عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

سلام به همگی، یه بحثی میخواستم مطرح کنم خوشحال میشم نظر دوستان را بدونم
با اینکه اصلا آدم سنتی و مذهبی ای نیستم اما مدتیه (حدود 1 سال) موضوعی ذهنم را مشغول کرده و متاسفانه یا خوشبختانه خیلی درگیرش شدم 46
موضوع اینه که به نظر من جوامع دارن رو به انحطاط میرن.
با یکم مقایسه میشه به راحتی فهمید
کنکاش عمیقی هم نمیخواد
توی تفریحات روزمره و ارزش ها میشه پیداش کرد
از موسیقی و فیلم گرفته تا ضد ارزش هایی که امروزه تو دنیا به عنوان ارزش شناخته میشه
نمیدونم جاش هست یا نه ولی مثال میزنم، امروزه خواننده ها و شخصیت هایی تو کشور و تو دنیا مطرح شدند و اصطلاحا سلبریتی شناخته میشن که یا هیچ هنری ندارند (مثل کارداشیان ها که صرفا به خاطر ظاهزشون اینقدر معروف شدند و به پردرآمدترین افراد تبدیل شدند) یا اگه هنری دارند تو راه درستی به کار نمیبرند (این را یه ایرانی مثال میزنم که همه میشناسن، تتلو! به نظر شخصی بنده صدای خوبی داره و میتونسته از اون در جهت خوبی استفاده کنه اما متاسفانه رو به ابتذال رفته و متاسفانه تر این که قشر زیادی از نوجوون ها طرفدارشن).
تو سینما هم همین اتفاق افتاده. دهه 90 میلادی به نظر من و همینطور اهالی سینما دوران اوج سینما بوده و فیلم های فوق العاده زیبا و پرمحتوایی ساخته شدند ولی امروزه سینما هم به سمت ابتذال رفته و فیلم هایی طرفدار پیدا کردند که فیلمنامه های کاملا سطحی دارند و استفاده ابزاری چه از جنس زن و چه از جنس مرد میکنن.
این موضوعاتی که عرض کردم 0 و 1 نیست که بگم قبلا همه چی عالی بوده الان همه چی رو به انحطاط رفته. اما ضد ارزش هایی که به ارزش تبدیل شدن روز به روز دارن بیشتر میشن.
اگه با برنامه های فضای مجازی سر و کار داشته باشین (که قطعا همه سر و کار دارن) میبینین هر روز یه چالش هایی درمیاد که مثلا طرف با به نمایش گداشتن بدنش (چه مرد و چه زن) چند میلیون لایک و ویو میخوره و خیلی هاشون هم اصطلاحا میشن اینفلوئنسر و کلی درآمد کسب میکنن. عرض کردم همه چی 0 و 1 نیست، خیلی ها تو همین فضاهای مجازی با هنر و علمشون شناخته شدند ولی کافیه یه سر به چالش های تیک تاک و افراد مشهوری که تو اونجا فعالیت دارند بزنید متوجه عرایض بنده میشین.
مشکل صرفا از اون افراد نیست، از کل جامعه ست که این موضوعات را به ارزش و هنر تبدیل کرده. چرا توی اکثر جمع ها بجای اینکه صحبت از هنر و علم باشه صحبت از سلبریتی های بی هنره؟ چرا یه آدم بی هنری مثل دنیا جهانبخت باید 12 میلیون فالوور تو اینستاگرام داشته باشه! فالوورهاش کیان؟ همین افراد جامعه خودمون. از طرفی دیگه یه دانشمند مثل فیروز نادری 335 هزار!
یه نکته ای هم بگم من به شدت مخالف هر چیز اجباری ای هستم، چه حجاب چه دین چه هر موضوع دیگه ای. این موضوعات کاملا شخصیه. اینو گفتم که برداشت اشتباهی از صحبت هام نشه.
خوشحال میشم نظراتتون را بشنوم.
53
سلام جناب‌خان 303

چه بحث جالبی 39
منم باهات موافقم اما اول بذار اینو بگم:
نقل قول: با اینکه اصلا آدم سنتی و مذهبی ای نیستم

خب منم مذهبی نیستم اما این دلیل نمیشه چیزی که اشتباهه رو تأیید کنیم Khansariha (18)
پس صرف نظر از مذهبی بودن یا نبودن، چیزی که نادرسته عیانه 128fs318181

اما نظر من:
واقعاً خیلی جالب گفتی؛ اما این قضیه به نظرم دو وجه داره.
اول اینکه همه اینها بر اساس خواسته و تقاضای مشتریان هستش (مشتریان منظورم بیننده ها، طرفداران و کسانی که این نمایش ها برای اونا اجرا میشه!). یعنی وقتی که تولید کنندگان میبینن که فیلمی که بیشتر صحنه داره فروش بیشتری داره، طبیعتاً اونا هم میرن سراغ تولید بیشتر برای منافع خودشون.

دوم اینکه با توجه به مورد اول، کسانی هستن که به نوعی با ایجاد الگو برای اقشار مختلف سعی میکنن به منافع خودشون برسن.
نمونه بارزش سلبریتی های داخلی هستن.
و متأسفانه این موضوع در سرنوشت ملت ها هم اثر گذاره.

اما اگه بخواییم خیلی ریزتر به مسئله نگاه کنیم؛ میبینیم که در واقع جامعه به سمت موارد مربوط به مسائل جنسی میرن.
چرا، چون یک موضوع جذابی هست و طبیعیه که کشش ایجاد میکنه و در ادامه، فروش بیشتر محصولات رو در پی داره.
از صنعت مد و لباس گرفته تا فیلمسازی و موسیقی و نویسندگی و نقاشی و...

همه ما میدونیم که شهر لاس وگاس توی ایالات متحده خیلی لوکس و معروفه و خیلیا دوست دارن یک بار هم که شده به اونجا سر بزنن.
با اینکه شهر لاس وگاس جزو بیکلاس ترین شهرهای ایالات متحده ست!
اینو قشر متمدن و با فرهنگ آمریکا خوب میدونن و خودشون میگن. بهش میگن sin city یا شهر گناه(البته یه فیلم هم با همین نام هست 4chsmu1 ). 
در همین حد بگم که کازینوهای لاس وگاس هیچکدوم ساعت ندارن که مشتریان متوجه مرور وقت نشن و این برای اونا سود آوری زیادی داره Gigglesmile
اما چیزی که توی رسانه ها هست اینه که یه شهر فوق‌العاده خوبیه.

اینها رو نه من از نزدیک دیدم و نه از توی رسانه ها شنیدم بلکه از کسانی که اونجا بودن شنیدم Nishkhand

اما خب تسلط فرهنگی موجب انتقال این مسائل به کشورهای دیگه میشه از جمله کشور خودمون.
درسته که ما فرهنگ جالب و خوبی داریم اما اگه نگاه کنی قشر جوان و نوجوان ما هدف مشخصی نداره.
این شد که معیارها تغییر پیدا کرد؛ یکیش همین معیارهای زیبایی.
تا چند سال پیش معیار زیبایی تو ایران بینی سرسره ای بود 4chsmu1
اما الآن چی؟! 22

مثلاً خودت گفتی فلان خواننده صدای خوبی داره اما چه از نظر ظاهری چه از نظر اخلاقی یه شخصیت ساقط داره. بعضی وقتا یه شخصیت هایی ظاهر میشه آدم شوک میشه.از آهنگ های خودم پز گرفته که میلیونی لایک میخورن تا ویدیوهایی که طرف غذا و نوشیدنی رو میریزه رو میز که مثلاً روحیه اش ارضا بشه؛ خب نامسلمان اون روحیه تو رو فقط خاک گور ارضا میکنه 22

متأسفانه گاهی توی روند روابط هم این مورد خودشو نشون میده؛ روابط خارج از چارچوب خانواده گسترش پیدا کرده و حتی کار به جایی کشیده که مواردی از هم خانگی و ازدواج سفید رو میبینیم 22

اینکه اولش گفتم مذهبی و غیر مذهبی فرقی نداره و چیزی که اشتباهه عیانه به خاطر همینه؛ اینکه آدم خودشو غرق اصطلاحات لوکس میکنه. به اسم مد، دست به کارایی میزنه که خودش بعداً میفهمه چه اشتباهی کرده.

نمیخوام خیلی وارد مطلبش بشم و یه مثال سطحی و طنز میزنم.
چند سال پیش مد شده بود که خانم ها یه جسم گنبدی شکلی میذاشتن رو سرشون به اسم کلیپس 4fvfcja
قشنگ میرفتی توی خیابون حس میکردی جنگ ستارگانه Khansariha (13)
و جالبه هر که کلیپسش بیش، فیسش بیشتر Khansariha (13)

اما الآن برو همون عکسا رو نشونشون بده؛ نگاه هم نمیکنن Khansariha (49)

یا مثلاً برای آقایون، جدیداً مد هایی داره دیده میشه که آدم نمیدونه چی بگه.
آخه چرا باید آدم روی چشمش هم تتو کنه و عملاً هیچ سفیدی دیگه توی چشمش دیده نشه 22

اما باید دید دلیل این ناهنجاری ها چیه؟ (من اونا رو ناهنجاری میبینم چون یک نظمی رو داره به هم میزنه)

دلایل زیادی میتونه داشته باشه اما مهمترین دلیلش، عطش دیده شدن هستش!
اینکه شخص با نشون دادن این ناهنجاری ها از خودش سعی میکنه جلب توجه کنه که جدای از بحث ایجاد فرصت های اقتصادی ناسالم!، بخش روانی مسئله هم مطرح میشه.

برای اقتصاد ناسالمی که گفتم یه مثال میزنم:
چند سال پیش توی یکی از شهرها یه بستنی فروشی تازه تأسیسی افتتاح شد، خب طبیعتاً نیاز به زمان بیشتری داره تا معروف بشه؛ اما چی شد؟!
توی اون فروشگاه چندتا تلویزیون وجود داشت که تصاویر و فیلم های زیبایی پخش میکردن(که این خودش برای تحریک مشتری برای خرید هستش) که به یک باره کانال عوض شد و یه فیلم مستهجن پخش شد!!!
همه اینجوری شده بودن 17
مدیر فروشگاه هم با عذرخواهی از مشتریان قضیه رو فیصله داد و تمام!
اما نتیجه اش چی شد؟
در عرض چند ماه چنان فروش اون مجموعه زیاد شد که چند شعبه زدن!

مثال دیگرش هم سلبریتی هایی که اینجا دیده شدن اما یه هویی میبینی طرف رفته اون ور آب یه ریز داره افتضاح به بار میاره؛ جالبه هم وقتی که دیگه فراموش شد و موضوعات داغ تر اومد توی بازار رسانه، دوباره یه افتضاح دیگه از خودش منتشر میکنه که بازم اسمش بیفته روی زبون ها.

من اینو ضعف در نظارت میبینم.
البته نظارت واقعی و درست.

منِ نوعی اگه بچه‌ای داشته باشم طبیعتاً نمیتونم بذارم با کسی که سر تا پا مثل آقای x تتو کرده حتی حرف هم‌ بزنه؛ چون روان بچه‌ خدشه دار میشه با این شکل و شمایلی که میبینه.

اما نتیجه اینها توی جامعه چی میشه؟!
میشه یه بچه‌ 12 ساله ای که ویدیو سیگار کشیدنش رو توی فضای مجازی منتشر میکنه و دوتا نصیحت پارکی هم از خودش ترشح میکنه به همراه چند هزار لایک 22
خب این لایک ها یعنی تأیید، یعنی کارت درسته، یعنی ای ول ادامه بده.
در نتیجه در آینده ما یک عالمه نصیحت گر پارکی خواهیم داشت با کلی لایک که نه براشون نون و آب میشه نه مسکن، و البته یه قشر با حال نامعلوم خواهیم داشت که نه سودی برای جامعه دارن نه نفعی و فقط عامل بدآموزی هستن(این صرفاً یک مثاله و لا غیر).

به هر حال قوی ترین گیرنده انسان چشماشه!
وقتی که شما روی چشمان یک جامعه ای مسلط بشی میتونی بخش بزرگی از زندگیشون رو زیر سلطه خودت نگه داری.
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
خوب بااجازه بزرگان کانون واقعا تمام نکات را دقیق و عالی گفتین و جای هیچ بحثی به نظرم نموند ولی واقعا خیلی داداش مهدوی قشنگ گفت چرا تنها هدف جوان ها میشه اینستا و ....سایر شبکه های اجتماعی
یکی از علت های همین موضوع که چرا تیک تاک  چالش هاش توسعه پیدا کرد و پر مخاطب شد فرهنگ و اموزش غلط هست
باید سطح اموزش فکری جامعه را بالا برد به قول شخصی قبل این که یه چیزی را وارد مملکت بکنید اول فرهنگ استفاده از اون را بیارید تو کشور
به نظرم باید اول شبکه اینترنت ایرانی راه اندازی بشه یه بخشی بزارن به عنوان فرهنگ برای جوان و نوجوان که جذاب هم باشه
Hanghead
سلام ببخشید من نظر دوستان را نتونستم بخوانم. فقط گفتم نظرم را بگم.
بنظر من بیشترش بخاطر تبلیغات
تبلیغات برای چیزای خوب : یعنی به تصویر کشیدن اون مورد خوب. مثل مکتب امام حسین. یعنی به تصویر کشیدن و توضیح رفتار تفکر بینش و کردار امام حسین
تبلیغات برای چیز بد : یعنی طوری اون موضوع را نشان بدی که در ظاهر زیبا بنظر برسه. باید روی بدی اش روپوش بگذاری . که میشه موردی که شما گفتین. مثل کاری که شیطون میکنه. چیزای زشت را در نظر ما زیبا نشان میده.
پول
پول چیزیه که برای تبلیغات نیاز. مخصوصا تبلیغات دومی.
باید دید پول های عظیم دنیا رو چی سرمایه گذاری شدن. وقتی پول زیادی بابت تبلیغات موارد بد صرف بشه. یعنی دست های شیطان چند برابر میشه . یعنی شما دائما به سمت بدی تشویق میشی. این میشه که تعداد آدم های زیادی به سمت بدی کشیده میشن. 
راهش هم تبلیغات در مورد موضوعات خوبه
خلاصه اش امر به معروف و نهی از منکر. منتهی به شیوه نوین. 

یه مورد دیگه هم هست. میگن ما وسط نداریم. یعنی یا سمت خدایی یا نیستی. اینو خودم تجربه کردم. این یه روزه مشخص نمیشه. اینو دنیا طی یه بازه زمانی طولانی بهت نشان میده. 
آدم یا باید به خدا معتقد باشه به این ریسمان محکم چنگ بزنه 
یا توسط همین تبلیغات طوفان میاد برش میداره میبره سمت بدی ها
اینو از سخنرانی های استاد پناهیان متوجه شدم
وقتی میگیم خدا را قبول نداریم. باید به یه سوال جواب بدیم. پس کی را قبول داریم؟
اینو خیلی گشتم تا پیداش کنم. نگاهش کنین قشنگه. 
دلداده خدا نیستی ، دلداده کی هستی؟؟؟

مخصوصا تهش که میگه اونایی که تو لشکر امام حسین بودن واقعا نمیخواستن امام حسین را بکشن حتی گریه میکردن .
منو یاد خودم انداخت. این دفعه های آخر هر بار خ.ا کردم هر بار رفتم دنبال تبلیغات بد هر بار رفتم دنبال فیلم و عکس بد به خدا گفتم خدایا من واقعا نمیخوام خ.ا کنم ولی کار خودم را هم کردم. 
فقط خواستم بگم برای اینکه از دست این تبلیغات نجات پیدا کنیم این سوال را که تو کلیپ هست از خودمون بپرسیم. دلداده خدا نیستیم .  دلداده کی هستیم؟
بازم میگم این که بهت ثابت بشه دلداده شیطان هستی تو بازه زمانی طولانی مدت خودش را نشان میده. 

بر میگردم بعدا نظر دوستان را میخوانم یاد بگیرم. فقط چون گفته شد نظرمون را بگیم گفتم 302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام
در اجماع چیز هایی که گفته شد میخام بگم که اون کسایی که دنبال این موارد و تبلیغ و نشر این مسائل میرن و گسترشش میدن و هر روز مدل و شکل اون محتوایی که تولید میکنن رو مستهجن تر میکنن فقط و فقط به جیب خودشون نگاه میکنن و این عین خودخواهی خودشون هست که توجه به مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی که به وجود میارن ندارن.

مطمئن باشید ممکنه هر کدوم از ما ها هم جزو کسایی باشیم که تا ببینیم میشه از یه راهی که آسونه و پر سوده پول هنگفت در آورد ما هم به سمتش میریم و در اون غرق میشیم. این حرفم رو به این شکل گفتم که فکر نکنید به اصطلاح ( مرگ فقط برای همسایه هست)
خیر
ممکنه شما هم حتی ناآگاهانه سمت این سبک از درآمد رفته باشید یا حتی بهش فکر کنید که چقدر خوب و جذابه.

اما چند نکته
اول این که در سرشت انسان چند نوع وسیله و دستگاهی وجود داره که انسان رو به سمت بدی ها و به اصطلاح به کژی ها میکشونه که کاملا و کاملا سیری ناپذیر هستن و هرچقدر هم که سمتش برید سیر نمیشید و کسایی که در این زمان و تاریخ بشر زندگی میکنن به علت ارتباطات وسیع این عوامل رو در سرشت انسان شناختن و ازش به خوبی برای کسب درآمد استفاده میکنن.
این عوامل شامل:
شهوت امیال جنسی،
شهوت شکم پرستی، 
غرور و تکبر، 
خودپرستی و خودبینی، 
تجملات در جای جای زندگی انسان (یکی از اون ها که واقعا حیفم میاد نگم طریقه گویش ماست که کلی با تجملات مخلوط شده که اگه شما توی صحبت کردن از کلمات انگلیسی استفاده کنید بسیار زیبا و محترم شمرده میشید) (مثال خیلی ساده سریال دراکولا بخصوص بازیگر خانم تیرانداز که در تبلیغ این نوع گویش بشدت فعالیت داره)
و در اخر ثروت و زندگی لاکچری

نکته بعد این هست که فرهنگ تمام جوامع در حال تغییره به سمت یکپارچگی به سبک غرب که این تغییر ممکنه نکات مثبتی هم همراه داشته باشه اما بار منفی اون قطعا بیشتره. 

من نظرم اینه که جامعه ما بدون اگاهی بدونی توجه داره روز به روز بیشتر با این فرهنگ جدید روبرو میشه و سواد رسانه ای وجود نداره تا تاثیر این فرهنگ جدید رو عکس کنه و این فرهنگ ما باشه که تاثیرگذار روی فرهنگ های دیگه میشه. 

ناگفته نماند که به تازگی کتابی بر مبنای سواد رسانه ای داره توی مدارس تدریس میشه اما چند مشکل داره

اول اینکه این کتاب بشدت در برابر این حجم از فرهنگ خارجی کم هستش و بسیار مبتدی هست

دوم اینکه این کتاب به معنی واقعی کلمه راه درست رو اموزش نمیده و محتوای بشدت ضعیفی داره.

سوم اینکه مطالب این کتاب اصلا با شرایط امروز ما بروز نیست و نگاه واقع بینانه ای به مشکلات امروز ما نداره

و در اخر اینکه این کتاب توی مدرسه درحال تدریسه و قراره مثل کتاب های دیگه ازش امتحان گرفته بشه، پس قطعا نتیجه ای جز استفراغ علمی روی برگه امتحان برای دانش آموزان نداره!

امیدوارم این وضع ناجور و بد جامعه ما با تدبیر و عمل صحیح و گسترده حل بشه وگرنه ما توی این فرهنگ قطعا حل میشیم و کاری هم نمیتونم برای نسل های بعد از خودمون کنیم
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
بچه ها شما سخنرانی های رائفی پورو گوش میکنید ؟

فکر میکنید چقدر از حرفاش درسته ؟
لطفا همتون جواب بدید دوس دارم نظرتونو بدونم .

بچه ها شاید بگید نظر من چه ربطی به این موضوع داشت ولی داره اگه بدونید رائفی پور خیلی داره دنیا رو به ایلومیناتی و ... ربط میده .
یعنی تمام مشکلات دنیا منظورم اقتصادی نیست 
تمام مشکلات فرهنگ و ادب و مد و شهوت و ... رو گردن اونا میندازه
نظرتون درباره ایلومناتی و هرم قدرت چیه ؟
اصن واقعی هست یا نه ؟
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
(1400 خرداد 22، 15:04)ماجراجو نوشته است: بچه ها شما سخنرانی های رائفی پورو گوش میکنید ؟

بچه ها شاید بگید نظر من چه ربطی به این موضوع داشت ولی داره اگه بدونید رائفی پور خیلی داره دنیا رو به ایلومیناتی و ... ربط میده .
اصن واقعی هست یا نه ؟

دقیقا منم خیلی برام سواله ک رائفی پور از کجا اینقد محکم حرف میزنه ..‌ آدم نمیتونه به کسی ک حتی یک ترم هم حوزه نرفته و اینقد راجب چیزای مذهبی صحبت میکنه اعتماد کنه.. خیلی عجیبه ک اینقدر معروف شده ...

راجب ایلومیناتی فکر میکنم تا حدودی درست میگن ... 

احساس میکنم زیادی نسبت ب یهود و اینلومیناتی حساسن...

خیلی گیج میشم وقتی سخنرانی هاشونو گوش میدم... الان منم نمیدونم به حرفاش گوش بدیم یا ن... خیلی عجیبه ک حسابداری خوندن بعد راجب این مسائل حرف میزنن!!
.
.
.
سلام دوستان 303

موضوع خوبی از سوی آقای جناب خان عزیز مطرح شد و باید سعی کنیم که درباره همون موضوع مشخص بحث کنیم 53

برای این منظور لازم دونستم قوانین تاپیک رو یادآوری کنم.
امیدوارم قبل از هر فعالیتی، ابتدا قوانین اون تاپیک رو با دقت مطالعه کنیم 303

با تشکر 53

(1388 ارديبهشت 21، 16:56)marall نوشته است: 53به نام خداوند بخشنده مهربان53

سلام 303

این اولین پست من است . امیدوارم که مورد رضایت دوستان قرار بگیرد .

شاید بعضی از دوستان به خاطر داشته باشند که من ایجاد این پست را به رئیس داده بودم(بحث روز) ولی خوب هیچ خبری نشد،فکر کردم بهتر است این پست را خودم راه بندازم. (البته با اجازه بزرگترا)

همانطور که از اسم این پست پیداست،در اینجا ما می خواهیم ،در مورد مسائلی که دوست داریم ،نظر بدهیم .و از نظر دوستان نیز مطلع شویم و در نهایت به یک نظر درست و ثابت برسیم.

این پست هم مانند دیگر پست ها به کمک و همیاری شما نیاز دارد.

هر کس می تواند هر موضوعی را که به ذهنش می رسد  با هماهنگی سرپرست این تاپیک و یا مدیر تالار و در صورت نبود دو مورد قبل با مدیر کل کانون در اینجا بیان کند تا دوستان نظراتشان را ارائه دهند.

مباحث میتواند در مورد هر چیزی با شد مثلا میتوانیم در مورد رویدادهایی که اتفاق می افتد در همین پست نظر بدهیم.

اینجا هم خالی از قانون نیست و در  صورت عدم رعایت برخورد میشه:

1-بحث سیاسی ممنوع در صورت مشاهده بدون اطلاع حذف میشه   

2-احترام به نظر دوستان    

3-منطقی بودن نظراتی که داده می شود.

4- از زدن پست های نامربوط به این تاپیک و موضوعش و شکلک خال
ی(اسپم نزنید) خودداری کنید که در صورت مشاهده حذف میشن

5- تا بحثی به طور کامل تموم نشده بحث دیگه ای شروع نشه
تبصره :مگر اینکه زمان زیادی از بحث قبلی گذشته باشه و ادامه داده نشده باشه درین صورت با هماهنگی با سرپرست در صورت نبود مدیر تالار و در صورت نبودن مدیرکل کانون انجام بشه

6- برای تشکر از دکمه تشکر و یا اعتبار به ارسال و یا پیام پروفایل استفاده کنید برای این کار پست جداگانه نزنیدKhansariha (8)

با تشکر

یا علی
در زمینه ک اقای جناب خان مطرح کردن 

تا قبل از ورود به فضایی مثل اینجا یا محیط های دیگر ترک شبیه شما فکر میکردم
حتی در اطراف خودم هم این رو زیاد میدیدم ک طرفداران این قشر چه قدرر زیاد هستن، حتی خودمم هم اخبارش رو خیلی دنبال میکردم

حقیقتش فکر میکردم برای اینکه از اجتماع عقب نمونی یا اینکه با دیدگاه های جدید و مختلف اشنا بشی باید حضور داشته باشی

نه بخاطر حمایت بلکه فقط برای اینکه چیزی تو چنته داشته باشی..

یا بدونی ک توی ذهن اکثر افراد چی میگذره

ولی علت اصلیش به نظر من این بود ک چیزی ک تو جامعه ما جاانداختن ظاهر بینی و اعتماد به نفس پایینه
خب دختری یا پسری ک وارد جامعه میشه ، نگاه به همسن و سال های خودش میندازه چی میبینه؟؟!
اولین چیز ظاهر و نحوه برخورد هست
اگر اون فرد خانواده درست نداشته باشه اگر براش یک سری چیز ها جا نیافتاده باشه  به راحتی تحت تاثیر بقیه قرار میگیره،  خودش رو با بقیه مقایسه میکنه، و ارزشمندی خودش رو زمانی حس میکنه ک شبیه بقیه باشه

حالا لازمش چیه ؟ 
تیپت طبق مد باشه، بدونی ک ویژگی یک دختر یا پسر باکلاس چیه، اگر خیلی روشن فکر باشه کتابای خاصی رو خونده باشه مثل غرور و تعصب، اصلا اگر اونو نخونده باشه نمیشه

اگر بخواد ازدواج بکنه ، معیار چیه؟ اولین چیز ظاهرش هست
و اگر این ادم ملاکی جز ظاهر توی ذهش نباشه ، اگر هدفمند نباشه توی این دورباطل میافته

مدام مقایسه خودش با بقیه و افتادن توی رقابتی ک هیچ چیزی به رشد و کمال اون ادم اضافه نمیکنه 

ولی همونقدر ک همچین افرادی به این شکل فعالیت میکنند در فضای مجازی افرادی هم هستند ک هدفند زندگی میکنند
مسلما کسی ک هدفمند هست، به این شکل وارد نمیشه، وقتش رو نداره
چون فضای مثل اینستا گرام ،مثل اقیانوسی هست  با عمق ۱ سانتی
متر ، خیلی وسیعه ولی چیزی دستت رو نمبگیره، شاید فقط بهت یک ایده بده، ولی بیشتر جنبه سرگرمی یا وقت گذرونی داره...

حضور همچین ادمی در اونجا ، بی مفهومه ، مگر اینکه جنبه کار افرینی داشته باشه
که توی سن کم این میسر نیست مگر با روش هایی ک در حال حاضر تو جوامع مختلف زیاد شده، و از همین مسیر هنگفت میشه به پول رسید...

تا زمانی ک ما معنی درست زندگیمونو پیدا نکنیم، بازار این مدل ادمها خیلی داغه : )

ما هنوز خودمون رو نشناختیم...
هنوز قابلیت های خودمو نشناختیم ، برای همین الگوهای اشتباه انتخاب کردیم... شاید هم برعکس
این خودمون هستیم ک چشمامون رو بستیم...
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
(1400 خرداد 22، 15:04)ماجراجو نوشته است: بچه ها شما سخنرانی های رائفی پورو گوش میکنید ؟

اصن واقعی هست یا نه ؟

سلام دوست گرامی  303
از یکی از بزرگان شنیدم که ایشان تایید شده هستند و اکثرا با سند و مدرک صحبت میکنند . از سوی دیگر شما میتوانید پیش بینی های گذشته ایشان رو که به تحقق پیوستن بررسی کنید . از سوی دیگر شما تفسیر قرآن کریم ارغ زبان ایشان رو ملاحظه بفرمایید که چه شیوا و روان و ساده و متین تمام جزئیات را بیان می کنند
التماس دعا
یا علی مدد
نقل قول: سلام دوست گرامی  [تصویر:  303.gif]
از یکی از بزرگان شنیدم که ایشان تایید شده هستند و اکثرا با سند و مدرک صحبت میکنند . از سوی دیگر شما میتوانید پیش بینی های گذشته ایشان رو که به تحقق پیوستن بررسی کنید . از سوی دیگر شما تفسیر قرآن کریم ارغ زبان ایشان رو ملاحظه بفرمایید که چه شیوا و روان و ساده و متین تمام جزئیات را بیان می کنند
التماس دعا
یا علی مدد

علیک سلام  53

بله مواردی که گفتید کاملا درست هستند .

ولی در مورد کشور خودمون درباره ی بعضی افراد فاسد یه حرفایی میزنه که اصلا قابل تحمل نیست .
اگه این موارد نداشت عالی میشد من خودم طرفدارشم رفیق  4fvfcja
مخصوصا ویدیوهاش در مورد آخرالزمان عالی هستن .

در مورد موضوع میزگرد فیلمایی از استاد خواهم گذاشت که میتونه کمک کنه
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
به نظر من عامل تمام این ها حکومت یکپارچه بر زمین هست 

این    فیلم براتون توضیح میده 

یاعلی
سلام
منم نظرمو بگم 4chsmu1

ب نظرم تماااام مشکلات از اونجایی شروع میشه ک برای بچه 12 ساله گوشی 15 میلیونی میخرن
این بچه وارد یه فضایی میشه پر از اطلاعات مختلفه

حالا اقای جناب خان
ب نظرتون جذب یه دانشمند میشه این بچه 12 ساله
یا
جذب یه ادمی ک فقط خودشو داره ب نمایش میزاره؟
جذب علم میشه
یا
تجملات و زیبایی های ظاهری

من خودم دهه هشتادیم
و اینو با پوست و خونم درک میکنم
از روزی ک این گوشی بی صاحاب اومد دستم همه چی عوض شد
اخه مگه یه دختر یا پسری ک تو بلوغه و هنوز ساختار فکری و ذهنیش درست نشده میتونه دربرابر همچین فضایی مقاومت کنه؟
و بره دنبال علم:/
دنیا جهان بخت 12 میلیون فالوور داره؟
همشون زیر بیست سالن شک نکنین
یا یه مشت ادمی ک با سن و سال حضرت فیل هنوز فیلشون یاد هندستون میکنه و انقدر تو صفات حیوانیشون فرو رفتن ک نشه اصلا بهشون گف ک ادمن
یا حتی میتونن مثل من کسایی باشن ک فک میکنن اگ ندونن این چیزارو یه جیزی از بقیه کم دارن

من یه دختر عمه دارم 12 سالشه... تباااهه یعنی
بعد میاد عاشق یه نفر تو اینستا میشه ک کلیپ درست میکنه:/
خلاصه ک ده تا فن پیج برا این بنده خدا میزنه
همچییین اینو بزرگ میکنه برا خودش 
با این چیزا سرش گرمه
بعد دو روز بعد یکی دیگ

اینا رو گفتم ک برسم ب اینکه
زیر 18 سال ادما یه سری ادمای دمدمی مزاج احساسی ک نیازای جدید توشون شکل میگیره
بعد مواجه میشن با یه فضای مسموم ک خودشون نمیفهمن
و انقدر درگیرش میشن ک بیرون اومدن ازش دست خداست
ولی اگ این فضا دست یه ادم تحصیل کرده باشه که درگیری ذهنیش چیزای درستین هیچ موقع کسی مثل اون جهان بخت و امثالش معروف نمیشن
مشکل اینه ک این فضا ب راحتی دست ادمای کم عقل قرار میگیره ک هنوز از زندگی درک درستی پیدا نکردن

فرزند سالاری...نمیدونم شایدم دلیلش این باشه

ادمای الان نه ضریب هوشیشون کمتر از قریمیاست
نه احمقن
نه چیز دیگ ای
فقط فرقش اینه ک گذشته تا بچه بزرگ میشده همچیییین زجرش میدادن ک بفهمه زندکی همش شهوات و لذت نیست...بهش ارزش و ضد ارزش یاد میدادن
اونوقت وقتی وارد فضایی مثل اینستا میشد به خودش و چشمش اجازه نمیداد ضد ارزش هارو ببینه

ولی الان اینارو کی برای من میگه؟
خودم باید بفهمم
باید تجربه کنمو بفهمم
تقصیر ماها نیست
تقصیر مامان و باباهامونه ک کنترل نفس یادمون ندادن
فک میکردن همش تو خونه ایم و ور دلشون
همه چی برامون اماده میکردن اونوقت فک میکردیم هنش همین شکلیه
عادت نداریم ب سختی
اونوقت نتیجش میشه سواستفاده کسی مثل جهان بخت و اینفلوئنسرای دیگ از ماهای کم سن...

خلاصه ک وقتی بچه دار شدین
ب حرف پیامبر گوشی بدین ک میگه تا 7 سالگی باید فرمانبردار بچت باشی 
بعدش دیگ باید حسابی تربیتش کنی تا 14 سالگی

باید بهش سختی بدی تو زندگی
باید بهش ارزش و ضد ارزشو یاد بدی
همه میگن باید خود بچه خوب باشه
ولی ب نظر من تربیت خیلی مهمتره
خیلی خیلی
ازت ممنونم?
بابت لحظه هایی که میتونستی کم بیاری
ولی به خدا اعتماد کردی و کم نیاوری...!

نقل قول: ۱_ خود حکومت و اون ساختار   فضا های سرگرمی در اختیار   مردم قرار بده تا نسلی ضعیف تربیت بشه به علت کنترل بهتر
جمعیت .

این برای منم جای سواله،
یا با کنترل جمعیت ، یا یکسان کردن تمام افکار ...
همه مثل هم فکر کنند.. همه مثل هم بپوشند ، سلیقه مردم توی دستتشون هست و میدونن چه جوری یه جامعه رو میشه زمین زد
نقاط قوت و ضعف هر جامعه رو میدونند ...

یک سوال چرا تویتر و یوتوب (قبلا اشاره شد که یوتوب چون برای  کلیپ ها  پول می دهد پر محتوا ساخته میشه)  فیلتر میشه. 
و اما اینستا گرام هنوز  پا برجا هست؟؟؟؟ 

ایشالا ک نمیخوان جوونا تو گناه بیوفتند : )

۲_ وقتی تفریح های سالم  یک   جوان نداشته باشه ، مشکلات زیاد، فشار های روانی، و .... به ناچار  به سمت شبکه های اجتماعی پناه می بره.

خب این درست، اما مسئله اینکه وقتی فهمید محدوش کنه، از این اسیب به عنوان فرصت استفاده کنه
به نوعی ، فقط مصرف کننده نباشه، و مواظب باشه در طی زمان شبیه بقیه نشه...

تاثیر گذاری تو این فضا خیلی کمتر از تاثیر پذیریه..‌

درباره این تربیت ک گفتین

اگر از کودکی به شیوه درست برخورد بشه ، ارتباط والدین با بچه ها خوب شکل گرفته باشه ، اون بچه با حفظ استقلال خودش ارمانهای والدینشون رو قبول داشته باشند به نوعی با هم هم سو باشند از اسیب حفظ میشن 

لازم به تنبیه شدید یا به کاربردن روش های نامتعارف نیست 
اگر آجر اول درست گذاشته شده باشه دیوار صاف بالا میره

منظور پیامبر هم همینه ، اون هفت سال اول اون بچه میتونه به پدر و مادرش تکیه کنه ، اعتماد صحیح ، به دور از وابستگی هایی ک در سنین نوجوانی و جوانی مشکل ساز بشن
و در سنین نوجوانی جلوی خواسته هاش بچه بازی هاش بایستی ، این بچه به پختگی عملکرد برسه و در سنین جوانی به یک فرد سالم ک میتونه درست در جامعه خدمت کنه تبدیل بشه ( از مردم طلبکار نباشه ، تعامل درست با بقیه رو بدونه و ...)

حتی لگر هیچ کدوم از اینها هم تو جامعه ما درست پیش نرفته باشه ،  هر کسی میتونه برای خودش تصمیم گیری کنه ، اینکه میخواد سرش رو توی برف بکنه و چشمش رو روی حقیقت ببنده
یا اینکه از راه درست وارد بشه

( هرچند انقدررررر توی این مسیر در مدت کوتاه میشه به پول رسید ک افراد حاضر به گذشتن از منافع شخصیشون نیستن... )
 وقتی عرصه تنگ بشه نمیشه توقع زیادی از ادما داشت، ادما خودشونو به جامعشون ترجیح میدن...  : )
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
 سپاس شده توسط
سلام 303

نظرات دوستان رو خوندم 53

ایده های جالبی مطرح شد، منتظریم که دوستان دیگر هم مشارکت کنن و نظرشون رو بفرمایند. 303

نقل قول: چون فاقد ارزش است فک نکنم از پیامبر باشه برای همین منبع پرسیدم.

[تصویر:  49-2.gif]

الوَلَدُ سَيّدٌ سَبعَ سِنينَ ، وخادِمٌ سَبعَ سِنينَ ، ووَزيرٌ سَبعَ سِنينَ ، فإن رضِيتَ مُكانَفَتَهُ لإحدى وعِشرينَ ، وإلاّ فاضرِبْ على كَتِفِهِ ، قد أعذَرتَ إلَى اللّه فيهِ.

فرزند هفت سال سرور است، هفت سال خدمتكار و هفت سال وزير و دستيار.

اگر تا بيست و يك سالگى از كمكى كه به او كرده‌‏اى راضى بودى (و تربيتت نتيجه داد) كه خوب، وگرنه به شانه او بزن (و ديگر به حال خود رهايش كن) و تو درباره او نزد خداوند معذورى.

بحارالانوار، جلد 101، صفحه 95

فکر نمیکنم اطلاق عبارت بی ارزش نسبت به ذکر حدیث نبوی حرف محترمانه ای باشه:/

دوستان صفحه قبل قوانین تاپیک رو یادآوری کردم.
امیدوارم قبل از هر چیز قوانین رو مطالعه بفرمایید.

با تشکر 53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان