عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هدف های من از ترک خودارضایی

هدف های من از ترک خودارضایی چیه؟
علت اینکه می خوام خودارضایی رو ترک کنم چیه؟
دلایل من برای ترک خودارضایی چیه؟
چرا می خوام خودارضایی رو ترک کنم؟

نمیشه به این سوال ها فکر نکرد و شروع به ترک خودارضایی کنیم.
تو این تاپیک می خوایم پاسخ هامون به این سوال ها رو بنویسیم.

بهتر این هست که اول این کار رو روی کاغذ (یا تو کامپیوتر و گوشی مون) برای خودمون انجام بدیم و بعد خلاصه ای از اون رو اینجا بذاریم.

یادمون باشه که دلایل واقعی مون رو بنویسیم. کاری به صحبت ها و دیده ها و شنیده های دیگران نداشته باشیم.
اون دلایلی که واقعا از عمق وجودمون میاد.

می خوایم دلایلی که همیشه تو ناخودآگاه مون با خودمون مرور می کردیم رو به سطح خودآگاه بیاریم و مکتوب شون کنیم.

کسی که هر روز دلایلش از ترک خودارضایی رو بخونه و مدام به خودش یادآوری کنه که هدفش از ترک خودارضایی چیه،
دیگه موقع مواجهه با وسوسه ها، دنبال دلیل نمی گرده؛ خود به خود همه ی دلایلش براش رژه میرن.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام
تازه آشنا شدم باسایت
من چند ماهه که توی ترکم
تقریبآ الان چند هفته ای می شه که انجام ندادم
دیگه هم انجام نمی دم
الان که دارم اینو می نویسم یه جورایی بغضم گرفته
تاپیکای بچه ها رو خوندم
به خدا خیلی جاها رفتم اما باور کنین اینقدر دل پاک که اینجا دیدم جای دیگه ندیدم
بچه ها خدا خیلی دوستون داره
باور کنین دلاتون خیلی نزدیکه
بعضیا می گن توسل کردن واسه نزدیک شدن به خدا
منم مثل همه
اما می خوام حرفایی که بقیه کمتر زدن رو بگم
من کلآ چند ماه بیشتر این کار رو انجام ندادم
اما خیلی زود روی من تاثیر گذاشت
سرگیجه شدید
نمی تونستم بدوم
فشار عصبی شدید
درد قلب
درد قفسه سینه
و خیلی چیزه دیگه

یکی از دلایل اینکه خیلی ها توی این دام می افتن اینه که بعضیا می آن نشانه های خاصی مثل تاری دید یا کم شدن موها یا از این چیزا رو می گن و بعدش وقتی یه جون معتاد می شه به این عمل زشت تا به این نشانه ها نیفته فکر می کنه معتاد نشده
اما دوستان این نشانه ها 90% اتفاق نمی افته و یهو شما رو می ندازه
باور کنین اینقدر سرم درد می گرفت
اینقدر سرگیجه ام شدید بود که از همه چی سیر شده بودم
تصمیم گرفته بودم که ترک کردم بیام یه سایت بزنم و به بقیه کمک کنم
دیدم یه سایت واسه این کار هست
حالا هر کمکی بتونم انجام می دم
موفق باشید
التماس دعا
سلام

خدا حكيمه ! پس وقتي ميگه يه كاري گناهه ، يعني ضرر و زيان اساسی داره براي انسان !

حالا هر كي يه دليليشو ميفهمه و اون دليلي رو كه فهميده باعث ميشه ترك كنه !

اون دليلي كه من فهميدم ، آثار روحي و رواني ، و همچنين ضررهاي جسمي است كه براي انسان داره . و البته براي جلب رضايت خداوند مهربان ! اينا دلايل من براي تركه !

در پناه خدا !
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
وقتی بچه های کوچولو و معصوم رو میبنم که با خیال راحت و با آرامش و بدون به بازیهای کودکانه خودشون مشغولن، وقتی شادابی و طراوت اونها رو میبینم که هنوز گرد گناه روشون ننشسته و وقتی نورانیت رو تو چهره بعضی از ادم بزرگا میبینم، وقتی به خودم نگاه میکنم و هیچ اثری از اونها در خودم نمیبینم تازه میفهمم....
سلام

وقتی به بچگیای خودم فکر میکنم میبینم چقدر معصوم بودم آرزوهای بزرگ داشتم میخواستم وقتی بزرگ شدم پدرو مادرمو ببرم با هواپیما تمام دنیا بگردونم .دکتر بشم . ازدواج کنم ولی حالا میبینم با این کار کثیف به هیچ کدوم از آرزوهای بچگیم نرسیدم وقتی فکر میکنم تمام زندگیم پدر و مادرم از خود گذشتگی کردن . سختی کشیدن تا من به جایی برسم ولی من خودمو دارم نابود میکنم از خودم بدم میاد بعضی وقتا فکر میکنم اگر از بچگی میدونستم میخوام اینکاره بشم چیکار میکردم ولی هنوز دیر نیست هنوزم میتونم مثل زمان بچگیام دوستای زیادی داشته باشم . درسم خوب باشه . خجالتی نباشم و آرزوهای بزرگ داشته باشم . همه میتونیم و میدونیم که اگر بخوایم میتونیم ....

((موفق باشید))
یه دلیلش واسه من این بود که دیدم قدرت تفکر و استدلال رو داره ازم میگیره !!
هوشیاری غمه بزرگیه
آخ آخ!
چشمتون روزه بد نبینه!
الان که یاده اون زمانا میوفتم واقعا مو به تنم سیخ میشه!
هر روز این کارو میکردم!
یا شایدم روزی چند بار1744337bve7cd1t81
اون فرمولی که داداش خسسته راه انداخته بود! ام من شد 10 1744337bve7cd1t81
در صورتی که هورا خانوم یا بی نام خانوم شاید 1 بارم در هفته این کارو نمیکردن!
به نظره خودم خیلی خیلی کاره سختی بود این ترک کردن من!

من داستان زندگیمو براتون بگم اونوقت به من میگید این چه آدمه کثیفی بوده!!Tears
من پسری بودم که همه چی برای من فراهم بوده!
از ماشین تا پوووووووووول!

اونوقت خودتون حدس بزنید که با این دو تا چه کارا که نمیتونستم انجام بدم و تقریبا انجام دادم!
کی فکرشو میکرد مهدی سر به راه بشه!
بعضی روزا که قرآن دست میگیرم میخونم همه ی افراد خانواده اینجوری نگام میکنن1744337bve7cd1t81
شبا که میخواستم بخوام اصلا تمرکز نداشتم!
مثل این بیماران ام اسی هست که لرزش داره بدنشون!اینجوری بودم!
ولی دیگه گذشت....
گذاشته ها گذشته!

الان من خدا رو دارم!
الانم بعضی روزا خاطراته اون کارایی که کردم به ذهنم میاد و واقعا تحریکم میکنه!ولی من دیگه نه سمته اون کار ها میرم و نه دیگه اون کارها رو انجام میدم!
من بنده ی خوبه خدام!
خدا مواظبمه!

دلایله من برای ترک!
اول گناهش بود بعد ضررهای جسمی که به من زده بود بعدشم ضرر های روحی بود!
آقا مهدی
واقعا دمت گرم41
خیلی سخته آدم با وجود تمام امکانات چشماشو رو لذات (البته نه لذات حلال) ببنده. من بعضی وقتا تو بعضی جاها میبینم بعضی جوونا با افتخار تمام گناه میکنن و یا از گناه هایی که کردن حرف میزنن و وقتی این چیزها رو میبینم بیشتر از هر وقت دیگه ای دوست دارم با شما باشم چون شماها پر از نورید....
با اینکه تازه دو روزه که عضو کانون شدم حس میکنم یه عمره با شما بودم
دلیل بعدی من برای ترک با شما بودنه چه تو این دنیا ، چه در سرای باقی،....
فکرشو بکنید روز حساب با وجود شرمندگی زیاد از کارای گذشتمون، یه جا گوشه کارناممون نوشته اینا تو دنیا عضو کانون بودن و برای خوب بودن تلاش میکردن4fvfcja
به این دلیل که فطرت ادما پاک و خداییه و من می خوام به اصل فطرتم دست پیدا کنم؛ هدف زندگی هم غیر از این نیست.
(1388 آبان 16، 21:04)mahdi_69 نوشته است: ...

"یک بار" یه بار گفت:
زمان ارزشمندترین چیزی که تو زندگی داریم و وقتی از دستش بدیم باختیم. یعنی من اینجا بودم نه فقط به خاطر اینکه خودارضائی داشتم. بلکه به خاطر اینکه اوقات زیادی رو صرف خودارضایی و عوارضش کردم.
(1388 آبان 17، 9:25)j.gholami نوشته است: فکرشو بکنید روز حساب با وجود شرمندگی زیاد از کارای گذشتمون، یه جا گوشه کارناممون نوشته اینا تو دنیا عضو کانون بودن و برای خوب بودن تلاش میکردن4fvfcja

(1388 آبان 17، 15:50)hamedhamed نوشته است: به این دلیل که فطرت ادما پاک و خداییه و من می خوام به اصل فطرتم دست پیدا کنم؛ هدف زندگی هم غیر از این نیست.

(1388 آبان 17، 18:39)نیما نوشته است: من اینجا بودم نه فقط به خاطر اینکه خودارضائی داشتم. بلکه به خاطر اینکه اوقات زیادی رو صرف خودارضایی و عوارضش کردم.

آره یادم افتاد ،این حرفی که یک بار زد توی پست آخرش بود : اما کاملش رو رفتم اوردم :

بچه ها یادتون باشه زندگی پر از تغییر و تحوالته و ما استاد این تغییر هستیم نه قربانیش. یادتون باشه خودارضائی تنها بخش کوچکی از زندگیه و ما برای رسیدن به اهداف حتما مهمترمون هست که میخواهیم کنارش بزاریم.
بچه ها یادتون باشه همیشه و همیشه مشکلاتتون رو زود حل کنین و نزارین بمونه و کهنه بشه.
یادتون باشه زمان ارزشمندترین چیزی که تو زندگی داریم و وقتی از دستش بدیم باختیم. یعنی من اینجا بودم نه فقط به خاطر اینکه خودارضائی داشتم. بلکه به خاطر اینکه اوقات زیادی رو صرف خودارضایی و عوارضش کردم.
مثل خیلی از آدمهایی که دور و برمون ان مرگ به سراغ ما هم می آد و ما فرصت زیادی نداریم.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام

مهمترین دلیل من احساس خجالتی بود که موقع نماز داشتم...
احساس روسیاهی...
احساس بدبختی...
Tears

خیلی حالم بد بود.....از خودم بدم میومد.....
الان هم از یادآوریش رعشه می افته تو تنم...

یاعلی.

[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

منم دیگه خسته شده بودم هربار این کارو میکردم یه ضربه ای تو ندگیم میخوردم!
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
 سپاس شده توسط
من كه بخاط اين كار توهمه چي كم آوردم....خصوصا تو يه سال اخير كه معدلم به شدت و باورنكردني افت داشت...كه همش نتيجه اين كثافت كاري هاست...واگه تموم نشه حتما بايد دور دانشگاه هم خط بكشم...يعني مجبورم چون قبول نميشم....Smiley-face-cool-2
گذرنامه انسان

نام : انسان * نام خانوادگي : آدميزاد * نام پدر : آدم * نام مادر : حوا *لقب : اشرف مخلوقات *
ماموريت : خليفه الهي * ساكن : سياره زمين * نژاد : خاكي.آري نژاد همه ماخاكي است.
مبدا : سراچه دنيا * مقصد : سراي آخرت * ساعت پرواز: نامعلوم *مكان پرواز: نامعلوم
كد پرواز : انالله و انااليه راجعون * شماره پرواز لااله الاالله * بارمجاز: اعمال صالح به هر اندازه
بارغيرمجاز: ماديات دنيا * آثار بجاي مانده پس از سفر: عمل مفيد-اولادصالح و...
توصيه هاي قبل پرواز : اجراي دقيق و كامل آموخته هاي كتاب و سنت پيامبر اكرم (ص)
 سپاس شده توسط
مجتبی جان میدونستی که نا امیدی یه گناه به حساب میاد :smiley-yell:
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان