عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

در مورد دخترایی که مذهبی هستن و پایبند به نماز معمولا میشه فهمید
شایدم چیزی که شما میگید درست باشه و خیلی ها درگیر باشن و من خیلی خوشبین هستم
اما اینکه کسی ماهانه خ. ا انجام بده نمیتونم باور کنم چون خ.ا ذاتا اعتیاد آور هست 

و اما حرف من این نبود که خانمها نیاز ندارن. دارند و قطعا نیاز عاطفی شدید تر هم هست
حرف من اینه که این نیاز مدیریت بشه و در مورد ازدواج اگه سخت گیری صورت نگیره میره سر خونه و زندگیش
و به خاطر همین عاطفی بودن اصلا موافق صیغه و این حرفا نیستم حتی اگه مد بشه چون یه جورایی کلاه شرعی هست برای دوست دختر و پسر و هیچ تضمینی برای آسیب ندیدن دختر نیست
 سپاس شده توسط
کلاه شرعی!!!من دیگه حرفی ندارم بزنم
 سپاس شده توسط
نقل قول: خب دوستان عزیز مشارکت کننده، با تشکر از موارد خوبی که مطرح کردین، باید بگم حرف های 123Sanaz123 یه نوع چالشه که باید جواب داده بشه. شاید این سؤال همه ما باشه. برای خودم هم بارها مطرح شده و جوابی براش پیدا نکردم. فارغ از اینکه خ.ا عوارض خیلی بدی داره که ترک رو اجتناب ناپذیر میکنه، خب من اگر نخوام خ.ا کنم، باید چکار کنم؟ این نیازی که در من وجود داره، چطور باید جواب داده بشه؟ حتماً می فرمایید ازدواج کن. این درست. اصلاً برای من که مرد هستم، ازدواج کردن یه پیشنهاده. اصلاً شاید راه های شرعی دیگه هم برام وجود داشته باشه. اما یه دختر خانم باید چکار کنه؟ حتماً می فرمایید باید خودش رو نگه داره تا ان شاءالله یه همسر مناسب پیدا بشه. اومدیم و اصلاً هیچ پسری نیومد خواستگاریش که فکر کنم این فرضیه در شهرهای بزرگ، بعید نیست. یا خواستگار اومد و مناسب اون دختر نبود و فرصت ازدواج براش اصلاً فراهم نشد. حالا می فرمایید این دختر باید چکار کنه؟ از طرفی که خ.ا حرامه و از طرف دیگه میل ج.ن.س.ی وجود داره. باید چکار کرد که هم به این نیاز، جواب داده بشه و هم نافرمانی خدا در اون نباشه؟

خب فکر کنم سوال اصلی این بود
یه خانم یا حتی یه آقا شرایط ازدواج رو نداره، نیاز جن. سی داره و نمی تونه و نمی خواد هم  ریاضت بکشه (خوب می دونیم که ریاضت کار راحتی نیست و مشکلات خودش رو داره) و اینکه ههمون خوب می دونیم مقابله کردن این نیاز هم چقدر انرژی می طلبه و عوارض خودش رو داره.
این طرف چیکار کنه؟
خ.ا رو انتخاب کنه؟
تن به روابط نامشروع بده؟
اومد سرش رو با کا رو درس و ... مشغول کرد ولی بازم یادش نرفت که یه نیازی هم داره
حالا برای این خانم یا آقا شرایط ازدواج موقت فراهم شد؟
یعنی گناه و زشت هست که یه همچین موردی رو قبول کنه

بحث سر اینه که نه اینکه کلا ازدواج موقت بشه جایگزین ازدواج دائم
قرار نیست تنها شرایط خودمون رو ببینیم و فقط از این دریچه بهش نگاه کنیم
مثلا شاید یکی مثل من نوعی ترجیح بدم ریاضت رو انتخاب کنم یا این قدر این نیاز بهم فشار نیاره که بخوام به این راه حل فکر کنم یا...
اما نمیشه که اینو به همه تعمیم داد، همه که مثل هم نیستند بعضی ها تمایلاتشون زیاده وواقعا اذیت هستند؛ حق هم نداریم قضاوت یا سرزنششون کنیم
خب باید یه راه حل شرعی برای این مدل افراد وجود داشته باشه وگرنه به احتمال زیاد به فساد کشیده میشند
(1398 بهمن 11، 1:35)Queen نوشته است:
نقل قول: خب دوستان عزیز مشارکت کننده، با تشکر از موارد خوبی که مطرح کردین، باید بگم حرف های 123Sanaz123 یه نوع چالشه که باید جواب داده بشه. شاید این سؤال همه ما باشه. برای خودم هم بارها مطرح شده و جوابی براش پیدا نکردم. فارغ از اینکه خ.ا عوارض خیلی بدی داره که ترک رو اجتناب ناپذیر میکنه، خب من اگر نخوام خ.ا کنم، باید چکار کنم؟ این نیازی که در من وجود داره، چطور باید جواب داده بشه؟ حتماً می فرمایید ازدواج کن. این درست. اصلاً برای من که مرد هستم، ازدواج کردن یه پیشنهاده. اصلاً شاید راه های شرعی دیگه هم برام وجود داشته باشه. اما یه دختر خانم باید چکار کنه؟ حتماً می فرمایید باید خودش رو نگه داره تا ان شاءالله یه همسر مناسب پیدا بشه. اومدیم و اصلاً هیچ پسری نیومد خواستگاریش که فکر کنم این فرضیه در شهرهای بزرگ، بعید نیست. یا خواستگار اومد و مناسب اون دختر نبود و فرصت ازدواج براش اصلاً فراهم نشد. حالا می فرمایید این دختر باید چکار کنه؟ از طرفی که خ.ا حرامه و از طرف دیگه میل ج.ن.س.ی وجود داره. باید چکار کرد که هم به این نیاز، جواب داده بشه و هم نافرمانی خدا در اون نباشه؟

یه خانم یا حتی یه آقا شرایط ازدواج رو نداره، نیاز جن. سی داره و نمی تونه و نمی خواد هم  ریاضت بکشه (خوب می دونیم که ریاضت کار راحتی نیست و مشکلات خودش رو داره) و اینکه ههمون خوب می دونیم مقابله کردن این نیاز هم چقدر انرژی می طلبه و عوارض خودش رو داره.
این طرف چیکار کنه؟
خ.ا رو انتخاب کنه؟
تن به روابط نامشروع بده؟

مثلا شاید یکی مثل من نوعی ترجیح بدم ریاضت رو انتخاب کنم یا این قدر این نیاز بهم فشار نیاره که بخوام به این راه حل فکر کنم یا...
اما نمیشه که اینو به همه تعمیم داد، همه که مثل هم نیستند بعضی ها تمایلاتشون زیاده وواقعا اذیت هستند؛ حق هم نداریم قضاوت یا سرزنششون کنیم
خب باید یه راه حل شرعی برای این مدل افراد وجود داشته باشه وگرنه به احتمال زیاد به فساد کشیده میشند

همین :  daghighan
 سپاس شده توسط
خسته نباشید دوستان 
خدا قوت
من فقط یه جمله دارم 
اگر دختری تن به ازدواج موقت بده 
مسلما دیگه دختر نیست
و
کلا گزینه ازدواج دائم خودشو از دست میده
متاسفم ولی این یه حقیقت
ببخشید
نمیخواستم انقدر صریح و واضح بگم
ولی مجبور شدم
بازم معذرت
 سپاس شده توسط
اگه به فساد هم کشیده بشه خیلی چیزهارو از دست میده
(1398 بهمن 11، 2:42)Queen نوشته است: اگه به فساد هم کشیده بشه خیلی چیزهارو از دست میده

منظور از فساد چیه
اکر منظور زنا است که خب همون موقت خوبه
اگر منظور خ.ا به نظرم این خ.ا تو آینده دختر تاثیر کمتری داره تا اون موقت
نمیدونم شاید من اشتباه میکنم
اما فکر کنم از همون اول اسلام هم این گزینه ازدواج موقت یک گزینه خوب برای مرداها است
اصلا دیدش خانم ها نیس
البته اینو باید یکی که کارشناس دینی هست جواب بده
من فقط نظرمو گفتم

میدونم دین اسلام دین کاملی
میدونم همه چی را حساب کرده
تو خیلی از موارد بهم ثابت شده
ولی تو این مورد منم راه حل را گم کردم

هر چند بهم ثابت شده رابطه ای که توش حرف از ازدواج نباشه فقط ضربه روحیه همین
عزیزم درسته الان عرف و فرهنگ جامعه این رو نمی پذبره و تقریبا یه راه حل غیر عملی هست

ازدواج موقت هم آسیبهای خودش رو داره ولی شاید نسبت به روابط بی قید و شرط به مراتب خیلی کمتر باشه
(1398 بهمن 11، 0:58)Sadegh_ra نوشته است: حتی ما پسرا که شاید خیلی باز تر درمورد این جور مسائل با همدیگه حرف میزنیم همیشه حواسمون هست که خودمونو هَوَل و ح.ش.ر.ی و معتاد جنسی نشون ندیم و تظاهر کنیم که خودارضایی هیچوقت آسیبی به زندگیمون وارد نکرده و اون نیست که کنترل مارو بدست گرفته،ماییم که با این کار سرخوشی خودمون رو بیمه کردیم‌،هممون به شدت در عذابیم از اینکه نمیتونیم ترکش کنیم و با این حال با هیجان درمورد پورن استار هایی که میشناسیم صحبت میکنیم و اونارو به هم معرفی میکنیم...

هیچوقت فلسفه ی این و نفهمیدم ک آقایون چ علاقه ای ب این حرف زدن ها دارن.مثلا تو دخترا قطع ب یقین بالای ۶۰ درصد دختها وقتی جمع میشن اصلا در مورد اتفاقات و تصاویر منشوری اصلا حرف نمیزنن.اگرم درگیر باشن کسی خبر ندلره و حتی اگر کسی هم در مورد ی بازگیر فیلم های مستهجن حرف بزنه یا سکوت میکنن یا طرف و نهی میکنند Hanghead
(1398 بهمن 11، 1:26)لئا نوشته است: در مورد دخترایی که مذهبی هستن و پایبند به نماز معمولا میشه فهمید
شایدم چیزی که شما میگید درست باشه و خیلی ها درگیر باشن و من خیلی خوشبین هستم
اما اینکه کسی ماهانه خ. ا انجام بده نمیتونم باور کنم چون خ.ا ذاتا اعتیاد آور هست 

و اما حرف من این نبود که خانمها نیاز ندارن. دارند و قطعا نیاز عاطفی شدید تر هم هست
حرف من اینه که این نیاز مدیریت بشه و در مورد ازدواج اگه سخت گیری صورت نگیره میره سر خونه و زندگیش
و به خاطر همین عاطفی بودن اصلا موافق صیغه و این حرفا نیستم حتی اگه مد بشه چون یه جورایی کلاه شرعی هست برای دوست دختر و پسر و هیچ تضمینی برای آسیب ندیدن دختر نیست

چ ربطی داره؟: ) سه سطر نوشتم تهش پاک کردم.فقط الله اکبر میگم: ) آخه این چ حرفیه  Khansariha (13)
دقیقا اگر دقت کنی خیلی ها هستن ک سرشون گرم درس و زندگیه و آدم موفقی هم هستند ولی ماهی ی بار خ ا رو دارن 53258zu2qvp1d9v
منم موافق مورد مدیریت هستم،ولی چجوری؟مسئله اینه: )
در مورد ازدواجم واقعا کم کم جوری ازدواج ها تغییر کردن ک الان دیگه نمیشه ب طرف بگی فلان مراسم و نداشته باشیم.مثلا من خودم تو خانواده ای هستم ک جهیزیه و فلان مراسم و فلان کادو نباشه چشم عروس و دامادو درمیارن انقدر میگن 22

(1398 بهمن 11، 1:35)Queen نوشته است:

این طرف چیکار کنه؟
خ.ا رو انتخاب کنه؟
تن به روابط نامشروع بده؟

تا جایی ک من میدونم میگن زود ازدواج کردن خوبه.مثلا دقت کنی خیلی از مذهبی ها دخترشون و ۱۸ نشده میفرستن خونه بخت ولی من مخالفم.با این ازدواج زود هنگام از نظر من استقلال دختر و حضور موفقش در جامعه گرفته میشه  Hanghead
حالا دیرم ازدواج کنیم مثلا بگیم ۳۰ .دختر تا ۳۰ سالگی ی کاری ی علمی ی حرفه ای یاد میگیره و میاد خونه بخت ولی این موقع هم خارج از نیاز جنسی مشکلاتی پیش میاد.
واقعا تو این فاصله از بلوغ تا ازدواج هیچ جوره جوابی برای نیاز در مورد دختران وجود نداره.و یا باید اراده ی قوی بای مدیریت داشته باشن یا نمیدونم....
(1398 بهمن 11، 2:06)123Sanaz123 نوشته است: خسته نباشید دوستان 
خدا قوت
من فقط یه جمله دارم 
اگر دختری تن به ازدواج موقت بده 
مسلما دیگه دختر نیست
و
کلا گزینه ازدواج دائم خودشو از دست میده
متاسفم ولی این یه حقیقت
ببخشید
نمیخواستم انقدر صریح و واضح بگم
ولی مجبور شدم
بازم معذرت

قطعا ازدواج موقت برای آقایون ی پاسخ ب نیازشون هست ولی برای ی خانم ب همون قطعیتی ک میگیم برای آقایون مثبته ب همون قطعیتم برای خانم ها این جواب منفیه: )
کلا ازدواج موقت شخصیت ی خانم و زیر سوال میبره.ازدواج موقت برای ی خانم توهین هست: )
(1398 بهمن 11، 6:52)123Sanaz123 نوشته است:
(1398 بهمن 11، 2:42)Queen نوشته است: اگه به فساد هم کشیده بشه خیلی چیزهارو از دست میده

منظور از فساد چیه
اما فکر کنم از همون اول اسلام هم این گزینه ازدواج موقت یک گزینه خوب برای مرداها است
اصلا دیدش خانم ها نیس
من فقط نظرمو گفتم

منم موافقم: )
کاش یکی بود ک خیلی میفهمید و ی جوابی بهمون میداد.
وقتی میگیم دین اسلام کامله.خب این دین برای دختری ک شرایط ازدواجش فراهم نیست چ پاسخی برای نیازش گذاشته؟؟؟

پ ن:دیشب ی ساعت نوشتم نوشتم تهش متنم پرید  Khansariha (60) 
 سپاس شده توسط
سلام

به همگی توصیه می کنم کتاب «دختران به عفاف روی می آورند» رو مطالعه بفرمایید.
به موضوع این تاپیک مربوط میشه. لینک دانلود

[تصویر:  002.jpg]

در پناه حق
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
(1398 بهمن 13، 18:17)صادقین نوشته است: سلام

به همگی توصیه می کنم کتاب «دختران به عفاف روی می آورند» رو مطالعه بفرمایید.
به موضوع این تاپیک مربوط میشه. لینک دانلود

[تصویر:  002.jpg]

در پناه حق
یا علی

ممنون از پیشنهادتون  53 
اما کاش خودتون خلاصه ای از کتاب رو پست میکردین تا اطلاعاتمون بالا بره.چون کتابی ک پیشنهاد دادین وقت میخواد و فکر ممیکنم همه وقت داشته باشن و بتونن ک بخونن‌.
پ ن:ی جست و جوی لحظه ای در مورد کتاب انجام دادم،خب ظاهرا خانم نویسنده تحقیقات و مصاحبه های زیادی با افراد مختلفی انجام داده ک نتیجه ش شده کتاب معرفی شده: )
کتاب جالب توجهی هست اما طبق خلاصه هایی ک تو نت خوندم بیشتر در مورد عفاف و پوشش و نوع نگاه ب خانم ها هستش.البته اگر اشتباه نکنم 53258zu2qvp1d9v

خلاصه ی کلی:بخش اول کتاب در صدد است ضمن مرور آنچه در حال حاضر در آمریکا در زمینه دختران و زنان رخ داده است، تصویر روشنی از ترویج بی‌بندوباری و آزادی جنسی که خواست موج سوم فمینیسم است، ارائه کند و توضیح دهد که چگونه نسل جدیدی در آمریکا در حال شکل‌گیری است که خواسته‌هایش با گذشتگان متفاوت است و به دنبال گمشده خود می‌گردد. نسل جدید دختران امروز آمریکا می‌خواهند چیزی نباشد که والدینشان بوده‌اند و در تلاشند با خویشتن‌داری، زندگی عاقلانه و عفیفانه را در پیش گیرند و رابطه خصوصی را تا شروع زندگی دائمی به تعویق بیاندازند. آن‌ها می‌خواهند سبک زندگی و نوع پوشش خود را تغییر دهند.

در بخش دوم که توسط خانم نانسی لی دموس نگاشته شده است، نویسنده صفات زنان ناسالم و نادان را که با بی‌خردی و هرزگی، خود و خانواده و پی آن جامعه را ویران می‌کنند، معرفی می‌نماید و با طرح سؤالاتی، ذهن خواننده را برای این پرسش آماده می‌کند که آیا در این دنیای شهوانی، انسان‌های با بصیرت هستند یا خیر؟

نویسندگان دو بخش اول، دو اندیشمند یهودی و مسیحی هستند که وضعیت حیا و عفت را در آمریکا به چالش کشیده و تأثیر فمینیسم بر ارزش‌های اخلاقی را مورد بررسی قرار داده‌اند. این امر نشان دهنده آن است که ادیان آسمانی در جریانی مشترک از مدافعان سرسخت عفاف هستند و بر همین اساس نیز از جمله منتقدان اصلی فمینیسم و… و رد آن در موضوع انقلاب جنسی، پیروان ادیان هستند.

بخش سوم این کتاب اخلاق جنسی در آموزه‌های اسلامی پرداخته شده است که توسط خانم زهرا آیت‌اللهی به رشته تحریر درآمده است. در بخش سوم بیان شده است که معارف ناب اسلامی بر رعایت ارزش‌های اخلاقی در مسائل جنسی توصیه فراوانی کرده است و اسلام بقای خانواده‌ها را در گروی رعایت اخلاق جنسی و رفتارهای صحیح و معقول جنسی می‌داند.
مرسی از آقای صادقین 49-2

بقیه دوستان کجان؟؟ 39
طبق قوانین تاپیک موضوع در پایان نیاز ب جمع کردن و هایلایت کردن اطلاعات مهم داره 53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
پیروی بحث‌هایی که اخیرا توی اورژانس کانون شکل گرفته، لازم دونستم کمی در موردش صحبت کنم:

۱- موردی نبوده که توی رهروان مطرح بشه و برادران رهروان با تمام وجود برای حل کردنش تلاش کنن.
مطمئنم چنین موضوعی هم توی نسیم حیات برقرار هست.

۲- بهتر بود موضوعات در جایی غیر از اورژانس، مثل اینجا، پیگیری می‌شدن.

۳- هر کسی عقیده‌ای داره و هر عقیده‌ای تا اونجا که جان و مال انسان‌ها رو به خطر نندازه، محترمه.
کسی نمیتونه بخاطر اینکه آقای x نوشابه‌ی زرد دوست داره و نه نوشابه‌ی مشکی، برای ایشون مجازات تعیین کنه!
پس به عقاید همدیگه احترام بزاریم.

۴- اگر مدیرها بعضی کلمات مثل فی×،لتـر یا مشابه اونها رو ویرایش یا حذف می‌کنن فقط و فقط بخاطر از دسترس خارج نشدن کانون هست.
قدیمی‌ها بهتر در جریان این یک مورد هستن. خصوصا اینکه در همین اواخر یک سری اتفاقات مشابه افتاد.

۵ - لطفا احترام به همدیگه رو توی هیچ شرایطی فراموش نکنیم.
متاسفانه این اتفاق یکبار برای خودم افتاد و بابتش سخت پشیمون شدم...
ما مثل یک خونواده‌ایم. این رو هیچوقت یادمون نره. خونواده‌ها توی سختی‌ها و مشکلات در کنار همدیگه‌ان...
53

پی‌نوشت:
صرفا چیزهایی بود که توی ذهنم شکل گرفته بود و لازم دیدم که بگم. روی سخنم با همه‌ی دوستان کانونی بود.
 سپاس شده توسط
سلام
تشکر از سرکار خانم آتریسا به خاطر نقل مقدمه

این کتاب رو به این خاطر توصیه کردم چون موضوع این کتاب درباره دخترانی در جامعه غرب هست که می خوان پاکدامنی پیشه کنند.
اما جامعه غربی ابتذال رو جلوی پای اون ها گذاشته.

همون طور که توی کتاب هم اشاره شده دختران بیشترین آسیب رو از روابط نامشروع می بینند اما جرئت نمی کنند حرفی بزنند.

موضوع این کتاب درباره‌ی عفت و پاکدامنی زن در جامعه غربی هست.
که بخشی هم مربوط به نوع لباس و پوشش خانم هاست که نماد وقار و شخصیت اون ها هست.
تاکید این کتاب روی اشتراکات بین ادیان هست.

نویسنده بخش اول کتاب توضیح داده که چه طور به فکر نوشتن این مطلب افتاده.
چون معتقد بوده جامعه غربی برای دختران پاکدامن که حاضر نیستند با مردها ارتباط داشته باشند، محدودیت داره.

در ادامه توضیح داده به خاطر نوشتن کتاب و مقاله در این باره چه قدر توی رسانه ها بهش توهین و بی احترامی شده.
و بهش برچسب های اهانت آمیز زدند.

همون طور که شما اشاره کردید این کتاب حاصل مصاحبه ها و ایمیل ها و تحقیقات میدانی نویسنده از اوضاع دختران جامعه غربی هست.

توجه دوستان رو به چند برش از این کتاب که قابل تامل هست جلب می کنم:

- «واقعیت این است که والدین نیز با فشار اجتماعی زیادي مواجه اند و غیر ارزشها را بر فرزندان خویش تحمیل می کنند.
پیاژه مادر چند نوجوان در شیکاگو است. او یکی از والدین استثنائی است و باورهاي خاصی دارد زیرا در حالی که حدود دو سوم والدین در
محله آنها موافق پارتی هاي مختلط شبانه براي فرزندانشان هستند، او می گوید دخترم به یک پارتی شبانه دعوت شده بود. والدین 
قرار گذاشته بودند در خانه بمانند و فکر می کردند فرستادن بچه ها به این پارتی ها کار درستی است. در چنین شرایطی باید چه
کار می کردم؟ اول با والدین دیگر بچه ها صحبت کردم، تا از این کار منصرف شوند. ولی آنها گفتند: ول کن بابا، آیا دوست نداري فرزندانت چیزهایی را که تو در دانشگاه تجربه کردي، در خانه تجربه کنند؟ گفتم: یک لحظه صبر کنید، مهم نیست ما در دانشگاه چه می کردیم امَا همه آن با
احساس گناه شدید همراه بود چرا که می دانستیم این کارها با اصول و عقاید والدینمان در تضاد است. اگر بخواهیم از بُعد مذهبی
به مسئله نگاه کنیم می ببنیم که با انتخاب گزینه اي که ما را از خدا دور می کند تصمیم گرفته ایم بین خود و خدا مانعی قرار دهیم
و این حس بدي در انسان ایجاد می کند. اگر به فرزندانمان آموزش ندهیم که مسائل اخلاقی را در روابط خود رعایت کند موجب
محرومیت آنها از برخی چیزها شده ایم و این به آنها آسیب می زند. در این صورت، آنها مسائل مورد نیازشان را از شما دریافت می کنند.»

- لارن شانزده ساله، دختري دوست داشتنی است که در ایالت ایندیاناپولیس زندگی می کند. او از شاگردان ممتاز مدرسه خویش است و از پارتی هاي مختلط شبانه منزجر می باشد و در این باره می گوید: 

«من از وجود این پارتی ها متأسفم. نمی دانم چرا باید یک دختر حتی کمترین تمایلی داشته باشد به اینکه شب را با یک عده پسر سپري کند» 
او حس واقعی خود را با من در میان می گذارد: «علاقه مندم با دوستان خود به روش دخترانه خوش بگذارنم»
او از پارتی هاي شبانه حذر می کند چون می داند ممکن است دختران در آنجا، تحت فشار دیگران وادار به انجام هرکاري بشوند.

او دوستان زیادي داشته که در چنین شرایطی قرار گرفته اند و مجبور به انجام کارهایی شده اند که پشیمانی به دنبال داشته است. لارن درد دل می کند و می گوید در مدرسه به او و امثال او که حاضر به برقراري رابطه دوستی با پسران نیستند، برچسب «اُمل» می زنند.

لارن به داستان یکی از دوستان بی بند و بارش اشاره می کند که اکنون به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی رو آورده و حفظ آبرو برایش مشکل شده است. لذا لارن به دوستانش اعلام کرده است:
«نه!! من نمی خواهم چنین کارهایی انجام دهم. من احترام خود را حفط می کنم»

در این کتاب اشاره شده که پدر و مادرها بچه هاشون رو تشویق می کنند به ارتباط با پسرها.
اما دخترها از این موضوع ناراحتند چون معتقدند کرامتشون پایمال میشه.

لذا سعی می کنند رفتارهای مبتذل والدینشون رو زیر سوال ببرند.

در کل اگر بخواهیم از این کتاب درسی بگیریم این هست که رسم و رسومات نادرستی که باب شده به خصوص در مورد ازدواج رو انجام ندیم.
احتیاج نیست به پدر و مادر و خانواده بی احترامی کنیم. بلکه میشه با منطق و دلیل، به راه هایی که دین برای ما گذاشته عمل کنیم.

توی کتاب به یک خانم دیگه اشاره شده و گفته که حتی به خاطر پاکدامنی به او و خانواده اش بی احترامی می کردند.
و حتی گوجه فرنگی و تخم مرغ سمتش پرت می کردند.

این درس برای ماست که سعی کنیم در محیط جامعه و دانشگاه به دین و پاکدامنی اهمیت بدیم و وارد روابط غیر شرعی با نامحرم نشیم.
و از تمسخر نهراسیم.

ممنونم از همگی53
در پناه حق
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام علیکم  103

با جمع بندی پست های بحث اخیر میز گرد همراهمون باشین تا بتونیم با کمک شما دوستان عزیز ب جواب روشن و کاملی در مورد سوال موجود برسیم  53258zu2qvp1d9v  
چون پست ها مربوط ب چند ماه گذشته هست و خوندن پست ها ممکنه طولانی باشه ب همین دلیل هایلایت ها رو بخونین میتونین ب طور جامع از بحث چندماه پیش خبردار شین  53258zu2qvp1d9v
جمع بندی تو دوتا پست مجزا هست :بخش اول مربوط ب راه حل های ارائه شده هست.بخش دوم متاسفانه بحث رفته تو حاشیه و ازدواج موقت مرکز اصلی بحث ها شده .
امیدوارم با خوندن هایلایت ها و آگاهی بیشتر از بحث های مطرح شده بتونیم بیشتر کمک کنیم تا ابهام های موجود راجع ب این بحث رفع شه و انشاءلله بریم برای بحث بعدی Confetti

پ ن:هایلایت های قرمز رنگ ،جملاتی هستند ک ب نظرم نقد بیشتری بهشون وارده و فکر می کنم ک مخالف بیشتری داشته باشند تا موافق : )

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

Khansariha (56)         سوال    Khansariha (56)

[quote pid='475278' dateline='1579858001']
  فارغ از اینکه خ.ا عوارض خیلی بدی داره که ترک رو اجتناب ناپذیر میکنه، خب من اگر نخوام خ.ا کنم، باید چکار کنم؟ این نیازی که در من وجود داره، چطور باید جواب داده بشه؟ حتماً می فرمایید ازدواج کن. این درست. اصلاً برای من که مرد هستم، ازدواج کردن یه پیشنهاده. اصلاً شاید راه های شرعی دیگه هم برام وجود داشته باشه. اما یه دختر خانم باید چکار کنه؟ حتماً می فرمایید باید خودش رو نگه داره تا ان شاءالله یه همسر مناسب پیدا بشه. اومدیم و اصلاً هیچ پسری نیومد خواستگاریش که فکر کنم این فرضیه در شهرهای بزرگ، بعید نیست. یا خواستگار   اومد و مناسب اون دختر نبود و فرصت ازدواج براش اصلاً فراهم نشد. حالا می فرمایید این دختر باید چکار کنه؟ از طرفی که خ.ا حرامه و از طرف دیگه میل ج.ن.س.ی وجود داره.   باید چکار کرد که هم به این نیاز، جواب داده بشه و هم نافرمانی خدا در اون نباشه؟

[/quote]

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(1398 بهمن 7، 0:58)Sadegh_ra نوشته است:  در شرایط مختلف نظر آدم عوض میشه،وقتی دوره‌ی ترک رو تموم میکنیم میتونیم تا زمانی که وقت ازدواجمون برسه،دوره‌ی سالیتیود رو بگذرونیم ینی دوره‌ی خلوت درونی خودمون با خدا،بجای اینکه از مجردی رنج ببریم سعی کنیم تا قبل ازدواج خودمونو کامل و کامل تر کنیم تا هم آدم بهتری رو جذب خودمون کنیم و هم آمادگی زیادی کسب کنیم واسه زندگی دو نفره،مثلا برای خود من که علاقه‌ی زیادی به کتابای روانشناسی دارم ممکنه این دوره‌ی قبل ازدواج بتونم کتابای زیادی بخونم و واسه زندگی دونفرم خیلی چیزارو یاد بگیرم و پخته تر بشم...اما خب فشار عصبی ای که ازدواج نکردن به همراه خودش داره رو نمیشه کتمان کرد،راستش بنظر من اینطور مواقع ازدواج موقت هم میتونه یکی از راه هایی باشه که دین اسلام روبروی ما گذاشته اما خب بخاطر اینکه بحث اعتقادی پیش نیاد ترجیح میدم صحبتی ازش نکنم

دوستان عزیز اگر در مورد سالتیود اطلاع داشتن لطفا جزئی تر در موردش برامون توضیح بدن.من تو سرچ هام متاسفانه ی تناقضات زیادی رسیدم : )

(1398 بهمن 7، 1:11)آبـی نوشته است: تو این حدودا ۲ سال، ( مجموع پاکی‌هایی که جمع کردم تو طولانی مدت )
میشه پاک بود. میشه چشم رو کنترل کرد. میشه از فیلم و اینجور چرت و پرت‌ها دوری کرد
اما میرسی به جایی که ۹ ماه پاکی و یکدفعه کم میاری
و وقتی میشکنی روند نزولی دوباره شروع میشه
مشکل خودم این بود که نباید میگذاشتم بعضی از اون افکار منفی بهم غلبه کنن
مثلا احساس میکردم تمام اون ۹ ماه گذشته به پوچی گذشته یا با یه شکست تمامش خراب شده
در صورتی که اینطور نبود....
فقط باید بیشتر سرگرم کار و روزمرگی‌های معمول می‌شدم ...
و بیشتر از انرژی منفی و افکار پوچ  دوری!

آقای آّبی هم پیشنهاد مقاومت دادن : ) اینکه درگیر کارهای روزمره شیم و از افکار منفی دوری کنیم یعنی عملا بخوایم ک این نیازو فراموش کنیم : )
تمرین زیادی میخواد ب نظرم : )

(1398 بهمن 9، 15:28)فرید نوشته است: برای خانمها که واقعاً چیزی برای گفتن ندارم اما برای آقایون هم ازدواج فقط یه پیشنهاده و تا عمل کلی فاصله و راه داره از ۱۷ ۱۸ سالگی که نیاز جنسی اوج میگیره باید زور بزنه تا شاید بعد از ۳۰ سالگی که دیگه وقت افول طراوت و جوونی کردنشه بتونه شرایط ازدواج رو برای خودش جفت و جور کنه 

(1398 بهمن 9، 15:54)Sadegh_ra نوشته است: پرسش:

آزادی روابط جنسی چه اشکالی دارد راه حل پیشنهادی چیست؟ دیدگاه شهید مطهری

پاسخ:

از بین غرایز درونی انسان غریزه ی جنسی نمود خاصّی داشته و از آغاز بلوغ خودنمایی می کند و اندک اندک حاکم بر همه ی خواسته های جوان شده و روح و جان او را تسخیر می کند و بر اندیشه و اعمال او سایه می اندازد.

دختر و پسر جوان در خود کمبودی احساس می کنند و فکر می کنند که با گرمای وجود و محبّت دیگری جبران و با مهر و عوطفت او به آرامش بدل می شود.

بدون تردید باید برای ارضای این غریزه ی طبیعی. امّا نیرومند، چاره اندیشید و راه درستی انتخاب نمود. جامعه غرب که نظریه ی فروید و راسل و افرادی چون آنها را در آزادی بی قید و شرط شهوت رانی پذیرفته است شاهد پی آمدهای منفی آن بوده و آمار فاجعه های شهوانی در رسانه ها و نوع روابط ناهنجار دختران و پسران و مرد و زن و … شواهد گویای این مطلب است. 

متفکّر شهید در این باره می گوید:

«در مورد غریزه ی جنسی و برخی غرایز دیگر برداشتن قیود، عشق به مفهوم واقعی را می میراند و طبیعت را هرزه و بی بندوبار می کند در این مورد هرچه عرضه بیشتر گردد هوس و میل به تنوع افزایش می یابد.

خود راسل در کتاب زناشویی و اخلاق اعتراف می کند که عطش روحی در مسایل جنسی غیر از حرارت جسمی است، آن چه با ارضا تسکین می یابد حرارت جسمی است نه عطش روحی.» 

حال باید دید راه حل درست برای کنترل غرایز و جلوگیری از ایجاد روابط نامشروع و در عین حال ارضای صحیح غریزه ی جنسی چیست؟

استاد شهید مطّهری (ره) در بیان راه حل می گوید: «به عقیده ی ما برای آرامش غریزه دو چیز لازم است یکی ارضای غریزه در حدّ حاجت طبیعی و دیگر جلوگیری از تهییج و تحریک آن.»

امّا پیرامون نکته ی نخست:

«اسلام برای ارضای صحیح مسایل جنسی ازدواج دائم و در صورت مهیا نبودن شرایط آن ازدواج مدّت دار و موقّت را (با توجّه به ضوابط و شرایط شرعی و رعایت جوانب اخلاقی) توصیه نموده است.

اگر جوانی موفّق به ازدواج نشده و پاسخ گویی به مسایل غریزی از این راه (ازدواج دائم و یا موقت) برایش ممکن نباشد باید عفّت ورزیده و با ایمان و اعتقاد از عفاف و طهارت روح وجسم خویش محافظت کند.

در این جا نقش نکته ی دومی که شهید مطهری (ره) فرموده بیشتر روشن می گردد:

جوان باید خود را از انواع محرّکات و مهیجات دور نگه دارد. نگاه کردن به صحنه های تحریک کننده اعم از فیلم و عکس و غیره، خواندن داستان های مهیج و برخوردهای آزاد و بی حدّ و مرز دختر و پسر، همه در لغزش و غوطه ور شدن در آلودگی مؤثّر است.
لذا دختر و پسر جوان و مجرّد باید سعی کند تا حدّ امکان افکار و اندیشه و خود را از این صحنه ها دور نگه دارد و از برخوردهای و مختلط با جنس مخالف بویژه در محیط هایی که اصول اسلامی رعایت نمی شود، پرهیز نموده تا زمینه ی گناه فراهم نشده و امکان به وجود آمدن روابط نامشروع پیدا نشود.

اگر میشه جمله ی قرمز بالارو یکی بیشتر توضیح بده  53258zu2qvp1d9v چنین چیزی فکر نمیکنم اصلا تو زمان الان باشه

(1398 بهمن 9، 16:00)Sadegh_ra نوشته است: پرسش:
آیا شهید مطهری درباره ازدواج موقت و ضرورت آن در دنیای امروزی سخنی گفته اند ؟
پاسخ:
استاد مطهری در این موضوع مطالبی را بیان داشته اند که به آن اشاره می شود:
ازدواج دائم مسؤولیت و تکلیف بیشتری برای زوجین تولید می‏کند. به همین دلیل پسر یا دختری نمی‏توان یافت که از اول بلوغ طبیعی که تحت فشار غریزه قرار می‏گیرد آماده ازدواج دائم باشد. خاصیت عصر جدید این است که فاصله بلوغ طبیعی را با بلوغ اجتماعی و قدرت تشکیل عائله زیادتر کرده است. اگر در دوران ساده قدیم یک پسربچه در سنین اوایل بلوغ طبیعی از عهده شغلی که تا آخر عمر به عهده او گذاشته می‏شد بر می‏آمد، در دوران جدید ابداً امکان پذیر نیست. یک پسر موفق در دوران تحصیل که دبستان و دبیرستان و دانشگاه را بدون تأخیر و رد شدن در امتحان آخر سال و یا در کنکور دانشگاه گذرانده باشد، در 25 سالگی فارغ التحصیل می‏گردد و از این به بعد می‏تواند درآمدی داشته باشد. قطعاً سه چهار سال هم طول می‏کشد تا بتواند سر و سامان مختصری برای خود تهیه کند و آماده ازدواج دائم گردد. همچنین است یک دختر موفق که دوران تحصیل را می‏خواهد طی کند.
جوان امروز و دوره بلوغ و بحران جنسی‏شما اگر امروز یک پسر محصل هجده ساله را که شور جنسی او به اوج خود رسیده است تکلیف به ازدواج بکنید، به شما می‏خندند. همچنین است یک دختر محصل شانزده ساله. عملًا ممکن نیست این طبقه در این سن زیر بار ازدواج دائم بروند و مسؤولیت یک زندگی را- که وظایف زیادی برای آنها نسبت به یکدیگر و نسبت به فرزندان آینده‏شان ایجاد می‏کند- بپذیرند.
کدامیک؟ رهبانیت موقت یا کمونیسم. جنسی یا ازدواج موقت؟

از شما می‏پرسم: آیا با این حال، با طبیعت و غریزه چه رفتاری بکنیم؟ آیا طبیعت‏ حاضر است به خاطر اینکه وضع زندگی ما در دنیای امروز اجازه نمی‏دهد که در سنین شانزده سالگی و هجده سالگی ازدواج کنیم دوران بلوغ را به تأخیر بیندازد و تا ما فارغ التحصیل نشده‏ایم غریزه جنسی از سر ما دست بردارد؟.
آیا جوانان حاضرند یک دوره «رهبانیت موقت» را طی کنند و خود را سخت تحت فشار و ریاضت قرار دهند تا زمانی که امکانات ازدواج دائم پیدا شود؟ فرضاً جوانی حاضر گردد رهبانیت موقت را بپذیرد، آیا طبیعت حاضر است از ایجاد عوارض روانی سهمگین و خطرناکی که در اثر ممانعت از اعمال غریزه جنسی پیدا می‏شود و روانکاوی امروز از روی آنها پرده برداشته است صرف نظر کند؟.

دو راه بیشتر باقی نمی‏ماند: یا اینکه جوانان را به حال خود رها کنیم و به روی خود نیاوریم؛ به یک پسر اجازه دهیم از صدها دختر کام برگیرد، و به یک دختر اجازه دهیم با دهها پسر رابطه نامشروع داشته باشد و چندین بار سقط جنین کند، یعنی عملًا کمونیسم جنسی را بپذیریم؛ و چون به پسر و دختر «متساویاً» اجازه داده‏ایم، روح اعلامیه حقوق بشر را از خود شاد کرده‏ایم، زیرا روح اعلامیه حقوق بشر از نظر بسیاری از کوته فکران این است که زن و مرد اگر بناست به جهنم دره هم سقوط کنند دوش به دوش یکدیگر و بازو به بازوی هم و بالأخره «متساویاً» سقوط کنند.
آیا اینچنین پسران و دخترانی با چنین روابط فراوان و بیحدی در دوران تحصیل، پس از ازدواج دائم مرد زندگی و زن خانواده خواهند بود؟.
راه دوم ازدواج موقت و آزاد است. ازدواج موقت در درجه اول زن را محدود می‏کند که در آن واحد زوجه دو نفر نباشد. بدیهی است که محدود شدن زن مستلزم محدود شدن مرد نیز خواه ناخواه هست. وقتی که هر زنی به مرد معینی اختصاص پیدا کند قهراً هر مردی هم به زن معینی اختصاص پیدا می‏کند، مگر آنکه از یک طرف عدد بیشتری باشند. بدین ترتیب پسر و دختر دوران تحصیل خود را می‏گذرانند بدون آنکه رهبانیت موقت و عوارض آن را تحمل کرده باشند و بدون آنکه در ورطه کمونیسم جنسی افتاده باشند.
ازدواج آزمایشی‏
این ضرورت اختصاص به ایام تحصیل ندارد، در شرایط دیگر نیز پیش می‏آید.اصولًا ممکن است زن و مردی که خیال دارند با هم به‏طور دائم ازدواج کنند و نتوانسته‏اند نسبت به یکدیگر اطمینان کامل پیدا کنند، به عنوان ازدواج آزمایشی برای مدت موقتی با هم ازدواج کنند؛ اگر اطمینان کامل به یکدیگر پیدا کردند ادامه می‏دهند و اگر نه از هم جدا می‏شوند.
من از شما می‏پرسم: اینکه اروپاییان وجود یک عده از زنان بدکار را در محل معین از هر شهری تحت نظر و مراقبت دولت لازم و ضروری می‏دانند برای چیست؟ آیا جز این است که وجود مردان مجردی را که قادر به ازدواج دائم نیستند خطر بزرگی برای خانواده‏ها به حساب می‏آورند

هایلات بالا طولانیه ولی خوندنش لازمه : )
(1398 بهمن 9، 16:11)Sadegh_ra نوشته است: دین ما هیچ سوالی رو بی پاسخ نذاشته و به هیچ نیاز و دغدغه ای بی توجه نبوده...اما خب ایا ازدواج موقت در شرایط کنونی جامعه پسندیده هست؟نوچ
ببینید اول این رو بگم که همه ی ما الان تو دوره ی ترک هستیم و فعلا باید تنها هدفمون پاکی باشه و به بقیش فکر نکنیم چون خدا حواسش به همه چیز هست و قبل از اینکه اینده برسه خدای عزیزمون اونجا هست...بعد از پاکی تا زمانی که شرایط ازدواج برامون پیش بیاد میتونیم باز هم دوره ای رو برای تقویت روح خودمون در نظر بگیریم...

بی پاسخ نذاشته .ولی ب جواب روشنی نمیرسیم.انتقاد وارده ب جواب های موجود .تو پست های بعدی بهش پرداخته شده : )

(1398 بهمن 9، 18:33)فرید نوشته است: به نظرم استاد مطهری یه مواردی رو روی کاغذ مطرح کرده که خیلی نمیشه ازشون تو واقعیت استفاده کرد بله این مسیر درسته و بحثی هم درباره اش ندارم ولی امروز تو جامعه ما اگه به یه پدر بگی من می‌خوام دخترت رو صیغه کنم همونجا نعشت رو میندازه و اگر هم قرار به صیغه مخفی از خانواده‌ها باشه که خیلی تفاوتی با دوست دختر و دوست پسر داشتن نداره 
با بخشی که مربوط به برداشتن قیود هست هم موافقم و اساسا ایده رابطه جنسی آزادانه در دنیا بر اساس یک تجارت بزرگ و پر سوده که مستندهای زیادی هم در موردش نوشته و ساخته شده و جز سقوط چیزی در اون نیست اما خوب این تعریف وضع موجوده و نه ارایه راه حل
اینهایی که گفتید نظرات اسلام بود اما میشه تو جامعه ما اجراش کرد؟! عارف ما اجازه این کار رو میده؟

بحث های بین آقا فرید و آقا صادق جالب توجه هستن : ) اما ب دلیل اینکه میخواستم فقط نکات مهم خونده شه اونم در زمان کم  53258zu2qvp1d9v  نقل قول های موجود ویرایش شدند 53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
(1398 بهمن 9، 21:30)Queen نوشته است: چند تا جوون می تونه تا زمان ازدواج دائم عفاف و پاک دامنی پیشه کنه؟
فکر می کنم آمار فساد بیشتر از پاک دامنی باشه
فکر می کنید چه تعداد از کسایی که خ.ا می کنند براشون مهمه که ترک کنند؟ و چه تعداد واقعا می تونند ترک کنند؟
دیگه کاری به کسایی که رابطه ی نامشروع دارند هم ندارم
چه خوب بود اگه به ازدواج موقت نگاه بهتری میشد شاید این جوری جلوی خیلی از فسادها گرفته میشد و حداقل دیگه زن های متاهل نمیشدن یه انتخاب راحت و بدون دغدغه برای پسرایی که رابطه دارند
اگه ازدواج موقت آزاد بود به نظرتون یه پسر مجرد یه خانم متاهل رو انتخاب میکرد یا یه خانم مجرد رو

به نظرم تو جامعه ی ما خود ازدواج شده یه هدف درصورتی که یه وسیله اس برای رشد آدم ها
و این قدر بزرگ و پیچیدش کردند که انگار می خوایم اتم بشکافیم

(1398 بهمن 9، 23:19)Aurora نوشته است: و حالا  فرض کنیم دونفر  ازدواج  موقت  کردن و به دلالیلی جدا شدن...  شانس  ازدواج  کدوم یک از  طرفین  یشتره؟؟؟
درصورتیکه     توی   دوستی  همیشه   یک  سزی  حدها  نگه  داشته  میشه  با این  وجود نیاز  جنسی هم برطرف  میشه  و تاز احتمال
ازدواجشون  خیلی خیلی  بالاتره.....  
چون  دختر  تمام و کمال  در‌ اختیار  پسر  نیست.... و میشه گفت هنوز تا حدودی ناب مونده
که  البته من  خودم  نمیتونم همچین   کاریو  بکنم  بخاطر اعتقاداتم....  و  با ازدواج    سنتی  هم  مشکل دارم چون  ببینید  واقعا ممکنه  هیکل
طرف   مقابل  مورد  پسند  نباشه  و بعد  ازدواج تنش  ایجاد میشه  نمونش هم اینکه  مثلا  پسره  میگه من پوست سبزه مثلا دوست داشتم تو با اینکه  صورتت سبزه اس  
دستت یا بازو یا. . . . سفیده     غرور  شکسته  ی زن یه طرف  اعصاب  مرد هم یه طرف و . . .
و   من  با  اینکه  خودم تا حالا  دوست  پسر  نداشتم ولی  انگار بهترین راه از نظر من هموونه ولی باز اینا  درحد حرفه چون اگه پاش  بیوفته من حاضر نیستم
دستم به دست پسر نامحرم بخوره یا موهامو ببینه...
بین وجدانو عقل و دین و توهم گیر کردم
خدا هممونو  نجات بده ازین فتنه های اخرالزمانی

راستش با خوندن این پست از اول تا آخر اینطوری بودم:  17

(1398 بهمن 10، 0:07)لئا نوشته است: اصلا فرض کنید همچین چیزی مد بشه و دخترا بتونن ازدواج موقت داشته باشن
بحث فقط ارضای جسم که نیست این وسط روحمون چی میشه؟؟
من دختر تا قبل ازدواج دائم چند بار ازدواج موقت داشته باشم؟؟؟
اصلا خیلی چرته به نظرم  فک کن تا آخر عمرت از هر کدوم از مردا یه خاطره داری
حالم به هم خورد
دل یکی یار یکی.

سخت گیری خیلی زیاده به نظرم
مثلا ازدواج سنتی چه مشکلی داره؟ فرض کنید دختر معرفی شده باشه شما که بدون آشنایی زیر یک سقف که نمیرید.

یا اینکه حتما پسر خانه و ماشین داشته باشه. نداشته باشه کار می کنیم می خریم
اتفاقا دخترایی که سن پایین ازدواج میکنن سختگیریشون کمتره  هر چی بزرگتر میشی خواسته ها و حساسیت ها بالاتر میره

یکی از بهترین جواب ها در مقابل ازدواج موقت : )
در مورد هایلات قرمز خودش ی بحث مجزا هستش ک قبلا تو تاپیک زمان ازدواج در موردش حرف زدیم : )

(1398 بهمن 10، 2:02)Sadegh_ra نوشته است: خانوم لئا باور کنید ما پسرام این چیزا برامون مهمه،منه پسرم خیلی خودمو سرزنش میکنم که قبلا رل داشتم و تجربه ی رابطه رو داشتم و دیگه وقتی ازدواج کنم اولین بارم نیست،منم ضربه خوردم ما پسرام دلمون نمیخاد هرجایی باشیم و مال هرکسی باشیم،اما کی بهمون یاد داد که کنترل داشته باشیم رو روابطمون،رو احساساتمون،رو هیجانات و غرایزمون،کنترلم یاد بگیریم تا کی؟تا وقتی به قول اون رفیقمون ۳۰ سالگی شرایط ازدواج جور شه؟خدا این نیاز هارو گذاشته که فقط عذاب بکشیم؟چند سال یه پسر میتونه خودشو مجاب کنه که خود ارضایی و رابطه‌ی نامشروع گناه کبیرس،از آتیش جهنم بترسه و از درون فشار عصبی روش باشه و نتونه هیچ تمرکزی رو زندگی و درس و... داشته باشه؟

من تو حرفای اولم گفتم که این حرفارو که از شهید مطهری میذارم نمیخوام انقلاب کنم و بگم ملت برید ازدواج موقت کنید بیخیال ترک،ما اولا که باید کامل پاک بشیم و خ.ا رو ترک کنیم،بعد هم میتونیم سالیتیود داشته باشیم و نیروی جنسیمون رو استحاله کنیم و به این درک برسیم که ازدواج فقط برای تخلیه‌ی شهوت نیست و انقدر ارتباطمون رو با خدا قوی کنیم که بتونیم بدون اذیت شدن از مجردی تا قبل از ازدواجمون به خیلی چیزا برسیم

(1398 بهمن 10، 2:16)Sadegh_ra نوشته است: خانواده‌ی شهید حججی بعد از شهادت پسرشون خودشون اصرار داشتن که همسرش تنها نمونه و دوباره ازدواج کنه و زندگیشو بسازه،خیلی از شهدای دیگه وصیتشون این بوده که همسرشون حق نداره بخاطر نشون دادن وفاداریش تا اخر عمرش تنهایی رو تحمل کنه و باید ازدواج کنه هروقت تونست،فک میکنید راحته اینکه همچین درخواستی داشته باشی از همسرت و بذاری بری شهید بشی؟اینکه مثلا خواهر یا برادره شهید حججی باشی و ببینی عروس خانوادتون رفته ازدواج کرده بعد شهادت شوهرش قلبتو به درد میاره و حس میکنی کار بدی کرده اما واقعا کار بدی کرده؟احساسمون اینو میگه،نمیتونیم ببینیم برادرمون شهید شده و زنش برای تنها نموندنش و نیاز های عاطفی و... ازدواج کرده،انقد نباید احساساتمون سایه بندازه رو منطقمون

این بحث کلا جدا از بحث های مطرح شده هست  17

(1398 بهمن 10، 2:35)فرید نوشته است: من نگفتم اشتباهه صادق جان گفتم راه حل نیست یعنی در حال حاضر مشکل ما رو رفع نمیکنه... تشبیهت هم به نظرم خیلی نادرسته اینکه خاطره یه سری آدم موقتی که به خاطر جسم باهاشون بودی تو ذهنت باشه یا خاطره یه آدمی که با عشق باهاش ازدواج کردی خیلی متفاوته
این نکته‌ای که لئا خانوم گفتن هم واقعا درسته هر روز سن ازدواج می‌ره بالاتر و همراهش توقعات هم بالا می‌ره و میشه قوز بالا قوز

41
(1398 بهمن 10، 3:14)Sadegh_ra نوشته است: خب مشکل ما چجوری رفع میشه،من نخواستم تموم مشکلاتو با این مسئله حل کنم اما یکی از بهترین ایده هاستو مخالفم که توی کاغذ درسته،یکم به ائمه اعتماد داشته باشیم اطمینان پیدا میکنیم که شاید یه جاهایی ما اونقدری اطلاعاتمون کافی نیست که اسم ازدواج موقت میاد فرار میکنیم ازش اما با هرجور فسادی توی جامعه کنار میایم که ۹۹ درصدشون بخاطر همین مسائل جنسی ان(مستند ایکسونامی رو پیشنهاد میکنم ببینید)

(1398 بهمن 10، 11:25)فرید نوشته است: میگم حرف درستیه ولی اینکه من بگم درسته کافی نیست دختر خانم و پدر دختر خانم و خانواده خودم هم باید بگن که درسته تا بشه اجراییش کرد تو همون کامنت اولم گفتم که این روش رو الان اگه بخوایم اجرا کنیم نعشمون میفته و... برای همین راهی نیست که در سال 1398 در کشور ایران بشه ازش استفاده کرد گرچه صحیح ترین و دقیق ترین راه باشه
مستند رو دیدم اما راه حلی توش پیدا نکردم نکته این مستند تجارت جنسیه که بالاتر گفتم قبولش دارم

قبول ندارم در مورد این موضوع بهت پیشنهاد میکنم گفتگویی که یاسر عرب با یکی از دکترای شهرنو انجام داده رو ببینی(تو آپارات هست)

(1398 بهمن 10، 13:26)Sadegh_ra نوشته است: اهل سنت الان ازدواج موقت رو کلا قبول ندارن،اما ایا مولای ما سه خلیفه بودن یا امیرالمومنین
زمان خلافت خلیفه‌ی دوم خدمت آقا میرسن و میگن که خلیفه‌ی دوم ازدواج موقت رو ممنوع کرده و خلاف شرعی دونسته،امیرالمومنین میفرمایند که خدا لعنتشون کنه،که اگر این کارو نمیکردن هییییچ انسانی زنا نمیکرد مگر اینکه بیمار بود،ینی دیگه طرف خیلی باید مریض باشه که غیرشرعی اینکارو کنه و اتیش جهنم و بخره،اما الان بنظرتون آدمای بیمار و مرتد و فاسق درگیر این چیزان؟اعضای همین انجمن که مدتی درگیر خ.ا و پورنوگرافی بودن همشون کسایی ان که اعتقادشونو دارن به خدا و نماز و اهل بیت و... الان مذهبیا درگیر این گناها شدن و عمق فاجعه اینه که جوان مذهبی گناه کبیره کنه درحالی که حاضره جونشو برای امام زمانشم بده،
رفیق من الان مسؤل اجرای این طرح نیستم،سنگیه که افتاده ته چاه...

(1398 بهمن 10، 13:36)Sadegh_ra نوشته است: میدونید چرا به قول شما بخوایم بریم سمتش نعشمونو میندازن؟
چون از صدر اسلام اونی که باید دفاع میکرده جا زده و اونی که توپیده به این قضیه کم نذاشته،همین الانشم همینه،بخاطر اطلاعات کم و ناقصمون و ترسمون از چند تا برچسبی که یه سریا میزنن بهمون جرأت به زبون اوردنشو نداریم و کلا به فراموشی سپردیمش،مثل کسایی که به پیغمبر گفتن یا رسول الله ما نمازمونو میخونیم روزه میگیرم حج میریم زکات و خمسم میدیم ولی ولایت علی (ع) رو نمیخوایم،همین یه موردو بیخیال شو،بعد وفات پیغمبر هم زیر سبیلی ردش کردن و گفتن ما مسلمونیم ولی این یه موردو فعلا بیخیال،خیلیام که میدونستن علی به حقه واسه اینکه شر درست نشه بیخیال شدن،همه به توافق رسیدن که درموردش حرفی نزنن درمورد غدیر،آیه‌ی تطهیر و... .

(1398 بهمن 10، 14:08)رامین. نوشته است: یکی از بزرگترین مشکلات ازدواج تو جامعه ی امروزی کمال گراییه
این کمال گرایی بیشتر از چشم و هم چشمی نشأت میگیره

(1398 بهمن 10، 15:15)Queen نوشته است: یه اعترافی هم بکنم،  من هم که تز روشن فکری دادم تو واقعیت پذیرش این موضوع برام راحت نیست چون تو همین فرهنگ و جامعه بزرگ شدم  و اگر کسی بهم پیشنهاد بده قبول نمی کنم و راستش  اگه یه پسر هم بهم بگه قبلا رابطه داشته نمی دونم می تونم کنار بیام یا نه  22
این درسته که شاید این راه حل الان برای همه عملی نیست ولی به نظرم چون الان پذیرفته نیست دلیل بر اشتباه بودنش هم نیست و شاید بتونه خیلی ها رو از آسیب نجات بده(کمی منطقی فکر کنیم)
من فقط میگم چرا این قدر باید به ازدواج موقت نگاه بدی باشه ولی روابط آزادانه دختر و پسر داره عادی میشه
شاید من دلم نخواد ازدواج موقت رو انتخاب کنم و این حق دارم که راه زندگیم رو انتخاب کنم و بعدها هم با پسری شبیه طرز تفکر خودم ازدواج کنم
خب باید این حق رو برای دیگران هم قایل باشیم و وقتی این موضوع حتی از نظر شرعی و منطقی مشکل نداره بعصی ها هم این راه رو برای زندگیشون انتخاب کنند و درواقع قصاوت نکنیم

بعد اینکه به نظرم ازدواج موقت هم به این معنی نیست که هر روز با یکی باشی و کسی که می خواد هروز یکی رو انتخاب کنه دیگه زحمت اینم به خوش نمیده و تکلیفش مشخصه 65

نقل قول: یه خانم یا حتی یه آقا شرایط ازدواج رو نداره، نیاز جن. سی داره و نمی تونه و نمی خواد هم  ریاضت بکشه (خوب می دونیم که ریاضت کار راحتی نیست و مشکلات خودش رو داره) و اینکه ههمون خوب می دونیم مقابله کردن این نیاز هم چقدر انرژی می طلبه و عوارض خودش رو داره.
این طرف چیکار کنه؟
خ.ا رو انتخاب کنه؟
تن به روابط نامشروع بده؟

(1398 بهمن 11، 6:52)123Sanaz123 نوشته است:

منظور از فساد چیه
اصلا دیدش خانم ها نیس
من فقط نظرمو گفتم

عملا هیچ کس نتونست راه حلی ارائه بده : ) 
یا ازدواج موقت؟
یا ریاضت و سختی و مقاومت؟
اما مقاومت تازمانی میشه ک تو بالاخره با راه شرعی بتونی پاسخ پیدا کنی ولی سوال اینه ک اگر کسی شرایط ازدواج پیش نیومد براش چیکار کنه؟
ک با این اوضاع ظاهر بینی و خوشگل پسندی و اقتصاد کم نیستن دخترانی ک نمیتونن ازدواج کنند Hanghead

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان