عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

(1400 مهر 22، 0:06)آقای ضربتی نوشته است: یاد جوونی های خودم افتادم هر روز اینجا دعوا بود   Khansariha (69)

Khansariha (13)
دعوایی بین من و شما تو یه مسابقه ی کانونی بود
بعد آقا رامین مدیر انجمن شاد بودن، اومدن یکی یکی پست هامون رو پاک کردن و به من پیام دادن که دیگه ادامه ندم و دعوا فیصله پیدا کرد  Gigglesmile

منم به بسته شدن پیام های پروفایل فکر کرده بودم 
بعد با خود گفتم اگر کسی یه مدت نیومد و خواستیم پیگیرش بشیم و بهش پیام بدیم یا با شخصی کار داشتیم چطور مطلعش کنیم؟
من واقعا تو شوکم 
آقای عاشق فاطمه زهرا شما که گفته بودین از روزایی که کانون را رها کردین ناراحتین  Hanghead
چی شد یهو
نقل قول: خانم رعنا می گن، اون تذکر اولیه آقای عاشق فلان و بهمان. اما دیگه نمی دونن چقدر همون تذکر از من انرژی گرفته.

و رفتارهای بعدی خانم رعنا باعث شده که من هم تند تر بشم در مقابل خانم ایرانا مثلا و رفتارهای خانم ایرانا هم باعث شد تند تر بشم برای خانم فاطمه.
ببخشید من نمیخواستم اشتباهی کنم. 
گفتین یعنی چی قهر میکنی میری ، منم موندم

من سعی کردم تغییر کنم. 
سعی کردم تلاش های شما و آقای آرمین و همه دوستان که کمکم کردن ترک کنم را هدر ندم. 
سعی خودم را کردم. 
اگر اشتباهی کردم معذرت میخوام. من نمیخواستم کسی را تحت فشار قرار بدم. فقط یه نظر گفتم در مورد نحوه تذکر . بازم ببخشید . شرمندم

Hanghead  امکان تجدید نظر وجود نداره؟
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
به فکر زندگی باشید اینقدر دعوا نکنید من تا آخرش رفتم چیزی نیست Hanghead
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
آقای عاشق من از زحماتتون بی اندازه متشکرم. ولی ای کاش این زمان کانونو ترک نمیکردید. امیدوارم منصرف بشید 4chsmu1 و البته اگر هم منصرف نشدید پاکی ابدی و پایدار و کلی روزها و اتفاقات خوب واستون آرزو میکنم.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام به دوستان 303
امیدوارم همگی خوب باشید
خیلی ناراحت شدم که اقای عاشق قراره بازنشسته بش. امیدوارم که از این تصمیمشون منصرف بشن 1276746pa51mbeg8j
واقعا وجود افرادی مثل آقای شازده اقای عاشق و دیگران برای کانون خیلی خوب بوده و هست.
نمیدونم و نمیدونیم چطور نبودن این افراد تحمل کنیم. Hanghead
واقعا دلگرمی زیادی برای همه ما دارن، انگار مثل ستون هایی هستن که میشه بهشون تکیه کرد و دلتو قرص نگه داری که یکی هست که مثل پدر مراقبت، حواسش هست، اگه عصبی هم میشه از دستت ناراحت میشه خیر خودتو میخواد.
نبودن این افراد واقعا مثل از دست دادن پدر میمونه. بسی سخت و دشواره. خیلی موقع ها دلمون براشون تنگ میشه، بی تابی میکنیم و میگم کاش بودن و توی سختی ها کمکمون میکردن.
امیدوارم همه مدیران بازنشسته و مدیران کنونی و همه کاربران در سلامت و تندرسی کامل باشن و همه قدر همو بدونیم شاید فردایی برامون نباشه...

پ. ن1: بارفتن آقای عاشق یاد مدرسه خودمون افتادم که وقتی ناظم مدرسمون یه روز نبود اون مدرسه دیگه مدرسه قبلی نمیشد. Gigglesmile 
یه جوری اتیش میسوزوندیم که انگار از زندان آزادمون کرده بودن، بماند که همه کلاس یکی میشدن و سرود که چی بگم آهنگ های...... میخوندن همزمان میزها حکم تنبک داشتن و همیشه هم چند نفر کار بلد بودنو مجلس درس رو میچرخوندند. Khansariha (13)

پ.ن2:یه جوری تعریف کردم که انگار الان پیر شدمو کلی خاطره برای گفتن دارم Khansariha (49) 42
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
شاید باورتون نشه من از خواب پریدم وباوجودیکه امروز روز خیییلی خاصی بود و خیلی تو دنیای واقعی خسته بودم حس کردم به خاطر خستکی اونطور که شایسته زحمات اقای عاشق بود ازشون تشکر نکردم. امیدوارم خدای مهربون جبران کنه محبتای ایشونو و صدالبته هم چنان امیدوارم که در کانون ادامه بدن تا از وجودشون استفاده کنیم.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

(1400 مهر 22، 1:31)Queen نوشته است:
(1400 مهر 22، 0:06)آقای ضربتی نوشته است: یاد جوونی های خودم افتادم هر روز اینجا دعوا بود   Khansariha (69)

Khansariha (13)
بعد آقا رامین مدیر انجمن شاد بودن، اومدن یکی یکی پست هامون رو پاک کردن و به من پیام دادن که دیگه ادامه ندم و دعوا فیصله پیدا کرد  Gigglesmile

دعوا سر این بود که ضربتی میگفت چرا بچه ها به دخترا رای میدن ولی به من رای نمیدن   4chsmu1
وسط مسابقه کلا تاپیک رو بستم تا دو هفته ؛ تا اومدم باز کنم بازم دعوا راه انداخت بازم بستم
ضربتی تنها کسی بود که تو کل دوران کانونیم بهش اخطار دادم . بعد هم فکر کنم پاک کردم
کلا ضمینه فعالیتش رو شاد شاد بود هر روز میومد تو یه تاپیک یه شری به پا میکرد و میرفت  4chsmu1

.
.
.

عاشق جان ؛ برادر کوچیکتر  4chsmu1
ولی من از تو کوچیک ترم ؛ فکر میکنم چند ماه بزرگتر از منی
برعکس همه من تبریک میگم بابت انتخاب خوبی که داشتی
تمرکزت رو بذار رو زندگیت تو یک سال اندازه ی کل این 7 سال رشد میکنی
من خودم تجربه کردم که میگم ..
ممنونم بابت همه زحمت هایی که کشیدی
و ممنونم بابت اینکه با قهر کردن و مظلوم نمایی نرفتی .
این شیوه ی رفتن که داری معلومه میخوایی برای اینده ت کاری کنی
امیدوارم موفق باشی

دوستان شما هم همگی برید به کار و زندگیتون برسید کانون تا یه جایی خوبه اگه اصراف نداشته باشه ؛ اگه به اصراف بکشه ضررش بیشتر از خیرشه
روزی نیم ساعت بیشتر برای این سایت وقت نذارید .
وقتتون رو خوب استفاده کنید

خب به پایان این برنامه رسیدیم  4chsmu1  حالا دختران نینجا شما هم برید با هم دیگه آشتی کنید و از دل هم در بیارید

واقعا چقدر خوشحالم که پسرم  4chsmu1
دختر بودن چقدر سخته ؛ کلا دیس و دیس بک های خیلی سنگینی دارید  4chsmu1

خیلی دوست داشتم کانون مجازی نبود ؛ با یه جعبه شیرینی میومدم کانون از تک تک بچه ها دلجویی میکردم و دختران نینجا رو با هم اشتی میدادم  4chsmu1

ولی میخوام یکم معذرت خواهی کنم

معذرت میخوام  از عاشق بابت پست آخرم    53

معذرت میخوام از اقای چکاوک بابت تمام بحث هایی که داشتیم و اینکه ایشون چقدر شبیه یکی از اعضایی بودن که قبلا هم با هم مشاجره داشتیم و ازم ناراحت بودن 4chsmu1

معذرت میخوام از مرد مجاهد .. چون خداییش هیچوقت ادبیاتم یاریم نکرد که پست هاتون رو کامل بتونم متوجه بشم  4chsmu1  اعتراف میکنم اکثر اوقات بعضی از واژگان رو گوگل میکردم که ببینم چه معنایی میده  65

همچنین میخوام معذرت خواهی کنم از خانوم یاقوت بابت تمام کنایه هایی که تو این چند روزه بابت انتقاد به دختران نینجا داشتم ؛ ولی در کل هر چی گفتم حقش بود  4chsmu1
خیلی هم خوب کردم که گفتم  Nishkhand
از اون جعبه شیرینی بالایی یدونه شیرینی بردارید و الکی هم ادای آدم قهرا رو در نیارید ؛ گوتور گوروم بابا ...

در انتها هم میخوام از خودم معذرت خواهی کنم که تو این سه روز کلی از کارهام رو عقب انداختم بابت حضور در کانون
خیلی تو عمرم اصراف کردم
برای تهذیب نفس تا به ثمر نرسیدن هدف دلخواه  در کارم دیگه کانون نمیام .

باشد که خداوند منان ما را یاری کند
من دیگه برم ؛ شما هم با هم دوست باشید و همدیگه رو دوست بدارید . بخصوص دختران نینجا  4chsmu1
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
سلام وقت بخیر
الان یک ماه که کرونا گرفتم و نمیتونم به محل کار برم
فقط می توانم بگم تا حالا اینقدر اذیت نشده بودم .
یک درس گرفتم آخرش خودتی و خودت .

یک ماه پسر عمه ام تصادف کرد بود ازش مواظبت کردم بهترین کمک ها را به فامیل و دوست آشنا داشتم آخر سر تنها ماندم با این بیماری
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
(1400 مهر 22، 2:31)رامین. نوشته است:
(1400 مهر 22، 1:31)Queen نوشته است:

Khansariha (13)

دعوا سر این بود که ضربتی میگفت چرا بچه ها به دخترا رای میدن ولی به من رای نمیدن   4chsmu1
وسط مسابقه کلا تاپیک رو بستم تا دو هفته ؛ تا اومدم باز کنم بازم دعوا راه انداخت بازم بستم
ضربتی تنها کسی بود که تو کل دوران کانونیم بهش اخطار دادم . بعد هم فکر کنم پاک کردم
کلا ضمینه فعالیتش رو شاد شاد بود هر روز میومد تو یه تاپیک یه شری به پا میکرد و میرفت  4chsmu1

.
.
.

عاشق جان ؛ برادر کوچیکتر  4chsmu1
ولی من از تو کوچیک ترم ؛ فکر میکنم چند ماه بزرگتر از منی
برعکس همه من تبریک میگم بابت انتخاب خوبی که داشتی
تمرکزت رو بذار رو زندگیت تو یک سال اندازه ی کل این 7 سال رشد میکنی
من خودم تجربه کردم که میگم ..
ممنونم بابت همه زحمت هایی که کشیدی
و ممنونم بابت اینکه با قهر کردن و مظلوم نمایی نرفتی .
این شیوه ی رفتن که داری معلومه میخوایی برای اینده ت کاری کنی
امیدوارم موفق باشی

دوستان شما هم همگی برید به کار و زندگیتون برسید کانون تا یه جایی خوبه اگه اصراف نداشته باشه ؛ اگه به اصراف بکشه ضررش بیشتر از خیرشه
روزی نیم ساعت بیشتر برای این سایت وقت نذارید .

خب به پایان این برنامه رسیدیم  4chsmu1  حالا دختران نینجا شما هم برید با هم دیگه آشتی کنید و از دل هم در بیارید

واقعا چقدر خوشحالم که پسرم  4chsmu1
دختر بودن چقدر سخته ؛ کلا دیس و دیس بک های خیلی سنگینی دارید  4chsmu1

خیلی دوست داشتم کانون مجازی نبود ؛ با یه جعبه شیرینی میومدم کانون از تک تک بچه ها دلجویی میکردم و دختران نینجا رو با هم اشتی میدادم  4chsmu1

ولی میخوام یکم معذرت خواهی کنم

معذرت میخوام  از عاشق بابت پست آخرم    53

معذرت میخوام از اقای چکاوک بابت تمام بحث هایی که داشتیم و اینکه ایشون چقدر شبیه یکی از اعضایی بودن که قبلا هم با هم مشاجره داشتیم و ازم ناراحت بودن 4chsmu1

معذرت میخوام از مرد مجاهد .. چون خداییش هیچوقت ادبیاتم یاریم نکرد که پست هاتون رو کامل بتونم متوجه بشم  4chsmu1  اعتراف میکنم اکثر اوقات بعضی از واژگان رو گوگل میکردم که ببینم چه معنایی میده  65

همچنین میخوام معذرت خواهی کنم از خانوم یاقوت بابت تمام کنایه هایی که تو این چند روزه بابت انتقاد به دختران نینجا داشتم ؛ ولی هر چی گفتم حقش بود  4chsmu1
خیلی هم خوب کردم که گفتم  Nishkhand
از اون جعبه شیرینی بالایی یدونه شیرینی بردارید و الکی هم ادای آدم قهرا رو در نیارید ؛ گوتور گوروم بابا ...

در انتها هم میخوام از خودم معذرت خواهی کنم که تو این سه روز کلی از کارهام رو عقب انداختم بابت حضور در کانون
خیلی تو عمرم اصراف کردم
برای تهذیب نفس تا به ثمر نرسیدن هدف دلخواه  در کارم دیگه کانون نمیام .

باشد که خداوند منان ما را یاری کند
من دیگه برم ؛ شما هم با هم دوست باشید و همدیگه رو دوست بدارید . بخصوص دختران نینجا  4chsmu1

اون اسراف نیست؟ vayy
مثل این که دیر رسیدم و دیگه کار از کار گذشته 117

اون چیزی که میتونم بگم اینه که تصمیم عاشق فاطمه زهرا قابل احترامه
به هر حال توی چنین شرایطی نمیشه ادامه داد و چون نمیتونی اوضاع رو با چهارچوب فکری خودت همسو کنی
چاره ای جز رفتن نیست...
در مورد اتفاقات رخ داده اظهار نظر خاصی نمی کنم مساله ای که برای عاشق فاطمه زهرا دغدغه بوده و هست موجبات کدورت خاطرش رو به فراهم کرده مال یه روز و دو روز نبوده که یهو داغ کنه ری اکشن بده به مرور زمان مسائل مختلف روی هم جمع شده و حالا دیگه کاسه صبرش لبریز شده...
روی صحبتم با عاشق فاطمه زهرا عزیز هست در مورد روابط دختر و پسرها در کانون، از اون موقعی که چیزی به اسم فضای مجازی توی ایران وارد شد اول چت روم ها و یاهومسنجر بود و بعد گذشت به وایبر و وی چت و تلگرام و فروم های مختلف و اینستاگرام و پیامرسان های گوناگون دیگه ادامه پیدا کرد...میخوام بگم این موضوع یا بهتر بگم بستر این موضوع تو هر نقطه ای از این فضای مجازی وجود داره (همون جوری که توی دنیا واقعی هم وجود داره)
حالا منظورم چیه؟ منظورم اینه که بستر وجود داره اینجا نباشه جای دیگه اونایی که بخوان کاری بکنن کار خودشون رو انجام میدن چیکار از من و شما برمیاد؟ ازشون بخوایم که حرمت کانون رو نگه دارند.
کانون مثل یک مهمونی می مونه وقتی مهمونی میریم حرمت صاحب خونه رو باید نگه داریم اگه خوشمون نمیاد خب نریم به اون مهمونی همین و بس.
در آخر این که عاشق فاطمه زهرا عزیز جای شما در قلب ما محفوظه 53
سلام به همه 
من معذرت میخوام همش باهاتون دردو دل میکردم و اذیتتون کردم 
من معذرت میخوام همش افسرده بودم و زمانتونو هدر دادم 
من معذرت میخوام مدیرا رو اذیت کردم 
معذرت میخوام دعوارو راه انداختم و همه رو آزرده کردم 
معذرت میخوام آقای افرا و مدیران و یاقوت جانو و دوستانو ناراحت کردم 
یاقوت حق با تو بود من یه آدم ...
خدایا منو ببخش اگه اشتباهی کردم 
دیگه تمومش میکنم تا کانونیا دیگه ناراحت نباشن ازم 
شاید اگه رفتم همه چی آروم شد 
آقا آرمین من ازتون یه چیزی خواستم ممنون میشم لطف کنید کمکم کنید .
آقا افرا زمانتونو برا افرادی مثله من هدر ندید و به پدربزرگا کمک کنید ،سرطانیا کسایی که حالشون خوب نیست 
ممنون از همگی خدانگهدار 
فکر کنم این چند روز گسترده ترین دعوای کانون رو پیش بردیم  و تاریخ ساز شدیم! Gigglesmile

عاشق هر تصمیمی بگیره ارزشمنده ولی نظر من روی موندنشون بود ، شاید کمرنگ تر با توجه به خستگیشون ،چون میدونم این تنش ها روی زندگی 

حقیقی چه اثر بدی میذاره...خودمم ندیده بودم بعد از ساعت 12 توی کانون باشم! خوابم نمیبرد!

اقای صادقین رو هم که خیلی کم میبینیم ولی نقش پررنگی اون پشت دارن . اصلا هم صمیمی نمیشن  Gigglesmile با من که نشد...اگه اینو میخونید دستتون 

درد نکنه به خاطر همه ی زحماتتون... 53

رامین که خیلی خوب جهت داد به بحث ...متشکر...

فاطمه خانم ازینجا به بعد انشالاه جدی تر تمام مسائل زندگی رو پیش ببرید و در قالب پست ها دوستانتون رو در جریان پیشرفت ها و دستاورداتون قرار

بدید....

خودم هم سعی میکنم 90 درصد توی سرو باشم...قبلا هم به دیگر کاربرا میگفتم که اون عدد پاکیه تنهایی کاربردی نداره ، ولی خودمم این اواخر

کشیدم کنار و فقط عدد میذاشتم!

به لطف اورژانس (تقریبا همین زمان پارسال بود) و همراهی شادن خانم و مدیر و مهدوی و خانم یاقوت و دیگر عزیزان از یک سال و یک ماه هم رد شدیم

که فکر میکنم اگه کانون نبود این اتفاق نمیوفتاد...

این اخرین پیاممه که اینجا میذارم .فعالیت عادی و بدون حاشیه رو هم توی سرو پیاده میکنم.سعی میکنم ازون مطالب بلند بالا که توی پسرونه 

میذاشتم هم بذارم....

53

در مورد بستن یادداشت ها در نگاه اول خیلی خوب به نظر اومد ولی بعدش دیدم که یه ایرادی وجود داره اونم برادر "سرباز ولایت" بهش اشاره کردن 

که اسپم خیلی زیاد میشه....

منم اگه بخوام اون پیامایی که برای باب الحوائج میفرستم رو بزارم توی یه تاپیک خیلی خنده دار میشه Gigglesmile

صحبت دیگه ایی نیست....

انشالاه که همگی موفق باشید...

53
نقل قول: روزی نیم ساعت بیشتر برای این سایت وقت نذارید .

آقا رامین سلام  303
من متوجه این حرف تون نمیشم...
یعنی الان کسانی که برای کانون وقت گذاشتن و اون رو مدیریت کردن، اشتباه کردن؟
اقای عاشق  [تصویر:  shy.gif]
ممنونم بابت زحمات شما خدا قوت  302

خبر بازنشستگیتون خبر ناراحت کننده ای بود Hanghead
نقل قول: قدم اول: سعی می کنیم طرف رو به سمت گروه ها هدایت کنیم.
قدم دوم: به فرد یه تذکر خیلی نرم و دوستانه می دیم با توضیحات فراوان.
قدم سوم: تذکر می دیم، دوستانه ولی کوتاه.
قدم چهارم: تذکر جدی می دیم.
قدم پنجم: اخطار می دیم.
قدم ششم: محروم می کنیم.

می دونید که این دستور العمل، حتی از پیش تعیین شده باشه، مدیران رو پیر می کنه.
اما واقعا واقعا واقعا مدیریت فعلی سعی می کنه، همین روند رو طی کنه.

من می خواستم پیام های رد و بدل شده بین ما و خانم ایرانا رو بیارم که همین مشخص بشه.
حقیقتا قصدم این نبود که شخصیت ایشون شکسته بشه، یا آبروی ایشون بره، یا خودمون رو اثبات کنم.
می خواستم کاربرای دیگه هم ببینن و قضاوت کنن.

سلام مجدد خدمت شما
بزارین حالا ک دارین این مسئله رو بیان میکنین ، من بگم

دوستان ، من در حال حاضر اون ایمیل هایی ک از طرف مدیریت برام فرستاده بودن رو ندارم 

فکر میکنم ، اولین ایمیل از طرف آقای صادقین بود ، ک کامل توضیح داده بودن ، حتی حس خودشون رو هم نوشته بودن ، یادم نمیاد ک دقیق محتوای پیام ها چه بود ، و من چه پاسخی دادم 

ولی یادمه چون خیلی عصبانی بودم ، درست پاسخ ندادم ، حتی شاید اون اوایل لحنشون بد هم نبود

ولی چون اون موقع اصلا رعایت قوانین و بودن یا نبودنم توی کانون ، برام چندان مهم نبود، منم رفتار مناسبی نداشتم

مطمئنا تکرار رفتار های من هم رفتار زشتی بوده و اونو میپذیرم 

ازتون بابت همه رفتار های گذشتم عذر خواهی میکنم

هم از شما هم از آقای صادقین 53

و این خبری هم ک دادین ، کاش میشد ، یه مدت ، غیبت میزدین ، این ناراحتی ک طی این مدت براتون پیش اومده ، کمتر میشد و بر میگشتین..

ممنون از زحمات چندین سالتون ، اینکه اینجا رو باز کردین ، و نقدهای ما رو شنیدین

مخصوصا نقد های منو، شاید منم به نحوی دلتون رو شکسته باشم 
ازتون میخوام بنده رو ببخشین 53

امیدوارم ، خیر همه این تلاشا به همین زودی با یه خبر خوب ، بهتون برگرده 

لطفا سر بزنین به اینجا ... 53
و اگر امکان داره ، نظرتون رو عوض کنین   53
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان