاس شده توسط
(1400 اسفند 8، 23:13)Tagon نوشته است: سلام 303
امیدوارم حالتون خوب باشه 4chsmu1

راستش من یه مدت هی به شغل آینده ام و اینا فکر میکردم و هدفم از درس خواندن ، که این درگیری های ذهنی ، بازدهی و مقدار درس خواندنم رو کم میکرد .

پرس و جو کردم یه نفر گفت توی این سن در بحران هویت قرار میگیری و بدنبال چرایی زندگی خود هستی ، طبیعی هست .

اما خب می‌خوام بدونم چطوری باید هدفم رو تعیین کنم ؟ 
چطوری باید بفهم کدوم رشته ، کدوم شغل مناسب من هست ؟
اول باید مقصد رو مشخص کنم بعد راه برم ؟ یا اول پا بزارم تو مسیر ، هدف خودش پیدا میشه ؟ 
این افکار واقعا فکرم رو مشغول کرده و ساعت مطالعم خیلی افت کرده .

سلام تاگون جان...... 53

این حالت مشکل یکی دیگه از عزیزان کانون هم بود 53

برای خودمم بود..... هنوزم بعضی وقتا میرم تو فکر که ببینم دارم راه درستی میرم یا نه....

تا حدود کمش مشکلی ایجاد نمیکنه ، خوبم هست که شخص راهشو بررسی کنه اگه اشتباهه تغییرش بده...

ولی وقتی زیاد میشه مثل حالتی که خودت گفتی ساعت مطالعه یا بازدهی کم میشه...

ادم هی میشینه فکر میکنه میگه این خوبه یا اون؟ چکار کنم که همه راضی باشن؟! 

ببین توی این راه همزمان با پیش روی هات مشخص میشه که باید فردا چکار کنی...

مثل ماشینی که توی شب حرکت میکنه و نهایتش چند صد متر جلوش رو میتونه ببینه! 

خیلی وقتا هم پیش میاد اطلاعات ما در مورد خودمون (خودشناسی) توی دانشگاه تکمیل بشه! 

احساسا در مورد مشاغل و و محل زندگی تغییر میکنه....

مثلا در طی چند سال اتفاقی یکی راهش به بیمارستان باز میشه... 

الان یاد یه بیمار تو بخش افتادم که تعریفش میکنم بعدش میگم که با این حسا چکار کنیم...

یه پسر 17 ساله توی بخش بود ، معلوم بود فوق العاده شیطونه... عید بود...

دوتا از انگشتاش به خاطر نارنجک چارشنبه سوری قطع شده بود!

باهم صحبت میکردیم میگفت من از خون میترسیدم! قبلش توی یه تعمیرگاه موتور کار میکرد...میگفت خیلی اینجا برام جالبه...شما تعطیلی ندارید؟! Gigglesmile

بحث درسش شد (من معمولا از مباحث جلوترم سنمم زیادتره اجازه دارم با بیمار بگم بخندم! 4chsmu1 ) وضعیت درس خوندنش افتضاح بود...

یه جوری بانمک ازم میپرسید منم میتونم دکتری چیزی بشم؟! Gigglesmile 

میگفتم خب معلومه میتونی...

همون روز به مامانش زنگ زده بود کتابشو بیاره بیمارستان...

کسی که از خون میترسید به خاطر یه حادثه انگشتای قطع شده ی خودش و درد و سختی و شب بیدار موندنا رو دید و تصمیمش یهو عوض شد!

خوند و پرستاری  قبول شد ...هنوزم بعض وقتا میاد پیشم من که باورم نمیشه اون پسر شیطونی که بخش رو میبست به فحشای ناجور  الان 

دانشجوی پرستاری شده Gigglesmile

تاگون جان ماهم هرجایی که هستیم باید کارمون رو درست پیش ببریم خدا خودش میدونه چه چیزی سر راهمون قرار بده....

تعادل رو برقرار کنیم...

نه اونقد بیخیال باشیم بگیم سپردم به خدا! (خوده خدا میگه من بهت عقل دادم که بگردی  علاقتو پیدا کنی! Gigglesmile ) 

نه اونقد وسواس داشته باشیم که هرروز تو سایت قلمچی رتبه و رشته و دانشگاهارو نگاه کنیم از درس بمونیم!

الان با اطلاعاتی که داری قطعا باید بدونی به چی علاقه داری...

بلند مدت فکر کن...دانشگاه و درساش هم نهایتش 7 ساله تموم میشه و تو میمونی با شغلی که تا اخر عمر باهاته...پس بلند مدت فکر کن...

زمان هم میگذره چه بخواییم چه نخواییم... پس به بهترین شکل بنویسش....

توقع هم نداشته باش که همه چیز عالی پیش بره...

حتی اگهتاپ ترین رشته و دانشگاه هم داشته باشی باز بعضی وقتا یکی ناراضیه! 4chsmu1 منم وقتی تو تهران اسنپ میگیرم میبینم راننده از 

بعضی پزشکا ناراحته و باز دوباره این اصطلاح عجیب که پزشکا خون مردم رو کردن تو شیشه رو به کار میگیره! Gigglesmile

الان علاقت رو میدونی (با حدود 40 درصد اطمینان هم باشه کافیه) بخون برو جلو...هیچی قطعی نیست.... 53

(1400 اسفند 9، 4:02)^فاطمه^ نوشته است: اهان ممنون 
من آب خیلی مینوشم حس میکنم خیلی بهم انرژی میده حتی بیشتر از کافی میکس 
کافی میکس صبحا میخورم که چشمم باز بشه و لذت ببرم 4chsmu1
مولتی ویتامینم اوکیه 
ولی فکر کنم مال همون استرسه ممنون از راهنماییتون ایشالله  کنترلش میکنم 
یه سوال دیگه هم داشتم در طول روز برا منی که مدرسه میرم تا ۲ چندتا تست قابل قبوله براآوردن پزشکی؟

مقدار تست حدودیه و میزان دقیقی نمیشه براش تعیین کرد....

چون مثلا تست ریاضی فیزیک خیلی زمان میبره خوندن و تحلیل و نکاتش...

ولی تست دینی تو 30 ثانیه تموم میشه و ذهن رو هم خسته نمیکنه...

اگه درسارو به صورت مخلوط در نظر بگیریم روزی 150 تا تست کافیه ...مهم تحلیل و یادگیری دقیق مطالبیه که اشتباه جواب میدیم. نه اینکه تست 

بزنیم که این عدد زیاد بشه...

من شنیدم توی افسانه ها ( Gigglesmile) بعضیا 600 تا تست هم میزنن(!) ولی اگه روزی 12 ساعت هم بخونن کلا یه دقیقه برا هر تست زمان دارن!

که قطعا بدون تحلیله و به هیچ دردی نمیخوره! Hanghead

این سوال هم بوی استرس میده 53258zu2qvp1d9v 

امروز اگه فرصت شد کنکور 98 رو دانلود کنید زیستشو توی 50 دقیقه جواب بدید ...سوالاش تقریبا راحته... ببینیم چند درصد کسب میکنید بر اساس

اون یه مقدار  اینده قابل پیش بینی بشه که استرستون هم کمتر بشه.... 53 

99 و 1400 رو الان استفاده نکنید بهتره....

53
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان