عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه ی بهترین تجربه از نظر شما

دور چهاردهم مسابقه 

یک باره ترک کنیم؟ یا به مرور؟
شما طرفدار کدوم یکی هستین؟
نظر شما چیه؟

باران خانوم با یک اصلاحیه توی حرفاشون تونستن 17 رای از 23 رای داده شده ( 74%)  رو بدست بیارن.

(1388 ارديبهشت 6، 7:57)باران.. نوشته است: کاملا مخالفم
یک سخن گهر بار از نیما : هرگز عکس نبینین...

به شهوت رو بدی فکر کردی میگه چشم!
اینکه کم کم باید ترک کرد و موافقم..البته ما خیلی ها رو داشتیم اینجا که 11 سال درگیر بودن اما یکبار برای همیشه ترک کردن!(اسم رئیس قبلیمون بود که من خیلی بهش ارادت دارم)
پس کار نشد نداره..یک نمونه هم نداشتیم که بگی با یه گل بهار نمیشه

اما خوب آدم ها متفاوتن
باید ببینی الآن به کجا رسیدی؟
چرا میخوای ترک کنی؟
اگه فقط انگیزت گناهی باشه که داری انجام میدی وسطش کم میاری مگه خیلی قوی باشی
باید کم ک هم با عقلت و هم با دلت ردش کنی
یکی کافی نیست
نمیتونی یک دفعه کمش کنی تایم بندیش کن اما اینجوری نباشه که خودت بری سراغش!
این تبدیل به یه فاجعه میشه
اگه نتونستی دووم بیاری بزن!اما تا وقتی میتونی مقاومت کن

بازم صلاح مملکت خویش خسروان دانند!
در پناه خدا شاد و پیروز باشین317
باران :

ممکنه من یه جمله رو اصلاح کنم؟؟

اگه نتونستی دووم بیاری بزن!اما تا وقتی میتونی مقاومت کن

باید اینجوری باشه

اگه نتونستی دووم بیاری بگو خدایا کم آوردم خودت یه کاری بکن
بعد تو همون موقع یا تلفنت زنگ میخوره...یا زنگ در خونه...یا یکی میاد پیشت "یعنی یه اتفاق میافته 100%"
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور پانزدهم مسابقه 

با 17 رای از 30 رای داده شده (57% آرا )

(1388 مرداد 10، 15:44)omid-omid نوشته است: در اولین قدم سعی کنید اطلاعاتتون را در این مورد زیاد کنید که می تونه از روش همین سایت یا حتی تجربیات ناموفق خودتون باشه .و از این تجربیات پل مصالح لازم را آماده کنید.
حالا موقعش هست هر چی که بدست آوردید را یکجا استفاده کنید و همه جزئیات را با ارزش بدونید.
مثلا:
1.کنار گذشتن صددرصدسایت های ...... وگرنه غیر ممکنه   (مهمترین تجربه من)
2.نماز و توکل (مخصوصا نماز صبح و بیدار شدن از خواب که می تونه شروع حرکت به سمت بایدها باشه)
3.به طور کلی کنترل نگاه
4.توجه و مطا لعه عواقب (زندگی قشنگی های زیادی داره که می تونه جایگزین زشتی ها بشه)
5.شروع کنید همین حالا
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور شانزدهم مسابقه

با 14 رای از 32 رای داده شده (44% آرا)

(1388 اسفند 18، 0:16)tanha نوشته است: دوستان گلم
سلام
همیشه از خوندن این صفحه دلتنگ می شم
تقریبا همه ما سرنوشت یکسانی داشتیم و
گذشته ای با نادانی تیره و تارش کردیم
ولی عزیزان می شه این تیرگی رو شست
خدا خودش می گه اگر توبه کنید بدی ها تون رو هم به نیکی تبدیل می کنه
فقط کافیه بسوی او قدم بردارید
یک قدم کوچک
هر بار که وسوسه آمد
یک قدم از وسوسه فاصله بگیر
یک قدم
تا خدا خودش تو رو در آغوش بگیره
باور کنید
آغوش خدا خیلی خیلی زیباتر و لذت بخشتره
از لحظه کوتاهی صرف دیدن یه اندام لخت می کنید
یکبار با خدا معامله کنید
کسانی با مالشون با خدا معامله می کنن
کسانی با جانشون
شما با روحتون و نفستون با خدا معامله کنید
بخاطر خدا دنبال صحنه های زشت نرید تا خدا خودش سیرابتون کنه
خدایا
منتظرم باران رحمتت هستیم
یا نور فوق کل  النور
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور هفدهم مسابقه 

با 8 رای از 20 رای داده شده ( 40%)

(1388 اسفند 18، 14:39)yass492 نوشته است: تجربه وسوسه....وسوسه از يك فكر يا يك نقطه آغاز مي شود بعدش ذهن بيمار ما اونو پرورش ميده تا اينكه به يك كوه تبديل ميشود سراسر وجود مارو يك نياز شديد فرا ميگيرد كه پشتش اجبار به عمل است. وقتي وسوسه به سراغت اومد و بين بكنم يا نكنم قرار گرفتي زود از دوستهاي بهبودي اينجا كمك بگير من كه اين كارو مي كنم .به اميد روزهاي پاك وبدون درد براي همه بچه هاي گل اينجا...317
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور هجدهم مسابقه

با 6 رای از 11 رای داده شده ( 55% آرا)

(1389 مهر 5، 14:15)قدرت خان نوشته است: داشتن یک هدف بزرگ برای زندگی کردن خیلی مهمه...ما تا وقتی برای زندگی هدف نداشته باشیم روز به روز عقب تر میمونیم...
آدم میتونه زندگیشو کاملا تغییر بده..اونم توی یه زمان بسیار کوتاه...
همین که دوستان تصمیم گرفتن که ترک کنن بزرگ ترین کاره....
حالا شاد باشید و از خدا بخوایید که کمکتون کنه...
varzesh31741
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور نوزدهم مسابقه 

با  8 رای موافق از 20 رای داده شده ( 40% )

(1389 بهمن 25، 13:08)paris نوشته است: باسلام

-امید به خدا ویاد اون عزیز بی همتا که همه ی ما می دونیم مهمترین کار در ترک کردن و نیازی به گفتن من نیست ولی همین طوری یاد آوری کردم تا با نام اون مهربون شروع کرده باشم. و اما اون دومطلب:

1- اگه دقت کرده باشید زمانی که ما مورد هجوم وسوسه های شیطان قرار می گیریم (حال به هر دلیل مثل تصویر سازی تو ذهنمون ، ناراحتی ،امتحان هاو....)به شدت استرس میگیریم و تا حدودی دیگه فکرمون کار نمیکنه و یا اصلا دوست نداریم فکر کنیم . من تجربه کردم تو این لحظه های حساس سه تا نفس خیلی عمیق کشیدن تا حدود زیادی می تونه استرس رو کم کنه و به ما اجازه ی فکر کردن بده.پس یادمون باشه سه تانفس خیلی عمیق. بعد ازین که یه خورده به خودمون اومدیم کافی یه خورده به روزهای تلخی که به خاطر این مرض خانمان سوز ،این مرگ خاموش بر سرمون گذشته فکر کنیم و بعد باز ببینیم ارزشش رو داره!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
2-من تو یه روایت معتبر از امام صادق (ع) خوندم که هر کس 40روز مداوم سوره ی مبارک حشر رو بخونه خداوند آرزوی اون رو برآورده می کنه. من خودم تصمیم گرفتم تا 40روزهم گناه رو کنار بزارم و هم این سوره را بخونم ، تا با کمک اون خالق بی همتا این بیماری خانمان سوز رو به کلی کنار بزارم. والان در روز 14 هستم.حالا حرفم با شما وخودم اینه بیاییم یک بار هم که شده به وعده های این اولیا خدا بها بدیم وعمل کنیم و نتیجه اش رو ببینیم چون خودتون هم می دونید معصومین (ع) افرادی بودند که از روی هوا و هوس حرف نمی زدن و قولشون قول خداست.
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده دور بیستم مسابقه 

با بدست آوردن 6 رای از 15 رای داده شده ( 40% آرا)

(1390 ارديبهشت 15، 10:43)komeilmessi نوشته است: سلام دوستان من پنج ماهو 10 روزه که به لطف الله ترک کردم و همین جا بی تعارف میگم اگه میخواین ترک کنین نماز اول وقت بخونین اصلا اذیت نمیشین.من پنج ماه و 10 روزه نمازم رو کامل و در حد توان اول وقت میخونم و اصلا اصلا واسه ترک اذیت نشدم ! منی که چند سال به این عمل زشت مبتلا بودم و در حد اعتیاد شدید بودم یهو با کمک نماز به لطف خدا ترک کردم.شما هم اگه میخواین ترک کنین مطمئن باشین جز پروردگار یکتا کسی نمیتونه کمکتون کنه.به خدا توکل کنین و به شیطان نشون بدین که اونی که باید سر تعظیم فرود بیاره اونه نه ما....اونوقت متوجه میشین که اینقدری که میگن هم سخت نیست به شرطی که اراده ی انسان به عنوان اشرف مخلوقات وسط باشه.
یا عباس
 سپاس شده توسط
برنده ی  دور بیست و یکم مسابقه 

با 8 رای از 16 رای داده شده (50% آرا )

hamed_24 نوشته است:این دو آیه از سوره اعراف خیلی به من کمک کردند:  

و هرگاه وسوسه‌ای از شیطان به تو رسد، به خدا پناه بر؛ که او شنونده و  داناست! (٢٠٠)

پرهیزگاران هنگامی که گرفتار وسوسه‌های شیطان شوند، به یاد (خدا و پاداش و  کیفر او) می‌افتند؛ و (در پرتو یاد او، راه حق را می‌بینند و) ناگهان بینا  می‌گردند. (٢٠١) 
 سپاس شده توسط
ممنون همگیتونم برای شرکت در مسابقه 53  برای نظرات و تجربیات خوبتون 53
منتظر حضورتون در قسمت دوم این مسابقه هستم ان شاءالله 53

برنده ی دور بیست و دوم مسابقه
( قسمت اول )

با 8 رای و 47.06% آرا :

این تـــجــــربه :

برای حموم رفتن هات برنامه داشته باش :

1- بیشتر از یه زمانی توی حموم نمون ، مثلا 10 دقیقه موهاتو بشوری ، 5 دقیقه ....  و الی آخر ، و سعی کن زمان رفتن به حمومت رو بدونی و اگر تونستی یه ساعت پشت در حموم بذار و هرزگاهی نگاهش کن ..

2- اگر دیدی حالت خوش نیست ،  اول سعی کن تمرکز کنی . و ، آیت الکرسی بخونی و  اگر دیدی خیلی ناراحتی و امکان شکست بالاست ، پس سعی کن ، آب رو خنک کنی ...
و با آب خنک ( تقریبا سرد ) خودتو بشوری ...

3- سعی کن تو طول حمومت ، از بیرون و آدمای بیرون هم خبر داشته باشی ، مثلا
هرزگاهی شیر آب رو ببیند تا صداهای بیرون رو بشنوی ...
این بهت یادآوری می کنه که دنیایی به غیر از اونجایی که هستی هم وجود داره

سپاس شده توسط

**برنده ی دور بیست و دوم مسابقه **
( قسمت دوم )

با موضوع استحمام

با 11 رای ( 33.33% آرا )

نقل قول:
18

یه وقتی برو حموم که بعدش کار واجب داری..
مثلا کلاس داری یا با دوستت قرار داری.. یا مثلا 10 دقیقه بد یه فوتبال یا برنامه که دوس داری قراره شروع شه..آخرین دقایق برو دوش بگیر که مجبوری زود بیای بیرون.
کلا حواست پرت میشه و میرو سمت برنامه بعدت.
دکر هم یادت نره.. ب آواز هم خوبه[تصویر:  e.gif]

داری میری به خودت قول بده که زودی بیای بیرون..
..اصلا یه موقعه رو که مثلا یه ربع بعدش برنامه مورد علاقتو داره..
اونوقت میبینی با چه سرعتی میای بیرون..[تصویر:  j.gif][تصویر:  d.gif][تصویر:  u.gif]
رفتنی حموم 3تا صلوات بفرستو از خدا بخواه که کمکت کنه..
تازه تو حموم هم  به آرزوهات فکر کن.. یا به این فکر کن که تو 3 روز پاک موندی و یه اشتاه آنی اصلاااااااااااااااااااااااااا ارزش از اول شروع کردنو نداره..
یا قبلش با خودت نظر کن که واسه پاکی امروزت کل حموم رو صلوات بفرستی.. اونوت کل وقتی که تو حمومی صلوات بفرست..
 سپاس شده توسط

clapping

clapping برنده ی دور بیست و سوم مسابقه  clapping

با موضع استرس امتحانات

clapping

** با 4 رای از 12 رای داده شده( 33.33% آرا )**

(۱۳۹۱-۰۳-۲۱، ۲۳:۱۹)سرباز تواب نوشته است: نوشته است:اگه برنامه دارید و کارهاتونو انجام  میدید قانونا مشکلی نخواهید داشت
 مشکل رو باید در خودتون جستجو کنید

یعنی دقیقا بدونید کی حالت استرس دارید و در همون لحظه اون رو کنترل کنید
پیشنهاد میکنم در لحظه زندگی کنید و مدام در ذهنتون برنامه هاتونو که چقدر زیادن رو بررسی نکنید اگه این کار رو بکنید مدام به خودتون فشار میارید

وحتی اگه از 6 صبح تا 12 شب بخونید باز اتوماتیک چون به فکر بعد هستید مدام استرس میگیره شما رو
این حلقه ای هست که خودتون دور ذهنتون ایجاد کردید

اگه من بودم سعی میکردم که با نماز مشکلم رو حل کنم که چند بار هم اینجوری شد ولی نمیخوام حرف کلیشه ای بزنم یک بار باید امتحان کنید
 سپاس شده توسط
317

**برنده ی دور بیست و چهارم مسابقه **

با مــــــوضـــــوع خــــــــواب

**با 6 رای از 13 رای داده شده (46.15% آرا )**

317

(1388 آذر 20، 0:51)tanha نوشته است: قبل از خواب با افکار سالم بخوابید
عکس و فیلمو داستان Khansariha (56)ممنوع
چشاتونم درویش 42
دلهاتونم با خدا
دیگه حالا می تونید راحت لا لا کنید
شبا موقع خواب و توی خواب اون چیزی که رد طول روز بودید و فکر کردید می یاد تو ذهنتون 17
پس پاک زندگی کنید تا پاک بخوابید Smiley-face-cool-2
4fvfcja

سپاس شده توسط
** برنده ی دور بیست و پنجم مسابقه  **
( قسمت اول )
با موضوع اینترنت

** با 5 رای از 8 رای داده شده ( %62.50 آرا ) **

نقل قول: نوشته است:
"امـــید فردا
"

بدون فیلترشکن و اینها هم راههای شکستن هست..!
من فکر میکنم باید به این باور رسید که نیازی به رفتن به اون سایتها نیست
حالا چندین طرز تفکر به این باور میرسه..
اول از همه اینکه شما بالاخره یه سری دلایلی داری واسه ترک..
خوب رفتن به اونجاهارو باید مساوی در نظر گرفت با عدم ترک!!..
یکیش توجه به زنجیره شیطانیه..
یکیش توجه به اهداف شوم تاسیس این قبیل سایتا هس،که به قصد تحت الشعاع قرار دادن اذهانه..

یکم تفکر،یکم باور نتیجش میشه یکم اراده..
"به تاپیک مضرات سایت های هرزه نگار هم میتونید سر بزنید.."
شما اینترنت هم نباشه راه شکستنو پید ا میکنی..(میتونی پیدا کنی)
آقا میپرسیم همش که چجوری وسوسه نشم...
اول اینکه فرمول کلی نداره

یه عادت ذهنی خیلی کمک میکنه..یه چیزی که از لحاظ ذهنی برات خوشاینده..
آقا من برام ترک نکردن خوشاینده..!!..دقیقا همینه ها..باید عواملی که برعکس ترک حرکتتمیدنو مساوی بگیری با ترک نکردن..
معلمه میگه اگه میخوای یاد بگیری باید تمرین حل کنی..نکردی جات تو کلاس نیس..معلومه نخواستی!!
 سپاس شده توسط
** برنده ی دور بیست و پنجم مسابقه **
( قسمت دوم  )
با موضوع اینترنت

** با 6 رای از 21 رای داده شده  **

نقل قول: نوشته است:" ســــرباز تــــواب "

وقتی که ریاضی میخونی اگه بلد نباشی میری روی بخشی که مشکل داری و تمرین میکنی ولی ترک مثل دیدن و تمرین کردن یک مسئله ریاضی نیست ! [تصویر:  j.gif]
چون نمیتونی مثلا عکس یا فیلم رو ببینی و جلوشو بگیری ( البته همه میدونن)
دنبال راه رفتم که دیدم فقط با چند تا پشتیبان و کاملا مجهز بری به جنگ . چون هر بار که بری همون جوری مثل قبل شکست میخوری و هیچ شبیه ریاضی نیست
پس اول تصمیم گرفتم هیچ فیلمی نبینم یا اگه صحنه ای داشت جلو عقب کنم یا سرمو پایین بندازم ( تا آخر عمر نه تا وقتی دارم ترک میکنم!)
پس تکلیفم روشن شد با خودم  ، بعد دنبال جایی که هر دفعه ضربه خوردم رفتم یعنی اینترنت ! [تصویر:  r.gif]
گفتم خب نمیشه که مثلا گوگل نرفت که چون باید تحقیقات انجام داد و خیلی کار دیگه و قولم به خودم داده بودم
پس هر وقت میرم جایی که شک دارم اول یه مداحی میذارم پخش بشه ( محمود کریمی ، بعضی روزا فکر میکنم ... (مثلا))
بعد کاملا دست به عصا و با طناب و این چیزا .... پیش میرم تا درست شناسایی کنم جایی که میخوام میرم
اگرم کلا دیدم که یه سری فکر خلاف اومده توی ذهنم کلا قبل از روشن کردم کامپیوتر تا یک روز کامپیوتر رو روشن نمیکنم [تصویر:  o.gif]
توی یکی از پست هام درباره ورع گقته بودم به نظرم تنها راه مبارزه و ترک رو همین ورع میدونم و بس
یعنی بوی گناه رو شنیدی فرار کن نه این که گناه رو دیدی تازه بخوای تکون بخوری چون آن قدر وقتی رویت بشه زرق و برق داره که نمیتونی ازش فرار کنی !
عین واقعیته ، خداوند در سوره یوسف میفرماید ما یوسف رو نجات دادیم ،یعنی گناه رو براش زشت نشون دادیم وگرنه او هم به گناه می افتاد ( البته نص صریح این نیست)
و میفرماید شیطان گناه رو برای مردم زیبا نشون میده یعنی اگه رویت بشه انگار یه سری طناب داره که هرکی میخوای باش دیگه خودتو به سمتش میکشه
پس من این راه رو انتخاب میکنم (ورع )
هر کی قبول داره یه صلوات برای سلامتی ارباب پاکی ها امام زمان بفرسته [تصویر:  8.gif]
 سپاس شده توسط
** برنده ی دور بیست و پنجم مسابقه **
( قسمت سوم )
با موضوع اینترنت

** با 6 رای از 20 رای داده شده ( %30 آرا ) **
" بانو می توانم "
--------------------------------
به نظر من واقعا فیلتر شکن هم نباشه
بلاخره جوینده یابنده است
باید با خودمون رو راست باشیم
رفتن به اون سایتا یعنی شکست
پس کلا وقتی میایم نت اگر دیدیم مشکلی هست ، پا شیم بریم یه سایت دیگه
من گاهی جک سرچ می زنم
گاهی عکس حیوون
و ...
اگر دلمون جست و جو تو نت و سرگرم شدن
همین نت خیلی چیزای خوب خواهد داشت

رفتن به اون سایتا = شکست (بی تعارف باشیم با خودمون)

نگاه تنها کافی نیست
برای اینکه دز -doz- نگاهتون بالا بره تصویر رو بزرگ کنید تو مانیتور و بشینید نقاشی بکشید ازش
دفتر ارزون هزاری هست صفحاتش کمه اولش تصمیم بگیرید که کار خوبیه یا نه و اگر خوب بود یه دفتر حسابی بخرید
اینطوری شدید تصویر مورد نظرتون تو ذهنتون جایگزین می شه

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان