امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سلام

۱۶۱ روز دوستی با کتاب(سرپرستا یادتون نره اعتبار ۱۶۰ روز رو بدین 65)

نقل قول:
شادی جان
۳جلد کتابه من منم 
خیلی داستان های کوتاهه زیبایی داره
(محتوی کتاب داستانهای اموزنده اس)

اون هان که روی جلدشون عکس آینه‌ست؟ 
یادمه کلاس اول هر وقت میرفتیم فروشگاه میدیدمشون 4chsmu1 ولی هیچ وقت فکر نمیکردم چیزای جالبی باشن..
سعی میکنم‌پیداشون کنم بخونمشون Khansariha (56)
مرسی ازت

نقل قول: اتفاقا اسمش باعث شد بخرمش... رمانه 
البته با چیزی انتظارشو داشتم فرق داره [تصویر:  hanghead.gif]
تموم شد خلاصه‌شو اینجا میگم [تصویر:  4chsmu1.gif]

خیلی مشتاقم ببینم چیه 4chsmu1

نقل قول: اوهوم من ده دیقه تو برنامم گذاشتم ک معمولا بیشتر هم میشه 

عالیه 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: قورباغه ات را قورت بده 
مقاوم شو
تنبلی مادر تموم گناهاست

چه کتاب‌هایی که باهم میخونی فرق دارم باهم Khansariha (56)
هیج وقت نتونستم با کتابای نویسنده آخری ارتباط برقرار کنم 4chsmu1
 قورباغه‌ات را قورت بده و چه کسی پنیر مرا جا‌به‌جا کرد رو میخوام بخونم ولی رغبت نمیکنم... ستاره قورباغه‌ات را قورت بده خوب نوشته شده؟ Khansariha (56) (لطفا ترغیبم کن ک بخونمش 65)
.
.
.
 سپاس شده توسط
ستاره / 10 تیر 1400/ ‌217 روز دوستی با کتاب

قورباغه ات را قورت بده 
مقاوم شو
تنبلی مادر تموم گناهاست

نقل قول: چه کتاب‌هایی که باهم میخونی فرق دارم باهم [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
هیج وقت نتونستم با کتابای نویسنده آخری ارتباط برقرار کنم [تصویر:  4chsmu1.gif]
 قورباغه‌ات را قورت بده و چه کسی پنیر مرا جا‌به‌جا کرد رو میخوام بخونم ولی رغبت نمیکنم... ستاره قورباغه‌ات را قورت بده خوب نوشته شده؟ [تصویر:  khansariha%20(56).gif] (لطفا ترغیبم کن ک بخونمش [تصویر:  65.gif])
زیادم نه  4chsmu1 فقط وسطیه که درباره ترکه  53258zu2qvp1d9v
اون دو تا تقریبا در یک راستا هستن درمورد کار و برنامه ریزی و شروع کردن و اینا  53258zu2qvp1d9v
عجججبببببب من برعکس کتاباشونو خیلی دوست دارم بهم خیلی انرژی میدن  شاید اگه نبودن خیلی وقت پیش قید ترک و پاک بودن و هرچی هس رو زده بودم  Hanghead
اااا منم دوتاشو دارم بعد این میخوام پنیر رو بخونم  4chsmu1
ترغییببیب  4chsmu1 نه جدی کتاب خوبیه به نظرم درمورد برنامه ریزی و انجام دادن کارا 
محوریت اصلیش اینه که چطور قورباغه های زندگیمون که کارامون هستن رو قورت بدیم  53258zu2qvp1d9v و نکته مهمی که توش خیلی تاکید کرده بود این بود که وقتتو رو کارای بیخود نذار که هیچ تاثیری تو زندگیت ندارن
قورباغه های زشت و بزرگت تو اولویتت باشن  53258zu2qvp1d9v
دو تا تیکه که خوندم و امروز دوستش داشتم برات میفرستم  4chsmu1
[تصویر:  _۰۷۴۷۴۸(0)_q28.jpg][تصویر:  _۰۵۵۴۳۳_5j3p.jpg]
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

(1400 اسفند 5، 22:40)SILENT scream نوشته است: من داستان کوتاه خیلی دوست دارم و زیاد میخونم، چی پیشنهاد میکنین دوستان؟  Khansariha (56)

نقل قول: سلام اگه از لحاظ اخلاقی منظورتونه چرا داره! اگه از نظر قانونی منظورتونه نه! [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
پی دی اف که جای خود داره چند وقت پیش یکی از مسئولین می‌گفت خیلی از کتابهایی که تو بازار هست و عموما داره با تخفیف بالا توزیع میشه غیرقانونی چاپ شدن و حقوق مولفین رو پرداخت نکردن [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

پس چطور اعتماد کنیم و کتاب بخریم؟
منم دیده بودم دیجی کالا تخفیف بالا میزنه کامنت گذاشته بودن ک اینا کتاباشون غیرقانونیه ک اینقد تخفیف میزنن Khansariha (56)

اگه داستانهای چخوف رو نخوندید حتما برید سراغش 53258zu2qvp1d9v

ظاهراً تنها راهش اینه که از فروشگاه‌های خود انتشارات خرید کنیم(البته خودم هم این مورد رعایت نمیکنم متاسفانه Khansariha (56) )
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
 سپاس شده توسط
(1400 اسفند 5، 22:40)SILENT screa نوشته است:
نقل قول: سلام 

آبتین هستم
از 1 اسفند پادکست رواق شروع کردم( کتاب اروین ویالوم اگزیستانسیالیسم}
روزی یک پادکست با یادداشت برداری
4 روز

فک کنم درست اطلاعات وارد کردم [تصویر:  4chsmu1.gif]

به مکتبخونه خوش اومدین اقای ابتین 49-2
من از اروین د یالوم "انگه که خود را یافتم" رو خوندم Khansariha (56) زندگینامشون بود
قشنگ بود، مدت زیادی تحت تاثیرش بودم و میخواستم روانپزشک بشم 4chsmu1
این کتاب تخصصی نیست؟ Khansariha (56)

بله درست وارد کردین 53

نقل قول: ممنون از خوش امد گویی 53
نه تخصصی نیست چون پادکست هاش گوش می دم کانال رواق  اقای رنجبر
هر جا لازم باشه توضیح می دهند.
و اینکه برای شروع ان لازم نیست دانش قبلی داشت تنها یک ذهن کنجکاو کافیه
 سپاس شده توسط
عارفه/ ۵ روز
مبارزان راه روشنایی / پائولو کوئیلو

بله یک ماهی نبودم.
 درس و پروژه و بعد هم بیماری گریبانگیرم شد.

قسمت زیبایی که امشب خوندم:

-استاد، من به گرداب سقوط کرده ام. آب ها عمیق و تاریکند.
استاد پاسخ می دهد:
-یک چیز را به خاطر بیاور. آنچه باعث غرق شدن می شود، فرو رفتن در آب نیست، ماندن در زیر آب است.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
 سپاس شده توسط
49-2 سلام به دوستان کتابخوان کانونی 49-2  
[تصویر:  khansariha%20(56).gif] لیست بروز شده تا ۸ اسفند ماه [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

آرمین/ ۴۱۶ روز / غیبت با هماهنگی

ستاره روشن/ ۲۱۷ روز / ۷ اسفند

عطر رهایی/ ۱۹۱ روز / ۲۹ بهمن

عرفان / ۱۷۵ روز / ۳۰ بهمن

سپهر/ ۱۶۰ روز / ۱۱ بهمن

یا امیرالمومنین/ ۱۶۱ روز / ۶ اسفند

سایلنت اسکریم/ ۱۶۱ روز  / ۷ اسفند

صدای خاموش/  ۱۲۹ روز / ۲۳ بهمن

karmaا/ ۱۱۲ روز / ۳۰ بهمن

سنا/ ۹۶ روز / ۲ اسفند

امیر علی.د/ ۸۹ روز / ۳ اسفند

فرید/ ۸۶ روز / ۲۰ بهمن

مهدی/ ۵۲ روز / ۲۵دی

رزا / ۴۰ روز / ۵ اسفند

سپهر / ۱ روز/ ۱۷ فروردین

مشکات / ۳۱ روز / ۸ اسفند

اking amirا / ۱۷ روز / ۲۰ بهمن

علی / ۱۲ روز / ۲۰ بهمن

محسنین / ۷ روز / ۱۳ دی

یا باب الحوائج / ۷ روز / ۱۶ بهمن

هیچ / ۷ روز / ۶ اسفند

تاج / ۶ روز/ ۱۹ دی

عارفه/ ۵ روز / ۸ اسفند

تاندر / ۲ روز / ۲۵ بهمن

سرباز ولایت / ۱ روز / ۲۷ دی

آبتین / ۱ روز / ۵ اسفند

*دوستان عزیز ممنون میشم اگر ایرادی در لیست هست بهم اطلاع بدید*
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
 سپاس شده توسط
سلام
162  روزدوستی با کتاب

دارم چند تا کتاب رو باهم میخونم..
آبنبات پسته‎ای ، 1984(ادامه‎اش) ، شب های فیروزه‎ای و مجموعه داستان کوتاه حالا یک کلاه افتابی قرمز دارم.
منتظرم زودتر تموم بشن تا یک به علاوه یک و قورباغه ات را قورت بده رو شروع کنم Khansariha (56)

سری پادکستی که خیلی دوست دارم شروع کنم جافکریه 53258zu2qvp1d9v تا اخر هفته ی قسمتش رو گوش میدم Khansariha (56)

نقل قول: این کتاب راجب یه هنرمند و یه کارآفرینه که با یه فرد بسیار موفق و پولدار آشنا میشن و این فرد مسیر موفقیت رو به در طول فصل های کتاب به این دو نفر آموزش میده?
تمرکز بیشتر کتاب رو سحرخیزیه و جوری نوشته شده که بعد خوندنش غیرممکنه که ۵ صبح بیدار شدن رو امتحان نکنید?✋
ولی در کنار تاکید بر سحرخیزی اطلاعاتتون رو راجب برنامه ریزی ،ایجاد عادت خوب و عملکرد بهتر بالا میبره...
ااینو بگم که مث خیلی از کتابای موفقیت_روانشناسی گاهی توش اغراق دیده میشه ولی من فصلای آخرشو خیلی دوست داشتم و بسیار برام مفید و آموزنده بود و کلی چیز جدید یادگرفتم ?
و قطعااااا به هرکسی که دنبال کتاب مفیده پیشنهادش میکنمممممم

بریم چن تا جمله ازش بخونیم:

◀برای اینکه خود برترت رو پیدا کنی ،باید خود ضعیف ترت رو از دست بدی?

◀بدون تلاش و پشت کار واقدام،ایده ها هیچ ارزشی ندارن!

◀همه تغییر ها در آغاز سخت ،در میانه آشفته و در پایان راه باشکوه وزیبا هستن✨

◀تعهد و نظم همیشه مهم تر از هوش و استعداد هست!

◀مقایسه دزد شادیست! هر کس در زمان خودش میدرخشد?

◀فرمول ۲۰/۲۰/۲۰ ، فرمول۶۰/۱۰، فرمول تثبیت عادت و مطلبی که راجب سلول های آمیگدالای مغز بود هم به شدت برام جذاب بود

این نقل قول از کپشن ی پسته.. 
مشتاق شدم باشگاه پنج صبحی هارو دوباره بخونم Khansariha (56)
این بار حواس جمعتر و نکته برداری 53258zu2qvp1d9v

کاش میشد ی قرص بخوری و سحرخیز بشی Vamonde

نقل قول: اااا منم دوتاشو دارم بعد این میخوام پنیر رو بخونم  [تصویر:  4chsmu1.gif]
ترغییببیب  [تصویر:  4chsmu1.gif] نه جدی کتاب خوبیه به نظرم درمورد برنامه ریزی و انجام دادن کارا 
محوریت اصلیش اینه که چطور قورباغه های زندگیمون که کارامون هستن رو قورت بدیم  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] و نکته مهمی که توش خیلی تاکید کرده بود این بود که وقتتو رو کارای بیخود نذار که هیچ تاثیری تو زندگیت ندارن
قورباغه های زشت و بزرگت تو اولویتت باشن  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

پنیرو خیلی وقت پیش، کلاس هفتم بودم فک کنم ک داشتمش انداختمش دور 65
دیروز از گرفتم قورباغه ات را قورت بده رو..  4chsmu1
تا اخر هفته میخونمش Khansariha (56)

مرررسیییی ازت Khansariha (96)

نقل قول: اگه داستانهای چخوف رو نخوندید حتما برید سراغش [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

ظاهراً تنها راهش اینه که از فروشگاه‌های خود انتشارات خرید کنیم(البته خودم هم این مورد رعایت نمیکنم متاسفانه [تصویر:  khansariha%20(56).gif] )

مرسی ازتون حتما میزارم توی لیستم Khansariha (56)
میدونین خیلی وقتا خود انتشارات هم ب حقوق مولفین اهمیت نمیدن
اروین د یالوم توی کتاب آنگه که خود را یافتم‏‎‎شون  میگن، تنها کشوری ک کتاب‎ های منو ترجمه و منتشر کردن و ازم اجازه نگرفتن و هیچ پولی پرداخت نکردن ایرانیا بودن..
فکر کنین چندنفر توی دنیا اون کتاب رو میخونن و چه ابروریزی‎ای بود Khansariha (116)

نقل قول: نه تخصصی نیست چون پادکست هاش گوش می دم کانال رواق  اقای رنجبر
هر جا لازم باشه توضیح می دهند.
و اینکه برای شروع ان لازم نیست دانش قبلی داشت تنها یک ذهن کنجکاو کافیه

ممنون ازتون Khansariha (56)
.
.
.
 سپاس شده توسط
ستاره / 10 تیر 1400/ ‌219 روز دوستی با کتاب

قورباغه ات را قورت بده 
تنبلی مادر تموم گناهاست

[تصویر:  _۰۶۱۰۵۵_f9h9.jpg][تصویر:  _۰۶۱۱۱۶_5m1x.jpg]
قورباغه هم بالاخره تموم شد  317 انصافا کتاب خوبی بود اگه عمل کنم بهش که عالی میشه   53258zu2qvp1d9v چقد منتظر بودم اول اینو تموم کنم بعد برم ادامه عادت های اتمی  4chsmu1
Khansariha (2)

سپاس شده توسط
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / ۱۶۴ روز  [تصویر:  Gol.gif]
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
 سپاس شده توسط
نقل قول: آبتین هستم
از 1 اسفند پادکست رواق شروع کردم( کتاب اروین دیالوم اگزیستانسیالیسم}
روزی یک پادکست با یادداشت برداری
4 روز

فک کنم درست اطلاعات وارد کردم [تصویر:  4chsmu1.gif]

سلام خوش اومدی به مکتبخونه  317

بله اطلاعات درسته  Khansariha (69)
یریم که بترکونیم Khansariha (46)
نقل قول: دو تا از کتاب هایی که ازشون بدم میومد رو بالاخره تموم کردم [تصویر:  4chsmu1.gif] وریا و مجموعه داستان کوتاه نرگس ها..

دو تا تیکه خوب ازشون ب چشمم خورد

این کار شما واقعا جهاده  4chsmu1 خوندن کتاب نچسب خیلی  سخته  vayy
نقل قول: وریا اینجوری بود ک راجب ب ی دختر دبیرستانی بود ک مدیر مدرسشون بهشون میگه شما باید ی پروژه انجام بدین و راجب ب حجاب تحقیق کنین، خیلییی ضایع بود/:اخه کجا ی مدیر برمیگرده چنین حرفی میزنه؟//: (امیدوارم قبلا راجب به این کتاب حرف نزده باشم.. [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

Khansariha (13)

نه چیزی نگفته بودید  Khansariha (56)
نقل قول: بیشتر به خوندن کتاب های کافکا علاقمند شدم تا از کتابه خوشم بیاد.. 

17 
به خاطر اون تیکه هایی که گفتید از نویسنده های بزرگ گذاشته؟  Khansariha (56) 
نقل قول: من داستان کوتاه خیلی دوست دارم و زیاد میخونم، چی پیشنهاد میکنین دوستان؟  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

چی هست؟  Khansariha (56) 
کتاب چند صفحه ای کوتاه محسوب میشه؟  65 
کتاب های شرلوک هلمز داستان های کوتاه هستن اگه درست متوجه تعریف داستان کوتاه شده باشم  Khansariha (56)
نقل قول: اتفاقا جنایی دوست دارم، ولی ادم وقتی پادکست گشو میده انتظار داره ی چیز یاد بگیره نه تهش ببینی هیچی دستگیرت نشد و کلی وقتتون تلف کردی [تصویر:  106.gif]
درسته تقریبا جنایی بودن [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
حالا دندانپزشک بهتر بود..

داستان جنایی چی برا یاد دادن داره خب؟  Khansariha (56)

اگه جنایی دوست دارید همون شرلوک هلمز که گفتم و کتاب های آگاتا کریستی خیلی خوبنا  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: اگه پیداش کردم دوباره گوشش میدم اینبار کاملشو [تصویر:  4chsmu1.gif]

اوکی daghighan

میتونیم افرا رو هم دعوت کنیم  4chsmu1
نقل قول: اسم سریالشو میگین؟ [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

Only murders in the building  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: برای پادکست های جنایی فکر کنم بهترین جا، چنل‌بی باشه.. به قول خودشون روایت داستان های واقعی از مجلات و رسانه های معتبرانگلیسی زبان رو بیان میکنن(فکر کنم جمله دقیقشون ک اول هر پادکست میگن همینه [تصویر:  khansariha%20(56).gif]) توی سایتشون میتونین گوش بدین و دانلود کنین، توی همه اپ های پادکست هم هستشون.. فکر کنم تلگرام هم داشته باشن [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

این که خیلی خفنه  4chsmu1

من فکر میکردم پادکست و کتاب صوتی یکین  vayy
نقل قول: اگه میخواین با گوشی گوش بدین همون کست باکس بهترینه، پادکست هایی که دانلود می کنین رو افلاین هم میتونین گوش بدین
اگه هم برای لب تاب میخواین میتونین از خود سایتشون (اکثر پادکست ها سایت دارن) یا از کانال های تلگرام دانلود کنین [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

رادیو چهرازی هم معروفه، 21 قسمت 4 تا 5 دقیقه ای هست اگه اشتباه نکنم [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

آره با گوشیم 
کست باکس رو داشتم ولی فکر کنم اینحور بود که محیط کاربریش رو خوشم نیومد ازش پاک کردم 42 ولی میریزم دوباره 
رادیو چهرازی چیه؟ اونم جناییه؟  Khansariha (56)
نقل قول: داشت یادم میرفت [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

امروز کتاب شنود رو بعد مدتها ک قصدخوندنش رو داشتم پیداکردم و خوندم.. چیزخاصی بهم اضافه نکرد بیشتر مطالبش ه مثل سه دقیقه در قیامت بود [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

من خودم شنود رو نخوندم ولی این که میگید رو از خیلی های دیگه هم شنیده بودم Khansariha (56)
راستش از سه دقیقه در قیامت هم خیلی خوشم نیومد  65
نقل قول: یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / ۱۶۴ روز  [تصویر:  Gol.gif]

دمت گرم داداش یا امیرالمومنین  Khansariha (69)

مشغول خوندن چه کتابی هستی؟  Khansariha (56)
نقل قول: راستش تا الان برا لذتش بوده و هست
ولی حس کردم اگه عادت بشه برام بهتره(:

اتفاقا اسمش باعث شد بخرمش... رمانه 
البته با چیزی انتظارشو داشتم فرق داره [تصویر:  hanghead.gif]
تموم شد خلاصه‌شو اینجا میگم [تصویر:  4chsmu1.gif]

آره خب اگه عادت باشه که بهتره ولی خب خیلی هم نمیخواد سخت بگیرید که کیف کتاب خوندن بپره  65

منم یه رمان خیلی خوب تو این موضوع خریدم اینجوریه که به شخصیت داستان 24 ساعت قبل از مرگش اطلاع میدن که توی 24 ساعت آینده میمیری و اون فقط همون روز رو برای زندگی وقت داره 

راستی شما این کتاب رو هم زبان اصلی میخونید؟ 
نقل قول: ستاره / 10 تیر 1400/ ‌219 روز دوستی با کتاب

دورود ستاره خانم   303
اول که ماشالله به مداومت در کتابخوانی و هم تغریک به خاطر تموم کردن کتابتون  Khansariha (69)
نقل قول: سلام شبتون بخیر 

مشکات /نهج البلاغه/۳۱ روز 

سلام  303
شب شما هم به خیر 302

عجب کتابی میخونید آفرین به شما  Khansariha (46)

ممنون به خاطر بریده ای که گذاشتید  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: بله یک ماهی نبودم.

درس و پروژه و بعد هم بیماری گریبانگیرم شد

ان شاء الله که درس ها و پروژه به بهترین نحو پیش رفته باشن 
و بیماری هم به طور کامل از بین رفته باشه و سلامتیتون رو به دست آورده باشید  302
نقل قول: دارم چند تا کتاب رو باهم میخونم..
آبنبات پسته‎ای ، 1984(ادامه‎اش) ، شب های فیروزه‎ای و مجموعه داستان کوتاه حالا یک کلاه افتابی قرمز دارم.
منتظرم زودتر تموم بشن تا یک به علاوه یک و قورباغه ات را قورت بده رو شروع کنم [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

سرتون حسابی شلوغه ها  4chsmu1 البته طبق تجربه دو سه تاشون وسط کار حذف میشن  Khansariha (56) 4chsmu1
نقل قول: این نقل قول از کپشن ی پسته.. 
مشتاق شدم باشگاه پنج صبحی هارو دوباره بخونم [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
این بار حواس جمعتر و نکته برداری [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

کاش میشد ی قرص بخوری و سحرخیز بشی [تصویر:  vamonde.gif]

عین راهبی که فراری اش را فروخت بود قصش  Khansariha (56)

والا ما که از سحر خیزی خیر ندیدیم  4chsmu1 شما برا چی انقدر مشتاقید Gigglesmile
 سپاس شده توسط
سلام
۱۶۵ روز دوستی با کتاب 53258zu2qvp1d9v

امروز مطمئنم کتاب جدیدی رو شروع می‌کنم Khansariha (56)

نقل قول: به خاطر اون تیکه هایی که گفتید از نویسنده های بزرگ گذاشته؟  [تصویر:  khansariha%20(56).gif] 

این تیکه‌ از کافکا بود 53258zu2qvp1d9v

[تصویر:  picsart_02-24-10.31.58_orr9.jpg]

دیشب کتاب "حالا یک کلاه افتابی قرمز دارم" رو تحت تاثیر این حرف کافکا کنار گذاشتم 4chsmu1

نقل قول: چی هست؟  [تصویر:  khansariha%20(56).gif] 
کتاب چند صفحه ای کوتاه محسوب میشه؟  [تصویر:  65.gif] 
کتاب های شرلوک هلمز داستان های کوتاه هستن اگه درست متوجه تعریف داستان کوتاه شده باشم  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

داستان کوتاه، مثل رمانه ولی خیلی کوتاه تره.. 
نهایتا ۲۰ صفحه‌ن و همه داستان‌کوتاه‌هایی که خوندم تا به حال پایان باز داشتن و معمولا ذهن ادم رو درگیر می‌کنن و کلا چیز جالبیه Khansariha (56)
فیلم شرلوک‌هلمز رو از روی داستان هاش ساختن؟ فیلم‌هاش جالبه ولی کتاب تا ب حال ازش ندیده بودم 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: Only murders in the building

ممنون Thankyou

نقل قول: آره با گوشیم 
کست باکس رو داشتم ولی فکر کنم اینحور بود که محیط کاربریش رو خوشم نیومد ازش پاک کردم [تصویر:  p.gif] ولی میریزم دوباره 
رادیو چهرازی چیه؟ اونم جناییه؟  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

تنوع کست‌باکس نسبت به بقیه اپ‌های پادکست بالاتره؛ می‌ارزه به محیط نچندان‌ جالبش 53258zu2qvp1d9v

رادیو چهرازی راجب به ی تیمارستانه و اصلاً جنایی نیست. داستان هایی که توی تیمارستان اتفاق میوفتن رو با جاشنی مطالب اجتماعی بیان میکنه . .
بیشتر شبیه ی برنامه رادیوییه با چند گوینده مختلف
خیلی بامزست و دوست داشتنی.
۲۱ قسمتش هم خیلی کوتاهن.. نهایت ۷ دقیقه هر کدومش Khansariha (56) 

نقل قول: من خودم شنود رو نخوندم ولی این که میگید رو از خیلی های دیگه هم شنیده بودم [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

راستش از سه دقیقه در قیامت هم خیلی خوشم نیومد  [تصویر:  65.gif]

اگه دوست نداشتین شنود رو هم نخونین فرقی ندارن اصلاً.
منم دوست ندارم این سبکو ولی شنود خیلی ترکونده بود دوست داشتم ببینم چیه Khansariha (56)

نقل قول: سرتون حسابی شلوغه ها  [تصویر:  4chsmu1.gif] البته طبق تجربه دو سه تاشون وسط کار حذف میشن  [تصویر:  khansariha%20(56).gif] [تصویر:  4chsmu1.gif]

دقیقا 4chsmu1
تا الان که دوتاشون حذف شدن Khansariha (66)
نقل قول: عین راهبی که فراری اش را فروخت بود قصش  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

عه
راهبی که فراری‌اش را فروخت رو خوندین؟  Khansariha (56)
من تا چند پاه پیش‌فکر میکردم فَراریه ن فِراری 65
خیلی معروف شده، کتاب خوبیه؟ 39
نقل قول: والا ما که از سحر خیزی خیر ندیدیم  [تصویر:  4chsmu1.gif] شما برا چی انقدر مشتاقید [تصویر:  gigglesmile.gif]

اگه شماهم روزتون در بهترین حالت از ساعت ۱۱ شروع میشد، حتما قدر سحرخیزی رو بهتر میدونستین Khansariha (116)
.
.
.
 سپاس شده توسط
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / 165 روز  [تصویر:  Gol.gif]

نقل قول: دمت گرم داداش یا امیرالمومنین  [تصویر:  khansariha%20(69).gif] 

مشغول خوندن چه کتابی هستی؟  [تصویر:  khansariha%20(56).gif] 

خیلی ممنون کارما جان  53
کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار
سیگاری نیستم ولی توش خیلی نکته های خوبی هست که میشه برای ترک خ ا هم ازش استفاده کرد
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
 سپاس شده توسط
نقل قول: این تیکه‌ از کافکا بود [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

آخ که امروز دو تاکتاب اینجوری دیدم 
یکیش طاعون آلبر کامو بود 
یکی هم رشد (این رو قبلا داشتم امروز بیشترش رو خوندم) حس میکنم وسعت ذهنم دو برابر شده  4chsmu1

نقل قول: دیشب کتاب "حالا یک کلاه افتابی قرمز دارم" رو تحت تاثیر این حرف کافکا کنار گذاشتم [تصویر:  4chsmu1.gif]

ای خدا  Khansariha (13)Khansariha (13)
نقل قول: فیلم شرلوک‌هلمز رو از روی داستان هاش ساختن؟ فیلم‌هاش جالبه ولی کتاب تا ب حال ازش ندیده بودم [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

خب پس همون داستان کوتاهه شرلوک هم  4chsmu1
مثلا توی یکی از کتاب هاش 5 تا داستان جدا از هم روایت شده  (نویسندش : سر آرتور کانن دویل) 

نه ربط زیادی به هم ندارن شخصیت ها بیشتر الهام گرفته شدن  53258zu2qvp1d9v 

چطور ندیدید؟ شرلوک هلمز معروف ترین شخصیت داستانی بین تمام کتاب های دنیاست  Khansariha (56)
دومیش هم اگه اشتباه نکنم شخصیت کتاب ناطور دشت بود 

رادیو چهرازی رو سرچ زدم 25 قسمته همونه؟ میخوام شروعش کنم  Khansariha (56)

نقل قول: منم دوست ندارم این سبکو ولی شنود خیلی ترکونده بود دوست داشتم ببینم چیه [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

آها 
نقل قول: دقیقا [تصویر:  4chsmu1.gif]

تا الان که دوتاشون حذف شدن [تصویر:  khansariha%20(66).gif]

تحت تاثیر حرف کافکا؟  4chsmu1
یا کم آوردن جلوی بقیه Khansariha (56)
نقل قول: عه
راهبی که فراری‌اش را فروخت رو خوندین؟  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
من تا چند پاه پیش‌فکر میکردم فَراریه ن فِراری [تصویر:  65.gif]
خیلی معروف شده، کتاب خوبیه؟ [تصویر:  39.gif]

حالا عینا هم شبیه هم نیستنا از این لحاظ که توی اون هم آموزش ها از طریق گفت و گوی استاد و شاگرد تو داستان بود گفتم 

حالا باز شما خوبید من تا مدت ها خود ماشین رو هم فَراری میگفتم  4chsmu1 و بد تر از اون کمری رو هم کَمَری تلفظ میکردم  Khansariha (13)
کتابش آره بدک نیست مطالبش کم و بیش به صورت پراکنده جاهای دیگه هم پیدا میشن ولی رابین شارما قشنگ تر بیانشون کرده  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: اگه شماهم روزتون در بهترین حالت از ساعت ۱۱ شروع میشد، حتما قدر سحرخیزی رو بهتر میدونستین [تصویر:  khansariha%20(116).gif]

شما هم اگه دیفالت پنج و نیم بیدار بودید و دیگه خوابتون نمیبرد قدر خواب صبح رو میدونستید  Khansariha (13)
نقل قول: خیلی ممنون کارما جان  [تصویر:  53.gif]
کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار
سیگاری نیستم ولی توش خیلی نکته های خوبی هست که میشه برای ترک خ ا هم ازش استفاده کرد

Wow چه ایده خفنی رو داری پیاده میکنی  13
بالاخره اعتیاد اعتیاده و راه های درمانش یکی 
خیلی خوشم اومد  53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
ستاره / 10 تیر 1400/ ‌220 روز دوستی با کتاب

تنبلی مادر تموم گناهاست
عادت های اتمی 
بینوایان

نقل قول: دورود ستاره خانم   [تصویر:  303.gif]

اول که ماشالله به مداومت در کتابخوانی و هم تغریک به خاطر تموم کردن کتابتون  [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

خیلی ممنونم ازتون آقای کارما 

نقل قول: فیلم شرلوک‌هلمز رو از روی داستان هاش ساختن؟ فیلم‌هاش جالبه ولی کتاب تا ب حال ازش ندیده بودم [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

من از داستانای شرلوک یکیشو توی نمایشگاه کتاب چند سال پیش خریدم اسمش سگ های باسکرویل بود فکر کنم  از داستانای کلاسیک آقای کانن دویل با چند تا داستان کلاسیک دیگه خریدمش خیلی بود چند باری خوندمش  53258zu2qvp1d9v

یه رمان خارجی سه جلدی خیلی وقت پیش خریدم جلد اولش چنان جذبم نکرد در عین حال دوست ندارم کتاب نخونده تو کتابخونم باشه 
هم دلم میخواد بخونمش هم نه :/
Khansariha (2)

سپاس شده توسط
سلام

بازگشت خودم تبریک میگم 4chsmu1 

البته چندبار صفر شدم ولی در واقعیت اعلام وضعیت کردن یادم رفته 

تاج/10اسفند/1 روز مطالعه
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان