عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه ی بهترین تجربه از نظر شما

سلام به دوستان خوب کانونی

[تصویر:  1.gif]

امیدوارم حالتون خوب باشه

دلتون شاد و لبتون خندون 

303

توی این تاپیک قراره مسابقه داشته باشیم،راي گيري كنيم و هديه بديم

مسابقه واسه كيا؟

واسه همه ي اونايي كه تجربه هاي ناب دارن..حتي شما

رای گیری واسه چی؟

واسه انتخاب بهترین تجربه ی  ترک از نظر شما!

و به بهترين تجربه ها اعتبار تعلق ميگيره

روند مسابقه  رو در پست بعدی خدمتتون عرض می کنم

موفق و پیروز باشین

یا حق

53

Smile 

روند مسابقه :

1- انتخاب موضوع مسابقه

2-ثبت تجربه ها توسط اعضا بر حسب موضوع مسابقه به مدت 6 روز

3- نظر سنجی تجربه ها و رای گیری بهترین تجربه ثبت شده توسط بقیه اعضای کانون به مدت 4 روز

4- اعلام برنده ی نهایی  

5- نقل قول تجربه فرد برنده در تاپیک مسابقه بهترین تجربه از نظر شما

6- انتقال باقی تجربیات به تاپیک آرشیو مسابقه ی بهترین تجربه از نظر شما
 (حتما موضوع و دور مسابقه برگزار شده هم اعلام شود.)
 سپاس شده توسط
Smile 
برنده دور اول مسابقه

(۸-۹-۱۳۸۷ ۱۱:۲۵ عصر)davoodgt نوشته شده توسط نوشته است: بله من هرگز فکر نمی کردم که ترک خود ارضایی واقعیت داره و ممکنه و این سوال تو ذهنم بود" چطور میشه ترک کرد" با این شرایط من این سوالی عبث و بیهوده بود. من هیچ وقت تصمیم قاطع نگرفته بودم. شیرینی گناه و پشیمانی را با هم تجربه می کردم و هرگز نخواستم ترک کنم.  شاید چند روزی دوام میاوردم اما با طرز نگاه(به خاطر افسردگی شدید و نا امیدی) من به این مساله دوباره خراب می کردم.

پس باید چیکار کرد باید طرز فکرم را عوض می کردم. من خیلی چیزها از اعضای این تالار و وبلاگها یاد گرفتم(کسایی که تازه وارد هستن حتما یه گشتی تو تالار بزنید خصوصا بهترین راههای ترک از نظر شما).. یاد گرفتم که روحیاتم را عوض کنم و ترک را برای خودم واقعیت ببینم نه یک ارزو. و یاد گرفتم قاطع تصمیم بگیرم. خواستم و در این مدت خیلی وسوسه شدم اما به یاد تصمیمم بودم ومبارزه کردم .به این مسئله که برام خیلی بزرگ بود ، مسلط شدم. هدف های والایی برای خودم در نظر گرفتم.

دیدتون را به این مسئله عوض کنید مطمئن باشید نتیجه می گیرید. باورها مون را باید ریشه دار کنیم تا در برابر هیچ طوفانی قامت خم نکنیم.

والسلام
یا عباس
 سپاس شده توسط
Smile 
برنده دور دوم مسابقه

(۱۱-۹-۱۳۸۷ ۰۴:۵۲ صبح)davoodgt نوشته شده توسط نوشته است:اینجا یه خلاصه ای از کارهایی که تو این چهل روز کردم می نویسم.

1. یاد خدا و یاری خواستن از او . دید من نسبت به خود ارضایی عوض شد(با خوندن وبلاگهای دوستان و مطالب تالار ترک خود ارضایی) این یک امتحان هست که باید در اون پیروز باشم.
2. سعی کردم نمازم را عمیق تر بخونم و بعد از هر نماز برای همه همدردهام دعا کردم.
3. دور کردن غم و اندوه و ناامیدی و افسردگی که عامل بازگشت من به خود ارضایی بود.
4. نقطه ضعف هام را بررسی کردم یه نگاه عمیق به این مسئله کردم. همیشه موقعی که می رفتم حموم و یا جلو  کامپیوتر بودم کلمه "نمی توانم " می اومد سراغم و من با این کلمه بی اراده می شدم.
5. تا تونستم به خودم تلقین کردم که من می توانم. خوندن کتاب خیلی برام مفید بود . کتابهای خوب زیادی هست باید از انها استفاده کرد.
6. کنترل کردن تخیلات و افکارم که دربارش زیاد نوشتم.در این مورد باز هم نظرات دوستان خیلی بهم کمک کرد.
7. به زمینه های این عادت ریز شدم نه خود این عادت. بیشتر از خود این عادت سعی کردم از زمینه های خود ارضایی متنفر بشم.
یا عباس
 سپاس شده توسط
Smile 
برنده دور سوم مسابقه

(۲۲-۱۰-۱۳۸۷ ۰۴:۱۰ صبح)gonaah.kaar نوشته شده توسط نوشته است:سلام این اولین مطلبه منه.... میخوام براتون بگم چه جوری تونستم <<یـــــــــــــک ســـــــــــــال>> ترک کنم.

سال دوم راهنمایی نادانسته شروع کردم .....فقط میدونستم بقیه نباید بفهمند .....نمیدونستم دارم چه غلطی میکنم .....
 آخرای سال معلم پرورشی مون اومد گفت استمنا چیه و چه تاثیراتی داره(ضعف بینایی.پیری زودرس و .....)
از ترس داشتم میمردم  اضطرابهای شخصیتی من  از همون موقع شروع شد   واقعا خشکم زد ..........

بعد ازاون دیگه سعی کردم بهش فکر نکنم ...<<نفرت شدیدی>> ازش پیدا کردم ...هر وقت داشتم تحریک میشدم هزار بار خودمو لعنت میکردم و تو دلم از خدا عاجزادنه میخواستم که زودتر مرا نجات بده... حتی محکم خودم روبشگون میگرفتم یا با مشت میکوبیدم تو پام.......

موقع خواب هم تا تحریک میشدم با اینکه خوابم میومد و حس و حال مقاومت رو نداشتم اما از جام بلند میشدم تو تاریکی تو اتاق راه میرفتم و در عین حال از خدا عاجزانه میخواستم زودتر منو از شر اون وضعیت رها کنه تا اینکه تحریک از بین بره و برگردم به رختخواب.... میدونین نفرت عجیبی ازش پیدا کرده بودم و گاهی بعضی از شبها این از رختخواب کندن و راه رفتن و خدا خدا کردن چند بار تکرار میشد....با همین روش تونستم برای یک سال ترک کنم........ باورتون میشه؟! ........ الان حسابی گرفتار و اسیرم......حتی خودمم باورم نمیشه چه جوری تونستم یـــــــــــــــــــک ســـــــــــــــــــال ترک کنم............
 برام دعا کنید براتون دعا میکنم.......
یا عباس
 سپاس شده توسط
Smile 
برنده دور چهارم مسابقه
(۲۲-۱-۱۳۸۷ ۰۵:۵۸ عصر)Gipsy نوشته شده توسط نوشته است:سلام
من هم مثل خیلی از آدمهای نفهم دور و بر خودم، 5 سال از سالهای زیبا و سالهایی که میتونستن پر نشاط و پر انرژی سپری بشن رو با این عمل بسیار زشت که متاسفانه بعضی ها زشتی اون رو نه تنها برای خودشون بلکه برای دیگرون هم زیبا جلوه میدن، هدر دادم و الان چند ماهی هست که به فکر ترک اون افتادم.
توی همه ی روشهایی که منجر به ترک خودارضایی میشه یک عامل نقش بسیار مهمی داره و اون اینه که فرد باید برای ترک بسیار با اراده و مصمم باشه.
آدم اول باید بدونه که این کار چقدر ضرر داره. بعد از اینه که فرد اگر عقل و توانی براش مونده باشه عمیقا از فرصت های هدر داده و از دست رفته افسوس میخوره و تلاش میکنه تا ترک کنه.
اما نباید فراموش کرد که یه نیرویی میتونه آدم رو تو این راه مشکل ولی پرفایده ( در صورت ترک همیشگی) کمک کنه. اون نیرو با اضافه شدن به نیروی اراده ، قدرت تسلیم نشدن و مقاومت کردن در برابر خواسته های پست و نابود کننده شخص رو به صورت چشمگیر بالا میبره. اون نیرو بدست نمیاد مگر با توجه داشتن به حضور در پیشگاه خدا.
خوندن قرآن و توجه کردن به معنانی بلند و بسیار دقیقش، صحبت کردن با خدا و خوندن نماز (اگر اول وقت باشه و با عجله نباشه خیلی بهتره)، و دعا کردن و کمک خواستن از خدا میتونه به آدم دلگرمی بده. این ما هستیم که خدا رو فراموش کردیم. ما وجود نیروی فوق تصور الهی رو اگر انکار نکردیم نسبت به اون بی تفاوت هستیم. فکر کنم این حس که بعضی وقتها میتونم یه چیزایی رو تو دلم با خودم درمیون بذارم، توی همه ی آدمها باشه، فکر میکنی توی دلت چی هست که میتونی اون حرفا رو بهش بگی؟ خدا.
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور پنجم مسابقه

(۲۶-۸-۱۳۸۷ ۰۹:۴۹ عصر)davoodgt نوشته شده توسط نوشته است:میشه کنترل فکر رو این طور تعریف کرد: جهت دهی مثبت به افکاری که در ذهنمون شکل می گیرن و اجتناب از تمرکز روی جوانب منفی یک موضوع. البته این تعریف منه، همین الانم ساختمش ولی بهش اعتقاد داشتم و دارم.

برای اینکه بیشتر دربارش توضیح بدم می تونم مثال های زیادی بزنم. مثلا دارم تو خیابون قدم می زنم و سرم به کار خودمه. یه دفعه وسوسه های شیطون سراغم میاد که بابا سرت رو بچرخون ببین کیا دارن از اطرافت رد میشن!

اینجا میشه:

1- این فکر منفی رو فوری خنثی کرد. چه جوری؟ کافیه با خودم بگم باز این شیطان ملعون سر و کلش پیدا شده و هدفش هم از راه به در کردن منه. اینجاست که میگم به من چه که کی داره از کنارم رد میشه.

یه کار دیگه هم میشه کرد

2- با خودم بگم خب مگه چیه بزار ببینم چه خبره.

اگه اولی رو انتخاب کردم یعنی فکرم رو کنترل کردم همه چیز حله و تموم میشه؛ اما اگه دومی رو انتخاب کردم یعنی نتونستم فکرم رو کنترل کنم، حالا دیگه از فکر کاری بر نمیاد و افسار فکرم رو به چشمم سپردم. اینجا هم راه نجاتی هست اونم کنترل نگاهه که سخت تر از کنترل فکره. چون منی که تو مرحله ی اول حرف شیطون رو زمین نزدم حالا تو مرحله ی دوم هم بعیده که زمین بزنم.

حالا فرض می کنم تو خونه تنها هستم. اولین جرقه های منفی  تو مخم زده میشه. اگه تونستم تو نطفه خفش کنم برنده ام وگرنه کار خیلی خیلی خیلی سخت میشه و معمولا این بازی رو آدم می بازه.

اینجا مثل مثال قبلی نیست. اینجا بحث جدی تره چون تنها هستم و اختیار همه کار دارم. فرض می کنم نتونستم بر افکار منفی فائق بیام: به احتمال خیلی زیاد می رم سراغ یه سری تصاویر آلوده کننده.

حالا این تصاویر می تونه از طریق ماهواره باشه، اینترنت یا CD و ... . خیلی زمان زیادی نمی بره. چون با دیدن اون چنان صحنه هایی آدم حتی به مرحله ی هوس هم نمی رسه و یک ضرب پا به مرحله ی شهوت می زاره و ... .

پایان این داستان معلومه و بعد از این داستان معلوم تر. خدا کمک کنه و خودمم تلاش که فکرم تحت کنترل خودم باشه نه شیطان.
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور ششم مسابقه

(1387 اسفند 15، 16:27)Baby نوشته است: سلام 53
ترك بايد با اراده باشه چرا كه انسان تا از چيزي زده نشه و بدش نياد دل از كارش نميكنه حتي اكه ضرر زدن به خودش باشه13
اراده هم با چيزي به جز توكل به خدا به وجود نمياد و براي ترك خود ار..... حتمأ بايد به خدا و كمك هاي بي دريغ اون تكيه كرد.
بايد به جاي استمناء كار بهتري براي خود انتخاب كرد و همان وقتي رو كه براي هدر رفتن اون انجام ميداديم به كار بهتري مثل كتاب خوندن و حضور در جمع كذروند.
تنها موقعي كه شيطان براي انسان نقشه هاي شوم ميكشه موقع قبل از خواب و بعد از خوابه:
به اين ترتيب كه قبل از خواب تمام صحنه هاي مختلفي كه تو ذهنتون هست مياد جلوتون و براي همه  همين جوره وبايد تا وقتي كه خوابتون نبرده به رخت خواب نريد!و لازمه اون هم اينه كه ظهرها تا جايي كه ميشه نخوابيد
صبح ها هم موقعي كه از خواب بيدار شديد از رخت خواب خارج بشيد جرا كه گرماي رختخواب شهوت برانگيز هست.
مسئله خواب يكي از مهمترين بحث هاي ترك خودارضاييه كه بايد زياد به اون توجه بشه.
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور هفتم مسابقه

با 8 رای از 17 رای داده شده. (48%)
(1387 اسفند 29، 23:11)davoodgt نوشته است: این یک اعتیاده و هر لحظه امکان هجوم نمی توانم ها هست خصوصا موقعی که مغرور میشیم
بهترین راه حل این هست که برای هر نمی توانم یک می توانم در ذهن جایگزین کنیم و بهتر اینکه اصلا راه نفوذ این نمی توانم ها را سد کنیم Smiley-face-cool-2
یعنی سر از تنش جدا کنیم1744337bve7cd1t81
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور هشتم مسابقه 

با 11 رای از 24 رای داده شده (46%)
(1388 ارديبهشت 13، 21:24)TIRED نوشته است: من فقط با روحیه حلش کردم با دوستای سالمم بیشتر میپرم واجبات دینیمم دونه دونه انجام میدم اصلا به اینکه یه روزی چه بلایی سر خودم آوردم فکر نمیکنم هرچی که بود گذشت و رفت بیخیال گذشته ها
اصلا اصلا سراغ چیزای بد بد از هرنوعش(عکس ،فیلم و...) نمیرم
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور نهم مسابقه 

با 9 رای از 16 رای داده شده (57%)

(1388 بهمن 11، 16:53)آرا نوشته است: من تنها یه چیو بهتون میگم اونم اینه که هیچ وقت دوره ترکتون زیاد شد به خودتون مغرور نشید و فکر نکنید دیگه این کارو نمیکنید...چون همین جاست که شیطون دست به کار میشه...

بنده تو این کانون موفق به ترک شدم..خیلی خوب پیش رفتم به خودم قول دادم که کانون رو ترک نکنم..ولی همین که دیگه راحت شدم کانونو ول کردم و اون قدر به خودم اطمینان داشتم که دیگه هر فیلمو که دوستام بهم میدادن و هر سایتی رو که بگید نگاه میکردم .چرا؟ چون فکر میکردم دیگه الان پر اراده هستم دیگه میتونم خودمو کنترل کنم ولی آخر یه روز چنان گول شیطون و نفس خودمو خوردم که دوباره افتادم تو این باتلاق... ولی الان چند وقته که دارم خودمو دوباره جمع میکنم..خیلی کمتر این کارو انجام میدم...

بچه ها  میدونم این جمله رو زیاد شنیدید تو قسمت ترک خود ارضائی که نماز خوندن خیلی کمک میکنه به ترکتون..
ولی به نظر من نماز خوندن و ارتباط داشتن با خدا شروع کار هست.. ببخشیدا ولی خدا که دیگه نمیاد جلوتو بگیره که..
خدا بهت نیروشو میده ..ببین اگه تو قبلا بدون نماز 10 روز ترک میکردی این کارو الان با نماز 15 روز ترک میکنی..این یکی چیزائی بود که میخواستم بگم..

یه
چیزه دیگه اینکه خودارضائی رو تو ذهنتون بزرگ جلوه ندید نه اینکه کم اهمیت کنید ولی زیاد تو افکارتون روش مانور ندید..چون یه مثل قدیمی هست که میگه از چیزی که بدت میاد سرت میاد..اوکی شدین ؟

آخرین حرف من اینه که بعضیا موقع این کار به خودشون میگن فقط همین یک بار بدونن که خودشون رو گول زدنه..به این فکر کن که 1000 بار قبل از این هم گفتی همین یک بار .آخرش چی شد؟ واقعا شد همون یک بار یا نه قراره یه باره دیگه هم باشه..با خودت صادق باش .خودتو گول نزن عزیزه من
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور دهم مسابقه 
با 8 رای از 14 رای داده شده (57.14%)
(1389 تير 10، 1:35)Ethereal نوشته است: به نظرم اینا میتونن کمک کنن:

گوش دادن به رادیو، مخصوصن موقع خواب، مخصوصن با صدای تقریبن بلند.

گوشی موبایل. اینم برای موقع خوابیدن گزینه خوبیه. مثلن بازیهاش یا همون رادیوش یا اگه چیزی خواستی ازش بخونی یا کتاب صوتی گوش بدی ...

گیم زدن مخصوصن گروهیش

هر بار که دوش می گیری به این فکر کنی که با آبی که می گذره ، ناپاکی ها هم از وجودت پاک میشه. اگه از دفعه گذشته تاحال پاک موندی، به خودت یادآوری می کنی و حس پاکی رو تجدید. پاک شدن رو حس کن. بذار روحت هم دوش بگیره. این آب روحت هم پاک می کنه.

یکی هم پست زده بود که موقعی که فکرش میاد سراغش دراز نشست میره و هر بار که میخواد بلند شه با دستاش افکار مزاحم رو هل میده و دور می کنه. منم امتحان کردم، جالب بود.

کلن برای تقویت اراده و انجام کاری که میخوایم ،انجام دادن هر روزه ی یک کار کوچک که کمی سخته ولی با احتمال بالایی انجامش میدی و انجام دادنش حس خوبی بهت میده، خیلی کمک میکنه.
من از این یکی تو زمینه های مختلفی استفاده کردم. خیلی خوب جواب میده. البته بیشتر در مرحله استارت زدن کارایی خوبی داره. استارت زدن هم گاهی اوقات خیلی سخته.
به نظر من برای ترک خ.ا. ، اون کار کوچیک میتونه انجام ورزش یا حداقل نرمش باشه و به نظرم تاثیرش در حد معجزه هست. اینو کسی میگه که تقریبن به بی ارادگی کامل رسیده بود.

وقتی فک آدم (به شدت) بالا و پایین میره :دی کمتر فکر میکنه. ولی چون پرخوری خودش بده، آدامس میتونه گزینه مناسبی باشه. آدامس جویدن، اونم حرفه ایش Smiley-face-cool-2
یا عباس
 سپاس شده توسط
برندگان دور یازدهم مسابقه 

دو برنده داشتیم 1

هر کدوم 7 رای آوردن ( 44% )

(1387 بهمن 4، 23:24)sina challenger نوشته است: سلام

اگه منتظری تا بچه یه چیز بگن از الان میگم امکان نداره جواب بده چون اول از همه باید خودت با خودت عهد کنی که دیگه نمیکنم نه اینکه تصمیم بگیری بگی یه دفه بزنم واسه اخرین بار به ذره ارتباطتو با خدا عمیق تر کن حتما موثره ولی تو یه مسابقه دو تا قدم اول رو بر نداری امکان نداره به خط پایان برسی چه برسه که اول بشی تو این کارم قدم اول یه تصمیم قاطعه

امیدوارم یه روزی برسه که همه بچه هایه کانون ترک کنن
(1387 بهمن 5، 10:18)باران.. نوشته است: اول اولش بگم شرمنده کمی روده درازی نمودیم...!!!

سلام بر همه ...
 آدم ها زندگی های متفاوتی و تجربه میکنن و هر کدومشون هم یه سلیقه دارن اما همشون تو یه چیز مشترکن اینکه خدایی هست..
اینکه ما هی میایم میگم..خدا هست..بزرگه... باهاش حرف بزن..براش بنویس..نماز اول وقت بخون..صالح باش..سالم باش و...(تا صبحم بهم وقت بدین مینویسم..)
اینا واقعا حرفای تکراریه..که همه میگن..حالا هر کی با یه لحن!(من به هیچ کس قصد جسارت ندارم..گردنم هم از مو باریک تره!)
کسی که میاد اینجا قدم اول و برداشته...و خدا خواسته که بیاد(چون از نظر من حتی اگه جورابتم گم کنی یه حکمتی داره!!!)
خوب..پس حتما میخواد کمکت کنه وگرنه محال بود بیای اینجا
حالا قدم دوم...سعی کن باهاش حرف بزنی..من این و بالا هم گفتم اما یه چیزی و یادم رفت بگم...با زبون خودت !
به اندازه ی آدم های روزی زمین راه برای رسیدن به خدا وجود داره...
یکی کتابی با خدا حرف میزنه
یکی فقط شکر گذاری میکنه
یکی غرغر میکنه
یکیم مثل من از سیر تا پیاز و میشینه برای خدا تعرف میکنه(از نظر خیلیا این کار مسخره ایه چون خدا همه چیز و میدونه ولی من دوست دام این کارو بکنم) وسطش غر میزنه...جیغ میزنه...التماس میکنه..خلاصه همه چیز قاطی !..
از همین امروز با خدا طی کن که راه و نشونت بده و بهت قدرت بده..(این وقتا میگم..خدا جون من خیلی خنگم لطفا راه را برای من با مارکر مشخص نماییدد..و واقعا هم این اتفاق میوفته)هر جوری صداش کنی جوابت و میده..
اما به همین سادگی هم نیست!!!
باید 3 اص و ایمان داشته باشی
1-خدا همه جا هست
2-خدا همه جا هست و من رو میبینه
3-خدا همه جا هست و من رو میبینه و بی اندازه دوستم داره !

خودمان از خودمان تشکر میکنیم D:
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور دوازدهم مسابقه 

برنده این دور با 6 رای از 13 رای ( 47% آرا )

(1388 فروردين 2، 1:17)مجتبی نوشته است: دنیا یا آخرت؟ به نظر من اگر هر کدام را انتخاب کنید باید دور چیزی را خط بکشید. و آن یا او کسی نیست و چیزی نیست جز هرزه ای به نام نفس!

نفس بی پدر مادر ترین و حروم زاده ترین آدمیه که توی عمرم حسش کردم و فهمیدمش. اوست کسی که به قول سعدی: مبر طاعت نفس شهوت پرست که هر لحظه اش قبله ای دیگر است. اون حروم لقمه است یعنی سگیه که اگه بهش استخون بدی گرگ می شه می فهمی گرگ گرگ گرگ... گرگ که می دانی! گشنه شود شکمت را می درد. گرگ کسی است که با گرگان بد است اما وقتی غریبه ای به گرگ ها حمله می کند با هم متحد می شوند. گرگ که می دانی! سگ را می خورد. گرگ که می دانی اگر گرسنه هم نباشد پاره می کند. برای این که جلوی گرگی بایستی فرصتی برای انسان بودن نیست یعنی امان و مجال فکر کردنی وجود ندارد. تنها شیر می تواند جلوی گرگ بایستد. می فهمی شیر!
نفس کسی است که هنگامی تقاضایی دارد تو فکر می کنی که او نیازمند و مشتاق به آن تقاضا ست پس برایش جور می کنی. مثلا کمی گرسنه ای و داری از جلوی یک ساندویچی رد می شوی. اگر اسیرش باشی می روی تو اصلا نیازی به پرسیدن از تو نیست او می رود به سمت ساندویچی! می فهمی دوست شاید با آدم ادغام شده است. اینجا کثیف ترین دوران زندگی است اما زندگی ها با هم فرق دارند. می دانی چرا؟ چون کسی که نفس را انتخاب می کند وابسته به دنیا بوده و دنیای نفس ها و گرگ ها و حرامی ها بر یک چیز بند است:خواسته ی نفس.
پس بدان نفس هیچ خواسته ای ندارد جز فرماندهی! می فهمی؟ یکی می گفت اگر هر چیزی نخوریم یا هر چیزی نخریم عقده ای میشویم. نه نمی شویم چون نفس از بیان خواسته اش فرمانروایی یعنی گوش دادن حرف ما را می خواهد نه خود چیز را! هان اگر دنیا یا آخرت را می خواهی بدان باید با نفس مبارزه کرد. این یک جهاد اکبر است و بدبختی این جنگ را سازمان ملل هم نمی تواند تمام کند تا بوده همین بوده و الان هم همینه یعنی از وقتی دست چپ و راستت رو تشخیص دادی باهاته تا آخر عمر و هر گز نمی میرد. فاصله ی شکست وپیروزی از یک مو باریک تر است پس تو هر گز نمی بری. اگر به آینده فکر کنی یا گذشته به هیچ کدام نمی رسی. پس به حال فکر کن تا هم گذشته را بسازی و هم آینده را. بدان خوردن هندوانه ای هم مساله ای نیست مگر بحثی بر فر مانروایی نفس یا تو او عشق فرمانروایی است نه هندوانه . او این را دوست دارد که تو به حرفش گوش کنی. هر هدفی که داشته باشی چه دنیئپوی چه اخروی او مخالف است چرا که با تو مخالف است. او می خواهد فقط تفریح باشد. مواظب باش که هر حرمتی را پیش رویش بشکنی آن قضیه برای نفس است و باید انجام دهی! یعنی اگر غذای مشت بخوری غذا که نیز است را می گوید اگر ثکث کنی ثکث که نیاز است را می گوید. اما اگر مثلا بگویی من غذای بیرون به هیچ وجه نمی خورم و نخوری با غذای بیرون کاری ندارد اما به محض اینکه اولین غذای بیرون را بخوری او می گوید برگردیم؟ یعنی باز هم بخوریم و آنقدر می خورتت تا بخوری!

حرف آخر:برنامه ریزی حتی اگر تفریح داشته باشد هیچ مغایرتی با نفس کشی ندارد حتی برنامه ی نفس کشی هم وجود دارد. پس برنامه ریزی تلف کردن وقت نیست بلکه سرمایه گذاری در وقت است. آدم می تواند همه چیز داشته باشد ولی از اول نه! یعنی سنگ بزرگ نشونش نزدنه! یعنی برای عالی شدن اول باید معمولی بود
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور سیزدهم مسابقه 

با 10 رای از 21 رای داده شده (48%)
[quote pid='41147' dateline='1271330211']
(1388 ارديبهشت 5، 11:06)firebird نوشته است: همه ما می دونیم که حق الناس مسئله ای که به سادگی نمیشه ازش گذشت و مهمتر از اون اینه که وقتی شما باعث ایجاد یا ترویج گناهی بشید حتی بعد از مرگتون هم هر کس اون گناه رو انجام بده به پای شما هم نوشته می شه. خب این مقدمه اول.
مقدمه دوم: شما احتمالا با سیستم پیج رنک گوگل آشنایی دارید در این سیستم وقتی شما در حالت عادی در گوگل جستجویی انجام میدین نتایج بر اساس یک ترتیبی چیده می شن این ترتیب در شانس وارد شدن شما به اون سایت تاثیر زیادی داره و حتی خیلی ها حاضرن که پول های کلانی خرج کنن تا به بالای لیست برسند. چه جوری؟ این جوری که گوگل بررسی می کنه که در هر جستجویی که انجام می شه روی لینک کدوم سایت ها بیشتر کلیک میشه و کدوم سایت ها بازدید کننده بیشتری داره و به کدوم سایت ها لینک های بیشتری از دیگر سایت ها داده شده. و اون ها رو به  بالای لیست میاره و شانس اون ها برای بازدید کننده های بیشتر بازهم بیشتر میشه.
خوب حالا میگین که چی؟
مسئله این جاست که شما وقتی در گوگل یا یاهو یک عبارت ناجور رو سرچ می کنید و یا به دنبال عکس میگردید علاوه براین که خودتون رو بدبخت میکنید باعث میشید که دیگران هم بیشتر نتایج این جستجو رو مشاهده کنند. چون گوگل براساس آمار هایی که خودش میگیره جستجو های پر طرفدار رو به دیگران که در حال جستجو هستند پیشنهاد میکنه.
و وقتی شما وارد یک سایت ناجور میشید باعث میشید پیج رنک اون سایت افزایش یافته و دیگران هم به اون سایت کشیده بشن. و شما هم در گناه دیگران شریک می شین یک جو رایی مثل شرکت های هرمی.  
یهو دیدین اون دنیا که دارن نامه اعمالتون رو می خونن بیشتر از روزای عمرتون برای شما خود ارضایی و حتی ز...ناء نوشته شده که حتی روحتون هم از اون خبر نداره 1744337bve7cd1t81
پس سعی کنیم بیشتر حواسمون به کارایی که تو اینترنت می کنیم باشه

[/quote]
یا عباس
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان