عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

سلام 

با یه قسمتی از صحبت های آقای  ماه بنی هاشم موافقم

توی طول سال مسابقه باشه موافقم اما نه به اون شیوه

الان ماه شعبان رمضان  محرم  و اسفند  مسابقه  هست و تاپیک های مربوط به خودش هم هست 

اما  مابقی سال تو خود گروه ها استوا یا سرو یا باران ماهانه مسابقه داشته باشن تا اینکه لیگ جدای از گروه ها باشه.  وظیفه برگزاریش هم با سرپرست و حامی هر گروه باشه

اعلام وضعیت ها که توی یک پست ارسال بشه حالا سرپرست هر تاپیک تازه باید بیاد دنبال اعلام وضعیت پاکی توی گروه های مختلف بگرده کارش خیلی سخت تره میشه 
 فقط اعلام وضعیت نیست مثلا توی هر تاپیکی در رابطه موضوع تاپیک میتونن بحث کنن
(1401 اسفند 15، 8:45)New fighter نوشته است: سلام داداش جان  49-2 

سلام نیوفایتر عزیز ممنون که در بحث مشارکت کردی Thankyou
ای کاش تیم پرسپولیس را مثال می‌زدی  65 
البته من کلا فوتبالی نیستم ولی از قرمز بیشتر خوشم میاد حالا بیخیال رنگ ها ولی من خودم این مدلی بودم نه اینکه افسردگی بگیرم ولی یه مدت ناپدید میشدم  4chsmu1  
درسته مسابقات گروهی که قبلا برگزار میشد با اینکه بنده نبودم ولی میتونم حدس بزنم چه مشکلاتی رو ایجاد میکرده. هرچیزی یه سری خوبی داره یه سری بدی. نباید فقط بدی هارو دید. و همون مسابقه گروهی هم انواع مختلفی داره و یه مدلش جواب نداد دلیل نمیشه کلا بیخیال مسابقه گروهی شد. ولی مسابقه ای که بنده پیشنهاد دادم فعلا گروهی نبوده. و این مشکل که طرف مجبور باشه به هم گروهش کمک کنه نداره. اینکه کسی لغزش کنه و حس کنه به زحمات کل گروه لطمه زده اینم نداره.
یعنی شما به خاطر کنکور خودکشی می کنید؟ Khansariha (56) من شب کنکور واسم جز فان ترین شب ها بود میدونید چرا چون من اصلا هیچی نخونده بودم میدونستم خراب میکنم Gigglesmile  
نه داداش جان مام مث شما ریلکس. از بس میگن نفرات اخر ضربه روحی میخورن دیگه مجبور شدم اینطوری بگم. نفر اخر یه وقت بلایی سر خودش نیاره. قبل ثبت نام باید یه تست روانشناسی از طرف بگیریم اگه سابقش بده راهش ندیم. Gigglesmile

و اما اصل مطلب  65 
می دونی داداش جان کسایی که درگیر این خ.ا هستن توی دورانی که مدام شکست داشتن روحیه شونخیلی حساسه یعنی کافیه یه نفر شوخی باهاشون بکنه سریع به خودشون میگیرن و ناراحت میشن و کلی این صحنه شوخی کردن توی ذهنشون می‌چرخه اون مسابقه که شما میگید درسته با آدم های باتجربه بیشتر توی مسیر پاکی هم کلام میشن
قرار نیست لزوما هم کلام بشن اینجا بازم به مسابقه گروهی اشاره داری داداش نیوفایتر عزیز 302
ولی همین آدم های باتجربه (خودم را مثال میزنم) خیلی هامون وقتی به یه پاکی نسبتا بلند مدت میرسیم خیلی فکر میکنیم خبریه و جو پاکی میگیرتمون حوصله اینو نداریم بیایم یهکمکی بکنیمشایدم مثل من ندونن چطور کمک کنن
نه بابا شما که عالی هستید وخیلی کمک میکنید دمتونم گرم فک کنم مشاوره خونده باشید از بس خوب مشاوره میدید Thankyou
به کسی کمک میخواد (حالا جدای از بحث اینکه نهایتا اون فردی که کمک میگیره خودش تصمیم نهایی را میگیره که پاک بمونه یا نه) روی همین حساب ترجیح میده تا کلا حرفی نزنه چون یا نمیدونه چطوری کمک کنه یا نمیشه واقعا کمک آنچنانی بکنه 
پ.ن این کمک گرفتن تمومش بر میگرده به مسابقات گروهی که قبلاً بود

بله داداش جان. خیلی ها روحیه خاصی دارند و ممکنه مسابقه براشون خوب نباشه. یه سریشون میدونن و شرکت نمیکنن یه سریشونم بعد شرکت در مسابقه اول دوم متوجه میشن و سومی رو شرکت نمیکنن. ولی بقیه . ایا بقیه بخاطر این افراد باید از مسابقاتی که بهشون کمک میکنه محروم بشن. نظر سنجی بین کل کانون نشده ولی گروه سرو نظر سنجی شده فقط سه نفر گفتند مسابقه نمیخوان. 13 نفر گفتند فقط پاکی 13 نفر گفتند با پارامترهای پیچیده. به نظر بنده مدیریت یا میخواد حرف و ایده و نظر خودشو به کرسی بنشونه یعنی بگه مسابقه بده و تمام. یا اینکه بیاد و نظر سنجی بذاره و تسلیم رای اکثریت بشه. تا این لحظه مدیریت با نظر سنجی برای مسابقه مخالف بوده و نظر خودش که مسابقه بده رو پیاده کرده. شاید بعدا تغییراتی شاهد باشیم ولی فعلا که همینه.

(1401 اسفند 15، 12:17)تاج نوشته است: سلام 
سلام داداش گلم خیلی به میز گرد خوش اومدی دمت گرم که نظرتو گفتی Thankyou
مخلصم 302

الان ماه شعبان رمضان  محرم  و اسفند  مسابقه  هست و تاپیک های مربوط به خودش هم هست 
به نظر بنده مسابقه به این شکل که با یک لغزش طرف اخراج میشه به هیچ دردی نمیخوره و اثر منفیش خیلی بیشتره.  اثر مثبتی آنچنانی واسه کسایی که خیلی ضعیف هستند و خیلی وقته به 10 روز و 20 روز نرسیدند نداره. کسی که خیلی وقته به 10 روز و 20 روز نرسیده باید در کنار همنوعان خودش بجنگه ولی با امید و انگیزه رسیدن به پاکی های زیاد. این یعنی لیگ. نه مثل الان که طرف یه لغزش کنه و دیگه اعلام وضعیت نکنه تا اخر ماه.  مسابقه میذاریم باید امید تا روز اخر باشه. کسی اخراج نشه. رقابت بین همه سطح ها تا روز اخر باشه.

اما  مابقی سال تو خود گروه ها استوا یا سرو یا باران ماهانه مسابقه داشته باشن تا اینکه لیگ جدای از گروه ها باشه.  وظیفه برگزاریش هم با سرپرست و حامی هر گروه باشه

داداش جان گروه استوا که سه نفر بیشتر نیستن و جدیدا 2 نفر شدند یه محسنین دارید یه تاج امیرعلی هم رفت کانادا.
گروه سرو مسابقه بذاری 4 نفر میان از این 4 نفر دو نفرشون اعلام وضعیت میکنن و مسابقه میخوابه.
گروه بارانم همینطور.
مسابقه بین سه گروه بذاری شاید یه 5 نفر تا اخر ادامه دادند و اعلام وضعیت کردند.

اعلام وضعیت ها که توی یک پست ارسال بشه حالا سرپرست هر تاپیک تازه باید بیاد دنبال اعلام وضعیت پاکی توی گروه های مختلف بگرده کارش خیلی سخت تره میشه 
توی کدوم گروه های مختلف؟؟؟ یه تاپیک بیشتر نیست . همه اعلام وضعیت ها برای تمام موارد ذهن و نگاه و درس و نماز و قرآن و کتابخونی و ... اونجاست. سرپرست ها از اونجا برمیدارند . از چند تاپیک که نمیرن بردارند.
باید بهش فکر کرد . هم سرپرست ها راحت تر بشن و هم شرکت کننده.
قبول نداری الان هیچ شخصی هر شب در تمام این 5 تاپیک اعلام وضعیت نمیکنه؟؟؟
دلیلش چیه؟
مشکل از کجاست؟
بعضی تاپیک ها جز اخرین ارسالها نیستند طرف باید بره انجمنشو پیدا کنه و از اون طریق وارد بشه کی میره این همه راه رو.

اینم درسته ولی تا حدودی. به خاطر این مشکل نباید قید خوبی هایی که اعلام وضعیت یک جا داره رو زد. میشه بررسی کرد . خیلی از این 5 تاپیک فقط اعلام وضعیت انجام میشه نه بحث. برو ببین کدومشون بحث هست. واسه اونا میشه تاپیک گفت و گوی خصوصی ایجاد کرد. یا یه تاپیک گفت گو ایجاد کرد در مورد همه ی موارد خوب .

ممنون که مشارکت کردی دمت گرم موارد خوبی رو اشاره کردی Thankyou 302
صوت زیبای دعای سحر >>>    دعای سحر

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ بَهاَّئِک بِاَبْهاهُ وَکُلُّ بَهاَّئِکَ بَهِىُّ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِبَهاَّئِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ جَلالِکَ بِاَجَلِّهِ وَکُلُّ جَلالِکَ جَلیلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِجَلالِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عَظَمَتِکَ بِاَعْظَمِها وَکُلُّ عَظَمَتِکَ عَظَیمَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعَظَمَتِکَ کُلِّها
----------------------------
در مورد گروه ها موافقم مشارکت پایینه  به قول خانم بنده پاک میشه یه دور ازمایشی ایده ها تست کرد  و نتیجه ش فهمید

نقل قول: دلیلش چیه؟

مشکل از کجاست؟

سه تا گروه داریم  خانم ها و اقایان

مثلا سرپرست کتابخوانی باید بره سه گروه ببینه تا اعلام وضعیت ها جمع کنه  و تو تاپیک ارسال کنه

بنظرم این مشکل ایطوری حل میشه که مثل بچه ها  لینک تاپیک دلخواه  تو امضا بزاریم تا بی واسطه بشه وارد تاپیک شد

نقل قول: ممنون که مشارکت کردی
خواهش میکنم 53
تا ببینیم نتیجه میزگرد چی میشه 128fs318181
(1401 اسفند 15، 18:39)تاج نوشته است: در مورد گروه ها موافقم مشارکت پایینه  به قول خانم بنده پاک میشه یه دور ازمایشی ایده ها تست کرد  و نتیجه ش فهمید

دقیقا تست سه ماه عالیه. حالا برادر صادقین به بنده پیشنهاد مسابقه ماه رمضان رو دادند با اینکه یک ماهه ولی فرصت خوبیه برای تست گرفتن.

نقل قول: دلیلش چیه؟

مشکل از کجاست؟

سه تا گروه داریم  خانم ها و اقایان

مثلا سرپرست کتابخوانی باید بره سه گروه ببینه تا اعلام وضعیت ها جمع کنه  و تو تاپیک ارسال کنه
نه داداش قرار نیست تو گروه ها اعلام کنند. یه تاپیک جدید مجزا برای اعلام وضعیت کل موارد خوب. یه تاپیک برای کل کانون.
این ورژن بدون مسابقشه. با مسابقه هم که میشه تاپیک مسابقه.

بنظرم این مشکل ایطوری حل میشه که مثل بچه ها  لینک تاپیک دلخواه  تو امضا بزاریم تا بی واسطه بشه وارد تاپیک شد

اینم ایده ی خیلی خوبیه باید فرهنگ سازی بشه. خوشم اومد.ایول   همین کارو رو کسایی که خیلی فعالند میکنن مثلا امضای سپهرر عزیز خیلی قشنگ دسترسی سریع داره به همه جا
نقل قول: ممنون که مشارکت کردی
خواهش میکنم 53
تا ببینیم نتیجه میزگرد چی میشه 128fs318181
دمت گرم که سریع جواب میدی
بعضی دوستان یک هفته طول میکشه تا بحث رو ادامه بدهند Khansariha (56)
صوت زیبای دعای سحر >>>    دعای سحر

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ بَهاَّئِک بِاَبْهاهُ وَکُلُّ بَهاَّئِکَ بَهِىُّ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِبَهاَّئِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ جَلالِکَ بِاَجَلِّهِ وَکُلُّ جَلالِکَ جَلیلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِجَلالِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عَظَمَتِکَ بِاَعْظَمِها وَکُلُّ عَظَمَتِکَ عَظَیمَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعَظَمَتِکَ کُلِّها
----------------------------
سلام عید همگی مبارک
اومدم یه سر بزنم به رسم هر سال این موقع ها این تاپیک رو دیدم وظیفه دونستم مشارکت کنم. 
*نظر شخصی*
نظرم اینه نه میل به پاکی کم شده نه انگیزه فعالیت نه نیاز به پاکی گروهی و نه اثربخشی انجمن ترک نه آدمهای با انرژی و پر شور
اتفاقا یه حس دلی دارم که رفقای کم سن و سالتر نسبت به ما که ده سال پیشتر اینجا بودیم از خیلی جهات پیشروتر هستن. 
باز نظر شخصیم میگه حالت انجمن و فروم و تاپیک کلا دیگه قدیمی شده یعنی اینکه مشارکت کم شده و نگرانی به وجود اومده دلایل تکنولوژیک داره.مثلا اول وبلاگ بود اینجا بعد دیگه جواب نبود شد انجمن الان هم شاید انجمن دیگه جواب نباشه. 
یه زمانی این سبکی جواب میداد احتمالا الان دیگه کاراییش کمتر شده. 
یادمه قبلا هم پیشنهاد شده بود اینجا از جانب خودم و چند نفر دیگه اینکه کانون حالت چت روم پیدا کنه. مثلا ایده مون این بود مثه همین روم های الان که کلی اتاق دارن اتاق جشن اتاق اورژانس و اتاق عمومی یا همون شبانه روزی و حتی اتاق های 10 روزه و 20 روزه اینا داشته باشه باز مثه چت روما اتاقها رو میشه قفل هم زد و دسترسی داد.مهمان هم عضو بشه بعد 10 دقیقه بتونه حرف بزنه و ناظر هم نظارت کنه دقیقا مثه روم. اون موقع نظرمون این بود مکمل کانون باشه الان شاید بگم کلا پارادیم شیفت باید رخ بده و کانون بره به اون سمت. 
رفقایی که تو مسیر پاکی هستن بیشتر از هر چیز به حرف زدن نیاز دارن به اینکه حس تنهایی نکنن و چت کردن یه راه خیلی خوبه
اون زمان بحث این بود از لحاظ فنی ممکن نیست الان نمیدونم باز پابرجاست یا نه یه مساله دیگه هم بود که نظارت سخته و امکان سواستفاده هست اینم نمیدونم راه حل داره یا نه. 

مخلص همه برادران و خواهران در مسیر نور  303
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام به همه دوستان
امیدوارم که خوب باشید

راستش من تا الان نظری ندادم اما تمام چیزی که تو ذهنم داشتم تماما صحبت هاییه که آقای همساده کردن. 
واقعا همین طوره، من خودم خیلی موقع ها که میخام فعالیت کنم، فقط به علت اینکه سخته و خیلی طول میکشه تا یه کاری رو بخام انجام بدم توی کانون، طرفش نمیرم و اگه برم انرژی زیادی ازم میگیره، بنابراین به مرور زمان خسته میشم و کلا اون کار رو انجام نمیدم.
اگر بشه کانون به شکل مثلا یه اپلیکیشن دربیاد واقعا عالی میشه، چون قطعا خیلی کار ها رو میشه راحت تر انجام داد. 
مثلا برای جشن هایی که برگزار کردم تا حالا واقعا باید یه فرایند پیچیده ای رو طی کنم تا بشه یه موسیقی رو توی کانون قرار داد. یا حتی قرار دادن یه عکس و... 
میدونم البته کار سخت و پیچیده ای و البته ممکنه هزینه هایی هم داشته باشه اما راستش بنظرم این راه خیلی میتونه کمک کننده باشه. 

البته که این موضوع رو هم باید درنظر داشته باشیم که شبکه های اجتماعی دیگه دارن از حالت پیام گونه هم خارج میشن و به سمت تصویر و فیلم و صدا میرن. چون حتی تصویر و کلا فیلم گرفتن و پخش کردن خیلی راحت تر از تایپ کردن و خوندن مطلب هست. و این موضوع کلا طبیعت همه ماهاست که دوست داریم کارهارو راحت تر انجام بدیم. 
تشکر از همه دوستان و مدیران عزیز 53
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: سلام صادقین جان ممنونم که تشریف اوردید و با صبر و حوصله همیشگی پست ها رو پاسخ دادین. Thankyou Khansariha (8)

سلام داداش جان
خواهش می کنم. خیلی ممنونم از اینکه پاسخ ها رو خوندی و مطالب توضیحی رو برامون نوشتی Khansariha (18)

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: متوجه نشدم چرا نباید صحبت کرد. به نظر شما جناب رییس جمهور میدونه همچین مشکلی 99 درصد جونهای مملکت را درگیر کرده و کاری نمیکنه؟ و همچین سایتی ممکنه بسته بشه. شما نمیتونید راهی پیشنهاد بدید که به گوش ایشان و وزارت فرهنگ برسونیم یه فکری به حال سایتمان کنند؟ و یا کلا یه سازمان ترک بزرگ ساخته بشه. من حس میکنم مسئولان ما اصلا به این این موضوع به این مهمی توجهی ندارند بخطر شاید خجالت اور بودنش ولی دیر یا زود اینقدر اوضاع بحرانی میشه که مجبور میشن.

به خاطر اینه که اگر بخوام پاسخ بدم، صحبتم سیاسی میشه Smiley-face-biggrin
اون وقت همه جا پخش میشه که مدیر ارشد داره حرفای سیاسی می زنه. برام دردسر میشه 4chsmu1

داداش جان، به قول خودت 99 درصد جوون ها درگیر خودارضایی هستند، اون وقت همین الان وضعیت بحرانی نیست؟ حتماً نیازه از این بدتر بشه؟
ان شاء الله که هر کسی بتونه به مسئولیت هایی که داره به درستی عمل کنه و دنبال بهانه و شعار نباشه.

ضمن اینکه طبق اساس نامه: «كانون ترک به هیچ جناح، حزب، گروه، ارگان یا نهاد دولتی وابسته نبوده و كاملاً مستقل اداره می‌شود.»

ما برای اداره کانون، از هیچ نهاد دولتی یا حکومتی بودجه دریافت نمی کنیم و دنبال این موضوع هم نیستیم.
نیاز هم نیست بنده یا هر کدوم از مدیران و سایر اعضای کانون، بریم از این نهاد و اون نهاد درخواست کمک کنیم.
کسی اگر بخواد کمک کنه خودش پیش قدم میشه. نخواد هم هیچ کاری انجام نمیده.

ما هیچ تبلیغ تجاری و سیاسی هم در کانون انجام نمیدیم که به خاطرش از کسی حمایت مالی دریافت کنیم.
به همین دلیل تبلیغات در کانون ممنوع هست.
اکانت هایی هم که تبلیغاتی هستند و دنبال تبلیغ شرکت تجاریشون هستند رو مسدود می کنیم.

خود مدیران و اعضای کانون باید به خدا توکل کنند و همت کنند و مسئولیت کارهای کانون رو به عهده بگیرند.
غیر از این، کسی دلسوز ما نخواهد بود.
همچنان که بسیاری از انجمن ها و سایت های ترک گناه بسته شدند و کسی دلسوزشون نبود 53258zu2qvp1d9v

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: وقتی به لیست اعضا میروم متوجه میشم که کانون میتونه خیلی خیلی شلوغ تر باشه و حداقل 2 عضو جدید هر روز داریم یعنی ماهی 60 عضو جدید ولی ساختار کانون جوریه که اونها موندگار نمیشن خیلی هاشون اصلا عضو گروه های ترک نمیشن چون نمیدونن چجوری باید عضو بشن. میشه به نظرم کاری کرد که خیلی شلوغ و فعال بشه.  

بله صحبتت درست هست. باید به این سمت حرکت کنیم که اعضای تازه وارد بیشتری بتونند ماندگار بشن.
شاید بخشیش به ساختار کانون مرتبط باشه.

البته در انجمن ها، فروم ها و سایت های دیگه با موضوع های مختلف هم همین وضعیت برقرار هست.
یعنی خیلی ها فقط ثبت نام می کنند و عضو میشن اما هیچ فعالیتی انجام نمیدن.
این فهرست اعضای کانون هست. از اول تاسیس کانون که نگاه کنی شاید فقط 20 تا 30 درصد کاربران فعالیت کردند 53258zu2qvp1d9v

ضمن اینکه فعال شدن به تنهایی کافی نیست. بلکه فعال شدن باید همراه با مسئولیت پذیری باشه تا بهره وری کانون بالاتر بره و اعضای بیشتری بتونند از کانون بهره مند بشن.

به این نکته هم توجه داشته باشیم دفترچه راهنمای کانون که با زحمات آقا آرمین تدوین شده کامل و جامع هست.
آشنایی با روند فعالیت در سایت، نسبت به سال های قبل و مثلاً موقعی که من عضو شده بودم، خیلی راحت تر شده.

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: چه خوب. پس شما اختیار کامل دارید که کانون رو کن فیکون کنید. خیلی هم عالی. داداش یه یا علی بگو و کانون رو کن فیکون کن. ما همه ازت حمایت میکنیم. نهایتش تغییرات جواب نمیده بعد سه ماه برمیگردیم به همین حالت.

مسئولیت ها که میگی رو خیلی هاشو میشه کم کرد. خیلی هاش ضروری نیست. خیلی هاش با تغییر رویه میتونه کم بشه.یه مثال ساده شما همیشه دنبال سرپرست میگردین برای اعضای تازه وارد فرم خوش امد گویی ارسال کنند این فرم رو میشه سر در کانون گذاشت و هر شخص تازه واردی روش کلیک کنه. به جای اینکه دوسه تا سرپرست وقت بذارند فرم ارسال کنند. این صرفا یه مثال بود از اینکه خیلی مسئولیت ها و تسک ها رو میشه کم کرد. نمیدونم دقیق مسئولیت های مدیران ارشد چیا هست ولی میشه کمش کرد. ازون طرف شما اگه مدیر کل میشدید و وظایف مدیر ارشد رو به دو سه نفر دیگه میسپردید ( حالا نام نبرم بهتره ولی چندتا از مدیران گروه های ترک میومدن ارشد میشدند شما میرفتین مدیر کل که وقتتون برای کارهای مهمتر گذاشته بشه) یکم بهتر میشد. درسته اعتماد کردن و دسترسی به ادرس ایمیل و نام واقعی افراد مسئله مهمی هست ولی میشه وظایف مدیران ارشد رو یه بخشیش رو که کاری به ایمیل افراد نداره به مدیران رده پایین تر داد.  ایمیل ها رو هم میشه گفت جوری انتخاب کنند که هویت اصلی و فامیلی افراد نباشه.

بابت لطف و اعتمادی که به بنده داری خیلی ممنونم 302
ولی متاسفانه الان شرایط طوری نیست که بتونم مسئولیت های مدیریت ارشد رو به مدیران دیگه ای بسپرم.
همین الان هم کارهای عقب مونده زیادی در انجمن گروه های ترک داریم که باید به سر و سامان برسه.
اون وقت درسته که به جای اینکه باری از دوش مدیران این انجمن بردارم، مسئولیت های بیشتر رو بر عهده شون بذارم؟ 53258zu2qvp1d9v

در مورد سرپرستی تازه واردها، اگر یه عضو جدید، پیام خوش آمدگویی ببینه دلش بیشتر گرم نمیشه که فعالیت کنه؟
اعضای جدید وقتی بهشون توجه بشه و ببینند که تازه واردها برای اعضای کانون مهم هستند و ورودشون رو خوش آمد میگن، امیدوارتر میشن.
شاید کسی که میاد کانون فقط نیاز به یه جمله امیدبخش داشته باشه و برای همین عضو کانون میشه.
حتی ممکنه فعالیت نکنه ولی همون جمله امیدبخش تونسته حال اون موقعش رو خوب کنه 128fs318181

من هم وقتی تازه عضو شده بودم و اکانتم فعال شد، از چندتا از کاربران پیام های خوش آمدگویی دریافت کرده بودم.
همون پیام ها و نشاطی که در فعالیت های اعضا وجود داشت باعث شد تا بتونم به فعالیت در کانون علاقه مند بشم 49-2

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: درسته ثبات مدیرت خوبه ولی تغییر هم خوبه. اگه تغییر نباشه مثل یه اب یک برکه راکد میشه باید حرکت و تغییر باشه تا مثل یه رودخونه خروشان باشه. مام از زحماتشون سپاسگزاریم. ولی از تغییر نترسید. تغییری که بشه به حالت قبل برگرداند باعث رکود و نابودی کانون نمیشه. فقط سه ماه تست بگیرید. شما تاکید دارین روی رقابت با خود و انگیزه را مدال و اعتبار میدونید. ما میگیم رقابت با خود خیلی جذاب نیست. یه مسابقه من خودم داخل گروه سرو گذاشتم که چند پارامتری بود روز های اول خیلی خوب بود و رقابت باعث شد همون سه نفری که اعلام وضعیت یکردند ورزش و قران و نماز اول وقت و درس و ... رو جدی بگیرند و اصلاح سبک زندگی داشت رخ میداد ولی چون مسابقش داخلش خ.ا داشت بعد لغزش اعلام وضعیت نکردند و منم دیگه جدول نذاشتم. دیدم کسی نیست. اگه همچین مسابقه هایی برای کل کانون گذاشته بشه و اعلام وضعیت هم امتیاز داشته باشه تصور کن چه قدر هیجان و جذابیت و اصلاح سبک زندگی رخ میده. حالا هی بگین رقابت با خود. تاپیک نماز و قرآن ببین چه قدر خلوته . این نتیجه رقابت با خوده. شایدم شما درست بگین ولی ما میگیم نترسید از تغییر سه ماهه. بد شد نتیجه نداد ما تسلیم میشیم. ما اعضای عادی نمیتونیم مسابقه بذاریم. ما بدون اجازه مدیریت که نمیتونیم مسابقه بذاریم . که شما میگین خودتون کانون را جذاب کنید. من الان برم وسط شبانه روزی بگم مسابقه پاشین بیاین هیشکی نمیاد . ولی مدیریت یه حرکتی بزنه تاپیک بزنه تبلیغ کنه سر در کانون اون وقت میان.

من هم منکر این نیستم که کانون نیاز به تغییرات داره.
همون طور که در صحبت های قبلی عرض کردم، ما یه سری تغییرات مدنظر داریم که انجام بدیم.
اما نیاز به وقت بیشتری داریم. چون هم مسئولیت ها زیاده و تعداد نیروی فعال کم.
و هم فعالیت و مسئولیت پذیری اعضا پایین تر اومده.

ضمن اینکه، داداش جان مسابقه ای که در گروه سرو برگزار کردی رو ما حمایت کردیم.
خودت هم داری میگی استقبال در ابتدا خیلی خوب بود ولی در ادامه اعضا به خاطر لغزش هایی که داشتند دیگه نخواستند فعالیت کنند.
در طول همه این سال هایی که در کانون بودم هم شاهد همین موضوع بودم.

خیلی ها در یک مسابقه که حالا ممکنه حتی مربوط به ترک خودارضایی هم نباشه استقبال زیادی می کنند ولی در پایان اون برنامه می بینیم اکثر ثبت نام کننده ها دیگه همراهی نمی کنند.
چون لغزش اعضا روی عملکردشون تاثیر میذاره. به قدری که هیچ هیجانی هم نمی تونه اون ها رو سرپا کنه.

این نکته رو هم در صحبت های قبلی توضیح دادم که اگر کسی بخواد داوطلب بشه می تونه سرپرست شادشاد بشه.
شاید درست توضیح ندادم.
بنده که نگفتم برید خودتون مسابقه برگزار کنید و ربطی هم به مدیریت نداره!
بله اگر کسی در شبانه روزی بگه بچه ها مسابقه می خوایم، کسی ازش استقبال نمی کنه.

صحبت من اینه که اگر کسی می خواد مسابقه یا برنامه ای برگزار کنه اول باید به بنده یا خانم سنا مراجعه کنه تا راهنمایی های لازم رو انجام بدیم.
بعد هم باید خودش مسئولیت تمام کارها رو به عهده بگیره. ما مدیران هم سعی می کنیم در حد توان و ضرورت بهش کمک کنیم.
بقیه اعضا هم با همراهی ها و مشارکت هاشون می تونن کمک کنند.
برای سرپرستی ها هم همین طور. اگر کسی بخواد مثلاً مسابقه آواتار برگزار کنه، باید به ما مراجعه کنه تا راهنماییش کنیم.

این روندی که عرض کردم، قبلاً هم همین طور بوده.
خود اعضا سرپرستی برنامه ها یا مسابقه هایی رو که مدنظر داشتند، به عهده می گرفتند و مدیران فقط راهنمایی می کردند و کارهای حمایتی رو انجام می دادند.

در برنامه اخیر انجمن شبانه روزی، آقای سپهر به بنده و خانم سنا پیام دادند و خواستند به مناسبت نیمه شعبان برنامه برگزار کنند. ما هم ایشون رو راهنمایی کردیم.

نه فقط تاپیک ها و برنامه های سرگرمی بلکه تاپیک های دیگه هم همین طور هست.
چند وقت قبل آقای muhammadali1964 که تازه عضو کانون شده بودند، به بنده ایمیل فرستادند و گفتند با توجه به موفقیتشون در کنکور، می تونند به کنکوری ها کمک کنند.
منم از وضعیت تحصیلیشون پرسیدم و بعد ایشون رو به عنوان سرپرست درسیجات اعلام کردم.

خود اعضا باید کارهای کانون رو انجام بدن و معطل این نباشند که مدیران بیان و براشون کاری کنند.
چون مدیران هر کدوم محدودیت ها و مشکلاتی دارند و نمی تونن همه کارها رو به تنهایی انجام بدن.
برفرض هم که مدیران 24 ساعته بتونن در کانون فعال باشند، باز هم برگزاری برنامه ها توسط مدیران بدون کمک کاربران عادی، به صلاح کانون و کانونی ها نیست.
چون باعث مسئولیت گریزی اعضا میشه.

اعضا باید مسئولیت پذیری رو یاد بگیرند تا به مرور زمان بتونن جایگزین مدیران بشن و راه کانون برای آیندگان هم ادامه پیدا کنه.

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: 90 درصدش همینه به نظر من. روز اولی که اومدم کانون فکر کردم جدول ندارین و اصلا نمیخواستم به فعالیتم ادامه بدم . بعد دیدم داداش مهدوی یه جدول فرستاد داخل سرو گفتم ایول پس جدول هم داریم. ولی وقتی فهمیدم جدول بر اساس آخرین پاکی افراد رو لیست نکرده بازم بد جور خورد تو ذوقم.به نظر من جدول سورت شده بر اساس آخرین پاکی افراد خیلی خیلی ضروریه. هرکی استرس میگیره نیاد تو تاپیک مربوط بهش. بخاطر دو نفر که استرس میگیرن که نباید برای همه نسخه بپیچین.
جدول که میگم اگه لیگ سه ماه سه ماه باشه خیلی هم جذابیت و اثر مثبت داره. چرا لیگ انگلیس اینقدر جذابه؟؟؟ بخاطر 20 تیمه بودنشه. کانونم اگه کل اعضایی که میخوان رو یه لیگ بذاره خیلی جذاب میشه فرض کن لیگ با 40 تیم.
شما میگی این سه ماه یکی مثل خود بنده همش ته جدوله و ممکنه ناامید بشه. ولی من میگم نه. همه جای جدول رقابته. بین صدر نشینا رقابته بین وسط جدول رقابته بین تهنشین هام رقابته. بعدشم یکی مثل من که همش ته جدولم برای اینکه روی شما بالا جدولی هارو کم کنم چه قدررررر انگیزه دارم. وقتی کل کانون میبینن عه یا ماه بنی هاشم که همش کف جول بود تا نزدیک صدر خودشو رسونده . منظورم اینه کل اعضای سه گروه که باشن شلوغ میشه و هیجان و انگیزه میره بالا.

به نظر بنده این لیگ پاکی سه ماهه و اون لیگ خوبی های چندگانه سه ماهه اگه اجرا بشه کانون خیلی خیلی شلوغ میشه.
درسته خانم ها باید یه گروه مجزا داشته باشن برای صحبت و هم دلی و اقایونم به خاطر سنشون دو گروه. ولی این جدول و مسابقات جدای از اون گروه ها باید برای همه باشه. مثل مسابقه نوروزی که هر سه گروه کنار هم هستند.

مسابقه خوبی هام اگه برگزار بشه طرف با یه پست تو 6 مورد حتی 10 مورد اعلام وضعیت میکنه خیلی سریع.
مثل مسابقه سرو که برگزار شد. اگه دیده باشین. چه قدر خوب بود. به جای اینکه بگردیم 6 تا تاپیک رو پیدا کنیم و اعلام وضعیت کنیم و با خودمون رقابت کنیم. با یه اعلام وضعیت تو 10 مورد خوب رقابت کردیم. دیگه نمدونم چجوری از خوبی هاش بگم تا قانع بشید فقط تستش کنید.

اینکه جذابیت و رقابت با دیگران می تونه به فعالیت اعضا کمک کنه درست هست.
منتها باید توجه داشته باشیم که هیجان ها تبدیل به محور فعالیت های کانون نشه.

مسئله این نیست که چه تعداد استرس می گیرند و چه تعداد استرس نمی گیرند.
بلکه موضوع این هست که کانون برای رسیدن به هدف خودسازی و سبک زندگی درست، فعالیت می کنه.

به همین خاطر اعضا رو دعوت می کنه تا:

ترک قدم به قدم رو بخونند و طبق اون پیش برند.
در گروه های ترک فعالیت داشته باشند و مشکلاتشون رو اونجا مطرح کنند و بقیه اعضا هم در حد توان بتونند کمک کنند.
طبق اصول برنامه ریزی که در تالار برنامه ریزی قرار داره، بتونند برای زندگیشون برنامه داشته باشند.
در هر تاپیکی که نیاز دارند یا علاقه دارند فعالیت کنند.
ضعف ها و موانعی که در برنامه هاشون دارند رو شناسایی کنند و در پی رفع اون ها باشند.

اصل برنامه های ما در کانون همین هایی هست که عرض کردم.
هیجان ها و مسابقه ها و برنامه های تفریحی هم لازم هست داشته باشیم تا از یکنواختی ها جلوگیری کنه.
اما اینکه انتظار داشته باشیم تمام کانون بر مبنای مسابقه و هیجان باشه، با اهداف کانون چندان سازگار نیست.

ضمن اینکه مقایسه کانون با مسابقات فوتبال شاید چندان مقایسه درستی نباشه.
به این خاطر که فوتبال ذاتاً یک ورزش هیجانی و رقابتی هست.
ولی مبنای کانون هیجانی نیست بلکه مبتتی بر اصلاح سبک زندگی و برنامه ریزی هست.

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: داداش جان شخصی که من نمیشناسمش رو چرا باید برم بهش تبریک بگم وقتی خودشم نمیاد کانون پست سالگردشو سپاس بزنه. تلاش کردن جا داره. .. همینجا سالگرد خانم بنده پاک ببین خیلی هام تبریک گفتن. ولی کلا سالگرد گرفتن به نظر بنده خیلی کار باحال و جذابی نبود. چی بود سالگرد گرفتن و جشن تولد گرفتن. هر چیزی زیاد بشه خستگی میاره. هر روز جشن تولد بود یا سالگرد دیگه اوم حوصلش نمیکشه بره. همین جشن پاکی هم اگه هفته ای دوبار باشه کمتر میان تا هفته ای یک بار.

بله درسته. شناخت اعضا و حضور فعالانه خود اون عضو هم در استقبال اعضا نقش داره.
سالگرد کانونی شدن و تولد اعضا، هر کدوم روزهای جداگانه ای داره.
برای همین هست که ممکنه مثلاً هفته ای 2 یا 3 جشن کانونی و تولد داشته باشیم.

ولی روند فعالیت این 2 تاپیک باید مثل اسم خود تاپیک ها باشه: سالگرد کانونی شدنم و تولدم مبارک
اعضا باید خودشون پست ابتدایی رو بفرستند و بعد گزارش بزنند تا در اطلاعیه قرار بگیره.
بقیه کانونی ها هم بیان و تبریک بگن 49-2

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: پیشنهاد دادن خوبه ولی کسی با پیشنهاد نمیاد باید شروع کنید تا بعد ببینید چه قدر میان. شما برید گروه استوا و بازی رو شروع کنید یهو میبینید خیلی ها اومدن. مثال فوتبالی بزنم شما به پسر همسایتون بگو بیا فوتبال نمیاد . خودت برو توپ رو بردار برو بازی یهو 5 نفر دیگه میان.

داداش جان من که نمی تونم به تنهایی برنامه ای رو برگزار کنم. به خصوص اگر بازی باشه 53258zu2qvp1d9v
در صحبت های بالا توضیح دادم که اعضا خودشون باید پیگیر برگزاری برنامه ها باشند.

(1401 اسفند 7، 0:55)يا ماه بني هاشم نوشته است: داداش جان شما که واقعا ایولا داری من بعضی وقتا پیش خودم میگم این صادقین کار و زندگی نداره همیشه جز برترین ارسال کننده ی ماهه چه قدر وقت میذاره برای کانون خدای خیرش بده و از ما نگیردش. واقعا ایولا داری. انشالله عاقبت بخیر بشی و همنشین امام زمان (عج) بشی. شما برای ما یک شهید زنده ای اونم شهید جهاد اکبر. 

انشالله درست میشه درستم نشه درستش میکنیم. پاکی چیزیه که همیشه طرفدار داره. همه ی ادما بعد لغزش های متوالی بالاخره خسته میشن و میان به سمت کانون ما باید جذبشون کنیم و نگشون داریم.

زنده باشی داداش جان. خیلی ممنونم ازت بابت دعاهای خیرت و لطف و محبتی که نسبت به بنده داری Khansariha (18)
ان شاء الله که شما هم سلامت باشی و عاقبتت به خیر باشه و بهترین ها برای شما و کانونی ها رقم بخوره 302
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
(1401 اسفند 7، 10:57)يا ماه بني هاشم نوشته است: ادامه پاسخ به پست جناب صادقین عزیز

درسته ولی اگه میخوایم کانون خلوت حس نشه باید جوری مدیریت کنیم که تمرکز فعالیت ها یه جا باشه مثلا 80 درصد پست ها تو  دو سه تا تاپیک بشه. و بقیه تاپیک هام باشن ولی سرپرست نداشته باشه. مثل اشتغال که سرپرست نداره. نمیگم حذف بشن. میگم تمرکز رو ببریم به سمت یکی دوتا تاپیک. مثلا به جای این همه تاپیک مختلف برای نماز ، قرآن، کنترل ذهن، کتابخونی، ورزش، سالن مطالعه و ... و... که تمرکز رو پخش کردند و همشونم خلوتند . یه تاپیک خوبی ها داشته باشیم همه تمرکز میره یه تاپیک. با یک اعلام وضعیت مثلا به شکل زیر در تمام این ها مشارکت کردیم.

یا ماه بنی هاشم
نماز اول وقت 20 امتیاز
کتابخونی 0
درس 10 امتیاز
کار 5 امتیاز
ورزش 5 امتیاز
کنترل ذهن 5 امتیاز
کنترل نگاه 5 امتیاز
سحر خیزی 0 امتیاز
قران 10 امتیاز
کنترل خشم 10 امتیاز
نماز جماعت 0 امتیاز
احترام به والدین 10 امتیاز
و...و... و...

میبینید چه قدر سریع در 12 مورد اعلام وضعیت کردم. نرفتم دنبال 12 تا تاپیک بگردم و واسه هر کدوم جدا اعلام کنم.

اینکه هرچه قدر تمرکزها بالاتر بره، از پارکندگی ها جلوگیری می کنه، درست هست.
برای همین هم بود که در چند سال اخیر یه سری تاپیک های موازی که برای یک هدف بودند رو یکپارچه کردیم.
مسابقات ترک رو هم با انجمن گروه های ترک ادغام کردیم تا بتونیم فعالیت هایی که مستقیماً مربوط به ترک هستند رو یکپارچه کنیم.

منتها ادغام همه تاپیک های مفید کانون در گروه ها، باعث کاهش نظم و ترتیب میشه.
و این بی نظمی ها باعث میشه سرپرست ها ندونند دقیقاً باید چی کار کنند.
درصد خطاها هم در این طور اعلام وضعیت ها بالا میره. یکی ممکنه مدال کنترل نگاهش به تاخیر بیفته.
یکی اعتبارش به تاخیر میفته.

الان فرض کن یه نفر، هم موعد اعتبار نمازش هست و هم موعد اعتبار کتابخوانی و هم اعتبار ورزش. وقتی همه این ها در یک پست جمع باشه، سرپرست چه طوری می تونه به همه این ها اعتبار بده؟ 53258zu2qvp1d9v
این طوری کمتر کسی حاضر میشه سرپرست بشه. چون نمی دونه دقیقاً چی به چیه.

ضمن اینکه وقتی کسی در تاپیک ورزشی فعالیت می کنه، این فرصت رو پیدا می کنه تا مطالب انجمن ورزشی رو هم بتونه بخونه و یاد بگیره.
البته به شرطی که نکته های مربوط به فعالیت اون تاپیک ها هم در طول فعالیت ها قرار داده بشه.

ولی برای جلوگیری از سردرگمی ها، میشه یک تاپیک جدید تاسیس کنیم و لیستی از تاپیک هایی که فعالیت محور هست رو در اون قرار بدیم.
لینک اون تاپیک رو هم در پست های ابتدایی هر گروه قرار میدیم تا اعضا راحت تر بتونند تاپیک ها رو پیدا کنند 128fs318181

(1401 اسفند 7، 10:57)يا ماه بني هاشم نوشته است: خوب برنامه نداشتین. اون تاپیک اصلا بالا نیومده. ماهی یک روز یا سه ماه یه روز بگین بچه ها تاپیک اشتغال میخوایم بحث کنیم همه بیان. این از وظایف مدیریته. من میام کانون اول میزنم آخرین پست های امروز . نمیرم دنبال تاپیک خاصی بگردم فعالیت کنم. مخصوصا با گوشی سخت تره. ولی وقتی بحث داغی شکل بگیره منم یه نظر میدم.

بچه ها نمیان بگن. اگه خیلی خسته و کلافه بشن میگن. مثل خانم بنده پاک که شبانه روزی گفته مسابقه بذارید. یا خانم مشکات که گفته بود مسابقه میخواد. الان برادر نیوفایتر و چند نفر دیگه اعلام کردند مسابقه خواب گذاشته بشه. میذارید آیا؟
گروه سرو نظر سنجی اون بالا رو نگاه کن فقط سه نفر گفتند مسابقه نمیخوان. شما نظر اون همه ادم براتون مهم نیست فقط نظر اون سه نفر که مسابقه نمیخوان براتون مهمه. بازم میگم ما اعضای عادی نمیتونیم مسابقه بذاریم. مدیریت باید بذاره ما هم میایم کمک هم سرپرست میشیم هم شرکت میکنیم. ولی استارتش با مدیریته.

داداش جان، در صحبت های قبلی عرض کردم که ما طبق اولویت های کانون پیش میریم.
تازه با این حجم از مسئولیت ها و کارهای عقب مونده ای که وجود داره، حتی نمی تونیم به اولویت های کانون هم رسیدگی کنیم.

مسئولیت یه کاربر چیه؟ اینه که بگرده ببینه کدوم تاپیک برای خودش و بقیه مفید هست و سعی کنه در اون فعالیت کنه.
اگر هر کدوم از کانونی ها منتظر این باشند که مدیران یکی یکی تاپیک ها رو فعال کنند، دیگه توانی برای مدیران باقی نمی مونه که بخوان به فعالیت در کانون ادامه بدن.
وقتی این طور پیش بره اعضا هم مسئولیت پذیر نمیشن و کسی جایگزین مدیران نمیشه و در نتیجه کانون تعطیل میشه. به همین راحتی 53258zu2qvp1d9v

اخیراً آقای محسنین در این پست، خبر استخدامی رو قرار دادند.
دست گلش درد نکنه و خدا خیرش بده.
هر کدوم از کانونی ها می تونند با پست ها و تجربیات مفید خودشون در زمینه اشتغال و بهبود کسب و کار، تاپیک های انجمن اشتغال رو فعال کنند تا به بهبود وضع درآمدی کانونی ها کمک کنند 49-2

(1401 اسفند 7، 10:57)يا ماه بني هاشم نوشته است: داداش جان پس مسابقات لیگ های ورزشی هم نباید باشه. چون مثلا طرفداران نفت مسجد سلیمان ممکنه خودکشی کنند چون با وجود پرسپولیس و استقلال و سپاهان هیچ شانسی برای قهرمانی ندارند. شما رئیس فدراسیون فوتبال بشید تمام مسابقات لیگ و جام حذفی رو کنسل میکنید میگین تیم ها با خودشون رقابت کنند. وجود سپاهان باعث شده پرسپولیس اینقدر قوی بشه. نه رقابت با خودش.

خود خدا میگه در کارهای خیر با هم مسابقه بدهید و سبقت بگیرید خود خدا بهشت رو با هیجان توصیف کرده در قرآنش تا ما انگیزه داشته باشیم.

داداش جان عرض کردم که مقایسه فوتبال با پاکی چندان نمی تونه مقایسه درست و کاملی باشه.
شاید از نظر رقابتی و هیجانی شباهت هایی با هم داشته باشند ولی تفاوت های مهمی هم دارند.
در فوتبال یا ورزش های قهرمانی، ذاتاً همه با هم مسابقه میدن و رقابت می کنند.
یکی الزاماً باید بازنده بشه تا اون یکی بتونه برنده بشه و جام رو ببره.

در حالی که در پاکی همه می تونند برنده باشند.
شرط برنده شدن اینه که بتونند بر شیطان و هوای نفسشون و همین طور مشکلات و موانعشون غلبه کنند و اسیر شهوت نشن، بلکه شهوت و قوای خودشون و زندگیشون رو تحت کنترل بگیرند 128fs318181

در اسلام سبقتی که وجود داره برای رسیدن به خوبی هاست و اینکه هر کدوم از انسان ها بتونند در اعمال نیک و کمک به دیگران از هم سبقت بگیرند.
ولی در ورزش و فوتبال سبقت گرفتن برای بازنده کردن دیگران و برنده کردن تیم خودشون هست.

(1401 اسفند 7، 10:57)يا ماه بني هاشم نوشته است: مسابقه داریم تا مسابقه اگه درست برگزار بشه نتیجه میدهد. اجباری که نیست هر کی اهلشه میاد. نتیجه هم نداد ما تسلیم شما میشیم. ما فقط داریم راهکار میدیم برای سرزنده کردن کانون و تست سه ماهه گرفتن . وظیفه ما بود نظر بدهیم و کمکی  از دستمان برمیاید بگویم.

واقعا؟ خوب تاپیک مسابقه رو بهم دسترسی بدهید تا یه طرح بدهم اولش تو کار گروه سرو میفرستم اگه تایید کردید میذاریم تاپیک خودش.

داداش جان بابت قبول زحمت برای مسابقه رمضان خیلی ممنونم ازت 302
ان شاء الله برای خودت و کانونی ها پر خیر و برکت باشه.
تاپیک رمضان دسترسی خاصی نداره.
شما با توجه به سرپرستی گروه سرو به کارگاه گروه ها دسترسی داری. می تونی مواردی که در نظر داری رو در این لینک قرار بدی.

فرض کن تا حالا تاپیک مسابقه رمضان وجود نداشته و می خوای از اول طرح جدیدی رو در نظر بگیری و اجرا کنی.
ممنون میشم محبت کنی و مسابقه رمضان رو به صورت آزمایشی با طرح خودت برگزار کنی.
بعداً می تونیم راجع به طرج های دیگه فکر کنیم 128fs318181

(1401 اسفند 7، 10:57)يا ماه بني هاشم نوشته است: من میز گرد قبلی شرکت نکردم. اینکه خانم ها و اقایون باید حرف های خودمونی و خصوصیشونو در تاپیک مجزا بزنند و دوستی شکل نگیره بین جنس مخالف یه بحثه. اینکه رقابت و هیجان انگیز کردن کانون با تعداد افراد شرکت کننده زیاد انجام بشه یه بحثه. اگه تعداد زیاد بود نمیگفتم سه گروه با هم باشن. ولی خیلی خلوته. بعدشم همه تاپیک ها خانم ها و اقایون کنار همند. چه اشکالی داره مسابقات هم با هم باشن. همین الانشم مسابقه های مناسبتی کنارهم اعلام وضعیت میکنند.

تاپیک های ترک خودارضایی با توجه به نیاز به راهنمایی ها و کمک های ویژه‌ی هر کدوم از خانم ها و آقایون، باید جدا باشه.
اما خب برای سایر تاپیک ها که مبتنی بر اعلام وضعیت هست، تا الان نیاز به جداسازی نبوده.

(1401 اسفند 7، 10:57)يا ماه بني هاشم نوشته است: خواهش میکنم موفق باشید. داداش جان امیدوارم ناراحت نشده باشی از صحبتام. فقط خواستم نظرمو بدهم و کمکی کرده باشم. بازم میگم کانون به همین شکلی که الان هست هم بهتر از هیچیه و ما راضیم به رضای خدا. من خودم بعضی وقتا حال و حوصله اومدن کانون رو ندارم و ممکنه رو مد افسردگی بیافتم و هیچ مسابقه ای رو شرکت نکنم. بعضی وقتام ممکنه شاد باشم و پایه همه جور فعالیتی باشم. ادم مود به مود میشه. بعضی وقتا دلم میخواد برم غیبت طولانی و سه ماه به کانون سر نزنم. بعضی وقتام دلم تنگ میشه زود به زود چک میکنم. ولی به حرفایی که زدم فکر کن. با ذهن باز با مسائل روبرو شو.
موفق باشی یا علی 302

خواهش می کنم. ممنونم از صحبت هایی که مطرح کردی 302
مدیران هم همین طور داداش جان. خیلی وقت ها حوصله و توانی که باید برای انجام کارهای کانون داشته باشند رو ندارند 53258zu2qvp1d9v
به هر حال بایستی کانون و شرایط مدیریت رو بیشتر درک کنیم و سعی کنیم بیشتر و بهتر از همیشه در گروه ها فعال باشیم و به سایر هم‌گروهی ها کمک کنیم 128fs318181

سلامت و موفق باشی Khansariha (18)
یا علی
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
(1401 اسفند 7، 3:18)*بنده پاک* نوشته است: ممنون که جواب دادین
من دونه دونه جواب نمیدم چون طولانی میشه وگرنه همه را خواندم

خواهش می کنم.
ممنون که توجه کردید.

(1401 اسفند 7، 3:18)*بنده پاک* نوشته است: یه سوال دارم شما دقیقا الان از کانون چه انتظاری دارین؟
انتظار دارین شلوغ تر باشه؟

قانونش خیلی ساده است
اگر انتظار دارین همه قانونمند باشن باید انتظار یه کانون خلوت و بی روح  را داشته باشین
اگر یه سری از قانون ها را کم اهمیت تر بدونین و اجازه فعالیت بیشتر و مطابق دل کاربرا بدین کانون شلوغ تر و پر شورتری دارین
تصمیم با خودتونه که چه کانونی را داشته باشین

اتفاقاً آقا آرمین در میزگرد سال گذشته به این موضوع ها به صورت کامل و مفصل پاسخ دادند.

بنده هم توضیح مختصری عرض می کنم.
اگر قانون نباشه، هیچ چیز سر جای خودش قرار نمی گیره و اصطلاحاً سنگ روی سنگ بند نمیشه.
شما در هر جای دنیا و در طول تاریخ هم که نگاه کنید، هر محیط و جامعه ای که قانونمندی رو زیر پا گذاشت، دچار انحطاط و فساد و فروپاشی شد.
یکی از دلایل مهم ماندگاری کانون، قانونمداری این محیط هست.

ما انتظار داریم که کاربران در این محیط سالم و امن، بتونند فعالیت کنند و برای رشد خودشون تلاش کنند.
و ضمناً نسبت به دیگر اعضا هم مسئولیت پذیر باشند تا این محیط بتونه فعال و پویا باقی بمونه و سایر انسان هایی که نیازمند این محیط هستند هم بتونند به کانون بیان و از این محیط بهره مند بشن.

اگر هر کاربر بخواد مطابق دل خودش فعالیت کنه و قوانین رو زیر پا بذاره، دیگه کانونی باقی نمی مونه که بخوایم درباره اش صحبت کنیم.

(1401 اسفند 7، 3:18)*بنده پاک* نوشته است: مثال میزنم من الان خودم سرپرست ز نیرو هستم. جرئت نمیکنم یه پست بزنم از بچه ها بپرسم چیکار کنیم مسابقه بذاریم نذازیم؟ چه کنیم؟ 
میگم الان پست میزنم یکی گزارش میکنه اسپم میشه بعد پشتش چند نفر دیگه هی میان جواب سوال منو بدن بازم اونا میشه اسپم بعد میشه دردسر.چرا چون ممکنه تو پست هایی که زده میشه کسی اعلام وضعیت نکنه 

ما آدمیم احساسات داریم حرف داریم. دلمون میخواد حرف بزینم. اگر قرار باشه هر بار که میخوایم حرف بزینم ببینیم اسپم هست یا نه میشه چیزی که الان هست. کلی پست نوشته و ارسال نشده

برگزاری نظرسنجی در تاپیک ورزشی و صحبت در مورد چگونگی برگزاری مسابقه ورزشی در تاپیک ورزشی، اسپم محسوب نمیشه.
اسپم جایی هست که پست های نامربوط ارسال بشه یا مثلاً کسی بخواد با حرفای بی ربط نظم تاپیک رو به هم بزنه یا دنبال درگیری باشه.

و این مسئولیت سرپرست هر تاپیک هست که بتونه صحبت هایی که در تاپیک مطرح میشه رو به درستی مدیریت کنه تا خدای نکرده شاهد بی نظمی و دعوا و درگیری بین اعضا نباشیم.

(1401 اسفند 7، 3:18)*بنده پاک* نوشته است: ببخشید ولی بنظرم روشتون برای رد و بدل ایمیل هم اشتباهه. 
این روشی که شما توضیح دادین خودش باعث و بانی خلوتی کانونه. هر کی دوست داشته با هر کی بیشتر باشه ایمیلشو داره و خارج از کانون با همن. پس دیگه اصلا بیان کانون چیکار؟
ببخشید ولی از نظر من این قانون خیلی مهمه. اون انجمنی هم که قبلا توش عضو بودم و متاسفانه از بین رفت دقیقا همین روش را برای رد و بدل ایمیل داشتن.
من خودم تو انجمن قبلی بخاطر این رد وبدل ایمیل آسیب زیادی دیدم. اوضاع بدتر وقتیه که یکی ایمیل چند نفر را داره و میخواد حالا بین همه ارتباط برقرار کنه قشنگ برای خودشون یه گروه دوستی جدا درست میکنن. در حالی که میتونستن تو همین کانون و همینجا گروهشون را درست کنن.

رد و بدل کردن ایمیل ها توسط مدیران ارشد، در این چند سال اخیر کم اتفاق افتاده.
با این حال به نظرم نتیجه اش برعکس بوده.
تجربه گروه هایی که 2 سال قبل در پیام رسان های خارج کانون داشتیم، نشون داد کسانی که بیرون کانون در ارتباط بودند، به بهانه اینکه دوست کانونی هستند سعی می کردند بیشتر از قبل در کانون حضور پیدا کنند.
و شاید فقط در بعضی موارد اورژانسی در بیرون کانون از هم کمک می گرفتند.

گروه های مستقلی که بعضی اعضا در بیرون کانون درست می کردند هم مربوط به سال های نسبتاً دور هست.
البته اون گروه ها هم دوام زیادی نداشته. چون این طور گروه های خارج از کانون، نمی تونه جایگزین کانون و امکاناتش باشه.

با این حال همون طور که در صحبت های قبلی عرض کردم، تاکید ما همواره بر فعالیت در داخل کانون بوده.

(1401 اسفند 7، 3:18)*بنده پاک* نوشته است: از میز گرد قبلی حرف زدین. من قبلا گفتم بازم میگن . من نمیتونم چیزی که دارم با چشمای خودم میبینم و نادیده بگیرم. سری قبل یه گزارش زدم و مشکلی را دیدم و گفتم که همش چند روز بعدش اثرش دیده شد
گفتین از رو دشمنی گزارش زدم. ولی من حقیقت را گفتم. شاید بد گفتم. ولی حرفم این بود مهمه کی و کدوم مدیر و با چه سن و چه شخصیتی تذکر میده. تذکر دادن کار هر مدیری نیست چیز مهمیه
الان هم هر چی گفتم از رو دیده هام بود. هر مشکلی را دیدم گفتم.

یه جوری حرف زدین انگار یه تنه محکومم به رفتن مدیرهایی که سر میزگرد قبلی رفتن. دیگه نمیدونم. خدا خودش قضاوت کنه. من کم حرف نشنیدم. کم هم آسیب ندیدم. ولی برای یه هدف بزرگتر موندم. اگر نرفتم دلیلش این نیست که آسیب ندیدم. 
حالا هم دیگه تو این میزگرد حرفی ندارم. آخرین پستمه. نه به خاطر این حرفا.  
بخاطر اینکه بازم اختلاف نظر زیادی را بین نظر خودم و روندی که مدیریت انتخاب کرده میبینم. 
من تموم سعی ام را کردم خیلی واضح توضیح بدم که چرا کانون خلوته و کسی پست نمیزنه. چرا کلی مهمان داره که نمیخوان آنلاین بشن و یه کلام حرف بزنن.
با اینکه دونه دونه علت های این پست را جواب دادین. ولی من بازم بنظرم علت هایی که گفتم درسته. و خیلی هاش اگر رفع بشه کانون هم شلوغ میشه

شما ابتدا صحبت هایی که در میزگرد قبلی هم مطرح کرده بودید و آقا آرمین به صورت کامل پاسخ داده بودند رو در میزگرد فعلی که موضوعش ارتباطی به میزگرد سال قبل نداشت، مطرح کردید.
بنده فقط عرض کردم به میزگرد سال گذشته مراجعه بفرمایید 53258zu2qvp1d9v

اما یه سری توضیحات رو به صورت مختصر عرض می کنم.
مدیران هم طبق اون چه که مشاهده می کنند، عمل می کنند.

پارسال مدیران مختلف با بیان های مختلف توضیح دادند که مدیر هر بخش کانون مسئولیت داره که از ایجاد بی نظمی و بی قانونی در بخشی که تحت مدیریت داره، جلوگیری کنه.
و مسئولیت داره به کاربری که ایجاد بی نظمی و بی قانونی می کنه تذکر بده.
حالا این بی نظمی می تونه اسپم باشه، دعوا و درگیری باشه، پست های نامربوط باشه، رفتاری خلاف قوانین مندرج در پست اول تاپیک ها باشه و یا هر فعالیت دیگه که مخرب باشه.

نه فقط مسئولیت مدیران، بلکه مسئولیت سرپرست ها هم این هست که در تاپیکی که سرپرست اون هستند از ایجاد بی نظمی و بی قانونی جلوگیری کنند و به کاربرانی که قوانین رو رعایت نمی کنند تذکر بدن.

ضمناً گفتید:

(1401 اسفند 7، 3:18)*بنده پاک* نوشته است: ولی حرفم این بود مهمه کی و کدوم مدیر و با چه سن و چه شخصیتی تذکر میده. تذکر دادن کار هر مدیری نیست چیز مهمیه

فکر نمی کنید صحبتتون بی احترامی به شخصیت و تجربه یک مدیر باشه؟
یک مدیر که داره از وقت زندگی خودش می زنه تا حال بقیه رو خوب کنه و حتی حاضر میشه حال بد خودش رو هم مخفی کنه ولی کسی رو ناراحت نکنه، انصاف هست که به خاطر انجام مسئولیتش در راستای اجرای نظم و جلوگیری از دلخوری ها، به شخصیتش بی احترامی بشه؟

برای همین بود که عرض کردم، باید مراقب نوع کلمات و صحبت هایی که مطرح می کنیم باشیم.
تا باعث نشیم مدیران فعال قید فعالیت در کانون رو بزنند و الان میزگرد بذاریم که چرا فعالیت ها کم شده 53258zu2qvp1d9v

بله خدا در قیامت، قضاوت خواهد کرد.
البته قضاوت فقط مختص خدا نیست، بلکه وجدان های بیدار و ذهن های آگاه و هدایت شده توسط خدا هم می تونند در این دنیا قضاوت کنند.

(1401 اسفند 7، 3:18)*بنده پاک* نوشته است: از من کاربر انتظار دارین بیشتر فعالیت کنم و به پست دوستام اهمیت بدم و مشارکت کنم برای شلوغ تر شدن کانون. چشم. من در حد توانم انجامش میدم
الانم شروع کردم تو تاپیک های روزانه های قرآنی و مکتبخونه اعلام وضعیت میکنم
از وقتی گفتین دارم سعی میکنم سراغ هر تاپیکی میرم پست هاشو سپاس بزنم 
امیدوارم تاثیر بذاره و اوضاع را بهتر کنه. اگر راه حل دیگه ای هم هست بگین انشالله که هممون اجراییش کنیم و کانون بهتر بشه.

برای شما و تیم مدیریت هم آرزوی موفقیت میکنم. انشالله همیشه موفق و سربلند باشین.

خیلی متشکرم از شما که صحبت های بنده رو درک می کنید و با فعالیت های خوب و مفیدتون در کانون، به فعال و پویا شدن این محیط کمک می کنید 302
از شما بابت مشارکت در میزگرد و دعای خیرتون، متشکرم 302
ان شاء الله موفق و پیروز باشید.
(1401 اسفند 9، 1:44)Denira نوشته است: سلام وقت بخیر
اولا باید بگم خیلی خوشحالم از اینکه همچین اکیپی پیدا کردم برای ترک این گناه و همین که بدونم یه عده تو شرایط مشابه به خودم دارن با این گناه مقابله میکنن ارزشمنده برام و بهم انگیزه و حس رقابت میده
این تا اینجا

سلام و عرض ادب
وقت شما هم به خیر باشه.

بابت اینکه حس های خوبتون رو با ما در میان گذاشتید و همچنین بابت مشارکتتون در میزگرد خیلی متشکرم 302
ما هم خیلی خوشحالیم که شما رو در جمع کانونی ها می بینیم.
ان شاء الله با حضور و فعالیت های خوب و مفیدتون، بهترین بهره ها رو ببرید و بهترین ها اثرگذاری ها رو بر جای بذارید 128fs318181

(1401 اسفند 9، 1:44)Denira نوشته است: ولی ارتباط گرفتن با این بستر برای ی جوون دهه هشتادی راحت نیست مثل شبکه ها و گروه های اجتماعی دیگه

پیام گذاشتن پیدا کردم جواب پیامام تو گروه سخته 
میام داخل گروه همش متنهای طولانی برا خوندن هست
عکس و ودیو نیست 
در کل کار با این سایت شاید برای جوون ۱۵ سال پیش جذاب بوده باشه ولی برای جون دهه۸۰ نیست 
 توی شبکه های اجتماعی میشه راحتتر ارتباط گرفت و در دسترس تر بود از لحاظ کامنت، دایرکت، پست ، استوری (مثلا گزارش روزانه) و چیزای دیگه 

ولی کسی که بخواد ترک کنه و عزمشو به همین سایت و این مشکلاتم راضی میشه

بله این نکته مهمی هست که بتونیم دسترسی به امکانات کانون رو تا جایی که بشه، راحت‌تر کنیم.

بد نیست این رو هم عرض کنم که اگر کانونِ الان رو با کانونِ 10 سال قبل مقایسه کنیم، می بینیم که دسترسی به کانون خیلی بهتر شده.
شبکه های اجتماعی که سرعت بالایی دارند و دسترسی راحت‌تری رو در اختیار مخاطب قرار میدن باعث شده سرعت بالای کانون به چشم نیاد.

اون موقع هایی که بنده یا اعضای اولیه کانون اینترنت داشتیم، مثل الان اینترنت های همراه در اختیار نبود.
فقط با سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ می شد به اینترنت وصل شد.

تازه اینترنت های پر سرعت هم وجود نداشت. بلکه با dial up وصل می شدیم.
یادمه مثلاً یک سایت ساده رو بعد 15 تا 20 دقیقه یا شاید بیشتر باز می کرد. سرعت دانلود که دیگه خیلی پایین تر بود.
تنوع سایت ها و انواع و اقسام برنامه های اینترنتی هم مثل الان نبود و بسیار محدود بود.

شما تصور کنید که مدیران اولیه کانون با این امکانات محدود تونستند کانون رو تاسیس کنند و از اینکه سرعت نت پایین بوده ناامید نشدند.

به هر حال قبول دارم که قالب کانون برای کار با گوشی همراه، یه مقدار سخت هست.
اما این نکته رو در نظر بگیریم که اگر به دنبال کسب پاکی و رسیدن به هدف های مهم زندگیمون باشیم، این مقدار سختی برامون به چشم نمیاد 128fs318181

خیلی وقت ها، سختی های بیشتری رو برای کارهای دیگه ای تحمل می کنیم و زمان های زیادی از زندگی مون رو صرف کارهای دیگه ای می کنیم.
ولی اگر واقعیت رو نگاه کنیم شاید خیلی از این کارها، کارهایی بیهوده و بدون خروجی مثبتی برای حال و آینده و آخرتمون باشه 53258zu2qvp1d9v

(1401 اسفند 9، 1:44)Denira نوشته است: درکل گروهی غیر این مجموعه ارزشمند تو ایران سراغ ندارم

و از این همه دغدغه مندی مسئولین گروه و مدیران تشکر میکنم شاید اگه شما مسئولی چیزی تو ایران به ظاهر اسلامی بودین کشورمون جای قشنگتری میشد

ممنون از همه زحمات و همت بی وقفه شما
ممنون از اینکه وقت کذاشتید و متن خوندید
باتشکر از عنایت و توجه شما

زنده باشید، لطف دارید 302
البته سایت های خوب دیگه ای هم وجود داره که در این زمینه فعالیت می کنند، اما متاسفانه تعداد سایت ها و محیط های ترک گناه واقعاً خیلی کم هست.

ان شاء الله هر کدوم از ما چه به عنوان کاربر عادی، چه به عنوان سرپرست و چه به عنوان مدیر بتونیم به مسئولیت های خودمون به درستی عمل کنیم تا شاهد پیشرفت روزافزون کانون و کانونی ها باشیم.
بابت لطف و محبت شما و صحبت های خوبتون خیلی متشکرم 302
ان شاء الله موفق و پیروز باشید.
(1401 اسفند 9، 11:42)New fighter نوشته است: سلام دوستان خسته نباشید وقتتون بخیر یه پیشنهادی که دارم برای بهبود وضعیت کانون و موضوع سرپرستی اینکه برای انتخاب سرپرست یه دوره ازمایشی کوتاه مدت درنظر بگیرید و به کسی که قراره سرپرست بشه اعلام کنید که ما این دوره ازمایشی را برای این گذاشتیم که هم ببینیم شما به خوبی میتونی از پس مسئولیت که قراره بهت بدیم برمیایی ؟و هم اینکه خودت یه بررسی بکنی ببینی با وظایفی که این مسئولیتی که قراره بهت سپرده بشه میتونی کنار بیای یا نه Khansariha (18)

سلام به شما نیوفایتر جان Khansariha (18)
سلامت باشی.
خیلی ممنونم که در میزگرد مشارکت کردی و پیشنهاد خوبت رو مطرح کردی 302

بله پیشنهاد خیلی خوبیه و می تونیم از سرپرستی های موقت هم استفاده کنیم تا بتونیم وضعیت فعالیت اون سرپرست و علاقه خودش به ادامه همکاری رو بهتر بسنجیم 49-2

(1401 اسفند 10، 0:25)Töprak نوشته است: سلام 53
بزرگ ترین مشکل امروز جامعه ما نا امیدیه که از طریق رسانه و فضای مجازی خصوصا اینستاگرام داره به جامعه ما القا میشه که قطعا به کانون هم تسری پیدا کرده.
یاس و نا امیدی جامعه رو دار فرا میگیره
محتوا و مضمون فیلم هامون مشکلات، آهنگ هامون غمگین،  احساسات و عواطفمون  غم وانده و یاس و نا امیدیی.
دو یا چند نفر که پیش هم قرار میگیرن عمده صحبت هاشون درباره مشکلات، کمبود ها، گرونی و ... و خیلی چیزای منفیه دیگس.
خیلی واقعا براشون مشکلات و گرفتاری معنایی نداره اما یاد گرفتن مدام حرف های منفی بزنن اما نمیدونن که با این حرفا فقط ته دل اونایی که واقعا گرفتارن و زیر بار فشار مشکلات در حال له شدن هستن رو دارن خالی می کنن.

کاش بجای گله از تاریکی شمعی برافروزیم.

من واقعا گرفتارم و خیلی وقت فعالیت تو کانون ندارم و خیلی مواقع از خواب و استراحتم میزنم و میام کانون تا چند تا پست بخونم، پست بزنم.

کانون یه معجزس اما معجزه نمی کنه، این ماییم که باید با قرار گرفتن تو مسیر پاکی و با تلاش مجعزه رو تو پاکی برای خودمون رقم بزنیم.
من سالها پیش تو اوج نا امیدی با کانون آشنا شدم، خیلی کمکم کرد. من به کانون و اعضاش مدیونم و حداقل کاری که میتونم بکنم همین  حضور هرچند اندکِ.

به قول سنا بانو ما در قبال خیلی چیزا مسئولیم، واقعا همینطوره والا فرق انسان با حیوان چیه.

کاش بجای یا بهتره بگم کنار این همه وقتی که صرف کار های بیهوده مثل تماشای کلیپ های بی محتوای اینستاگرام و خیلی کار بیهوده دیگه میکنیم یه چند دقیقه برای کانون وقت بزاریم، برای خانواده وقت بزاریم، برای چند خط مطالعه وقت بزاریم.

برای امتحان هم که شده چند روز از اینستاگرام استفاده نکنید تا تأثیرشو تو پاکی و بهتر شدن حالتون ببینید.

سلام داداش جان
بابت مشارکت در میزگرد و صحبت های خوبی که مطرح کردی، خیلی ممنونم ازت Khansariha (18)

بله کاملاً درسته.
ای کاش بتونیم از روزمرگی ها و غم و غصه هایی که خیلی از اون ها بی فایده هست فاصله بگیریم و بتونیم وقت بیشتری رو برای خودسازی و حل مشکلاتمون صرف کنیم.
خیلی اوقات با کم کردن مثلاً 20 دقیقه از فعالیت هامون در شبکه های اجتماعی می تونیم از اون وقت در کانون و برای کمک به خودمون و هم‌مسیرهامون استفاده کنیم 49-2
خدا خیرت بده داداش جان که این نکات مهم رو با ما در میون گذاشتی 302
(1401 اسفند 10، 12:09)يا ماه بني هاشم نوشته است: سلام به همه دوستان 303

یه نکته خیلی مهم به ذهنم رسید گفتم بگم Khansariha (58)

به نظر بنده ما دو نوع وسوسه داریم

یه نوعش اینجوریه که ما دعوت میشویم به سمت مقدمات خ.ا . مثلا شیطان میاد تو گوشمان میخونه آقای یا ماه بنی هاشم بفرمایید ازین طرف استدعا میکنم از این سایت بازدید کنید خواهش میکنم این کلیپ رو تماشا کنید.

پس مورد اول این شد که خیلی با لطافت و ارووم ادم رو دعوت میکنه به سمت چی؟ به سمت مقدمات خ.ا که دو حالت داره یا شما هم با مهربانی و لطافت میگی خیلی ممنون لطف دارید شما بهترین هستید ولی فعلا مزاحم نمیشوم و وسوسه رو رد میکنی. یا اینکه فریبشو میخوری و میافتی تو باتلاق و...

نوع دومش اینه که وسوسه شمارو هل میده. یعنی قشنگ حس میکنی کنترل نداری و یه نیرویی داره هلت میده به سمت مقدمات و خ.ا.
در این صورت یا با سر میری به سمتش و لغزشت حتمیه یا اینکه با یه انرژی زیاد مشت محکمو میزنی تو گوش وسوسه مثلا لپتاب رو خاموش میکنی میری اب سرد میخوری و قدم میزنی ...این میشه یه حرکت قوی و مثل مشت زدن در بینی وسوسه میمونه.

خوب این تا اینجا

یه روش مدیریت ژاپنی وجود داره به اسم پوکایوکه
این روش میگه اگه بخواد اتفاق D رخ بدهد باید پیش نیازش که  C هست رخ بدهد. اگه بخواد  C رخ بدهد باید پیش نیازش که  B هست رخ بدهد و ...
بعد با جلوگیری از رخ دادن اتفاق  A کاری میکنه که احتمال رخ دادن  D صفر بشه. صفر صفر صفر

مثلا برای خ.ا اگه همچین کاری کنه به جایی میرسه که احتمال خ.ا صفر صفر صفر بشه. چراااا؟ چون مقدماتش رو نمیذاره به هیییچ عنوان اتفاق بیافته.

ما در کانون داریم چیکار میکنیم؟ کانون فعلی منظورمه.
کانون فعلی بچه ها رو دعوت کرده به اعلام وضعیت و شرکت در تاپیک های مختلف و رقابت با خود. چیکار کرده؟ دعوت کرده

ما باید دوتا کار انجام بدیم
یکی اینکه نه تنها دعوت کنیم بلکه قسمتی در کانون داشته باشیم که ما رو هل بدهد با انرژی زیاد به سمت حفظ اتفاق  A و B که ما مجبور شویم  A و B  رو که مقدمات و پیش نیاز خ.ا هست رو انجام ندهیم.

نه فقط دعوت بشیم.
وقتی وسوسه دو نوعه. کانون هم باید دو نوع کار کنه. یه قسمت دعوت . یه قسمت هل و اجبار. قسمت هل و اجبار باید اختیاری باشه هر کی میخواد بیاد.

کار دوم چیه
کار دوم اینه که کانون بره به سمت لایه های قبل تر  A و  B  و حتی برای هر شخصی این لایه ها و پیش نیاز ها ممکنه فرق داشته باشه باید کشف بشه .

با این دوتا کار چه اتفاقی رخ میده؟

اولا که احتمال خ.ا برای هر شخصی به صفر میرسه یا نزدیک به صفر میشه یعنی بازدهی وحشتناک زیاد ترک

دوما هر شخصی هل داده میشه به سمت کنترل پیش نیاز ها.

حالا هل دادن یعنی چی؟
هل دادن یعنی فشار
یعنی اجبار
یعنی ما طرف رو ببندیم به تخت تا ترک کنه
دعوت تنها نباشه
یعنی یه قسمتی در کانون باشه که هرکی عضو میشه به انجام یه سری کار اجبار بشه. درسته در پست های قبلی گفتم اجبار و قانون اجباری گذاشتن یکم بی معنی است چون برای کسی که انجام نمیدهد تنبیهی نمیتونیم (اخطار و اعتبار منفی )بذاریم. ولی بازم میشه اجبار رو و این هل دادن رو اجرا کرد.

ما باید هر کی میخواد رو به تخت ببندیم تا ترک کنه. یعنی بگیم اعلام وضعیت روزانه واجبه. بخوایم طرف هر روز اعلام وضعیت کنه. رفتن به اورژانس واجبه. اورژانس اگه اجباری میشد 90 درصد لغزش ها کمتر میشد ولی اورژانس کانون خیلی خیلی خلوته. چون حالت دعوت داره.

کانون فعلی مثل کمپ ترک اعتیادی میمونه که داخل کمپ مواد رایگان در اختیار ادم میذارند (نه اینکه محتوای بدی باشه اینجا مثلا همین  اینترنت) و میگن اقا شما رو دعوت میکنیم به ترک. واقعا همچین چیزیه. در صورتی که کانون میتونه حتی به شکل مجازی به یه کمپ ترک واقعی نزدیک بشه.

یه تاپیک ترک داشتیه باشیم که طرف واردش میشه مجبور بشه و ازش خواسته بشه روزانه هم کنترل نگاه هم ذهن وهم دست هم تمام پیش نیاز هایی که ممکنه شخصی باشه رو اعلام وضعیت کنه. هرکی لغزش میکنه اول سبزه بعد وضعیتش زرد میشه بعد نارنجی بعد قرمز...ما باید با رصد روزانه و حتی ساعتی نذاریم نارنجی بشه . تا زرد شد برش گردونیم به سبز.

پس دو موضوع شد.
یک تمرکز رو از خ.ا برداریم و به لایه های قبلی و پیش نیازش بریم. (مثلا تاپیک کنترل ذهن و نگاه باید خیلی شلوغ بشه)
و
دو یه قسمت به کانون اضافه بشه که حالت هل دادن و فشار و اجبار داشته باشه. ( این قسمت اختیاریه هرکی اومده کانون ترک کنه میاد هرکی استرسیه و نمیخواد ترک نمیاد)

اینجوری بازدهی سایت در ترک خیلی خیلی میره بالا.
برای اجبارشم میشه یه فکرایی کرد و یه تنبیه هایی در نظر گرفت.
حالا خود مسابقات میتونه تا حدی نقش هل دادن داشته باشه. وقتی 20 نفر ذهنشونو کنترل میکنند و اعلام میکنند نفر 21 هم هم هل داده میشه که اینکارو کنه.

خوشحال میشوم نظر دوستان را درمورد این دو مورد بشنوم. Khansariha (18)

سلام داداش جان
خیلی ممنون که موضوعات رو توضیح دادی 302

قبول دارم که اجبار در کارها و برنامه هایی که برای اصلاح سبک زندگی هست، نقش مهم و تعیین کننده ای در ثبات اون برنامه داره.
اما کانون فعلی همین الان هم اجبار داره.

مثلاً کسی که در تاپیک کنترل نگاه و ذهن فعالیت داره اگر نتونه حد نصاب امتیازها رو به دست بیاره، نه اعتبار کسب می کنه و نه مدال.
در گروه ها هم همین طوره. اگر کسی حد نصاب های پاکی رو به دست نیاره، اعتبار و خط امتیاز به دست نمیاره.
در سایر تاپیک ها هم همین روند جریان داره.

قوانین کانون هم که اجباری هست و همه ملزم به رعایت هستند.
دیگه بیشتر از این فکر نکنم بشه کسی رو اجبار کرد.

ما، کانونی ها رو به برنامه ریزی و هدف گذاری برای پاکی و کل زندگیشون دعوت می کنیم.
اگر کسی برنامه ریزی داشته باشه، خب مشخصاً طبق برنامه هاش پیش میره. دیگه نیاز به این نیست که اجبار خاصی براش قرار بدیم.
کسی هم که نخواد برنامه ریزی کنه، در تاپیک ها فعالیت نخواهد کرد و جایزه ای به دست نمیاره و زندگیش هم سر و سامان پیدا نمی کنه.

اما در مورد اینکه تمرکز خودمون رو بر پیش نیازهای پاکی و لایه های قبل تر قرار بدیم، صحبت درستی هست.
باید روی این موضوع بیشتر کار کنیم. همه کانونی ها به این موضوع باید بیشتر اهمیت بدن.
البته تا جایی که تونستیم چه در ترک قدم به قدم و چه در گروه ها، بارها به کاربران گفتیم که عوامل خودارضایی رو شناسایی کنند و در پی رفع موانع پاکی باشند.

(1401 اسفند 14، 22:41)يا ماه بني هاشم نوشته است: بعضی  از دوستان مخصوصا اوناییکه به فوتبال علاقه ای ندارند شاید پیش خودشون بگن چه قدر ما همه چیزو با فوتبال و مسابقات ورزشی مقایسه میکنیم. و شاید این نوع مقایسه رو درست ندونند. همونطور که آرمین میگفت پاکی مقوله ای هست که رقابت ممکنه اثر منفی درش داشته باشه.

اولا که پرطرفدارترین رشته ورزشی چیه؟ فوتباله
پرهیجان ترین و پر تماشاترین بازی هاشم مسابقات جام جهانی و مسابقات لیگ قهرمانان اروپا هست.

پس فوتبال یه چیزی داره که اینقدر پر طرفداره.
چی داره؟
هیجان/ عشق/ امید به پیروزی/ تغییر برنده در اخرین دقایق/ هیجان / هیجان/ هیجان

نمیدونم آرمین چرا اینجوری فکر میکرد که پاکی رو نباید رقابتی کرد. البته میدونم . بیشترش به خاطر حس بد نفر اخر بود. اینکه اونی که اخر میشه ضربه روحی بدی میخوره.

به نظر شما تیم استقلال اگه بهش بگن شما فصل بعدی به جای بازی در لیگ ایران به لیگ انگلیس برو و در این لیگ فوق العاده سطح بالا بازی کن. به نظرتون قبول نمیکنه؟ به نظرتون بازیکن های استقلال با شنیدن این خبر ذوق مرگ میشن یا در افسردگی محض فرو میروند؟؟

خوب بهش فکر کنید بعد حتما حتما پاسخ بدید. خواهش میکنم نظرتو بگو هرکی که هستی.

بازیکن ها و مدیریت استقلال و کادر فنی و ... ازین خبر خوشحال نمیشن؟ افتخار نمیکنن؟ اونا نمیدونن چه فرصت بینظیری برای تقویتشون فراهم میشه. برای قوی شدنشون. اونا میدونن احتمال خیلی زیاد تیم اخر میشن. و احتمال قهرمانیشون نزدیک صفره. ولی با این وجود به خودشون میبالند و خودشون رو از تیم های ایرانی خیلی بالاتر میدونن. یعنی قهرمانی لیگ ایرانو به اخر شدن در لیگ انگلیس ترجیح نمیدهند.

چرا؟
چون قوی تر میشن. خیلی تاثیر مثبت داره روی عملکرد و بازی بهترشون. اونا دیگه استقلال قبلی نیستند. ایا از شکست های متوالی سرخورده میشن. ارزو میکنن به لیگ ایران برگردند. به نظر منکه حتی 20 سالم اخر بشن ارزو نمیکنن به لیگ ایران برگردند.

این مثالی بود از اینکه میگین یه فرد ضعیف در کانون نباید با یه فرد قوی مسابقه بدهد. و باید با خودش مسابقه بدهد.
درسته فرق وجود داره بین فوتبال و پاکی.

من برای همین گفتم مسابقه پاکی جدا از مسابقه خوبی ها باشه.
مسابقه خوبی ها دیگه چه مشکلی داره که اونم مخالفت میکنن بعضی ها.

اونم حتما به همین دلیل که نفر اخر افسردگی میگیره و نابود میشه؟؟؟ واقعا افسردگی میگیره؟؟ یا قوی تر میشه؟؟

داداش جان رقابت در پاکی تا یک جایی خوب هست ولی کافی نیست.
نظر شما اینه که رقابت های پاکی می تونه باعث ایجاد پاکی های بلند مدت بشه و فرد رو امیدوار به ادامه مسیر و حتی پاکی دائمی کنه.
ولی چه تضمینی وجود داره که فرد به پاکی دائمی برسه؟

با مسابقات پلکانی و رقابتی کردن پاکی بین اعضا، ذهن کاربر ناخودآگاه شرطی میشه و در جمع سایر اعضا و همگام با دیگران می خواد پیش بره در حالی که زندگی هر شخص متفاوت با دیگری هست.

باید به این نکته توجه داشت که هدف همه ما از عضویت در کانون و جمع شدنمون دور هم این هست که به صورت شخصی در سبک زندگی و مسیر پاکی خودمون تلاش کنیم تا به صورت مستقل از دیگران پیشرفت کنیم و جلو بریم.
اگر پاکی رقابتی بشه چند نفر می تونند به افتخارات برسند؟

با این رقابت و مسابقات مرحله ای، وضعیت مثل بازی مار و پله میشه و چرخه ای به وجود میاد که فرد بالا میره و پیشرفت می کنه ولی در یک موقعیتی که نمی تونه اوضاع رو مدیریت کنه لغزش می کنه.
چرا؟ چون یاد نگرفته که چه طور باید به دنبال کسب پاکی باشه.
یاد نگرفته برای زندگیش هدف داشته باشه و برنامه ریزی کنه و زمانش رو با جایگزینی عادت های خوب به جای عادت های بد، پر کنه.

و در یکی از این مراحل متوقف میشه و در این مرحله دو مسیر در این فرد به وجود میاد و چه بسا که نهادینه میشه:

1. به طور متوالی از صفر شروع می کنه و می رسه به این مرحله و با این فکر که نمی تونم ادامه بدم، در همون نقطه می مونه.

2. به سختی می تونه از این مرحله گذر کنه و در مراحل بعدی همون مورد پیش میاد و هر بار با لغزش و اعلام شکست در اون مرحله حس سرخوردگی پیدا می کنه که چرا نمی تونه به پاکی دائمی برسه و دائماً در کشمکش با خودش و خجالت از دیگران خواهد بود.

با وجود مسابقات پلکانی و رقابت با سایر اعضا، فرد به تنهایی نخواهد تونست که به هدف پاکی دائمی در زندگی واقعی برسه.
نه تنها هدف کانون بلکه هدف تمام سایت ها یا برنامه هایی که در زمینه ترک خودارضایی کار می کنند این هست که فرد بتونه به قدرتی برسه که در زمان های بحرانی به تنهایی اوضاع خودش رو مدیریت کنه.
کانون و سایر برنامه ها، هر چه قدر هم مفید باشند اما موقتی هستند.

ما باید بتونیم به این توان برسیم که به تنهایی نقاط ضعف و قوت رو شناسایی کنیم و در نهایت به رشد برسیم و توانمندی های زیادی در این زمینه به دست بیاریم.
کانون باید برنامه هاش رو به این سمت ببره که روی هدف گذاری و برنامه ریزی کاربران و اصلاح سبک زندگیشون تمرکز کنه تا کاربران کانون در زندگی واقعی تبدیل به انسان های قوی و مسئولیت پذیر بشن.
و این طوری می تونیم شاهد پاکی های صحیح، کامل و پایدار باشیم Khansariha (69)

همون طور که در صحبت های قبلی اشاره کردم، فوتبال و پاکی با هم تفاوت دارند.

در فوتبال همه باید با هم رقابت کنند. همه رقیب همدیگه هستند.
خوشحالی تیم الف و هوادارنش در صورتی به دست میاد که تیم ب ببازه.
در طول بازی هیچ کدوم از هواداران تیم الف دوست ندارند تیم ب گل بزنه و هواداران تیم ب خوشحال بشن.
این یعنی تنفر از تیم مقابل. حتی اگر این تنفر یک حس موقتی باشه.
ولی این حس تنفر در طول یک رقابت، وجود داره و قابل کتمان نیست.

اما صحبت ما در میزگرد فعلی در مورد فوتبال نیست.
ما داریم در مورد وضعیت کانون صحبت می کنیم.

در سیستم فعلی، اعضا با همدلی و کمک به همدیگه می تونند در کنار هم رشد کنند و زندگی بهتری داشته باشند.
اما این حس همدلی، با رقابتی کردن پاکی ها از بین میره.

ما تجربه مسابقه گروهی رو داشتیم.
با وجود اینکه تمام تلاش مدیران و سرگروه ها این بود که حس همدلی رو در کاربران به وجود بیارن ولی ناخودآگاه حس تنفر از گروه های دیگه هم به وجود می اومد.
نه فقط تنفر از گروه های دیگه، بلکه تنفر از هم‌گروهی هایی که هفته قرمز داشتند یا اصلاً برای اعلام وضعیت نمی اومدند هم به وجود می اومد.
بارها و بارها می دیدیم اعضا تا موقعی که وضعیتشون سبزه، با شور و نشاط بسیار بالایی فعالیت می کردند.
ولی یه دفعه می دیدبم اون فرد دیگه تا 2-3 هفته کانون نمی اومد.
بعد از تموم شدن مسابقه می گفت، هفته هام قرمز بوده.

حالا در نظر بگیر که خیلی ها حتی بعد از مسابقه هم پیداشون نمی شد 53258zu2qvp1d9v

ضمن اینکه در قوانین گروه ها ذکر شده اعضا باید حداقل ماهی یک بار از وضعیت خودشون بنویسند.
در حالی که در مسابقات پلکانی چنین چیزی وجود نداره و اعداد و ارقام اولویت پیدا می کنند و اهمیت کمک کردن به همدیگه یا از بین میره یا کمرنگ میشه.

و نکته مهم دیگه ای هم وجود داره.
حتی اگر ساختار فعلی یک ساختار ناکارآمد باشه و ما اگر بخوایم ساختار کانون رو به کلی تغییر بدیم، باز هم با مشکل کمبود نیروی فعال و مسئولیت پذیر و فراهم نبودن زیرساخت های کانون مواجه هستیم.
وقتی شرایط فراهم نباشه، ساختار جدید به ثبات نمی رسه و شاهد رکود خواهیم بود.

(1401 اسفند 14، 22:41)يا ماه بني هاشم نوشته است: خواهش و التماس تفکر دارم از همه دوستانی که این پست را میخونن. چند نفر شما نفر آخر بشین افسرده میشین و از کانون میرید؟ و ضربه روحی بدی میخورید؟؟  مگه چی میشه اخر بشین؟  مسابقه باخت برد داره. قشنگیشم به همینه. این بار باختی بار بعد با انگیزه بیشتر قوی تر برمیگردی. هدف قوی تر شدن توعه

و اینو میدونی
بازیه

مسابقه برد و باخت داره ولی مسئله ما پاکی و ترک گناه و سایر عادت های بدمون هست.
اینجا مسئله برد و باخت و نفر اول و آخر شدن اهمیت نداره. بلکه ساختن زندگی جدید و آینده ای بهتر مهم هست.

وقتی کسی در یک مرحله متوقف بشه و در یک چرخه باطل گرفتار بشه، شاهد به وجود اومدن حس تنفر شدید نسبت خود و حس شرمندگی نسبت به دیگران در اعضا، خواهیم بود.
و این یعنی بسته شدن راه های کمک به یک فرد.

وقتی پاکی و اصلاح سبک زندگی رو مثل بازی فرض کنیم، نمی تونیم انتظار داشته باشیم که کاربران به پاکی و برنامه ریزی و ساختن آینده ای بهتر اهمیت بدن 53258zu2qvp1d9v

(1401 اسفند 14، 22:41)يا ماه بني هاشم نوشته است: کنکور نیست که اخر بشی خودکشی کنی
بچه که نیستی
واقعا شماها مسابقه بذاریم اخر بشین قید پاکی و تلاش رو میزنین؟

داداش جان به نظرم می تونیم در صحبت هامون از کلمات و جملات بهتری استفاده کنیم. درست نمیگم؟
وقتی داریم در مورد کنکوری های عزیز این طور صحبت می کنیم که «کنکور نیست که اخر بشی خودکشی کنی»، داریم ناخوداگاه در کنکوری ها ایجاد ترس و دلهره به وجود میاریم و ناراحتشون می کنیم.
در حالی که واقعاً قصدمون این نیست.

در صحبت های قبلی هم در مورد طرفداران تیم نفت مسجد سلیمان از تعبیر «خودکشی» استفاده کردی که می تونه باعث ناراحتی طرفداران این تیم بشه.

ممنون میشم به این موضوع دقت بیشتری داشته باشی 302
(1401 اسفند 15، 8:45)New fighter نوشته است: می دونی داداش جان کسایی که درگیر این خ.ا هستن توی دورانی که مدام شکست داشتن روحیه شونخیلی حساسه یعنی کافیه یه نفر شوخی باهاشون بکنه سریع به خودشون میگیرن و ناراحت میشن و کلی این صحنه شوخی کردن توی ذهنشون می‌چرخه اون مسابقه که شما میگید درسته با آدم های باتجربه بیشتر توی مسیر پاکی هم کلام میشن ولی همین آدم های باتجربه (خودم را مثال میزنم) خیلی هامون وقتی به یه پاکی نسبتا بلند مدت میرسیم خیلی فکر میکنیم خبریه و جو پاکی میگیرتمون حوصله اینو نداریم بیایم یهکمکی بکنیمشایدم مثل من ندونن چطور کمک کنن به کسی کمک میخواد (حالا جدای از بحث اینکه نهایتا اون فردی که کمک میگیره خودش تصمیم نهایی را میگیره که پاک بمونه یا نه) روی همین حساب ترجیح میده تا کلا حرفی نزنه چون یا نمیدونه چطوری کمک کنه یا نمیشه واقعا کمک آنچنانی بکنه 
پ.ن این کمک گرفتن تمومش بر میگرده به مسابقات گروهی که قبلاً بود

نیوفایتر جان دقیقاً نکته درستی رو مطرح کردی 49-2
حرف ما هم همینه. خدا خیرت بده.
کسانی که در حال دست و پنجه نرم کردن در برابر مشکلات و وسوسه ها هستند، روحیه حساسی دارند.

کافیه یکی بهشون بگه به خاطر تو امتیاز گروهمون پایین اومد. ممکنه کلاً قید کانون و پاکی رو بزنه.
یا اینکه کسی بهش حرفی نزنه ولی خودش رو دائم ته جدول مسابقات ببینه، باعث میشه همیشه حس تنفر از خودش و حتی بقیه داشته باشه.

اما در مورد کمک کردن.
باید روی این موضوع بیشتر تمرکز کنیم که چه طور میشه به اعضای هم‌گروهیمون کمک کنیم؟

به نظرم هر کدوم از کانونی ها اگر خودشون رو ملزم بدونند که روزانه حداقل یک پست در گروهشون ارسال کنند و پست های بقیه رو هم سپاس کنند، به مرور برامون عادت میشه که فعالیت کنیم.
وقتی فعالیت گروه ها بالاتر بره، اعضای تازه وارد هم دلگرم میشن به این که می تونند در گروه ها فعالیت داشته باشند و از این محیط فعال و پویا استفاده کنند.
بعد از اینکه در گروه ها فعال شدیم، حالا نوبت به این می رسه که ببینیم چه طور می تونیم به سایر اعضای گروه کمک کنیم.

یه نکته دیگه هم وجود داره.
خیلی وقت ها حامی ها و سرپرست ها و سایر هم‌گروهی ها، کمک های لازم و نکات مهم مسیر پاکی رو برای دوستانشون بارها و بارها میگن و گوشزد می کنند.
اما می بینیم اون فرد اصلاً به توصیه های پاکی اهمیت نمیده و دائم دچار لغزش های پیاپی میشه.

این باعث میشه به مرور زمان انگیزه فعالیت حامی ها و سرپرست ها و حتی سایر اعضا پایین بیاد.
چون وقتی به دفعات متعدد و بسیار زیاد، در مورد موانع پاکی و راه های رفع اون ها با اعضا صحبت میشه ولی باز هم شاهد تکرار لغزش ها هستیم، حس بی فایده بودن توصیه ها و حرف ها به سراغ اکثر اعضا میاد.

و این باعث میشه فعالیت ها پایین بیاد و شاهد رکود باشیم.
پس این یه مسئولیت همگانی هست که به توصیه هایی که دوستانمون در مسیر پاکی مطرح می کنند اهمیت بدیم و برای پاکیمون ارزش بیشتری قائل بشیم.

نکته مهمی دیگه ای هم وجود داره.
اعضایی که پاکی های بالا دارند باید خیلی بیشتر از این ها در گروه ها فعال باشند و به بقیه روحیه و امید بدن.
و به مرور زمان مسئولیت های سرپرستی گروه ها رو به عهده بگیرند و بعد هم حامی گروه ها بشن.

ما واقعاً در گروه ها نیاز به حمایت بیشتری از سوی اعضای دارای پاکی بالا داریم.
متاسفانه این موضوع اون طور که شایسته هست، جدی گرفته نمیشه.

نیاز هم نیست حرف خاصی گفته بشه.
همین که به اعضا امیدواری بدیم و بگیم ما هم مثل تو گرفتار بودیم ولی تونستیم موفق بشیم، اعضا هم امیدوار میشن که بتونن تلاش بیشتری برای پاکی انجام بدن.
داداش جان بابت نکات خوبی که مطرح کردی ازت خیلی ممنونم Khansariha (18)

(1401 اسفند 15، 12:17)تاج نوشته است: سلام 

سلام داداش تاج عزیز Khansariha (18)
بابت مشارکت در میزگرد و نکات خوبی که مطرح کردی ازت خیلی ممنونم 302

پیشنهاد برگزاری مسابقه به صورت مجزا در گروه ها، پیشنهاد خوبیه 49-2
نه فقط مسابقه پاکی بلکه مسابقه های هیجانی و بازی هم میشه در گروه ها داشته باشیم.

به هر حال برنامه های خوبی رو میشه در نظر گرفت ولی مهم تر از طرح این برنامه ها، استقبال اعضا و پیگیری برنامه ها توسط اون ها هست 53258zu2qvp1d9v

(1401 اسفند 15، 18:46)يا ماه بني هاشم نوشته است: نه داداش قرار نیست تو گروه ها اعلام کنند. یه تاپیک جدید مجزا برای اعلام وضعیت کل موارد خوب. یه تاپیک برای کل کانون.
این ورژن بدون مسابقشه. با مسابقه هم که میشه تاپیک مسابقه.

داداش جان تاسیس یک مجرای جدید برای پاکی باعث میشه دوباره به مشکلاتی که قبلاً در سیستم قدیم داشتیم برگردیم.
یعنی داشتن 2 مجرای موازی برای پاکی و پراکندگی فعالیت ها و سردرگمی کاربران.

ما مسابقات ترک و گروه های ترک رو با هم ادغام کردیم تا دیگه شاهد پراکندگی فعالیت های مستقیم پاکی نباشیم.
الان یه کاربر وقتی راهنمای کانون رو بخونه متوجه میشه که کجا باید اعلام وضعیت داشته باشه و از بقیه کمک بخواد و دیگه اون پراکندگی ها که قبلاً بود رو نداریم.

برای رفع مشکل پیدا کردن لینک تاپیک ها هم همون طور که توضیح دادم می تونیم تاپیک جدیدی برای این منظور تاسیس کنیم.
البته همون طور که داداش تاج گفتند میشه لینک تاپیک های مهم رو در امضای خودمون قرار بدیم تا دسترسی برامون راحت تر بشه.
(1401 اسفند 16، 21:34)همساده نوشته است: سلام عید همگی مبارک
اومدم یه سر بزنم به رسم هر سال این موقع ها این تاپیک رو دیدم وظیفه دونستم مشارکت کنم. 
*نظر شخصی*

سلام داداش همساده عزیز Khansariha (18)
عید شما هم مبارک باشه.
خوشحالم که در این روز عزیز به کانون اومدی.
بابت مشارکت در میزگرد و صحبت های خوبی که مطرح کردی ازت خیلی ممنونم 302

(1401 اسفند 16، 21:34)همساده نوشته است: نظرم اینه نه میل به پاکی کم شده نه انگیزه فعالیت نه نیاز به پاکی گروهی و نه اثربخشی انجمن ترک نه آدمهای با انرژی و پر شور
اتفاقا یه حس دلی دارم که رفقای کم سن و سالتر نسبت به ما که ده سال پیشتر اینجا بودیم از خیلی جهات پیشروتر هستن. 
باز نظر شخصیم میگه حالت انجمن و فروم و تاپیک کلا دیگه قدیمی شده یعنی اینکه مشارکت کم شده و نگرانی به وجود اومده دلایل تکنولوژیک داره.مثلا اول وبلاگ بود اینجا بعد دیگه جواب نبود شد انجمن الان هم شاید انجمن دیگه جواب نباشه. 
یه زمانی این سبکی جواب میداد احتمالا الان دیگه کاراییش کمتر شده. 
یادمه قبلا هم پیشنهاد شده بود اینجا از جانب خودم و چند نفر دیگه اینکه کانون حالت چت روم پیدا کنه. مثلا ایده مون این بود مثه همین روم های الان که کلی اتاق دارن اتاق جشن اتاق اورژانس و اتاق عمومی یا همون شبانه روزی و حتی اتاق های 10 روزه و 20 روزه اینا داشته باشه باز مثه چت روما اتاقها رو میشه قفل هم زد و دسترسی داد.مهمان هم عضو بشه بعد 10 دقیقه بتونه حرف بزنه و ناظر هم نظارت کنه دقیقا مثه روم. اون موقع نظرمون این بود مکمل کانون باشه الان شاید بگم کلا پارادیم شیفت باید رخ بده و کانون بره به اون سمت. 
رفقایی که تو مسیر پاکی هستن بیشتر از هر چیز به حرف زدن نیاز دارن به اینکه حس تنهایی نکنن و چت کردن یه راه خیلی خوبه
اون زمان بحث این بود از لحاظ فنی ممکن نیست الان نمیدونم باز پابرجاست یا نه یه مساله دیگه هم بود که نظارت سخته و امکان سواستفاده هست اینم نمیدونم راه حل داره یا نه. 

مخلص همه برادران و خواهران در مسیر نور  303

وضعیت فعالیت اعضا و مشارکتشون در کانون، در سال های 99 و 1400 بسیار بیشتر از الان بود.
و این در حالیه که پیام رسان ها و برنامه های جدید، اون موقع هم وجود داشت.

به نظر بنده تا موقعی که آقا آرمین حضور داشتند، اعضا فعال تر و مسئولیت پذیرتر بودند.
ولی از موقعی که ایشون رفتند، فعالیت ها کاهش پیدا کرد.

به خصوص به نظر می رسه اعضای نوجوان ما وابستگی بیشتری به ایشون داشتند.
من هر وقت به پروفایل آقا آرمین سر می زنم، می بینم نوجوان ها براشون پیام گذاشتند و شعرهای غم و دوری و فراق و این ها رو نوشتند 53258zu2qvp1d9v

به هر حال همون طور که خدمت خانم رزا هم عرض کردم، هر کدوم از کانونی ها می تونند با فعالیت ها و تلاش های خوبشون در جهت پاکی، نبود آقا آرمین رو جبران کنند.
ما باید درک کنیم که آقا آرمین بیشتر از این نمی تونستند سلامتیشون رو به خطر بندارن.

الان وضعیت پاکی اعضای استوا اصلاً خوب نیست.
به نظرم اکثر اعضای استوا به پاکی هاشون اهمیت نمیدن.
بارها مطالبی که کمک کننده هست رو گفتیم ولی متاسفانه توسط اعضا پیگیری نمیشه 53258zu2qvp1d9v

در مورد قالب کانون.
کانون در قالب فروم تعریف شده و تمام امکاناتی که در ساختار کانون وجود داره مثل اعتبار، مدال، خط امتیاز، تاج پاکی، امضا و ... در همین قالب تعریف میشه.

ما 2 سال قبل هم برای گروه های سرو، صراط مستقیم و استوا، در خارج از کانون گروه های جداگانه در پیام رسان ها داشتیم.
فعالیت ها هم خیلی خوب بود ولی به مرور زمان شاهد رکود اون گروه ها بودیم.
چون نمی تونست جایگزین خوبی برای کانون و امکاناتش باشه.

پیام رسان ها فقط این خوبی رو دارند که سرعت ارسال پیام و صحبت کردن با همدیگه راحت تر هست.
ولی سایر امکانات کانون رو نداره.

ضمن اینکه از نظر نظارت بر فعالیت ها، واقعاً نیروی فعال کافی نداریم.
همون موقع که پیام رسان های گروه ها فعال بود، در یکی از گروه ها بین چند نفر از اعضا صحبت پیش اومد و کار به مشاجره و دعوا کشیده شد و بعد هم اون چند نفر قهر کردند و خودشون از اون پیام رسان خارج شدند.
خب این مشکلات رو هم باید در نظر داشته باشیم.

به هر حال علی رغم قدیمی شدن ساختار فروم و یه سری مشکلاتی که وجود داره، باز هم این ساختار برای کانون ترک خودارضایی ساختار مناسب و خوبی هست.
و از نظر سرعت و دسترسی هم نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر شده.
البته باز هم جای بهتر شدن وجود داره.

ان شاء الله با مشارکت اعضا و همراهی هاشون شاهد پیشرفت و تعالی کانون و کانونی ها باشیم.

(1401 اسفند 18، 0:54)سپهرر نوشته است: سلام به همه دوستان
امیدوارم که خوب باشید

راستش من تا الان نظری ندادم اما تمام چیزی که تو ذهنم داشتم تماما صحبت هاییه که آقای همساده کردن. 
واقعا همین طوره، من خودم خیلی موقع ها که میخام فعالیت کنم، فقط به علت اینکه سخته و خیلی طول میکشه تا یه کاری رو بخام انجام بدم توی کانون، طرفش نمیرم و اگه برم انرژی زیادی ازم میگیره، بنابراین به مرور زمان خسته میشم و کلا اون کار رو انجام نمیدم.
اگر بشه کانون به شکل مثلا یه اپلیکیشن دربیاد واقعا عالی میشه، چون قطعا خیلی کار ها رو میشه راحت تر انجام داد. 
مثلا برای جشن هایی که برگزار کردم تا حالا واقعا باید یه فرایند پیچیده ای رو طی کنم تا بشه یه موسیقی رو توی کانون قرار داد. یا حتی قرار دادن یه عکس و... 
میدونم البته کار سخت و پیچیده ای و البته ممکنه هزینه هایی هم داشته باشه اما راستش بنظرم این راه خیلی میتونه کمک کننده باشه. 

البته که این موضوع رو هم باید درنظر داشته باشیم که شبکه های اجتماعی دیگه دارن از حالت پیام گونه هم خارج میشن و به سمت تصویر و فیلم و صدا میرن. چون حتی تصویر و کلا فیلم گرفتن و پخش کردن خیلی راحت تر از تایپ کردن و خوندن مطلب هست. و این موضوع کلا طبیعت همه ماهاست که دوست داریم کارهارو راحت تر انجام بدیم. 
تشکر از همه دوستان و مدیران عزیز 53

سلام به شما داداش سپهر عزیز Khansariha (18)
خیلی ممنونم ازت که در میزگرد مشارکت کردی و نقطه نظراتت رو باهامون در میون گذاشتی 302

اینکه فعالیت در قالب فروم نسبت به شبکه های اجتماعی و برنامه های جدیدتر، سخت تر هست، صحبت درستیه.
ولی خب همون طور که خدمت داداش همساده عرض کردم، ساختار کانون به یه سری امکانات نیاز داره که این امکانات در قالب فروم تعریف شده.

با رشد بی رویه و فزاینده شبکه های اجتماعی و برنامه های جدید، متاسفانه اهمیت ساختار کانون و قالب فروم در بین اعضای کم سن و سال تر، پایین تر اومده.
و متاسفانه کانون ترک در فضای مجازی به حاشیه رفته 53258zu2qvp1d9v
ولی همه ما می تونیم با فعالیت های خوب و مفیدمون در کانون، کانون رو از حاشیه فضای مجازی خارج کنیم Khansariha (69)

و نکته دیگه اینکه همون طور که به درستی اشاره کردی الان دیگه شبکه های اجتماعی از پیام های متنی به فیلم و تصویر و صدا رسیدند.
به این خاطر هست که متاسفانه امروزه در همه دنیا دارند نسل های جدیدتر رو مصرف زده بار میارن.

نه تنها مصرف زده، بلکه انسان ها دارند به سمت خودنمایی پیش میرن.
یعنی شبکه های اجتماعی انسان ها رو ترغیب می کنند که صبح تا شب و شب تا صبح از تمام جزئیات زندگیشون فیلم و عکس تهیه کنند و اون رو در شبکه های اجتماعی منتشر کنند و لایک و دنبال کننده و امثال این ها رو بیشتر کنند.

در حالی که محیطی مثل کانون ترک، با ساختاری که داره، اعضا رو ترغیب می کنه تا برای زندگیشون برنامه داشته باشند و وقتشون رو صرف ساختن یک زندگی بدون گناه کنند و یک زندگی جدید همراه با عادت های خوب به جای عادت های بد بسازند.

ضمن اینکه کاربران شبکه های اجتماعی فقط دریافت کننده کمک خواهند بود.
ولی محیط کانون کاربران رو تشویق می کنه تا خودشون مسئولیت های هر بخش از کانون رو به عهده بگیرند تا حس ارزشمندی و مسئولیت پذیری در اعضا تقویت بشه 49-2

نکته بعدی اینکه کانون بر مبنای گمنامی کاربران، فعالیت می کنه.
و با روندی که شبکه های اجتماعی داره به سمت فیلم و تصویر و صدا پیش میره، کاربران نمی تونند از صداها، تصاویر و فیلم های خودشون استفاده کنند. چون خلاف مبنای گمنامی خواهد بود 53258zu2qvp1d9v

با این حال باید در آینده و با صبر و حوصله بررسی کنیم و ببینیم چه قالب بهتری رو میشه جایگزین قالب فعلی کرد که هم امکانات مورد نیاز ساختار کانون رو تامین کنه و هم مشکلات فروم رو نداشته باشه.

و
داداش جان، بابت اینکه تلاش می کنی تا برنامه های جذاب همراه با موسیقی رو در کانون برگزار کنی، ازت خیلی ممنونم 302
لطفاً هر زمان که حوصله و وقت داشتی، مشکل قرار دادن موسیقی رو همراه با اسکرین شات در ایمیلم برام توضیح بده تا بررسی کنم به چه صورت میشه مشکل رو رفع کرد 128fs318181

از توجه و همراهیت خیلی ممنونم 302
پایان میزگرد 1401

3 هفته از آغاز میزگرد گذشت و این فرصت فراهم شد تا بتونیم بار دیگه از صحبت ها و نظرات اعضا مطلع بشیم و در مورد وضعیت کانون با همدیگه گفتگو کنیم.
این خیلی ارزشمنده که کانون برای اعضای خوبش اهمیت داره و برای بهتر شدن روند کانون پیشنهاد میدن.
ان شاء الله که بیش از پیش شاهد کانون بهتر و رشد و تعالی کانونی ها باشیم.

میزگرد 1401 با موضوع بررسی فعالیت های اعضای کانون در جهت فعال تر شدن اعضا و حرکت به سمت مسئولیت پذیری هر چه بیشتر همه اعضای کانون و جلوگیری از رکود و بسته شدن کانون، باز شد.
در حین گفتگوها صحبت ها و نکاتی مطرح شد.
لازم هست یه جمع بندی مختصر داشته باشیم و موارد مهم رو مرور کنیم:

1. به جای سپردن وظایف به سرپرست ها، بهشون مسئولیت بدیم. به این صورت که با تعیین چارچوب ها و اهداف اون بخش که مربوط به سرپرست هست و ارائه راهنمایی های لازم توسط مدیران، فرصت بروز استعدادها و علایق به صورت هدفمند برای سرپرست ها فراهم بشه.
  2. کاربران عادی با بازخورد مثبتشون نسبت به فعالیت سرپرست ها، باعث تقویت حس ارزشمندی در سرپرست ها بشن تا حس نالایق بودن و عذاب وجدان به سراغ سرپرست ها نیاد.
  3. هر کدوم از اعضا، مسئولیت های کوچکی رو به عهده بگیرند تا بتونند با فعالیت های خوب و مفیدشون جای خالی آقا آرمین و مدیران سابق کانون رو پر کنند.
  4. هر کدوم از اعضا، مسئولیت همگانی دارند که روزانه حداقل یک پست در گروهی که عضو هستند ارسال کنند و پست های سایر اعضا رو هم سپاس کنند. نه فقط در گروه ها بلکه در سایر تاپیک های مفید هم باید این مورد پیگیری بشه.
  5. اگر مسئولیتی رو به عهده می گیریم باید مراقب هیجان زدگی هم باشیم. کاری رو قبول کنیم که بتونیم از عهده اش بربیایم.
  6. روی فعالیت کاربران در داخل کانون تاکید بیشتری بشه.
  7. روی مصادیق معرفی مدیران و سرپرست های برتر بیشتر فکر بشه.
  8. مراقبت بیشتری روی حرف ها و رفتارمون داشته باشیم تا خدای نکرده با رفتارمون باعث ناامیدی و بی انگیزه شدن مدیران فعال نشیم.
  9. لیستی از تاپیک هایی که نیاز به سرپرست فعال دارند یا نیاز به فعالیت اعضا دارند در اختیار داشته باشیم.
  10. فعالیت های کانون با هیجان بیشتری نسبت به قبل دنبال بشه ولی در عین حال این هیجان ها به محور فعالیت های کانون تبدیل نشه.
  11. اعضای کانون در تاپیک هایی که مفید هست ولی داره خاک می خوره مثل تاپیک های انجمن اشتغال، فعالیت داشته باشند.
  12. کارها رو با نظم بهتری نسبت به قبل پیش ببریم.
  13. از سرپرست های موقت در بعضی تاپیک ها استفاده بشه.
  14. اعضایی که داوطلب برگزاری مسابقه و برنامه هستند و یا برای سرپرستی در انجمن شاد شاد شاد داوطلب هستند، به مدیران ارشد مراجعه کنند.
  15. بعضی تاپیک های قدیمی آرشیو بشن و دسترسی به کانون راحت تر بشه.
  16. اعضا باید مسئولیت پذیری رو یاد بگیرند تا به مرور زمان بتونن جایگزین مدیران بشن و راه کانون برای آیندگان هم ادامه پیدا کنه.
  17. برای جلوگیری از سردرگمی ها، یک تاپیک تاسیس بشه و لیستی از تاپیک هایی که فعالیت محور هست رو در اون قرار بدیم. لینک اون تاپیک رو هم در پست های ابتدایی هر گروه (یا هر جای بهتر دیگه) قرار بدیم تا اعضا راحت تر بتونند تاپیک ها رو پیدا کنند.
  18. کاربران در این محیط سالم و امن، بیشتر از قبل فعالیت کنند و برای رشد خودشون تلاش کنند و نسبت به دیگر اعضا هم مسئولیت پذیر باشند و این محیط بتونه فعال و پویا باقی بمونه تا سایر انسان هایی که نیازمند این محیط هستند هم بتونند به کانون بیان و از این محیط بهره مند بشن.
  19. با کم کردن فعالیت های غیر ضروری و بیهوده در شبکه های اجتماعی، می تونیم از فرصت هامون برای فعالیت در کانون و در جهت پیشرفت خودمون و کمک به هم‌مسیرهامون استفاده کنیم.
  20. روی پیش نیازهای پاکی و لایه های قبل تر تمرکز بیشتری داشته باشیم و همه کانونی ها به این موضوع بیشتر اهمیت بدن.
  21. روی موضوع چگونگی کمک به اعضا و بازخورد مثبت اعضا نسبت به کمک های دریافتی بیشتر تمرکز کنیم.
  22. اعضایی که پاکی بلند مدت دارند و تونستند در مسیر پاکی به ثبات برسند، بسیار بیشتر از قبل در گروه ها فعال بشن و به مرور زمان مسئولیت های حامی گروه رو به عهده بگیرند.
  23. هر از گاهی مسابقه های درون گروهی در گروه ها داشته باشیم.
  24. روی تغییراتی که مد نظر داریم بیشتر تمرکز کنیم.
  25. در آینده و با صبر و حوصله بررسی کنیم و ببینیم چه قالب بهتری رو میشه جایگزین قالب فعلی کرد که هم امکانات مورد نیاز ساختار کانون رو تامین کنه و هم مشکلات فروم رو نداشته باشه.

این نکات، مهم ترین نکاتی بود که در میزگرد مطرح شد.
اما لازم هست که مجدداً همه کانونی ها رو به مطالعه این پست، این پست و این پست دعوت کنم.
از همه کانونی ها درخواست می کنم لطفاً به فعالیت در گروه های پاکی و تاپیک های مفید کانون و پیشرفت خودتون و سایر اعضا و حس مسئولیت پذیری اهمیت بیشتری بدید 302

با توجه به اینکه به قدر کافی در مورد وضعیت کانون گفتگو کردیم، باز بودن میزگرد باعث میشه نتونیم روی نکات مهمی که مطرح شده و کارهای عقب مونده ای که در کانون باید پیگیری بشه، تمرکز لازم رو داشته باشیم.
لذا میزگرد بسته میشه.

ان شاء الله که بتونیم در آینده تغییرات مثبتی رو در کانون ایجاد کنیم و با کمک همدیگه و همراهی های همه اعضا، به سمت پیشرفت و تعالی هر چه بیشتر کانون حرکت کنیم 128fs318181
از همراهی همه شما بسیار سپاس گزارم 302

در پناه خدا سلامت و موفق و عاقبت به خیر باشید Gol
یا علی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان