عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نماز راه رستگاری

سلام

این تاپیک از ادغام سه تا تاپیک با موضوعات :
تاثیر نماز بر کاهش انحرافات جنسی
چه جوری نماز خون بشم
و راز های نماز ایجاد شده
تا هر نکته و مطلب خوندنی که در مورد نماز داریم رو اینجا به اشتراک بذاریم
Khansariha (8)

تأثیر نماز بر کاهش انحرافات جنسی

ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنكر    

سوره مباركه عنكبوت آیه 45

انحرافات جنسی از دردناك ترین مشكلات بشر در آستانه قرن بیست و یكم است. بررسی های كینزی در سال 1948 نشان داد كه از هر 100 مرد آمریكایی 4 مرد منحصراً همجنس خواه هستند، یعنی كوچكترین تمایلی به جنس مخالف ندارند!؟ این در حالیست كه تعداد زیادی از این 100 نفر، همجنس را بر غیر همجنس ترجیح می دهند یا تفاوتی بین همجنس و غیر همجنس برایشان مطرح نیست و یا با این كه به غیر همجنس متمایلند، به طور اتفاقی یا بیش از اتفاق همجنس بازی نیز می كنند. بدین ترتیب این آمار نشان می دهد، بیش از 3/1مردان آمریكایی بعد از سال های بلوغ خود همجنس بازی كرده اند و حداقل نصف این آمار در مورد زنان آمریكایی نیز صادق است.(1)  

تازه این آمار مربوط به زمانی است كه تفسیر غلط از نظریات فروید و انحراف از آن، گسترش چندانی پیدا نكرده بود. بدیهی است پس از گذشت چند دهه باید هم، همجنس بازها به جایی رسیده باشند كه در پارلمان آمریكا برای خود نماینده داشته باشند و كمیسیون تشكیل دهند.

جالب اینجاست كه برخی منابع علمی روانپزشكی، حتی این تمایل را در برخی كاملاً بهنجار و طبیعی با شخصیت پایدار و عاری از هر گونه نشان روانی و با انطباق خوب از نظر اجتماعی توصیف كرده اند! (2)

با این اوصاف اگر همجنس بازی و لواط انحراف جنسی نیست، می توان حدس زد كه انحرافات جنسی در قاموس غرب دیگر چه واویلایی است؟!

بچه بازی، نمایش اعضای جنسی، سادیسم و مازوخیسم جنسی، مبدل پوشی، خود ارضایی، نظر بازی، حیوان دوستی، مرده دوستی و نمونه های بسیار متعدد دیگری كه قداست قلم مانع از توصیف آنهاست، همگی نمونه هایی از مهار گسیختگی و سقوط فاجعه آمیز غرب در قهقرای فساد جنسی و فحشاء به شمار می آیند.

بدین ترتیب انحرافات جنسی صرف نظر از مشكلات اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و .. كه ایجاد می كنند، تنها در بعد پزشكی و آن هم جدای از نتایجی كه در بروز بیماری های جسمی ماند بیماری های مقاربتی بر جای می گذارند، به خودی خود، از بزرگ ترین مشكلات پزشكی بشر امروز به حساب می آیند.

این در حالیست كه در جوامع اسلامی، قرن هاست كه نماز فعالانه و مقتدرانه بسان یك منجی قابل اطمینان، دامان مدد جویندگان از خویش را از هر گونه فحشاء و انحراف جنسی پاك و مصون داشته است.

آیین اسلام با ترغیب های متعدد به امر ازدواج و به خصوص با وضع قانون ازدواج موقت(كه با وجود آنكه از موارد اساسی اختلاف شیعه و سنی است، در كشور شیعه مذهب ما نیز بسان ممالك اهل سنت به فراموشی محض سپرده شده است) از هر جهت انسان را برای ارضای غریزه نیرومند جنسی، از طریق مشروع راهنمایی می كند. آیات متعدد سوره های نور، احزاب، بقره، نساء و .. بهترین گواه این موضوع است.

اما علاوه بر تحریك همه جانبه اسلام برای ازدواج و حتی سهل نمودن آن مثلاً با وضع قانون متعه یا ازدواج موقت(برای ریشه كن كردن موانع اقتصادی ازدواج) و علاوه بر مجازات های سختی كه برای منحرفین جنسی در نظر گرفته شده است، سایر قانون های اسلامی به گونه ای ارائه شده اند كه چنانچه حتی شخص به دلایلی از ازدواج باز ماند، هرگز به فساد و انحراف آلوده نشود و در رأس این قانون ها، فریضه نورانی "نماز" است.(3)

نمازگزار با امداد از "نماز" توانایی كنترل غرایز خود را افزونی می بخشد و آتش سوزاننده و پر لهیب فحشاء را كه چه بسا ممكن است به انحراف جنسی بیانجامد  به آب عفاف، سرچشمه گرفته از "نماز" خاموش می كند.

نویسنده : دكتر مجید ملك محمدی

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   کم‌تر از 1 دقیقه‌ی پیش">1348555241209941143247184229232441386491(1).jpg (اندازه: 4.62 KB / تعداد دفعات دریافت: 41)
 سپاس شده توسط
با تشکر از جناب Ahmad dragoon68
من متوجه نشدم چه جوری نماز بر کاهش انحرافات جنسی تاثیر می زاره؟!1276746pa51mbeg8j
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
 سپاس شده توسط
سلام این اولین پست من در این فرومه و واقعا از بانیان اون کمال تشکر رو دارم.
آقا میلاد من نمیخوام ادای آدمای مقدس رو در بیارم اما شما واقعا تا حالا شده تو نماز از نماز خوندن لذت ببری؟احساس کنی یکی هست که به دعاهات تو نماز گوش میده؟میخواد کمکت کنه؟ اگه نشده پس فقط ادای نماز خوندن رو در آوردی و درآوردیم و میاریم چون فقط میخواهیم تکلیف رو از سر خودمون باز کنیم. خدا نمازو واجب کرده که به ما کمک کنه نه که 5 بار در روز ما رو خم راست کنه بعد بدویم بریم دنبال کارامون!
مشکل تعریف ماها از نمازه ,من نمیگم وقتی نیاز جنسی داشت بره خم و راست بشه ادای نمازو در بیاره بلکه یه بارم که شده با نیت پاک بره واقعا نماز بخونه و با خدای خودش صحبت کنه ازش کمک بخواد.
من از عهد آدم تو را دوست دارم ---------از آغاز عالم تو را دوست دارم
چه شبها من و آسمان تا دم صبح--------سروديم نم نم: تو را دوست دارم
نه خطي، نه خالي! نه خواب و خيالي!-- من اي حس مبهم تو را دوست دارم
سلامي صميمي تر از غم نديدم ---------به اندازه ي غم تو را دوست دارم
بيا تا صدا از دل سنگ خيزد --------------بگوييم با هم: تو را دوست دارم
جهان يك دهان شد هماواز با ما: ---------تو را دوست دارم، تو را دوست دارم
[تصویر:  hosein.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام و خوش آمد خدمت جناب firebrid
من متوجهم نماز با حضور قلب چه لذتی داره و چه تاثیری بر زندگی انسان داره
معتقدم کلا بر گناه نکردن آدم تاثیر می زاره اما اینکه مستقیم بر روی کاهش انحرافات جنسی چه تاثیری داره رو دقیق نفهمیدم.
حالا که فکر می کنم این رو می فهمم که " به خاطر نزدیکی فرد نماز خوان به خدا از همه گناهها دور می شه . یکی از همین گناه ها هم می تونه انحرافات جنسی به هر شکلش باشه"
در هر صورت متشکر از همه
 سپاس شده توسط
tanha نوشته:
ان الصلوه تنهی عن الفحشا و المنکر

یه جایی می خوندم که نوشته بود یه روز اصحاب پیامبر جوانی رو دیدند که در مسجد در حال نماز خوندنه ولی همه می دونستند که جوان فاسدیه!
و از پیامبر در مورد نماز خوندن اون جوون نظر خواستن و پیامبر در جواب گفت:
یک روز نماز او را نجات خواهد داد

حالا درسته ماها گناه داره از سر و رومون می باره ولی دلیل نمی شه که با خدا قهر کنیم.
وقتی ارتباطمون رو با سرچشمه خوبیها قطع می کنیم چطور انتظار پاک شدن داریم!!!
غیر از نماز روش ارتباطی بهتری با این سرچشمه پاکی می شناسید ؟
 سپاس شده توسط
yekbarbarahamishe نوشته:
gonaah.kaar نوشته است:بچه ها من نمازای واجبم رو متاسفانه نمیخونم(قبلنا میخوندم به خاطر خو----دیگه نخوندم) چون هم برام سخته و هم بیخود احساس میکنم معنویتم خیلی رفته بالا و از اونور سقف می افتم.............
دوست دارم بهتون بپیوندم ولی...........
نظر شماها چیه؟

1744337bve7cd1t81

نقل قول: ولی اگه یه نفر نمازش رو برای 1-2 سال ترک کرده بود و خو--- میکرد حالا میخواد یه تغییر بزرگ در خودش به وجود بیاره اونم ترک خو--- ست،خیلی سخته بخواد یه دفعه ای نمازش رو هم درست کنه تازه اگه طرف الکی هم مغرور بشه و فک کنه که دیگه حالا که داره نماز میخونه عرش رو با سرعت نور درمینوردد و فرشته ها دیگه کم آوردن و خدا میبخشدش ، شــــــــــــــــــــل میشه...........به علاوه خیلی از روانشناسا معتقدند یه دفعه نمیشه کلی تغییر ایجاد کرد....
تازه، خدا منو ببخشه ولی سر نمازم حواسم به همه چی هست الا به نمازم.بعدشم نمیدونم چرا نماز که میخونم به جای اینکه بیشتر شرمنده تر بشم مغرور میشم.......
به نظر شما فعلا چه میشه کرد؟

1744337bve7cd1t811744337bve7cd1t81 دیگه چشمام از این گشاد تر نمیشه.

بابا تو هنوز نخونده مغروری چه برسه به اینکه بخونی

نماز واجب بخونی و فکر کنی از اون ور سقف معنویت افتادی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه نماز خوندن اونم واسه کسی که قبلا می خونده میشه "کلی تغییر"Khansariha (134)
اگه کسی خونمون نبود جیغ میکشیدم.17
.:s:
خوب خیلی فکر کردم تا بتونم یه چیزی بگم:
البته این از اون چیزاست که خودت باید فکر کنی و تصمیم بگیری. ولی خوب من یه نظرکی میدم.

به نظرم بهتره بدون هیچ وقفه و پیش زمینه و مقدمه خاصی شروع کنی نمازاتو از همین الان بخون. کار واجب قصد و انگیزه و هول دادن و .. نمیخاد.و به تعریف درستی از دین و نمازت برسی.

به نظر من (البته چند سال پیش تو کتاب شهید مطهری) خوندم که نماز عبادته و همان طور که انسان فطرتا نیاز به پرستش خدایی داره فطرتا نیز نیاز به انجام پرستش یعنی نشون دادن شکل پرستش داره. یعنی همون طوری که نیاز داری غذا بخوری باید نمازت رو هم بخونی

این پایین آوردن نماز نیست دقیقا برعکس بالا بردنشه. یعنی تو نیاز داری به صحبت با خدا. اونم 5 بار در روز حتی وسط خوابت

به نظرم یه نیت خالص کن به خاطر خدا نمازت رو شروع کن بعد کم کم با یه مشاوره سعی کن حضور ذهن هم پیدا کنی. بعد واسه طور نماز خوندنت تفکر کن کتاب بخون مشورت کن و....

فکر هم نکن مغرور میشی. یه ذره به عظمت خدا فکر کن به دقایق نماز خوندنت و هزار تا چیز دیگه فکر کن. به نماز خوندن بقیه فکر کن به اهل عبادت فکر کن.
 سپاس شده توسط
سلام .
مشكل همه ما اينه كه اينقدر قلبمون سياه شده و از معصيت لبريزه كه جاي سفيدي و روشني در اون وجود نداره(البته يه روشني وجود داره كه ما اينجا جمع شديم)
به همين دليله كه ما اصولأ حالي براي عبادت و نماز خوندن نداريم.
با اين ديد جلو ميريم كه هر جيزي فاني و تمام شدني است و ما انسانها براي بدست آوردنش خودمون رو به آب و آتش ميزنيم(ماديات و امور دنيوي).
مثلأ در سن و ساله خودمون الأن فكر ميكنيم كه مثلأ من اكه ازدواج كنم و زن زيبايي داشته باشم خيلي خوبه.يا ماشين خوب و خونه خوب و .......
اما وقتي كه اونها رو به دست مياري و به اونها ميرسي بعد از مدت كمي از اونها زده ميشي(من تا حالا دو ، سه تا از اين موارد رسيدم) و به دنبال يه قدم بالاترش ميري .اين حس حريصي و سير نشدن انسان است كه هر جيز بدست بياره خسته از جمع كردن نميشه.
حالا با اين تفاسير و باز شدن بحث جلو ميريم كه وقتي الان بشيني و به آينده اي فكر كني كه همه اونهايي كه فكر كني داشته باشي،خود به خود تو ذهن انسان يه مطلبي سوال ميشه كه براي كي ميخوام؟ هر جيزي تموم ميشه اما وقتي عميق به اون فكر كني ميبيني كه تنها جيزي كه انسان ازش زده نميشه خداست.
خداست كه تمامي نداره و هميشه در كنار ماست .ثروت و خونه و ماشين و ....... همه و همه يك روزي به اتمام ميرسند.مثلأ آدم الأن به خودش ميكه كه من اكه فلان ماشين رو داشتم خيلي خوب بود و فلان كارو ميكردم وفلان جا ميرفتم و كلي كلاس ميذاشتم!!!
حالا آدم به خودش بكه كه الان فكر كن داري آخرش به كجا ميرسي.به كجا ميخواهي برسي؟

نماز خوندن هم همين جوره آدم خودش بايد بخواد و تا جيزي نخواد كسي نميتونه اونو وادار به كاري كنه.خودمون رو بايد در قبال نماز خوندن مسؤل بدونيم و اين جوريه كه عشق به نماز و عبادت به وجود ميآد.
در يه جايي خوندم كه نوشته بود:
سخني كه از دل بر آيد لاجرم بر دل نشيند .
اميدوارم كه حرفهاي من هم به دل شما بشينه و مثل خودم به عمق مساله بيانديشيد.
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
 سپاس شده توسط
چند تا کار میگم برای این که نماز خوندن رو دوست بداری و اصلا کیف کنی:

1)تحقیق کن ببین هر حرکت نماز چه "رازی " داره .......
مثلا وقتی فهمیدی مثلا تو سجده قبل این که سجده بری خودت رو هیچ در نظر میگیری پیش خدا بعد به تعبیر یکی از آیه های قرآن از خضوع مثل یک آبشار پایین میفتی و به خاک میری میگی منزهی خدا بعد که از خاک سر برداشتی یاد تولدت میفتی میگی الله اکبر! حلا که داری به خاک بر میگردی یاد مرگ میفتی میگی استغفرالله و تو دلت میگی خدایا گناهانم رو قبل از این بمیرم ببخش و قتی داری برای سجده دوم میری پایین میبینی که هر لحظه داری به مرگ نزدیک میشی بعد که رفتی به خاک باز میگی خدایا تو پاک و منزهی و من بودم که تو اون دنیا معصیتت رو کردم بعد ..دوباره از سجده پامیشی این بار شاید تو رکعت دوم باشی و بخوای حالا که از خاک بر خواستی بگی الحمدولله و اقرار به نبوت محمد و ولایت آلش کنی و....)
2)اول وقت بخون
3)تو وضو گرفتن آدابشو رعایت کن و وقتی وضو میگیری به رازهای وضو هم توجه کن ..(یعنی وقتی صورت رو میشوری بگو خدا رویم را همواره به سوی خود کن و گناه چشم و زبان و گوشهایم را همینطور که با آب میشورم تو هم باطن آن ها را پاک کن.گناهانی که با دستهایم انجام داده ام را پاک کن... و مثلا در هنگام مسح کشیدن :افکارم را فقط به سمت خود متوجه کن و پاهایم را در راه خودت جلو ببر و اگر با این ها به سمت هرگناهی رفته ام آن گناه را پاک کن و مرا در راه خودت با استقامت قرار بده )
4)بعد نماز تعقیبات نماز رو از کتاب مفاتیح بخون
5)تو قنوت هر نماز از خدا بخواه که حضور قلبت رو در نماز زیاد کنه
6)فکر کن آخرین نمازیه که میخونی
7)اگه در طول روز به فکر خدا نباشی تو نمازم به فکرش نیستی پس از کارای بیهوده و بی اثر که تو رو از یاد خدا غافل میکنه دست بردار و به جاش کارهایی که میکنی تو رو به یاد خدا بندازه

...نمازی که حتی ایستادنش هزار تا معنی داره ...:

در مورد فایده نماز حرف وبحث زیاده بنظر من اگه واقعا میخوای تحقیق کنی کتاب های خیلی خوبی تو این زمینه نوشتن
من خودم یه مدت به نماز کم توجه بودم و آخر وقت میخوندم ولی رفتم 4 5 تا کتاب تو این زمینه خوندم ..
از بینشون کتاب "اسرار قلبی نماز" از شهید ثانی و
از نظر علمی هم هیچکدوم به پای کتاب "رازهای نماز " آیت الله جوادی آملی نمیرسن
.....................................................................................................
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
زمان نماز ... به نظر من زمان غلبه ی بد ها به خوبی هاست...
این اصطلاحی که من ازش استفاده میکنم..
وقتی نماز و اول وقت میخونی...یه نماز ساده بدون هیچ چیز اضافی انرژی میگیری...
اگه بتونی از نمازت انرژی بگیری برات میشه انگیزه
حالا چجوری انرژی بگیری
نماز مدل فشنگ 5 دقیقه بیشتر طول نمیکشه
و نماز خوب 10 دقیقه...
بعد از نماز به اندازه ی 1-2 دقیقه
از خدا تشکر کن..بابت همه چیز-برای خودت دعا کن ..آرزوهات و بگو هر چی میخوای و بعدشم برای اونایی که دوست داری دعا کن
اما هر وعده این کارو بکن..1-2 دقیقه بیشتر طول نمیکشه...
اما تاثیر فوق العاده ای دارهSmiley-face-thumb
حالا میام راجع به انرژیشم میگم..317
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
بدانید که نماز رازی است میان خدا و بنده
که در این راز هم نیاز است و ناز , امروز نیازاست و فردا ناز, امروز رنج است و فردا گنج , امروز باری گران , فردا روح و ریحان , امروز رکوع و سجود , فردا وجود و شهود .

از شرف و مزیت نماز بر سایر عبادت ها همین بس که خداوند در 102 جای قرآن ذکر کرده و آن را سیزده نام نهاده:
.1- صلوه 2- قنوت 3- قرآن 4 – تسبیح 5 – کتاب 6 – ذکر 7- رکوع 8–سجود 9- حمد 10- استغفار 11 - تکبیر 12- حسنات 13- با قیات .

پیغمبر فرموده نماز معراج مومن ا ست .

و گفته اند نماز گذار را هفت کرامت است :
1- هدایت 2- کفایت 3 - کفارت 4 –رحمت 5-تربت 6 -درجت 7 – مغفرت .

اول قدم از شرک بی نمازی است که خدا وند روز رستاخیز به دوزخیان گوید : چه شما را به ا ین جا ا فکند ؟ می گویند ما از نماز گزاران نبودیم .

هر کس این پنج نماز را به وقت خویش و با شرط بخواند ,خداوند او را ثواب جمله اصول و شرایع می دهد .

هیئت نماز چهار است : 1- قیا م 2- رکوع 3- سجود 4- قعود .
حکمت آن این است که جمله موجودات برچهار شکلند , بعضی ایستاده اند چون درختان , بعضی کمان ما نند هستند و خم شده چون ستوران , بعضی روی خاک نهاده چون حشرات و و برخی بر زمین نشسته اند چون گیاهان و خدا فرمود بنده ی مومن باید این چهار هیئت را به جای آرد تا ثواب پرستش همه ی خلق را داشته با شد .

این که خداوند نماز را در رکعت های مختلف فرمو د , از آن جهت است که بنده دا رای دو قسمت است , یکی روان و دیگری تن , پس نماز دوگانه شکر روح و جسم است و در باطن آدمی سه گوهر است، اول دل، دوم عقل، سوم ایمان .
نماز سه رکعتی شکر این سه خصلت است و باز چون ترکیب آدمی از چهار طبع اصلی هست نماز چهارگانه شکر این چهار طبع ا ست( سعدی آ ن ها را چهار طبع مخالف سرکش نام نها ده ) و چون مومن از همه مطیع تر است و کار وی شریف تر و درجه ی وی نزد حق رفیع تر , باید شکرا نه ی آن همه نعمت , 17 رکعت نما ز گزا ر د .
 سپاس شده توسط
سلام بر رفیق رفقای خودم....
به شخصه چندین مورد دیدم که با جنگیدن با نفس خود و رسیدگی به نماز و خواندن ارادهشان بسیار قوی تر شده و بسیار راحت تر اینکار رو ترک کردند....و اما نماز محافظ انسان است...
و اما چیزهایی که باعث می شود نماز به ادم حال بدهد!! یک جانماز با صفا و توپ و خشوگل مشگل!!
و مهم : عطر زدن به خود!!
نماز خواندن به ارامی و با ارامش.......
و سپس بعد از پایان نماز دست های خود را بر روی دوزانو گزاشته به صورت باز اونجوری که دعا می کنن!!
به خدا بگید خدایا جز تو کسی رو ندارم من بنده بدی هستم بدترین و گناه کار ترین اما تو خدای خوبی هستی و گناهام در برابر رحمت تو هیچ است و من امید به تو دارم و تو هیچ کس را نا امید نمی کنی!!
یا علی(ع)
 سپاس شده توسط
به نظر من اولین کار اینه که انسان بدونه نماز چرا میخونه اگه درک کنه که نماز برای چه موضوعی یا برای چه کسی است بعد هدفی میشه برای اینکه به وسیله اون رضایت خداشو جلب کنه میگن اگه تا 04 روز کاری رو انجام بدی میشه عادت به نظر من اول از همه این کار بشه عادت بعد کم کم در خوندن آیات نماز به معنی اونا فکر کنه بعد از اون اگه فکر کرد که نماز فقط وقتشو میگره بهتر که دیگه نخونه چون این نماز نیست منت بر سر خدا.ولی اگه از خوندن نماز لذت برد بدونه به همانقدر از گناه دور شده میدونی میگن وقتی نمازتو بی دقت میخونی یعنی شیطون داره گلت می زنه پس تو داری شیطون را اطلاعت می کنی نه خدای شیطان را. اگه نماز تو ، تو را از مادیات دنیا تو را از گناه تو را از آدمهای بد از دوستای ناباب جدا کرد پس نمازخون شدی وگرنه کلاغ و خروس و جوجه و مرغ و خیلی پرندههای دیگر هم موقع خوردن دونه سرشونو فرود میارند . اگر نماز خوندیمو ازش لذت بردیم و باهاش ته دلمون راضی شد پس ادامه بدیم اگه نه حتما یه جای کار ملنگه و اون قلبمون باید پاکش کنیم از همه آلودگیها .
شما روش تسلیم رو انتخاب کردی
اما شاید هر کسی نتونه از این روش استفاده کنه!

یکی خدا رو میبینه..یکی بنده ی خدا رو
یکی راه آسون رو انتخاب میکنه .. یکی راه سخت رو

نماز خوندن یکی از راه های رسیدن به خداست..چون توی قرآن خیلی بهش تاکید شده پس یه چیزی داره که باید متفاوت باشه..
متخصصین انرژی اعتقاد دارن زمان خوندن نماز انرژی به انسان منتقل میشه
هر چی به اذان نزدیک تر باشه میزان دریافت انرژی بیشتره
اینم اثبات علمیش

البته یه چیزی بگم!
از این راه برای کسی که قرآن رو هم زیر سوال برده بود اثبات کردم و اون گفت ما از طریق ورزش و یوگا هم میتونیم این انرژی رو دریافت کنیم!!!
به اون نمیتونستم بگم نماز اوج بندگیه!!!
چون اعتقاد داشت اسلام یه دین برای همه نیست!!

میدونید چرا این قضیه رو اینجا گفتم؟!!؟

شما هر چیزی بگین کسی که بخواد توجیه کنه.. توجیه میکنه!
پیروان سوفستا (نمی دونم درست نوشتم یا نه!) توی همه چیز یه نه میارن!

باید هدفت رو از خوندن نماز پیدا کنی53258zu2qvp1d9v
خوشا باران و وصف بی مثالش
با سلام به دوستان خوبم
نماز واقعا یک بازدارنده قوی از هر گونه گناه و فساد است
ولی کدام نماز آیا هر نمازی تاثیری یکسان دارد خیر همانطور که یک دانشجو در محضر استادش هر چه بیشتر گوش و چشم خود را متمرکز نماید مطمئنا تاثیر بیشتری از آن خواهد گرفت پس نماز هم همینطور است شما اگر با دل و جان خود به آن بپردازید خواهید دانست که نماز واقعا چه قدرتی دارد آن موقع است که به آین آیه قرآن مبنی بر بازدارندگی نماز از فحشا میرسیم(توسط دوستان ذکر شد)

دوستان خواهشمندم بیشتر تامل نمائید مخصوصا در این مورد
 سپاس شده توسط
سلام :

یکی از خطبه های حضرت علی (ع)مفهومش اینه البته عین عبارت رو فراموش کردم ولی مفهومش اینه : میفرماید : بدترین اشخاصی که به دین ضربه وارد میکن منافقین هستن . یعنی به ظاهر نماز میخونه ولی پشت پرده هزار و یک خلاف . و اشکال ما هم اینه که تمام کارهای اونارو پای اسلام میذاریم . به خدا اسلام با اینجور اشخاص مخالفه .

اصلا شک به خودتون راه ندید . نماز همون طور که در قرآن امده ما رو از شر و انحرافات و فحشا دور میکنه . بعدش این جمله ی کی هستش ؟ جمله ی خدا . یعنی کسی که انسان رو آفریده و میدونه که انسان به چه چیزایی احتیاج داره . خدا استغفرالله نادون که نیست الکی قرآن رو بفرسته بعدش هیچ کسی ازش چیزی سر در نیاره .

برای اثبات اسلام یکی کافیه اون حضرت علی (ع) که هنوز که هنوزه نهج البلاغه رو میخونیم تن و بدن انسان رو به لرزه میندازه و از درون نه افسرده بلکه انسان رو شاداب میکنه .

و جمله آخر هم اینه که ما یا بهتر بگم من به عنوان کسی که در ایران به دنیا امدم و دینم اسلام چند تا کتاب خوندم . مثلا : 1000 تا کتاب خوندم . ولی وجدانن یک بار فقط یک بار قرآنو از اول تا آخر خوندم ؟

بعدش نظر هم در مورد اسلام هم میدم.
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان