عزیز : .:.::. *«کانونی ها کمک کنید تا این مشکل رو حل کنیم»* .::.:.

عزیز : .:.::. * کانون باز می شه + میزگرد ولی ادامه داره * .::.:.

عزیز : .:.::. Golتجربیاتی از جنس استقامت؛ تجربه‌های آقای عاشق فاطمه زهراGol .::.:.

عزیز : .:.::.* جشن قهرمان‌های پاکی؛ آقایان: معراج ، earfun ، Reza4030 ا Confetti * .::.:.

عزیز : .:.::. اطلاعیه: تغییرات گروه‌های ترک .::.:.

عزیز : .:.::. * آخرین مهلت اعلام وضعیت دوره مطالعاتی درسیجات * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نماز راه رستگاری

پيامبر «ص»- عبد اللَّه بن مسعود گويد: پشت سر پيامبر «ص» بر خرى سوار بودم و به جايى مى‏رفتيم. در ميان راه گفت: ... آيا مى‏دانى زهد و رهبانيت امت من در چيست؟ گفتم: خدا و پيامبرش داناترند. گفت: هجرت، و جهاد، و نماز، و روزه، و حج، و عمره‏
الحياة / ترجمه احمد آرام، ج‏1، ص: 419
[تصویر:  -و-گیف-متحرک-بسم-الله-الرحمن-الرحيم-12_4p3r.gif]
53 قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ 53
53 إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
53

53 بگو: اى بندگان من كه [با ارتكاب گناه] بر خود تجاوز كار بوده ايد! از رحمت خدا نوميد نشويد، 53  
53 يقيناً خدا همۀ گناهان را مى آمرزد؛ زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است؛
53

نماز
 - قرآن - نگاه و ذهنصلوات - نماز قضا

ورزش - مکتبخونه -
برنامه روزانه - صراطسرو
[تصویر:  _امامت_244_zz97.gif]
 سپاس شده توسط
از امام ششم (ع): چون بنده‏اى روى بنماز آرد خداوند نيز به او روى آورد و ملكى بر وى گماشته شود، كه قرآن را از دهانش فرا گيرد، و اگر در نماز فكرش بغير خدا متوّجه باشد خداوند از او روى ميگرداند و به آن ملك واگذارش ميكند، و اگر با تمام وجود به خدا توجه كند، خداوند با همه‏
عظمت خود به او روى كند تا نمازش بالا رود، و اگر در نماز گرفتار سهو و غفلت گردد و يا فكرش به چيزى متوجّه شود آن مقدار از نمازش كه با توجّه و حضور قلب بوده بالا رود و بدل غافل چيزى عطا نشود.
مكارم الأخلاق / ترجمه ميرباقرى، ج‏2، ص: 75
53 قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ 53
53 إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
53

53 بگو: اى بندگان من كه [با ارتكاب گناه] بر خود تجاوز كار بوده ايد! از رحمت خدا نوميد نشويد، 53  
53

نماز

ورزش - مکتبخونه -
برنامه روزانه - صراطسرو
 سپاس شده توسط
به خاطر حرمت خون پاک شهدا و شکر نعمت های خدا و برخورداری از رحمت بی کران حق ، از این به بعد نماز میخونیم ، هرچقدرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررم بد باشیم مهم نیست ، مهم اینه از این به بعد نمیخوایم نمازمونو هیچجوره ترک کنیم♡
قطعا نماز خودش اصلاحمون میکنه و مارو به خواسته هامون میرسونه♡
■♡یا صاحب الزمان♡■
■♡به یاد شهید حاج قاسم سلیمانی♡■

■♡به یاد شهید عباس آسمیه♡■

■♡به یاد شهید حمید سیاهکالی مرادی♡■

■♡به یاد شهید ابراهیم هادی♡■

■♡به یاد شهید بابک نوری♡■

■♡به یاد شهید عارف کایدخورده♡■

■♡به یاد شهید محمودرضا بیضایی♡■

■♡به یاد شهید غازی علی ضاوی♡■

■♡به یاد شهید روح الله قربانی♡■

■♡به یاد شهید محسن حججی♡■

پیامبر (ص): «بنده ای نیست كه به وقت های نماز و جاهای خورشید اهمیت بدهد، مگر این كه من سه چیز را برای او ضمانت می كنم: برطرف شدن گرفتاری ها و ناراحتی ها، آسایش و خوشی به هنگام مردن و نجات از آتش.»
صلوات فرستادن انسان را در ۳ عالم بیمه میکند.
پیامبراکرم ( ص) فرمودند:هر کس ده بار دعای مجیر را بخواند من ضامنم که خداوند او را به آتش جهنم عذاب نکند.
642- و باز آن حضرت فرمود: رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله ميفرمود: هر كس نفس خود را براى نماز فريضه آماده كند و وقت نماز را انتظار كشد و آن را در اوّل وقت مقرّرش بجا آورد و با ركوع و سجود درست و خشوع نماز را تمام بجا آورد و بعد ادامه دهد نماز را بتعقيب با تمجيد خداى عزّ و جلّ بصفاتى كه دلالت بر عظمت خداوند تعالى كند، و تعظيم الهى و حمد الهى كند تا آنكه وقت نماز ديگر رسد و در فاصله ميان آن دو نماز كلامى كه فايده مشروعى در آن نباشد نگويد خداوند متعال براى او ثواب‏ كسى كه حج و عمره بجا آورد نويسد و او از اهل عليين باشد يعنى اعلى مراتب بهشت.
ترجمه من لا يحضره الفقيه، ج‏1، ص: 316
53

53

نماز

ورزش - مکتبخونه -
برنامه روزانه - صراطسرو
 سپاس شده توسط
امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) :

هر گاه كسی به نماز می ايستد ، شيطان حسودانه به او می نگرد. زيرا كه می بيند رحمتِ خداوند او را فراگرفته است.

بحارالانوار ، ج۸۲ ص۲۰

از پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) نقل شده است که فرمود:

هرکس نماز #صبح را به جماعت به جا آورد سپس تا #طلوع خورشید به ذکر خداوند بی نیاز و بلند مرتبه پردازد، در #بهشت هفتاد درجه خواهد داشت و مابین هر درجه ای به اندازه ای است که اسب دونده عالی و خوش تربیت #هفتاد سال بتازد؛

و کسی که نماز #ظهر را به جماعت بخواند در #بهشت جاوید، پنجاه درجه خواهد داشت و فاصله بین درجات او به اندازه تاختن پنجاه ساله #اسب عالی خواهد بود؛

و هرکس نماز #عصر را به جماعت بخواند؛ ثواب #آزاد کردن هشت نفر از فرزندان اسماعیل را خواهدداشت، که هر یک از آنها صاحب خانه ای باشند؛

وکسی که نماز #مغرب را به جماعت بخواند؛ گویا یک #حج و یک #عمره مقبول به جای آورده است؛

و هرکس نماز #عشا را به جماعت بخواند؛ مانند این است که #شب قدر را شب زنده داری نموده است.

امالی شیخ صدوق، ص 141

53

53

نماز

ورزش - مکتبخونه -
برنامه روزانه - صراطسرو
 سپاس شده توسط
نماز پناهیان 1
نماز پناهیان 2
نماز پناهیان 3
من خودم خدا دارم 317
خدایا چنان کن سرانجام کار Confetti    تو خشنود باشی و ما رستگار 2uge4p4

الحمدلله رب العالمین Khansariha (40)     خداوندا مرا پاکیزه بپذیر Khansariha (8)
هر وقت خسته شدی اینجا را بخوان. Gol    بازی در نیار  Swear1  هدف های مهم تری هست  Gol
هر وقت نا امید شدی بیا اینجا

صبر داشته باش  خدا با صابران استGol

بنده عشقم و از هر دو جهان آزادم ( کاش این شکلی بودم Hanghead )
 سپاس شده توسط
[تصویر:  Screenshot_20210929_064009_WhatsApp.jpg]
هنوزم وقت داری همونی بشی که دلت میخواد...

[تصویر:  2222222222222.jpg]

کافیه از اینجا شروع کنی >>>

مبحث: من نماز را دوست دارم
آقای امینی خواه

خلاصه جلسه اول

امام حسین با حرکتی که انجام دادن عالم رو عوض کردن
و به قولی بن بستی که عالم دچارش شده بود رو باز کردن
و دیگر بن بستی نخواهد بود
اگر الان بن بستی هس از غفلت ما به وجود اومده
پس این وظیفه ما هس ک این معبر رو برای حسین بعدی باز کنیم
حسین بعدی قرار نیس کشته بشه
ما باید جان و مال بدهیم در این راه

علت اصلی غیبت ما شیعیان هستیم
ما نگذاشتیم امام حسین عالم رو بگیره
ما حتی نگذاشتیم امام حسین زندگیمونو بگیره
اما یه چیزی هس ک اگه امام حسین اونو بگیره کل زندگیمون درست میشه
نماز... 

امام علی علیه سلام می‌فرمایند: همه اعمال پشت نماز است (به عبارت دیگه نماز امام جماعت همه اعمالته)
ینی اگه نمازمون درست بشه همه چیزمون درست میشه
هرچی بخوایم تو نماز هست حتی دنیا..

از نماز آقای بهجت صحبت کردن که نمازشون جوانان رو هدایت میکرد
و اینه قدرت نماز(:

بزرگان گفتند میخوای نماز درست بخونی
سه بار بر امام حسین سلام بده
مهر و تسبیح تربت بزار و نمازتو شروع کن
خود امام حسین نمازتو درست میکنه(:♡
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان