عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

نکات مهم در ترک خودارضایی + پروژه ی ترک 100 روزه

بله!درسته!
نزدیک به یه هفته بود باشگاه نمی رفتم ولی همون رژیم باشگاه رو داشتم ادامه میدادم!53258zu2qvp1d9v
ای شکمو
باشگاه نمیری بعد کیلو کیلو موز میخوری میخوای حالت خوبم باشه!؟!؟1744337bve7cd1t81

hahahahahaha
خوشا باران و وصف بی مثالش
4fvfcja

نکته دوم رو من میگم :

برای امثال ما که بلافاصله بعد خود ارض.. توبه میکنیم و حالمون دیگه ازش بهم میخوره ،

هر بشکه ای توی سرازیری مثل بی ام وه تند میره!!

باید وقت وسوسه و تحریک و دعوت هوای نفس شیر باشیم ، و اونجا خدا رو یاد کنیم و بش پناه ببریم.

هرچی از روزی که خود.. رو کنار گذاشتیم دور تر میشیم ، بیشتر نیاز پیدا میکنیم با خدا رابطه داشته باشیم ، برای همین باید بیشتر حوصله به خرج بدیم ، نگیم حالش رو فعلا ندارم نمازم رو اول وقت بخونم ، بعد میخونم یا این که فعلا حس قرآن خوندن نیست....و...

وگرنه بعد شکستن غصه خوردن هنر نیست ، ...بهتر نبود قبل این که میشکستیم به شکستن و اسیر شدن بیشتر فکر میکردیم و از خدا بیشتر میترسیدیم و...
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام،
نسبت به هرچی بی اعتنا بشین اون چیز خود بخود فراموش میشه،
شیطون هم واسه خودش شخصیت داره،
وقتی اومدسراغت
گفت پاشو ازون کارا بکن،یه نیگا تو صورتش بنداز،یه سر تکون بده،بعد بهش بگو
متاسفم واست،خیلی بیکار تشریف داری،اینجوری زیر پات لهش میکنی،
به خودا... فکر هم نکنید،اصولا ما به چیزهایی که برامون مهم هستن بیشتر فکر میکنیم،
اگه براتون مهم نیست پس بهش فکر نکنید،بهش کم محلی کنین،
خود به خود خودش ولتون میکنه،
یکی از روش هایی که ازش نتیجه گرفتم این بود.
ما نمیتونیم برای ترک کردن یه معادله تعریف کنیم،خیلی از عوامل میتونه تو پیروزی یا عدم پیروزی یک نفر
نقش داشته باشه،
اما یکی از اصل ها در ترک،انگیزه و ارادس،که مربوط به بخش روانشناسیه،
اردتون رو قوی کنین،
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
آقا مهدی دوست عزیز .
من هم مثل شما تغریم خیلی خوبه 1
اگه تو روز موز نخورم روزم شب نمیشه .
اصلا نمیدونم این موز چه صیغه ایه ، وقتی موز میخورم همش میخندم .
خرما و میوه و قرص مولتی دیلی و . . . هم سر جاشونه .
ولی چون زیاد مطالعه دارم همشون سوخت میشه ، یا اینکه تحرکم بد نیست.
یه راه خیلی راحت وقتی بهم حس خود ارضایی دست میده سری از پشت میز میپرم بالا و میرم شنا میرم ، دراز نشست میرم ، الکی بالا و پایین میپرم.

به نظر من شما تغذیت و کم نکن . هر آنچه را که دوست داری بخور .
نمیشه که تو ماشینت کم بنزین بریزی به این امید که دیگه کمتر رانندگی کنی ، شما باید این عادت رانندگی و ترک کنی 1

آره عزیز به خودت تحرک بده و اون باشگاه هم بهترین چیزه .حتما ادامش بده .

ما افرادی که داریم ترک میکنیم مثل افرادی هستیم که توی کوزه هستند و میخوای کوزه و تکون بدن ، شاید سخت باشه ، ولی کسی که از بیرون به موضوع نگاه میکنه خیلی راه های بهتری جلوی پاشه .

موفق باش ( هستی )
سلام برو بچه های 100 روزه!varzesh
وایسا ببینم چرا این تاپیک تو قسمت مسابقات نیست؟1744337bve7cd1t81
انتقالش بدین بهتر نسیت افراد بشتری میبیننا ؟cheshmak
خوب بریم سر مسابقه.
من که اومدم:
ویکتوری Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

یه تجربه:
هروقت تو حمام این حس بهتون دست میده آواز خوندن خیلی خوبه.مخصوصا اینکه اهل ساز باشی و سعی کنی آهنگو کاملا مطابق نت خودش بخونی خیلی خوبه.کاملا حواست از این کار پرت میشه.4141

آقا این لقب تازه نفس کی عوض میشه؟!!
خیلی اذیتم میکنه یه مرد پیدا شه درجه منو ببره بال بخدا من خیلی اکتیوم فقط زیر پوستیه317
خوش باشین،فعلا

راستی هرچی دلتون خواست بخورین نمیگم تاثیر نداره ولی 90 درصد تلقین باعث میشه این مواد محرک باشه.
i!i vicTory7 Love You i!i

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست...

خرم آن نغمه که مردم بسپارند یه یاد
چشم نپتون جان ممنون بابت راهنمایی317Khansariha (48)41cheshmak
جنگجویان مقاوم..امروز روز دوم
دین..دین..دین//(آرم اخبار سراسری)

تغذیه برای آدم های کم تحرکی مثل من خیلی مهمه..
من بنابه دلایلی نمیتونم خیلی تحرک داشته باشم..کل تحرکم در اذیت کردن خانواده خلاصه میشه..
برای همینم خرما و گردو یا موز برای من نخوردنش مهمه
تنبلایی مثل من کیان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (48)

راستی مجتبی..یه چیزی
من هر وقت بیشتر عبادت میکنم شیطون بیشتر سراغم میاد!
چرا؟؟؟13
شکرت کنندگان در اوین روز مسابقه :
مهدی
مهدی_69
مجتبی
مریم
سایه
نپتون
ویکتوری
بی نام

ما منتظر بقیه هستیم..
راه کار ارائه بدین
Khansariha (48)
ولی من همچنان میگ..فیلم بدترین نوع تحریکه..
سلام .
این چیزا که نوشتی رو چندصدبار قبلاً خونده بودم .
ببخش وکلی میشه 80 30 یعنی 80 درصد به خودت زور بیاری و 20 درصد پیشرفت تو ترک .
دوستان جق و افسردگی کنار هم و چشبیده به هم هستند اگر میخواید ترک کنید باید از دست افسردگی خلاص بشید .
آیا از زندگی خود لذت میبرید ؟ همین الان داری حال میکنی زنده هستی یا نه ؟
جواب آره یعنی سالمی جواب نمیدونم و نه یعنی افسرده هستی
Ey baba!
Man inbar be ye nafar ghol dadam be hamin khater Ghaziye tark man inbar heysiyati shode namardam age kam biyaram!
In dars grammar ham inghadr saram ro garm karde ke vaght fekr kardan be in chiza ro baram nemizare!
Man ghablan 15 ruz akharin recordam bud , ama alan 36 ruze tu tarkam!
من از عهد آدم تو را دوست دارم ---------از آغاز عالم تو را دوست دارم
چه شبها من و آسمان تا دم صبح--------سروديم نم نم: تو را دوست دارم
نه خطي، نه خالي! نه خواب و خيالي!-- من اي حس مبهم تو را دوست دارم
سلامي صميمي تر از غم نديدم ---------به اندازه ي غم تو را دوست دارم
بيا تا صدا از دل سنگ خيزد --------------بگوييم با هم: تو را دوست دارم
جهان يك دهان شد هماواز با ما: ---------تو را دوست دارم، تو را دوست دارم
[تصویر:  hosein.jpg]
(1388 مهر 25، 7:43)بی نام نوشته است: ا

راستی مجتبی..یه چیزی
من هر وقت بیشتر عبادت میکنم شیطون بیشتر سراغم میاد!

برای من که این طوری نبوده ،

ذکر و دعا یا قرآن که میخونیم اولش خیلی اثر داره ، اثرش رو میبینی ولی بعد که ادامه بدی برات عادی میشه اما اگه خیلی ادامه بدی ، زبان حالت میشه

زبان حالت میشه یعنی ناخودآگاه میره توی ضمیر ناخودآگاهت ، و گاهی خواستی توی دلت خدا رو صدا بزنی به اون در صدا میزنی ، و هر چی بیشتر پیش بری اثرش بیشتر میشه
(1388 مهر 25، 13:41)firebird نوشته است: Man ghablan 15 ruz akharin recordam bud , ama alan 36 ruze tu tarkam!

414141
ای ول ،

بابا 30 روز رو که دیگه رد کردی ،

کار برات آسون شده مطمئن باش میتونی !!
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
این هم نکته من :

امام صادق (ع) : کسی که بر مصیبتی صبر کند ، خدا برای او اجر هزار شهید را مینویسد

،

به نظر من ، چه مصیبتی بیشتر از گرفتار شدن به یه گناه و اصرار کردن به اون ،

البته مصیبت خودش هدیه ست ، تو زیارت عاشور میگه : خدایا عطا (پاداش )مصیبت آن کسی را به من بده که عطای مصیبت او ، از عطای مصیبت تمام اهل اسمان و زمین بزرگتر است (مصیبت امام حسین) .

برای همین میگن بهترین روش صبر توی مصیبت ها اینه که مصیبت امام حسین رو یاداور بشیم ، تا غم و مصیبتمون توی اون غم و مصییبت حل شه ،
بچه ها سلام317
یه نکته خیلی خیلی مهم برای ماها البته از نظر من فعالیته53258zu2qvp1d9v
یعنی چی؟
یعنی اینکه اگه تو طوری فعالیت داشته باشی که وقت سر خاروندنم نداشته باشی ! (و وقت هدر رفته نداشته باشی)
و برنامه منظمی داشته باشی برای خودت احتمال شکستت نزدیک به 0 میشه ! البته از نظر من ...
البته اینم بگم که این فعالیت داشتن در صورتی جواب میده که تمام عوامل تحریک کننده از جمله فیلم های ... و عکس های ... و امثال اینا از توی زندگیت حذف شده باشه
نکته ی بعدی ! همون حرف داداش مهدی هستش که خیلی برای منم موثر بوده ! که کاملا فراموش کنیم خودارضایی رو Smiley-face-cool-2
که این بر می گرده به طرز تفکر ما و نگرش ما ... و به نظر من اگه ماها یه انسان نرمال باشیم با روحیه ی خوب و با نشاط (که خود فعالیت و هدفمندی باعث نشاط میشه) کمتر روی چیزایی که باعث ناراحتیمون میشن تمرکز می کنیم که این خودا... هم از چیزاییه که باعث ناراحتی ماهاست خب پس چه دلیلی داره که مدام بهش فکر کنیم؟؟؟بیاین فراموش کنیم که یه روزی ما هم گرفتارش بودیم ... چه دلیلی داره کسی که 40 روز تونسته ترک کنه هنوز هم در این تصور باشه که گرفتاره؟؟؟و نگران باشه که تکرارش نکنه؟؟؟(البته این به این معنی نیست که مغرور بشیم یا غافل بشیم از خودمون . به این معنیه که دیگه فکرمون رو ازش خالی کنیم و اگه احساس کردیم دوباره داریم گرفتار می شیم به خدا پناه ببریم و ....)
حالا اومدیم و با وجود فعالیت زیاد و نشاط و فراموش کردن این اعتیاد دوباره وسوسه ها شرع شدن و به لبه ی پرتگاه نزدیک شدیم ... اون وقت باید چیکار کنیم؟؟؟
راه های مختلفی هستش از جمله تغییر مکان + وضو گرفتن + خواندن یک نماز 2 رکعتی با حضور + رفتن به گردش و خیابون و پیاده روی + گرفتن یک دوش آب سرد(البته خیلی سریع و همراه با آواز)+تلفن زدن به دوستان + مطالعه یک کتاب علمی یا مذهبی(که فکر رو از مسایل ... منحرف کنه ، ترجیحا رمان نباشه) + اگه اهل نوشتن هستی تخلیه فکر از طریق نوشتن + اگه اهل آهنگی ساختن یک آهنگ یا نواختن یه قطعه + ........
از این راه ها خیلیییی زیاده یه کم فکر کنین پیدا می کنین راه هایی رو که باعث بشه فکرتون به راه راست بره4fvfcjacheshmak
بازم اگه راه حلی بیابم میگمSmiley-face-cool-2

عجب رنگایی !!!4fvfcja
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

خوب بچه ها حرف کراس هم واقعا درسته
منم هر وقت دچار افسردگی یا حالت بد روحی میشم اینطوری میشم
عین امروز13
نه بابا رحم کرد خدا
هنوز وایسادم...

+*+*+*
مجتبی..کاملا موافقم
من گمانم الآن بین اول و دوم در گیریم...317اما میخوام به سوم برسونمش..انشاا.........................................
Khansariha (48)

ولی روزایی که این حالت میشم قرآن نمیخونم..یعنی هی یه چیزی میشه که نخونم
عین امروز13

میخونم..حتماvarzesh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان