عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نماز شب (سرپرست: .آرام.)

واقعا ممنون ولي هنوز تعداد ليست كمه من نمي دونم قضيه اين انصرافا چيه به هر كسي كه در ارتباط هستيد پيام بفرستيد كه بياد اين جكعه خيلي صفا داره

ﺻﺪﺑﺎﺭ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺑﺎﺭ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ﺧﻮﻥ ﻣﻴﮕﺮﻳﺪ ﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺳﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

آره برو بچه ها خوب حال نمي دن مساله مهمش هم اينه كه خيلي هاشون نميتونن دليلش هم اينه كه از خواب نازنين نمي تونن خودشون رو جدا كنن درسته يا نه ؟
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
ببخشید بچه ها من می خوام یه اظهار نظری کنم ان شاء الله که (یک بار برای همیشه نیاید و بگه چرا اینجوری حرف می زنی دوباره )!!

ببینید به نظر من برای شروع کار یکم دست بچه ها رو باز بگذارید مثلا توی طول هفته هر کی نماز شب خوند قبول کنید نه اینکه حتما باید پنجشنبه باشد ( البته همه ما می دونیم که پنجشنبه یه چیزه دیگه هست) اما واقعا شاید یکی کار داشت و یا اصلا نتونست اون روز پنجشنبه بیدار بشه !

بعد چرا اصرار می کنید 4.30 دقیقه شب باشه ؟ از نظر شرعی از ساعت 11:15 دقیقه شب به بعد نیمه شب محسوب می شه و می تونیم نماز شب رو بخونیم و هیچ مشکلی هم نداره
من خودم همیشه تا ساعت 12:30 - 1 بیدار هستم اگه بخواهیم توی این زمان بخونم خیلی راحتتر هستم تا اینکه ساعت 4:30 صبح بلند شم - ( و البته این رو هم همه میدونیم که هر چی به نماز صبح نزدیکتر باشه ثوابش بیشتره اما شاید
برای عده ای مثل من سخت باشه توی این ساعت بیدار بشیم)

نکته بعد که می خوام بگم اینکه بزارید هر کی هر چند رکعت که دلش خواست بخونه ( 2 رکعت - 4 رکعت - 8 رکعت ) برای شروع کار اصرار به 11 رکعت نکنید . به کمیت اهمیت ندیم بلکه به کیفیت اهمیت بدیم البته اون چیزی که نزد خدا هم عزیز است همین کیفیت نماز هست نه کمیت . پیامبر اکرم می فرماید : 2 رکعت نماز شبی که با توجه خوانده شود افضل است از عبادتی که در تمام شب بدون توجه باشد. - ( بیاییم 2 رکعت نماز شب بخونیم اما نمازی که هم کام دل را بگیرد و هم بر آن 9 رکعت دیگر بچربد.)

هر کی هم خواست 11 رکعت رو بخونه اعمال قنوت آخر که عزیزان ذکر کردن 70 استغفرالله و 300 العفو و..... همه اینها مستحب هست که خوانده شود اگر هم در قنوت اینها را نگید به هیچ وجه اشکال ندارد.

کلا ًمی خواهم بگم بچه ها نماز شب خیلی چیزه آسونی هست و اصلا هم که به نظر می یاید کار شاق و سختی نیست . هر چقدر که در وسعتون هست بخونید چون خداوند متعال به تعداد رکعت های نمازتون نگاه نمیکنه بلکه به اون قلب زیبایتان که برای خداوند متعال صاف و ساده اش کردید و آوردیدش تا بگید خدایا دوستت دارم رو نگاه میکنه.
به نظر منم حرفهاي امين درست بود 1 اينكه به كيفيت توجه كنيم 2 اينكه از 11:30 به بعد بخونيم
امين جون اظهاره نظرت خيلي عالي بود ممنون
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
سلام
ببخشید با اینکه خودم تو لیست نیستم اما نظر می دم.
اینکه هفته ای یه بار هست خوبه سخت نیست . و ساعتش اول به این دلیل خوبه که همه با هم در یک زمان و برای یه چیز دعا می کنیم و دوم به این دلیل که بعدش باید نماز صبح بخونیم به هر حال برا اون که باید پا شیم.
در مورد تعداد رکعت و کمیت فکر بچه ها فقط برا راهنمایی این پست ها رو زدن و عمل مستحب رو لازم نیست کامل انجام بدی
ضمنا دلیل انصراف من حداقل این بوده که نمی تونم با وجه ریاش کنار بیام.
از یه طرف فکر می کنم هر برنامه مذهبی باید تبلیع بشه و یه راهه تبلیغ حضور داشتن تو اون مراسمه و از طرفی متقاعد نمیشم خالصانه باشه.
این ها رو نگفتم مشورت بگیرم . فقط خواستم بدونین کنار اومدن با بعضی چیزها خیلی سختر از بیدار شدن از خواب ناز هست
چاکریم
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
آقا هدف از تاسيس اينجا غير از ثواب تقويت نيروي اراده است من مي خوام اراده كنم نصف شب بلند شم هر كيم نمي خواد ميل خودش .

در برخاستن از خواب و نماز شب خواندن‏
بدانكه روايات بسيار وارد شده است از اصحاب عصمت‏عليهم السلام در باب برخاستن شب و بيان فضيلت آن و روايت شده كه آن شرف مؤمن است و آنكه نماز شب باعث صحّت بدن و كفّاره گناهان روز و برطرف كننده وحشت قبر است رُوى را سفيد و بُوى را پاكيزه و روزى را جَلْب مى‏نمايد و آنكه مال و فرزندان زينت حيات دنيايند و هشت ركعت نماز در آخر شب با نماز وتر زينت آخرت است و گاهى حق تعالى جمع مى‏فرمايد اين دو زينت را براى بعضى از مردمان و آنكه دروغ گفته كسى‏كه بگويد من نماز شب مى‏كنم و روز گرسنگى مى‏برم زيرا كه نماز شب ضامن روزى روز است و از حضرت صادق‏عليه السلام روايت است كه فرموده بود در وصيّت رسول خدا به علىّ عَلَيْهِما وَ الِهِمَا السَّلامُ يا على وصيّت مى‏كنم ترا در باب نفس خودت به چند خصلت پس حفظ كن آنها را بعد از آن فرمود خداوندا يارى كن او را و ذكر فرمود جمله‏اى از خصلتها تا اينكه فرمود:
وَعَلَيْكَ بِصَلوةِ اللَّيْلِ وَ عَلَيْكَ بِصَلوةِ اللَّيْلِ وَعَلَيْكَ بِصَلوةِ اللَّيْلِ وَ عَلَيْكَ‏
بر تو باد به خواندن نماز شب و بر تو باد به خواندن نماز شب و بر تو باد به خواندن نماز شب و بر تو باد
بِصَلوةِ الزَّوالِ وَعَلَيْكَ بِصَلوةِ الزَّوالِ وَعَلَيْكَ بِصَلوةِ الزَّوالِ‏
به خواندن نماز زوال و برتو باد به خواندن نماز زوال و بر تو باد به خواندن نماز زوال‏
* و ظاهر اينست كه حضرت اراده كردند به نماز شب سيزده ركعت را و به‏نماز زوال هشت ركعتى كه نافله زوال است و از انس روايت است كه گفت شنيدم حضرت پيغمبرصلى الله عليه وآله فرمود دو ركعت نماز در دل شب بهتر است بسوى من از دنيا و آنچه در دنيا است و روايت شده كه از امام زين العابدين‏عليه السلام سؤال كردند كه چه شده كه كسانى كه در شب تهجّد مى‏كنند رويشان از همه كس نيكوتر است فرمود براى آنكه ايشان خلوت مى‏كنند با خدا حق تعالى مى‏پوشاند به ايشان از نور خويش وبالجمله روايات در اين باب بسيار است و مكروه است ترك برخاستن شب و شيخ بسند صحيح از حضرت صادق‏عليه السلام روايت كرده است كه فرمود نيست بنده‏اى مگر اينكه بيدار مى‏شود در هر شب يك مرتبه يا دو مرتبه يا چند مرتبه پس اگر برخاست كه برخاست و اگر نه مى‏گشايد شيطان ميان پاهاى خود را پس بول مى‏كند در گوش او آيا نمى‏بيند آن كسى كه برنخاسته است از براى نماز شب صبح كه برمى‏خيزد گران و مكدّر و سنگين و كَسِل است و شيخ برقى به سند معتبر از حضرت امام محمّد باقرعليه السلام روايت كرده كه فرمود از براى شب شيطانى است كه *-/9او را رها مى‏گويند پس هرگاه بنده‏اى از خواب بيدار شود و اراده كند برخاستن براى نماز شب را آن شيطان به او گويد حالا وقت برخاستن تو نيست پس دفعه ديگر كه بيدار شود و خواهد برخيزد آن شيطان گويد كه وقت برخاستن نشده يعنى زود است پس پيوسته او را از برخاستن زايل كند و حبس كند او را تا فجر طلوع كند و چون فجر طالع شود بول كند در گوش او آن وقت بگذرد از او در حاليكه دُم خود را مى‏جنباند از ناز و بخود مى‏بالد و ابن ابى جمهور از رسول خداصلى الله عليه وآله نقل كرده كه آن حضرت روزى به اصحاب خود فرمود كه احدى از شما هرگاه خوابيد شيطان گره مى‏زند بر پس سر او سه گره بزند مكان هر گرهى عَلَيْكَ لَيْلٌ طَويلٌ فَارْقُدْ يعنى شبت دراز است بخواب پس هرگاه بيدار شد و ذكر خدا كرد يك گِره گشوده شود و اگر وضوء گرفت يك گره ديگر گشوده گردد و اگر نماز خواند يك گره ديگر گشوده گردد پس داخل صبح شود به حال نشاط پاكيزه نفس والاّ صبح كند خبيث‏النَّفس كَسْلان و اين روايت در كتب اهل سنّت نيز مذكور است و قطب راوندى روايت كرده از اميرالمؤمنين‏عليه السلام كه فرمود طمع مكن در سه چيز با سه چيز طمع مكن در بيدارى شب با پرخوردن و در نور صورت با خوابيدن در جميع شب و در امان از دنيا با صحبت فُسّاق و نيز قطب راوندى روايت كرده كه حضرت عيسى‏عليه السلام صدا زد مادر خود مريم‏عليه السلام را بعد از مردنش و گفت اى مادر با من تكلّم كن آيا مى‏خواهى به دنيا برگردى گفت بلى براى آنكه نماز گذارم براى خدا در شب بسيار سرد و روزه بگيرم در روز بسيار گرم اى پسر جان من اين راه بيمناك است.

ببینین بچه ها این خیلی مهمه که برای نماز صبح عادتمونو از دست ندیم.یعنی همیشه این همتو داشته باشیم که صبح پاشیم نماز مو نو بخونیم در این مورد هم باید به این جمله دقت کنیم که
"لسنا نائلی مما تحبون الا بالصبر علی ما تکرهنا" یعنی به انچه که دوست داشتیم نرسیدیم جز با تحمل(سختی)انچه از ان بدمان می اید.
ما نمی تونیم با اراده باشیم و مومن و مذهبی و نماز خون اونم نماز اول وقت مگر اینکه یه سختی هایی مثل صبح زود از خواب پاشدنو .ضهر از خیر غذا خوردن اول وقت !!! گذشتن و ........را تحمل کنیم.
افلاتون میگه سخت بکوش تا به تنچه می خواهی برسی وگرنه در رنج می مانی.
خدا در قران میگه"یا ایها الانسان انک کادح الی ربک کدحا فملاقیه"یعنی ای انسان با هر رنج و سختی که هست در راه عبادت پروردگارت بکوش که به زودی او را ملا قات خواهی کرد.

امام علی هم می فرماید انسانی که گناه کاره اما می خواهد گناهانش امرزیده شود و همچنین در زمره ی اولیا الله قرار بگیرد یکی از کار هایی که باید بکند این است که سختی عبادت را به تن خود بچشاند.

همین الان ساعت 3 شب هستش.من امشب حتما نماز شبمو می خونم.فردا جمعه است
مخلص شما. خانم ال...
مادر اگر نبودی.................!!؟؟؟؟
53

هرجای دنیایی دلم اونجاست..من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا...تا رو به تو سجاده بندازم
53
گاهی پرستیدن عبادت نیست...با اینکه سر رو مهر میزاری
گاهی برای دیدن عشقت...باید سر از رو مهر برداری
53
یک عمر هر دردی به من دادی...حس میکنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو...زیباترین جای نمازم بود
من خوندم
هيييييييي

ببخشید ها هیچ کدومتون منظور من رو نفهمیدید
منظور من این نبود که نیمه شب بلند نشیم و همون ساعت11:30 نماز شب بخونیم ! نه

منظور من این بود که اینطوری هم که م گفته بودم خدا قبول میکنه و اگه کسی برایش سخت بود که بلند بشه می تونه همون اول شب نماز رو بخونه . تو اگه ظریفیت شو پیدا کردی که نیمه شب بخونی که خوش به حالت و اگر در ابتدای کار برایت سخت است که نیمه شب بیدار شی بیخیال نماز شب نشو بلکه همون اول شب قبل از اینکه بخوابی نماز رو بخون - اگه اولش برات سخته که 11 رکعت رو بخونی اشکال نداره بیخیال نماز شب نشو ونگو بابا کی حال داره 11 رکعت رو بخونه ، تو برو 2 رکعت 4 رکعت هر چقدر حسشو داری هرچه قدر که بدنت و روحت میکشه بخون....

خلاصه می خوام بگم ما واسه ارتباط مردم با خدا کاسه داغ تر از آش نشیم - خداوند دین اسلام رو آسان قرار داده
اصلا حالا که کار به اینجا کشید من یه سری مطالب دیگه هم میگم و این مطالب در تمامی استفتائات هم هستش و نگید که از خودت در آودی:
برای خواندن نماز شب فقط کافیست وضو داشته باشید ، توجه ( لارم نیست رو به قبله باشید ، لازم نیست به مهر سجدیه کنیم ، لازم نیست سوره خوانده شود فقط حمد کافیست ، حتی می شود در حال راه رفتن و یا خوابیده نماز رو خواند ، برای رکوع و سجده هم فقط کافیست پلک ها را به نشانه رکوع و یا سجده بر هم گذاشت و باز کرد و.............) خیلی موارد دیگه.......

می خوام یه داستان هم براتون بگم این داستان واقعی است
می گویند یک مسلمانی همسایه ای داشت مسیحی که بعد از مدتی که با او از اسلام صحبت کرده بود بالاخره توانست همسایه اش را راضی کند که به دین اسلام مشرف بشه !
فردای آن روز مرد مسلمان نیمه شب میره در خانه همسایه تازه مسلمان و در می زنه یارو از خواب بیدار می شه میگه چه خبره ؟ دزد اومده میگه نه بابا نزدیک اذان صبح است آمده ام دنبالت تا برویم مسجد نماز شب را بخوانیم و پس از نماز صبح برگردیم
تازه مسلمان قبول میکنه و نیمه شب به دنبال همسایه به راه می افتد
خلاصه نماز شب و نماز صبح رو میخونند همسایه که می خواسته برگرده ، مسلمانه بهش میگه مکروه تا طلوع آفتاب خوابیدن خوبه که در مسجد باشیم و پس از طلوع آفتاب برویم ، همسایه قبول میکند.
بعد از طلوع آفتاب تازه مسلمان که می یاد بره خونش یارو میگه بابا کجا روز کوتاه است و وقت نماز ظهر نزدیک خلاصه یارو رو همینطوری واسه نماز ظهر و بعد عصر و مغرب و عشاء نگه میداره آخرسر تازه مسلمانه بلند میشه میگه تو را به دین خود و من را هم به دین خود و دوباره بر میگرده به دین مسیحیت.

باز دوباره برید برای من آیات و روایات در ثواب نیمه شب بلند شدن بیارین.................................
بابا من هم قبول دارم اما آدم ها باهم فرق میکنند تو ظریفیتشو خدا بهت داده نیمه شب هم بلند می شه اما برای من که تازه با اینجور مسائل آشنا شدم وهمین نمازهای یومیه ام رو به زور میخونم که نیستش بابا.........................
b52 نوشته است:آقا هدف از تاسيس اينجا غير از ثواب تقويت نيروي اراده است من مي خوام اراده كنم نصف شب بلند شم هر كيم نمي خواد ميل خودش .

سلام
فکر میکنی همین که امثال من که تاحالا نمازهامو یکی در میان میخوندم قصد کردم برای خدا نمازشب بخونم . کم چیزیه
amin972002 نوشته است:ببخشید ها هیچ کدومتون منظور من رو نفهمیدید
...

خلاصه می خوام بگم ما واسه ارتباط مردم با خدا کاسه داغ تر از آش نشیم - خداوند دین اسلام رو آسان قرار داده

شما ببخشید که منظور ما رو نفهمیدید53258zu2qvp1d9v

نقل قول: در مورد تعداد رکعت و کمیت فکر بچه ها فقط برا راهنمایی این پست ها رو زدن و عمل مستحب رو لازم نیست کامل انجام بدی

شما حرف خودت رو زدی و بقیه هم حرف خودشون رو و کسی این وسط "کاسه" نشد. 17 که دوباره حرفات رو تکرار میکنی.

هر کسی می تونه همراه بشه و هر وقت خواست نماز بخونه. ببینم کسی بوده تا حالا که هر جور راحته نمازشبش رو خونده اما به خاطر حرف بچه ها نیومده اعلام کنه!!

شاد باشین303
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
همتون درست مي گيد و ميشه هر ساعتي خوند اصلا روايت هست از نيمه شب شرعي تا نماز صبح اما من مي گم همه ما تا ساعت 12 و 1 بيداريم پس فشاري بهمون نمي آد آره مگه مورد داره يك بار براي خدا به خدمون سختي بديم. هر كسي دوست داره بياد.

1 - بي 52
2 -‏ بيبي
3- مهدي
4 - مجتبی
5 امين972002
6 - پرواز
7- تصمیم
8- آهنگر
9- خدا
10- داوود
11- ناشناس
12-علیرضا2N
13-ماری
14-آرمان

yekbarbarahamishe نوشته است:شما ببخشید که منظور ما رو نفهمیدید53258zu2qvp1d9v

بعضی ها با خودشون هم دعوا دارن انگار17
ما هم که کاری از دستمون برم نمیاد جز دعا کرد پس:
اللهم اشف کل مریض
الهی آمین

و اما بی 52 عزیز من هم موافقم که همه در یک ساعت باشه بهتر هست اما بهتر است نه اینکه واجب باشه....
یا علی53
اگه همه دقیقا تو یه زمان و از یه وقت خاص شروع کنن از علمی ثابت شده فرقش خیلیه!!!
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان