عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نماز راه رستگاری

راستش من خیلی قبلا نمازخون نبودم. ولی الان مرتب می‌خونم. به نظر من، ما اکثرا توی نمازهامون خدا رو درنظر نمی‌گیریم. حس نمی‌کنیم که داره می‌بینتمون. نه اینکه نمی‌دونیم، ولی مثل کسی که پشت سرمون ایستاده باشه به وجودش اطمینان نداریم. من توی تمام نمازهام سعی کردم همین کار رو بکنم. نمی‌خواستم فقط حرف بزنم و بدونم که داره می‌شنوه یا می‌بینه می‌خواستم حس کنم که داره می‌شنوه و می‌بینه. منظورم رو متوجه می‌شین؟ می‌خوام باهاش مکالمه کنم! خیلی تمرین کردم. مثلا می‌رفتم به سجده و انقدر طولش می‌دادم و سبحان‌الله می‌گفتم که خدا رو حس کنم، خیلی وقت ها احساس می‌کردم دارم می‌رم بالا ولی نه کاملا. من می‌رم توی اتاقم و در رو می‌بندم و نماز می‌خونم. وقتی می‌رفتم سجده با خودم می‌گفتم: الان مامان در رو باز کرده و ایستاده داره تماشات می‌کنه. بعد واقعا یهو احساس می‌کردم که مادرم داره یواشکی نگاهم میکنه. بعد مچ خودمو می‌گرفتم و با خودم می‌گفتم وقتی می‌تونی چیزی رو که الکیه حس کنی پس می‌تونی وجود خدا روهم حس کنی. انقدر با خودم فرض کردم که یه نفر داره نگاهم می‌کنه که توی تمام عمرم یک بار توی نماز خدا رو حس کردم، مثل کسی که مثلا رو به روم ایستاده باشه. حس ناب و محشری بود. فوق العاده بود اینکه خدا رو حس کنی. بچه ها یادتون باشه اولش فقط باید با گناه نکردن شروع کنید. اگر گناه کرده باشی و حتی یه ربع سجده رو نگه داری فایده نداره. من فقط به یه چیزی شک دارم. خیلی بده ولی با خودم میگم نکنه همش درحد همون تخیل بوده باشه و من با تصورم خدا رو حس کرده باشم. ولی پس چرا همون یه دفعه شد؟ اگر تصوره چرا پس وقتی گناه می‌کنم هرچی زور می‌زنم نمیشه؟ بچه ها کاش خدا یه نشونه بهم بده
[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
(1394 شهريور 2، 11:06)رضوان نوشته است: راستش من خیلی قبلا نمازخون نبودم. ولی الان مرتب می‌خونم. به نظر من، ما اکثرا توی نمازهامون خدا رو درنظر نمی‌گیریم. حس نمی‌کنیم که داره می‌بینتمون. نه اینکه نمی‌دونیم، ولی مثل کسی که پشت سرمون ایستاده باشه به وجودش اطمینان نداریم. من توی تمام نمازهام سعی کردم همین کار رو بکنم. نمی‌خواستم فقط حرف بزنم و بدونم که داره می‌شنوه یا می‌بینه می‌خواستم حس کنم که داره می‌شنوه و می‌بینه. منظورم رو متوجه می‌شین؟ می‌خوام باهاش مکالمه کنم! خیلی تمرین کردم. مثلا می‌رفتم به سجده و انقدر طولش می‌دادم و سبحان‌الله می‌گفتم که خدا رو حس کنم، خیلی وقت ها احساس می‌کردم دارم می‌رم بالا ولی نه کاملا. من می‌رم توی اتاقم و در رو می‌بندم و نماز می‌خونم. وقتی می‌رفتم سجده با خودم می‌گفتم: الان مامان در رو باز کرده و ایستاده داره تماشات می‌کنه. بعد واقعا یهو احساس می‌کردم که مادرم داره یواشکی نگاهم میکنه. بعد مچ خودمو می‌گرفتم و با خودم می‌گفتم وقتی می‌تونی چیزی رو که الکیه حس کنی پس می‌تونی وجود خدا روهم حس کنی. انقدر با خودم فرض کردم که یه نفر داره نگاهم می‌کنه که توی تمام عمرم یک بار توی نماز خدا رو حس کردم، مثل کسی که مثلا رو به روم ایستاده باشه. حس ناب و محشری بود. فوق العاده بود اینکه خدا رو حس کنی. بچه ها یادتون باشه اولش فقط باید با گناه نکردن شروع کنید. اگر گناه کرده باشی و حتی یه ربع سجده رو نگه داری فایده نداره. من فقط به یه چیزی شک دارم. خیلی بده ولی با خودم میگم نکنه همش درحد همون تخیل بوده باشه و من با تصورم خدا رو حس کرده باشم. ولی پس چرا همون یه دفعه شد؟ اگر تصوره چرا پس وقتی گناه می‌کنم هرچی زور می‌زنم نمیشه؟ بچه ها کاش خدا یه نشونه بهم بده

خیلی زیبا احساستون رو تفسیر کردین ، مطمئن باشین که توهم نبوده و شما درست متوجه حضور شدین ، ما باید خدا رو هم درونمون و هم در هر آنچه که می بینینم جستجو کنیم ، عالم محضر خداست . و امام خمینی ره فرمودند در محضر خدا معصیت نکنیم . 
 سپاس شده توسط
سلام منم نمازمو میخونم ولی نمیدونم چرا یکی در میون میخونم  42
یه روز میخونم قشنگ دو روز نمیخونم Hanghead
خودمم نمیدونم چرا
ولی تلاشم اینه به موقع وهمیشه بخونم
[تصویر:  nasimhayat.png]
[تصویر:  photo_2015_12_23_09_01_19.jpg]
[تصویر:  photo_2015_12_23_09_01_25.jpg]
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
 سپاس شده توسط
علت آرامش در نماز توسط دانشمند آمریکایی کشف شد

«رامشاندرن» در تحقیقی که در مورد وضعیت بدن انسان هنگام نمازخواندن، با مجموعه‏ای از پژوهشگران آمریکایی انجام داد، به فعالیت بیشتر مغز انسان و آرامش روحی هنگام نماز آگاه شد.

در این تحقیق علمی، مشخص شدن این وضعیت پس از ۵۰ ثانیه از آغاز نماز آشکار می‏شود.

در این تحقیق آمده است: میانگین ضربان قلب و احتمال لخته شدن خون به صورت مشترک در حین نماز بین۲۰ الی ۳۰ درصد کاهش می‏یابد و همچنین پوست بدن مقاومت بیشتری پیدا می‏کند.

همچنین در عکس‏هایی که از مغز در هنگام نماز گرفته شده است، فعالیت مغز نمازگزار به صورت قابل توجهی در مقایسه با حالت‏های عادی افزایش پیدا می‏کند و نورون‏های عصبی به صورت نورانی در اشعه‏های دریافتی از مغز به نمایش در می‏آید
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

سپاس شده توسط
[تصویر:  w535]
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
 سپاس شده توسط
نماز توبه:

ابتدا غسل کنید. و بعد دو تا نماز دو رکعتی بخوانید (مانند نماز صبح ) با این تفاوت که در هر رکعت بعد از حمد سه مرتبه سوره­ ی توحید، یک مرتبه سوره­ ی فلق و یک مرتبه سوره­ ی ناس

بخوانید. بعد از تمام شدنِ نماز، هفتاد بار استغفار کرده (وقتی هردو را به پایان رساندید)و بعد بگویید: «لا حَولَ وَ لا قُوَّهَ إلّا بِالله العَلِیِّ العَظیمِ» سپس بگویید:

«یا عَزیزُ یا غَفّارُ إغفِر لِی ذُنُوبِی وَ ذُنُـوبَ جَمیعِ المؤمِنینَ وَ المُؤمِناتِ فَإنَّهُ لا یَغفِرُ الذُّنوبَ إلّا أنتَ»

ای خدای عزیز و ای خدایی که بسیار آمرزنده هستی! گناهان من و گناهان همه­ ی مردان و زنان مؤمن را بیامرز، چرا که کسی جز تو آمرزنده­ ی گناهان نیست»
53
 سپاس شده توسط
(1395 فروردين 10، 15:13)جناب خان :) نوشته است: نماز توبه:

ابتدا غسل کنید. و بعد دو تا نماز دو رکعتی بخوانید (مانند نماز صبح ) با این تفاوت که در هر رکعت بعد از حمد سه مرتبه سوره­ ی توحید، یک مرتبه سوره­ ی فلق و یک مرتبه سوره­ ی ناس

بخوانید. بعد از تمام شدنِ نماز، هفتاد بار استغفار کرده (وقتی هردو را به پایان رساندید)و بعد بگویید: «لا حَولَ وَ لا قُوَّهَ إلّا بِالله العَلِیِّ العَظیمِ» سپس بگویید:

«یا عَزیزُ یا غَفّارُ إغفِر لِی ذُنُوبِی وَ ذُنُـوبَ جَمیعِ المؤمِنینَ وَ المُؤمِناتِ فَإنَّهُ لا یَغفِرُ الذُّنوبَ إلّا أنتَ»

ای خدای عزیز و ای خدایی که بسیار آمرزنده هستی! گناهان من و گناهان همه­ ی مردان و زنان مؤمن را بیامرز، چرا که کسی جز تو آمرزنده­ ی گناهان نیست»
خیلی ممنون بابت مطلب عالی تون[emoji4]
 سپاس شده توسط
[تصویر:  photo_2016_04_02_01_48_13.jpg]
[تصویر:  photo_2018_02_20_19_03_36.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
دعای یهودیان در نمازشان برای ظهور

آیا میدانستید یهودیان در نمازهای سه گانه ی خود که هر روز صبح، عصر و شب می خوانند (و دارای بیش از ۱۸ بند است) یکی از دعاهایشان مختص سریعتر آمدن ظهور ماشیح است؟ و یک فرد یهودی؛ هم در اصول ایمان و هم در نمازهایش مرتباً با این قضیه اعتقادی درگیر است؟!

آیا ما نسبت به منجی و موعود نهایی - که همه ی پیامبران چشم انتظارش و زمینه ساز حکومتش بودند - چنین هستیم؟!

منبع: منجی در ادیان، زواردهی، ص۵۹

الا روح قرآن، حسن یا حسن... صفا بخش ایمان، حسن یا حسن...
[img=0x0]http://s9.picofile.com/file/8275573276/YaKarimAhleBeyt.jpg[/img]
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
[تصویر:  7IbjxC.jpg]
[تصویر:  7up5Ww.jpg]
[تصویر:  7upbKi.png]
عظمت نماز صبح daghighan
از آیت الله بهجت رضوان الله علیه نقل شده است که :
هر کس مقید باشد نماز را اول وقت بخواند ؛ به جایی که باید برسد خواهد رسید.
[تصویر:  77PgzL.jpg]

[تصویر:  77Pv3x.jpg]

[تصویر:  77P6wj.jpg]

[تصویر:  77PEso.jpg]

[تصویر:  77PpWC.jpg]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان