عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

همسر داری یا همسر یابی!

نقل قول: درمورد 17 هم میشه تو کارهایی که به اونم ی جورایی مربوطه ازش نظرخواهی کرد همین
نقل قول: یکی دوست داره نظر خواهی رو یکی هم به قول شما دوست داره قاطعیت رو توی مرد ببینه
سلام

فقط یک قسمت حرف منو دیدید و جواب دادیدا

من گفتم توی کارایی که به هر نحوی مربوط به اون هست میشه ازش نظرخواهی کرد

اما کاری که ربطی بهش نداره مثل مسائل کاری چیزی که سر در نمیاره چه لزومی به نظر خواهی هست؟

و گفتم یکی دوست داره نظر خواهی رو و گاها این رو توجه و احترام میدونه

یکی هم نظر خواهی بیش از اندازه رو توی ضعف تو عدم قاطعیت و قدرت تصمیم گیری شخص میدونه

مثل این قسمت حرف اقا سلام

نقل قول:  یا همین که بعضی مردا همش از خانمشون نظر خواهی می کنن اصلا جذبه مردونگی ندارن و همسرشون نمیتونه روشون حساب کنه.
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

(1393 خرداد 17، 6:16)Alireza 68 نوشته است:
نقل قول: درمورد 17 هم میشه تو کارهایی که به اونم ی جورایی مربوطه ازش نظرخواهی کرد همین
نقل قول: یکی دوست داره نظر خواهی رو یکی هم به قول شما دوست داره قاطعیت رو توی مرد ببینه
سلام

فقط یک قسمت حرف منو دیدید و جواب دادیدا

من گفتم توی کارایی که به هر نحوی مربوط به اون هست میشه ازش نظرخواهی کرد

اما کاری که ربطی بهش نداره مثل مسائل کاری چیزی که سر در نمیاره چه لزومی به نظر خواهی هست؟

و گفتم یکی دوست داره نظر خواهی رو و گاها این رو توجه و احترام میدونه

یکی هم نظر خواهی بیش از اندازه رو توی ضعف تو عدم قاطعیت و قدرت تصمیم گیری شخص میدونه

مثل این قسمت حرف اقا سلام

البته خب قطعا توی اون مواردی که الون جان نوشته بودن... که نظر خواهی کنید واقعا مربوط به مسائلی که کاملا کاریه حالا چه برای مرد چه زن که تخصصی رشته و کار خودشونه نیست واقعا 1

حالا به هر حال این مساله مهم نبود... چیزی که منظور من هست اینه که گاهی تعریف ما از مردونگی اشتباه میشه...

یه نفر می تونه همه این کار ها رو...یا حتی کارهایی دیگران میگن این غیر مردونست ولی داره محدود می کنه به کمال رسیدن رابطشون رو انجام بده! ولی باز هم کاملا و به شدت مردونه باشه...از دید همه خانم ها مردونه باشه! با هر طرز فکری به جرئت بگم 1
می دونین شاید بشه گفت مردونگی که بیشتر به نحوه انجام اون کارها برمیگرده نه ایجاد محدودیت توی رابطه فکر می کنم یه چیز درونیه که اگه توی وجود اون مرد وجود داشته باشه همسرش قطعا حسش می کنه...
حتی ممکنه یه نفر هیچ کدوم از این کارایی رو که گفته میشه غیر مردونست انجام نده و اتفاقا اون کارایی رو که توی تعریف مردونست رو همیشه انجام بده ولی باز هم به نظر همسرش اصلا اون مردونگی که می خواد وجود نداشته باشه...

این که سلام خان نوشتن و مثال زدید:
نقل قول:  یا همین که بعضی مردا همش از خانمشون نظر خواهی می کنن اصلا جذبه مردونگی ندارن و همسرشون نمیتونه روشون حساب کنه.

بیشترین چیزی که وجود داره برای خانم ها و باعث مردونه نبودن میشه اصل این موضوع نیست که همسرش همش نظر خواهی می کنه... حتی هر روز...یا هر چند ساعت اصلا :P نظر خواهی انجام بشه... این مساله باعث عدم مردونگی نیست به هیچ وجه... اگه این اتفاق بیوفته که خانمی با این کار عدم مردونگی و اینکه نمی تونه روی شوهرش حساب کنه رو حس کنه، اون خانم چیزای دیگه ای رو در حین اون کار حس کرده و دیده که اصلا مربوط به اصل انجام اون کار نیست.. (که البته به شکل های دیگه هم می تونه ببینه اون چیزها رو در همسرش) که سخت تر هست تعریفش به این شکل... البته واقعا هممون بعد از اینکه ازدواج کنیم فکر می کنم بهتر می تونیم نظر بدیم... الان این طوری سخت تر هست قطعا نظر دادن...

ولی خب اون موردی که سلام خان قبل تر در مورد سینوحه نوشتن که بازم کپیش می کنم :P واقعا مرتبط هست با مردونگی
(1393 خرداد 16، 20:05)سلام نوشته است: از نظرا ممنونم.
الان یاد رمان سینوحه افتادم. اون زنی که سینوحه خیلی ملایم ازش خواستگاری میکنه میگه اتفاقا منم عاشقت بودم اما اگر خیلی جدی و مردونه میگفتی باید زن من بشی تا آخر عمر بهت علاقه مند میشدم ولی الان انقدر شل و ول و ملایم حرف زدی که فهمیدم اون جور مردی که دلم میخواد نیستی. و ولش میکنه.
یه همچین چیزایی.
تا لحظه شکست به خدا ایمان داشته باش 

خواهی دید که آن لحظه هرگز فرا نخواهد رسید...

53

[تصویر:  bwgc4a4v29tlqllozxqq.jpg]
[تصویر:  nasimhayat.png]
(1393 خرداد 16، 20:05)سلام نوشته است: از نظرا ممنونم.
الان یاد رمان سینوحه افتادم. اون زنی که سینوحه خیلی ملایم ازش خواستگاری میکنه میگه اتفاقا منم عاشقت بودم اما اگر خیلی جدی و مردونه میگفتی باید زن من بشی تا آخر عمر بهت علاقه مند میشدم ولی الان انقدر شل و ول و ملایم حرف زدی که فهمیدم اون جور مردی که دلم میخواد نیستی. و ولش میکنه.
یه همچین چیزایی.

منظورم اینه که خود من اگه زن بودم و یه نفر چند بار در روز میگفت دوستت دارم میگفتم توروخدا دیگه نگو خسته شدم از این لحن تکراری. یکی از همکارای من یه روز در میون به خانمش زنگ میزد و یه عزیزم خسته نباشی خیلی خیلی تکراری میگفت که من دعا میکردم خدا به زنش صبر بده. یا همین که بعضی مردا همش از خانمشون نظر خواهی می کنن اصلا جذبه مردونگی ندارن و همسرشون نمیتونه روشون حساب کنه.

البته خیر الامور اوسطها!
به قول  به یاد حق آخرش سلیقه ایه و وابسته به موقعیت.
من از حرفای اقای سلام برداشت میکنم که درجه مردونگی ایشون زیاد
نه که ادم احساسی نباشن ها

من خواستگار اخری که داشتم به شدت دوس داشت من نظر میدادم و من بگم کجا بریم و چی بخوریم

و حتی اگه نظر نمیدادم ناراحت میشد
تو تست شخصیت درجه احساس هنری و زنانه بودنش زیاد بود ( یکی از نشانه هاش این که تو خونه خیلی کمک میکنن و کار میکنن )
و من این خیلی دوس دارم
و این معنیش نیس که مرد نیس و مسیولیت مردانگی نداره
اتفاقا تو کارش هم خیلی موفق بود

در کل میخام بگم این تفاوت سلایق به میزان درجه مردانگی برمیگرده
پس دخترا اول شناخت کسب کنید که چه مردی دوس دارید و بعد طرف مقابل از این جهت بشناسید
فاکتور کلی نبندید

در اخر یه توصیه به همتون بکنم حتما قبل ازدواج با خواستگارتون برید مشاوره و تست بدید
خیلی جالب و مفیده

مردای اردیبهشتی این شخصیت دارن
از حرفا اقا علیرضا دقیقا میشه حس کرد که مرد اردیبهشتی
البته نرید همون اول طالع بینی خواستگار هاتون بخونید و طبق اون تصمیم بگیرید هاGigglesmile

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
اره
اول بید ببینی خودت چی میخوای

سلام

من وقتی پست اول آقای سلام رو خوندم  فکر کردم که  : بله درسته! ذهن یک مرد طوری ساخته و برنامه ریزی نشده که این کارا رو انجام بده.

بعد اومدم پایین تر پست بقیه دوستان رو خوندم ، دیدم دارن از " مردونگی " حرف میزنن

و راستش تعجب کردم که این چه ربطی پست اول این بحث داشت!

نقل قول: احساس میکنم بعضی از این کارا خیلی "غیرمردونه" است

فکر کنم آقا علیرضا هم گرفتن مطلبو که گفتن :

نقل قول: به مردونگی و غیر مردونگی نمیدونم چه ربطی میتونه داشته باشه؟

کار " غیر مردونه" فرق داره با " مردونگی"

دو تا مقوله کاملا جداست!

غیر مردونه یعنی اینکه این کار از ذاتشون بر نمیاد. واسش برنامه ریزی نشدن.... مثلا واسه مرد عادی نیست که بخواد مدام " با زبون و حرف " ابراز علاقه کنه

منظورشون این نیست که : اگه ابراز علاقه زیاد بکنه " مردونگیش " کمرنگ میشه! و همچین شخصی روحیاتش به سمت روحیات ظریف زنونه متمایل میشه.

بزارین یه مثال بگم

ما خانوما وقتی ناراحت میشیم دوست داریم راجع اون موضوعی که ناراحتمون کرده صحبت کنیم

خودمونو خالی کنیم

در صورتی همه ما میدونیم وقتی یه مرد ناراحت میشه اصلا و ابدا علاقه ای به حرف زدن نداره

حالا فرضا یه خانوم ببینه شوهرش ناراحته

ذات زنونه بهش میگه برو با شوهرت حرف بزن ، تنهاش نذار، بلکه حالش بهتر بشه و ببینی از چی ناراحته و شاید بخواد با حرف خودشو خالی کنه.

اما چون میدونه مرد از این کار خوشش نمیاد و دوست داره تنها باشه...جلو خودشو میگیره و نمیره سراغش

یعنی اصلا "زنونه " برخورد نمیکنه ( " غیر زنونه " است )

حالا این ربطی به این داره که بگیم "زنونگیش" کم شده؟ یا رفته زیر سوال؟؟!! یا روحیات مردونه داره؟!؟!؟

به نظرم این دو تا لغت رو از هم تفکیک کنید.
یا عباس
اره گلبرگ جان ربط داره

مراهایی هم هستن که موقع مشکلات دوس دارن صحبت کنن

تو داری به صورت کلی در مرود همشون جمع میبندی

من پستی که زدم فقط در جواب اقای سلام بود که بستگی به درصد احساس کردانگی داره که دوس داره این کار ها را انجام بده یا نه

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
سلام مهسا جون

گل سرخ53 هستم..مدیر تالار کتابخونه 303

من اصلا راجع اصل موضوع صحبت نکردم

فقط به عنوان مدیر کتابخونه ، نظرمو گفتم که از لحاظ لغوی بین اون دو تا کلمه فرق بزارین تو ادامه بحثاتون.
یا عباس
من فکر می کنم
1- گل سرخ باید بره اسمشو بذاره همون قبلیه چیه همه ش باعث سوتی می شه :smiley-yell:
2 - حالا بحث اینه که  چطوری همسر داری کنیم ولی توجه کردید که الان اکثر ماها همسر نداریم ؟؟؟ عایا؟؟؟؟ در نتیجه من فکر کنم بریم سر موضوع همسر یابی بهتر باشه 4

گل سرخ جان  ممنون 1

این طوری اتفاقا خوبه که از نظر لغوی هم تاکید شد روی مفهوم... این شکلی واقعا عالیه که هر کسی از دید خودش توضیحاتی رو میده و جنبه های مختلف دیده میشن به این شکل... 1

البته خب گل سرخ جان اگه پست بعدی سلام خان رو خونده باشی که اینجا میذارم (ببخشید بدون نقل قوله :P4chsmu1 ):

از نظرا ممنونم.
یه همچین چیزایی.

منظورم اینه که خود من اگه زن بودم و یه نفر چند بار در روز میگفت دوستت دارم میگفتم توروخدا دیگه نگو خسته شدم از این لحن تکراری. یکی از همکارای من یه روز در میون به خانمش زنگ میزد و یه عزیزم خسته نباشی خیلی خیلی تکراری میگفت که من دعا میکردم خدا به زنش صبر بده. یا همین که بعضی مردا همش از خانمشون نظر خواهی می کنن اصلا جذبه مردونگی ندارن و همسرشون نمیتونه روشون حساب کنه.

البته خیر الامور اوسطها!
به قول  به یاد حق آخرش سلیقه ایه و وابسته به موقعیت.

آقای سلام هم راجع به مردونگی و میزان اون و جذبه مردونگی و درجه از اون که اشاره کردن مورد پسند هست برای خانم ها صحبت کردن...

دقیقا شاید مفهوم این جمله تو عزیزم که نوشتی:
منظورشون این نیست که : اگه ابراز علاقه زیاد بکنه " مردونگیش " کمرنگ میشه! و همچین شخصی روحیاتش به سمت روحیات ظریف زنونه متمایل میشه.

واقعا اینکه هر کسی به یه نکته ای اشاره می کنه عالیه 1 53258zu2qvp1d9vKhansariha (18)

ممنون عزیزم... 53
تا لحظه شکست به خدا ایمان داشته باش 

خواهی دید که آن لحظه هرگز فرا نخواهد رسید...

53

[تصویر:  bwgc4a4v29tlqllozxqq.jpg]
اعتماد به نفس او را تقويت كنيد.

مردها برخلاف ظاهرشان همانند كودكان هستند كه مي خواهند از آنها تعريف و تمجيد شود
اعتماد به نفس او را با تاييد تصوراتش نسبت به خودش تقويت كنيد.

اين كار شما سبب مي شود او همه چيز را با شما در ميان بگذارد. با صداقت و گاه با زيركي همه رفتارهاي خوبش را به او بگوييد
اگر روزي يك بار به او بگوييد كه دوستش داريد سبب مي شود احساس خوبي در او ايجاد كنيد.
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

فوت و فن رفع دلخوری بین همسران 
.
.
.
پیش از صحبت با همسر هرگز موضوع را با دیگران مطرح نکنید . زیرا ممکن است گفته های تان را وارونه یا با شاخ و برگ به او تحویل دهند و وی را بر علیه شما بشورانند .
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

او راتشويق كنيد
وقتي همسر شما تلاش مي كند مشوق او باشيد
و بگوييد كه به او كاملاً ايمان داريد

حتي اگر همسرتان خرابكاري كرد به جاي اينكه در مقابل او قرار گيريد و او را سرزنش كنيد بگوييد دفعه بعد حتماً موفق مي شوي.
از همسر خود به خاطر تلاشي كه كرده است قدرداني كنيد

اين كار باعث مي شود عصبانيت او تخليه شود و رفتار بدي كه احتمالاً با شما خواهد داشت خنثي شود.
مردها وقتي كه از همسر خود احساس برتري مي كنند امنيت را حس مي كنند بنابراين سعي كنيد اين گونه تظاهر كنيد.

حتي اگر با همسر خود اختلاف نظر اساسي داريد هيچگاه از كلمات بد و خشن استفاده نكنيد چون اين كار صدمات جبران ناپذيري به روابط شما مي زند.

مردها معتقدند: خانم ها زیاد حرف می زنند یا بسیار غرغر می زنند، پس ثابت کنید اینگونه نیست. مردان از این خصیصه خوششان نمی‌آید، سنجیده و بجا سخن بگوید و غر نزنید، تلاش کنید چیزی هایی که برای همسرتان تعریف میکنید تکراری نباشد…

الون بانو چرا بحثو عوض میکنی
الان اینجا باید بحث کنیم
چطور همسریابی کنیم
نظرتون چیه؟
اگر یه خانوم از یه اقا خوشش بیاد
چی کار کنه؟
بلانسبت خودم و شما

(1393 تير 18، 9:20)می توانم نوشته است: الون بانو چرا بحثو عوض میکنی
الان اینجا باید بحث کنیم
چطور همسریابی کنیم
نظرتون چیه؟
اگر یه خانوم از یه اقا خوشش بیاد
چی کار کنه؟
بلانسبت خودم و شما
خب من نکته ها ازدواج رو اینجااااا میزارم خوبههههههه که میتی جان4

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان