مهمان عزیز : .::.:. عرض تسلیت به برادر خوب‌مون آقای حامدحامد .:.::.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

^^^هفته به هفته ^^^

قسم به عصر كه واقعا انسان در معرض زیان است؛ مگر آنان كه ایمان آورده ‏اند و كارهاى شایسته كرده و به حق و صبر، یكدیگر را توصیه كرده‏ اند

دور بیست و نهم مسابقه هفته به هفته 

با موضوع اوقات فراغت

خیلی پیش اومده که بیکار نبودیم و کلی کار داشتیم ولی بیکاری رو انتخاب کردیم به دلیل بی حوصلگی

اونوقت >>>>کلی استرس واسه کارایی که داریم و انجامشون ندادیم

اونوقت >>>وزوز شیطون

و خیلی وقتا این حرف که مدام تو ذهن  تکرار می شد >> > راه حلش خ .ا هست
ولی بعدش چیزی جز عذاب وجدان نمیمونه واسمون 

من می دونم تو هم میدونی بعدی وجود نداشت واسه جبران کارای عقب مونده ، و عذاب وجدان بود ، گریه بود ، تنفر از خودت بود ، و پشیمونی از راهی که رفتی ، راه حل چیز دیگه ای بود .

برای همین  می خوایم که با هم کنار هم برای هم تجربه هامونو بگیم و به کار بگیریم برا بهتر رفتن مسیری که توش هستیم

می دونم که تو هم کنار همسفرت برای همسفرت تجربه هاتو همین جا برامون می گی
یک راند دیگر مبارزه کن ...

[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]

(1394 مرداد 2، 21:03)آرمــین نوشته است: مقدمه:
اصولا از وضعیتی به وضعیت دیگه دراومدن خطرناکه!

چیزی که به نظرم از همه مهم تره...
اینه که هر وقت شرایط مون تغییر کرد، تو اون روزهای اولیه بیشتر از هر وقت دیگه ای مراقب خودمون باشیم...
همون چیزهایی ساده ای که تو روزهای گذشته سرسری می گرفتیم و هیچ اتفاقی هم واسه مون نمی افتاد... تو شرایط جدید می تونه پاشنه ی آشیل ما بشه... و اگه تدبیری نیاندیشیده باشیم، دچار مشکل خواهیم شد... 53258zu2qvp1d9v

-----------

و اما در مورد فراغت:

1- تنهایی ها رو جدی بگیریم:
قبلا درگیر درس بودیم و ساعت ها هم غرق مطالعه... هیچ اتفاقی هم نمی افتاد...
اما وقتی فارغ باشیم و این فارغ بودن همراه با تنهایی باشه، اوضاع خیلی فرق می کنه...

تا می تونیم دور شیم از تنهایی...
و اگه مجبور بودیم به تنهایی... مقابل وسوسه های آغازین، خیلی جدی، محکم و قاطعانه عکس العمل نشون بدیم! 1

2- بی برنامه نباشیم:
خیال مون راحته... آسوده خاطریم... کاری هم نداریم...
کافیه شیطون یه دعوت کوچیک انجام بده... اون وقته که خیلی راحت عرصه رو واگذار می کنیم...  53258zu2qvp1d9v

میشه واسه همون اوقات فراغت هم برنامه ریخت...
اتفاقا چه برنامه های خوبی هم میشه ریخت...  128fs318181

3- انس با خدا:
وقتی احساس آرامش وجودمون رو گرفته... نمیشه این احساس آرامش رو بسط داد و گسترده تر کرد؟
نمیشه ذکر گفت؟ نمیشه قرآن خوند؟ نمیشه به خدا نزدیک شد؟

یه موقع هست میگیم سرمون شلوغه... همین واجبات هم به زور انجام میدیم...
ولی خب وقتی سرمون خلوته دیگه چه بهونه ای داریم؟ 1

4- خوندن کتاب و مجلات خوب:
آخ که چه لذتی داره با خیال راحت بشینی کتاب و مجله های دلخواهت رو بخونی...
خیلی ناجوان مردانه است کتابای مورد علاقه ات رو بچینین دورت... بعد بهت بگن دست نزن...  4fvfcja

هر کس به یه چی علاقه داره...
من یکی همین که مجله موفقیت دستم بگیرم، پالس ها و انرژی های مثبت درونم سرشار میشه... ناخودآگاه هرچیز و ناچیز دیگه ای رو به فراموشی می سپارم...  4fvfcja
باید یکی رو بسپرم بره ازشون خبر بگیره بیاره...  4

5- ورزش:
نمیگم «ز نیرو بود مرد را راستی»... چون می دونم خودتون ختم این حرفایین...  4fvfcja
ولی خداوکیلی حیفه آدم ورزش نکنه... اون وقت روحیه ی شاد و پرانرژی و بانشاطش رو با یه روحیه ی خراب و داغون و افسرده جایگزین کنه...  128fs318181

با یه روحیه ی بد واقعا نمیشه مبارزه کرد... اونم مبارزه ای مثل جهاد اکبر... 1

---------

پ.ن 1: این تجربه ها رو شخصا موقعی که کنار هم گذاشتم، نتیجه بخش بوده...
وگرنه موقعی که ورزش کردم؛ اما این ورزش کردن در تنهایی بوده، دچار خسران شدم... بد هم دچار خسران شدم! 42
اما وقتی تو همین تنهایی ها شروع کردم به تدبر کردن در قرآن، بی اندازه لذت بخش و اثربخش بوده... 1

پ.ن 2: اگه این پست رو تا انتها خوندین خیلی مردین... 4 
این اراده ی پولادین شما ستودنی است... Khansariha (46)  

سپاس شده توسط

با موضوع اوقات فراغت

اقای عاشق فاطمه زهرا 
با کسب 3 رای و 100% آرا برنده دور اول مسابقه اعلام میشود Confetti

(1395 تير 22، 11:11)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: برنامه داشتن خیلی خوبه ولی کافی نیست.
باید همت کنیم و به برنامه عمل کنیم.
به قول مرد مجاهد‌ : نباید بذاریم بی نظمی ها و اختلالات موقتی ، گسترش پیدا کنند.
اگر حوصله انجام هیچ کاری رو ندارین ، مفید استراحت کنین ، نشستن پشت کامپیوتر و ول گشتن توی اینترنت راهش نیست.
و یک تجربه ی خاص و منحصر به فرد :
اگر می خواهید روزتون رو با تلاش و به دور از کسالت شروع کنید ،
شب قبل از خواب به کاری که می خواهید انجام بدید فکر کنید ،
مثلا فردا می خواهید ریاضی بخونید ،
شب قبل از خواب به اون مبحث خاص فکر کنید و سعی کنید معادلات رو توی ذهنتون حل کنید.
خیلی جزئی و خیلی دقیق.
تجربه من نشون داده ،‌ شما قبل از خواب به هر چیزی فکر کنید ، فرداش ذهنتون اطراف همون موضوع می چرخه.

سپاس شده توسط

با موضوع اوقات فراغت

آقای آرمین

با کسب 14 رای و 66/67 % آرا برنده دور دوم مسابقه اعلام میشود Confetti

نقل قول: آرمین نوشته است:

مقدمه:
اصولا از وضعیتی به وضعیت دیگه دراومدن خطرناکه!

چیزی که به نظرم از همه مهم تره...
اینه که هر وقت شرایط مون تغییر کرد، تو اون روزهای اولیه بیشتر از هر وقت دیگه ای مراقب خودمون باشیم...
همون چیزهایی ساده ای که تو روزهای گذشته سرسری می گرفتیم و هیچ اتفاقی هم واسه مون نمی افتاد... تو شرایط جدید می تونه پاشنه ی آشیل ما بشه... و اگه تدبیری نیاندیشیده باشیم، دچار مشکل خواهیم شد... [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

-----------

و اما در مورد فراغت:

1- تنهایی ها رو جدی بگیریم:
قبلا درگیر درس بودیم و ساعت ها هم غرق مطالعه... هیچ اتفاقی هم نمی افتاد...
اما وقتی فارغ باشیم و این فارغ بودن همراه با تنهایی باشه، اوضاع خیلی فرق می کنه...

تا می تونیم دور شیم از تنهایی...
و اگه مجبور بودیم به تنهایی... مقابل وسوسه های آغازین، خیلی جدی، محکم و قاطعانه عکس العمل نشون بدیم! 1

2- بی برنامه نباشیم:
خیال مون راحته... آسوده خاطریم... کاری هم نداریم...
کافیه شیطون یه دعوت کوچیک انجام بده... اون وقته که خیلی راحت عرصه رو واگذار می کنیم...  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] 

میشه واسه همون اوقات فراغت هم برنامه ریخت...
اتفاقا چه برنامه های خوبی هم میشه ریخت...  [تصویر:  128fs318181.gif] 

3- انس با خدا:
وقتی احساس آرامش وجودمون رو گرفته... نمیشه این احساس آرامش رو بسط داد و گسترده تر کرد؟
نمیشه ذکر گفت؟ نمیشه قرآن خوند؟ نمیشه به خدا نزدیک شد؟

یه موقع هست میگیم سرمون شلوغه... همین واجبات هم به زور انجام میدیم...
ولی خب وقتی سرمون خلوته دیگه چه بهونه ای داریم؟ 1

4- خوندن کتاب و مجلات خوب:
آخ که چه لذتی داره با خیال راحت بشینی کتاب و مجله های دلخواهت رو بخونی...
خیلی ناجوان مردانه است کتابای مورد علاقه ات رو بچینین دورت... بعد بهت بگن دست نزن...  [تصویر:  4fvfcja.gif] 

هر کس به یه چی علاقه داره...
من یکی همین که مجله موفقیت دستم بگیرم، پالس ها و انرژی های مثبت درونم سرشار میشه... ناخودآگاه هرچیز و ناچیز دیگه ای رو به فراموشی می سپارم...  [تصویر:  4fvfcja.gif] 
باید یکی رو بسپرم بره ازشون خبر بگیره بیاره...  [تصویر:  4.gif] 

5- ورزش:
نمیگم «ز نیرو بود مرد را راستی»... چون می دونم خودتون ختم این حرفایین...  [تصویر:  4fvfcja.gif] 
ولی خداوکیلی حیفه آدم ورزش نکنه... اون وقت روحیه ی شاد و پرانرژی و بانشاطش رو با یه روحیه ی خراب و داغون و افسرده جایگزین کنه...  [تصویر:  128fs318181.gif]

با یه روحیه ی بد واقعا نمیشه مبارزه کرد... اونم مبارزه ای مثل جهاد اکبر... 1

---------

پ.ن 1: این تجربه ها رو شخصا موقعی که کنار هم گذاشتم، نتیجه بخش بوده...
وگرنه موقعی که ورزش کردم؛ اما این ورزش کردن در تنهایی بوده، دچار خسران شدم... بد هم دچار خسران شدم! [تصویر:  42.gif]
اما وقتی تو همین تنهایی ها شروع کردم به تدبر کردن در قرآن، بی اندازه لذت بخش و اثربخش بوده... 1

دور سی ام از مسابقه هفته به هفته
با موضوع : خستگی روزانه

همیشه گفته شده که اگه سرمون گرم باشه احتمال شکست خیلی پایین میاد پرنده خیال آزاد نخواهد بود که ما رو به هر سمتی ببره  با این حال شده بعضی وقتا بعد از مدرسه یا دانشگاه یا حتی یه روز کاری سخت    نفس بهمون غلبه کرده و مشغول بودنمون وخستگی مانع از شکست نشده

ولی بعضی ها بااراده تر از این حرفا بودن و حتی تونستن این موقعیت ها رو هم مدیریت کنن و پیروز میدان باشن

اگه تجربه شو دارید و توانستید با این جور شکست ها مقابله کنید تجربه هاتونو در اختیار بقیه هم بذارید که قطعا به کسانی که نمی تونن تو این شرایط پاک بمونن کمک خواهد کرد.
سلام و درود بر دوستان و سروران گرامی خوب من فک میکنم بسم الله کارا بعد لئا خانم بگم خوب باشه
یه موضوعی که وجود داره مسئله کنترل نگاه هست یکی هم کنترل ذهن
الان من ادم می شناسم توی گل فروشی کار میکنه هر دو روز بار میاره، کل مغازش را پر گل میکنه ولی بازم به گفته خودش از بس پوشش ناجور وجود داره توی شهرمون بازم نمیتونه نگاهشا کنترل کنه
اصلا منظورم این نیست که جامعه مشکل داره نه اصلا کاری به بقیه ندارم من اگه بخوام بشینم جامعه را اصلاح کنم اولا ک اصلا نمیتونم ثانیا عمرم به باد فنا رفته
پس باید خودما کنترل کنم
از بالای مجلس یکی از دوستان میگه خب اینم شد کار ادمی باید این وضعیت باید بره یه کار سنگین تر بکنه
اینم به نطرم اشتباهه من خودم پارسال رفتم توی یه اب میوه گیری کار میکردم یه کارگاه قشننگ با دوتا کارگر یکیش من یکی دیگه هم دوستم میچرخید روزی ۷۰۰ کیلو فقط بار غوره (به انگور قبل اینکه برسه میگن غوره) کار سختی بود ولی بازم با این وجود جواب گو نبود
خلاصه باید ذهن و نگاهمونا کنترل کنیم تنها راهش اینه به نظرم
آزرده دل از کوی تو رفتیم و نگفتی
کی بود ؟
کجا رفت ؟
چرا بود و 
چرا نیست !

[شهریار]
سلام 49-2
واسه ی من به شخصه خیلی این سرگرم بودنه و خستگی روزانه موثر بوده و شاید دلیل اصلی این که تاحالا مقاومت کردم و سمتش نرفتم این بوده که از۷صبح تا۱۰شب کتابخونه هستم برای کنکور و حدود۴ماهه که این رویه رو پیش گرفتم قبل از این هیچ وقت نتونستم تا این مدت پاک باشم،خیلی سخت بود اوایل ولی هر چی پیش رفتم هم در زمینه درسی و هم ترک و کنترل خودم تاثیرشو دیدم انگیزم چند برابر شد و شاید متفاوت باشه واسه آدم های مختلف ولی منالان فهمیدم که دلیل اصلی شکستن واسه ی من همین بوده و برنامم واسه بعد از کنکور اینه که تایم بندی روزانه و برنامه هامو یه جوری بزارم که واسه ی هر روز و هر ساعتم برنامم مشخص باشه و حداکثر انرژی رو واسشون بزارم،قطعا واسه همه دلیل اصلی کنترل  این نیست همون جوری که آقای مجید گفتن براشون کنترل ذهن و نگاه موثر تره ولی این روش واسه من خیلی خوب جواب داده
[تصویر:  nasimhayat.png]
آره برای من هم پیش اومده خصوصا اینکه به خاطر سختی کنکور خیلی وقت ها خسته شدم یکی از دلایل اینکه امکان داره در شرایط سخت و نفس گیر شهوت به ما حمله کنه  اینه که بعد از یه خستگی٬ تفریح و یا یه نوع رفع خستگی میخوایم حالا چرا شیطان خ.ا و شهوترانی رو به ما پیشنهاد میده؟
خوب دلیل مشخصی داره  میتونین توی سرچ گوگل بنویسین دوپامین بعد متوجه میشی چرا. دوپامین هورمون شادی بخشه  مثلا  وقتی انجمن شاد شاد کانون رو میخونین این هورمون ترشح میشه که یه چیز کاملا طبیعیه ولی وقتی شهوت رانی میکنین همین هورمون دو برابر و تا سه برابر بیشتر ترشح میشه شاید اول فکر بکنین در حین شهوت رانی حال خوبی دارین و یا خیلی شاد هستین و یا به عبارتی دارین لذت می برین و خستگی شما بعد از خ.ا کم تر میشه ولی این حس کوتاه مدت و خطر ناکه.
شما وقتی خ.ا میکنین عین اینه که شیشه یا تریاکی کشیده باشین که البته توی افراد معتاد خیلی بیشتر از افراد مبتلا به عادت شهوترانی دوپامین ترشح میشه ولی دقیقا همون حالت برای همه‌ی ما پیش میاد.
حالا اینکه راهش چیه چجور از این وسوسه نجات پیدا کنیم اینه که با خدا حرف بزنیم و کتابش رو یکم بخونیم به جان شما تاثیر داره من که کنکوری هستم هر وقت نماز یا قرآن خوندم هر چی خستگی داشتم بر طرف شده.
روش های دیگه هم وجود داره مثلا بعد یه روز سخت و  نفس گیر میتونین یه دوش آب سرد بگیرین (این مهمه که آب سرد باشه و هم تایم حموم کردن کم مثلا ۱۰ دقیقه تا ۱۵ دقیقه)
یه چیز دیگه‌ای هم که خیلی توی رفع خستگی مهمه نوشیدن آبه شاید تعجب کنین که چه ربطی داره ولی آب خیلی روی بدن شما تاثیر داره خصوصا برای مغز. اگر به مغز آب کافی برسه میتونه تصمیم گیری های خوبی رو در زمان خستگی انجام بده.
در ضمن یه چیز خیلی خیلی مهم دیگه هم هست اینکه خواب خیلی اهمیت داره.شما اگر روز کاریتون خورد به بعد از ظهر باید حداقل ۳۰دقیقه یا ۴۵ دقیقه بخوابین که تاثیر فوق العاده‌ای برای شما داره خصوصا برای زمان حمله شهوت چون قدرت مغز توی اون ۳۰ دقیقه جبران شده و تصمیم گیری به جا میگیره اگر می بینین بعد از خواب بعد از ظهر تحریک شما دوبرابر میشه غذا کم بخورین یا قبل از خواب از خدا بخواین مواظبتون باشه. نمازتون رو دو تیکه کنین یعنی نماز ظهر قبل از خواب و نماز عصر بعد از خواب  اینجوری شیطان رو توی دلتون میکشین Khansariha (58) یا طبق سخن امام علی (ع) پوزشو به خاک میمالین.
آقایان و خانم های محترم کانون اینها تجربیات من در مورد روز های خسته کننده بود سعی کنین توی روز های خسته کننده به خودتون سخت نگیرین و از خدا بخواین که شما رو در برابر حملات شهوانی کمک کنه.
با تشکر Raspina 303
[تصویر:  05_blue.png]
سلام
این چیزی ک من مینویسم صرفا تجربه ی شخصیمه
اول اینکه باید بگم زمانایی که من خیلی خسته بشم کمه
بیشتر مواقع خونه تکونی یا بعد کارورزیا بودیا
منتها اینجور مواقع باید چنتا چیزو برا خودمون منطقه قرمز قرار بدیم
مثلا فقط وقتی به تخت بریم که داریم از خواب میمیریم
حق نشستن رو تختو به خودمون ندیم طول روز مگر اینکه مطمعن باشیم میخوابیم
برا خودم بارها پیش اومده وقتی خیلی خستم حتی نمیتونم از خستگی خوابم ببره اینجور مواقع کلا ذهن خیالات و توهمات برش میداره ک خوب مسلما اگه کنترل نگاه و ذهن رو برا خودمون خط قرمز ندونیم باعث شکست میشه
مورد بعدی اینه که ماها که میخواییم ترک کنیم باید خیلی بیشتر از ادمای عادی حواسمون به خودمون و حتی ریز ترین کارامون باشه
پس چه بهتر که  برای هر روزمون برنانه بچینیم
اگر برنامه ریزی داشته باشیم میدونیم چه وقتی خسته ایم چیکار کنیم و چجوری غلبه کنیم بهش
در مجموع میتونم بگم کنترل نگاه و ذهن و برنامه ریزی برای دوران وسوسه میتونه کمک کننده باشه
دور سی ام از مسابقه هفته به هفته
با موضوع خستگی روزانه

*لطفا نظرتون رو در نظرسنجی بالای صفحه اعلام کنید*

(1398 خرداد 31، 9:43)majid78 نوشته است: سلام و درود بر دوستان و سروران گرامی خوب من فک میکنم بسم الله کارا بعد لئا خانم بگم خوب باشه
یه موضوعی که وجود داره مسئله کنترل نگاه هست یکی هم کنترل ذهن
الان من ادم می شناسم توی گل فروشی کار میکنه هر دو روز بار میاره، کل مغازش را  پر گل میکنه ولی بازم به گفته خودش از بس پوشش ناجور وجود داره توی شهرمون بازم نمیتونه نگاهشا کنترل کنه
اصلا منظورم این نیست که جامعه مشکل داره نه اصلا کاری به بقیه ندارم من اگه بخوام بشینم جامعه را اصلاح کنم اولا ک اصلا نمیتونم ثانیا عمرم به باد فنا رفته
پس باید خودما کنترل کنم
از بالای مجلس یکی از دوستان میگه خب اینم شد کار ادمی باید این وضعیت باید بره یه کار سنگین تر بکنه
اینم به نطرم اشتباهه من خودم پارسال رفتم توی یه اب میوه گیری کار میکردم یه کارگاه قشننگ با دوتا کارگر یکیش من یکی دیگه هم دوستم میچرخید روزی ۷۰۰ کیلو فقط بار غوره (به انگور قبل اینکه برسه میگن غوره) کار سختی بود ولی بازم با این وجود جواب گو نبود  
خلاصه باید ذهن و نگاهمونا کنترل کنیم تنها راهش اینه به نظرم

(1398 خرداد 31، 14:42)taraneh_sss نوشته است: سلام 49-2
واسه ی من به شخصه خیلی این سرگرم بودنه و خستگی روزانه موثر بوده و شاید دلیل اصلی این که تاحالا مقاومت کردم و سمتش نرفتم این بوده که از۷صبح تا۱۰شب کتابخونه هستم برای کنکور و حدود۴ماهه که این رویه رو پیش گرفتم قبل از این هیچ وقت نتونستم تا این مدت پاک باشم،خیلی سخت بود اوایل ولی هر چی پیش رفتم هم در زمینه درسی و هم ترک و کنترل خودم تاثیرشو دیدم انگیزم چند برابر شد و شاید متفاوت باشه واسه آدم های مختلف ولی منالان فهمیدم که دلیل اصلی شکستن واسه ی من همین بوده و برنامم واسه بعد از کنکور اینه که تایم بندی روزانه و برنامه هامو یه جوری بزارم که واسه ی هر روز و هر ساعتم برنامم مشخص باشه و حداکثر انرژی رو واسشون بزارم،قطعا واسه همه دلیل اصلی کنترل  این نیست همون جوری که آقای مجید گفتن براشون کنترل ذهن و نگاه موثر تره ولی این روش واسه من خیلی خوب جواب داده

(1398 خرداد 31، 18:10)Raspina نوشته است: آره برای من هم پیش اومده خصوصا اینکه به خاطر سختی کنکور خیلی وقت ها خسته شدم یکی از دلایل اینکه امکان داره در شرایط سخت و نفس گیر شهوت به ما حمله کنه  اینه که بعد از یه خستگی٬ تفریح و یا یه نوع رفع خستگی میخوایم حالا چرا شیطان خ.ا و شهوترانی رو به ما پیشنهاد میده؟
خوب دلیل مشخصی داره  میتونین توی سرچ گوگل بنویسین دوپامین بعد متوجه میشی چرا. دوپامین هورمون شادی بخشه  مثلا  وقتی انجمن شاد شاد کانون رو میخونین این هورمون ترشح میشه که یه چیز کاملا طبیعیه ولی وقتی شهوت رانی میکنین همین هورمون دو برابر و تا سه برابر بیشتر ترشح میشه شاید اول فکر بکنین در حین شهوت رانی حال خوبی دارین و یا خیلی شاد هستین و یا به عبارتی دارین لذت می برین و خستگی شما بعد از خ.ا کم تر میشه ولی این حس کوتاه مدت و خطر ناکه.
شما وقتی خ.ا میکنین عین اینه که شیشه یا تریاکی کشیده باشین که البته توی افراد معتاد خیلی بیشتر از افراد مبتلا به عادت شهوترانی دوپامین ترشح میشه ولی دقیقا همون حالت برای همه‌ی ما پیش میاد.
حالا اینکه راهش چیه چجور از این وسوسه نجات پیدا کنیم اینه که با خدا حرف بزنیم و کتابش رو یکم بخونیم به جان شما تاثیر داره من که کنکوری هستم هر وقت نماز یا قرآن خوندم هر چی خستگی داشتم بر طرف شده.
روش های دیگه هم وجود داره مثلا بعد یه روز سخت و  نفس گیر میتونین یه دوش آب سرد بگیرین (این مهمه که آب سرد باشه و هم تایم حموم کردن کم مثلا ۱۰ دقیقه تا ۱۵ دقیقه)
یه چیز دیگه‌ای هم که خیلی توی رفع خستگی مهمه نوشیدن آبه شاید تعجب کنین که چه ربطی داره ولی آب خیلی روی بدن شما تاثیر داره خصوصا برای مغز. اگر به مغز آب کافی برسه میتونه تصمیم گیری های خوبی رو در زمان خستگی انجام بده.
در ضمن یه چیز خیلی خیلی مهم دیگه هم هست اینکه خواب خیلی اهمیت داره.شما اگر روز کاریتون خورد به بعد از ظهر باید حداقل ۳۰دقیقه یا ۴۵ دقیقه بخوابین که تاثیر فوق العاده‌ای برای شما داره خصوصا برای زمان حمله شهوت چون قدرت مغز توی اون ۳۰ دقیقه جبران شده و تصمیم گیری به جا میگیره اگر می بینین بعد از خواب بعد از ظهر تحریک شما دوبرابر میشه غذا کم بخورین یا قبل از خواب از خدا بخواین مواظبتون باشه. نمازتون رو دو تیکه کنین یعنی نماز ظهر قبل از خواب و نماز عصر بعد از خواب  اینجوری شیطان رو توی دلتون میکشین Khansariha (58) یا طبق سخن امام علی (ع) پوزشو به خاک میمالین.
آقایان و خانم های محترم کانون اینها تجربیات من در مورد روز های خسته کننده بود سعی کنین توی روز های خسته کننده به خودتون سخت نگیرین و از خدا بخواین که شما رو در برابر حملات شهوانی کمک کنه.
با تشکر Raspina 303

(1398 خرداد 31، 19:21)cornrose نوشته است:
سلام
این چیزی ک من مینویسم صرفا تجربه ی شخصیمه
اول اینکه باید بگم زمانایی که من خیلی خسته بشم کمه
بیشتر مواقع خونه تکونی یا بعد کارورزیا بودیا
منتها اینجور مواقع باید چنتا چیزو برا خودمون منطقه قرمز قرار بدیم
مثلا فقط وقتی به تخت بریم که داریم از خواب میمیریم
حق نشستن رو تختو به خودمون ندیم طول روز مگر اینکه مطمعن باشیم میخوابیم
برا خودم بارها پیش اومده وقتی خیلی خستم حتی نمیتونم از خستگی خوابم ببره اینجور مواقع کلا ذهن خیالات و توهمات برش میداره ک خوب مسلما اگه کنترل نگاه و ذهن رو برا خودمون خط قرمز ندونیم باعث شکست میشه
مورد بعدی اینه که ماها که میخواییم ترک کنیم باید خیلی بیشتر از ادمای عادی حواسمون به خودمون و حتی ریز ترین کارامون باشه
پس چه بهتر که  برای هر روزمون برنانه بچینیم
اگر برنامه ریزی داشته باشیم میدونیم چه وقتی خسته ایم چیکار کنیم و چجوری غلبه کنیم بهش
در مجموع میتونم بگم کنترل نگاه و ذهن و برنامه ریزی برای دوران وسوسه میتونه کمک کننده باشه

(1398 خرداد 31، 20:56)rezvaneh نوشته است: سلام

1-ورزش کردن
چندبار حرکت پروانه انجام دادم . انقدر این کار رو ادامه دادم تا خسته خسته شدم
اگه جایی برای دویدن باشه عالیه اگه نه هم میشه همین حرکت پروانه یا طناب زدن یا دراز نشست و ... رو انجام داد

2-رفتن در جمع
انقدر در جمع بمونیم تا حالمون خوب بشه 53258zu2qvp1d9v

3-اورژانس کانون
اومدم کانون و تو اورژانس کمک خواستم و نجات پیدا کردم

4-صوت
هندزفری میذارم و صدا رو خیلی بلند میکنم ..این روش هم تاثیر داشته در رفع انواع دلایل وسوسه شدن

ان شاء الله مفید باشه 1

(1398 تير 5، 12:11)می توانم نوشته است:
(1393 فروردين 28، 19:01)مرد مجاهد نوشته است: بعد 74 روز
باز باید بگم
روز صفرم

تو این مدت تونستم زوایای دیگه از زندگی رو درک کنم

حالا
باید بلند شم و از اول
با ورزش زیاد
اوضاع رو درست کنم

دوستم امروز دیدم گفت لاغر شدی
راست میگفت

یه کسی رو دوست داشتم
از عشقش اب شدم

امروز اما عشقم رو یادم رفت

معشوق منتظر آب تر شدن منه

این اسیب پام باعث شد نر ورزش
و کاش تا شنبه که میخواستم برم
وای میستادم

هنوز حرفم
حرف امضامه

74 روز عشق ورزی کردم
اما ظرفیتم بالاتر نرفته بود
باز بعد امتحان میانترم
مثل 30 ابان پارسال

این بار دیر اومدم خونه
یادم بود 30 ابان رو

اما قرار بود نخوابم

خوابیدن همان و شروع یه حمله همان

خدایا! احتیاج به حمراء الاسد دارم
تا عشقم رو خالصانه بهت ثابت کنم

خدایا! اما این ادعای بزرگیه

مرا کیفیت چشم تو کافیست

به همین تعداد روز مانده تا ماه مبارک
 و مرد مجاهد باید زره های محکم بدوزه برای پاکیش

امروز حق نفسم بود که استراحت مفید کنه
مفیدش رو ندادم
مضرش رو به زور گرفت

به طور خلاصه بخوام بگم، تجربه ی مورد نظر من سه خط آخره
اینکه هر موقع خسته می شیم دلیل نمی شه زود خوابمون ببره و دیگه خ.ا نکنیم
گاهی نفس چون ولش لذتی و آرامشی می خواد می ره دنبال این کارا
پس باید بهش یه خوارک مفید بدیم تا دنبال مضر نره
برنده سی امین دور مسابقه هفته به هفته

با 5 رای از 15 رای داده شده ( 33.33% آرا)

(1398 خرداد 31، 18:10)Raspina نوشته است: آره برای من هم پیش اومده خصوصا اینکه به خاطر سختی کنکور خیلی وقت ها خسته شدم یکی از دلایل اینکه امکان داره در شرایط سخت و نفس گیر شهوت به ما حمله کنه  اینه که بعد از یه خستگی٬ تفریح و یا یه نوع رفع خستگی میخوایم حالا چرا شیطان خ.ا و شهوترانی رو به ما پیشنهاد میده؟
بسم الله الرحمن الرحیم

دور سی و یکم از مسابقه ی هفته به هفته

موضوع : بی حوصلگی قرنطینه

گاهی وقتا که اورژانسی می شدیم دوستان پیشنهاد میدادن بریم بیرون یه دوری بزنیم حال و هوامون عوض شه یا با دوستامون بریم گردش

اما حالا کرونا همه رو خونه نشین کرده و باید از دوستانمون هم فاصله بگیریم
قطعا این خانه نشینی یک سری ها رو بی حوصله تر می کنه و خدایی نکرده ممکنه سوق بده به سمت سایت های ناجور یا افکار بد و ممکنه کار دستمون بده

از این روزامون چه طوری بهترین بهره رو ببریم و سربلند بیرون بیایم؟؟

با بیان نظر و تجربه ات هم برنده ی مسابقه باش و هم به همسفرات کمک کن روزهای پاکشون رو بیشتر کنند clapping
سلام

تو این روزای قرنطینه خیلی کارا میشه کرد و بستگی به خودمون داره که تو چه شرایطی باشیم، کسایی که در حال تحصیل هستند میتونن تو اون ساعاتی که انرژی و تمرکزشون بالاست صرف درس خوندن کنن و باقی ساعاتو صرف بازی کامپیوتری، مطالعه، ورزش، فیلم و... کنن. تمرین دست خط هم خیلی می تونه  سرگرم کننده باشه.
من تو این مدت بعضی روزا سر کار بودم و روزایی که خونه هستم کانون زیاد میام، تلوزیون(مستند و فیلم) میبینم و بازی کامپیوتری و بازی آنلاین اسنوکر انجام میدم و از فردا میخام مطالعه کتاب هم به برنامم اضافه کنم.
خرید نون و مایحتاج خونه هم تقریبا با منه.
گاهی هم  عصر نیم ساعتی میرم پیاده روی خیابون های مسکونی که خلوت تره.
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتری
                ✈        ✈      ✈     ✈   ✈    ✈    

درود [تصویر:  53.gif] 
امیدوارم حالتون خوب باشه 
من معمولا خوابم کمه یا تنظیم نیست  تابستونها هم که درس نیست به همین رواله یادمه یه بار ارمین جان به جمله به من گفتند که یه کلمه درش کلیدی بود 
جمله این بود : این شب ها بهترین فرصت هست برای خود شناسی 
"خود شناسی" اون کلمه ی کلیدی بود 
همون طور که در کتاب هنر رزم اثر سان زو میخونیم " کسی که دشمنش رو بشناسه ولی خودش رو نشناسه به ازای هر پیروزی متحمل شکستهایی میشه و کسی که خودش رو بشناسه   و دشمنش رو نشناسه به ازای هر پییروزی شکستی متحمل  رو میشه و کسی هم  که نه خودش رو بشناسه  نه دشمن مکررا تا نابودی  توسط دشمن نابود خواهد  شد"
دشمن در زندگی موانع زندگی هستن پس خود شناسی بسیار مهمه. 
من علاوه بر خود شناسی در این روزها مطالعه ام رو منظم کردم  و تمرین های روانی برای  رهایی از وابستگی به رابطه های بی ثمر و خود سازی و پیگیری افراد موفق حتی از دور حتی در مقام شاگردی... رو شروع و ان شا الله پیگیری میکنم 
این روزها ابواب مطالعه ام رو به نقاطی که ضعف دارم‌ سوق دادم و پیرو عکس قبلی پروفایلم  سعی میکنم به تنهایی(نه انزوا) عادت کنم
پروژه ی بعدیم دسمن شناسی در وسعت و اعماق زیاد هست
بنا به سباق قرون شاید در هر قرن  یک بار یا کمتر چنین پاندمی و قرنطینه ای پیش بیاد و واقعا اونهایی که مجبور به بیرون رفتن و انجام امور نیستن باید ازش استفاده کنند  [تصویر:  53.gif]

به نظر من توی این روزها اول این که سعی کنی تنها قرنطینه نشیم.
یعنی جایی خودمون رو قرنطیه که خانواده هم باشن.

اگر این طور شد بهترین کار اینه که سعی کنیم با خانواده ارتباط سالم بگیریم.
می تونیم دور همی بازی کنیم
با هم حرف بزنیم
دور همی فیلم نگاه کنیم.

اگر این ارتباط شکل بگیره، به راحتی این روزها هم می گذره
اما اگر هرکدوم از اعضای خانواده سرش توی گوشی باشه و یه وری افتاده باشه، سخت می شه.

ما میتونیم شروع کننده این ارتباط باشیم و براش تلاش کنیم، اولش شاید سخت باشه، شاید گریه ملت دربیاد.

خودمون رو مثال بزنم.

ما روزای اول خیلی جنگ و دعوا داشتیم، تمام ناراحتی ها و کینه ها می زد بیرون
همین که شروع می کردیم به صحبت، سریع جنگ و دعوا می شد.
اما تسلیم نشدیم، گفت و گو رو ادامه دادیم و سنگا رو وا کندیم، الان همه چی عالی شده 2uge4p4
با هم حرف می زنیم، درد و دل می کنیم،

حتی با یه خیریه ارتباط گرفتیم، برامون پارچه آورد شروع کردیم به دوختن ماسک برای کمک به پرستارا و دکترا Khansariha (69)

نقل قول: همسر عزیزم، پدرم، خواهرم، برادرم، بقیه دوستانم!
اگر شهید شدم یک کلام حاج‌آقا مجتبی به نقل از علی علیه‌السلام می‌گفتند:
منتهی فضل الهی تقوی است، شهادت خوب است اما تقوی بهتر است تقوایی که در قلب است و در رفتار بروز پیدا می‌کند.
فکر نکنم مال یک روز باشد شاید یک روزه هم باشد ولی حاج‌آقا می‌گفت پی ساختمان فونداسیون آهن است.

قسمتی از وصیت نامه شهید روح الله قربانی

دیر یا زود داره، سوخت و سوز نداره
مهم اینه که تو مسیر باشی

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان