امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مناسبت ها؛ پیام تبریک و تسلیت

میلا مسعود

امام محمد باقر (علیه السلام )

رو خدمت تمام دوستان عزیز تبریک و شاد باش میگم.
]

4131741varzesh41Khansariha (48)41
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

میلاد مسعود

امام موسی کاظم (علیه السلام )

بر شما دوستانِ جان مبارک و فرخنده.

41varzesh41Khansariha (48)41317Muscular41

[align=x-center]رحلت جانسوز پیامبر صلح و دوستی

خاتم الانبیا

محمد مصطفی (صل الله علیه وآله)

و

شهادت دردانه حضرت زهرا
(سلام الله علیها)

کریم اهل بیت

امام حسن مجتبی (علیه السلام)

را حضور همه دوستان و ارادتمندان آستان این عزیزان،
تسلیت میگویم.[/align]

53258zu2qvp1d9v

"روزه ی هجر تو از پای بیانداخت مرا

کی شود با رطب وصل تو افطار کنم؟"

*آغازامامت و ولایت امام مهدی (عجل الله تعالی فرج)بر منتظران آن امام مبارک*

41 317 Khansariha (48) varzesh 41 varzesh Khansariha (48) 317 41

گفتم شبی به مهدی از تو نگاه خواهم

گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم

گفتم که روی ماهت از من چرا نهان است

گفتا تو خود حجابی ورنه رخم عیان است

Khansariha (48)Khansariha (48)آغاز امامت , امام عصر-حضرت مهدی(عج) رو به همتون تبریک میگم..Khansariha (48)Khansariha (48)

عاشقان عیدتان مبارک
خوشا باران و وصف بی مثالش
ولادت یگانه منجی عالم بشریت بر همگان مبارک باد
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

میلاد پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق(ع) بر همه مسلمین جهان
علی الخصوص بچه های کانون 317
مبارک باد
من می گم این روزه وقتی که پیامبر توش به دنیا آمده خیلی خوشحال شده. بعد چندین سال بعد که امام صادق هم تو همون روز به دنیا آمدن اصلا اون روزه دیگه سر از پا نمی شناخته و باورش نمی شده. واقعا روز مبارکیه. دوتا از بهترین انسان های تمام اعصار در این روز متولد شدن. من که خیلی خوشحالم. مبارک باشه317
"ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد............دل رمیده ی ما را انیس و مونس شد"

"نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت.........به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد"

منم به سهم خودم این روز بزرگ رو به همه دوستای خوبم
تبریک و شاد باش میگم.

Khansariha (8)317varzesh31741Khansariha (48)clappingKhansariha (8)

ماه فرو ماند از جمال محمد
سرو نباشد به اعتدال محمد
قدر فلک را کمال و منزلتى نیست
در نظر قدر با کمال محمد
میلاد نور مبارک
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
با سلام

استفتاء رهبر معظم انقلاب درباره مراسم چهارشنبه آخر سال

تهران - حضرت آيت ا... خامنه اي، رهبر معظم انقلاب به سوالات مردم درباره مراسم چهارشنبه آخر سال پاسخ دادند.

به گزارش روز يکشنبه ايرنا، اين استفتاء که در پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري منتشر شده، به شرح ذيل است:
سوال: نظر جنابعالى درباره چهارشنبه سورى چيست؟
جواب) علاوه بر آنکه هيچ مبناى شرعى ندارد، مستلزم ضرر و فساد زيادى است که مناسب است از آنها اجتناب شود.
علاوه بر استفتاء رهبر معظم انقلاب، از دفتر برخي مراجع عظام تقيلد نيز در اين زمينه سوال شد که پاسخ دادند: مراسم چهارشنبه آخر سال، علاوه بر اينکه مبناي شرعي ندارد، نوعي آتش پرستي است و خواندن اشعاري مانند " زردي من از تو و سرخي تو از من" مصداق حاجت خواستن از آتش است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت‌ ا... جعفر سبحاني از مراجع عظام تقليد نيز مراسم چهارشنبه آخر سال را نوعي خرافه و اعمال آن را خلاف شرع و عقل دانست.
وي اظهار داشت: قرآن مجيد مي‌فرمايد يکي از اهداف بعثت پيامبر اين است، غل و زنجيري که بر افکار مردم بسته شده بود را باز کند.
وي اضافه کرد: مراد از غل و زنجير، آداب و رسوم جاهلي است که هيچ اثري در اخلاقيات و زندگي انسان ندارد. از اين رو، پيامبر اسلام تمام رسوم جاهليت را که به ضرر انسان بود، لغو کرد.

آيت‌ا... سبحاني، مراسم چهارشنبه آخر سال را يکي از اين رسوم غلط برشمرد و افزود: مراسم آخرين چهارشنبه سال، به نحوي که در ايران رسم شده، جهل است و ضررهاي آن براي همه مشهود است.

اين مرجع تقليد خاطر نشان کرد: متاسفانه به خاطر همين رسوم غلط، جوانان زيادي زخمي و کشته مي‌شوند و پدران و مادران آنها در سوگ آنها مي‌نشينند.

آيت‌ا... سبحاني با بيان اينکه عقل و شرع به هيچوجه اين آداب غلط را نمي‌پسندد، تصريح کرد: همه انبيا و اولياي الهي آمدند تا با خرافات مبارزه کنند و مراسم چهارشنبه آخر سال هم نوعي خرافه است.

وي با اشاره به برخي اعمالي که در چهارشنبه سوري انجام مي‌شود، گفت: پريدن از روي آتش و گفتن برخي جملات به هيچوجه درست نيست.

اين مرجع تقليد از مردم خواست مراقب اعمالشان باشند و در چهارشنبه آخر سال سال، دچار مسايل خلاف شرع و عقل نشوند.

حجت الاسلام و المسلمين " سيد هاشم حسيني بوشهري"، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم نيز با تاکيد بر اينکه جوانان و مردم بايد تنها دنبال مسايلي باشند که در دين اسلام و مکتب اهل بيت(ع) بر آنها تاکيد شده است، گفت: برنامه چهارشنبه آخر سال، هيچ مبناي عقلي و ديني ندارد.
وي با بيان اينکه نبايد مسايل اصلي را رها کنيم و دنبال خرافات برويم، اظهار داشت: برنامه چهارشنبه آخر سال براي جوانان و جامعه تبعاتي دارد و باعث ناهنجاري هاي اجتماعي خواهد شد.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري از نسل جوان و مردم خواست در برنامه هايي که از طرف بزرگان، مورد نهي و سرزنش قرار گرفته است، شرکت نکنند.
حجت الاسلام والمسلمين"محمود رجبي"، عضو ديگر جامعه مدرسين حوزه علميه قم نيز گفت: برنامه آخرين چهارشنبه سال، يک سنت غلط و خرافي است که با منطق اسلام، شرع مقدس و هيچ استدلال و برهان عقلي سازگاري ندارد.
وي اظهار داشت: در هيچ تحقيقي ثابت نشده است که چهارشنبه سوري باعث خوشبختي کسي مي شود.
وي خاطرنشان کرد: اين روز در سال هاي اخير، منشاء آسيب رساني به برخي از افراد جامعه شده است که به خاطر عوارض آن بايد برداشته شود.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: بيماران قلبي فراواني در جامعه داريم و گاهي يک انفجار موجب مي شود کسي جان خود را از دست بدهد.
وي افزود: اين مساله في النفسه، اثر منفي و زيانبار دارد و بايد با کساني که باعث سلب آسايش مردم مي شوند برخورد شود.
رجبي يادآورشد: جوانان بايد دنبال منطق و استدلال بروند و بزرگان ما بارها اعلام کرده اند که مراسم چهارشنبه آخر سال از نظر شرعي و عقلي مردود است.

در پناه خدا !
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
عید باستانی ،
نوروز 89
به همه ی کانونی ها مبارک .

امیدوارم همیشه شاد باشید ....
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
چهار شنبه سوری یکی از آیین دیرینه ی ما ایرونیاس ولی نباید کاری کرد که به بقیه آسیبی برسه
ما تا زنده ایم نخواهیم گذاشت آداب ورسوم گذشتگان ما از بین بره گر چه بعضی ها خوششون نیاد
الهی پیشانی نهادن بر خاک آسان است دل از خاک برداشتن دشوار
الهی بسوی تو آمدم مرا بمن برمگردان
الهی دستم بگیرتا درراهم استوار باشم
الهی اگر عنایت تودست مارانگیرد ازچهل هاچله ما کاری برنیاید
الهی شکرت که پیر ناشده استغفارکردم که استغفار پیر استهزاء راماند
الهی خواب های مارا تبدیل به بیداری کن
الهی در شگفتم ازکسی که غصه خودش را نمیخوردوغصه روزیش را میخورد.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان