امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

این بحث کاملا دخترانس و با اجازه , نظرات آقایان محترم بدون خوانده شدن پاک میگردد..پیشاپیش از توجهتان متشکرم

اون آرایشی که تند و زننده نباشه و به چشم نیاد از نظر من تو مکان های عمومی اشکالی نداره . من با نظر زهرا خانوم موافقم که توجه به بی حجابی تو جامعه ی ما یکی از راههای تشویق و مهم ترینیشه .
این بحث کاملا دخترانس و با اجازه , نظرات آقایان محترم بدون خوانده شدن پاک میگردد..پیشاپیش از توجهتان متشکرم

سلام
من میگم بیایم همه دخترا از خودمون سوال بپرسیم چرا ارایش میکنیم و تو دلتون صادقانه ج بدیم؟؟؟
عده ای میگن برا دل خودم . خوب عزیزم شما وارد یک مکان عمومی میشید و تو خانه حق داری برای دل خودتون هر کاری دوست داری انجام بدید
اما عزیزم وقتی تو کوچه ارایش میکنی و ظاهر خودتون را شبیه خواننده های هالیوود میکنید ،فکر نمیکنی داری پسرا را به گناه میکشونی
بعضی ها میگن خوب نگاه نکنه
اخه عزیزم اون نمیتونه کور بشه و بیاد تو خیابان،دقیقا مثل وقتی که پسرا لباس ها بسیار کوتاه میپوشن و من نمیتونم کور بشم و گاهی اتفاقی چشمم بهش می افته و گناه میکنم
یه زن حق داره وارد جامعه بشه برای انجام فعالیت هاش و با یک ظاهر ساده و این ظاهر ساده هیچ منافاتی با کارهای روزمره نداره
و حرف اخر دوست خوبم که میگی برا خودم ارایش میکنم ولی تو داری با کارت مردا ها به گناه می اندازی،کار شما شبیه این که چاقویی به شکم کسی بزنی و بگی من کار خودم را میکنم چی کار به اون دارم
وقتی جلو اینه می ایستیم از نگاه به قیافه خودمون که ارایش شده است کیف میکنیم،یه کم هم به فکر اون پسر بیچاره باشیم که تو خیابان و میخاد سالم باشه

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
سلام
مسئله حجاب چیزی که تا خود فرد درکش نکرده باشه نمی تونه قبولش کنه و حجاب رو به عنوان یک بند و محدودیت می دونه.
به نظر من تایپیک خوبی میشه. اما بهتره که از هر کس بخواهیم بهمون بگه چه تصوری از حجاب داره.
بیشتر دخترا حجاب رو سرکردن چادر می دونند و براشون چادر یعنی محدودیت.
با تایپیک موافقم. بزارید مسئله حجاب رو خودمون حل کنیم. نه از روی حرف دیگران.
موفق باشید53
ببخشید باران جان شاید خیلی حرفام شبیه نصیحت شد
اگه بد حذفش کن

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]

سلام
اول از همه یه سوال اول حدودی که خودمون رعایت می کنیم رو بگیم؟

منم با گلبرگ موافقم
بعضب وقتا آرایش انقدر کمه که حتی یه دختر هم متوجه نمیشه
فقط باعث میشه صورت شاداب تر به نظر بیاد53258zu2qvp1d9v
خب من نوعی که برای مردا اون یه ذره آرایشو نمی کنم42
.
"!Be The Crazy Happy One"
.
[تصویر:  openpage_smile01_j_1448249f.png]
اما در مورد آرایش کردن. مسلمان باید آرسته به جامعه برود.
آرایش میتونه اصلاح صورت باشه . میتونه بودن یه لبخند روی لب باشه. میتونه مرتب بودن ناخن های دست باشه. میتونه تمییز بودن لباس باشه. به نظرم آدمی باید قبل از اینکه بره بیرون یه نگاهی به آینه بندازه و ببینه که آیا با چهر ه ای که برای خودش درست کرده کسی رو آزار نمیده؟

این متن هم قشنگه به خوندنش می ارزه 53

اینکه زن باشی...اما...
اینکه زن باشی و از آبشار زیبای موهایت لذت ببری
ولی آن را بپوشانی و پنهان کنی طوری که حتی تاری از آن معلوم نباشد
اینکه زن باشی و اندام مناسبی داشته باشی
ولی آن را بپوشانی و پنهان کنی
اینکه زن باشی و بتوانی زیبا و با عشوه حرف بزنی
ولی نزنی و صدایت را نازک نکنی
اینکه زن باشی و بتوانی همکار نامحرمت را بخندانی طوری که لحظات شادی با هم داشته باشید
ولی نخندانی و از قید آن شادی هم بگذری و سنگین برخورد کنی
اینکه زن باشی و در بازار عرضه و تقاضای ادا و عشوه و هوی و هوس بتوانی عرضه کننده باشی
ولی نباشی هر چند که قابلیتش را داشته باشی
اینکه ارزش های جامعه ات وارونه شده باشد و برای ارزش های تو
در پوشش بودن های تو
ارزشی قائل نباشند

اینکه جوری حرف بزنی ، قدم برداری و پوشش داشته باشی که
همکارت ، استادت ، همکلاسی دانشگاهت تحریک نشود و راحت و آسوده کارش را بکند و تمرکزش بهم نریزد ؛ اینکه با همه این تناقض ها دست بگریبان باشی و حتی پایت گران هم تمام شود ؛

همه اینها ارزش یک لحظه نگاه رضایت بخش بانو را دارد که دست دعا بلند کند و بگوید خدایا
« دختران امت پدرم ، همه زیبایی ها را داشتند و معیوب و مفلوج و کچل و زشت نبودند
ولی برای رضای تو زیبایی هایشان را از نامحرم پنهان کردند
پس تو محبت خودت را در دل هایشان صد چندان کن !
طوری که هیچ چشم و ابرویی
ناز و کرشمه ای
پول و مکنتی
نتواند جایگزین آن شود ...
سلام!!53258zu2qvp1d9v
بحث خوبیه":smile girl:"!! به نظر من حیا از حجاب مهمتره!! خیلیا رو دیدم که با حجابن اما حیا ندارن1744337bve7cd1t81!! به عبارتی هر بی حجابیی بد نیست!
[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.png]
حجاب از نظر اسلام رو همه ما می دونیم . در قرآن اسمی از چادر برده نشده. چادر ره آورد اسلام امروز است. چیزی که از عرب برای ما رسیده. به نظر من با مانتو شلوار بودن هم میشه حجاب داشت. طوری که بدن نما نباشد شل و وارفته هم نباشد. سینه های زن و دست زن را تا مچ بپوشونه. گردی صورت... این تعریف حجاب هست . قرآن نگفته فقط با چادر میشه این کار رو کرد فقط از زنان خواسته تا حد رو رعایت کنند.
بچه ها می خوام یه بحثی رو مطرح کنم
که خیلی وقته ذهنمو مشغول کردهwacko2
اما نمی دونم خوشتون میاد یا نه1276746pa51mbeg8j
یه جور تحقیقهKhansariha (56)
میخوام بدونم ماهواره تویه انجام خود.... چقدر روتون اثر گذاشته و یا چی باعث شد که برای اولین بار به این راه کشیده بشین؟:s:
[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.png]
زهرا جان البته که می تونی جواب بدی
گلبرگ جان از نظر اسلام داریم بررسی میکنیم عزیزم یه کوچولو فرق داره 1
مهسا جان من موافقم...برای همینه که پسرا کنترل نگاه براشون اینقدر سخته اما دارن تلاش میکنن تو همین کانون خودمون ..
گفتم که حجاب کاملم برای دخترا همونقدر سخته 4fvfcja
من با مارالم موافقم 4fvfcja اینجوری خودمون میتونیم برای خودمون حلش کنیم - چون حرف زیاد شنیدیم
میدونم زارا جان چی میگی..بعضی از صورت ها به اصلاح مرز ندارن..متوجهم..در این باره نظری ندارم..(چه عجب یه جا من نظر نداشتم : )) )
خوشا باران و وصف بی مثالش

سلام
303

خب ظاهر هر کسی نشون دهنده باطنشه...به نظر من حجاب باید 3 تا ویژگی رو تو خودش داشته باشه

پوشش نباید جلب توجه کنه...اگه کرد یعنی شخصیت اش کمبود داره

پوشش باید اسلامی هم باشه....اگه تنگ و کوتاه و چسبون بود که دیگه اسلامی نیست...

باید با عرف سازگار باشه...تو عرف ما خیلی مدل ها با وجود قابل قبول بودنشون جا نیفتادن ( مثلا مدل لباس زنهای مالزی که رنگهای شادی داره و گشاده از بالا تا مچ پاشونه...خوبه اما با عرف ما سازگار نیست)

آرایش صورت هم در حد مرتب بودن موافقم.....نه آرایش

من الله توفیق53
یا عباس

آره سلماز جان من باهات موافقم..حجاب راهی برای حیاس ت.. اما لزما به حیا منجر نمیشه
بله مارال جون گفتن پوشش.. پوشش اگه کامل باشه قابل قبوله.. (درباره ی ره آورد و اینا نظرم چیز دیگس ولی..)
خوب کیمیل جون مرتب بود یعنی چی؟اصلاح صورت؟؟ یا آرایش کم؟
خوب خدارووشکر توی همین مدت کوتاه نظرات درباره ی ایجاد تاپیک مناسبه...
باروبندیلمون و جمع میکنیم و میریم توی تاپیک خودمون 4fvfcja

البته برای اینکه تاپیک کجا باشه هنوز مطمئن نیستم..شما به بحثتون ادامه بدید اون آلارم قرمزم حتما بالای نوشتتون بزارید 4chsmu1

4fvfcja
اره باران جان..در همون حد...مثلا به جای استفاده از کرم ضد آب 24 ساعته گریم عروس!! میتونین از ضد آفتاب استفاده کنین4fvfcja سریع تر و راحت تر...

بجای استفاده از انواع اقسام رنگ و بارنگ برای لب که از 6 فرسخی میزنه تو ذوق میتونین از نرم کننده های لبلو استفاده کنین...اصلا هم تو ذوق نمیزنه...اما رنگ پریده هم نیستین...خیل هم خوش بو هستش4fvfcja

نظر من بود اینا:tanks:

بعد هم اینکه گفتین قوانین تاپیک چجوری باشه....اینکه اینجوری بحث باشه که فایده ای نخواهد داشت به نظرم42
یا عباس

خوب نظرت چیه کیمیا ..چجوری باشه که بحث جواب بده؟

به نظرم اولش ما باید بدونیم هر کدوممون تعریفمون از حجاب چیه؟ حجاب یا جیا..!و آرایش تا چه حد از نظر ما ایراد نداره

نظرت چیه؟

و نظر همه ی دخترای گل دیگه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان