عزیز :.:.::. * شما دعوتین به نماز شب جمعه 30 اردیبهشت * .::.:.

عزیز :.:.::. * آقای poorang تولدتون مبارک 49-2 * .::.:.

عزیز : .:.::. دعا برای حل مشکل آقای karma ::.:.

عزیز :.:.::. * عهد با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در بامداد جمعه 30 اردیبهشت * .::.:.

عزیز : .:.::. جشن کنترلی شماره 4 .::.:.


امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مقالات ورزشی، سلامتی و تندرستی

#1
سلام

در این تاپیک مطالب و مقاله هایی که در مورد ورزش و سلامتی هستن قرار داده خواهند شد.


کپی کردن کار آسانی هست به همین خاطر مطلبی که در نظر دارید ارسال کنید باید با استفاده از رنگ ها و قلم های مختلف آراسته و ویرایش شده باشد از قرار دادن مطالب بدون این ویژگی خوددداری کنید.


با تشکر
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط
#2
پنج توصیه فوق العاده برای شاداب بودنپنج توصیه فوق العاده برای آغاز یک روز با نشاط را به شما پیشنهاد می دهیم.

قبل از اینکه از رختخواب خود بلند شوید به شما توصیه می کنیم....
در این مقاله پنج توصیه فوق العاده برای آغاز یک روز با نشاط را به شما پیشنهاد می دهیم.
* قبل از اینکه از رختخواب خود بلند شوید به شما توصیه می کنیم :
هنگامی که چشمانتان را باز می کنید،و همان در رختخواب که هستید حرکات کششی انجام دهید،حرکاتی مانند حرکات گربه بر روی دو زانوی خود بنشینید و به سمت جلو خود را بکشید سر خود را بین دو دوست خود قرار دهید،و مدتی در این حالت بمانید.

* قبل از اینکه صبحانه تان را میل کنید توصیه می کنیم که یک لیوان آب بنوشید.
زیرا شما بعد از هفت یا هشت ساعت که از خواب بیدار می شوید بهتر است اولین ماده ای خوراکی که می نوشید آب باشد زیرا با نوشیدن آب سمومی که در بدن شما در طول یک شبانه روز ساخته شده است و طی فعل و انفعالات بدن به وجود آمده اند و اکنون در نقاطی از بدن شما جمع شده اند را با نوشیدن آب دفع می کنید.
* صبحانه بخورید :
صبحانه ای که دارای ارزش غذایی پروتئنی باشد.بهتر است صبحانه ای را داشته باشید که دارای موادی مانند گندم باشد.

* خون تان را به جوشش و حرکت در بیاورید:
این جمله بدین معنی می باشد که با صبحانه ی خود یک فنجان قهو بنوشید،قهوه علاوه بر ارزشی که گفته شد باعث می شود که شما در طول روز آرامش بیشتری به اعصاب خود داشته باشید.کمی نرمش و ورزش نیز انجام دهید البته قبل از خوردن صبحانه !!

* به دومین فنجان قهوه نه بگوید
زیرا تنها یک فنجان قهوه می تواند مفید باشد اما فنجان دوم دیگر اهمیتی ندارد.بهتر است فنجان دوم قهوه تان را هنگامی که از فعالیت بیرون به منزل برگشتید میل کنید.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط
#3
لذت های ممنوعه، دشمن سلامتی


وقتی در جمعی صحبت از سلامتی و رژیم غذایی سالم یا زندگی ایده آل، می شود اغلب حاضرین با کوهی از اطلاعات دسته اول شروع به بحث و مناظره می کنند و به قول معروف"رو دست یکدیگر می زنند" هرکدام با آب و تاب فراوان به شرح عوارض و علت بیماری های ناشی از آداب و عادت های غلط غذایی و رفتاری یا نمونه های زندگی ایده آل می پردازند و به گونه ای توضیحات خود را بیان می نمایند و در جمع رفتار می کنند که گویی از دوران کودکی تمام این موارد را تک به تک رعایت می کرده اند و به مرحله اجرا می گذاشته اند. اما وقتی حس زیبای "جوگیری" اثرش به پایان رسید و حال و هوای سخنرانی در جمع از سر مبارکشان به پایین افتاد، مجددا عادت های لذت بخش و رفتارهای راحت طلبانه جایگزین رفتار و آداب مدرن و رویایی می گردد.
زندگی ماشینی امروز با همان سرعتی که پیشبرد تکنولوژی را حاصل می کند، سلامت و آداب زیبا و سنتی ما را به دست فراموشی می سپارد.
در زندگی های امروز پیاده روی های قدیمی با آن صمیمیت و یکرنگی در کوچه باغ های شهر و تنفس پرطراوت صبح گاهی مابین درختان سر سبز و سر به فلک کشیده با طنین دلنواز صدای پرندگان، جای خود را به نشستن در وسایل نقلیه مدرن اما سرد و بی احساس داده است. دیگر به جای رایحه طراوت بخش گلها و درختان و استشمام آن هوای پاک و نشاط دهنده، هوای آلوده و دلگیر شهر عطر افشانی می کند و دود حاصل از زندگی ماشینی در ریه های ما جا خوش می نماید.
محصولات غذایی که طبیعت از روی محبت خود با شکیبایی تمام و جان و دل پرورش می داد و تقدیم میهمانان زمینش می کرد، همگی تبدیل به گلخانه و مکان های پرورشی محصولات غذایی گردیده که در آن کودها و مواد شیمیایی جایگزین غذای پاک طبیعت شده اند و دیگر از آن صبر و محبت دلسوزانه طبیعت خبری نیست تا طعم و سلامت واقعی خود را به ما هدیه کند.
در زمان های گذشته آدم ها که اکنون همان پدربزرگ و مادربزرگ های ما هستند، با صدای دلنواز پرندگان صبح گاهی از رویای شیرین شبانه بیدار می شدند. با پرداختن به ورزش و یا فعالیت های طبیعی مورد علاقه مانند باغبانی، پیاده روی، شکار و غیره در ابتدای صبح، جسم و روان خود را جلا می دادند و برای شروع روزی زیبا و پر انرژی آماده می شدند. عطر نان داغ به سفره طبیعی و سرشار از سلامت آنها هوایی دلنشین می بخشید و عطر چای "لبسوز و لبدوز و لبریز" آن زمان غبار کسالت را از تن سالم و پرانرژی آن ها دور می کرد. پیاده روی های همیشگی برای رفتن به محل کار و غیره و فعالیت های ساده و قوا دهنده در طول روز و خوردن نهاری طبیعی، سالمو دلچسب که عطر خود را تا هفت تا خونه می رساند و خواب کوتاه نیم روزی و گردش و تفریح عصرانه و محفل های شبانه توام با شعر و قصه های بزرگ ترها و شوخی و خنده در کنار کرسی یا نسیم خوش عطر طبیعت. آخر سرهم خوردن شامی سبک و خوابیدن بی دغدغه و نگرانی در نسیم پر طراوت هوای لطیف شهر، این بود داستان زیبای زندگی بابابزرگ و مامان بزرگ.
ولی امروز ما هستیم و یک دنیای مصنوعی و پردغدغه که با سرعت برق و باد در حرکت است و یک لحظه توقف، ما را فرسنگ ها از خود به دور می کند.
صبح را با صدای زیبا اما مصنوعی گوشی همراه از خواب بیدار می شویم و تشعشات نامرعی آن را پیشکش اعصاب ضعیف خود می کنیم. بی مقدمه صبح را آغاز می کنیم و صبحانه تقریبا ناسالم را با عجله میل فرموده و در ترافیک شهر شلوغ با آن هوای دودآلودش محو می شویم. خستگی ناشی از دشواری پیمودن راه در بدن ما جای می گیرد که تازه کار را آغاز می کنیم و...
به راستی ما چه بر سر خود می آوریم؟ روزی هزاران بار از خطرات و عوارض استفاده از تلفن همراه سخن به میان می آوریم اما روز به روز از آن بیشتر استفاده می کنیم. در میهمانی ها از بدی و مشکلات غذاهای حاضری و فست فود شکایت می کنیم اما باز برای تفریح و تنوع به سراغ آن ها می رویم. از تنهایی گله داریم اما تمام وقت گوشه ای نشسته و در دنیای گوشی همراه و اینترنت و کامپیوتر غرق می شویم. از صمیمیت اعضای خانواده دم می زنیم اما هرکدام با خودروی شخصی خود جداگانه به تفریح و سفر می رویم. از مواد غذایی شیمیایی و هورمونی نگرانیم اما روزبه روز بر مصرف آن می افزاییم. از کمبود وقت خود سخن می گوییم اما اغلب اوقات را به بطالت می گذرانیم. از مزایا و خوبی های ورزش کتاب می نویسم اما از انجام آن بی زاریم. از ازدواج های ناموفق می ترسیم اما بازهم چشم بسته ازدواج می کنیم. از حجم بالای کار گله داریم اما بازهم اضافه کاری می کنیم. دیگران را نصیحت و مشاوره می کنیم اما خودمان همان اشتباه را مرتکب می شویم. از گرانی و تورم می گوییم اما به محض اینکه تورمی احساس کنیم خرید خود را چند برابر می کنیم. از ترافیک شهر شکایت می کنیم اما بی مورد از اتومبیل هایمان استفاده می کنیم. با عقاید و باورهای اشتباه خود را محدود می کنیم اما از محدودیت ها فرار می کنیم. از رفتار دیگران گله داریم و پشت سرآن ها شکایت می کنیم اما جلوی خودشان ابراز رضایت می کنیم. فرزندان خود را نصیحت و سرزنش می کنیم اما خودمان جلوی چشمان آن ها همان اشتباه را انجام می دهیم. از پیشرفت و موفقیت دیگران ناراحت می شویم اما سعی نمی کنیم خودمان را به آن ها برسانیم.
خیلی خوب بود اگر آدم ها از دانشی که دارند به طور کامل برای خودشان هم استفاده می کردند و از نصایح و مشاوره ای که به دیگران می دادند، خود بهره می بردند. ای کاش می شد راه کارهایمان را خودمان هم به کار می گرفتیم و توصیه های پزشکی و درمانی را که نثار یکدیگر می کنیم در گوشه ای از زندگی خود جا می دادیم و در یک کلام هرآنچه را که برای دیگران می خواهیم خود انجام می دادیم.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط
#4
چگونه بدون رژیم، لاغر شویم؟ (1)
خیلی از افرادی که سال ها رژیم لاغری گرفته اند، از این کلمه متنفرند و وقتی به آنان توصیه می شود که رژیم کاهش وزن داشته باشید، می گویند سال هاست که رژیم لاغری دارند، ولی نتیجه ای نمی گیرند.
اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، حتما به دنبال راهی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری می باشید.
قدم های عملی ذیل شما را در این راه کمک می نمایند:
قدم اول- با رژیم گرفتن خداحافظی کنید.
رژیم ها را فراموش کنید. در حقیقت شما باید کلمات "رژیم و رژیم گرفتن" را از ذهن تان پاک کنید، زیرا مانعی بر سر راه شما هستند. آنها جلوی کاهش وزن شما را می گیرند.
هر موقع این کلمات را می شنوید، به خوردن مشتاق تر می گردید و نتیجه آن نیز چیزی نخواهد بود، جز آن که مشکل اضافه وزن شما، بدتر و بدتر می شود.
قدم دوم- به سالم خوردن توجه کنید، نه به کالری مواد غذایی!
عبارت "سالم غذا خوردن" از عبارت "رژیم گرفتن" بسیار زیباتر است. از امروز این لغت را بکار برید.
هنگام خوردن مواد غذایی سعی کنید آن چه را که سالم تر است انتخاب نمایید، بدون آن که به میزان کالری آن توجه کنید. باید بدانید با دانستن جدول کالری مواد غذایی و نیز انرژی سوخته شده در اثر ورزش های مختلف ، موفق به کاهش وزن نخواهید شد.
امروزه فراوانند کسانی که لیست کالری مواد غذایی را همراه خود دارند و یا با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری می توانند به انرژی موجود در مواد غذایی پی ببرید. ولی باید بدانید که حفظ کردن کتاب آیین نامه رانندگی، شما را راننده نخواهد کرد!
قدم سوم- وزنه را کنار بگذارید.
وزن کردن مکرر باعث لاغر شدن شما نمی شود، فقط ترس شما را زیاد می کند. خیلی از کسانی که چند بار در روز خود را وزن می کنند، پس از مدتی ناامید شده و دیگر از ترازو می ترسند. در نتیجه تا مدت ها خود را وزن نمی کنند و افزایش وزنی تا 20 کیلوگرم پیدا می نمایند، بدون آن که به آن توجه کرده باشند.
لذا همین الان ترازو را کنار بگذارید، زیرا برای قدم بعدی به آن نیاز دارید.
قدم چهارم- در مورد وزنتان نگران نباشید.
این که شما دائما نگران وزنتان باشید، مشکل شما را حل نخواهد کرد. لذا به جای نگرانی دائمی، با مشاوره با پزشک یا متخصص تغذیه، راه حلی عملی برای کاهش وزن خود بیابید. دلایل آن که شما باید نگرانی برای کاهش وزن را کنار بگذارید، شامل:
* نگرانی در مورد وزن تان شما را چاق تر می کند.
نگرانی باعث ایجاد احساس یاس و ناامیدی در شما می شود. در نتیجه بیشتر می خورید و چاق تر می شوید.
* احساس نگرانی در مورد وزنتان باعث می شود برای حل مشکل تان ناتوان تر شوید.
نگرانی باعث ایجاد حس شکست در شما می شود. در نتیجه شما در نبرد کاهش وزن،از پیش شکست خورده هستید.
* نگرانی باعث هدر دادن وقت گرانبهای شما می گردد.
حس نگرانی تمرکز شما را برای موفقیت مختل خواهد کرد. لذا به جای نگرانی، کاری کنید که از کاهش وزن لذت ببرید.
قدم پنچم- در دنیای واقعی قدم بردارید، نه در عالم رویا
تلاش برای رسیدن به یک وزن ایده آل غیر منطقی، شما را در ادامه ی رژیم ناامید خواهد کرد.
اگر از چاقی شدید رنج می برید، باید بدانید با 10 درصد کاهش وزن، به موفقیتی خواهد رسید که ادامه راه را برای شما تسهیل خواهد نمود. لذا لباس هایی را که تا 6 ماه پیش می توانستید بپوشید، ولی امروز دیگر اندازه شما نیستند را به عنوان هدف انتخاب نمایید تا اندازه ی بدنتان به آن برسد.
قدم ششم- به جلوتر نگاه کنید.
نگران نباشید هفته آینده و یا ماه آینده ، وزن شما چقدر خواهد شد. آینده نگر باشید و برنامه درازمدت برای لاغر شدن داشته باشید، مثلا بگویید 6 ماه دیگر.
* دوست دارید بعد از 6 ماه چه وزنی داشته باشید؟
* یک محرک خوب انتخاب کنید تا باعث تشویق شما برای کاهش وزن شود، مثل جلوگیری از پادرد.
قدم هفتم- برای 7 روز آینده، تقویم غذایی خود را یادداشت کنید.
شاید شما هم این جمله را شنیده اید که : "من هیچ چیز نمی خورم، ولی چاق می شوم".
واقعیت آن است که هیچ کس با نخوردن چاق نمی شود، مگر اینکه اشتباه کند. لذا برای 7 روز:
1) هر چیزی را که می خورید یادداشت کنید.
2) زمان خوردن هرچیزی را نیز یادداشت کنید.
خود را گول نزنید.هدف از نوشتن تقویم غذایی این است که ببینید واقعا چه چیزهایی می خورید! همچنین به شما کمک می کند زمان خوردن خود را هم بدانید، زیرا بی نظمی در ساعات خوردن نیز اشتهای کاذب شما را تحریک می کند.
قدم هشتم- یک برنامه سالم غذایی برای خود تهیه کنید.
این برنامه غذایی باید ساده باشد:
1- به طور مرتب از این مواد خوراکی استفاده کنید:
میوه، سبزیجات ، نان و غلات سبوس دار مانند: نان سنگک، برنج قهوه ای و ماکارونی سبوس دار، جو.
* روزانه حداقل 5 واحد میوه و سبزیجات مصرف کنید.
* روزانه حداقل 3 تا 5 واحد نان و غلات سبوس دار مصرف کنید.
* از مصرف آرد سفید تا آنجایی که می توانید خودداری کنید. همیشه سعی کنید از غلات سبوس دار استفاده کنید.
2- به طور مرتب از لبنیات کم چرب استفاده کنید:
شیر کم چرب ، ماست کم چرب، پنیر کم چرب.
* روزانه حداقل 3 واحد لبنیات کم چرب مصرف کنید.
3- این غذاهای پروتئینی را بخورید:
تخم مرغ ، ماهی، گوشت قرمز بدون چربی، مرغ بدون پوست ، سویا.
* اگر کلسترول خون شما بالاست، بیش از 2 عدد تخم مرغ در هفته مصرف نکنید.
* از گوشت قرمز نهایتا 2 تا 3 بار در هفته و هر بار به طور متوسط 60 تا 70 گرم مصرف کنید.
* از پروتئین گیاهی مانند سویا ، لوبیا و به طور کلی حبوبات نیز حتما استفاده کنید.
* ماهی به ویژه ماهی های چرب را که به شیوه کبابی یا بخارپز آماده می شوند را 2 بار در هفته بخورید.
4- از این مواد غذایی بسیار کم و یا اصلا مصرف نکنید:
روغن، کره، سس مایونز ، خامه، شکر.
* سعی کنید حداکثر 30 درصد کالری مصرفی شما از چربی ها و روغن باشد.
* روغن های گیاهی مانند روغن زیتون خالص ، روغن کانولا و روغن ماهی بهترین انتخاب در میان روغن ها هستند.
* از مصرف مارگارین و روغن نباتی جامد که حاوی چربی ترانس هستند، خودداری کنید.
5- نوشیدنی ها:
آب، آب میوه طبیعی ، چای و یا قهوه (به شرطی که به آنها شکر یا قند اضافه نکنید) را می توانید در طی روز مصرف کنید.
6- از تنقلات و شیرینی ها به طور مناسب استفاده نمایید.
از انواع شیرینی جات، کیک، شکلات، کاکائو، چیپس و ذرت بوداده به میزان مناسب استفاده کنید، زیرا حذف کامل و طولانی مدت این مواد از رژیم افراد غیرممکن خواهد بود.

* ممکن است بعضی اوقات دوست داشته باشید از این خوراکی ها استفاده کنید! اشکالی ندارد، ولی حداکثر یک بار در هفته از این مواد خوراکی بخورید، زیرا حاوی چربی ترانس و مضر بوده و میزان زیادی کالری دارند.
اگر اطلاعات شما از رژیم های غذایی کم است سعی کنید با مطالعه و تحقیق بیشتر سطح سواد تغذیه ای خود را بالا ببرید، زیرا بعضی اوقات ما تخمین درستی از محتویات مواد خوراکی نداریم.
تحقیقات نشان داده است هر چقدر در مورد تغذیه سالم و رژیم های غذایی اطلاعات بیشتری داشته باشیم، راحت تر وزن کم می کنیم.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#5
چگونه بدون رژیم، لاغر شویم؟ (2)

پسوند فایل:doc
حجم فایل : 48 KB

دانلود
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط
#6
خواص داروئي موز


موز از نظر طب قديم ايران معتدل و تر است و خون را غليظ مي كند . موز انرژي زيادي دارد و چون نرم هست غذاي خوبي براي كودكان و اشخاص مسن مي باشد
1)بدليل داشتن پتاسيم زياد ضد سرطان بوده و غذاي خوبي براي ماهيچه ها مي باشد
2)موز ملين بوده و همچنين درمان اسهال و اسهال خوني است
3)موز خونساز است بنابراين اشخاص لاغر و كم خون حتما بايد موز بخورند
4)موز تقويت كننده معده و نيروي جنسي است
5)موز درمان زخم معده و روده مي باشد
6)گرد موز همچنين داروي خوبي براي پائين آوردن كلسترول است
7)شيره گلهاي موز درمان كننده اسهال خوني است
8)جوشانده موز اثر قطع خونريزي دارد
9)ضماد برگ درخت موز براي درمان و سوختگي مفيد است
10)ريشه موز دفع كننده كرم معده است
11)موز نفاخ است و زيادخوردن آن خصوصا در سرد مزاجان توليد گاز معده مي كند براي رفع اين عارضه بايد پس از موز كمي نمك خورد
12)موز تاثير خوبي در تامين رشد و تعادل سيستم اعصاب دارد.
13)براي درمان ضعف بدن موز را با عسل بخوريد
14)موز مدر است
15)موز بعلت دارا بودن قند زياد براي مبتلايان به مرض قند مضر است و نبايد در خوردن آن افراط كنند.
منبع : کتب طب سنتی
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#7
چرا خانم‌ها کمتر ورزش می‌کنند؟


از دختربچه دبستانی بگیرید تا خانم‌های میان‌سال و مسن، کمتر از پسربچه‌ها و آقایان تمایل دارند ورزش و جست‌وخیز کنند و این می‌تواند سلامت خانم‌ها را تهدید کند. این، حاصل چند مطالعه جداگانه است که خبرگزاری رویترز آنها را گزارش کرده است.
از دختربچه دبستانی بگیرید تا خانم‌های میان‌سال و مسن، کمتر از پسربچه‌ها و آقایان تمایل دارند ورزش و جست‌وخیز کنند و این می‌تواند سلامت خانم‌ها را تهدید کند. این، حاصل چند مطالعه جداگانه است که خبرگزاری رویترز آنها را گزارش کرده است.
در یکی از این مطالعات که در محیط مدرسه و زمین بازی بچه‌ها انجام شده، رفتار دختربچه‌ها و پسربچه‌ها به طور جداگانه بررسی شده است. محققان می‌خواستند بدانند دختران و پسران در نوع بازی‌هایی که انتخاب می‌کنند‌، چه تفاوت‌هایی باهم دارند. نتیجه این شد که کل پسران، 7/8 درصد بیشتر به بازی‌ها و فعالیت‌های متوسط تا شدید می‌پرداختند و 6 درصد بیشتر از دختران در بازی‌های با توان بدنی بالا شرکت می‌کردند.
قدم بعدی، مطالعه رفتار دخترها و پسرها در زمین بازی و مقایسه آنها باهم بود. محققان دانشگاه لیورپول، دریافتند که دختربچه‌ها اغلب دوست دارند وقت‌شان را در جمع محدودتری از دوستان بگذرانند، و به بازی‌های کلامی، حرف زدن و ارتباطات اجتماعی بیش از بازی‌های بدنی و جست‌وخیز علاقه دارند.در حالی که پسرها از بازی‌های با فعالیت بدنی بالا، مثل فوتبال، ‌لذت می‌‌برند و جمع‌های دوستانه‌شان هم از تعداد بیشتری، مثلا 10 نفر به بالا، تشکیل شده است؛ که احتمالا این دو ویژگی بی‌ارتباط با یکدیگر هم نیست.
اما در مطالعه دیگری که توسط محققان دانشگاه اکستر انگلستان و بر روی گروهی از مردان و زنان بالای 70 سال انجام شده، مشخص شده که در زمان سالمندی هم همین الگو وجود دارد. با وجود آن که همه افراد سالمند نسبت به دوره جوانی‌شان و نسبت به آن چه که باید،‌کمتر فعالیت بدنی و ورزش دارند،‌ اما زنان در این سن هم در ورزش از مردان عقب‌ترند. نتیجه به دست آمده در این مطالعه آن است که بیش از 70 درصد خانم‌ها و آقایان در این سن و سال، کمتر از 5 هزار قدم در روز پیاده‌روی می‌کنند؛ ورزش سبکی که می‌تواند نقش مهمی در سلامت سالمندان داشته باشد، بدون این که خطری را متوجه آنها کند.
نتایج این مطالعات که در نشست سالانه انجمن طب رفتاری انگلستان ارائه شده، نشان‌دهنده تاثیر محیط و جامعه، بر رفتارهای ماست؛‌ رفتارهایی که مستقیم و غیرمستقیم، تعیین‌کننده سلامت ما هستند. درست است که میزان فعالیت فیزیکی و ورزش افراد به ویژگی‌های بدنی و جسمی‌شان هم بستگی دارد، که تفاوت بین دختران و پسران هم نتیجه همین تفاوت‌هاست، اما نقش عوامل محیطی، مانند نوع برخورد والدین و بزرگترها، در دوران کودکی را نمی‌توان نادیده گرفت. مطالعات نشان می‌دهد حتی در دوران نوزادی و شیرخوارگی هم، تفاوت رفتارها و بازی‌های پدرو مادرها با پسرها و دخترها باهم متفاوت است. به عنوان مثال، والدین با پسرها بازی‌هایی با تحرک بیشتر، مثل تاب دادن، کشتی گرفتن و مانند آن، بیشتر انجام می‌دهد. در حالی که با دخترها بیشتر حرف می‌زنند و در مورد کارهای‌شان از آنها سوال می‌کنند و آنها را به حرف زدن بیشتر وادار می‌کنند.
با این حال، شاید در مورد سنین بالاتر، عوامل دیگری هم مطرح باشد. به خصوص در جامعه ایرانی، میزان اندک ورزش و تحرک زنان، بسیار مهم و حتی می‌شود گفت خطرناک است. زنان، به خصوص در سنین بعد از یائسگی، به طور جهشی، در معرض خطر بیماری‌های قلبی و عروقی، پوکی استخوان و عوارض ناشی از آنها هستند. البته در مورد این موضوع، باید مطالعات پژوهشی میدانی انجام شود؛ میزان ورزش زنان ایرانی سنجیده شود و علل کم بودن احتمالی آن هم در جوامع مختلف شهری و روستایی، تهرانی و شهرستانی، بررسی شود.
اما آنچه در یک نگاه اجمالی به نظر می‌رسد آن که زنان، به دلایل مختلف، از جمله مسائل فرهنگی، کمتر تمایل دارند که در فضاهای باز و مفرح ورزش و فعالیت کنند. واضح است که ورزش کردن منافاتی با حفظ حجاب اسلامی و شوونات آن ندارد؛ اما به نظر می‌رسد این ذهنیت در زنان ایرانی عکس این موضوع شکل گرفته است. همچنین به نظر می‌رسد خانم‌های ایرانی عادت کرده‌اند برای ورزش نکردن خود هزار بهانه و توجیه بتراشند، در حالی که آقایان، با برنامه‌ریزی بهتر می‌توانند وقت کافی را برای ورزش در برنامه روزانه‌شان بگنجانند.
البته از حق نگذریم در سال‌های اخیر، تمایل زنان، به خصوص زنان با تحصیلات بالاتر، به ورزش و فعالیت‌های بدنی بیشتر شده است. اما این امر در مورد همه زنان و همه طبقات، صادق نیست و لازم است برای گسترش ورزش در بین زنان، که سلامت آنها به طور مستقیم سلامت خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به نقش عوامل محیطی و اجتماعی توجه ویژه داشت و موانع احتمالی را در برابر آن از میان برداشت.
منبع:
http://lifes.mihanblog.com
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط
#8
درمان شوره سر با نعناع
برای کم کردن شوره سر راههای زیادی وجود دارد اما بهترین و کم هزینه ترین آن درمان گیاهی است . به روش زیر توجه فرمایید:

نعناع از شوره سر جلوگیری می کند؛ در واقع نعناع با تحریک گردش خون در پوست سر مانع از تشکیل شوره سر می شود. یک شاخه کوچک نعناع و رزماری را به یک لیوان سرکه سیب اضافه کنید و بگذارید به مدت یک هفته خیس بخورد. محلول به دست آمده را پس از شامپو کردن استفاده کنید.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#9
آیا می دانید سه ركن اصلی زندگی سالم چیست ؟


بسیاری از جوان ها رسیدن به سن خاص و یا دارا بودن شرایط متعارف مادی را ، برای ازدواج كافی می دانند ، در حالی كه در كنار رشد جسمی ، رسیدن به رشد اجتماعی ، اخلاقی و عاطفی از شروط لازم برای ازدواج است كه به آن اشاره می كنیم :
1) رشد اجتماعی
رشد اجتماعی ، سازگاری خوب اجتماعی با همه ی آدم ها و از جمله با همسری است كه قرار است عمری با او زندگی كنیم . افرادی كه در زندگی مشتركشان رعایت حقوق همسر را می كنند، احترام می گذارند و حق تصمیم گیری برای همسر قائل می شوند از رشد اجتماعی برخوردارند. یكی دیگر از مشخصه های رشد اجتماعی ، داشتن استقلال فكری است . افراد مستقل توانایی ها و محدودیت هایشان را به خوبی می شناسند و این شناخت به تصمیم گیری صحیح كمك می كند، آنها در مورد مسائل مختلف خوب می اندیشند و ارزیابی می كنند و پیامدها و نتایج كارهای خود را بر عهده می گیرند. در بسیاری از ازدواج ها عدم استقلال یكی از زوجین باعث بروز اختلافات بسیاری می شود. افرادی كه استقلال ندارند ، وابسته اند و توجهشان بیشتر معطوف به دیگران است تا خودشان ، اهل فكر كردن و اندیشیدن نیستند وچون خود را قبول ندارند دائماً دنبال كسی هستند تا به جای آنها تصمیم بگیرد و مسئولیت را از گردن آنها سلب كند . گاهی حتی برای امور ساده ای مثل انتخاب رنگ پارچه دچار تزلزل می شوند. افرادی كه روحیه استقلال طلبانه ندارند زندگی مشترك ناموفقی خواهند داشت.
استقلال فكری از دو راه به دست می آید : یكی از طریق مطالعه ( درسی ، متفرقه و آزاد ) در مورد چگونگی رفتارهای اجتماعی و دیگری از طریق تجربه ؛ به این معنا كه تجربه ای كه از كارهای گذشته داریم درمورد كارهای آتی در نظر بگیریم . در اینجا ذكر این نكته لازم است كه مستقل بودن به معنای مشورت نكردن نیست ، استقلال فكری وقتی تحقق پیدا می كند كه هدفی را كه شخص دنبال می كند تنها به واسطه صحبت دیگران زیر پا نگذارد بلكه برای رسیدن به آن اهداف از مشورت كردن با دیگران استفاده كند.
یكی دیگر از فاكتورهای رشد اجتماعی اعتماد به نفس است . یعنی باور داشتن توانایی ها و شناخت محدودیت ها واین كه فرد بداند می تواند از عهده ی مسئولیت های خود برآید. می توان اعتماد به نفس را نوعی واقع بینی نیز دانست؛ زیرا افرادی كه دارای اعتماد به نفس هستند . تصویر درستی ازخود دارند و افرادی كه اعتماد به نفس ندارند مردد و دودل هستند . كاری را شروع كرد ه ولی به آخر نمی رسانند و بیشتر منفی بافند . " من نمی توانم " " غیر ممكن است" " نمی توانم تصمیم بگیرم " جملاتی هستند كه این افراد زیاد به كار می برند و تحت تأثیر دیگران قرار گرفته تصمیم گیری شان سست می شود. نقطه مقابل این افراد ، افراد مغرورند كه توانایی های خود را بیش از اندازه می پندارند و در ارزیابی خود دچار اشتباهند . برای تقویت اعتماد به نفس باید شناخت واقع بینانه ای از توانایی ها و نقاط مثبت خود داشته باشیم و آنها را تقویت كنیم. به كار بردن عبارات مثبت نیز در تقویت اعتماد به نفس نقش مؤثری دارد. باید هدف هایی را كه انتخاب می كنیم در حد توانایی هایمان باشد تا هر بار كه كاری را با موفقیت به اتمام می رسانیم یك لایه به اعتماد به نفس ما اضافه شود.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#10
آیا می دانید سه ركن اصلی زندگی سالم چیست ؟


2) رشد اخلاقی
رشد اخلاقی یعنی كنترل داشتن روی رفتار، عادات و خلق و خوی خود ؛ به طوری كه هم حقوق خود وهم رفاه و حقوق دیگران رعایت شود. كسی كه رشد اخلاقی دارد خصوصیات زیر را داراست : همیشه پیامدهای اجتماعی و رفتار و اخلاقش را در نظر می گیرد ، حتی در حین عصبانیت آنقدر كنترل دارد كه حرفی نزند تا بعد احساس گناه كند و یا باعث قطع روابط شود و به طور كلی پیامد بدی داشته باشد. یكی از فوائد داشتن رشد اخلاقی این است كه انسان احساس آرامش می كند چرا كه وقتی كسی كنترل رفتار و گفتارش را داشته باشد بیشتر از همه خودش احساس آرامش می كند. رشد اخلاقی باعث نزدیكی دلهاست و در یك تعریف جامع می توان گفت كه:واقعیت آن چیزی است كه هست و اخلاق آن چیزی است كه باید باشد.

3) رشد عاطفی
رشد عاطفی به معنای داشتن كنترل روی عواطف مثبت و منفی است. یكی از نشانه های رشد عاطفی داشتن اعتدال است؛ همانطور كه پرخاشگری محض غلط است ، مطیع بودن محض نیزغلط می باشد. مطلب دیگری كه در رشد عاطفی هر فرد باید مورد توجه قرار بگیرد حس وظیفه شناسی است . به شخصی وظیفه شناس گفته می شود كه وظایف نقشی را كه ایفا می كند به خوبی بشناسد و انجام دهد. به طور كلی وظیفه شناسی در نقشها بیان می شود؛ افراد وظیفه شناس احساس مطبوعی از زندگی دارند و از آن راضی هستند . افرادی كه از رشد عاطفی برخوردارند در زندگی احساس آرامش می كنند و به دیگران هم آرامش می دهند. ذكر یك نكته در اینجا ضروری به نظر می رسد و آن نقشی است كه والدین در تربیت فرزندان خود دارند، چرا كه دختر یا پسر باید از جنسیت خویش راضی ، باشد در غیر این صورت رشد عاطفی با اختلال روبرو می شود. والدین باید بدانند كه دختر و پسر فرقی ندارند . تفاوت در نقشی است كه آنها در آینده ایفا می كنند . باید آنها را با صداقت ، قاطع و دلسوز و مهربان تربیت كرد.
تا اینجا به ذكر مسائلی پرداختیم كه قبل از ازدواج باید مورد توجه قرار بگیرداما بسیاری ازنكات هست كه بعد از ازدواج باید مد نظر داشت وبرای رسیدن به حد مطلوب آن تلاش كرد.
قطعاً از هر دختر یا پسر جوانی كه سؤال شود معیار خوشبختی بعد از ازدواج را چه می داند ؛ یكی از معیارهایش را به داشتن تفاهم اختصاص می دهد. بسیاری تفاهم را شبیه هم بودن و اختلاف نظر نداشتن می پندارند در حالی كه زن و شوهر باید مكمل هم باشند نه این كه مثل هم شوند. برای دستیابی به تفاهم باید بتوانیم شرایط یكدیگر را درك كنیم و خود را درجای دیگری ببینیم وهم احساس شویم. چیزی كه هر زوج جوانی باید بداند این است كه هیچ رفتاری به خودی خود ، سر نمی زند . زن ومرد باید بتوانند از دریچه چشم هم به مسائل بنگرند نه این كه مقابل هم قرار بگیرند.
یكی دیگر از راه های رسیدن به تفاهم، داشتن صبر و شكیبایی و گذشت است . اما گذشت و شكیبایی باید دوطرفه باشد . گذشت یك طرفه باعث بدتر شدن و تقویت رفتار نامطلوب طرف مقابل می شود . گذشت منطقی و آگاهانه گذشتی است كه طرف مقابل از آن اطلاع پیدا كند و خود نیز پشیمان و متنبه (تنیبه ، آگاه ) شود و در نتیجه ، تغییر رفتار ایجاد شود . در غیر این صورت گذشت یك طرفه امری بیهوده است. برای ایجاد تفاهم نباید به منزلت و ارزش انسانی خود ضربه زد.
هنر گوش دادن
عامل دیگری كه درزندگی زناشویی بسیار حائز اهمیت است ولی كمتر به آن پرداخته می شود؛ هنرگوش دادن و چگونگی سخن گفتن است.
دقت و توجه به صحبت دیگران و مفاهیم آن ، به موقع صحبت كردن و سخن مفید و نه بیهوده گفتن یكی از عواملی است كه به درك متقابل زوجین كمك بسزایی می كند. باید به صحبت های طرف مقابل به خوبی گوش داد . به خصوص در زمان بحث و گفتگو كه آن نیز زمان مخصوصی دارد . این امر باعث می شود كه بحث به مشاجره كشیده نشود . مطلب دیگر با ملاطفت صحبت كردن است چرا كه گاهی نحوه و چگونگی سخن گفتن مقدم بر محتوا و به عبارتی "چه گفتن" است.
صداقت
در انتهای این مبحث به " صداقت " در زندگی زناشویی می پردازیم . بسیاری از مردم با نظر یكی از بزرگان موافقند كه گفته است " ترجیج می دهم از شنیدن حقیقت غمگین شوم تا از شنیدن دروغ خوشحال گردم" . چرا كه عدم صداقت باعث می شود تمامی صحبت های شخص زیر سؤال رود و در تمام آنها شك و تردید به وجود آید . هیچ چیز به اندازه عدم صداقت باعث بی اعتمادی در زوجین نمی شود در عین حال سبب كینه نیز می شود و فضای مسمومی را ایجاد می كند.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#11
رنگی که اشتها را كم می‌كند!


مواد غذایی با رنگ آبی طبیعی، كمتر وجود دارند و این موضوع باعث می‌شود اشتهای ما به طور خودكار نسبت به این رنگ پاسخ مثبتی نمی‌دهد.


درمیان طیف رنگ‌ها، رنگ آبی، ضد اشتها است و اگر می‌خواهید وزن خود را كم كنید برای صرف غذا، ‌از بشقاب آبی استفاده كنید.حتی بهتر است برای كم كردن اشتهای خود، از نور آبی در یخچال استفاده كنید آنوقت خواهید دید وقتی در یخچال را باز می‌كنید چقدر نسبت به مواد غذایی داخل آن كم اشتها شده‌اید.


رنگ كردن لامپ محیط ناهارخوری نیز از دیگر روش‌های كم كردن اشتهای شماست.


چون مواد غذایی آبی رنگ در طبیعت بندرت دیده می‌شوند و سبزی‌جات برگی آبی رنگ یا گوشت آبی رنگ به طور طبیعی وجود ندارد، اشتهای ما به طور خودكار نسبت به این رنگ عكس‌العملی نشان نمی‌دهد.[مردان بهتر از زنان می‌توانند اشتهای خود را كنترل كنند]


از آنجا كه قبل ازتحریك اشتها، چشم باید متقاعد شود، پس رنگ در این خصوص دارای اهمیت خاصی است.


اگر در برخی فروشگاه‌ها می‌بینیم مواد غذایی آن‌ها فروخته نشده، به خاطر طعم یا فرم و یا بوی آن‌ها نیست بلكه به خاطر رنگ آن‌هاست.


برای اینكه مواد غذایی را به رنگ آبی درآورید حتما از رنگ‌های خوراكی موجود درسوپرماركت‌ها استفاده كنید
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#12
ورزشکار شدن بدون ورزشوقتي براي ورزش کردن پيدا نمي‌کنيد؟ پول ثبت‌نام در باشگاه و استخر نداريد؟ فکر مي‌کنيد ورزش کردن خيلي حوصله مي‌خواهد؟ به گمانتان ورزش کردن يک جور مهارت و استعداد و مايکل جکسونيّت(!) خاصي لازم دارد که شما از آن بي‌بهره‌ايد؟ ما در اين صفحه خيلي وقت نداريم که به شما ثابت کنيم در هر 4 مورد اشتباه مي‌کنيد؛ فقط 18 توصيه ساده برايتان داريم که البته جاي 3 روز در هفته هر بار نيم ساعت ورزش درست و حسابي را نمي‌گيرد، اما با عمل به آن‌ها مي‌توانيد روحيه ورزش کردن را زير پوست و توي خونتان جا بدهيد و يک سبک زندگي سالم و ورزشکاري داشته باشيد. به علاوه تقريباً تمامي ‌اين توصيه‌ها يک تير و دو نشان هستند و علاوه بر ورزش يک رفتار يا اخلاق خوب ديگر را هم تقويت مي‌کنند تا علاوه بر ورزشکار شدن، اخلاق ورزشکاري هم پيدا کنيد.

1– فقط از روي خط‌کشي‌هاي عابر پياده رد شويد! اين يک بازي ورزشي است. فرض کنيد مي‌خواهيد روزنامه صبحتان را بخريد و کيوسک مطبوعاتي درست آن طرف خيابان است؛ اما شما براي رعايت مقررات به عنوان يک شهروند نمونه تا سر چهارراه بعدي پياده مي‌رويد، از روي خط‌کشي‌هاي عابر پياده رد مي‌شويد و از آن سمت خيابان تا کيوسک دوباره پياده‌روي مي‌کنيد. اگر خيابان شما خط‌کشي عابر پياده ندارد، غصه نخوريد. مي‌توانيد بهانه‌هاي بهتري براي پياده‌روي بتراشيد.

2- مجبوريد در خانه از فرزند يا نوه‌تان نگهداري کنيد؟ وقت‌هايي که مي‌خواهيد برايش لالايي بخوانيد يا قصه تعريف کنيد يا به هر دليل ديگري بايد پيش عزيزتان باشيد، اين کارها را از روي دستگاه تردميل يا دوچرخه ساکن ورزشي هم مي‌توانيد انجام دهيد.

3- خسته شده‌ايد و تمرکزتان را از دست داده‌ايد؟ به جاي ولو شدن روي مبل يا تختخواب، مفرح‌ترين راه موجود را انتخاب کنيد: 10 دقيقه بالا و پايين بپريد و ورجه‌وورجه کنيد. اين جوري به ازاي هر کيلوگرم وزنتان تقريباً 3/1 کيلوکالري انرژي صرف مي‌کنيد و با انرژي مضاعف سر کار برمي‌گرديد. به‌علاوه با اين کارتان به تمام کساني که شما را مي‌بينند هم انرژي مي‌دهيد. قبول نداريد، امتحان کنيد.

4- کار خانه اگرچه خيلي آدم را خسته مي‌کند، اما چون حرکاتش بدون برنامة از پيش تعيين‌شده است، ارزش ورزشي ندارد. شما مي‌توانيد اين وضعيت را تغيير بدهيد. منتظريد آب کتري جوش بيايد يا نيمرويتان سرخ شود؟ در اين حين مي‌توانيد در همان حالت ايستاده شنا برويد. به فاصله يک دست از اُپِن يا ميز قرار بگيريد، دست‌هايتان را روي آن بگذاريد و بدنتان را جلو و عقب ببريد. اگر حدود 70 کيلوگرم وزن داشته باشيد، با 50 حرکت حدود 15 کيلوکالري انرژي اضافه را مي‌توانيد مصرف کنيد.

5- شب‌ها قبل از خواب وقتي که داريد با يک دستتان مسواک مي‌زنيد يا به صورتتان کرم مي‌ماليد (مطمئن باشيد براي اين کارها يک دست کافي است)، با دست ديگرتان دمبل بزنيد يا به جايش يک شيء نسبتاً سنگين را مکرراً بالا و پايين ببريد.

6- وقتي قرار است چند دقيقه منتظر دوستتان بمانيد تا حاضر شود يا دم در مدرسه بايد 20 دقيقه معطل بمانيد تا کلاس فرزندتان تعطيل شود، توي ماشين لم ندهيد. بلند شويد و آن دور و بر قدم بزنيد تا گذر زمان را هم حس نکنيد.

7- مطب دکتر شلوغ است؟ با منشي هماهنگ کنيد و حتي اگر 20 دقيقه هم فرصت داريد برويد و در خيابان‌هاي اطراف قدم بزنيد. در اين صورت درمان خودتان را پيش از ملاقات با پزشک شروع کرده‌ايد.

8- به تماشاي مسابقه فوتبال مدرسه رفته‌ايد تا فرزندتان را تشويق کنيد؟ سعي کنيد حين بازي دور زمين بچرخيد تا بتوانيد از زواياي مختلف فرزندتان را تشويق کنيد و قربانش برويد و احياناً از او عکس‌هاي متنوع‌تري هم بگيريد.

9- به جاي اين‌که مدام سر بچه را با سي‌دي و تلويزيون و گِيم گرم کنيد، توپش را برداريد و او را به پارک ببريد. توي پارک هم عين مجسمه ننشينيد روي نيمکت و منتظر شويد تا بچه‌ خسته شود و هواي خانه کند. اگر هوس کرديد بچه زودتر خسته شود، به ياد دوران جواني‌تان پا به توپ شويد و يک‌دست فوتبالِ مَشتي با بچه بزنيد.

10- اگر تا سر کار پياده برويد، نمي‌ميريد! حتي احتمالاً عمرتان از بقيه همکاراني که با اتومبيل سر کار مي‌روند، طولاني‌تر هم خواهد بود. اگر فقط 30 دقيقه تند پياده‌روي کنيد (طوري که عرقتان دربيايد) و اين کار را مثلاً فقط روزهاي زوج که نمي‌توانيد ماشينتان را بياوريد، انجام دهيد، نه تنها به‌سوي سبک زندگي ورزشکارانه راه افتاده‌ايد، بلکه يک ايستگاه هم رد شده‌ايد.

11- هميشه سفارش مي‌دهيد ساندويچ برايتان بياورند؟ غلط اندر غلط. اولاً خودتان تا ساندويچي را گز کنيد تا هوايي هم خورده باشيد. ثانياً هيچ‌وقت دم دست‌ترين گزينه، بهترين گزينه نيست. تنوعي به برنامه بدهيد و تا يک اغذيه‌فروشي دورتر پياده‌روي کنيد.

12- هميشه وقتي جلسه يا قراري داريد، برنامه‌تان را طوري تنظيم کنيد که 5 يا 10 دقيقه زودتر سر قرار حاضر باشيد. مي‌پرسيد چه ربطي به ورزش دارد؟ اين طوري اگر قدري دير شد، خلف وعده نکرده‌ايد و اگر هم واقعاً‌ زود رسيديد مي‌توانيد با خيال راحت چند دقيقه‌ اضافي قدم بزنيد که کلي منافع رواني دارد: اين طوري مي‌توانيد به افکارتان سر و سامان بدهيد و در جلسه يا قرار‌تان مسلط‌تر رفتار و صحبت کنيد.

13- در وقت‌هاي استراحت سعي کنيد مهرباني‌تان گل کند و به رفقايتان در طبقه‌هاي ديگر، که ترجيحاً خيلي هم پله داشته باشد، سري بزنيد.

14- قول بدهيد اگر مثلاً به خاطر عجله مي‌خواهيد از آسانسور استفاده کنيد، به ازاي هر طبقه‌اي که آسانسور بالا يا پايين مي‌رود، دو بار عضله ساق پايتان را منقبض کنيد. اين طوري خون در پاهايتان به جريان مي‌افتد و جلوي واريس و بيماري کشندة ايجاد لخته در سياهرگ‌هاي پا هم گرفته مي‌شود.

15- کنترل از راه دور را ببوسيد و بگذاريد توي ميز تلويزيون تا کانال‌ها را با دست عوض کنيد. کاناپه تماشاي تلويزيون را هر چه مي‌توانيد دورتر بگذاريد تا هم چشمتان ضعيف نشود و هم براي کانال عوض کردن مجبور شويد کلي کالري بسوزانيد.

16- اگر هنوز هم ادعاي شانزده ساله بودنتان مي‌شود، وقتي که يک آهنگ يا کليپ قشنگ و پرتحرک از تلويزيون پخش مي‌شود برخيزيد و به خودتان تکاني بدهيد. با حرکات موزون (وحتي غير موزون، چه کسي قرار است ببيند داريد چه کار مي‌کنيد؟!) تا 5/1 برابر ورزش معمولي مي‌توانيد کالري بسوزانيد. يعني وقتي يک آهنگ 5 دقيقه‌اي گروه آريان را گوش مي‌دهيد، همان شما خانم حدوداً 70 کيلويي، 68 کالري اضافه را سوزانده‌ايد و کلي هم احساس نشاط و جواني به دست آورده‌ايد.

17- موقع تماشاي تلويزيون سعي کنيد همين طور که روي کاناپه نشسته‌ايد با پاهايتان وزنه بزنيد يا مثلاً اگر بچه کوچکي داريد او را روي پايتان بگذاريد و در حين تماشاي برنامه بالا و پايين ببريد تا هم او ساکت شود و بگذارد برنامه مورد علاقه‌تان را ببينيد، و هم با تقويت عضلات چهارسر ران و ساير عضلات پايتان جلوي آرتروز زانو و هزار و يک بلاي ديگر را گرفته باشيد.

18- با خودتان قرار بگذاريد که هر وقت آگهي‌هاي بازرگاني پخش مي‌شود از جا بلند شويد و تا پايان آگهي‌ها در جا بدويد. اين‌طوري (هنوز همان 70 کيلو هستيد؟ بجنبيد ديگر) با سوزاندن 9 کيلوکالري طي پخش هر يک دقيقه آگهي، در مسير لاغري بار خودتان را حسابي بسته‌ايد.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#13
روشی نو برای داشتن آرامش

استرس ، خشم ، فشار روانی، و حتی خستگی در همه افراد به میزان متفاوت بروز می کند و گاه افراد با احساسی از نا توانی برای مقابله با آن کژدار مریض آن را تحمل میکنند و یا ناتوان در کنترل آن به واکنشهایی جدی و گاه مخرب می پردازند . بگذریم از این که پس از این واکنشها اغلب دچار نوعی پشیمانی و احساس گنا ه هم می گردند. باید در نظر داشته باشیم که در بسیاری از مواقع این واکنش های تکانشی و بدون فکر می توانند آثاری را به دنبال داشته باشند که هیچ گاه قابل جبران نباشد . لذا ما در این مقاله سعی داریم روشی را برای کسب آرامش به شما آموزش دهیم که در عین اینکه بسیار آرامش بخش و لذت بخش است می تواند میزان کارایی شما را در مواقع حاد و تنش زا افزایش دهد . حتی می توانید اهداف خود را پس از این تمرین تصور کرده و در تحقق آن قدمی بردارید. در این تمارین ممکن است شما در دفعات ابتدایی نتایجی کاملا رضایت بخش نداشته باشید (البته در افراد به صور مختلف بروز می کند) اما مطمئن باشید با تمرین های مکرر قادر خواهید بود آرامش عجیبی را به خود باز گردانید.
سعی کنید با تکرار کلمه آرامش تاثیر آرام نمودن و القاء راحتی را در خود حس کنید
برای این امر پیش از هر اقدام نیاز به محلی ساکت که از رفت و آمد بدور باشد و اتاقی نیمه تاریک داریم. سعی کنید جای دنجی را انتخاب کنید ، اگر در اتاق خواب باشد بهتر است . از قبل هم به خانواده بگویید موقع تمرین مزاحم شما نشوند . پس از آن یک کاناپه راحت پیدا کنید که وقتی روی آن می نشینید راحت و زاویه بدن شما نود درجه نباشد . بهترین زاویه برای اینکار صد و شصت می باشد و البته بسیار بهتر است به صورت خوابیده این تمرین را انجام دهید. هرگونه لباس و زیور آلات را که از آسایش و راحتی شما می کاهد از خود جدا کنید.
بهتر است این جملات را ضبط كرده و از صدای آن استفاده نمایید. در باز گویی این جملات لحن خود را هر چه بیشتر آرام نگهدارید تا هنگام شنیدن جملات، آرامش کافی به شما منتقل شود.

من راحت دراز كشیده ام و قادر به ایجاد آرامش درخودم هستم. حالا با بستن چشمهایم و با كشیدن یك نفس آرام و عمیق تمرین آرامش را شروع می كنم. حالا آگاهانه نفس می كشم. هوا از راه پرده های بینی وارد بدن من میشود. فضای بینی و حنجره را طی می كند. وارد نای و نایژه شده به ریه می رود. باهر نفس آرام ریه من پرازهوا شده و با هر بازدم، خستگی ها و استرس از بدن من خارج می شود. ریه اكسیژن را به گردش خون می دهد و تا دورترین نقاط بدن و همه سلول ها می رساند. با هر نفس عمیق زندگی را به همه سلول های بدنم می دهم و آرامش عمیق تری را پیدا می كنم. درحالی كه فقط به آرامش فكر می كنم عضلات من كاملاً شل می شوند. كاملاً شل. ماهیچه های پنجه و كف پای چپ، سپس پای راست. تجسم می كنم كه جریان آرامش شروع به انتشار می كند و بالا می آید. مثل وقتی كه پاهایم درون وانی می شود كه درحال پرشدن آب است و به تدریج آب ولرم درحال بالا آمدن است و احساس راحتی من بیشتر می شود. ماهیچه های اطراف زانو كاملا راحت هستند. رانهای من هم شل می شوند. كاملاً شل و راحت. کاملا شل. آرامش در همه پاهای من پخش شده. باهر نفس آرام، آرامش را در همه بدنم احساس می كنم. حالا عضلات نشیمن و داخل لگن و حالا ماهیچه های شكم و كمر شل و راحت هستند. جریان آرامش وارد قفسه سینه می شود. ماهیچه های بین دنده ها كاملاً شل و راحت می شوند. باهر نفس آرامش من دوچندان می شود. حالا ماهیچه های شانه ها و كتف ها و بین دو كتف درحال شل شدن است. بازو ها، ساعد هردو دست، انگشتان، كف دست كاملاً شل هستند. عضلات همه طرف گردن شل و راحتند. پیشانی و ابروها و عضلات روی كاسه سر هم راحتند و شل. حتی عضلات داخل دهان، فك و زبان كاملاً شل است. حالا دركل احساس آرامش دارم. این آرامش در اثر اراده ام بوجود آمده. و من می توانم تا هر وقت که بخواهم این آرامش راحفظ کنم. افراد آرام رضایت بیشتری از زندگی دارند. هرزمان احساس نیاز كنم می توانم با كشیدن نفس عمیق و تجسم كلمه آرام و مرور كلمه آرامش، آرامش، آرامش، به همین درجه از راحتی برسم. همه سیستم های بدنم آرام كار می كنند. درحال آرامش هركاری را بادقت و آرامش انجام می دهم. من فرمانده بدن خود هستم. حالا در آرامش كامل هستم... آرامش. آرامش. آرامش. " سعی کنید با تکرار کلمه آرامش تاثیر آرام نمودن و القاء راحتی را در خود حس کنید و با تجسم مناظری از دریا ، باغ گل و ... و درک آن با تمام حواس خود این آرامش را دوچندان کنید . در انتها و در ادامه این تمرکز روحی خود را در وضعیتی در نظر بگیرید که به اهداف و خواسته های خود دست پیدا کرده و موفقیت را با تمام وجود لمس می کنید . "تصورات شما می تواند با اراده خداوندی در تحقق خواسته ها و آرزوها موثر باشد". حالا باشمارش معكوس 5، 4، 3، 2، 1 سرحال و بانشاط ابتدا دستهایم را اندكی تكان می دهم و سپس چشم هایم را باز می كنم.
این حرکات و تمرین ها می تواند با ایجاد امواج الفا در مغز انرژی شما را شارژ دوباره نموده و برای فعالیت های بعدی آماده تر کند.
و در پایان فراموش نکنید که منبع و مأخذ اصیل و جاودانه برای آرامش، به یاد خدا بودن است و همواره او را در قلب خود زنده نگهداشتن.
خدایا تو همیشه آغوشت بازه. به ما توفیق بده تا با فراموشی، این آغوش باز را از دست ندیم.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#14
خانم ها کی ورزش کنند؟


از آنجا که روی ورزشکاران زن پژوهش های دقیق و گسترده ای صورت نگرفته است، یک اتفاق نظر و تفاهم کلی درباره سطح عملکرد آنها وجود ندارد.
وجود اختلافات فیزیولوژیک و نیز ساختاری بین جنس زن و مرد هم مزید بر علت شده است. اگرچه بر اساس نظرسنجی ها، اکثر ورزشکاران زن معتقد به افت عملکرد بدنی در دوران قاعدگی هستند، اما از لحاظ فیزیکی زنانی بوده اند که در طی زمان قاعدگی قادر به شکستن رکوردهای جهانی شده اند.
فعالیت ورزشی شدید سبب کاستن سطح استروژن در خون می شود، اما لزوماً بر سطح عملکرد بدنی اثری ندارند.
در تمرینات با شدت یکسان، اختلافی در میزان بروز آسیب های ناشی از ورزش در زن و مرد دیده نمی شود.
قرص های ضدبارداری هر چند ممکن است سبب تغییرات چشمگیر فیزیولوژیک در بدن زن شوند، اما تاثیر عمده ای روی عملکرد فرد نخواهند گذاشت.

حاملگی در دو تا سه ماه اول، اثر منفی روی عملکرد نمی گذارد. لابد می دانید در المپیک سال 1956 ملبورن، سه تن از برندگان مدال طلا حامله بودند. حتی بعد از طی حاملگی اگر وضعیت جسمی به شکل پیش از حاملگی زن بازگردد، مشکلی در رقابت های ورزشی نخواهد داشت.
ورزش سبب بهبود تراکم استخوان زنان نمی شود، بلکه فقط سبب حفظ آن می شود. در صورت مصرف مقادیر کافی

کلسیم ، ورزش احتمالاً در شکل گیری استخوان های قوی تر کمک خواهد کرد.
از طرفی هیچ محدودیت سنی برای شرکت در

ورزش های استقامتی وجود ندارد، حتی زنان 80 ساله هم توانایی شرکت منظم در دوهای ماراتن را دارند، اگر چه مدت زمان طی شده بیشتر خواهد بود. دقیقاً معلوم نیست که آیا زنان سریع تر می دوند یا مردان؟ فقط می دانیم که در ازای هر دهه ی عمر، زنان توانایی سرعت بخشی در دویدن به میزان 14 متر در دقیقه را دارند. در حالی که این رقم برای مردان 7 متر در دقیقه است.
البته با توجه به اختلالات فیزیکی به نظر نمی رسد که زنان توانایی غلبه بر مردان در مسافت های کوتاه را داشته باشند، اما برعکس این موضوع در دوهای با مسافت طولانی صدق می کند که به نظر می رسد به علت چربی بالاتر موجود در بدن زنان است که به عنوان منبع انرژی عمل می کند. به علاوه تعریق در دماهای بالاتر بدن، سبب حفظ و نگهداری بیشتر آب بدن خواهد شد.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
#15
3pac جان من برای لاغر شدن فقط فقط ورزش را پیشنهاد میکنم +صبحانه را کامل بخور و وعده ناهار و شام را ه نصف برسون اگه شب ها شام نخوری خیلی بهتره پ
ورزش هم روزانه اگه بتونی 1 کیلومتر بدوی خیلی خوبه اگه هم تردمیل داشته باشی که چه بهتر

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

معرفی یک برنامه غذایی برای لاغر شدن٭٭٭٭ صبحانه :
هر روز
5/1 كف دست نان (45 گرم) + 30 گرم پنیر + چای شیرین (با 3 حبه قند) + یك قاشق مربا خوری عسل
توجه1 : همیشه قبل ازصرف صبحانه یك لیوان آب بهمراه اندكی آبلیمو میل كنید.
توجه2 : میتوان دو روز هفته بجای صبحانه فوق یك تخم مرغ آب پز+ 5/1 كف دست نان+یك قاشق غذا خوری عسل خورد .

٭٭٭٭ ساعت 10 صبح :
هر روز
یك عدد میوه(شامل یك سیب یا یك پرتقال یا نصف موز)

٭٭٭٭ قبل از ناهار :
هر روز
دو لیوان آب اندكی قبل از صرف ناهار بنوشید + یكعدد خیار یا گوجه

٭٭٭٭ ناهار :
شنبه
یك كفگیر برنج(6 قاشق) + یك قطعه گوشت مرغ كوچك(75گرم) + 2 عدد خرما +سالاد
یكشنبه
دولیوان ماكارونی + 3 عدد خرما + سالاد
دوشنبه
كباب كوبیده یك سیخ + 2عددگوجه + 5/1 كف دست نان(45گرم) + نصف لیوان ماست + سالاد
سه شنبه
ماهی كباب 250 گرم(یا 150گرم سرخ كرده با یك قاشق روغن) + دو كف دست نان + 3 عدد خرما + سالاد
چهارشنبه
خورشت بادمجان و گوشت( شامل75گرم گوشت بدون چربی گاو یا گوساله + یك قاشق روغن + یكعدد گوجه + یك عدد بادمجان(100گرم ) + یك سیب زمینی 50گرمی) + یك كف دست نان + 2 عدد خرما + سالاد
پنجشنبه
كتلت یا کوکو یك ونیم عدد + یك ونیم كف دست نان(45گرم) + 3 عدد خرما + سالاد
جمعه
یك كفگیر برنج(6 قاشق) + گوشت خورشت كوچك(75 گرم) + 2عدد خرما + سالاد
توجه :هفته ای دو نوبت همراه با سالاد نصف قاشق روغن زیتون بخورید . ضمنا" خوردن سالاد به هر مقدارآزاداست.

٭٭٭٭ عصرانه :
هر روز
3عدد بیسکوئیت کوچک بدون کرم +1 لیوان چای(با دو حبه قند)یا 2عدد نان سوخاری20گرمی + چای +3عدد خرما
توجه : كل تعداد مجاز قند درطول روز 5 حبه قند است.

٭٭٭٭ شام :
شنبه
ساندویچ فلافل كوچك1عدد(فلافل 2عدد + نان ساندویچ كوچك بدون خمیر + گوجه+خیارشور)
یكشنبه
كتلت یا کوکو یك عدد + یك ونیم كف دست نان
دوشنبه
نان سوخاری 4عدد + یك لیوان شیر + 5 عدد خرما
سه شنبه
لوبیا چیتی پخته یك لیوان + یك ونیم كف دست نان
چهارشنبه
جگر دوسیخ(هرسیخ50گرم) + دو كف دست نان + ربع لیوان ماست
پنجشنبه
پیتزا 100گرم + نصف لیوان ماست یاتخم مرغ پخته 2عدد + یك عدد نان ساندویچ كوچك بدون خمیر+ گوجه1عدد
جمعه
گوشت مرغ خالص 100گرم + یك ونیم كف دست نان
توجه : میتوانید بجای كتلت یك لیوان آش یا دو عدد تخم مرغ پخته بخورید . درضمن گوشت مرغ منظور فقط ران وسینه است .
٭٭٭٭ تذكرات :
1- روزی نیم ساعت پیاده روی كنید و تامراجعه بعدی روزانه یكعدد كپسول مولتی ویتامین - مینرال مصرف نمایید


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

روش صحیح دراز نشستاین حركت موجب فعالیت عضلات قسمت فوقانی شكم می‌شود و یكی از ورزشهای مفید برای ساختن عضلات شكم، عضلات زیر بغل و...

دراز نشت با دست‌های کشیده:
این حركت موجب فعالیت عضلات قسمت فوقانی شكم می‌شود و یكی از ورزشهای مفید برای ساختن عضلات شكم، عضلات زیر بغل و سینه است. برای انجام صحیح این حركت:1- روی زمین دراز بكشید و دستها را به حالت كشیده در بالای سر روی هم قرار دهید و بازوها را در كنار گوش قرار دهید.
2- عضلات شكم را منقبض كنید و تا حدی بالا بیایید كه تیغه‌ی شانه از روی زمین جدا شود.

3- بازوها را به حالت مستقیم نگه دارید و از وارد كردن فشار و كشش به گردن خودداری كنید. در صورتی كه در گردن احساس ناراحتی یا درد كردید حركت را اشتباه انجام داده‌اید. نباید طی انجام دراز نشست فشاری به گردن وارد شود زیرا موجب آسیب دیدگی می‌گردد.

4- پس از بالا آمدن پایین بروید و حركت را 16-12 بار تكرار كنید.
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان