عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

حجاب یک اخلاق اجتماعیه ، وقتی که تمام افراد جامعه بش اهمیت میدن و حساسن ، بی حجابی مثل یک ناهنجاری اجتماعی میشه ، تا زمانی که اکثریت جامعه خواهان رعایت حجاب و اجرای این اخلاق اجتماعی هستند، بقیه باید رعایت کنن ،

و همینطور اگه در اکثر افراد جامعه ی خواهان رعایت نکردن حجاب باشن ، حجاب به یه اخلاق فردی تبدیل میشه . ولی نمیشه گفت که هیچ کس حق رعایت حجاب رو نداره ، چون از نظر اسلام رعایت نکردنش ناهنجاریه، نه رعایت کردنش .

(یا مثل فرانسه که میگن چون اکثر افراد حجاب رو رعایت نمیکنن پس حجاب ممنوعه ، آخه برای اونها ضرر داره و میشه تبلیغ اسلام!در صورتی که درستش اینه که اگه اکثریت حجاب نخوان ، حجاب نباید ممنوع باشه .)

اما ما الان در جامعه یی هستیم که اولا حجاب تکلیف شرعیه ، همینطور اکثر مردم کشور این اخلاق اجتماعیو میخوان ، و همینطور اگه اونهایی که دلشون میخواد بی حجابی کنن این به عنوان ناهنجاری اجتماعی حساب میاد .

نمیدونم منظورم رو فهمیدین یا نه ، اگه متدین هستین که واجبه و اگه نیستین ، مثل بقیه قوانینی که اقلیت های مذهبی تو کشورمون رعایت میکنن ، پس باز هم باید حجاب رو رعایت کنین .!چون اکثرا مردم با این رفتار معتقدن که بشون ضرر میرسونین و باعث آزار و اذیت میشین ،

همون فرانسه رو مثال میزنم ، توی فرانسه اگه کسی با حجاب باشه ، بقیه مردمش که اکثریت بی حجاب هستن، به مسلمون ها نمیگن چرا با حجابی و نمیگن که این به ما ضرر میرسونه ، چون حقیقت رعایت حجاب ممکن نیست موجب آزار و اذیت دیگران بشه( و اونیم که با حجابه خودش انتخاب کرده ) ، اما چون با حجاب بودن باعث تبلیغ اسلام در اونجا میشه ، دولت فرانسه ممنوع کرده .
...........................

هیچ جای قرآن به طور صریح در مورد حجاب نگفته ،

استاد ما میگه :
" و بر عکس این که یه آقایی توی تلوزیون میگفت که حجاب فطریه ، حجاب اصلا فطری نیست ،حجاب طبق کدام تعریف، فطریه ؟. این که حجاب یکی از تکالیف شرعی و حتمی یک زن مومن است هیچ تردیدی نیست ،اما این خیلی خنده داره که کسی حجاب را فطری بدونه . مثلا ما تردیدی نداریم که روزه یکی از تکالیف ماست که شرع مقدس برای ما تشریع کرده اما این دلیل نمی شه یک کسی بگه روزه فطری است مثلا دلیلش هم اینکه عید فطر هم داریم. این چه معنایی دارد که حجاب را در کنار اصل توحید بنشونیم؟"
.............................
.............................
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
به نظر من نمی شه که همیشه بحث درباره حجاب که می شه ذهنیتا فقط و فقط حول دخترا باشه ، این نیست که بد حجابی مخصوص خانمهاست و پسرا از این قائله مستثنا!

هیچ وقت یک طرفه قضاوت نکنید ...
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
بله ، بی حجابی فقط مربوط به خانوم ها نیست ، حتی اونها هم که رعایت نکنن ، این هیچ وقت بهونه ای برای گناه ما نیست ، ما اگه نظر بازی کنیم ، مقصر اول خودمونیم ، و گناهی که میکنیم رو خودمون با نگاه کردن شروع کردیم .

اما همه که به نفسشون مسلط نیستن ، افراد مریض توی جامعه زیاد داریم ، که به راحتی نگاه میکنن و اصلا براشون مهم نیست ، و دختر با رعایت جحابش ، هم در صد آسیب خودش رو میاره پایین و هم آسیب اونها رو
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
شما منظور منو بد متوجه شدید!
من گفتم مانتوی گشاد نه ولی در کنارش کفتم مانتوی تنگم نه!
منظورم از آزادی بی حجابی یا خدایی نکرده گناه کردن نبود!اتفاقا گفتم تا جایی که خدا دستور داه اطاعت میکنیم!
منظورم آرایش و مو بیرون گذاشتن و لباس تنگ پوشیدن نبود!
من فقط گفتم حجاب فقط چادر نیست!
ما دخترا میتونی مانتو هم بپوشیم ولی سنگین باشیم!53258zu2qvp1d9v
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
با سلام

به نظر من تنها حرف حسابي زد ، ديگه جايي براي حرف نيست !!!

يا حق !
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
چه ربطی داره که مانتو بپوشید ولی سنگین باشید!
اسلام فقط چادر رو توصیه کرده!
اگر بي حجابي تمدن است پس حيوانات از ما متمدن ترند. شهيد مطهري

منم این پسرا رو قبول ندارم که ابروهاشونو برمیدارنو فشن میکنن به قول یه دکتری می گفت اینایی که این کار هارو میکنن ژن دختر توی بدنشون هست یعنی من خودم اگرم دلم بخواد آبرو هامو بردارم!نمیتونم همچین کاری بکنم!فکرم به این مسئله بکنم مخم سوت میکشه!یا مثلا فکر کردید اینایی که بی حجابی میکنن و مزاحمه دخترای مردم میشن اینا سر مادر و خواهر خودشونم همین چیزا پیش میاد به قول یکی از دوستام که این کاره بود میگفت با یکی از دوستام رفته بودم بیرون با ماشین به دخترا تیکه مینداختیم اونوقت دوستم یه دختری رو دید گفت مثلا:محمد رضا دختره عجب تیکه ایه1744337bve7cd1t81
گفت من نگاه کردم دیدم اون دختر خواهره خودمه که دوستم بهش تیکه انداخته میگفت خودم موندم چی بگم!
نگاه کنید همینه دیگه به خودتونو فرزندان آینده تون بر میگرده مطمئن باشید!
خانم هایی که به اصطلاح بد حجاب هستند، سه دسته اند:
الف) اون هایی که اصلا به پوشش و حجاب اعتقادی ندارند (مسلمون یا غیر مسلمون). فعلا بی خیال این دسته!!
ب) اون هایی که حجاب رو می خوان ولی متاسفانه ناخودآگاه به دنبال مسیر جامعه رفته اند. یعنی این که برای این که از دوستاشون عقب نمونند از پوشش خودشون کم می کنند. این دسته از خانم ها اگه یه کم بیشتر فکر کنن و متوجه اهداف خودشون در زندگی باشن، به احتمال زیاد از این مسیر جدا میشن.
ج) اون هایی که آگاهانه پوشش خودشون رو کم رنگ می کنن و دلیلش هم اینه که توی جامعه بتونن خودشون رو نشون بدن. متاسفانه این دسته از افراد چون چیز دیگری در وجودشون به جز زیبایی جسم پیدا نکردن از پوشش دور شدن. راه حل مشکل این افراد با تفکر در هویت انسانی است.

يكي از موارد و فاكتورهايي كه موجب ناخوش داشتن حجاب ميشه اينه كه دختران و زنان ما فكر مي كنند حجاب مخالف آراستگي يا استفاده از پوشش دلخواه است درحاليكه ابدا اينطور نيست ، يك خانم محجبه مي تونه بهترين و شيك ترين لباسها و هماهنگ ترين آرايشها را با اون داشته باشه . زن مسلمان بايد زيرك باشه و از تمامي مدها - چه آرايش و چه پوششي - در منزل و نزد محارمش استفاده كنه اين كار باعث ميشه هم حس زيبا دوستي و جلوه گري او ارضا بشه و هم زماني كه در جامعه حاضر ميشه بتونه پوشش شرعي رو رعايت كنه چون در خونه يا مهمانيهاي زنانه با ظاهر دلخواهش حاضر ميشه .
در حقيقت آرايش و پوشش يك خانم بدحجاب بسيار هم زيباست اما او تنها يك نكته رو فراموش كرده و اون اينكه هر نكته مكاني دارد و مكان اين پوشش و آرايش زيبا خانه است نه خيابان .
اسلام گفته حجاب رو رعایت کنید ، حدودش رو هم مشخص کرده ،

این بسته به خود شخص داره که چه حجابی رو از مانتو یا چادر انتخاب کنه ، هر کودوم راحت تره ولی باید حدودی که اسلام سفارش کرده رو رعایت کنه ، بستگی به مقدار شناخت و معرفتش داره ، فلسفه حجاب درکش به این راحتی ها نیست حتی اون هایی هم که رشته شون معارفه ، کلی باید برن تحقیق کنن تا چه برسه به بقیه ،
من خودم زیاد به این نپرداختم ،
مثلا شنیدم میگن زن آیینه صفات جمال خداست ، بر عکس مرد که آینه صفات جلال خداست ، زن گوهر و زیباست ، و گوهر باید پنهان و مخفی و در ستر باشه ، مثل شب که نسبتش میدن به حضرت فاطمه زهرا و...

اما من برای خودم ،
من اگه نخوام به کسی نگاه کنم ، اگه اتفاقی به یک دختر نگاه کنم ، احتمال این که او مانتویی باشه خیلی بیشتره تا چادری ،
بعضی وقت ها به خاطر رنگ متفاوت و تابلویی که دارند چشمم تصادفی بشون میفته ، و این کاملا تصادفیه و بعدش شاید ناخودآگاه بخوام برای وارسی بیشتر نگاه کنم !!
اما همیشه حرمت چادری رو دارم، این دست خودم نیست وقتی میبینم که این براش مهمه که بش نگاه نکنم و براش عفت و حیا مهمتره حتی ناخودآگاه گاهی اصلا نمیبینمشون و یه سیاهی میبینم ، حتی توی آشنایان من خیلی بیشتر حرمت چادری رو میتونم نگه دارم ، خود به خود حیا میکنم که بش نگاه بندازم ، اما یک مانتویی مخصوصا از نوع بد حجابش رو میدونم که براش مهم نیست ، و شاید توی مکالمه بش هم نگاه بکنم ، اما معمولا سعی میکنم فرق نذارم ، اما توی بر خورد با چادری از این لحاظ به طور نا خودآگاه بیشتر رعایت میکنم.

از لحاظ باطن ولی فرقی نمیکنن ، هم چادری بد و خوب داره هم مانتویی ، و ما این مسله رو نباید با هم قاطی کنیم ، من فقط دارم پوشش ها رو میگم نه باطن ها ، مانتویی با تقوا تر از چادری زیاد هست و بلعکس .( نو این مقایسه فرض کردم باطن چادری و مانتویی هر دو پاک بشن و شبیه هم )

خود به خود من خیلی زیاد حس میکنم که عفت و مصونیت چادری خیلی بیشتر از مانتویی هست ، روی چادر میخوام تحقیق کنم ، هنوز شروع نکردم اما به زودی چون واقعا برام سواله ،
سلام
بچه ها پس یعنی دختر اگه یه تار موشم بیرون باشه بد حجابه ؟
یه چیز دیگه ام به مهدی جان خواستم بگم ، به نظرم و تا اونجایی که میدونم اسلام نگفته که حجاب تو چادر خلاصه میشه . حالا داداش اگه از منبعی این موضوع رو میدونی به ما هم بگو لطفا
با تشکر از همه
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

سلام بچه ها!!!! منم اومدم میز گرد، ولی چون چند روز نبودم و تو این چند روزم بحث داغ شده بود، فقط رسیدم که مطالبتونو بخونم و واقعا از نظرات اکثریت شما خوشم اومد و به نظرم حساب شده و جامعه شناسانه بود مخصوصا صحبتهای مجتبی و مهدی 69 41
حالا دیگه خسته شدم از بس مطلب خوندم
فعلا میرم و احتمالا فردا میام که نظرمو بگم چون دیدم به نظر خانوما احتیاجه53258zu2qvp1d9v
اینجا سیم دلت به آسمان وصل میشود درنگ نکن

وعده گاه ما : تاپیک قرار عاشقی

[تصویر:  nasimhayat.png]

مطلب زیر تقدیم به برادران کانونی ام

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AD%D8%A...#pid202152

اللهم مولای کم من قبیح سترته

و کم من فادح من البلا اقلته

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

و کم من ثنا جمیل لست اهلا له نشرته
معیارهای تشخیص نامهای دختران !

طنز طنز طنز طنز طنز طنز طنز طنز طنز طنز طنز طنز

خوردنی باشد: مثل عسل

ساعات مختلف روز: مثل پگاه، سپيده، سحر

اسم جک و جونور باشد اعم از :

پرنده: مثل پرستو،درنا

حشره: مثل پروانه

چهارپا: مثل غزال

اسم علف باشد: مثل ريحانه، پونه و...

اسم مكان باشد: مثل صحرا، دريا، خاور، ايران

خيس باشد: مثل شبنم، دريا، ساحل، باران

و كلا هر اسمی تو این مایه ها باشد اسم دختر و در غیر این صورت........
317317317
سللام بچه ها
عجب بحث داغیSmiley-face-cool-2
به شدت با نظر تنها جون موافقم به شدتتتتت
به خدا حرف دل منو زدی تنها جون53258zu2qvp1d9v
آخه چرا بعضی از دخترا واقعا نمی فهمن دارن چی کار می کنننننننن؟؟؟؟؟؟
و چرا بعضی پسرا نمی فهمن چی کار می کنننننننننن؟؟؟؟؟؟
:smiley-yell:
درباره چادر ! به هیچ عنوان اسلام چادر رو واجب نکرده و فقط و فقط به چادر پوشیدن توصیه کرده...اما اینو بدونین که اسلام هرچی که میگه راضی به اذیت ماها نیست یعنی اگه چادر قرار باشه یک نفر رو اذیت کنه مثلا دوست پارمیدا خانم که تمام تنش تاول زده در چنین حالتی مسلما اسلام با پوشیدن چادر موافق نیست53258zu2qvp1d9v
خدا به ماها عقل داده و هرانسانی فطرتا فرق بین خوب و بد رو می فهمه و می دونه کاری که می کنه خوبه یا بد!
ضمنا اسلام دین میانه روی هست نه افراط و نه تفریط
من به شدت با کسانی که پوشیه (روبند) می زنن مخالفم اسم این کارشون فقط افراطه از نظر من
همینطورم کسانی که خیلی راحت مو بیرون می ذارن و یا مانتو های آن چنانی می پوشن اسم اینم میشه تفریط!
چادر پوشیدن بسته به شخص داره یکی هست که می تونه استفاده کنه و راحته باهاش یکی هم نه و واقعا اذیت میشه ... یه مثال می زنم خانمی از آشناهای من درحالیکه بچه کوچیکش رو بغلش گرفته بوده داشته از خیابون رد می شده ... چون بچه بغلش بوده مجبور بوده که چادر رو با دندوناش بگیره...یه دفعه وسط خیابون دندونش می شکنه1744337bve7cd1t81 و چادرشم از سرش میفته و ایشون الآن یک دندونش مصنوعیه ...
خب مطمئنا اسلام با چنین چادر پوشیدنی موافق نیست...
چادرهای ملی رو من خودم باهاشون موافقم چون نه دردسر جمع و جور کردن چادر وجود داره اتفاقا زیر این چادرها نیازی نیست مانتو هم بپوشی و خیلی هم خنکه53258zu2qvp1d9v
اما خب بعضی از همین چادر ملیا بد دوخته میشن و آدم رو بد فرم نشون میدن.... خب مسلما آدم نباید چیزی بپوشه که از اونچه هست بدتر دیده بشه...53258zu2qvp1d9v
خود من مانتویی هستم...و گاهی هم چادر ملی می پوشم... البته یک دلیل شخصی هم داره که چادر نمی پوشم که نیازی نداره مطرحش کنم...
اما من به چادر به عنوان یک پوشش نگاه می کنم مثل بقیه لباس ها ...منتها با پوشش بهتر...البته مانتو هایی هم که می پوشم بی شباهت به چادر ملی نیستن...تا حالا نشده احساس کنم که پوشش من باعث گناه کسی شده به جز یک بار که از اون به بعد دیگه اون مانتو رو نپوشیدم...53258zu2qvp1d9v
دختر خانم هایی که بد حجاب هستن...و دلیل بی حجاب رو راحتی می دونن...واقعا فکر می کنن که افرادی مثل من ناراحتیم از حجابی که داریم؟؟؟
من خودم که واقعا عصبی و ناراحت میشم وقتی بفهمم همه دارن به من نگاه می کنن یا کسی مزاحمم بشه...چطور شماها که بی حجابین از این موضوع ناراحت نمیشین و فقط گرما ناراحتتون می کنه؟
خلاصه اینکه حرفای تنها رو واقعا قبول دارم4fvfcja
همین دیگه 42
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

آفرین41
میبینم که دخترای کانون همگی استادن17 خودمم نفهمیدم چی گفتم4fvfcja
آره اتفاقا امروز داشتم میرفتم من که تو قم هستم صحنه های جالبی میبینم تو قم دخترا برای راحتیشون همین چادر عربی یا ملی سر میکنن یه دختری داشت میرفت دیگه جلوم بود نمیدونستم که چشمام رو ببندم راه برم دیدم یه چادر سر کرده نازک تمام هیکل بی ریختش معلومه موهاشم از روسریش زده بود بیرون میخواستم برم بگم خاک بر سرت با این چادر سر کردنت سر نکنی بهتره:smiley-yell:
آخه واقعا چرا این چادرای نازک یا رنگی رو آوردن تو بازار میخوای چادر سر کنی چادر معمولی سر کن یا حداقل چادراییی که یکم طرح داره موردی نداره ولی دیگه اینجوریشو نه42
با سلام

تنها - xxx - مهديين ( دو مهدي) 4fvfcja - مجتبي - سلام - و ...

ايول به اينا ... دارمشون حسابي ...

يا حق !
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
خب سلام علیکم ، طبق قولی که دیشب داده بودم امشب اومدم که نظرمو بگم.:s:
اصطلاحی که در قرآن برای حجاب خانوما به کار رفته "جلباب" که جمعش "جلابیب" میشه ، هستش.
خدمت انورتون عرض کنم که جلباب یعنی روسری بلندی که علاوه بر موها، جلوی بدن رو هم بپوشونه.
خب اینم از بحث حجاب در اسلام که محدوده اش مشخص شد.53258zu2qvp1d9v
در مورد حجاب آقایون باید بگم که چیزی به اسم حجاب آقایون هم هست منتهی زیاد مساله حساسی نیست
چون اکثر آقایون اون رو رعایت میکنن(آقایون عزیز! تشویقم کنید4fvfcja) لازم به توضیح هم نیست چون مشخصه.
و اما بریم سراغ بعضی خانوما....... ( وای وای وای وای)
راستش گاهی اوقات خودم رو جای اونا میذارم و میگم شاید حق دارن چون از اون اول که چشم باز کردن،
توی خانوادشون حجاب رعایت نمیشده و این براشون یه جور عادته ، این جوری نباشن انگار نمیتونن.
ولی خب در هر حال میشه با فکرای اساسی و کمی هم مطالعه دینی حجاب رو بهتر رعایت کرد
راستش من خودم یه بار میخواستم برم کوه، بنابر این مجبور شدم بر خلاف همیشه با مانتو باشم. چشمتون روز بد نبینه ، با اینکه مانتوی من هم ناجور نبود و خودم هم ظاهر زیاد جذابی ندارم ، برای اولین بار یه آقایی دنبال من افتاد و مجبور شدم مسیرمو به سمت خونه کج کنم.......... از اون به بعد به خودم گفتم من دیگه غلط کنم این طوری بیام بیرون.

دوستان عزیز! خیلی دوست دارم حرفای منو نقد کنید و نظراتتون رو بگیدKhansariha (48)
اینجا سیم دلت به آسمان وصل میشود درنگ نکن

وعده گاه ما : تاپیک قرار عاشقی

[تصویر:  nasimhayat.png]

مطلب زیر تقدیم به برادران کانونی ام

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AD%D8%A...#pid202152

اللهم مولای کم من قبیح سترته

و کم من فادح من البلا اقلته

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

و کم من ثنا جمیل لست اهلا له نشرته
همانطور که گفته شد حجاب مختص خانمها نیست بلکه اقایون رو هم شامل میشه.
اینهمه از خانمها گفته شد یه کم هم از آقایون بگیم.به نظر من همون قد که خانمها تو حجاب افتضاحن آقایون هم ... .انواع و اقسام مدل مو که بهشون میگن فشن. پیرهنای بالای ناف که وقتی خم می شن ، ا...اکبر.شلوارهایی که به زور توش تکون می خورن . خوب بعضی از گل پسرا هم میز آرایششون قشنگتر از خواهر شونه.(البته قصد جسارت به آقایون کانون ندارما)
توی خیابون پر شده از آدمای رنگارنگ .آدمایی که اگه شبیه ایرانی ها نبودند تو دلت می گفتی خارجیه ها.
حتی این بیچاره غربی ها هم اینقدر رو مد نیستن که ما هستیم .
خیلی ها هر چی دم دستشون میاد می پوشند ،بدون اینکه به اندامشون بیاد،به دینشون،به خونوادشون،به جامعشون و... فقط دوست دارند بپوشند چرا؟چون مدددددددد
حجاب یعنی چی ؟به مجتهد و ملا اعتقاد نداری، به خدا چی ؟خوب قرآن حرف خداست. تو قرآن حجاب کامل گفته شده و جایه هیچ ابهامی نیست . قرآن گفته پوشش رو به خود نزدیک نکنید یعنی بدن نما نباشه.
به نظر من اونایی که این جور پوشش رو دارند فقط برای خودنمایی. حتی اگه از روی عادت هم باشه میشه ترک کرد .

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان