عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نماز شب (سرپرست: .آرام.)

آقاي امين ميدونيد ماهنوز شروع نكرديم و اول راهيم نميدونم اسرار شما بر افراط نشان دادن كار ما چيست و بايد بگم ما متحجر كه نيستيم و نمي خوايم بگيم كه حتما واجبه ولي از يه طرف حرف شما هم صحيح است با موج افكار آخوندي الان (البته اكثرا آدماي خوبين) 200 و ... ذكر و اينا يكم كسل كنندست.

ﺻﺪﺑﺎﺭ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺑﺎﺭ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ﺧﻮﻥ ﻣﻴﮕﺮﻳﺪ ﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺳﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ببینین به نظر من سحر خیزی خیلی خوبه.من خودم امتحان کردم صبح که زود پا می شم همیشه به همه ی کار هام میرسم.صبح ها (مثلا ساعت 6)وقتی شروع می کنم به درس خواندن بازدهی ام خیلی بیشتره..تازه ادم فکر می کنه اگه صبح زیاد بخوابه سر حال تره.من امتحان کردم هر وقت صبح زود از خواب پا می شم سر حال تر هستم.البته اینم بگم خب ادمی تو سن ما باید بین 6-8 ساعت حتما بخوابه .اما ایا اینو می دونستید که از نظر علمی زمان خوابیدن از ساعت 9.30 -10 شب هست تا 4.30-5 صبح؟دلیل هم داره به خاطر نور اسمان و میزان ترشح هورمون ها و... که جاش اینجا نیست.مثلا من خودم تصمیم دارم که وقت خوابمو تغییر بدم یعنی شب زودتر بخوابم و صبح ها زود پاشم و بعد از نماز صبح هم دیگه نخوابم.اینطوری خیلی بهتره.هم ادم سر حالتره.هم زمان طلایی صبح را از دست نمی ده .هم برای درس خواندن و هم برای اینکه سحر ها راز طبیعت اشکار می شه و به نظر من کسی که صبح می خوابه راز طبیعتو کشف نمی کنه.جدی می گم.
در ضمن :یکی از لذت های زندگی انجام دادن کارهایی هست که دیگران انجامش نمی دن.یعنی وقتی همه خوابیدن تو پاشی.ها ها ها هاااااااااا

البته من یه چیزی هم می خواستم بگم اونم اینه که من یه جا خونده ام کسی که اعمال واجبش را انجام نداده نباید عمل مستحب انجام بده.مثلا کسی که نماز قضای نخونده داره نمی تونه نماز مستحب بخونه.خب خود من شخصا هوارتا نماز قضا دارم.حالا برای خودم سواله یعنی تا وقتی اونا رو نخوندم نیی تونم نماز مستحب بخونم؟؟؟؟؟

در ضمن (یک بار...) اخه این کجاش ریا هست؟مهم اینه که ما هدفمون خدا باشه .حالا مثلا اگه من اومدم به تو گفتم من نماز می خونم این میشه ریا؟/نخیر.مهم اینه که نماز من به خاطر نظر تو نباشه

راستی این همه روضه خوندم خودم نتو نستم نماز شب بخونم این هفته.ببخشید.
یه چیز دیگه.میگم( یک بار...) تو لینک امضای منو درست کردی؟یه سوال دیگه.تو دختری؟؟؟؟/ها ها ها
مادر اگر نبودی.................!!؟؟؟؟
53

هرجای دنیایی دلم اونجاست..من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا...تا رو به تو سجاده بندازم
53
گاهی پرستیدن عبادت نیست...با اینکه سر رو مهر میزاری
گاهی برای دیدن عشقت...باید سر از رو مهر برداری
53
یک عمر هر دردی به من دادی...حس میکنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو...زیباترین جای نمازم بود
سلام
با تشكر از همه اونايي كه نظر دادن خدمتتون عرض شود كه دور جديد فراخوان آغاز مي شود و اميد است كه استقبال بسيار زيادي داشته باشد.
اينم تاريخ جديد
جمعه ششم دي ماه
6/10/87
ساعت 4.50
1 - بي 52
2 -‏ بيبي
3- مهدي
4 - مجتبی
5 امين972002
6 - پرواز
7- تصمیم
8- آهنگر
9- خدا
10- داوود
11- ناشناس
12-علیرضا2N
13-ماری
14-آرمان
هر كسي كه مي خواد اسمشو اضافه كنه بياد

KHODA نوشته است:در ضمن :یکی از لذت های زندگی انجام دادن کارهایی هست که دیگران انجامش نمی دن.

موافقم. خیلی هم لذت بخشه

KHODA نوشته است:البته من یه چیزی هم می خواستم بگم اونم اینه که من یه جا خونده ام کسی که اعمال واجبش را انجام نداده نباید عمل مستحب انجام بده.مثلا کسی که نماز قضای نخونده داره نمی تونه نماز مستحب بخونه.خب خود من شخصا هوارتا نماز قضا دارم.حالا برای خودم سواله یعنی تا وقتی اونا رو نخوندم نیی تونم نماز مستحب بخونم؟؟؟؟؟

خودت می دونی ولی به نظر من این مسئله شخصیه و بهتره خودت جوابش رو بدی تا به حرف بقیه گوش بدیSmiley-face-thumb

KHODA نوشته است:در ضمن (یک بار...) اخه این کجاش ریا هست؟مهم اینه که ما هدفمون خدا باشه .حالا مثلا اگه من اومدم به تو گفتم من نماز می خونم این میشه ریا؟/نخیر.مهم اینه که نماز من به خاطر نظر تو نباشه

اینجاش ریاس که وقتی من نماز می خونم که میام و ثبت نام می کنم و وقتی که اسمم تو لیست نیست نماز شب نمی خونم . به نظر من این نیت کمی نا خالصی داره

KHODA نوشته است:یه چیز دیگه.میگم( یک بار...) تو لینک امضای منو درست کردی؟یه سوال دیگه.تو دختری؟؟؟؟/ها ها ها
آره احساس کردم می خای این جوری باشه. دستم درد نکنه.Khansariha (18)

نه.
چرا فکر کردی من دخترم بعدشم خندیدی1744337bve7cd1t81 اگه حرفات زیاده بیار تو پیغام خصوصی
303
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
سلام303

1-بي 52
2 -‏ بيبي
3- مهدي
4 - مجتبی
5 امين972002
6 - پرواز
7- تصمیم
8- آهنگر
9- خدا
10- داوود
11- ناشناس
12-علیرضا2N
13-ماری
14-آرمان
15-ليلي

من كه فكر نمي كنم اين كار ريا باشه،چون جايزه اي در كار نيست! ما مي خوايم يه ساعتي از شب بيدار شيم با هم ديگه نماز شب بخونيم،اين يه وسيله است يه طريق هست.

شايد لذتش به دل همگيمون بچسبه كه بتونيم غير از نام نويسي،خودمون بخونيم،به من كه چسبيده.

بچه ها يه چيزي از نماز شب مي خوام بگم نمي دون چقدر قدرت دركش رو
داشته باشيد.

مادرم نماز شب مي خوند،شنيديد كه مي گن اگه 40 شب نماز شب رو بخونيد هر چي حاجت داشته باشيد برآورده ميشه؟
مي دونيد اينو كي گفته بود؟ يكي از روحانيون به دوست مادرم،گفته بود اگه 40 شب نماز شب خوندي حاجتت برآورده نشد،اين ابا و عمامه رو مي ذارم كنار.

من كه خيلي اعتقاد دارم،داشتم مي گفتم مادرم نماز شب كه مي خوند فكر كنم به 40 شبم رسيد،باورتون ميشه يه سري چيزهايي كوچيكي رو، ماورا حس ما درك مي كرد؟!!!!!!!!!!!!

نزديك غروب بود،گفت بچه ها من حس مي كنم باباتون داره نزديك خونه ميشه؟
بابام از سركار برميگشت،اما زمان برگشتش مشخص نبود،اون موقع تلفن و موبايليم در كار نبود كه بگي بابام قبلا به مامانم خبر داده كه چه زماني مي خواد بياد.
خلاصه گفت باباتون الان نزديك خونه ميشه.................الان زنگ ميزنه........................ آره واقعا همون لحظه زنگ زدددددددددددددددد
ما داشتيم از ترس مي مرديم كه چه جور مادرم به اين درك رسيده!

اين خاطره رو گفتم كه بگم نماز شب خيلي فضيلت ها داره تا اين حد كه انسان رو به درجات معنوي بالايي ميرسونه.

اميدوارم به زودي به اين درجات برسيم،البته مسيري كه انتخاب كرديم (كانون) درست در جهت رسيدن به همين هدف هست. 53
حالا چرا ريا.
كي ميگه ريا
آخه چه ريايي چه كشكي

1-بي 52
2 -‏ بيبي
3- مهدي
4 - مجتبی
5 امين972002
6 - پرواز
7- تصمیم
8- آهنگر
9- خدا
10- داوود
11- ناشناس
12-علیرضا2N
13-ماری
14-آرمان
15-ليلي
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
پاداش نماز شب بيان نشده
امام صادق عليه السلام فرمود:
هر كارِ نيكى كه انسان با ايمان انجام مى دهد پاداشش در قرآن ذكر شده است ، جز نماز شب ، كه به خاطر اهميّت آن خداوند آن را با صراحت بيان نفرمود، همين قدر فرموده است : ((تَتجافى جُنُوبُهُومْ عَنِ الْمَضاجِعِ...))(107)، پهلوهايشان از بسترها در دل شب دور مى شود (و به پا مى خيزند و رو به درگاه خدا مى آورند) و پروردگارِ خود را با بيم و اميد مى خوانند و از آنچه به آنان روزى داده ايم انفاق كنند! هيچ كس نمى داند چه پاداشهاى مهمّى كه مايه روشنى چشمهاست براى آنان نهفته شده ، اين پاداشِ كارهايى است كه انجام مى دادند.(108
آغاز مي كنيم نماز شب اين دوره را با نام خدا
از هم اعظاي سايت خواهش مند است كه به ثبت نام اقدام نمايند.

اينم تاريخ جديد :
بامداد جمعه
20/10/87 قبل از نماز صبح

1- بي 52

من هميشه دومم!
1‏_بي 52
2‏_بيبي
آقايون و خانوما بفرماييد:

باشه اگه نمي خوايد بيايد ما با همون دو نفر شروع مي كنيم.

من خوندم حالشم بردم
دلتون بسوزه
اوههههههههههههه

بابا مكه قرارمون 20 يعني امشب نبود ؟
من فكر كردم امشبه نه ديشب!
و اما قرار بعدي: