مهمان عزیز : .::.:. ترک قدم به قدم: اضطراب، استرس و کلافگی .:.::.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

^^^هفته به هفته ^^^

سلام

میشه بیشتر روی کارایی که دوست داریم وقت بذاریم
مثلا روزهای قبل از قرنطینه شدن وقت میشد فقط دو صفحه کتاب بخونیم الان میتونیم بیشتر کتاب بخونیم
وقت نمیشد ورزش کنیم الان وقت میشه 
و کلا هر کار مفیدی که فرصتش رو نداشتیم و منتظر یه فرصت بودیم تا انجامش بدیم رو الان میشه انجام داد
اگه اورژانسی هم بشیم میتونیم بریم تو جمع خانواده تا مشکل برطرف بشه
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8376186842/20190602_171353_2.jpg[/img]

و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
سلام
این روزا که قرنطینه اجباری برامون پیش اومده و نمیتونیم نه مسافرتی بریم نه حتی از خونه بیرون بریم
میتونیم خیلی از کارهای عقب افتاده مون انجام بدیم

باید تهدید ها رو به فرصت تبدیل کنیم

لازمه استفاده از این فرصت، داشتن برنامه هست. باید از تمام روز بیشترین استفاده رو کرد
بدون برنامه همون روزهای عادی هم به جایی نمیرسیم ، مخصوصا الان که کامل توی خونه هستیم باید برای خودمون برنامه داشته باشیم

اولویت بندی کنیم و کارهای عقب افتاده مون رو انجام بدیم
مثلا من یه سری فایل های صوتی باید گوش میدادم این روزها دارم کم کم بهشون گوش میدم
یه چند تا کتاب نخونده دارم گذاشتم توی برنامه ام
ورزشم منظم تر شده و احساس خوبی پیدا کردم
و کلی کار دیگه که میشه توی این فرصت انجام داد

تا بعد که این روزها تموم شد از خودمون راضی باشیم 49-2
پیشاپیش سال نو تون هم مبارک 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
دور سی و یکم از مسابقه ی هفته به هفته

موضوع : بی حوصلگی قرنطینه

نظر هر کدام از دوستان را که بیشتر می پسندید در نظرسنجی بالای صفحه انتخاب کنید

(1398 اسفند 27، 2:10)Saeid__s نوشته است: سلام

تو این روزای قرنطینه خیلی کارا میشه کرد و بستگی به خودمون داره که تو چه شرایطی باشیم، کسایی که در حال تحصیل هستند میتونن تو اون ساعاتی که انرژی و تمرکزشون بالاست صرف درس خوندن کنن و باقی ساعاتو صرف بازی کامپیوتری، مطالعه، ورزش، فیلم و... کنن. تمرین دست خط هم خیلی می تونه  سرگرم کننده باشه.
من تو این مدت بعضی روزا سر کار بودم و روزایی که خونه هستم کانون زیاد میام، تلوزیون(مستند و فیلم) میبینم و بازی کامپیوتری و بازی آنلاین اسنوکر انجام میدم و از فردا میخام مطالعه کتاب هم به برنامم اضافه کنم.
خرید نون و مایحتاج خونه هم تقریبا با منه.
گاهی هم  عصر نیم ساعتی میرم پیاده روی خیابون های مسکونی که خلوت تره.

(1398 اسفند 27، 12:36)PlaSmA نوشته است: درود [تصویر:  53.gif] 
امیدوارم حالتون خوب باشه 
من معمولا خوابم کمه یا تنظیم نیست  تابستونها هم که درس نیست به همین رواله یادمه یه بار ارمین جان به جمله به من گفتند که یه کلمه درش کلیدی بود 
جمله این بود : این شب ها بهترین فرصت هست برای خود شناسی 
"خود شناسی" اون کلمه ی کلیدی بود 
همون طور که در کتاب هنر رزم اثر سان زو میخونیم " کسی که دشمنش رو بشناسه ولی خودش رو نشناسه به ازای هر پیروزی متحمل شکستهایی میشه و کسی که خودش رو بشناسه   و دشمنش رو نشناسه به ازای هر پییروزی شکستی متحمل  رو میشه و کسی هم  که نه خودش رو بشناسه  نه دشمن مکررا تا نابودی  توسط دشمن نابود خواهد  شد"
دشمن در زندگی موانع زندگی هستن پس خود شناسی بسیار مهمه. 
من علاوه بر خود شناسی در این روزها مطالعه ام رو منظم کردم  و تمرین های روانی برای  رهایی از وابستگی به رابطه های بی ثمر و خود سازی و پیگیری افراد موفق حتی از دور حتی در مقام شاگردی... رو شروع و ان شا الله پیگیری میکنم 
این روزها ابواب مطالعه ام رو به نقاطی که ضعف دارم‌ سوق دادم و پیرو عکس قبلی پروفایلم  سعی میکنم به تنهایی(نه انزوا) عادت کنم
پروژه ی بعدیم دسمن شناسی در وسعت و اعماق زیاد هست
بنا به سباق قرون شاید در هر قرن  یک بار یا کمتر چنین پاندمی و قرنطینه ای پیش بیاد و واقعا اونهایی که مجبور به بیرون رفتن و انجام امور نیستن باید ازش استفاده کنند  [تصویر:  53.gif]

(1398 اسفند 29، 3:41)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: به نظر من توی این روزها اول این که سعی کنی تنها قرنطینه نشیم.
یعنی جایی خودمون رو قرنطیه که خانواده هم باشن.

اگر این طور شد بهترین کار اینه که سعی کنیم با خانواده ارتباط سالم بگیریم.
می تونیم دور همی بازی کنیم
با هم حرف بزنیم
دور همی فیلم نگاه کنیم.

اگر این ارتباط شکل بگیره، به راحتی این روزها هم می گذره
اما اگر هرکدوم از اعضای خانواده سرش توی گوشی باشه و یه وری افتاده باشه، سخت می شه.

ما میتونیم شروع کننده این ارتباط باشیم و براش تلاش کنیم، اولش شاید سخت باشه، شاید گریه ملت دربیاد.

خودمون رو مثال بزنم.

ما روزای اول خیلی جنگ و دعوا داشتیم، تمام ناراحتی ها و کینه ها می زد بیرون
همین که شروع می کردیم به صحبت، سریع جنگ و دعوا می شد.
اما تسلیم نشدیم، گفت و گو رو ادامه دادیم و سنگا رو وا کندیم، الان همه چی عالی شده 2uge4p4
با هم حرف می زنیم، درد و دل می کنیم،

حتی با یه خیریه ارتباط گرفتیم، برامون پارچه آورد شروع کردیم به دوختن ماسک برای کمک به پرستارا و دکترا Khansariha (69)

(1398 اسفند 29، 4:28)rezvaneh نوشته است: سلام

میشه بیشتر روی کارایی که دوست داریم وقت بذاریم
مثلا روزهای قبل از قرنطینه شدن وقت میشد فقط دو صفحه کتاب بخونیم الان میتونیم بیشتر کتاب بخونیم
وقت نمیشد ورزش کنیم الان وقت میشه 
و کلا هر کار مفیدی که فرصتش رو نداشتیم و منتظر یه فرصت بودیم تا انجامش بدیم رو الان میشه انجام داد
اگه اورژانسی هم بشیم میتونیم بریم تو جمع خانواده تا مشکل برطرف بشه

(1398 اسفند 29، 20:10)قاصدک نوشته است: سلام
این روزا که قرنطینه اجباری برامون پیش اومده و نمیتونیم نه مسافرتی بریم نه حتی از خونه بیرون بریم

لازمه استفاده از این فرصت، داشتن برنامه هست. باید از تمام روز بیشترین استفاده رو کرد
بدون برنامه همون روزهای عادی هم به جایی نمیرسیم ، مخصوصا الان که کامل توی خونه هستیم باید برای خودمون برنامه داشته باشیم

مثلا من یه سری فایل های صوتی باید گوش میدادم این روزها دارم کم کم بهشون گوش میدم

پیشاپیش سال نو تون هم مبارک
53

با تشکر از دوستانی که در مسابقه شرکت کردند   53
می خواهم و می توانم  Khansariha (69)
برنده ی دور سی و یکم از مسابقه ی هفته به هفته

آقای قاصدک با کسب 5 رای از 11 رای
(1398 اسفند 29، 20:10)قاصدک نوشته است: سلام

پیشاپیش سال نو تون هم مبارک 53
با تشکر از شرکت کننده ها و رای دهنده های عزیز 302
بسم الله الرحمن الرحیم

دور سی و دوم از مسابقه ی هفته به هفته

موضوع : بعد از ماه رمضان

خانم ها آقایون ماه مبارک رمضان داره تموم میشه
ماهی که توش یک ماه پاکی جمع کردیم؛ قرآن خوندیم، شب های قدر احیا گرفتیم ، بااراده تر شدیم، به خودمون گفتیم اگه تونستم جلوی شکمم رو بگیرم پس حتما می تونم جلوی نفسم بایستم
به خودمون و خدامون قول دادیم که پاک بشیم و سمت گناه برنگردیم 128fs318181

معمولا بعد از اینکه چند روزی از  ماه رمضان گذشت عهدمون یادمون میره ، دوباره گرفتار روزمرگی ها میشیم و ممکنه از پاکی فاصله بگیریم و خدای نکرده در دام نفس و شیطان اسیر بشیم Hanghead

شما دوست عزیز
بگو برنامه ات چیه برای حفظ پاکی؟؟؟
چه کنیم که اراده مون سست نشه؟؟؟ که به عهدمون وفادار بمونیم؟؟؟ که توبه نشکنیم؟؟؟ Khansariha (69)

clapping منتظر نظراتتون هستیم  clapping
سلام

برای حفظ این حالت و کاهش شهوت در جوانان ائمه توصیه کردن که روزه بگیرید.

قال‌النبی (ص): «یا معشرالشباب! علیکم بالباه، فان لم تستطیعوه، فعلیکم بالصیام، فانه وجاؤه»

پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود:‌ای گروه جوانان به سراغ ازدواج بروید، پس اگر نتوانستید ازدواج کنید به سراغ روزه گرفتن بروید، چه اینکه روزه شهوت را خشک می‌کند.

در دین اسلام توصیه شده برای کنترل شهوت،، جوانان حداقل باید سه روز در ماه رو روزه بگیرن ( اول هر ماه ، وسط و آخرش )

حالا درسته ماه رمضان داره تموم میشه و این فرصت از دستمون میره اما میشه با روزهای مستحبی و تقوا این حالتو حفظ کرد...
حضرت علي (علیه السلام ) 
 نفس متجاوز و سرکش خويش را با ترک عادات ناپسند خوار نمائيد و با انجام اوامر الهي وادارش سازيد و بار غرامتهاي تخلفش را بر وي تحميل نمائيد ، با ارتکاب مکارم اخلاق زينتش کنيد و از پليديهاي گناه مصونش داريد.

اپلیکیشن ترک گناه
سلام

این یکی دو هفته بعد از ماه رمضون خیلی مهمه
من خودم چندین بار بعد از ماه رمضون توی هفته اولش شکست داشتم

اول این که مغرور نشید اگر عبادتی کردید توی این ماه
دوم این که خیلی حواستون باشه که اگر عبادتی کردید به باد ندید
سوم این که بدونید شیطون خیلی دوست داره که زهرش رو همین اول بریزه
سعی کنید این یکی دو هفته رو اصلا تنها نشید و حتی الامکان برید مسافرت.
سیستم بدنیتون به هم میریزه و کلا خیلی بیشتر وسوسه میشید بعد ماه رمضون.

مراقب خوبی هاتون باشید.

نقل قول: همسر عزیزم، پدرم، خواهرم، برادرم، بقیه دوستانم!
اگر شهید شدم یک کلام حاج‌آقا مجتبی به نقل از علی علیه‌السلام می‌گفتند:
منتهی فضل الهی تقوی است، شهادت خوب است اما تقوی بهتر است تقوایی که در قلب است و در رفتار بروز پیدا می‌کند.
فکر نکنم مال یک روز باشد شاید یک روزه هم باشد ولی حاج‌آقا می‌گفت پی ساختمان فونداسیون آهن است.

قسمتی از وصیت نامه شهید روح الله قربانی

دیر یا زود داره، سوخت و سوز نداره
مهم اینه که تو مسیر باشی

[تصویر:  05_blue.png]

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان