عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

سلام

تشکر می‌کنم از آقایان سپهر، افرا، نیوفایتر و تاج و همین‌طور خانم‌ها ایرانا، عارفه، سایلنت اسکریم، یآرا، شادن و رعنا که تو گفتگو‌ها مشارکت داشتن.
این گفتگوها بی‌ثمر نمی‌مونه و ثمری که حاصل میشه هم سرچشمه می‌گیره از همین مشارکت‌هایی که شما داشتید.
ممنونم ازتون.

(1400 آذر 20، 19:14)سپهرر نوشته است: من بشدت موافق زدن تاپیکی هستم تا به طور واضح توضیح بده اینجا چطور جایه و .....
مثلا میشه اون موردی رو که براتون توی پست قبلی نوشتم رو توی تاپیک قرار داد
یا مثلا توی تاپیک قید کنیم که اگر کسی گزارش میزنه پستمون رو و مدیری به ما تذکر میده صرفا قصدش خالی کردن احساسات دشمنی و .... نیست. صرفا قصدش دلسوزیه و اصلاح اون شخص.
همینطور قصد کسی که گزارش زده هم بد نیست و درجهت بهتر شدن اون فرد اینکار رو کرده.
از چیز های دیگه ای که توی این تاپیک میشه قرار داد اینه که از نحوه برخود کردن اعضا با مدیریت و خود اعضا مطالبی قرار داده بشه و کلا اخلاق و رفتار محترم بودن رو البته البته با لحن ملایم یجورایی یادآوری کنه.
همینطور توی این تاپیک میشه نحوه برخورد کردن اعضا با اخطار گرفتن و بن شدن و صبوری کردن رو نوشت و توضیحش داد.

حتما این کار رو انجام میدیم.

وقتی محیط به‌درستی توصیف بشه، وقتی این آگاهی داده بشه که علت تذکر و ویرایش‌ها چیه، وقتی نیت‌ها از این موضوع درک بشه، وقتی این آموزش داده بشه که در صورت وقوع چنین مواردی اون عضو چطور برخورد کنه و وقتی شخص از قبل خودش رو برای چنین مواردی آماده کرده باشه، میشه امیدوار بود اصطکاک کمتری رخ بده.

فرض کنیم این کارها رو انجام دادیم و اصطکاک کمتری رخ نداد. اون شخص که تذکر گرفته یا پستش ویرایش شده، بازم واکنش‌های هیجانی انجام داد.
اون‌وقت چی؟
حداقلش اینه. ما هر کاری از دست‌مون برمیومده تا بهش کمک کنیم رو انجام دادیم.

نقل قول: یه پیشنهادی رو هم برای بروزرسانی قوانین دارم 
میتونیم یه تاپیک جداگونه به غیر از تاپیک پیشنهادات داشته باشیم که اعضا پیشنهاد بدن و اگر فکر میکنن قوانینی نیاز به اصلاح داره یا باید شفاف تر بشه یا حتی قانونی باید اضافه بشه رو اطلاع بدن و مدیریت بررسی کنه.
البته که همه ما میدونیم که هر کشوری یه مجلسی برای تصویب قانون و بروزرسانی اون داره.پس قطعا هر فضای اجتماعی به این نوع مجلس و قانونگذار ها احتیاج داره.

عالی بود.
حتما این تاپیک رو هم می‌زنیم.

ممنون از پیشنهادهای خوبی که دادی.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 20، 22:18)ایرانا نوشته است: منظور بنده این بود ک شما با ارتباطی ک از قبل با جناب سفیر ساختین، حداقل نتیجه ای ک گرفتین این بوده ک حتی اگر بهشون برخورده باشه هم، برگشتن و سوالهاتون جواب دادن یا از موضوع میزگرد فرار نکردن وایستادن و با منطقِ خودشون جواب دادن حتی اگر به نظر دیگران حرفهاشون درست یا قانع کننده هم نباشه.

خانم ایرانا همون‌طور که دیدید با آقای سفیر بهشت به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم.
میز گرد اومد. سوال‌ها رو هم جواب داد. ایستاد. فرار نکرد. اما آخرش هم نتیجه نداد. حتی همون پستی که ازش خواسته بودم رو هم ویرایش نکرد.

در اصل صحبت شما، بحثی نیست.
این‌که یه ارتباط خوب، می‌تونه تاثیرگذاری انتقال پیام رو بیشتر کنه.
ما بحثی سر این موضوع نداریم.

اما موضوع اینه.
ما ارتباط هم داریم. تو همون‌هایی که ارتباط داریم هم گاهاً به نتیجه نمی‌رسیم.
حالا برای این شخص که با ما همکاری نمی‌کنه چی کار کنیم؟

و
اساساً این موضوع ارتباط چیزی نیست که خیلی بتونیم کم و زیادش کنیم.
الان دو هفته است من به‌عنوان حامی گروه، یه دونه پست تو گروه استوا نتونستم بذارم. امکانش رو نداشتم.

من به همین اندازه‌ای که می‌بینید، وقت و توان و انرژی و امکان ارتباط برقرار کردن داشتم و انجامش دادم. آقای صادقین همین‌طور. خانم سنا همین‌طور. آقای شازده کوچولو و عاشق هم که بودن همین‌طور. خانم عطر رهایی و شادن و تک‌تک مدیران دیگه هم همین‌طور.

نه فقط مدیران، تک‌تک اعضا هم همین‌طور.
الان آقای فرید رو در نظر بگیرید. کانون سر می‌زنه و تاپیک‌های مختلف رو هم گذر می‌کنه. اما کمتر صحبت می‌کنه. کمتر تو پروفایل با اعضا صحبت می‌کنه. در همین حد که می‌تونه ارتباط برقرار می‌کنه. حتی تو گروه سرو هم ازش بخوایم صحبت کنه چندکلمه ممکنه صحبت کنه و همون چندکلمه رو هم ممکنه نگه. آیا من می‌تونم ارتباطش رو زیاد یا کم کنم؟

من الان برای گروه استوا دنبال یکی می‌گردم که به اونی که پاکه بگه آفرین، به اونی که لغزش کرده بگه ناامید نشو، تو می‌تونی. همین‌. ارتباط نمی‌خوام بسازه.
اگه کسی رو پیدا کنم که این پتانسیل رو داشته باشه که با 20 نفر اعضای استوا ارتباط بسازه که با التماس و خواهش ازش می‌خوام حامی استوا بشه.
حالا این‌‌که مدیر بشه، این‌که نه فقط با 20 نفر اعضای کانون بلکه با کل اعضای کانون ارتباط بسازه جای خود.
حالا همه اینا رو هم داشت، قبول کنه و به‌عنوان ناظم هم فعالیت کنه که دیگه هیچی.
ما چند پله عقب‌تریم.

نقل قول: در واقع این ارتباط برای اعتماد کردن به مدیریت لازمه
شاید اگر من به شما و کانون اعتماد بیشتری داشتم حرفتون رو زودتر قبول میکردم، مثل الان ک من و آهو پذیرفتیم

با شما موافقم.

نقل قول: (به نظر من)
بهتره بهش پیام بدیم اینجا فضای مجازی نیست
شما میتونید عقاید خودتون رو در جایی به غیر از اینجا نشر و ترویج بدین 
 به قول جناب عاشق اون فرد انتخاب کنه ک باشه یا نباشه
و ازش بخواییم ک پستش رو تا زمان مشخصی اصلاح کنه
و اگر انجام نشد پست حذف و و برای اولین بار مسدودیت ۱ روز انجام بگیره

ممنون از هم‌فکری‌تون.

نقل قول: (خیلی خوب میشه اگر این رو توی قوانین ذکر کنین، کاربران فعال در سایت براشون اعلام پاکی واجب باشه حداقل ۳ روز یک بار اعلام کنند، ک هممون حواسمون به کسانی ک زحمت بیشتری میکشند برای کانون باشه، اگر اوضاع خوب نیست نزاریم دلسرد بشن)

این‌که بخوایم قانون بذاریم برای این دسته از اعضا محدودیت جدی ایجاد می‌کنیم و بیشتر از این‌که بهشون کمک کنه، آزادی‌شون گرفته میشه و اذیت‌شون می‌کنه.
همین الان هم همون‌طور که دیدید مثلا خانم رعنا گفتن قانون‌های کانون زیاده و اذیت می‌کنه. حالا اگه چنین مواردی رو هم اضافه کنیم هیچی.

به نظرم به جای چنین قانونی، به این فکر کنیم که چطور می‌تونیم هوای این دسته از اعضا رو بیشتر داشته باشیم؟ چه‌جوری می‌تونیم بهتر بهشون رسیدگی کنیم؟ چه‌جوری مراقب باشیم در برابر زحمات‌شون بهشون بی‌احترامی و توهین نشه؟ چه‌جوری کمک بهشون بدیم و ناامید نشن؟

نقل قول:
نقل قول: الان یه عضو دیگه داریم که مالتی اکانت هست. تو کانون دو اکانت داره و خودش رو جای دو شخص مختلف جا زده. بهش پیام پروفایل و ایمیل هم دادم. یک ماه هم گذشته بهم جواب نمیده. همکاری نمی‌کنه. چی کار کنم؟
مدیریتی بریم جلو یا نه Gigglesmile ؟

براش بفرستین ک IP جفت حساب ها رو دارین و اگر تا ۷۲ ساعت اینده بهتون پاسخ ندن هر دو اکانت مسدود خواهند شد

البته حسش رو درک میکنم 49-2
یه وقتایی ممکنه کسی آشنا باشه و نخواد شناخته بشه، فقط برای کارهای مهمتر بخواد آنلاین بشه و نخواد ارتباط برقرار کنه تا حالش بهتر بشه
اگر احساس کنم میخواد سواستفاده کنه ، مسدودش میکنم

خودم اگر مدیر باشم با دومی پیش میرم ...

ممنون از پاسخ‌تون.

نقل قول:
نقل قول: یه عضو دیگه داریم با اطلاع کامل از منع تبادل آیدی و ایمیل، با یکی دیگه از اعضا آیدی رد و بدل کرده. بهش پیام پروفایل و ایمیل هم دادم. یک ماه هم گذشته بهم جواب نمیده. همکاری نمی‌کنه. چی کار کنم؟
کار از کار گذشته ، ازش تعهد نامه بگیرین و بعد اجازه فعالیت در کانون رو بهش بدین 

موضوع اینه که به پیام و ایمیلم جواب نمیده. حتی نمیشه ازش تعهدنامه گرفت.

نقل قول:
نقل قول: خودتون رو جای من بذارید که بالاخره باید یه کاری انجام بدید.
چی کار می‌کنید؟

به‌ نظر شما تا پرده‌ی چندم با یه نفر باید ادامه داد که هم آسیب زیادی وارد نکرده باشه هم با اخراجش از سایت، از انصاف خارج نشده باشیم؟

خودم فکر میکنم همون کاری ک اقای عاشق انجام دادن انجام میدادم 65
فکر نمیکنم مسدودیت و بن کردن کاربران رو خیلی طولانی کنم Hanghead
احتمالا اگر مدیر میشدم به ماه دوم هم نمیرسیم 4chsmu1 میرفتم

کاربرانی ک اعتراض به بودن اون فرد رو دارن، سعی میکنم اروم کنم و به صبر دعوت کنم...
اون کسی هم ک خلاف قوانین عمل کرده رو بهش میگم رفتارش باعث تشنج در سایت میشه بسته به نوع فعالیتش بهش تذکر میدم
مثلا بهش میگم بحث های اعتقادی فقط در تاپیک میزگرد میتونه انجام بشه، بحث سیاسی به هر شکلی ممنوع هست
در غیر این صورت میتونه در محیط های مجازی دیگه با مردم همفکری بکنه

بحث های عاطفی رو نمیشه یک باره قطع کرد
یک شبه شکل نگرفته ک یه باره صمیمیت از بین بره و خشک و رسمی بشه، باید زمان داد ک کمرنگ بشه

ممنون از شما.

نقل قول: فکر میکنم ( فقط در حد فکره)  به جای درصد اخطار ک مدام جلوی چشمه و اعصاب خورد کن هست ، مسدود کردن بار منفی کمتری و تاثیر گزاری بیشتر داشته باشه ولی کوتاه مدت ۱ روزه ۷ روزه ۱ ماهه ...  تا مسدودیت کامل
البته اینها مثال هستن ، احتمالا خودتون تجربه اش رو دارید و میتونید واکنش های احتمالی رو پیش بینی کنین

مسدودیت این مشکل رو داره که یه خط بزرگ روی اسم طرف می‌خوره و ناراحتی زیادی براش ایجاد می‌کنه.
در حالی که وقتی به کسی اخطار میدیم، فقط خود اون شخص مطلع هست که اخطار گرفته و کسی درصد اخطار کسی دیگه رو نمی‌بینه. 

هر کدوم یه جور مشکل داره.

نقل قول: حداقل روی نوع کلمات یا بی احترامی کردن ، یا هر مسئله ای ک مدیران فکر میکنند میتونن به بچه ها بگن تا با احترام بچه ها با زبون خودشون تذکر بدن و اگر مسدودیتی لازم بود اونها تذکر رو بدن و مدیر اعمال قدرت بکنه یا خودشون دسترسی داشته باشن...

مدیران هم بالاسرشون هستن به کار های خودشون هم میرسن

موضوعی که هست شخص مقابل ممکنه با اون نوجوون درست برخورد نکنه. ممکنه بهش توهین کنه. اون‌وقت چی؟
اون نوجوون حالش بد میشه رو چی کار کنیم؟
اون نوجوون رنجیده‌خاطر شد، اون روز یا اون هفته نتونست درس‌هاش رو بخونه چی؟
اون نوجوون به خاطر این موضوعات لغزش کرد چی؟
من هیچ‌موقع اجازه نمیدم این‌طور این نوجوون‌های عزیزمون آسیب ببینن.

خیلی کارهای دیگه تو سایت هست که می‌تونن انجام بدن و رو زمین مونده.

حالا این‌که تذکر دادن، بلدی می‌خواد و باید بدونن به هر کسی چه‌جوری تذکر بدن و خودشون هم باید حد و حدود قوانین و علت قوانین و نحوه اجراش رو بدونن جای خود.
و
همون‌طور که خودتون هم گفتید بحث اعتماد هم هست.
حرف آرمینِ مدیر کلِ با 32 سال سن و 9 سال سابقه کانونی، خیلی قابل اعتمادتر می‌تونه باشه تا اون نوجوون.
اگه بنا به اعتماد و صحت تذکر باشه، این‌طوری احتمال همکاری خیلی بالاتره.

(1400 آذر 21، 13:47)ایرانا نوشته است: شاید با محدود کردنشون بتونیم بهشون کمک کنیم ک جدی تر به این مسائل فکر کنن Hanghead

از این جهت باهاتون موافقم ک بودنشون در شبکه های مجازی دیگه بهتره

فکر میکنم برای اصلاح رفتارهای این مدل کاربر ها اهداف چندساله در نظر گرفته بشه ک کم کم بهشون اگاهی داده بشه تا رفتارهاشون به مرور زمان اصلاح شه راهحل مدیریت خشم و احساسات رو یاد بگیرن

بله. هدف ما هم با محدود کردن‌شون پیش از هر چیزی کمک کردن به خودشونه؛ نه آسیب زدن بهشون.
توی محیط دیگه‌ای خیلی بهتر به اهداف‌شون می‌تونن برسن.
یادمون باشه که کانون هم تنها محل برای پاکی نیست.

راه حل‌های مدیریت خشم و احساسات هم خیلی خوبه که گفته بشه.
ممنونم از شما.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 21، 10:45)عارفه نوشته است: اولین نکته و از همه مهم تر همونه که آقای سپهر و ایرانا جان گفتن اینکه نیت مدیر، علت تذکر مدیر سوء نیست، بد نیست، برای تحقیر، به رخ کشیدن، گیر دادن ... اینا اصلا نیست. خودمو جای ایشون بذارم متوجه شدنیه که از سر خوبی گفته.

اول از همه عارفه باید بدونه وقتی کسی در این موقعیت بهش تذکر میده ارزشمندی او همیشه سر جاشه نزد اون تذکر دهنده.
قرار نیست طرد بشه، اون آدم ازش نبریده، این تذکر بهانه ای نیست که بعدش بگه تو بچه بدی هستی. تصورش با این یک کار عوض نشده اما از عارفه انتظار مسئولیت پذیری داره. 
این یعنی چی؟
مسئولیت کارمون رو بپذیریم
یعنی که من با خودم، باید بفهمم کاری که می کنم باعث چیا میشه.
اینو باید بدونم که فضای کانون عمومیه. عمومی یعنی همه ما مساوی سهم و حق داریم از این فضا استفاده کنیم و حال خوب پیدا کنیم. 
هر چیزی که نذاره بقیه از این فضا استفاده کنن نباید باشه. نه فقط عارفه، همه موظفن.
وقتی مدیر تذکر میده خانم عارفه لطفاً تصویر توی امضاتون رو تغییر بدین چون وظیفه داره روی سلامت محیط مراقبت کنه. کاری نداره کی گذاشته. 
او نگران سلامت محیطه همین.
و نکته بعد اینکه اگه عارفه دید اشتباه کرده، دنیا به آخر نرسیده.‌ نترسه از اینکه بگه آره اشتباه کردم. عارفه گاهی فکر می کرد اگه شلوغ بازی دربیاره خوبه. اما بعداً فهمید بهانه آوردن بدتره. گردن چیزای دیگه انداختن بدتره. یذره اجازه بده اون خجالته اون شرمندگیه روش اثر کنه بهتره براش. رفتاراش قشنگ تر میشن. دفعه های بعد بیشتر دقت می کنه.‌
و
بهترین کار بعد تذکر اینه که
دیدی حرفش درست بود باهاش همکاری کنی.
حتی اگر خجالت زده یا ناراحت بودی.
ابر هیجان رو از دورت کنار بزن و کار درست رو پیدا کن و انجام بده. Khansariha (121)

خانم عارفه ممنونم که حاضر شدید و برامون نوشتید.
صحبت‌هاتون خیلی خوب بود. 
همه‌ی این نکات لازمه تو تاپیکی قرار داده بشه و آموزش داده بشه.

ما گاهی اصلا حواس‌مون نیست اثر فعالیت‌مون روی بقیه اعضا چیه. این باعث میشه اون مدلی که خودمون می‌پسندیم فعالیت کنیم؛ بدون توجه به این‌که چه آسیبی ممکنه به یه شخص دیگه وارد بشه. اگه این آگاهی داده بشه، دقت بیشتری روی خودمون می‌تونیم داشته باشیم.

حالا موردی پیش اومد چی؟
این‌قدر سختش نکنیم. همون مورد رو اصلاح کنیم. همکاری کنیم. مگه ارزش آدم‌ها بسته به یه تذکره؟ یا بود و نبود یه پست؟ مگه میشه دوست‌مون با حذف یه پست، قصد طرد کردن ما رو داشته باشه؟ ساده‌تر بهش نگاه کنیم تا راحت‌تر بتونیم باهاش کنار بیایم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 21، 15:57)افرا نوشته است:
نقل قول: افرا جان ممنون که وقت گذاشتی و به سوالات پاسخ دادی. 

اما باور کن با این نوع پاسخ‌ها من هیچ کار اجرایی نمی‌تونم داشته باشم.
الان اگه یه بیمار بهت مراجعه کنه و گردن‌درد داشته باشه، میشه فقط بهش بگی صبر کن و تحمل کن و ان‌شاءالله درست میشه؟
آره. ممکنه خوب بشه. اما همه گردن‌‌دردها این‌طور خوب نمیشه. در مقام پزشک گاهی لازمه یه کاری هم براش انجام بدی.

الان هم من صبر و تحمل می‌کنم. اعضا هم صبر و تحمل می‌کنن. اما بالاخره یه جایی ناگزیر میشیم یه کاری انجام بدیم.
حالا من دارم می‌پرسم اون‌جایی که ناگزیر شدیم یه کاری انجام بدیم، چه کاری انجام بدیم؟

کاش می‌نوشتی با شخصی که همکاری نمی‌کنه باید چی کار کرد؟
کاش می‌نوشتی صبر و حوصله به خرج بدیم یعنی تا پرده‌ی چندم؟

میدونی من خودم جز کسایی هستم که در گذشته اشتباه کردم ، سخته به خودم این حق رو بدم که راه حل قاطعانه ارائه بدم!

(ازینجا به بعد به خاطر نوشته هام واقعا معذرت میخوام ولی مدیریت پاسخ قطعی میخواد منم بدون تعارف مینویسم)

ولی این مواردی که گفتی به نظرم تا الان باید اخراج میشدن...

افرا جان 
ممنون که نظرت رو شفاف با ما در میون گذاشتی.

نقل قول: انرژی و وقت مدیریت برای من خیلی ارزش داره...چون خودمو میذارم جاشون...

این همه کاربر در بدو ورود بن شدن...کلی امضا و اواتار ویرایش شده....کلی از پست های مشکل دار پاک شدن....

اینکه شما اینقد وقت میذارید لطفتونه ، نظر قطعی هم اگه لازمه بگم اینه که پاک کنید و ویرایش کنید هم وقت و انرژیه خودتون هدر نره هم بقیه ی کاربرا...

اگه اشتباه هم شد کسی توقع نداره صد در صد کارا درست پیش برن... 

بازم معذرت میخوام اگه این پست اینقد حالت بدجنسی گرفته...

نه داداش عزیز. بدجنسی نیست.
خیلی واقع‌گرایانه داری به موضوع نگاه می‌کنی. چون خودت رو جای ما گذاشتی و داری واکنش صحیح رو می‌سنجی که در چنین شرایطی چطور باشه عاقلانه‌تره.

باور کن هر کسی بخواد ناظم باشه و قرار باشه برای یه دونه یه دونه مواردی که اعضا همکاری نمی‌کنن، این‌قدر وقت و انرژی بذاره، چیزی از اون ناظم باقی نمی‌مونه. این‌قدر که فرسوده میشه. این‌قدر که داغون میشه.

یه موقع هست که یه عضو میره روی اعصابم و دو هفته باهاش درگیرم. اون دو هفته من زندگی شخصیم رو از دست میدم. برنامه‌هام همه به‌هم می‌خوره. سر کار نمی‌تونم تمرکز کنم. شب نمی‌تونم بخوابم. این‌قدر ذهنم درگیره که ممکنه تو خیابون تصادف کنم. ممکنه پاکیم رو از دست بدم.
دو هفته بعدترش هم این قدر حالم بد شده باید استراحت کنم تا اثر بد اون دو هفته قبل از بین بره.
این حق منه؟
چون مدیر کانون شدم و می‌خوام به پاکی بقیه آدم‌ها کمک کنم، حتما باید نابود بشم؟

بعد می‌دونی چیه؟
تو اون یک ماه به 30 عضوی که می‌تونستم کمک کنم نتونستم کمک کنم. چون یه نفر دیگه خودخواهانه همه وقت و انرژیم رو صرف خودش کرده بود.
تو اون یک ماه 10 تا عضو آروم و ساکت از سایت خارج شدن و من اصلا ندیدم‌شون. شاید با یه سلام و احوال‌پرسی ساده تو سایت باقی می‌موندن. چطور اون یه نفر رو می‌بینیم و به حساب میاریم اما اون 10 نفری که خارج شدن از سایت رو به حساب نمیاریم؟
بعد به این فکر می‌کنم واقعا نگه داشتن اون یه عضو به این همه آسیبی که وارد کرد، می‌ارزید؟

این کجاش بدجنسیه؟

نقل قول: موضوع بعدی یه پیشنهاده در این رابطه :

نقل قول: مثلاً ما عضوی رو داریم که دچار خشم سیاسی شده. وجودش لبریز از خشم نسبت به حکومته.
حالا ما هر روز بهش پیام بدیم عزیز دلم پست سیاسی نذار. فدای چشمای قشنگت اشارات سیاسی نکن. نازنین من بی‌خیال سیاست شو. 
آیا جواب میده؟
معلومه که نمیده.

این شخص بهتره یه اکانت تویتتر بسازه. یه چند ماهی اون‌جا خودش رو از نظر خشم سیاسی تخلیه کنه، بعد که بارش سبک شد اگه حضورش رو مناسب این محیط می‌دید دوباره فعالیت کنه.

این حالت برای من به وجود اومده بود...

بقیه رو خبر ندارم که چنین حالتی داشتن یا نه...

به موردی برخوردم که شاید کمک کننده باشه...

اگه به فرض جهت گیری های سی یا سی موافق با قوانین کشور رو مثبت در نظر بگیریم و خلاف اون رو منفی در نظر بگیریم ، اینجا تصاویر و 

امضاها و بعضی وقتا پست های مثبت رو میبینیم. و با کسی که منفی صحبت کنه خیلی جدی برخورد میشه...

تا اینجاش ظاهرا مشکلی نداره.

ولی اون مواردی که به عنوان "مثبت " نوشتم تحریک کننده ی خیلی شدیدیه برای کسایی که نظری خلاف اینو دارن...

من نمیدونم حق با کدوم دسته هست...

ولی کسی که احساس میکنه "مثبت ها" میتونن صحبت کنن  ولی خودش نه فوق العاده بهش سخت میگذره...

میان و یه امضا یا مطلبی از ما میبینن به جای اینکه حالشون بهتر بشه کلا میرن بیرون یا اینکه اونقد بهم میریزن که شروع به بحث و جنجال میکنن...

اگه کلا بحث سی یا سی ممنوعه پس قرار دادن مطالب "مثبت" هم ممنوع باشه که کسی برای بحث کردن تحریک نشه...

خوده منم اشتباهم اینجا بود که فکر میکردم چون یه کاربری تصویر سی یاسی مثبتی گذاشته ، پس منم میتونم خلافشو قرار بدم...

در این خصوص لازمه من چند نکته بگم.

1) گذاشتن پست‌های سیاسی مثبت هم خلاف قوانین هست. ما به اشخاصی که پست‌های سیاسی مثبت هم گذاشتن تذکر دادیم. سال‌های خیلی قبل‌تر من درست خاطرم نیست. شاید این‌طور نبوده باشه و شما حق داشته باشید. اما چند سال اخیر این‌طور نبوده. هرچند حتما مواردی بوده که از دست‌مون در رفته.

2) اشخاصی که اشارات سیاسی داشتن، ما گاهی بنا به موضوع و تا جایی که امکان‌پذیر بوده، زیرسبیلی ردشون کردیم و تذکر ندادیم. حالا کسی یه کلمه یه چیزی نوشته بود نرفتیم سراغش و بازخواستش نکردیم. چه مثبت چه منفی. من خودم دیدگاهم این بوده که به خاطر حالا یه کلمه یا اشاره مختصر، اصطکاک با اون شخص ایجاد نکنم. قهر می‌کنه، عصبی میشه، پاکیش رو از دست میده. نمی‌ارزه. بذارم اگه تکرار کرد و ادامه داد بعد تذکر بدم.
به این معنی نبوده که مثبت‌ها با منفی‌ها فرق داشتن. این برای هر دو طرف بوده.

3) ما یه قانون تو سایت داریم که میگه:

(1392 مرداد 16، 23:02)سها نوشته است: 15- هر گونه بحث و گفتگو در مورد مسائل سیاسی ممنوع می‌باشد ٬ در صورتی‌که هر یک از مدیران چنین موردی را مشاهده کنند دسترسی کاربر خاطی به انجمن قطع خواهد شد.

اما یه قانون خیلی مهم‌تر دیگه هم داریم که میگه:

(1389 خرداد 14، 15:09)سلام نوشته است:
به نام خدا

تعهدات کاربران:

1- كانون ترک، در داخل ايران مديريت شده و تمامی كاربران موظفند برای فعاليت در سايت، قوانين جمهوری اسلامی ايران را رعايت كنند.

لذا لازم است کاربران فهرست مصاديق محتوای مجرمانه (که در ادامه خواهد آمد) را به دقت مطالعه کرده و در چارچوب تعیین شده فعالیت کنند.
در غیر این صورت با کاربر خاطی برخورد شده و دسترسی وی به انجمن بلافاصله قطع خواهد شد.53258zu2qvp1d9v

فهرست مصاديق محتوای مجرمانه
موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه ای

.
.
.
ج) محتوای علیه امنیت وآسایش عمومی
1. تشكيل جمعيت ، دسته ، گروه در فضای مجازی(سایبر) باهدف برهم زدن امنيت كشور(ماده 498 ق.م..ا)
2. هر گونه تهديد به بمب گذاري (ماده 511ق.م..ا)
3. محتوايي كه به اساس جمهوري اسلامي ايران لطمه وارد كند(بند1 ماده6 ق.م)
4. انتشار محتوی عليه اصول قانون اساسي. (بند12 ماده6 ق.م)
5. تبليغ عليه نظام جمهوري اسلامي ايران(ماده500 ق .م.ا)
6. اخلال در وحدت ملی و ايجاد اختلاف مابين اقشار جامعه به ويژه ازطريق طرح مسائل نژادي وقومي (بند 4 ماده6 ق.م)
7. تحريك يا اغواي مردم به جنگ وكشتار يكديگر (ماده 512 ق.م.ا)
8. تحريك نيروهاي رزمنده يا اشخاصي كه به نحوي ازانحا در خدمت نيروهاي مسلح هستند به عصيان ، فرار، تسلم يا عدم اجراي وظايف نظامي(ماده504 ق.م..ا)
9. تحريص وتشويق افراد وگروهها به ارتكاب اعمالي عليه امنيت، حيثيت ومنافع جمهوري اسلامي ايران در داخل يا خارج از كشور(بند5 ماده6 ق.م)
10. تبليع به نفع گروهها وسازمانهاي مخالف نظام جمهوري اسلامي ايران (ماده500 ق .م.ا)
11. فاش نمودن وانتشارغیر مجاز اسناد و دستورها ومسايل محرمانه و سري دولتي وعمومي(بند 6 ماده6 ق.م ومواد 2و3 ‌قانون مجازات انتشار و افشاي اسناد محرمانه و سري دولتي وماده 3 قانون ج.ر)
12. فاش نمودن وانتشار غیر مجاز اسرار نيروهاي مسلح(بند 6 ماده6 ق.م)
13. فاش نمودن وانتشار غیر مجاز نقشه واستحكامات نظامي(بند 6 ماده6 ق.م)
14. انتشار غیر مجاز مذاكرات غيرعلني مجلس شوراي اسلامي(بند6 ماده6 ق.م)
15. انتشار بدون مجوز مذاكرات محاكم غيرعلني دادگستري وتحقيقات مراجع قضايي(بند 6 ماده6 ق.م)
16. انتشار محتوایی که از سوی شورای عالی امنیت ملی منع شده باشد.

د) محتوای علیه مقامات ونهادهای دولتی و عمومی
1. اهانت وهجو نسبت به مقامات، نهادها و سازمان هاي حکومتی وعمومي. (بند8 ماده6 ق.م ومواد 609و700ق.م.ا)
2. افترا به مقامات، نهادها وسازمان های حکومتی و عمومي. (بند8 ماده6 ق.مطبوعات و697 ق.م.ا)
3. نشراكاذيب وتشويش اذهان عمومي علیه مقامات ،نهادها وسازمانهای حکومتی.(بند11 ماده6 ق.م و 698 ق.م. ا)
.
.
.

این قانون خط قرمز ماست.

یه پست سیاسی مثبت، فقط قانون 15 رو نقض می‌کنه. اما یه پست سیاسی منفی، علاوه بر قانون 15، قانون 1 رو هم نقض می‌کنه که خیلی مهم‌تره.
افرا اگه جایی دیدی، تذکر جدی‌تر بوده علتش این بوده.

خواهش می‌‌کنم هر قانونی رو خواستید نادیده بگیرید، قانون شماره یک رو نادیده نگیرید.
شما می‌تونید یه سایت شخصی بزنید و عقایدتون که مخالف قانون شماره یک هست رو نشر بدید. عقایدتون هم محترمه. اما خواهش می‌کنم تو سایتی که من مسئولشم این کار رو انجام ندید. برای من دردسر درست میشه.

4) حق میدم موارد مثبت، شما رو تحریک کنه که موارد منفی رو قرار بدید. و همین‌طور بالعکسش.
ان‌شاءالله با شفافیتی که تو قانون صورت می‌گیره و توضیحاتی که داده میشه، این همکاری راحت‌تر صورت می‌گیره.
مثلاً یکی از موارد اختلافی در مورد شهدای سیاسی هست که از نظر ما از اون‌جایی که تفکیک مشخص و دقیق و صحیحی بین شهدای سیاسی و غیرسیاسی نمیشه داشت، از تمام شهدا به شرطی که اشاره به فعالیت‌ سیاسی‌شون نشه، میشه ازشون تصویر قرار داد یا اسم‌شون عنوان بشه. اگر شما از این نظر ما مطلع نباشید ممکنه فکر کنید تبعیض قائل شدیم. در حالی که این طور نبوده و ما فقط عقیده‌مون رو شفاف عنوان نکردیم و شما از اون اطلاع نداشتید.
حالا بعدا در جای خودش در مورد قوانین صحبت و هم‌فکری می‌کنیم.

نقل قول: موضوعی هم که پیش میاد اینه که ممکنه یکی بهم بگه اگه قرار بود مدیریت سخت گیر باشه خوده تو الان اخراج بودی!

من الان 40 درصد اخطار دارم...(یه پست اشتباه و ادامه دادنش توی یادداشت پروفایل)

اگه با قوانین سختگیرانه ی جدید این 40 درصد قدیمیه من معادل 100 درصد جدیده حرفی ندارم...خودم کانون نمیام نیازی به اخراج هم نیست...

قطعاً چنین رویه‌ای نداریم و نخواهیم داشت.
خوشحالیم از بودنت و فعالیت کردن کنارمون.

موارد ابهامی هم ان‌شاءالله رفع میشن و همکاری راحت‌تر صورت می‌گیره.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 22، 14:52)karma نوشته است:
نقل قول: سفیر بهشت با ما همکاری نمی‌کنه که پستش رو ویرایش کنه. از طرفی اعضایی هستن که شدیدا درخواست پیگیری این موضوع و بی‌احترامی که شده رو دارن. چی کار کنیم؟

بسته به محتوای پست تذکر بدید که خود کاربر ویرایش کنه و اگه توجه نکرد خودتون  ویرایش بزنید
نقل قول: 2- روزبه‌روز سفیر بهشت آسیب بیشتری رو از این محیط داره می‌بینه. چه‌جوری میشه بهش کمک کرد؟

تنها کاری که میشه کرد صحبت کردنه... و خیلی وقت ها چیزی که به نظرمون بده میتونه خیلی بهمون کمک کنه.... 
نقل قول: 3- همون‌طور که سفیر بهشت داره آسیب می‌بینه، اشخاصی که باهاش در ارتباط هستن هم دارن آسیب می‌بینن. آسیب‌های این اشخاص رو چطور میشه ترمیم کرد؟

نمیشه ترمیم کرد.. و حتی نمیشه این آسیب رو به صفر رسوند هدف ما به حداقل رسوندن اون آسیبه و اگه کسی داره به چندین نفر از  افراد مجموعه آسیب میزنه باید باهاش برخورد بشه

کارما جان ممنون از هم‌فکری که داشتی.

(1400 آذر 22، 16:34)تاج نوشته است:
نقل قول: - سفیر بهشت با ما همکاری نمی‌کنه که پستش رو ویرایش کنه. از طرفی اعضایی هستن که شدیدا درخواست پیگیری این موضوع و بی‌احترامی که شده رو دارن. چی کار کنیم؟
هرچه که قانون کانون باشه
اگر قانون کانون موافق بلاک هست  پس بلاک بشه و اگر جزو قوانین نبود پس اخطار بگیره

نقل قول: 2- روزبه‌روز سفیر بهشت آسیب بیشتری رو از این محیط داره می‌بینه. چه‌جوری میشه بهش کمک کرد؟
با بلاک کردن شاید کمک بزرگی به اون و مابقی کاربر ها بکنیم

3
نقل قول: - همون‌طور که سفیر بهشت داره آسیب می‌بینه، اشخاصی که باهاش در ارتباط هستن هم دارن آسیب می‌بینن. آسیب‌های این اشخاص رو چطور میشه ترمیم کرد؟

مطلع کردن اون فرد از این روند  و اخطار  و اگر تکرار شد بلاک

نقل قول: 4- از پرده‌های پنج و شش به بعد من ایمیل‌هایی دریافت می‌کنم که کاربر مربوطه رو از سایت اخراج کنیم. من چه واکنشی باید نشون بدم؟
قطعا بلاک یا همون اخراج

نقل قول: 5- چنین پرده‌هایی وقت و انرژی زیادی از تیم مدیریت می‌بره و توان فکری ما رو بیهوده تلف می‌کنه. وقت و انرژی و توان فکری که صرف خیلی چیزهای دیگه می‌تونه بشه. باید چی کار کرد؟

باید برای این پرده ها سقف تعیین کرد و از یه حدی بالاتر که بره  بلاک  بشه

تاج جان ممنون از هم‌فکریت.

(1400 آذر 22، 22:00)شادن نوشته است: ما در کنار ترک لازمه رو نواقصمون کار کنیم هیچ راه در رویی هم وجود نداره هرچی بپیچونی باز یقه ات رو سفت میگیره و ولت نمیکنه . 
مسیر ترک بدون کار رو خودسازی و خودشناسی یه مسیر ابتره ی مسیر ناقصه حتی نتیجه هم بده دوومی نداره بخاطر همینه که لازمه بشناسیم خودمونو و در کنار ترک رو این حفره های شخصیتیمون کار کنیم تا بتونیم یه خوده قوی بسازیم. هر قدر این نواقص رو انکار کنیم فایده نداره و چاره ای جز روبرو شدن باهاشون نداریم.

چقدر این بخش از صحبت‌هاتون خوب بود و چه خوب میشه که همیشه در نظر داشته باشیم‌شون. خود من به شخصه بیشتر از هر کس دیگه‌ای.

همین‌ نواقص هست که باعث میشه پاکی ما بی‌دوام و بی‌ثبات باشه. سست و شکننده باشه.
کلید رشد و ترقی و تغییر ما هم همون‌جاییه که می‌پذیریم‌شون و روشون کار می‌کنیم.

ممنون از صحبت‌هایی که داشتید.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 23، 8:06)_رعنا_ نوشته است: خواهش میکنم. ممنون از شما که میخوانین و وقت میگذارین 
حقیقتش برای مولتی اکانت و تبادل ایمیل خیلی خوب عمل میکنین . من نظری ندارم. فقط میتونم بگم بسی خداقوت. یادمه جاده رهایی خیلی اهمیت نمیداد . دخترا بیشترشون شماره همو داشتن. من ازش ضربه خوردم. خیلی ممنونم بابت همه تلاش ها و زحمت هاتون. بسی خدا قوت

زنده باشید. 
ممنون از شما هم که هم‌فکری دارید.

نقل قول: گروه ترک را هر کاری کنین دعوا میشه. میشه مدیر هیچ دخالتی نکنه. حق را به هر کس بدین اونطرف عصبانی میشه چون محیطش دوستانه است. مگر اینکه تصویر یا متن وسوسه انگیزی باشه.

اگه مدیر هیچ دخالتی نکنه، اون فرد ادامه میده. اون‌وقت چی؟
فرض کنید یه شخصی هست که پست‌های اسپم میذاره و هر سه تا پستی که پست سر هم میده هم با در نظر گرفتن امضای طولانیش، 12 تا اسکرول می‌خوره.
حالا فرض کنید این پست‌ها رو 10 نفر از اعضای کانون بخونن. یعنی 120 تا اسکرول بیهوده.
حالا فرض کنید این شخص 365 روز سال این رویه رو در پیش بگیره و روزی یه بار این کار رو انجام بده. میشه 43800 اسکرول بیهوده در طول یک سال.
حالا فرض کنید یک شخص نباشه. چند شخص بی‌توجه به این موضوع باشن.
چطور میشه مدیر دخالت نکنه؟

نقل قول: میشه هم همون قانون های تاپیک دیگه باشه فقط به جای ۲۴ ساعت ۲ ساعت بسته بشه.

تو اون دو ساعت بقیه اعضایی که برای پاکی‌شون به گروه نیاز دارن باید چی کار کنن؟
به خاطر خطای یه شخص دیگه، اون بنده خداها چه گناهی کردن؟

و
شخص ساعت 9 صبح خطا می‌کنه.
من ساعت 9 شب وارد میشم و متوجه خطای صبح اون شخص میشم. ساعت 9 شب تا 11 شب گروه رو ببندم به خاطر خطای 9 صبح؟
حالا جدا از این‌که یه نفر آدم با وقت آزاد نیاز داره که مدام تاپیک‌ها رو ببنده و باز کنه.

نقل قول:
نقل قول: خانم رعنا ما دوستانه کنار هم هستیم. کسی مگه با کسی دشمنی داره؟

شرمندم ولی بنظر من میدان جنگه. من دوستی ای نمیبینم. 

خانم رعنا الان اعضا اینجا نوشته بودن با آقای سفیر بهشت برخورد بشه، یعنی دشمنی دارن باهاش؟
چرا این طور فکر می‌کنید؟

من اگه سفیر بهشت رو بن کنم، یعنی باهاش دشمنی دارم؟
معلومه که نه. بیرون از این محیط باهاش دوستی می‌کنم و اگه تمایل داره هم‌صحبتش باشم، باهاش هم‌صحبت میشم.
اما تو این محیط که هم داره به خودش آسیب می‌زنه، هم به بقیه آسیب می‌زنه صلاح نیست موندنش.
تو یه محیط دیگه دوست‌های خوبی می‌تونیم برای همدیگه باشیم.

نقل قول:
نقل قول: بهتر نیست یه دکمه گزارش باشه و خانم رعنا بیان به آرمین تذکر بدن و آرمین فعالیتش رو اصلاح کنه؟ اگه خانم رعنا اومدن به آرمین تذکر دادن، آیا آرمین خانم رعنا رو دوست خودش باید بدونه یا دشمنش؟

باشه گزارش بشه ولی
لااقل انقدر پیگیر نباشه. پیگیر چیه؟ پیگیر اجرا شدن قوانین؟ یا پیگیر بن شدن فرد متخلف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدا وکیلی این آدم دوسته؟ 

وقتی یه حرف زشت تو سایت زده شده و تمایل داره این حرف زشت تو سایت باقی نمونه، دلیلی بر این نیست که اون شخص دوست نباشه.
دوستی‌ها با این چیزها از بین نمیره.

و
اونی هم که پیام میده و پیگیر خارج شدن یه فرد از این مجموعه است، باز هم دلیلی برای دشمنی نیست. بالاتر توضیحش رو دادم.

ما تصورمون اینه که اگه یه فرد از کانون خارج بشه، تنها راه پاکیش گرفته میشه و برای همیشه بدبخت و بیچاره میشه.
ما از کجا می‌‌دونیم؟ شاید از اینجا خارج شد و یه محیط بهتر برای فعالیت پیدا کرد.

همین آقای کارمایی که با سفیر بهشت صحبت کرد و براش نوشت توهین کردی و جبران نکردی یا نوشت با فردی که به بقیه آسیب می‌زنه باید برخورد بشه یا خواستار ادامه میز گرد بود، من نگاه کردم دو روز پیشش تو پروفایل سفیر بهشت ازش احوال‌پرسی کرده بود. چرا باید فکر کنیم دوستش نیست؟

همین آقای افرایی که تو پست آخرش برخورد قاطع رو نوشت، پست قبل‌ترش رو هم بخونید می‌بینید بخشی از پستش با سفیر بهشت همدلی‌ داشته. چرا باید فکر کنیم دشمنی داره؟

خانم رعنا به نظرم نگاه‌تون رو عوض کنید.
از یه زاویه دید دیگه هم میشه به موضوع نگاه کرد.

نقل قول: نمیشه قانون اجرا بشه پیگیر اجرای قانون باشی و همه همو دوست. داشته باشن
من درکش نمیکنم. کانون قانوناش زیاده. مگه چند نفر هستن که قانون مدارن ؟ یا سکوت و موندن کاربران. یا مهم بودن قانون و حذف کاربران. 

اگه نیت‌ها درک بشه، این دوستی‌ها کم که نمیشه هیچ، پیوند هم می‌خوره.

الان این همه عضوی که داریم هیچ کدوم قانون‌مدار نیستن؟
اگه یکی یه پست گذاشت و یه کلمه‌اش ویرایش شد یا یه پستش حذف شد باید ما انگ قانون‌مدارنبودن رو به اون شخص بزنیم؟

ماشاءالله تو این چند ساله تعداد اعضای سایت بیشتر شده.
فقط تو همین یک سال اخیر، تعداد پست‌های سایت دو و نیم برابر شده.
این در حالیه که قوانین هم اجرا شدن.

چرا فکر می‌کنیم اجرای قانون، به معنای حذف کاربر و کم کردن فعالیت اعضاست؟

نقل قول: به قول آقای افرا اگر قرار به این همه مقابله در برابر خطا است من یکی هم باید برم. 

خانم رعنا الان شما 5 درصد اخطار هم ندارید. شما دیگه چرا این طور حرف می‌زنید؟
الان یک جوری این پست‌ رو گذاشتید که انگار روزانه 5 تا از قانون‌های سایت رو زیر پا میذارید و ما هم روزانه 5 تا تذکر و اخطار به شما دادیم.

نقل قول: فقط میتونم بگم برای راحت تر شدن کارتون میتونین یه نظرسنجی بذارین  
اینکه کاربرا میخوان قوانین با جدیت بیشتر اجرا بشه. و کاربران خاطی بن بشن
یا میخوان محیط دوستانه تر باشه و قوانین جدی گرفته نشه

اگه قوانین باشن اما قوانین جدی گرفته نشن، پس چه فایده‌ای داره بودن‌شون؟
حالا قرار نیست که با هر مورد نقض قانون، کاربران رو بن کنیم.
و
خانم رعنا فکر می‌کنید اگه اینجا قانون نداشته باشه، اعضا روابط‌شون دوستانه‌تر میشه؟
باور می‌کنید اشتباه می‌کنید.
اصلا کانونی باقی نمی‌مونه که بخواد دوستانه باشه یا غیردوستانه باشه.

باور کنید اگه مدام اعضای مذهبی به اعضای غیرمذهبی توهین کنن و اعضای غیرمذهبی هم به اعضای مذهبی توهین کنن و هیچ قانونی هم نباشه که بگه اجازه توهین کردن به دیگران ندارید، همین مقدار دوستی که الان به چشم شما نمیاد، دیگه اونم وجود نداره.
باور کنید اگه بحث سیاسی آزاد باشه و هر روز چپ‌ها به راست‌ها حمله کنن و راست‌ها به چپ‌ها حمله کنن، همین دوستی فعلی هم از بین میره.
باور کنید اگه مالتی اکانت آزاد باشه و هر کس بتونه 6 تا اکانت بسازه و خودش رو جای 6 تا شخصیت مختلف جا بزنه، اوضاع اینجا خیلی خراب میشه.

اتفاقا قوانین وضع شدن تا جلوی آسیب‌ها رو بگیره. چه اینجا چه هر محیط اجتماعی دیگه.
قوانین برای اینه که اعضا بتونن کنار همدیگه فعالیت مسالمت‌آمیز داشته باشن و آرامش بیشتری برقرار باشه.

هیچ کدوم از این قوانین بی‌علت و بیهوده قرار داده نشدن.

خودتون یه دونه یه دونه قوانین فعلی سایت رو بخونید. کدومش می‌تونه نباشه؟
به این فکر کنید که ارتفاع امضا نامحدود بود و هر کس هر چقدر دلش می‌خواست می‌تونست امضاش رو طولانی کنه. چی میشد؟
به این فکر کنید که گذاشتن تصویر شخصی خلاف قوانین نبود و هر کس هویت خودش رو فاش می‌کرد. چی میشد؟

نقل قول: آقا آرمین من دیگه چیز بیشتر از این بلد نیستم بگم. حالا هم هر کاری میگید تا انجام بدیم. 
نظر آدما با هم فرق میکنه. من و شما تا ابدم در مورد مهم بودن یا نبودن روال تاپیک، اسپم ، مهم بودن یا نبودن قوانین و.... حرف بزنیم به نقطه اشتراک نمیرسیم. 
حالا چیکار کنیم؟ هر کاری میگید انجام بدیم تا تموم بشه این دعواها.

قراره در آینده در مورد قوانین صحبت کنیم. همین‌طور پست‌هایی گذاشته بشه در مورد این محیط و نحوه ارتباط برقرار کردن با اون.
شما هم همراه ما باشید تا این موارد به بهترین شکل و کمترین ابهام انجام بشه. شما هم احتمالا مواردی به نظرتون میاد که تو این مطالب گنجونده بشه. ممنون میشم بهمون کمک کنید.

مطمئن باشید اینجا کسی بد شما رو نمی‌خواد. کسی هم قصد دور شدن شما از کانون رو نداره. دوستی‌های اینجا هم بیشتر از چیزیه که تا حالا تصورش رو کردید. گاهی فقط لازمه کمی جابه‌جا بشیم و از زاویه‌ی دیگه‌ای به موضوعات نگاه کنیم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

نقل قول: اگه مدیر هیچ دخالتی نکنه، اون فرد ادامه میده. اون‌وقت چی؟
فرض کنید یه شخصی هست که پست‌های اسپم میذاره و هر سه تا پستی که پست سر هم میده هم با در نظر گرفتن امضای طولانیش، 12 تا اسکرول می‌خوره.
حالا فرض کنید این پست‌ها رو 10 نفر از اعضای کانون بخونن. یعنی 120 تا اسکرول بیهوده.
حالا فرض کنید این شخص 365 روز سال این رویه رو در پیش بگیره و روزی یه بار این کار رو انجام بده. میشه 43800 اسکرول بیهوده در طول یک سال.
حالا فرض کنید یک شخص نباشه. چند شخص بی‌توجه به این موضوع باشن.
چطور میشه مدیر دخالت نکنه؟

واقعا ۳۶۵ روز سال ! اندکی مشکل را بزرگ نشون ندادین ؟ Hanghead
اگر هر روز این کار را انجام میده باشه. ولی اگر یه روز یا یه جا اسپم زد چه خوب میشه که به کاربر تذکر ندین. اگر این مورد، برای قانون اسپم باشه بنظرم بهتره.  البته فقط یه نظر . نمیدونم درسته یا نهHanghead

برای اندازه امضا هم هر جور میدونین. اگر فکر میکنین قانون گذاشتن براش بهتره که هیچ. اگر نه تو تنظیمات گزینه ای هست که میشه زد و امضاها را ندید. من اینو یادم رفت بگم الان یادم اومد گفتم Hanghead

نقل قول: تو اون دو ساعت بقیه اعضایی که برای پاکی‌شون به گروه نیاز دارن باید چی کار کنن؟
به خاطر خطای یه شخص دیگه، اون بنده خداها چه گناهی کردن؟
و شخص ساعت 9 صبح خطا می‌کنه.
من ساعت 9 شب وارد میشم و متوجه خطای صبح اون شخص میشم. ساعت 9 شب تا 11 شب گروه رو ببندم به خاطر خطای 9 صبح؟
حالا جدا از این‌که یه نفر آدم با وقت آزاد نیاز داره که مدام تاپیک‌ها رو ببنده و باز کنه.

خودمم این قانون را دوست نداشتم. گروه ترک با بقیه جاها فرق داره. خیلی سخته این قسمتش. گروه ترک هم برای فرد خاطی مهمه و باید سعی بشه از گروه زده نشه هم برای باقی افراد. کار سخته. نمیدونم. Hanghead

نقل قول:
نقل قول:
نقل قول: خانم رعنا ما دوستانه کنار هم هستیم. کسی مگه با کسی دشمنی داره؟

شرمندم ولی بنظر من میدان جنگه. من دوستی ای نمیبینم. 

خانم رعنا الان اعضا اینجا نوشته بودن با آقای سفیر بهشت برخورد بشه، یعنی دشمنی دارن باهاش؟
چرا این طور فکر می‌کنید؟
من اگه سفیر بهشت رو بن کنم، یعنی باهاش دشمنی دارم؟
معلومه که نه. بیرون از این محیط باهاش دوستی می‌کنم و اگه تمایل داره هم‌صحبتش باشم، باهاش هم‌صحبت میشم.
اما تو این محیط که هم داره به خودش آسیب می‌زنه، هم به بقیه آسیب می‌زنه صلاح نیست موندنش.
تو یه محیط دیگه دوست‌های خوبی می‌تونیم برای همدیگه باشیم.

شما که با آقای سفیر بهشت دشمنی ندارین. خیلی براشون وقت گذاشتین. 
اینکه گفتم بیشتر شبیه میدون جنگه برای اون نظراتی بود که دوستان کلی و نه فقط برای آقای سفیر بهشت گفتن با جدیت و حتی با خشونت مدیریت بشه.

نقل قول: وقتی یه حرف زشت تو سایت زده شده و تمایل داره این حرف زشت تو سایت باقی نمونه، دلیلی بر این نیست که اون شخص دوست نباشه.
دوستی‌ها با این چیزها از بین نمیره....

آقای آرمین من نمیتونم آدمی که پیگیر گزارشه را دوست بدونم. از نظر من یه حرف میتونه از نظر یه دوست نادیده گرفته بشه حتی اگر زشت باشه. پس کسی که پیگیر نمیتونه دوست باشه .  Hanghead
دوست کسیه که تو دلت میخواد باهاش حرف بزنی. باهاش همراه بشی. اگر پیگیری که حتما به اخطارش جواب داده بشه و حتی اخراج بشه این دوست نیست. آخه دوست باید باشه که بشه باهاش هم صحبت شد؟ 
حالا چی بشه که واقعا برای اون فرد بهتر باشه که کانون نیاد و با تو هم صحبت نشه 
هممون تو اوج تنهایی خ.ا میکنیم. هممون تو اوج تنهایی وسوسه میشیم. هممون تو اوج تنهایی اینجا را سرچ کردیم . فقط میگم کاری نکنیم که فرد خاطی را به سمت این تنهاییش سوق بدیم. 
یه حرف میتونه نادیده گرفته بشه. بحث سر اولویته ؟ کاربری که پیگیر گزارشه چی را اولویت قرار میده؟

من همش یه گزارش زدم. فقط احساس خطر کردم از اینکه آتریسا اگر با این شیوه اخطار بده دعوا بشه. مگه فاصله گزارشی که زدم با دعوایی که تو جواب قبلی را بده از بعدی بپرس چقدر بود؟ من فکر میکردم این گزارش را فقط آقای عاشق میبینن. نمیدونستم همه مدیران میبینن . قصدمم این نبود که بگم آتریسا چرا اینجوری تذکر میده. قصدم هشدار بود. از اینکه مدیری با بیست و خرده ای سال که همیشه تو شادی بوده. اگر این مدلی اخطار بده ، دعوا میشه. نمیگم کارش موافق قانون یا مخالف قانونه. فقط قصدم این بود جلوی دعوا را بگیرم. خواستم حقیقتی که هست را بگم قبل اینکه اتفاق بدی بیفته. ولی انگار نمیگفتم بهتر بود. چون نمیدونستم دیدگاه مدیران نسبت به من این مدلیه. من برای همشون ارزش زیادی قائلم. فکر میکردم به عنوان یه دوست و همراه دارم یه هشدار میدم. اگر میدونستم دیدگاه متفاوتیه حرف نمیزدم دعوا هم شد که شد به من چه

آقا آرمین میگید دشمنی وجود نداره. شما که پست های میزگرد قبل هم خواندین. بازم میگین من اشتباه میکنم؟ 
دقیقا برای من مثل این میمونه ماستی که سفید ، شما میگید سیاه.
من معتقدم دشمنی به وجود اومده.  و بخش زیادشم بخاطر دکمه گزارش ارسال . و بنظرم این باید گفته بشه گزارش ارسال شما چقدر میتونه تاثیرگذار باشه.

نقل قول: اگه نیت‌ها درک بشه، این دوستی‌ها کم که نمیشه هیچ، پیوند هم می‌خوره

باشه. نیت ها درک بشه. نیت ها گفته بشه که درک بشه. 
من نیتم از گزارشی که زدم را گفتم. دوستان هم نیتشون از گزارش و پیگیری هاشون بگن. خیلی هم خوب. شاید اگر منم تو گزارشم دقیق و واضح حرف میزدم مشکل پیش نمیومد.

نقل قول: الان این همه عضوی که داریم هیچ کدوم قانون‌مدار نیستن؟
اگه یکی یه پست گذاشت و یه کلمه‌اش ویرایش شد یا یه پستش حذف شد باید ما انگ قانون‌مدارنبودن رو به اون شخص بزنیم؟

چند درصد قانون مدارن؟
چند درصد فعالن و تا حالا قانونی را رد نکردن؟ 
فعالانی که قانون را رد کردن یا فعالانی که قانون را رد نکردن. درصد کدوم بیشتر؟ 
شما مدیرین همه چی را میدونین بگین . شما اطلاعاتتون بیشتر. شاید من اشتباه میکنم. 53258zu2qvp1d9v
قانون ها خیلیه. اگر بخوای فعال باشی مسلما چندتا از قانونا را رد میکنی. این البته نظر منه Hanghead

نقل قول: چرا فکر می‌کنیم اجرای قانون، به معنای حذف کاربر و کم کردن فعالیت اعضاست؟

چون قانون دست و پای کاربر را میبنده. اجازه خیلی از فعالیت هاش را نمیده. چون تذکر باعث ناراحت شدن کاربر خاطی میشه و احتمال رفتنش از کانون زیاده. 

نقل قول: خانم رعنا الان شما 5 درصد اخطار هم ندارید. شما دیگه چرا این طور حرف می‌زنید؟
الان یک جوری این پست‌ رو گذاشتید که انگار روزانه 5 تا از قانون‌های سایت رو زیر پا میذارید و ما هم روزانه 5 تا تذکر و اخطار به شما دادیم.

معذرت میخوام بد گفتم. 302
من اخطار داشتم. درصدش نمیدونم ۷ درصد یا ۱۷ یا ۲۷. درست یادم نیست . ولی اخطارم پاک شد. چقدر این خوب بود واقعا. مرسی که امکان پاک شدن هم داره.

من به خاطر مشکلاتی که سر صحبت کردن با آقایون تو یادداشت پیش اومد گفتم. اصلا یادم نمیاد با کی حرف زدم که بهم تذکر داده شد. یا اصلا یادمم نمیاد اخطار گرفته باشم بخاطرش . فقط یادمه تذکر گرفتم. اما جوری که دوستان تو نظراتشون گفتن باید با جدیت و خشونت برخورد بشه که گفتم اگر با اون تذکر منم قرار بود با خشونت برخورد بشه منم الان اینجا نبودم. خیلی راحت به جای تذکر میگفتین اخطار. بعدشم بن. این میشه خشونت
من نگفتم مدیران با خشونت رفتار میکنن. اتفاقا خیلی هم دلسوزن. ولی دوستان همش میگن جدیت خشونت. احساس کردم با برگزاری دو تا میزگرد پشت هم قراره به سمت جدیت بیشتر بره. برای همین حرفامو زدم. Hanghead

نقل قول: اگه قوانین باشن اما قوانین جدی گرفته نشن، پس چه فایده‌ای داره بودن‌شون؟

از یه دید نگاه میکنم واقعا قانونا زیاده و دست و پا گیر. از دید دیگه نگاه میکنم نمیشه قانونی را حذف کرد. یهو یکیش لازم میشه بدبختی میشه.  Hanghead

نقل قول: حالا قرار نیست که با هر مورد نقض قانون، کاربران رو بن کنیم.

منم همینو میخواستم بشنوم. میخواستم بدونم نظر دوستان رو رفتار آینده مدیریت قراره چقدر تاثیر بگذاره . کاش آخرش لطف کنین و اینو واضح بگین . از نتیجه حرف دوستان قراره نحوه مدیریت چقدر تغییر کنه؟ و به چه سمتی بره؟ چون دوتا میزگرد برگزار شد برای همین. اینکه مدیریت قراره جدی تر باشه یا نباشه؟اگر آره چقدر؟

نقل قول: خانم رعنا فکر می‌کنید اگه اینجا قانون نداشته باشه، اعضا روابط‌شون دوستانه‌تر میشه؟...

حرف شما درست. باشه قبول.  ولی حالا که این قدر  تشویق میشه به گزارش زدن. عواقبش هم گفته بشه. 
*اینکه برای مدیران ایجاد مسئولیت میکنه.
*میشه از خیلی از حرف ها گذشت و گزارش نزد. فقط بزاری تموم بشه بره. 
*به اینم فکر کنیم پیگیر گزارش بودن به احتمال خیلی زیاد میشه اخراج کاربر خاطی. واقعا اینو میخوایم؟ 
*گفته بشه اینکه همش بخوای گزارش بزنی و حواس جمع باشی که قانون رعایت بشه حس ناامنی میاره. این حس که الان من پست زدم آیا گزارش میشه؟ 
بنظر من اینا را هم باید گفت. 
من قبلا هم گفتم آیا مشخصه چه کسانی بیشترین گزارش را زدن؟ آیا به این افراد این نکات گفته شده؟ 
به نظر بنده حقیر گفتن این نکات خیلی مهمه. Hanghead

نقل قول: قراره در آینده در مورد قوانین صحبت کنیم. همین‌طور پست‌هایی گذاشته بشه در مورد این محیط و نحوه ارتباط برقرار کردن با اون.
شما هم همراه ما باشید تا این موارد به بهترین شکل و کمترین ابهام انجام بشه. شما هم احتمالا مواردی به نظرتون میاد که تو این مطالب گنجونده بشه. ممنون میشم بهمون کمک کنید.

ممنون از شما که انقدر کانون براتون مهمه. اجرتون با خدا. به واقع فکر کنم فقط پاداش کار شما را خدا میتونه بده. 

نقل قول: مطمئن باشید اینجا کسی بد شما رو نمی‌خواد. کسی هم قصد دور شدن شما از کانون رو نداره. 

این اطمینان را شما میدین. ممنونم ازتون. کاش باقی هم همین اطمینان را بهم دیگه بدن. 

نقل قول: دوستی‌های اینجا هم بیشتر از چیزیه که تا حالا تصورش رو کردید. گاهی فقط لازمه کمی جابه‌جا بشیم و از زاویه‌ی دیگه‌ای به موضوعات نگاه کنیم.

شما مدت طولانی تری تو کانون بودین. احتمالا حق با شماست . 302

میدونم طولانی حرف زدم. دوست ندارین یا وقت ندارین نمیخواد جواب بدین. مشکلی نیست. خیلی از جرفا را فقط گفتم که دیده بشه. 
فقط ممنون میشم اگر قسمت پررنگ را جواب بدین. که ببینیم از گفت و گوها چه نتیجه ای گرفته شد Hanghead Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
نقل قول: چون قانون دست و پای کاربر را میبنده. اجازه خیلی از فعالیت هاش را نمیده. چون تذکر باعث ناراحت شدن کاربر خاطی میشه و احتمال رفتنش از کانون زیاده. 

واقعا به نظرت همه این قوانین و چه بسا محکم و سخت ترشون لازم نیست؟! ..
منم تذکر گرفتم
یک بار نه و چند بار
منم ناراحت شدم اول. ولی خب اینجا من تصمیم گیرنده نیستم و قطعا اگه پستم پاک یا ویرایش شد به صلاح خودم و کانون بوده .. 
اینو بپذیریم که حذف شدن پستمون ، یادداشتمون به معنای زیر سوال بردن خودمون نیست. فقط ممکنه حرفمون رو جای اشتباهی زده باشیم هرچند که حرفمون هم درست باشه. .

نقل قول: دوستان هم نیتشون از گزارش و پیگیری هاشون بگن. خیلی هم خوب. شاید اگر منم تو گزارشم دقیق و واضح حرف میزدم مشکل پیش نمیومد.

منم خیلی از پست هارو گزارش میزنم. چون به نظرم برای بهتر شدن کانون لازمن. ناراحتی هم نداره . . . پیگیری هم کردم چون به نظرم نمیشد بیشتر از این این همه آدم رو فدای یک نفر کرد. ترجیح میدم به جای اسحاسات از منطقم‌کمک بگیرم.  53  مدیر هاهم صرف اینکه مت یا شما گزارش زدین تصمیم گیری نمی‌کنن که بگیم بله فقط به خاطر گزارش من چنین اتفاقی افتاده! یه گزارش ساده زدی و اگه مشکلی نبود قطعا مدیر ها خیلی راحت رد میشدن. . به خاطر حرف و گزارش یک نفر اتفاق خاصی نمیوفته زیادی یه گزارش زدنتو بزرگ نکن و خودتو آزار نده... ...

ساناز به نظرم داری خیلیی سخت میگیری
ما اینجا اومدیم خ.ا رو ترک کنیم . 
هدفمون مشخصه و هر چیزی با هدفمون مغایرت داشته باشه باید حذف بشه . 
ما اینجا دوست هم هستیم در راستای ترک خ.ا 
اگه خلاف هدفمون باشه دوستی هم نابود میشه.. 
دکمه گزارش ارسال فرق داره با دکمه گزارش کاربر.
ما ارسال رو گزارش می‌کنیم نه خود کاربر رو
پست رو گزارش میکنیم فرد ارسال کننده رو زیر سوال نمی‌بریم.. و واقعا لازمه
کانون که هزار مدیر و مسئول نداره که تک تک پست ها رو پیگیری کنن. بالاخره یه پست هایی رو کاربرهای عادی زودتر می‌بینن و این دکمه گزارش واقعا لازمه ..
ساناز قبلا چند بار گفته شد. اینجا یه فضای مجازی نیست که به دنبال دوست و رفیق باشیم و مدام احساسات یک نفر برامون ملاک باشه. 
فضای اینجا بزرگه و هر فضای بزرگی نیاز به قوانین و مقرراتی داره . اگه کانون قوانین الان رو نداشت قطعا این همه سال نمی‌موند. 
اگه قرار باشه ب یکی از اسپم ها رسیدگی نشه بقیه کاربرها هم میان اسپم میزنن و طلبکارن که جرا به پست من گیر میدین به پست بقیه نه.
 اون موقع‌ست که فاجعه میشه هزاربار بدتر از میزگردهای الانمون. اون موقع تبعیض میشه بین پست های کاربرا... 
از نگاه های مختلف به موضوع نگاه کن نه صرفا بر اساس احساسات فردی که پستش پاک میشه . . .  302
.
.
.
نقل قول:  ساناز به نظرم داری خیلیی سخت میگیری
هدفمون مشخصه و هر چیزی با هدفمون مغایرت داشته باشه باید حذف بشه

اتفاقا چون هدف ترک خ.ا برام مهم تره حرف میزنم. خیلی وقتا با نادیده گرفتن و گزارش نکردن بیشتر میتونیم به ترک هم کمک کنیم.
خیلی ها فقط وقتی خ.ا میکنن که عصبی میشن. چقدر فکر شده یه گزارش میتونه باعث شکست طرف مقابل بشه؟ کسی که گزارش میکنه یا پیگیری میکنه به این مورد فکرم میکنه؟ 
مگه چیزی گذاشته شده که تحریک آمیز بوده که انقدر پیگیری بشه ؟

نقل قول: ما اینجا دوست هم هستیم در راستای ترک خ.ا 

خیلی هم عالی. پس دوستیمون با قید و شرط. اولویت اصلی اجرای قانونه . این خیلی قابل هضم تا اینکه بگیم دوستیم. 

نقل قول: ما ارسال رو گزارش می‌کنیم نه خود کاربر رو

باشه لازمه. ولی نه واسه هر حرفی. برای چیزی که باعث وسوسه بشه و تحریک آمیز. 
اگر واقعا هدف ترک خ.ا باشه.

نقل قول: به خاطر حرف و گزارش یک نفر اتفاق خاصی نمیوفته

خود مدیران بارها گفتن ما اومدیم دیدیم گزارش شده پیگیری کردیم. یعنی اگر گزارش نمیشد مدیر هم میتونست چشم پوشی کنه. ولی وقتی گزارش بشه پیگیری هم بشه مدیر چاره نداره. 

نقل قول: اگه قرار باشه ب یکی از اسپم ها رسیدگی نشه بقیه کاربرها هم میان اسپم میزنن و طلبکارن که جرا به پست من گیر میدین به پست بقیه نه.

میگید اسپم مهمه. قدیمی ها را دیدین؟ بارها شده رفتم تاپیک ها و صفحات اولش را دیدم پر از اسپم. انگار اصلا در گذشته اسپم مهم نبوده
دیدین قدیمی ها وقتی با هم حرف میزنن بدون در نظر گرفتن اینکه چه جنسیتی دارن همدیگر را مفرد مخاطب قرار میدن 
بنظر من خود کاربران قدیمی خواستن دوستانه کنار هم باشن. ولی ما نمیخواهیم.

برای بعضی از ماها اینجا آخرین پناهگاهمونه که سمت چیزای بد نریم 
خیلی دردناکه یکی به خاطر تذکر مثلا اسپم انقدر ناراحت بشه و از آخرین پناهگاهش طرد بشه و برای آروم شدنش دست به کارهایی بزنه که نباید
همه مثل هم نیستن.
یکی مثل من اگر از اینجا طرد بشم مستقیم میرم یه جایی تو تلگرام و بدبختی کامل. اینجا مثل بقیه جاها نیست. چجوری حاضرید با آدمای حساس اینجا با جدیت برخورد بشه؟
واقعا اسپم الان مهمه؟ الان اسپم مهمه یا کاربری که اینجا عضو شده؟

حالا میخواهید به این فرد بگین زودرنجه، لوسه ،انتقاد پذیر نیست، خودزنی کلماتی میکنه و هزار تا عیب و ایراد روحی داره.
این فرد به اینجا پناه آورده یا نه؟به عنوان فردی که نظر میدین و گزارش میکنین این افراد را هم در نظر میگیرین یا نه؟ 
الان بازم اجرای قانون مهم تره؟ 

آره اینجا مثل بقیه فضاهای مجازی نیست. آدماش حساس ترن. تقریبا همشون یه مشکل روحی را دارن چون مشکل خ.ا را دارن. همشون درمونده و ناراحتن که نمیتونن خ.ا را ترک کنن. با کلی امید میان اینجا. 
روز اولی که اینجا را سرچ کردین چه حالی داشتین ؟ یادتون هست؟

نظر من این بود که میتونستیم دوستانه کنار هم باشیم تا اینکه دنبال این بگردیم کی کجا چه قانونی را زیر پا گذاشته که گزارش کنیم.  تو میگی دوستانه نمیتونیم کنار هم باشیم.اجرای قانون مهم تره. نظرسنجی گذاشته نشد. ولی از پست هایی که نوشته شد خیلی ها مثل تو فکر میکنن. باشه. حرفی ندارم. قبلا هم گفتم  اینجا طبق نظر اکثریتش مدیریت میشه.

نقل قول: دوستی‌های اینجا هم بیشتر از چیزیه که تا حالا تصورش رو کردید. گاهی فقط لازمه کمی جابه‌جا بشیم و از زاویه‌ی دیگه‌ای به موضوعات نگاه کنیم.

آقا آرمین من که از هر زاویه نگاه میکنم چیز خاصی نمی بینم. 
بیشتر حرف هایی که میخواستم بزنمو زدم. اصل موضوع دوتا میزگرد همین بود
جدیت در اجرای قانون بیشتر بشه یا نشه؟
چه این جدیت از طرف مدیران باشه چه از طرف کاربران و از طریق گزارش ارسال و پیگیر بودن. طبق جواب هایی که داده شد کاربران جدیت بیشتر را انتخاب کردن. نمیدونم برای نتیجه گیری زود یا نه. ولی این نتیجه ایه که فعلا بنظر میاد گرفته شد.

این نتیجه با ایده من متفاوته.خیلی چیزای دیگه هست که از اجرای قانون برای من مهم تره. 

خلاصه حرف من اینه
مدیران گفتن خسته شدن از اینکه بخوان این مدلی ادامه بدن. من گفتم به جای اینکه از مدیران بخواهیم با جدیت برخورد کنن و تعداد اون پرده ها را کمتر کنن و سریع تر و جدی تر عکس العمل نشون بدن، کاربران تو گزارش کردن و پیگیری کردن اندکی کوتاه بیان. تا مدیران را مجبور به پیگیری نکنن. 
میگید جواب نمیده. باشه. مشکلی نیست اینم نظریه.

فکر کنم دیگه میزگرد پست نزنم بهتره. کار درست اینه اکثریتی که یک هدف مشخص دارن با هم جلو برن تا زودتر به نتیجه برسن. دلم نمیخواد مانع به نتیجه رسیدن باشم.
من هر چی که بلد بودم و هر زاویه ای که میتونستم به قصه نگاه کردم و حرفامو گفتم. ما بقیش با اکثریت. 
پس اگر نقل قول زدین و جواب ندادم ناراحت نشین.شرمندم فقط قصدم اینه با جواب ندادن کار زودتر به نتیجه برسه.

به امید موفقیت همگی.
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
نقل قول: اما موضوع اینه.
ما ارتباط هم داریم. تو همون‌هایی که ارتباط داریم هم گاهاً به نتیجه نمی‌رسیم.
حالا برای این شخص که با ما همکاری نمی‌کنه چی کار کنیم؟

بله
به نظرم بعد از ۱ یا ۲ پرده مهلت تعیین کردن میتونه روش خوبی باشه
 از یه طرف میتونه مفید باشه ، از یه طرف میتونه حس خشم به طرف مقابل بده و بیشتر هیجان زدش کنه
اگر مبنا حفظ قوانین و زودتر جمع کردن بحث های پیش پاافتاده مثل اسپم زدن یا ویرایش یه کلمه باشه میتونه کمک کنه
در غیر این صورت خودتون میتونین ویرایش رو اعمال کنین

نقل قول: اساساً این موضوع ارتباط چیزی نیست که خیلی بتونیم کم و زیادش کنیم.
الان دو هفته است من به‌عنوان حامی گروه، یه دونه پست تو گروه استوا نتونستم بذارم. امکانش رو نداشتم.

من به همین اندازه‌ای که می‌بینید، وقت و توان و انرژی و امکان ارتباط برقرار کردن داشتم و انجامش دادم. آقای صادقین همین‌طور. خانم سنا همین‌طور. آقای شازده کوچولو و عاشق هم که بودن همین‌طور. خانم عطر رهایی و شادن و تک‌تک مدیران دیگه هم همین‌طور.

نه فقط مدیران، تک‌تک اعضا هم همین‌طور.
الان آقای فرید رو در نظر بگیرید.
کانون سر می‌زنه و تاپیک‌های مختلف رو هم گذر می‌کنه. اما کمتر صحبت می‌کنه. کمتر تو پروفایل با اعضا صحبت می‌کنه. در همین حد که می‌تونه ارتباط برقرار می‌کنه. حتی تو گروه سرو هم ازش بخوایم صحبت کنه چندکلمه ممکنه صحبت کنه و همون چندکلمه رو هم ممکنه نگه. آیا من می‌تونم ارتباطش رو زیاد یا کم کنم؟

این چیزی ک گفتین یه بخشی اش به توان شما برمیگرده
 یه بخشی به ساز و کار کانون مربوط میشه، فضا اینجا جوری نیست ک وابستگی ایجاد کنه

یه روال اروم داره ، پشت پرده ها هم به شکلی نیست ک کاربران عادی دسترسی داشته باشند 

و چون سایت هم هست، کمتر اینجا سر میزنن
این کمتر صحبت کردن، که خیلی هم به نفع همس، بخاطر اینکه اینجا هر کسی اونجوری ک دوست داره میتونه شخصیتش رو بسازه بیاره بالا، و عادت های مثبتش رو بسازه، وابسته به فرد دیگری نیست

(اینا حسن کانون هست، سوءبرداشت نشه)

الزامی هم به ارتباط با بقیه نداره (این صحبتم مربوط به گروه های ترک هست)
خیلی بخواییم پر حرفی ب‌کنیم میتونیم درباره روزی ک گذروندیم صحبت کنیم 
ک به نظر من همین صحبتو توی نت بوک شخصیمون بنویسیم بهتر هم هست 49-2

برای همینم هست ک وقتی میخواییم یه پست بزنیم یه نفر دیگه رو ترغیب به بهتر شدن و بهتر بودن بکنیم، حالش رو نداریم

همه چیز اماده هست دیگه
هر کسی میتونه تالار قدم به قدم رو بخونه، اگر پاکیش براش مهمه اهرم ها رو مشخص کنه

اینکه من بنویسم یا ننویسم ، چندان تفاوتی نداره، اینکه بیام و کلی حرف بزنم و بازتاب نگیرم هم باز بهتره ک ننویسم

اینکه بیام و بنویسم و بفهمم به جای کمک دارم، هم خودم و هم یه نفر دیگه رو دچار اسیب میکنم بهتره ک کمتر باشه 
در حداقل ممکن باشه ، هم وقت خودمو جای بهتری میزارم هم وقت یه نفر دیگه رو نمیگیرم

شایدم این حرفام برای اینکه، هنوز به پاکی بلند مدت نرسیدم و انگیزه ای برای انجام این کار ندارم، شاید هم ذوقم کور شده

درباره این موضوع هم باید فکر کنم

دیدگاه شما رو متوجه شدم، درسته، وقت و انرژی هر کسی محدود هست 
شما هم در جایگاه خودتون حق دارین  53
ما میدونیم ک شما و همه مدیران برای اینجا و بهبودش تلاش میکنین 
سپاس 302

نقل قول: من الان برای گروه استوا دنبال یکی می‌گردم که به اونی که پاکه بگه آفرین، به اونی که لغزش کرده بگه ناامید نشو، تو می‌تونی. همین‌. ارتباط نمی‌خوام بسازه.
اگه کسی رو پیدا کنم که این پتانسیل رو داشته باشه که با 20 نفر اعضای استوا ارتباط بسازه که با التماس و خواهش ازش می‌خوام حامی استوا بشه.
حالا این‌‌که مدیر بشه، این‌که نه فقط با 20 نفر اعضای کانون بلکه با کل اعضای کانون ارتباط بسازه جای خود.
حالا همه اینا رو هم داشت، قبول کنه و به‌عنوان ناظم هم فعالیت کنه که دیگه هیچی.
ما چند پله عقب‌تریم.

باید ببینیم چرا خود کاربرها این انگیزه رو به هم نمیدن، همیشه ک مدیر نمیتونه بیاد و انرژی بده
کاربرها تقویت بشن خودشون داوطب مدیریت هم میشن 49-2

جای اقای عاشق خالی هست 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: این‌که بخوایم قانون بذاریم برای این دسته از اعضا محدودیت جدی ایجاد می‌کنیم و بیشتر از این‌که بهشون کمک کنه، آزادی‌شون گرفته میشه و اذیت‌شون می‌کنه.
همین الان هم همون‌طور که دیدید مثلا خانم رعنا گفتن قانون‌های کانون زیاده و اذیت می‌کنه. حالا اگه چنین مواردی رو هم اضافه کنیم هیچی.

به نظرم به جای چنین قانونی، به این فکر کنیم که چطور می‌تونیم هوای این دسته از اعضا رو بیشتر داشته باشیم؟ چه‌جوری می‌تونیم بهتر بهشون رسیدگی کنیم؟ چه‌جوری مراقب باشیم در برابر زحمات‌شون بهشون بی‌احترامی و توهین نشه؟ چه‌جوری کمک بهشون بدیم و ناامید نشن؟
بله
از این منظر نگاه نکرده بودم

نقل قول: موضوع اینه که به پیام و ایمیلم جواب نمیده. حتی نمیشه ازش تعهدنامه گرفت.

فکر میکنم ک مدیریت توانایی اخرین بازدید کاربرانش رو داره
اگر انلاین شد و بهش ایمیل زدین و پاسخی نگرفین مسدودش کنین
تا دلیلش رو بهتون توضیح بده
و بعد اجازه فعالیت رو بهش بدین

نقل قول: مسدودیت این مشکل رو داره که یه خط بزرگ روی اسم طرف می‌خوره و ناراحتی زیادی براش ایجاد می‌کنه.
در حالی که وقتی به کسی اخطار میدیم، فقط خود اون شخص مطلع هست که اخطار گرفته و کسی درصد اخطار کسی دیگه رو نمی‌بینه. 

هر کدوم یه جور مشکل داره.
درسته به این هم فکر نکرده بودم، بیشترجلب توجه می‌کنه  53258zu2qvp1d9v

نقل قول: موضوعی که هست شخص مقابل ممکنه با اون نوجوون درست برخورد نکنه. ممکنه بهش توهین کنه. اون‌وقت چی؟
اون نوجوون حالش بد میشه رو چی کار کنیم؟
اون نوجوون رنجیده‌خاطر شد، اون روز یا اون هفته نتونست درس‌هاش رو بخونه چی؟
اون نوجوون به خاطر این موضوعات لغزش کرد چی؟
من هیچ‌موقع اجازه نمیدم این‌طور این نوجوون‌های عزیزمون آسیب ببینن.

خیلی کارهای دیگه تو سایت هست که می‌تونن انجام بدن و رو زمین مونده.
حالا این‌که تذکر دادن، بلدی می‌خواد و باید بدونن به هر کسی چه‌جوری تذکر بدن و خودشون هم باید حد و حدود قوانین و علت قوانین و نحوه اجراش رو بدونن جای خود.
و
همون‌طور که خودتون هم گفتید بحث اعتماد هم هست.
حرف آرمینِ مدیر کلِ با 32 سال سن و 9 سال سابقه کانونی، خیلی قابل اعتمادتر می‌تونه باشه تا اون نوجوون.

اگه بنا به اعتماد و صحت تذکر باشه، این‌طوری احتمال همکاری خیلی بالاتره.

درباره این مورد لازمه بیشتر فکر کنم
بخشی از حرفاتون رو قبول دارم، بنا به شرایط محیطی اینجا حرفتون درسته
حرف شنوی از کسی ک بهش اعتماد دارن، بیشتر هست
از کسی ک بیشتر حضور ، و سابقه داره

نقل قول: بله. هدف ما هم با محدود کردن‌شون پیش از هر چیزی کمک کردن به خودشونه؛ نه آسیب زدن بهشون.
توی محیط دیگه‌ای خیلی بهتر به اهداف‌شون می‌تونن برسن.
یادمون باشه که کانون هم تنها محل برای پاکی نیست.

راه حل‌های مدیریت خشم و احساسات هم خیلی خوبه که گفته بشه.
ممنونم از شما.

ممنون از شما 302

پاراگراف دوم و سوم رو اگر نمیدونستم چه قدر پیگیر بچه ها هستین ، جدی میگرفتم و دوباره باهاتون مخالفت میکردم، به نظرم یه جور بهونه آوردنه 49-2

با این حجم پیگیری اگر کسی بن بشه ، یا نخواد ک حضور داشته داشته باشه، بله حرف شما صحیحه

ولی محیط سالم، رو شک دارم 
اگر جایی رو میشناسید معرفی کنین☘

ممنون از شما ک زمان گذاشتین و توضیح دادین 302
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
نقل قول:  من نمیتونم آدمی که پیگیر گزارشه را دوست بدونم. از نظر من یه حرف میتونه از نظر یه دوست نادیده گرفته بشه حتی اگر زشت باشه. پس کسی که پیگیر نمیتونه دوست باشه .  
دوست کسیه که تو دلت میخواد باهاش حرف بزنی. باهاش همراه بشی. اگر پیگیری که حتما به اخطارش جواب داده بشه و حتی اخراج بشه این دوست نیست. آخه دوست باید باشه که بشه باهاش هم صحبت شد؟ 
حالا چی بشه که واقعا برای اون فرد بهتر باشه که کانون نیاد و با تو هم صحبت نشه 
هممون تو اوج تنهایی خ.ا میکنیم. هممون تو اوج تنهایی وسوسه میشیم. هممون تو اوج تنهایی اینجا را سرچ کردیم . فقط میگم کاری نکنیم که فرد خاطی را به سمت این تنهاییش سوق بدیم. 
یه حرف میتونه نادیده گرفته بشه. بحث سر اولویته ؟ کاربری که پیگیر گزارشه چی را اولویت قرار میده؟

نقل قول:  شما که با آقای سفیر بهشت دشمنی ندارین. خیلی براشون وقت گذاشتین. 

اینکه گفتم بیشتر شبیه میدون جنگه برای اون نظراتی بود که دوستان کلی و نه فقط برای آقای سفیر بهشت گفتن با جدیت و حتی با خشونت مدیریت بشه.

ببخشید 
میدونم اقای ارمین نیستم
ولی خواستم منم نظرم رو بگم 
ساناز من حرفی ک میزنی رو درک میکنم، چون این دوستی ک میگی رو تجربه کردم، خیر خواهی و تغییر خودم رو به واسطه ادمای دیگه تجربه کردم

اون کسی ک گزارش رو میزنه ، بخاطر اینکه از اون ادم خوشش نمیاد این کار رو نمیکنه

ممکنه یه لفظ اشتباه باشه، ممکنه یه جمله باشه ک به یه طیفی بربخوره ، بعد سایت جوریه ک ثبت نام هم نکنی قابلیت بازدید داره

از بچه ۱۳ ساله تا انسان رشید ۳۵ ساله و شاید بیشتر ممکن هست ک حضور داشته باشه
اون بچه یا هر فرد دیگه ای شاید ندونه ک داره چیکار میکنه ، حالا با اسپم زدن، با کلماتش ولی تفاوت نگاه بین ادما زیاده ، تقریبا ۳ دهه اینجا هستن
ناخود اگاه این تفاوت پیش میاد، این گزارش برای اینکه هر کاربر شخصا به کسی تذکر نده ک بیشتر اشوب بشه

درواقع یه جور حتی مدیران خودشون رو بد کردن ک بقیه کاربران با هم بد نشن

یه بُعد دیگه هم داره 
همون کسی ک گزارش شده ، و ما ازش دفاع میکنیم و میگیم نباید بره 
توی همین کانون یه قشر دیگه دقیقا شبیه به همین ادم داریم ک از لحاظ احساسی عاطفی همین قدر اسیب پذیرن، ممکنه ک اونا اشتباه نکرده باشن، ولی اونا هم قابلیت تحمل نداشته باشن
اونا هم سر یه حرف اعصابشون خرد بشه و دیگه نیان بخاطر یه نفر

بعد میدونی
هرچی سکوت کنی یا قانون رو اجرا نکنی ، تعداد کاربرایی ک اشتباه میکنن بیشتر میشه

یه زمانی منم شبیه تو فکر میکردم
ولی تلنگر لازمه، اینکه طرف مقابل ما هم انعطاف داشته باشه مهمه

منم پیام های قبلی رو خوندم یه مقدار ناراحت شدم
ولی ببین وقتی هی سکوت میکنی، و راه میای اخر سر خود کاربرا مجبورن دعوا راه بندازن

اینجوری بدتره ، دیگه کاملا حرمتها از بین میره، هر دو قشر محیطو ترک میکنن
سر همین میز گرد ۲ نفر از قدیمیا رفتن بخاطر دلسردی و بازتاب منفی گرفتن

بعد هر چی این موج منفی و دعوا ها بیشتر بشه این قدیمیایی ک الان هستن به مرور همه میرن 
جاشونو افرادی پر میکنن ک چیزی نمیدونن و اینجاست اول داستان پلیدیها...

از این دید هم بهش نگاه کن

یه حرفی هم با شادی داشتم

نقل قول: منم خیلی از پست هارو گزارش میزنم. چون به نظرم برای بهتر شدن کانون لازمن. ناراحتی هم نداره . . . پیگیری هم کردم چون به نظرم نمیشد بیشتر از این این همه آدم رو فدای یک نفر کرد. ترجیح میدم به جای اسحاسات از منطقم‌کمک بگیرم.    مدیر هاهم صرف اینکه مت یا شما گزارش زدین تصمیم گیری نمی‌کنن که بگیم بله فقط به خاطر گزارش من چنین اتفاقی افتاده! یه گزارش ساده زدی و اگه مشکلی نبود قطعا مدیر ها خیلی راحت رد میشدن. . به خاطر حرف و گزارش یک نفر اتفاق خاصی نمیوفته زیادی یه گزارش زدنتو بزرگ نکن و خودتو آزار نده... ...

نقل قول: ساناز به نظرم داری خیلیی سخت میگیری
هدفمون مشخصه و هر چیزی با هدفمون مغایرت داشته باشه باید حذف بشه . 
ما اینجا دوست هم هستیم در راستای ترک خ.ا 
دکمه گزارش ارسال فرق داره با دکمه گزارش کاربر.
ما ارسال رو گزارش می‌کنیم نه خود کاربر رو
کانون که هزار مدیر و مسئول نداره که تک تک پست ها رو پیگیری کنن. بالاخره یه پست هایی رو کاربرهای عادی زودتر می‌بینن و این دکمه گزارش واقعا لازمه ..
ساناز قبلا چند بار گفته شد. اینجا یه فضای مجازی نیست که به دنبال دوست و رفیق باشیم و مدام احساسات یک نفر برامون ملاک باشه. 
فضای اینجا بزرگه و هر فضای بزرگی نیاز به قوانین و مقرراتی داره . اگه کانون قوانین الان رو نداشت قطعا این همه سال نمی‌موند. 
اگه قرار باشه ب یکی از اسپم ها رسیدگی نشه بقیه کاربرها هم میان اسپم میزنن و طلبکارن که جرا به پست من گیر میدین به پست بقیه نه.
 اون موقع‌ست که فاجعه میشه هزاربار بدتر از میزگردهای الانمون. اون موقع تبعیض میشه بین پست های کاربرا... 
از نگاه های مختلف به موضوع نگاه کن نه صرفا بر اساس احساسات فردی که پستش پاک میشه . . .

شادی جان 
من حرفتو قبول دارم ولی اون یه نفر خیلی مهمه
اون کسی ک روزای اول پاکیش رو میگدرونه ، عصبیه، دم دمی مزاجه

خیلی بیشتر به اینجا و به همدلی نیاز داره
به جای یه نفر اگر چند نفر حواسشون بهش باشه ، اصلا ممکنه ک بهتر هم همکاری کنه
همه ک مشکلشون حاد و غیر قابل حل نیست
حالا به جا چند نفر همراه ، همه بشن ضد اون یه نفر متحد 
به لفظ میگیم اون کاربر رو طرد نکردیم ولی گفتارمون با رفتارمون خیلی متفاوته
وقتی همه میگن ک از سایت بره، به جا اینکه یکم هم من اونو درک کنم ، خودمو جاش بزارم
کسی ک ثبات نداره و هر لحظه ممکنه ک سقوط کنه

خود مدیران تا به این لحظه پیگیری کردن ، اگر لازم بوده بن کردن، تذکر دادن، کاربرهای دیگه رو هم در نظر گرفتن

ولی ما کاربرای عادی باید وقت بزاریم برای هم دیگه

(البته ک حرفمو توی پست قبلی نقض کردم، و ترجیح میدم فعلا فعالیت نداشته باشم تا ببینم میخوام چی کار کنم...)

کسی ک از چرخه خودارضایی خارج شده این حرف براش عادی و طبیعیه ، و توقع داره بقیه هم عادی و طبیعی باشن

اگر عادی بود ک نمی اومد ترک کنه، بعد خود اینجا یه جوریه ک خیلی کاربرا صمیمی نمیشن بعد از چند سال شاید یکم به روحیات همدیگه آشنا بشن و صمیمی بشن

نمیخوام حق گزارش کردن پست رو بگیرم ولی میخوام بگم یه طیف خیلیییی وسیعی از کاربرای اینجا این مشکلای روحی و زود رنجی افسردگی و خیلی چیزای دیگه رو دارن ک رفتاراشون ناشی از این مشکلاته...

قانون میاد مرز تعیین میکنه ک شما با وجود مشکلاتت حق زیر پا گذاشتن این موارد رو نداری

برای اصلاح اون فرده و محیط اینجاس ، نه محکوم کردنش 
اگر قانون با همدلی و حمایت گفته بشه ( این حمایت از سمت کاربرای عادی هم باید باشه) و متقابلا انعطاف از سمت کاربر گزارش شده باشه ، بتونه اعتماد بکنه ببینه کجای کارش میلنگه، و مهم تر از همه گارد نگیره ،اصلا کار به طرد شدن و اخراج از سایت نمیرسه

همین یک نفر میتونه بعدا یه بخشی از سایت رو بگیره دستش و مدیریت کنه ، این یه نفر میتونه به مرور تغییر کنه

شما تصور کن یاقوت اگر این چند سال توی کانون موندگار نمیشد ، اقای ارمین یا هر کدوم از مدیران موندگار نمیشدن سایت پیشرفت میکرد؟

انقدر رشد میکرد؟

هیچ کسی بی عیب نیست، ولی انقدر مته به خشخاش گذاشتن، و اصرار کاربرای عادی برای نبودن یه ادم اشتباهه

چون خود مدیران حواسشون هست اینو گفتم ، دیگه اگه اعتماد داری بسپر به خودشون ، لازم باشه بن میشه 
تو اون مدت هم فوقش از اون یه نفر خوشت نمیاد مسدودش میکنی برات پیام نزاره خودت هم پستاشو نمیخونی

مطمئن باش کسی ک باعث بشه خیلیای دیگه برن از سایت خودش موندنی نیست
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

دوستان یه مقدار صحبتا گنگ شده ....

چون مثال دقیق نمیزنید حتی موافق و مخالف رو من یکی که نمیتونم تشخیص بدم!

چیزی که میبینیم فقط تفاوت دیدگاهاست...خوشبختانه حث با همس چون تفاوت وجود داره...

یه جا یه کاربر با اخطار گرفتن خیلی واکنش بدی نشون میده ولی یه کاربر دیگه اصلا براش مهم نیست...

من خودم استرس میگیرم وقتی مدیر میگه ایمیلت رو چک کن (حتی وقتایی که یه پیام خوب یا تشکر فرستاده باشن! Gigglesmile )

یا یکی دوس داره جنس مخالف رو "تو" خطاب کنه یکی دوس نداره. من که اگه بخوامم نمیتونم! Gigglesmile

اصلا قبلنا باورم نمیشد کسی میتونه اینجا وابسته هم بشه! 

یا اینکه ممکنه از نوشته های ما تحریک بشه...خودم وقتی افکار ناجور دارم وقتی میام اینجا خجالت میکشم از فکرام ، خب طبیعیه باورم نشه یکی با 

نوشته هام تحریک بشه!

ولی متاسفانه از همه ی این موارد قبلا بوده که مدیر در موردش صحبت میکنه...حتی اگه عجیب باشه...طرف 9 ساله اینجاست دیگه تقریبا هرچیزی 

دیده! 

خیلی وقتا تقصیر نه از کسیه که گزارش میده نه مدیر نه حتی اون شخصی که پستش گزارش شده! تقصیر شرایطه!

ترک کردن دردناکه ، اذیت داره ، این داستانارو هم داره....

دقت بفرمایید که این میزگرد به خاطر بی نظمی های کسی دوباره ادامه پیدا کرد که کارش واقعا فاجعه بود! به هیچ صراطی هم مستقیم نمیشد!

نه این اختلافات کوچیک ....اختلاف کوچیک همه جا هست و اگه جایی نباشه اعضا دارن تعارف میکنن یا دروغ میگن! Gigglesmile

ساناز خانم من پیشنهادم به شما اینه که نه تنها سکوت نکنید بلکه راحت تر و واضح تر صحبت کنید....اون نتیجه ایی که با سکوت به دست بیاد که 

دقیق و خوب نیست...

53
بعد از دو ماه هنوز اینجا برقراره؟  Khansariha (56)

چه اعضای پیگیری داره کانون  4chsmu1

روی لینک بالای صفحه کلیک کردم . اونجا که نوشته ادامه ی میز گرد
منو برد به پست ارمین
چند تا چشمه از شگفتیای کانون رونمایی کرد که سفیر بهشت رقم زده بود
هر کدوم از پرده ها رو میخوندم این سوال برام پیش میومد که مگه میشه انقدر بی منطق؟
این همه بی منطقی های استقلالی وار ! برای توجیه اشتباهات . فقط مونده بود تو توجیه کارها بگه همش کار وزیره  4chsmu1

این پست زمانش دیره ولی چون نبودم الان میخوام ارسال کنم
چون میدونم سفیر بهشت بین ما هست و این پست رو میخونه . حالا یا به صورت مهمان یا با یه آیدی دیگه .

سفیر جان .برادر دینی من ..  بهشت رو به بها میدن نه به بهانه .
کسی که میخواد سفیر بهشت باشه باید رفتارهای بهشتی گونه داشته باشه و برای خلق خدا تجلی بخش صفات خداوند باشه
دین اومده برای ارامش بشریت

کسی که میخواد خدایی باشه باید سر تا پا پر از حس شادی و ارامش باشه
با یاد خداست که دلها ارام میگیرد
اگر میبینی از درون متلاطمی بدون که راه رو داری اشتباه میری
تو قران دو تا ایه داریم که با کمک این دو ایه هر لحظه میتونیم بفهمیم کجای کاریم

خدا تو ایه اول میگه تنها با یاد خداست که دلها ارام میگیرد
تو یه ایه ی دیگه میگه شیطان در گوش شما نجوا میکند تا شما را ناراحت کند .

خودت به درونت برگرد و فکر کن ؛ اون موقعی که بچه های کانون رو بی ارزش دونستی و کسایی که نماز نمیخونن رو ادم حساب نکردی و چند جای دیگه به بچه ها توهین کردی ؛ اون لحظه قلبت اروم بود و به ارامش رسیدی یا خودت هم بعدا بابت این موضوع ناراحت شدی؟

اون احساسی که بهت گفت این کار رو انجام بدی مطمئنی هدایت خدا بود؟ یا نجوای شیطان بوده که ازت خواسته این کار رو انجام بدی؟

میدونم که اینو میخونی و ناراحت هم میشی و میگی هرچی بی عقله به صف شده تا منو نصیحت کنه
ولی خب دوست دارم از استدلال های خودت استفاده کنم و بگم دوست دارم که نصیحت کنم منو همینجوری که هستم باید بپذیری ✌️❤️

(1400 آذر 12، 18:47)سفیر بهشت نوشته است:
(1400 آذر 12، 18:27)پشتکار نوشته است: سلام
یه چیزی می خوام بگم.یه چیز کلی هست و شخص خاصی مد نظر نیست.پس این حرفم رو به یاد داشته باشین.
آدم ها رو همون جور که هستن بپذیریم.هیچ کسی بی نقص نیست.همه اشتباه می کنن.همه دارای خصوصیات اخلاقی و رفتاری خاص خودشون هستن.
مثل اعضای یک خانواده,هر کسی یه طوری هست.یکی محبت داره,اما زود عصبانی میشه.
یکی بداخلاقه اما دل سوز هم هست.اما بلد نیست درست دلسوزیش رو نشون بده.
یکی زحمت میکشه,اما زحمتش چندان برای بقیه مفید نیست.اما همینقدر بلده تلاش کنه.
آدم ها رو همون جوری که هستن درکشون کنیم.قبولشون کنیم که همین هستن.ما هم همین هستیم.
اجازه اشتباه کردن به بقیه بدیم,به همدیگه بدیم.ما انسان کامل,فیلسوف,انیشتین,امام علی و ... نیستیم.
ما پشتکاریم,سفیر بهشت هستیم,مهدوی هستیم,مدیر کانون هستیم,رفقیایی به خصوصیات مختلف هستیم.
گاهی این خصوصیات بقیه با ما درگیر میشه,اما وقتی بپیذیریم که این رفیقمونه.اون خصیصیاتش همینه.توانش همینه.نمی تونه آدم کاملی باشه.اشتباه می کنه.دوست نداره و دلش می خواد پاک باشه.
با هم کنار بیایم.وقتی کسی چیزی گفت که به ظاهر باعث ناراحتیمون میشه.به این فکر نکنیم که یه انسان کامل و دانشمندی چرا چنین برخوردی با من کرد.بگیم چیزی نیست.اون همینقدر می تونه.ما هم با بقیه گاهی همیجوری هستیم.

من خودمو کشتم ولی نفهمیدن.
به خودت افتخار کن که اینقدر درکت بالاست
هیچکس اینو به من نگفت ولی من اینو بهت میگم داداش.
من به خاطر حرف های تند آقای سرباز ولایت ، دیگه توان موندن توی کانون رو ندارم...
با اینکه امشب وقت مدال گرفتنم بود
نا امید از کانون و اعضای کانون
خداروسرشاهد میگیرم و قسم میخورم که تا پایان عمر دیگه هیچوقت کانون نیام.
نه میبخشمتون و نه از خدا براتون بد میخوام
فقط اونجا که بن بست رسیدین
حال منو درک کردید
یادتون میاد که سفیر بهشت هم آدم بود
به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست.
خدانگهدار

بابا چی چیو هر کیو همونجوری که هستن بپذریم .   65
تا زمانی این حرف درسته که طرف به کسی اسیب نزنه
طرف بیاد توهین کنه بعد بهش بگی من تورو همینجوری که هستی میپذیرم ؛ خب این چه دیدگاه غلطیه . به جملات قشنگ گفتن نیست که

اره مثلا یکی کافره و رو دیدگاهش محکم واییستاده میگم خب به من چه دوست داره کافر باشه . یکی نماز نمیخونه و علاقه ای نداره بخونه خب به من چه دوست نداره بخونه همینجوری که هست قبولش دارم .

یکی نماز میخونه خب به من چه؟ یکی کلا تو فاز مذهبیه یکی هم کلا تو فاز ضد مذهبه . اینا درسته اسیب هایی برای خود شخص دارن ولی اسیبی برای جامعه ندارن . ما نهایت یکی دوبار بخواهیم بگیم راهشون اشتباهه اگه قبول کردن که هیچ اگر هم نکردن دیگه به ما ربطی نداره .

همه اینا رو میشه گفت همونجوری که هستن میپذیریم
ولی اینکه دیگه اقای سفیر بهشت بیاد یه پست رو توی ده تا پست جا بده و نظم تاپیک رو بهم بزنه و بگه من اینجوری راحت ترم ؛ خب اینو دیگه نمیشه گفت همینجوری که هست میپذیریم و قبولش داریم . وقتی داره به ارامش بقیه صدمه میزنه چیو باید همونجوری که هست قبول کنیم؟

...................

پی نوشت:
میدونم این پست در این تاریخ هیچ کمکی به موضوع نمیکنه
ولی خب موضوع رو که خوندم دوست داشتم بنویسم  Khansariha (56)
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
سلام 
ببخشید، میدونم ک توی این تاپیک زیادی صحبت کردم
استاد اینم ک سوال بپرسمو جوابشو پیدا کنم
معمولا جواب سوالای منو کسی نمیدونه Gigglesmile 
انقدر ک همه چیز با هم دیگه متضادن..
ولی این بار مدیرِ غایبِ کانون جواب منو از پارسال گذاشت کنار 49-2 

شاید جناب عاشق این پستو ببینند
(عجیبه، فکر میکنم ایشون هم منو یاد کردن ک امشب یادشون افتادم)

(1400 آذر 29، 1:43)ایرانا نوشته است:  یه بخشی به ساز و کار کانون مربوط میشه، فضا اینجا جوری نیست ک وابستگی ایجاد کنه

یه روال اروم داره ، پشت پرده ها هم به شکلی نیست ک کاربران عادی دسترسی داشته باشند 

و چون سایت هم هست، کمتر اینجا سر میزنن
این کمتر صحبت کردن، که خیلی هم به نفع همس، بخاطر اینکه اینجا هر کسی اونجوری ک دوست داره میتونه شخصیتش رو بسازه بیاره بالا، و عادت های مثبتش رو بسازه، وابسته به فرد دیگری نیست

(اینا حسن کانون هست، سوءبرداشت نشه)

الزامی هم به ارتباط با بقیه نداره (این صحبتم مربوط به گروه های ترک هست)
خیلی بخواییم پر حرفی ب‌کنیم میتونیم درباره روزی ک گذروندیم صحبت کنیم 
ک به نظر من همین صحبتو توی نت بوک شخصیمون بنویسیم بهتر هم هست 49-2 

برای همینم هست ک وقتی میخواییم یه پست بزنیم یه نفر دیگه رو ترغیب به بهتر شدن و بهتر بودن بکنیم، حالش رو نداریم

همه چیز اماده هست دیگه
هر کسی میتونه تالار قدم به قدم رو بخونه، اگر پاکیش براش مهمه اهرم ها رو مشخص کنه

اینکه من بنویسم یا ننویسم ، چندان تفاوتی نداره، اینکه بیام و کلی حرف بزنم و بازتاب نگیرم هم باز بهتره ک ننویسم

اینکه بیام و بنویسم و بفهمم به جای کمک دارم، هم خودم و هم یه نفر دیگه رو دچار اسیب میکنم بهتره ک کمتر باشه 
در حداقل ممکن باشه ، هم وقت خودمو جای بهتری میزارم هم وقت یه نفر دیگه رو نمیگیرم

شایدم این حرفام برای اینکه، هنوز به پاکی بلند مدت نرسیدم و انگیزه ای برای انجام این کار ندارم، شاید هم ذوقم کور شده

درباره این موضوع هم باید فکر کنم

دیدگاه شما رو متوجه شدم، درسته، وقت و انرژی هر کسی محدود هست 
شما هم در جایگاه خودتون حق دارین  53 
ما میدونیم ک شما و همه مدیران برای اینجا و بهبودش تلاش میکنین 
سپاس 302 

(1399 دي 18، 1:31)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: کانون طوری شده که آدم وقتی میاد توش فعالیت می کنه،
لذت می بره.

خدا رو شکر

وقتی مدیریت و بچه ها دست به دست هم بدن و همدل باشن، همینه. به امید خدا کانون قله ها رو باید فتح کنه.

دوست داشتم کمی صحبت کنم،

از این صحبت های دل انگیز،
من کلا صحبتای انگیزشی رو قبول ندارم. کسی که کارش این باشه که انگیزه بده به دیگران رو خوشم نمیاد،
اما صحبتی که از اعماق دل آدم شکوفه بزنه، به دلم می شینه.
من بهش می گم صحبت دل انگیز. صحبتی که آدم میشنوه و انگیزه می گیره، اما انگیزشی نیست. جالب شد. نه؟4chsmu1

می دونید رفقای کانونی من، من آدم درون گرایی ام در مجموع.
یعنی می تونم ساعت ها توی تاریکی قدم بزنم و موزیک آروم گوش بدم.
نمی دونم شایدم در مجموع آدم درون گرایی نباشم، اما دیشب یکی از اون شبایی بود که چند ساعت توی شهر قدم زدم و آروم آروم فکر کردم.

با ناراحتی و غم چی کار باید کرد؟ باید یه فرصتی داد که هضم بشه دیگه؟
بگذریم، نیومدم که غم و غصه های خودم رو بریزم روی دایره،
قراره دل انگیز باشه دیگه؟

داشتم فکر می کردم که این جمع کانونی ما شبیه گروه پنگوئن ها توی کولاک و سرما هستیم.
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSohQx9N3Xc3beWyQIzIwD...A&usqp=CAU]

اینا چرا این طور به هم می چسبن؟ چون تنهایی توی اون سرما دووم نمی آرن.
وقتی دور هم جمع می شن، به هم قوت قلب میدن، به هم انرژی می دن، اگر یکی سردتر باشه، اونی که گرم تره کمکش می کنه.
این پنگوئن ها تنهایی توی سرما یخ می زنن.

ما از ترس سرما اینجا دور هم جمع شدیم،
ما همه از دنیاهای متفاوت هستیم،
شاید اگر ترس سرما نبود، یه روز هم این جمع دووم نمی آورد.
آبمون با هم توی یه جوب نمی رفت.

گاهی می بینم یکی بعد از چند سال برمیگرده و کمک می خواد،
مثل شبحی که از توی تاریکی و برف و کولاک یه هو ظاهر میشه و بعد برمیگرده توی تاریکی.
چرا رفته؟ یا قهر کرده، یا ناامید شده، یا با یکی حرفش شده، یا دیگه خوشش نیومده از کانون،
بله اونی که پاک بشه و ازدواج کنه، بعد بره که خوش به سعادتش.

هوا بس ناجوانمردانه سرد است،
ما اینجا اومدیم که کلی چیز یاد بگیریم،
ما این جا اومدیم که تلاش کنیم ورژن بهتری از خودمون بسازیم،
اومدیم نقص هامون رو برطرف کنیم،
اومدیم قوی شیم،

اما اگر هیچ کدوم نشه، همین که جمعیم، باعث می شه یخ نزیم و دلامون زنده بمونه. قدرش رو بدونیم.

اگر این حرفا رو توی میز گرد بهم میزدین ، قبول نمیکردم (: میگفتم دارن بهونه میارن

پارسال این ها رو نوشتین

صحبت دل انگیزتون بعد یه سال، حقیقت انچه در قلبتون بود رو نشون داد (:

تصور ادمی مثل منو ک کاملا با این پست در تضاد بود ، متزلزل کرد . . .
هر جا ک هستین پایدار باشین 53
امیرالمومنین (ع):

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

سلام و درود.
یک نکته ای در بین صحبت های خانم رعنا و شادی به نظرم میاد بگم.
کامل نخوندم اما ایده هر دو دستم اومد.

می دونی رعنا جان من موافقم که همدیگه رو ناراحت نکنیم. همدلی داشته باشیم. کلا احساسات هم رو در نظر بگیریم.
اما اگر فرد مثلا زودرنج بود آیا خودش هم نباید تلاشی کنه که کمتر زودرنج باشه؟ فرضا ما باهاش ملایم تریم یک مدتی،  باشه، ولی آیا اینطوری واقعا بهش کمک کردیم؟

کسی که زودرنجه حالا هر کسی، من خودم زودرنج بودم.
برادرم هر دفعه گریه منو در می‌آورد. یوقت ها که دوست بودیم می گفت من این کارارو می کنم تا پوست کلفت بشی!
خیلی اذیت شدم از حرفش. و راهش منو خرد می کرد.

من درک می کنم که اینجا همدلی بیشتری می طلبه چون افراد اگه آسیب دیده نبودن احتمالا اینجا نبودن،
آنا در نظر بگیر که اگر فقط دو سه نفر بودیم شش نفر هفت نفر بودیم ایده تو قابل اجرا بود،
اما اینجا یک جامعه بزرگتره. جامعه بزرگتر رو نمیشه اداره کرد و پیش برد و دعوا نشه مگر با قانون مساوی.
و اصلا همینه که به ما زودرنجا تو زندگی تلنگر می زنه که

آهای عزیز! بری تو جامعه واقعی کسی کاری نداره چه احساسی داری، همه چیز با شرط قانون های بین آدم ها برقراره.
من درکت می کنم، اما ما باید ظرفیتمون رو ببریم بالا. همون‌طور که یک آدم عصبی باید یاد بگیره از کلمات استفاده کنه و زود داغ نکنه، همون‌طور که ...

به نظر من کمک واقعی که میشه در حق افراد کرد در دراز مدت آماده کردنشونه برای مواجهه با واقعیت ها.
البته،
درک کردن هم هست چون با روش داداش من کسی تغییر نکرده. 42 53258zu2qvp1d9v

اما درک کردن خالی، بدون هیچ تغییر ذره ذره، نه تنها کمک به فرد نیست که ضعیف بار آوردنشه.
ما که اینو نمی خوایم؟
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان