عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مناسبت ها؛ پیام تبریک و تسلیت

نقل قول:
تنها : در این تاپیک می توانید مطالب و پیام های تبریک و تسلیت خود را به مناسبت مناسبت های ایام سال بیان کنید

سلام بر صورت نیلی
سلام بر پهلوی شکسته
و سلام بر خسوف غمگینانه تو !

بچه ها من اینو گذاشته ام تا شما هر چی دوست دارید از فاطمه مرضیه (ص) بنویسید و برای همگی از ته دل دعا کنید تو این ایام .

مرغ دل یک بام دارد دو هوا
گه مدینه میرود گه نینوا ..

این اسیر بند قاف و شین و عین
گاه می گوید حسن گاهی حسین..

میپرد گاهی به گلزار بقیع
می نشیند پشت دیوار بقیع

می نهد سر بر سر زانوی دین
اشک ریزان در غم بانوی دین

عرضه میدارد که ای شهر رسول
در کجا مخفی بود قبر بتول

از تمام نخلها پرسیده ام
آری اما پاسخی نشنیده ام..

یا امیر المؤمنین روحی فداک
آسمان را دفن کردی زیر خاک ؟

آه را در دل نهان کردی چرا ؟
ماه را در گل نهان کردی چرا ؟..

یا علی جان تربت زهرا کجاست ؟
یادگار غربت زهرا کجاست ؟..

تا ز نورش دیده را روشن کنم
بر مزارش شعله ها بر تن کنم..

آه از آن ساعت که آتش در گرفت
جام را از ساقی کوثر گرفت..

یاد پهلویش نمازم را شکست
فرصت راز و نیازم را شکست..

چون علی شد بی کس و بی همنفس
گفت یا زینب به فریادم برس ...
یا مهدی ادرکنی
یا سیدتی و مولاتی یا زهراء الشهیده

تو جام جهان نمای عهدی
نامت شده هرز جان مهدی
شهادت امیره آبها ملیکه زمین سلطان ملک و ملکوت و لاهوت زو جه الصراط المستقیم مخدره ای که تولد وحیات و مماتش سر بود و قبرش سر است و محبتش سر است و بغض بر دشمنانش اعظم اسرار بر حضرت سر المستودع مولا محسن بن علی تسلیت باد
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
ای قلم بنویس ! ای تاریخ در خود ثبت کن!
در میان کوچه ، حتی یک نفر پیدا نشد که یاری زهرا (س) کند !
زندگى بانوى بزرگ اسلام با آن كه در جوانى به خزان گراييد، در همان دوران كوتاه، درس هاى فراوانى براى پيروان حضرتش به جا گذاشت. يكى از اين آموزه ها كه سراسر عمر پربركت فاطمه مرضيه (س) يكصدا و همسو آن را فرياد مى كرد، ?اهتمام و جديت نسبت به دين? بوده است.
مظلوميت با همه بخش هاى زندگى صديقه طاهره پيوند خورد، به ويژه حوادث دوران پس از رحلت پيامبر اكرم (ص) كه همچو تندبادى بر آن ?ياس نبى? وزيد و منجر به شهادت دردناك و غم آور آن ?ريحانه رسول? گرديد، اما همين مظلوميت هاى پيوسته نيز همگى يك جهت را نشان مى دهد و آن ?سوى دين دارى و پايدارى به پاى دين اصيل? است.
- ولادت حضرت فاطمه (س) با انزواى مادربزرگوارش ازسوى زنان قريش همراه شد. آنان به دليل ازدواج حضرت خديجه (س) با پيامبر اسلام (ص) با وى قطع رابطه كردند و حاضر نشدند در لحظات دشوار وضع حمل به يارى او بشتابند. بدين شكل زهراى اطهر (س) در فضايى آكنده از مظلوميت متولد شد. اما پيام اين مظلوميت چيزى نبود جز ?دفاع از دين خدا و حمايت از رسول خدا محمد (ص)?
- كودكى فاطمه مرضيه (س) با دوره نخست تبليغ دين در مكه توأم گرديد. مشاهده پدر كه به ضرب سنگباران زخمى شده يا شكمبه شتر بر سر و روى مباركش ريخته اند، بخشى از سهم كودكى فاطمه (س) در رسالت دشوار رسول خدا محمد (ص) بود.
اوج اين سختى، در سه ساله محاصره در شعب ابى طالب (ع) به وقوع پيوست. تلخ كامى هايى كه با مرگ مادر عزيزش، تلخ تر شد. پيام اين دوران نيز در پاسخ نبى اكرم (ص) به وعده هاى فريباى سران مكه جلوه مى نمود كه فرمود: ?اگر خورشيد را در دست راست من و ماه را در دست چپم قراردهيد تا امر رسالت الهى را وانهم، چنين نخواهم كرد.? و اين درس بزرگ استقامت در دين بود
«و لاى الامور تدفن ليلا بضعة المصطفى و يعفى ثراها»

متاسفانه مزار جاى دختر پيغمبر نيز روشن نيست.از آنچه درباره مرگ او نوشته شد،و كوششى كه در پنهان داشتن اين خبر بكار برده‏اند،معلومست كه خانواده پيغمبر در اين باره خالى از نگرانى نبوده‏اند.اين نگرانى براى چه بوده است؟درست نمى‏دانم.يك قسمت آن ممكن است‏بخاطر اجراى وصيت زهرا (ع) باشد.نخواسته است كسانى را كه از آنان ناخشنود بود،در تشييع جنازه،نماز و مراسم دفن او حاضر شوند.اما آثار قبر را چرا از ميان برده‏اند؟و يا چرا پس از بخاك سپردن او صورت هفت قبر،يا چهل قبر در گورستان بقيع و يا در خانه او ساخته‏اند؟چرا اينهمه اصرار در پنهان داشتن مزار او بكار رفته است؟اگر در سال چهلم هجرى فرزندان فاطمه قبر پدر خويش را از ديده مردم پنهان كردند،از بى حرمتى مخالفان مى‏ترسيدند.اما وضع مدينه را در چهل روز يا حداكثر هشت ماه پس از مرگ پيغمبر با وضع كوفه در سال چهلم از هجرت يكسان نمى‏توان گرفت.آنها كه بر سر مسائل سياسى و احراز مقام با على (ع) كشمكش داشتند،كسانى نيستند كه در سال يازدهم در مدينه حاضر بودند. و آنانكه در مدينه حاضر بودند،حساب على (ع) را از فاطمه (ع) جدا مى‏كردند.براى رعايت ظاهر هم كه بوده است‏بدختر پيغمبر حرمت مى‏نهادند.و مسلما به قبر او نيز تعرضى نمى‏كرده‏اند.نيز نمى‏توانيم بگوئيم مرور زمان و يا فراموشى راويان موجب معلوم نبودن موضع مزار زهراست.چه محل قبر دو صحابى پيغمبر در كنار قبر او معين است.قبر فرزندان زهرا را كه در بقيع آرميده است‏به تقريب مى‏توان روشن ساخت.پس موجب اين پوشيده كارى چيز ديگرى است.همان سببى است كه در فصل گذشته با جمال بدان اشارت شد.همان سببى است كه خود او در جمله‏هائى كه شايد آخرين گفتارهاى او بوده است‏بر زبان آورد. همان سخنان كه بزنان عيادت كننده گفت:«دنياى شما را دوست نمى‏دارم و از مردان شما بيزارم‏»او مى‏خواست دور از چشم ناسپاسان و حق ناشناسان بخاك رود و حتى نشان او هم دور از چشم آنان باشد.

ابن شهر آشوب نوشته است ابو بكر و عمر بر على (ع) خرده گرفتند كه چرا آنان را رخصت نداد تا بر دختر پيغمبر نماز بخوانند.وى سوگند خورد كه فاطمه چنين وصيت كرده بود و آنان پذيرفتند (1) بارى بر طبق روايتى كه كلينى از احمد بن ابى نصر از حضرت رضا (ع) آورده است:

امام در پاسخ احمد كه از محل قبر فاطمه (ع) پرسيد گفت:او را در خانه‏اش بخاك سپردند.و چون بنى اميه مسجد را وسعت دادند قبر در مسجد قرار گرفت (2) ابن شهر آشوب از گفته شيخ طوسى نويسد:آنچه درست‏تر مى‏نمايد اينكه او را در خانه‏اش يا در روضه پيغمبر بخاك سپردند (3) .

در مقابل اين روايت،ابن سعد كه در آغاز قرن سوم در گذشته است از عبد الله بن حسن روايت كند:مغيرة بن عبد الرحمان بن حارث بن هشام را در نيم روز گرمى ديدم كه در بقيع ايستاده بود.بدو گفتم:

-ابو هاشم براى چه در اين وقت اينجا ايستاده‏اى؟

-در انتظار تو بودم!بمن گفته‏اند فاطمه (ع) را در اين خانه (خانه عقيل) كه پهلوى خانه جحشيين است‏بخاك سپرده‏اند.از تو مى‏خواهم اين خانه را بخرى تا مرا در آنجا بگور بسپارند!

-بخدا سوگند اين كار را خواهم كرد!

اما فرزندان عقيل آن خانه را نفروختند.عبد الله بن جعفر گفت هيچكس شك ندارد كه قبر فاطمه (ع) در آنجاست (4) .

اگر روايت احمد بن ابى نصر قرينه معارض نداشت پذيرفته مى‏شد.اما علماى شيعه روايت‏هائى آورده‏اند كه نشان مى‏دهد دختر پيغمبر را در بقيع بخاك سپرده‏اند.بعلاوه در ضمن اين روايات آمده است كه براى پنهان داشتن قبر دختر پيغمبر صورت هفت قبر (5) و بروايتى چهل قبر ساختند.و اين قرينه‏اى است كه قبر در داخل خانه نبوده،زيرا خانه محقر دختر پيغمبر جاى ساختن اين همه صورت قبر را نداشته است.و نيز روايتى در بحار ديده مى‏شود كه مسلمانان بامداد شبى كه دختر پيغمبر بجوار حق رفت در بقيع فراهم آمدند و در آنجا صورت چهل قبر تازه ديدند (6) .

مجلسى از دلايل الامامه و او باسناد خود روايتى از امام صادق آورده است كه بامداد آنروز مى‏خواسته‏اند جنازه دختر پيغمبر را از قبر بيرون آورند و بر آن نماز بخوانند و چون با مخالفت و تهديد سخت على (ع) روبرو شده‏اند از اين كار چشم پوشيده‏اند (7) .

بهر حال پنهان داشتن قبر دختر پيغمبر ناخشنود بودن او را از كسانى چند نشان مى‏دهد و پيداست كه او مى‏خواسته است‏با اين كار آن ناخشنودى را آشكار سازد.
یا مهدی ادرکنی
من دقیقا همین تاپیک رو با همین شعر می خواستم درست کنم الان اومدم می بینم درست شده ! واقعا عجب دنیای کوچیکیه!
[تصویر:  Ya%2520Zahra.jpg]
من از عهد آدم تو را دوست دارم ---------از آغاز عالم تو را دوست دارم
چه شبها من و آسمان تا دم صبح--------سروديم نم نم: تو را دوست دارم
نه خطي، نه خالي! نه خواب و خيالي!-- من اي حس مبهم تو را دوست دارم
سلامي صميمي تر از غم نديدم ---------به اندازه ي غم تو را دوست دارم
بيا تا صدا از دل سنگ خيزد --------------بگوييم با هم: تو را دوست دارم
جهان يك دهان شد هماواز با ما: ---------تو را دوست دارم، تو را دوست دارم
[تصویر:  hosein.jpg]
عصر ما عصر فریبه

عصر اسمای غریبه

عصر پژمردن گلدون

چترای سیاه تو بارون

شهر ما سرش شلوغه

وعده هاش همه دروغه

آسموناش پر دود

قلب عاشقاش کبوده

کاش تو قحطی شقایق

بشینیم توی یه قایق

بزنیم دلو به دریا

من و تو تنهای تنها

خونه هامون پر نرده

پشت هر پنجره پرده

قفس ها پر پرنده

لبای بدون خنده

چشما خونه ی سواله

مهربون شدن محاله

نه برای عشق میلی

نه کسی به فکر لیلی

کاش تو قحطی شقایق

بشینیم توی یه قایق

بزنیم دلو به دریا

من و تو تنهای تنها

اونقده میریم که ساحل

از من و تو بشه غافل

قایقو با هم میرونیم

اونجا تا ابد میمونیم

جایی که نه آسمونش

نه صدای مردومنش

نه غمش نه جنب و جوشش

نه گلای گل فروشش

مثه اینجا آهنی نیست

مثه اینجا آهنی نیست

پس بیبین !!! یادت بمونه

کسی هم اینو ندونه

زنده بودیم اگه فردا

وعده ی ما لب دریا
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .

سلام ایام سوگواری ام ابیها فاطمه زهرا رو به شما دوستان خوبم تسلیت میگم
امیدوارم خانوم فاطمه زهرا روز قیامت هیچ کدوممون رو تنها نذارنTears
[تصویر:  zahra_37.jpg]
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
اشکال نداره عزیزم ، من درستش کردم چه فرقی می کنه انگار تو درست کردی ، من و تو نداریم که باشه ؟ cheshmak
یا مهدی ادرکنی
مادر گلهای کبود
باز کنم راز سه مظلومه را ----- فاطمه و زینب و معصومه را
فاطمه زن بود ولی نور بود ----- جلوه ی حق بود که مستور بود
آی فرستاده ما شاد باش ----- شاکر منظومه ی ایجاد باش
ما به تو آئینه عطا کرده ایم ----- کوثر تسکینه عطا کرده ایم
کوثر تو مایه ی تسکین توست ----- بعد تو او قائمه ی دین توست
خلق چو پرسند ز تو کیست او ----- فاش بگو کوثر جاری است او

مرغ دلم زمزمه سر می دهد ----- ناله ی یا فاطمه سر می دهد
در نظر همسر دور از پدر ----- فاطمه پرپر شد در پشت در
پرپر کردند گل یاس را ----- کیست که چرخاند دسداس را
فاطمه ای بود و نبود علی ----- مادر گلهای کبود علی
*************************************مرحوم حاج محمد رضا آقاسی
عشق یعنی ...

عشق یعنی دل سپردن در الست --از می وصل الهی مستِ مست
عشق یعنی ذكر ناموس خدا--یا علی گفتن به زیر دست و پا
عشق یعنی جلوه صبر خدا--شرم ایوب نبی از مرتضی
عشق بر دلداده فرمان می‌دهد--عاشق جان داده را جان می‌دهد
عشق باعث شد كه دل سامان گرفت--پشت درب خانه زهرا جان گرفت
عشق یعنی انقلاب فاطمه--از كبودی چشم تار فاطمه
عشق یعنی عشق ناب فاطمه--بیت الاحزان خراب فاطمه

من از عهد آدم تو را دوست دارم ---------از آغاز عالم تو را دوست دارم
چه شبها من و آسمان تا دم صبح--------سروديم نم نم: تو را دوست دارم
نه خطي، نه خالي! نه خواب و خيالي!-- من اي حس مبهم تو را دوست دارم
سلامي صميمي تر از غم نديدم ---------به اندازه ي غم تو را دوست دارم
بيا تا صدا از دل سنگ خيزد --------------بگوييم با هم: تو را دوست دارم
جهان يك دهان شد هماواز با ما: ---------تو را دوست دارم، تو را دوست دارم
[تصویر:  hosein.jpg]
ای همیشه جاری! ای بهار کوتاه! ای ترنم باران وحی! در شکوه مقام تو حیرانم که معنویت رشته‌های چادرت دست نیاز می‌آویزد
و معرفت به غبار آستان خانه‌ات بوسه می‌زند.
برهوت این دنیای خاکی شایان میزبانی چشمه سار همیشه جاری تو را نداشت.
تو که در آیینه زخم‌ها و داغ‌ها و در هجران پدر غریبانه زیستی و در وداع شبانه‌ات با پهلویی شکسته، خانه گلین را به امید آغوش بهشتی پدر ترک گفتی...
---------------------------------------------------
حضرت فاطمه(س):از دنیای شما سه چیز محبوب من است:تلاوت قرآن و نگاه به چهره ی رسول خدا(ص) و انفاق در راه خدا
ایام فاطمیه بر همه شما تسلیت باد

ای یاس کبود بشکند دستی که پهلویت را شکست

مولا قلبش شکست ار شکستن پهلوی

عشاق می دانند که دوری از معشوق چقدر سخت است

به فداییت مولا جان چه کشیدی از غم هجران یاس زندگیت
یا مهدی ادرکنی
امام صادق (ع) :

من ادراک فاطمه حق معرفتها فقد ادراک لیلة القدر
هر کس آن طور که باید و شاید فاطمه را شناخت مثل این است که شب قدر را درک کرده است

و در سوره ی قدر میخوانیم : و ما ادراک ما لیلة القدر لیلة القدر خیر من الف شهر
و چه میدانی که شب قدر چیست شب قدر از هزار ماه بهتر است
امام صادق (ع) :

الیلة الفاطمة و القدر الله ،من ادراک فاطمه حق معرفتها فقد ادراک لیلة القدر و انما سمیت فاطمة لان الخلق فطموا عن معرفتها
یعنی :تاویل لیل در سوره قدر فاطمة است و تاویل القدر خدا است ، لذا هرکس فاطمة را حقیقتا بشناسد شب قدر را درک نموده است و علت نامگذاری فاطمة به این نام آن است که مخلوقات از معرفت او باز گرفته شده اند .(امام صادق (ع))

فاطمه همان شب است که قران در دل آن ظاهر شده است و ظرف وجودی او وسعت پذیرش همه قران را در خود دارد .
و شاید قدر را به الله تاویل کرده اند یه این دلیل که فاطمه (ع) جامعیت تجلیات جامع اسماء الهی را دارد .

درک حقیقت لیلة القدر یک معنویت خاصی نیاز دارد تا انسان بتواند ان را درک کند ، و اگر انسان شب قدر را درک کرد ، همه ملائکه و حتی روح که فوق ملائکه است ، بر قلبش نازل میشوند ، بنابر این روح حضرت فاطمه مثل شب قدر یک روح پنهان و پر ظرفیت است و درک آن امادگی میخواهد ، همچنان که برای درک شب قدر در ماه رمضان نیاز داریم بیست روز با روزه گرفتن خود را پاک نگه داریم، شناخت او هم راهی است برای درک شب قدر! و آماده شدن برای پذیرش نزول ملائکه و روح بر قلب خود . "تنزل الملائکة و روح و فیها باذن ربهم من کل امر"

در روایت است که : مظهر خلقت نبوت و امامت ، خلقت فاطمة (ع) است
پس فاطمه مظهر عبودیت است " و ما خلقت الجن و الانس ال لیعبدون"

حقیقت هر انسانی عبودیت است و فاطمه مظهر همان عبودیت است که همه انسان ها در عمق جان خود به دنبال آن میگردند! وحالا فاطمة (ع) یاداور حقیقت مطلوب هر انسانی است .پس فاطمه مقصد و مقصود همه ی انسان هاست و کسی به سرو سامان میرسد که به هدف اصلی خود برسد ، و فاطمه (ع) نتنها به هدف اصلی خود رسیده است بلکه هدف هم شده است! و هرکس به آن نظر کند ، دارای سر و سامان واقعی میشود اینجاست که ما سخت به نظر و توجه به آن حضرت محتاجیم!
پس اگر کسی در دنیا با تلاش خود را به عالم بندگی نکشاند از درک "مظهر عبودیت" در دنیا و آخرت محروم است

فاطمه یک راز است و دریچه ای است به عالم غیب که درک آن مقام نیازمند داشتن روح راز بین است!

تشخیص نور فاطمه(ع) خیلی سخت است(و ما ادراک ما لیلة القدر) ولی اگر کسی توانست به آن دست یابد در شب های ظلمانی تاریخ خود را به مطلع فجر خواهد رساند ، ....
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام به همه دوستای خوبم
منم وظیفه دونستم بیام وتسلیت بگم .
در ضمن یه سری به سایت حوزه زدم این چند تا صفحه رو ببینید بد نیست :
چند کتاب پیرامون شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها :
http://hawzah.net/Hawzah/News/NewsView.a...NewsType=1

فضای مجازی در سوگ شهادت حضرت زهرا(س):

عرضه نرم‌افزار دو زبانه «بانوی عفاف»:

---------------------------------------------------------------------------------------
این دو مورد هم به چشمم خورد ، خواستم یه ناپیک بزنم دیدم همینجا بگم
اینکه در مورد مشکلی ماها داریم با کارشناسای حوزه هم میتونیم مشورت کنیم ، این خیلی خوبه این دو صفحه رو ببینید لطفا :
نگاه كردن به زنان و استمناء:
http://hawzah.net/Hawzah/Questions/Quest...onID=62285

راههای ارضاء غریزه جنسی:
http://www.hawzah.net/hawzah/QandAs/Qand...x?id=11522
نماز اول وقت با کسالت و بیحال وکم توجه خیلی بیشتر به رشد وتعالی وتربیت انسان کمک میکنه تا نماز غیر اول وقت که با حوصله و باتوجه باشه .
و فراموش نکنیم کسی که اول وقت حال وتوجه نداره ، آخر وقت هم نداره و اگه آخر وقت حال خوشی داره چیزی نیست جز تلبیسات ابلیس ونفس اماره .
حفظ وقت نماز ادمو تربیت میکنه و شاید بزرگترین وسریعترین راه برای داشتن حال وتوجه در نمازه .
خداوند تعالی و خلیفه او حضرت صاحب الامر مهدی موعود ارواحنا لتراب مقدمه فداه هر لحظه منتظر من و تو هستن ، بیا بی ادبی نکنیم و منتظرشون نزاریم دوست خوب من .
ا نشستی که هنوز پاشو دیگه ، یا علی
این ایام عزیزو به همتون تسلیت میگم
[تصویر:  Ya%20Zahra.jpg]
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
(1388 خرداد 13، 13:50)tanha نوشته است: .....
خوب چطوره ؟؟
....

از اون کارایی بود که واقعا ازش خوشم اومد

خسته نباشی ، 53
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
سلام

سالروز وفات رهبركبير انقلاب اسلامي را تسليت عرض مي كنم.

پيشاپيش از دوستان عزيز بخاطر غيرمرتبط بودن اين پست با محتوي تاپيك پوزش مي طلبم.

اين پست جهت رفع سوء تفاهم قبلي مي باشد.

به شخص،قصد عنوان كردن دردودلي كه سبب ناراحتي شود را نداشتم.(اون فقط يه دردودل بود و بس!)

براي پايان دادن به اين موضوع و رفع سوء تفاهم اين لينك را حتما مشاهده فرماييد:

انتقادات و پيشنهادات

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان