عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مطالب خواندنی: جااالـــب ... علمییییی ... مفیـــــــــددد

آیا می دانید ؟
▪ عمر مژه پنج ماه است.
▪ مردم آمریکا هر روز به‌طور میانگین ۱۸ هکتار پیتزا می خورند.
▪ اختاپوس سه قلب دارد.
▪ روی هر بلال تعداد ردیف ذرتها زوج است. این به خاطر فرمول ژنتیکی خاص ذرت در هنگام تقسیم سلولی است.
▪ هر آمریکایی بطور متوسط در سال ۴۰۰ لیوان شیر می نوشد.
▪ تمام خرس های قطبی چپ دست هستند.
▪ الفبای زبان بومی مردم هاوایی فقط ۱۲ حرف دارد.
▪ رنگ آبی تاثیر آرام بخش دارد. این رنگ باعث می شود مغز هورمونهای آرام بخش منتشر کند.
▪ معنی کاراته “دست خالی” است.
▪ از زمان تاسیس سازمان ملل در سال ۱۹۴۵ میلادی تا کنون بیش از ۱۴۰ جنگ در جهان در گرفته است.
▪ جنسیت تمساح بستگی به درجه حرارت لانه و عمقی است که تخم در آن قرار داده می شود.
▪ در آمریکا مردی از پزشک خود به این دلیل شکایت کرد که بیشتر از زمانی که او پیش بینی کرده بود زنده ماند. قاضی شکایت را نپذیرفت.
▪ سرعت اتومبیل هایی که در مسابقات فرمول یک شرکت می کنند به بیش از ۱۲۰ مایل در ساعت می رسد. این سرعت آن‌قدر زیاد است که خودروها می توانند وارونه و بر تاق یک تونل حرکت کنند.
نقل از aftab.ir
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
اسرار راه رفتن

از طرز راه رفتن و حرکات پا می توان به روحیه اشخاص و اخلاق آنها تا حدی پی برد ، زیرا رفتار و اخلاق و حرکات در آن منعکس می گردد.
اینک شما می توانید عادات هر کس را از روی این جدول کوچک پیش بینی و درک کنید:
۱) اشخاصی که با گام های کوچک و اندام متمایل بجلو راه می روند ، اخلاقی سطحی دارند و اغلب بی اراده اند.
۲) گام های کوچک و در عین حال آهسته از نیک نفسی و خوش خلقی حکایت می کند.
۳) قدم های بزرگ و تند ، معرف بد اخلاقی و ستیزه خوئی است.
۴) اشخاص خود پسند و مغرور پاشنه پا را محکم بزمین می کوبند ، مثل این که با زمین هم عداوت و دشمنی دارند.
۵) اشخاص نومید و بی سرو صدا ، پاهای خود را روی زمین می کشند.
۶) قدم های ملایم از اخلاق ساده و بی آلایش شخص حکایت می کند.
۷) اشخاصی که ازکنار دیوارها راه می روند اخلاقی ساده دارند و از غرور تکبر بدور هستند.
نقل از aftab.ir
چگونه اعتماد بنفس خود را افزایش دهید
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* آگاه باشید که ارزش شما به عنوان یک انسان بستگی به داشتن وزن ایده آل، زیرکترین و باهوشترین بودن، مشهوربودن، محبوب ترین بودن، سریع ترین بودن، بالاترین نمره و یا رتبه را داشتن، شوخ طبع ترین بودن، خوش لباس ترین بودن، بهترین خانه و ماشین را داشتن و بهترین دوستها را داشتن نبوده و تنها به خودتان بستگی دارد.
* توانایی ها، استعدادها و موفقیتهای خود را جشن بگیرید.
* خود را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب گشته اید عفو کنید.
* بروی نقاط ضعف خود تمرکز نکنید. هر انسانی نقاط ضعف خاص خود را دارد.
* با حقوق فردی خود آشنا شده و از آنها پیروی کنید.
* از تحقیر و سرزنش خود دوری کرده و مثبت اندیشی را فرا گیرید.
* خود را بر اساس یک سری استانداردهای منطقی و دور از دسترس مورد قضاوت قرار ندهید.
* یاد بگیرید که شما یک انسان منحصر بفرد بوده و تنها خود شما مسئول تصمیم گیریهای زندگیتان میباشید.
* بیاموزید که با پشتکار و سماجت قادر خواهید بود به موفقیت دست یابید.
* بیاموزید که شما نیازی به تلاش بی وقفه برای کامل گشتن ندارید.
* خودتان تعیین کننده مفهوم موفقیت باشید.

منبع : مردمان
آدرس بدون فیلتر سایت : http://www.kanontark.org
* آگاه باشید که ارزش شما به عنوان یک انسان بستگی به داشتن وزن ایده آل، زیرکترین و باهوشترین بودن، مشهوربودن، محبوب ترین بودن، سریع ترین بودن، بالاترین نمره و یا رتبه را داشتن، شوخ طبع ترین بودن، خوش لباس ترین بودن، بهترین خانه و ماشین را داشتن و بهترین دوستها را داشتن نبوده و تنها به خودتان بستگی دارد.
* توانایی ها، استعدادها و موفقیتهای خود را جشن بگیرید.
* خود را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب گشته اید عفو کنید.
* بروی نقاط ضعف خود تمرکز نکنید. هر انسانی نقاط ضعف خاص خود را دارد.
* با حقوق فردی خود آشنا شده و از آنها پیروی کنید.
* از تحقیر و سرزنش خود دوری کرده و مثبت اندیشی را فرا گیرید.
* خود را بر اساس یک سری استانداردهای منطقی و دور از دسترس مورد قضاوت قرار ندهید.
* یاد بگیرید که شما یک انسان منحصر بفرد بوده و تنها خود شما مسئول تصمیم گیریهای زندگیتان میباشید.
* بیاموزید که با پشتکار و سماجت قادر خواهید بود به موفقیت دست یابید
.
* بیاموزید که شما نیازی به تلاش بی وقفه برای کامل گشتن ندارید.
* خودتان تعیین کننده مفهوم موفقیت باشید.
دیوار شیشه ای خود را بشکنید!

یک آکواریوم را در نظر بگیرید و آن را به وسیله یک دیوار شیشه ای به دو قسمت تقسیم کنید. در یک طرف، ماهی گوشت خوار و در طرف دیگر ماهی طعمه را قرار دهید. ماهی گوشت خوار هر وقت برای صید ماهی طعمه به سمت او می رود به دیوار برخورد می کند و احساس درد می کند. در نتیجه صید ماهی طعمه را برابر با درد می داند. بعد از چند ماه دیوار شیشه ای بین ماهی ها را بردارید. چه حدس می زنید!
ماهی گوشت خوار باقی عمرش را در گوشه آکواریوم می ماند در حالی که ماهی طعمه در چند سانتی متری او شنا می کند. ماهی گوشت خوار محدوده خودش را می شناسد و فراتر از آن نمی رود.
این داستان شبیه به داستان همه ی ما انسان هاست. شما با دیوار شیشه ای روبه رو نمی شوید در عوض با معلم، والدین و دوستان خود برخورد می کنید که به شما می گویند برای چه کاری ساخته شده اید و چه کاری می توانید بکنید و بدتر از همه با باورهایتان روبه رو می شوید. باورها و اعتقادات شما تعیین کننده قلمرو شماست. این خودتان هستید که دیوار شیشه ای را در زندگی تان خلق می کنید.
نقل از aftab.ir
معروف ترین آبفشان دنیا

قطر دهانه این آبفشان که از آن آب خارج می شود حدود ۳متر است و هر ۵تا۱۰ دقیقه یک بار، آب را تا ارتفاع ۲۰متری از سطح زمین به هوا پرتاب می کند!توضیح علمی: یک چشمه آب گرم یا آبفشان، در فاصله های منظم یا نامنظم یک فواره آب گرم یا بخار به هوا پرتاب می کند و معمولا در ناحیه آتشفشانی رخ می دهد. آب های سطحی که به تدریج در شکاف یا مجرای آبفشان وارد می شود، هر قدر که پایین تر می رود چون درجه حرارت زمین بیشتر می گردد، لذا درجه حرارت آب نیز زیادتر می شود تا بالاخره به نقطه ای می رسد که قسمتی از آب بخار می شود. بخار آب حاصله با ازدیاد حجم و فشار همراه بوده و به ناچار بر ستون آبی فوقانی خود فشار وارد می آورد، در اینصورت آب به شکل فواره ای به خارج رانده می شود و پس از بیرون ریختن آب، عمل فوران متوقف گشته، دوباره پس از حصول شرایط عمل فوق تکرار می گردد.

نقل از aftab.ir
احترام مسؤولیتی است همه وقتی، همه کسی و همه جایی

احترام مسئولیتی است " همه وقتی، همه کسی و همه جایی "... تحقیقات، مطالعات و تجربیات گسترده‌ای در حوزه ارتباطات انسانی نشان می دهد که در مراودات رسمی و غیر رسمی، احترام ارزش و منزلتی فراتر از آن چیزی را دارد که در تصور ماست. بسیاری از مردم پول خرج می کنند که دیگران به آنان احترام بگذارند . بسیاری از مردم مقام و منزلت را برای این می خواهند که دیگران به آن‌ها احترام بگذارند، زیرا اصالتاً احترام یکی از نیازهای اساسی زندگی بشر است که امروزه در مراودات رسمی با عنوان تشریفات از آن یاد می شود .
شاید در تصویری دیگر بتوان اینگونه ترسیم کرد که در مراودات رسمی " احترام " و در مراودات غیر رسمی " محبّت " اشکال اساسی تشریفات است.
وقتی ما به دیگران احترام می گذاریم، یعنی برای آنان حق و حقوقی قائل هستیم. به آنان به عنوان یکی از اعضای جامعه ای که در آن زندگی می کنیم می نگریم و در واقع با احترام به طور رسمی به آنان محبّت می‌کنیم.
در همین زمینه برای تشریفات در کتاب "تشریفات هتل" نوشته یحیایی ایله ای و تاوتلی، قانون زیر به عنوان قانون طلایی تشریفات تدوین شده است: " احترام مسئولیتی است: همه وقتی، همه کسی و همه جایی ".
واژه های این قانون اینگونه تفسیر می شود که: احترام یک مسئولیت است و مسئولیت هر فعالیتی است که اجرای آن منافع و مضرات اجتماعی دارد و احترام در اجتماع پدیده ای است که تنها نتایج و تبعات شخصی در پی ندارد. زیرا وقتی ما در اجتماعات مختلف به افراد دیگر احترام می گذاریم در واقع ما به اجتماع احترام می گذاریم و وقتی در اجتماعات و در ارتباطات عمومی به فرد دیگری توهین می کنیم در واقع به جامعه توهین می کنیم.
همچنین وقتی ما به فرد دیگری در حضور دیگران احترام می گذاریم به دیگران می آموزیم که بایستی به یکدیگر احترام بگذارند و اگر به فردی در حضور اجتماعی توهین کنیم محیط را برای توهین افراد به یکدیگر آماده می کنیم . لذا می بینیم که احترام یک مسئولیت است .
احترام مسئولیتی است همه وقتی : به این معنا که احترام گذاشتن به دیگران در همه زمان ها الزامی است.
احترام مسئولیتی است همه کسی .: به این معنا که برای احترام گذاشتن نیازی نیست افراد دارای مقام و مرتبه و مال و منال باشند و برای هر فردی احترام گذاشتن الزامی است، چه مافوق ما باشد، چه هم سطح ما و چه مادون ما .
احترام مسئولیتی است همه جایی : به این معنا که احترام گذاشتن به دیگران در همه جا ( اداره ـ خیابان ـ نمایشگاه ـ فروشگاه و ... ) الزامی است . لذا احترام در همه زمان‌ها و همه مکان‌ها و برای همگان یک الزام اجتماعی است و هیچ گونه محدودیت زمانی، محدودیت مکانی، محدویت ویژگی‌های فردی (سن، جنس، سواد، طبقه اقتصادی و پایگاه اجتماعی ) ندارد.
نقل ازaftab.ir
چند روش برای عذرخواهی

سکوت... سکوت... جواب‌های سربالا... پریشان‌خاطری و... در این شرایط می‌خواهید موی سر خود را بکنید. واقعا فکری به ذهنتان نمی‌رسد و نمی‌دانید چه باید بکنید. می‌دانید که مقصرید یا شاید هم نباشید اما برای ختم به خیر کردن غائله می‌خواهید برای آشتی پیشقدم شوید و عذرخواهی کنید اما گاهی این کار به نظر مشکل می‌آید به خصوص زمانی که بر سر مسئله‌ای چندین‌بار بحث کرده باشید و آن مسئله باز هم تکرار شود. مواردی که در ذیل به آنها اشاره شده روش‌هایی هستند برای حل و فصل اختلافات.
۱‌)‌ انتقاد را با گشاده‌رویی بپذیرید.
لطفا انتقاد شخص مقابل را بپذیرید حتی اگر تصور می‌کنید حق با شماست و مشکل مربوط به شما نیست.
۲) به خود آنتراک دهید.
در اوج بحث فشار خونتان بالا می‌رود و ممکن است چیزهایی را به زبان بیاورید که از بیان آن‌ها نیز منظوری ندارید. در این شرایط به مکانی خلوت نیاز دارید که در آن آرام بگیرید و افکار خود را جمع‌وجور کنید.
۳)‌ گذشته را یادآوری نکنید.
به چیزی که اکنون در حال روی دادن است، توجه کنید. با فراموش کردن گذشته زودتر به نتیجه می‌رسید.
۴)‌ به او بگویید که دشمنش نیستید.
اگر در مورد موضوعی بحث می‌کنید و طرف مقابل به یک‌باره صدایش را بالا می‌برد، به طرفش رفته و با نرمی و مهربانی به او بفهمانید که این مجادله بی‌اهمیت است.
۵)‌ مشکل‌ترین کلمه را به زبان بیاورید.
یک عذرخواهی واقعی می‌تواند یکی از دشوارترین پیشنهاداتی باشد که ما ارائه می‌دهیم تاثیر هیچ کلامی به اندازه این یک کلمه نبوده و نخواهد بود.
۶)‌ جمله‌ای دلپذیر به او بگویید.
هنگامی که می‌خواهید به حالت آشتی و صلح برگردید به شخص مقابل بگویید که دوستش دارید و برایش احترام قائلید.
۷)‌ ببخشید و فراموش کنید.
عذرخواهی تنها به این معنا نیست که بگویید متاسفید بلکه باید آن را برای همیشه فراموش کنید. در واقع فراموشی باعث می‌شود که مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرایت دوباره به رابطه‌تان را نداشته باشد.
نقل از Aftab.ir
سلام .
اگه دوست دارین یه سری هم به این آدرس بزنین

http://farsi.khamenei.ir/special?id=3550
بررسی ابعاد ادبی "یه توپ ‌دارم‌ قلقلیه"
این مطلب طنز می باشد . یک بار برا همیشه عزیز من برگشتم با کلی مطلب جالب varzesh
[تصویر:  2lw21k5.jpg]

یه توپ دارم قلقلیه
سرخ و سفید و آبیه
می‌زنم زمین، هوا می‌ره
نمی‌دونی تا کجا می‌ره
من این توپو نداشتم
مشقامو خوب نوشتم
بابام بهم عیدی داد
یه توپ قلقلی داد

یه توپ دارم قلقلیه :
از آنجا که همه‌ی توپها قلقلی هستند؛ این مصرع نشان حماقت شاعر است. یا بیانگر این موضوع است که شاعر توپ‌های مثلثی و مربعی و لوزی هم داشته ولی حالا فقط می‌خواهد در مورد آن توپش که قلقلی است، صحبت کند. در هر صورت می‌توان این فرضیه را هم در نظر گرفت که شاعر می‌خواسته در لفافه و با استفاده از آرایه‌های ادبی نظیر تشبیه و استعاره، به گردی زمین که مرحوم گالیور (!) آن را به اثبات رساند، تاکید کند.

سرخ و سفید و آبیه:
این سه رنگ که نماد پرچم فرانسه است، نشان‌ دهنده‌ی فرانسوی بودن توپ مورد نظر است. حالا چرا فرانسه؟ خدا می‌داند!

می‌زنم زمین هوا می‌ره/ نمی‌دونی تا کجا می‌ره:
این مصراع گویای مکان سروده شدن شعر است. جایی بیرون از جو زمین. چون این مصراع بحث جاذبه‌ی زمین را نقض می‌کند و در ادامه به لایتناهی بودن دنیا اشاره دارد که مسلماً به من و شما هیچ ربطی ندارد.

من این توپو نداشتم/ مشقامو خوب نوشتم:
فقر! نداشتن توپ و آتاری و پلی استیشن و ... باعث شده که شاعر از درد نداری و بدبختی بنشیند و درس بخواند و مشق‌هایش را خوب بنویسد. برای مثال اکثر فوتبالیست‌ها که همیشه با توپ سر و کار دارند، وضعیت درسی مساعدی ندارند.

بابام بهم عیدی داد / یه توپ قلقلی داد:
این مصراع هیچ تفسیر خاصی ندارد! جز اینکه شاعر از آرایه‌ی مبالغه استفاده کرده است.

تفسیر از : رضا احسان‌پور
به نقل از : گروه مارشال مدرن
• آيا مي دانستي که در هر ثانيه خورشيد 540 ميليون تن هيدروژن را به 495 ميليون تن هليم تبديل ميکند فرايند 45 ميليون تن ماده به انرژي تبديل مي شود که به شکل نور به زمين مي رسد.

• آيا مي دانستي تشکيل و تولد سياره اي مشابه زمين حداقل به سه ميليون سال نياز دارد.

• آيا مي دانستي که براي فرار از جاذبه زمين سرعت 11کيلومتر در ثانيه کافي هست. اما در مورد سياهچاله حتي بالاترين سرعت ممکن يعني سرعت نور (سيصد هزارکيلومتر/ثانيه) هم براي فرار از جاذبه شون کافي نيست.

• آيا مي دانستي که در جهان بطور متوسط هر شش و نيم ثانيه يک نفر به خاطر عوارض دود سيگار جان خود را از دست مي دهد.

• آيا مي دانستي که 64 درصد از انرژى توليدى جـهان را کشورهاى صنعتي مصرف مي کند.

منبع : bimaze2006@yahoo.com
نقل از : گروه مارشال مدرن
شنا کردن یک ساچمه سرامیکی
در یک استکان چای

[تصویر:  5dm2wi.jpg]

تا حالا چای و یا نوشیدنی های خود را با قاشق های کوچک و زیبای چای خوری هم میزدیم و از ته نشین شدنش جلو گیری می کردیم. اما حالا دیگر می توانیم به کمک یک ساچمه زیبای سرامیکی کوچک که در کف لیوانمان سر می خورد چای خود را هم بزنیم. این استکانی را که در تصویر مشاهده میکنید یکی دیگر از ابداعاتیست که می تواند تا حدی زندگی را برایمان از یکنواختی در آورد. البته تفکر چندان جدیدی نیست. سالیان سال است که ساچمه ها در قوطی های آبمیوه , شیر , دوغ در حال شنا کردن هستند ولی تا کنون در یک استکان چای شنا نکرده بودند. اگر اهل نوشیدن چای هستید و به دنبال یک تنوع می گردید می توانید از این طرح ایده بگیرید . یا بخریدش و یا خودتان یک ساچمه سرامیکی پیدا کنید و متفاوت تر از همیشه چای بنوشید!

منبع : http://www.gearfuse.com/shakin-not-stirred
نقل از : گروه مارشال مدرن
فرض کنیم از آن دسته دانش آموزانی هستید که ورود به دانشگاه خواب و خوراک را از شما ربوده است و به همین دلیل یکسال هر گونه تفریح و خوشی را بر خود حرام میکنید و با همه قطع رابطه می کنید و مثل یک حیوان شریف و زحمتکش (که به دلیل اینکه ممکنه بعضی دوستان ازش برداشت توهین آمیز بکنند اسمشو نمیارم) درس می خوانید و در نهایت موفق می شوید یک رشته 4 ساله در شهری غیر از شهری که ساکن هستید قبول شوید.این مقاله در نظر دارد نگاهی داشته باشد به تماس های تلفنی یک دانشجوی لیسانس صفر کیلومتر در یک شهر غریب:
[تصویر:  2hex6wo.jpg]
ترم اول(ترم جو گیریدگی): الو سلام مامانی.منم هوشنگ.وای مامانی نمی دونی چقدر اینجا خوبه. دانشگاه فضای خیلی نازیه.وای خدا خوابگاه رو بگو.وقتی فکر می کنم امشب روی تختی می خوابم که قبل از من یه عالمه از نخبه ها و دانشمندای این مملکت توش خوابیدن - و جرقه اکتشافات علمی از همین مکان به سرشون زده – تنم مور مور میشه.راستی اینجا تو خوابگاه یه بوی مخصوصی میاد که شبیه بوی خونه اصغر شیره ای همسایه بغلیمونه.دانشجوهای سال های بالاتر میگن این بوی علم و دانشه! لامسب اینقدر بوی علم و دانش توی فضا شدیده که آدم مدهوش میشه!!! پریشب یکی از بچه ها به خاطر OVER DOSE از دانش رفت بخش مسمویت بیمارستان!

ترم 2(ترم عاشق شدگی):آه ای مریم.ای عشق من.همه زندگی من.می خواهم درختی شوم و بر بالای سرت سایه بیفکنم تا بر شاخسار من نغمه سرایی کنی.میخواهمت با تمام وجود عزیزم.همه پول و سرمایه من متعلق به توست.بدون تو این دنیا رو نمی خوام.کی میشه این درس من تموم شه تا بیام بات ازدواج کنم.امروز یک ساعت پشت پنجره کلاستون بودم و داشتم رخ زیبایت را که همچون پروانه ای در کلاس میدرخشیدی تماشا می کردم...

ترم 3(ترم افسردگی):الو مامان سلام.مریم منو ول کرد و گذاشت رفت! مامان جون افسرده شدم اولین عشقم بود دارم میمیرم از غصه .ای خدا بیا منو بکش راحتم کن.مامان من این زندگی رو نمی خوام.....

ترم 4(ترم زرنگ شدگی):الو سلام مهشید جون خوبی عزیزم؟منم پژمان! کجایی نفس؟ نیستی؟دلم تنگ شده واست گنجشک کوچولوی من.بیا ببینمت قربونت برم...مهشید جون من پشت خطی دارم .مامانمه.بعداً بت زنگ میزنم......

الو به به سلام چطوری ندا جون؟آره بابا داشتم با مامانم صحبت می کردم. پیرزن دلش تنگ شده واسم! جوجوی من حالت خوبه؟ به خدا منم دلم یه ذره شده واست.باشه عزیزم فردا ساعت 11 پارک پشت دانشکده دارو....

ترم5 (ترم مشروطه گی):الو سلام استاد! قربون بچه ات دارم مشروط میشم.2 نمره بم بده.به خدا دیشب بابابم سکته کرد . مرد. مامانم هم از غصه افتاد پاش شکست الان تو آی سی یو بستریه. منم ضربه روحی خوردم دچار فراموشی شدم اصلاً شما رو هم یادم نمیاد ....قول میدم جبران کنم...

ترم 6(ترم ولخرجیدگی) : الو مامان من خونه می خوام ! راستی اون 50 تومنی که 3 روز پیش فرستادی تموم شد.دوباره بفرست.خرج پروژه ام شد!!!

ترم7 (ترم پاتوقیده گی):سلام داش مصی! حاجی دمت گرم امشب بساز ما رو .از اون پنیر شیرازیای ردیف بیار که مهمون دارم. 3 صوت هم آیس بیار می خوایم فضا پیمایی کنیم.نوکرتم.آقایی

ترم8 (ترم فارغ التحصیلگی):الو سلام خانم.واسه این آگهی که توی روزنامه دادید تماس گرفتم.فرموده بودید آبدارچی با مدرک لیسانس و روابط عمومی بالا.... 4fvfcja

منبع :
Narimangoon2@yahoo.com
به نقل از گروه مارشال مدرن
« مارشال پتن » قهرمان جنگ فرانسه در برابر هيتلر مي گويد :

مردم پاريس به محض خبر دار شدن از وضع وخيم جنگ شروع به فرار کردند و حتي جمعي از سربازان و ماموران نيز جزء دسته هاي فراري بودند ، نيروهاي آلمان در حال اشغال فرانسه بودند و فرانسه مجبور بود به دست خود نيروهاي خويش را تسليم کند . او مي افزايد « سناتور بليو » پيش من آمد و گفت آقا همه وزرا هم فرار کرده اند شما نيز فرار کنيد . مارشال پتن در حالي که نزديک بود گريه کند گفت ما خيلي سخت در ناز و نعمت ها و لذت ها غرق شده بوديم و همين زندگي شهوت پرستانه به ما قدرت نداد تا با جنگ و سختي دست و پنجه نرم کنيم .

هيتلر مي گويد : تنها راه بستن تيمارستان ها ، تقويت اخلاق و عفت است .

---------------------------------------------------------------------

محققان ماهي شكارچي بزرگي را همراه چند ماهي كوچك، در يك آكواريوم رها كردند. ماهي شكارچي هر بار كه گرسنه مي‌شد يكي از ماهي‌هاي كوچك را شكار مي‌كرد. محققان يك ديوار شيشه‌اي بين ماهي شكارچي و چند ماهي كوچك ديگر قرار دادند. ماهي شكارچي هر بار كه گرسنه مي‌شد و به قصد شكار ماهي‌هاي كوچك مي‌رفت به شدت به ديوار شيشه اي برخورد مي‌كرد و پوزه‌اش كبود مي‌شد.
محققان ديوار شيشه‌اي را برداشتند، ولي ماهي شكارچي تا آخر عمر در محدوده به ظاهر امن خود ماند و هيچگاه به آن سوي ديوار شيشه‌اي كه برداشته شده، نرفت و با وجود مهيا بودن ماهي هاي كوچك به عنوان غذا، در آن محدوده به ظاهر امن خود از گرسنگي مرد. به نظر شما ديوارهاي شيشه‌اي ذهن شما از جنس چه چيزهايي هستند؟ آيا اين ديوارها سبب ترس از ناتواني در ترک خود ارضائي نخواهد گرديد؟
كدامين تجارب شما سبب ايجاد ديوار بين شما و توانايي هاي دست نخورده وجودتان گرديده است؟

كدامين رخدادهاي محيط كار، ما را محدود و منزوي كرده است Question

امرسون:
انسآن هاي بزرگ آن هايي هستند كه روان را قوي تر از هر نيروي مادي مي‌دانند و معتقدند كه افكار و نظم بر جهان حكومت مي‌كند

جایی هست که جز تو هیچ کس نمی تواند آن را پر کند

کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست !

بخواهید که به شما داده خواهد شد

بطلبید که خواهید یافت

بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد

حضرت عیسی مسیح (ع)

پرواز از سكوي عذاب با خويشتن

بودا شاهزاده‌اي بود كه در نهايت رفاه و تجملات درباري زندگي مي‌كرد. پدر وي به منظور ناخوش نكردن خاطر فرزندش، هرگز اجازه نداد وي با مفاهيمي چون بيماري و مرگ آشنا شود. به مرور زمان او از دنياي بي آزار غير واقعي كه برايش ساخته بودند، ناراضي و آزرده شد و از غربتي كه نسبت به خود واقعي‌اش احساس مي‌نمود مغموم و دلتنگ گرديد. سرانجام همراه يكي از نديمانش، مخفيانه به خارج از قصر رفت و با مشاهده وقايع پنهان شده‌اي چون مردم بيمار، تشيع جنازه مردگان و ... متوجه شد كه عالم حقيقت چقدر عجيب و غريب است. به منظور رهايي از چارچوبهاي ذهني قبلي و باورهاي محدود كننده‌اش، او به جنگل پناه برد و با فرو رفتن به دره سكوت و سكونت موقت، به شكستن آن ذهنيت‌هاي تلقين شده و تحميل شده پرداخت. اندك اندك از خود كاذبش فاصله گرفت و با ضعف و كاستي‌هاي خود واقعي‌اش آشنا و مانوس شد و در نهايت اين يكپارچگي شخصيت به او كمك كرد تا به تدريج حقيقت را با لايه‌هاي عميق وجودش آشنا نمايد و به شخصيتي مبدل گردد كه راهنماي ميليون‌ها انسان در سراسر جهان گردد. زندگي بدون خود ارضائي نيز مي‌تواند شما را به آن سوي چارچوب هاي ذهني گذشته تان پرواز دهد تا به ذهنيت‌هاي بزرگتر، روشن تر، خلاق تر و كارسازتري دست يابيد. راستي، افرادي نظير بودا را بهشتي مي‌دانيد يا كه جهنمي مي‌پنداريد؟ از خود بپرسيد اگرپدران پدرانمان بت پرست بودند، ما هم به علت جبر شناسنامه‌اي بت‌پرست باقي مي‌مانديم؟

منبع : KanonTark.com
شباهت عجیب میوه ها با اعضای بدن

هویج حلقه شده شبیه چشم انسان است..مردمک و عنبیه و خط نوری که به چشم میرسد درست مانند چشم انسان میباشد.تحقیقات نشان میدهد که مصرف هویج باعث افزایش جریان خون در عملکرد چشم میشود.

وقتی گوجه فرنگی رو از وسط دو نیم میکنید چها تا خونه میبینید که قرمزه و دقیقا مثلقلب هستش که اون هم قرمزه و چها تا بخش مجزا داره.تحقیقات نشون داده که گوجه فرنگی خون رو تصفیه میکنه...

حبه های انگور روی خوشه شبیه قلب هستش و هر دونه اون شبیه سلولهای خونی.امروزه تحقیقات نشون داده که انگور برای حیات قلب بسیار مفیده.

گردو شبیه مغز انسان میمونه .نیم کره راست و نیم کره چپ.قسمت بالای مغز و پایین مغز.حتی چین خوردگی های و پیچیدگی های اون هم شبیه نئو کورتکس میباشد.در حال حاضر میدانیم که گردو ۳۶ مرتبه نورونهای پیام رسان به مغز را گسترش میدهد.

تا حالا به لوبیا قرمز دقت کردین ..درسته ..شبیه کلیه انسان هستش ..تحقیقات نشون داده که لوبیا قرمز در بهبود عملکرد کلیه نقش بسزایی داره.

ساقه کرفس شبیه به استخوان است و این نوع از سبزیجات در استحکام استخوان بسیار موثر میباشد.استخوانها تشکیل شده از ۲۳٪ سدیم و کرقس هم ۲۳٪ سدیم داره.چنانچه در رژیم غذایی شما سدیم وجود نداره کرفس میتونه این کمبود رو جبران کنه.
برگرفته از سايت mataleb.iranblog
اینجا سیم دلت به آسمان وصل میشود درنگ نکن

وعده گاه ما : تاپیک قرار عاشقی

[تصویر:  nasimhayat.png]

مطلب زیر تقدیم به برادران کانونی ام

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AD%D8%A...#pid202152

اللهم مولای کم من قبیح سترته

و کم من فادح من البلا اقلته

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

و کم من ثنا جمیل لست اهلا له نشرته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان