عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هم کلامی با ادامه دهنده ها (1 تا 6 ماه)

امروز مصاحبه ای داریم با آقای hunter1، پهلوونی که بیش از 40 روز خوب دارن.امیدواریم که به زودی برگردن و روزهای خوبشون رو در کنار دوستانشون ادامه بدن

[تصویر:  25.gif?dateline=1465239216]

سلام

سلااااااااااااااام به روی ماهتووووووووون

1-چرا نباید با خ.ا کنار بیاییم ؟چرا باید ترک کنیم؟قوی‌ترین دلیل به نظرتون برای اقدام به ترک چیه؟
دلیل من اینه که هر چیزی که عقل یا دین اون رو تأیید نکنه باید کنار گذاشت! همه ما خوب می دونیم که موقع انجام این کار، شهوت جای عقل رو میگیره و این به نظرم دلیل خوبیه برای غلط بودن این کار.
ولی محکم ترین دلیل من برای ترک این بود که وقتی به خودم و کارهام فکر می کردم از خودم بدم می اومد... از اینکه دینم اسلامه ولی در عمل مصداق این شعر هستم:
می به زیر خرقه و سجاده¬ی تقوا به دوش      وای اگر خلق شوند آگه از این تزویرم
دوست نداشتم اینجوری باشم! دوست داشتم به مسلمون بودنم افتخار کنم...نه اینکه فقط اسمشو یدک بکشم.

2-برای ترک و پاکی کدام پله از مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

اراده اراده اراده + جلوگیری از ورود اولین وسوسه

3-اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟

خب من همیشه وقتی این کار رو انجام میدادم عذاب وجدان داشتم و تحمل این عذاب خیلی سخت بود. همیشه دنبال یه راهکار خوب برای ترک می گشتم ولی هر راهکاری به شکست منجر میشد. تا اینکه اتفاقی توی اینترنت با کانون آشنا شدم

4-برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین ؟؟

مهمترین و مهمترین و مهمترین روشی که داشتم این بود که جلوی اولین وسوسه رو گرفتم!

و چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

خب طبیعتاً برای این کار باید ورود به سایتهای مشکل دار رو برای خودم منع می کردم دیگه
در سبک زندگیتون چه تغیراتی ایجاد شد؟
اگه منظررتون بعد از ترکه که باید بگم تأثیر فوق العاده ای بر روحیه ام داشت! اصلاً روحیه الانم با قبل از موفقیت 60 روزه زمین تا آسمون فرق می کنه

5-ایا قبل از ترک شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟ چطوری جلوی این ایستادین؟

آره شکست های سریالی هم داشتم، گاهی وقتا هر روز و هر روز به خودم قول میدادم و باز میزدم زیرش! علتش هم عدم اراده جدی و البته حساس بودن به اتفاقات اطرافم بود.

6-در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

اجازه برای ورود اولین وسوسه و ادامه دادن این وسوسه مهم ترین عامل شکسته. هی به خودمون بگیم نه بابا گناه نمی کنم فقط یه نگاه ساده است. ولی وقتی به خودمون میایم می بینیم ای دل غافل...

7-گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم

به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟
این وسوسه وقتی به سراغ آدم میاد که دیگه اون اولین ویروس رو راه دادیم توی قلبمون. جلوی اولین نگاه یا اولین فکر رو نگرفتیم.
بهترین پاسخ هم خودمون هستیم! یه لحظه به خودمون نگاه کنیم...چند دفعه از این حرفا زدیم و هی گفتیم این بار آخره؟ چقد گفتیم فقط این یه بار؟ آیا واقعا اون یه بار شد؟ یا هی پشتش، دوباره و دوباره تکرار شد؟

8-موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟

نمیشه کامل اینو پذیرفت، مثلا درباره اعتیاد به سیگار بله میشه...مثلاً میگن بجاش تخمه بخورن که سرگرم بشن. ولی این گناه جایگزین به این صورت نداره... الا ازدواج!
ولی توی این مورد باید وقتمون رو مدیریت کنیم و نذاریم این فکر بیاد سراغمون

9-جایگزین شما برای ترک  خ.ا چی هست؟

همون طوری که گفتم من سعی میکنم وقت خودم رو پر کنم

10-به نظرتون سخت ترین قسمت این 60 روز کی بود؟؟

چرا؟

سخت ترین قسمتش روزای اول بود...خیلی خیلی سخت بود! فقط خدا خدا می کردم بتونم دووم بیارم. چون بهش عادت کرده بودم و کنار گذاشتنش خب به این آسونیا هم نبود

11-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟

هر دو سختیای خودشونو دارن! شروعش به همون دلیلی که توی سوال قبل گفتم سخته و ادامه اش هم ثابت قدم موندن توی مسیره
چون بالاخره نیاز جنسی در هر انسان سالمی وجود داره و تا ازدواج صورت نگیره این نیاز باید کنترل بشه

☆☆☆☆

ادامه دارد....
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
هر چیزی که عقل و دین اون رو تائید نمیکنه باید کنار گذاشته بشه ،این دلیل من برای ترک بود
اراده اراده اراده + جلوگیری از ورود اولین وسوسه.این اولین و محکم ترین گامیه که باید برای ترک برداشت

ادامه مصاحبه با آقای hunter1:

12-تو این مدت 60 روزه  پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چه عاملی باعث مقاومت و حفظ پاکی میشد؟  به عوامل محرک چجوری نه میگفتین؟
راستشو بخواین آره پیش اومده... گاهی وقتا خیلی به آدم فشار میاد ولی خب حقیقتش با خودم فکر می کردم من که روم نمیشه بیام توی کانون بنویسم شکست خوردم و از نو شروع کنم! اینطوری هم دل همگروهیام میشکست و هم خودم بخاطر این قضیه عذاب وجدان داشتم... هرچند سخت بود ولی تحمل کردم

13-این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟
تأثیر فوق العاده مثبتی برای من داشت. توی چند سوال قبل توضیح دادم در موردش

14-ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید
من قبل از ترک گاه و بیگاه درد شدیدی داشتم ولی الان اون مشکل حل شده
یه مشکل دیگه هم این بود که تمرکز حواسم ضعیف شده بود که خداروشکر تغییر رو الان تا حدودی حس می کنم

15-خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید
خ.ا یک اعتیاد ویران کننده است! حتی به نظر من از اعتیاد به مواد مخدر هم بدتره! چرا؟ چون توی اعتیاد به مواد مخدر کل اطرافیان هم درگیرن و احتمال اینکه خیلی مصرانه تلاش کنن که شخص معتاد رو ترک بدن زیاده ولی در خ.ا چی؟ شخص فقط و فقط خودش درگیره! و این یعنی همت صد برابر لازمه که ترک کنه. درضمن در اعتیاد به مواد مخدر شخص میره از بیرون مواد تهیه کنه و دسترسی نداشتن به مواد هم می تونه مانع این کار بشه ولی در خ.ا اینطور نیست!

16-از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکند با کسی که خ.ا نمیکند چیست؟
این یکی از موارد خیلی خیلی مهمیه که باید بهش توجه کرد! کسی که این کار رو انجام میده قطعا دارای مشکلات روحی مثل افسردگی و اضطراب و... هست که همین ها ترک رو براش سخت می کنن...
البته نمیشه هم گفت کسی که خیلی شاده حتماً این کار رو انجام نمیده... ولی در کل افسردگی دلیل مؤثری برای این کاره

17-درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟
اگه توی اینترنت باشه سریع صفحه رو می بندم و اصلاً بهش فکر هم نمی کنم و اگه در بیرون باشه خب رد میشم و سعی می کنم فراموشش کنم

18-در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
خدا رو شکر دوستام اهل این بند و بساطا نیستن! من توی انتخاب دوستهام خیلی دقت دارم

19-مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟
درباره ترک گروهی هرچی بگم کم گفتم! واقعاً فوق العااااااااااده است. هم یه محیطیه که چندتا دوست جدید پیدا میکنی و هم اونا میتونن توی ترک کمکت کنن و هم تو میتونی به اونا کمک کنی
یه نکته دیگه هم هست اینه که ترک گروهی خب یه کار گروهیه و یه مشارکت گروهی رو نیاز داره و این خودش انگیزه خیلی خیلی خیلی قوی¬ای حداقل برای من بود

- صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید
ببینید دوستای عزیز و گلم! (مخصوصاً اونایی که تازه اینجا اومدین) ترک این کار یه همت بلند میخواد و یه اراده پولادین!
نگید من نمیتونم دیگه آب از سر من گذشته و...
منم خیــــــــــــلی زیاد از این حرفا به خودم میزدم و این باعث میشد که بیخیال ترک بشم!
ولی دیدم بابا تا کی باید هی من مقابل این نفس لعنتی باید شکست بخورم؟؟ کی وقت پیروزی منه؟؟
مگه خدا نگفته شیطان فقط و فقط وسوسه می تونه بکنه! یعنی من در برابر یه وسوسه شیطان هم نمی تونم مقاومت کنم؟ یعنی انقدر ضعیفم؟؟ اگه اینطوریه چطوری باید به موفقیت های زندگیم امیدوار باشم؟...
شما هم بشینید با خودتون حساب و کتاب کنید ببینید چند چندین... یه بسم الله بگید و یاعلی(علیه¬السلام)!
امیدوارم تک تکتون توی این مسیر موفق بشید. دوستون دارم

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید
خواهش می کنم . خیلی ممنون ان¬شاءالله! منم برای شما عاقبت بخیری رو آرزو می‌کنم
☆☆☆☆
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
گفتم: با این همه گناه چیکار می‌تونم بکنم؟

گفتی: الم یعلموا ان الله هو یقبل التوبة عن عباده

.:: مگه نمی‌دونید خداست که توبه رو از بنده‌هاش قبول می‌کنه؟! (توبه/۱۰۴) ::.

گفتم: دیگه روی توبه ندارم …

گفتی: الله العزیز العلیم غافر الذنب و قابل التوب

.:: (ولی) خدا عزیزه و دانا، او آمرزنده‌ی گناه هست و پذیرنده‌ی توبه (غافر/۲-۳ ) ::.

سلام

مصاحبه ای انجام دادیم با آقای mamad68 یکی از پهلوون های مصمم و پر قدرت کانون که بیش از 100 روز خوب رو توی کارنامه درخشانشون دارن.براشون از خدا پاکی همیشگی و خوشبختی طلب میکنیم.
با هم سهیم میشیم در تجربیات ایشون:

سلام
علیک سلام

1- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟

راسش من دیگه خسته شده بودم دقیقا مثل این معتادای به مواد مخدر به ته خط رسیدم حدودا 13 سال از اولین روزی که گرفتار شدم میگذره و خیلی راه ها رو گذروندم ولی به نتیجه نرسیدم ولی کانون یه فرقی داشت و اون اینه که من حدودا 7 ماهه باهاش آشنا شده و تقریبا نصف این زمان رو پاک بودم!

2- برای ترک و پاکی کدام پله از مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

اول باید نقاط ضعف شناسایی بشند. مثلا من نقطه ضعفم سایتای ... هست.
دوم باید راه های ترک که البته برای هر کس متفاوته رو کشف کنید که برای من نماز و قرآن بود.

3- در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

اینکه بگی خب این 1بار رو انجام میدم، این 1بار رو میبینم، این 1بار رو گوش میدم و هزار تا از این 1بارها که نمیدونم قراره کی تموم بشه!

4- در مواقع خطر چه طور برخورد می‌کردین؟ چی باعث شد جلوی همون وسوسه هایی که قبلاً شکست تون میداد مقاومت کنید؟

طبق بند دوم جواب سوال 2 من با تجربه و خطا که البته همچین زیادم طول نکشید!(همش 13 سال!)
به طور مختصر و مفید بگم 1لحظه خدا رو مثل مامانم جلو چشام تصور میکردم که عصبانیه! دیگه کلا از سرم میپره!

5- برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟

نماز و قران و البته ناامیدی ممنوع

6- چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

رفتن به سایتای .... (البته چندوقته کنترلش از دستم خارج شده) و کمتر رفتن توی بازار!

7- ایا قبل از ترک شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟ چطوری جلوی این ایستادین؟

من تمام زندگیم سریالی بودم. علت اصلیش فراموش کردن شکستام بود. من توی سنی که شروع به این کار کردم کلاس قران میرفتم صوتم بد نبود ولی خب وقتی فهمیدم این کار گناهه متاسفانه قران رو گذاشتم کنار.من همیشه معدلم 20 بود تا زمانی که این اتفاق افتاد اون سال معدلم 18 شد! سال بعد ترک کردم و با معدل 19.7 شاگرد دوم شدم! متوجهید؟ من توی زندگیم با این کار خودمو نابود کردم ولی تنها راه فراموش کردن نابودیم رو باز همین خ.ا میدیدم و همچنان ادامه میدادم.
فقط توی این 7ماه کانون تونستم جلوی سریالی شدنم رو بگیرم هرچند 2بار سریالی شدم ولی دیگه اجازه این کار رو به خودم ندادم و فقط اینکار رو با شعار ناامیدی ممنوع عملی کردم.

8- بهترین درسی که از شکست های متوالی وسپس موفقیت در تغییر و نگه داشتن آن تا حالا گرفتین چه بود ؟

ترک خدا = شکست

9- اگه شبا بی خواب میشیم ، اگه وسوسه و درگیری داریم چه راهی رو به ما پیشنهاد میدین؟

حقیقتش از وقتی رفتم سر کار دیگه وقت سرخاروندن ندارم چه برسه به بی خوابی! ولی من عاشق کتابم و پنجشنبه ها که فرداش خونم گاهی شده تا نماز صبح کتاب میخونم.

10- گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

من امروز روز هفتم بود که سیگارم رو گذاشتم کنار و هرثانیه این وسوسه میاد سراغم که ای بابا فقط 1بار دیگه فقط 1پک دیگه و تنها راهی که بهش رسیدم اینه که میگم باشه انجام میدم ولی 1ساعت دیگه! باز 1ساعت دیگه اگه اومد سراغم همون جواب رو میدم و البته بعد 7 روز این اتفاق کمتر شده. توی ترک خ.ا هم تقریبا مشابهه.

ادامه دارد....
_اراده اولیه من برای ترک خسته شدن از وضعیتی که داشتم بود

_روش های من برای ترک:قرآن،نماز و امیدوار بودن 

_بهترین درسی که من از شکست هام گرفتم : ترک خدا=شکست

ادامه مصاحبه با آقای mamad68:

11- تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره چطور موفق به کنترل و مقاومت شدین و به وسوسه نه گفتین؟

من تقریبا مواقعی که سرم خلوت میشه سریع فکر گناه میاد سراغم هرچند الان دیگه کمتر شده. برای مقاومت تنها راه حلم این بوده که 1- بیکار نمونم حداقل کتاب بخونم 2- هیچوقت تنها نباشم.

12- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

بله من سر این موضوع دقیقا کلیه هام دچار مشکل شده، ریزش شدید مو دارم و تقریبا سرم خلوته! چشمام خداروشکر سالمند ولی بیشترین عوارضی که داشته از نظر روحی بوده از جمله افسردگی، تندخویی، بی مسئولیتی و ...

13- به نظرتون برخورد درست بعد از شکست چیه؟

به ترتیب: ناامیدی ممنوع، غسل کردن و رفتن توی اجتماع یا جمع خانوادگی تجربه های منه.

14- مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

خیلی عالیه. اینکه بفهمی افرادی مثل تو هستند و همگی از اینکار خسته شدند و میخواند ترک کنند خودش یه انگیزه به ادم میده.

15- چطوری میشه حس کردخدا مارو بخشیده؟

وقتی از ته ته ته ته قلبت میگی خدایا غلط کردم دیگه تکرار نمیکنم خدا یه ماچ گنده به لپت میکنه و میگه بیا گلم من بخشیدمت با ته قلبت میتونی احساسش کنی.

16- شما بخشش خدا رو چجوری حس کردین؟ رابطه تون با خدا چطوریه ؟ میشه بعد انجام این گناه بزرگ بخشیده و خوشبخت شد؟

اگه میدونستیم خدا چقدر مهربونه چقدر بخشندس چقدر جونش برا ما بنده های ناسپاس در میره اصلا گناه نمیکردیم چه برسه به اینکه بگیم آیا خدا ما رو میبخشه یا نه؟! من فقط 1 چیز فهمیدم وقتی گفته شده ناامیدی بزرگترین گناهه یعنی اینکه اگه بدترین گناه روهم کردی ولی توبه نکردی در واقع یه گناه بزرگتر انجام دادی و اون ناامید شدن از بخشش خداونده.
خدا خودش گفته اگه توبه واقعی کنید و دیگه تکرار نکنید همشو براتون ثواب در نظر میگیرم!(منبعش یادم نیست) میتونید این حرف رو تصور کنید؟! وای پسر خدا خیلی عالیه چرا اینقد سختش میکنیم؟
به نظرم بهتره هممون یکم بهتر خدارو بشناسیم بد نیست.

17- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

خ.ا یک اعتیاد بسیار خفنه. روزایی رو داشتم که میگفتم کاش یه معتاد به مواد بودم ولی این اعتیاد رو نداشتم. الان که دارم سیگار رو ترک میکنم میبینم وای چقد راحته وقتی نباشه نمیشه کاریش کرد ولی خ.ا رو چی؟! همیشه در دسترسه!
من اعتیاد به پرخوری هم دارم ولی اون از خ.ا سخت تره چون ادم که نمیتونه غذا نخوره! من تجربه 1سال پاکی توی پرخوری دارم و از وزن 120 به 85 رسیدم روزای عالی بود چون هم پرخوری و هم خ.ا و هم سیگار رو ترک کردم ولی با شکست خوردن توی خ.ا توی همه موارد شکست خوردم. این بار با ترک خ.ا شروع کردم و ان شاءالله میخواهم بعد 40 روزه شدنم توی سیگار برم سراغ پرخوری!

18- در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

راسش من ادم رفیق بازی نیسم و درکل خیلی علاقه دارم دوستام رو بعد از یه مدت عوض کنم! البته 1رفیق دارم که از دوران دانشگاه باهمیم ولی هیچوقت نذاشتم رابطمون به اون مراحل برسه یعنی اگه ادم خودش ازاین حرفا نزنه طرف مقابل جرات نداره حرکتی انجام بده!

امیدوارم هممون این مرحله از زندگیمون رو به سلامت و با پاکی رد کنیم.
ممنونم از همه شما سرپرستای کانون که با این فضایی که درست کردید 3 ماه پاکی آگاهانه رو برای من به ارمغان آوردید. دست تک تکتون رو میبوسم و از همتون ممنونم.
خدایا خداجونم عزیزدل محمد ببخشمون و لطفا دستمون رو بگیر.
مَنْ تَوكَّلَ عَلَى اللّه ذَلَّتْ لَهُ الصِّعابُ وَ تَسَهَّلَتْ عَلَيْهِ الأَسْبابِ؛

هر كس به خدا توكل كند، دشوارى ها براى او آسان مى شود و اسباب برايش فراهم مى گردد.

bandeye khoda
یکی از پهلوون هاییه که خیلی از زمان ورودشون به کانون نگذشته ولی تونستن عملکرد قابل توجهی رو داشته باشن و تلاش خوبی رو از خودشون نشون بدن.
با هم تجربیات ارزشمندشون رو میخونیم:

سلام

شما الان 66 روز پاک دارید.

1-براتون قابل پیش بینی بود که بتونید همچین نتیجه ای رو از تلاشتون بگیرید؟

راستش اولش نه چون بارها شکست خورده بودم.

2-چرا نباید با خ.ا کنار بیاییم ؟چرا باید ترک کنیم؟قوی ترین دلیل به نظرتون برای اقدام به ترک چیه؟

به نظر من جدا از عقوبت بسیار شدیدی که تو اخرت داره ؛ تو دنیای خودمون هم ببینید که چقدر جلوی موفقیت ها رو میگیره ! از لحاظ جسمی و روحی و اعتقادی هم که دیگه باید دوستان هم کانونی بهتر از من بدونن  . بهرحال قوی ترین دلیل برای من جنبه اعتقادی بود .

3-اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟

من تو رشته خوبی قبول شدم ولی با اینحال انتظاری که خودم و اطرافیان از من داشتن خیلی بیشتر بود و وقتی با خودم فکر میکردم بیشتر میفهمیدم که این عمل زشت چه هیولای بی اراده ای از من ساخته و جلوی چقدر از موفقیت های منو گرفته .

4-برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین ؟؟

نماز رو مرتب میخوندم و خیلی سعی میکردم که خودم رو مشغول کنم تا اصلا وقت فکر کردن به اون رو هم نداشته باشم . البته دوستان خوب هم که واقعا موثر هست.

و چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

اول از همه سایت ها و فیلم های غیر اخلاقی و بعد اون یک مساله ای که هست اون لحظه ایه که شما دارین وسوسه میشین. اگه همون لحظه جلوشو بگیرین که گرفتین وگرنه اگه یک قدم به سمتش بردارین دیگه واردش شدین ؛ پس همون اول جلوشو بگیرین.

در سبک زندگیتون چه تغیراتی ایجاد شد؟

همون که اول گفتم . اینکه یه برنامه فشرده برا خودم درست کردم و منظم تر از قبل شدم .

5-پیش اومده که بعد از یه دوره پاکی سست بشین یا  دوباره برگردین ؟اگه آره چطور برخورد کردین باهاش؟

اره . خیلی .. ولی خب بهترین کار اینه که ادم با خودش فکر کنه چی باعث این عمل شده. اگه جلوی اون عامل رو کم کم بگیریم میتونیم انتظار موفقیت هم داشته باشیم . یک نکته دیگه هم همون غرور هست که ادم نباید بگه حالا من یه ماه مثلا پاک بودم دیگه تمومه . چه بسا ادم هایی که تو یک لحظه چند سالو به باد دادن .

6-در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

اینکه شخص به خودش بگه حالا با این فلان کار و فلان فیلم که چیزی نمیشه و مغرور بشه به نظرم از همه بدتره.

7-گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم

شروعش که صد در صد به نظرم سستی اراده هست که البته طبیعیه ولی شخصی که از عمق فاجعه این پدیده شوم مطلع بشه باید عوارض اون رو و مخصوصا اون ها که بیشتر اذیتش میکنه رو جلو چشمش بیاره و با یه یاعلی و لعنت به شیطون از ورود به این کار پرهیز کنه.

8-به نظرتون سخت ترین قسمت این 66 روز کی بود؟؟

شاید همین الان که باشما صحبت میکنم .

چرا؟

چون اولش که تصمیم به ترک میگیریم که یه اراده خوبی تو ما هست ولی هرقدر که جلو تر میره ممکنه سست بشه که برا هرکس و هر شرایطی میتونه فرق داشته باشه .

ادامه دارد...
-اراده اولیه من برای ترک این گناه این بود که انتظار بیشتری از خودم داشتم و حس میکردم این گناه روی اراده ام تاثیر منفی گذاشته 

-بهترین کار در زمان وسوسه اینکه که در لحظه جلوشو بگیرین و حتی یک قدم هم سمتش برندارین 

-بدترین اشتباه در مسیر ترک،مغرور شدنه

ادامه مصاحبه با آقای bandeye khoda :

9-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟

به نظرم ادامه اون و دلیلم هم همون ارادس که قبلا گفتم.

10-توصیتون به کسی که شکست های متوالی داشته و ناامیده؟

من خودم شاید صد بار هم بیشتر شکست خورده باشم ولی نا امید شدن از رحمت خدا یکی از گناهان کبیرس ولی نه به این معنی که طرف هم خودش شل بگیره و براش اهمیت نداشته باشه و یه مساله دیگه هم به نظر من توسل گرفتن از ائمه و مخصوصا اهل بیت هست که میتونه کمک کنه.

11 -ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

فوق العاده تاثییر داره . مهم ترین اون هم به نظرم ضعف حافظه هست که بعد یه مدت خودشونشون میده و البته نازایی که خدایی نکرده اگه به وجود بیاد دیگه مشکلاتشو بهتره اصلا نگم که چه هزینه ها و فشار های روحی رو ایجاد میکنه .

12-در حال حاضر برنامه خاصی دارید برای اینکه دوباره گرفتار نشید؟

برنامه فشرده درسی و ورزش رو باهم دارم و خیلی خوب هم پیش میره .

13-از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکنه با کسی که خ.ا نمیکنه چیه؟

دوستان والا شعار نمیدم . اینیکه میگن اراده ادم رو تو هرکاری سست میکنه واقعا درسته و شخصی که خ.ا میکنه هیچ اراده ای تو هیچ زمینه ای نداره و تو هیچ کار مهمی نمیتونه پیشرفت کنه .

14-درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

بهتره اون ها  رو اصلا باز نکنین و کنجکاوی هم به سرتون نزنه . همون اول از بیخ و بن پاکش کنین و خودتونو راحت کنین .

15-در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

خدا رو شکر همچین دوستانی نداشتم ولی اگر هم نداشتم سمتشونم دیگه نمیرفتم. البته این که میگم واسه کسی هست که میخواد واقعا ترک کنه .

16-نظرتون در مورد تاثیر عوامل زیر در ترک این گناه چیه؟

انگیزه:فوق العاده در یک کلمه. مخصوصا یک انگیزه معنوی قوی اگر باشه

ورزش:خوبه اگه مرتب باشه مخصوصا ورزش های هوازی . چون یک نشاط و طراوتی به شخص میده که جبران اون یک لحظه لذت بخش خ.ا هست.

مذهب: واسه ما که بچه مسلمونیم خیلی نقش داره . چون دنیای دیگه ای هم هست و اونجاست که دیگه بیشتر از اینکه جلو بقیه ادم ها شرمنده باشیم باید شرمنده خدا و ائمه باشیم.

تغذیه: تاثیر داره صددرصد ولی من راستش خیلی رعایت نکردم

دوستان عزیزم . با اراده ای که ادمی داره میتونه به هر جا که بخواد برسه. کار نشد نداره . همیشه به خودتون تلقین کنین که من میتونم و برای تحققش واقعا تمام تلاشتون رو بکنین . به امید موفقیت هممون

عاشق خدا باش ! او تو را ترک نخواهد کرد

و هرآنچه را که نیاز داری، به تو خواهد بخشید.

فقط اعمال خود را به او تقدیم کن  و پیوسته عاشق او باش.

خدا همواره رحیم است  و هرگز تو را تنها نخواهد گذاشت.

مصاحبه ای انجام دادیم  با خانوم زندگی زیبا یکی از قهرمانان راه پاکی که در کارنامه شان  بیش از 120 روز پاکی دارند

ایشون با صبر و پایداری در برابر نفس وسوسه کننده نشون دادند که میشود ترک کرد به شرطی که بخواهیم 
و از عوامل محرک در این مسیر دوری کنیم...

با ما همراه باشید در ادامه این مصاحبه...

سلام خانم زندگی زیبا
روزتون  بخیر

با اجازتون یک راست میریم سراغ سوالات

1- به نظرتون در اولین قدم در مقابله با  خ.ا   چه باید کنیم ؟

از نظر من باید کنار بیاییم چون خ.ا مسیر زندگی خودمون رو تغییر میده به چیزهایی که نباید انجام بدیم 

-  و چرا باید ترک کنیم؟

بخاطر این باید ترک کنیم تا زندگی پاکی رو مزه مزه کنیم واقعا حس خیلی خوبی بهت میده وقتی تو پاک هستی 
و دلیل دیگه  برای ترک ، خلاص شدن از زندگی ای هست که تو رو دچار بیماری هایی میکنه که هچوقت نمیخوای بری سمتشون مثلا همین کسل بودن، حال هیچیو نداشتن و... 

2- قوی ترین دلیل به نظرتون برای اقدام به ترک چیه؟ 

قوی ترین دلیل بنظر من خواستنه چون تو اگه واقعا بخوای ترک کنی ، میتونی و هیچ چیزی مانعت نمیشه و حتی اگر شکست هم بخوری بازم بلند میشی برای اینکه ثابت قدم باشی تو این راه کنار خواستن باید دلایلی برای خواستنت هم  تعریف کنی مثلا بخاطر اینکه زندگیم پاک بشه یا بخاطر نزدیک شدن به خدا و یا بخاطر خودت و اهدافت و...

3- از نظر شما مسیر ترک شامل چه مراحلی میشه؟

مراحلی که تو کانون هست درسته 
 به شخصه خودم تو ده روزه بعد از 5 روز لغزش داشتم و باید اینو کنترل کرد و تو مراحل بالا تر که میرسه به ماهانه تو بعضی اوقات لغزش داری و باید کنترلش کنی ...

4- برای تک تک این مراحل چه اقداماتی رو باید انجام بدیم تا سرانجامش به موفقیت برسه؟

از نظر من مراحل اول ترک باید بیشتر نزیدک خدا بشید نماز که بخونی خود خدا دستتو میگیره .من به شخصه امتحانش کردم
 و یکی دیگشم سوره لقمان واقعا محشره بیشتر موقع هایی که احساس خطر میکنین اینو گوش بدین معجزه میکنه اصن سرد میشی نسبت به خ. ا .

5- برای ترک و پاکی کدام پله از این مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

محکم ترینش برا کسی که از اول شروع کرده و تخته گاز میره بین 20 روز تا 30 روز هست که باید محکمتر گام بر داره که اگه تونست لغزش هاشو کنترل کنه تو ماهانه ام میتونه 

6- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟ 

من به شخصه بخوام بگم اراده اولیه من فرد نزدیکی بود که بهم گفت نمازامو بخونم بهم انگیزه داد .مشکلاتم با نماز حل میشه و تصمیم گرفتم به حرفش گوش کنم و این شد که با نماز خوندن تونستم .

7- شما برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین ؟؟

من برای ترک همونطور که گفتم اول نماز و دردودل با خدا خیلی آرومتون میکنه دوم سوره لقمان که معجزه میکنه و سوم شربت آبلیمو بود که تویه سایتی خوندم درست یادم نیس اما بخورین برا دو ساعت جواب میده.

- و چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

من فیلتر شکن رو ریختم دور برای همیشه و تو مسابقه کنترل نگاه و ذهن ثبت نام کردم و اون مسابقه کمکم کرد که بتونم ذهن و نگاهمو کنترل کنم . من بیشتر ذهنم خراب بود که با این مسابقه درست شد.

8- به نظرتون  مهم ترین دلیل شکست های سریالی که گریبان خیلی هارو میگیره چیه؟؟چطوری باید جلوی این ایستاد؟ 

مهمترینش مشکلات زندگی بچه ها هست و خیال میکنن با این کار مشکلاتشون آسون میشه که علاوه براینکه نمیشه یه مشکل دیگه براش جور میشه بنظر من باید مشکل رو با یکی درمیون گذاشت و حلش کرد تا اینکه دوباره بشیم همون آدمی که دوسش نداریم.

9- در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟ 

کنترل نکردن اینترنت باعث لغزش میشه من خودم چند بار لغزش داشتم و بخاطر همین اینترنت بود که بعدش لغزشو کنترل کردم.

ادامه دارد...
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
ادامه مصاحبه با خانم زندگی زیبا :

10- گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم

به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

بهترین پسخ اطاعت نکردن از همون وسوسه است اون لحظه باید خودتو مشغول کنی بزن از خونه بیرون یا واقعا بگرد دنبال دلیلی که چرا میخوای همین یک بار این کارو انجام بدی تو باید دلیلت محکم و استوار باشه برای ترک اونوقت تو میتونی.

11-به نظرتون سخت ترین قسمت این120  روز کی بود؟؟

به شخصه تو هر ماه یک روز سخت دارم که واقعا سخته 
همه کارایی که گفتم رو باید انجام بدم حتی دوش آب سرد هم بگیرین یکم کمکتون میکنه ولی بیشتر باید راز و نیاز کنید.

-چرا؟

چون هر فرد نیازهایی داره و باید رفع بشه و حتی تو همرو کنترل کنی یک روز هست که نیاز فرد به بالاترین اوجش میرسه اما ما باید قبل از اینکه ازدواج کنیم 
رو نیازهامون کنترل  داشته باشیم اینجوری زندگی خیلی بهتری داریم.

12-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟

از نظر من ادامه پاکی سخت تره چون تو از نقطه شروعت دورتر میشی و باید بیشتر و بیشتر خودتو نزدیک خدا کنی ولی یه آسونی هم داره اونم اینکه راحت تر میتونی لغزش هاتو کنترل کنی و اگه انگیزت برا شروع خیلی باشه تا اخر راه این انگیزه همراهته .

13-تو این مدت 120 روزه  پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چه عاملی باعث مقاومت و حفظ پاکی میشد؟  به عوامل محرک چجوری نه میگفتین؟

اره شده تو ماه رمضون بود میخواستم بیخیال همه چی بشم اما گفتم صبر کن یک لحظه فکر کن بعد خواستی هر کاری بکن فکر کردم که تو ماه رمضون این کار گناهش خیلی بیشتره و اگه من انجامش بدم میشم همون آدم قبلی من از آدم قبلی خودم متنفرم اما همون موقع همین آدمو قبول کردم و شروع به تغییر دادنش کردم عاملی که باعث شد حفظ کنم پاکیمو پشیمونی و برگشت به آدم قبلی بود که ازش متنفر بودم .

14-این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

همه عوارضی که روم گذاشته بود بصورت کلی پاک شدن شاداب شدم خیلی انرژی دارم زندگیم همون جوریه که میخوام دیگه موقع دعا کردن شرمم نمیشه سرمو بالا کنم خیلی احساس میکنم زندگیم عالی شده

15-خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

از نظر من اعتیاد هست چون تو عادت کردی با این کار مشکلاتت حل میشه که اصلا اینجوری نیست مثلا شخصی مثل من تو امتحانات استرس امتحان باعث میشد به سمت این کار برم که علاوه بر استرس دو چندانی که بهم میداد کارو هم درست نمیکرد
این فکر که خ. ا کمکتون میکنه مشکلات زندگی رو درست کنین پوچه پوچه بریزینش دور شما خودتون میتونین مشکلاتتون رو حل کنین اونم با فکر کردن به یه زندگی عالی که در انتظار همتونه.

16- از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکند با کسی که خ.ا نمیکند چیست؟

خیلی فرق داره مثلا کسی که این کارو نمیکنه سرزنده تره و کاراشو بهتر انجام میده کسل نیست و گوشه ای از ذهنش درگیر عذاب وجدان ترک نیست کسی که این کارو نمیکنه احساس میکنه خدارو خوشحال میکنه و این حس از همه حس ها قشنگ تره و کسی که این کارو میکنه کسل میشه و بی حوضله و خیلی زود رنج که خودم خیلی زودرنج  بودم و حتی همیشه ناامید از اینکه من حتی نتونستم ترک کنم چجوری با مشکلات زندگیم مواجه بشم .

17-درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

مثلا همین حجاب از نظر من کنترل نگاه کمکشون میکنه اینقدر این کنترل نگاه و ذهن رو کار کنید که صحنه جلوتون باشه و تو نگاهش نکنی .

18-در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

نه گفتن رو برا همچین جاهایی گذاشتن مثلا من خودم به فرد هایی که شوخی هایه غیر اخلاقی میکنن گفتم که با من این شوخی هارو نکنن و منو نبرن به جاهایی که نباید برم .

19-مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

مزیت هاش خیلیه ترک انفرادی تو انگیزه و رقابت نداری ولی تو کانون تو انگیزه میگیره مثلا منکه تو 20 روز شکستم این بچه ها بودن که انگیزه دادن که شروع کنم و شکست نخورم.

*** صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید :***

بچه ها منم یکی از شما بودم اوضاعم خیلی خراب بود از خودم ناامید بودم که هیچوقت این کار درست نمیشه و من پاک نمیشم روم نمی اومد با خدا حرف بزنم چون خیلی اومدم ترک کنم و شکستم .بیشترین ترکم 40 روز بود که بعدش دوباره شکستم و خیال میکردم ازدواج درستم میکنه و دیدم نه تو باید کنترل نیاز هاتو داشته باشی ولی  این کار شده بود برام یه اعتیاد چون من ندونسته این کارو انجام میدادم و بعد فهمیدم گناهه و چقد بیشتر ناامید شدم عوارضش داشت روم اثر میکرد اما تنها کسایی که تونستن کمکم کنن فرد نزیکی بود که کمکم کرد و راهنماییم کرد نماز بخونم و پر انگیزه ترین جایی که تونست کمکم کنه کانون بود بچه ها  اینجارو ترک نکنین حتی اگه خیلی روزای پاک دارین اومدن به اینجا انگیزتون رو دو برابر میکنه حتی برین به اورژانس کانون و مطالبش رو بخونید 
 آرزو میکنم تک تکتون همیشه پاک باشین و ممنونم بابت اینکه وقتتون رو گذاشتین .

ممنون از شما. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید.
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
بسم الله الرحمن الرحیم

مصاحبه کردیم با آقا یوسف  53
که بیشتراز دو ماه پاک بودن ایشون قبلا هم رکوردهای خیلی خوبی داشتن.

سلام
سلام

1- چه مدت درگیر خ.ا بودین؟
 از سال 85

2-  خ.ا چه تاثیری توزندگیتون گذاشت؟

موردی که بخوام خیلی زیاد وکلیشه ای میشه 
با یه سرچ تو اینترنت میشه دید با آدم چه میکنه ولی اصلی ترین  بدبختی ای که واسه من اورد این بود که حس میکردم الانه که یکی بفهمه و آبرو وحیثیتم بره واسه همین خیلی ازجمع کناره گیری کردم خیلی گوشه گیر شدم وهنوزم نتونستم درستش کنم

3- از چه زمانی به فکر ترک افتادین؟ چرا تصمیم به ترک گرفتین؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟

والا دقیق یادم نیست ولی اینو میدونم که از همون اوایل حس میکردم کار اشتباهیه ودوست داشتم ترکش کنم 

4-  چند وقته پاکین؟ 
 از 31 خرداد 98 تا الان یعنی 69 روز

5- در سبک زندگیتون چه تغییراتی ایجاد کردین؟
من بیشتر روی ذهنم کار کردم یعنی معتقدم اگه فکر ادم درست بشه بقیه چیزا هم خوب پیش میره 
اما در کل نسبت به قبل خیلی فعالیت روزانه مو بیشتر کردم 
اصلا سمت فیلمهای پورن نمیرم حتی عکسای اونجوریم نگاه نمیکنم 

6-  موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟شما چه چیزی رو جایگزین کردین؟
 نه حقیقتش خیلی با این قسمت موافق نیستم

7-   برای کنترل ذهن چی کار کردین؟
توی مسابقه کنترل ذهن ونگاه شرکت میکنم ولی هنوزم سختترین قسمت ترک برام کنترل ذهنه
 واقعا کنترل ذهن خیلی خیلی سخته
 خیلی روزا میشه که سخت مشغول کارم ,یکدفعه یه چیزایی میاد تو فکرم و..
 هنوز نتونستم کامل جلوش روبگیرم
 ولی دارم سعیمو میکنم 
 انقد چرت وپرت وخوراک بد به ذهنم دادم که واقعا یه مدتی طول میکشه درمان کاملش, ولی انشالله درست میشه

8-   در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

کنترل نکردن چشم , نا امیدی وازهمه بدتر غرور زیاد 
 اینکه فکر کنی چون یه مدتی ترک کردی دیگه کاملا پاک شدی یعنی اول بدبختی

9-  کانون چقدر تو این مسیر کمکت کرده؟ وجود کانون  موثر بوده؟
فوق العاده زیاد
 من یه دوره ای توی خرداد واقعا اوضاعم خیلی بد بود 

اگه کمک چند تا از بچه ها نبود واقعا معلوم نبود الان چی میشد
  خدا خیرشون بده
 غیر از اون هم من تا الان سه بار ترک های نسبتا طولانی داشتم 
 یه بار 100 روزه یه بار 130 روزه یه بارم 254 روزه که اگه کانون نبودم اصلا وابدا بهش نمیرسیدم

10- گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم

فکر میکنم این حس ناشی از لذت طلبی وفراموشکاریِ ذاتیِ ما آدماست
که اون قسمت لذتش رو یادمون میمونه ولی قسمت غم واندوه وپشیمونیِ بعدش رو فراموش میکنیم
یه خورده که روی خودمون کار کنیم و ذهنمون رو اماده نگه داریم,وقتی وسوسه میاد سراغمون میتونیم اون عذاب بعد از خود ارضایی رو به خودمون یاداوری کنیم و از شر وسوسه خلاص بشیم 

11- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟
ادامه دادنش خیلی سخت تره
چون اولش ادم پشیمونه وانگیزه داره
بعد چند روز که همه چی یادت میره و وسوسه ها شروع میشه ...
اونجاست که خیلی سخته بدونی میخوای چیکار کنی

12- اشتباهاتون تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشین؟
یه دفعه 254 روز پاکی داشتم
با خودم گفتم خب دیگه بسه ! و این شد شروع سه ماه پر از کثافت 
ودوباره با بدبختی خودمو جمع وجور کردم
یه بارم صد وخورده ای روز پاک بودم 
گفتم خب حالابذار یکی دو تا فیلم ببینم چیزی نمیشه که ! ومتاسفانه چیزی شد وصد وچند روز پاکی ازبین رفت واز اون بدتر این ناپاکی ادامه دار شد تاچند وقت بعدش
الان دیگه به قول داوود گیوتین هر وسوسه ای میاد سرش رو با گیوتین قطع میکنم ونمیذارم کار به جاهای باریک بکشه

ادامه دارد ....
" شیطان برای دست های بیکار, کار تهیه میکنه"

خلاصه حواستون باشه شیطان براتون کار تهیه نکنه
حالا هر جور میتونید 
ادامه مصاحبه با آقای یوسف

13- این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردین؟چه کردین که عزمتون جمع شد؟

خسته شدم بودم از اوضاع
واقعا حس میکردم توی دریایی از کثافت دارم غرق میشم
اخرین ذرات وجودمو جمع کردم و یاعلی گفتم وخداروشکر الان خیلی بهترم

14- توصیتون به کسی که شکست های متوالی داشته و ناامیده؟ برخورد درست بعد از شکست؟
چشماتونو ببندید وبه حالتی فکر کنید که ده روز ,صد روز یا بیشتر پاک بودین
میبنید چه لذتی داره, چقد بی نظیره؟
حالا چشماتونو باز کنید وببینید توی چه وضعیتی گرفتارید
کدومش بهتره واقعا ؟
یا اینجوری بگم ,سعی کنید توی یه حالت سوم شخص به خودتون نگاه کنید از یه زاویه ی دیگه
حالا خودتون رو در حالت خودارضایی تصور کنید
میبینید چقد چندش اوره؟
این میتونه استارتی واسه پاک شدن باشه

15 -ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید
بله تاثیر داره
من خودم بعد خودارضایی تمام بالانس بدنم به هم میریزه
مخصوصا اگه سریالی بشم که چند روز طول میکشه تا به حالت عادی برگردم
خصوصا اینکه کارم یه جوریه که نیروی زیادی میبره ,توی دوران خودارضایی واقعا عذاب میکشیدم
تو سوال 21 هم توضیح دادم

16- -از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکنه با کسی که خ.ا نمیکنه چیه؟
از نظر جسمی وقتی که سریالی شده باشی واقعا ادم رو از کار میندازه
عین مرده متحرک میشی
از نظر روحی هم استرس زیادی بهت وارد میکنه
غیر از اون هم عذاب وجدان و احساس ذلت وخوار شدن رو همیشه دور وبر خودت حس میکنی
هر چی هم سن وسالت بیشتر باشه این احساس بیشتره

17- در حال حاضر برنامه خاصی دارید برای اینکه دوباره گرفتار نشید؟
تو دوره های قبلی ترکم خیلی برنامه های بلند مدت واسه خودم داشتم
دائم به فکر سی روزه شدن وچهل روز وشصت روز و... بودم
ولی الان روشم رو عوض کردم
تا الان که شصت ونهمین روز پاکیمو میگذرونم هر روز فقط واسه همین امروز تلاش میکنم که پاک بمونم
فارغ ازینکه دیروز چی شد وفردا چجوری میشه
فقط وفقط امروز رو پاک بمونم
بقیش درست میشه

18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟
سعی میکنم خودم رو اروم کنم
چند تا نفس عمیق میکشم , با خودم میگم این تقصیر تو نیست, تا چند لحظه دیگه تموم میشه
سعی میکنم به خودم روحیه بدم واینجوری به خودم تلقین میکنم که اتفاقی نیفتاده
به هر حال ادم باید واسه همه چی اماده باشه چون همیشه اوضاع گل وبلبل پیش نمیره

19- در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
خیلی با سردی وجدیت جوابشونو میدم
کم ندارم ازین موردها
تو اینجور موارد باید تعارفات رو کنار گذاشت

20- نظرتون در مورد تاثیر عوامل زیر در ترک این گناه چیه؟
انگیزه: اصل کاری همین انگیزه ست اگه از ته دلتون انگیزه پاکی ندارید اصلا کار به جایی نمیبرید
حتی اگه 1 درصد هم ته دلتون راصی به خودارضایی هستید واقعا میگم تو درازمدت به مشکل میخورید
باید 100 درصد وجودتون بشه انگیزه واسه پاک موندن

ورزش: من ورزشکار نیستم ولی ورزشکاران را دوست دارم 1
متاسفانه اهل ورزش نیستم ونمیدونم چه تاثیری میذاره

مذهب: تو این یک موردم خیلی نمیتونم نظر بدم چون خیلی مذهبی نیستم ورابطه ی خیلی خوبی با این موردم ندارم
تغذیه: این واسه خیلی از بچه هایی که تو کانون دیدم مهمه ولی متاسفانه یا خوشبختانه خیلی روی من تاثیر نمیذاره
خیلی کم پیش میاد چیزی رو به خاطر تحریک نشدن و... بخوام بخورم یا نخورم
این مورد خیلی واسه من مهم نیست

21- ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟
روی خیلی چیزا تاثیر میذاره ولی واسه من از همه مهمتر اینه که حس گناهکار بودن رو ندارم
دیگه پیش خودم یه ادم از پیش باخته نیستم
توی خلوتِ خودم دائم احساس عذاب وجدان وگناهکار بودن ندارم
هر چند حسرت گذشته رو میخورم اما حداقلش اینه که دارم تلاشمو میکنم
غیر از اون هم از نظر جسمی خیلی بهتر شدم
هر بار که خودارضایی میکردم واقعا روزم تموم شده بود
دیگه انرژی برام نمی موند

22- یه توصیه برای روزای تعطیل و بیکاریمون؟
توی یه فیلمی یه دیالوگی بود که میگفت:" شیطان برای دست های بیکار, کار تهیه میکنه"
خلاصه حواستون باشه شیطان براتون کار تهیه نکنه
حالا هر جور میتونید
یه نفر دوست داره کتاب بخونه
یکی اهل ورزشه
یکی اهل بیرون رفتنه
خلاصه یه جوری برای خودتون کار بتراشید

صحبت خاصی ندارم
فقط میخواستم تشکر کنم از همه کسایی که چراغ کانون رو ورشن نگه میدارن
دستتون درد نکنه
گُلهای گُلین

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید.
سلامت باشید .
بسم الله الرحمن الرحیم
کل دنیای ما و تغییرات ما یعنی ذهن ما .... خودتون رو با جادوی ذهنتون آشتی بدین ... ذهنتون واقعا قدرت های بزرگی داره و من از وقتی این موضوع رو فهمیدم دنیای من زیر و رو شد 

مصاحبه با 53 آقای اراده 53
سلام

سلام 

1-   چه مدت درگیر خ.ا بودین؟
حدود 10 سال .
2-  خ.ا چه تاثیری توزندگیتون گذاشت؟
کیفیت زندگی من در اثر ابتلا به این کار به شدت کاهش پیدا کرد و در اثر فشارهای روحی و روانی قدرت تمرکز و تصمیم گیری از من صلب شده بود... نشانه هایی از افسردگی شدید و در نهایت فرو رفتن در باتلاق ذهنی اعتیاد گونه به انواع عکس ها و فیلم ها 
3-  از چه زمانی به فکر ترک افتادین؟ چرا تصمیم به ترک گرفتین؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟
شروع تصمیم من برای ترک از سال 91 و عضویت من در کانون بود... اون موقع ها از انجام این کار به عنوان گناه ناراحت بودم ... شاید ابعاد مذهبی باعث دوری من میشد ... اما از زمستان 96 اوضاع به گونه ای دیگر بود... من در اوج کثیفی ها و اعصاب خوردی ها و ناراحتی ها غرق شده بودم .... هیچ چیز روشنی در زندگی من وجود نداشت ... علاوه بر اثرات این کار فشار های اقتصادی و جامعه و زندگی هم اضافه شده بود.... روزی تصمیم به تغییر گرفتم و با کمک خدا و دوست عزیزم مرد مجاهد تونستم رکورد خودم را از هر روز به 10 روز و سپس به 15 روز افزایش بدم ..... از آن روز لذت پاک بودن لذت آرامش برای من تبدیل به رویایی بزرگ شد و من همواره به فکر تغییر و آرامش بیشتر بودم ..... 
4-    چند وقته پاکین؟
یک دوره 47 روزه پاکی داشتم و بابت این مدت از خداوند سپاسگزارم 
5-  در سبک زندگیتون چه تغییراتی ایجاد کردین؟
میدونید این موضوع خیلی جای بحث داره... کلا یه حسی در وجودمون هست که همیشه دنبال تغییرات لحظه ای و نتایج لحظه ای هستیم ... اما شما تغییرات در زندگی را مقایسه کنید با ساختن یک ساختمان .... یک ساختمان برای ایجاد شدن سالها تلاش و کار و هزینه نیاز داره ... ما باید روی خودمون کار کنیم روی خودمون سرمایه گذاری کنیم ... من از وقتی متوجه شدم که باید سبک زندگی خودم رو بسازم شروع کردم و از تقریبا از همون سال 96 تا الان مداوم در حال تلاش بی وقفه هستم .... هر روز روی خودم کار میکنم شاید ساعت ها فایل و سخنرانی گوش کردم تا بتونم نتیجه مطلوب بگیرم ..... در نهایت نتیجه این چند سال تلاشم رو بهتون میگم ... کل دنیای ما و تغییرات ما یعنی ذهن ما .... خودتون رو با جادوی ذهنتون آشتی بدین ... ذهنتون واقعا قدرت های بزرگی داره و من از وقتی این موضوع رو فهمیدم دنیای من زیر و رو شد ... از وقتی فهمیدم همه چیز در زندگی بستگی به توانایی های ذهنیم داره و خودم رو رشد دادم و افکار منفی رو دور کردم آرامش عجیبی به سمت من اومد ... ما باید جای هر چیزی رو در زندگیمون مشخص کنیم ... هر چیزی که جایگاهش برامون سواله ! جایگاه خدا مردم گناه ثروت ازدواج آرامش کار سلامتی معنویت و هزاران مورد دیگه ... ما باید اولویتی که برای مهمترین هدف زندگی قرار میدیم بالاتر از اولویت کارهای اختیاری مثل خواندن کتاب شناخت انواع گونه های گیاهان استوایی باشه ... 
سبک زندگی یعنی ساختن ذهن ساختن باور ها ساختن طرز نگاه به مسائل .... یعنی روی غلطک انداختن زندگی 
6-    موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟شما چه چیزی رو جایگزین کردین؟
70 درصد موافقم .... من وقتمو با کار و حرفه ام پر کردم ... اما علاقه بسیاری به مسائل روانشناسی دارم و همیشه سعی میکنم دو سه ساعت از وقتمو باهاش بگذرونم .... در کل برای ترک یک عادت باید اون رو از زندگی کم رنگ کرد و بهش بی میل بود... شاید ناخوداگاه برای ترک این کار رو انجام دادم قبلا
سوال خوبیه 
کنترل ذهن خیلی جالبه و من اجازه میخوام عنوان رو به برنامه ریزی ذهن تغییر بدم 
واقعا ذهنمون قدرت های بزرگی در اختیار داره 
فقط باید باهاش آشنا باشیم 
من برای ساختن ذهنم ورودی ها رو کنترل کردم ... اخبار رسانه ها حواشی اینستاگرام ... تلویزیون ... حتی غرغر های مردم 
از همه اینها ماه هاست که دورم 
به زیبایی ها و نکات خوب توجه دارم 
افکار منفی رو مداوم پالایش میکنم 
مداوم خودم رو در معرض خوبیها قرار میدم
بهتون عمیقا توصیه میکنم روی ذهنتون کار کنید 
هر روز با زبان ساده بابت داشته ها از خدا سپاسگزاری کنید 
هر روز حالتون رو خوب نگه دارین 
رمز موفقیت در شاد بودنه 
از ته دل شاد باشید 
شکرگذار نعمت های خدا باشیم نه مداوم از کمبودها شکایت کنیم 
نعمت ها روز به روز زیاد میشن اینطور

هر موقع احساس کردیم حس و حالمون خوب نیست و از مسیر اصلیمون فاصله گرفتیم یعنی لحظه به لحظه داریم به گناه نزدیک میشیم 
همه اون لحظه ها رو حس کردن ... 
بیشتر مواقع خستگیها و ناراحتی ها ، اعصاب خوردی ها و  بی نظمی ها منجر به حرکت به سمت لغزش میشه 
من همیشه بابت وجود کانون از خدا سپاسگزارم ... کانون یعنی همیار و همدرد لحظه به لحظه ... مثل مادر میمونه برای من ... گرچه من فرزند خوبی براش نبودم 
10-گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم
قبول ندارم ... باید در برابر این حقه ایستادگی کرد ... همیشه تا آخرین نفس باید ادامه داد ....
صبر در برابر گناه ما رو در برابرش قوی و قوی تر میکنه 

11- به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟
وسوسه از فکر شروع میشه و ورودی هایی که به ذهن دادیم... اگر وسوسه شدیم یعنی یه ورودی اشتباه به خودمون دادیم ... اما جای نگرانی نیست چون ما میتونیم وسوسه ها رو رد کنیم .... باید با خودمون صحبت کنیم و با وسوسه به یک  فعل اعتیاد گونه منطقی روبرو بشیم ... به موج وسوسه سوار بشیم و ازش عبور کنیم ... در دریا غرق نکنیم خودمون رو .... موج سوار خوبی باشیم .... داستان موج سواری رو داخل ذهنتون تصور کنید.... ده تا موج کوتاه یه موج بلند یه موج خیلی بلند .... ما فقط باید عبور کنیم موج سواری کنیم و عبور کنیم .... اینقدر جلو بریم تا به ساحل امن برسیم ... 
12- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟
قطعا ادامه 
شما از ادامه دار شدن ساده ترین کار در کره زمین خسته خواهید شد ...مثلا چند ضربه به میز بزنید ... و این کار رو تکرار کنید ... فرض کنید یک ساعت قراره به میز ضربه بزنید ....قطعا خسته میشیم چون لذت نمیبریم ....  ما باید اینقدر مسیر پاکی رو در ذهنمون حک کنیم که ازش لذت ببریم ... همین لذت ها و اشتیاق به پاکی بیشتر اشتیاق به در کنار خدا بودن مارو خیلی خیلی بالا میبره ...
☆☆☆☆
ادامه مصاحبه با  53  آقای اراده 53

13- اشتباهاتون تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشین؟

نیت ام برای خدا خالص نیست .. میخوام ترک کنم که لذت بیشتری از زندگی ببرم نه بیشتر خدا رو حس کنم 
و اشتباهم اینجاست که بعد از یک ترک بلند مدت مثلا 47 روز مثلا 86 روز مغرور میشم و میگم من دیگه این کار رو نمیکنم 
دوستان مسیر زندگی و تغییر انتها نداره دنبال یک مقصد به نام پاکی نگردین ... حس پاکی یک لحظه است و یک ثانیه بعد از حس پاکی ممکنه اتفاقی بیفته و ما حس تنفر و ناپاکی رو تجربه کنیم 
پس مراقبت دائم باید داشته باشیم 
14 - این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردین؟چه کردین که عزمتون جمع شد؟
روی ذهنم زیاد کار کردم و هدف 100 روز رو برای خودم قرار دادم 
15 - توصیتون به کسی که شکست های متوالی داشته و ناامیده؟ برخورد درست بعد از شکست؟
ناراحت نباشید حتی یک دقیقه بعد از شکست نباید حالتون بد باشه ... سریع حالتون رو خوب کنید سریع خودتون رو در مسیر پاکی قرار بدین و هر بار از رکورد قبلیتون فاصله بگیرین ... مداوم حالتون رو ارزیابی کنید برای خوب شدن حالتون برنامه ریزی کنید و راه های اثبات شده رو دنبال کنید .... شما انتخاب میکنید که ناراحت باشید یا خوشحال ... سریع به راه خدا برگردین ... نذارین سه چهار روز با حال بد پیش برین .... رمز موفقیت حس و حال خوب داشتنه  ...
16 -ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید
در صورت زیاده روی ضررهایی به جسم وارد میشه اما تمام اثرات با ترکش از بین میره ... فقط باید به خودتون مهلت بدین ... یکشبه انتظار بهتر شدن نداشته باشید
17-از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکنه با کسی که خ.ا نمیکنه چیه؟
بیشتر از نظر روحی اثر میذاره ... حس عذاب وجدان ناراحتی اعصاب خوردی افسردگی خودخوری ... دوری از روابط اجتماعی ... حس غمگینی ... از همه این حالت ها میشه بیرون اومد فقط کافیه خودمون در وجودمون بخواهیم ... جهان راه رو به ما نشون میده ... از همین لحظه شروع کنیم 
18 - در حال حاضر برنامه خاصی دارید برای اینکه دوباره گرفتار نشید؟
من هر روز سعی میکنم برنامه ریزی جدیدی داشته باشم اما حقیقتش زیاد از اجرای برنامه هام راضی نیستم 
کار کردن روی مسائل ذهنی و تقویت اون از بزرگترین اولویت های من هستش 
19 - درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟
مواجهه نشیم ترجیحا .. از قبل پیشبینی کنیم ... اما اگر شدیم مداوم با خدا صحبت کنیم و توجهی به اونها نداشته باشیم 
20 - در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
قاطع برخورد میکنم 
بهشون رک میگم از این کارشون بدم میاد 

21 - نظرتون در مورد تاثیر عوامل زیر در ترک این گناه چیه؟
انگیزه: هدف و انگیزه رو فقط آرامش در کنار خدا و رضایت خدا قرار بدیم 
ورزش:  تاثیر زیادی داره مخصوصا در ایجاد حس نشاط و تقویت اراده 
مذهب: میتونه موثر باشه اما من قرآن و خدا و نماز رو از مذهب جدا میدونم 
تغذیه: پرهیز از تغذیه بدون برنامه و عصبی نقش بسزایی در داشتن احساس تازگی داره 
22 - ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟
حجم مشکلات فکریم تا 70 درصد کاهش پیدا کرده 
23 - یه توصیه برای روزای تعطیل و بیکاریمون؟
تفریح بریم و لذت ببریم ... به دیدار دوستان بریم ... برنامه داشته باشیم برای استفاده اش 
صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید
دوستان عزیزم شما از هیچکدام از آرزوهاتون دور نیستید ... هدف بذارید و به سمت اهداف حرکت کنید ... قدرت شما خیلی زیاده ... خ.ا رو به چشم سرماخوردگی ببینید ... بخاطر یه سرماخوردگی ساده کل زندگی رو تعطیل نکنید ... از همین الان شروع کنید... به مسیر فکر نکنید ... خدا خودش راهو بهتون نشو میده ... شما فقط به سمت هدف حرکت کنید.... 
هیچ  وقت شروع رو برای شنبه نذارین ... همین الان شروع کن دوست من همین الان

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مراحل زندگی سربلند و پیروز باشید.
☆☆☆☆
بسم الله الرحمن الرحیم

یک سری چیزها باید دغدغه ات بشه تا بتونی درکش کنی و بهش بپردازی. ترک هم باید دغدغمون باشه.
53 مصاحبه با خانم Queen 53

سلام
1- چه مدت درگیر خ.ا بودین؟ 
 از بچگی
2- خ.ا چه تاثیری توزندگیتون گذاشت؟ 
افسردگی، ناامیدی، احساس کم ارزشی، سست و بی اراده بودن، استرس، خشم و عصبانیت. همه ی اینها جلوی رشد آدم رو میگیره.  البته نمیگم اگه خ.ا نکنی کلا دیگه این احساس ها رو نخواهی داشت ولی قطعا خ.ا تشدیدش می کنه.

3- از چه زمانی به فکر ترک افتادین؟ چرا تصمیم به ترک گرفتین؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟ 
حدودا 16 یا 17 سالم بود. اولش به خاطر اینکه گناه بود، بعدش که جلوتر رفتم متوجه مشکلاتی که گفتم شدم. بعد از انجامش دچار احساس عذاب وجدان و بی ارزشی میشدم. انگیزه ی اصلیم برای ترک، رهایی از تمام حس های ناخوشایند و عذاب آوری که به سبب خ.ا متحمل میشدم.

4-   چند وقته پاکین؟
در حال حاضر 6 ماه
5- در سبک زندگیتون چه تغییراتی ایجاد کردین؟ 
تایم بیکاریم کمترشده ، دغدغه های مهمتری دارم که پرداختن به اون ها فرصت فکر کردن به خ.ا رو کم میکنه.

6-  موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟شما چه چیزی رو جایگزین کردین؟ 
فکر می کنم مهمترینش همین کارم هست. یک سری از عادت ها هم هستند خیلی کوچیکند ولی به شدت کارسازند. مثلا شاید برای یکی تنظیم ساعت خواب یا استفاده از اینترنت و ... کارساز باشه و کمک کنه.

7-  برای کنترل ذهن چی کار کردین؟ 
هجوم افکار جنسی طبیعیه. یعنی همه ی آدمها روزانه به این موضوع فکر می کنند. پس خودمون رو برای این مورد سرزنش نکنیم. اما سعی کنیم این افکار رو تو نطفه خفه کنیم. بهش پر و بال ندیم و با خیال پردازی پرورشش ندیم. منم سعی کردم همین کارو بکنم. بعد از مدتی هم مهارت تسلط و کنترل افکار رو به دست میاریم. و به راحتی می تونیم ذهنمون رو به سمت موضوعات دیگری هدایت کنیم.

8-  در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟ 
خط قرمزهات رو رد کنی و خودتو گول بزنی که الان ضد ضربه شدم.

9- کانون چقدر تو این مسیر کمکت کرده؟ وجود کانون  موثر بوده؟
خیلی،  کانون توی زمان خیلی خوب سر راهم قرار گرفت.زمانی که می خواستم واقعا تغییر کنم. شاید اگه قبلتر بود این قدر نمی تونست تاثیر گذار باشه. یک سری چیزها باید دغدغه ات بشه تا بتونی درکش کنی و بهش بپردازی. ترک هم باید دغدغمون باشه.

10-گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟ 
دلیلش ناپرهیزی ها قبلترش هست و بهترین راه حل یادآوری تصمیمی که قبل از ترک گرفتی و قول و قرارهایی که روز اول با خودت بستی.
11- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟ 
شروعش، همیشه شروع سخت تره و انرژی بیشتره می طلبه.

12- اشتباهاتون تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشین؟
با خودمون میگم همین یه بار. از شنبه دیگه شروع می کنم. یا اینکه با همون روش های نافرجام قبلی می خوایم دوباره ترک کنیم. وقتی دفعه ی قبل جواب نداده اینبار هم جواب نمیده.

خسته شده بودم. واقعا با تموم وجودم می خواستم که ترک کنم.

سعی کنیم مدت زمان تبدیل حال بد به حال خوب رو کوتاه کنیم. حالا هرکسی به روش خودش .
بعدش تصمیم قطعی بگیریم. تا وقتی تصمیم جدی نگرفتی به ترک فکر نکن. حالا فعلا شروع می کنم ببینم چی میشه فایده نداره. دوباره چند روز بعدش شکست می خوری.

15 -ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید. 
تاثیر مسقیم نداره. مثلا بگیم ریزش موهام، جوش های صورتم، کمردردم، خستگی مزمنم، ضعیفی چشمام یا کند ذهنیم و ... حتما ب خاطر خ.ا هست که به نظرم غلطه
اصلا اثبات نشده. اما تاثیر غیر مستقیم چرا. کلا آدمی که روحش مریض میشه رو جسمش هم تاثیر میزاره.

17- در حال حاضر برنامه خاصی دارید برای اینکه دوباره گرفتار نشید؟ مثل همیشه مراقبت
18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟ 
وقتی برات بی اهمیت بشن سریع ازشون رد میشی و درگیرت نمی کنند.
باید ارتباط را باهاشون محدود یا حتی قطع کرد.
انگیزه: مهمترین عامل
ورزش: می تونه مفید باشه
مذهب: اگه آدم مذهبی باشی تاثیر گذاره، اما اگه صرفا برای ترک کردن بخوای بری نماز بخونی بعید می دونم. چون نمی تونی عمیق درکش کنی.
تغذیه: فکر نمی کنم مستقیم تاثیر داشته باشه. اطلاعی در این مورد ندارم. برای من عامل مهمی نیست.
بخش بزرگی از ذهن آزاد میشه و می تونی افکار مفیدی رو جایگزینش کنی.
احساس خواری نمی کنم.

22- یه توصیه برای روزای تعطیل و بیکاریمون؟ برای روزای تعطیل از قبل برنامه بچینید.
حالا گذروندن وقت با دوست یا خانواده هست یا نظافت کاری و رسیدگی به کارهای عقب افتاده
یا حتی تفریح. وقتی از قبل برنامه بریزی می دونی چیکار کنی و وقت رو به بطالت نمی گذرونی
خ.ا یه بیماریه
وقتی مریض میشیم به مراقبت بیشتری نیاز داریم. باید داروهای تلخ و بدمزه مصرف کنیم.ممکنه نتونیم بعضی از غذاها و خوراکی ها رو تو اون تایم مصرف کنیم.
داستن خ.ا هم همینه
وقتی تصمیم به شروع ترک می گیریم. مراقبتمون باید خیلی بیشتر باشه، حتی ممکنه مجبور باشیم یک سری از کارهایی که درحالت عادی مشکل ساز نیست رو تو اون تایم انجام ندیدم. یا کارهایی رو انجام بدیم که سخته یا دوستشون نداریم.
اما بعد از اینکه بهبودی حاصل میشه نیاز به اون مراقبت سفت و سخت اولیه نیست.

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید. 
☆☆☆53
با نام خدای مهربان

باید افسار ذهن رو به دست گرفت. باید همیشه حواس آدم به ذهنش باشه که داره به چی فکر می کنه
 و جلوی رویا پردازی های بیهوده رو گرفت.
53 مصاحبه با آقای soshians 53
سلام
تقریبا از سیزده چهارده سالگی که خ.ا رو کشف کردم تا همین حالا (33 سالگی) درگیرش بودم یعنی چیزی حدود 20 سال.

تاثیرات بد بسیار زیادی روی زندگیم داشت. در سنین نوجوانی که فردی مذهبی بودم باعث می شد که به علت گناه دونستن این کار از خودم به عنوان یک گناهکار بدم بیاد. بزرگتر که شدم خ.ا باعث شد که اعتماد به نفسم رو از دست بدم، برای رسیدن به پ.و.ر.ن و خ.ا کردن اخلاقیات رو کنار گذاشتم و مثلا توی لپ تاپ دوستام بدون اجازشون به دنبال پ.و.ر.ن گشتم. بعد از ازدواج هم خ.ا و پ.و.ر.ن باعث شدن دچار سردی جنسی بشم و نتونم رابطه ی زناشویی درستی برقرار کنم.

3-  از چه زمانی به فکر ترک افتادین؟ چرا تصمیم به ترک گرفتین؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟

در طول همه ی این سال ها همیشه به فکر ترک بودم، شدت و حدت اون هر بار فرق می کرد ولی هیچ وقت خ.ا رو یه کار منطقی و درست ندونستم. دلیل و انگیزه های زیادی  برای ترک دارم مثل رسیدن به اعتماد به نفس، برقرار کردن یک رابطه ی جنسی عاشقانه ی سالم، عمل به اخلاقیاتی که بهش اعتقاد دارم. یکی از انگیزه هام همیشه این بوده که بتونم به خودم ثابت کنم انقدر اراده ام قویه که وقتی میدونم یک کاری درست نیست و تاثیرات منفی در زندگیم داره بتونم اون کار رو متوقف کنم.

4-    چند وقته پاکین؟
خدا رو شکر 92 روز پاک رو گذروندم.

قطعا بدون تغییر در سبک زندگی هیچ عادتی تغییر نمی کنه. من اولین کاری که کردم این بود که سیکل افتادنم در دام پ.و.ر.ن رو شناسایی کردم. برای من این سیکل همیشه نه از خود پ.و.رن بلکه از چیزایی شروع می شد که پ.و.ر.ن نبود ولی تحریک آمیز بود. یکی از مهم ترین اینها اینستاگرام بود که توش تصاویر نیمه برهنه زیادی وجود داشت. من هم اومدم اینستاگرام رو از گوشیم حذف کردم و از طریق اینستاگرام وب که جذابیتش کمتره و عکساش کوچیکتره صفحه ی اینستاگرامم رو چک می کنم.

توی این سیکلی که منو به سمت پ.و.ر.ن میبرد همیشه یک انگیزه ی مشخص وجود داشت "انتقام از خودم" یعنی وقتی کار اشتباهی می کردم (مثلا ساعات طولانی بی هدف در اینترنت پرسه زنی می کردم) و از دست خودم ناراحت می شدم برای انتقام از خودم می رفتم سراغ پ.و.ر.ن (میگفتم من که این همه کار اشتباه کردم پس بذار برم تا تهش). توی مدل زندگی جدیدم یاد گرفتم که هر وقت اشتباهی می کنم با خودم خلوت کنم و با خودم حرف بزنم قبول کنم که اشتباه کردم و نباید ساعت های زندگیم رو تلف کنم. این جور مواقع یکی از کارهایی که می کنم به خودم بارها میگم "آروم باش" تا به عصبانیتم از خودم غلبه کنم. معمولا تو این مواقع سعی می کنم یه کار هیجان انگیز انجام بدم که به سراغ پ.و.ر.ن نرم. یه کاری که به اندازه ی تماشای پ.و.ر.ن آدرنالین تولید کنه. مثلا بازی کامپیوتری انجام میدم.

6-    موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟شما چه چیزی رو جایگزین کردین؟
در سوال قبلی پاسخ دادم.

به نظرم کنترل نگاه میتونه خیلی روی کنترل ذهن تاثیر بذاره. ولی در کل باید افسار ذهن رو به دست گرفت. باید همیشه حواس آدم به ذهنش باشه که داره به چی فکر می کنه و جلوی رویا پردازی های بیهوده رو گرفت. من هر وقت مشغول فانتزی سازی س.ک.س.ی بودم وقتی به خودم میومدم استپ می کردم و میرفتم یه کاری انجام میدادم تا ذهنم متمرکز اون کار باشه.

اولین اشتباه غروره. غرور از داشتن روزهای پاک باعث میشه کم کم اون محدودیت هایی که ابتدای دوره ی پاکی برای خودمون گذاشتیم کنار بذاریم و همون وقتی که فکر می کنیم دوباره اسیرش نمیشیم توی دام لغزش بیفتیم. لغزش وقتی اتفاق می افته که پای آدم لیز بخوره. اگر ما حواسمون باشه و محیط رو آماده برای لیز خوردن نکنیم هیچ وقت لغزش اتفاق نمی افته.
یکی از اشتباهات دیگه توی فرایند ترک اینه که یادمون بره اول دوره ی پاکی چه قرار و مدارهایی با خودمون گذاشتیم. باید حواسمون به روتین روزانه مون باشه و کارهایی که تصمیم گرفتیم برای ترک انجام بدیم رو روزانه چک کنیم.

من بدون کانون هیچ وقت نمیتونستم به 90 روز پاک برسم. توی مطالعات مختلفی درباره ی ترک اعتیاد جنسی ثابت شده که بهترین روش برای پاکی گروه درمانی و گروه های حمایتیه. کانون هم از این روش استفاده می کنه و بچه هایی که توش هستن بسیار رفقای خوبی هستن که حواسشون به حال همدیگه هست و به همدیگه بی هیچ چشمداشتی کمک می کنن.

نقطه ی شروع این وسوسه گول زدن خودمونه. توی علم روانشناسی این مکانیزم به عنوان یکی از ساز و کارهای دفاعی بدن به منظور کاهش اضطراب از طریق تغییر در ادراک واقعیته که به اون "مکانیزم دلیل تراشی" میگن. بهترین پاسخ برای این خواسته اینه که نگاهی به سابقه ی کارمون بندازیم و ببینیم که هیج وقت اولین و آخرین بار نبوده.

11-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟
قطعا ادامه ی پاکی. تقریبا اکثر افرادی که خ.ا می کنن در بیشتر مواقع تنها چند دقیقه بعد از این کار تصمیم به پاکی میگیرن و شروعش شاید کار سختی نباشه. ولی اینکه بتونی همیشه در این مسیر بمونی و با وسوسه هایی که در ادامه میاد مقابله کنی مسلما کار مشکل تریه.

12-اشتباهاتون تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشین؟
اشتباهم این بود که قول و قرار هایی که روزهای اول ترک با خودم میذاشتم رو فراموش می کردم و فکر می کردم بدون اون روتین های روزانه که باید انجامشون میدادم هم میتونم به پاکی برسم و اونا رو فراموش می کردم.

13-این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردین؟چه کردین که عزمتون جمع شد؟
این دفعه گروه درمانی و چسبیدن به کانون و موظف دونستن خودم به سر زدن به کانون و اعلام وضعیت کردن باعث شد عزمم جزم بشه و پیش برم.

14-توصیتون به کسی که شکست های متوالی داشته و ناامیده؟ برخورد درست بعد از شکست؟
به کسایی که نا امیدن توصیه می کنم صفحات کانون رو مرور کنن. ببینن چقدر کسایی بودن که بارها و بارها در مسابقه ی 10 روزه شکستن و حالا ماه ها پاکی دارن. اون ها هم فرقی با شما نداشتن. اونها که بعد از شکست های متوالی فکر می کردن که نمی شه ترک کرد ولی الان ماه ها و سال هاست که پاکن و پاکی رو تجربه کردن.
برخورد درست بعد از شکست اینه که یک روز به خودمون مهلت بدیم. بعد از یک روز که جمع و جور شدیم و از شدت ناراحتی هامون کاسته شد بشینیم فکر کنیم به اتفاقی که افتاد. سیکل افتادنمون به دام رو با خودمون مرور کنیم. ببینیم از چی شروع شد. چی اول از همه ما رو به سمت خ.ا کشوند؟ چی شد که بعد از اینکه تحریک شدیم نتونستیم مقاومت کنیم در برابرش؟ چه کارهایی برای دفعه ی بعد باید انجام بدیم که این سیکل بشکنه؟

15 -ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید
برای کسی که مثلا در روز دو یا سه بار خ.ا می کنه بله که البته درصد این آدم ها کمه. ولی برای کسی که هفته ای یک بار یا مثلا دو بار خ.ا می کنه به نظرم نمی تونه تاثیری روی سلامت جسمش بذاره. من مقاله ای علمی معتبری هم در این مورد ندیدم.

از نظر جسمی شاید خیلی فرق زیادی نباشه اما از نظر روحی تفاوت بسیار فاحشه. آدمی که به خ.ا معتاده قطعا روحش ضربه می خوره مثل هر کسی که معتاد به هر چیزیه. از دست رفتن اعتماد به نفس به خاطر اینکه کاری که دوست نداره رو نمیتونه متوقف کنه قطعا روح فرد رو آزار شدیدی میده.

بله روتین های روزانه ای دارم که خودم رو موظف میدونم اونها رو انجام بدم. اول که روزانه حتما یک ساعت در کانون هستم. سعی می کنم در این یک ساعت از اتفاقاتی که برام گذشته و حس هایی که در حین ترک داشتم بنویسم. به نظرم نوشتن در کانون خودش یه نوع درمانه. هر چی آدم بیشتر از خودش بنویسه و اعتراف کنه انگار یه باری از رو دوش آدم برداشته میشه. کار دیگه ای که می کنم اینه که سعی می کنم پرسه زنی اینترنتی رو کم کنم و وقتی میرم تو اینترنت بدونم که قراره چی کار کنم و در چه مدت زمانی میخوام اون کار رو بکنم. حتی اگه میخوام برم تو اینستاگرام بچرخم برای خودم زمان تعیین می کنم که بعدش پا شم. سعی می کنم تو خونه زیاد تنها نمونم. برای وقت هایی که به یه هدف پاکی میرسم مثلا 30 روز ، 40 روز ، 50 روز برای خودم کلی برنامه ی مفرح تعیین می کنم و به خودم کلی جایزه میدم. این جایزه ها بهم انگیزه میده که پیش برم.

متاسفانه در زمانه ای هستیم که همیشه و همه جا خواسته و ناخواسته با پ.و.ر.ن در سطوح مختلف رو به رو میشیم. پ.و.ر.ن به صورت تبلیغات، موزیک ویدیو ، فیلم های اروتیک و ... همیشه و همه جا هست. این دیگه به میزان درگیری و اعتیاد جنسی ربط داره، مثلا شاید یک نفر یک فیلم داستانی که صحنه های زیادی هم داره ببینه و چیزیش نشه و باعث نشه که کنترل ذهن رو از دست بده ولی کسی با دیدن کوچکترین صحنه در یک فیلم معمولی باعث شه خیالپردازی کنه و کنترل ذهن رو از دست بده. هر کدوم از این افراد با توجه به میزان اعتیاد و وابستگیشون به شهوت باید درجه ی مختلفی از محدودیت ها رو برای خودشون تعیین کنن.

یاد بگیریم به موقع "نه" بگیم.

انگیزه: خوب قطعا مهم ترین تاثیر رو داره انگیزه. باید بدونیم که چرا میخوایم که ترک کنیم.
ورزش: ورزش خصوصا برای کسایی که نمی تونن از طریق رابطه ی سالم جنسی میلشون رو برطرف کنن بسیار موثره برای اینکه این میل برانگیخته شده رو تسکینش بدن. کلا هر کاری که آدم بکنه و احساس ارزشمند بودن بکنه مثل ورزش تاثیر خوبی در با انگیزه بودن در راه پاکی داره.
مذهب: برای کسایی که مذهبی هستن قطعا تاثیر داره.
تغذیه: نظری در این مورد ندارم.

ترک نگاهم رو به زندگی عوض کرده. ترک باعث شده وقت های طولانی ای که پای پ.و.ر.ن میگذشت تبدیل شده به وقت هایی برای یاد گرفتن چیزهای مختلف. ترک باعث شده بفهمم میتونم هر چیز اشتباهی که در خودم میبینم رو بتونم ترک کنم. ترک باعث شده رابطه ام با همسرم بهتر و بهتر بشه. ترک باعث شده زندگی رو همون جوری که هست زندگی کنم و دنبال مسکن نگردم. روزهای شاد رو شاد و روزهای غمگین رو غمگین زندگی کنم.

بیکاری یکی از بدترین چیزهاست برای کسانی که توی ترک هستن. همیشه باید سرتون با چیزی مشغول باشه. هر کسی با توجه به علاقیاتش باید وقتش رو پر کنه. از تماشای فیلم و گوش کردن موسیقی و رفتن به گالری ها و ... هزاران هزار کار سرگرم کننده ی دیگه.

از تمام دوستان عزیزم که در کانون هستن خواهش می کنم ساعت هایی که حالشون خرابه و فکر می کنن دارن به سمت خ.ا میرن "اورژانس" کانون رو جدی بگیرن و بیان حالشون رو بگن. این قطعا خیلی تاثیر داره و روحیه ای که از بچه ها میگیرن باعث میشه در کاری که میخوان بکنن تجدید نظر کنن. به دوستانی که به علت تعالیم مذهبی بعد از خ.ا خودشون رو  یک گناهکار بزرگ می بینن توصیه ی اکید دارم به جای گناهکار دونستن خودشون خودشون رو یک بیمار بدونن. کسی که نیاز به درمانی صحیح داره. این جوری از اون بار گناهی که روان آدم رو بیچاره می کنه بیرون میان.

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید. 53
ممنون از لئا خانوم که این فرصت رو به من دادن که اینجا اندک تجربیاتی که در این زمینه کسب کردم رو با بچه های گل کانون به اشتراک بذارم. به امید اینکه همه ی روزها حواسمون به خودمون و مسیرمون باشه و بتونم روزهای خوب پاکی رو زندگی کنیم.
☆☆☆☆
بسم الله الرحمن الرحیم
مصاحبه کردیم با آقای  53 new aseman  53

انگیزه ازین بالاتر که آخرین صفحات کتاب جوونی مون رو به پایانه!

چند سالی هست
فرصت های خوب زندگیمو نابود کرد . احساس سردرگمی و ناتوانی زیاد از رسیدن به اهداف داشتم.

از موقعی که فهمیدم گناه کبیره است اما وقتی فهمیدم دیگه درگیرش شده بودم و چند سالی از عمرم و جوونیم تلف شد.
انگیزه های ترکم زیاده اما اراده ترکم خیلی پایینه . انگیزه ازین بالاتر که آخرین صفحات کتاب جوونی مون رو به پایانه!

4-    چند وقته پاکین؟ 
فعلا 91 روز اما قبلا بیشترهم داشتم

باید به حرف بزرگان دین که بیشترازما میدونن عمل کنیم. من به کمک نماز اول وقت در همه وعده ها روپام وایستادم.

بله . از قدیم گفتن اگه برای نفست کار درست نکنی ،اون برات کار میسازهجایگزین که نمیشه گفت
 اما وقت اصلیم رو باکار پرکردم و استراحتم رو بامطالعه و تفریح و مسافرت

مطالعه قرآن به شیوه تذکر یعنی حتی یک آیه اما مخاطب کامل خودم هستم والبته نماز

دقیقا بیهوده چرخیدن در اینترنت و نصب بودن شبکه های چرند اجتماعی . و البت عدم کنترل نگاه تو خیابون
در کل تغذیه کثیف برای چشم و نگاه که قلب رو بیمار میکنه

قطعا از الطاف خداوندحضور در کانون و ابراز همدردی و همراهی بااعضای کانونه. همیشه ما ازبیان همچین مشکلی رنج میبردیم
 اما اینجا برای حلش بادیگران مشورت میکنیم.

نقطه شروع وسوسه، بروز یک مشکل حتی کوچیک توزندگیه که ذهن ازروعادت  میخواد باپورن وخ .ا آرومت کنه
و اگه همون اول قاطعانه رد بشه تو دفعات بعدی به شدت ضعیف میشه اما نیاد که بهش جواب مثبت بدی .دیگه ول نمیکنه

11- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟ 
بعد از هر خ.ا همه میخان ترک کنن اما ادامه نمیدن
12- اشتباهاتون تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشین؟ 
الانم هنوز تا موفقیت فاصله دارم. اما به طور نسبی تمرین های کوچک خودداری از نگاه آلوده و تماشای پورن به طورکامل حتی یک ثانیه

تمرین تمرد قاطع از خواسته های تکراری

تمرین عبور از خواسته های کوچک ، عبور از خواسته های بزرگ رو ممکن میکنه . مثلا این دفعه این نگاهو یا این کلیپو نمیبینم
.اگه ما یه کارکوچک رو نتونیم انجام بدیم از عهده کار بزرگتر برنخواهیم اومد.

قطعا وضعیت جسمی و تغذیه بهتر و کم خونی و کم حالی از بین میره

از زمین تا آسمون
بله و در بالا گفتم.
بلافاصله ذهن و نگاه منحرف شود .

اوایل معمولی اما الان دوری
انگیزه: بدون انگیزه حرکتی هم نیس
ورزش:کمتر وقتشو دارم
مذهب:گزینه اصلی روی میز و امید اول
تغذیه:برا من خیلی تاثیر نداشته
عالی ،آسمونی، فضایی، هرچی بگم کمه

اصلا تنها نباشین حتما یه برنامه تفریح یا هرچیز دیگه بزارین تا زمانی که ترک کامل بشه
رفقای عزیز ما در کانون همه به هم مدیونیم و چند صباحی از عمرمون رو کنارهم سپری میکنیم .من شخصا براهمتون دعا میکنم و همتونودوست دارم.

صمیمانه ازشون تشکر می کنم که قبول زحمت کردن و وقت گذاشتن ان شاءالله همیشه موفق باشند و سربلند 
☆☆☆53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان