عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

نقل قول: خیلی توضیح خوبی بود [تصویر:  smiley-face-thumb.gif]

فقط یه مشکلی داره که شاید برخی روابط نامشروع را به خ ا ترجیح بدن

اگه بحث گناه و این هاست روابط نامشروع بیشتر گناه اجتماعی محسوب میشن.. یعنی بیشتر این که شخص تحت تاثیر باشه یا ضرر ببینه دامنگیر اجتماع میشن.. ضرری که برای شخص داره همون تنوع طلبیه یا چمیدونم افسردگی و اینا..  ولی خب رابطه داشتن یه فرایند طبیعیه و فکر نکنم ضرر فیزیکی داشته باشه البته من تو این زمینه خیلی اطلاع ندارم... ولی خ. ا  خب چون غیر طبیعیه طبیعتا ضرر هاش برامون بیشتره
الون میخواستم در جوابت یه چی بگم ولی روم نمیشه  Shy
(1400 مرداد 6، 11:03)karma نوشته است: اگه بحث گناه و این هاست روابط نامشروع بیشتر گناه اجتماعی محسوب میشن.. یعنی بیشتر این که شخص تحت تاثیر باشه یا ضرر ببینه دامنگیر اجتماع میشن.. ضرری که برای شخص داره همون تنوع طلبیه یا چمیدونم افسردگی و اینا..  ولی خب رابطه داشتن یه فرایند طبیعیه و فکر نکنم ضرر فیزیکی داشته باشه البته من تو این زمینه خیلی اطلاع ندارم... ولی خ. ا  خب چون غیر طبیعیه طبیعتا ضرر هاش برامون بیشتره

آقایون رو نمی‌دونم اما خانم ها از رابطه با مردی که عاشقشون نباشه و فقط بخاطر ارضای جنسی با اونها رابطه برقرار کنه بسیار از نظر روانی اذیت میشن و احساس بی ارزشی و پوچی می کنن. 

حتی تو جوامع غربی که این موضوع آزاده و حتی هنجار، میگن دخترا با دوست پسرتون (که ممکنه ازدواج هم بکنن بعداً و مثل ایران نیست) زود رابطه جنسی برقرار نکنید. تا او رو محک بزنید که برای خودتون می خوادتون یا برای ارضای خودش.

لذا این موضوع رابطه با نامحرم برای ما با این اسم جا افتاده وگرنه در فرهنگ های دیگه هم هست با اسم های دیگه.

لذا من موافقم با اینکه نه تنها خ‌ا بلکه در رابطه با یک شخص دیگه عشق اگه نباشه هم رابطه آسیب رسان خواهد بود.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
(1400 مرداد 6، 11:00)alone heart نوشته است: اینم دلیل اینکه داخل دین اسلام میگن رابطه جنسی با نامحرم گناهه
رابطه جنسی با جنس مخالف یعنی هفت چاکراه بر هم منطبق میشن 
وقتی یه نفر میخواد وارد رابطه با نامحرم بشه چون سطح ارتعاشی این دو نفر خیلی متفاوت هستند و از روی شهوت وارد رابطه میشن شهوت فرکانسش خیلی منفی و پایینه 
این باعث میشه سطح ارتعاشی این دو نفر پایین بیاد 
که باعث نشت انرژی شدید در چاکراه اول و دوم  میشه 
بخاطر همین میگن گناهه 
فرقش با رابطه با همسر ایتجاست که به مرور زمان چاکراهاشون سطح انرژیشون مثل هم میشه 
هاله های بدنشون مثل هم میشه 
سطح ارتعاشیشون مثل هم میشه 
و این رابطه از روی عشق هست باعث میشه سطح انرژیشون بیاد بالا 
در رابطه با نامحرم انسان انرژی خودش و از دست میده 
و هر چقدر انرژی از دست بده چاکراها انسداد شدیدترین پیدا میکنن 
 هر چقدر سطح انرژی پایین باشه برکت از زندگی خارج میشه

در حال حاضر. رابطه ی جنسی اینطور نیست که بری از تو خیابون یه نفری رو برای یه شب انتخاب کنی :/

نمیگم نیست... اما کمه.. نسبت به قضیه دوستی
بیشتر با دوست دختر یا پسرشون برقرار میکنن این رابطه رو اونم در صورتیکه لانگ ترم شیپ باشن  . .  .
یعنی اون علاقه هه باشه... برقرار میکنن...
بزارید مثال بزنم :

دو نفر تصمیم میگرن باهم رل بزنن....‌‌بهم علاقه مند میشن... رفت و آمد..میکنن.دور همی و مهمونی و شام و نهار و کافه و غیره باهم میرند.. کشش جنسی رو احساس میکنن... طوریکه طرف همش تو ذهنشه.. هم از نظر عاطفی هم جنسی...
حالا این مسئله قرار نیست شش ماهه باشه لانگ ترم شیپ بین سه سال تا 6 سال و حتی بیشتر طول می‌کشه.....
حالا یا بعدش ازدواج هست یا مثل بچه آدم جدا میشن

انرژی این مورد چی؟؟؟
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
خیلی بستگی داره واقعا خیلی 
اگه چاکراه قلب بسته باشه فرد نمیتونه طرف مقابلش که جنس مخالف هم هست  رو از نظر احساسی دوست داشته باشه 
و اگه بهش ابراز علاقه بشه ممکنه بخاطر بیش فعال بودن یا نامتعادل بودن چاکراه دومش این و از نظر جنسی به خودش بگیره و احساساتش و بصورت جنسی ابراز کنه که این کلا مشکل داره

کلا کسی که چاکراه قلبش بسته باشه 
نمیتونه طوری عشق بورزه که بیشتر از لحاظ احساسی باشه نه جنسی
احتمالا که اختلال یا از پسرهست یا دختر
در ادامه متن قبلی 

اگه تو یه رابطه پسر چاکراه دومش بیش فعال باشه عشق رو از لحاظ جنسی ابراز می‌کنه 
که این نشون میده چاکراه قلب مشکل داره.
نقل قول: .. طوریکه طرف همش تو ذهنشه.. هم از نظر عاطفی هم جنسی...
حالا این مسئله قرار نیست شش ماهه باشه لانگ ترم شیپ بین سه سال تا 6 سال و حتی بیشتر طول می‌کشه.....

انرژی این مورد چی؟؟؟
خداوکیلی ۳ سال تا ۶ سال، پای کسی بزاری ک معلوم نیست تهش چی میشه 4chsmu1

بعدش هم فکر کن ۳ سال رابطه فقط احساسی باشه، امکان پذیر نیست
همون سال اول به ارتباط جنسی ختم میشه

همون اول ازواج کنن ک بهتره ، با هم نساختن هم ک مشخصه اخرش طلاقه...

میدونی من فک میکنم بیشتر از هر چیزی این تعهد جا نیوفتاده ...
برای فرار از تعهد ، حاضریم سرانجام نامعلومو انتخاب کنیم ولی یه چن وقت خوش باشیم..

ولی ما تا اخر عمر جوون نیستیم ک عمرمونو اینجوری تباه کنیم...

اگر ۱ هزارم درصد به ازدواج ختم نشه ، این وسط دختر ک صد درصد باخته ، پسره هم ک زیر بار نمیره

و باز هم سهم ما برای فرار از تنهایی ،همین تنهاییه
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
نقل قول: سلام

موضوع در مورد ادعای ضرر نداشتن خ.ا در برخی سایت ها و فضای مجازی هست.

سلام ممنونم 53

توی علم روانشناسی غرب تا زمانی ک اعتیاد به خ.ا نباشه 
میگن ک مشکلی نداره

اما خب اینجا ۲ حالت مطرح میشه

۱. کسی ک تا حالا این کار رو انجام نداده، تا به سن بلوغ رسیده و چیزی ازش نمیدونه
و حالا یا خودش به شکل غریزی، متوجهش شده
یا اینکه یه چیزی شنیده ک به نظرش کار درستی اومده

بعد از اولین بار چه حسی رو تجربه میکنه؟ 
مسلما کسی ک حس خوب از این کار میگیره ، ترکش نمیکنه

دقیقا همون علتی ک باعث شده تا ما نتونیم به طور کامل بزاریمش کنار
مثل احساس ارامش
احساس خوشی کاذب
مثلا شبا راحتتر بخوابه
فشار روزمره رو از دوش خودش برداره
و هزار و یک دلیل...

(ک همینجاس ک روانشناسی میاد میگه اتفاقا خوبه این کارو بکنی ببین چه قد زندگیت عالیه)

ولی در دراز مدت، تمرکزت میاد پایین ، ممکنه تمایلات جنسیت رو به کل تغییر بده..
هزار تا مرض سادیسم و مازوخیسم ، یه جاهایی تمایل به عوض کردن جنسیت
تا زمانی ک خ.ا نکنی یه جاهایی نمیتونی تمرکز کنی..

همه اینا هم تایید شده ولی خب باز هم کسی نمیاد درست بگه اقا از همون اول نرو سمتش چرا
چون پیش زمینه قبل از ابتلا به خ.ا داشته

مثلا افسردگی داره ، تو خانواده مدام تحقیر میشه، یه مسکن نیازه -----> چی بهتر از خ.ا؟!..
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

حالت دوم 

کسی ک مثل ما یه مدتی مبتلا بوده

و مدتیه ک به این کار نزدیک نشده ، عوارض رو هم کامل میدونه

اگر بعد یه مدت به هر دلیلی دوباره این کار رو انجام بده دقیقا واکنش ها مثل واکنش حالت اول حس خوش ایند رو میدن 

پاداش کار رو همون لحظه میگیره

خودش هم همه چیز رو میدونه 

اینجا یک چیز مطرحه ایا اون ادم توانایی مقابله با این حس رو داره یا نه؟

اگر بار اول بشه بار دوم ، دوباره همین قضیه اعتیاد پیش میاد 

و دوباره این اصل زیر سوال میره..

دوباره بعد یه مدت نظم زندگی به هم میخوره 

اگر ادم معتقدی هم باشه این درد و رنج ۲ چندان میشه،،، 

اون عذاب وجدان بیشتر زمین گیرش میکنه

متاسفانه علم هیچ راهکاری اینجا نداره، تنها راهش اینکه نباید وابسته بشی

ولی اینکه چه جوری؟

راهکاری ارائه نشده 

یا اگر شده خیلی محدود ، کمک کننده نیست
امیرالمومنین (ع):

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

عارفه خانم 
مطمئنا باشید این قضیه برای مرد ها هم هست درسته شدتش نسبت به خانم ها کم تره ولی هست قوی هم هست چون خاصیت رابطه اینه که باعث پیوند و کشش و محبت بین دو طرف میشه ( نقل مضمون از فایل های صوتی آقای زارع) و خب اگه قرار باشه دو نفر فقط 2 ساعت با هم باشن و بعد برن دنبال کار خودشون.. خب معلومه روحیه به هم میریزه اون ضرری که گفتم نیست بیشتر جسمی منظورم بود 302

در مورد موضوع بحث:
 آقای  افرا این پست رو تو پسرونه گذاشته بود گفتم مناسب اینجاست و مرتبط با اون ببینیدش  
بعضی جاهاش رو پاک  کردم تا بشه اینجا گذاشت  ( تو قسمت پاک شده عارضه ای غیر از یه مورد خاص گفته نشده بود که اونم بچه ها برن انجمن بخونن خودشون) 
(1399 آبان 10، 8:30)افرا نوشته است: عوارض خ.ا :

بارها و بارها دیدیم که توی سایت های مختلف افرادی از طرف خودشون یه سری عوارض تخیلی نوشتن و بقیه از روی اونا کپی کردن.

این کپی کردن ها باعث شد که حجم مطلب اشتباه زیاد بشه و ماها فکر میکنیم وقتی یه مطلبی رو افراد زیادی بگن حتما اون مطلب صحیحه!

در صورتی که تاریخ ثابت کرده بارها و بارها اکثریت اشتباه کردن!

زمانی که مطلبی رو توی اینترنت پیدا میکنید که رفرنس یا منبع نداره لطفا وقت خودتون رو تلف نکنید!

یکی میگفت که الان رفرنس این مطلب پایینش نوشته نشده پس معتبر نیست. (اینجا نویسنده نصف روز خودش آنلاینه و به تمامی 

سوالات جواب میده! (به عبارتی رفرنس خودش اینجاست!))

در مقابل افرادی هستن که اصرار دارن بگن خ.ا هیچ عارضه ایی نداره ولی چون اکثرا ازین بلا به دور بودن و یا ازدواج کردن خیلی نمیتونن روی این 

بحث دقیق بشن.

تصور این دوستان اینه که خ.ا به مقدار بسیار متعادلی در بهترین شرایط انجام بشه اون موقع عارضه ی جسمی نداره!

ولی باید این نکته رو بهش توجه کنیم که خ.ا یه سیکل معیوبه و همونطوری که در قسمت هورمونا گفتم خودش خودش رو میخواد تشدید کنه!

شرایطی که این اشخاص برای خ.ا عادی در نظر میگیرن در عمل قابل اجرا نیست چون که:

- شخص باید فاقد عقیده ی مذهبی و همچنین تابو های اجتماعی باشه!

-باید بهترین حالت فیزیکی خ.ا رو بشناسه 

- مدت زمان خ.ا باید به اندازه باشه

-تعداد دفعاتش در هفته باید زیر 3 بار باشه

- به دور از فیلم های نامتعارف جنسی باشه!

و....

الان من روش خ.ا صحیح رو آموزش نمیدم! چون میدونیم اصلا قابل اجرا نیست! 

کل کار اشتباه ، اشتباهه.

مثل اینه که بگیم روش دزدیه صحیح چگونست و در موردش بحث کنیم!!!

پس لطفا این تفکر که :انجام میدم ولی به اندازه  رو دور بریزید.

و اما عوارض . 

(.....) 

باقیه عوارض اثرات جانبی هست که متغیره.

مثل اذیت شدن چشم ها و حتی ضعفشون! 

هنگامی که شخص برای خ.ا از فیلم پورن استفاده میکنه و یا ازون بدتر از داستان های منحرف استفاده میکنه مدت طولانی با تمرکز کامل به 

صفحه نمایش خیره میشه.حتی پلک زدن رو فراموش میکنه که باعث خشکی چشم میشه و این عمل در بلند مدت برای چشم مشکل ایجاد میکنه.

حالت فیزیکی اشتباه خ.ا هم میتونه باعث درد های مفصلی بشه. خم شدن بیش از حد و یا حالت های عجیب غریب و نامتعارف باعث این درد ها میشه

هنگام خ.ا بسیاری از عضلات بدن ناخواسته منقبض میشن و اگه در شرایط بدی باشن باعث اسیب میشه.

مثل اینه که بدون گرم کردن یهو برید ورزش!

عوارض اصلی بر میگرده به روح و روان.

شخص معتاد خودش رو بعد از عملش ناتوان میبینه "کاهش اعتماد به نفس" و همچنین خودش رو بی ارزش میدونه "کاهش عزت نفس"

همین دو علت سبب میشه که شخص توی جمع نتونه سرش رو بالا بگیره و به مرور زمان حالت بدنش خمیده میشه جوری که دیگران هم 

ناخوداگاه تشخیص میدن ایشون اعتماد به نفس نداره!

خداروشکر این مشکل هم قابل حل شدنه و جای نگرانی نیست.

میدونیم که دو عامل عزت نفس و اعتماد به نفس تاثیر زیادی در موفقیت ها و اعمال و رفتار و به صورت کلی جهت زندگی ما میشن.

و هنگامی که این دو رو با عملی ،مرتب تضعیف کنیم خب مشخصه که نتیجه چی میشه.

عوارض پشت سر هم همانند یک دومینو ادامه پیدا میکنن تا شخص از قله ی عزت به چاه ذلت برسه.

همونطور که میدونید این عارضه ها هیچکدوم مستقیما به خ.ا ربط نداره ولی این شرایط خ.ا هست که اونو تا این حد مضر کرده.

امیدوارم پس از این انتشار این مطلب ، تضاد و یا جنگی که در گرفته بین دو گروهی که میگن خ.ا ضرر نداره و اونایی که میگن ضرر داره تموم بشه 

و به توافقی جامع برسیم!

صحبتمون  واقعا سادست......

متاسفانه انسان به خاطر ویژگی هایی که داره زمانی که از یک دستگاه یا موجود سر در نمیاره مرتب در مورد اون حدس میزنه تا بالاخره یه دلیلی 

برای خودش پیدا کنه که اروم بشه.

و مطلب بسیار مهم پس از صحبت های قبل اینه که نویسنده ی اون عوارض وحشتناک در پی این بودن که با انتشار اون مطلب نوعی ترس رو به وجود

خواننده بیندازند تا اونو نجات بدن!!!

این قسمت رو اجازه بدید در قسمت روانشناسی ترک در روزهای بعد بیان کنم.

مورد بعدی در مورد ریزش و یا تغییر در حالت موهاست. در قسمت قبل که در مورد هورمون ها توضیح دادم فکر میکنم مشخص شد که علت تغییرات

در موها چی میتونه باشه. در حالتی که شخص به مدت طولانی به دفعات زیاد در روز خ.ا رو انجام میده مشخص شد که تغییرات هورمونی داریم 

و تغییر در موها هم نتیجه ی همونه. این تغییرات صرفا به شکل ریزش مو نیست به همین علت از کلمه ی "تغییر " استفاده میکنم. و همچنین در 

اشخاص مختلف در سنین متفاوت نتیجه ی متفاوتی داره.

و همچنین با متعادل شدن تعداد خ.ا و یا بهتر ازون ترک کردن این مشکل هم حل میشه.

برای اینکه احتمال ریزش مو به وجود بیاد حداقل 3-4 بار در روز خ.ا به مدت طولانی لازمه. پس شخصی که پس از 1 ماه لغزشی داشته حق نگرانی

در مورد عوارض رو نداره.

همین نگرانیه بی مورد مشکلات خیلی بیشتری رو به وجود میاره.

این قسمت رو به علت اینکه قبل از من عزیزانی مطالب خوبی در سایت قرار دادن  خلاصش کردم. انشالاه وقتی  که چند قسمت سطحیه 

اولیه تموم شد به بیان جزییات دقیق میپردازیم. 53
[تصویر:  uVwrXF.png]
(1400 مرداد 6، 14:27)ایرانا نوشته است:
نقل قول: .. طوریکه طرف همش تو ذهنشه.. هم از نظر عاطفی هم جنسی...

انرژی این مورد چی؟؟؟
خداوکیلی ۳ سال تا ۶ سال، پای کسی بزاری ک معلوم نیست تهش چی میشه 4chsmu1

بعدش هم فکر کن ۳ سال رابطه فقط احساسی باشه، امکان پذیر نیست
همون سال اول به ارتباط جنسی ختم میشه

همون اول ازواج کنن ک بهتره ، با هم نساختن هم ک مشخصه اخرش طلاقه...

میدونی من فک میکنم بیشتر از هر چیزی این تعهد جا نیوفتاده ...
برای فرار از تعهد ، حاضریم سرانجام نامعلومو انتخاب کنیم ولی یه چن وقت خوش باشیم..

ولی ما تا اخر عمر جوون نیستیم ک عمرمونو اینجوری تباه کنیم...

اگر ۱ هزارم درصد به ازدواج ختم نشه ، این وسط دختر ک صد درصد باخته ، پسره هم ک زیر بار نمیره

و باز هم سهم ما برای فرار از تنهایی ،همین تنهاییه

من از شما میپرسم . . .
طلاق بدتره یا کات کردن با دوست پسر/دختر؟؟
اینکه سریع ظرف یکسال طرف ازدواج کنه و بعد از سه سال با یه بچه یا بدون بچه جدا شه بهتره؟؟ که اسم مطلقه بودن بزارن رو ی شخص . . خب سه سال تا شش سال عمرت رو پای کسی گذاشتی.. مگه قمه رو سرت گذاشتن که باید با یارو باشی... مادامی که بهت احساس مثبت میده باهاشی .. تباهی عمر نیست.. چون داری لذت میبری . . .
روزی سه فصل کتکت ک نمیزنه Khansariha (58)
یا کات کردن با دوست پسر /دختر 65
اونم الان که توی جامعه ی ما فقر فرهنگی بیداد می‌کنه

یه پی نوشت اضافه کنم (( لطفا نیاید بگید نه و اینا ... ما واقعاً فقر فرهنگی داریم... وگرنه این همه آدم مریض و تیکه بنداز به طلاق گرفته ها .. این خاله زنکا اعم از زن و مرد.. نباید وجود داشته باشند))

بعدشم.. کی گفته دختر باخته یا پسر با خته؟؟؟
اگر قراره لذتی باشه مگه فقط پسر لذت میبره؟؟ :/
خب دختر هم متقابلاً و حتی بیشتر لذت میبره

و درباره ی تباهی عمر . .
عزیز دلم اینکه طرف تا 35 یا 40 سالگی مجرد بمونه بعدش آیا ازدواج کنه یا آیا نکنه .. تباهی عمره نیست بنظرت؟؟
و همینطور که میدونین در خانم تا حدود 40 سالگی غریزه جنسی وجود داره و وبعد از اون 90 درصد غریزه از بین می‌ره...
داشتیم افرادی رو که در 30 سالگی حتی غریزه شوند از بین رفته..
که در واقع تعداد کمی هم نیستند (( توی مطب دکتر های زنان هم زیاد هستند))  حالا یا بخاطر مشکلات بیماریهای امروزی و خارج کردن رحم حتی در دختران . . ..

پس تکلیف لذت جنسی چی میشه؟؟؟

پ ن آخر: این حرفا ضمن بر تایید کردن یا نکردن قضیه دوست جنس مخالف داشتن یا نداشتن نیست..... هر کس صلاح خودشو بهتر میدونه.. و قرار نیست یه نسخه برای همه درست باشه
صرفاً چون میزگرد هست نظرمو گفتم 302

آهان راستی کسی بیاد راجع به صیغه بگه با تانک میام پروفایلش 4chsmu1
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
(1400 مرداد 5، 16:35)آبی آسمانی نوشته است: سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه  49-2
همه ما کم و بیش تو شبکه های مجازی شاهد مطالبی با محتوای اینکه خودارضایی هیچ ضرری نداره و ... 
بودیم .
و خب این موضوع گاها باعث سردرگمی ما شده ...
دوست دارم نظرات دوستان رو در این باره بدونم  49-2

بدو بسم الله نظرتو بگو  4chsmu1

سلام

به نظرم:
توجیه کردن خودارضایی یعنی اینکه اگر عوارض نداشت پس اینکار انجام بدیم
یعنی فردی که به دین اعتقادی انچنانی ندارد و تمایل به انجام یک گناه داشته باشد توجیه ان را بر اینکه عوارضی ندارد میگذارد

قطعا دارای عوارض هست و شاید علم از کشف آنها ناتوان باشه
ولی از نظر روانشناسی یک نوع بیماری هست

افراط و تفریط( خودارضایی یا  رابطه جنسی). ، ضرر و زیان دارد
تفریط در خودارضایی  قطعا عوارض  هارا به وجود میاره، شاید بعضی ها این دلیل بر خودارضایی بذارن که مثلا با نظم و بدون افراط و تفریط ارضا بشم که ضرری نداشته باشد که بازم خلاف دین است

شما میگید سردرگمی ما شده است سردرگمی به چه علت؟  توجیه گناه؟
در کل کسی که اعتقاد واقعی به دین داشته باشه حرفی که  در قرآن باشه قبول میکنه
البته تفکر در دستورات هم خوبه ، ولی اینکه برای رد آنها تلاش کنیم یک کار بیهوده است
نماز نخواندن ضرری ندارد، آیا نخوانیم؟!
خودارضایی کردن ضرری ندارد، ایا انجام بدیم؟

شاید علم امروزی ناتوان در اثبات عوارض باشد .، که یک چیز بدیهی هست ، چون خیلی مواقع نظریات پزشکی عوض شده اند
303
نقل قول: من از شما میپرسم . . .
اینکه سریع ظرف یکسال طرف ازدواج کنه و بعد از سه سال با یه بچه یا بدون بچه جدا شه بهتره؟؟ که اسم مطلقه بودن بزارن رو ی شخص . . خب سه سال تا شش سال عمرت رو پای کسی گذاشتی.. مگه قمه رو سرت گذاشتن که باید با یارو باشی... مادامی که بهت احساس مثبت میده باهاشی .. تباهی عمر نیست.. چون داری لذت میبری . . .
روزی سه فصل کتکت ک نمیزنه [تصویر:  khansariha%20(58).gif]
یا کات کردن با دوست پسر /دختر [تصویر:  65.gif]

یه پی نوشت اضافه کنم (( لطفا نیاید بگید نه و اینا ... ما واقعاً فقر فرهنگی داریم... وگرنه این همه آدم مریض و تیکه بنداز به طلاق گرفته ها .. این خاله زنکا اعم از زن و مرد.. نباید وجود داشته باشند))

و درباره ی تباهی عمر . .
عزیز دلم اینکه طرف تا 35 یا 40 سالگی مجرد بمونه بعدش آیا ازدواج کنه یا آیا نکنه .. تباهی عمره نیست بنظرت؟؟
و همینطور که میدونین در خانم تا حدود 40 سالگی غریزه جنسی وجود داره و وبعد از اون 90 درصد غریزه از بین می‌ره...
که در واقع تعداد کمی هم نیستند (( توی مطب دکتر های زنان هم زیاد هستند))  حالا یا بخاطر مشکلات بیماریهای امروزی و خارج کردن رحم حتی در دختران . . ..

پ ن آخر: این حرفا ضمن بر تایید کردن یا نکردن قضیه دوست جنس مخالف داشتن یا نداشتن نیست..... هر کس صلاح خودشو بهتر میدونه.. و قرار نیست یه نسخه برای همه درست باشه
صرفاً چون میزگرد هست نظرمو گفتم [تصویر:  302.gif]

آهان راستی کسی بیاد راجع به صیغه بگه با تانک میام پروفایلش [تصویر:  4chsmu1.gif]

ببین اگر میخوای شخص خودتو در نظر بگیری اره دوستی خیلی بهتره 4chsmu1
تعهد ک نداره
جواب هم به کسی بدهکار نیستی
پسرا هم ک مهریه لازم نیست بدن ، خودشونو بدبخت کنن 4chsmu1
دخترا هم از کار خونه و بچه داری فارقن

منم قبول دارم، تا زمانی ک حس خوب میگیری باهاش باش
بعدم ولش کن

ولی فقط تو نیستی ک میتونی این کار رو بکنی، یه جایی دقیقا اونجایی ک تو ممکنه کسی رو دوست داشته باشی اون میتونه همین کارو بکنه

وقتی با یه نفر رل میزنی فقط تو خوشیا کنارشی، مثل همین دوران نامزدی میمونه دیگه
ازدواج با دوست دختر پسری خیلی فرق میکنه
ضمنا تو ۶ سال با یکی هستی ، ولی نه خانوادش میدونه نه رسمیت داره ، لنگ در هوا هستی، اگر بچه دار بشی ک مسئله خودشو داره

در بهترین حالت ممکن بخواییم بگیم، تهش تو رابطه رو کات میکنی
با هر تعداد ادمی ک بخوای
ولی تو ۷۰ سالگی ، چی داری؟ بایکی یه رابطه رو ساختی پیش بردی ، تهش خراب شده نصفه مونده 
دوباره 
دوباره 
دوباره

ته ته تهش تو هفتاد سالگی کسی هست ک واقعا دوستش داشته باشی
بگی ۵۰ سال باهم زندگی کردیم با خلاقای خوب و بدمون با هم ساختیم این زندگیو با هم پیش بردیم و الان ارامش داریم 
حداقل همدیگه رو داریم

منظورم اینه
ثمره اش چیه؟ته این بدو بدو ها چی قراره باشه؟..

برای هر کدوم هم ۶ سال بخوای وقت بزاری، بگیم شما دختر خوب 
چن درصد احتمال داره اونم پسر خوب باشه 4chsmu1

اون کسی ک سه سال تو فکرش ازدواج نیست بعد ۶ سال هم تو فکر ازواج نیست
اصلا نیازی به ازدواج نداره همه چیز دمه دستشه  4chsmu1

از یه طرف دیگه هم بخوای تو کل جامعه نگاه کنی ، میشه خانواده های تک نفره
بی بند و باری ، همینجوری رشد جمعیتمون منفیه 
احتمالا منفی تر هم میشه( مثبت ترین حالت ممکن در نظر گرفتم اگر یه سری گناهان رو در نظر نگیریم)

دیگه روح نداره...
همش میشه استفاده از دیگران ، اگه انرژی داری به دردم میخوری اگه نه بفرما خونتون

شما میتونی نگاه کنی موقع ازدواج رفت و امدت رو بیشتر کنی ک شناختت بیشتر بشه
بیشتر بیرون بری زمان نامزدی و اشنایی رو طولانی تر کنی ، اگر طرف مثلا دست به زن داره 
مشکل اعصاب داره متوجه بشی
 دیگه اون موقع ادا عاشق پیشه ها رو در نیاری

تصمیمتو قاطعانه و منطقی بگیری..

اگر میخواد از زیر بار تعهد در بره خانواده ها میان وسط 
تو یه نفر نیستی ک بگه همینه ک هست

به هر حال همه اینا ۲ طرفس خودت هم اگر اشتباه کنی، باید جواب پس بدی تو ازدواج

ولی دیگه ۴۰ سالگی حسرت زندگیه بقیه رو نمیخوری ، خودت زندگیتو داری، کارتو داری، ارامشتو داری

از یه سنی به بعد دیگه فقط نگاه میکنی ببینی چی داری تو زندگیت ، کار دلخواهتو داری؟، کسیو داری بعد از ۵۰ سال دوییدن بهش تکیه کنی؟

تو این زمونه اگه اخلاق نداشته باشی ولی فیست خوب باشه ، شاید طرفت بیان 
ولی اگه سنت بره بالا دیگه قیافه هم نداری
شاید کارهاتو هم نتونی انجام بدی، اینجا کسی موظف نیست کنار تو باشه ، ولی اون کسی ک ۵۰ سال دوسش داشتی ، بخاطر محبتش کنارته

پ.ن : (این به این معنی نیست ک این ادما همیشه با هم خوب بودن، همیشه خوشحال بودن ، همیشه پول داشتن، هیچ وقت مریض نشدن، هیچ وقت دعوا نکردن، خانواده جفتشون با فرهنگ بوده، نه
فقط به این معنیه ک پشت همو خالی نکردن)

ما نسلی هستیم ک سازش پذیریمون پایینه، فقط انتظار داریم..
ولی این وسط خودمونم باید یه کاری بکنیم دیگه

این حرفتم قبول دارم ازدواج به معنای خوشبخت شدن کامل نیست، هر چیزی ک میخوای خوب از اب در بیاد، باید براش وقت و انرژی بزاری
تو زمان خاستگاری نامزدی وقت بزاری ، یه شناختی حاصل بشه شرایطتت جور باشه با طرف مقابل 

دوباره بعد ازدواج باید وقت بزاری ، فک نکنی طرف وظیفشه داره تو خونت کار میکنه یا زحمت میکشه پول در میاره
منت نزاری 
۲ روز دیگه هم ازدواج کنی، هم ببینی یه اتفاقای دیگه داره میافته...

خلاصه اونایی ک خوش بختن از اسمون نیوفتن زمین
اونا هم خون دل خوردن ولی معمولا زحمتاشون دیده نمیشه

ان شاالله  ک عاقبت هممون ختم به عافیت بشه Khansariha (2)

پ.ن : لحنم ارومه ها Khansariha (13)
تو چت یه وقتایی سوتفاهم میشه

ببخشید یکم طولانی شد 53 سپاس از اینکه مطالعه کردین  302
امیرالمومنین (ع):

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

سپاس شده توسط
نقل قول: ولی از نظر روانشناسی یک نوع بیماری هست

اتفاقا میگن طبیعیه و بیماری نیست..

نقل قول: نماز نخواندن ضرری ندارد، آیا نخوانیم؟!
خودارضایی کردن ضرری ندارد، ایا انجام بدیم؟

شاید علم امروزی ناتوان در اثبات عوارض باشد .، که یک چیز بدیهی هست ، چون خیلی مواقع نظریات پزشکی عوض شده اند
[تصویر:  303.gif]

اینو میشه روش فکر کرد

نقل قول: قطعا دارای عوارض هست و شاید علم از کشف آنها ناتوان باشه

daghighan
امیرالمومنین (ع):

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

(1400 مرداد 6، 17:35)ایرانا نوشته است:
نقل قول: من از شما میپرسم . . .
روزی سه فصل کتکت ک نمیزنه [تصویر:  khansariha%20(58).gif]
یا کات کردن با دوست پسر /دختر [تصویر:  65.gif]

و درباره ی تباهی عمر . .

صرفاً چون میزگرد هست نظرمو گفتم [تصویر:  302.gif]

آهان راستی کسی بیاد راجع به صیغه بگه با تانک میام پروفایلش [تصویر:  4chsmu1.gif]

ببین اگر میخوای شخص خودتو در نظر بگیری اره دوستی خیلی بهتره 4chsmu1
تعهد ک نداره
جواب هم به کسی بدهکار نیستی
پسرا هم ک مهریه لازم نیست بدن ، خودشونو بدبخت کنن 4chsmu1
دخترا هم از کار خونه و بچه داری فارقن

منم قبول دارم، تا زمانی ک حس خوب میگیری باهاش باش
بعدم ولش کن

ولی فقط تو نیستی ک میتونی این کار رو بکنی، یه جایی دقیقا اونجایی ک تو ممکنه کسی رو دوست داشته باشی اون میتونه همین کارو بکنه

وقتی با یه نفر رل میزنی فقط تو خوشیا کنارشی، مثل همین دوران نامزدی میمونه دیگه
ازدواج با دوست دختر پسری خیلی فرق میکنه
ضمنا تو ۶ سال با یکی هستی ، ولی نه خانوادش میدونه نه رسمیت داره ، لنگ در هوا هستی، اگر بچه دار بشی ک مسئله خودشو داره

در بهترین حالت ممکن بخواییم بگیم، تهش تو رابطه رو کات میکنی
با هر تعداد ادمی ک بخوای
ولی تو ۷۰ سالگی ، چی داری؟ بایکی یه رابطه رو ساختی پیش بردی ، تهش خراب شده نصفه مونده 
دوباره 
دوباره 
دوباره

ته ته تهش تو هفتاد سالگی کسی هست ک واقعا دوستش داشته باشی
بگی ۵۰ سال باهم زندگی کردیم با خلاقای خوب و بدمون با هم ساختیم این زندگیو با هم پیش بردیم و الان ارامش داریم 
حداقل همدیگه رو داریم

منظورم اینه
ثمره اش چیه؟ته این بدو بدو ها چی قراره باشه؟..

برای هر کدوم هم ۶ سال بخوای وقت بزاری، بگیم شما دختر خوب 
چن درصد احتمال داره اونم پسر خوب باشه 4chsmu1

اون کسی ک سه سال تو فکرش ازدواج نیست بعد ۶ سال هم تو فکر ازواج نیست
اصلا نیازی به ازدواج نداره همه چیز دمه دستشه  4chsmu1

از یه طرف دیگه هم بخوای تو کل جامعه نگاه کنی ، میشه خانواده های تک نفره
بی بند و باری ، همینجوری رشد جمعیتمون منفیه 
احتمالا منفی تر هم میشه( مثبت ترین حالت ممکن در نظر گرفتم اگر یه سری گناهان رو در نظر نگیریم)

دیگه روح نداره...
همش میشه استفاده از دیگران ، اگه انرژی داری به دردم میخوری اگه نه بفرما خونتون

شما میتونی نگاه کنی موقع ازدواج رفت و امدت رو بیشتر کنی ک شناختت بیشتر بشه
بیشتر بیرون بری زمان نامزدی و اشنایی رو طولانی تر کنی ، اگر طرف مثلا دست به زن داره 
مشکل اعصاب داره متوجه بشی
 دیگه اون موقع ادا عاشق پیشه ها رو در نیاری

تصمیمتو قاطعانه و منطقی بگیری..

اگر میخواد از زیر بار تعهد در بره خانواده ها میان وسط 
تو یه نفر نیستی ک بگه همینه ک هست

به هر حال همه اینا ۲ طرفس خودت هم اگر اشتباه کنی، باید جواب پس بدی تو ازدواج

ولی دیگه ۴۰ سالگی حسرت زندگیه بقیه رو نمیخوری ، خودت زندگیتو داری، کارتو داری، ارامشتو داری

از یه سنی به بعد دیگه فقط نگاه میکنی ببینی چی داری تو زندگیت ، کار دلخواهتو داری؟، کسیو داری بعد از ۵۰ سال دوییدن بهش تکیه کنی؟

تو این زمونه اگه اخلاق نداشته باشی ولی فیست خوب باشه ، شاید طرفت بیان 
ولی اگه سنت بره بالا دیگه قیافه هم نداری
شاید کارهاتو هم نتونی انجام بدی، اینجا کسی موظف نیست کنار تو باشه ، ولی اون کسی ک ۵۰ سال دوسش داشتی ، بخاطر محبتش کنارته

پ.ن : (این به این معنی نیست ک این ادما همیشه با هم خوب بودن، همیشه خوشحال بودن ، همیشه پول داشتن، هیچ وقت مریض نشدن، هیچ وقت دعوا نکردن، خانواده جفتشون با فرهنگ بوده، نه
فقط به این معنیه ک پشت همو خالی نکردن)

ما نسلی هستیم ک سازش پذیریمون پایینه، فقط انتظار داریم..
ولی این وسط خودمونم باید یه کاری بکنیم دیگه

این حرفتم قبول دارم ازدواج به معنای خوشبخت شدن کامل نیست، هر چیزی ک میخوای خوب از اب در بیاد، باید براش وقت و انرژی بزاری
تو زمان خاستگاری نامزدی وقت بزاری ، یه شناختی حاصل بشه شرایطتت جور باشه با طرف مقابل 

دوباره بعد ازدواج باید وقت بزاری ، فک نکنی طرف وظیفشه داره تو خونت کار میکنه یا زحمت میکشه پول در میاره
منت نزاری 
۲ روز دیگه هم ازدواج کنی، هم ببینی یه اتفاقای دیگه داره میافته...

خلاصه اونایی ک خوش بختن از اسمون نیوفتن زمین
اونا هم خون دل خوردن ولی معمولا زحمتاشون دیده نمیشه

ان شاالله  ک عاقبت هممون ختم به عافیت بشه Khansariha (2)

پ.ن : لحنم ارومه ها Khansariha (13)
تو چت یه وقتایی سوتفاهم میشه

ببخشید یکم طولانی شد 53 سپاس از اینکه مطالعه کردین  302

آره من یک سری چیز هایی که گفتی رو قبول دارم

توی پ ن : اضافه کردم اینا همه در حد نظره . . . .
ولی اصل منظورم و متوجه نشدی.. در واقع بیس قضیه . . .

دارم میگم کسی که تا 40 سالگی غریزه جنسی داره .. و الان از سن ازدواج و غیره ذلک دیگه خودت خبر داری . ..
چه تعداد زیادی از افراد دهه 60 هنوز مجرد هستند حالا چه آقا چه خانم.... . . .

فرض کنیم : شخصی الان 20 سالشه . .. ((دختر))
خب خود .ا .یی.. که ضرر داره. . .
ما میگیم طرف از گناه هم دور باشه . ..
با جنس مخالف هم رابطه نداشته باشه . . . در 40 سالگی هم یائسه بشه..
اصلا توی 45 سالگی .. یا..ئ..س. بشه

بعد ما میتونیم الآن احتمال ازدواج ها خیلی کمه..
حدود 70 درصد افراد در نهایت یا ازدواج نمیکنن یا همسر دوم میشن یا در سن بالای 38 ازدواج میکنن . ..

خب این بنده ی خدا باید مثل راهب ها زندگی کنه؟؟؟
لذت جنسی رو کی تجربه کنه؟؟؟
حس علاقه ب جنس مخالف رو کی تجربه کنه؟؟؟
حتی طرف 38 سالگی هم ازدواج کنه یعنی فقط دوسال از رابطه لذت ببره؟؟؟

از طرفی همه مون میدونم خ.ا چیز بیخودیه
یعنی مقالات میگن کنترل شدش اوکیه.. و شاید واقعا اوکی باشه
ولی وسئله اینه قابل کنترل نیست.. وقتی افتادی تو دامش نمیتوی هفته ای یکبارش کنی مثلاً... اعتیاد میاره.. و چون قابل کنترل نیست اینم می‌ره کنار. . .
قضیه ازدواج هم که خیلی ها تو همین خود کانون مشتاق به ازدواجن ولی خدا هنوز قسمتشون نکرده .... و بالای سی سال هم دارن .. .

و طبق گفته ی خودشون با جنس مخالف هم در ارتباط نبودن . . .

تکلیفشون چیه؟؟؟
کدوم راه حل بهتره؟؟؟؟
عذب موندن؟؟

همه مون میدونم سنی که آدم خیلی سرش بو قرمه سبزی میده و پر از شور و هیجان هست بین 18 تا 30 هست
بعدش یه پختگی خاصی توی آدم رشد می‌کنه...
بیشتر دنبال آرامش و .. . ایناست . ..
پس تکلیف این 20 تا 30 سالگی که ذاهدانه طی شده چی میشه؟؟؟

پ ن : منظورم رو متوجه شدی؟؟؟
من اون بالا نیومدم بگم بی اف. جی اف .. خوبه یا بده . . .
نیومدم بگم ده بار پارتنرت رو عوض کن.... یا به خانواده آت نگو یا برو ازش بچه دار شو (( تو پرانتز بگم که بالا اعلام کردیم هممون که در حال حاضر خانواده ها در جریان روابط هستند))
و تاکید کردم قرار نیست طرف هرزه باشه . . .
حتی مثال 6 سال زدم نه شش روز . . .

داشتم مقایسه می‌کردم . . . .
دوست پسر داشتن و کات کردن. بهتره یا مطلقه بودن؟؟؟
و اینکه آمار نشون میده از هر 10 ازدواج 9 تا طلاقه
و اون یکی دیگه هم طلاق عاطفیه.

منبع هم : سخنرانی استاد راعفی پور هست .. از خودم آمار و ارقام نگفتم...

و یه چیز کوچولو دیگه... طرف بعد از ده سال زندگی مشترک متوجه میشه همسرش رو نشناخته . . . پس لزوما نمیشه گفت توی رفت و آمد و آینا همه چیز مشخص میشه . . .
البته توام خودت گفتی که لزوما همه شون به خیر هوشی نمیرسن . ..

حالا با توجه به صحبت شما (( که من قبول دارم)) و بقیه موارد . ..

تکلیف چیه؟؟ Hanghead

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان