عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

نقل قول: معمولا روی شیشه فروشگاهشون پوستر طرح تخفیفی رو می زنن. من خودم همینطوری متوجه شدم حالا می خوای ببین توی اینترنت شاید توضیحی پیدا کنی. 
متشکرررم عزیزم بچه ها اینجا لیست کتابفروشیای فعال در طرح تابستانه 1400 شهرتون رو میتونید ببینید. امیدوارم همین باشه Khansariha (56) البته اگه هم چنان هزینه نسخه چاپی کتاب واستون بالاست طرح گردونه اپلیکیشن طاقچه رو بهتون پیشنهاد میکنم. کتاب رایگان هم هرچند روز یکبار میذارن.

رزا/ 27 روز دوستی با کتاب
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام
تاج/127 روز دوستی با کتاب
Khansariha (56) Khansariha (66) 
کشف الاسرار __ اسرار هزار ساله
عاشق فاطمه زهرا / ۲۰۵ روز دوستی با کتاب
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام

محسنین / ۱۲۰ روز دوستی با کتاب
 گلستان سعدی

مرور و تأمل در حکایات
2uge4p4

فعالیت گروه استوا
خانم رزا 

آره یادمه خودم که اول کتاب رو دست گرفته بودم چه جوری بود نوع نوشته های  بکمن فرق داره با باقی نویسنده ها و یه کم طول میکشه تا اون ارتباط برقرار شه و اولاش یه کم نچسبه... و حرف هایی که به ظاهر شوخی نیستن ولی میفهمی اینجا طنز آمیزه یه جورایی مثل این که یکی با حالت جدی جوک بگه.. من خودم بار اول با خودم میگفتم طرف فکر کرده خیلی با نمکه کتاب نوشته  14 و همین طور جایی هم که شروع میشه اوه اومده تبلت بخره و آدم هیچی نمیدونه چی به چیه چرا پیر مرده انقدر خرفته و چه قدر رو مخه... ولی بعد فلش بک میزنه و داستان رو تعریف میکنه و این بار که به مغازه میرسه دیگه اون فکر اصلا به ذهن آدم نمیاد من خودم به اونجاش که رسیدم این صورت رو گرفتم ( 53258zu2qvp1d9v )  و گفتم : آخی 4chsmu1 چون اوه برام از اون پیر مرد بد عنق رو مخ به یه پیر مرد نقلی گوگولی تبدیل شده بود  42

امیدوارم یه بار دیگه با حوصله کتاب رو بخونید تجربه خوبیه  Khansariha (69) 

محسنین من یه چی بگم ناراحت نمیشی در مورد سعدی خوندن؟  Hanghead  یعنی میخوام نظر خودمو بگم و بعد نظر تو رو بپرسم   Khansariha (56) 

خودم فکر کنم
8 روز دوستی با کتاب 

شب میام توضیح میدم که چیا دارم میخونم یه مشورتی هم میخواستم باهاتون بکنم  Khansariha (56)
(1400 مرداد 4، 13:17)karma نوشته است:
محسنین من یه چی بگم ناراحت نمیشی در مورد سعدی خوندن؟  Hanghead  یعنی میخوام نظر خودمو بگم و بعد نظر تو رو بپرسم   Khansariha (56) 

سلام  303

نه داداش ، بفرما  302
یه دور قبلاً خوندمش  4chsmu1 دارم دوباره از نو میخونمش .

یه جاهایی زیاده روی داره درکل  Khansariha (56) ...
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / 86 روز / تاریخ تحلیلی اسلام (شهیدی)
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
هارت تنها / ۴۶ روز/۱۸ خرداد ماه
کتاب های معجزه سحرخیزی 
نیروی حال 
گفتگو با خدا 

بنویس تا اتفاق بیوفتد
محسنین
وایسا با سوال شروع کنم  4chsmu1 برا چی سعدی میخونی و روش فکر میکنی؟ توی کتابش دنبال چی هستی؟ 

خودم رو بگم چیا خوندم :
سه گانه ورونیکا راف (سنت شکن، شورشی، هم پیمان) اولین کتابش رو خوندم البته قبلا فیلمش رو دیدم ولی کتاب یه لطف دیگه ای داره و اگه بخوام توی یه جمله بگم... محشره بیشتر از اونی که فکرش رو بکنید  53258zu2qvp1d9v

بعد کتاب وحشی رو دوباره میخوام بخونم : تا حالا از هیچ کتابی به اندازه این لذت نبردم... خیلی خیلی خیلی 
خواستم بگم دوسش دارم ولی گفتم لوس میشه  Khansariha (13) خیلی خیلی خیلی دلنشینه  Khansariha (69)

پریروز یه کتابی به اسم دلایلی برای زنده ماندن رو به عارفه خانم معرفی کردم( با چه اشتیاق و آب و تابی 4chsmu1 ) (کتابش در مورد غلبه بر افسردگیه) نیم ساعت بعدش با خودم گفت کتاب به این خوبی رو چرا خودم گذاشتمش کنار برداشتم و از اول شروع کردم به خوندن حدودای 120 صفحش رو خوندم دیدم 50 صفحه اولش دقیقا همون طوریه که تعریف کردم.. ولی متاسفانه بعدش نه البته کتاب همونه ها رویه هیچ فرقی نکرده ولی همین بده چون چیز زیادی یاد نمیده فقط احساسات رو توضیح میده تا یه جایی جذاب بود ولی از یه جایی به بعد دیگه تکراری شد البته توی مقدمه ذکر شده بود که یه راه مفید برای درمان گفتن و شنیدن و صحبت در مورد افسردگیه و کتاب نوشته شده تا این ها رو با بقیه در میون بزاره.. و یه جورایی بهشون بگه که تنها نیستن و خب باید توقع این روند رو میداشتم حالا باز میخونم ببینم چی میشه 

کتاب تولستوی و مبل بنفش رو هم شروع کردم باز فکر کنم 100  صفحه ای ازش خوندم  کتاب خوبیه بعدا در موردش میگم  Khansariha (56)

یه کتابی هست که باید بخونمش به خاطر انتخاب رشته 
خوشبختانه یا متاسفانه بنده چند پتانسیلی هستم از اونایی که سریع به یه چیز علاقه مند میشه میره داخلش و بعد یه مدت یه عشق جدید پیدا میکنه و میره سراغ اون یکی و به قول معروف از این شاخه به اون شاخه میپره این کتاب راهنمایی برا این جور آوماس که چه جوری از این میل به تنوع و علایق زیادشون استفاده کنن و خوشحال باشن توی جامعه ای که ارزش هاش بر اساس تخصص گراها ساخته شده اینم باز روز های آینده بیشتر میگم  Khansariha (46) 

گفتم میخوام باهاتون مشورت کنم.. بچه ها یه کتاب بهم معرفی کنید  20 ولی نمیدونم چه جور کتابی میخوام مغزم یه داستان مفهومی مثل کوری میخواد ولی ذهنم کشش رو نداره حالا  22 نمیدونم چ کنم  به نظرم یکی از کتاب های مهرداد صدقی خوب باشه  39 شما ها چه پیشنهادی دارید؟؟
سلام سلام
ممنون درمورد توضیحاتت برای مردی به نام اوه کتابم شهر دیگست احتمالا چند ماخ دیگه برش میگردونم خونه 53258zu2qvp1d9v

خببب من یه آدم متعصببب درمورد شعر و نثر خوووب فارسی ام و حافظ و سعدی عشق منن. به همین خاطر دلم خواست فضولی کنم 65 برادر محسنین ادامه بده تامل در آثار این دو بزرگوار راه گشای زندگی و درس زندگیه. 

رمان خوب که ذهنتو درگیر کنه اگه کشش داری جنایت و مکافات فک کنم انتخاب خوبی باشه ولی اگه ذهنت استراحت و شادی میخواد اره با کتابای صدقی موافقم 53258zu2qvp1d9v
#حافظ❤

نقل قول: خببب من یه آدم متعصببب درمورد شعر و نثر خوووب فارسی ام و حافظ و سعدی عشق منن. به همین خاطر دلم خواست فضولی کنم [تصویر:  65.gif] برادر محسنین ادامه بده تامل در آثار این دو بزرگوار راه گشای زندگی و درس زندگیه. 

اصلا بحث رو اینجا آوردم که بقیه هم شرکت کنن  Khansariha (69)

اشتباه نشه من خودم دیوونه شعر و مخصوصا حافظم یه دیوان حافظ برا خودم دارم... اگه بیچاره رو ببینید  Khansariha (13) انقدر خوندمش جلد براش نمونده  4chsmu1 با سعدی هم میونم خوبه کلا شعر خیلی میخونم ولی بحث من اینه که واقعا این ها چیزی برای یاد دادن بهمون دارن؟؟
نقل قول: ممنون درمورد توضیحاتت برای مردی به نام اوه کتابم شهر دیگست احتمالا چند ماخ دیگه برش میگردونم خونه [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

آره حتما بخونیدش  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: رمان خوب که ذهنتو درگیر کنه اگه کشش داری جنایت و مکافات فک کنم انتخاب خوبی باشه ولی اگه ذهنت استراحت و شادی میخواد اره با کتابای صدقی موافقم [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

نه فکر نکنم کشش جنایات و مکافات رو داشته باشم  صدقی کدوم کتاب هاش بهتره؟ سری آبنبات رو چند روز پیش گفتم یه کم این که با لهجه حرف میزنن سخته برام باهاش ارتباط بگیرم ولی طنزش خیلی خوب بود   نظرتون  در مورد بقیه کتاب هاش چیه ؟
نقل قول: برا چی سعدی میخونی و روش فکر میکنی؟ توی کتابش دنبال چی هستی؟ 

سلام و درود مجدد  303

خب داداش ، بگیم چرا شروع کردم به سعدی خوندن ؟

کلا طی یه سری رویداد ها  به عرفان و معرفت علاقه مند شدم 

سعی کردم از اُدَبا و عُرَفا کتاب بخونم   53258zu2qvp1d9v

اندکی از مثنوی معنوی خوندم ، سنگین بود برام  65

یه کتاب بود اسمش عرفان مولانا بود ، اونو خوندم ، بیشتر علاقه مند شدم . مخصوصاً حکایات آموزنده که مفاهیم و روشهای شگفتی برای ی زندگی بهتر داشت .

اما گلستان ، خیلی نکات جالب و آموزنده ای توی حکایاتش دیدم پراکنده ،  همون‌طور که مولانا هم حکایات شگفت انگیزی داشت . رفتم سراغ گلستان یه نسخه که لغات سخت رو معنی کرده و اشعار سختش رو نیز .

رفتم گرفتمش ، و نشستم پی پیدا کردن نکته جدید ، نقد روش زندگیم ، و سنجیدن نظرات و بیانات سعدی با منطق خودم و عرف .

بنظرم نکات خیلی جالبی داره ، ولی بعضی جاها هم منتقدشم .

ولی برایندش از نظر من کتاب پر بار و مثبتیه  2uge4p4

اصلا همین دیباچه گلستان ، آدمو میبره یه دنیا دیگه  809197ps94ijjhwg

چهارتا حکایت هم خدمتت :

دزدی به خانه پارسایی در آمد چندانکه جست چیزی نیافت دل تنگ شد پارسا خبر شد گلیمی که بر آن خفته بود در راه دزد انداخت تا محروم نشود
شنیدم که مردان راه خدای
دل دشمنان را نکردند تنگ
ترا کی میسر شود این مقام
که با دوستانت خلافست و جنگ
مودت اهل صفا، چه در روی و چه در قفا، نه چنان کز پست عیب گیرند و پیشت بیش میرند.
در برابر چو گوسپند سلیم
در قفا همچو گرگ مردم خوار
هر که عیب دگران پیش تو آورد و شمرد
بی‌گمان عیب تو پیش دگران خواهد برد

یاد دارم که در ایام طفولیت متعبد بودمی و شب خیز و مولع زهد و پرهیز شبی در خدمت پدر رحمة الله علیه نشسته بودم و همه شب دیده بر هم نبسته و مصحف عزیز بر کنار گرفته و طایفه ای گرد ما خفته پدر را گفتم از اینان یکی سر بر نمی‌دارد که دوگانه ای بگزارد چنان خواب غفلت برده اند که گویی نخفته اند که مرده اند گفت جان پدر تو نیز اگر بخفتی به از آن که در پوستین خلق افتی.
نبیند مدعی جز خویشتن را
که دارد پرده پندار در پیش
گرت چشم خدا بینی ببخشند
نبینی هیچ کس عاجزتر از خویش

لقمان را گفتند ادب از که آموختی گفت از بی ادبان هر چه از ایشان در نظرم ناپسند آمد از فعل آن پرهیز کردم.
نگویند از سر بازیچه حرفی
کزان پندی نگیرد صاحب هوش
و گر صد باب حکمت پیش نادان
بخواند آیدش بازیچه در گوش

پارسایی را دیدم بر کنار دریا که زخم پلنگ داشت و به هیچ دارو به نمی‌شد. مدت‌ها در آن رنجور بود و شکر خدای عزّوجل علی الدوام گفتی. پرسیدندش که شکر چه می‌گویی؟ گفت: 

شکر آن که به مصیبتی گرفتارم نه به معصیتی.

گر مرا زار به کشتن دهد آن یار عزیز

تا نگویی که در آن دم غم جانم باشد

گویم از بنده مسکین چه گنه صادر شد

کاو دل آزرده شد از من غم آنم باشد

روح آدم رو جلا میدن  53258zu2qvp1d9v
نقل قول:  این کتاب راهنمایی برا این جور آوماس که چه جوری از این میل به تنوع و علایق زیادشون استفاده کنن و خوشحال باشن توی جامعه ای که ارزش هاش بر اساس تخصص گراها ساخته شده اینم باز روز های آینده بیشتر میگم  [تصویر:  khansariha%20(46).gif] 

گفتم میخوام باهاتون مشورت کنم.. بچه ها یه کتاب بهم معرفی کنید  [تصویر:  20.gif] ولی نمیدونم چه جور کتابی میخوام مغزم یه داستان مفهومی مثل کوری میخواد ولی ذهنم کشش رو نداره حالا  [تصویر:  22.gif] نمیدونم چ کنم  به نظرم یکی از کتاب های مهرداد صدقی خوب باشه  [تصویر:  39.gif] شما ها چه پیشنهادی دارید؟؟

اینو حتما بگید من بهش احتیاج دارم vayy
به جایی رسیدم که آچار فرانسه شدم اما متخصص هیچی به حساب نمیام 22 

من کوری رو نخوندم اما کتاب های پائولو کوییلو همیشه یکم فکرین. و البته تعریف سه دختر حوا از الیف شفق رو شنیدم. یکبار از وسطش یجا رو آوردم خوندم خوشم اومد اما دیگه ادامه ندادم 65
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
نقل قول: نه فکر نکنم کشش جنایات و مکافات رو داشته باشم  صدقی کدوم کتاب هاش بهتره؟ سری آبنبات رو چند روز پیش گفتم یه کم این که با لهجه حرف میزنن سخته برام باهاش ارتباط بگیرم ولی طنزش خیلی خوب بود   نظرتون  در مورد بقیه کتاب هاش چیه ؟
منم فقط ابنباتا رو خوندم اونم فقط سری اول و سری دومم یه بار نصفه رها کردم (البته رها کردنش به خاطر مسائل خودم بود نه کتاب)، درمورد لهجش باید بگم این از همون موار اختلاف سلیقه بین آدماست. من تقریبا عاشق تموم لهجه هام  53258zu2qvp1d9v فک کنم نصف حال کردنم با کتاب به خاطر لهجش بود برای من با وجودی که لهجش ربطی به من نداشت خیلی شیرین بود، مغازه خودکشی هم کتاب سبک و تقریبا طنزه. 
من همین جا بگم هر کتابی رو پیشنهاد میکنم لزوما خودم نخوندم. یکی از تفریحاتم خوندن مطلب درمورد کتاباست.
درمورد سعدی و حافظ بلهههههه به نظر من خییییلی میشه مطالب کاربردی و اخلاقی برای زندگی ازشون یاد گرفت. مخصوصا سعدی که اشعارش معروفند به سهل ممتنع بودن (یعنی در عین ساده بودن، گنجاندن مفهوم عمیق به نحو کوتاه و موجز که کار هرکسی نیست) نمونشم همین حکایت هایی که قرار دادند که جداا لذت بردم از خوندنسون اما خب خواهش هم میکنم مطالب طولانی تر رو تو تاپیک های جملات قصار بذارید که بقیه هم استفاده کنند و اینجا گم نشه.
#حافظ❤

عاشق فاطمه زهرا / ۲۰۶ روز دوستی با کتاب
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان