دوست خوبم به کانون ترک خودارضایی خوش اومدی. اگر این پیغام رو می بینی، به این خاطر هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا به ما ملحق شی و از تمام امکانات سایت استفاده ببری.
اگر قبلا ثبت نام کردی، می تونی از اینجا وارد شی.
مهمان عزیز : .::.:. فعالیت دسته جمعی شماره 3 .:.::.

مهمان عزیز : .::.:. سرپرست های برتر شهریور ماه .:.::.

مهمان عزیز : .::.:. مصاحبه با آقا اراده رو از دست ندید .:.::.

مهمان عزیز : .::.:. قدم سوم: مراقبت از زبان .:.::.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مطالب خواندنی: جااالـــب ... علمییییی ... مفیـــــــــددد

سلام
با توجه به درگیری اخیر سنا بانو با باج-افزار گفتم این مطلب رو براتون گردآوری کنم 4chsmu1

باج-افزار چیه؟
نوعی از بدافزارهاست که بخشی از اطلاعات شما رو گروگان می گیره!! یعنی برخی اطلاعات روی هارد دیسکتونو رمزگذاری می کنه که شما نتونین بهش دسترسی پیدا کنین یا اینکه کلا کامپیوترتونو قفل می کنه یا ...
خب در این وضعیت شما نمی تونین از اطلاعاتتون استفاده کنین

هدف باج-افزار چیه؟
توسعه دهنده بدافزار برای اینکه دست از سر شما برداره ازتون باج گیری می کنه . یه شماره حساب می ده با مبلغی که باید به حساب بریزید. البته ممکنه کلا قصدش مرض باشه و حتی پولم نخواد! در این صورت دیگه اون بدافزار باج-افزار نیست بلکه مخربه که داره فایلای شما خراب می کنه که کرم بریزه! و اذیتتون کنه!

خب حالا باید چی کار کنیم؟
اول اینکه نه فقط به خاطر بدافزارها بلکه به خاطر هزار مشکل سخت افزاری که ممکنه رخ بده ... همیشه از اطلاعات مهمتون بکآپ بگیرید. یعنی اون اطلاعاتی که اگه نباشن به دردسر می افتید رو در فضایی خارج از کامپیوتر مثلا در یک دی وی دی ذخیره کنید.

دوم اینکه همیشه آنتی ویروس یا آنتی تروجان و ... رو همیشه به روز رسانی کنین. حالا کیا کلا آنتی ویروس ندارن یا آنتی ویروسشون غیر فعاله؟؟؟ {آیکن خیلی عصبانی}

سوم اینکه یادتون باشه بد افزار ها بر مبنای دیفالت های سیستم شما نوشته می شن مثلا پورت فلان بای دیفالت همیشه آزاده خب نویسنده بدافزار میاد و برای اون پورت یه کد می زنه و هر کی اون پورتش آزاد باشه و امنیتش پایین گیر می افته Swear1   یا چیزای دیگه

پیشنهاد من
یادتون باشه هر ایملی رو باز نکنید {تنها ایمیلی که فرستنده ش رو می شناسید باز کنید} و روی هر لینکی هم کلیک نکنید. نه حالا نه هیچ وقت.
یه پیشنهاد دارم:
از قسمت control panel و بعدشم programs and features و بعد از سمت چپ turn windows features on or off تیک مربوط به گزینه SMB1 که مربوط به File sharing support هست رو بردارید.

موفق باشید.

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
سلام و روز به خیر
Salam
با یه پست دیگه درباره امنیت با شما همراه هستم 128fs318181
متاسفانه پست قبلی فقط دو تا لایک خورده  Swear1 یعنی بقیه نخوندن یا عمل نکردن به توصیه ها (چون به نظرشون چرت اومده) ؟ کدومش؟
امیدوارم به توصیه هایی که می شه بهتون عمل کنین Khansariha (56)

می خوایم درباره چگونگی انتخاب پسورد صحبت کنیم
یکی از راههای بسیار رایج در حفظ امنیت استفاده از کلیدهای خصوصی هست که در اختیار کاربر هست و اون رو قبلا در یک پایگاه داده تایید کرده و حالا برای احراز هویت خودش از این کلید استفاده می کنه 

کلیدهای خصوصی بسیاری وجود داره:
* یه مثال ساده ش قفل در خونه شماست که هر کی کلید رو داشته باشه اجازه ورود به منزل رو خواهد داشت مگر اینکه به خود قفل صدمه بزنه !
* یا مثلا همون طور که در بسیاری از فیلم ها می بینید اثر انگشته که که شخص جلوی در بخش های محرمانه انگشتشو روی دستگاه مخصوص میذاره و تصویر اثر انگشت گرفته میشه و اگر قبلا اون اثر انگشت تایید شده بوده یا به عبارتی در پایگاه داده وجود داشته ؛ در واز می شه و شخص وارد بخش محرمانه می شه
باز تو همون فیلما دیدید که سارقین انگشت یارو رو می برن 42 و می برن باهش در رو واز می کنن
یا اگر فیلم مرد مورچه ای رو دیده باشید اثر انگشت یارو رو می دزدن و از روی اثر انگشت یکی می سازن و باهش دستگاه رو گول می زنن بازم یکی از راه ها انفجاره دره که چون سیستمهای امنیتی آلارم می دن و پلیس میریزه وسط اصلا راه خوبی نیست و هیچ عقل سالمی اونو نمی پسنده

در کاربرد نام کاربری و رمز عبور هم همین روش وجود داره  به این ترتیب هر کسی رمز عبور مربوط به یه نام کاربری رو بدونه، با وارد کردن هر دو تاش می تونه وارد بشه. Khansariha (116)
در این مورد هم باز دو تا راه وجود داره یا یا سارق باید از رو کلید بزنه (کلمه رمز عبور رو به روشی به دست بیاره) یا قفل رو بشکنه ( سایت رو هک کنه)

اصولا حتی برای افراد بسیار کارکشته در زمینه کامپیوتر و هک حدس رمز روش بهتریه چون اکثر افراد در انتخاب رمز از سیستم های ذهنی مشابهی پیروی می کنن و یا از اصول رمز گذاشتن پیروی نمی کنن اما اون گروهی که سایت رو ساختن خبره هستن و کلی وقت گذاشتن و کلی پروتکل امنیتی استفاده کردن؛ بنابراین سایتهای قوی مثل جیمیل یا یاهو وقتی به شما اکانت می دن در انتخاب رمز عبور بهتون سخت گیری می کنن. این سخت گیری بسیار شایسته و به جاست. 63

اجازه بدین چند تا از سخت گیری های رایج رو بهتون بگم :

1. رمز عبور شما برای هیچ دو حساب کاربری مختلف یکسان نباشه (یعنی اگر دو تا کارت بانکی دارید رمزشون یکسان نباشه)

2. رمز عبور با نام کاربری اشتراک نداشته باشن یا شخص با خوندن پست ها یا ایمیلهای شما یا حتی فقط دونستن نام کاربری امکان حدس نداشته باشه (یعنی اگر نام کاربری شما اسم فامیلتونه رمز عبور شما اسم کوچیکتون یا بخشی از فامیلتون یا اسم مامانتون نباشه یا اگه تو یه سایتی سن تقریبی یا دقیقتونو گفتین سال تولد یا سنتون جزء رمز عبور نباشه)

3. حتما حروف کوچک و حروف بزرگ و اعداد (همگی اینها) و در صورت اجازه ی سایت از علامتهای روی کیبرد رو در رمز عبور استفاده کنین زیرا اگر فقط حروف کوچیک استفاده کنین هکر توی دایره احتمالات خودش x تا حدس برای هر کاراکتر داره ولی اگر از اعداد هم استفاده کنین 2x+10 تا حدس داره که به این ترتیب با افزایش استفاده از علائم مختلف دایره احتمالات زیاد می شه و احتمال انتخاب هر حرف کاهش پیدا می کنه و در نتیجه احتمال تشخیص اون حرف از رمز بسیار بسیار بسیار کاهش پیدا می کنه Khansariha (69)

4. تعداد حروف رمز رو افزایش بدید اگر رمز شما چهار حرف باشه و نکته قبل رو هم رعایت کرده باشید تعداد کل حالتهایی که هکر باید برای حدس زدن رمز شما تست کنه (y) به توان 4 هست و اگر تعداد حروف 5 بشه این مقدار یک بار دیگه به توان می رسه یعنی دوباره در y ضرب می شه و هر چه تعداد حروف رمز بیشتر باشه دایره احتمالات رمز طور نمایی بالا و بالاتر می ره و احتمال حدس هم به سمت صفر میل می کنه(صفر نمی شه). معمولا پیشنهاد تعداد حروف بین 8 تا 12 تا هست

5. دنباله ها رو استفاده نکنین مثلا 123456 یا qwert یا abcdef و از این دست. متاسفانه پر کاربرد ترین رمز 123456 هست Smiley-face-whistle-1 که اولین تست همه هکرهاست Hanghead

6. رمز شما نباید معنی قابل حدس داشته باشه به عنوان مثلا رمز من هست (یا فاطمه زهرا) خب ابزار تشخیص رمز اگر حروف (ی ا ف ا ط )رو حدس بزنه بعد از اون دیگه با هوش انسانی فوق العاده آسونه. یعنی می دونه که دایره انتخابش (یافاطمه(س) یا فاطمه زهرا یا فاطمه زهرا(س) و یکی دو مورد دیگه) هست ؛ پس از انتخاب رمز معنی دار به شدت پرهیز کنید 39

7.این نکات همگی به خودی خود ارزشمند هستند اما رمزهای باید در بازه های زمانی مختلف تغییرپیدا کنن همون طور که اگر پیام های دستگاه های خودپرداز رو چک کنین یکی از مواردی که عنوان می کنن عوض کردن رمز به طور مداوم هست

8.هیچ وقت برای شروع به اقدام برای رمز گذاشتن یا حفظ امنیت به هر وجهی زود نیست (یعنی نگید الان حسش نیست فردا می کنم) از همین الان با تغییر رمز مودم وایرلس و رمز ایمیل و کانون شروع کنین

در آخر اینکه همیشه دقت کنین که هر کدوم از ما در جایگاهی که هستیم باید سهم خودمونو انجام بدیم در هر سایتی اگر من و شما عضو هستیم مثلا در انجمن مانشت یا در جیمیل یا در سایت دانشگاه و ... بخشی از امنیت اون سایت در گرو رفتارهای صحیح ماست Smiley-face-cool-2 که البته معمولا برعکسش به نظر میاد و افراد فکر می کنن امنیت اونها در گرو امنیت سایته اما تجربه نشون می ده امنیت بیشتر وابسته به کاربرانه 4chsmu1

ببینم چند نفر لایک می کنن ها         4fvfcja      
جلسه بعد می خوام درباره تروجان ها صحبت کنم Gigglesmile

زت زیاد 303

سلام

امیدوارم تا اینجای بحث امنیت رو با من قدم به قدم اومده باشید (حالا همه از من صد تا قدم جلو ترن ها ولی من از رو نمی رم 65 )

خوب این جلسه می خوایم درباره تروجان ها صحبت کنیم. درباره تروجان چی می دونید؟

در افسانه ها شنیدیم که وقتی یونانی ها بعد از ده سال نتونستن در جزیره مردم تروی به نتیجه ای برسن و وارد شهر اونها بشن از چوب کشتی هاشون اسبی ساختن که بسیار بزرگ بود و اون رو در ساحل گذاشتن و بعد با کشتی هاشون ساحل رو ترک کردن و رفتن اما بعد که به اندازه کافی دور شدن دور زدن و از قسمت دیگه ی ساحل برگشتن و لنگر انداختن. مردم شهر تروی از همه جا بی خبر بودن و اون اسب چوبی بزرگ رو به عنوان یک پیشکش به داخل شهرشون بردن و بعدم جشن گرفتن و خوردن و مست کردن... بعد از داخل اسب چوبی چند نفر مخفیانه خارج شدن و دروازه ها رو باز کردن و سپاه یونانیا وارد شد و شهر به خاک و خون کشیده شد. هیچی دیگه هلن بد قدم بود ولی خودشونم خنگ بازی در آوردن! Swear1

جالبه نه؟
حالا تروجان چی چیه ؟

الف) فرض کنید یک ایمیل از یک شخص ناشناس برای شما اومده و نه عنوان منطقی داره نه فرستنده ش براتون آشناست
ب) فرض کنید وارد یک سایت شدید که اصلا نمی دونید دقیقا چه سایتیه و چند تا لینک بهتون داده که روشنو کلیک می کنید تا به صفحات دیگه ای برید
ج) فرض کنید یک دیسک یا حافظه جانبی از یکی گرفتید و بدون اینکه با آنتی ویروس اونو چک کنید بازش کردید
د) فرض کنید نرم افزاری رو دانلود کردیدکه منبع معتبری نداره و نمی دونم چی هست همین طوری به پیشنهاد یه سایت یا بلاک دانلود و نصبش کردید

خب در همه این حالات وقتی شما در مستی بی خبری تشریف دارید از اسب تروجان سرباز ها میان بیرون و دروازه های کامپیوتر شما رو به سمت سپاهیان دشمن باز می کنن. فقط وقتی می فهمید که کار از کار گذشته.

تروجان چه ضررهایی می رسونه ؟

! حذف داده ها
! جلوگیری دسترسی شما به داده ها
! دستکاری داده ها
! اختلال در عملکرد سیستم
! انجام کارهایی که شما دستورشو ندادید
! انجام ندادن کارایی که شما دستورشو دادید

مثلا ممکنه کنترل کامپیوتر شما توسط مهاجم در اختیار گرفته بشه و بعد از طریق کامپیوتر شما و هزاران کامپیوتر دیگه هم زمان هزاران در خواست به یه سایت بدبخت داده بشه بعد اون سایت بیچاره نمی تونه همه درخواستا رو جواب بده و در نتیجه از سرور DOWN می شه یا برای مدتی نمی تونه سرویس بده => تشکیل شبکه یا از کامپیوترهای آلوده و انجام عملیات های خفن

یا ممکنه پسوردها و اطلاعت کارت های اعتباری شما رو بدزدن و در اولین فرصتی که به نت وصل شدین پنهانی از شما اونو به صاحبانشون ارسال کنن => درز دادن اطلاعات از شما برای سرقت

یا شاید از طریق گوشی شما یا کامپیوترتون پیامهایی بفرستن که شما اصلا قصد ارسالشونو نداشتید یا فایلاتونو خراب کنن => مردم آزاری

چه باید کرد؟

*** پیشگیری
* هر ایمیلی رو باز نکنید مخصوصا ایمیل های موجود در جانک میل یا اسپمها
* هر نرم افزاری رو دانلود نکنید فقط اونا که اسمشونو می دونید و یه منبع معتبر معرفیشون کرده
* رو لینکایی که مشکوکن و تو در تو هستن کلیک نکنید
* حافظه های جانبی رو حتما اسکن کنید
* از مطالب مهم روی دیسک ها بک آپ بردارید ( از بس اینو تو خونه مون گفتم زبونم مو در آورده آخر سر خودم میاد Hanghead  )

*** تشخیص
* استفاده از آنتی ویروس های آپدیت
* استفاده از تروجان ریمور
* چک کردن لیست برنامه هایی که الان دارن تو سیستم شما اجرا می شن
*چک کردن پورت هایی که باز هستن و معلوم نیست دارن با کجا ارتباط برقرار می کنن و داده می گیرن و می فرستن (قبلا گفتم تنظیمات اولیه سیستم رو دستکاری کنین ! البته حساب شده)

*** هوشیاری : به طور کلی وقتی یه کاری شده که شما نخواستین یعنی یکی دیگه داره به سیستم شما دستور می ده

همیشه مقابله برای شما دو تا راه داره : جمع کردن حواستون و استفاده از نرم افزارهای کمکی

اینا رو گفتم که بعدا نگید نگفت.
Khansariha (56)

شاید جلسه بعد درباره پورتها صحبت کنیم (شک دارم به اندازه کافی در این مورد بلد باشم)
زت زیاد
مخلصیم
303

درود 303 

انواع تروجان براساس نوع عملکردشون روی سیستم ویندوزی
۱_Backdoorیا درپشتی:کنترل کامپیوترهای آلوده بااستفاده از این نوع تروجان توسط فرد خرابکار وامکان انجام دستوراتی مثل ارسال ،دریافت،اجرا،حذف فایل ها وراه اندازی مجدد سیستم فرد قربانی(هدف این تروجان تشکیل شبکه ای از سیستم های آلوده برای اهداف خرابکانه)
۲_Exploit یاتروجان سواستفاده کننده:با داده ها وکدهاش از نرم افزارای آسیب پذیر سواستفاده میکنه
۳_Rootkit:ازش برای جلوگیری شناسایی بدافزارها(نرم افزارهای مخرب وبد) در طول دوره فعالیت خرابکارانه فرد هکر برروی سیستم قربانی استفاده میشع
۴_Trojan-Bankerیا تروجان بانکی:سرقت اطلاعات حساب های بانکی توسط سیستم های بانکداری الکترونیک،سیستم های پرداخت الکترونیک وکارت های اعتباری.(حدودا ۷سال پیش ی گروه رمز وشماره حساب افرادی که حساب صادرت داشتن رو هک کردن که ی سروصدایی بپا شدولی بعدش دستگیر شدن،الان وضعیت امنیت الکترونیکی بهتر شدع،اولین کاری هم که بعد هک شدن چ حساب بانکی چ اینستا چ لاین و...باید انجام بدین اینه که اگه هنوز دسترسی دارین رمز حسابتونو عوض کنین،درمورد تلگرامم باید رمز بزارین یا ای پی فرد رو نگه دارین برای شکایت)
۶_Trojan-DDos:احتمالا حملات داس یا دیداس به گوشتون خورده که برای سروره اینبار تروجان حملات دیداس که درخواست های انبوهی از سیستم های آلوده با آدرس اینترنتی هدف،وب سایت موردنظر رو دچارع اختلال کردع یا از کار میندازه (یچیزی تو مایه های حملات آی پی که به روی گوشی های اندروید انجام میدن تا گوشی طرف هنگ کنه،درمورد آی پی هم اینکه مال ایران تق ولقه یعنی با هربار روشن وخاموش کردن وای فای وخاموش کردن گوشی عوض میشه...با استقاده از IP میشه ادرس طرف رو دراورد،اون دسته از هکرایی که یادشون میره رد پاشون رو از روی سایتای داخلی پاک کنن دستگیر میشن که حکمش از سه ماه زندان +جریمه نقدیه به بالا...تو تلگرام تو بخش امنیت،گزینه نشست های فعالم بزنین میتونین ای پی ومدل دستگاهتونو ببنین)
۷_Trojan-Downloaderیا تروجان دانلود کنندع:نسخه جدیدی ازبرنامه های آلوده رو بروی سیستم قربانی دانلود ونصب میکنه 22
۸_Trojan-propperیا تروجان قطره چکان:ویروس ها وتروجان هارو روی سیستم قربانی نصب میکنه یانمیزاره که این بدافزار ها توسط آنتی ویروس سیستم قربانی شناسایی شن
۹_Trojan-FackAVکه مخفف آنتی ویروس فیک هستش:با هدف گول زدن کاربران برای شبیه سازی عملکرد برنامه ضدویروس،یعنی ازطرف بابت شناسایی وپاکسازی سیستمش از بدافزارها(که اصلا بدافزاری وجود نداره)اخاذی میکنه
۱۰_Trojan-Gamethiefیا دزد بازی:بیشتر برای گیمرهاست.سرقت اطلاعات حساب های کاربری بازیکنان انلاین
Trojan-IM:سرقت رمز عبورحساب های کاربری یاهو واسکایپ وبرنامه های این شکلی
۱۱_Trojan-Ransomیا تروجان باج:دستکاری اطلاعات موجود روی پی سی برای اختلال در عملکرد سیستم یا عدم دسترسی فرد قربانی به اطلاعات خود وتنها زمانی درست میشع که فرد قربانی باجی که هکر طلب کرده رو بپردازه(تا پول ندی آش نمیخوری 22 )
۱۲_Trojan-sms:افزایش هزینه های کاربر با ارسال پیامک به شماره های خدمات تلفنی 22
۱۳_Trojan spy:شات گرفتن از فعالیت فرد قربانی در پی سی(pc)یا اینترنت وتهیه فهرستی از برنامه های درحال احرا روی سیستم(هدفشون نمیدونم چیع 22 ) ولی همچنین میتونه اطلاعاتی که روی صفحه کلیدوارد میکنید بخونه و برای هکر بفرسته(خوب این شد یه چیزی 1 میتونه پسورد گوشی و جیمیل و شماره حساب و... رو برداره)
انواع دیگه ای هم مثل تروجان ایمیل یاب Mailfinder یا arcBomb یا کلیک کننده clicker یا پروکسی proxy  و... هم هست
تروجان های امروزی این کارا رو هم میتونن انجام بدن
_قفل کردن task manager & Rigistry و..._از کارانداختن انتی ویروس یا فایروال_در اختیار گرفتن کامل هارد شما توسط هکر
تروجان ویروس حساب نمیشه و برخلاف ویروس ها و کرم ها قادر به تکثیر کردن خودش نیست
تروجان در قالب عکس ،فایل صوتی،برنامه،فایل (نقاشی یاsetupو..)البته تبدیلشون به این فرمت ها بسیار سخته(البته قالب عکس رو شک دارم!!)
کلا تو بخش نرم افزار های مخرب پسوند .bot خیلی شهرت داره که با نوت کامپیوتر توسط هرکسی (چ بلد ،چ نابلد) نوشته میشه
تا اینجا داستان بود بریم سر امنیت
_هیجوقت فرمت های مشکوک رو باز نکنین مثلا طرف میگه برات ی فایل عکس میفرستم ولی پسوندش .exe یا .bot یا.. بود
_هیچوقت برنامه ای رو از سایت غیرمطمین دان نکنین یا روی لینک ناشناس کلیک نکین(ی مثال معروفی بین هکرا میگه که من رو لینک بابامم کلیک نمیکنم تو که جای خود داری داوش Gigglesmile  )
_همونطور که بانو میتوانم گفتند حتما انتی ویروس فعال و اپدیت باشه و از انتی ویروس های معروف مثل نود۳۲ و...استفاده کنین و اگر اطلاعاتتون خیلی باارزش هست وفکر میکنین ممکنه هدف خوبی برای هکر ها باشین حتما از آنتی ویروس های پولی و org (اصلی ) استفاده کنین و از جای مطمین بخرین تا به اسم اصل،تقلبی بهتون ندن  22
(پ.ن: آنتی ویروس های free ورایگان بد نیستن ولی قدرت تشخیصشون به مراتب از پولی ها کمتره)
پ.ن۲_آنتی ویروس های مخصوص تروجان نیز وجود داره (تو گوگل پلی پولیه ولی چون هم اونا همش مارو تحریم میکنن وهم سازندش ایرانی نیست براتون اپلود میکنم بزودی)
اما بریم سراغ چندتا داستان
۱_تروجان طوفان :آغاز حیات خود به کمک ایمیلی آلوده ،کسانی که ایمیل آلوده رو بازمیکردن با عناون هایی مثل (۲۴۰ تا کشته در طوفان اروپا) یا (اف بی ای در مقابل فیس.بوک)مواجه میشدن که بعد از باز کردن فایل ضمیمه، تروجان کار خودشو توسط اجرای سرویسی (با نام wnicom32) شروع میکردوسیستم رو الوده و اون سیستمم بقیه سیستم هارو آلوده میکرد اینجوری زنجیره ای از سیستم های آلوده رو بانام  سیستم های زامبی یا Botnet بوجود میاورد در۲۰۰۷ این هیولا میلیونها cpu رو تو چنگالش گرفت 22 که بعدا آنتی ویروس ها به ساقه این تروجان آسیب زدن ولی همش با تغییر کد به زندگیش ادامه میداد(یجورایی مثل ویروس HIV خودمون 22 ) ولی سر اخر دیگه کارش تموم شد واز روی سیستم ها حذف شد
۲_زئوس (zeus):خدای خدایان تروجان که سیستم رو الوده و میتونست کارای مخربی بکنه...گسترده ترینشون لاگ کردن صفحه کلید و دزدی اطلاعات بود،زئوس در سال ۲۰۰۹ اطلاعات میلیونها حساب شرکت های امازون وبانک امریکا و سیسکو رو دزدیدس...نیم میلیون از سیستم های آمریکا آلوده شدن وحدود ۷۰میلیون دلار (یاخدا 22 )به سرکردگانی در اروپای شرقی انتقال دادن و چندین نفر رو راجب این قضیه دستگیر کردن ولی در اواخر ۲۰۱۰ سرکرده زئوس اعلام کرد که بازنشسته خواهد شد
نمونه های دیگه :اندرورات_کیلاگر_فیک میل وفیک پیج
جمع اوری شده از چند فروم+اطلاعات شخصی
آنتی تروجان اندروید

[تصویر:  Trojan_Crypt_.jpg]
گیج
گنگ
نامعلوم
 سپاس شده توسط
سلام مجدد

Khansariha (56)  یه آنچه گذشت :

نقل قول: در آخر اینکه همیشه دقت کنین که هر کدوم از ما در جایگاهی که هستیم باید سهم خودمونو انجام بدیم در هر سایتی اگر من و شما عضو هستیم مثلا در انجمن مانشت یا در جیمیل یا در سایت دانشگاه و ... بخشی از امنیت اون سایت در گرو رفتارهای صحیح ماست [تصویر:  smiley-face-cool-2.gif] که البته معمولا برعکسش به نظر میاد و افراد فکر می کنن امنیت اونها در گرو امنیت سایته اما تجربه نشون می ده امنیت بیشتر وابسته به کاربرانه [تصویر:  4chsmu1.gif]

خب

نمی دونم سریال سایبر رو از شبکه آی فیلم می دیدید ؟ این سریال مربوط به پلیس فتا بود ودر هر قسمت روشی از کلاهبرداری یا مزاحمت اینترنتی رو نمایش می داد.

چند تا نکته از این فیلم رو خدمتتون می گم :

1- وقتی قراره از دستگاه پوز استفاده کنید خودتون کارت بکشید و مبلغ و رمز رو وارد کنید

2- کارت رو ندید کسی ببره در محلی که دور از دید شماست چون می تونه از روش کپی بزنه (یه دستگاه هست تو جیک ثانیه از کارت شما کپی می زنه و با دونستن رمز دیگه با کارت شما خرید می کنن)

3- موقع خرید اینترنتی از صفحه کلید مجازی استفاده کنید تا احتمال لو رفتن رمزتون از طریق سایتای ناجور کم شه

4- دقت کنید که صفحه خرید تراکنش صفحه اصلی بانک باشه (اینو خودمم نمی دونم دقیق چطوری ولی شبیه صفحه های دیگه نبود باهش خرید نکنید)

5- عکسی از کارتتون رو برای کسی نفرستید CVV2 و سایر اطلاعات روی کارت خیلی مهم هستن و کسی نباید بدونه

6- رمز دوم یا همون رمز اینترنتی شخصیه !

7- رمز کارت رو با صدای بلند نگید

8- اگر کسی ازتون خواست که براش کارت بکشید (به بهانه پیری بلد نبودن بی سوادی و ...) به جای این کار بهش بگید بیاد وایسه جلوی دستگاه و قدم به قدم بهش بگید چی کار کنه و اون انجام بده تا اگر خلافی در کار بود عکس خودشم توسط دستگاه گرفته بشه (این یکی مال سریال نبود  Hanghead )

9- درباره انتخاب رمز ها هم که دیگه نگم

303

هرچی سعی کردم ویدئو را بذازم نشد
لینکشو میذارم براتون
15 ثانیه ست، از دستش ندین 49-2

نمای فوق العاده زیبا از زمین و کهکشان راه شیری از سطح ماه
53
 سپاس شده توسط
من نمیفهمم که چرا بچه هامون گیر دادن به چهار تا تاپیک مثل رهروان و غیره!....

عزیزان بیایید اینجا ، ببینید دوستامون گل کاشتن!...کلی اطلاعات باحال داره....

خود دانید میخواید استفاده نکنید و همون راه همیشگی رو برید اما اگه راه همیشگی رو برید همون ادم همیشگی هستید!..

اگه از آدم همیشگی خوشتون میاد که دیگه هیجی، پس راه خودتونو برید ...اما اگه خوشتون نمیاد بیایین اینجا رو ببینید!.
جای ما نیست اینجا!.....

رفقای عزیز بدرود میگم.... دنیا گرده ،شاید روزی اومدین مطبم اما نشناختمتون!....اونوقت دیگه شما ناشناس میشین برای من ، نه من!...بدرود

سپاس شده توسط
چوپان

ﺷﺨﺼﯽ ﺑﺎ ماشین ﺷﺨﺼﯽ‌ﺍﺵ ﺑﻪ ﻣﺴﺎﻓﺮﺕ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ. ﻣﻮﻗﻊ ﺍﺫﺍﻥ ﻇﻬﺮ ﺗﻮﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺟﺎﺩﻩ‌ﻫﺎﯼ بیرون ﺷﻬﺮ، ﺭﻭﯼ ﺗﭙﻪ‌ﺍﯼ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮐﺮﺩ ﭼﻮﭘﺎﻧﯽ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﻧﻤﺎﺯ ﺍﺳﺖ ﻭ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪﺍﻥ ﻫﻢ ﮐﻨﺎﺭﺵ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﭼﺮﺍ. ﺍﺯ ﺩﯾﺪﻥ ﺍﯾﻦ ﺻﺤﻨﻪ ﻟﺬﺕ ﺑﺮﺩ ﻭ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﺑﻪ ﭼﻮﭘﺎﻥ ﺭﺳﺎﻧﺪ. ﺍﺯ ﺍﻭ پرسید ﭼﻪ چیز ﻣﻮﺟﺐ ﺷﺪﻩ ﺗﺎ ﻧﻤﺎﺯﺕ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﺩﺍ ﮐﻨﯽ؟
ﭼﻮﭘﺎﻥ ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩ: ﻭﻗﺘﯽ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪﺍﻧﻢ ﻧﯽ می‌زنم ﺁﻧﻬﺎ ﮔﺮﺩ ﻣﻦ ﺟﻤﻊ می‌شوند. ﺣﺎﻝ ﻭﻗﺘﯽ ﺧﺪﺍ ﻣﻦ را صدا می‌زند ﺍﮔﺮ ﺑﻪ ﺳﻤﺘﺶ ﻧﺮﻭم ﺍﺯ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ ﻫﻢ ﮐﻤﺘﺮم.
چند تا متن جاالب انگیز و مفید Khansariha (56)
۱.در ژاپن اگر کسى خود را جلوى قطار بیندازد یا خودش را از ساختمان به پایین پرت کند؛ هزینه خسارتهاى وارده و تمیز کردن جسد را از خانواده اش مطالبه خواهدشد ژاپن آمارخودکشى بالایى درجهان دارد.

۲.مجموع حرارتی که بدن انسان در 30دقیقه تولیدمیکند برای بجوش آوردن 2لیتر آب کافیست این حرارت هنگام عصبانیت بسیار بیشتر میشود! بهمین علت اصطلاح جوش آوردن درمورد عصبانیت استفاده میشود.

۳.در هلند با ۱۷ میلیون جمعیت ۲۲ میلیون دوچرخه وجود دارد. از هر ۱۰ دانش‌آموز فقط ۳ نفر با ماشین به مدرسه می‌روند که دولت می‌خواهد برنامه‌ای تشویقی فراهم آورد تا همه با دوچرخه به مدرسه بروند.

۴.یکی از عجیبترین شغل های جهان که درامدی خوب و عالی دارد این است که افرادی را استخدام میکنند تا مردم را به داخل مترو هل دهند و از تاخیر قطار جلوگیری کنند!

۵.تا سال 1954، باور تمام دنیا بر این بود که انسان با توجه به محدودیت های فیزیکی که دارد ، هیچ گاه نخواهد توانست یک مایل را زیر 4 دقیقه بدود ! تا اینکه راجر بنستر در مسابقه ای ، یک مایل را در کمتر از 4 دقیقه دوید ! از آن پس در مدت یکسال ، حدود 20 هزار نفر این رکورد را زدند و کم کم این کار به سطح دبیرستانها کشیده شد !! چه چیزی فرق کرد در عرض یکسال ؟ هیچ چیز ، جز یک کلمه ، “باور” ، باور به شدن ، باور به امکان...!

[تصویر:  3fdu_17015180-6490-l.jpg]
چرخ گردون چه بخندد چه 

نخندد تو بخند 
مشکلی گر سر راه تو ببندد تو بخند 
غصه ها فانی و باقی همه زنجیر به هم 
گر دلت از ستم و غصه برنجد تو بخند

[تصویر:  55fa_16793981-3266-l_320x280.jpg]
۱.تعداد ستاره های جهان بیشتر از تعداد دانه های شن روی زمین است ولی تعداد اتم های موجود در یک دانه شن -"دقت کنید فقط یک دانه شن"- بیشتر از تمام ستاره های جهان است.

۲.یکی از عجیبترین شغل های جهان که درامدی خوب و عالی دارد این است که افرادی را استخدام میکنند تا مردم را به داخل مترو هل دهند و از تاخیر قطار جلوگیری کنند.

۳.انسان روی مریخ باید بیش از ۱۴ هزار بار نفس بکشد تا به اندازه یک بار نفس کشیدن در زمین اکسیژن بگیرد.

۴.اگر سرماخورده اید و مدام سرفه میکنید، آب نخود پخته داروی درد شماست ! آب نخود پخته برای التیام سرفه و عفونت ریوی مفید بوده، درمان‌کننده سینه درد و گرفتگی صداست، سیستم ایمنی را تقویت کرده و از ابتلا به بیماریهای ویروسی جلوگیری میکند.

۵.نقاطی در زمین وجود دارد كه با رفتن به نوک آن‌ها، گردی زمین براحتی دیده می‌شود! تصویر بالا از فراز قله اورست گرفته شده است؛ گردی زمین در آن قابل تشخیص است.

[تصویر:  oyqc_17014552-9644-l.jpg]
چرخ گردون چه بخندد چه 

نخندد تو بخند 
مشکلی گر سر راه تو ببندد تو بخند 
غصه ها فانی و باقی همه زنجیر به هم 
گر دلت از ستم و غصه برنجد تو بخند

[تصویر:  55fa_16793981-3266-l_320x280.jpg]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان