عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

سلام

تشکر می‌کنم از دوستانی که میز گرد رو این هفته هم ادامه دادن و صحبت‌های خوب‌شون رو برامون نوشتن.

(1400 آذر 28، 15:20)_رعنا_ نوشته است:
نقل قول: اگه مدیر هیچ دخالتی نکنه، اون فرد ادامه میده. اون‌وقت چی؟
فرض کنید یه شخصی هست که پست‌های اسپم میذاره و هر سه تا پستی که پست سر هم میده هم با در نظر گرفتن امضای طولانیش، 12 تا اسکرول می‌خوره.
حالا فرض کنید این پست‌ها رو 10 نفر از اعضای کانون بخونن. یعنی 120 تا اسکرول بیهوده.
حالا فرض کنید این شخص 365 روز سال این رویه رو در پیش بگیره و روزی یه بار این کار رو انجام بده. میشه 43800 اسکرول بیهوده در طول یک سال.
حالا فرض کنید یک شخص نباشه. چند شخص بی‌توجه به این موضوع باشن.
چطور میشه مدیر دخالت نکنه؟

واقعا ۳۶۵ روز سال ! اندکی مشکل را بزرگ نشون ندادین ؟ Hanghead
اگر هر روز این کار را انجام میده باشه. ولی اگر یه روز یا یه جا اسپم زد چه خوب میشه که به کاربر تذکر ندین. اگر این مورد، برای قانون اسپم باشه بنظرم بهتره.  البته فقط یه نظر . نمیدونم درسته یا نهHanghead

مشکل رو بزرگ نشون ندادم خانم رعنا. کاملا واقعی بود و مطابق با اون‌چه که رخ داده.
نه تنها هر روز. گاهی هم بیش از یک بار در روز این کار رو انجام می‌دادن. به همین خاطر هم آقای افرا عصبانی شده بودن. وگرنه چرا به کسی که فقط یک بار چنین کاری رو انجام دادن برن و پیام بدن؟
و
سوال من هم دقیقا همین‌جا بود. کسی که توجیه نیست و روزها و هفته‌ها می‌گذره و داره به روال خودش ادامه میده رو باید باهاش چی کار کرد؟ 
شما میگید سکوت کنیم. خب اون شخص چه جوری با سکوت کردن ما متوجه بشه که کار اشتباهی داره انجام میده؟
بهتر نیست یه پیام کوچیک بهش بدیم و توجیه بشه؟
پیام آقای افرا یه پیام دوستانه بود. کسی اگه حتی از اون پیام دوستانه هم برداشت بد می‌کنه و ظرفیت حتی همین پیام دوستانه رو هم نداره دیگه مشکل خودشه.

نقل قول: برای اندازه امضا هم هر جور میدونین. اگر فکر میکنین قانون گذاشتن براش بهتره که هیچ. اگر نه تو تنظیمات گزینه ای هست که میشه زد و امضاها را ندید. من اینو یادم رفت بگم الان یادم اومد گفتم Hanghead

بله اینم یه راهه خانم رعنا. اما کانون 100 عضو فعال داره.
بهتر نیست به جای این‌که 99 نفر برن نمایش امضاها رو غیرفعال کنن، اون یه نفری که امضاش طولانیه و باعث اذیت شدن بقیه میشه، امضاش رو کوتاه کنه؟
خون اون یه نفر رنگین‌تر از 99 نفر دیگه‌ هست؟

بعد این‌که من برای خودم یه امضا نوشتم که اون امضا رو دوست دارم و گذاشتم جلوی چشمم باشه. لینک‌هایی گذاشتم که دم‌دستم باشه.
اگه نمایش امضا رو غیرفعال کنم، امضای خودم هم حتی غیرفعال میشه.

نقل قول: آقای آرمین من نمیتونم آدمی که پیگیر گزارشه را دوست بدونم. از نظر من یه حرف میتونه از نظر یه دوست نادیده گرفته بشه حتی اگر زشت باشه. پس کسی که پیگیر نمیتونه دوست باشه .  Hanghead
دوست کسیه که تو دلت میخواد باهاش حرف بزنی. باهاش همراه بشی. اگر پیگیری که حتما به اخطارش جواب داده بشه و حتی اخراج بشه این دوست نیست. آخه دوست باید باشه که بشه باهاش هم صحبت شد؟ 
حالا چی بشه که واقعا برای اون فرد بهتر باشه که کانون نیاد و با تو هم صحبت نشه 

حرف زشتی که بقیه رو عصبانی می‌کنه و بقیه هم در مقابله با اون حرف زشت، برای این‌که خشم‌شون رو تخلیه کنن، حرف‌های زشت بدتری بزنن چه‌طور می‌تونه نادیده گرفته بشه؟

من وقتی سفیر بهشت دوستمه، دوست ندارم حرف زشتی ازش تو سایت دیده بشه. دوست ندارم چهره‌اش خراب بشه. چون دوستمه، وقتی حرف زشت می‌زنه، ترجیح میدم زود ویرایش بشه و بقیه حرف‌های زشتش رو نبینن. این‌که سفیر بهشت به عنوان یه شخصیت «مذهبی متعصب تندرو کم‌عقل» خطاب بشه و شناخته بشه حالم رو بد می‌کنه. دوست ندارم کسی که دوستمه جنجال درست کنه و حال بقیه دوست‌هایی که تو سایت دارم رو هم بد کنه.
و
یه جایی اگه دیدم دوستم داره چهره‌اش بیش از حد خراب میشه، ترجیح میدم نباشه و بیش از این تخریب نشه. بپذیرم دوستم حالش خوب نیست و الان امکان فعالیت صحیح نداره. ترجیح میدم نباشه و لااقل باعث نشه بقیه دوست‌های کانونیم رو ازم بگیره. 
ترجیح میدم بعد از حرکت‌هایی که روی خانم آتریسا و عاشق فاطمه زهرا و مهدوی و نیوفایتر و افرا و کارما انجام داد، اجازه ادامه فعالیت بهش ندم تا حرکت‌های بعدی رو خانم رعنا و خانم یآرا و فرید و محسنین و سپهر و .... نزنه. دوست دارم خاطرات خوبش هم تو سایت باقی بمونه. یه جوری نشه که حس انزجار عمومی برای عموم اعضای کانون ایجاد بشه. دوست من فقط حالش خوب نیست و نمی‌تونه اینجا باشه. همین.
و
طبق تجربه 9 ساله‌ام میگم. اعضای کانون این مدلی نیستن که برای هر شخصی و هر کاری سریع درخواست بدن اون شخص اخراج بشه. این برای اون دسته از اعضایی رخ میده که چندین و چند بار و پی‌در‌پی تو سایت بی‌نظمی می‌کنن و اغتشاش به‌وجود میارن.
اعضای کانون خیلی بامعرفت‌تر از چیزی‌ان که فکر می‌کنید.

نقل قول: هممون تو اوج تنهایی خ.ا میکنیم. هممون تو اوج تنهایی وسوسه میشیم. هممون تو اوج تنهایی اینجا را سرچ کردیم . فقط میگم کاری نکنیم که فرد خاطی را به سمت این تنهاییش سوق بدیم. 
یه حرف میتونه نادیده گرفته بشه. بحث سر اولویته ؟ کاربری که پیگیر گزارشه چی را اولویت قرار میده؟

می‌دونید چی رو اولویت قرار میده؟ سلامت عمومی کانون رو.

وقتی سفیربهشت به اشخاصی که نماز نمی‌خونن توهین می‌کنه، شاید سفیر بهشت در اون لحظه عصبانی بوده. درست. شاید با این کار خشمش رو تخلیه کرده و از خودارضایی به سایت پناه آورده درست. 
اما موضوع اینه در قبال خاموش شدن خشمش، یه سری‌های دیگه رو عصبانی کرده. چون بهشون توهین شده. پیش خودشون میگن من نماز نمی‌خونم، یعنی آدم نیستم؟ تو که نماز می‌خونی الان دقیقا به کجا رسیدی که داری این‌طور توهین می‌کنی؟ اگه ته نماز خوندن من قراره رسیدن به شخصی مثل تو باشه، همون‌ بهتر که نماز نمی‌خونم.
و می‌دونید چی میشه؟ شخصی که به اینا فکر می‌کنه می‌خواد در تقابل پست بذاره و اون‌جاست که دعوا درست میشه. دیدید خانم یآرا نوشته بودن نزدیک بود یه پست بذارن شر به پا بشه؟

به جای این‌که اشخاص تو کانون به هم توهین کنن و دعوا بشه، بهتر نیست شخصی که توهین کرده پستش ویرایش بشه؟
با ویرایش شدن پست شخص، اون شخص عصبانی میشه و خ.ا می‌کنه؟ آره ممکنه. خیلی هم دردناکه و تاسف‌برانگیزه. اما بهتر از اینه که 10 نفر دعواشون بشه و 10 نفر اعصاب‌شون خرد بشه و 10 نفر خ.ا کنن.

شما میگید پست‌های توهین‌آمیز نادیده گرفته بشه؟
اون‌وقت مدام مذهبی‌ها برای بی‌مذهب‌ها پست‌های اعصاب‌خردکن می‌نویسن و بی‌مذهب‌ها هم برای مذهبی‌ها. 
اسمش رو هم میشه گذاشت آزادی بیان. یا کلی اسم شیک‌تر که کارمون رو توجیه کنه.
اما خب این خیلی بدتره که. به عاقبتش فکر کنیم چی میشه. 

تو کانون، اولویت سلامت عمومی کانونه. نه شخصی که به بقیه آسیب زده.

نقل قول: من معتقدم دشمنی به وجود اومده.  و بخش زیادشم بخاطر دکمه گزارش ارسال . و بنظرم این باید گفته بشه گزارش ارسال شما چقدر میتونه تاثیرگذار باشه.

نقل قول: حرف شما درست. باشه قبول.  ولی حالا که این قدر  تشویق میشه به گزارش زدن. عواقبش هم گفته بشه. 
*اینکه برای مدیران ایجاد مسئولیت میکنه.
*میشه از خیلی از حرف ها گذشت و گزارش نزد. فقط بزاری تموم بشه بره. 
*به اینم فکر کنیم پیگیر گزارش بودن به احتمال خیلی زیاد میشه اخراج کاربر خاطی. واقعا اینو میخوایم؟ 
*گفته بشه اینکه همش بخوای گزارش بزنی و حواس جمع باشی که قانون رعایت بشه حس ناامنی میاره. این حس که الان من پست زدم آیا گزارش میشه؟ 
بنظر من اینا را هم باید گفت. 
من قبلا هم گفتم آیا مشخصه چه کسانی بیشترین گزارش را زدن؟ آیا به این افراد این نکات گفته شده؟ 
به نظر بنده حقیر گفتن این نکات خیلی مهمه. Hanghead

خانم سایلنت اسکریم توضیحات خوبی رو نوشته بودن. صحبت‌های منم همون‌هاست.

دکمه گزارش تقصیری نداره. اعضا فقط چیزهایی رو که می‌بینن اطلاع میدن. 
از این جهت به ما کمک می‌کنه که زودتر متوجه برخی موضوعات بشیم و زودتر اقدامات لازم رو انجام میدیم.
از طرفی هم چیزی ممکنه از چشم ما دور مونده باشه و باز این طور مطلع میشیم.

ما تمام گزارش‌ها رو بررسی می‌کنیم و طبق چیزی که صحیحه رفتار می‌کنیم. 
این‌طور نیست که هر کس هر چی گزارش کرد، ما بگیم چون یه گزارش دریافت کردیم پس حتما باید در قبالش کاری انجام بدیم.
معلومه که این طور نیست.

گزارش اون اثری که مدنظر شما هست رو نداره.
ما میگیم گزارش بزنید که زودتر موضوعات پیگیری باشه. اگه کسی بهتون توهین کرده، به جای این‌که باهاش دهن‌ به دهن بشید و دعوا بشه، به ما اطلاع بدید تا ما بهش رسیدگی کنیم. همین.
نه این‌که گزارش بزنید ما یه مدل رفتار می‌کنیم، اگه گزارش نزنید ما یه مدل دیگه پیش میریم.
ما در هر حال، سعی می‌کنیم همیشه عادلانه رفتار کنیم. چه با گزارش، چه بی‌ گزارش.

خیلی از موارد رو اصلا کسی گزارش نمی‌کنه. ما همیشه خودمون طبق قوانین عمل می‌کنیم.

الان سر موردی که بین آقای کارما و آقای سفیر بهشت اتفاق افتاده بود، کارما هیچ گزارشی ارسال نکرده بود. هیچ اطلاعی هم به من نداده بود. من خودم متوجه شدم. آقای عرفان به کارما گفته بود این قانون اضافه بشه که از کتاب مذهبی جمله‌ای گذاشته نشه. کارما بررسی کرد و مشورت کرد و در نهایت هم تصمیم بر این شد که بهتره از کتاب‌های مذهبی جمله‌ای گذاشته نشه (اون هم نه به‌صورت بایدی و اجباری. به صورت یه توصیه). اون‌وقت اون مدلی سفیربهشت رفتار کرد.
کارما کافیه دو دوفعه دیگه چنین موردی براش رخ بده. شک نکنید استعفا میده و میگه سرپرستی مکتبخونه پیش‌کشتون. اعصابم رو از سر راه نیاوردم که هر بار یکی بهم حمله کنه. مگه یه مسابقه هزار حالت مختلف می‌تونه داشته باشه؟ یا باید این قانون رو داشته باشه و به عنوان توصیه گفته بشه یا نباید داشته باشه. حالا هر حالتی بذارم یکی می‌خواد بهم بپره که چرا چنین کردی و چنان کردی. انتظار تشکر و قدردانی ندارم. ولی این مدل رفتار هم انصاف نیست. قصدم این بود که با برگزاری یه مسابقه یه شور و نشاطی تو کانون ایجاد کنم. می‌خواید با اعصابم بازی کنید نخیر من نیستم.

لازم نیست کارما بیاد اینا رو برای من تعریف کنه. آرمین وقتی تو سال‌های گذشته 50 تا سرپرست و مدیر این مدلی از دست داده، خودش از حق کارما دفاع می‌کنه. برای من این‌که کارما تو سایت بمونه و آسیب نبینه و از سایت خارج نشه، مهم‌تر از اینه که اون شخص آسیب‌زننده تو سایت بمونه و به آسیب‌هاش ادامه بده.

مدیریت این محیط به‌عهده اعضا نیست؛ به عهده مدیران هست. نحوه رفتار با اعضایی که قوانین رو رعایت نمی‌کنن و فضای سایت رو آشفته می‌کنن هم به درایت و شجاعت و بصیرت و عقلانیت مدیران برمی‌گرده؛ نه گزارش‌های دریافتی. 

نقل قول:
نقل قول: الان این همه عضوی که داریم هیچ کدوم قانون‌مدار نیستن؟
اگه یکی یه پست گذاشت و یه کلمه‌اش ویرایش شد یا یه پستش حذف شد باید ما انگ قانون‌مدارنبودن رو به اون شخص بزنیم؟

چند درصد قانون مدارن؟
چند درصد فعالن و تا حالا قانونی را رد نکردن؟ 
فعالانی که قانون را رد کردن یا فعالانی که قانون را رد نکردن. درصد کدوم بیشتر؟ 
شما مدیرین همه چی را میدونین بگین . شما اطلاعاتتون بیشتر. شاید من اشتباه میکنم. 53258zu2qvp1d9v
قانون ها خیلیه. اگر بخوای فعال باشی مسلما چندتا از قانونا را رد میکنی. این البته نظر منه Hanghead

کاملا درسته. کسی که خیلی فعال باشه، بالاخره بعد از یک سال فعالیت دو تا پستش هم ممکنه خلاف قوانین باشه.
وقتی یه سایتی صدها تاپیک داره و هر تاپیک هم قانون خاص خودش رو علاوه بر قوانین اصلی سایت داره، معلومه که یه چیزهایی هم شاید از دست هر کسی در بره.
اما این دلیلی بر این نیست که بگیم این شخص قانون‌مدار نیست. این شخص خودش رو طردشده بدونه.

به موضوع ساده‌تر هم میشه نگاه کرد. من هزار تا پست زدم و هزاران نفر هم پست‌هام رو سپاس زدن و  نقل قول کردن. حالا دو تاش هم خلاف قوانین بود پاک شد. این پاک شدن به این معنا نیست من آدم بدی‌ام. یا بگم پس من لایق این محیط نیستم.

تو تمام ادوار گذشته کانون، قانون‌‌شکن داشتیم. همین افراد کلی از وقت و انرژی و اعصاب جمعیت کانون رو هم گرفتن. در عین حال، چندبرابرش هم قانون‌‌مدار داشتیم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

نقل قول:
نقل قول: چرا فکر می‌کنیم اجرای قانون، به معنای حذف کاربر و کم کردن فعالیت اعضاست؟

چون قانون دست و پای کاربر را میبنده. اجازه خیلی از فعالیت هاش را نمیده. چون تذکر باعث ناراحت شدن کاربر خاطی میشه و احتمال رفتنش از کانون زیاده. 

عرض من هم این بود این فرضیه در صورتی می‌تونه درست باشه که در عمل هم رخ داده باشه.
ما تو این یک ساله، قوانین مدنظرمون رو اعمال کردیم و این‌طور هم نشده. برعکس، رشد هم داشتیم.

اگه قوانین درست وضع بشه، نتیجه‌اش عدم تجاوز به حقوق همدیگه است. یعنی حفظ آرامش بیشتر و به‌هم نخوردن ارتباط‌های بین‌مون.

ان‌شاءالله قرار هست به کاربران آموزش داده بشه که به تذکر چه‌جوری نگاه کنن و چه‌جوری رفتار کنن.
این ناراحتی‌هایی که شما اشاره کردید هم کمتر میشه.

نقل قول: من اخطار داشتم. درصدش نمیدونم ۷ درصد یا ۱۷ یا ۲۷. درست یادم نیست . ولی اخطارم پاک شد. چقدر این خوب بود واقعا. مرسی که امکان پاک شدن هم داره.

خواهش می‌کنم. ممنون از شما که قدرشناس هستید.

همین هم می‌تونه نشون بده که درصد دوستی‌ها چقدره و دشمنی چقدر. نه؟

خیلی وقت‌ها ما حواس‌مون نیست و فقط نیمه خالی لیوان رو می‌بینیم.
خب این لیوان نمیگیم همش پره، اما دو سانتش هم پره دیگه. خب اون دو سانت رو هم ببینیم.

اگه تذکر دریافت کردم، اگه اخطار دریافت کردم، فرضم رو این میذارم که چقدر نامردن. حتما قصد اذیت کردنم رو داشتن. وگرنه چرا بهم تذکر و اخطار دادن؟ حتی کینه به دل می‌گیرم و تا 10 سال اون کینه رو حمل می‌کنم.
اگه اخطارم هم پاک شد، لااقل تو دلم بگم دم‌شون گرم که به فکرم هستن. چقدر خوبه که هوامو دارن. قصد اذیت کردن منو نداشتن. فقط می‌خواستن منو متوجه یه موضوع کنن که متوجهش شدم.

نقل قول:
نقل قول: حالا قرار نیست که با هر مورد نقض قانون، کاربران رو بن کنیم.

منم همینو میخواستم بشنوم. میخواستم بدونم نظر دوستان رو رفتار آینده مدیریت قراره چقدر تاثیر بگذاره . کاش آخرش لطف کنین و اینو واضح بگین . از نتیجه حرف دوستان قراره نحوه مدیریت چقدر تغییر کنه؟ و به چه سمتی بره؟ چون دوتا میزگرد برگزار شد برای همین. اینکه مدیریت قراره جدی تر باشه یا نباشه؟اگر آره چقدر؟

الان تو همین میز گرد هم دیدید دیگه.
یه جاهایی قانون شفاف نبوده.
یه جاهایی اطلاع‌رسانی ما شاید کافی نبوده.
یکی از قوانین اطلاع نداشت.
یکی از قوانین اطلاع داشت و دلیل قوانین رو نمی‌دونست و همکاری نمی‌کرد.
یکی دیگه چون فکر می‌کرد تنها آسیب‌دیده‌ی این جمعه، حق داره به بقیه آسیب بزنه.
یکی دیگه چون نگاه درستی به تذکر و اخطار نداشت، گفت تا الان رفتار مناسبی نداشته.

وقتی رو همه‌ی این موارد کار بشه و آموزش داده بشه و اطلاع‌رسانی بشه و ارجاع هم داده بشه، دیگه جای بهونه‌ای نیست. جایی که لازمه قاطعیت بیشتری به خرج داده میشه.
قاطعیت به معنای رفتار غیرمحترمانه، خشن و بی‌اعصاب نیست.

ما آگاهیم که اعضای انجمن هر کدوم مشکلات روحی و روانی دارن، هر کدوم پر از احساسات منفی هستن. تا هر جایی که امکانش باشه بهشون کمک می‌کنیم که نه فقط تو انجمن بمونن، بلکه به این مشکلات غلبه کنن و احساسات بهتری رو تجربه کنن.
اما جایی هم اگه لازم شد، ناگزیریم که با قاطعیت رفتار کنیم.

(1400 آذر 28، 22:59)_رعنا_ نوشته است:
نقل قول:  ساناز به نظرم داری خیلیی سخت میگیری
ما اینجا اومدیم خ.ا رو ترک کنیم . 
هدفمون مشخصه و هر چیزی با هدفمون مغایرت داشته باشه باید حذف بشه

اتفاقا چون هدف ترک خ.ا برام مهم تره حرف میزنم. خیلی وقتا با نادیده گرفتن و گزارش نکردن بیشتر میتونیم به ترک هم کمک کنیم.
خیلی ها فقط وقتی خ.ا میکنن که عصبی میشن. چقدر فکر شده یه گزارش میتونه باعث شکست طرف مقابل بشه؟ کسی که گزارش میکنه یا پیگیری میکنه به این مورد فکرم میکنه؟ 
مگه چیزی گذاشته شده که تحریک آمیز بوده که انقدر پیگیری بشه ؟

پیگیری از این جهت هست که طرف مقابل توجیه نیست و همچنان داره ادامه میده. توهین کرده و ادامه میده. اعصابش رو خرد کرده و هنوز داره ادامه میده.

به‌عنوان نمونه آقای افرا اول خودش پیام داده بود. بعد که دید فایده‌ای نداره و طرف مقابلش توجیه نیست و هر بار دیدن چنین پست‌هایی باعث عصبانی شدنش میشه، این بار گزارش زد.
شما به عصبانی شدن و لغزش سفیر بهشت فکر می‌کنید اما عصبانی شدن افرا و لغزش اون رو نادیده می‌گیرید.

آقای نیوفایتر چند روز بعد از اون اتفاق بهم ایمیل داد. هنوز عصبانی بود و حالش بد بود.
شما میگید عصبانیت و حال بد نیوفایتر و نادیده بگیریم. اگه لغزش هم کرد مهم نیست. اما مبادا پیگیری کنه و به سفیر بهشت چیزی گفته بشه که عصبانی بشه و لغزش کنه.

خانم رعنا ما از یه دید بالا باید ماجرا ببینیم. کل موضوع رو.

صرف این‌که یه چیزی تحریک‌آمیز نبوده به این معنی نیست که لازم نیست پیگیری بشه.

نقل قول: میگید اسپم مهمه. قدیمی ها را دیدین؟ بارها شده رفتم تاپیک ها و صفحات اولش را دیدم پر از اسپم. انگار اصلا در گذشته اسپم مهم نبوده
دیدین قدیمی ها وقتی با هم حرف میزنن بدون در نظر گرفتن اینکه چه جنسیتی دارن همدیگر را مفرد مخاطب قرار میدن 
بنظر من خود کاربران قدیمی خواستن دوستانه کنار هم باشن. ولی ما نمیخواهیم.

قوانین سایت به تدریج کامل شدن. با مشکلاتی که رخ داده تغیراتی صورت گرفته.
اگه اسپم خوب بود که دیگه قانونی برای نگذاشتن اسپم گذاشته نمی‌شد.
اگه همدیگه رو مفرد خطا می‌کردن و خوب بود که این رویه تغییر داده نمیشد. اتفاق‌های بدی تو کانون افتاد که نتیجه‌اش رویه‌ای متفاوت شد.
و
باز هم میگم این به معنای دوستانه نبودن‌مون نیست. اتفاقا چون می‌خوایم اتفاقات تلخ گذشته دوباره تکرار نشه، قوانین جدیدی وضع شد که آرامش بیشتری رو کنار هم تجربه کنیم.

نقل قول: واقعا اسپم الان مهمه؟ الان اسپم مهمه یا کاربری که اینجا عضو شده؟

اینجا موضوع اسپم بولد شد. چون یکی دو تا از پرده‌های این میز گرد رو تشکیل می‌داد.
اما همین اسپم دیدید که چقدر می‌تونه موثر باشه. چون اعصاب بقیه رو به‌هم می‌ریزه.

حالا به این فکر کنید که سایر قوانین که مهم‌ترن چقدر اثرگذارن. اگه یکی‌شون نباشه سایت به چه روزی می‌افته.

نقل قول: فکر کنم دیگه میزگرد پست نزنم بهتره. کار درست اینه اکثریتی که یک هدف مشخص دارن با هم جلو برن تا زودتر به نتیجه برسن. دلم نمیخواد مانع به نتیجه رسیدن باشم.
من هر چی که بلد بودم و هر زاویه ای که میتونستم به قصه نگاه کردم و حرفامو گفتم. ما بقیش با اکثریت. 
پس اگر نقل قول زدین و جواب ندادم ناراحت نشین.شرمندم فقط قصدم اینه با جواب ندادن کار زودتر به نتیجه برسه.

خانم رعنا تا همین اندازه هم که لطف کردید و همراهی داشتید ازتون خیلی ممنونم.
حتما به موضوعاتی که اشاره داشتید هم توجه خواهم داشت.
می‌دونم شما نیت بدی نداشتید از نوشتن این نوشته‌ها و فقط می‌خواید دوستی‌ها حفظ بشه.
ان‌شاءالله نتیجه‌ی تلاش‌‌ها و تغییرات‌مون هم همین خواهد بود.

برقرار و شاد و سلامت باشید.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 28، 17:21)SILENT scream نوشته است: اینو بپذیریم که حذف شدن پستمون ، یادداشتمون به معنای زیر سوال بردن خودمون نیست. فقط ممکنه حرفمون رو جای اشتباهی زده باشیم هرچند که حرفمون هم درست باشه. .

نقل قول: دکمه گزارش ارسال فرق داره با دکمه گزارش کاربر.

ما ارسال رو گزارش می‌کنیم نه خود کاربر رو
پست رو گزارش میکنیم فرد ارسال کننده رو زیر سوال نمی‌بریم.. و واقعا لازمه

نقل قول: کانون که هزار مدیر و مسئول نداره که تک تک پست ها رو پیگیری کنن. بالاخره یه پست هایی رو کاربرهای عادی زودتر می‌بینن و این دکمه گزارش واقعا لازمه ..

نقل قول: فضای اینجا بزرگه و هر فضای بزرگی نیاز به قوانین و مقرراتی داره . اگه کانون قوانین الان رو نداشت قطعا این همه سال نمی‌موند. 

نقل قول: اگه قرار باشه ب یکی از اسپم ها رسیدگی نشه بقیه کاربرها هم میان اسپم میزنن و طلبکارن که جرا به پست من گیر میدین به پست بقیه نه.
 اون موقع‌ست که فاجعه میشه هزاربار بدتر از میزگردهای الانمون. اون موقع تبعیض میشه بین پست های کاربرا... 

خانم سایلنت اسکریم من این بخش‌ها رو جدا کردم و گذاشتم تا دوباره خونده بشه.
ممنونم ازتون.

نقل قول: منم تذکر گرفتم
یک بار نه و چند بار
منم ناراحت شدم اول. ولی خب اینجا من تصمیم گیرنده نیستم و قطعا اگه پستم پاک یا ویرایش شد به صلاح خودم و کانون بوده .. 

خانم سایلنت اسکریم
برای من شخصی که تذکر بهش میدم و همکاری می‌کنه،‌ کوچیک نمیشه. بلکه بزرگ میشه.

من وقتی به شما میگم پست‌تون در مورد انقلاب اسلامی و مبارزات سیاسی، حذف بشه و شما درجا حذفش می‌کنید، پیش خودم میگم چه آدم باشخصیتی. چقدر خوب که این‌قدر تعامل داره. چقدر خوب که این قدر همراهی داره. نمیگم خانم سایلنت اسکریم چه آدم قانون‌گریز و قانون‌شکنی. برای من خانم سایلنت اسکریم بزرگ میشن. از اون لحظه به بعد نگاه مثبت‌تری بهشون پیدا می‌کنم (برخلاف چیزی که شاید خودشون تصور کنن).

خانم سایلنت اسکریم ناراحت نمیشید ماجرای تبادل آیدی رو بگم؟ دیگه جمع خودیه و در مورد هزار چیز صحبت کردیم و ماشاءالله ظرفیت شما هم بالاست.

خانم سایلنت اسکریم بعد از میز گرد قبلی، شاید هنوز یک هفته هم نگذشته بود، با یکی دیگه از اعضای سایت تبادل آیدی انجام دادن.

کارشون خلاف قوانین بود و من بهشون ایمیل دادم.
ازشون پرسیدم قانون رو نمی‌دونستید؟ گفتن چرا می‌‌دونستم ولی نمی‌خواستم وقت شما گرفته بشه و از طرفی چون هم‌جنس بود گفتم شاید مورد آن‌چنانی نداشته باشه.
ایمیل‌های ما طولانی‌تر شد و گفتن این‌طور که بدتر وقت شما گرفته شد. از همون اول به شما گفته بودم بهتر بود تا این‌که این همه ایمیل با همدیگه رد و بدل کنیم.

در نهایت ایشون اشتباه‌شون رو پذیرفتن و عذرخواهی کردن.

خانم سایلنت اسکریم برای من کوچیک شدن؟ معلومه که نه. برای من بزرگ شدن. تو ذهنم یه تیک سبز خوردن که خانم سایلنت اسکریم جزء اون دسته افرادی هستن که اگه اشتباهی هم انجام بدن، می‌پذیرن و همکاری می‌کنن.
این خیلی ویژگی بارزیه برای من.

من وقتی می‌خوام برای کانون یه مدیر انتخاب کنم حتما به این ویژگیش فکر می‌کنم.
کسی که تعامل نداره و ساز خودش رو می‌زنه و تهش هم می‌نویسه دلم می‌خواد، چطور می‌تونه مدیر این سایت بشه؟
چطور می‌تونه با من همکاری کنه؟

خانم سایلنت اسکریم می‌تونستن پروفایل‌شون رو ببندن. یا حرف بدی بزنن. یا قهر کنن. اما هیچ‌کدوم این‌ها رو انجام ندادن.

حالا خانم سایلنت اسکریم چند تا تیک سبز تو ذهن من دارن. پس‌فردا ازشون برای مدیریت دعوت می‌کنم و مدیر میشن.
بعضی‌ها شروع به قضاوت می‌کنن. دیدی خانم سایلنت اسکریم رو مدیر کردن؟ این همونیه که پست‌های سیاسی میذاشت. این همونیه که به‌صورت غیرقانونی آیدی رد و بدل کرد. این همونیه که قانون‌شکن بود. اینه تبعیض کانون. اینه از ما بهترون. وقتی میگم رو پیشونی یه سری‌ها یه چیزهایی نوشته شده میگی نه. الی آخر.
در حالی که اطلاعی از کل ماجرا ندارن. مواردی که قانون رو رعایت نکردن رو دیدن، اما آیا روحیه پذیرش، تعامل و همکاری‌شون رو هم دیدن؟

برای من خانم سایلنت اسکریم یه فرد قانون‌گریز نیستن. بسیار محترم و متشخص هستن. یه عضو فعال که سرپرستی ۵ بخش کانون رو برعهده دارن و حالا وسط این همه فعالیت یکی دو جا هم ممکنه از دست‌شون در بره.
املای نانوشته مگه غلط داره؟ اون عضوی که ماهی یه بار به کانون سر می‌زنه و یه دونه پست می‌زنه و میره، هنر نکرده اگه هیچ خطایی هم انجام نداده باشه.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 29، 1:43)ایرانا نوشته است:
نقل قول: اما موضوع اینه.
ما ارتباط هم داریم. تو همون‌هایی که ارتباط داریم هم گاهاً به نتیجه نمی‌رسیم.
حالا برای این شخص که با ما همکاری نمی‌کنه چی کار کنیم؟

بله
به نظرم بعد از ۱ یا ۲ پرده مهلت تعیین کردن میتونه روش خوبی باشه
 از یه طرف میتونه مفید باشه ، از یه طرف میتونه حس خشم به طرف مقابل بده و بیشتر هیجان زدش کنه
اگر مبنا حفظ قوانین و زودتر جمع کردن بحث های پیش پاافتاده مثل اسپم زدن یا ویرایش یه کلمه باشه میتونه کمک کنه
در غیر این صورت خودتون میتونین ویرایش رو اعمال کنین

ممنون از هم‌فکری‌تون.
مهلت تعیین کردن راهکار خوبی می‌تونه باشه. حالا اگه بهش بگم تا فردا وقت داری ویرایش کنی وگرنه خودم ویرایش می‌‌کنم ممکنه باعث بشه اینو نوعی تهدید قلمداد کنه. میشه مهلت رو به‌صورت ذهنی تو ذهن خودم داشته باشم. که تا یه روز مثلا بهش وقت میدم. اگه انجام داد که هیچی. اگه نه،‌ خودم ویرایش می‌کنم و بهش خبر میدم که انجام ندادی و من به ناچار خودم ویرایش کردم یا حذف کردم.
و
البته همون‌طور که به خوبی قبل‌تر گفتید یه سری از چنین مواردی از قبل می‌تونه تو قوانین یا سیاست‌های سایت گفته بشه که شخص گارد نگیره و از قبل توجیه باشه.

نقل قول: اینکه من بنویسم یا ننویسم ، چندان تفاوتی نداره، اینکه بیام و کلی حرف بزنم و بازتاب نگیرم هم باز بهتره ک ننویسم

اینکه بیام و بنویسم و بفهمم به جای کمک دارم، هم خودم و هم یه نفر دیگه رو دچار اسیب میکنم بهتره ک کمتر باشه 
در حداقل ممکن باشه ، هم وقت خودمو جای بهتری میزارم هم وقت یه نفر دیگه رو نمیگیرم

شایدم این حرفام برای اینکه، هنوز به پاکی بلند مدت نرسیدم و انگیزه ای برای انجام این کار ندارم، شاید هم ذوقم کور شده

درباره این موضوع هم باید فکر کنم

خانم ایرانا ببخشید من درست متوجه منظور شما نشدم.
اما در کل می‌خوام اینو بگم چه حضور شخص شما چه تک تک اعضای دیگه کانون، به این محیط انرژی میده. کانون جایی خاموش میشه که اعضا خاموش میشن. اگه متوجه شدیم جایی از فعالیت‌مون اشتباهه، فقط همون یه تیکه رو اصلاح کنیم. نه این‌که روی کل فعالیت‌مون خط بکشیم.

آرمین به اندازه‌ی تلاشش بازخورد نمی‌گیره؟
تلاشش رو بیاره پایین. به همون اندازه که اگه بازخورد نگیره هم حالش خوب می‌مونه و احساس نمی‌کنه انرژیش هدر رفته.

خانم ایرانا من قبلا هم نوشتم یه همراه خوب برای خانم‌های کانون هستید. مطمئنا افراد زیادی از حضورتون انرژی می‌گیرن. حتی اگه خودتون به این تبادل انرژی دقت نکرده باشید.

ان‌شاءالله که نتیجه‌ی فکرها خیر باشه و مسبب اتفاقات خوب برای خودتون و آدم‌هایی که کنارشون هستید.

نقل قول:
نقل قول: موضوع اینه که به پیام و ایمیلم جواب نمیده. حتی نمیشه ازش تعهدنامه گرفت.

فکر میکنم ک مدیریت توانایی اخرین بازدید کاربرانش رو داره
اگر انلاین شد و بهش ایمیل زدین و پاسخی نگرفین مسدودش کنین
تا دلیلش رو بهتون توضیح بده
و بعد اجازه فعالیت رو بهش بدین

این هم فکر خوبیه.
ممنون.

نقل قول: ولی محیط سالم، رو شک دارم 
اگر جایی رو میشناسید معرفی کنین☘

به‌نظرم میاد یکی دو محیط دیگه هم وجود داشته باشه و اگه بگم کانون تنها محیط سالم برای فارسی‌زبانانه، بیشتر از روی تکبر و خودبزرگ‌بینی نسبت به جاییه که مسئولیتش رو برعهده دارم.
اما معرفی نمی‌کنم چون خودم فعالیت زیاد تو اون محیط‌ها نداشتم و اطلاع کاملی ندارم.

در عین حال، همین‌که کانون یکی از معدود جاهایی هست که محیطش سالمه، خودش نشون می‌ده که چقدر باید قدرش رو بدونیم.
برای خیلی از کانونی‌ها، کانون براشون خونه‌ی امنه. به این‌جا پناه میارن و خیال‌شون از خیلی جهات راحته. شخصی‌ترین مسائل زندگی‌شون رو میگن و کمک می‌گیرن؛ بدون اینکه ترس داشته باشن شناخته بشن یا این‌که کسی برخلاف‌شون و در جهت مقابله کاری انجام بده.
چنین محیط سلامتی رو چقدر باید قدر دونست؟

اگه این محیط سالم مونده، سالم نگهش داریم. به دست ما رسیده، به دست دیگران هم برسونیمش.
همون قوانینی که احساس می‌کنیم آزادی ما رو گرفتن و ای کاش نبودن، اگر نبودن، کانون رو تبدیل می‌کرد به همون محیط‌هایی که سالم نیستن. او‌ن‌وقت کانون هم تبدیل میشد به یکی از همون محیط‌های غیرسالم دیگه.

اگه احساس کردیم عضوی سلامت این محیط رو داره به خطر میندازه و نمی‌تونه خودش رو وفق بده، بپذیریم کنار‌مون نباشه. اما نذاریم سلامت عمومی کانون از بین بره. صدها و هزاران نفر دیگه طی سال‌های سال می‌تونن بیان کانون و از سلامت این محیط بهره‌مند بشن.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آذر 29، 15:21)افرا نوشته است: خیلی وقتا تقصیر نه از کسیه که گزارش میده نه مدیر نه حتی اون شخصی که پستش گزارش شده! تقصیر شرایطه!

ترک کردن دردناکه ، اذیت داره ، این داستانارو هم داره....

چقدر خوب گفتی افرا.

دقیقا. شاید ذهنیت خیلی از ما در ابتدا این باشه که تا شروع به ترک می‌کنیم همه اتفاقات خوب دنیا برامون رقم می‌خوره و زندگی‌مون متحول میشه و شاد و سرحال و سرزنده به اوج عملکردمون می‌رسیم.
این رو در نظر نمی‌گیریم که منی که تا دیروز وقتی استرس می‌گرفتم و می‌رفتم خ.ا می‌کردم الان که خ.ا دیگه جایی تو زندگیم نداره، با اون استرس می‌خوام چی کار کنم؟ جای خ.ا رو با چی می‌خوام پر کنم؟ مگه اصلا با چیزی به راحتی پر میشه؟ اگه این‌قدر راحت بود که همه راحت ترک می‌کردن.

نه فقط استرس، هر مشکل و هر نقص دیگه‌ای که داریم.
روبه‌رو شدن با این‌ مشکلات و با این نقص‌ها دردناکه. مواجه شدن باهاشون سخته. اذیت‌کننده است.
قبول‌شون کنیم و به جای خرده گرفتن از دیگران، ادامه بدیم تا پیروز بشیم.

(1400 دي 3، 5:26)عارفه نوشته است: من درک می کنم که اینجا همدلی بیشتری می طلبه چون افراد اگه آسیب دیده نبودن احتمالا اینجا نبودن،
آنا در نظر بگیر که اگر فقط دو سه نفر بودیم شش نفر هفت نفر بودیم ایده تو قابل اجرا بود،
اما اینجا یک جامعه بزرگتره. جامعه بزرگتر رو نمیشه اداره کرد و پیش برد و دعوا نشه مگر با قانون مساوی.
و اصلا همینه که به ما زودرنجا تو زندگی تلنگر می زنه که

آهای عزیز! بری تو جامعه واقعی کسی کاری نداره چه احساسی داری، همه چیز با شرط قانون های بین آدم ها برقراره.
من درکت می کنم، اما ما باید ظرفیتمون رو ببریم بالا. همون‌طور که یک آدم عصبی باید یاد بگیره از کلمات استفاده کنه و زود داغ نکنه، همون‌طور که ...

به نظر من کمک واقعی که میشه در حق افراد کرد در دراز مدت آماده کردنشونه برای مواجهه با واقعیت ها.

ممنون از صحبت‌هاتون.

ان‌شاءالله تلاش‌‌مون در این جهت باشه که هم همدلی‌ بیشتر رو یاد بگیریم و بتونیم پیاده‌اش کنیم.
هم نحوه‌ی ایجاد آمادگی برای مواجهه با واقعیت‌ها رو بتونیم مدنظر قرار بدیم و براش کاری انجام بدیم.

اگه خانم عارفه تونسته تو زندگی شخصیش این عدم زودرنجی رو بهش برسه، می‌تونه به بقیه هم در جای خودش آموزش بده چطور از پسش بربیان.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 دي 2، 1:38)رامین. نوشته است: بابا چی چیو هر کیو همونجوری که هستن بپذریم .   65
تا زمانی این حرف درسته که طرف به کسی اسیب نزنه
طرف بیاد توهین کنه بعد بهش بگی من تورو همینجوری که هستی میپذیرم ؛ خب این چه دیدگاه غلطیه . به جملات قشنگ گفتن نیست که

ممنون رامین جان از صحبت‌هات.

این پذیرش چیزیه که تو شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها پیام‌های مربوط به اون زیاد دست‌به‌دست میشه. اما از همون چیزهاییه که هیچ‌کس بهش فکر نمی‌کنه. فقط همه برای همدیگه فوروارد می‌کنن.

پذیرش اون‌جاییه که من ویژگی‌های شخصیتی طرف مقابل و شرایطی که داره رو تا جایی که بهم آسیب نمی‌زنه می‌پذیرم.
اگه اون حقوق من رو زیر پا گذاشته و منو رنجور می‌کنه و بهم آسیب می‌زنه و هنوز هم داره ادامه میده، چه‌جوری می‌تونم بپذیرمش؟

یه موقع اون شخص آسیب‌زننده حتی می‌تونه پدر یا مادر باشه.
من تا یه سنی ناگزیرم کنارشون زندگی کنم؛ حتی اگه بهم آسیب می‌زنن. اما از یه سنی به بعد دیگه عاقلانه نیست کنارشون زندگی کنم و باید مستقل بشم. در عین حال که عزیزن برام اما چون آسیب می‌زنن، عقل حکم می‌کنه کنارشون نباشم.

یا مثلاً مردی که زنش رو کتک می‌زنه، چیِ مرد رو بپذیره؟
یا مثلاً مردی که مدام زنش رو تحقیر می‌کنه و به زنش بی‌احترامی می‌کنه، چیِ مرد رو بپذیره؟
شاید اون مرد دیوونه است. بهتر نیست زنه طلاق بگیره بره با یه آدم غیردیوونه ازدواج کنه؟

پذیرش برای اون جاییه که مثلاً زنه هر یک ساعت یه قلب برای شوهرش می‌فرسته و انتظار داره شوهرش هم هر یک ساعت یک بار گوشیش رو چک کنه و دو تا قلب در جواب براش بفرسته.
اون‌جا به زنه گفته میشه شرایط همسرت رو درک کن. اون سر کار این‌قدر بیکار نیست که هر یک ساعت یک بار برات قلب‌ریزون کنه. بپذیرش.

یا مثلاً شوهره آدم درون‌گراییه و زنه انتظار داره به‌عنوان یه آدم برون‌گرا هر شب باهمدیگه خونه یکی از بستگان برن. خب اون مرد تلف میشه.
به زنه میگن بپذیر شوهرت درون‌گراست و اون سطح از ارتباطات اجتماعی که تو دوست داری رو نمی‌تونه پیاده کنه. قصد آزار دادن تو رو نداره. نمی‌تونه. شخصیت ذاتیش این مدلی نیست. بپذیرش.

به همین خاطر هست که میگن قبل از ازدواج دو تا تست روان‌شناسی بدید از همدیگه خبر داشته باشید.
چرا ازدواج کنید و بعد از ازدواج ناچار بشید سر صد تا مسئله همدیگه رو یک عمر تحمل کنید و بپذیرید؟
از اول می‌تونید بگردید با کسی ازدواج کنید که مناسب‌ شرایط‌تون باشه و لازم به این همه پذیریش نباشه. اگه چیزی هم لازمه بپذیرید یکی دو تا مسئله باشه.

نقل قول: پی نوشت:
میدونم این پست در این تاریخ هیچ کمکی به موضوع نمیکنه
ولی خب موضوع رو که خوندم دوست داشتم بنویسم  Khansariha (56)

خیلی هم به‌موقع بود و ممنون که اندیشه‌ات رو باهامون به اشتراک گذاشتی.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام خدمت همگی 303
راستش من در غیبت بودم
میزگرد اینجا رو دیدم گفتم بیام نظرم رو بنویسم
من پست های جمع بندی آقا آرمین رو خوندم
نمیدونم حرفم تکراریه یا نه
ولی مینویسم...

به نظر من 
ما هیچوقت نباید هدف ساخته شدم کانون و اومدن ما به این سایت رو فراموش کنیم
ما اینجا اومدیم که خودارضایی رو ترک کنیم
چرا انقدر به چیزای مختلف کار داریم؟
مطمئنا هدف اصلی ما از بودن در کانون باید ترک خودارضایی باشه
نباید این سایت رو تبدیل کنیم به یه سایتی که روزی چند بار آنلاین میشیم و با بقیه چت می کنیم
پست هایی که می‌فرستیم باید مفید و کمک کننده باشن.
مطمئنا تک تک قوانینی که توی کانون وجود داره برای استفاده بهتر از سایته
و رعایت نکردن اونها مشکلاتی رو برای ما و مدیران به وجود میاره
من خودم گاها چیزهایی رو میبینم که خلاف قوانین و مقررات کانون هست
و اونها رو گزارش می کنم
امکان داره مدیر اون پست رو ندیده باشه
اما گزارش من خیلی کمک کننده بوده و باعث شده تا کسی دچار مشکلی نشه
کسانی هم که قوانین رو رعایت نمیکنن باید باهاشون صحبت بشه، که مشکل شون چیه؟ چرا فلان کار رو انجام میدن
شاید بشه یه مشکل رو با صحبت حل کرد
اما وقتی مشکلی با صحبت حل نمیشه
باید اون فرد جریمه بشه
و اخطار بگیره
یا برای مدتی دسترسی اش به کانون قطع بشه تا بدونه که کانون چه نعمت بزرگی از طرف خداوند است...

من خودم سعی می کنم پستی رو ارسال نکنم که بر خلاف قوانین کانون باشه
با خودم میگم شابد با ارسال این پست مشکل بزرگی پیش بیاد و این مشکل مدیران یا حتی اعضا رو اذیت کنه.

شاید حرف هام تکراری باشه
ولی دوست داشتم نظر خودم رو بگم

انشاالله تک تک اعضای کانون و سرپرست های محترم و مدیران محترم سلامت باشن.
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
نقل قول: آرمین:

بهتر نیست به جای این‌که 99 نفر برن نمایش امضاها رو غیرفعال کنن، اون یه نفری که امضاش طولانیه و باعث اذیت شدن بقیه میشه، امضاش رو کوتاه کنه؟

خون اون یه نفر رنگین‌تر از 99 نفر دیگه‌ هست؟

حق با شماست... بعضیا امضاها قشنگن حیفه ادم بزنه کلا غیر فعالش کنه..... 53

----

مدیر خیلی خوب توضیح داد توی این صفحه... خیلی هم زیاد بود ادم فیوزش میپره تا همرو بخونه Gigglesmile ولی ارزشش بیشتر ازین حرفاست ...چند ساعت

هم طول بکشه خوبه...

یه صحبت کوچیک در مورد تبادل ایدی و کلا شناخته شدن داشتم...

اولش که این قانون ممنوع بودنه تبادل ایدی یا گذاشتن تصویری از خودمون و اینا رو میبینیم ممکنه یه مقدار عجیب باشه...ولی خودمم دیدم بعد ازینکه 

مقداری شناخته میشیم یه اضطراب کوچولویی سراغمون میاد که ممکنه هیچوقت نره...

خودم هنوزم به خاطر یه تصویر نقاشی که گذاشتم بعضی وقتا نگران میشم! کلا نسخه ی اصلیشو گذاشتم تو اتاقم ، همه ی نقاشیارو برای مسابقه 

یا نمایشگاه میبرم ولی این یدونه باید بمونه توی خونه به خاطر استرسم!

حالا ایدی یا شماره تلفن که دیگه ده برابر بدتره....

خیلی وقتا یه چیزایی پشت این قانوناست که ممکنه اول متوجهش نشیم...

هیچی مثل ارامش قشنگ نیست...

53
پایان میز گرد

سلام
3 هفته از میز گرد گذشت و فکر می‌کنم به‌اندازه کافی صحبت‌های همدیگه رو شنیدیم. هم اعضا از دغدغه‌های مدیریت مطلع شدن هم مدیریت بهره‌مند شد از صحبت اعضا.
ادامه‌ی میز گرد بیشتر از این‌که چیزی بهمون اضافه کنه و راهکار جدیدی پیش رومون بذاره، انرژی‌مون رو می‌گیره.
چه بهتر چیزهایی که می‌دونیم رو عملی کنیم، نقص‌هایی که وجود داره رو پوشش بدیم، تاپیک‌هایی که لازمه رو بزنیم و توضیحاتی که لازمه رو به سایت اضافه کنیم، بعد بابت اون‌چه که نمی‌دونیم دوباره گردهم بیایم و باهم هم‌اندیشی کنیم.

با اجازه، پایان میز گرد رو اعلام می‌کنم و این تاپیک رو هم می‌بندم.

کارهایی که لازمه انجام بدیم:
  • قوانین بازنگری بشه و به‌روزرسانی بشه.
  • توضیحاتی در خصوص برخی قوانین تو سایت قرار داده بشه.
  • جایی در خصوص این محیط توضیحاتی داده بشه. در خصوص ویژگی‌های اعضای حاضر در اون، نحوه‌ی تعامل با همدیگه، نحوه‌ی مواجهه با تذکر و اخطار (در ادامه راهکارهایی جهت کنترل خشم و احساسات منفی بدون این‌که به بقیه آسیبی بزنیم).
  • تاپیکی جهت تغییرات قوانین زده بشه (تا به این شکل بتونیم در خصوص تغییرات قوانین همواره تبادل نظر داشته باشیم).
قبل‌تر اشاره‌ای داشتم و شاید بد نباشه مجددا بگم. طی یک سال اخیر و به‌تدریج، فعالیت‌های انجام‌شده تو سایت دو و نیم برابر شد. این‌طور بگم که تعداد پست‌های یک ماه شهریور امسال به‌تنهایی، تقریباً به اندازه‌ی کل فصل تابستان سال گذشته بود.
این فعالیت‌های پرشور، جای شکر داره و خوشحال‌کننده است؛ در مقطعی که اکثر تالارهای گفتمان نه فقط در ایران، بلکه در جهان از فعالیت می‌افتن و جاشون رو به پیام‌رسان‌ها میدن ما تالار گفتمانی داریم که رشد می‌کنه و روزبه‌روز بزرگ‌تر میشه. اون هم تالار گفتمانی که در جهت ترک گناهه، در جهت ترک عادت‌های بد و ایجاد عادت‌های خوبه. یه بستر برای پیشرفت در انواع و اقسام زمینه‌ها. معلومه که جای خوشحالی داره و باید شکر خدا رو به جای آورد.

در عین حال، همین فعالیت‌های بیشتر می‌تونه اصطکاک‌ها رو هم بالا ببره. همون‌ اصطکاک‌هایی که نمونه‌اش رو دیدیم. 
وقتی همه‌ی ما هفته‌ای یه بار آنلاین بشیم و یه دونه پست بزنیم و بریم اصطکاکی پیش نمیاد. اما وقتی روزی چند بار سر بزنیم و روزی چندین پست بزنیم بالاخره اصطکاک‌هایی هم رخ میده. 

این اصطکاک‌ها که میگم الزاماً از جنس «مدیران-اعضا» نیست؛ اتفاقاً عموماً از جنس «اعضا-اعضا» هست. فقط مدیران همواره خواهش‌شون اینه که خود اعضا وارد اصطکاک نشن و با یه دکمه گزارش کار رو به مدیران بسپرن. حتی به فرض یه عضو از دست یه مدیر دلخور و ناراحت بشه، خیلی بهتر از اینه که خود اعضا با هم دربیفتن و از هم گلایه‌مند بشن.
و البته که چه خوبه گاهی برخی موضوعات هم شفاف‌سازی بشه. مثل همین میز گردی که با هم صحبت کردیم. عدم اطلاع از برخی موضوعات، ناخودآگاه نگاه‌ها رو منفی می‌کنه. همون‌طور که برخی دوستان پیشنهاد داده بودن، شاید بهتر هم این باشه که لااقل برخی تذکرات تو خود تاپیک‌ها داده بشه. به جای این‌که تو ایمیل گفته بشه.

با شفاف‌سازی‌های بیشتری که در آینده چه در زمینه قوانین و چه در زمینه توضیحات تکمیلی و چه ارجاعات و اطلاع‌رسانی‌هایی که در پی اون رخ میده، ان‌شاءالله این بستر مهیا میشه که هم فعالیت بالا داشته باشیم و هم اصطکاک‌های کمتری رو تجربه کنیم.

تشکر می‌کنم از همه‌ی دوستانی که پست‌ها رو دنبال کردن، تشکر از همه‌ی کسانی که حاضر شدن و نقطه نظرات‌شون رو با ما در میون گذاشتن. تشکر از انتقادها و پیشنهادها و راهبردها.
هر کدوم از این موارد در جای خودش به کمک‌مون میاد و زمینه‌ساز اتفاقات خوب و خوب‌تر میشه.

قرار نیست همیشه دورهمی‌هامون تلخ و جدی و سخت باشه. این بار این‌طور بود.
می‌تونیم کلی دورهمی‌های شیرین و دوست‌داشتنی هم داشته باشیم.

ان‌شاءالله همگی پاک و سلامت و شاد و پایدار باشید.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به اعضای گرامی کانون

ان شاء الله همگی خوب باشید و هر جا که هستین شاد و سلامت باشید 302

کانون عزیز ما در آستانه 15 سالگیه ؛
تو این 15 سال فراز و نشیب های زیادی رو تجربه کرده ، اما چیزی که معلومه تو هیچ دورانی شاید به اندازه الان خطر متوقف شدن فعالیتش احساس نشده!

همه ما در قبال دنیای اطرافمون مسئولیم ، دربرابر هرچیزی که بدست میاریم وظایفی به عهده داریم و اطرافیانمون از ما انتظاراتی دارن
چه تو محیط خانواده ، چه مدرسه و دانشگاه و محل کار و در کل اجتماع و  چه کانون که بخش کوچکی از جامعه مجازیه

کانون کمکت کرده  پاکی بلند مدت تری کسب کنی؟
 کمکت کرده روزی چند خط کتاب بخونی؟
 کمکت کرده روزی چند دقیقه ورزش کنی؟
کمکت کرده تغییرات جزئی یا حتی بزرگ تو زندگیت ایجاد کنی؟
بهت انگیزه داده بیشتر تلاش کنی؟
بهت انگیزه داده تو اوج ناامیدی بازم دستتو بزاری رو زانوهات و بلند بشی؟

حداقل کمکت کرده تو جمع باشی وکمی از حس تنهایی دربیای و بفهمی تو تنها کسی نیستی که گرفتار این عملی و  وقتی که حالت خیلی گرفتست چند نفرو داشته باشی که باهاشون درد و دل کنی اونم در مورد موضوع یا موضوعاتی که تو دنیای واقعی به هیچ کس روی گفتنش رو نداری؟
و .....

در قبالش تو برای کانون کاری کردی؟
برای حفظ کانون و ادامه فعالیتش قدمی برداشتی؟
اگه آره که خیلی هم عالی و ان شاء الله خدا برات جبران کنه

ولی اگه کلی از تاپیک های کانون دارن خاک میخورن و تو هم نیاز داری بهشون ولی زحمت فعالیت و دوتا پست زدن  به خودت نمیدی
اگه تو گروهت هیچ مشارکتی نداری و برات اهمیتی نداره
اگه تا یه مسئولیت کوچیکی بهت میدن خیلی سریع نه میگی و رد میکنی
اگه تا بهت پیشنهاد سرپرستی میشه سریع میگی من وقت اضافه ندارم برای کانون بذارم
یا نه گاهی مسئولیتی رو قبول میکنی ولی خیلی راحت رهاش میکنی و از زیر بار مسئولیت به راحتی شونه خالی میکنی

بدون که تو دینت رو نسبت به کانون ادا نکردی!

چرا؟ چون کانون رو کاربرهاش اداره میکنن ، دست فرد خاصی نیست و شخص یا اشخاص خاصی ادارش نمیکنن
این کاربرها هستن که کانون رو اداره میکنن و مدیرها هم جزء همین کاربرها هستن و از بیرون کانون نیومدن

اگه کاربرها بی حس و حال باشن ، یه روز بیان ده روز نیان ، مسئولیت پذیر نباشن کم کم چرخ کانون هم از حرکت میایسته
مثل خیلی از انجمن های دیگه که متوقف شدن متاسفانه !!!

کانون برای پیشرفت و بهبود بیش از هرچیزی نیاز به اعضایی داره که اهل تلاش باشن ، حس مسئولیت پذیری قوی داشته باشن و در انجام وظایفی که دارن کوتاهی نکنن!
در غیر این صورت این همه فکر ، تلاش ، ایده و عمر گرانبها که پای کانون ریخته شده هدر میره!

این همه آرمان ها و سها ها و آرمین ها که اومدن و تا پای جون مایه گذاشتن برای کانون و حتی از سلامتی خودشون گذشتن برای اینکه ما یه محیط امن داشته باشیم برای بهبود و اصلاح زندگیمون ، هدر میره!

خودتون سرچ کنید، چند تا فروم تو کل ایران هست که تو این زمینه فعالیت کنه؟ چند تاشون فعالن؟
فک نمیکنم جایی به گستردگی کانون هنوز وجود داشته باشه ، اگرم باشه احتمالا متوقف شدن .. حالا یه تعداد انگشت شماری هم که هست آیا کافیه ؟ برای این همه جمعیت؟

خودتون ببینید  برای منحرف کردن ماها شاید میلیون ها سایت و انجمن هرزه نگار ساختن ، میلیون ها سایت که فعالن و مرتب بروز میشن و همیشه چیزای جدید دارن برای ارائه!!! همینطور هم داره به تعدادشون اضافه میشه!!

در مقابل سایت های خوب هم کم نیستن ، اما چند تا انجمن فعال داریم که در راه مثبت قدم بردارن؟ شاید انگشت شمار!!! چند تاشون اختصاصی تو زمینه خ.ا فعالیت میکنن؟

به نظرم ما وظیفه خیلی سنگینی به گردن داریم ، نباید انقدر بی خیال و بی تفاوت باشیم!

خیلی ها حرف از شهید و شهادت میزنن و آرزوی شهادت میکنن ؛ میخوام بهشون بگم همینجا میتونه میدون جهاد تو باشه اونم جهاد از نوع اکبر
خیلی ها میگن ما میخوایم سرباز امام زمان (عج) باشیم ، میخوام بهشون بگم همینجا تو میتونی به امام زمانت خدمت کنی
خیلی ها هم انگیزه غیر مذهبی دارن و میخوان خودشون و جامعشون رو اصلاح کنن ، میخوام بهشون بگم از هیمنجا میتونی شروع کنی

الان کانون نیاز به مدیرهای جدید ، جوان و پرانرژی و با پشتکار و فعال داره
ولی وقتی کسی حاضر نیست یه مسئولیت کوچولو رو حتی قبول کنه ، چطور میشه مدیری انتخاب کرد که صلاحیت لازم رو داشته باشه؟

خیلی ها منتظریم آقا آرمین برگردن و اوضاع رو سر و سامون بدن ، ولی اگه ایشون برگردن به نظرتون این اوضاع کانون رو ببینن خوشحال میشن؟
به نظرم که دوباره سلامتی شون به خطر بیوفته !

ماامانت دار خوبی نبودیم برای کانون بچه ها !!!

کانون به امانت دست به دست چرخیده تا رسیده به ما .. ما این امانت رو به سلامت  داریم میرسونیم به آیندگان؟؟
آیندگان ما کیا هستن ؟ همین بچه های من و شما خواهند بود . تواین اوضاع بد جامعه خدای نکرده اگه اونا هم گرفتار بشن جایی رو دارن بهش پناه ببرن؟؟

درسته کانون هنوز خیلی جای کار داره ، کلی پیشنهاد که همه از پیشنهاد های خود شماها بوده آقا آرمین لیست کردن قبل رفتنشون که باید روشون وقت گذاشته بشه و همفکری و کار بشه
ولی چه فایده ! این دو سه تا مدیری هم که موندن  عملا  دارن کارهای سرپرست هارو انجام میدن و وقت و انرژی ای برای فکر کردن به تغییر و پیشرفت و رشد کانون نمیمونه!

شاید الان چند نفر با خوندن این پست احساسی بشن و سریع برن چندتا پست بزنن   و یه مسئولیتی هم قبول کنن و بعد از عهدش برنیان و بعد دوباره بشه همون آش و همون کاسه
احساسی برخورد نکنیم ، خواهشا جو گیر هم نشیم!
خوب فکر کنید به حرفام .   رشد کانون اول باعث رشد و پیشرفت خودمون میشه.

بیاید با هم فکر کنیم  که چطور میتونیم کانون رو بخش کوچیکی از زندگی خودمون بدونیم و برای رشدش به اندازه وسع خودمون قدمی کوچکی برداریم؟
چطور میتونیم مشارکتمون رو  تو کانون بالا ببریم؟ و چطور میتونیم کانون فعال تر و پرانرژی تر و همیشه رو به رشدی داشته باشیم؟ 

منتظر شنیدن نظرات و پیشنهاداتتون هستیم.

تیم مدیریت کانون
سلام . 
وقت همه دوستان کانونی بخیر  53
اول از همه ، یادمه تو این پست ، مطالبی رو گفته بودم که هنوزم خوندن و دونستنشون برای دوستان خالی از لطف نیست . و البته همچنان پیشنهاد من و مطالب این پست مخاطبش خود اعضا هستن . و کل پیشنهاد و حرف من همینه . ولی توضیحات دیگه ای هم دارم .

راستش من  حرفی واسه دفاع و افتخار به فعالیت کانونیم برای جبران کمک هایی  که کانون به من کرد، ندارم .

شاید ۴ ، ۵ بار تصمیم داشتم کلن از کانون برم .

دقیق نمیدونم دلیلش چیه .
 اصلا چرا دلم خواسته از کانون برم؟

جالبه... 
جایی که ادعام میشه  مثل خونه بوده ، اعضاش مثل خانواده بودن  ... 

بنظرم عملا غیر ممکنه ترک کانون برای بیشتر مون . برا همینه که موندیم . ولی نمیتونیم فعال باشیم . نه میریم نه میمونیم .

فک کنم فقط اون سری که گوشیم کلن در دسترس نبود تونستم واقعا کانون نیام .
هر وقت خودم تصمیم گرفتم برم ، خیلی بیشتر سر زدم .

راستش ، هفته پیش  قرار گذاشته بودم با خودم ،
دو ، سه ماه برم و بعدش  پر انرژی برگردم .
ولی نشد . به یه هفته نکشید .

اما آیا خوشی زده زیر دلم ؟ 
_شاید ...
_ولی بنظرم دلیل اصلی رسیدن به جاییه که دیگه حس میکنم مفید نیستم اینو رو با یه تصمیم عجولانه (جو زده)
ترکیب کنید و حاصلش میشه این .

شاید دو هفته قبل وقتی نگاه کردم  به فعالیتم ، دیدم در یک روز  من دو ساعت کانون بودم ، کل پست ها رو خوندم ، کل تاپیک ها رو گشتم ، بدون هیچ فعالیت یا کاری که احساس مفید بودن بهم بده .
جایی هم که سرپرست بودم روند ضعیفش باعث شد ، 
(جو گیر) بشم و بخوام برم . 
جو گیری خیلی چیر بدیه ولی تو تصمیمات مهم درگیرش هستم .

من خودم به شخصه شرمنده و خجالت زده اعضا و مدیران هستم ... اینو واقعا میگم. 
من به آقا آرمین قول داده بودم خودم رو مسئول کانون بدونم و کانون رو فراتر از یه url ببینم .  نمیگم مقدس بودن و ارزش کانون برام از بین رفت ، نه اتفاقا همین نگاه مقدس گونه باعث میشه احساس نا کار آمدی من تقویت بشه . و میدونم که این احساس یه احساس کاذبه برای فرار از مسئولیت و مسئول بودن ... ذهن آدم برا فرار از مسئولیت راهبرد های مختلفی پیش میگیره . شاید برا همینه سوگند های مخصوصی برای بعضی مشاغل درنظر میگیرن تا متعهد تر بشن .

الان کانون ، با ۳ عنصر اصلی داره پیش میره .
همیشه برام سوال بود ، چرا خسته نمیشن ؟ چرا ول نمیکنن برن ؟ برام قابل درک نبود، ولی فهمیدم چرا نمیرن .
چون میدونن هرکدوم از این سه عنصر هم از کانون بره ، عملا کانون هم به خط پایان خودش سلام میکنه.

تیم مدیریت تا کار به جای باریک نکشه ، مسئله رو عمومی نمیکنه . پس این زنگ خطریه برا همه ما .

هممون باید جواب بدیم ، 
میخواییم تو پروژه از بین رفتن کانون شریک باشیم ؟ یا نه؟

نقل قول: ولی چه فایده ! این دو سه تا مدیری هم که موندن  عملا  دارن کارهای سرپرست هارو انجام میدن و وقت و انرژی ای برای فکر کردن به تغییر و پیشرفت و رشد کانون نمیمونه!

دقیقا همینه داستان ... 
ولی سنا بانو ، مشکل جامعه ی شغلی  خودمون تو جاهای دیگه ، یعنی اکثر سازمان ها همینه .
تازه اونجا وقتی کسی وظیفه ای به عهده میگیره پاداش مادی و احتمالا معنوی مستمری دریافت میکنه .
ولی با این وجود مثل وضع کانون ، اکثر آدما و مسئولان کارشون رو درست انجام نمیدن . 

اصطلاحا میگن فرسودگی شغلی :
۱_ حس نا کار آمدی 
۲_ خستگی عاطفی_احساسی
۳_ شخصیت زدایی = فراموشی خویشتن 

کانون ، پاداشی که داره احساس و فیدبک های اعضاشه . ارزش ها و اولویت هامون محرک فعالیت هستن ، 

وقتی رشد و پیشرفتی نبینی ، وقتی جواب محبت آمیزی نگیری ، کم کم طبق همون سه مرحله فرسودگی شغلی میرسی بجایی که دیگه اون شخصیت متعهد و پر انرژی  اول نیستی . اون خویشتنی نیست که فکر می‌کرد میتونه کل دنیا رو تغییر بده (: 

پس ما به عنوان اعضا کارمون رو درست انجام ندادیم .

مسئولانه به زحمات سرپرست ها و مدیرا فکر نکردیم .

چقد متأسفم بابت اینکه میدونم من هم به عنوان عضو به اندازه ای که باید ‌، نبودم .
هم جزو سرپرست هایی بودم که فقط اسم یدک کشیدم و خودم شدم یه بارِ سنگین تر رو دوش مدیران ...

عمیقا متأسف و شرمسارم . اونم درقبال این همه تاثیرات مثبت کانون تو زندگیم .
بله ، عذرخواهی من چیزی رو حل نمیکنه ... 

البته  بدون جو گیری و احساساتی بودن ، از چند روز پیش ، تصمیم گرفته بودم از شنبه دوباره فعال بشم . ولی این باعث میشه منطقی تر به مسیر مسئولیتم نگاه کنم  . باید از روز اول برنامه بلند مدت داشت . 

اگه امروز در سطح یه تاپیک که مسئولیتش رو بر عهده گرفتیم ، نمیتونم مسئول و متعهد باشیم ، چطور در آینده به مسئولیت های بزرگتر زندگی خودمون مواجه بشیم ؟ 
احتمالا ، نباید مسئولیت پذیر بودن نسبت به دیگر آدم ها رو تمرین و اثبات  کنیم ؟ 

پر حرفی من رو ببخشید . ولی همه ش در راستای بحث بود.

ما امانت دار خوبی نبودیم برای کانون بچه ها !!!
خوندن این پست سنا جان منم ناراحت کرد، راستش من حدودا هشت سال پیش برای ترک عضو یک انجمن شبیه اینجا شدم، خاطرم هست روزهای آخرو، خیییلی سخت بود، متاسفانه اون انجمن بسته شد و دیگه وجود خارجی نداره. تعداد افرادی که تو این کشور مبتلا به خ.ا و پ و ر ن هستند زیااااده، خیلی بیشتر از چیزی که تصور کنیم خیلی هامون، حتی اخیرا اتفاقی دنبال مطلبی توی نت میگشتم که برخوردم به اینکه داخل یه انجمن غیرمرتبط یه نفر سوالی درمورد خ.ا پرسیده بود و چند نفر متاهل در پاسخش گفته بودند متاسفانه هم چنان درگیر این موضوعن! نمیشه گفت تعداد اعضای کانون کمه، یا تعداد نفراتی که انلاین میشن کمه، شما در روز تعداد نفرات مهمانو یه نگاه بکنید، نمیدونم من همش حس میکنم این مهمانا تعداد زیادیشون از خود اعضای کانون هستند. اما اکثر ما از جمله خود من ترجیح میدیم فقط مصرف کننده باشیم. چرا؟ چون راحتتره، فکرمون آرومتره، مسئولیت نداریم، هر وقت دلمون خواست میایم و میریم....
حقیقتا من تو انجمن قبلی که بسته شد هم متاسفانه بعد از روزهای اوجش رسیده بودم، اونجا مسئول کاری بودم و با وجودی که بدون حتی یک بار لغزش به نزدیک دو سال پاکی رسیدم خودم رو شدیدا مسئول میدونستم (با وجودیکه دسترسی خاصی نداشتم نسبت به بقیه اعضای معمولی انجمن).فک میکنم روزی یکی دو ساعت فیکس فعالیت میکردم. به هرحال یه جایی منم مجبور شدم دیگه نباشم چون مدیرانی که دسترسی بیشتری داشتند نبودند و حق هم داشتند، اینهمه پرحرفی کردم بگم منم با توجه به تجربه قبلیم مدتی هست زنگ خطر رو اینجا حس کردم، میدونم منم تا دلتون بخواد اینجا کم کاری کردم، ولی حقیقتا سعی کردم حتی اگه زیاد مفید هم نیستم باشم، از روز اولی که اینجا اومدم با توجه به تجربه انجمن قبلی، تو ذهنم پررنگ بود که حتی یک تشکر زدن پای پست هم میتونه تو فعال نگه داشتن یک انجمن موثر باشه، من هیچ وقت به ایام اوج هیچ انجمنی نرسیدم ظاهرا. هیچ وقت هم متاسفانه طوری که باید و شاید مفید نبودم، حتی تو انجمن قبلی با وجود وقت مستمری که میذاشتم گمون نمیکنم چندان مفید بودم و حتی کمک کرده باشم یه نفر پاک اونجا رو ترک کنه Hanghead
همه ی ناراحتی من از اینه که این بار اینجا حتی پاکی قابل توجهی ندارم...شاید بدون کانون برگشتن به پاکی برای افرادی مثل من خیلی سخت بشه...
میدونم حرفام خیلی زیاد و پراکنده بودن، خیلی خلاصه بگم بهتون بچه ها نیاز به فعالیت تک تک اعضا هست برای سرپا موندن یک انجمن. نه لزوما فعالیت مدیریتی یا حتی قبول سرپرستی (چون ممکنه مثل من بدتر احساس کنید مسئولیت کوچیکی رو قبول کردید و از پسش برنیومدید و بدتر عذاب بکشید)، ولی درحد یک عضو ساده تک تک ما باید خودمون رو ملزم به فعالیت بدونیم. لازمش اینه اول از همه باور کنیم که اینجا چقدر میتونه برای ما و بقیه سودمند باشه، باورش مهمه.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام و درود 303
من هم از وضعیتی که کانون الان داره خیلی کلافه هستم Hanghead متاسفانه مشارکت خیلی پایینه. حتی اگر هر کدوم از افرادی که الان میان به کانون سر میزنن یه کار خیلی کوچیک رو به طور مستمر انجام بدن مثلا مسئولیتی قبول کنن یا اعلام وضعیتی کنن... الان اوضاع کانون این نبود
البته من خودم هم مقصر میدونم. چون مسئولیت هایی که از ابتدای اومدنم تو کانون قبول کردم رو به نحوه خوبی انجام ندادم 53258zu2qvp1d9v
به هر حال ما هر کدوممون تو این اوضاع باید یه کار مفیدی انجام بدیم
اون هم نه از روی جو گیری
من برای سرپرستی داوطلب هستم. ولی فعالیتم نسبتا یه مقدار در اعلام وضعیت در تاپیک ها کمتر خواهد شد
چون نمیخوام دوباره جو گیر بشم و دو بار از یه سوراخ گزیده شم
و اینکه سرپرستی هایی که انتخاب میکنیم نباید بیشتر از حد توانایی ما باشه. به عنوان مثال من خودم نمیتونم مسئول تاپیک جشن پاکی و چنین تاپیک هایی بشم. چون استعدادم برای هیجان بخشیدن و روحیه دادن خیلی کمه
البته همه ی کار هم سرپرستی نیست. حتی یه اعلام وضعیت مستمر و دائمی از سوی اعضا میتونه اوضاع رو دگرگون کنه.
ببخشید شاید به دلیل سن کمم استدلال های درستی نکردم. ولی نظراتمو گفتم 302
ان شاءالله که کانون دوباره به اون روال قبلی برگرده
بدرود balloons
Hanghead من نمیخواستم حالا حالاها بیام. ولی پست سنا نذاشت 
قبول، کم کاری داریم. ولی حالا که میخواهید اساسی مشکل را حل کنید اجازه بدین منم یه سری مشکل را که میبینم بگم. 
با کسی مشکل ندارم. فقط چیزی که مشاهده و تجربه کردم و میگم

به نظرم کم شدن فعالیت افراد به خاطر دلایل زیر هست. که بعد از گذشتن یه مدت زیاد اثر خودشو گذاشت
_ وقتی اسپم زدن تو تاپیک ها مهم شد و به خاطرش اخطار گرفتن افراد 
_ وقتی افراد را تشویق کردیم به زدن دکمه گزارش که بنظرم باعث شد خیلی الکی گزارش بزنن و همه نسبت به هم بدبین بشن
_ وقتی مدیریت به جای کنار اومدن و آروم کردن اوضاع خواست ثابت کنه که حق با خودشه
_ وقتی یه سری قوانین که درجه اهمیت بالایی دارن از اهمیتشون کم شد مثل دادن ایمیل به هم دیگه.
_ وقتی مسابقات تو گروه های ترک برگزار شد. اینکه هر مسابقه تو تاپیک خودش باشه بنظرم خیلی کانون را شلوغ تر میکنه.
_ وقتی فعالیت های مذهبی زیادی پررنگ شد و فعالان غیرمذهبی کنار زده شدن. مثلا الان تو مسابقه نوروز تعداد فعالیت داوطلبانه که برای غیرمذهبی ها باشه خیلی کمتر 
_ وقتی رقابتی بین سرپرست ها و مدیران نیست. اکثر سرپرست ها برتر به حساب میان. بنظرم یکی. یا دو تا سرپرست برتر معرفی بشه. اونم با ذکر دلیل . مثلا تعداد مسابقاتی که برگزار کرده. یا تعداد پست هایی که زده. یا لیست هایی که مرتب به روز کرده 

نمیدونم دقیقا راهکارش چیه. ولی میدونم اگر میخواهید ریشه ای درست بشه یه سری از نکات بالا باید رعایت بشه که دوباره تو طولانی مدت اثرش دیده بشه.

بازم میگم با کسی مشکل ندارم. فقط به نظرم ما الان داریم نتیجه رفتارهای قبلمون را مشاهده میکنیم. پس باید بگردیم ببینیم در گذشته چی کار کردیم که الان اوضاعمون اینه.

یه راهکاری هم بنظرم میرسه 
یه لیست تهیه کنیم از تاپیک ها
مثلا فلان تاپیک ها سرپرست ندارن
فلان تاپیک ها سرپرست دارن ولی افراد فعال نیستن
فلان تاپیک ها سرپرست دارن ولی خود سرپرست فعال نیست

اگر این لیست را درست کنیم دقیق تر میتونیم راهکار بدیم
اگر با درست کردن لیست موافقید بگید تا با هم درستش کنیم
دو سه نفر کافیه. هر کی یه چندتا انجمن را چک کنه درست میشه

302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام

اول از همه باید بگیم که این محیط و همچین سایت هایی به شدت نیازه و تحت هیچ شرایطی نباید بسته بشه. و مسئولشم ما اعضا نیستیم مسئولش دولته! اگه دولت جوون هاش براش مهمند باید یک سایت که نه یک سازمان ترک بسازه با تمام امکانات به صورت کاملا رایگان و فقط مختص خ.ا و همه ازش استفاده کنند. نمیدونم همچین سازمانی وجود داره یا نه ولی من چندتا سایت بیشتر ندیدم. نمیدونم یه انجمن ترک بیماران جنسی هست که جلسات حضوری میذاره ولی همه که نمیتونن حضوری شرکت کنن. پس باید به گوش دولت مردا برسونیم همچین سایتی و حتی سایتهایی با عملکرد بهتر و خدمات متنوع تر واجبه و باید کارمند استخدام بشه و رایگان خدمات بده.    سها ها و آرمین ها و صادقین ها و سنا ها تا ابد که نمیتونن از زندگیشون بزنن.

پس باید به گوش دولت برسونیم یا نامه بزنیم یا امضا جمع کنیم. آقای رئیسی را باید یه روز دعوت کنیم بیاد کانون.

دوما اگه دولت هیچ کاری نکرد. خودمون باید تلاش کنیم تا جایی که میشه این محیط رو زنده نگه داریم. واقعا خیلی کارها میشه کرد با همین امکانات محدودی که داریم میتونیم کاری کنیم اینقدر این محیط جذاب بشه که تعداد اعضای فعالش به بالای 500 نفر برسه. ولی فعلا کانون فریز شده. و چندین ساله بنده هیچ تغییری نمیبینم. یه موقعی بود هر هفته وارد کانون میشدی یه تغییر بزرگ میدیدی. و الان نه. همه منتظرند آرمین برگرده یا خانم سها اجازه تغییر بده. و چندساله منتظریم هیچ اتفاقی نمیافته.

در یک ماه میشه چند تاپیک جدید زد و چند تاپیک حذف کرد. میشه کلی طرح پیاده کرد و بعد نتیجه نداد عوضشون کرد. شجاعت تغییر از بین رفته. بخاطر احترام گذاشتن به مدیران قبلی کانون فریز شده.

به نظر بنده باید مدیر کل کانون هرچه سریعتر تغییر کنه. یه مدیر بیاد شجاعت تغییر داشته باشه.

اصلا باید دوسال دوسال مدیر کل تغییر کنه یا حداقل رای گیری انجام بشه.

مدیریت فعلی نه پیشنهاد هارو میپذیره. نه بررسیشون میکنه. نه تغییری ایجاد میکنه. فقط میگه مشارکت پایینه سرپرست نیست. خوب چرا پایینه؟ چون هرکی میاد اونقدری که انرژی میذاره انرژی دریافت نمیکنه. منی که سرپرستی رو قبول میکنم از وقتم میزنم حس میکنم برای درو دیوار دارم کار میکنم. پس عاقلانست که برم به زندگیم برسم تا برای درو دیوار پست بذارم.
وقتی محیط جذاب باشه من انرژی میدم و انرژی میگیرم. پس فعالتر میشم...خیلی ها به کانون سر میزنن در طول روز کاربرای 15 سال گذشته خیلی خیلی دنبال میکنن محیط رو ولی فعال نمیشن چون چیز جذابی وجود نداره که فعال بشن.

من همین الا کلی ایده دارم برای جذاب کردن این محیط میشه کلی مسابقه گذاشت هم برای مذهبی هاش هم غیر مذهبی هاش ولی چه فایده. مدیریت مخالف تغییره.وقتی مدیریت میگه همین که هست باشه فقط فعالتر باشین. اینجوری فعالتر نمیشیم.

تغییر و ایجاد جذابیت چیزیه که کانون به شدت بهش نیاز داره.

ما باید کاری کنیم که لذت پاکی از کانون بچکه. هرکی میاد کانون حالش خوب بشه. عشق به پاکی براش تداعی بشه. عاشق پاکی بشه. کانون فعلی چه قدر مارو عاشق پاکی میکنه؟ کدوم تاپیک فعال فعلی کانون هست که مارو عاشق پاکی کنه و لذت پاکی رو برامون تداعی کنه؟  تمرکزمون رو باید بذاریم روی همونجا. تمرکز رمز موفقتیه. این همه تاپیک و انجمن مختلف باعث شده تمرکز پخش بشه و اون کاری که باید انجام بشه انجام نشه. با دوتا تاپیک فقط دوتا تاپیک میشه کاری کرد که کانون منفجر بشه و میلیونی مشارکت بشه. یه تاپیک برای اعلام پاکی یه تاپیک برای مسابقه هایی که جذابیت داشته باشن.

ما باید کاری کنیم که افراد شرکت کننده در کانون مثل بچه ها با شور و هیجان به رقابت و بازی بپردازند. ما باید رقابتی کنیم همه چیزو. مسابقه بذاریم و برای هر شخصی رکورد هایی که میزنه و جام هایی که برنده میشه رو در فهرست افتخاراتش بیاریم.

مسابقه ها باید به طور منظم برگزار بشه و جدی گرفته بشه. چیزی که الان بلای جون کانون شده بینظمیه. مسابقه هایی که نظم نداره. مسابقه ها باید سلسله مراتبی باشند هر ماهه یا هر ساله تکرار بشن. و کاربرا بجنگن برای قهرمان شدن مثل بچه ها با هم مسابقه بدند. مسابقه نقاشی مثلا اصلا نظمی نداره هر وقت مدیر انجمن شاد شاد شاد دلش بخواد مسابقه میذاره.
در حالی که مثلا هر سه ماه یک بار هر شش ماه یه بار منظم باید برگزار بشه.

من با اینکه میدونم هیچ  نتیجه ای نداره و هیچ تغیری رخ نمیده ولی بازم پیشنهاد میدم مسابقات چند منظوره بین کل اعضای کانون گذاشته بشه.
مسابقه ای که کلی فاکتور خوب رو همزمان پوشش میده. مثلا نماز اول وقت قران ورزش کار و درس مسجد رفتن سحرخیزی مطالعه غیر درسی و خیلی چیزای دیگه. برگزار بشه بین کل کانونی ها. جدول گذاشته بشه مثل جداول لیگ برتر فوتبال مثلا سه ماه سه ماه یه لیگ داشته باشیم.

برای پاکی و خ.ا هم با اینکه قبلا گفتم مسابقه جواب نمیده چون اشخاصی که لغزش میکنند اعلام وضعیت نمیکنن ولی وقتی برای همه افراد کانون یه جدول گذاشته بشه و تمام افراد رو به صورت لیست در بیاریم اینجوری جذاب میشه و میتونه خیلی اثر بخش بشه. 21 عضو سرو نمیدونم 10 عضو استوا و باران هم نمیدونم 15 عضو مثلا روی هم میشه 40 عضو. یه جدول رقابتی برای پاکی این 40 عضو داشته باشیم. برای آخرین پاکیشون نه ستاره هاشون. اینجوری رقابت و جذابیت باعث شلوغ شدن کانون میشه. با جدا کردن بیش از حد خانم ها از آقایون و جدا کردن اقایون بخاطر سنشون به دو گروه باعث شدید جذابیت و هیجان کم بشه.

اگه میخواین شلوغ بشه باید شلوغش کنید!!!
انجمن شاد شاد شاد یه بخش خیلی خیلی مهم کانونه که خیلی وقته داره خاک میخوره. یه فراخوان بدید برای مدیریت این انجمن به مدت یک ماه فقط یه ماه. مطمن باشید خیلی ها حاضرند یک ماه کمک کنند. کلا خیلی جاهای کانون که نیاز به سرپرست داره اگه سرپرستی ها رو مدت دار کنید خیلی ها میان کمک. مثلا بگین سرپرست جشن پاکی میخواهیم فقط برای یک ماه که 4 بار جشن برگزار کنه خیلی ها میان.  سرپرست گروه میخوایم فقط برای یک ماه. این ماه فلانی حالش خوبه میاد. ماه دیگه یکی دیگه حالش خوبه میاد. مدیر ارشد میخوایم فقط برای دوماه .کلی ادم حاضرند مدیر ارشد بشن فقط برای دو ماه .نه چند سال.

خیلی صحبت کردم ببخشید. انشالله کانون از قبل هم بهتر و سرزنده تر میشه.  302
صوت زیبای دعای سحر >>>    دعای سحر

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ بَهاَّئِک بِاَبْهاهُ وَکُلُّ بَهاَّئِکَ بَهِىُّ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِبَهاَّئِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ جَلالِکَ بِاَجَلِّهِ وَکُلُّ جَلالِکَ جَلیلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِجَلالِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عَظَمَتِکَ بِاَعْظَمِها وَکُلُّ عَظَمَتِکَ عَظَیمَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعَظَمَتِکَ کُلِّها
----------------------------

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان