عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هدف های من از ترک خودارضایی

اهداف من از رسیدن به پاکی
۱. میخوام به اهدافم برسم و به زندگی واقعی خودم توجه کنم.
۲. انرژی روزانه رو داشته باشم و یک ادم ضعیف نباشم.
۳. اعتماد به نفسم رو به دست بیارم و باقدرت با بقیه حرف بزنم.
۴. بتونم روی اینده تمرکز کنم وبرنامه ریزی های جدیدی برای خودم داشته باشم.
۵. کمتر به فکر فرو برم و استرسم از بین بره.
۶. دیگه احساس گناهی نداشته باشم و وجدانم راحت باشه.
۷. کلمه ی خودارضایی وخودش از زندگیم حذف شه و فراموشش کنم برای همیشه.
۸.من تمرکزم رو روی زندگیم از دست دادم که میخام با ترک پسش بگیرم.
۹. من ارامش روحی ندارم که با ترک خودارضایی بهش میرسم .
۱۰. من اون شادابی ونشاط و هیجان بچگیم رو ندارم که میخام پسشون بگیرم.
۱۱.دیگه نمیخام خودم رو یک فرد معتاد به این کار بدونم و میخام که از زندگیم حذف شه.
۱۲. من از مسائل ج.ن.س.ی متنفرم و اصلا دوست ندارم که حتی کلمه رو بشنوم.
۱۳.من مثل گذشته میخوام یه ادم پاک باشم که اونقدر ذهنش ارومه میتونه با کوچیکترین چیزا خودش رو مشغول کنه یا با بچه ها بازی کنه.
۱۴. خودارضایی لذت های کوچیک زندگی رو ازم گرفته که میخام پسش بگیرم.
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
مهمترین هدفِ من از این تصمیمی که گرفتم اینه که :

خودم رو بنده و برده ی هیچ یک از تمایلات و غرائض برحق ام ندونم. درسته که نیازهای جنسی هم مثل نیاز به غذا، خواب، محبت و امنیت، بسیار طبیعی هستند. ولی هرچیزی که از حد خارج بشه تبدیل به وسواس میشه و این وسواسها بقیه ی نیازهای برحق آدم رو تحت تاثیر قرار میدن. برای مثال آدم نیاز داره به ورزش کردن، به وقت گذروندن با عزیزترین هاش، به مطالعه، به بازی کردن (حتی برای یکی مثل من که خودش پدره!)، به موسیقی و هنر، و اصلا به خلوت کردن و هیچ کاری نکردن! ولی این تمایلات جنسی اگه شکل و شمایل وسواس گونه پیدا کنه و مخصوصا با ساعتها تماشای فیلمهای پ... همراه بشه، عاملی میشه که نه تنها منفعتی نداره بلکه آدم رو از بقیه کارهایی که روحاً و جسماً بهشون شدیدا نیاز داره دور و غافل میکنه.
از اهداف دیگه هم میتونم به موارد زیر اشاره کنم:

1- احساس گناه در برابر شریک زندگیم و حس خیانت به او
2 - تغییراتِ عمدتا ناسالم و مخرب در روابط جنسی با شریک زندگی به دلیل انتظارات بیجایی که با تماشای فیلمهای اغراق آمیز پو...ن پدید میان
3 - از دست دادن زمان با ارزش با تماشای فیلمهای پو...ن که تقریبا هیچ فایده ای ندارند و تنها زمان هست که برای هیچ و پوچ از بین میره
4 - استرس مزمن و هیجانات مخرب به دلیل ترس همیشگی که اگر این راز روزی لو بره چه قضاوتی از طرف نزدیکترین افراد به آدم انجام میشه
5 - از دست دادن تمرکز در هنگام کار و زندگی! بطوری که با کوچکترین تحریکی دست از کار میکشید و به سراغ خیال اندیشی یا تماشای فیلم و درنهایت این عمل مخرب می روین
6 - احتمال از بین رفتن علاقه جنسی به شریک زندگی به دلیل رفع نیازهای جنسی از طریق ملاعبه با خود
7 - و ....

در نهایت اینکه من به واسطه حوزه کاری-تحصیلی ام اعتقادی به بسیاری از مواردی که به خودارضایی نسبت میدهند (مثلا مشکلات بینایی یا لرزش دست و ...!) ندارم. جای بحث در این خصوص زیاده و درصورت تمایل میتونیم درموردش بحث علمی کنیم. ولی شدیدا معتقدم که حتی اگر این مسئله کوچکترین تاثیر جسمی مخربی بر بدن هم نداشته باشد (که مسلما افراط در هرکاری تاثیر منفی خود را خواهد داشت)، مطمئن هستم که تاثیراتِ روحی-روانی بسیار بسیار مخرب و گاه غیرقابل بازگشتی بر ذهن انسان خواهد گذاشت که متاسفانه زدودن بعضی از این تاثیرات اگر نگیم غیرممکن، بسیار سخت و دشوار خواهد بود.
سلام
تازه اینجااومدم دلم خیلی پره حدودن پنج ماهی شده اینکارو انجام میدم ولی حالم ازش بهم میخوره حتی ازخودمم متنفرمیشم مهمترین دلیلش شرمندگی ازخداست که میخوام ترک کنم کمک میخوام یع هفته بودانجام نداده بودم اما امروزدوباره عهدشکنی کردم?
سلام به همه برا همتون آرزوی پاکی دارم
هدف من از پاکی و ترک این گناه کبیره فقط یه چیزه اونم یه زندگی بهتر و شایسته بندگی کردن خداست البته من تو زندگیم خیلی هدف دارم که باید برای رسیدن بهشون اول از این منجلاب بیام بیرون میدونم سخته ولی ما میتونیم یه نکته دیگه ک دوس داشتم بگم اینه ک یه جایی یه حدیثی خوندم دقیق نمیدونم از کی نقل شده بود ولی فک کنم پیامبر اکرم(ص) بود ایشون تو این حدیث میگن هرکسی بتونه تو آخرالزمان (تقریبا همین حالا) دین و ایمونشو نگه داره پاداشش از هفتاد شهید جنگ بدر بالاتره دلیل اهمیتشم اینه که شهدای جنگ بدر بالاترین مقامو تو شهدا دارن دیگه خودتون فکرشو بکنین پس اگه بتونیم ترک کنیم و پاک بمونیم تو کل عمرمون و تو همه موارد خدام یه پاداش حسابی برامون در نظر گرفته 2uge4p4
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
دلیل لغزش قبلی من با 64 یا 65 روز پاکی دقیقا همین بود که هدفم رو فراموش کرده بودم، از مسافرت هم اومده بودم خسته شده بودم و به خاطر همین لغزش کردم. حالا امروز خدا رو شکر 9 روز پاکم و می خوام اهدافم رو بنویسم و همیشه جلوی چشام باشه.

هدف های من از ترک خودارضایی چیه؟
1- سلامتی دستگاه تناسلیم: به خاطر این بیماری مشکل کوچکی برام پیش اومده که در کنار سایر مشکلات جسمی و روحیم خیلی برام خجالت آوره و مدتی خیلی عذاب می کشید (خودم کردم که لعنت بر خودم باد) از روی خجالت به خانواده ام هم نگفتم آخه چی بگم؟ رفتم دکتر گفت چیزی نیست. اما ایمان دارم که با 6 ماه پاکی همه چی درست می شه؛ هم دردش کم میشه و هم کلا خوب میشه/

2- تمرکز، تمرکز، تمرکز: تمرکز کامل روی درس و کارم
3- اراده برای انجام صحیح و کامل مسئولیت هام (درس و انجام تکالیف درسی و تعهد کامل در یادگرفتن مهارت های کاریم و کارهای هنری مثل خوشنویسی)
4- استفاده از همان انرژی خ.ا برای انجام سریعتر و بهتر کارهام مثلا کمک به پدر و مادر و خانواده ام و کشاورزی و کمک به پدرم در چرخوندن مغازه و انجام خریدهای بیرون از خانه
5-آمادگی برای ازدواج (توسعه مهارت های شغلی و پیدا کردن شغل مورد علاقه + کسب درآمد + خرید ماشین)
6- رسیدن به کارهای تفریحی (تماشای فیلم و انیمیشن - دوبله - خوشنویسی - پیاده روی و ورزش - باغبانی - نوشتن کتاب هام - تولید محتوا سایت شخصیم و ...

علت اینکه می خوام خودارضایی رو ترک کنم چیه؟

مشکلی که برای سلامتی جنسیم پیش اومد. مشکلات روحی و عدم توانایی تمرکز روی کار و درس هام

دلایل من برای ترک خودارضایی چیه؟

تسریع در ازدواج با فردی پاک و مومن پس نیاز داره تا خودم هم مومن و پاک و با حیا باشم. تولد نوزاد (هام) (بعد از ازدواج)  4chsmu1  

چرا می خوام خودارضایی رو ترک کنم؟

چون خداوند ما انسان ها را جفت آفریده، ما میتوانیم قبل از ازدواج خودمون رو کنترل کنیم (قطعا خدااوند وقتی نیروی جنسی رو در ما قرار داده توانایی کنترل اون رو هم در وجود ما قرار داده ).
سلام  303
من یه چیزو توی این دوران فهمیدم و درکش کردم 
من یه هدف از ترک و نابودی شهوت دارم 
که بقیه هدف ها بی ارزش و پست هستش درمقابل اون 
اینکه فقط بخاطر خدا ترک میکنم 
اصلا چه کسی بالاتر از اون ؟ 
یعنی زندگی من از اون بالاتره که بنویسم به خاطر فلان چیز و بهمان چیز 
پس یه هدف دارم که وقتی بهش فکر میکنم انگیزه میگیرم که ترک کنم 
( قصد بی ارزش کردن یا ناراحت کردن هدف های بقیه رو نداشتم 
فقط این نظر و فکر منه )
درپناه حق 303
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
منم از روزی که وارد کانون شدم تصمیم به ترکش گرفتم . شکست هایی که خوردم خودش انگیزه ای برای موفقیتم هستن . 
دلایلی که میخوام ترک کنم :
۱. ***سلامتی جسم و روح (کلی گفتم وگرنه بخوام جز به جز بگم زیادن خلاصه هرچیزی که به اینا ربط داشته باشه دلیلی برای ترک منه)
۲. نزدیکی به خدا 
۳. دوری از گناه 
۴.سربلندی در آخرت
هنوزم جای جبران هست 53
هدف های من
من میخوام زندگی کنم یه زندگی واقعی خودمو دوست داشته باشم از خودم متنفر نباشم جوری نباشه که همش خودمو سرزنش کنم
دوست ندارم خدایی که منو آفریده اینقدر به من بها داده و دوستم داره ازم ناراحت بشه
دوست دارم به شیطان بفهمونم که ارزشم ازش بالاتره که هیچ وقت تسلیمش نمیشم اونه که باید جلوم زانو بزنه
من دوست ندارم با این کارم که کلی عوارض داره به خودم آسیب برسونم طوری بشه که حتی رو رفتارم با دیگران هم تاثیر داشته باشه

من ارزشم خیلی بالاتر از اونه که بخوام همچین کاری رو انجام بدم من به خودم احترام میزارم و کاری که بهم بی احترامی کنه رو انجام نمیدم
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

سلام  303 
راستش ، اهداف من از ترک خیلی خیلی زیادن . 
خلاصه اش رو عرض میکنم . 
ببینید اول از همه  گناه کبیره بودن و دور شدن از خداست . 
احساس گناه و احساس متروکه شدن  Hanghead 
من خیلی کوچیک تر بودم که گرفتار شدم . 10 سالم بود اولین بار. .
حس میکنم چندین سال گذشته ، من کنترلی روی خودم نداشتم . 
در واقع خ . ا. من رو کنترل میکرد . هر چی توبه میکردم ، بعدش دوباره توبه میشکستم. . میدونستم گناهه ، ولی راه رهایی پیدا نمیکردم . 
این حس بدیه که بدونی یه عمل داره زندگیت رو کنترل میکنه و به لجن میکشه تو رو ، اما نمیتونی مقاومت کنی . این هم یه دلیل بود . 
انگار دور یه دایره داری حرکت میکنی ، که میخوایی از این مسیر بیایی بیرون ، ولی نمیشه . درسام . آسیبی که به درس خوندنم وارد میشد هم از اصلی ترین ها بود . 
یه لیست کلی بعد از این دلایل هم :

# کاهش اعتماد به نفس 
# از بین رفتن تمرکز 
# از بین رفتن روحیه اجتماعی ، انزوا
#خستگی شدید 
# کمردرد 
# سر درد 
# حس متعفن بودن 
# سست شدن اراده 
# ضعف در ماهیچه ها 
# لرزش دست 
# آکنه ، خیلییی شدید 
# ترس 
و هزاران دلیل دیگر . فقط باید یادم نره چه هدفی دارم .

خوب ک خلاصه گفتم این همه شد  4chsmu1  Gigglesmile
سلام به همه ي اعضاي كانون من امروز ميخوام اهدافم از ترك رو براي شما بگم شايد باعث تحول بعضي از افراد شد
1.من ميخوام كه آينده اي پر از موفقيت و پر از شادي و نشاط و خوشبختي داشته باشم
2.و ميخوام وقتم دو برابر بشه چون خودارضايي وقت زيادي رو از من ميگيره و ميخوام احساس آرامش داشته باشم
3. و ميخوام پدر و مادرم رو كه يك عمر براي من زحمت كشيدن سربلند كنم و وقتي اسم خودم رو به زبان ميارم به خودم افتخار كنم
4. ميخوام كه درس و مغز و تمركزم مثل سابق خوب بشه
5.شادي و نشاط زندگي بدون خودارضايي را چشيدن
6.براي شادي خداوند و و آخرت خوب و دنياي باحال داشتن ميخوام ترك كنم
7. و ميخوام سالم و تندرست باشم و قد بلند و خوش قد و قامت باشم
8. براي آينده خانواده ام و فرزندان و خودم مشكل درست نكردن
9. لذت پاكي كه يادم رفته رو دوباره بچشم
10. مثل افراد جامعه بودن و به چشم افراد پاك به جامعه نگاه كردن و پيشي گرفتن از انها در موفقيت
11. موفقيت در كنكور و قبول شدن در رشته پزشكي
12. پاكدامن بودن و ذهن و بدن و پرونده اعمال پاك داشتن
13. ديگران به من افتخار كنند و من هم كمي از خودم غرور كنم
14. و من خودم رو ديگر عذايب ندم و سرزنش نكنم و احساس پوچي نكنم
15. ديگر اون احساس بد پشيماني و ناراحتي و غيره را نچشيدن
16. از بين رفتن عوارض خودارضايي
17. موفق شدن و پولدار شدن
18. با اراده و باانگيزه بودن
19. به دست آوردن ويزگي هاي جديدي كه از ترك خودارضايي به دست مي اورم
20. سلامتي جسماني و روحي پيدا كردن 
21. به ديگران كمك كردن در رسيدن به پاكي
22.پدر خوب بودن
23. حوصله داشتن براي درس خواندن و زود عصبي نشدن
24. افسرده نشدن و طعم اون لذت كاذب رو نچشيدن
25. از بين رفتن عادت هاي و مشكلات جسمي و رواني كه اين گناه براي من ايجاد كرده است
و كلي اهداف ديگه كه خلاصه كردم
Confetti Khansariha (46) Khansariha (56) 49-2
راه هزار كيلومتري با يك قدم شروع ميشود

از شكست نترسيداز اين بترسيد كه سال آينده همين جايي باشيد كه الان هستيد
شعري از سهراب سپهري ميگه كه:
آرزويم اين است آنچنان سير بخندي كه نداني غم چيست
دوستان بخنديم چون يكبار به دنيا آمديم و خوب زندگي كنيم چون هيچوقت ديروز در عمرتان ديگر تكرار نميشود

به اميد رسيدن به هدفم با تمام تلاش و عرق ريختن 303 303 Khansariha (56) Khansariha (46) 16 63 41 4fvfcja
چرا واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 39

ااااااممممممم

بیا با خودمون رو راست باشیم. خب پیش خودم فکر کردم
مگه یک ادم در کل عمرش چند بار 17 یا 18 یا 19  سالش میشه؟؟؟؟؟؟ Nevisandeh

نه عزیز من 
همون یک بار در عمرته   Khansariha (13)
خب واقعا حیفه که از دستش بدیم.
خب امسال من کنکوری هستم . و ارزو های بالایی دارم به تمام انرژی ام نیاز دارم  Khansariha (98)

این چالش {خ ا} که برای هر کسی ممکن اتفاق بیافته را به خوبی   ضربه فنی اش می کنم هر چند از همون ابتدا شمشیر را از رو بسته ولی منم دوستانی دارم  که در کنارنم هستم   باعث انرژی گرفتنم میشه

Smiley-talk040                                 Khansariha (96)                               Smiley-talk002  

ارامش درونی و حس رهایی که که قبلا وجود نداشت
و الان هم یواش یواش سر کله اش  دارد پیدا میشه  را می خواهم   317

و یکی دیگر از دلایل  اختراع زمان هست
والا اینکه ادم بشین فیلم ببینه و اون کار بکنه  خستگی بعد عملیات ، خوابش ، کسل بودن در  مابقی روز و......
اصلا مگه ادم به کار دیگه ایی می رسه 1202591pu55lez1va

همین دیگه سرتون درد نیارم 302

mrmah# 

99/12/5
سلام عزیزان. نوشتن اهداف پاکی واقعا کار مهمیه. ریشه ی نهالب هست که می خوایم بکاریم. در این مورد از نظر من چندجانبه بودن دلایل ما نکته بسیار مهمیه. یعنی به یک دلیل نباشه. به چند دلیل مختلف باشه در چند حیطه.
مال من هم همینطور بود.
بعضی قسمت ها رو نیاوردم.
اما این قسمت قسمت مهمش بود خواستم با شما به اشتراک بذارم.  302

نقل قول: نوشته است:من دلیل اولم خدا بود مثل خیلیا.
اما قبل آشناییم با کانون (من اصلا فیلم بد ببین نبودم حتی صحنه نمی دیدم) گاهی نفسم می گفت نمی بینی تو فشارم؟! مگه من فیلم بد دیدم؟ مگه دنبال هوس رفتم؟ بعد مگه تلاشمو تمام و‌کمال نکرده م برای رفع گیر و گرفتاری های روانم؟ مگه بقیه نگفتن چقدر تغییر کردی؟

نفسم می گفت پس تو تلاشتو کردی، این دیگه غریزه ست. کاریش نمیشه کرد. برای تو در حد ضرورت اشکالی نداره. اما نه بی حد و حصر... ضمنا من توی ذهنم تخیلاتی داشتم که همسرم همه جوره حمایتم می کرد. اوایل جنسی نبود. می گفتم چه اشکالی داره؟

کم کم طی چند ماه توی ذهنم با هم صمیمی تر شدیم. و من اینجوری از درون شاد بودم. فکر می کردم دارم راه دوست داشتن خودمو پیدا می کنم که محتاج توجه بقیه نباشم اما نمی دونستم دارم ذهنم رو تربیت می کنم که گاهی مردانه فکر کنه. تازه مردانه ای که ساخته ذهن زنانه خودمه! 

می خوای به عنوان یه زن لذت ببری درسته؟ اما با این کار، هر بار که تکرار شه، داری نصف ذهنتو جور دیگه ای بار می آری و توان روانت رو در لذت بردن در حد نصف تضعیف می کنی. یعنی حتی الان هم لذت نمی بری. عارفه واقع بین باش! فکرشو هم نکن، این لذتی که نفست می گه یک ته مونده زورکی از سر ناچاری بیشتر نیست؛ لذت نیست که! هم خدا رو از دست می دی هم خرما رو! (چون می دونستم با این کار رابطه با همسرم در آینده به مشکل می خوره و نمیتونم لذت ببرم)

تا حدودی این اتفاقا بخاطر عدم شناخت صحیح ماست که متوجه نمی‌شیم چی میتونه بهمون آسیب بزنه. فکر می کنیم آسیب باید در لحظه پیش بیاد. من به شخصه خیلی سرچ کردم علمی ببینم ماجرا چیه. فارسی هاش که اغلب احکام بود و انگلیسی هاش همه مجوز می دادن می گفتن هیچ اشکالی نداره!

این متن رو روز 24 دی ماه یعنی روز دهم پاکیم تدوین کردم. 53
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
اهداف من از ترک خ.ا:
اهداف من به دو دسته تقسیم می شن
که هر دو هدف به خدا ربط داره
۱.حق الله
یعنی این که حق خدا بر گردنم هست رو باید جبران کنم؛
من نمی خوام یه بنده ناسپاس باشم که قدر نعمت های خدا رو نمی دونه
نمی خوام کسی باشم که تو محاسبه اعمالم شرمنده خدا شم Shy
نمی خوام بنده شرمنده ای باشم که نصف عمرش رو از دست بده برای همچین عمل بدی Hanghead

۲.حق النفس
با خ.ا چه ضرر هایی به بدن خودم می رسه
چقدر باید سلامتیم رو به خطر بندازم؟
چقدر از استعداد ها و توانایی هام به هدر میره
چقدر از زمانی که خدا در اختیارم گذاشته 
چقدر به خودم ظلم بکنم که خودم رو در اینده از داشتن به رابطه پاک محروم کنم
و.....
پس باید به ترک ابدی برسم و ضرر هایی که بهم رسید رو جبران کنم Khansariha (69)
سلام 
امیدوارم که همگی خوب باشید
بنده اهدافم از پاکی به دو دسته تقسیم میشن که دسته دوم تکمیل کننده دسته اول هستش

دسته اول:

1.
خ ا یک گناه کبیره هستش و کاملا از طرف خدا منع شده. خب این نشون میده اگه کار خوبی بود خدا اون رو گناه بخصوص گناه کبیره قرار نمیداد.پس نباید سمتش رفت و اولین هدف من همینه. 

2.
من به شخصه این گناه رو این قدر تکرار کردم که مشکلات جسمی زیادی برام به وجود اومد. کسی که این کارو میکنه قطعا باید بدونه که فرقی با اعتیاد داشتن به مواد مخدر نیست. قطعا خیلی باهم متفاوتن اما هر دو یه چیز دارن و اون اینه که هرچی به سمتش میرید بیشتر شما رو مبتلا میکنن و قطعا برای بدن شما مفید نیستن. 
و یکی از اهداف ترک من سلامت جسمانی من هستش.

دسته دوم:

1.
کسی که گناه خ ا رو به مراتب تکرار میکنه قطعا در آینده در روابط زناشویی خودش دچار مشکل میشه. چرا که ارتباط درستی با همسر خودش نمیتونه برقرار کنه و تنها لذتی که میبره انجام خ ا هست. این موضوع برای من مهمه و از اهدافم هستش. 

2.
این گناه سبب میشه تا شما وقت زیادی رو صرفش کنید و عملا توی تمام لحظات زندگیتون رسوخ میکنه و شما رو وادار میکنه تا غیر از اون به چیز دیگه ای فکر نکنید .مخصوصا زمان های که درس میخونید بهترین موقع هستش تا بیاد سراغ شما  53258zu2qvp1d9v
پس وقتی نباشه فکر در موردش کم میشه و ذهنتون باز میشه تا بتونید به کاری دیگتون برسید

3.
قسمت دیگه ماجرا اینجاست که شما خودتون رو سرزنش مبکنید که این کار گناهه و خدا اون رو منع کرده و شما خلاف اون دارید عمل میکنید. مخصوصا این بعد از انجام گناه به سراغ شما میاد. 
خب این خوبه و باعث میشه شما به خودتون بیاید و دست از انجام این کار بکشید اما زمانی که شما کاملا ترک میکنید و روزای زیادی رو از زمان شروعتون میگذره، اون موقع خوشحالید که تونستید موفق بشید و به خودتون افتخار میکنید و به این باور میرسید که شما میتونید.  1

4.ترک خ ا سبب میشه تا شما نه تنها به این باور برسید که میتونید ترک کنید بلکه شما به این باور میرسید که میتونید هر عادت بدی رو ترک کنید و عادت های خوب رو به خودتون اضافه کنید و این به شما امیدبخشی میکنه

این قسمتی از اهداف من از ترک خ ا بود. امیدوارم که همه دوستان گرامی همیشه پاک باشن و دست از تلاش در راه ترک خ ا برندارن. 
دوستدار شما سپهر 302
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان