عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بسی ممنون از آقای افرا Thankyou
یک دنیا ممنونیم Thankyou

Hanghead فقط انقدر در مورد شکست ها گفتین یه چیزی را خواستم بگم 53258zu2qvp1d9v

حقیقتا این پررویی بعد از بلند شدن از شکست را تقریبا همه کانونی ها دارن 
تو دنیای واقعی معمولا آدما بعد یکی دو بار شکست دیگه به هدفشون حتی فکر هم نمیکنن چه برسه که بلند بشن Hanghead
ولی ما انقدر زمین خوردیم واقعا پررو شدیم Hanghead

امیدوارم همه کانونی ها شکست آخرشون که اتفاق افتاده ، دیگه آخریش باشه و هیچ وقت اتفاق نیفته 49-2  Khansariha (69)
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1399 دي 25، 18:55)_رعنا_ نوشته است:
مشکل
چرا من سمت چیزی که میدونم و میخوام و علاقه دارم و برنامه میریزم و کلی حساب کتاب براش میکنم نمیرم
Khansariha (116)
چرا انجامش نمیدم؟؟؟؟؟

آقای افرا به این میگن
تنبلی
نظر شما چیه؟
اگر راه حل دارین بگین لطفا 302 302 302

ببخشید که همش سوال میپرسم
واقعا این برام سوال شده چرا من انجام نمیدم 809197ps94ijjhwg
احساس میکنم دارم به خودم و اطرافیانم همش دروغ میگم 809197ps94ijjhwg

سلام و درود، 
اسمش هست "اهمالکاری" و بنده هم ید طولایی در این زمینه دارم  Khansariha (116)
و خیلی فرق میکنه با تنبلی. 

تنبل کسیه که کلا حال نداره کاری رو انجام بده، دلش میخواد بخوابه فقط ! 
اهمال کار کسیه که طفره میره از انجام اون کار مشخص ، مثلا به جای اینکه بشینه پایان نامه شو تموم کنه؛ هر کار دیگه ای انجام میده. 
چه کارهای به ظاهر با معنی و مهم (ولی بدون اولویت) مثلا جاروبرقی کشیدن، تمیز کردن اتاق، کار یکی از رفقا رو راه انداختن و غیره 
چه کارهای بی معنی و غیر مهم ، مثلا فیلم و سریال دیدن، به ترتیب قد کردن کتاب های تو قفسه و غیره

دلایل مختلفی هم داره:

کمالگرایی . بعضی وقت ها توقعمون از خودمون خیلی بالاست. برای همین دوست نداریم به هیچ عنوان شکست بخوریم یا مثلا کارمون متوسط باشه، به همین خاطر مغز تفره میره از انجام اون کار 
مثلا کاری رو بیش از اندازه بزرگ میکنیم و به نظر نشدنی میاد، بازم به خاطر شکست در انجامش اصلا سمتش نمیریم.
زمان رو اشتباه حدس میزنیم، مثلا میگیم این امتحان رو تو سه روز میشه جمعش کرد، من میتونم و اینا ؛ الانم که 3 ماه وقته ، پس بیخیالش.
و غیره.. 

راه حل های مختلفی هم داره، 

هم فیلم های خیلی خوبی هست تو اینترنت، هم کتاب " از شنبه" 

موفق باشید. 53
داستان من
 سپاس شده توسط
(1399 بهمن 24، 12:30)شارمین نوشته است:
(1399 دي 25، 18:55)_رعنا_ نوشته است:
مشکل
چرا من سمت چیزی که میدونم و میخوام و علاقه دارم و برنامه میریزم و کلی حساب کتاب براش میکنم نمیرم
Khansariha (116)
چرا انجامش نمیدم؟؟؟؟؟

آقای افرا به این میگن
تنبلی
نظر شما چیه؟
اگر راه حل دارین بگین لطفا 302 302 302

ببخشید که همش سوال میپرسم
واقعا این برام سوال شده چرا من انجام نمیدم 809197ps94ijjhwg
احساس میکنم دارم به خودم و اطرافیانم همش دروغ میگم 809197ps94ijjhwg

سلام و درود، 
اسمش هست "اهمالکاری" و بنده هم ید طولایی در این زمینه دارم  Khansariha (116)
و خیلی فرق میکنه با تنبلی. 

تنبل کسیه که کلا حال نداره کاری رو انجام بده، دلش میخواد بخوابه فقط ! 
اهمال کار کسیه که طفره میره از انجام اون کار مشخص ، مثلا به جای اینکه بشینه پایان نامه شو تموم کنه؛ هر کار دیگه ای انجام میده. 
چه کارهای به ظاهر با معنی و مهم (ولی بدون اولویت) مثلا جاروبرقی کشیدن، تمیز کردن اتاق، کار یکی از رفقا رو راه انداختن و غیره 
چه کارهای بی معنی و غیر مهم ، مثلا فیلم و سریال دیدن، به ترتیب قد کردن کتاب های تو قفسه و غیره

دلایل مختلفی هم داره:

کمالگرایی . بعضی وقت ها توقعمون از خودمون خیلی بالاست. برای همین دوست نداریم به هیچ عنوان شکست بخوریم یا مثلا کارمون متوسط باشه، به همین خاطر مغز تفره میره از انجام اون کار 
مثلا کاری رو بیش از اندازه بزرگ میکنیم و به نظر نشدنی میاد، بازم به خاطر شکست در انجامش اصلا سمتش نمیریم.
زمان رو اشتباه حدس میزنیم، مثلا میگیم این امتحان رو تو سه روز میشه جمعش کرد، من میتونم و اینا ؛ الانم که 3 ماه وقته ، پس بیخیالش.
و غیره.. 

راه حل های مختلفی هم داره، 

هم فیلم های خیلی خوبی هست تو اینترنت، هم کتاب " از شنبه" 

موفق باشید. 53

302 302 302
یک دنیا ممنون از توضیح خوبتون
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
سلام
یه سوال
چرا توی کانون با ترک آروم آروم موافق نیستیم؟
دلیلش چیه؟
مگه وقتی قرص های آرامبخش دکتر بهمون تجویز میکنه ، موقع ترکش نمیگه یهو ولش نکنید؟
اصلا شاید دلیل اصلی درجا زدنمون همینه که از خودمون توقع زیادی داریم و توی ترک کمالگراییم؟
شما نظرتون چیه؟ Hanghead
(1399 اسفند 1، 11:45)ارادتمند شهدا نوشته است: سلام
یه سوال
دلیلش چیه؟
مگه وقتی قرص های آرامبخش دکتر بهمون تجویز میکنه ، موقع ترکش نمیگه یهو ولش نکنید؟
اصلا شاید دلیل اصلی درجا زدنمون همینه که از خودمون توقع زیادی داریم و توی ترک کمالگراییم؟
شما نظرتون چیه؟ Hanghead

دعوت میکنم از داداش آرمین و داداش صادقین و بقیه که نظراتشونو بگن 53
یه سوال
دلیلش چیه؟
شما نظرتون چیه؟ Hanghead

من دو بار سعی کردم انجامش بدم نتونستم
یه بار دیگری سعی کرد این روش را رو من اجرا کنه
یه بارم خودم
جفتش بی نتیجه بود
نمیدونم شاید من نتونستم
ولی فکر نمیکنم ترکش شبیه به قرص یا دارو باشه
قرص یه چیز بیرونیه
این، حس وسوسه اش درونیه
Hanghead
نمیدونم
من که ازش نتیجه نگرفتم. فقط بیشتر توش گیر کردم 
اولش خیلی خوب جواب میده. مخصوصا برای روزهای کم. همه چی اوکیه. چون زود زود میشکنی ، عذاب وجدان هم نداری چون داری طبق برنامه میری جلو.  ولی بعدش که روزها زیاد میشه یا دلت نمیاد سر زمان مقرر بشکنی یا اگر هم بشکنی دیگه نمیتونی به روز پاک زیاد برسی 

809197ps94ijjhwg کاش واقعا اینا که ترک کردن میومدن یه چیزی میگفتن. یه راهکاری چیزی 2

سپاس شده توسط
یه سوال
دلیلش چیه؟
شما نظرتون چیه؟ Hanghead

فقط نظر خودمه:
من فکر میکنم اینکه بگم به مرور ترک میکنم ،یه جورایی گول زدن خودمه

چند ساله که در گیر این مشکل هستم و هر روز هم سعی دارم ترک کنم شاید بعضی مواقع یادم میره که گناه کبیره هست و حتا یکبار دیگه تکرار کردنش غلطه 
هم به سلامتی جسمی  آسیب میزنه هم سلامتی روحی 

دارو های شیمیایی بدن رو عادت دادن و شاید برای همین ترک به مرور زمان پیشنهاد میکنن

اما خ ا یه بیماری روحی هست و حتا اگر در دوره های طولانی تکرار بشه و فاصله بینشون هم زیاد بشه با یه فشار روحی به خودمون میگیم فشار خیلی زیادی رومه بزار این بار زودتر انجام بدم(_پناه بر خدا)

هر چند توی این مدتی که درگیر این بیماری هستم به تجربه فهمیدم که ترک این مریضی به روش یواش یواش و آروم و راحت ممکن نیست باید سختی کشید

یکی از بدی های خ ا از بین بردن اعتماد به نفس هست که با ترک به مرور هم گمان نکنم بر گرده
 سپاس شده توسط
یه سوال
دلیلش چیه؟
شما نظرتون چیه؟ Hanghead

کسانی که سیگاری هستن همیشه به نخ کش ها حسادت میکنن!

در صورتی که جفتشون دارن ضرر های سیگاری بودن رو تحمل میکنن

ولی افراد سیگاری نمیدونن که نخ کش ها بیشترین فشار روحی و روانی رو تحمل میکنن چون همیشه در عذاب هستن برای رسیدن به موقعیت بعدی برای کشیدن نخ بعدی سیگار

ترک تدریجی خ ا هم مثل نخ کش بودن هست همیشه ذهن، روح و جسمت منتظر نوبت بعدی خ ا هست.

یک بار برای همیشه پاکی رو انتخاب کن اگر لغزش داشتی ناامید نشو بلند شو دوباره ادامه بده
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
آقای آخرین بار میگن داروهای شیمیایی بدن رو عادت میدن
خب خ ا هم بدنو مغز رو عادت میده که‌.
دوستان من خودم بی طرف هستم 
راستش مشاورم بهم گفت آروم آروم ترک کنم و منم اومدم از شما نظر خواستم
و اینطور که معلومه کانونی ها با ترک آروم آروم موافق نیستن و چه بسا حق دارن.
(1399 اسفند 1، 15:18)ارادتمند شهدا نوشته است: دوستان من خودم بی طرف هستم 
راستش مشاورم بهم گفت آروم آروم ترک کنم و منم اومدم از شما نظر خواستم
و اینطور که معلومه کانونی ها با ترک آروم آروم موافق نیستن و چه بسا حق دارن.

به نظر من ترک آروم آروم خوبه ولی به شرطی که نیت اولت پاکی همیشگی باشه حالا اگر لغزش داشتی یادت بندازی که خیلی سال هست که درگیر بودی و نا امید نشی و دوباره شروع کنی Khansariha (69)
منم قبلا مشاوره رفتم هم حضوری هم غیر حضوری اکثرشون رو این تاکید دارن که کم بشه ولی قطع نشه!!  17
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
نقل قول: منم قبلا مشاوره رفتم هم حضوری هم غیر حضوری اکثرشون رو این تاکید دارن که کم بشه ولی قطع نشه!!  [تصویر:  17.gif]
Hanghead فکر کنم این همون میشه که کم کم ترک کنیم
منتها کم کم اش خیلی کم کم باشه و هی طول بکشه Hanghead
همش میگن Hanghead
حالا عیب نداره ماهی یه بار
طوری نیست. به خودت سخت نگیر. برای خودت عذاب وجدان درست نکن
اصلا چیز مهمی نیست که
Hanghead
ولی حقیقتا مهمه
از نظر روحی که له شدیم . از نظر جسمی هم داغون شدیم. 
کاش یکی یه راه حل به آدم میگفت Hanghead
فکر کنم راه حل نداره که اینجوری میگن Hanghead

اره تازه مشاور من میگفت خدا کجا به صراحت گفته خ ا حرامه 22
یعنی دیگه داشت حروم بودنشم زیر سوال میبرد Shy
یه سوال
دلیلش چیه؟
شما نظرتون چیه؟ Hanghead

سلام
برادر جان بنده هم قبل از عضویتم در کانون، ترک تدریجی به ذهنم رسید.
و برنامه ای درست کردم و پیش خودم گفتم طبق برنامه پیش می رم.

اما چندین نکته وجود داره.
یکی این که بعضی روزهایی که فشار و وسوسه ای نیست یا کمتره، چرا باید آگاهانه به سمت خ ا رفت؟
در واقع این کار یعنی ما خودمون وسوسه ها رو دعوت می کنیم که به سمت ما حمله کنند.
وقتی هم شیطان وارد شد، دیگه ابتکار عمل از دست ما خارج می شه.
و چون وسوسه ها رو خودمون دعوت کردیم تازه شروع می کنه به این که باید بیشتر به وسوسه ها بها بدیم.

مهم تر این که، خ ا نافرمانی خداست.
وقتی برنامه بچینیم که من این روز و این مقدار گناه کنم در واقع داریم قبح گناه رو از بین می بریم.
اون موقع دیگه ترک کردن گناه و پاک شدن چه معنایی داره در حالی که گناه رو برای خودمون جایز دونستیم؟

در مسیر ترک خ ا انواع و اقسام فشارها و وسوسه ها سراغ آدم میاد که خیلی از وسوسه ها با هم دیگه فرق می کنه.
گاهی آدم از جایی ضربه می خوره که فکرش رو نمی کنه.
توی همین کانون تجربه هایی داشتیم که سعی کردند این روش ها رو در پیش بگیرند، اما موفق نبودند.

از کجا چه معلوم در این مسیر که داریم برای انجام گناه در ترک تدریجی برنامه می ریزیم، باز هم فرصت توبه برامون باشه؟
همیشه و هر لحظه باید خودمون رو برای توبه واقعی و ترک گناه آماده کنیم تا برای آخرتمون توشه باشه.

ترک خ ا با ترک قرص یا حتی ترک مواد مخدر فرق می کنه.
شهوت و نیروی جسنی در ما وجود داره و اگر ورودی های ذهن و نگاه رو کنترل نکنیم حتی اگر چندین سال هم پاک باشیم باز هم پاک موندن برامون سخت می شه.
در حالی که قرص یا ماده مخدر یه موردی هست که جزء ذات ما نیست:

(1391 مرداد 27، 18:36)shizogoni نوشته است: ترک تدریجی اینجا هیچ معنایی نداره،این واژه برای ترک افراد معتاد به مواد مخدر معنی میده که اون هم دلیل علمی داره و علتش وابسته شدن سلول های بدن و کارنکردن پایانه های عصبی در عدم حضور مواد مخدر هست،چون مواد مخدر جایگزینه یه سری مواد طبیعی در بدن میشه در نتیجه سلولهای تولید کننده اون مواد کم کار میشند یا حتی از بین میرند لذا به همین دلیله که ما برای ترک دز ماده ی اعتیاد آور را به مرور کم میکنیم تا سلولهای از بین رفته یا کم کار شده به مرور ترمیم شوند و درد ناشی از ترک کمتر بشه.

اما اعتیاد به این عمل شوم از نظر جسمی ما رو وابسته نمیکنه، درسته که عوارض شدیدی در پی داره، اما شما با ترکش هرگز بدن درد نمیگیرید بلکه میبینید که بدنتون روز به روز قوی تر و سرحال تر هم میشه

داداش برای شخص بنده، تلاش کسی که با تمام وجود در مقابل وسوسه ها مقاومت می کنه و با این حال براش لغزش پیش میاد اما سریعاً توبه می کنه و از عمق وجود از گناه پشیمونه و باز هم دوباره تلاش می کنه بسیار ارزشمنده تا این که کسی بخواد برنامه بچینه و آگاهانه به سمت گناه بره.

(1399 اسفند 1، 18:10)ارادتمند شهدا نوشته است: اره تازه مشاور من میگفت خدا کجا به صراحت گفته خ ا حرامه 22
یعنی دیگه داشت حروم بودنشم زیر سوال میبرد Shy

مشاوری که به حرام بودن خ ا اعتقاد نداره، چه طور می شه به نسخه ترکش اعتماد کرد؟
داداش راهش اینه اگه توصیه ای کرد، تا جایی که با دین و فطرت مخالف نباشه و به خوب شدن حالت کمک می کنه عمل کن، وگرنه عمل نکنKhansariha (18)
موفق و پاک باشی.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام
بنده به علت بیکاری و به خاطر سرگرمی با دانشجوهای نامحرم احساس میکنم یکم شوخی کردم
آیا شوخی کردن با نامحرم اگه فقط قصد سرگرمی باشه ، خوب نیست؟
از این بابت کمی احساس ناراحتی دارم ، لطفا اشکال کارمو بهم بگید.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان