عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هم کلامی با ادامه دهنده ها (1 تا 6 ماه)

[تصویر:  4smz_edame_dahande.png]

به امید یاری "او"...

داستانم تلخ است

بالا و پایین میروم در سراشیبی های گرفتاری.

و در آرزوی رهایی از پیله ای که خود تنیده ام...

هنگامی که در ورطه نابودی ،چشم بر امید ها و آرزوهایم پوشیدم،

و خود را در این مرداب سیاه

هم چون برگی در دستان باد،
 رها کردم،

همدردی آشنا و دوستی رها یافته از درد و بلا

با کوله باری پر از تجربه، دست یاری اش را بسویم دراز کرد.

تلاش کرد تا تلخی زندگی ام را به شیرینی پاکی مبدل کند.

و من ممنون او خواهم بود که بی توقع و چشم داشتی، مرا راهنمایی می کند.

با تجارب خویش کمکم می کند تا دوباره بتوانم روح دربندم را پرواز دهم...

آری

میخواهم مانند او پاک باشم.

دانی که را سزد صفت پاکی:              آنکــــو وجود پــاک نیالاید
در تنگنای پسـت تن مسکین                جان بلند خویش نفرساید
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
53سلام به دوستان راه پاکی53

در این تاپیک با یاری خداوند متعال مصاحبه ای با دوستانی خواهیم داشت که 1 تا 6 ماه متوالی پاکی در کارنامه خود ثبت کردند.

دوستانی که اراده خود را به خوبی به نمایش گذاشتند و به ما ثابت کردند که : پاک بودن کاری شدنی است...

امید داریم بتوانیم از اندوخته تجربه این عزیزان در زندگی شخصی خود به خوبی استفاده کنیم و مسیری پاکی را سریع تر طی کنیم.

یادمان باشد :

سرنوشت ما در دستان خود ماست.

داشتن بینشی مثبت و اعتماد به توانایی هایمان همراه با توکل بر خدای مهربان،

می تواند آینده ای بهتر را برای ما به ارمغان بیاورد.
 سپاس شده توسط
سلااااااااام 317
مصاحبه داریم
اینم مصاحبه با
 امین خان Khansariha (8)Khansariha (8)
آقا امین بفرمایید 317317

1. از اینکه موفق شدی "تا اکنون" ترک کنی چه احساسی داری؟

خیلی خوشحالم امروز 72 روز که پاکم قبلا هم ماه رمضان ها ترک می کردم ولی اینقدر احساس راحتی و سبکی نکرده بودم آخه امسال قبل از ماه رمضان هم حدود 45 روز پاک بودم

2. این تغییر و احساست چه تاثیری روی اطرافیان و نزدیکانت گذاشته؟

تاثیر خاصی نداشته چون کسی اطلاعی نداشته
من معمولا تو خودم می ریختم تا اینکه بروزش بدم
ولی خب بی تاثیر هم نبوده آرامشم بیشتر شده
و خب این روی بقیه هم تاثیر داره البته بطور غیر مستقیم  

3. بنظرت ترک این کار چه تغییری روی رفتارهای تو با اطرافیانت ایجاد کرده؟

تو سوال قبل هم گفتم من معمولا با بقیه رفتارم خوب بوده و بیشتر تو خودم می ریختم تا اینکه به بیرون بروزش بدم
مثل گذشته خیلی خوبه ولی خب خودم هم راحت شدم
در اصل من با دیگران خیلی راحت بودم ولی از درون با خودم ناراحت

4. این تغییر به چه میزان هدف ها و انگیزه هات رو بهبود داده؟

انگیزه هام خیلی بیشتر شده
به آینده و ازدواج امیدوارتر شدم
دیدم نسبت به خدا خیلی بهتر شده راحت تر باهاش ارتباط برقرار می کنم
و همین منو امیدوارتر کرده

5. آیا این تغییر روی حس و انگیزت برای تلاش (مخصوصا در زمینه درس) تاثیر داشته ؟

روی درسم هم تاثیر داشته ولی نه خیلی زیاد درس من همیشه متوسط رو به بالا بوده و هست
ولی خب برای رسیدن به هدفم تلاش کمتری میکنم و بهش می رسم

6.این تغییر چقدر روی "احساس مسولیتت" اثر گذاشته؟ آیا در این زمینه بهتر شدی؟

احساس مسئولیتم نسبت به دیگران همچنان همانطور هست چون من همیشه نسبت به کاری که در دست دارم دوست دارم زود و خیلی خوب انجامش بدم

7. انگیزه ی اصلی برای این تغییر در شما بیشتر برای بهبود وضعیت جسمیه یا روحی یا معنوی؟ یا دلیل دیگه ای داره؟

اولا بهبود جسمی برام مهم بود ولی الان از لحاظ روحی و معنوی خیلی بهبود پیدا کردم

8. با این تغییر چقدر رفتارت با معیار هایی که در زندگی انتخاب کرده ای "یکی" شده ؟

رفتارم همیشه خوب بوده ولی بعضی از مواقع که عصبانی می شدم دیگه کسی جلو دارم نبود
ولی الان میتونم کنترلش می کنم

9. بعد آخرین بار که این کار را لااقل تا الان گذاشتی کنار با دفعات قبل چه فرقی داشت؟(یک تصمیم؟احساس تنفر؟یک مسئله خارجی که این کار مانع میشد یا..)

ببین اینکه الان من اینجام و دیگه اینکارو نمیکنم فقط خواست خداست
چون من تمام ماه رمضان ها ترک می کردم ولی دوباره برمیگشتم ولی الان 72 روزه که پاکم و هنوز ماه رمضان هم تموم نشده یعنی قبل از ماه رمضان هم ترک بودم و این حتما علاوه بر احساس تنفر و تصمیم خودم کار خدا هم بوده

10. بهترین درسی که از شکست های متوالی وسپس موفقیت در تغییر و نگه داشتن آن تا حالا گرفتی چه بود ؟

هیچ وقت سمت چیزای تحریک کننده نرم چون مثل باتلاقه
حتی یک لحظه اش میتونه تو رو تو خدوش غرق کنه

11. هرکدوم ازین عوامل توی ترک چقد کمک کننده بودن؟
ورزش؟ تقریبا هیچی چون من هنوز پایه ای که بتونم باهاش ورزش کنم ندارم
نماز؟ خیلی زیاد
آرزو ها و هدفهایی که داشتی؟ متوسط
خانواده و دوستات؟ کم چون اطلاعی ندارند

12. نمازت نسبت به قبل چه فرقی کرده ؟

با ارامش بیشتری می خوانم

13. چطوری با کانون آشنا شدی؟

به طور اتفاقی بعد از یک خودار ... رفتم گوگل و می خواستم ببینم ایا کسانی که خودار... می کنند انجمنی دارند یا نه که با اینجا اشنا شدم

14. روزی که اولین بار وارد سایت کانون ترک شدی رو بخاطر داری؟ چه احساسی داشتی؟

نه زیاد ولی خب گفتم بعد از خودار... بود دیگه

15. چی باعث شد توی سایت بمونی و به فعالیت ادامه بدی ؟

اول خدا بعد هم اینکه تا حالا اینهمه دوست نداشتم که منو بخاطر خودم بخوان و احساس صمیمیت
تقریبا تمام چیزایی که من در عالم غیر مجازی نداشتم اینجا به دست آوردم
مثل:
درد و دل کردن
فعالیت های گروهی
داشتن دوستان جنس مخالف ( من همیشه از اینکه با جنس مخالف دوستی کنم فراری بودم و شاید همین عامل و خجالتی بودنم باعث خودار ... میشد چون فکر میکردم که جنس مخالف یک چیز عجیب قریبیه و از این جور حرفا )
صحبت با جنس مخالف به طور راحت
و مهم تر از همه اجتماعی شدن

16. سایت کانون ترک چقدر تو ترکت موثر بوده ؟

و غیر از ترک تو چه زمینه هایی دیگه ای بهت کمک کرده؟
خیلی زیاد چون یک مدت که قطع بود من شکستم ولی الان دارم روش کار میکنم که اگه خدایی نکرده روزی نباشه بتونم خودم ادامه بدم
تو زمینه نظم ، مدیریت ، اجتاعی شدن و ...

17. اولین کسی که خیلی بهت انگیزه و روحیه داد برای ترک کی بود؟
ماینز

18. تاحالا شده تو کانون با کسی آشنا بشی و بعد این آشنایی تبدیل به یک دوستی صمیمی بشه؟

بله ماینز کاتالان رکسانا  و ... ولی درحد مجازی

19. اگه یه روزی بفهمی که بچه خودت هم به این مشکل دچاره چطوری کمکش میکنی؟

با اینجا آشناش می کنم و بهش میگم که منم مثل اون بودم و تونستم ترک کنم

20. همیشه به چه چیزی در زندگیت افتخار میکردی وازش سپاسگذار بودی؟

همیشه به خدا

21. حرف یا نصیحتی برای نسل های آینده کانونی ها ...

نمازشونو همیشه بخونن دنبال چیزای تحریک امیز نرن برن و دین واقعی شونو بشناسن
نه این چیزایی که می شنون چون میدونم اگه برن دنبال اصل دین نظرشون خیلی عوض میشه و میبنن که دینمون خیلی خوبه ولی دارن خرابش میکنن و ما نباید بذاریم
یا عباس
سلام

فرمول ترک عجیب و غریب نیست! راه های پیچیده ای نداره.

کافیه شما هم راه افراد موفق رو طی کنید.

5353535353535353535353

امروز مصاحبه ای با جناب " ata " داشتیم که خدمتتون ارائه میکنیم.

ایشون یکی از خوش سابقه ترین افراد کانون هستن که رکوردهای خوبی رو هم زدن.

در حال حاضر با پشت سر گذاشتن  75 روز پاکی ، نشون دادن که خواستن توانستن هست.

ازشون بابت وقتی که صرف این مصاحبه کردن بسیار ممنونم.

سلام
سلام

1.خب چه مدت درگیر خ.ا بودی؟؟ اگر دوست دارید بگید چی شد که گرفتار شدید.
حدود 12 سال، از طریق یکی از دوستام

2.ایا شکست های سریالی داشتید ؟ علتش چی بود؟در اون دوره چه حسی داشتید؟
بله، وسوسه شدن و اینکه خودمم دوس داشتم انجام بدم، حسه خوبی بهم میداد و و باعث میشد سریالی بشه

3.از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟ چرا تصمیم به ترک گرفتید؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟
بعد از مدتی دیدم از زندگی دور شدم، روحیم خراب شده بود، پرخاشگر بودم، به هیچکدوم از کارام نمیرسیدم و مهمتر از همه از خدا دور شده بودم، این بود که تصمیم به ترک گرفتم

4.برای تقویت انگیزه چی کار کردید ؟ اگر ناامید شدید چی کار کردید؟این یاس را به امید تبدیل کردید؟
وقتی ناامید میشدم به خدا پناه میبردم، بعدشم با خودم دعوا میکردم و حرف میزدم، اینطوری به خودم روحیه و انگیزه میدادم

5.چه روش یا روش هایی را برای ترک به کار بردی؟ موثرترین روش کدوم بود؟ با کدوم روش موفق به ترک شدی؟
کانون خیلی برام موثر بود، شروع کردم قرآن خوندن، ذهن و نگاهمو کنترل کردم، نمازامو اول وقت خوندم....،هر کدوم از اینا به اندازه ی خودش تاثیر گذار بود

6.چند سوال قبل درباره شکست های سریالی صحبت کردیم. می شه توضیح بدی چ طور جلوی شکست های سریالی ایستادی؟
همونطور که گفتم خسته شده بودم، از خودم بدم میومد، نشستم با خودم فکر کردم، گفتم به فرض که دوباره هم انجام دادی، و دوباره دوباره، حالا تا کی ؟ بعدش تصمیم قطعی گرفتم که جلوش وایسم، البته سخت بود، مثل همین الان که سخته، ولی باید ادامه بدم و جلوش می ایستم

7. اشتباهات تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشی؟
فکرهای اشتباه، مثلا بعد از مدتی دوباره دل سرد میشدم و میگفتم برم سایت های...، یا مثلا از قرآن دور میشدم

8.این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردی؟چه کردی که عزمت جمع شد؟
سوال تکراری4fvfcja با خودم حرف زدم و تصمیم جدی گرفتم برای ترک، از این حالت زندگیم خسته شده بودم

9.برای کنترل ذهن چی کار کردی؟
وقتی چیزی نبینم بعد از یه مدت کامل از ذهنم پاک میشه و دیگه ذهنم تحریک نمیشه، پس بهترین کار این بود که دیگه سراغ فیلم و سایتای ... نرم تا دیگه چیزی برام یادآوری نشه، قدم بعدیمم این بود که ذهنمو مشغول کردم

10 می تونی کامل توضیح بدی که موقع خطر جی کار می کردی؟چی باعث می شد پاک بمونی؟ رفتار درست تو این موقعیت چیه؟ چه توصیه ای برای بقیه داری؟
موقع خطر یه تسبیح میگرفتم دستم شروع میکردم ذکر گفتن، اگه بازم نمیشد، میرفتم وضو میگرفتم، قرآن میخوندم، اگه بازم بعدش تحریک میشدم میرفتم توی جمع خانواده یا تلویزیون میدیدم یا قدم میزدم ( توی خونه یا بیرون)

11.بعد از شکست چه طور برخورد می کردی؟ اگر بعد از مدتی پاکی می شکستی چی کار می کردی؟ناامید می شدی؟شکست سریالی؟ یا باجدیت بیشتری شروع می کردی؟
اول خیلی ناراحت و پشیمون میشدم، ولی روحیمو نمیباختم، میشستم با خودم حسابی فکر میکردم، توبه میکردم و دوباره با اراده ی قویتر و مصمم تر شروع میکردم

12.می دونیم که محیطی که داخلش زندگی می کنیم وجامعه خیلی وقت ها دست ما نیست.
اگر تو مدرسه/دانشگاه با صحنه ای تحریک کننده یا ناجور و مخالف شئون جامعه مواجه شدی چه برخوردی کردی؟
سریع رومو برمیگردوندم و فکرمو منحرف میکردم، میدونم سخته ولی باید انجام داد

13. در رفتارت با دوستانی که اخلاقی شایسته نداشتن چی کار کردی؟
اگه صمیمی نباشن که باهاشون قطع رابطه میکنم، اگه صمیمی باشن، یا از اون محل که که این حرفا زده میشه میرم یا با یه ترفند موضوع رو عوض میکنم( البته این درصورتیه که بدونم نصیحت کردنشون فایده نداره، چون معمولا اهل نصیحت کردن نیستم، کاری به هیچکس ندارم)

14. یکبار جایی خوندم که می گفت خودارضایی ریشه در سبک زندگی ما داره.
برای موفقیت تو ترک تو زندگی شخصی و اجتماعی جه تغییراتی دادی؟ چه چیزی را در شخصیتت کم یا زیاد کردی؟
من بیشترین دلیل خود ارضاییم بیکاریه، اصلا لذت نمیبرم دیگه، خدارو صد هزار مرتبه شکر که حبش یکم ازم رفته، ولی وقتی حوصلم سر میره دوس دارم انجام بدم، بهترین تغییر اینه که خودمون رو مشغول کنیم و همیشه سرگرم باشیم، حالا یا کار یا تفریح، اصلا فرصت فکر کردن به این چیزا به خودمون ندیم
از لحاظ تغییر زندگیم هم من قبلنا اصلا قرآن نمیخوندم، نمازامم همیشه آخر وقت نزدیک قضا شدن بود، ولی الان که هم نمازم اول وقت شده هم قرآن میخونم خیلی تاثیر داشته

15. می تونی تاثیر هر یک از عوامل زیر را بگی؟ قبلا این موارد را انجام می دادی؟

ورزش: نه انجام نمیدادم، وقتی  شروع کردم یکم از تحریک شدنم کم شد، چون انرژیم جای دیگه تخلیه میشد

درس: تاثیر داره، برعکس خیلیا که من توی کانون میبینم موقع امتحانا میشکنن، من وقتی امتحان داشتم و گرم درس خوندن میشدم اصلا تحریک نمیشدم و اصلا به خودم اجازه ی این کارو نمیدادم، شایدم بخاطر ترس از ناراحتیه خدا و خراب کردن امتحانم و افتادن بوده، ولی هر دلیلی داشته باعث میشده من سمتش نرم

رفتار اجتماعی(مثال سبک حرف زدن،کنترل زبان و کنترل نگاه): اینم فک کنم تاثیر داره، ولی برا من نداشته، چون سبک حرف زدن و تیپم همیشه همین بوده ( کلا بچه مثبتم 4chsmu1) ولی کنترل نگاهم بهتر شده و خیلی این مهمه

مذهب و اعمال مذهبی: اینم که گفتم، برا من خیلی خیلی تاثیر داشته

تغذیه:  این روی من تاثیر نداشته، چون از همون اول همینطوری میخوردم، الانم مثل قبلم

16. برای مقابله با پرنوگرافی چی کار کردید؟ایا گرفتار این مصیبت بودید؟
نه نبودم

17. ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟
خیلی خوب بوده، باعث شده به خدا نزدیکتر بشم، ترک گناه بهم آرامش داده، حالت سبکی دارم،
ولی وقتی تحریک میشم خیلی روم فشاره، به امید روزی که من و همه بچه های کانون به ترک ابدی و به این آرامش برسیم

18. کلام اخر... نصیحتی برای دوستانمون داری؟
به خدا نزدیکتر بشن، از طریق نماز اول وقتو قرآن و ... بعدش نگاهشونو کنترل کنن، بعدشم ذهنشون رو
ممنون از زحماتی که میکشین، از همتون ( مدیرا، سرپرستا و کاربرا) تشکر میکنم، بخاطر اینکه هستین و به کانون کمک میکنین

53535353
535353
5353
53

براشون آرزوی سلامتی و پاکی و شادی رو داریم.
303
یا عباس
باسمک اللهم
آنهایی که خواستند حیات پاک داشته باشند و توانستند...
مثل دوست خوبمون حبیب آقا
هممون می تونیم مثال زدنی بشیم

سلام
عليك سلام.[تصویر:  7.gif]

1-به نظرتون سخت ترین قسمت این 6 ماه کی بود؟
ماه اول(هفته اول)

چرا؟
چون نسبت به خودت مطمئن نيستي،‌ دو به شكي كه ميتوني يا نميتوني!

ادامه پاکی یا شروع پاکی؟
شروع پاكي سخت تره اما ناكام موندن در ادامه اش ميتونه خيلي به آدم ضرر بزنه![تصویر:  128fs318181.gif]

اراده اولیه یا استمرار انگیزه و اراده؟
اين رو واقعا نميتونم تمييز بدم، شايد اراده اوليه بارها به سراغ آدم بياد، اما يك اراده اوليه به شرط اونكه از ته دل بشه خيلي مهمه!

2- تو این مدت پیش نیومد انگیزتون کم شه؟ یا به فکر لغزش بیفتید؟
مگه ميشه بدون شكست پيروز شد؟[تصویر:  p.gif]

اگر آره چطور برخورد کردید؟
خوب هر دفعه متفاوت بود، يه بار قهر، يه بار بيخيالي، يه بار قويتر شدن اراده، يه بار سست شدن انگيزه و....

3-در یک کتاب روانشناسی خوندم که اگر خودمون راببخشیم بتونیم از تقصیرات خودمون در هر امری بگذریم ،جبران اون امر راحت تر میشه.شما تونستید بعد ازچند ماه پاکی خودتون را ببخشید؟
هنوز نتونستم!![تصویر:  l.gif]

این امر تاثیر داشت؟
فكر كنم بايد اينقدر قوي بشم كه بتونم گذشته ام رو جبران كنم، بعد اون خودم رو ببخشم و بعد به اين سوال جواب بدم![تصویر:  d.gif]

4- چی کارکردید که تونستید به پاکیتون تداوم ببخشید؟
خودم رو گول نزدم و ديگه تحت هيچ شرايطي خودم رو از خدا دور نكردم![تصویر:  128fs318181.gif]

کار ویژه ای کردید؟ در سبک زندگیتون تغییر ایجاد کردید؟اگر آره لطفا توضیح بدید
شايد اين امر كه با وجود غرق بودن در گناه، خدا رو بخشنده ميديدم، ويژه ترين رمز پيروزيم بود، به قول حافظ:
دوش رفتم به در ميكده خواب آلوده*جامه تر دامن و سجاده شراب آلوده
[تصویر:  63.gif]

5- فکر کنم اکثرمون این موضوع را تجربه کردیم که بعد از مدتی آلودگی به خ.ا ذهنمون بیمار می شه.برای سالم سازی افکارتون چی کار کردید؟ کار خاصی کردید یا بعد از مدتی پاکی ذهن خودش را بازسازی می کنه؟
نگاهم رو كنترل كردم! گرچه ذهن به مرور زمان رو به پاكي ميره.[تصویر:  128fs318181.gif]

6- نظر براینه که پاکی تنها کافی نیست تا بتونیم این عمل را ترک کنیم. شما در این مدت تمرکزتون تنها بر روی پاک بودن بود یا این که از عواملی مانند ورزش ، درس و... کمک جستید تا خ.ا فراموش بشه؟
فهميدن مضرات اين عمل و ياد خدا مهمترين دلايلش بوده![تصویر:  win.gif]

7- نظرتون درباره عوامل زیر برای تداوم پاکی چیه؟ موثرترینش چیه؟
ورزش: خوبه، نشاط آورترين سرگرمي كه سراغ دارم.
درس: درسم ميتونه مهم باشه(البته از درس خوناش سوال كنيد [تصویر:  4.gif] )

تغذیه: چربي و شوري نخوردن خيلي ميتونه كمك باشه!
دین داری: عاليه، ممهمترين عاملي كه من رو نجات داد.
یاد خدا: ياد خدا عامل اصلي تداوم دينداريه و بسيار روحيه بخش و دلگرم كننده

انگیزه: هيچ كاري بدون انگيزه شروع نميشه، واقعا نقش مهمي داره!
کنترل نگاه: عاليه عالي، آدم راحت ميشه، دلش آروم ميشه!
تغییر در رفتار اجتماعی: شايد رنج آورترين مشكل ماها گوشه گيري بوده! كه كم كم رو به عادي شدن ميره!

8- خب بعد از 6 ماه پاکی چه احساسی دارید؟
همون احساسي رو كه يه كارگر وقتي يه بار سنگيني رو بعد از ساعت ها زمين ميذاره!
[تصویر:  greenstars.gif]

9- به نظرتون ترک این عادت به همون سختی بود که در ابتدای راه به نظر می رسید؟
اگه قبلا ازم ميپرسيد بهتون ميگفتم سخت تر از اون چيزيه كه فكرش رو كنيد، ولي الان ميگم نه سخت نبود![تصویر:  b.gif]

10- این پاکی چه تاثیری به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زندگی شما داشته؟
شايد خداحافظي با عذاب وجدان، مهمترين تاثيرش تو زندگيم بوده!

11- می تونی تاثیر پاکی را در موارد زیر بیشتر توضیح بدید؟
روابط خانوادگی: قوي شد
روابط اجتماعی : بهبود يافت
احساس مسئولیت: حلقه گم شده زندگيم كه تازه دارم پيداش ميكنم! [تصویر:  e.gif]
اعتماد به نفس :  رو به بالا
سلامت جسم :  رو به قدرت
سلامت روح : عالي

12- بعد از 6 ماه پاکی می تونید نظر شخص خودتون را بگید که آیا خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یا نه؟ توضیح بدید.
شادابي جسم فقط واسه يه لحظه اشه! احساس قدرت فقط واسه كسري از ثانيه اش! [تصویر:  muscular.gif]

13- خ.ا را یک اعتیاد می دونید؟ یک بیماری؟ توضیح بدید
يك بيماريه اعتياد آور(بگذريم از توضيحش[تصویر:  we.gif])

14- ما در اجتماع زندگی می کنیم محیط اجتماع هم دست ما نیست.در مقابله صحنه های خلاف شئون و غیر اخلاقی چه طور برخورد کردید؟
نديد گرفتم تا اونجايي كه ممكن بود! [تصویر:  k.gif]

15-در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
تركشون كردم تا اونجايي كه ميشد!

16- چند مورد مشاهده کردم که بعضی دوستان بعد از مدتی پاکی (دو یا سه ماه) دوباره برمی گردن سر نقطه اول . شما این پاکی را حفظ کردید و قطعا تجربیاتی ارزشمند دارید خوشحال می شیم این تجربیات را در اختیارمون بگذارید.اگر در این مدت شیوه خاصی به کار بردید که موجب تداوم پاکی شد توضیح بدید. 
به نظرم بايد ليستي از شرايطي كه تو اون دچار شهوت ميشيم رو ليست كنيم و تا ميتونيم خودمون رو از اونا دور نگه داريم! [تصویر:  r.gif]

17- صحبت آخر...اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید.
زمين خوردن به شرطي خوبه كه ازش پند بگيريم، پند گرفتن به شرطي خوبه كه برامون انگيزه بشه و انگيزه به شرطي خوبه كه عملي بشه!
ديگه زمين خوردن و پند گرفتن بسه، با يه انگيزه ي راسخ بگيد ياعلي
[تصویر:  8.gif]

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پویا و موفق باشید.
خواهش ميكنم، سلامت باشيد و مويد.

به زندگی سلامی دوباره می کنیم ...

همسفرااااااااا ،
ساده عبور نمی کنییییییییییییم
از کنار اندوخته ی تجربه های دوستای خوبمون
ساده نگذشتن می تونه یه راه باشه واسه پروانه شدن ...
پروانه وار رها شدن ...

سلام

امروز در خدمت دوست خوبمون خانم باد صبا هستیم که موفق شدند بیش از 60 روز متوالی رو پاک باشند.

1-خب چه مدت درگیر خ.ا بودی؟؟ اگر دوست دارید بگید چی شد که گرفتار شدید...؟
مدت خیلی زیادی ،البته همین ابتدا بگم من دوسالی بود تقریبا که پاک بودم ولی دوباره دچار شکست هایی شدم که داشت از کنترلم خارج می شد وبعد با کانون آشنا شدم
چون تجربه دوسال قبل رو خیلی به یاد نمیارم تمام حرفایی که میزنم برای همین مدتیه که باکانون آشنا شدم
....

2- آیا شکست های سریالی داشتید ؟ علتش چی بود؟در اون دوره چه حسی داشتید؟
بالاخره همه در راه ترک با شکستهای متوالی روبه رو میشن ولی خب من هیچ وقت انقدر هدفمند مثل الان برنامه ترک نداشتم برای همین حساب کتاب نداشتم که علتشو بیابم.فقط میدونستم که میخوام ترک کنم
بدترین حس ،کمبود اعتماد به نفس و اینکه حس کنی چقدر ظاهرو باطنت با هم تفاوت داره و همیشه شرمنده باشی از این دورویی

3- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟ چرا تصمیم به ترک گرفتید؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟
از همون وقتی که فهمیدم چیکار دارم میکنم و چه گناه بزرگی دارم فقط میخواستم ترک کنم.حس عذاب وجدان و گناه خیلی بدی داشتم که دوسال هم موفق شدم ولی چون ریشه ای موضوع رو برای خودم حل نکرده بودم دوباره برگشت

4-برای تقویت انگیزه چی کار کردید ؟ اگر ناامید شدید چی کار کردید؟این یاس را به امید تبدیل کردید؟
من همیشه به این فکرکردم که بزرگتر از گناه من ناامیدی از درگاه خداست.و نخواستم بار گناهم سنگین تر بشه
البته یه نکته ای هم که از کانون یاد گرفتم و خیلی کمکم کرد این بود که،حتی اگر هزار بار هم شکست بخورم باز هم بلند شم و دوباره شروع کنم.اینجوری حداقل اون دنیا میتونم بگم که تمام عمرم درحال ترک گناه بودم نه اینکه هیچ تلاشی نکردم

5- چه روش یا روش هایی را برای ترک به کار بردی؟ موثرترین روش کدوم بود؟ با کدوم روش موفق به ترک شدی؟
نمیدونم منظورتون از روش چیه ولی از یکی یاد گرفتم که موقع وسوسه شیطان ذکر لاحول ولاقوه الا بالله زیاد بگم و واقعا معجزه کرد.کنترل نگاه و ذهن خیلی خیلی بهم کمک کرد تعداد وسوسه ها رو بطور قابل ملاحظه ای کم کرد.البته دوسال پیش که ترک کردم بیشتر به این دلیل بود که سرمو حسابی با درس گرم کرده بودم والبته از استرسم کم شده بود که کمک کننده بود برای ترک ولی نه کافی،هنوز ریشه های این رفتار زشت رو تو خودم نکشته بودم ولی الان دارم یاد میگیرم که چجوری روی خودم و افکارم تسلط داشته باشم ...

6- چند سوال قبل درباره شکست های سریالی صحبت کردیم. می شه توضیح بدی چطور جلوی شکست های سریالی ایستادی؟
فقط نمیخواستم گناهکار بمیرم.و اینکه همیشه با خودم می گفتم من باید پاک باشم تا بتونم مادر و همسر خوبی باشم
میدونید من هیچ وقت ناامید از اینکه نمیتونم ترک کنم نشدم،فقط گاهی اوقات از تکرار توبه ها از خودم خسته می شدم.

7- اشتباهات تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشی؟
اولین اشتباهم این بود که هیچ وقت با خودم روراست نبودم وتصمیمم قاطع نبود.دوم اینکه بدون برنامه ریزی میرفتم جلو!یعنی فقط .میخواستم ترک کنم ولی تمام مدت فقط دور خودم چرخیدم .

8- این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردی؟چه کردی که عزمت جمع شد؟
با خودم نشستم و فکرامو کردم.گفتم مگه چندسال دیگه وقت دارم،بسه دیگه هرچی الکی دورخودم چرخیدم.باید یکبار برای همیشه از زندگیم بندازمش بیرون

9- برای کنترل ذهن چی کار کردی ؟
تو مسابقه کنترل ذهن و نگاه که شرکت کردم و رو افکارم متمرکز شدم دیدم وای بر من که چه ذهنی دارم....واقعا باورم نمی شد که انقدر ذهن آشفته ای داشته باشم!!
اوایل خیلی سخت بود.یادمه رفتم مصاحبه هایی روکه با قهرمانای کنترل ذهن بود رو خوندم و روشهاشون رو بررسی کردم یادم نمیاد کی بود ولی نوشته بود وقتی افکار میادسراغم تو ذهنم یه چاقو برمیدارمو همشونو تیکه تیکه میکنم.خخخخخ
این روش رو من تاثیر داشت.منم تمام افکارمو منهدم میکنم
البته بازم بگم که ذکر لاحول ولاقوه الاباالله هم خیلی موثر بود

10-وقتی که موجی از وسوسه به طرفتون میاد ، داشتن یک برنامه از پیش طراحی شده باعث میشه که ذهنتون از وسوسه خالی بشه . به عبارتی داشتن درب خروج اضطراری.درب خروج اضطراری شما؟ واسش یه اسم بذار؟
ورزش!
یادمه وقتی یه بار خیلی درمعرض خطر بودم شروع کردم به ورزش و واقعا آرامش گرفتم...یعنی اینجوری تمام انرژیم تخلیه شد .کلا باید از اون موقعیت دور شد !
...

11- بعد از شکست چطور برخورد می کردی؟ اگر بعد از مدتی پاکی می شکستی چی کار می کردی؟ناامید می شدی؟شکست سریالی؟ یا باجدیت بیشتری شروع می کردی؟
توبه وشروع مجدد.
گفتم قبلا هم ،دوست دارم حتی اگه هیچ وقت به پاکی ابدی نرسیدم حداقل پیش خدا بهونه داشته باشم که خدایا من تمام عمرمو تلاش کردم تا پاک بمونم ولی به دلایلی نتونستم کامل موفق بشم.شاید خدا اینجوری بهم رحم کنه

12- می دونیم که محیطی که داخلش زندگی می کنیم وجامعه خیلی وقت ها دست ما نیست
اگر تو مدرسه/دانشگاه با صحنه ای تحریک کننده یا ناجور و مخالف شئون جامعه مواجه شدی چه برخوردی کردی؟
سعی کردم مسیرمو عوض کنم که چشمم نیفته .البته اصولا آدمی هستم که بیرون از خونه سرم توکار خودمه زیاد توجه به اطرافم نمیکنم برای همین تا حالا زیاد مواجه نشدم با این موارد

13- در رفتارت با دوستانی که اخلاقی شایسته نداشتن چی کار کردی؟
خدا روشکر همچین دوستانی تا حالا نداشتم.ولی شده تو بچه ها که بهشون غیرمستقیم تذکر بدم که رعایت کنن و زشتی کارشون رو بهشون با نقل داستان یا هرچیزی نشون بدم ...

14- یکبار جایی خوندم که می گفت خ.ا ریشه در سبک زندگی ما داره
برای موفقیت تو ترک تو زندگی شخصی و اجتماعی جه تغییراتی دادی؟ چه چیزی را در شخصیتت کم یا زیاد کردی؟
خیلی چیزا رو از زندگیم حذف کردم،میشه گفت عوامل خیال پردازیا رو یکی یکی پیدا کردم و با هرسختی بود با کمک خدا از زندگیم بیرونشون کردم.

15- می تونی تاثیر هر یک از عوامل زیر را بگی؟ قبلا این موارد را انجام می دادی؟

ورزش : وااااقعا موثره،یکی از عوامل مدیریت بحران من همینه.....از وقتی اومدم کانون بیشتر بهش توجه میکنم قبلا زیاد اهلش نبودم
درس : خیلی خوبه،اینکه همیشه دغدغه ذهنی داشته باشی و بیکار نمونی تاثیر زیادی داره!!!من کلا موافق درسم به شدت حتی جدا از ترک ...

رفتار اجتماعی شما، سبک حرف زدن،کنترل زبان و کنترل نگاه :من وقتی اومدم کانون و دیدم که چقدر برادرای خوبم بخاطر رفتارای بعضی از دخترا اذیت میشن واقعا به خودم لرزیدم،که نکنه با حرکتی یا صحبتی از جانب من یکی از این داداشای خوب بلغزه اونوقت من هم ناخواسته در جریان شکست اون تاثیر داشتم.برای همین خیلی دقت میکنم در رفتارو صحبتام...اینکه اونچه که برای خودمون دوست داریم ،یعنی پاکی رو، برای یکی دیگه هم بخواهیم خودش باعث میشه خدا بیشتر کمکمون کنه،من اینو به عینه دیدم

مذهب و اعمال مذهبی : اگر نبودند که من هیچ وقت به ترک یا شروع دوباره بعد از شکستام فکر نمیکردم
تغذیه : من اصولا موادغذایی سالم میخورم ولی خیلی از جاها درمورد تاثیر بدی که فست فود ها و غذاهای چرب بر افزایش وسوسه ها میگذاره خوندم
...

16-ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟
دیگه از وجود خودم شرمنده نیستم و امید به آینده روشن در من خیلی زیاد شده!

17- گره ی کارم :نداشتن تصمیم قاطع و راسخ
تکرار اشتباه یا انتخاب دوباره ی اشتباه : فقط دورخود چرخیدنه و به هیچ جا نمیرسیم
طعم شیرین دو دقیقه : طعم شیرین دو دقیقه تحمل وسوسه ها تا ابد میمونه، دو دقیقه صبر بر گناه
هر نه گفتن =یک جهش به سمت جلو

کلام اخر... نصیحتی برای دوستانمون داری؟
اول از همه تشکر میکنم از تمام زحمت کشای کانون که راه درست رو نشونم دادن و من درکنارشون خیلی چیزا یاد گرفتم
وبعد به همه میگم که ایمان داشته باشین که یک روز موفق میشین،فقط باید یک تصمیم قاطع بگیرین و پیش برین.هربار هم که زمین خوردین با روحیه بهتری شروع کنید و آنقدر تلاش بکنید که خود شیطون خسته بشه و رهاتون کنه

ممنونم از خانم باد صبا برای وقتی که گذاشتن و برای حرفهای ارزشمندشون
در مسیر زندگی نه تأخیری است و نه اجلی
ما باید قدم هایمان را طوری برداریم که در آخر مسیر خوشحال باشیم.
این مسیر مانند ساعت شنی است، چه بخواهیم و نخواهیم یک طرف به طرف دیگر می رود.
ساعت شنی دست خودمان هست و می توانیم با گذشتن از این طرف به آن طرف
ساعت را برعکس کرده...
ولیکن زندگی واقعی دیگر بازگشتی ندارد.
چرا دارد، راه آن توبه است، ولیکن توبه در ادامه ی مسیر هست و نه راه بازگشت به قبل.

سلام
امروز در خدمت دوست خوبمون آقای دریل هستیم که موفق شدند بیش از 40 روز متوالی رو پاک باشند.

1- آیا شکست های سریالی داشتید ؟ علتش چی بود؟در اون دوره چه حسی داشتید؟
خدا را شکر خیلی وقته شکست سریالی نداشتم ولی قبلا برام اتفاق افتاده . به نظرم مهمترین دلیلش ناامیدی هست یعنی وقتی برای بار اول میشکنی بار دوم راحت تر میشکنی چون میگی من که آب از سرم گذشت حالا چه یه وجب چه صد وجب.

2- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟ چرا تصمیم به ترک گرفتید؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟
خیلی وقته تصمیم به ترک گرفته بودم از همون اوایل ولی همیشه شکست میخوردم . تا اینکه به خودم اومدم دیدم این دیو خ.ا چه چیزهایی رو ازم گرفته از سلامتی جسمی تا مشکلاتی مثل کاهش اعتماد به نفس و عدم آرامش و... طوریکه که واقعا از آینده ترسیدم و هروقت یه آدم پیر تو خیابون می دیدم دلم هری میریخت و می گفتم اگه بخوام اینجوری ادامه بدم یا به این سن نمی رسم یا اگه برسم خیلی داغون باید باشم . من فکر می کنم انگیزه اصلی حفظ سلامتی جسمی و روحی و اجتماعی و تباه نکردن دوره جوونی بوده. چون ماها تازه اول راه زندگی هستیم و حیفه واقعا .

3-برای تقویت انگیزه چی کار کردید ؟ اگر ناامید شدید چی کار کردید؟این یاس را به امید تبدیل کردید؟
معمولا بعد از هر شکست نا امیدیه . همیشه بعد از هر شکست چند روز ناامیدم . تنها جاییکه بهم امید میداده تو این دوران کانون بوده
خدا را شکر هیچکدوم از ناامیدی ها پایدار نبود.
دیدم ناامیدی دردی رو دوا نمیکنه و به این فکر کردم اگه تا حالا چیزایی رو ازم گرفته ، پس چیزای خیلی بیشتری هم میتونه ازم بگیره و شروع کردم به فکر کردن به چیزایی که دارم تو زندگی و به چیزایی که باید به دست بیارم و اینکه اگه همینطوری به خ.ا ادامه بدم همه رو از دست میدم . همه چیزایی که میخوام رو ، داشتم فدای چند لحظه لذت میکردم. الان وقتی یاد اون روزها میافتم واقعا حالم گرفته میشه . دیگه نمیخوام اون دوران رو تو زندگیم تجربه کنم

4- چه روش یا روش هایی را برای ترک به کار بردی؟ موثرترین روش کدوم بود؟ با کدوم روش موفق به ترک شدی؟
تو این مدت سرم خیلی شلوغ بوده و صبح از خونه بیرون می رفتم شب برمی گشتم . طوری که خیلی از روزا اینقدری سرم گرم به کارام بوده که اصلا وسوسه هم سراغم نمیومد و این عامل اصلی پاکی این مدت بوده.البته کنترل نگاه هم یه عامل مهم دیگه هست... هروقت نگاهم پاک بود دلم هم آروم تر بود.

5- چند سوال قبل درباره شکست های سریالی صحبت کردیم. می شه توضیح بدی چطور جلوی شکست های سریالی ایستادی؟
فکر کردن به اینکه اخرش که چی ؟؟ به کجا میخوام برسم ؟؟

6- اشتباهات تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشی؟
فراموشی : اینکه فراموش می کردم پیامد هاش رو ... الان دیگه هر روز زیان های خ.ا و خوبی های پاکی رو هر روز تو ذهنم مرور می کنم .

7- این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردی؟چه کردی که عزمت جمع شد؟
نشستم یه دو دو تا چهار تا کردم دیدم این همه خ.ا کردم به چی رسیدم ؟؟؟؟ جز اینکه افسرده شدم و تو زندگی عقب افتادم ؟؟؟؟؟ دیگه بسه خسته شدم . دیگه نمیخوام تو خیالات و توهمات خودم زندگی کنم. میخوام طعم واقعی زندگی رو بچشم. دیگه نمیخوام ارزش خودم رو پایین بیارم.

8- برای کنترل ذهن چی کار کردی ؟
دیدم رو به جنس مخالفم عوض کردم و سعی کردم از روی هوس نگاه نکنم. هر وقت هم تو خیابون یا دانشگاه وسوسه میشم که به کسی نگاه کنم تو ذهنم میاد که فک کن ناموس خودته و دیگه دلم میلرزه که نگاه کنم . فیلتر شکن هنوز هم روی گوشی و هم روی کامپیوتر نصب هست ولی هر وقت وسوسه استفاده ازشون میاد سراغم سریع اینترنت رو قطع میکنم. البته به نظرم نیازی به فیلترشکن نیست و بهتره آدم نداشته باشه .

9-وقتی که موجی از وسوسه به طرفتون میاد ، داشتن یک برنامه از پیش طراحی شده باعث میشه که ذهنتو ن از وسوسه خالی بشه.به عبارتی داشتن درب خروج اضطراری.درب اضطرار خروجی شما؟ واسش یه اسم بذار؟
هر وقت وسوسه میشم و شرایط گناه فراهمه اول یه ذکر میگم و از خدا کمک میخوام خیلی وقتا کارساز بوده .
و دیگه اینکه یاد پشیمونی بعد از شکست میفتم... همیشه هم سعی کردم از تنها موندن دوری کنم و تو جمع برم .
ولی گاهی اوقات هست که کاری نمیشه کرد یعنی شما مجبوری تنها بمونی خونه حالا به دلایل مختلف... تو اینجور مواقع به فعالیتای مورد علاقم می پردازم یعنی یه فیلم یا سریال جذاب برا خودم میذارم و کلا حواسم رو پرت میکنه. چند بار هم قرآن گوش دادم که باعث شد وسوسه بره . دیگه نهایت اگه هیچکدوم جواب نده (که بعیده) از خونه میزنم بیرون.
اگه بخوام رو اصلیه اسم بذارم میگم پرداختن به سرگرمی مورد علاقه (که حالا واسه من فیلم و سریاله)

10- بعد از شکست چطور برخورد می کردی؟ اگر بعد از مدتی پاکی می شکستی چی کار می کردی؟ناامید می شدی؟شکست سریالی؟ یا باجدیت بیشتری شروع می کردی؟
من تو 20 روزه خیلی گیر کردم و بعد از هر بار شکست کمش 2 -3 روز ناراحتو ناامید بودم و اعصابم از خودم خورد میشد . این ناراحتی از خود یه جورایی خوب بود چون جلوی شکست سریالی رو میگرفت . خلاصه چند روزی طول می کشید تا به وضعیت عادی برگردم . تو این مورد کانون خیلی کمکم کرد چون بعد از شکست که میومدم اینجا یه انرژی بهم منتقل میکرد که میتونستم جلوی اون ناامیدی وایسم و از نو شروع کنم.

11- می دونیم که محیطی که داخلش زندگی می کنیم وجامعه خیلی وقت ها دست ما نیست
سعی کردم چشمام رو به روش ببندم و خودم رو درگیرش نکم

12- در رفتارت با دوستانی که اخلاقی شایسته نداشتن چی کار کردی؟
این برخورد منه که تعیین میکنه دوستان وقتی پیش من هستن چه جوری برخورد کنن واسه همینم اکثرا برخورد ها خوبه

13- یکبار جایی خوندم که می گفت خودارضایی ریشه در سبک زندگی ما داره
قبلا هم گفتم . سعی کردم تا جایی که میشه خودمو مشغول کارای مختلف کنم که در طول روز ساعات زیادی رو بیرون از محیط خونه هستم. ورزش هم شروع کردم که به دلیل کمی وقت معلوم نیست بتونم ادامه بدم.

14- می تونی تاثیر هر یک از عوامل زیر را بگی؟ قبلا این موارد را انجام می دادی؟
ورزش : این مدتی که رفتم باشگاه هم از لحاظ روحی هم جسمی تاثیر گذار بود و وسوسه رو به شدت کم میکنه.

درس : خوبه به شرطی که شما رو دچار استرس نکنه در غیر اینصورت خودش میتونه عاملی باشه واسه خ.ا.

رفتار اجتماعی شما، همیشه رفتارم در مقابل جنس مخالف جدی بوده. اگه آدما حریم ها و حرمت ها رو حفظ کنن هیچ مشکلی به وجود نمیاد . متاسفانه خیلی ها اینطوری نیستن مخصوصا خانوما... (جسارت به کسی نباشه )

مذهب و اعمال مذهبی : این مورد بستگی به افراد داره و ترجیح میدم نظری ندم

تغذیه : الان دیگه مثل قبلا زیاد غذا نمیخورم

15-ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟
از اضطرابم خیلی کم شده و تو جامعه و پیش دوستان و فامیل اعتماد بنفسم بیشتر شده. روحیه ام هم خیلی بهتر شده و صبرم هم بیشتر شده و دیگه زود عصبانی نمیشم.تازه دارم میفهمم که چیزای خیلی مهم تر تو زندگی وجود داره که الان وقت پایه ریزی و رسیدگی به اوناست . درحالیکه ما داریم وقتمون رو با خ.ا هدر میدیم.

16- گره ی کارم : گره ی الانم نداشتن برنامه کلی و مدون برای آینده ست . باید تصمیمای سختی بگیرم

تکرار اشتباه یا انتخاب دوباره ی اشتباه : از دست دادن زمانه و افسوس و پشیمونیه فردا

طعم شیرین دو دقیقه : صبر کل روز رو شیرین میکنه

هر نه گفتن = گذاشتن یه آجر روی بنای اراده ی آدمه.

کلام آخر... نصیحتی برای دوستانمون داری ؟
شیرینی پاکی موندگار تر از شیرینی لحظه ای گناهه و این خ.ا در برابر عظمت اراده آدمی هیچه . فقط کافیه اراده کنی...
ببخشید اگه پر حرفی کردم . موفق باشید. یاعلی

ممنونم از جناب دریل عزیز.براشون آرزوی موفقیت می کنم
باسمک اللهم

من ممنون او خواهم بود که بی توقع و چشم داشتی، مرا راهنمایی می کند

با تجارب خویش کمکم می کند تا دوباره بتوانم روح دربندم را پرواز دهم...

آری

میخواهم مانند او پاک باشم.

مانند یکی مثل عاشق فاطمه زهرا

53 53 53 53

1-چند وقته پاکین؟
46 روز

2.این نتیجه از قبل واستون قابل پیش بینی بود؟ یه همچین روزی رو  تصور می کردی؟
قبل از این که بیام کانون تقریبا نه ، اون روز بخصوص خیلی ناامید بودم  ، ولی وقتی تو کانون بچه های رکورد دار رو دیدم ، فهمیدم می شه.

3. اهداف و انگیزه های پاکی شما؟ این انگیزه ها در گذشت زمان، تغییر هم کردن؟

اول انگیزم رضایت خدا بود. اما الان بیشتر شده انگیزه هام. مثلا یه انگیزه مهمم اینه که اراده ام قوی بشه ، نه فقط توی مسائل جنسی ، تو کل مسائل

در حقیقت این موضوع باعث شد بفهمم چقدر اراده ام ضعیف بوده. و وقتی یه خرده جلوی خواسته هام خودداری کردم ، دیدم که چقدر فایده داره این کار.

4. پیش اومده که بعد از یه دوره پاکی دوباره سست بشی یا برگردی؟ اگه آره چطور برخورد کردی؟ 
بله ، به نظرم خدا کمکم کرد که تونستم دوباره بلند شم ، 

خودم هم سعی کردم که نقاط ضعفم رو پیدا کنم ، نشستم فکر کردم.

5. چی باعث شد جلوی همون وسوسه هایی که قبلاً شکستتون میداد مقاومت کنید؟
سوال سختیه ، الان هر موقع وسوسه می شم ، به خودم می گم فلانی تو می خوای بشکنی یا نه؟ اگر می خوای بشکنی بازی در نیار ولی اگر نمی خوای بشکنی ، فلان کار رو نکن. بعد از این می رم سراغ راهکار هایی که هست. مثلا از خدا کمک می گیرم ، موقعیتم رو عوض می کنم و ...

الان خیلی تجربه پیدا کردم ، مثلا قبلا با خودم می گفتم که می رم تو سایت یه نگاه به عکس می اندازم و سایت رو می بندم ، در صورتی این فقط توجیه بودش. الان سعی می کنم با توجیهات ذهنم منطقی برخورد کنم و اونا رو شکست بدم.

6.بهترین درس از شکست های متوالی؟ 
الان فهمیدم که هیچ پیروزی ای بدون شکست به دست نمی آد ، قبلا اینا رو شنیده بودم ولی باورش نداشتم. الان باور کردم.

7. در حال حاضر برای این که دیگه هیچ وقت گرفتار نشید برنامه ی خاصی دارید؟

بله ، می خوام روی اراده ام کار کنم ، روی وسوسه های نامناسب دیگه ای که دارم مثل  تنبلی ،  شکم ، حرف های نامناسب زدن و ...

اینا شاید به نظر بی ربط بیاد ، اما همشون یه چیز مشترک دارن ، این که ما باید روی خواسته های تنمون پا بذاریم. 

8.یه توصیه ، یه راهنمایی به کسی که قدری ناامیده؟
چرا ناامید باشه؟ ما که نمی دونیم دنیا چه خبره و کی به کیه و فردا چه اتفاقی می افته. پس چرا ناامیدی؟

9.برخوردت در مواقع خطر؟

یه برنامه ای دارم واسه خودم برای لحظات خیلی بحرانی . این که 100 تا صلوات بفرستم با توجه به معنی صلوات ، اگر وسوسه نرفت یک ربع پیاده روی ، اگر نرفت از خونه بیرون رفتم و 1 ساعت قدم زدن و ... . ولی معمولا همون با صلوات ها همه حل می شه. 

10.برخورد درست بعد از شکست؟

قبل تر ها ناراحت و افسرده می شدم، الان فهمیدم که به جای گریه و زاری باید به مبارزه ادامه بدم ، چون ممکنه یک ساعت بعد بازم وسوسه بیاد.

البته بعد از گناه همون موقع باید پشیمون شد و توبه کرد ، اگر بری نماز بخونی و گریه کنی هم خیلی خوبه ، ولی افسردگی و بداخلاقی جواب نمی ده. باید بلند شد و فکر کرد که حالا باید چی کار کرد.

11.نکته‌ی دیگه‌ای راجع به نحوه‌ی ترکت هست که بخوای بگی؟

هنوز ترکم تموم نشده ، اما نکته دارم.

نماز شب با حضور قلب خیلی کمک می کنه ، کامل ها ، یعنی کل 11 رکعت رو آدم بخونه. من خودم که خیلی استفاده کردم.

12.آخرین صحبت شما؟

من قبل تر ها وقتی وسوسه می اومد فکر می کردم چجوری من می تونم تا مثلا 5 سال دیگه که فرصت ازدواج ندارم ، این وسوسه رو تحمل کنم و این باعث شکستم می شد. 

اما الان فهمیدم که این طور نیست. تحمل وسوسه مثل دمبل زدن می مونه. شما الان شاید نتونی دمبل ده کیلویی بزنی ، ولی بعد از یه مدت تمرین ده کیلو که هیچی ، سی کیلویی رو هم می تونی بلند کنی. وسوسه هم ههمین طوره ، شما الان ممکنه با یه وسوسه ساده بشکنی ولی اگر بار اول وسوسه رو به سختی رد کردی ، بار دوم راحت تر اون وسوسه رو رد می کنی و ...

ممنون برای حرفهای ارزمشندتون ، برای وقتی که گذاشتین
یا علی
به پاکیمون عشق می ورزیم
و می گیم که دوسش داریم
لحظه لحظشو

نیت میکنیم...

زندگیمان برای تو باشد...
قربت الی االله

نیت میکنیم...
اما....
                      تو هم شوقش را به ما بدهی...

میدانی که هیچ نداریم..
می خواهیم که به زندگی سلامی دوباره کنیم
تبریک می گم به ترانه ی عزیزم 40 روزگیشو 53

1. چند وقته پاکین؟
 40 روز

2.این نتیجه از قبل واستون قابل پیش بینی بود؟ یه همچین روزی رو  تصور می کردی؟
 تقریبا اره چون رکورد های بیشتر از این هم زدم

3. اهداف و انگیزه های پاکی شما؟ این انگیزه ها در گذشت زمان، تغییر هم کردن؟
تنها انگیزه ای که دارم خلاص شدن از شر این لعنتی هست نه بخاطر گناه بودنش فقط بخاطر اینکه  خجالت میکشم از این که  معتادم ازش بدم میاد هر بار که میشکنم نه بخاطر خدا بلکه از خودم خجالت میکشم.
آره انگیزه هام در گذشت زمان تغییر میکنن درست توی نقطه ای که فکر میکنم دیگه راحت شدم دوباره بر میگردم سر خونه اول

4. بهترین تجربه ی شما در ترک ؟
کنترل ذهن . شیطان تنها از طریق نگاه و ذهن ما وارد عمل میشه از فکر های کوچیک شروع میشه و کم کم که بخودت میای میبینی دیگه گرفتار شدی

5. چی باعث شد جلوی همون وسوسه هایی که قبلاً شکستتون میداد مقاومت کنید؟
توی سوال قبل گفتم خجالت میکشم از این که معتادم خیلی کار زشتیه خیلی همش دارم به این فکر میکنم فردا مادر یه خونواده میشم چطور کسی که خودش زشت ترین کار دنیا رو میکنه میخواد بچه هاش رو نصیحت کنه به سمت گناه نرن.

6.درب خروج اضطراری شما در هنگام وز وز شیطون ؟
فقط خدا تو اون لحظه کمکم میکنه چون من آدم گریز از این میدون نیستم

7.  حفظ پاکی با ؟
توکل بخدا بعدش هم کنترل نگاه و ذهن

8.یه توصیه ، یه راهنمایی به کسی که قدری ناامیده؟
خود من هم نا امید بودم ولی از وقتی توی کانون دیدم خیلی ها هستن که بیش از چند سال ترک کردن خوب پس من هم میتونم. نگران وسوسه ها نباشیم کافیه وقتی میاد به سراغمون از خونه بریم بیرون یا اینکه به دوستمون زنگ بزنیم و حال واحوالش رو بپرسیم همین باعث میشه یه مدت زمان اندکی ازش دور بشید توی اینترنت مطالبی که جلوی وسوسه رو میگرن بخونیم. ترک خودمون رو با ترک کردن معتادایی مقایسه کنیم که مواد مخدر میکشن خوب اونا ترکشون هزار برابر ما سخت تر هست و واقعا سختی بیشتری از ما میکشن ولی خیلی هاشون اراده کردن و ترک کردن پس ما میتونیم

9.ترانه قبل و بعد از 40 روز ؟
هم قبل و هم بعدش همش تو ذهنم مرور میکنم خدایا یعنی میشه دیگه برنگردم سر خونه اول

10.برخورد درست بعد از شکست؟
توبه کنیم و دوباره تلاش کنیم واسه پاکی و از تجربه های قبلیمون استفاده کنیم

11-کارایی که برای کنترل ذهن انجام دادین ؟
 تنها کاری که میکنم یا از اتاقم میرم بیرون یا اینکه سعی میکنم مطالب مذهبی بخونم . یه سری داستان هست مربوط به افرادی هست که جلو وسوسه ها ایستادن خوندن این جور داستان ها مثل آبی میمونه روی آتیش
مثلا یه فردی بوده که یه خانمی نصف شب اومده بوده خونش اون هم بخاطر اینکه به گناه نیفته هر ده تا انگشتش رو روی آتش میسوزونه و بعدش هم خدا بهش کمک میکنه میشه یه عالم و...
خوندن اینجور داستان ها خیلی توی لحظه ی شکست بهم کمک میکنه واقعا آب روی آتش هست

12.نکته‌ی دیگه‌ای راجع به نحوه‌ی ترکت هست که بخوای بگی؟
 مغرور نشیم. بعدش هم هر فکری که ممکن هست ما رو به دام شیطون نزدیک کنه ازش دوری کنیم

13.آخرین صحبت شما؟
یه بار توی تلویزیون یه حاج آقایی میگفت
  فکر کردن به وسوسه  و بها دادن به اون مثل خاموش نکردن یه آتیش کوچیک توی خونه است که اگه خاموشش نکنی کل خونه نابود میشه
مثل این میمونه که یه کبریت رو روشن کنی بذاریش کنار اتاق کبریت کم کم خونه رو به آتیش میکشه.  وقتی که وسوسه ها توی ذهنمون جرقه میزنه همون موقع باید جلوش رو بگیریم و ازش دوری کنیم چون اگه بیشتر بهش بها بدیم و بهش فکر کنیم یه دفه به خودمون میایم و میبینیم که کار از کار گذشته
ترک شهوت ها و لذت ها سخاست
هر که در شهوت فرو شد، برنخاست

ممنون از ترانه ی عزیز برای وقتی که گذاشتن
خواهش عزیزم من از شما و همه ی مدیران کانون ممنونم واسه زحمت هایی که واسه کانون میکشین اجرتون با سید الشهدا

53 53 53
53

23 رمضونه ، یکی  مث ما 40 روز پاکیشو امروز جشن می گیره

چه روز قشنگی برای جشن پاکی

امروز درخدمت اقای قـــــــاصــــــدک هستیم

تبریک می گم بهشون برای 40 روزه شدنشون رو

535353
53

سلام

1- به نظرتون ترک خ.ا رو از کجا باید شروع کرد؟

به نظرم ترک خ.ا رو باید از همون لحظه ای که احساس پشیمونی  و توبه کردی شروع کنی..

2- قبول دارین بعضی آدما مشکلات بیشتری دارن... و اونا هر کاری هم بکنن نمی تونن ترک کنن؟

اره .. موافقم. بعضی ادما مشکلات بیشتری دارن ولی با قسمت دوم موافق نیستم.. کار نشد نداره.. اگر انسان بخواد کاری رو انجام بده حتما میتونه.. فکر میکنم دلیل این که میگن هرکاری میکنیم نمیتونیم ترک کنیم نا امیدیه.. امید همیشه
به ادم دلگرمی میده و سرانجامشم مسلما موفقیته..

3- اوضاع احوال این روزهای آقای قاصدک چطوره؟

این روزا خیلی روی فرمم... مخصوصا این که ماه رمضانه و تابستانه و امتحانات تموم شده.. دیگه بهتر از این نمیشه [تصویر:  128fs318181.gif]

4-بهترین ابزارهای ترک خ.ا از نظر شما چیه؟
بهترین ابزار ترک خ.ا  ایمان و تقواست .. و این که همیشه خودت رو در محضر خدا ببینی ..

5-واسه ترک تا کجا باید تلاش کرد؟

از لحظه ای که شروع میکنی تا پایان عمر..
این راه تمومی نداره... هیچ کس مصون از گناه نیست... باید تا پایان عمر به تلاش خودت ادامه بدی..

6- بهترین هدیه ای که با ترک خ.ا به ما داده میشه چیه؟

بهترین هدیه ای که به ما داده میشه بازگشت به زندگیه ..

خیلیا این هدیه رو گرفتن و زندگیشون رو از نو ساختن..

7- حس و حال شما؟

ووااااای ...   حس  خیلی خوبی بهم دست داد [تصویر:  1.gif]
اولین 10 روزی که در کانون ترک گذروندم... اون روزا خیلی خوشحال بودم.. انگار خدا جواب همه درخواست هامو با اوردنم توی کانون داده بود......... بازم برم ببینمش [تصویر:  e.gif]

8-برخورد درست قبل از شکست و بعد از شکست ؟ 

قبل از شکست باید هوشیار بود... باید عوامل شکست رو بشناسی و صد در صد از خودت دورش کنی..
و بعد از شکست به هیچ وجه نباید نا امید شد.. باید توی این راه پر رو باشی.. دوباره از نو و عزمی جزم تر..

9-قاصدک بدون برنامه ریزی و قاصدک با برنامه ریزی و ارتباطش با پاکی؟

قاصدک بدون برنامه ریزی خیلی وضعیتش خطرناک میشه..
 اصولا باید همیشه برنامه داشت..
 بی برنامگی یکی از دلایل شکسته..
برنامه ریزی به قاصدک خیلی کمک کرده هم در درساش و هم در پاکیش..

۱۳۹۳-۰۸-۰۷تا 19/ 4 /1394 زندگیتون تو این مدت چقدر تغییر کرده ؟

زندگیم توی این مدت از این رو به اون رو شده... جدی میگم..
از همه ی جنبه ها که بررسی کنیم خیلی تغییر کردم... از نماز هام بگیر تا درس و پاکی و ....... خیلی چیزا..
واقعا خدا رو شکر که من اینجام [تصویر:  3.gif]

11-کارایی که برای کنترل ذهن انجام دادین ؟

باید ذهن رو از همون لحظه اول انحراف کنترل کرد... اگر اول کار کنترلش کردی دیگه بیمه ای...
این تمرین رو اگر یه هفته انجام بدی خیلی زود عادت میکنی به کنترلش...

ممنونم از آقای قاصدک

یا علی
سهم من فقط یک بار
یک بار چشم برهم نهادن
یک بار دستانم را بالا بردن
یک بار زانو زدن
یک بار سجده کردن

به جای یک بار هایی که نگویم و ننویسم بهتر است

مصاحبه با آقای سرباز سرباز گناه کار ehteram

سلام
1. چند وقته پاکین؟
56 روز تا 3 مرداد 94

.2 آقای محمد مهدی از اولین پستشون تا حالا چه فرقی کرده و چرا تغییر؟
عقیدم نسبت به ترک عوض شده یعنی اوایل اصلا تو فکر ترک نبودم و بی دلیل خ
.ا می کردم ولی حالا برای ترک انگیزه دارم

3. به نظرم چون انسان اشرف مخلوقاته خدا هست 100درصد میشود ترک کرد.بهش اعتقاد دارین؟
بله
این کاملا درسته من توی یکی از پست هایی که سه چهار ماه پیش فرستادم هم همین رو به یکی از دوستان گفتم

.4 چی باعث شد جلوی همون وسوسه هایی که قبلاً شکستتون میداد مقاومت کنید؟
اولش که از خیلی چیزا اطلاع نداشتم برای گرفتن درجه های پاکی که توی کانون به بچه ها میدادین باعث انگیزم شد

.5  درب خروج اضطراری شما هنگام وز وز شیطون ؟
ترک کردن محل یعنی اگه توی خونه تنها هستم از خونه میرم بیرون ولی خیلی سخته

.6  حفظ پاکی با ؟
توسل به ائمه اطهار (ع) رو به دوستان پیشنهاد میکنم مسیر پر پیچ و خم سنگلاخی رو مثل یه جاده اسفالت صاف می کنه مثل وقتی که پا برهنه هستی حتی توی جاده اسفالت هم پاتون درد میگیره ولی بهتر از جاده سنگلاخی هست

.7 آجیل مخصوص ترک کانون رو دیدین؟کدوم جملش بهتون کمک کرده؟
نه ندیدم

.8سهم شما فقط یک گناه .برامون توضیح می دین.
منظورم از اون عکسی که توی امضام گذاشتم اینه که شما همین امروز فقط یه بار به نا محرم کمتر نگاه کن اگه همه همینطوری بشن همین یک گناه کمتر ها تبدیل به عادت میشه و وقتی عادت شد دیگه گناه کردن سخت میشه

.9 برخورد بعد از شکست؟
برخورد خاصی ندارم فقط اول از همه میرم غسل میکنم که بتونم نماز بخونم

.10 کارایی که برای کنترل ذهن انجام دادین ؟
نگاه نکردن به نامحرم یعنی به هیچ وجه حتی توی صورتش که توی اسلام گفته بدون لذت اشکالی نداره مگر در مواقع اجبار اینجوری چون بیشتر قوه جنسی انسان نسبت به جنس مخالف بیشتر عمل میکنه و اگه طرف نامحرم هم باشه لذت میاد توش و ذهن رو کلا کیلومتر ها دور میکنه

.11همش می گم همین یه بار شما رو یاد چی میندازه ؟
نگید خواهشا
......یاد قدیما که بد بودم

.12 تا کجا می خواین واسه پاکی تلاش کنین؟
تا تهش یعنی تا اخر عمرم اگرچه امید دارم به لطف خدا کوتاه تر شه ولی تا اخرشش میخوام پاک بمونم

.13نکته‌ی دیگه‌ای راجع به نحوه‌ی ترکتون هست که بخواین بگین؟

بله به نظر من ترک تدریجی خوب نیست اگه کسی یک دفعه تر کنه و بتونه برای چند روز شرایط رو فراهم کنه بره خونه ی فک و فامیل که خ.ا نکنه خیلی خیلی زود تر نتیجه میگیره

.14یه راه میانبر برای ترک زود تر پیشنهاد کنید لطفا
شهدا    به نظر من یکی از معدود  راه های میانبر برای رسیدن به خوبی هایی که خدا میپسنده بعد از ائمه(ع) شهدا هستند

ممنون

یا علی

یا علی
دلاتون امام رضایی ( ع )

به نام خداوندی که جان آفرید
این روزها اگر حالش هم بد باشد
یک لحظه هم که حال خوشی دارد
می خواهد تورا  هم با خود شریک کند
شریک لحظه هایی که حال خوبی دارد
هر چند کوچک

53

53 " مـــــــــصاحـــــــبه با خــــــانم خــــــدا همـــــراهمــونه " 53
53

این مصاحبه یه تفاوت داره با مصاحبه های قبلی و اون اینه که .... الان نمی گم مصاحبه رو بخون بعد
.
.
.

سلام
1-  تعداد روزهای پاکیت؟
95 روز خوب

2-  حس و حالت تو این مدت زمان پاکی ؟
خب طبیعتا باید خوشحال باشم بابت پاکی اونم بعد چندین سال

3- چطور با کانون آشنا شدی؟
از طریق سرچ توی گوگل. یه روزی ک شاید از خ.ا خسته شده بودم

4- کانون چقدر تو این مسیر کمکت کرده؟ وجود کانون خیلی موثر بوده؟
100 درصد مؤثر بوده. نمیگم بخاطر کانون بوده همش. چون ممکنه با وجود کانون هم شکست بخورم ولی بهم انگیزه داده. همینکه میام اعلام وضعیت میکنم و دیگران تشویقم می کنند خیلی تاثیر داشته توی ترکم.

5- چه مدت درگیر خ.ا بودی؟ و چه زمانی تصمیم به ترک گرفتی؟
آخرین بار اینجا رو پیدا کردم.یعنی پیدا نکردم، خدا سر راهم گذاشتش. 10 مرداد ثبت نام کردم و تا 21 مرداد نتونستم بیام سراغ کانون و 21 مرداد آغاز پاکی من با نام نویسی در مسابقه 10 روزه بود.
فکرشو بکن  بدون اطلاع از گناه بودنش انجام بدی. حتما خدا میبخشدت. مگه نه؟
چه روزایی که از ناراحتی خ.ا گریه کردم و از خدا خواستم کمکم کنه. خدایا هممونو ببخش

6- چطور جلوی شکستهای سریالیت ایستادی؟
وقتی کانون ثبت نام کردم خیلی ذوق داشتم که هر چه زودتر روزای پاکیم برن بالا و حیفم میومد که صفرشون کنم. ولی شاید
مهم تر از اون مشکل بزرگی بود که توی زندگیم بوجود اومد و حس کردم تاوان گناه کبیره ایه که انجام می دادم و هربار که خواستم وسوسه بشم یاد مشکلم افتادم و بیخیالش شدم و
 قطعا در راه ترک خداوند کمک کرده وگرنه بدون خواست اون حتما هنوز آلوده به گناه بودم.

7- موثر ترین روش ترک از نظرت چیه؟
به نظرم اینکه واقعا از خ.ا بیزار بشی و دیگه نخوای انجامش بدی.
یعنی وقتی بهش فکر می کنی و وسوسه میشی لذتش در نظرت نیاد بلکه
تلخی بعد از شکست رو به یاد بیاری.
البته کنترل ذهن و چشم خیلی تاثیر داره
باید برنامه درست  و حسابی برا خودمون تنظیم کنیم. نباید بذاریم لحظه ای خلق بشه که بتونه ذهن مارو ببره سمت خ.ا.

ادامه دارد...
اما تفاوت
معرفی می کنم دوست خوبمون که این مصاحبه رو انجام داده :

53 "بـــــــــانـــو Qeen عزیزمون " 53

خیلی ممنونم ازشون

53

53 ادامه مصاحبه با خانم خدا همراهمونه 53

8- چه کارهایی برای کنترل ذهن انجام دادی؟
کار خاصی انجام ندادم فقط وقتی ذهنم می خواد منحرف بشه یاد مسابقه کنترل ذهن میفتم و مدالی که به خاطر ذهن ناپاک از دست میدم( مدیونید اگه فکر کنید من از این ادمایی هستم که در قید مادیات وجایزه و این چیزاس)

9- در مواقع اورژانسی چیکار میکنی؟
از وقتی ترک کردم خداروشکر خیلی وسوسه سراغم نیومده که اورژانسی بشم ولی به محض اینکه حس می کنم داره ذهنم منحرف میشه حواس خودمو به یه چیزی پرت میکنم که یادم بره.

10- وقتی تویک محیط اجتماعی یا مجازی با یه صحنه ی تحریک کننده ای مواجه میشی چه برخوردی میکنی؟
قبل از ترک که نگاه میکردم.ولی بعد از ترک سریع نگاهمو می دزدم و مکث نمی کنم که دست و پامو نبنده و بعدش خدای نکرده.....

11- فکر می کنی با انجام خ.ا چه آسیبهایی درانتظارمونه؟
غیر از آسیب های جسمیش آسیب های روحی روانیه که هممون تجربه کردم و به همین علتم اینجا اومدیم. عذاب وجدان ناشی از گناه، خسته از بی ارادگی خودمون، تصور خیانتی که داریم به خودمون و همسر و بچه های آینده یا فعلمون می کنیم و هزارتا درگیری ذهنی دیگه که هر روز از جاده هدایت دور و دورترمون می کنه

12- به نظرت ازدواج میتونه تو ترک کامل و همیشگی موثر باشه؟
بر اساس تجربه خودم میگم نه نمیتونه باعث ترک کامل بشه ولی بی تأثیر هم نیست.

13- نظرت درمورد تاثیر عوامل زیر چیه؟
     ورزش : عالیه. یه حس نشاطی میده که باعث میشه از اینکه بخوای خ.ا کنی و اون نشاط و سرزندگی رو از بین ببری متنفر بشی.
 خواب :  به اندازه اش خوبه. چون اگه کمتر از نیاز بخوابیم سرحال نیستیم و نشاط نداریم برا همینم بیشتر ب خ.ا فکر می کنیم و اگه بیشتر از نیازت خوابیدی بازم کسل میشی و بازم بیشتر بهش فکر میکنی. در ثانی زیادی توی رختخواب موندن کار دست آدم میده.پس به محض بیدار شدن باید گفت فراررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر

اعمال مذهبی:  اینم که توش شکی نیست. البته اگه توی تمام اعمال به خدا فکر کنی. وقتی به خدا فکر کنی از گناه کردن شرممون میشه
     تغذیه :  یه چیزایی به صورت پراکنده خوندم . مثلا گرمی زیادی باعث بالا رفتن شهوت میشه و .... بحث پزشکیه و من نمیتونم زیاد اظهار نظر بکنم( حالا انگاری بقیه شو متخصص بودم و گفتم.خخخخخ. چه اعتماد به سقفی دارم من دیگه)

14- ترک چه تاثیری درجوانب مختلف زنگیت داشته؟
حداقلش اینه که دیگه بابت این یکی دیگه نمیخوام عذاب وجدان بگیرم و روز و شبمو به ناراحتی و پریشونی بگذرونم.
قطعا تأثیر زیادی داشته ولی خب من چشم بینا ندارم ک ببینم و متوجه بشم. حتما خیلی از بلاها از سرم دور شده بواسطه ترک
گتاه ولی نفهمیدم. نمیدونم چی بگم( آخه الان 3 نصفه شبه و خوابم میاد)

- کلام آخر
ببخشید طولانی شد جوابام
در آخر اینکه باید جنگید، با هوای نفس. حالا میخواد در رابطه با خ.ا باشه یا هر گناه و عادت ناپسند دیگه.
شاد و پاک باشید و بمونید
یا علی
دنبال نجـــ ــاتی؟؟؟

إن الحسین (ع) مصباح الهدی و سفینۀ النجاۀ

(حسین، چراغ هدایت و کشتی نجات است)

"می دونم کار امام حسین بود"

[تصویر:  53.gif]

[تصویر:  53.gif] " مـــــــــصاحـــــــبه با آقای جناب خان " [تصویر:  53.gif]
[تصویر:  53.gif]

با سلام
علیک سلام

1-  تعداد روزهای پاکیت؟
الان از 3 مهر پاکم (55 روز) ولی سابقه های خیلی بیشتر هم داشتم

2- چه مدت درگیر خ.ا بودی؟ و چه زمانی تصمیم به ترک گرفتی؟
از هفته اول سال اول راهنمایی
به شدت هم درگیرش بودم، هر روز، روزی 2بار..
به مدت چندسال
از سوم راهنمایی بود که با مضراتش آشنا شدم و تصمیم به ترک گرفتم ولی تا سوم دبیرستان نتونستم پاکیم را بیشتر از 40 روز نگه دارم
دوست دارم اینکه چجور تونستم راه ترک را از سوم دبیرستان پیش بگیرم توضیح بدم، محرم اون سال یه شبی من خ.ا کردم و یکم بعدش دوستام اومدن سراغم بریم هیئت، وقتی رفتم اون حال و هوا را دیدم خیلی ازخودم و کاری که کردم بدم اومد، نمیدونم چی شد اون شب، البته میدونم، کار امام حسین بود، از اون شب تونستم به مدت 540 روز پاک بمونم ولی باز شکستم..

3- چطور با کانون آشنا شدی؟
از طریق یکی از دوستام که مثل خودم درگیر بود

4- کانون چقدر تو این مسیر کمکت کرده؟
خیلی زیاد، واقعا خیلی کمکم کرده بدون اغراق میگم، بیشتر از پاکی کانون به عوض کردن روحیاتم در جهت خیلی خوبی کمک کرده

5-  حس و حالت تو این مدت زمان پاکی ؟
خیلی حس خوبیه وقتی میبینی پاکی، خودت را به خدا نزدیک میبنی، انرژی فوق العاده ای داری..

6- بهترین هدیه ای که با ترک خ.ا به ما داده میشه چیه؟
نزدیک شدن به خدا

7- تا کجا می خوای واسه پاکی تلاش کنی؟
هدفم پاکی ابدیه اما باید تا آخر مسیر حواسم باشه، چون هم خودم تجربه ش را داشتم هم توی کانون دیدم افرادی که بعد از دوسال پاکی شکستند

ادامه دارد....

دوست خوبمون که این مصاحبه رو انجام دادن :

[تصویر:  53.gif] "جناب آقای  شازده کوچولوی عزیز" [تصویر:  53.gif]

خیلی ممنونم ازشون
53
ادامه مصاحبه با آقای جناب خان :

8- موثر ترین روش ترک از نظرت چیه؟

موثرترین روش، کنترل ذهن و نگاهه و این که
 به هیچ وجه اوقات فراغتمون را با نت گردی پر نکنیم که مقدمات لغزش را فراهم میکنه

9- این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردی؟چه کردی که عزمت جمع شد؟
اینبار هم همون اتفاق چند سال پیش افتاد،
 شاید باورش برای خیلی ها سخت باشه اما باز هم محرم و امام حسین بود که به ترکم کمک کرد و امیدوارم بتونم حفظش کنم

10-برخورد درست بعد از شکست؟
این که خودمون را نبازیم و مهمتر از اون جلوی سری شدنش را بگیریم؛
این تفکر کاملا اشتباهه که پیش خودمون بگیم حالا که آب از سر گذشت چندبار دیگه هم تکرار کنم و بعد پاکیم را شروع کنم
باید بعد از شکست عواملش را پیدا کرد و بدون فرصت دادن به تکرارش با قدرت شروع کرد

11-یه توصیه ، یه راهنمایی به کسی که قدری ناامیده؟
با خدا رفیق باشی، نه فقط این عادت، کل زندگیت زیر و رو میشه

12-در مواقع اورژانسی چه کار میکنی؟

بهترین راه گفتن لا حول و لا قوت الا بالله هست
بعدشم سرگرم کردن خودم و افکارم به چیزای دیگه
مثلا آهنگ ، زنگ زدن به دوستام و ...

13-نظرت راجع به تأثیر عوال زیر چی هست؟
ورزش:  شاید گفتنش درست نباشه اما ورزش وسوسه هامو تغذیه میکنه، به هرحال ساختار بدن افراد متفاوته و برای من تاثیرش مثبت نیست
خواب:  اگه برای خوابمون برنامه منظم و البته درستی داشته باشیم تو همه جنبه های زندگیمون از جمله خ.ا موفق تر عمل میکنیم، واقعا تجربه ش کردم

اعمال مذهبی:  من آدم زیاد مذهبی ای نیستم و معمولا نماز صبحامم قضا میشه، اما چیزی که بهش رسیدم اینه که هر عمل مذهبی اگه از دل باشه و نه صرفا یه رفع تکلیف، خیلی توی پاک بودن موثره، خودم خوندن یه صفحه قرآن با دل و با تفکر را ترجیح میدم به حافظ کل قرآن بودن
تغذیه:  نظر خاصی ندارم

14-نکته‌ی دیگه‌ای راجع به نحوه‌ی ترکت هست که بخوای بگی؟
نه نکته خاصی نیست، ممنون از خدا و بچه های گل کانون
ممنون از لطفت.
در پناه خدا.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان