عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هم کلامی با ادامه دهنده ها (1 تا 6 ماه)

" باسمک اللهم "
53
" مــصــاحــبه با خـــانم s.h"

1-به نظرتون سخت ترین قسمت این ( 100
 ) روز پاکی کی بود؟ چرا؟

الف- ادامه پاکی یا شروع پاکی؟

به نظرم ادامش سخت تر بود.چون من خیلی زیاد شروع کرده بودم و هربار شکست داشتم و نمیتونم بگم اینبار قوی تر از دفعه های دیگه شروع کردم.
خسته شده بودم اما خیلی وقت بود.ادامش همیشه واسم خیلی سخت تر بود تا شروعش.

ب- اراده اولیه یا استمرار انگیزه و اراده؟
استمرار انگیزه و اراده.
راستش من تقریبا بعد از هر بار انجام خ.ا  اراده اولیه برای ترکو داشتم.
اما همیشه توی استمرارش گیر میکردم.به نظرم چون سعی نمیکردم عوامل محرک رو حذف کنم.

2-تو این مدت پیش نیومد انگیزتون کم شه؟ یا به فکر لغزش بیفتید؟  اگر آره چطور برخورد کردید؟ 
نه اصلا.چون این بار با کانون شروع کردم و خیلی موثر بود.
جدی بودم و جدی تر شدم.
با خدا عهد بستم و جدی بهش عمل کردم.
میتونم قسم بخورم یبارم به لغزش فکر نکردم تاالان

3-در یک کتاب روانشناسی خوندم که اگر خودمون را ببخشیم بتونیم از تقصیرات خودمون در هر امری بگذریم ،جبران اون امر راحت تر میشه.شما تونستید بعد ازچند ماه پاکی خودتون را ببخشید؟ این امر تاثیر داشت؟
من هنوزم یه جورایی از خودم ناراحتم.
ولی سعی کردم ببخشم خودمو.
اون چند باری که شکست خوردم قبل اومدن به کانون میتونم بگم به جرات به خاطر همین بودوخودمو نمیبخشیدم و افسرده میشدم و دوباره میرفتم سمتش.

4- چی کار کردید که تونستید به پاکیتون تداوم ببخشید؟ کار ویژه ای کردید؟ در سبک زندگیتون تغییر ایجاد کردید؟ اگر آره لطفا توضیح بدید.
بله حتما تغییراتی دادم.
اول اینکه من توی شکستای قبلیم خیلی نامید از لطف خدا بودم.فکر میکردم خدا نمیخواد کمکم کنه که درست بشم.
اما این بار سعی کردم نگرشمو تغییر بدم.یه کلاس تفسیر قران خوب میرفتم که تاثیر داشت.و شروع کردم به چله دعا گرفتن.
در کل ارتباطمو با خدا محکم کردم.و خیلی ویژه ارتباطم با نامحرم رو کم کردم.
سایتای بدم کم کردم.قبلا زیاد از فیلترشکن استفاده کردم که حذفش کردم.

5- فکر کنم اکثرمون این موضوع را تجربه کردیم که بعد از مدتی الودگی به خ.ا ذهنمون بیمار می شه.برای سالم سازی افکارتون چی کار کردید؟ کار خاصی کردید یا بعد از مدتی پاکی ذهن خودش را بازسازی می کنه؟
بله همونطور که گفتم پناه بردم به چله دعا و یه کلاس تفسیر خیلی خوب

6- نظر بر اینه که پاکی تنها کافی نیست تا بتونیم این عمل را ترک کنیم. شما در این مدت تمرکزتون تنها بر روی پاک بودن بود یا این که از عواملی مانند ورزش ، درس و... کمک جستید تا خ.ا فراموش بشه؟
من از درس خوندن و کارای هنری کمک گرفتنم و البته قبل از ترک خیلی منزوی بودن که سعی کردم بعدش تو جمعای خوب بیشتر حاضر بشم
" ادامه مــصــاحــبه با خـــانم s.h"

7-
به نظرتون ترک این عادت به همون سختی بود که در ابتدای راه به نظر می رسید؟

نه اصلا اینقدر سخت نبود.البته من تو وسط راه بودم که  عقد کردم.
اما قبل از عقدمم ترک این عادت خیلی سخت به نظرم نیومد.با کانون خیلی آسونتر شد

8- این  چه تاثیری به صورت مستقیم و غیر مستثیم در زندگی شما داشته؟
خب مسلما خیلی تاثیر داشته که من شاید خیلیاشم نبینم.
اینکه اخلاقم خیلی بهتر شده.پرخاشگری که قبل داشتمو ندارم.

احساس گناهی که داشتمو دیگه ندارم.
با خدا خیلی صمیمی تر شدم.منزوی نیستم و ازاین خیلی خوشحالم.
قبلا دایم ذهنم درگیرش بود و از خیلیا از کارام میزدم به خاطرش.اما الان راحت زندگی میکنم.

9-بعد از 100 روز پاکی می تونید نظر شخص خودتون را بگید که آیا خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یا نه؟ توضیح بدید.(این تاثیر می تونه شادابی بیشتر باشه یا ضرر جسمی)
بله حتما داشته.
من قبلا خیلی دچار دل درد شدید میشدم

بعد از خ.ا مشکلات عصبی که خیلی داشتم.
حتی داشتم دچار تیک عصبی میشدم. یه مدت هم دچارافسردگی شدید بودم.باهمه دعواداشتم.فکرکنم در کل مشکلات روحیش برای من بیشتر از جسمی بوده

10- خ.ا را یک اعتیاد می دونید؟ یک بیماری؟ توضیح بدید
به نظرم خود ارضایی یه بیماری روحیه.برای من شبیه اعتیاد نبود.در واقع برای من خ.ا با افسردگی رابطه مستقیم داشت.هرکدوم بیشتر میشد به تبعش اون یکی هم بیشتر میشد.

11- ما در اجتماع زندگی می کنیم محیط اجتماع هم دست ما نیست.در مقابله صحنه های خلاف شئون و غیر اخلاقی چه طور برخورد کردید؟
خب سعی کردم خیلی زود از ذهنم پاکشون کنم و بهشون پرو بال ندم.
کاری که قبل از ترک خیلی میکردم.و محیطای بد غیر ضروری رو حذف کردم.

12-در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
به طور کامل قطع ارتباط کردم

13-چند مورد مشاهده کردم که بعضی دوستان بعد از مدتی پاکی (دو یا سه ماه) دوباره برمی گردن سر نقطه اول . شما این پاکی را حفظ کردید و قطعا تجربیاتی ارزشمند دارید خوشحال می شیم این تجربیات را در اختیارمون بگذارید.اگر در این مدت شیوه خاصی به کار بردید که موجب تداوم پاکی شد توضیح بدید.  
خودم فکر میکنم کامل استفاده کردن از محیط کانون بوده و اعلام وضعیت روزانه مرتب.ولی از همه مهم تر نزدیک شدن به خدا

صحبت اخر...اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

میخواستم بگم که اگر ما به این بیماری دچار شدیم حتما عواملی غیر از خودمون دخیل بودن.خود من اولین بار این کارو وقتی خیلی بچه بودم از دخترخالم یادگرفتم.مادرم میدونست ارتبط با خانواده خالم به صلاحمون نیست اما سهل انگاری و ارتباط باخواهرش باعث شد.

التماس میکنم اگه بچه دارشدید هیچوقت نذارید به این سمت کشیده بشه.
ما در مقابل اطرافیانمون مخصوصا بچه هامون مسیولیم.ممنون ازتون

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پویا و موفق باشید.
" باسمک اللهم "

** ازخودارضایی متنفـــــــــــرم این دلیل اصلی پاکی این روزامه **

"مصاحبه با خانم Qeen"

1-      الان چند وقته که پاکی؟ آیا بعد از ورودت به کانون شکست هم داشتی؟

52روزه که پاکم ،نه خداروشکر شکست نداشتم

2-      قبل از اینکه به کانون بیای برای ترک اقدام کرده بودی؟ بیشترین زمانی که تونستی ترکش کنی چه مدت بود؟
آره صددرصد
راستش من برای اولین بار اسم خودارضایی رودوم دبیرستان از معلم دین و زنگیمون شنیدم یعنی تا اون موقع نمیدونستم چیه (واقعا تآسف آوره)

وقتی درموردش سرچ کردم فهمیدم چیه و یه کناه کبیره است چه عوارض جسمی داره(که زیاد بهشون اعتقادی ندارم وفقط برای ترسوندنه)
اون موقع بود که واقعا دنیا جلو چشمام سیاه شد از خودم متنفر شدم اصلا باورم نمیشد گناه کبیره ای که با زنا برابرهههه، حتی ازاسم زناهم وحشت داشتم
بعد از اون فکر میکنم یه سه ماهی پاک بودم شاید بهتر بگم توشوک بودم اما بعداز اون سه ماه دوباره شروع شد اونم با توجیه کردن خودم

3-      راهکارت تا قبل از ورود به کانون برای ترک چی بود و دلیل شکستت چی بود؟

راهکار خاصی رو دنبال نمیکردم فقط عزممو جزم میکردم که ایندفعه برای همیشه ترکش میکنم

تو بعضی از روزها و ماها خودمو متعهد میکردم که باید پاک باشم مثله ماه رمضونا و اکثرا هم موفق بودم

4-      راهکارت بعد از ورود به کانون چی بود؟ و اگه شکست داشتی دلیل شکستت چی بود؟

وقتی تو کانون ثبت نام کردم تازه شکسته بودم اونم بعداز 40روز (بعداز اون سه ماه این بیشترین زمان پاکی من  تو این سالها بود)

تصمیم گرفتم تو مسابقات کانون ثبت نام کنم ویه جورایی به خودم انگیزه بدم از تجربه ها و راهکارای دیگران برای پاکی استفاده کنم

5-      کانون چقدر توی ترکت کمک کرد؟

میتونم بگم کانون یه جورایی انگیزمو بیشتر کرد
ترک جمعی بهتره فکرمیکنم بیشتر جواب میده
کلا کانون جو خوبی داره

6-      اگه یه روزی کانونی وحود نداشته باشه فکر میکنی بتونی خودتو کنترل کنی؟ منظورم اینه که اونقدر روی خودت کار کردی که بدنون کانون هم بتونی پاکی رو حفظ کنی؟
هدفم همینه، که بدون کانون بتونم پاکیمو حفظ کنم
فکر میکنم بتونم

7-      کدوم یک از برنامه های کانون تاثیر بهتری در ترکت داشتند؟ ب ترتیب اولویت بگو
اعلام وضعیت ها همیشه روزای پاکیمو بهم یادآوری میکنه که برام لذت بخشه و یه آرامش شیرینی بهم میده

8-  حرف آخر...

تو این 52 روزدارم تلاش میکنم که این مشکل رو از ریشه حل کنم .
وقتی توی نت درمورد راهکارهایی برای ترک  خودارضایی سرچ میکنی فقط روش هایی رو میگه که به نظرم خیلی کاربردی نیست و
 فقط یه مدت میتونه جواب بده درواقع مثل یه داروی مسکن
اما درمان نمیکنه. خیلی ها با انجام این روشها بازهم بعداز یه مدتی شکست می خوردند.

ازخودارضایی متنفـــــــــــرم این دلیل اصلی پاکی این روزامه
دارم به این باور میرسم که باهاش به آرامش نمیرسم واین رو همیشه به خودم تلقین میکنم که من این توانایی رو دارم که مقابلش بایستم
و میخوام اینو با تمام وجودم باور کنم  

بایدیاد بگیریم که زمانی که حتی اورژانسی شدیم از این روش برای رفع نیازو بدست آوردن آرامش استفاده نکنیم.
باید روی دیدمون نسبت به خ.ا کار کنیم.

فکر میکنم دلیل شکستامون اینه که هنوز هم ته دلمون تو ناخوداگاهمون فکرمیکنیم میتونیم با خودارضایی به آرامش برسیم.

اگه اینطورنبود هیچوقت نمیشکستیم.  برای آرامش به جای این که به خدا پناه ببریم رو میاریم به خ.ا(خودمو میگم)
 به نظرم خودارضایی یه بیماریه که ریشه روانی داره پس باید ازنظر روانی حلش کنیم.

ارتباطمون رو با خدای خودمون بیشتر کنیم با کیفیت نماز بخونیم
تلاش کنیم که احساساتمون رو کنترل کنیم.
بدونیم که خدا به انسان قدرت اختیار داده پس ما این توانایی رو داریم که درمقابل خیلی چیزا بایستیم.
یاعلــــــــــــــــــــــــی

دوست خوبمون که این مصاحبه رو انجام دادن :

[تصویر:  53.gif] "خانم خداهمراهمونه " [تصویر:  53.gif]

خیلی ممنونم ازشون
[تصویر:  53.gif]

یک راند دیگر مبارزه کن ...

وقتی پاهایت چنان خسته اند که به زور راه میروی یک راند دیگر مبارزه کن...

وقتی بازوهایت چنان خسته اند که قدرت گارد گرفتن نداری یک راند دیگر مبارزه کن ...

وقتی که خون از بینی ات جاریست و چشمانت سیاهی میرود و چنان خسته ای که ارزو می کنی

حریف مشتی به چانه ات بزند و کار را تمام کند یک راند دیگر مبارزه کن

و به یاد داشته باش

کسی که همواره یک راند دیگر مبارزه میکند هرگز شکست نمی خورد...

.
.
.
.
2uge4p4 مصاحبه امشب با خانوم sin-sin 2uge4p4
قهرمانی که از زمان ثبت نام در کانون باعزمی راسخ و با قدرت هرچه تمام تر درحال پیشروی به سمت قله ی پاکی هستند 
و به تازگی 100مین روز پاکیشون رو گذروندند  Khansariha (46)

سلام
سلام

1-ایا شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟چه حسی بهتون میداد؟؟چطوری جلوی این ایستادین؟ 

شکست های سریالی خیلی زیاد داشتم , به خودم باور نداشتم که میتونم بذارمش کنار و اراده ام خیلی سست شده بود , حس خیلی بدی داشتم و فکر میکردم اصلا اراده ندارم و از خودم بدم اومده بود
موقعی که من شروع کردم اگر اشتباه نکنم فکر میکنم یک ماه مونده بود به محرم , به حرمت محرم به خودم قول دادم کنار بذارمش و این شد شروع اولیه من 

2-از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟؟چی باعث شد؟؟ 

از وقتی که به قدری انرژیم و فکر و ذهنم درگیرش شده بود که زندگیم رو سیاه میدیدم و دلم میخواست ترک کنم و روی چیزهای دیگه ای از زندگیم متمرکز بشم , اون چیزی که باعثش بود همین حسم بود و جستجو و رسیدن به کانون ترک

3-اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

اشتباهاتم در دوران قبل از این ترک سه ماهه ام فکر کردن به چیزهای تحریک کننده و یا کنترل نکردم وقتم توی اینترنت ویا دیدن فیلم های خارجی بدون سانسور بود و دست ورزی بود و اینکه کنترلی روش نداشتم و همین ها عامل بزرگی بودن و باید جلوش گرفته میشد

-اینبار چه فرقی با قبلنا کرده که تونستین ترک کنین؟

تمام عوالی رو که توی سوال قبلی گفتم جلوشون ایستادم , فکرم رو با ذکر گفتن و کارهای دیگه منحرف کردم , وقتم توی اینترنت رو با گشتن بیهوده حروم نکردم , فیلم های خارجی رو اگر دیدم سعی کردم از قسمت های تحریک کننده اش رد بشم , دست ورزی رو به هیچ عنوان سعی کردم انجام ندم که بدترین عامل و سریع ترین روش برای افتادن توی این دام فقط همینه

4-به نظرتون سخت ترین قسمت این 3ماه کی بود؟؟

روزهای اخرش , یه فکری میگفت سه ماه تحمل کردی بسه و ایرادی نداره اگر لغزش داشته باشی !

-چرا؟

چون ممکنه دلیلش غرور باشه یا حس اینکه بسه و این خزبلاتی که به ذهنم میزد و اذیتم میکرد

5-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟

شروعش چون شور داری آسان هست تقریبا , ولی ادامه اش سخته , فقط خدا کمک کنه رو سیاه نشم ...

6-اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکیتون چی بود؟؟

اراده ی اولیه ام همون بسه ی بزرگ توی ذهنم و توسلم به امام حسین بود , نقطه اش هم اولین روز ثبت نامم توی کانون بود

7-ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

صد در صد که بوده , لغزش برام اسون بود و اینو به خودم میگفتم که همین حالا میتونی روزهای خوبت رو به خرابی بکشونی اما واقعا یک لذت چند ثانیه ای رو میتونی برای تحمل کردن حس بد بعدش بپذیری ؟ میتونی به روحت اسیب بزنی؟ میتونی پیش خودش شرمنده بشی و از خودت متنفر بشی؟ میتونی توی چشم های خودت توی اینه نگاه کنی؟ میتونی دوباره ذکر توبه بگی؟ رویش رو داری؟ همین پرسیدن سوالات از خودم کمک خیلی خوبی بودند وباعث کنترل فاجعه میشدند

8-موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم جبران اون امر راحت تر میشه؟؟

خیلی خوبه و موافقم , خدا بخشنده هست ولی ما خودمون رو بد میبخشیم و یا نمیبخشیم , من خودم رو بخشیدم و از خدا خواستم کمکم کنه عوارض جسمی و روحیش از وجودم دور بشه تا بتونم یه زندگی عادی و سالم و به دور از یک عادت بد رو داشته باشم

-شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟

خودم رو بخشیدم اما اگر بازم شروع کنم این بخشش سخت میشه چون خیلی اذیت شدم توی اون روزهایی که درگیرش بودم و باید خودم رو پاک نگه دارم

-بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟ 

باعث شده با خودم مهربون تر باشم و سخت نگیرم و اگر سخت بگیرم فقط برای ترک خ.ا باشه

ادامه دارد...

[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
ادامه مصاحبه با خانوم sin-sin:

9-برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟؟

نگاه نکردم به هرچیزی , گوش ندادم به هرچیزی ,نخوندن هرچیزی , ورزش و دویدن و پیاده روی های طولانی , کتاب خوندن , نوشتن , نقاشی کردن , با دوستانم وقت گذروندن و بیشتر توی جمع خانواده بودن و زود به زود به کانون سر زدن و اعلام وضعیت کردن

-چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟؟

دست ورزی اونم به هیچ وجهی , دوری از سایت ها بد اونم به هیچ وجهی , دوری از دوستان بد اونم به هیچ وجهی

-چه تغیری در سبک زندگیتون ایجاد کردید؟

مثبت اندیش شدم , درگیر زندگی عادی شدم , برنامه ریزی دارم برای اینکه وقت آزاد و فکر کردن بهش رو نداشته باشم و به غذاهایی که میخورم دقت میکنم که باعث خ.ا نشن  

-برای سالم سازی افکارتون چه کارخاصی انجام دادین؟

ذکر گفتن , نوشتن افکارم , نقاشی کردن و موسیقی ملایم گوش دادن

10-نظرتون درمورد عوامل زیر برای تداوم پاکی چیه؟؟کدوم موثرتره؟؟

ورزشخیلی کمک میکنه چون جسم رو خسته میکنه و رمقی برای خ.ا نمیمونه
درسباعث تمرکز میشه
تغذیهخیلی موثره ! خصوصا برای ادم های گرم که باید بیشتر طبع سرد بخورن تا از سرشون بیفته
دین داری : باعث برگشتن ازش میشه
یادخدا و ائمه: 50% به من کمک کرده
انگیزهاگر انگیزه نباشه شروع نمیشه این ترک بزرگ و خیلی موثره
کنترل نگاه وذهناز افکار پلید جلوگیری میکنه چون هیچ ورودی ای به ذهن باهاشون نمیدیم
رفتارهای اجتماعیتا حدی موثره
روابط خانوادگیخیلی کمک میکنه
کانونکانون واقعا قدم بزرگی برای ترکه

-11شما دراین 3ماه تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به چیزهای دیگه ای توجه داشتین؟

هم روی پاکی بود هم روی نقاشی و نوشتن و یک سری کارهای دیگه

12-بعد از 3ماه پاکی چه حسی دارین؟؟؟

حس خوبی دارم و دلم میخواد سه ماه بعدهم همینقدر حسم خوب باشه و ناراحت نباشم و اتفاق بدی نیفته

-حس کردین که یک نیروی ویژه به شما قدرت پیروزی در برابر لغزش رو میده؟؟

بله , توی محرم و صفر خیلی حسش میکردم

13-ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

سخت تر شده

14-این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  وغیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

مستقیم که روح و روانم اروم تره و غیر مستقیم باعث اراده ی من توی چیزهای دیگه ی زندگیم هم شده

15-ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

تاثیر بدی داره و بدن خیلی از قدرت های جنسیش رو به مروراز دست میده و برای زندگی عادی در اینده اتفاق خوبی نیست و باید روی تغییرات جسم به اندازه ی روح حساس بود

16-خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

فقط یک اعتیاده از نظر من , مثل اعتیاد به سیگار

17-درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

اون لحظه فکرم رو به چیزهای دیگه میسپارم و بهش فکر نمیکنم و دقیق نمیشم

18-در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

ازش دور شدم و یا بحث رو عوض کردم

*** صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید***

اگر گاهی شکست خوردیم خودمون رو نبازیم , آدمیم و خطاکار اما بعدش با عزم بیشتری شروع کنیم , اخرین تعداد روزهای سفید من قبل اومدن به کانون نه روز بود و کمترینش یک روز و این یعنی نبض عجیب این اعتیاد خطرناک , اگر درگیری ذهنی دارید و یا مشکلی دارید باید بیشتر از قبل ازش دور بشید و درگیر خ.ا نشید , به خودتون جایزه بدید اگر مثلا یک ماه پاک بودید و سر هرماه پر از پاکی باز هم به خودتون جایزه های خوبی بدید مثلا یک بستنی یا یک کتاب خوب یا خریدن چیزی که دوستش دارید و توی ذهنتون تکرار کنید که برای چی هست و لایقش هستید ,به خودتون خ.ا هدیه ندید , نگید اینقدر پاک بودم حالا یکدفعه که چیزی نیست و من بازم میتونم شروع کنم ! از این افکار دوری کنید که ادم رو به جاهای باریک میکشونه.

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید.

ممونم , شما هم موفق باشید J

یک راند دیگر مبارزه کن 
عاشق خدا باش!

او تو را ترک نخواهد کرد و  هرآنچه را که نیاز داری،

به تو خواهد بخشید.

فقط اعمال خود را به او تقدیم کن و  پیوسته عاشق او باش.

خدا همواره رحیم است

و  هرگز تو را تنها نخواهد گذاشت.
.
.
.
.

امشب مصاحبه ای داریم با بانوی قهرمان خانوم انیس

ایشون یکی از بهترین های کانون میباشند و اخیرا شاهد جشن 100 روزگی ایشون بودیم
درادامه
با ما همراه باشید در این مصاحبه ی زیبا و خواندنی ...

سلام
سلام... روزتون بخیر

1- در ابتدای مسیر برای سلامی دوباره به زندگی چه کاری انجام دادید؟؟

سعی کردم تجربیات تلخ گذشته رو فراموش کنم و قدر و ارزش خودمو بیشتر بدونم.

2- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟؟چی باعث شد؟؟

همیشه از اینکه این عمل زشت رو انجام میدادم پشیمون میشدم و به فکر ترک می افتادم. ولی بعد از چند روز اراده ام سست میشد و باز دوباره .... . اواخر بهمن 93 بود که وقتی تو اینترنت دنبال راهی برای ترک بودم با کانون آشنا شدم.

- چرا ترک؟؟چرا کنارنیومدن باهاش؟؟

زندگیم به هم ریخته بود احساس حقارت زیادی میکردم، همیشه عذاب وجدان داشتم. راه اشتباه بود باید درستش میکردم باید آرامش میداشتم.

3- اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

4 اسفند 93 تو مسابقه 10 روزه ثبت نام کردم. همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه بعد از حدود 7 ماه فکر کردم دیگه قوی شدم نگاهمو کنترل نکردم و سایت های نامناسب دیدم دیگه یک لحظه هم نتونستم فکر کنم اینطوری بود که شکستم.

4- ایا شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟چه حسی بهتون میداد؟؟چطوری جلوی این وایسادین؟

بله. بعد از شکستن، فکر می کردم خودمم شکستم، خرد شدم دیگه نمیتونم از نو شروع کنم. نا امیدی کل وجودمو می گرفت ولی بعد از یکی دو روز یک آن به خودم می اومدم با خودم می گفتم من میتونم پاک باشم و شروع میکردم.

5- اینبار چه فرقی با قبلنا کرده که تونستین ترک کنین؟

قوی تر شدم. قوی به این منظور که با خواست و یاری خدا میتونم نگاهمو کنترل کنم. این بار با انگیزه تر شدم به هیچ وجه نمیخوام از نو شروع کنم.

- به نظرتون سخت ترین قسمت این 3ماه کی بود؟؟

شروعش مخصوصا 20 روز اول

- چرا؟

چون همش می ترسیدم دوباره اراده ام سست بشه.

6- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟

شروعش سخته. بعد از یه مدتی روال عادی به خودش می گیره ولی نباید از هدفمون و پاکیمون غافل شیم اگه حواسمون نباشه درست لحظه ای که فکر می کنیم قوی شدیم زمین می خوریم.

- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکیتون چی بود؟؟

خسته شده بودم وبه خاطر رضای خدا. چون ناراحتیشو تو زندگیم حس می کردم.

7- ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

بله یکبار تا دقیقه 90 رفتم ولی بین کلنجار رفتن با خودم و شیطان، بین خواستن و نخواستنم یک لحظه سکوت کردم و به بعدش فکر کردم دیدم یک لحظه لذت ارزش شکستن قول و خراب شدن پیش خدا رو نداره بنابراین به خدا پناه بردم و نشکستم.

- گاهی پیش اومده که بگین حالا همش همین یک باره دیگه ؟؟

بله قبل از اومدن به کانون همیشه میگفتم همین یک بار، فکر می کردم واقعا بار آخره و دیگه تکرار نمیکنم.

به نظرتون دراین مواقع چه کاری برای سست نشدن و غلبه بر این وسوسه باید انجام داد؟؟

باید به این فکر کنیم که دفعه بعد هم تو همچین موقعیتی قرار می گیریم. اگه الان موفق بشیم انجام ندیم تا آخر موفق میشیم.

8- موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم جبران اون امر راحت تر میشه؟؟
بله صد در صد
- شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟  بله  

- بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟

اگه من خودمو نمی بخشیدم اراده ام سست می شد. خودمو بخشیدم و جدی شروع کردم تا خدا هم باورم کنه و منو ببخشه

9- برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟؟

اوایل سعی کردم بیشتر از تنهایی دوری کنم. و بعدش برای همیشه نگاه و فکرمو کنترل کنم. سعی کردم به هیچ وجه به گذشته و اون مسائل فکر نکنم و به هیچ وجه درباره مسائل جنسی با کسی حرف نزنم و اگه کسی داشت حرف می زد طوری محترمانه بحث رو عوض می کردم که خودش هم یادش می رفت اولش درباره چی حرف میزد.

- چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟؟

دیدن عکس ها و سایت های نا مناسب

- چه تغیری در سبک زندگیتون ایجاد کردید؟

مهمترین تغییری که تو زندگیم دادم اینه که هوشمندانه تر زندگی می کنم. سعی میکنم حواسم به خودم و عواقب کارم باشه

- برای سالم سازی افکارتون چه کارخاصی انجام دادین؟

هر وقت فکری می یاد سراغم سعی می کنم فکرمو عوض کنم به همین خاطر اول حالتمو عوض می کنم اگه خوابیدم پا میشم اگه نشستم راه می رم و از خدا کمک میخوام.

ادامه دارد....
 یک راند دیگر مبارزه کن 
ادامه مصاحبه با خانوم انیس :

10- نظرتون درمورد عوامل زیر برای تداوم پاکی چیه؟؟کدوم موثرتره؟؟
ورزش:

نظر خاصی ندارم.

درس:

وقتی تمرکز و فکرمون رو مطالعه باشه، البته همون درس، که چیزی هست که مجبور میشیم بخونیم، کمتر به چیزای دیگه فکر می کنیم.

تغذیه:

بنظرمن اصل خیلی مهمی برای تداوم پاکی نیست.

دین داری :

نظر خاصی ندارم.

یادخدا و ائمه:

خیلی خیلی موثره.

انگیزه:

مهمترین عامل برای تداوم پاکی انگیزه و خواستنه. اگه بطور کافی انگیزه نداشته باشیم پاکی برامون بی ارزش میشه و رهاش میکنیم.

کنترل نگاه وذهن:

بنظر من بیشتر شکست ها بخاطر کنترل نکردن همین عامله.

رفتارهای اجتماعی:

باید رفتارمون طوری باشه که به فکر خ.ا نیفتیم.

روابط خانوادگی: 

نمیدونم.

برنامه ریزی:

داشته باشیم بهتره. اینطوری وقت خالی نداریم.

کانون:

خیلی موثره. ولی باید به مرحله ای برسیم که بدون کانون هم پاک بمونیم.

بودن درکنار دوستان همدرد:

خیلی خوبه 1 

11- شما دراین 3ماه تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به چیزهای دیگه ای توجه داشتین؟

مثل اوایل که هر روزمو میشمردم نیستم ولی حواسم به چیزی که بیشتر باعث شکستم شده هست. هر روز سعی میکنم فکر و نگاهمو کنترل کنم.

12- بعد از 3ماه پاکی چه حسی دارین؟؟؟

حس قدرت، حس خوبی دارم.

13- حس کردین که یک نیروی ویژه به شما قدرت پیروزی در برابر لغزش رو میده؟؟

بله. احساسم اینو میگه. به قول سهراب: خدا میگه شروع کن یک قدم با تو تمام گام های مانده اش با من

14- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

قبلا اگه ازم می پرسیدین میگفتم خیلی سخته ... ولی الان میگم هر چی رو که اراده کنی آسان میشه

15- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

اخلاقم خیلی بهتر شده. حالا که می بینم توی کار یا گناه به این بزرگی این قدرتونستم موفق بشم بیشتر به خودم اعتماد میکنم.

16- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

بله. قبلا کمر درد شدیدی گرفته بودم ولی الان دیگه کمر درد ندارم.

17- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

نمیدونم . شاید یک اشتباه که تکرار شده

18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

سعی میکنم نادید بگیرم و فراموش کنم.

19- در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

خوشبختانه قدرت نه گفتن رو دارم.

صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

دوستان خیلی خوشحالم که در کنار تک تک شما هستم و از تجربیاتتون استفاده میکنم.
بیاین قدر کانون و قدرهمه کسایی که اینجا بدون هیچ چشم داشتی برای پاکی ما زحمت میکشن رو بدونیم.
اجرهمه شما و همچنین شما آقا هادی با خدا

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مراحل زندگی پر شور و بانشاط باشین

خواهش میکنم... ان شاءالله و همچنین شما و همه دوستان

یک راند دیگر مبارزه کن 
 سوگند به نَفْس و آن كس كه آن را درست كرد ، 

سپس پليدكارى و پرهيزگارى‏اش را به آن الهام كرد، 

كه هر كس آن را پاك گردانيد، قطعاً رستگار شد، 

و هر كه آلوده‏اش ساخت، قطعاً درباخت ...(شمس ۷-۱۰)

امروز مصاحبه ای داریم با خانوم * Sheydaei * قهرمان جاده ی پاکی
 صاحب مدال افتخار 100روز طلایی و یکی ازبهترین های کانون 53

در ادامه این مصاحبه با ما همراه باشید...

سلام

سلام

1- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟؟چی باعث شد؟؟

فکر میکنم 1ماه از اولین اقدامم به اینکار گذشته بود که به فکر افتادم باید اساسی دنبال ترکش باشم..از قبل میدونستم این کار گناه کبیره هست و صد البته حس خیلی بدی که بعد از این کار بهم دست میداد و در تمام مدتی که ذهنم توی اون فاز نبود یه حس منفی خیلی بدی راجع به خودم داشتم و اینکه از خودم توقع نداشتم که دست به همچین کاری بزنم برای همین تصمیم گرفتم کاری کنم که دیگه این گناه رو مرتکب نشم

2- چرا ترک؟؟چرا کنارنیومدن باهاش؟؟

نمیتونستم کنار بیام تمام وجودم شده بود احساس منفی...دوست نداشتم مردم به اشتباه حس خوبی راجع بهم داشته باشن . مدتی که اینکارو میکردم تبدیل شده بودم به یه آدم منفعل که اهمیتی به اتفاقات اطرافش نمیده و بدتر انقدر برام گناه بزرگی بود که داشتم نسبت به بقیه گناه ها هم بی اهمیت میشدم فکر میکردم دیگه آب از سرم گذشته.و اینکه تنها حس خوبش مربوط به زمان اینکار بود و ما بقی همه حس عذاب وجدان و تنفر بود

3- اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

فقط و فقط دیدن فیلم ...زمانیکه کنترل میکردم خودمو و سمت همچین کلیپ هایی نمیرفتم مشکلی هم برام به وجود نمیومد

4- ایا شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟چه حسی بهتون میداد؟؟چطوری جلوی این ایستادین؟

خدا بهم کمک کرد که این کانون رو زود پیدا کردم .چون توی همین 1ماهی که قبل از کانون دچار بودم چند بار توبه کردم و خواستم دیگه اینکارو نکنم ولی نمیشد.با اومدنم به کانون خیلی بهتر تونستم کنترل کنم احساساتمو و جایی بود که همه مثل من بودن ...

5- اینبار چه فرقی با قبلنا کرده که تونستین ترک کنین؟

حس خوبی داره پاکی...برگشتم به روال عادی زندگیم..شدم همون دختر شاد قبلی و نمیخوام به هیچ وجه این حس رو خراب کنم و بازم میگم دلیلش فقط کانونه .اینجا پر بود از آدمایی که داشتن به هم کمک میکردن که ترک کنن این فوق العاده بود...و اینکه یه دلیل دیگشم این بود که دخترای زیادی اینجا بودن که همدرد من بودن این باعث شد خودمو ببخشم و مصمم بشم به ترک ..

6- به نظرتون سخت ترین قسمت این4 ماه کی بود؟؟

سخت ترینشو راستش چند روز پیش تجربه کردم

- چرا؟

چون داشتم مدام بهش فکر میکردم

7- -به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟

جفتش نیازمند مراقبت و تلاشه ولی به نظرم شروعش کار سخت تری باشه
وقتی اراده کنی بذاریش کنار یعنی پذیرفتی که این راه سختی داره ..با خودت میجنگی که بذاریش کنار ولی کم کم که مزه روزای خوب بره زیر زبونت هم عادت میکنی به پاک موندن هم نمیخوای روزای خوبتو از دست بدی...ولی خب ادامش هم نیازمند مراقبت دائمیه...کافیه غافل بشی و فکر کنی دیگه تمومه...

8- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکیتون چی بود؟؟

اراده اولیه م خسته شدن از وضعیتم بود و میخواستم دوباره بشم همون دختر شاد قبل نقطه شروعم هم کانون بود

9- ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه آره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

آره چند بار اتفاق افتاد و شرایطش هم مهیا شد...اینجور وقتا اولین چیزی میاد تو ذهنم حال بدم بعد از اینکارم بود و چون این گناه خیلی برام پر رنگ بود نمیخواستم دوباره مرتکبش بشم

10- گاهی پیش اومده که بگین حالا همش همین یک باره دیگه ؟؟

قبل از کانون آره .هر دفعه به خودم میگفتم همین دفعه دفعه آخره ولی متاسفانه هیچوقت نمیشد دفعه آخر

- به نظرتون دراین مواقع چه کاری برای سست نشدن و غلبه بر این وسوسه باید انجام داد؟؟

متوقف کردن عامل ایجاد این حس...
و اینکه دقیقا همون لحظه اینقدر صلوات بفرستی که این حس از ذهنت بره بیرون ..صلوات باعث شرم آدم میشه و مانع گناه...البته بهترین راه اینه که خودتو به هیچ وجه تو موقعیت قرار ندی و امیدوار باشی

11- موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم جبران اون امر راحت تر میشه؟؟

کاملا موافقم.اینکه نتونیم خودمونو ببخشیم باعث ناامیدی میشه و ناامیدی بزرگترین عامل عدم تلاش برای ترک گناهه

- شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟

بله باید خودمو میبخشیدم و دوباره شروع میکردم

- بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟

تونستم دوباره حس خوبی نسبت به خودم داشته باشم و روز به روز این حس بیشتر میشه چون به تعداد روزای خوبم داره اضافه میشه

12- برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟؟

من وقتم رو با کانون پر میکردم و حرف زدن با بچه ها...و دوری از دیدن فیلمهایی که باعث این کار میشدن

- چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟؟

سعی میکردم تو موقعیتای قبل قرار نگیرم و دوری از دیدن فیلم و کلیپ

- چه تغیری در سبک زندگیتون ایجاد کردید؟

شروع کردم به ورزش کردن و سعی کردم برنامه بذارم برای روزهام و هدف داشته باشم...هدف داشتن خیلی تاثیر میذاره تو کمرنگ کردن این حس...

- برای سالم سازی افکارتون چه کارخاصی انجام دادین؟

دوری از دیدن فیلم و اینکه مدام به خودم یاداوری میکنم زشتی این کار رو 

ادامه دارد... 
 یک راند دیگر مبارزه کن 
ادامه مصاحبه با خانوم * Sheydaei * :

13- نظرتون درمورد عوامل زیر برای تداوم پاکی چیست؟؟کدوم موثرتره؟؟

ورزش : ورزش باعث افزایش اعتماد به نفس میشه و حس بهتر نسبت به خودمون...

درس : خب درس یکی از موارد سرگرم شدنه که برای مدتی فکر این کار از ذهن دور بشه

تغذیه :  در این مورد زیاد نمیدونم فقط در این حد که یک سری از غذاها باعث افزایش میل جنسی میشن خب مسلما باید مصرفشونو کم کرد

دین داری : احساس گناه نسبت به این مسئله راه خیلی خوبی برای کنترلشه  چون کسی که اهل دین باشه میدونه این کار گناه کبیره هست  و سعی میکنه ترکش کنه

یادخدا و ائمه : یاد خدا باعث احساس شرم از گناه میشه و توسل به ائمه تو ادامه روند پاکی تاثیر میذاره

انگیزه : اصلی ترین عامل برای حفظ پاکی انگیزه هست و باید برا خودمون انگیزه ایجاد کنیم..آدمی که              انگیزه نداره میگه هر چه بادا باد

کنترل نگاه وذهن : یکی از مهم ترین عوامله به نظر من ....چون از راه نگاه حس گناه تو ذهنمون شکل میگیره و وقتی توی ذهنمون پرورشش بدیم باعث عملی کردنش میشیم

برنامه ریزی  : هدف داشتن و برنامه ریزی برای زندگی باعث تقویت حس انگیزه میشه  که مهم ترین عامل برای حفظ پاکیه

کانون : کانون که بی اغراق فوق العاده بود و من بدون لحظه ای شک میگم که اگر کانون رو پیدا نمیکردم تا الان   دچار این کار بودم

بودن درکنار دوستان همدرد : هم باعث میشه از تجربیات دوستات استفاده کنی و هم باعث میشه راحت تر خودت رو ببخشی

14- شما دراین 3 ماه تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به چیزهای دیگه ای توجه داشتین؟

فقط تمرکزم روی ترک این گناه بود

15- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

من اول راه خیلی میترسیدم و فکر میکردم خیلی باید سخت باشه این کار ولی الان میبینم که راحت تر از چیزی بود که فکر میکردم...ولی این رو هم میدونم که خیلی باید مراقب خودم باشم که ناغافل دوباره دچار نشم

16- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

باعث شد من حس خوبی نسبت به خودم داشته باشم و احساس افسردگی و بی حوصلگی و بی هدفی زمان انجام این کار رفع شد

17- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

بیشتر یه عادته ...وقتی این کارو انجام میدی نمیتونی ازش دست بکشی با اینکه عواقبش رو میدونی و باید اراده ت رو قوی کنی و تلاش کنی تا بتونی ترکش کنی..برا همین میشه گفت یه جور اعتیاده

18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

سعی میکنم سریع بگذرم ازشون...نمیتونم در آن واحد حذفشون کنم یا صفحه ها رو ببندم ولی نمیمونم تو صفحه و بیشتر پیش نمیرم و میام بیرون

19- در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

نه گفتم...و ازش خواستم رفتارشو تغییر بده

... صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

فقط اینکه خیلی پاکی لذت داره....این لذت رو نفروشید به خوشی لحظه ای...و برای منم دعا کنید پاک بمونم
اینکه شما اینجایید یعنی یه سر و گردن بالاتر ازبقیه اید چون تصمیم به ترک گناه گرفتید و دارید براش تلاش میکنید
مراقب خودتون باشید عزیز دردونه های خدا

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مراحل زندگی شاداب وتندرست باشین

خواهش میکنم.منم آرزو میکنم دل تک تک بچه های کانون شاد باشه و اگه نیست شاد بشه

یک راند دیگر مبارزه کن 
"باسمک اللهم "

این روزا حال خوبی دارم
حس می کنم دوباره می تونم 
عشق کنمو با خدا حرف بزنم
....
دنیای دیگه ای هم هست که دارم می سازمشو
اگر این دنیا به کامم نچرخید یا نخواست که بچرخه  
اون دنیا حتما به کامم می چرخه 

آره فکر می کنم به ساختنش 
فکر می کنم به بودنش 
فکر می کنم به جاودانگیش

pirooz95

"مصاحبه با آقای pirooz95 "

سلام

1- چند وقته پاکین؟ 2 ماه

2-  اهداف و انگیزه های پاکی شما ؟ فقط وفقط ترک گناه

3- بهترین درس از شکست ؟  اینکه هیچ وقت نباید  نا امید بشم

4- رمز موفقیت شما ؟ اینکه تو روزهای سخت در برابر نفسم مقاومت کردم (البته کمک خدا هم قابل چشم پوشی نیست)

5-چطور میشه طرز فکرمون رو عوض کنیم ؟ به چه چیزایی فکر کنیم ؟
 من فکر می کنم همین گناه خودش به تنهایی کافیه تا طرز فکرمون آلوده باشه
همین که این گناه رو ترک کنیم و گناه هایی که به این گناه مربوط می شه را ترک کنیم خود به خود طرز فکرمون هم عوض می شه !
حداقل برای من که این اتفاق افتاده . البته جواب قسمت دوم رو من به این صورت پاسخ می دم که به چه چیزهایی فکر نکنیم . به مسائل و روابط جنسی تا وقتی که مجرد هستیم فکر نکنیم !!

6- لذت پاکی رو توصیف کنید.  لذتی غیر قابل وصف

7- یه توصیه برای روزای تعطیل و بیکاریمون؟؟  خودتون رو مشغول کنید . به قول امام علی علیه السلام نفس خود را مشغول کنید قبل از آنکه او شما را مشغول کند !

8- برخورد درست بعد از شکست؟ هیچ وقت نا امید نشید چون ناامید شدن از شکست خوردن خیلی خیلی بدتره

ادامــ ــه دارد...
☆☆☆☆

ادامه مصاحبه با آقای pirooz95

مهمترین دلیل من برای ترک این کار
 گناه بودنشه

تکرار یک کار خوب از شروع کردنش بهتره
 باید کارهایی که برای پاک موندن لازم هست و انگیزه زندگی پاک به آدم می ده را تکرار کرد

تکرار یک کار خوب از شروع کردنش بهتره
pirooz95

9- برای موفقیت تو ترک تو زندگی شخصی و اجتماعی جه تغییراتی دادی؟ چه چیزی را در شخصیتت کم یا زیاد کردی؟؟

البته توی زندگی من به این صورته که   بیشتر ترک کردن توی زندگی من تغییر ایجاد کرده تا اینکه من توی زندگیم تغییر ایجاد کرده باشم تا ترک کنم . ترک کردن باعث می شه کلی وقت اضافه پیدا کنی و کلی کار بکنی بجای ساعتها شهوترانی ساعتها ساعت وقت آزاد داری که می تونی هر کاری بخواهی انجام بدی اونم با اراده و قدرت بیشتر .

10-تا کجا می خوای واسه پاکی تلاش کنی؟ تا وقتی زنده ام تلاش می کنم .

11-یه توصیه ، یه راهنمایی به کسی که قدری ناامیده؟  یکبار ناامید شدن از هزاربار شکست خوردن  بدتره !!

12- یه توصیه برای روزای تعطیل و بیکاریمون؟ سوال شماره هفته 1

13-در کنار و همراه ترک چه کارای انجام بدیم که حتی به این گناه فکر هم نکنیم؟من به بچه های اینجا حفظ قرآن را پیشنهاد می دم

14- برای پاکیمون ترس کجا خوبه ، کجا لزومی نداره بترسیم ؟ وقتی که فکر می کنیم مثلا با دیدن یک عکس یا یک فیلم اتفاق بدتری نمی افته باید بترسیم !

15- یک جمله تاثیر گذار از سخنرانی که توو امضاتونه ؟؟ آیه ای که می خونید أَمَّنْ يُجيبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ يَكْشِفُ السُّوءَ امام صادق می گد مراد از مضطر در این آیه پسر من مهدیه . (توصیه می کنم سخنرانی های کافی را در کنار روزهای اول ترک حتما گوش کنید)

16-زندگی با برنامه و هدف ؟؟ زندگی بدون برنامه و هدف که زندگی نمی شه 1

ممنون از وقتی که گذاشتین. 53

یا علی

اگه باورم نمی شد که میشه ترک کرد که  نمیومدم اینجا
pirooz95
☆☆☆☆
"إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ"

53 "فرمان نافذ او چون اراده خلقت چیزی کند به محض اینکه گوید: «موجود باش» بلا فاصله موجود خواهد شد." 53
یس82

49-2  با هم میخونیم مصاحبه ای از خانم زینبی یکی از بهترین و پر انرژی ترین های کانون 49-2

سلام
سلااام

1:چرا نباید با خ.ا کنار بیاییم ؟چرا باید ترک کنیم؟قوی ترین دلیل به نظرتون برای اقدام به ترک چیه؟

خ.ا عوارض زیادی داره چیزی نیس که بخواهیم باهاش کنار بیایم
اگه مذهبی باشیم خب میگیم گناهه واگه  مذهبیم نباشیم بخاطر عوارضش باید ترک کنیم
رهایی از زندگی ناشاد

2:برای ترک و پاکی کدام پله از مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

باید نگاهمون رو سفت وسخت کنترل کنیم

3:اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟

کتابی بود که مطلبیم در مورد خ.ا داشت  من با خوندن اون کتاب بود که متوجه کارم شدم وتصمیم به ترک گرفتم

4:برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین ؟؟

کنترل نگاه وذهن
کنرل تغذیه
دوری از بیکاری
انس با معنویات

و چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

رفتن به سایتهایی که موجب شکستم میشد
حذف کانال ها وگروه های تلگرام که با وجود خوب بودنشون باعث میشدن بیشتر از نت استفاده بیجا کنم
استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی جز تلگرام
همینا یادمه

5:در سبک زندگیتون چه تغیراتی ایجاد شد؟

خیلی امیدوارتر شدم هم به خودم هم به زندگی
نگاهمو کنترل کردم، ارامش واعتماد به نفسم بیشتر شد

6:ایا قبل از ترک شکست های سریالی داشتین؟؟

کم

7:در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

سهل انگاری که بعد چهل روز به وجود میاد ومراقبت کمتر میشه

8:گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم

نه یک بارشم زیاده افسردگی بعدش غیر قابل تحمله ومهم تر اینکه ارادمون سست  میشه

9:به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

عدم کنترل ورودیای جسم وروح خصوصا ورودیای چشم
هرچیزی رو از راه حلالش تامین کنیم نشد که تقوای الهی ،ان شاا...خدا عاقبتمونو بخیرکنه

10:موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟

نه،  امتحانش کردم نتیجه ی بدی گرفتم

ادامه دارد......
☆☆☆☆
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
ادامه ی مصاحبه با خانم زینبی:

11:جایگزین شما برای ترک  خ.ا چی هست؟

جایگزینی ندارم  فقط سعی میکنم خودمو ازش دور کنم

12:به نظرتون سخت ترین قسمت این 75 روز کی بود؟؟

قبل از چهل روز

چرا؟

چون سابقه ی شکست تو این بازه ی زمانی داشتم استرسم زیاد بود

13:به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟

ادامه پاکی
مدتی از شروع مسابقه که میگذره هدفارو فراموش میکینم  

14:تو این مدت 75 روزه  پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چه عاملی باعث مقاومت و حفظ پاکی میشد؟  به عوامل محرک چجوری نه میگفتین؟

نه خداروشکر

15:این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

شکرخدا عصبانیتام خیلی کم شده وارومتر وصبورتر شدم

16:خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

نه اعتیاد نه بیماری
شخصی که گرفتاره تنها به نیاز طبیعیش پاسخ اشتباه داده
خ .ا یک عمل ناپسند  هستش که باید ترک شه، معتاد وبیمار رو نباید به شخص گرفتار نسبت داد

17:از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکند با کسی که خ.ا نمیکند چیست؟

شخصی که خ.ا میکنه روحیه اش داغوووونه وهمیشه عذاب وجدان داره
با خودش سرجنگ داره واز خودش متنفره

18:درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

چشمم رو میبندم وحواسم رو پرت میکنم

19:مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

ترک انفرادی سخته ،سخت میشه در برابر وسوسه ها مقاومت کرد
تو کانون دوستای هم درد هستن تشویق میکنن روحیه میدن درکل کانون قوت قلبه
وتو کانون علاوه بر ترک خ.ا میشه خودسازی کرد

- صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

خدا مارو اورده اینجا که ترک کنیم پس قطعا میدونسته که میتونیم ترک میکنیم
پس ناامیدی  ممنووووووووووووووع
سستی وبی حالی ممنووووووووووووووووع

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید

خواهش میکنم.ممنون از شما.
ان شاا... عاقبت هممون به خیره

☆☆☆☆
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]

ناامید نباشید از رحمت خدا که همانا ناامید نمی شود کسی از رحمت خدا مگر مردمانی که کافرند به خدا.

"یوسف آیه ۸۷"

امروز مصاحبه ای داریم با یکی دیگه از قهرمان هایی که کارنامه ی درخشانی دارند و همچنان در تلاش برای بهتر و بهتر شدن هستند و دغدغه زیادی برای پاکی جسم و روحشون دارند
از خدا میخوایم که همیشه ثابت قدم باشند و سلامت  53 با هم سهیم میشیم در تجربیات خاله شادن عزیز:

سلام
1-چرا نباید با خ.ا کنار بیاییم ؟چرا باید ترک کنیم؟قوی ترین دلیل به نظرتون برای اقدام به ترک چیه؟

خ.ا یه مکانیسم غلط برا یه نیاز طبیعیه و با روح و فطرت انسانی ما ناسازگاره شاهد مدعی هم اینکه نشنیدم تا حالا کسی بعد خ.ا خیلی سرخوش شده باشه و لذت کامل ببره همه یا بهتره بگم اکثرا بعد این گناه از لحاظ روحی دچار افسردگی و خود کم بینی میشن..من بعد هر بار انجام این گناه بشدت از خودم متنفر می شدم و افسرده افسرده می شدم .مهمترین دلیل برای ترک بنظر من همین احساس ناخوشاینده همین خودخوری در انزوا که کم کم آدمو به نابودی می کشونه و زمینه خیلی گناهای دیگه میشه

2-برای ترک و پاکی کدام پله از مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

پذیرش اینکه این عمل گناهه و اشتباه و اراده قوی برای ترکش تو خودمون ایجاد کنیم و باورمون بشه که این گناه روزی رو از زندگیمون میبره.

3-اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟

طبق تعریف عرف و با شاخصه هایی که توی عرف برای یه فرد مذهبی تعریف می کنند من یه فرد مذهبی ام در ظاهر.به مکانهای مذهبی میرفتم و میرم و دوستان مذهبی زیادی دارم اغلب اونها تصور خیلی خوبی از من داشتن من وقتی نگاه میکردم که خلوت و جلوت ناپاکی دارم و ادمی ام که درگیر این گناه زشت شدم که داره منو به سمت گناهای دیگه سوق میده خیلی خیلی خیلی زیاد احساس دوگانگی و ریاکار بودن بهم دست میداد و دوست نداشتم با دوستام روبرو شم تلاش میکردم رها شم ولی اغلب شکست میخوردم تا اینکه یک روز بعد انجام این گناه دیگه با خودم گفتم فایده نداره یا رومیه رومی یا زنگیه زنگی تکلیفت رو با خودت مشخص کن ..اینطوری شد که من قدم تو راه ترک گذاشتم.

4-برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین ؟؟

شیوه اش رو بلد نبودم فقط سعی می کردم هر وقت تمایل دارم خودمو نگه دارم یعنی عمقی کار نمی کردم با اینکه می دونستم صدرصد مشکل من نشات گرفته از ذهنم هست ولی کنترلش نمی کردم بخاطر همینم اغلب بعد یکی دو هفته وا میدادم.

5- و چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

بعد ورودم به اینجا یاد گرفتم ذهنم رو کنترل کنم که خیلی کمک کننده بودش برای من و یه کار اساسی تری که انجام دادم این بود که تمام راههای ارتباطیم با نامزدم رو قطع کردم( اغلب خبر دارن ولی محض اطلاع اونایی که نمی دونن: من نامزد داشتم ولی بخاطر اختلاف خانواده ها به سرانجام نرسید منشا خ.ا من هم همین نامزدی بود چون توی دو شهر دور از هم بودیم و فرصت دیدارهامون خیلی کم بود اینطوری شد که من مبتلا به این گناه شدم) تا دیگه هیچ ارتباطی نداشته باشم با ایشون و مرور خاطرات صورت نگیره.

6- در سبک زندگیتون چه تغیراتی ایجاد شد؟

حس میکنم به خدا نزدیکتر شدم الان روم میشه خدا رو صدا بزنم..بیشتر حواسم به فکر و ذهنم و رفتارهام هست تا حدی منظم تر شدم ..به قرآن نزدیکتر شدم

7-ایا قبل از ترک شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟ چطوری جلوی این ایستادین؟

اره زیاااد یه کتاب دعا دارم اولش قشنگ تاریخ های انجام این گناه رو نوشتم شاید خیلی زیاد که دووم میوردم دو هفته بود یه بارم 45 روز دووم اوردم ولی بعدش گفتم خوب اشکال نداره بعد این همه مدت یه بار انجام بدی که این بزرگترین اشتباه من بود..علتشم ذهنی و ذهنی بود و اینکه هر از گاهی با نامزدم حرف میزدم و مرور خاطرات منو به این سمت سوق میداد.

8-در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

عدم کنترل ذهن و ذهن و ذهن! این بلای جون منه

9- به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

برای من تحرکات ذهنیه یعنی وقتی شروع به خیال بافی و فانتزی چیدن می کنم وسوسه شروع میشه و اغلبم پیروز می شد..بهترین پاسخی که تازگیا بهش میدم اینه که همین لحاظ پر از وسوسه است که عیار ادما رو معلوم میکنه اگ میخوای به خدا نشون بدی آدم شدی و تصمیمت جدیه پس همین حالا دووم بیار (بقول چاووشی طاقت بیار و مرد باااااش  )

10-موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟

نه لزوما برخی عادتها اشتباهن جایگزینی هم براشون نیست اگر بخوای خلاص شی ازشون تنها راهش اینه که رهاش کنی و رها بشی ازش و جایگزینی هم ندارند

11-جایگزین شما برای ترک  خ.ا چی هست؟

جایگزینی ندارم براش فقط اینکه من تو دوران ترکم سعی کردم بیشتر تو قرآن تدبر کنم و بیشتر با قرآن مانوس شم
☆☆☆☆

ادامه دارد.....

ادامه مصاحبه با خاله شادن :

12-به نظرتون سخت ترین قسمت این 45 روز کی بود؟؟

روز 46ام  که تا لبه لبه گناه رفتم ولی با یاداوری این 45 روز و اینکه دوباره باید از اول شروع کنم با لطف خدا خودمو حفظ کردم هر چند تا حد زیادی جلو رفته بودم
چرا؟ چراشم این بود که ذهنم دوباره شروع به فانتزی چینی و مرو خاطرات کرد کار دست ما داد

13-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟

ادامه اش .. چون شنیدم میگن وقتی ادم یه تصمیمی میگیره شیطون از 4 جهت بهش حمله میکنه تا منصرفش کنه وسوسه ها و حساسیت ادم خیلی زیاد میشه شاید قبلش با دیدن برخی صحنه ها حس خاصی تو ادم ایجاد نمی شد ولی الان من یکی که خیلی حساس شدم

14-تو این مدت 45 روزه  پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چه عاملی باعث مقاومت و حفظ پاکی میشد؟  به عوامل محرک چجوری نه میگفتین؟

اره پیش اومده یه چیزی که منو حفظ میکرد چله ای بود که داشتم میگفتم هر طور شده باید خودمو حفظ کنم تا شرمنده خدا نشم و یه انگیزه ای هم که داشتم کانون بود

15-این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

حال دلم رو خوب کرده یه کم بااراده تر کرده منو

16-ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید?

نمیدونم رو سلامتی جسم اثر داره یا نه ولی روحیش رو مطمئنم چون چشیدم

17-خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید.

یه اعتیاد گناه آلود ....یه اعتیادی هست که با هر بار انجام دادنش بهت ثابت میکنه خیلی بی عرضه و بی اراده ای و ادم پوچ و بی ارزشی هستی

18-از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکند با کسی که خ.ا نمیکند چیست؟

بنظر من خ.ا باعث یه رخوت یه سستی زیادی میشه یه افسردگی نچسبی رو بهمراه داره و یه حس ناتوانی عمیقی رو به ادم القا میکنه کسی که این گناه رو انجام نمیده خب طبیعیه این حس ها بعد ارضا غیر طبیعی یه نیاز طبیعی بهش دست نمیده و تو وجودش ریشه نمی دونه

19-درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

گاهی نگاه میکنم گاهی هم نه! بسته به حال اون موقعم داره

20-در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

نیستن دور وبرم ولی نامزدم گاهی منو به همین نبایست ها دعوت میکرد منم برخی اوقات مقاوت میکردم ولی بعضی وقتها هم نه!

21-مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

ترک دسته جمعی به ادم انگیزه میده متوجه میشی چه کارهایی نباید انجام بدی که بلغزی تجاربشون کمک کننده اس همدلیشون امیدبخشه کلا بهتر از انفرادیه

22- صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

هر جا لغزیدم عاملش فقط و فقط غرور بود و غرور! حس کردم دیگه خیلی پاک و مومن شدم خدا هم اددد میذاشت تو کاسم! سعی میکنم یادم بمونه هر دم و هر آن میتونه امتحان خدا پیش روت قرار داشته باشه و سربلند بیرون اومدن از این امتحاناس که سعادت و شقاوت ما رو رقم میزنه

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید

سلامت باشید من همیشه دعاتون میکنم..ان شاءالله شما زحمت کشای این سایت عاقبت بخیر بشید.

☆☆☆☆

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان