عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

همفکری در مورد هدف گذاری و برنامه ریزی

بنده توی ترک اوضاع نابسامانی دارم...
از اینور وقتی لغزش می کنم برنامه ریزی که دارم کلا خراب میشم چون لغزش هام متعدد و به شدت آسیب میزنه بهم روح روان ذهن عصاب همه بهم میریزه عزت نفس...
حالا من با این وضعیت برنامه سنگینی هم نمیتونم بچینم فوقش یکی دو ساعت درس در طول روز یه نماز اول وقت چندتا کار روتین مثلا یه چله یا یه صفحه قرآن خوندن زبان کار کردن ورزش کردن سریال دیدن که اینا کاره خاصی نیس همشون لحظه ای منو مشغول می کنن و خب تایم دیگه بیکار میمونم و از طرفی هم نمیتونم برنامه ای بچینم که کل تایمم پر باشه و به همه چی عمل کنم خب آدم خسته میشه و یهویی همچین اتفاقی شاید یکی دو روز اراده کنی انگیزه داشته باشی ولی بعدش با مخ میخورم زمین و همش ول میشه حالا من چیکار کنم و چطور برنامه ریزی داشته باشم که هم مشغول باشم هم زیاد نباشه و قابل انجام دادن باشه که بتونم با اون مشغله فکرو خیال نکنم انقد درباره ترک و لغزش و وسوسه و این حرفا چون واقعا دارم اذیت میشم امسال هم کنکور دارم به فکرش هستم بعد با این لغزش های متعدد بهم میریزم فشار روانی سنگین...
اللهم عجل لولیک الفرج  302

بر آن عهد که بستم هستم 27 /04 / 1401
عید غدیر خم ‌18 /12 /1443
(1400 بهمن 4، 23:34)KingAmir نوشته است: بنده توی ترک اوضاع نابسامانی دارم...
از اینور وقتی لغزش می کنم برنامه ریزی که دارم کلا خراب میشم چون لغزش هام متعدد و به شدت آسیب میزنه بهم روح روان ذهن عصاب همه بهم میریزه عزت نفس...
حالا من با این وضعیت برنامه سنگینی هم نمیتونم بچینم فوقش یکی دو ساعت درس در طول روز یه نماز اول وقت چندتا کار روتین مثلا یه چله یا یه صفحه قرآن خوندن زبان کار کردن ورزش کردن سریال دیدن که اینا کاره خاصی نیس همشون لحظه ای منو مشغول می کنن و خب تایم دیگه بیکار میمونم و از طرفی هم نمیتونم برنامه ای بچینم که کل تایمم پر باشه و به همه چی عمل کنم خب آدم خسته میشه و یهویی همچین اتفاقی شاید یکی دو روز اراده کنی انگیزه داشته باشی ولی بعدش با مخ میخورم زمین و همش ول میشه حالا من چیکار کنم و چطور برنامه ریزی داشته باشم که هم مشغول باشم هم زیاد نباشه و قابل انجام دادن باشه که بتونم با اون مشغله فکرو خیال نکنم انقد درباره ترک و لغزش و وسوسه و این حرفا چون واقعا دارم اذیت میشم امسال هم کنکور دارم به فکرش هستم بعد با این لغزش های متعدد بهم میریزم فشار روانی سنگین...

یه سوال دارم ازتون

برای چی برنامه ریزی میکنید؟

اهدافتون غیر از ترک چیا هستن؟ اگر دوست دارید بنویسید.
سلام

پست اهدافتون رو به دلیل اینکه خصوصی بود و تمایل نداشتید دیگران ببینن پاک کردم

خیلی اهداف زیبایی دارین و از نوشته هاتون هم معلومه که اشتیاق زیادی  برای انجامشون دارین 53258zu2qvp1d9v
هدف هست ، انگیزه ی حرکت هم هست.

اما تنها مشکل من فکر میکنم اینه که   ترک خ.ا رو تو اولویت گذاشتین!
فکر میکنید تا ترک نکنید نمیتونید به بقیه اهداف برسید ، درسته؟

فرض کنید میخواین به سفر برین

شما الان تو مبدا هستید ، مقصدتون هم مشخصه  همون اهدافی که غیر از ترک نوشتین و اشتیاق زیادی هم برای رسیدن بهشون دارین

خ.ا این وسط  مثل یه مانع وسط راه  میمونه  . 
شما باید قصدکنید و قدم بردارین به سمت مقصد
و هرجا به این مانع برخوردین ازش  به طریقی عبور کنید. چطوری؟ باید از قبل آمادگی شو داشته باشین ،تو نقشه زندگی تون نگاه کنید و بدونید کجاها مانع هست و براش برنامه ریزی کنید.
حالا یا با ترک یه سری عادت ها ، یا با ایجاد یه سری ویژگی ها و ... که اون هم از طریق خودشناسی میتونید بهش برسید.

پس ترک خ.ا مقصد ما نیست، یه جور رفع موانع هست که باید همچنان که تو مسیر زندگی به سمت هدف حرکت میکنید ،رفعش کنید ، نه اینکه همین اول راه بشینید بگید من میخوام همه موانع رو اول بردارم بعد حرکت کنم . این شدنیه؟

الان میگین تایم خالی زیاد در طول روز دارین ؟ همین اهداف تون رو تبدیل کنید به قدم های کوچیک روزانه و هر روز یه قدم به سمتشون بردارین

اینطوری هم ذهنتون درگیر کارهای قشنگ تر میشه ، هم از دست هاتون برای کارهای مفیدتر استفاده میکنید
هم اعتماد به نفس و عزت نفستون بالا میره.

پس به نظرم باید تمرکز رو از روی ترک بردارین و بذارین روی  اون اهداف بزرگتون
به سمت اون ها قدم بردارین و در کنارش برای ترک هم تلاش کنید
اینطوری خیلی موفق تر میشید به نظرم. این رو تجربه ثابت کرده

من و خیلی از بچه های کانون نمونه هاشیم
من همچنان که در حال ترک بودم و لغزش هم داشتم همچنان مصمم و با قدرت برای کنکور میخوندم و همچنان برای ترک هم تلاش میکردم .  نتیجش این شد که یه رشته عالی قبول شدم آیندم تامین شد
در حالی که اگه میموندم و میگفتم بذار ترک کنم بعد بشینم برای کنکور بخونم الان مطمئنا اینجا نبودم!

خانم بنت الهدا نمونش که با وجود اینکه تو ترکه و مشکلات دیگه ای هم داره ولی داره با اشتیاق درسشو میخونه همزمان به ترکش هم میرسه همزمان تلاش میکنه مشکلاتش رو هم حل کنه. و خیلی نمونه های دیگه  تو همین کانون خودمون هستن.

نقل قول: از طرفی هم نمیتونم برنامه ای بچینم که کل تایمم پر باشه و به همه چی عمل کنم خب آدم خسته میشه و یهویی همچین اتفاقی شاید یکی دو روز اراده کنی انگیزه داشته باشی ولی بعدش با مخ میخورم زمین و همش ول میشه حالا من چیکار کنم و چطور برنامه ریزی داشته باشم که هم مشغول باشم هم زیاد نباشه و قابل انجام دادن باشه

اگه اهداف قوی  و از همه مهمتر  چرایی قوی برای رسیدن به اهدافتون داشته باشین  هیچوقت خسته نمیشید
برای هر کدوم از اهدافتون بنویسید  چرا میخوام بهش برسم؟؟ که چی بشه چه اهمیتی داره ؟ بهش نرسم چی میشه؟
چرایی باید انقدر قوی باشه که شما رو به حرکت وادار کنه و اشتیاق ایجاد کنه درون شما
اون وقت هر زمان از روز وقت خالی پیدا کردین  میدوید به سمتش
حالا یه وقتایی هم به برنامه عمل نشد اشکالی نداره  ،پیش میاد . گاهی استراحت لازمه ، گاهی لازمه مسیر رو یکم تغییر بدیم ، گاهی لازمه تنوع بدیم ، گاهی لازمه مسیر رو برای خودمون جذاب کنیم . راه زیاده ...

پس :

اهداف مهم زندگی تون رو یه بار دیگه بنویسید.

چرایی رسیدن به هر کدوم از اهداف رو بنویسد .

و بعد چگونگی رسیدن به هر هدف رو بنویسید.  یعنی چه کارهایی باید انجام بدین امسال برای رسیدن بهش.
چه کارهایی باید این ماه انجام بدین ، چه کارهایی باید این هفته انجام بدین و چه کاری رو باید امروز انجام بدین ؟
از قدم های کوچیک شروع کنید و یهو بلندپروازی نکنید  که با مخ بخورید زمین 4chsmu1 

و از همه مهمتر اینکه از همین امروز از همین لحظه شروع کنید. Khansariha (69) 

موفق باشید
یا علی
سلام

سنا من مشکلم اینه ک ب کاری ک میدونم برام مفیده عمل نمیکنم..

مثلا برنامه محاسبه و مراقبه نوشتن
مثلا ورزش
مثلا مطالعه 
مثلا زبان خوندن
مثلا روتین پوستی داشتن
مثلا برنامه عبادی داشتن 
و ...

همه اینها رو نیاز دارم واقعا .. میدونم باید انجام بدم.. اما در میرم از زیرشون..یا میگم بعدا یا نصفه نیمه انجام میدم یا فراموش می‌کنم یا...

چی کار کنم؟ Shy

یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام سها جون

خوبی؟

منم یه مدتی همینطوری شده بودم مثل خودت ،حسابی افتاده بودم تو روزمرگی زندگی و کارهایی که باید رو انجام نمیدادم!

بخاطر همین برگشتم کانون و دوباره شروع کردم به نوشتن اهداف ماه و هفته و  برنامه روزانه و اعلام وضعیت تو تاپیک برنامه ریزی
اهدافم رو به طور واضح و شفاف نوشتم  . 

همیشه احساس میکردم یه چیزی کمه ؛ دوست داشتم اهدافم همگرایی پیدا کنن و در نهایت برسن به یه هدف واحد نهایی
که همون معنای زندگی میشه
گشتم دنبال اینکه معنای زندگی من چیه و من سنا برای چی دارم زندگی میکنم و بالاخره پیداش کردم
این باعث شد اهدافم معنی دیگه ای برام پیدا کنن و از پراکندگی در بیان، انگیزم بیشتر شد و قدم هام محکم تر

چرایی  و چگونگی رسیدن به هر کدوم از اهدافم رو  هم نوشتم.

حالا انگیزه ایجاد شده بود ، زمان عمل کردن بود.

همیشه میگفتم وقت ندارم ؛ کارهای خونه ، کار بیرون ، بچه داری و ... وقت آزاد زیادی برام نمیموند!
تصمیم گرفتم وقت ایجاد کنم ، زمانی که همه خواب بودن من بیدار میشدم
بعد نماز صبح دیگه نمیخوابیدم
اولش خیلی سخت بود ، ولی کم کم آسون شد و عادت کردم. الان دیگه بدنم عادت نداره بعد نماز بخوابه و کاملا هوشیار و فعالم
همه خوابن و  هیچ مزاحمی نیست ، تو این زمان من کارهای شخصی و مهمم رو انجام میدم.

اول یه سری روتین صبحگاهی دارم مثل همین برنامه های عبادی و قرآن . و بعد کارهای شخصیم

تقریبا از ساعت 6 تا  9 . 3 ساعت به خودم و اهدافم میرسم. کارهایی که اولویت بالایی برام دارن. کارهایی که اگه بقیه بیدار باشن نمیتونم انجام بدم رو تو این زمان انجام میدم.
دیگه بقیه روز خیالم راحته و راحت به کارهای خونه و خانواده و کار بیرونم میرسم . 

پس پیدا کردن معنای زندگی
دوباره نوشتن اهداف به طور واضح و شفاف
نوشتن چرایی قوی برای رسیدن به اهداف
نوشتن چگونگی رسیدن به هر کدوم از اهداف
و سحرخیزی و ایجاد وقت  و  انجام کارهای با اولویت در این زمان
و شرکت در تاپیک های برنامه ریزی کانون

*یه چیز خوب دیگه که خیلی خیلی خیلی بهم کمک کرد بولت ژورنال بود .. ان شاء الله در آینده آموزشش رو تو کانون میذارم.

اینا میتونه ان شاء الله کمکت کنه. 53258zu2qvp1d9v

سوالی بود در خدمتم.
سلام

ممنونم سنا..

ولی من احساس کمبود انچنانی ک بخواد مانع خواب بعد نمازم بشه رو نمیکنم.. 65
میدونی کی اینطور میشم؟ مثلا وقتی میخواد ناهار مهمون بیاد ! اون موقع اوتومات ب همه کارام ب بهترین نحو میرسم...

حرف من اینه ک چیزایی ک میدونم خیلی خوبن برام حیاتی و فوری نیستن..در مواجه باهاشون میگم؛ بود بود... نبود نبود!
و همین باعث میشه مثلا ورزش رو ی ساله با بهانه و بی بهانه عقب انداختم و بقیه چیزا...

اینو نمیدونم چ کنم..

متوجه منطورم شدی؟
یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام
آقاا میشه منم سوالم رو بپرسم؟! Hanghead

نقل قول: که همون معنای زندگی میشه
گشتم دنبال اینکه معنای زندگی من چیه و من سنا برای چی دارم زندگی میکنم و بالاخره پیداش کردم 
این باعث شد اهدافم معنی دیگه ای برام پیدا کنن و از پراکندگی در بیان، انگیزم بیشتر شد و قدم هام محکم تر

چرایی  و چگونگی رسیدن به هر کدوم از اهدافم رو  هم نوشتم

این هدف نهایی رو از کجا پیدا کنیم؟! 22
من اهدافم رو نوشتم، چراییشون رو نوشتم ..
ولی باز بعد مدتی بی انگیزه شدم
فکر میکنم هدف نهایی رو پیدا نکردم و فقط هدف سازی کردم برای خودم vayy
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
(1400 بهمن 16، 4:10)سها نوشته است: سلام

ممنونم سنا..

ولی من احساس کمبود انچنانی ک بخواد مانع خواب بعد نمازم بشه رو نمیکنم.. 65
میدونی کی اینطور میشم؟ مثلا وقتی میخواد ناهار مهمون بیاد ! اون موقع اوتومات ب همه کارام ب بهترین نحو میرسم...

حرف من اینه ک چیزایی ک میدونم خیلی خوبن برام حیاتی و فوری نیستن..در مواجه باهاشون میگم؛ بود بود... نبود نبود!
و همین باعث میشه مثلا ورزش رو ی ساله با بهانه و بی بهانه عقب انداختم و بقیه چیزا...

اینو نمیدونم چ کنم..

متوجه منطورم شدی؟
یاعلی.
سلام

یه کلیپی چند وقت پیش تلویزیون نشون میداد،نمیدونم دیدی یا نه
یه آقایی بود که سبک زندگی سالمی داشت ،هر روز میرفت بیرون و ورزش میکرد ، غذاهای سالم مصرف میکرد و به سلامتیش خیلی اهمیت میداد.
در مقابلش اگه اشتباه نکنم ، زندگی همون فرد رو نشون میده ، که ورزش نمیکرد ، زیاد میخوابید، غذاهای فست فود زیاد میخورد و به سلامتیش کلا اهمیت نمیداد.
پایان هر دو مسیر زندگی رو همزمان نشون میده ، تو زندگی اول این آقا خیلی سالم سن میانسالی رو سپری میکنه ، و تو پیری هم خیلی سالم و پرانرژی و شاده و طول عمر زیادی هم میکنه.
همزمان تو زندگی دوم ،این آقا آرتروز زودرس میگیره ، همیشه درد داره ، زود سکته میکنه و تو پیری همش بیمار و بستریه و عمر کوتاه تری هم میکنه.

تو هم سعی کن همیشه یه چشم انداز بلند مدت از زندگی خودت داشته باشی.

با خودت بگو اگه من امروز ورزش نکنم ، نه مریض میشم نه زمینگیر، نه همین الان سکته میکنم .ولی تکرار این عادت بد ورزش نکردن و تنبلی در  طول زمان چه بلایی سر من و زندگی من میاره؟ نه تنها رو من ، رو همسرم ؛ رو فرزندم ، رو نوه هام !؟ حتی رو اون دنیام؟
ببین یه عادت کوچیک چطور میتونه در طولانی مدت نتایج به این بزرگی در پی داشته باشه!

میگی مهمون میاد من کارهامو سریع و اتومات انجام میدم ، چون سه ساعت دیگه نتیجه کارتو میبینی، اگه غذا نپزی آبروت جلو مهمون میره ،خونه بهم ریخته باشه خجالت زده میشی ،اگه غذا ی خوشمزه بپزی و سلیقه به خرج بدی خودت سربلند میشی حس خوبی بهت دست میده ، مهمون ها هم بهشون خوش میگذره . پس نتیجه ی کارت رو به زودی میبینی برا همین سریع و با انگیزه انجام میدی کارهاتو.پس یه چرایی و دلیل محکم برای کارهات داری.

پس برای سایر کارهات هم یه چرایی محکم پیدا کن . چرا مثلا میخوام ورزش کنم؟

این چرایی باید خیلی انگیزه بخش باشه ،چیزی باشه که باعث حرکتت بشه ، اشتیاقت رو شعله ور کنه ، شبیه همون اهرم ها که برای پاکی مینویسیم ، برای ورزش و عادت های دیگه هم میتونی انجام بدی.
حتما باید بنویسی ، تو ذهن داشته باشی قبول نیست و اثر نمیکنه .
اگه دلایل کافی نداری ،  مطالعه کن تحقیق کن ، مشورت کن ، سرچ کن
ببین اثرات ورزش کردن وعوارض ورزش نکردن چیه؟و آیندت رو تصور کن و همه رو بنویس.
حتی فراتر از دلایل مادی ، دلایل معنوی رو هم بنویس.

یه چیزی که باعث میشه چرایی ما قدرتمند تر بشه چیه؟
گفتم هرکاری که انجام میدیم باید در راستای رسیدن به اون معنای زندگیمون باشه .من کی ام؟برای چی دارم زندگی میکنم؟حالا مثلا ورزش چه نقشی داه  تو این مسیر؟

و یه چیز مهم دیگه اینکه تو اون مثال مهمون تو فقط سه ساعت وقت داری ! یعنی یه ددلاین  داری برا انجام کارهات.
برای کارهای دیگت هم یه ددلاین تعریف کن.مثلا قراره ورزش کنی وزن کم کنی ، بگو من یک ماه زمان دارم 1 کیلو کاهش وزن داشته باشم. حالا برای این 1 ماه برنامه ریزی کن.

چنین جدولی تو دفترت بکش و هر روز علامت بزن.بهش میگن ردیاب 

[تصویر:  %D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8...6x1536.png]  [تصویر:  9fj6cendqqkw.jpeg]
آخر روز ، آخر هفته ، آخر ماه از خودت حساب بکش.
بپرس چرا امروز انجامش دادم؟ اگه انجام نشد چرا انجامش ندادم؟ چی باعث شد؟
چیکار کنم فردا انجامش بدم؟ راهکار بنویس مثلا با اهنگ ورزش کنم ، یا مثلا برم بیرون پیاده روی کنم ، یا کلاس آنلاین ثبت نام کنم یا یه برنامه ورزشی نصب کنم.دیگه این یه خلاقیت خودت بستگی داره
آخر هفته و ماه هم عملکردت رو ببین و برای بهتر شدنت راهکار پیدا کن و عمل کن. از زمان های کم شروع کن مثلا 5 دقیقه.
تو کانون هم اعلام وضعیت کنی دیگه نور علی نور. 4chsmu1
موفق باشی
 یا علی 53
سلام
من توی هدفگداری مشکل پیدا کردم.. نمیتونم هدف های هفتگی و ماهانم رو بنویسم Hanghead
برای اینکه بتونم هدفگذاری کنم باید چیکار کنم؟

نقل قول: آخر روز ، آخر هفته ، آخر ماه از خودت حساب بکش.

حتی دیگه نمیدونم چه ردیاب عادتی باید بسازم بجز ورزش و کتاب و قران Hanghead
.
.
.
(1400 بهمن 16، 6:14)زینبی نوشته است: سلام

سلام زینبی جان این پست رو بخون.
و همچنین این پست

به سوالاتی که نوشتم فکر کن ، خیلی فکر کن و دنبال جوابشون باش و بنویس
بعد نتیجه رو بهم بگو

یه راهشم اینه که زندگی نامه بزرگان و دانشمندان رو مطالعه کنی .
(1400 بهمن 18، 11:19)SILENT scream نوشته است: سلام
من توی هدفگداری مشکل پیدا کردم.. نمیتونم هدف های هفتگی و ماهانم رو بنویسم Hanghead
برای اینکه بتونم هدفگذاری کنم باید چیکار کنم؟

نقل قول: آخر روز ، آخر هفته ، آخر ماه از خودت حساب بکش.

حتی دیگه نمیدونم چه ردیاب عادتی باید بسازم بجز ورزش و کتاب و قران Hanghead

سلام

چرا شادی جان نمیتونی اهدافت رو بنویسی؟ مشکل کجاست؟ قبلا مگه نمینوشتی؟

اهداف سال رو نوشتی؟

تو هم پست بالایی رو در مورد پیدا کردن معنا و چشم انداز زندگی بخون
(1400 بهمن 18، 12:15)سنــا نوشته است:
(1400 بهمن 16، 6:14)زینبی نوشته است: سلام

سلام زینبی جان این پست رو بخون.
و همچنین این پست

به سوالاتی که نوشتم فکر کن ، خیلی فکر کن و دنبال جوابشون باش و بنویس
بعد نتیجه رو بهم بگو

یه راهشم اینه که زندگی نامه بزرگان و دانشمندان رو مطالعه کنی .

دوتا پست رو خوندم
جواب همه سوالات رو به همراه سوال تو دفترم نوشتم
اهداف همون اهداف قبلی بود و یکی دوتا بیشتر
به این نتیجه رسیدم هدف سازی نکردم ،درست انتخاب کرده بودم 10 بار دیگه فکر کنم اهداف من همون هاست
فقط دچار فراموشی شده بودم 
به نظر خودم باید اول هر هفته مجدد دوره کنم اهدافم،چراییشون و... رو تا برای یک هفته دوپینگ کرده باشم 4chsmu1
چندبار که این کار رو تکرار کنم دیگه فراموش نمیکنم  128fs318181

ممنووووونم سنااااا Khansariha (63)
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
Big Grin 

سلام عرض ادب و احترام  [تصویر:  303.gif]

یک سوال داشتم در مورد برنامه ریزی 
الان برنامه ریزی من زمان بندی نشده و فقط با خودم گفتم باید در طول روز انجامشون بدم خب این ایراد  هست  یا نه ؟؟؟
البته بر خلاف اینکه تاپیک برنامه ریزی روزانه گفته باید هر شب برنامه ام رو بنویسم من برای کل هفته یا ماه شاید برنامم ثابت باشه اشکالی داره ؟؟؟؟؟
و اخرین سوال 

در برنامه من 3 تای اول مربوط به نماز هااست مثلا 1 امتیاز نماز صبح یک امتیاز نماز ظهر یک امتیاز نماز شب  .که خودتون منظورم رو میدونید .. یا مثلا احترام به پدر و مادر با قران خوندن ایا اینا هم برنامه محسوب میشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا علی مدد [تصویر:  53.gif]

در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سپاس شده توسط
سلام

نقل قول: یک سوال داشتم در مورد برنامه ریزی 

الان برنامه ریزی من زمان بندی نشده و فقط با خودم گفتم باید در طول روز انجامشون بدم خب این ایراد  هست  یا نه ؟؟؟

ایرادی که داره اینه که وقتی بیدار میشید نمیدونید کدوم کار رو باید اول انجام بدین بعد کدوم  بعد کدوم
ممکنه مثلا بگین الان حوصله فلان کار رو که مهم هم هست ندارم ،  فعلا یه کار دیگه انجام میدم بعد هیمنطور به تاخیرش بندازید و تا عصر و عصر هم موقیعت جور نشه تا شب و شب هم که خسته اید!

نیازی به ساعت بندی دقیق هم نیست ، چون اون شکلی هم  کوچکترین برنامه از پیش تعیین نشده ای باعث بهم خوردنش میشه.

یه چیزی بین این دو
میتونید بازه زمانی داشته باشید
صبح تا ظهر
ظهر تا عصر
و عصر تا شب

کارها رو حدودی بین این سه بازه تقسیم کنید و بدونید تو هر بازه چه کارهایی باید انجام بشن.

نقل قول: البته بر خلاف اینکه تاپیک برنامه ریزی روزانه گفته باید هر شب برنامه ام رو بنویسم من برای کل هفته یا ماه شاید برنامم ثابت باشه اشکالی داره ؟؟؟؟؟

اشکالی نداره ، ولی هر شب یه دور برنامه فردا رو مرور کنید ، بدونید اولویت مهم و اول کدومه که باید انجام بشه
و بعضی روزها ممکنه کار جدید پیش بیاد و نیاز به تغییر برنامه باشه ، امکان نداره یک ماه برنامه ثابت باشه و تغییر نکنه مگر اینکه شما فقط به موارد ثابتی امتیاز بدین
من هم به مواردی که امتیاز میدم در طول یک ماه تقریبا ثابته ، ولی کارهای دیگه ای هم ممکنه اضافه یا کم کنم که اون هارو شب مینویسم.یا مثلا حجم و مقدار کارها و مبحثی که باید روش کار کنم رو شب قبل مشخص میکنم.

نقل قول: در برنامه من 3 تای اول مربوط به نماز هااست مثلا 1 امتیاز نماز صبح یک امتیاز نماز ظهر یک امتیاز نماز شب  .که خودتون منظورم رو میدونید .. یا مثلا احترام به پدر و مادر با قران خوندن ایا اینا هم برنامه محسوب میشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله اینا هم میتونه برنامه محسوب بشه
یکی ممکنه داره رو اول وقت کردن نمازهاش یا مرتب نماز خوندنش یا افزایش کیفیتش کار میکنه میتونه جز برنامه بذاره
ولی اگه همیشه اول وقت و مرتب میخونید و راضی هستید ،دیگه نیازی نیست تو برنامه باشه و امتیاز بدین.

احترام به پدر و مادر هم یه چیز کلیه ..باید مشخص کنید مثلا چه کارهایی انجام بدم احترام محسوب میشه و بعد در صورت انجامشون امتیاز بدید.

موفق باشید
یا علی 53
 سپاس شده توسط
نقل قول: چرا شادی جان نمیتونی اهدافت رو بنویسی؟ مشکل کجاست؟ قبلا مگه نمینوشتی؟

اهداف سال رو نوشتی؟

مشکل اینجاست که وقتی خودکار دستم میگیرم همخ اهدفای که میخوام طی هفته بهشون برسم یادم میرن. 
بعضی وقتا هم حس می کنم یه هفته کمتر از اونیه که براش هدفگذاری کنم که میدونم خیلی اشتباهه..

حس می کنم توی یک هفته هیچ کار خاصی نمیتونم انجام بدم و برای همین نمیدونم چه اهدافی بنویسم 
تنها کار مهمی که طی یک هفته انجام میدم درس خوندنه که هدفگذاریش توی درسیجات انحام میشه و واقعا نمیدونم باید بقیه اهدافو چی بزارم..
قبلا برنامه درسی سبک بود
 میتونستم توی ی هفته مشخص کنم و کارای غیر درسیم رو هم انجام بدم  
الان همه تمرکزمو باید بزارم روی درسا و همین باعث میشه هیچی ب ذهنم نرسه برای هدفگذاری کردن..

اهداف سال و اهداف ماه و اهداف فصل رو هم نوشتم. میتونم از اونا کمک بگیرم برای نوشتن اهداف هفتگی؟!
.
.
.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان