عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

میزگرد و راهکارهای خودکاوی (شخصی و اجتماعی )

(1400 دي 1، 10:53)بنت الهدا نوشته است: سلام   .

ریشه  ریشه  ذهنیتمو  وقتی  خط فکریشو گرفتم فهمیدم اینا باعث میشه  خ ا  کنم   حالا  واقعا  عجیبن  !!! شاید برا شمام باشه 

۱ فک میکنم  اگر خ ا   نکنم  نیاز جنسیمو سرکوب  میکنم  و میشم یک انسان بی حس 
۲ بیشتر ما برا ازدواج  ایده ال گرا هستیم  و فکر  میکنیم باید به تمام  و کمال خود برسیم بعد ازدواج  کنیم خب منم  که تو سن ۲۵ سالگی  فک کنم  به اون جایگاه  ها و موقعیت ها برسم و تا اون موقع که  نمیتونم  خودمو و نیازمو  بکشم  پس خ ا  بهترین راهه هر کسیم وارد زندگیت نمیشه و ارامش  روانت  بهم نمیریزه 

۳ پس من اگر خ ا   نکنم  چطور  نیاز  و خواهش  های  دلمو  رفع  کنم ؟   اصلا  تا کی  یک ماه  دوماه  سه ماه   تا کوجا؟  من که این تنهاییم  برام ابدیه !! 

۴ منکه خانوادم  خیلی  سخت گیرن  اونا که  نمیزارن من حای جایی  برم تو این سن کم  چه  برسه  یه شریک جنسی برا خودم پیدا  کنم  تا از اینام  حرف میشه  میگن ازدواج و نمیفهن  ازدواج فقط نیاز جنسی  نیس  و کلی مسئولیت  و بدبختیو  تعهدو این حرفا  داره   

۵ حالا  کنکور بدم  دانشجو  بشم  اوکی  یه کاری  میکنم  حالا یه نفر چیزی پیدا میکنم   و از طرفیم  دارم بزرگتر میشم  و اینده  نگر  تر   و  با خودم  میگم  منکه  نمیخوام  ازدواج کنم  و عاشق پزشکیم  پس چرا با احساسات  یه بدبخت  بازی  کنم الکی برا رفع نیازم  باهاش  وارد رابطه شم  !؟ 

۶  اصلا  حانیه  تو  یه نفرم  پیدا کردی همه چیش اوکی  بود وقتی تو اوکی نیستی  چی؟!  و همه  اینها ادامه  دارن   

۷ از طرفیم  اون بعد روحانیم  داره رشد  میکنه  و هر بار با خودم میگم  بیخیال  تا قبل  ازدواج  وارد رابطه  نشو  هم گناه  نمیکنی هم  زندگیت  قشنگ تر میشه  و یه نفر مثل خودت  جلوی خودت درمیاد  خودت  خشت  میاد طرف  مقابلت  قبل  تو با همه بوده باشه  فقط برا نیاز جنسی  و اصلا  نفهمه  عشق  چیه؟  

و هزار تا از این دغدغه ها  که تو سن ۱۸ سالگی  ذهن  منو درگیر کردن  من امیدی  برا ترک ندارم  چون  فک میکنم این تنهاییرو ۷ یا ۸  سال  دیگ باید تحمل  کنم تا به ایده ال هام برسم
6، خب شما باید خودسازی کنید تو این مسیر مسئولیت پذیری خودت رو تو خانواده بالا ببری چهارتا کار انجام بدی همین خ ا رو برای مثال ترک کنی و جهاد نفس کنی عزت نفست رو بالا ببری به خود باوری برسی، کتاب های مختلف برای رشد فردی بخونی و عمل کنی تغییر عادت های بد به خوب تغییر نگرش و ذهنیت به ازدواج و زندگی و در آخر این که هیچکسی کامل نیس که از هر لحاظ عالی باشه، پس شما میتونی با کسی ک میخوای ازدواج کنی با صداقت و رو راست بودن اولویت های خودت رو بیان کنی و بگی که مسیر زندگیه من اینه هدفم اینه خودمم اینطوریم اگر عیب و ایرادی تو اخلاق و رفتار هم هست بگی که البته اینا برمیگرده به ازدواج و... که خودت باید بیشتر تو اینا تحقیق کنی ازدواج درست و صحیح و...
اللهم عجل لولیک الفرج  302

بر آن عهد که بستم هستم 27 /04 / 1401
عید غدیر خم ‌18 /12 /1443
 سپاس شده توسط
(1400 دي 1، 10:53)بنت الهدا نوشته است: سلام   .

ریشه  ریشه  ذهنیتمو  وقتی  خط فکریشو گرفتم فهمیدم اینا باعث میشه  خ ا  کنم   حالا  واقعا  عجیبن  !!! شاید برا شمام باشه 

۱ فک میکنم  اگر خ ا   نکنم  نیاز جنسیمو سرکوب  میکنم  و میشم یک انسان بی حس 
۲ بیشتر ما برا ازدواج  ایده ال گرا هستیم  و فکر  میکنیم باید به تمام  و کمال خود برسیم بعد ازدواج  کنیم خب منم  که تو سن ۲۵ سالگی  فک کنم  به اون جایگاه  ها و موقعیت ها برسم و تا اون موقع که  نمیتونم  خودمو و نیازمو  بکشم  پس خ ا  بهترین راهه هر کسیم وارد زندگیت نمیشه و ارامش  روانت  بهم نمیریزه 

۳ پس من اگر خ ا   نکنم  چطور  نیاز  و خواهش  های  دلمو  رفع  کنم ؟   اصلا  تا کی  یک ماه  دوماه  سه ماه   تا کوجا؟  من که این تنهاییم  برام ابدیه !! 

۴ منکه خانوادم  خیلی  سخت گیرن  اونا که  نمیزارن من حای جایی  برم تو این سن کم  چه  برسه  یه شریک جنسی برا خودم پیدا  کنم  تا از اینام  حرف میشه  میگن ازدواج و نمیفهن  ازدواج فقط نیاز جنسی  نیس  و کلی مسئولیت  و بدبختیو  تعهدو این حرفا  داره   

۵ حالا  کنکور بدم  دانشجو  بشم  اوکی  یه کاری  میکنم  حالا یه نفر چیزی پیدا میکنم   و از طرفیم  دارم بزرگتر میشم  و اینده  نگر  تر   و  با خودم  میگم  منکه  نمیخوام  ازدواج کنم  و عاشق پزشکیم  پس چرا با احساسات  یه بدبخت  بازی  کنم الکی برا رفع نیازم  باهاش  وارد رابطه شم  !؟ 

۶  اصلا  حانیه  تو  یه نفرم  پیدا کردی همه چیش اوکی  بود وقتی تو اوکی نیستی  چی؟!  و همه  اینها ادامه  دارن   

۷ از طرفیم  اون بعد روحانیم  داره رشد  میکنه  و هر بار با خودم میگم  بیخیال  تا قبل  ازدواج  وارد رابطه  نشو  هم گناه  نمیکنی هم  زندگیت  قشنگ تر میشه  و یه نفر مثل خودت  جلوی خودت درمیاد  خودت  خشت  میاد طرف  مقابلت  قبل  تو با همه بوده باشه  فقط برا نیاز جنسی  و اصلا  نفهمه  عشق  چیه؟  

و هزار تا از این دغدغه ها  که تو سن ۱۸ سالگی  ذهن  منو درگیر کردن  من امیدی  برا ترک ندارم  چون  فک میکنم این تنهاییرو ۷ یا ۸  سال  دیگ باید تحمل  کنم تا به ایده ال هام برسم

7 روی بعد روحانیت کار کن نماز های اول وقت قرآن خوندن تفکر و تدبر، جهاد نفس، تقویت ایمان، دعا در تعجیل ظهور،
ارتباط درونی با خدا و اهل بیت و عمل کردنه حقیقی، قطعا تو آینده هم کسی که وارد زندگیت میشه تشابه دارید باهم و توی یه طبقه عقایدی و آگاهی که هم سطح با هم هستید قرار می‌گیرد،

این دغدغه هایی که میگی هممون داریم من خودم 18 سالمه کنکور دارم و هممون دلمون میخواد که با یک شخص جنس مخالف ارتباط داشته باشیم و کلی فکر و دلیل و منطق برای وجودش و داشتنه رابطه اما اینا همشون پوچه و هیچ نتیجه ای جز بدبختی نداره، جز آسیب نداره، منم فکر می کردم با خودم تا درس بخونم سربازی برم کار پیدا کنم پول دربیارم اووووو تا اون موقع من چیکار کنم چطوری کنترل کنم و... اما میشه و شدنیه و نباید انقدر سخت گرفت برای ازدواج باید ایمان داشت به خدا و خدا کمک می کنه فکر کردن به اینا جز ناامیدی نداره انقدر آینده نگری هم خوب نیس فعلا فکره خ ا نکردم تو امروز باش نه یک ماه دیگه پاکی امروز مهمه نه هفته دیگه بشم فلان قدر پاک شاید فردا وسوسه شدم و خراب شد پس حال رو دریاب انقدر ک بری تو فکره آینده به جایی نمیرسی توکلت به خدا باشه و توی ترک هیچوقت ناامید نشو... زیاد شعاری حرف زدم ببخشید ?
یا علی
اللهم عجل لولیک الفرج  302

بر آن عهد که بستم هستم 27 /04 / 1401
عید غدیر خم ‌18 /12 /1443
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان