عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نماز شب (سرپرست: .آرام.)

بسيار مهم !

اين يك اطلاعيه مهم و يك فراخوان است . فرا خوان نماز شب.
بياييد يك شب پهلوي خود را از رخت خواب جدا كنيم و شبي پهلوي خدا باشيم .

برنامه ما این طوریه که هر هفته بامداد جمعه نماز شب خونده میشه. کسایی که پایه هستن اسمشون رو در طول هفته به لیست اضافه میکنن و نهایتاً تو شب جمعه یه شبکه از ستاره ها درست می کنن که وایرلس به هم وصل هستن و جریان داده هاشون به سمت خدا بالا میره 1

دستور نماز شب

نماز شب یازده رکعت است .

1- چهار تا نماز دو رکعتی به نیت نماز شب ( جمعا 8 رکعت که مثل نماز صبح) خوانده می شود .
در رکعت اول : یک بار سوره حمد + یک بار سوره توحید
در رکعت دوم : یک بار سوره حمد + یک بار سوره توحید

2- دو رکعت نماز شفع
در رکعت اول : یک بار سوره حمد + یک بار سوره توحید + یک بار سوره ناس
در رکعت دوم : یک بار سوره حمد + یک بار سوره توحید + یک بار سوره فلق

3- یک رکعت نماز وتر
در رکعت اول : یک بار سوره حمد + 3 بار سوره توحید + یک بار سوره فلق + یک بار سوره ناس
سپس دست ها را برای قنوت به سوی اسمان بالا می بریم و حاجات خود را از خدا میخواهیم . در حالی که دستهایتان در قنوت است :

40 بار بگویید (  اَللّهُمَّ اِغْفِر لِلْمومِنينَ وَ اَلْمومِناتْ وَ اَلْمُسلِمينَ وَ اَلْمُسلِماتْ )  « خدایا ببخش جمیع مومنین مرد و مومنین زن را »
و یا  برای 40 مومن دعا کنید و بگویید :( اللهمَّ اَغْفِِر لِفُلانِ) ؛ پس به جای فلان ، اسم آن مومن را بگویید ، هم برای مومنینی که در دنیا هستند و هم مومنینی که از دنیا رفته اند.( بچه های کانون مقدم هستند )
توجه :
دعا کردن برای مومنین می تواند به دو صورت ذکر شود :
الف- همه مومنین را مد نظر قرار داده و چنین بگویید : اَللهمَّ اغْفِرْ لِلْمُومِنین وَ الْمُؤمِنات .
ب- یا نام چهل شخص را ببرید.

70 بار بگویید ( اَسْتَغْفِرُ اللهَ رَبي وَ اَتُوبُ اِلَيه)  « آمرزش می طلبم از خدایی که پروردگارم است و به سویش باز می گردم »

7 بار بگویید ( هذا مَقامُ الْعائِذِ بِكَ مِنَ اَلْنار )  « اين است مقام كسي كه از آتش قيامت به تو پناه مي‌برد »

300 مرتبه بگویید ( اَلْعَفو )  «ببخش»

1 بار بگویید ( رَبّ اغْفِرْلى وَ ارْحَمْنى وَ تُبْ عَلىََّ اِنَّكَ اَنْتَ التّوابُ اَلْغَفُورُ الرّحيم)  «پروردگارا ببخش مرا و رحم كن به من و توبه مرا بپذير به راستي كه تو، توبه پذيرنده، بخشنده و مهرباني»

توجه توجه : نماز شب یک نماز مستحبی است و لزومی نداره شما حتماً این جوری بخونین و همین طور میشه فقط یه قسمتیش رو خوند مثلاً سه رکعت آخر یا حتی فقط یک رکعت وتر، خیلی هم حال میده.

[تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif]

زمان خواندن نماز شب :

نماز شب خوب است که بعد از نیمه شب شرعی تا قبل از اذان صبح خوانده شود و اگر کسی نتوانست این موقع بخواند قبل از خواب به جا بیاورد و اگر این موقع هم نتوانست بخواند می تواند بعد از نماز مغرب به جا آورد. ولی هر چه به اذان صبح نزدیکتر باشد بهتر است.

[تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif]

روش محاسبه نیمه شب شرعی:

الف ) شب را از اول غروب تا اذان صبح حساب می نمایید و هنگامی که نیمی از این زمان گذشت ، هنگام نیمه شب فرا رسیده .
ب ) روش دیگر محاسبه نیمه شب شرعی این است که با اضافه نمودن یازده ساعت و پانزده دقیقه به هنگام اذان ظهر ، می توانید زمان نیمه شب شرعی را به دست بیاوید .

چند تا نکته :
-شخص مسافر مي تواند نماز شب را پيش از نيمه شب بخواند.
-جواني كه مي ترسد خواب بماند و نماز شب ازاو فوت شود مي تواند نماز شب را پيش از نيمه شب بخواند.
-كساني كه براي خواندن نماز شب بعد از نيمه شب عذري دارند، مانند پيرمردان و يا كسي كه از سرد شدن هوا مي ترسد و... مي توانند نماز شب را قبل از نيمه شب بخوانند.

البته ناگفته نماند که:
قضاى نماز شب را بر تقديم آن يعنى پيش از نيمه شب خواندن رجحان دارد. بنابر اين اگر مى داند كه قضاى نماز شب از او فوت نخواهد شد قضا اولويت دارد.

ﺻﺪﺑﺎﺭ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺑﺎﺭ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ﺧﻮﻥ ﻣﻴﮕﺮﻳﺪ ﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺳﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

سلام
(ببخشید که من بیشتر از یک پست ارسال میکنم)
خوبه . خیلی خوبه.
لطفا شرایط رو کامل تر بنویس.
ساعت مشخص یعنی کی؟
نماز شب باید هر چند شب یکبار باشه؟ باید هر شب باشه؟
ثبت نام و ثبت خواندن نمازهامون چگونه است؟ اصلا قصد داری ثبت بشه یا همین جوری فقط همه باید بگن ما ثبت نام کردیم و هر شب می خونیم.
البته هر شب خوندنش خیلی سخته و بهتره که یه ذره آسون تر بگیری. البته این نظر من هست. تا بقیه چی بگن.

می دونم که قصد برگزاری مسابقه نداری. به نظرم جالب تر از مسابقه است.
فکر می کنم نیمه شب با خدا صحبت کردن اونم وقتی می دونی چند تا همراه دیگه داری که هیچ فکری در مورد ستاره گرفتن ندارن - باید تجربه خوبی باشه.
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
خدا مي فرمايد مومنان آنانند كه نيمه شب پهلوي خود را از رختخواب ها جدا كرده و خدا را عبادت مي كنند.
نه مثلا تو هر ماه دو شب فراخوان داريم ، از الان تا 15ام اين ماه ثبت نام مي كنيم و شب شانزدهم شب عبادت هست.
بعد از هر دو هفته به يك هفته كاهش پيدا مي كنه و به همين صورت.

سپاس شده توسط
15 آذر ماه ساعت 30/4 صبح دلنگيز ايران.
اينم دعاي من.
خدايا ما كه الان به درگاه تو دعا مي كنيم گناه كار ترين مردمانيم ولي حال كه دستهاي خالي خود را به درگاه تو بلند كرده ايم به تو مي گوييم كه گناه خود را مي دانيم ولي راه تركش سخت است ، خدايا ما را در اين مسير ياري و امداد غيب خود را ياري رسان ما گردان. كه تويي حلال مشكلات. خدايا از تو عاقبت بخير بودن را مي خواهيم.

اينم ليست
1- يكبار براي هميشه
2- B52
3-000

سپاس شده توسط
اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ بِاسْمِكَ الْعَظيمِ الاَْعْظَمِ الاَْجَلِّ الاَْكْرَمِ الْمَخْزوُنِ الْمَكْنُونِ النُّورِ الْحَقِّ الْبُرْهانِ الْمُبينَ الَّذى هُوَ نُورٌ مَعَ نُورٍ وَ نُورٌ مِنْ نُورٍ وَ نُورٌ فى نُورٍ وَ نُورٌ عَلى كُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ فَوْقَ كُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ تُضيئُ بِهِ كُلُّ ظُلْمَةٍ وَ يُكْسَرُ بِهِ كُلُّ شِدَّةٍ وَ كُلُّ شَيْطانٍ مَريدٍ وَ كُلُّ جَبارٍ عَنيدٍ لا تَقِرُّبِهِ اَرْضٌ وَلايَقُومُ بِهِ سَمآءٌ وَ يَاْمَنُ بِهِ كُلُّ خآئِفٍ وَ يَبْطُلُ بِهِ سِحْرُ كُلِّ ساحِرٍ وَ بَغْىُ كُلِّ باغٍ وَ حَسَدُ كُلِّ حاسِدٍ وَ يَتَصَدَّعُ لِعَظَمَتِهِ الْبَرُّ وَالْبَحْرُ وَ يَسْتَقِلُّ بِهِ الْفُلْكُ حينَ يَتَكَلَّمُ بِهِ الْمَلَكُ فَلا يَكُونُ لِلْمَوْجِ عَلَيْهِ سَبيلٌ وَ هُوَ اسْمُكَ الاَْعْظَمُ الاَعْظَمُ الاَجَلُّ الاَْجَلُّ النُّورُ الاَْكْبَرُ الَّذى سَمَّيْتَ بِهِ نَفْسَكَ وَاسْتَوَيْتَ بِهِ عَلى عَرْشِكَ وَ اَتَوَجَّهُ اِلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ وَ اَهْلِ بَيْتِهِ وَاَسْئَلُكَ بِكَ وَ بِهِمْ اَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تَفْعَلَ بى ...
حاجت خود را ذکر کنید

1- يكبار براي هميشه
2- B52
3-juve
افتادن در گل و لای ننگ نيست،ننگ در اينست كه در همانجا بمانی
 سپاس شده توسط
سلام303

چه عالييييييييييييي!!!!!!!!!!Muscular

من هم شركت مي كنم،معذرت الان وقت ندارم دعا بنويسم،بر مي گردم ويرايش مي كنم.

1- يكبار براي هميشه
2- B52
3-juve
4-ليلي

راستي يووه جان چرا جواب پيام خصوصي رو نمي دي؟53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
بابا دست مارو هم بگیرید
خیلی باحالین به خدا
میگین یارو رو از فرش به عرش کشوندن ، همین جا و در همین سایت صدق میکنه به خدا ........
ما رو هم دعا کنید
 سپاس شده توسط
سلام دوستان
من هم اومدم.واقعأ كه فكر جالبي بايد به اين همه تفكر آفرين كفت
‏_‏_____________
‏[جاهد هواك تجاهد عدوكي]

با هواي نفس خود مبارزه كن همانطور كه با دشمنت مبارزه ميكني امام باقر[ع]
1‏_يك بار براي هميشه
2‏_بي 52
3‏_يووه
4‏_‏ ليلي
5‏_‏ بيبي
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
 سپاس شده توسط
به نام خالق کل شیئ
خدایا،آغوش تو باز بود ،من ندیدم ،حال که دیدم ،یاریم کن.
خوشحالم ازاینکه می بینم دوستام چقدر با ایمان هستند
احساس خیلی خوبی دارم ،
الحمد و لله الذی خلق السماوات والارض ....

1-یک باربرای همیشه
2‏_بي 52
3‏_يووه
4‏_‏ ليلي
5‏_‏ بيبي
6-مهدی

راستی یه چیز دیگه،نماز شب که راه افتاد ،بیاین قرآن خوندن رو هم تو برنامه هامون قرار بدیم.
راستی اگه دوست دارین به مذهبی از همه نوع یه سری بزنید و لکه های ماه رو بخونید.
مخلص همتون هم هستیم.
مدیر شدنت(بی52)رو هم بهت تبریک می گم.
 سپاس شده توسط
سلام .این خیلی خوبه ..خدا به هممون این توفیقو بده..
"الحمد لله الذی لم یکن له ولی من ذل "
"سپاس خدایی را که از خواری و پستی نگهداری نمی کند"

1-یک باربرای همیشه
2‏_بي 52
3‏_يووه
4‏_‏ ليلي
5‏_‏ بيبي
6-مهدی
7-مجتبی
8-امين972002
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
واقعا نمیدونم چی بگم!!!!
چرا هر وقت میام یه تاپیکی ایجاد کنم می بینم یکی تازه ایجادش کرده. کاش من ایجادش می کردم. اما اشکال نداره دوستان ثواب ببرن انگار من ثواب بردم.
من نماز شب و پایه ام خیلی خفن.....
سبحانک و بحمدک ظلمت نفسی و تجرات بجهلی و سکنت الی قدیم ذکرک لی و منک علی اللهم مولای کم من قبیح سترته و کم من فادح من البلاء اقلته و کم من عثار وقیته و کم من مکروه دفعته و کم من ثناء جمیل لست اهلا له نشرته
ای ذات پاک و منزه و ستایش مخصوص توست و من به گناه بر خود ستم کردم از نادانی بر نافرمانی تو جرئت یافتم و دلم آرام به این بود که همیشه مرا یاد کردی و بر من لطف و احسان فرمودی. ای خدا ای مولای من ، چه بسیار کارهای زشتم پنهان کردی و چه بسیار بلاهای سخت از من بگرداندی و چه بسیار از لغزش ها که مرا نگاه داشتی و چه بسیار مکروه و ناپسند که از من دور کردی و چه بسیار ثنای نیکو که من لایق آن نبودم و تو از من بر زبانها منتشر ساختی
1-یک باربرای همیشه
2‏_بي 52
3‏_يووه
4‏_‏ ليلي
5‏_‏ بيبي
6-مهدی
7-مجتبی
8-امين972002
9_ پرواز
اینجا سیم دلت به آسمان وصل میشود درنگ نکن

وعده گاه ما : تاپیک قرار عاشقی

[تصویر:  nasimhayat.png]