عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

نقل قول: سلام کاملا موافقم باهات ولی بستگی داره، اصلا کاری نکن که به روانت فشار بیاد که وقتی روانترخسته بشه کنکور ک هیچی هیچ کاری و درست نمیتونی انجام بدی، این یه نکته بعدش میخواستم بدونم رشتت چیه چون منم کنکور دارم امثال

دقیقا.. اونم من که توی هیچ موضوعی به خودم سختی نمیدادم Khansariha (56) 
من دهم تجربی هستم 302
.
.
.
سلام 303

در پاسخ به سوالی آقای تاگون باید بگم که تلاش کردن یا نکردن برای کنکور به این بستگی داره که آیا استعداد دیگه ای هم داریم؟ میتونیم دنبال اون استعداد بریم یا نه؟

من به شخصه چاره ای جز کنکور دادن ندارم..چون نمیتونم دنبال بقیه چیزایی که دوست دارم برم پس مجبورم برای موفقیت تو کنکور تلاش کنم Hanghead الان تنها کاریه که ازم برمیاد 4chsmu1
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
سلام من دوازدهم ریاضیم .
الان مثلا این هفته ای کهگذشت میخواستم بشینم واقعا درس بخونم ولی کلا 10 ساعت درس خوندم تو کل هفته.
قبلا یادمه اصلا مثلا برا ریاضی نیاز به درس خوندن نداشتم اماالان اصلا نمیدونم چطوری ریاضی بخونم وهمینطور بقیه دروس اصلا نمیتونم قشنگ سر درس بشینم.
 یه ماه دیگه امتحانات ترم شرووع میشه و من هنوز نتونستم تنبلیمو کنار بذارم.
اینطوری نمیشه ککنکورو چه کنم.
 سپاس شده توسط
سلام به همگی خیلی خوب شد که این تاپیک از سر گرفته شد
دکتر افرا هم که با حضورشون اینجا رو منور کردن
من سوالی داشتم
مثلا میگم زست رو فصل 2 رو بخونم بعدش که شروع کردم به خوندن درس تموم شد
بعد گفتم خوب تاشب که زیاد مونده برم فصل 3 رو هم یه نگاهی بندارم
همین جوری پیش میره 
و من نمیتونم برنامه ام رو تموم کنم
حالا این یه مثال بود که نمی تونم برنامه ام رو تموم کنم
مثلا قرار بوده توی اون روز شیمی و زیست و عربی و فارسی بخونم
ولی میبینم کلا مثلا به 2 تاش رسیدم
بعد یه مدت میبینم اصلا خیلی عقب موندم 
و حالم کلا بد میشه و میرم تو فاض تو نمیتونی و نمیشه و از این حرفا
حـــدود 100 تا رخ دارم
ولی نمی دونم کدومِـــشَم!

(1400 آبان 29، 8:22)amirabbas.s2021 نوشته است: سلام من دوازدهم ریاضیم .
الان مثلا این هفته ای کهگذشت میخواستم بشینم واقعا درس بخونم ولی کلا 10 ساعت درس خوندم تو کل هفته.
قبلا یادمه اصلا مثلا برا ریاضی نیاز به درس خوندن نداشتم اماالان اصلا نمیدونم چطوری ریاضی بخونم وهمینطور بقیه دروس اصلا نمیتونم قشنگ سر درس بشینم.
سلام بر دوست خوبم امیرعباس عزیز.
دوست عزیز هیچوقت از واژه تنبل برای خودت استفاده نکن.
چون حتی اگر در یک هفته که نتونستی زیاد مطالعه درسی داشته باشی.شاید کار داشتی.شاید مهمونی رفتی یا مهمون براتون اومده.شاید برادر یا خواهر کوچیک تری داری که موقع درس خوندنت شلوغ کنند و بازی کنند.
همه اینا ممکنه اما اگر به خاطر اتفاق افتادن هر کدام از این شرایط به خودت لقب تنبل رو نسبت بدی خودبخود باعث تغییر رفتار و ذهن مطالعه خودت میشه.
پس خیلی زود این افکارو از سرت بیرون کن.و هنگام درس خواندن تنوع به کار بده .هیچوقت به طور مکرر یک درس رو نخون
مثلا اگر این هفته فقط ریاضی امتحان داری و هیچ امتحانی نداری.۲ساعت ریاضی تمرین کن و بعدش نیم ساعت درس مطالعه ای مثل خواندن کتاب یا حفظ کردن شعر ادبیات و یا هر چیز دیگری که حل کردنی نباشه 
و همیشه موقع درس خواندن با فکر باز شروع به خواندن کن.یه استاد داشتم که می‌گفت نیم ساعت خواندن درس با آرامش و حواس کامل به درس.بهتر از ۵ساعت درس خواندن با حواس‌پرتی .
امیدوارم تو تمامی مراحل درسی موفق باشی.
و آینده ای درخشان در انتظار تو باشه.
(1400 آبان 29، 9:49)ArA نوشته است: سلام به همگی خیلی خوب شد که این تاپیک از سر گرفته شد
من سوالی داشتم
همین جوری پیش میره 

سلام و درود به آرای عزیز.
خب دوست عزیز بنظر من خواندن تمامی دروس در یک روز هم کار اشتباهه و هم هیچ سودی در بر ندارد.
ما میایم برنامه ریزی میکنیم میگیم امروز مثلا 
تا ظهر کلاس داشتم.
درس های شیمی.ادبیات و هندسه 
و فردا درس های ریاضی.زیست.عربی دارم
خب امروز وقتی کلاس تمام شد حالا اگه مجازی بوده یه نیم ساعت استراحت بخاطر خستگی چشم ها.
اگر حضوری بوده میرسی به خونه ۱یا ۲ساعت برای خوردن ناهار و استراحت وقت میزاری.
بعدش شروع می‌کنی به مرور درس های امروز که کلاس داشتی حتی اگر فردا هر سه درسو امتحان داشتی اصلا فعلا کاری باهاشون نداری.و درس های امروز هرکدام به مدت نیم ساعت مرور میکنی.خب برای چی مدرسه همیشه درسهای حل کردنی و اولین زنگ قرار میده مثل ریاضی و....... 
چون مغز ما در اولین ساعت کلاس کامل استراحت کرده و الان آماده پذیرش اطلاعات هست 
پس برای مرور ابتدا بعد از استراحت درس های حل کردنی.مثل هندسه را مرور می‌کنیم بعد یه استراحت ۵دقیقه ای و بعد مرور درسی خواندنی .به صورت یکی درمیون حل کردنی و خواندنی تا خیلی به مغز فشار نیاد و آرامش داشته باشیم.
خب وقتی درس های امروز رو مرور کردیم حالا یه نیم ساعتی استراحت میکنیم.
بهتره یه آهنگ هم گوش کنیم البته آهنگ آرامش بخش نه آهنگ خشن و رومخ خیلی از خواننده ها که اسم نمیبرم و خودتون میدونید......
اگر اونموقع خوابتون اومد فقط به مدت نیم ساعت تا یه ساعت بخوابید.اگر نیومد که بعد از نیم ساعت استراحت شروع به خواندن درس های فردا کنید حالا برای خواندن درس های فردا عجله نکنید و سریع سریع نخونید 
سعی کنید مفید مطالعه کنید
همون ریاضی.زیست.عربی
ابتدا ریاضی رو مطالعه کنید و سعی کنید همیشه یه ورق جلوی روتون باشه و تمرین کنید خیلی از ما میایم ریاضی رو می‌خونیم .این اصلا کار درستی نیست.
درس ریاضی کاملا درس فراریه و باید تمرین بشه خصوصا اگر رشته شما ریاضی باشه
حدود ۱ساعت و نیم ریاضی تمرین کنید و بعدش یک ربع استراحت.همیشه سعی کنید به قواعد برنامه ریزیتون احترام بزارید حتی اگر کوچک باشه.
بعد از استراحت درس عربی بخونید خب اصولاً درس عربی همیشه سوالات اول امتحان ۴یا ۵نمرش معنی 
پس اگر معنی بلد باشید تا اینجای کار راحتید و بعدش قواعدش میمونه که اونم کلیه و وقتی یادش بگیر برای همه افعال و اجماع یک جور استفاده میشه.وقتی عربی رو خوندیم استراحت نکنید چون خیلی مغزو درگیر نمیکنه فقط یک ایوان آب و یا میوه بخورید بعدش برید سراغ زیست.و مطالعه زیستو شروع کنید 
البته در اینجا یک وسیله هست که ممکنه مغز های شما رو درگیر کنه و اون تلفن همراست.ممکنه دوست داشته باشید برید تو اینستا و تلگرام و .......و مثلا یه دست کالاف یا کلش و یا هر بازی دیگه رو انجام بدین اما سعی کنید هنگام مطالعه فقط حواستون به درستون باشه و مطالعه کنید
اینو بدونید هیچوقت برای بازی کردن پیر نیست برای خوشگذرانی دیر نیست.نه لول بازی  فرار می‌کنه نه اکانت کلش.و نه حتی پیج اینستا می‌پره هیچکدوم.
فقط اینو بدونید که الان وقته اینه که به فکر کنکور و آیندتون باشید چون در اوج جوانی هستید و فکر و مغزتون کشش داره سعی کنید همیشه دنبال موفقیت باشید .
امیدوارم این مطالب مفید بوده باشه 
دم همتون گرم انشالله همگی دوستان که در حال تحصیل هستند موفق و درخشان باشند
یا علی مدد
خود را ارزان نفروشیم 
در فروشگاه بزرگ هستی، روی قلب انسان نوشته اند
«قیمت=خدا»
سلام به دوستای گل گلاب....

53

مرسی از مدیر که اینجارو اختصاص دادن به کنکوریا که هم این بحث تماما اینجا قرار بگیره و باعث اذیت شدن بعضی دوستان توی 

شبانه روزی نشه....

خوده منم حق میدم بهشون چون سال سختیه و ممکنه خاطرات بدی رو براشون زنده کنه....

اینجا کنکوریای عزیزمون هستن ، راحتیم ، منم که خیلیا میشناسن ولی معرفی میکنم ...

بعدش شماهم رشته ایی که هستید (تجربی ریاضی هنر زبان و فنی و انسانی) رو بهمون بگید که بشناسیم و بدون تعارف بگید که

چی دوس دارید قبول بشید و الان در چه وضعیتی هستید ( با بیان تراز یا رتبه ی کنکور قبلی یا هرچیزی.....)

خودم دو سه نفر رو میشناسم که اینجا کنکور دارن ولی اگه خودتون هم خلاصه بنویسید خیلی خوبه....

افرا هستم... کنکور اولم یازده  سال پیش بود که روان شناسی قبول شدم... بعد از دوسال کنکور دادم پرستاری خوندم ، بعد از 

کارشناسی پرستاری باز کنکور دادم برای پزشکی و الانم در خدمت شمام....

به اندازه ی مورد نیاز کنکور دادم و کار مشاوره هم کردم ...

هر سال هم باهاتون کنکور شرکت کردم الان حساب کار دستم هست که کتابا در چه حالن و توی فیزیک و زیست اگه سوالی بود 

میتونم جواب بدم....

مقداری از پستا از شبانه روزی منتقل شدن اینطرف که با همینا شروع کنیم.

53
یادم رفت که بگم خیلی خوشحال میشیم یاقوت خانوم که مسلط هستن به اینکار برامون توضیح بدن . من الان مینویسم انشالاه که 

آتریسا خانم تکمیلش کنن... 
53

دوستان فرموده بودن که چرا باید اصلا اینقد برای کنکور زحمت کشید و.......

از صفحه ی قبل نقل قول میزنم :

نقل قول: تاج :

امروز فرصت در قالب کنکوره

و فردا فرصت ها در قالب یه چیز دیگه ان  ،  به نظرم تلاش برای استفاده هر فرصت مهم تر از نتیجه است چون به تجربه تبدیل میشه

اقای تاج خیلی زیبا نوشتن ... 

واقعا هم همینه... 

کنکور مثل یک نماده تلاشه... حالا شما میتونید از الان تلاش رو اینجا شروع کنید یا توی یک زمینه ی دیگه... ولی مسئله ایی که ثابته اینه که تلاش

نیازه برای موفقیت ....

--------------

نقل قول: [b]Silent Voice :[/b]

چقدر معاون توصیه کرد واسه کنکور.. 

کلا باشگاه و فیلم و کتاب و بازی و گیم همه رو تعطیل کن و فقط درس بخون 
روز اول پنج ساعت و  روز دوم  شش ساعت  

حالا من به اینا فکر می کردم با خودم گفتم خب الان من برم این روش و عملی کنم سه سال آینده نه کتابهایی که خیلی بدردم میخورن و نخوندم 
بازی که اصلا نمی کنم  
حالا میشه فیلم و سریال و انیمه و انیمیشن ندید 
ولی من اینارو ازم بگیرن بدون کتاب نمیتونم سر کنم Khansariha (13) 

باشگاه که کلا لازمه زندگیه و ورزشه 
حالا من این دو سال  بشینم بخونم (یازدهم هستم ) 
دو سال دیگه نه زبان بدن دارم نه روی خودم کار کردم تازه هیچ تضمینی هم نیست کنکور قبول شم یا نشم !! 
فکر کن این همه بخونی هیچی رو خودت کار نکنی بعد دو سال کنکور هم بدی قبول هم نشی :/ 
البته قبول هم بشی دانشگاه خوبی هم قبول شی باز خوبه ولی بنظرم هیچی روی خودت کار نکردی نه ذهنی نه جسمی

پس منم گفتم باید همه چی رو با هم ببرم جلو 
چون تضمینی نیست کنکور قبول شی یا نشی 

توی پست بالا یادم رفت که بگم من توی کنکور اول خیلی بازیگوش بودم...

ولی الان خیلی با معاونتون موافقم....

اون زمان کلی بازی کامپیوتری داشتم ! (نقشه ی GTA رو بهتر از نقشه ی شهرمون بلدم Gigglesmile ) کلی ورزش میکردم...

درس زیاد نمیخوندم...میانگینم روزی 2 ساعت بود....

اخرش دیدم چی شد...

خیلیا رشته ایی که آرزو داشتم رو قبول شدن ولی من نشدم! چون همه چیرو باهم میخواستم...میخواستم بازیمو کنم یا ورزشم اصلا قطع نشه 

حالا شاید پرستاری هدف خیلیا باشه ولی هدف اصلیه من نبود...

باز بعد از 4 سال دانشگاه درس خوندن برگشتم سر نقطه ی اولم! کاری که باید از اول میکردم رو خواستم تکمیل کنم!

میبینی؟

از همون اول اگه  بازی کامپیوتری نمیکردم کلی میوفتادم جلو...

این تلاش ها و نتیجه ایی که میگیریم با کسی شوخی ندارن....

ببین ارزش داره الان تلاش کنی ورزش رو کم کنی (مثلا هفته ایی یک بار ورزش کنی و بعد از کنکور که هوا بهتر شد فشرده ورزش کنی) یا ارزششو 

نداره؟

نقل قول: [b]Silent Voice:[/b]

از اون طرف یه چیزی که خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ذهن منو درگیر کرده  اینه که خب از کتاب های کمک درسی استفاده کنم واسه کنکور چقدر باید تست بزنم یا نکنه  سر کنکور نتونم به موقع تموم کنم یا تو تست زدن خیلی کند پیش برم  

==== تقریبا برای هیچکدوم از کارامون تضمینی نیست... حتی تضمین نیست که فردا هستیم... ولی این تلاشه که احتمال موفقیت رو میبره بالا

یک بار تصمیم میگیریم بعدش دیگه همه چیرو میسپریم به خدا و تمام توان رو میذاریم....

====برای این قسمت باهم به صورت اختصاصی پیش میریم....نگران نباش 53258zu2qvp1d9v

-------------
یه مقداری اسامی رو ممکنه اشتباه کنم  Gigglesmile (خانم سایلنت اسکریم و اقای سایلنت ویس اگه بعدا جا به جا نوشتم  معذرت میخوام. Gigglesmile )

تاگون جان خیلی خوب گفتی در مورد تست زمان دار... به صورت کلی میگم که هرچی زمان بیشتری بذاریم خب مشخصه سرعت و درصد میره بالا...

من اول از همه مفهوم کلیه یه درس که کلا نمیدونستم چیه رو میخوندم.( مثلا فصل هفت زیست دهمتون که گل و گیاه داره رو گفتار به گفتار میخونم 

میرم جلو (اون زمان گفتار نبود 4chsmu1 )) 

این کارم حدود 2-3 ساعت زمان میبرد... بعدش هم تستای اموزشی که بیشترش رو غلط جواب میدادم....

بعد توی روزای دیگه با خوندن جواب تستایی که اشتباه جواب دادم و ادامه دادن تست زدن (در حد 60 تا دونه برای یک فصل) به یه تسلط نسبی میرسیدم

بعد ازین مرحله تایم میگرفتم جواب میدادم که حدود 50 ثانیه برای حل هر سوال وقت میذاشتم...

بازم توی ادامه ی صحبتمون در مورد نحوه ی تست زدن و پیشروی به صورت اخصاصی بحث میکنیم (اول همه دور هم جمع شیم بعد )

نقل قول: تاگون :

در صورت تمایل برای خرید پک آموزشی ما عدد ۱ رو به یه سامانه ای ارسال کنید  [تصویر:  khansariha%20(13).gif]

Khansariha (13)

-------------------

نقل قول: بهاران :

بچه های کنکوری من خودم سال پیش این موقع داشتم درد میکشیدم برا کنکور دادنم

رنج میکشیدم و میخوندم
من کلا ادمی بودم ک تا اون موقع برا هیچی تو زندگیم تلاش نکرده بودم سختی نکشیده بودم
ولی الان رویام پولدار شدن بود
رویام تجمل بود
رویام شاید شهرت و مورد توجه بودن بود

برای ب دست اوردن همش باید تلاش میکردم
به علاوه اینکه نه کار درست هنری ورزشی بلد بودم نه چیزی

بهترین چیزی ک دوس داشتم تو رشته خودم روانشناسی بود
کلی دررموردش خوندم
تحقیق کردم
حقیقتا عاشقش شدم
و بعد از اون دیگ لذت کنکور خوندنم برا تجمل گرایی و پول نبود
هدفم مهمتر و بهتر شده بود

خانم بهاران خیلی زیبا گفتید...

ماشالاه چه تو کانون بچه های روانشناسی زیادن 303

53

-----------------

نقل قول: رهایی :
سلام 
[تصویر:  303.gif]

در پاسخ به سوالی آقای تاگون باید بگم که تلاش کردن یا نکردن برای کنکور به این بستگی داره که آیا استعداد دیگه ای هم داریم؟ میتونیم دنبال اون استعداد بریم یا نه؟

من به شخصه چاره ای جز کنکور دادن ندارم..چون نمیتونم دنبال بقیه چیزایی که دوست دارم برم پس مجبورم برای موفقیت تو کنکور تلاش کنم [تصویر:  hanghead.gif] الان تنها کاریه که ازم برمیاد [تصویر:  4chsmu1.gif]

خانم رهایی همین کنکور هم کم چیزی نیستا 4chsmu1

اگه بخواییم تک تک رشته هارو بخونیم و دنیاشون رو توی کار و تحصیل و تحقیقات ، تجربه کنیم حدود 300 سال عمر لازم داریم Gigglesmile 

پس خیلی دستتون بازه...کلی انتخاب دارید...

مثلا توی رشته های پیراپزشکی خیلیا رو دیدم همینطوری انتخاب میکنن تا یه چیزی بخونن ولی میرن بالا وارد دانشگاه میشن میبینن چقدر 

دنیاهای متفاوت و جالبی رو میتونستن تجربه کنن....

خیلی کار خوبی ازتون بر میاد Gigglesmile

-----------------

نقل قول: امیرحسین :

سلام من دوازدهم ریاضیم .

سلام امیر حسین جان....ماشالاه بچه های ریاضی 303

بهمون میگی چه رشته ایی رو دوس داری ؟ (بگو برق باهم همکار بشیم 4chsmu1 (چند سال همزمان با پرستاری الکترونیک خوندم که طولانی میشد 

اونجا ننوشتم  Gigglesmile  ))

چیزی مثل دفتر برنامه ریزی داری که ساعت مطالعت رو از روی اون گفتی؟

خوده همین ثبت ساعت مطالعه کلی کمک میکنه...ولی خودت هم باید به خودت انرژی بدی....

اگه جایی میشینی موقع درس خوندن که اونجا عادت کردی درس نخونی ( Gigglesmile ) جات رو یکم تغییر بده... این تنوع یه مقدار به ذهن شوک وارد میکنه 

و بهتر میتونی بخونی...

ده ساعت توی یه هفته خب یعنی کمتر از 2 ساعت در روز...

مدرسه هم که داری... فردا میتونی 3 ساعت بخونی؟ (کم کم زیادش میکنیم درست میشه) این 3 ساعت رو که بخونی خودش کلی پیشرفته 

قدرشو بدون... با قدرت برای ماهم بنویسم... کم کم میریم بالا 53
سلام خدمت همه دوستان
راستش من امسال ترم اولمه تو رشته‌ی مکانیک، ولی راستش میخوام دوباره کنکور بدم، سالهای قبل نتونستم بخاطر مشکلاتی که داشتم درست درس بخونم ولی امسال با وجود دروس دانشگاه میخوام دوباره شروع کنم ولی راستش نمیدونم از کجا و چجوری برنامه ریزی کنم که هم به دروس دانشگاهم برسم و هم به دروس کنکوریم، اگه میشه کمکم کنید خیلی علاقه دارم که امسال تربیت معلم هم قبول بشم، ممنون... 302
اگه بهم بگید چجوری برای دروس دانشگاهی و خوندنشون برنامه ریزی کنم خیلی ازتون ممنون میشم... 302
[تصویر:  29.gif]

"أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ"
"آیه ۱۴ سوره علق"

آیا او (انسان) نمی داند که خداوند او را می بیند و بر تمامی اعمالش آگاه است.
نقل قول: بعدش شماهم رشته ایی که هستید (تجربی ریاضی هنر زبان و فنی و انسانی) رو بهمون بگید که بشناسیم و بدون تعارف بگید که

چی دوس دارید قبول بشید و الان در چه وضعیتی هستید ( با بیان تراز یا رتبه ی کنکور قبلی یا هرچیزی.....)

راستش نظرم عوض شد میخواستم داستان زندگیم رو بگم
ولی دیدم فقط حالم بد میشه
در همین حد بگم که دوازدهم تجربی ام و سمپاد درس میخونم
رشته مورد علاقه ام 
خب پزشکی رو دوست دارم
ولی عاشق مباحث بیوشیمی و اندک مقداری ژنتیکم
ادبیات که عشق اول و آخرمه
ولی به طور کلی از یادگیری زبان مثل انگلیسی و عربی خوشم میاد
حـــدود 100 تا رخ دارم
ولی نمی دونم کدومِـــشَم!

نقل قول: ARA :

سلام به همگی خیلی خوب شد که این تاپیک از سر گرفته شد

من سوالی داشتم
همین جوری پیش میره 

سلام به آرای عزیز

متشکر 53

ببین ذهن ماها خیلی وقتا توی تخمین اینکه یه کاری چقدر طول میکشه اشتباه میکنه! مثل اینه که بخواد یه جسم 40 سانتی رو توی 25 سانت فضا

جا بده!  Gigglesmile خب نمیشه!

این حالت ممکنه توی اعضای این سایت بیشتر پیش بیاد.... کلا کسانی که نوعی وابستگی به کاری دارن (مثل اعتیاد به مواد) نوعی بزرگ منشی 

توی خودشون دارن! مثل همون اعتماد به نفس کاذب !

و به خاطر این اعتماد به نفس کاذب فکر میکنن میتونن 2 فصل فیزیک به همراه 3 فصل زیست رو توی یه روز بخونن!

و حتی اگه این توانایی رو داشته باشن چون ذهنشون فکر میکنه که همیشه میتونه به برنامش برسه پس کار رو کند میکنه یا به تعویق میندازه!

بعد میبینیم ای وای شب شد و برنامه تموم نشد!! 13

حتی ممکنه ذهن ما، یه روز کامل رو از دست بده ! و فکر کنه یه روز که در برابر 220 روز باقی مونده که چیزی نیست  42 پس بریم فیلم ببینیم! 17

حالا چکار کنیم ؟!

اول اینکه روز رو به چند قسمت تقسیم کنیم...

و برنامه رو طبق اون بچینیم...

مثلا صبح داریم (تا 12 ) ظهر و غروب (12 تا 6 ) غروب تا شب (6 تا 11 ) 

اول صبح رو اختصاص میدیم به مثلا یک فصل فیزیک ...

زمانی که خوندیم اگه تموم شد که مبارکه ...اگه تموم نشد دیگه بعد از 12 فیزیک رو به هیچ عنوان ادامه نمیدیم! ذهنمون باید یاد بگیره تایمی که 

از دست رفت دیگه رفت! 

پس همین الان بخون کارو تموم کن!

مورد بعدی اینکه برنامه رو یکم متناسب تر بچینید... 

برنامه ی سنگین مینویسم و از همون اول ذهنمون به جای فکر کردن به اجرا به این فکر میوفته که چطوری بپیچونه! Gigglesmile

جدی میگم ! ذهن بعضی وقتا نقشه ی تنبلی میریزه!

مثلا به محرکای خارجی خیلی زیاد و خوب واکنش میده تا خودشو از محاسبات سنگین فیزیک یا حفظیات زیست راحت کنه!

دوستمون تا زنگ میزنه میگه بریم بیرون اونجا ناخوداگاه جواب میدیم میگیم اره پاشو بریم! 13

-------------------------

تایم امروزم رد هم شد....

منم برم بخونم که کلی داستان دارم....

53
نقل قول: خانم رهایی همین کنکور هم کم چیزی نیستا [تصویر:  4chsmu1.gif]

اگه بخواییم تک تک رشته هارو بخونیم و دنیاشون رو توی کار و تحصیل و تحقیقات ، تجربه کنیم حدود 300 سال عمر لازم داریم [تصویر:  gigglesmile.gif] 

پس خیلی دستتون بازه...کلی انتخاب دارید...

مثلا توی رشته های پیراپزشکی خیلیا رو دیدم همینطوری انتخاب میکنن تا یه چیزی بخونن ولی میرن بالا وارد دانشگاه میشن میبینن چقدر 

دنیاهای متفاوت و جالبی رو میتونستن تجربه کنن....

خیلی کار خوبی ازتون بر میاد [تصویر:  gigglesmile.gif]

کلا علاقه ای به درس و کنکور ندارم Hanghead
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
سلام و درود  303
ممنون از آقا آرمین که این تاپیک رو ایجاد کردن و خیلی ممنون از آقای افرا که وقت میذارن و اینجا با تجربیاتشون به ما کمک میکنن 302
خب من دهمیم و رشته‌ام تجربی هست و مدرسه سمپاد میخونم
و هنوز راجب انتخاب شغل به نتیجه ویژه‌ای نرسیدم و انقدری که به دانشگاه تهران و شهید بهشتی فکر کردم به خود رشته فکر نکردم 65
البته برخلاف اکثر داوطلبان تجربی به پزشکی و دندان پزشکی هم علاقه ندارم ولی دوست دارم رتبه‌ام در همون حدود خوب باشه (شتر در خواب بیند پنبه دانه 65 ) و به دبیری هم علاقه دارم اما انتخابم نیست  Khansariha (116) و شاید بیوتکنولوژی پیوسته بخاطر زیست و اینا رشته جالبی باشه (البته از جهت استعداد و علاقه نمیدونم فقط بخاطر جهت تحقیقاتی باهاش حال میکنم 4chsmu1
و سابقه کنکور و اینا که طبیعتا ندارم ولی از اول سال آزمون آزمایشی شرکت می‌کنم و خب همین تغییرات یهویی (چون قبل از امسال به جز درس ریاضی و یکم هم علوم هیچ درسی رو جدی نمیخوندم البته نمراتم بیست بود ولی خیلی اهل اضافه کاری نبودم Gigglesmile ) یکم گیجم کرده یعنی نمیتونم همزمان به تکالیف مدرسه و بودجه آزمون آزمایشی برسم Hanghead
و به خاطر حجم دروس تلنبار شده کلا اهمال کاری میکنم 42
برای دروس عمومی میشه گفت فعلا مشکل خاصی ندارم آخرین درصدام بالای ۷۰ بوده ولی اختصاصیا یکم با روش خوندن و تعداد تستایی که میزنم مشکل دارم و درصدا فیزیک و شیمی برام قابل قبول نبود  4chsmu1
برنامه ریزی هم خیلی بلد نیستم و برادرم بیشتر کمکم میکنه که خب روش خوبی داره و برای خودش جواب داده اما گاهی بخاطر رودربایستی من واسه من جواب نمیده 42
دیگه همینا Khansariha (8)
گفتین درحد آشنایی ولی من فکر کنم در حد جامع توضیح دادم 65 Khansariha (49)
 سپاس شده توسط
(1400 آبان 29، 18:10)افرا نوشته است: یادم رفت که بگم خیلی خوشحال میشیم یاقوت خانوم که مسلط هستن به اینکار برامون توضیح بدن . من الان مینویسم انشالاه که 

آتریسا خانم تکمیلش کنن... 
53

دوستان فرموده بودن که چرا باید اصلا اینقد برای کنکور زحمت کشید و.......

از صفحه ی قبل نقل قول میزنم :

نقل قول: [b]Silent Voice :[/b]

چقدر معاون توصیه کرد واسه کنکور.. 

کلا باشگاه و فیلم و کتاب و بازی و گیم همه رو تعطیل کن و فقط درس بخون 
روز اول پنج ساعت و  روز دوم  شش ساعت  

حالا من به اینا فکر می کردم با خودم گفتم خب الان من برم این روش و عملی کنم سه سال آینده نه کتابهایی که خیلی بدردم میخورن و نخوندم 
بازی که اصلا نمی کنم  
حالا میشه فیلم و سریال و انیمه و انیمیشن ندید 
ولی من اینارو ازم بگیرن بدون کتاب نمیتونم سر کنم Khansariha (13) 

باشگاه که کلا لازمه زندگیه و ورزشه 
حالا من این دو سال  بشینم بخونم (یازدهم هستم ) 
دو سال دیگه نه زبان بدن دارم نه روی خودم کار کردم تازه هیچ تضمینی هم نیست کنکور قبول شم یا نشم !! 
فکر کن این همه بخونی هیچی رو خودت کار نکنی بعد دو سال کنکور هم بدی قبول هم نشی :/ 
البته قبول هم بشی دانشگاه خوبی هم قبول شی باز خوبه ولی بنظرم هیچی روی خودت کار نکردی نه ذهنی نه جسمی

توی پست بالا یادم رفت که بگم من توی کنکور اول خیلی بازیگوش بودم...

ولی الان خیلی با معاونتون موافقم....

اون زمان کلی بازی کامپیوتری داشتم ! (نقشه ی GTA رو بهتر از نقشه ی شهرمون بلدم Gigglesmile ) کلی ورزش میکردم...

درس زیاد نمیخوندم...میانگینم روزی 2 ساعت بود....

اخرش دیدم چی شد...

خیلیا رشته ایی که آرزو داشتم رو قبول شدن ولی من نشدم! چون همه چیرو باهم میخواستم...میخواستم بازیمو کنم یا ورزشم اصلا قطع نشه 

حالا شاید پرستاری هدف خیلیا باشه ولی هدف اصلیه من نبود...

باز بعد از 4 سال دانشگاه درس خوندن برگشتم سر نقطه ی اولم! کاری که باید از اول میکردم رو خواستم تکمیل کنم!

میبینی؟

از همون اول اگه  بازی کامپیوتری نمیکردم کلی میوفتادم جلو...

این تلاش ها و نتیجه ایی که میگیریم با کسی شوخی ندارن....

ببین ارزش داره الان تلاش کنی ورزش رو کم کنی (مثلا هفته ایی یک بار ورزش کنی و بعد از کنکور که هوا بهتر شد فشرده ورزش کنی) یا ارزششو 

نداره؟

نقل قول: [b]Silent Voice:[/b]

از اون طرف یه چیزی که خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ذهن منو درگیر کرده  اینه که خب از کتاب های کمک درسی استفاده کنم واسه کنکور چقدر باید تست بزنم یا نکنه  سر کنکور نتونم به موقع تموم کنم یا تو تست زدن خیلی کند پیش برم  

==== تقریبا برای هیچکدوم از کارامون تضمینی نیست... حتی تضمین نیست که فردا هستیم... ولی این تلاشه که احتمال موفقیت رو میبره بالا

یک بار تصمیم میگیریم بعدش دیگه همه چیرو میسپریم به خدا و تمام توان رو میذاریم....

====برای این قسمت باهم به صورت اختصاصی پیش میریم....نگران نباش 53258zu2qvp1d9v

-------------

من یازدهم علوم انسانی هستم
میخوام روانشناسی بخونم

اقای افرا خیلی ممنونم بابت حرفاتون
  با اکثرشون موافقم.
به استثنای تلاش که کاملا موافقم 

دلیل اینکه میگم با اکثراش ون موافقم اینکه خانواده منو تحت فشار گذاشته خیلی خیلی...
چون میگن  ما کمکت نمی کنیم اگر بار اول رشته دلخواهت قبول نشی

نه تنها قبول نمی کنیم اگر قبول نشی باید بری سربازی 65
تازه اگر قبول هم باشم  باید حتما حتما حتما دانشگاه دولتی باشه 

از یک طرف هم پدر تحت فشار گذاشته منو که میگه باید بری کار یاد بگیری کار کنی

با اینکه میگه کار کنم موافقم اما نگرانم به درسا نرسم....

هر چند داخل کتاب قانون موفقیت ناپلئون هیل اومده بود که دانشجویانی که خودشون کار می کنن و درس میخونن
خیلی از بقیه دانشجویانی که پدر مادر خرجشون رو میدن موفق تر هستن
خب منم معرفی کنم 4chsmu1

پشت کنکوری رشته تجربی..کنکور ۱۴۰۰ اولین کنکورم بود و به خاطر مشکلاتی که داشتم نتونستم بخونم و رتبم شد ۵۰۰۰۰ منطقه ۳  Gigglesmile

به رشته پزشکی و پرستاری یا هوشبری علاقه دارم ولی درس خوندن به شدت حوصلم رو سر میبره 4chsmu1

فعلا روزی هفت هشت ساعت میخونم..آزمون قلمچی ثبت نام کردم ولی چون از مباحث عقبم میخوام از اسفند یا فروردین شرکت کنم 53258zu2qvp1d9v

مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان