امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

نقل قول: کتاب و هر روز صبح راه خانه دورتر و دورتر میشود

تاگون
این کتاب تو خونمون افتاده ولی نمیرم سمتش 
من طرفدار پر و پا قرص فردریک بکمنم  53258zu2qvp1d9v
ولی داداشم یه نگاهی بهش انداخت و گفت اصلا در حد بقیه کتاب هاش مثل مردی به نام اوه یا مادر بزرگ سلام رساند و گفت متاسف است نیست  39

درسته ؟
 سپاس شده توسط
اشتراک 3 ماهه طاقچه بی نهایت  رو خریدم اول تابستون 
ولی حالا دارم کتاب هایی رو میخونم که قبلا خریده بودم  Khansariha (60)

حس میکنم هر ساعت میلیونی دارم ضرر میدم  God

هی میخوام برم بقیه کتاب هام رو بخونم نمیشه  vayy

حالا خوبه کد تخفیف داشتم 3 ماهه رو حدود 15 تومان و این خریدم  Khansariha (13)
سلام 

ستاره / 10 تیر 1400/ 17 روز دوستی با کتاب / قدم زدن روی ماه با انیشتین ، حسین از زبان حسین ، سلام بر ابراهیم 
راستش یه رمان خارجی تخیلی رو دیروز خواستم شروع کنم بخونم و ادامش بدم برخلاف قبلا اصلا نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و برام جذاب نبود در صورتی که همین کتاب رو پارسال عاشقش بودم  Hanghead
دو تا کتاب بعدی رو هم دارم از طاقچه میخونم باورم نمیشه به طور شگفت انگیزی برام فراهم شد موقعیتش  Hanghead
نقل قول: کم کم داره خوشم میاد از این کتاب  [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

میشه اگه امکانش براتون هست یه عکس از فهرست و مقدمه کتاب بگیرید و اینجا بفرستید  [تصویر:  hanghead.gif]
چقدر عالی 
یکم زیاد هستن اگه سرپرست ها مشکلی ندارن اینجا بفرستم اگه نه هم پروفایل خودتون بفرستمش
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

سلام /6 روز با کتاب / فلسفه تنهایی

فقط یه کم در مورد روند کتاب بگم توضیح جزئیات و بریده باشه برا بعد  53258zu2qvp1d9v

یه چیزی رو قاچاقی بگم موقع خوندن بعضی کتاب ها یه جاهایی هست انقدر ذوق میکنم که دیگه نمیتونم پا کتابه بشینم  Shy مجبورم کتاب رو ببندم و برم یه دوری بزنم 
کتاب دنیای سوفی وقتی خط داستانیش رو دنبال میکردم این حس رو بهم میداد خیلی برام هیجان انگیز بود  53258zu2qvp1d9v و این کتاب و کلا کتاب های فلسفی وقتی مفاهیم رو توضیح میدن و تو میبینی که تو با همه مفاهیم ٱشنایی و همه چیز هایی که میگن رو یه جورایی میدونی فقط به ذهنت نمیرسه  53258zu2qvp1d9v اون موقع حس میکنم تو ذهنم یه چراغ روشن شده و به فضا های تازه ای از ذهنم دسترسی دارم  اون موقع ها هم نمیتونم باز سر کتاب بشینم  317

همون طور که از اسم کتاب پیداست  با کتابی فلسفی در مورد یه مفهوم عام بشری به اسم تنهایی رو به روییم  53258zu2qvp1d9v اول کتاب سعی در تبیین و جا انداختن جایگاه تنهایی به عنوان یه پدیده عام بشری داره پدیده هایی مثل ترس _خشم _تشنگی _گرسنگی و این جور چیز ها
اما خیلی از ما با به زبون آوردن ترسمون یا احساس خشممون مشکلی نداریم اما از اعتراف به حس تنهاییمون یه جورایی شرم داریم اوایل کتاب سعی شده با این موضوع مخالفت بشه
روند کتاب مثل تقریبا همه کتاب های فلسفیه  یه سری مفاهیم و واژه ها توضیح داده میشن ( مثلا تعریف انزوا و  خلوت و تنهایی  و تفاوتشون) بعد نظرات فلاسفه در مورد اون موضوع گفته میشه و بعد هم به نقد نظر ها پرداخته میشه ... حتی بعضی جاها از انواع آمار ها استفاده شده و بعد هم به تحلیل داده ها مشغول شده  (مثلا درصد تنهایی و تفاوتشون از گذشته تا به حال بین زن و مرد و سنین مختلف) 

البته اینجوری که میگم شاید به نظرتون خسته کننده بیاد  Khansariha (56) ولی اصلا اینطور نیست متن کتاب جذاب و روان و سادس در حدی که منی که رشتم تجربی بوده و هیچ آشنایی با فلسفه ندارم به راحتی باهاش ارتباط میگیرم  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: چقدر عالی 

یکم زیاد هستن اگه سرپرست ها مشکلی ندارن اینجا بفرستم اگه نه هم پروفایل خودتون بفرستمش

نمیدونم تصمیمش با سرپرست ها. 
البته من فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه 
بقیه هم میتونن استفاده کنن  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
38 روز /alone heart /بنویس تا اتفاق بیوفتد
سلااام دوستان
عکس فهرستو بذار ستاره جان مشکلی نیست. درمورد اینکه گفتی کتابی رو که پارسال عاشقش بودی الان واست جذابیتی نداره بگم طبیعیه آدما خیییلی افکار و حس و حالشون عوض میشه، دیدگاهاشون تغییر پیدا میکنه و... به نظر من یکی از چیزایی که با کتاب خوندن ادم به دست میاره دوری از تعصبه. باعث میشه وقتی کتابی که یکی دیگه میخونه به نظرمون زرده یا موضوعش کاربردی نیست یا سرگرم کننده نیس و... حواسمون باشه که آدما منحصر به فردن و در حال تغییر...این صحبتت بهونه ای شد که بگم اینکه یه نفر یه صفحه کتاب در روز میخونه یا 100 صفحه، رمان میخونه یا فلسفه، روانشناسی یا تاریخ، هیچ کدام باعث برتری یکی به دیگری نیست، خود کتاب خوندن فی نفسه از نظر من ارزشمنده و البته عالیه که آدم به مرور با شناخت علایق خودش و تحقیق بیشتر خوراک مناسبتری برای روحش تامین کنه. خلاصه من نهایت سوء استفاده رو از صحبتت کردم که یه نظر شخصی رو بیان کنم Gigglesmile
کارما شما بی زحمت اعلام وضعیتتونو با رنگ دیگه مشخص کنید وقای همراه متنه که بین متنا گم نشه 128fs318181

رزا/ 21 روز دوستی با کتاب Khansariha (56)
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام  303
هارت تنها/۳۹ روز /معبد سکوت 
معجزه سحرخیزی 
وصل با خدا 

[تصویر:  _۲۱۵۷۱۶_cor.jpg][تصویر:  _۲۱۵۷۲۴_rzr8.jpg][تصویر:  _۲۱۵۶۵۶_iu7x.jpg]
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

کارما/ 7 روز دوستی با کتاب

دیروز یه کم زیاده روی کردم... فلسفه تنهایی تموم شد  22 قرار نبود اینجوری بشه  4chsmu1 ولی بهتر
امروز آبنبات هل دار مهدی صدقی رو یه نگاه انداختم (سه گانه طنز آبنبات) با نمک بود ولی خیلی به دلم نشنست به خاطر این که خاطرات قدیمی و فضای قدیم رو تعریف میکرد و محاورات رو با لهجه نوشته بود نتونستم خیلی باهاش ارتباط بگیرم   Hanghead

خانم ستاره روشن ممنون ازتون  302

فهرستش که به نظر خوب میاد  تو مقطع راهنمایی و دبیرستان احتمالا خیلی به دردتون بخوره  49-2

خدا کنه کتابش از اون ها باشه که بیشتر تمرین و نکات کاربردیه و از اونا  نباشه که  هی داره یه سری توضیح در مورد موضوعات مختلف میده.... البته با توجه به فهرستش به نظر میرسه هر دو رو داره  Khansariha (69) 

مثلا موضوع " تاثیر شعور باطن و شعور خارج در زندگي افراد" که نمیتونه تمرین داشته باشه  Khansariha (56) 

هارت تنها 

وصل با خدا چه جور کتابیه؟ نویسندش کیه؟ کتاب مذهبیه یا متا فیزیکی؟
 سپاس شده توسط
وصل با خدا مذهبی نیست 
یه جور معنویته 
شاید بشه گفت بیشتر شبیه آموزه های بودا فکر کنم 
البته تازه شروع کردم  نمیتونم  اطلاعات درستی بدم 
ولی این کتاب یه سری باورها و اعتقادات و در مورد خدا درست می‌کنه 
متافیزیک هم نیست که بگیم شبه علمه 
وصل با خدا در مورد دنیای درون و ارتباطش با خداست 
نویسنده اش نیل دونالد واش
 سپاس شده توسط
سلام 303
هارت تنها/40 روز /معبد سکوت 
معجزه سحرخیزی 
وصل با خدا 
بنویس تا اتفاق بیوفتد ((فعالیت گروه استوا))  Smiley-face-biggrin
(1400 تير 29، 9:49)alone heart نوشته است: وصل با خدا مذهبی نیست 
یه جور معنویته 
شاید بشه گفت بیشتر شبیه آموزه های بودا فکر کنم 
البته تازه شروع کردم  نمیتونم  اطلاعات درستی بدم 
ولی این کتاب یه سری باورها و اعتقادات و در مورد خدا درست می‌کنه 
متافیزیک هم نیست که بگیم شبه علمه 
وصل با خدا در مورد دنیای درون و ارتباطش با خداست 
نویسنده اش نیل دونالد واش

میدونی من همیشه از خوندن این جور کتاب ها میترسیدم  Khansariha (56) از همون اول ترجیح دادم فقط به چیز هایی که میدونم و بهشون مطمئنم بچسبم و اطلاعاتم رو فقط تو همون زمینه گسترش بدم و سراغ ایده های دیگه نرم  آخه میدونی مسئله خیلی مهمه و اینکه کلی ایده و نظر در موردش هست  و واقعا گاهی سخت میشه درست رو انتخاب کرد  Shy
 و من شجاعت رو به رو شدن باهاش رو نداشتم  Hanghead

البته یه مقدار درگیرش شدم و هنوز که هنوزه دارم جورشو میکشم 22

و ایول به تو که این جسارت رو داری  Khansariha (69) امیدوارم بهترین رو پیدا کنی  53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  uVwrXF.png]
 سپاس شده توسط
نقل قول: ۲۰ روز دوستی با کتاب / یاران آخرالزمانی امام حسین و بازخوانی دخترانه 
[تصویر:  khansariha%20(56).gif] [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
۲۲ روز دوستی با کتاب/ ۲۵ و ۲۶ خرداد / آن دختر یهودی
۲۳ روز دوستی با کتاب / ۲۷ خرداد عبدالصالح
۲۴ روز دوستی با کتاب/۲۸ خرداد/ محراب عشق و سلام بر ابراهیم۲
۲۵ روز دوستی با کتاب/۲۹ خرداد / شهید مجید زین الدین

و کتاب های دیگر 

سرپرست عزیز مشکلی هست من اینجوری اعلام وضعیت کنم؟! اخه وقت نمیکنم هر روز بیام 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
نقل قول: سرپرست عزیز مشکلی هست من اینجوری اعلام وضعیت کنم؟! اخه وقت نمیکنم هر روز بیام  53258zu2qvp1d9v
مشکلی نداره  53
(1400 تير 29، 16:41)alone heart نوشته است:
نقل قول: سرپرست عزیز مشکلی هست من اینجوری اعلام وضعیت کنم؟! اخه وقت نمیکنم هر روز بیام  53258zu2qvp1d9v
مشکلی نداره  53

سپاس Gol
.
.
.
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان