عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مصاحبه برترین های کنترل نگاه و ذهن

سلام آقای صادقین
سلام
1.   از چه موقعی برای کنترل نگاه و ذهن تصمیم گرفتین؟
موقعی که تصمیم به ترک خ ا گرفتم.

2.   شما از چه روشی برای کنترل استفاده کردین؟ 53258zu2qvp1d9v
من از تجربه های همراهان کانونی استفاده های خوبی بردم.
در ادامه اشاره خواهم کرد.

3.   بهترین راه از نظر شما برای کنترل چیه؟
یکی از بهترین راه های کنترل نگاه و ذهن که برام مفیده، فراموشی و بی محلی به وسوسه هاست.
هر چه فکرمون رو درگیر مقابله با وسوسه ها کنیم ذهنمون بیشتر یاد صحنه های آلوده می افته.
اما می تونیم ذهنمون رو مشغول فعالیت های فکری مفید کنیم.
مثل ذکر گفتن، مطالعه، رسیدگی به کارهای روزمره، یا حتی بازی هایی که ذهن رو مشغول می کنه و امثال این ها.

4.   کنترل نگاه و ذهن چقدر می تونه کمکی برای ترک باشه؟
بدون کنترل نگاه و ذهن نمی شه خ ا رو به صورت پایدار ترک کرد. ما برای ترک خ ا باید لوازمش رو هم ترک کنیم.
 و این قدم مهمی هست.
حتی گرفتار شدن به تصاویر آلوده عمیق تر از خ ا هست و کنترل نگاه توی این جور مواقع سخت تر از ترک خ ا هست.
چون ذهن عادت کرده وقت رو با نگاه های آلوده پر کنیم و همین باعث می شه سریعاً برای انجام خ ا روی بیاریم به نگاه های آلوده.
این یه چرخه ی باطلی هست که باید متوقف بشه.

5.   چند روش برای کنترل بهتر پیشنهاد بدین.
به قول برادر خوبم آقای رزمجو جلوی ورود خر رو باید بگیریم.
یعنی جلوی ورودی های آلوده به ذهن رو بگیریم. چه نگاه که رکن اصلی هست و گوش، و همین طور احساسات و هیجانات منفی که همین هیجانات کنترل نشده ما رو ترغیب به دیدن تصاویر و نهایتاً خ ا می کنه. این روش در بین کانونی ها به روش گیوتین معروف هست.

به قول برادر خوبم آقای 101 که می گفتند یه راه برای کنترل ذهن این هست که به جای مقابله‌ی مستقیم با وسوسه ها بهتر اینه بهشون بی محلی بذاریم.
وقتی بی محلی کنیم و ذهن خودمون رو سرگرم کنیم وسوسه ها در ابتدا حملات شدیدتری انجام می دن.
تا جایی که اگر مقاومت نکنیم ما رو تسلیم می کنه.
اما به مرور ذهن به این بی محلی عادت می کنه و کارمون راحت تر هست.

هر چه قدر بیشتر به گناه فکر کنیم وسوسه ها فرصت پیدا می کنند تا حملات رو بیشتر کنند.
چاره ای نیست جز همین که وسوسه ها رو نادیده بگیریم.
معتقدم ما راه درست و مطمئنی غیر از راه پاکی نداریم و برای این که در مسیر پاکی قدم برداریم هم راهی غیر از کنترل نگاه و ذهن نیست.

6.   چقدر تو این زمینه موفق بودین؟
خدا رو شکر.
گاهی شرایط جامعه سعی داره نا امیدی رو به آدم تزریق کنه.
توی این جور مواقع یاد امام حسین (علیه السلام) و گریه کردن من رو قوی می کنه.
این رو خوب می دونم اگه یه لحظه غفلت کنم پاکیم رو از دست می دم و از خدا می خوام به همه مون کمک کنه.

7.   هفته اول راحتتر بود کنترل نگاه وذهن یا هفته چهارم؟
خب قطعاً هفته های اول که انسان تصمیم به جایگزین کردن عادت های خوب به جای عادت های بد می گیره سخت تر هست.
اما به مرور تبدیل به عادت می شه.
اما همون طور که گفتم ما هر لحظه باید بتونیم احساسات و هیجانات رو کنترل کنیم و ذهنمون رو سرگرم فعالیت های مفید کنیم.

8.   نظرتون درمورد مسابقه چیه؟ (نحوه امتیاز دهی- مدال ها – مدت مسابقه - ... )
مسابقه عالیه. من از زحمات کشان تشکر می کنم. اجرتون با حضرت سیدالشهدا (علیه السلام)

9.   این مسابقه برای شما تاثیری داشته؟ تا چه اندازه؟
حتماً تاثیر داره. وقتی هم مسیرهام رو در کنار خودم می بینم بیشتر تلاش می کنم تا یه موقع لغزشی پیش نیاد.
البته انسان در هر شرایطی چه با مسابقه و چه بدون اون مسیر پاکی رو نباید فراموش نکنه.

10.      برای بهتر شدن مسابقه پیشنهادی دارین؟
پیشنهاد خاصی به نظرم نمی رسه.

11.   تا حال مشکلی تو مسابقه براتون پیش اومده ؟
خیر.
12.   و در آخر حرفی برای دوستان کانونی که تو مسابقه شرکت می کنند. 49-2
ممنون از اینکه وقت گذاشتین و تجربه های خوبتون رو با ما به اشتراک گذاشتین ehteram

متشکرم که بنده رو به این مصاحبه دعوت کردید.
خدا رو شکر که این کانون وسیله ای شد برای کسانی که پاکی رو از اعماق جانشون دوست دارند و دلشون می خواد بتونن خ ا رو ترک کنند.

از همگی می خوام قدر این محیط رو بدونیم و کمک کنیم که مسابقه کنترل نگاه و ذهن پر از شرکت کنندگان و مشتاقان پاکی بشه.
این رو فراموش نکنیم پاکی نگاه و ذهن در هر شرایطی لازمه.
اگر لحظه ای غفلت کنیم و اجازه ورود آلودگی ها رو به ذهنمون بدیم حتی اگر پاکی های طولانی مدت هم داشته باشیم برامون خطر داره.
مشکلات و ناراحتی با خ ا از بین نمی ره اما پاکی یه انگیزه هست تا بر زخم هامون مرهمی بذاریم.
به همگی کانونی ها تبریک می گم که مسیر پاکی رو انتخاب کردند.
ان شاء الله در این مسیر موفق باشید.
یا علی
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
53 مصاحبه بیستم  53
Gol مصاحبه با آقای زندگی آزاد Gol
Khansariha (46) (نفر اول ده هفته متوالی در کنترل ذهن و نگاه) Khansariha (46)

نقل قول: نوشته است:

راستش من از همون اول که پاکی رو شروع کردم شروع کردم به کنترل نگاه و ذهنم چون وقتی ورودی ها رو بتونیم مسدود کنیم دیگه از وسوسه هم خبری نیست 

2.   شما از چه روشی برای کنترل استفاده کردین؟ 

من از روش تیک یک ثانیه استفاده میکنم یعنی اگر خدایی نکرده فکر بد یا نگاه بدی سراغم بیاد به سرعت سرمو برمیگردونم یا فکرمو تغییر میدم ، به شما هم قول میدم ارزششو داره هرچقدر به گرگ وحشی شــ ـهوت کمتر غذا بدید خودتون راحت تر هستید و در پاکی موفق تر عمل میکنید

تو سوال بالا تا حدودی توضیح دادم ولی بهترین راه همین پیشگیری هست ، اکثرا فکر میکنن اگر موقعیتش پیش بیاد و چشم یا ذهنشون رو کنترل کنند فرصت رو از دست دادن و خودشونو از لذتی محروم کردند ، در اینجا با صرف نظر از مسائل مذهبی اگر ما نگاه کنیم چی نصیبمون میشه ؟ جز اینکه شـ ـهوت رو در خودمون بیدار کردیم و حسرت بزرگی رو به دل خودمون انداختیم ؟

اصلی ترین کاری که برای حفظ پاکی باید انجام بدید همین کنترل نگاه و ذهن هست ، اگر ما بخواهیم روی اراده خودمون حساب باز کنیم یقین داشته باشید شکست میخوریم شاهدش هم تلاش های گذشته ما و لغزش های پی در پی اون ، " برای رسیدن به نتایج جدید باید مسیر های جدید رو پیمود " پس اگر تا حالا روش های دیگری از جمله اتکا به اراده خودتون رو امتحان کردید و نتیجه نگرفتید روش کنترل ذهن و نگاه رو انتخاب کنید

5.   چند روش برای کنترل بهتر پیشنهاد بدین. 

یکیش همین کنترل ذهن و نگاه هست که موضوع مصاحبه ما هستبه نظر من تغذیه هست که من چند بار نزدیک بود ازش ضربه بخورم فقط یک مورد رو نام میبرم شب هایی که نوشابه میخورید خیلی مراقب خودتون باشید !ارتباط با خدا و مسائل مذهبی برای من یک تسریع بخش در پاکی بود و قدرت ارادمو قویتر کرده " از داشتن یک استاد خوب غافل نباشید "خوابتون رو منظم کنید و شب ها زود بخوابید
  • قدرت دوست و رفیق هم خیلی زیاد هست اگر یک دوستی دارید که همش فکرش مسائل شـ ـهوتی هست تا میتونید ازش فاصله بگیرید به جاش با انسان های خوب دوست بشید
راه و روش زیاد هست باید روش مختص به خودتون رو کشف کنید

اگر منظورتون در زمینه کنترل نگاه و ذهن هست باید بگم خیلی زیاد چون کار رو جدی گرفتم و دوست ندارم به عقب برگردم !

7.   هفته اول راحت تر بود کنترل نگاه وذهن یا هفته های بعد تر ؟

همیشه شروع هر کاری سخت هست ولی اگر همراه با انگیزه باشه کار های سخت هم راحت میشه مثلا شما یه نوجوون رو در نظر بگیر چقدر بیدار شدن صبح زود برای رفتن به مدرسه براش سخت هست حالا اگر صبح بخواد با دوستاش برن بیرون مثلا کوه یا اردو صبح اصلا نیاز نیست بیدارش کنن خودش اتومات بیدار میشه ، بحث کنترل نگاه و ذهن هم همینه اگر ما هدفمون مشخص باشه و انگیزه کافی رو هم داشته باشیم خیلی راحت تر میتونیم انجامش بدیم 

تو این انجمن همه دوست دارن پاک بمونن اصلا هدف از ثبت نام اینجا همین هست حالا اگر ما یقین داشته باشیم که این کار فقط با کنترل ذهن و نگاه امکان پذیر هست خیلی راحت میتونیم انجامش بدیم

اول باید عرض کنم پست اول تاپیک اصلا مناسب نیست و توضیحات اون دوست عزیزمون صابر عزیز از این لحاظ که اولا خوب توضیح نداده دوما به نظر بنده ادب رو رعایت نکرده و سوما خیلی سر سری موضوعات رو عنوان کرده

بقیه موارد به نظرم خوب و اکی هست

بله تأثیر داشته ، تا اندازه ای که فکر های شیطانی خیلی کمتر به ذهنم میاد و این موضوع حتی در خواب هم برای بنده صادق هست یعنی اگر در خواب هم صحنه بدی پیش بیاد باز هم انتخاب ناخودآگاه من پــاکی هست

همین مسئله باعث میشه کیفیت پاکی ما هر روز بیشتر بشه و جدای از اینکه عمل فیزیکی انجام نمیشه ذهن و روان ما هم پاک میشه که خیلی عالی هست

پیشنهادی فعلا به ذهنم نمیاد و همین که هست به نظرم میتونه مفید باشه فقط مشارکت دوستان اگر بیشتر بود بهتر میشد

11.   تا حالا مشکلی تو مسابقه براتون پیش اومده ؟

نه تا حالا مشکلی نبوده

12.   و در آخر حرفی برای دوستان کانونی که تو مسابقه شرکت می کنند؟

از همه دوستان تشکر میکنم که در این راه به همدیگر کمک میکنند و امیدوارد یه روزی دیگه هیچکس در دنیا به این اعتیاد مبتلا نباشه و انتخاب همه یک زندگی آزاد و پاک باشه

یک نکته رو خواستم به دوستان بگم که هر جای این مسیر پر پیچ و خم براتون مشکلی پیش اومد فقط به خدا توکل کنید و با خودش درد دل کنید از جمله " استغفر الله واتوب الیه " زیاد استفاده کنید و از خدا کمک بخواهید قطعا قلبتون آروم میگیره همونطور که خداوند فرمود أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ جز با یاد خدا دلها آرام نمیگیرد

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و تجربه های خوبتون رو با ما به اشتراک گذاشتین   [تصویر:  302.gif]

منم از شما ممنونم و آرزوی موفقیت و پاکی دارم برای یکایک شما عزیزان
53 مصاحبه بیست و سوم 53

Khansariha (8) مصاحبه با آقای مهدوی  Khansariha (8)

Khansariha (46) برنده مدال طلا مسابقه کنترل نگاه و ذهن Khansariha (46)

سلام آقای مهدوی

سلام [تصویر:  53.gif]

1. از چه موقعی برای کنترل نگاه و ذهن تصمیم گرفتین؟

وقتی به کانون اومدم، خیلی با بحث کنترل کردن نگاه و ذهن آشنا نبودم؛ اما به مرور به اهمیت این مسئله پی بردم و از اون موقع تلاشم رو برای کنترل نگاه و ذهن آغاز کردم.

2. شما از چه روشی برای کنترل استفاده کردین؟

راستش قبلاً صرفاً وسوسه بود و جنگ با اون!
در واقع یک جنگ فرسایشی که نتیجه ای جز خسته شدن نداشت.
اما رویکردم رو تغییر دادم و طبق توصیه دوستان، تصمیم گرفتم که بیخیال وسوسه بشم و هیچ به اون فکر نکنم.
با توجه به اینکه عمده سختی راه من در کنترل ذهن هست، این رویکرد خیلی تونست کمکم کنه تا کنترل ذهنم رو حفظ کنم.

3. بهترین راه از نظر شما برای کنترل چیه؟

بهترین راه پیشگیریه.
همونطور که عرض کردم، مواجهه مداوم با وسوسه ها یه جور جنگ فرسایشی هست و به مرور انسان رو خسته میکنه. پیشگیری از عوامل وسوسه (عواملی مثل عدم کنترل اینترنت، عدم کنترل نگاه و ذهن و...) میتونه مانع رسیدن به مرحله جنگ بشه. در واقع خودمونیش میشه: پیروزی بدون جنگ و خونریزی! [تصویر:  1.gif]

4. کنترل نگاه و ذهن چقدر می تونه کمکی برای ترک باشه؟

عامل اغلب لغزش ها یا عدم کنترل ذهن هست یا نگاه. عدم کنترل این دو حتی اگه موجب لغزش نشه؛ اجازه نمیده پاکی پایداری داشته باشیم.
اما وقتی این دو فاکتور اساسی رو کنترل کردیم، میتونیم اشراف بیشتری روی وضعیتمون داشته باشیم و اوضاع رو بهتر مدیریت کنیم تا به مرحله لغزش نرسیم.

5. چند روش برای کنترل بهتر پیشنهاد بدین؟

. شناخت عوامل محرک و مواردی که در دفعات پیش باعث لغزش ما شدند. با شناخت این عوامل میتونیم برنامه هایی برای محدود و یا حذف کردن اونها تعریف کنیم، که با این کار میشه جلوی خیلی از حملات وسوسه ها رو گرفت و یا حتی از وقوعشون جلوگیری کرد.

. پیشگیری از ایجاد وسوسه و جلوگیری از قرار گرفتن در موقعیتی که باعث ایجاد اون میشه.

. بیخیال شدن نسبت به وسوسه و فکر نکردن به اون. با این کار جلوی گسترش وسوسه و رخنه کردن اون در وجودمون رو میگیریم.

. تکنیک گیوتین که بین کانونی ها معروفه. تکنیکی که میگه وقتی وسوسه اومد همون لحظه اول سرشو از تنش جدا کن تا گسترش پیدا نکنه.

6. چقدر تو این زمینه موفق بودین؟

خدا رو شکر تا الآن نتیجه خوبی داده و روند پاکی رو برای بنده راحت تر کرده.

7. هفته اول راحتتر بود کنترل نگاه وذهن یا هفته چهارم؟

خب طبیعتاً هفته های اول سختتره، کما اینکه اگه بخواییم یه نگاه اجمالی داشته باشیم، می‌بینیم که اکثر اعضا قبل از اینکه به هفته هایی که امتیاز کامل کسب کردن برسن، یه روند صعودی و پلکانی رو طی کردن و این مسئله طبیعیه.
به مرور کنترل راحت تر میشه، اما باید مراقب بود که در این روند اهمال کاری صورت نگیره، چون میتونه باعث هدر رفتن تلاش های شخص بشه.

8. نظرتون درمورد مسابقه چیه؟ (نحوه امتیاز دهی- مدال ها – مدت مسابقه - ...)

خدا رو شکر مسابقه خیلی خوبیه؛ خصوصاً در مدت اخیر که خیلی از اعضا در اون شرکت کردند. این باعث شده رقابت بیشتر بشه و تلاش بیشتری برای رسیدن به پاکی صورت بگیره.

9. این مسابقه برای شما تاثیری داشته؟ تا چه اندازه؟

بله، این مسابقه تأثیر زیادی در پاکی بنده داشته.
اگه بخواییم پاکی رو معدل نهایی به حساب بیاریم، امتیازات این مسابقه حکم ریز نمرات رو دارن!
وقتی کسی امتیاز کنترل نگاه یا ذهنش کم میشه، میتونه بفهمه که باید بیشتر مراقب کدوم پارامتر باشه تا بتونه وضعیت پاکیش رو بهبود ببخشه.

10. برای بهتر شدن مسابقه پیشنهادی دارین؟

در حال حاضر این مسابقه داره به شکل مطلوبی اجرا میشه؛ برای همین فعلاً پیشنهاد خاصی ندارم [تصویر:  53.gif]

11. تا حال مشکلی تو مسابقه براتون پیش اومده؟

نه خدا رو شکر؛ با وجود سرپرستان کوشا مشکلی وجود نداره [تصویر:  53.gif] 
12. و در آخر حرفی برای دوستان کانونی که تو مسابقه شرکت می کنند. [تصویر:  49-2.gif]

ممنونم از شما که برای رونق بخشیدن به این مسابقه و کمک به دوستان برای حفظ پاکی، زحمات زیادی میکشید [تصویر:  303.gif]
پیشنهاد میکنم که همه دوستان در این مسابقه شرکت کنند و برای کنترل نگاه و ذهن تلاش کنند. کنترل این دو مورد میتونه در حفظ پاکی خیلی به ما کمک کنه، کما اینکه فضای رقابتی اون باعث ایجاد انگیزه مضاعف میشه تا به پاکی برسیم.
از همه شما متشکرم [تصویر:  302.gif]

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و تجربه های خوبتون رو با ما به اشتراک گذاشتین [تصویر:  ehteram.gif]
[تصویر:  53.gif] مصاحبه بیست و چهارم [تصویر:  53.gif]

[تصویر:  khansariha%20(8).gif] مصاحبه با آقای سپهرر  [تصویر:  khansariha%20(8).gif]

[b][تصویر:  khansariha%20(46).gif] برنده مدال طلا مسابقه کنترل نگاه و ذهن [تصویر:  khansariha%20(46).gif][/b]

سلام آقای سپهر

سلام به شما دوستان گرامی
انشاالله که در سلامت کامل باشید [تصویر:  302.gif]

بنده از همون زمانی که وارد کانون شدم تصمیم گرفتم در این تاپیک شرکت کنم و حدودا 40 هفته میشه که در این تاپیک فعالیت دارم اما خب اتفاقات مختلف و زیادی از زمان ورودم به کانون تا به الان 
برام افتاده که پاکیم و کنترل نگاه و ذهنمو تحت تاثیر قرار داده.
خدارو شاکرم که این اتفاقات نتونست جلوی فعالیت بنده رو بگیره و تلاشمو مضاعف کرده. [تصویر:  49-2.gif]

2.   شما از چه روشی برای کنترل استفاده کردین؟
کنترل نگاه داشتن خیلی سادست،
شما هرچیزی که فکرشو میکنید ممکنه با نگاه کردن به اونها باعث تحریک شدنتون بشه و همین طور درگیر شدن ذهنتون به این موضوعات بشه رو کنار میزارید.
و این فقط شامل تصاویر،فیلم ها و صحنه ها جنسی نمیشه. ممکنه یه وسیله کوچیک باشه یا هرچیز دیگه ای که با حذف کردنش میشه کنترل نگاه داشت.
اما برای کنترل کردن ذهن
اولین چیزی که احتیاجه کنترل نگاهه که اولین پله برای داشتن کنترل ذهن هست.
در پله دوم داشتن برنامه ریزی و مشغول نگه داشتن ذهن و بیکار نبودن و از همه مهم تر هدف داشتن
و تلاش برای اون باعث میشه حتی توی خواب هم شما رویای رسیدن به هدفتونو ببینید و جایی برای افکار بد و ناپسند نمونه.
در نتیجه غیر از اینکه شما این مدل افکار رو کنترل میکنید ، اگر با فکر کردن به گذشته افسرده میشدید و یا با فکر کردن به اینده مضطرب ،
این مدل افکار هم کنترل میشه و زمان فکر کردن به اونها متمایل به صفر میشه.
اینجاست که شما هرچه بیشتر تلاش میکنید انرژش بیشتری میگیرید و راز کنترل ذهن رو درک میکنید.

بهترین راه و اولین راه اراده شماست.هرچی بیشتر ارادتون قوی باشه بهتر میتونید از پسش بربیایید.
اما خب کار هایی هم باید در کنار اراده انجام داد که در سوال بالا سعی کردم کامل بهشون اشاره کنم.

ببینید به نظر من 6 تاپیک مهم کانون یعنی تاپیک کنترل نگاه و ذهن، برنامه ریزی، روزهای قرآنی، زنیرو بود مردرا راستی (ورزش)، درسیجات و مکتبخونه از مهم ترین تاپیک های کانونه که هر کسی 
توی این 6 تا تاپیک همزمان فعالیت داشته باشه قطعا پاکی نصیبش میشه.
چرا که این تاپیک ها مثل تیکه های پازل هستن که اگه همشون وجود داشته باشه ،داشتن پاکی حتمیه.
این تاپیک ها به هم وابسته هستن و اگه یکیشون نباشه یه جای کار میلنگه.
اینقدر این تاپیک ها توی پاکی تک تک ما تاثیر دارن که شاید باور کردنی نباشه.
این تاپیک ها زندگی مارو به چند بعد تقسیم میکنن و هر کدومشون در صدد توسعه و رشد بعدی از ابعاد وجودی ما هستن.

باز هم تاکید میکنم تنها داشتن کنترل نگاه و ذهن کافی نیست ،باید درکنارش درس خوند ،ورزش کرد ،برنامه ریزی کرد و هدف داشت 
تا بشه به طور کلی توی زندگی پیشرفت کرد.

من بشخصه از همه کسانی که عوامل موثر توی پاکی رو شناسایی کردن و اون رو به صورت تاپیک های مختلف توی کانون قرار دادن ممنونم.
چرا که کار بزرگی رو برای ما انجام دادان و باید قدردان اونها باشیم. [تصویر:  302.gif]

5.   چند روش برای کنترل بهتر پیشنهاد بدین؟
اگه تصمیم قاطع گرفتیم برای کنترل وترک  و همینطور اراده ما کامل و محکم شد حالا وقت فکر کردن به چیزهاییه که باعث تحریک ما میشه و حتی باید جزئیات رو هم در نظر بگیریم که خیلی مهم هستن و شکست های اکثر دوستان بعد از چند ماه بخاطر همین نکات ریزه. چون همه ما مهم ترین چیز هارو درست میکنیم اما اون خورده ریز ها باقی میمونن و بعد از چند ماه که فکر میکنیم چیزی نمیتونه پاکیمونو تحت تاثیر قرار بده ناغافل از یک چیز کوچیک که ما توجهی بهش نداشتیم ضربه میخوریم.
برای هر کسی چیز های که اون رو تحریک میکنه متفاوته، باید بررسی کرد و اون هارو شناخت و کنارشون گذاشت.
مثل فیلم، عکس، شبکه های اجتماعی وحتی اگه دوست بدی داریم باید شناساییشون کنیم ،از اطراف خودمون حذفشون کنیم و واقع بینانه هم این کارو کنیم.

خب من از همون ابتدا ورودم به کانون توی این فضا بودم و هفته های اول نتونستم کاملا کنترل نگاه و ذهن داشته باشم.
چون نکاتی که گفتم رو کمکم تونستم پیدا کنم، نقاط ضعفم رو کمکم تونستم شناسایی کنم، و همین باعث شد بهتر وبهتر بشم و بقولی از یک سوراخ دوبار گزیده نشم.
الان بهتر میتونم کنترل داشته باشم چون میدونم از کجا و چطور ضربه میخورم و قبل از هر اتفاقی جلوشو میگیرم.

7.   هفته اول راحتتر بود کنترل نگاه وذهن یا هفته چهارم؟
قطعا هفته های اول برام سخت بود و حتی ناامید هم شدم اما این رفته رفته بهتر شد و با رسیدن به هفته های 4 و 10 راحت تر میتونستم اینکارو کنم.
چون غیر از شناسایی عوامل تونسته بودم یک عادت جدید و خوب به خودم اضافه کنم و عادت بدم رو ترک کنم.

وجود مدال ها و امتیازات درسته اصل کار نیست.اصل کار همونطور که گفتم از خود ما شروع میشه و ادامه پیدا میکنه اما بودنشون باعث دلگرمی و حس مفید بودن میشه.
از اینکه مدت مسابقه به صورت هفتگیه بنده راضیم اما خب یه موردی هست که ممکنه شرایط مسابقه رو سخت کنه و بقیه رو ناامید کنه از ادامه دادن .
و اینه که اگه شما یک روز کنترل نداشتید و امتیاز اون روز رو نگرفتید و مثلا امتیاز 15 هفته متوالی رو داشتید به یکباره 15 هفته میسوزه و هیچ ارفاقی هم در موردش نمیشه.
بنظر من میشد یه دو یا سه روز رو در کل هفته های پاکی یک شخص به صورتی ارفاق کرد تا همه بتونن مدال بگیرن.
اما درکل راضی هستم و از سرپرستان محترم و مدیر انجمن تشکر ویژه دارم [تصویر:  302.gif]

تاثیرش واقعا فوق العاده بوده.حذف کردن عوامل محرک باعث شده ذهنم باز بشه و به جای درگیر شدن به کار های بیهوده ،درگیر کارهای مفید بشه.

پیشنهادم اینه که همیشه داداش گلمون باب الحوائج سرپرست این تاپیک باشن.
چون واقعا زحمت کش هستن و دوستدار بچه ها و امیدی که بهشون میدن در کنار جشن های که در این تاپیک برگزار میشه واقعا کمک کنندس.
شور و هیجان همه رو برای ادامه دادن ،رقابت دوستانه داشتن و .... افزایش میدن.
خدا خیرشون بده و انشالله که همیشه سلامت و موفق باشن. [تصویر:  302.gif]

11.   تا حال مشکلی تو مسابقه براتون پیش اومده؟
خیر خدارو شکر سرپرستان محترم رسیدگی لازم و مفید رو داشتن و مشکل خاصی نبوده.
12.   و در آخر حرفی برای دوستان کانونی که تو مسابقه شرکت می کنند. [تصویر:  49-2.gif]
تو یه جمله میگم
اگه به خودتون ایمان داشته باشید قطعا موفق میشید.

اگه الان دارید این جملات رو میخونید و بهشون فکر میکنید بدونید تنها نیستید.
بدونید اگه سختی الان دارید میکشید قطعا یه روزی نتیجه میده.
بدونید رسیدن به هدف کار سختیه اما وقتی رسیدید شیرینی داشتنش از هر شیرینی که در اطراف ما وجود داره لذت بخش تره.

به امید این که یه روز ،پاکی ،کنترل نگاه و ذهن همه ما بالای سالها باشه و این روزهای تلاش برامون خاطره بشه [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و تجربه های خوبتون رو با ما به اشتراک گذاشتین [تصویر:  ehteram.gif]

خاهش میکنم و ممنون از شما که پست بنده رو خوندید.
دوستدار شما سپهر [تصویر:  303.gif]
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

[تصویر:  53.gif] مصاحبه بیست و پنجم [تصویر:  53.gif]
[تصویر:  khansariha%20(8).gif] مصاحبه با آقای سرباز گمنام[تصویر:  khansariha%20(8).gif]

[تصویر:  khansariha%20(46).gif] برنده مدال تثبیت مسابقه کنترل نگاه و ذهن [تصویر:  khansariha%20(46).gif]

سلام آقای سرباز گمنام [تصویر:  303.gif]

سلام

1. از چه موقعی برای کنترل نگاه و ذهن تصمیم گرفتین؟

یادمه وقتی که اومدم کانون خیلی هیجان داشتم و توی اکثر فعالیت ها ثبت نام کردم، چون اعلام وضعیت کنترل ذهن و نگاه باید به طور منظم باشه، مدتی به دلیل سفر نتونستم اعلام وضعیت کنم و بعد از مجددا شروع کردم و الحمدلله تا مدال تثبیت جلو رفتم  [تصویر:  1.gif]

2. شما از چه روشی برای کنترل استفاده کردین؟

به قول سپهر عزیز، یکی از مهم ترین کار ها پیشگیریه، وقتی آدم تو محیطی قرار نگیره که موجب میشه کنترل ذهن و نگاه رو از دست بده، ۸۰ درصد مسیر کنترل رو رفته و بعدش باید یه سری نکات مثل صلوات فرستادن، ذکر گفتن، حواس خودمون رو پرت کردن و... عمل کرد. [تصویر:  128fs318181.gif]

3. بهترین راه از نظر شما برای کنترل چیه؟

مجددا میگم که بهترین کار برای کنترل پیشگیریه، آدم باید خیلی مراقب باشه تا توی محیط هایی که موجب میشه کنترل اش رو از دست بده قرار نگیره.
یه سری چیز ها هم طبق تجربه بدست میاد
مثلا وقتی من میخوام ذهن ام رو کنترل کنم سعی می کنم حواس خودم رو پرت کنم
اگر خوابیدم، بلند میشم و قدم میزنم [تصویر:  bliss.gif]
یا ذکر میگم   [تصویر:  128fs318181.gif]
نکته ی خیلی مهم توی کنترل نگاه اینه که انسان باید در همون مرحله اول، نگاهش رو کنترل کنه و به حرف های شیطون گوش نده.
اگر به حرف شیطون گوش بده دیگه نمیتونه نگاهش رو به خوبی کنترل کنه.

4. کنترل نگاه و ذهن چقدر می تونه کمکی برای ترک باشه؟

به نظرم ۷۰ درصد پاکی یا شاید بیشتر، به کنترل نگاه و ذهن مربوط میشه، اگر انسان ذهن و چشم هایی داشته باشه که به گناه آلوده نشدن، خیلی راحت میتونه پاک باشه [تصویر:  6.gif]

5. چند روش برای کنترل بهتر پیشنهاد بدین؟

تو لحظه اول باید کنترل رو شروع کرد و نباید به حرف های شیطون گوش داد...
یاد خدا؛ وقتی انسان دائما به یاد خدا باشه و هر روز قرآن بخونه، مطمئنا کنترل نگاه، با چشمانی قرآن خونده راحت تر میشه (به این اعتقاد دارم [تصویر:  128fs318181.gif])
ذکر گفتن (مثل صلوات، لا حول و لا قوه الا بالله و...)
گاهی اوقات، برای کنترل ذهن خیلی سریع باید تغییر موقعیت بدیم، که این روش خیلی خیلی کاربردیه...

6. چقدر تو این زمینه موفق بودین؟

الحمدلله توی کنترل ذهن و نگاه عملکرد خوبی داشتم و این عملکرد خوب تو پاکی خیلی کمکم کرده  [تصویر:  lol.gif]

7. هفته اول راحتتر بود کنترل نگاه وذهن یا هفته چهارم؟

به نظرم هفته چهارم، چون طی هفته های گذشته تجربه هایی رو بدست آوردیم که کنترل ذهن و نگاه رو تو هفته های آینده برامون راحت تر میکنه [تصویر:  49-2.gif]

8. نظرتون درمورد مسابقه چیه؟ (نحوه امتیاز دهی- مدال ها – مدت مسابقه - ...)

اگر هفتگی برای کسانی که هفته ی خوب داشتن جشن گرفته  بشه واقعا عالی میشه [تصویر:  128fs318181.gif]
در کل مسابقه کنترل ذهن و نگاه خیلی خوبه [تصویر:  49-2.gif]

9. این مسابقه برای شما تاثیری داشته؟ تا چه اندازه؟

بله، تأثیر خیلی زیادی داشته
گاهی اوقات میخواستم تسلیم بشم اما این مسابقه باعث شده که ادامه بدم

10. برای بهتر شدن مسابقه پیشنهادی دارین؟

برگزاری جشن برای کسانی که مدال گرفتن یا هفته های خوب داشتن میتونه خوب باشه [تصویر:  128fs318181.gif]

11. تا حال مشکلی تو مسابقه براتون پیش اومده؟

با زحماتی که سرپرستان این مسابقه میکشن الحمدلله مشکلی وجود ندارد [تصویر:  53.gif]

12. و در آخر حرفی برای دوستان کانونی که تو مسابقه شرکت می کنند.

ممنونم از شما  [تصویر:  53.gif]
به دوستان کانونی میخوام بگم که فرصت رو غنیمت بشمارن و از تک تک لحظات به خوبی استفاده کنند [تصویر:  49-2.gif]
اگر هنوز توی این مسابقه شرکت نکردن، هنوز برای شرکت کردن دیر نشده [تصویر:  128fs318181.gif]
این مسابقه واقعا خوب و کاربردیه

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و تجربه های خوبتون رو با ما به اشتراک گذاشتین

خواهش می کنم؛ سلامت باشید انشاالله [تصویر:  khansariha (8).gif]
صوت زیبای دعای سحر >>>    دعای سحر

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ بَهاَّئِک بِاَبْهاهُ وَکُلُّ بَهاَّئِکَ بَهِىُّ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِبَهاَّئِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ جَلالِکَ بِاَجَلِّهِ وَکُلُّ جَلالِکَ جَلیلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِجَلالِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عَظَمَتِکَ بِاَعْظَمِها وَکُلُّ عَظَمَتِکَ عَظَیمَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعَظَمَتِکَ کُلِّها
----------------------------

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان