عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هم کلامی با استقامت کنندگان (7 تا 12 ماه)

[تصویر:  sld8_estegamat1.png]

با توکلی ابدی بر "او"...

در میان انبوهی از برگ های پاییزی ، چشم به قدم هایش دوخته بود.

در اندیشه اش خود را همانند برگ های بر زمین افتاده از دست رفته می پنداش.

دامی شوم، که در آن گرفتار آمده بودم

و رهایی از آن برایش غیر قابل باور بود

او را از درون نابود می کرد.

تلاش های گهگاهش که به نتیجه نرسیده بودند، تمامی امیدهای او را به سخره میگرفتند.

نمیتوانی

نمی شود

محال است...

اما " 
تسلیم " در دایره لغاتش  نامانوس و نامالوف می نمود.

یادش آمد که از آسمان آمده... زمین خوردنش نباید او را زمین گیر کند.

او دوباره بلند شد...محکتر از قبل

و میدانست ارزش آنکه به پا خیزد کم از مجاهدت در راه خدا نیست.

آری

جهاد اکبر همان مبارزه با نفس است.

.
 سپاس شده توسط
سلام به دوستان عزیز

به امید خدا در این تاپیک گفتگویی خواهیم داشت با دوستانی که 7 ماه تا 12 ماه متوالی است پاکی خود را حفظ کردند.

آنهایی که خواستند حیات پاک داشته باشند و توانستند...

یادمان باشد :

افراد موفق؛

کسانی نیستند که هرگز شکست نخورده اند،

بلکه کسانی هستند که در برابر شکست ها از خود استقامت نشان دادند.

535353

همراه با تشکر ویژه از :

جناب آقای همای رحمت

بابت همکاری ایشان در طرح سوال های مصاحبه.
یا عباس
مصاحبه با "nazi"

چی شد که تصمیم به ترک گرفتی؟

من  قبل از اینکه کانون رو پیدا کنم چند 100 بار تصمیم به ترک گرفتم...اما چون  نمی تونستم به طور جدی خودمو قانع کنم که اینکار گناه محسوب میشه و ممکنه  عواقب بدی داشته باشه تو تصمیم موفق نبودم...مشکل اصلی من توجیح نا به جا  بود.. اولین باری که با کانون آشنا شدم قصدم از تو نت اومدن چیز دیگه ای بود... با دیدن همچین سایتی با همچین هدفی...بچه هایی که تونستن ترک کنن . موندن وبه بقیه کمک می کنن..انگیز ه م چندین برابر شد...
.

چند وقته پاکی؟

ماه و اندی...معادل 222 روز... [تصویر:  g.gif]

از اینکه موفق شدی "تا کنون "ترک کنی چه احساسی داری؟

حس  یه آدمی که از اول خط شروع کرده... یه پاک کن برداشته و گذشته سیاهو پاک  کرده...و با امید به یه آینده ی روشن داره روزایه پاکیشو میشماره...

سراسر امید...یادم نمیاد قبل از پاکی این حسو تجربه کرده باشم [تصویر:  6.gif]

فکر میکنی چه چیزی نقش برجسته تری توی این موفقیتت داشت ؟ و عامل اصلی موفقیتت بود ؟

اولین  جرقه رو واسه ترک واسه همیشه رو کانون واسه من زد... خودم هم قبلا می  خواستم اما انگیزه م کافی نبود.... ولی خدا کانون رو که بدون شک یه نعمت  بزرگ تو زندگیه منه...سر راهم گذاشت...
عوامل اصلی موفقیتم...کانون...دووستای کانونیه خوب..خواست و تلاش خودم... [تصویر:  g.gif]

بعد آخرین بار که این کار را لا اقل تا الان گذاشتی کنار با دفعات قبل چه فرقی داشت؟(یک تصمیم؟احساس تنفر؟یک مسئله خارجی که این کار مانع میشد

منم  مثل خیلی از بچه ها حکم این گناهو نمی دونستم.... فکر می کردم یه حسو کار  طبیعیه...از وقتی که فهمیدم تلاشم بیشتر شد واسه ترک...ولی قبلا هم گفتم  انگیزه لازم رو نداشتم...ولی کانون این انگیزه رو به من داد...

ترکت یک‌دفعه بود یا تدریجی؟

یک  بار برای همیشه... من همیشه تو کارام معتقدم که یا یه کاری رو کلا شروع  نکنم یا اگه دست به اون کار زدم به سرانجام برسونم...و نتیجه ی خوبی ازش  بگیرم...

به خصوص که اینجا مسئله ترک گناهه...اعتقاد من اینه...

چه کارایی برای این که نشکنی انجام میدادی؟

عامل اصلی شکست من فیلم و چت روم بود... چت روم رو چندین سال هست که کنار گذاشتم اما فیلم رو نمی تونستم...

شکستم....تمام فیلمهایی که باعث شکستنم میشد...

سعی  کردم تصویرشون رو از ذهنم پاک کنم...و وقتیم تو ذهنم میومدن حواسم رو پرت  می کردم... الانم همینطوره...ذکر گفتن و نماز خوندن هم خیل کمکم می کنه...

در مواقع خطر چه طور برخورد می‌کردی؟

معمولا زمانایی که تنها بودم این مشکل پیش میومد...سعی می کردم سریع برم پیش دوستام یا خونواده...

اگه کسی تو خونه نبود اگه به نت دسترسی داشتم سریع کانون میومدم و با دوستایه کانونیم صحبت می کردم..

صلوات فرستادن خیلی روی من تاثیر داره...واسه اینکه بتونم تمرکز کنم و این فکر رو از ذهنم خارج کنم..

بعد از شکست چطوری برخورد میکردی؟

خدا  رو شکر از زمانی که تو کانون اومدم شکست نداشتم... اما قبلا معمولا خیلی  بهم می ریختم...یعنی یه جورایی روزم بهم می ریخت.. ولی سعی می کردم به خودم  قول بدم که دیگه تکرار نشه و خودمو آروم می کردم.. [تصویر:  6.gif]

به نظرت برخورد درست بعد از شکست چیه؟

نا راحتی و بهم ریختن بعد از شکست طبیعیه و به نظرم باید وجود داشته باشه..

که نشون میده این کار درست نیست وبا ارزش هایه ما مغایرت داره و باید یه فکری واسه ترکش کنیم..

اما نه مدت زمان طولانی...
بعدش  نباید اجازه بدیم شکستها مکرر وشه...چون این موقعس که نا امیدی سراغ آدم  میاد...و تلاش رو واسمون بیهوده جلوه میده... باید دوباره با خودمون عهد  ببندیم...محکم تر از قبل...و قدرتمندانه ادامه بدیم....

ورزش چه نقشی داشته ؟

سعی می کنم روزی نیم ساعت ورزش حتی سبک داشته باشم...به نظرم واسه تخلیه انرژی خیلی می تونه مفید باشه...

نکته‌ی دیگه‌ای راجع به نحوه‌ی ترکت هست که بخوای بگی؟

هیچ  وقت و هیچ وقت نذارید ترس از شکست توو دلتون بیاد... یکی از کارایی که من  کردم این بوود که به خودم دیکته کردم...که من نمی شکنم...تو هیچ شرایطی...

واجازه ندادم به هیچ وجه به این فکر کنم که یه روزی بشکنم... امیدوارم بتونم این حس رو همیشه مثل سدی واسه ترس تو دلم داشته باشم...

این تغییر چقدر روی "احساس مسولیتت" اثر گذاشته آیا در این زمینه بهتر شدی؟

خیلی...

چون  قبل ترک همش فکر می کردم که من که به این گناه دچارم و حتی نمی تونم از  مسوایت بدن خودم بر بیام چطور می تونم آدم مسئولیت پذیری باشم...

گرچه اطرافیان منو آدم مسئولیت پذیری می دونست...اما من خودم قبول نداشتم...

الان خیلی بهتر شدم....واقعا تو همه ی زمینه های زندگیم پیداس...

این تغییر آیا روی حس و انگیزت برای تلاش و مخصوصا درس تاثیر داشته ؟

انگیزه م رو واسه پیشرفت و رسیدن به من ایده آلم خیلی بیشتر کرده...

دیگه اون آدم نا امیدی که فقط آرزو هاشو تو دور دست میدید و رسیدن به اونها رو غیر ممکن می دونست نیستم...

تلاش می کنم...انگیزه دارم...امیدوارم که بتونم بهشون برسم...

بهترین درسی که از شکست های متوالی وسپس موفقیت در تغییر و نگه داشتن آن تا حالا گرفتی چه بود ؟

چند روز قبل از آشنا شدن با کانون شکست متوالی داشتم... و با آشنایی با کانون تونستم طعم پاکی رو بچشم...
و شاید بهترین درس این بوود که هیچ تلاشی بی جواب نمیمونه...

و با ترک این گناه واقعا هر روزر آدم بهتر از دیروزشه.. [تصویر:  g.gif]

با این تغییر چقدررفتارت با معیار هایی که در زندگی انتخاب کرده ای "یکی" شده ؟

معیار یک انسان امیدوار رو به نظرم بهش رسیدم...و امیدوارم با تلاشی که دارم به معیار های دیگه م نزدیک تر شم....

چقدر بعد از ترک موفق بودی واقعا خدا رو حس کنی ، یا لمس کنی ؟ درک بهتری پیدا کردی ؟

بعد از ترک سعی کردم نماز هام رو بخونم...و بیشتر سعی کردم که سر وقت باشن...
شاید قبل از ترک نمی تونستم به قول معروف امدادای غیبی که از طرف خدا واسم میاد وببینم.. اما الان تو وضعیتهایه بحرانی واقعا حس می کنم یکی هست که از خودم واسه من نگران تره...

میتونی نمونه های واضح و روشنی از این مورد از بعد از ترک و پاکی بگی ؟

تو  مسائل شخصی مثل درس....دووستایه خوب...شرایط بحرانی که شاید قبل از این  نمی تونستم از پسش بر بیام...و تو مسائل خونوادگی واقعا حسش کردم..

روزی که اولین بار وارد سایت کانون ترک شدی رو بخاطر داری؟ چه احساسی داشتی؟

بله....البته شب بوود...شب رویایی... باورم نمیشد که کسایی هستن که مثل من باشن... مگه میشه آدم روز متحول شدنشو فراموش کنه!!!

چی باعث شد تو ی سایت بمونی و به فعالیت ادامه بدی ؟

اولش که واسه استمرار پاکی...
و بعدش اینکه یه حس مدیون بوودن به بچه های کانون...که کمکم کردن...دینمو ادا کنم.. موندم که جز کوچیکی از این سرزمین پاکی باشم... [تصویر:  i.gif]

حرف آخرت با دوستان

خدا در مکان های دو از انتظار

به دست افرادی دور از انتظار

و در مواقعی تصور ناپذیر

معجزات خود را به انجام می رساند.

برای آن مهربانِ توانا ، غیرممکن وجود ندارد ...

همیشه و همیشه و همیشه امیدی هست...

:

واین مکان و آدمهای دور از انتظار همین کانون و کانونیا هستن...

مطمئن باشید که اگه اونطور که باید از این نعمت استفاده کنیم راه گشاست...امیدتونو از دست ندید..

قدر خودتونو بدیونید...شما شایستگی پاکی رو دارید...[تصویر:  3.gif]

ارادتمندم

یاعلی[تصویر:  8.gif]

یا عباس
سلام
303
امروز در خدمت دوست خوبم خانم تولد دوباره هستیم.

دوستمان موفق شده بیش از شش ماه پاک باشه که موفقیت بزرگیه.
امروز می خوایم از راهنمایی های ایشان استفاده کنیم.

مطالعه این مصاحبه رو به همگی توصیه میکنم.
باشد که همگی شیرینی پاکی جسم و جان را بچشیم.
53
5353
535353
53535353
سلام
1. به نظرتون سخت ترین قسمت این 6 ماه کی بود؟
روز اول.بعد از 2 الی 3 ماه ترک هم دوران سختی هست وهمچنین الان .

چرا؟
قصد ترک کردن  در ابتدای راه ،اون هم کنترل افکار خیلی سخته ولی اگه از خدا کمک بخوای
 و یکی از روشها رو بکار ببری بعد ها میتونی ازش استفاده کنی..)من خودم ذکر گفتن رو استفاده کردم)
در  دوران 3ماه و 6 ماه افکارم لغزش داشت و بهش بها میدادم ولی خدا رو شکر نذاشتم به شکست بینجامد.

ادامه پاکی یا شروع پاکی؟
هر دوتاش سخته،ولی اگه برای شروع و ادامه برنامه داشته باشیم.ادامه پاکی راحت تره.

اراده اولیه یا استمرار انگیزه و اراده؟
انگیزه نذاشته به شکست برسم.

2.تو این مدت پیش نیومد انگیزتون کم شه؟ یا به فکر لغزش بیفتید؟
منم انسان هستم و مشکلات سر راه منو ناامید کرده ولی خدا رو شکر میکنم تا الان به شکست نرسیدم.

اگر اره چه طور برخورد کردید؟
وقتی شروع میکنم به فکر کردن به افکار مخرب ،به خودم میگم نمیذارم به جاهای بد بکشه و شکست بخورم
 و بعضی مواقع شده غرق شدم در افکار و اگه شروع نکنم به ذکر گفتن شکست حتمیست.

3.در یک کتاب روانشناسی خوندم که اگر خودمون را ببخشیم بتونیم از تقصیرات خودمون در هر امری بگذریم.،جبران اون امر راحت تر میشه.شما تونستید بعد از چند ماه پاکی خودتون را ببخشید؟
قبلا از انجام این عمل از خودم بدم میومد ولی الان به این مسئله به عنوان یه تجربه نگاه میکنم  و یه امتحان.

این امر تاثیر داشت؟
خیلی تاثیر داره.بدون بخشش نمیشه به خودمون اجازه دوباره زندگی کردن رو بدیم

4.چی کار کردید که تونستید به پاکیتون تداوم ببخشید؟
تعهدی که با خدا بستم(من از روز اول یه عهد با خدا بستم.گفتم :خدایا نفسم رو در راه تو قربانی میکنم.)

کار ویژه ای کردید؟ در سبک زندگیتون تغییر ایجاد کردید؟ اگر اره لطفا توضیح بدید.
در واقع وقتم رو پر میکردم.وروابطم رو با خانواده قویتر کردم.و به کارهای دینی بیشتر توجه میکنم و کتاب میخونم.

5.فکر کنم اکثرمون این موضوع را تجربه کردیم که بعد از مدتی الودگی به خودارضایی ذهنمون بیمار می شه.برای سالم سازی افکارتون چی کار کردید؟ کار خاصی کردید یا بعد از مدتی پاکی ذهن خودش را بازسازی می کنه؟
به نظر من فکر نکردن به موضوعی که دوست داریم و مخرب هم هست سخته.
اگه بتونیم افکار سازنده ایی پیدا کنیم و شروع کنیم به کار کردن روی اونها.ناخودآگاه افکار خوب جایگزین افکار مخرب میشه
و افکار مخرب در بایگانی ذهنمون قرار میگیره و این دیگه به خودمون مربوطه که بخوایم به بایگانی سر بزنیم یانه.

6.نظر بر اینه که پاکی تنها کافی نیست تا بتونیم این عمل را ترک کنیم. شما در این مدت تمرکزتون تنها بر روی پاک بودن بود یا این که از عواملی مانند ورزش ، درس و... کمک جستید تا خ.ا فراموش بشه؟
نماز با آرامش و ذکر گفتن.
مطالعه کتب شهید مطهری(جلسات مباحثه و سیر مطالعاتی رو شروع کردم).
کتابهای روانشناسی(الان دارم کتاب از حال بد به حال خوب رو میخونم)
.تدریس خصوصی .
روابط با خانواده و دوستان قویتر کردم.

7. خب نظرتون درباره عوامل زیر برای تداوم پاکی چیه؟ موثرترینش چیه؟
ورزش:اگه بتونیم به باشگاه بریم یا حتی شده برای دقایقی ورزش کنیم.خیلی تاثیرگذاره و اعتماد به نفس رو میبره بالا
درس:افکار رو متمرکزتر میکنه
تغذیه:بهتره از غذاهایی که نیروی جنسی رو میبره بالا پرهیز کنیم و از میوه ها و سبزیها بیشتر استفاده کنیم.و همچنین وعده های غذایی رو بخوریم.
دین داری:انتخاب راه زندگی
یاد خدا:بهترین یار و همدم در سختیها و بخصوص در ترک.
انگیزه:برای اول راه لازم و ضروریست.
کنترل نگاه:نباشه.دوباره همون آش و همون  کاسه.
تغییر در رفتار اجتماعی :برای جایگزینی افکار ،مورد فوق العادهایست.
همه موارد بالا و همچنین تفکر و مطالعه در این مسائل و عواقب آن تاثیرگذارهست

8. خب بعد از 6 ماه پاکی چه احساسی دارید؟
فهمیدم کار نشد نداره.

9.به نظرتون ترک این عادت به همون سختی بود که در ابتدای راه به نظر می رسید؟
نه.اگه افکار و نگاه کنترل بشه.سخت نیست.

10.این پاکی چه تاثیری به صورت مستقیم و غیر مستثیم در زندگی شما داشته؟
عزت نفس.اعتماد به نفسم رو برده بالا.
افکارم سالمتر شده.
خوابم بهتر شده .
شادتر هستم.
دوستان زیادی پیدا کردم.
کنترل عصبانیتم بهتر شده ولی هنوز نیاز به کار داره.
امید به زندگی ام بیشتر شده.

11. می تونی تاثیر پاکی را در موارد زیر بیشتر توضیح بدید؟
روابط خانوادگی:
متاسفانه بیشتر مشکل ما از خانواده نشات میگیره.
اگه روبط سالم و صمیمانه با خانواده داشته باشیم و آنها رو همان جوری که هستن بپذیریم ،
مشکلات این چنینی کمتر برامون پیش میاد.
من اکثر مواقع با خانواده در بحث و جدل بودم و الان خیلی بهتر شدم...صبورتر شدم ...
درسته هنوز نیاز به تغییر دارم...ولی از خودم راضی هستم...

روابط اجتماعی:
حین ترک خوبه روابط اجتماعی داشته باشیم ،برای ترک موثره..و بعد از ترک خود به خود قویتر میشه..

احساس مسئولیت:(می تونه ای مسئولیت در برابر پاکی و قداست نفس باشه یا درباره اطرافیان یا وظایف خودتون و...)
ما خودمون مسئول رفتار و اعمال خودمون هستیم و تا زمانی که  بخواهیم دیگران رو مقصر بدونیم،
حق زندگی کردن سالم رو از خودمون میگیریم.و با پاک بودن ثابت میکنیم مسئولیت اعمال خودمون رو پذیرفتیم.

اعتماد به نفس:وقتی کسی بتونه اعتیادی رو ترک کنه که فقط خودش ازش خبر داره،اعتماد به نفس کولاک میکنه.
سلامت جسم:تاثیر بر چشم من داشته ،قبلنا درد میکرد و روز به روز ضعفیتر میشد ولی الان چنین مشکلی ندارم.
سلامت روح:روح شادبتر و سرزنده تر میشه.افکار جدید به ذهن خطور میکنه ...

12.بعد از 6 ماه پاکی می تونید نظر شخص خودتون را بگید که ایا خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یا نه؟توضیح بدید.(این تاثیر می تونه شادابی بیشتر باشه یا ضرر چسمی)
قبلا با خ.ا بدنم خیلی سست میشد و تمایلم به خواب خیلی زیاد بود و چشمم هم روز به روز ضعیفتر میشد.

13. خ.ا را یک اعتیاد می دونید؟ یک بیماری؟ توضیح بدید
اعتیاد.
متاسفانه افکار ما بیشتر درگیر صحنه هایی هست که تو فیلم و عکس و کلیپ میبینیم
 و ذهنمون پردازشش میکنه و برامون زیبا و لذت بخش جلوش میکنه ،
و چون ذهن بیشتر درگیره تا جسمون ،دردی حس نمیکنیم.و همش لذت هست .
و بعد از پردازش هر چه بیشتر ذهن بدن رو آماده خ.ا میکنیم.
این لذتی که میبریم..فقط یک  توهم هست...چون ادامه ی افکارمون هست...طبیعی نیست...
مثلا خ.ا بدون تخیل چقدر لذت بخشه ؟خیلی طول میکشه تا ارضا بشیم.
ولی با تخیلاتمون زودتر و لذت بخش تر ارضا میشیم..
.دیدن فیلم و عکس و کلیپ هم همین طور هست...ما بیشتر افکارمون رو درگیر میکنیم..
و اگه زیاد به اینکار رو بیاریم..با یه عکس ،کمتر از ثانیه شروع میکنیم به لذت فکری و بدنمون سست میشه و تمایل به خ.ا پیدا میکنیم...

14.ما در اجتماع زندگی می کنیم محیط اجتماع هم دست ما نیست.در مقابله صحنه های خلاف شئون و غیر اخلاقی چه طور برخورد کردید؟
سعی میکنم نگاه نکنم و اگه بدونم داره افکارم به جاهای بد کشیده میشه یا محیط رو ترک میکنم یا اینکه شروع میکنم به ذکر گفتن(ذهنی اینکار رو انجام میدم)
و اگه با شخصی که فیلم یا کلیپ یا عکس مبتذلی رو میخواد نشونم بده،صمیمی باشم.
ازش میخوام نشونم نده و میگم میترسم افکار بد به سراغم بیاد و خواب بد ببینم.
و میگم اینها رو من تاثیر داره،لطفا خاموشش کن...

15. برای مبارزه با پورنوگرافی چی کار کردید؟
معنیش رو نمیدونم،تو گوگل سرچ میکنم بعد جواب میدم
متاسفانه آگاهی من از این موضوع خیلی کم بود و فک میکردم تنها خودم یا کمتر کسی هست که تجسم ذهنی داره .
اگه سعی کنیم فیلم یا کلیپ یا عکسی که ذهن ما رو درگیر میکنه از موبایل یا لب تاپ.سریع shift+delete رو بزنیم
.نگیم این عکس یا فیلم حیفه. یا حتی اگه کتابش رو داریم ازبین ببریم

16.در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
مخالفت خودم رو اعلام میکنم.حتی اگه طرد بشم از گروه.

17.چند مورد مشاهده کردم که بعضی دوستان بعد از مدتی پاکی (دو یا سه ماه) دوباره برمی گردن سر نقطه اول...
شما این پاکی را حفظ کردید و قطعا تجربیاتی ارزشمند دارید خوشحال می شیم این تجربیات را در اختیارمون بگذارید.اگر در این مدت شیوه خاصی به کار بردید که موجب تداوم پاکی شد توضیح بدید.
به نظر من هرکسی میدونه داره از کجا آسیب میبینه.اگه اون مورد آسیب پذیر درست بشه.دیگه ادامه راه راحت تره.

18. صحبت اخر...اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید.
انشالله خیلی زود تمام دوستان به پاکی برسن و خیلی زود هممون بریم سر خونه و زندگیمون.
سعی کنیم وقتی خوابمون نمیاد از رختخواب بلند شیم یا به رختخواب نریم
.اگه فیلم بدی رو داریم میبینیم سریع خاموش و delete کنیم.
خودمون بشیم فیلتر برای سایت و عکس و فیلم...
چرا دیگران بخواهند سایت ها رو فیلتر کنن..ما جوانان توانایی اینکار رو داریم.
هی به خودمون بگیم این بار رو بهش فکر میکنم ،دیگه نمیذارم کارم به اینجا بکشه..
.اگه شروع نکنیم به یه گوش مالی حسابی به افکارمون..
کار هر روزمون میشه که خودمون رو توجیه کنیم...
شروع باید کرد پس چرا الان نباشه...

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پویا و موفق باشید.
خواهش میکنم عزیزم.انشالله شما هم جواب کارهای نیکی که برای دوستان انجام میدید.از حضرت حق بگیرید

53535353
535353
5353
53
براشون آرزوی سلامتی و پاکی ابدی رو داریم.
303
یا عباس
امروز با جناب آقای " مرد مجاهد " مصاحبه خواهیم داشت.

ایشون کارنامه خیلی خوبی از رکوردهای پاکی رو دارن و جدیت و پشتکارشون زبانزد هست.

ازشون کمال تشکر رو دارم که با صبر و حوصله به سوالات جواب دادن و ما رو از تجارب خودشون بهره مند کردند.

سلام؛
سلام و عرض ادب

1.خب چه مدت درگیر خ.ا بودی؟؟ اگر دوست دارید بگید چی شد که گرفتار شدید.
از سنین خردسالی، یعنی از اونجایی که یادم میاد و نمیاد این مساله وجود داشت ... اما با رسیدن به سن بلوغ وارد فاز بحرانی تری شد، پس به نوعی میشه گفت از 13 سالگی که میشه حدود 10 سال؛
کلا از بچگی آدم کنجکاوی بودم و زیاد سوال می پرسیدم؛ شاید این یه عامل تشدید کننده بوده؛
اما حس می کنم که شروع شدن این مساله در سنین بسیار پایین علت روانشناختی یا جسمانی داشته که شاید هشیاری والدین میتونه برطرفش کنم.

2.ایا شکست های سریالی داشتید ؟ علتش چی بود؟در اون دوره چه حسی داشتید؟
بله؛ شکستهای سریالیم بیشتر و شدیدتر بعد از دوره ای شروع شد که با اومدن به فضای مجازی ترک عزم جدی تری برای ترک کردم؛ یعنی از نوروز 90؛  مهمترین علت، ناامیدی موقتیه؛ یعنی ناامیدی ای که خودت میدونی تموم میشه؛ یه جور حربه ی شیطانیه ... از یه طرف میگه که مدت زیادی دور بودی از این لذت، حالا دوباره زود میخوای توبه کنی؟ اما تو آدمی نیستی که همینطوری و با جسارت تمام بری سراغ گناه ... پس میگه خودتو بزن به ناامیدی و گناه کن ... نفرین به ناامیدی ...
حس در هم شکستگی ... و یادمه اون چیزی که نجاتم میداد اون رشته هاییه بود که بین ما و خدا وجود داره ... یادمه در یکی از این شکستهای افتضاح سریالی، داشت نماز ظهر و عصرم قضا میشد، و غسل نکرده ... با خودم گفتم من نماز میخونم پس هستم؛ اگر دکارت برای اثبات وجودش به استدلالی نارسا پناه اورد که من فکر میکنم پس هستم؛ من برای اینکه بعد این همه شکست هنوز بگم زنده ام، گفتم من نماز می خونم پس هستم.

3.از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟ چرا تصمیم به ترک گرفتید؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟
تقریبا از دوم دبیرستان تلاشهام رو شروع کردم؛ اما شدت و ضعف میگرفت؛ نقطه ی عطف اول سوم دبیرستان بود و نقطه ی عطف دوم نوروز 90 که اومدم به وبلاگهای ترک؛
انگیزه ام هم شاید دنیایی و شاید خدایی ... این کار زشت و شکننده تر از این حرفاست که آدم بخواد سر ترکش شک کنه. شاید یه انگیزه ام هم انتقامجویانه بود؛ بعد از ضربات سنگینی که اون عادت به من وارد میکرد، به خودم میومدم و میخواستم باهاش بجنگم.

4.برای تقویت انگیزه چی کار کردید ؟ اگر ناامید شدید چی کار کردید؟این یاس را به امید تبدیل کردید؟
معمولا اگه زود به خودم نمیومدم انقدر ضربه میخوردم تا کار بیخ پیدا میکرد و من قوام رو جمع میکردم ... اما بعضا وقتی که سست میشدم بعد شکست سوره ی توبه رو میخوندم که برام منبع تشجیع و حماسه و شورآفرینی علیه دشمن بود.
ناامید میشدم هم بالاخره فکر کردن به وسعت بخشش خدا آدم رو به طمع می اندازه که برگرده.

5.چه روش یا روش هایی را برای ترک به کار بردی؟ موثرترین روش کدوم بود؟ با کدوم روش موفق به ترک شدی؟
توجه به نماز اول وقت و جماعت خوندن ... قرآن خوندن ... کنترل تغذیه ... ورزش ... قرارهای کوتاه مدت ... در نظر گرفتن تنبیه برای محرکهای گناه ...
موثرترین روش شاید اصلاح فکر و ذهن باشه و بودن در جمع خوب  و داشتن دوست خدایی ...
با جدا شدن از فضای گناه و اصلاح فکر و قطع کردن هر چه بیشتر همبستگی ذهنیم با محدوده های این گناه و پیدا کردن دوست خوب و توجه زیاد به مسجد و جماعت و تقویت رابطه با خدا و پاک کردن کامل چشم ...
سالهاست که تقریبا همواره سرم پایین بوده ... اما چند وقتیه که به لطف خدا علاوه بر کنترل نگاه، نگاهم اهلی شده ... قبلا سرم پایین بود، اما اگه نگاهی پیش میومد حس میکردم چشمم درنده است و عطشناک اون نظر لحظه ای رو دنبال میکنه؛ دوست داشتم اما چشمهام رو بشورم و زیبا بین تر بشم ... این روزها حس میکنم به لطف خداوند اینطور شدم ... این خیلی مهمه

6.چند سوال قبل درباره شکست های سریالی صحبت کردیم. می شه توضیح بدی چ طور جلوی شکست های سریالی ایستادی؟
اگر منظور اینه که چطور بعد اون همه شکست سریالی بلند شدی که ... واقعا هر بارش خدا رحم کرد ... یکی از روشهای بیرون اومدن از این شکستها اینه: معمولا در این دوره آدم میفته تو یه لوپ ذهنی و اونو هی تکرار میکنه (مثل گیر کردن سوزن گرامافون)؛ مثلا ایام امتحان میشکنه بعد بلند میشه درس بخونه دوباره استرس میگیردش دوباره شکست دوباره استرس از دست دادن وقت و ... . در این موقعیت کاری که بنده کردم زدم بیرون از خونه ، رفتم پارک و قدم زدم و بی خیال درس و امتحان، به خودم و خدای خودم و وضعم فکر کردم ... و اینکه در بدترین حالت هم به ترکم ادامه میدم  وپاش می ایستم ... تکنیک قطع کردن لوپ بی سر و ته با عوض کردن ارادی محیط
اما اگه منظور اینه که چطور جلوگیری کردی از سریالی شدن ... خب اخیرا انگیزه ام زیادتر شده بود که حتما نذارم سریالی شه و برای این کار رجوع میکردم به تجربیاتم تا ببینم در شرایط مشابه گذشته چرا سریالی میشد و الان چه کنم ... به جای ناامید شدن زود چاره اندیشی کنم.

7. اشتباهات تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشی؟
فکر میکنم علتش این بود که دیگه بعد 40 باید هدفم رو بالاتر میبردم اما من فقط روزشماری میکردم و این مدام غول خ ا رو در ذهنم مجسم میکرد و نمیذاشت ذهنم ازش جدا بشه ... بعد 40 روز باید زندگی رو اصلاح کرد و روی ذهن کار کرد.

8.این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردی؟چه کردی که عزمت جمع شد؟
در شروعش پیدا کردن دوست خوب ... و با اینکه سالهاست مسجد میرم، اصرار کامل بر حضور حداکثری در مسجد ... بیشتر قرآن خوندن ... بیشتر شدن مشغله و مسئولیت که باعث میشه کرامت نفسم بیشتر بشه ...  و الان باز هم پیدا کردن دوستان خوب و باز نماز و قرآن و صد البته حضور در مهمانی خدا. اما در این مهمانی بهم فهمانده شد که برای روزه گرفتن نیازی به شکمبارگی از افطار تا سحر نیست ... کمش کردم این حرص رو
و اصبر نفسک مع الذین یدعون ربهم بالغدوة و العشی یریدون وجهه و لا تعد عیناک عنهم ترید زینة الحیاة الدنیا و لا تطع من اغفلنا قلبه عن ذکرنا و اتبع هویه و کان امره فرطا
ترجمه مشکینی
و نفس خود را همراه كسانى دار كه صبحگاه و شامگاه پروردگارشان را مى‏خوانند در حالى كه پيوسته خشنودى او را میطلبند. و مباد كه هر دو چشمت از آنها (به شخص ديگر و چيز ديگر) منصرف شود كه زينت و آرايش زندگى دنيا را طالب باشى، و از كسى كه قلب او را (به خاطر سابقه طغيانش) از ياد خود غافل كرده‏ ايم و از هوا و هوس پيروى میكند و كارش اسراف و تجاوز (از حدود خداوند) است اطاعت مكن

9.برای کنترل ذهن چی کار کردی؟
روانم رو ناامید کردم از ورود این فکرها ... فهمیدم که با تزییناتی این فکرا شروع میشه، مثل ازدواج ... سراغ اون تزیینات رفتم ... و جایگزین کردن فکرهای خوب میتونه موثر باشه ... مثلا حفظ قرآن ... و همان روش گیوتین معهود!

10 می تونی کامل توضیح بدی که موقع خطر چی کار می کردی؟چی باعث می شد پاک بمونی؟ رفتار درست تو این موقعیت چیه؟ چه توصیه ای برای بقیه داری؟
به کار انداختن عقل ... یه سری اقدامات از قبل تعریف میکردم: مثل طناب زدن .... رویکرد درست اینه که حتی الامکان به موقعیت خطر نرسیم ... و رویکرد دیگه اینه که در موقعی که خطر شدید نیست در دلمون بذر گناه و شکست رو نپاشیم ... چون اگه بذرش تو دلمون باشه ممکنه موقع خطر خودش رو نشون بده ...
 بذر گناه یعنی در زندگی روزمره ذهنمون رو تمیز نگه داریم ... فیلمها، خبرها، پیج ها، آدمها، نگاهها و فکرهایی ممکنه در روز برامون تزیین بشه که فکر کنیم اشکالی نداره ... واقعا هم در همون لحظه مشکلی پیش نمیاره ... حتی تا آخر اون روز یا چند روز بعدش ... اما یادم نره که فرمودن نگاه به نامحرم تیری است زهرآلود از ناحیه ی شیطان … به این زهرآلودش دقت کنم ... یعنی شمشیر دولبه نیست بزنه نصفت کنه در جا ... اما این زهر میشینه در قلب و ذهنت و یه جایی خودش رو نشون میده ... کلا نفست رو ناامید کن از پرداختن به زمینه ها
بذر شکست هم یعنی بهش فکر نکن، بزرگش نکن ... از پاکیت لذت ببر و اونو با حضور در جمعهای مثبت هم به اشتراک بذار و هم زیادش کن

11.بعد از شکست چه طور برخورد می کردی؟ اگر بعد از مدتی پاکی می شکستی چی کار می کردی؟ناامید می شدی؟شکست سریالی؟ یا باجدیت بیشتری شروع می کردی؟
سعی میکردم تجربه ی این دوره ی ترک اخیر که موفق شدم و علت شکست رو ثبت کنم…  متاسفانه سریالی میشد اما بعدش دوباره شروع میکردم ... بعضا قویتر از قبل، بعضا ضعیف تر از قبل

12.می دونیم که محیطی که داخلش زندگی می کنیم وجامعه خیلی وقت ها دست ما نیست.
اگر تو مدرسه/دانشگاه با صحنه ای تحریک کننده یا ناجور و مخالف شئون جامعه مواجه شدی چه برخوردی کردی؟
سعی میکنم فضای ذهنیم و چشمیم رو دور نگه دارم و همبستگی ای حس نکنم با اون محیطها ... اما اگه دیدم محیط مناسب نیست بعضا این کار رو کردم که کلا خارج بشم از اون محیط ... نه اینکه هی بگم نه من قوی ام! کاری بهشون ندارم و اینا! قلب آدم باید هوای پای رو تنفس کنه بالاخره.

13. در رفتارت با دوستانی که اخلاقی شایسته نداشتن چی کار کردی؟
آدم پرخاشگری نیستم در دوستیهام ... خیلی هم صبور نیستم ... اما کلا سعی میکنم دوستام رو خوب انتخاب کنم و اگه دیدم به دردم نمیخورن کمرنگش میکنم.

14. یکبار جایی خوندم که می گفت خودارضایی ریشه در سبک زندگی ما داره.
برای موفقیت تو ترک تو زندگی شخصی و اجتماعی جه تغییراتی دادی؟ چه چیزی را در شخصیتت کم یا زیاد کردی؟
بهتر کردن اخلاق و توجه به والدین .. بالا بردن مسئولیت پذیری ...

15. می تونی تاثیر هر یک از عوامل زیر را بگی؟ قبلا این موارد را انجام می دادی؟

ورزش: جوونیه و ورزش ... این عادت هم که نباشه، ورزش برای نشاط فکر خیلی عالیه ... بله
درس: درس که خب همیشه بوده ... جدیت در درس عامل مثبت و آمال و آرزو برای نتایج درسی عامل منفی
رفتار اجتماعی(مثال سبک حرف زدن،کنترل زبان و کنترل نگاه): به کرامت نفس و زلال شدن قلب و آرامش ذهنی کمک میکنه .. بله
مذهب و اعمال مذهبی: بدون نماز میشه؟ فرضا هم بشه، چی میشه؟ مگه خلق شدیم که خ ا نکنیم؟ ... بله

16. ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟
باعث شده بیام بالا، تازه ببینم مقاصد بسیار بسیار مهمتری وجود دارن و تازه عزم کنم که به سمتشون حرکت کنم. ترک تازه اول راهه نه آخرش. یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی.
18. کلام اخر... نصیحتی برای دوستانمون داری؟
خذ العفو و امر بالعرف و اعرض عن الجاهلین ... میانه روی پیشه کن و به نیکی امر کن و از نادانان روی گردان.

[تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]
[تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]
[تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]
[تصویر:  8.gif]
براشون آرزوی سلامتی و پاکی ابدی رو داریم.
[تصویر:  7.gif]
یا عباس

از آسمان آمده ایم ... زمین خوردنمان نمی تواند ما را زمین گیر  کند.

بلندمی شویم ... دوباره و دوباره و

محکمتر از قبل

ومی دانیم

که ارزش بپاخاستنمان کم از مجاهدت در راه خدا نیست.

آری

جهاد اکبر همان مبارزه با نفس است.

زمزمه های حیاتی که پاکی رو قدم به قدم داره طی می کنه ، زمزمه های حیات پاک خانم اسما با 190 روز خوب

ehteram

1-به نظرتون سخت ترین قسمت این 6 ماه کی بود؟
چرا؟3ماه پاییز .

ادامه پاکی یا شروع پاکی؟
اراده اولیه یا استمرار انگیزه و اراده؟
شروع پاکی واستمرار انگیزه واراده سختم بود

2-تو این مدت پیش نیومد انگیزتون کم شه؟ یا به فکر لغزش بیفتید؟اگر آره چطور برخورد کردید؟
 نه خداروشکر

3-در یک کتاب روانشناسی خوندم که اگر خودمون راببخشیم بتونیم از تقصیرات خودمون در هر امری بگذریم ،جبران اون امر راحت تر میشه.شما تونستید بعد ازچند ماه پاکی خودتون را ببخشید؟ اره نفسمو بخشیدم
این امر تاثیر داشت؟ خب مسلما آره آرامشم خیلی بیشتر شده ،امیدوار شدم

4- چی کارکردید که تونستید به پاکیتون تداوم ببخشید؟

کار ویژه ای کردید؟ در سبک زندگیتون تغییر ایجاد کردید؟اگر آره لطفا توضیح بدید
از اول مسابقات ذهن ونگاه وخوراکم رو کنترل میکردم و 95%آهنگ رو از زندگیم حذف کردم که خیلی روم تاثیر گذاشت

5- فکر کنم اکثرمون این موضوع را تجربه کردیم که بعد از مدتی آلودگی به خ.ا ذهنمون بیمار می شه.برای سالم سازی افکارتون چی کار کردید؟ کار خاصی کردید یا بعد از مدتی پاکی ذهن خودش را بازسازی می کنه؟
ذهن خودش خودشو بازسازی میکنه

6- نظر براینه که پاکی تنها کافی نیست تا بتونیم این عمل را ترک کنیم. شما در این مدت تمرکزتون تنها بر روی پاک بودن بود یا این که از عواملی مانند ورزش ، درس و... کمک جستید تا خ.ا فراموش بشه؟
ورزش که بیشتر تحریکم میکرد
من فقط وقتی فکرم میخواست از کنترلم خارج شه خودمو سرگرم میکردم حالا با درس و تلویزیون وگوشی  یا هر چیز دیگه ای

7- نظرتون درباره عوامل زیر برای تداوم پاکی چیه؟ موثرترینش چیه؟
ورزش: تحریک کننده
درس: عالی
تغذیه: کنترل شه خیلی خوبه
دین داری: دراین مورد نظر ندارم
یاد خدا: بشدت کمک حاله
انگیزه: بدون انگیزه که نمیشه ترک کرد
کنترل نگاه: با کنترلش ذهنم کنترل میشه وادامه پاکی
تغییر در رفتار اجتماعی:نظری ندارم
همشون به اندازه ی خودشون موثران شاید بیشتر یادخداو کنترل نگاه

8- خب بعد از 6 ماه پاکی چه احساسی دارید؟
احساس میکنم خدابیشتر نگام میکنه

9- به نظرتون ترک این عادت به همون سختی بود که در ابتدای راه به نظر می رسید؟
هر لحظه اش بدون خدا سخت که چه عرض کنم غیرممکنه اول وآخرم نداره

10- نظرتون درمورد این جمله :همش میگم همین یکبار
اون یه بار ممکنه لحظه ی آخر عمرمون باشه اونوقت کی میتونه اون دنیا سرشو جلو خدا بلند کنه

11-می تونین تاثیر پاکی را در موارد زیر بیشتر توضیح بدید؟
روابط خانوادگی:
روابط اجتماعی:
احساس مسئولیت:
اعتماد به نفس :
سلامت جسم : 
سلامت روح :
همه ی اینا ربط داره به امیدواری وآرامشی که همراهه پاکیه که پشبندش    احساس مسئولیت هست اعتماد به نفس بیشتر میشه  تو روابط خانوادگی واجتماعی مهربون تر میشیم   جسممون کمتر اذیت میشه روحمونم سلامتیشو حفظ میکنه

12برای پاکی تا کجا باید تلاش کرد ؟
تا وقتی که این دنیاییم

13- خ.ا را یک اعتیاد می دونید؟ یک بیماری؟ توضیح بدید
یه بیماری روحی حالا به علتهای مختلف

14-ما در اجتماع زندگی می کنیم محیط اجتماع هم دست ما نیست.در مقابله صحنه های خلاف شئون و غیر اخلاقی چه طور برخورد کردید؟
تا جایی که امکان داره خودمو از اون موقعیت دور کردم یا چشممو بستم

15-در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟خداروشکر پیش نیومده

16- چند مورد مشاهده کردم که بعضی دوستان بعد از مدتی پاکی (دو یا سه ماه) دوباره برمی گردن سر نقطه اول . شما این پاکی را حفظ کردید و قطعا تجربیاتی ارزشمند دارید خوشحال می شیم این تجربیات را در اختیارمون بگذارید.اگر در این مدت شیوه خاصی به کار بردید که موجب تداوم پاکی شد توضیح بدید. 
هیچ تجربه ای بهتر از این نیست که حس کنی خدا دستتو گرفته وپیش میبره   

یه شیوه دارم با اسم علی اکبر وارد کانون میشم که بهم قوت قلب میده هدفمو یادم میاره

17-صحبت آخر...اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید.
تورو خدا بیاین به خدا اعتماد کنیم

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پویا و موفق باشید.
یا علی
ممنون از شما .علی یاورتون
این خودتی که میتونی به خودت و چیزی ارزش بدی و خودتی که میتونی عاملی باشی برای بی ارزش شدن خودت

پس تصمیمتو بگیر
.
.
.
امروز مصاحبه ای ویژه داریم با قهرمان راه پاکی خانوم دخترناشناس

که تصمیم گرفتند و عزمشونو جزم کردند وتونستن بیشتر از 8 ماه به مسیر زیبای جاده ی پاکی ادامه بدن 
و
انشاالله که  همیشه مسیر پاکیشون سبز و هموارباشه 

با ما باشید در ادامه مصاحبه با خانوم دختر ناشناس

سلام

سلام

1- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟؟چی باعث شد؟؟

از سال 91.من از قبل دبستان تا فروردين امسال که 22سالمه هستم اين عمل رو انجام ميدادم منتهي اون وقتا به شکل ديگه.ولي حتي نميدونستم اسمش چيه.سال91 فهميدم. تصميم به ترک گرفتم.

همچنین بخاطر عوارض وحشتناکي که داشت باعث شد تصميم به ترک بگيرم

- چرا ترک؟؟چرا کنارنیومدن باهاش؟؟

چون عوارض خونده بودم تو اينترنت.گناه کبيره بودنش و اينکه اين عمل فقط يه مسکن واسه درد و ناراحتيه فقط يه آرام بخش کوتاه مدته بعدش آدم خيلي بيشتر از قبل اذيت ميشه

2- اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

اشتباه اول اينکه انگيزه کافي براي ترک واسه خودم درست نکردم

اشتباه دوم آگاهيم کم بود.

اشتباه سوم اينکه فکر ميکردم مثله اعتياد هاي ديگه بهتره دفعاتشو کم کنم تا کم کم ترک کنم اين واقعا فکر خيلي خيلي اشتباهي بود.

3- این بار چه فرقی با قبلنا کرده که تونستین ترک کنین؟

داستان کوچيکي داشت اين دفعه...

خلاصه ي کلوم بگم J

اولا جدي تصميم گرفتم با انرژي و ايمان.ايمان خيلي مهمه ها.ايمان داشته باشي که ميتوني و خدا کمکت ميکنه حتما حتما حتما ميتوني...

دوما تمام عواملي که حتي يه ذره حتي اندازه سر سوزن سبب تحريکم ميشد يا سبب ميشد يه کوچولو در موردش فقط  فکر کنم رو هم حذف کردم و خودمو با چيزاي ديگه مثل ذکر و درسم مشغول کردم.اينم بسيار مهمه.

4- به نظرتون سخت ترین قسمت این8 ماه کی بود؟؟

همون 3-4 ماه اول خيلي سخت بود بعدش راحت شد

- چرا؟

چون اوله يه تصميمه جديده.اوله ترک عمليه که مدت هاس انجامش ميدي و معتادش شدي.ابتداي مسيريه که بارها رفتي و هربار شکست خوردي...

سخته بخواي با ايمان و انرژي بري ولي اگه بخواي ميشه.اگه از ته ته ته دل از خدا بخواي کمکت کنه و بهش ايمان داشته باشي که کمکت ميکنه

5- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟

ادامه اش

شروعش ذوق داري کلي انرژي داري.کم کم بره جلو و از زمان خ ا قبلي بگذره ، شهوت بيشتر ميشه و سخته جلوش وايسادن و ادامه دادن

6- ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

نه پيش نيومد.چون حتي اجازه ندادم فکرش بياد تو ذهنم.ميدونستم بياد تو ذهنم ، حتما دوباره تکرارش ميکنم.در نتيجه اجازه ورودش به ذهنمو ندادم.همون ابتدا در نطفه خفه کردمش J

7- گاهی پیش اومده که بگین حالا همش همین یک باره دیگه ؟؟

خير

- به نظرتون دراین مواقع چه کاری برای سست نشدن و غلبه بر این وسوسه باید انجام داد؟؟

تو پاسخ سوال شماره 4 گفتم

ذکر فراوان وياد خدا رو هم بهش اضافه ميکنم

8- موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم جبران اون امر راحت تر میشه؟؟

بله درسته.چون سرزش کارو سخت تر ميکنه.انسان بهتره که با خودش دوست باشه.ببخشه خودشو تا بتونه شروعي دوباره داشته باشه

- شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟

بله

- بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟

اراده رو قوي تر ميکنه.نبخشيدن  باعث ميشه فکر کني خيلي کثيفي و هي خودتو سرزنش کني که آخه چرا اينطور شد چرا اينکارو کردم هي به خودت بد و بيراه میگي ولي هيچکدوم اينا باعث پيشرفتت نميشه.فقط کار رو برات سخت تر ميکنه.تو اگرچه ناپاک شدي ولي ميتوني پاک شي .پس دليلي واسه سرزنش وجود نداره.

9- برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟؟

تو سوال هاي بالا داستانشو گفتن اينجام به صورت کلي ميگم ذکر زياد گفتم خصوصا صلوات و هر لحظه که به فکرم خطور کرد يا وسوسه شدم سريعا خدارو ياد کردم و ازش خيلي کمک خواستم

10- نیاز طبیعی خلقت انسان رو چگونه باید پاسخ بدیم در دوران مجردی؟؟

مثلا با ورزش.کتاب خوندن.درس خوندن.هر کار حلالي که تو رواز بيکاري در بياره.چون آدم فقط تو بيکاري و تنهايي فکراي بد مياد تو ذهنش.اگه تو اينجور وقتا جلوي افکارتو با يه روشي بگيري کار ترک برات ممکن و راحت ميشه

ادامه دارد ...

[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
ادامه مصاحبه با خانوم دختر ناشناس 

11- نظرتون درمورد عوامل زیر برای تداوم پاکی چیست؟؟کدوم موثرتره؟؟

ورزش خيلي عالي.به روح و جسم انرژي و انگيزه ميبخشه

درس (مطالعه) فوق العاده.ذهن رو رشد ميده.باعث ميشه مغز پيچيده تر شه.انديشه ات بلند تر ميشه.درکت ميره بالا به حدي که خودت ميفهمي و با عمق وجودت درک ميکني که خ ا عمل بسيار بيهوده ايه

تغذیه : من زياد درکش نکردم.شايد به خاطر طبعمه که به سمت غذاهاي گرم و تحريک کننده مثل فلفل و...نيست

یادخدا و ائمه : اين مورد موثرترينه

دین داری : خوبه ديگه J...نماز روزه ذکر شناخت اصول دين احکام و... همه ي اينا انگيزه و قدرت واسه ترک رو بيشتر ميکنه

انگیزه اينم از نظر موثر بودن ،دومين عامله

کنترل نگاه وذهن بسيار بسيار مهم.سومين عامله

رفتارهای اجتماعی :  از دوستاني که ذره اي فکرو به سمت شهوت يا ديدن فيلماي بد جوک هاي بد سوق ميدن بايد دوري کرد

روابط خانوادگی :  فکر ميکنم مثلا تو فاميل دوستاني باشه همسن و سال که اون ها اهل جلف بازي و...هستند بهتره ازشون دوري کرد.

کلا همه ي قسمت هاي زندگي اعم از روابط خونوادگي اجتماعي محيط کار تحصيل دوستان آشنايان و... رو بايد از هرگونه عامل تحريک زا يا عاملي که سبب غفلت، افکار بيهوده ، گناه و حتي "فکر" به گناه ميشه رو پاک کرد.

برنامه ریزی من برنامه ريزي خاصي نداشتم که بتونم نظري بدم

کانون  کانون هم نبودم J

بودن درکنار دوستان همدرد خوبه.شور و اشتياقو براي ترک زياد ميکنه.مسابقه و رقابت،انگيزه دادن به همديگه عوامل موثريند. 

12- شما دراین 8 ماه تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به چیزهای دیگه ای توجه داشتین؟

رو زمينه ي شناخت ائمه خصوصا امام زمان عج هم کار ميکردم

13- بعد از 8 ماه پاکی وهمین که به یک سال پاکی نزدیک میشین چه حسی دارین؟؟؟

حس قدرت... آدم اگه اراده کنه حتي ميتونه کوه هم جابجا کنه...

حس کردین که یک نیروی ویژه به شما قدرت پیروزی در برابر لغزش رو میده؟؟

بله .100%...فقط خدا

14- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

دقيق متوجه منظورتون نشدم ولي خب الان خيلي راحت تره برام کنترل.چون نفسم تا حدود زيادي رام شده.اوايل خيلي سخت بود.

15- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

مسلما خيلي تاثير داشته.يه گناه کبيره رو ترک کردم.چيز کمي نيست.ارتباطم با خدا بهتر شده.کلا حس بهتري دارم J

16- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

بله. تاثير منفي داره.نظر شخصي خاصي ندارم.باعث ميشد زود عصبي شم.چهره ام رو کمي افتاده کرد.مطلب علميه که اگه توصيه ميکنم تو اينترنت سرچ کنيد و بخونيد

عوارض های جسمی و روحی ناشی از خ.ا رو چجوری درمان کردین ؟

عوارض جسمي رو ميشه با ورزش بهبود بخشيد.براي عوارض روحي هم ، خود پاکي سبب آرامش روحي ميشه

17- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

اعتياد.واضحه.توضيحي ندارم!

18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

اولا که هنوزم که هنوزه سعي ميکنم در معرضش قرار نگيرم که يه وقت نفسم قوي نشه و بخواد دوباره کله پام کنه! دوما اگه چشمم خورد سريعا ردش ميکنم يا نگاهمو بر ميدارم يا سرمو برميگردونم.

19- بعضی افراد گرفتار تصاویر و فیلم های مبتذل و ...هستند برای شما این اتفاق افتاده؟؟اگه اره چه مقابله ای باهاش داشتین؟

من نه...اونجور شديد گرفتارش نبودم.فيلمشو نديده بودم اما کليپ چرا...

راه حلش اينه که ترکش کنن.هر چي تو سيستم دارن حذف کنن.اگه کسي در اختيارشون ميذاره کلا سمت اون شخص نرن که وسوسشون کنه.کلا هر راهي که باعث ميشه "نزديک" اينجور فيلما بشن رو ببندن.

20- در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

من همچين چيزي نداشتم ولي فکر ميکنم کسي که واقعا عزمش رو جزم کنه و بخواد ترک کنه حتما جلوي اين دعوت ها مقاومت ميکنه

**** صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید ****

از فردي شنيدم که ميگفت مرد اونه که گناه رو ديد فرار کنه نه اينکه بره سمتش و بگه ببين گناه نکردم!
کلا اگه بخوام توصيه کنم ميگم که اولا با اراده تصميم بگيريد دوما بسيار ياد و ذکر خدا کنيد سوما هر راهي شما رو به خ.ا يا افزايش شهوت وصل ميکنه، قطع کنيد.
زندگی همه ی ما پر از معجزه و نشونه و اتفاقات عجیب و جالبه.فقط کافیه چشماتونو باز کنيد ببینید و بخوایيد...
شرمنده اگه جاییو نامفهوم و بد توضیح دادم
امیدوارم اين مصاحبه براتون مفید بوده باشه J
حق ياور و پشت و پناهتون

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مراحل زندگی پیروز و سربلند باشین

خواهش ميکنم وظيفم بود.همچنين شما و همه ي دوستان

و اما چرا این مصاحبه ویژه بود...

چون خانوم دختر ناشناس زحمت کشیدن و حرفاشون رو کامل برامون نوشتن حرف هایی که بیشترشون تو این دو پست اخیر در مصاحبه ایشون اشاره ای بهشون نشد
برای همین این حرف هارو درقالب فایل word آماده کرده ایم برای شما عزیزان
که دانلود و خوندنشون خالی از لطف نیست

یک راند دیگر مبارزه کن 
سختی ها باعث می شود
 بعضی ها بشکنند
و 
بعضی ها رکورد بشکنند
.
.
.

و امشب مصاحبه ای داریم با اقای** mamad_arash**
قهرمانی که با غلبه برنفس خود رکورد پاکی رو شکستند
 وبه زودی شاهد یک سالگی ایشون خواهیم بود.

با ما همراه باشید در ادامه مصاحبه ...

سلام   

سلام

1- از چه زمانی به فکر ترک افتادید ؟؟ چی باعث شد ؟؟

حدودا یک سال پیش به فکر ترک افتادم. داشتم دیوونه می شدم عوارضش شدید بود. خ.ا برام روزمرگی شده بود
هربار بااینکه میگفتم دفعه آخرهست ولی نمیتونستم تا اینکه حدودا یک سال پیش جدی تصمیم به ترک گرفتم چون از عوارضش خسته شده بودم.

- چرا ترک ؟؟ چرا کنارنیومدن باهاش ؟؟

این اعتیادا نمیشه باهاش کنار اومد چون عوارض به شدت بدی داره مثله حواس پرتی،گیج و منگی، ضعف جسمی، تنبلی، و بدتر از همه گوشه گیری و دوری از اجتماع

2- اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

بزرگترین اشتباه من این بود که به خودم اعتماد نداشتم که میتونم ترک کنم.زود ناامید میشدم.

3- یا شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟چه حسی بهتون میداد؟؟چطوری جلوی این وایسادین؟

بله صددرصد. من حدودا چهارده سال گرفتار بودم  هربار میگفتم دفعه آخر هستش ،یه روز طول نمیکشید دوباره شروع میشد.علتش عدم اعتماد به نفس و حسرت خوردن به روابط دیگران بود . از خودم بدم میآمد متنفر شده بودم مخصوصا وقتی رفتم سر کار و دیدم همه به خاطر گیج و منگ بودنم مسخره میکنند. این شد که یه تصمیم جدی از حدودا یکسال پیش گرفتم کمش کردم و خوشبختانه از اول اردیبهشت نودوچهار تا الان پاک پاکم.

4- اینبار چه فرقی با قبلنا کرده که تونستین ترک کنین؟

انگیزم زیاد بود چون نمیخواستم مسخره بشم و میخواستم تو کاری که انجام میدم بهترین باشم پس باید ترک میکردم  وخداروشکر جواب داد الان بهترین نیستم ولی حداقلش اینه که راحت تر تمرکز میکنم

5- به نظرتون سخت ترین قسمت این10ماه کی بود؟؟

چرا؟

یک ماهه اول خیلی سخته واقعا سخته چون یه عادت را از بدنت گرفتی و بدنت داره مقاومت میکنه به عادت قبلی و من هم مقاومت میکنم به انجام ندادنش وسوسه ها شدیدتره.

6- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟

شروع پاکی سخته ولی پاک موندن سخت تره. چون وقتی آدم ترک میکنه بیشتر مورد امتحان قرار میگیره و بیشتر تو شرایطش میوفته.

7- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکیتون چی بود؟؟

مهمترین انگیزه من این بود که به هوشیاری برسم و مورد تمسخر قرار نگیرم این برام خیلی مهم بود.

8- ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

بله اتفاق افتاده ولی من این قضیه را جایگزین کردم یعنی وقتی فکرش به سرم میاد اگه تنها باشم سریع میرم تو جمع خانواده یا دوستان و اگه بالاجبار تنها بمونم خودما مشغوله به یه کاری میکنم مثلا زبان انگلیسی میخونم یا شعر میخونم و از این قبیل کارها که حواسم پرت بشه تازگی ها هم گیتار خریدم و بیشتر وقت تنهاییم را با گیتار سپری میکنم

9- گاهی پیش اومده که بگین حالا همش همین یک باره دیگه ؟؟

بله پیش اومده ولی خداروشکر تا الان جلوش وایسادم

- به نظرتون دراین مواقع چه کاری برای سست نشدن و غلبه بر این وسوسه باید انجام داد؟؟

باید خودمون را سرگرم کار کنیم هرکاری که دوست داریم انجام بدیم. هرکسی یه کاری دوست داره.من توصیه میکنم از همین الان که این متن را میخونید به این فکر بیوفتید که چه کاری دوست دارین یا چه کاری خوشحالتون میکنه و همون کار را جایگزین کنید.

10- موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم جبران اون امر راحت تر میشه؟؟

بله صددرصد اولین گام برای ترک عادت های زشت توکل به خدا و سپس بخشیدن خود است. چون افسوس خوردن عامل اصلی شکسته و با افسوس خوردن گذشته درست نمیشه.

- شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟

خیلی سخته بخشیدن  خود ولی سعی میکنم کامل خودم را ببخشم

- بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟

بخشش همه چیزه میدونید چرا؟ . برا اینکه آدمی که گذشت نداشته باشه به جایش عقده داره،کینه داره و این عقده و کینه را میخواد یه جایی خالی کنه براهمین تمرکزش میره تو انتقام زندگیش میشه انتقام و حسرت روزهایی که از دست میرود. ناامید میشه و آدم ناامید هم همیشه کارهایی انجام میدند که بعدش پشیمونیه

11- برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟؟

من کار را جایگزین خ.ا کردم و بیش تر وقت  خودم رو صرف کار میکنم
وقتایی هم که تو خونه ام اگه وسوسه بشم یک حواس پرتی برای خودم ایجاد میکنم مثل  کتاب خواندن یا گیتار زدن.

چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟؟

تنهایی – صحنه های خلاف – عدم کنترل چشم

- چه تغیری در سبک زندگیتون ایجاد کردید؟

قبلا تنها بودم ولی الان متنفرم از تنهایی و فرصت پیش بیاد با دوستام قرار میذارم و دورهمی جمع میشیم.

- برای سالم سازی افکارتون چه کارخاصی انجام دادین؟

اول توکل به خدا کردم و سپس ذهنم را درگیر کردم و خسته کردم ذهنم را. در این زمینه بیشتر باید کار کنم

12- نیاز طبیعی خلقت انسان رو چگونه باید پاسخ بدیم در دوران مجردی؟؟

جوابش خیلی سخته ولی خوب باید صبر کرد همانطورکه خداوند در قرآن میفرمایند ان مع العسر یسرا بعد از هرسختی آسانی هست. پس انسان باید سختی بکشه و در اولین فرصت ازدواج کنه.

ادامه دارد...
 یک راند دیگر مبارزه کن 
ادامه مصاحبه با آقای mamad_arash :

13- نظرتون درمورد عوامل زیر برای تداوم پاکی چیست؟؟کدوم موثرتره؟؟

ورزش :  خیلی موثره
درس  موثره
تغذیه :  خوبه
دین داری  :  خیلی موثره
یادخدا و ائمه :  خیلی موثره
انگیزه :  خیلی خیلی موثره
کنترل نگاه وذهن :  خیلی موثره
رفتارهای اجتماعی :  موثره
روابط خانوادگی :  موثره
برنامه ریزی :  خوبه
کانون :  خیلی موثره
بودن درکنار دوستان همدرد : خیلی موثره
به نظرم یاد خدا و انگیزه و ورزش از همه گزینه ها موثرتره چون ستون  اصلی ترک را تشکیل میدهند.

14- شما دراین 10ماه تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به چیزهای دیگه ای توجه داشتین؟

فقط روی پاکی بوده

15- بعد از 10ماه پاکی وهمین که به یک سال پاکی نزدیک میشین چه حسی دارین؟؟؟

خیلی هیجان دارم و خیلی خیلی خوشحالم که یه دنیای جدید را دارم امتحان میکنم البته تو دلم ترسی هم دارم که نکنه اینا همش خواب باشه

16- حس کردین که یک نیروی ویژه به شما قدرت پیروزی در برابر لغزش رو میده؟؟

بله و اون قدرت الهی است که کمک میکنه آدم تو مسیر درست قرار بگیره

17- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

از اونی که تصور میکردم راحت تر هستش  فقط کافیه که یک ماه اول را سالم و سلامت رد کنید.

18- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

زندگیم تا الان تغییر جزیی کرده که همین هاهم برای من پیروزی بزرگی محسوب میشه. مثلا تمرکزم خوب شده
و یک سری عوارض دیگه هم هست که به لطف خدا اونها هم برطرف میشه.

19- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتون رو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

خ.ا هم روی روح و روان و هم برروی جسم آدم تاثیر میگذارد. روی بینایی و شنوایی بویایی ادم تاثیر میگذاره جسم را ضعیف میکند

- عوارض های جسمی و روحی ناشی از خ.ا رو چجوری درمان کردین ؟

درمان نشده هنوز و نیاز به زمان بیشتری دارد.

20- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

خ.ا  یک بیماری روحی هست که ناشی از تنهایی و گوشه گیری و عدم کنترل چشم به وجود میاد. معمولا کسانی که درگیر میشوند به نحوی از اجتماع طرد شدند یا اجتماع اونها را کنار زده که به این کار روی اورده اند.

21- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

سریعا حواسم را جای دیگه ای پرت میکنم.اگر تو گروه نرم افزارهای اجتماعی باشه سریع از اون گروه میام بیرون و اگه اینترنت باشه سریعا صفحه را میبندم.

22- بعضی افراد گرفتار تصاویر و فیلم های مبتذل و به عبارتی گرفتار پ و ر ن هستند برای شما این اتفاق افتاده؟؟اگه اره چه مقابله ای باهاش داشتین؟

من خودم کسی بودم که فقط با فیلم و عکس انجام میدادم وقتی واقعا تصمیم به ترک گرفتم هاردم را پاک کردم و سی دی هایی که داشتم را شکستم و به خودم قول دادم که دیگه  نگاه نکنم حتی یک بار.
مهمترین راه مقابله اراده و تعهد به خود هست.

23- در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

بدون اینکه از طرف بترسیم یا خجالت بکشیم با رعایت احترام بهش تذکر بدیم و اگه دیدیم باز ادامه داد سریعا محل را ترک کنیم.

... صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

دوستان گلم خواستن توانست هست. شما میتونید ترک کنید.شما لایق بهترین زندگی هستید.
دوستان گلم اگه بیکار هستید حتما سر کار برید و وقتتون را با کار و تلاش بگذرونید من از طریق کار با دشمنم مبارزه کردم شما هم میتونید.

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پیروز و سربلند باشین

خواهش میکنم.

همچنین انشاالله شما هم سربلند باشید.
 یک راند دیگر مبارزه کن 
قال الله عزوجل:
 اندیشه ات را بکار گیر پیش از آنکه از دست برود زیرا کسی که اندیشه اش را به کار بندد اشتباه نمی کند وگرفتار سرکشی نمی شود 

مصاحبه امشب ما با خانوم لبخند یکی از قهرمانان راه پاکی که در کارنامه شان  بیش از 8ماه پاکی هست
ایشون با صبر و پایداری در برابر نفس وسوسه کننده نشون دادند که میشود ترک کرد به شرطی که بخواهیم و از عوامل محرک در این مسیر دوری کنیم

در ادامه مصاحبه با ما باشید ...

سلام

سلام 1 

1- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟؟چی باعث شد؟؟

راستش زمانش برمیگرده به خیلی سال پیش...شاید همون روزی که فهمیدم به همچین گناهی مرتکب شدم باعث شد تا بذارمش کنار!!که البته وسطاش جا زدم..

2- چرا باید برای ترک تلاش کنیم؟؟چرا باهاش کنار نیاییم؟؟

حقیقتا من به شخصه به این قضیه با دید گناه نگاه میکنم...چون اگر بخوام اسمش رو بیماری بذارم مطمئنا انجامش میدم..و معتقدم به اینکه ما آدما صرف نظر از هر دین و مذهبی آدمای خدا ترسی هستیم..و حالا ممکنه این تو وجود هرکدوم از ما متفاوت باشه نوسان داشته باشه و شاید ترس از خدا یه محرک باشه واسه دلیل  تلاشمون برای ترک و برای راضی نگه داشتن خودمونه...

-  ارزش پاکی به چیست؟؟

به اینکه یه روز رو با آرامش میگذرونی...اینکه بدونی خدا بهت فرصت دوباره داده برای شروع و ادامه این پاکی...

3- اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

جدی نگرفتن...غفلت...والبته غرور...یه وقتا آدم باید منیت خودش رو کنار بذاره...من وقتی شروع به ترک میکردم روزای زیادی میگذشت تا یهو میرسیدم به شکستن..داشتن روزای خوب زیاد مغرورم میکرد نسبت به خودم...همین وقتا بود که خودم رو واسه خودم خیلی بزرگ میکردم...و این غرور کاذب کار دستم میداد..

4- ایا شکست های سریالی داشتین؟؟

خیلی زیاد...

- چطوری جلوی این وایسادین؟ 

یه مدت خیلی به پوچی رسیده بودم که یه تلنگر منو به خودم آورد...اونم اینکه دیدم این درجا زدن تا کی میخواد ادامه داشته باشه و راکد باشه...ما آدما فقط کافیه برای چند لحظه به خودمون بیایم تا ببینیم کجا ایستادیم..این خیلی بهمون کمک میکنه تا تو مسیر حرکت قرار بگیریم...شاید این جواب خیلی شعار گونه و کلیشه ای باشه ولی واقعا همین طوره...

5- خانوم لبخند اینبار چه فرقی با قبلنا کرده که توانست ترک کنه؟

فقط از منیتی که داشتم کم کردم..

6- به نظرتون سخت ترین قسمت این مدت پاکیکی بود؟؟ 

از ماه اول به بعد

- چرا؟

چون اون اوایل زیاد بهش فکر نمیکردم و حواسم بهش نبود... اما الان نه...گاهی محیط  خطرناک میشه  متاسفانه

- برای مقابله با این سختی چیکارکردین؟

اول صبر...و اینکه هیچوقت بهش فکر نمیکنم...در لحظه پس میزنم وکارت قرمز و ورود ممنوع میدم بهش

7- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟

ادامه پاکی سخت تر

8- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکیتون چی بود؟؟

اول از هر چیزی توکل و امید...

9- ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

بله..خیلی زیاد بوده متاسفانه...روزای خوبی که داشتم مانع خوبی بودن برای شکست...و البته یاد خدا و فراموش کردن افکار مخرب..

- گاهی پیش اومده که بگین حالا همش همین یک باره دیگه ؟؟

بله...

- به نظرتون دراین مواقع چه کاری برای سست نشدن و غلبه بر این وسوسه باید انجام داد؟؟

راستش این جور مواقع سخته...
اما خب توکل اولین بازدارنده اس...و صبر...

10- موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم چه اتفاقی میافته؟نتیجه چی میشه؟

هم موافقم و هم مخالف...
یه وقتا سخت گیری به خودمون جلوگیری میکنه از خیلی کارا...
 ویه وقتایی هم بخشش لازمه تا فراموش کنیم اونچه که بودیم و یه زندگی جدید رو شروع کنیم...

- شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟

تا همین چند وقت پیش نمیتونستم خودم رو ببخشم و نسبت به خودم خیلی سختگیر بودم...خیلی زیاد...
اما الان کمی دل رحم تر شدم...اما کامل خودم رو نبخشیدم..هنوزم سختگیرم...
و به نظرم بخشش اصلی و راضی بودنم وقتی اتفاق میفته که ترک کامل و ابدی تو کارنامه ام باشه!!...

- بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟

یه کم حس آرامش...یه کم خیال راحت برای ادامه روزای پاکی...

11- برای ترک چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟؟

مهمترینشون اینکه هرچیزی که ببینم برای پاکی مضره دورش خط قرمز میکشم...
خیلی چیزا...به هیچ عنوان سمت عوامل محرک نمیرم...
البته از همون اول هم خودم رو نسبت به تماشا و دیدن چیزهای تحریک کننده  بی میل نشون دادم و البته حس تنفرم رو آشکارا ابراز کردم..

- چه تغیری در سبک زندگیتون ایجاد کردید؟

فقط ذهنم رو کنترل کردم

- برای سالم سازی افکارتون چه کارخاصی انجام دادین؟

یه کم سختگیری و پس زدن هرگونه فکر منفی...

12- خانوم لبخند چه فرقی با دوران ترک و قبل ترک کرده؟؟

تجربه زیادی به دست آوردم...
یه زندگی به سبک خودم با همه باید و نباید هاش برای خودم ساختم...و تا به الان شکر خدا...آرامش درونی که دارم برای پاکیم مفید بوده..

ادامه دارد...

یک راند دیگر مبارزه کن 
ادامه مصاحبه با خانوم لبخند :

13- نظرتون درمورد عوامل زیر برای تداوم پاکی چیست؟؟کدوم موثرتره؟؟

ورزش: به نظرمتاثیرش متفاوته...میتونه برای یه فرد مفید باشه و برای فرد دیگه به واسطه اون نیرویی که از ورزش ایجاد میشه مضر هم باشه...

درس یه مشغله که خودم خیلی دوستش دارم...و یک بازدارنده خوب..

تغذیه: به تنهایی کارساز نیست

دین داری : تنها چیزی که من ازش نتیجه گرفتم...

یادخدا و ائمه: شاید نقطه قوت پاکی همین باشه...

انگیزه: تنها چیزی که نمیذاره به عقب برگردید و همینطور هی باید این انگیزه قوی و قویتر بشه حتما..توسط خودتون..

کنترل نگاه وذهن: برای من خیلی خیلی خیلی موثر بود... و این رو مدیون مسابقه کنترل ذهن و نگاه هستم 

رفتارهای اجتماعی: باید بیشتر هوای خودمون رو داشته باشیم...و مثل یه حامی باشیم برای خودمون..

روابط خانوادگی: باز هم اینجا باید هوای خودمون رو داشته باشیم...رابطه با خانواده هرچند که خوب و عالی باشه اما باز هم یه حسی ما ر اذیت میکنه که ممکنه اون حس روی پاکیمون تاثیر بذاره...

کانون: من همیشه میگم که کانون یه سنگ نشانیست که ما رو هدایت میکنه به سمت پاکی..یه محرک خوب تاثیرگذار..

بودن درکنار دوستان همدرد: هم میتونه خوب باشه هم بد،بستگی به نوع نگاه فرد داره...با توجه به اینکه روحیات هرکس متفاوته و علت و راه مقابله با این بیماری هم برای هر شخص متفات میتونه باشه..

14- شما دراین مدت تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به ترک یا جایگزینی عادات دیگه ای توجه داشتین؟

اوایلی که اومده بودم کانون روی ترک بیشتر تمرکز داشتم و بعد که با مسابقه کنترل دهن و نگاه آشنا شدم تمرکزم رو روی کنترل ذهن و نگاه بیشتر کردم و خداروشکر خیلی تاثیر خوبی داشت روم..

15- حس کردین که یک نیروی ویژه به شما قدرت پیروزی در برابر لغزش رو میده؟؟

بله..

- چجوری هست این نیرو؟؟چه کمکی میکنه؟؟

یه وقتا این حس خیلی قوی و مشهوده حس میکنی خدا داره نگاهت میکنه و تورو به سمت پاکی هدایت میکنه...حسی که لبخند خدا رو میبینی...

16- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

بله..و حتی سخت تر از ابتدای راه هستش...شروع پاکی سخته اما نگه داشتنش سخت تر...و یه وقتایی میشد که من واقعا کم بیارم...

17- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

یه کوچولو آرامش چاشنی زندگیم شده...حس اینکه یک روز بدون گناه رو سپری میکنی خب تو ناخودآگاه تاثیر خوبی میذاره...

18- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

به نظرم باید حداقل از پاکی یک تا دوسال بگذره تا تاثیرش تو جسم مشهود بشه!!

- عوارض های جسمی و روحی ناشی از خ.ا رو چجوری درمان کردین ؟

جسمی رو هنوز موفق نشدم...اما روحی..یه کم مهربون تر از قبل شدم با خودم.

19- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

بیماری..چون معتقدم میشه قابله درمانه...و کسی هم که بیمار باشه خب دنبال راه درمان میره تا خوب بشه...
لفظ اعتیاد به تنهایی خودش وحشت برانگیزه،مثل یه غول بی شاخ و دم... کسی که فکر کنه این یک نوع اعتیاده با خودش میگه "خب من به خ.ا اعتیاد دارم" و این تو ناخودآگاهش میاد که "ترک اعتیاد سخته"
من به چشم بیماری میبینم و هر لحظه در تکاپو برای درمان هستم به خواست خدا..

20- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست با انها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

راستش من داخل سیستمم مرورگری که سایت های بد رو کنترل کنه ندارم...و به خاطر درس و فعالیتی که دارم از فیلتر شکن هم استفاده میکنم...اما وقتی برای سرچ کردن تو نت هدف خاصی داشته باشید مسیرتون به سایت های بد کشیده نمیشه...
حتی اگر ناخواسته تصاویر بد روی صفحه لود شد بدون معطلی باید ضربدر قرمز رو زد..

21- بعضی افراد گرفتار تصاویر و فیلم های مبتذل و به عبارتی گرفتار پ و ر ن هستند برای شما این اتفاق افتاده؟؟اگه اره چه مقابله ای باهاش داشتین؟

راستش نه...شکر خدا تا به حال پیش نیومده برام... به نظرم باید انقدر روی تنفر از این قبیل تصاویر کار کنیم و تلقین کنیم تا بشه ملکه ذهنمون...
من تا به حال با این تصاویر روبرو نشدم...اما زمانی که فهمیدم با دیدن این تصاویر حس بدی بهم القا میشه ناخوآگاه حس تنفر در من ایجاد شد که خب اینم از لطف خدا میدونم...

22- در اخر بهترین راه حل برای ترک خ.ا و همه عادت های بد از نظر شما چیست؟

اولین قدم توکل و صبر..اراده قوی...و از بین بردن غرور کاذب که واقعا برای ترک این بیماری بسیار مخرب هستش..

*** صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید***

امیدتون رو هیچوقت از دست ندید...توکلتون رو بیشتر کنید..هممون یجورایی از غرور کاذب ضربه خوردیم و باعث شکستمون شده...سعی کنیم این مورد رو حذف کنیم...خیلی عالی میشه..
من توی مصاحبه قبلیم گفته بودم که بعد نماز مغرب و عشا دو آیه آخر سوره بقره (دعای آمن الرسول) خیلی بهم کمک میکنه..
تو خوندن این دعای هر روزه مداومت کنید...خیلی جواب میده..
انشالله که تحت دعای ائمه (ع) و درپناه خدا باشید و راه پاکیتون هموار باشه..جسم و روحتون سالم و سلامت باشه و دلتون شاد 
آرزو میکنم به همه آرزوهای خوبتون برسید...

ارادتمندتان:لبخند 1

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پیروز شاد موفق باشین 303

خواهش میکنم...ممنون از شما بابت این مصاحبه..همچنین..
 یک راند دیگر مبارزه کن 
سلام
امروز با هم مصاحبه ای میخونیم از پهلوون دوست داشتنی کانون خانم موجود زمینی که با قدرت جلوی هوای نفسشون ایستادن و تلاش ستودنی ای برای پاکی و پاک موندن دارن و بیش از صد روز خوب رو تونستن تو کارنامشون ثبت کنن
برای خانم موجود زمینی از خدا دل خوش و اراده محکم و موفقیت طلب میکنیم

سلام

ســـلام

1-اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟

انگیزه ی پاکیم دقیقا از موقعی شروع شد که من میخواستم جدی واسه کنکور بخونم ..نقطه ی شروع پاکیمم دقیقا از شبِ قبل ماه رمضان امسال شروع میشه

2-برای ترک و پاکی کدام پله از مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

راستش من نمیدونم دقیقا ترک چند تا پله و مرحله داره ولی برای من در درجه ی اول ارادش بوده ..خیلی وقتا شده بود توبه میکردم ولی بازم همون آش و همون کاسه بود باید با خودمون رو راست باشیم و من نشستم تو نوت گوشیم نوشتم من وقتی خ.ا میکنم بعدش چی میشه؟ می ارزه به اون افسردگی و حس پشیمونی بعدش؟ و تو اون موقع بیشترین چیزی که برای من مثل طلا بود وقت کمِ باقی مانده ی کنکورم بود میدیدم چقدر بعد این عمل انرژی و وقتم از بین میره و من اینو نمیخواستم و بعدشم کنترل به شدت ذهن و نگاهم و مرتب خوندن نمازام خیلی کمکم کرد

3-در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

حتی میلی متری نزدیک شدن به هر چیزی که باعث میشه فکر و ذهنمون بهش مشغول شه و گول نزدن خودمون این که همین یه باره و بس..نه همون یه بار ممکنه بازم پشیمونی به بار بیاره.

4-در مواقع خطر چه طور برخورد می‌کردین؟ چی باعث شد جلوی همون وسوسه هایی که قبلاً شکست تون میداد مقاومت کنید؟

یه روشی که من خیلی ازش نتیجه گرفتم این بود که مدام به خودم وعده های دیگه میدادم مثلا وقتی وسوسه میشدم میگفتم الان میتونی بری بیرون یا الان میتونی کتاب بخونی الان میتونی بری چیزی که دوست داری و بخوری یا مثلا میتونی با یکی حرف بزنی یه جورایی شیطون منتظرش میذاشتم و من میگم هنوزم باورم نمیشه صد روز خوب دارم و حس میکنم تمامش خواست خدا بوده من یه عهد اساسی باهاش بستم و ازش خواستم کمکم کنه..هیچ موقعی انقدر از خود خدا کمک نمیخواستم همیشه میگفتم خودم میتونم و همین منم منم کار دستم میداد.

5-برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟

همون طور که بالا هم گفتم یکی این که شیطونو منتظرش بزاریم و دیگه این که من قشنگ حس میکنم از اون موقع که نمازامو سر وقت میخونم خیلی تو ترکم تاثییر داشته و این که خیلی کم سعی میکنم تنها باشم اگر هم یک وقت مجبور باشم هر جایی میرم جز اتاقم.

6-چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

نصب کردن فیلتر شکن حتی در مواقع خیلی ضروری ممنوع . این که بخوام بشینم فکرمو ادامه بدم ممنوع..حدالامکان تنها بودن ممنوع.

7-ایا قبل از ترک شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟ چطوری جلوی این ایستادین؟

آره متاسفانه خیلی زیاد..علتشم مغرور بودن خودم و این که میگفتم حالا یه بار دیدن اشکالی نداره که همون یک بار هم ممکنه آدم و بکشونه به سمت این گناه و یکی دیگه از دلایلش یه سری از دوستام بودن..من روابط اجتماعی خوبی دارم و دوست زیاد داشتم بعد یه مدت دیدم یه سریاشون  فقط دارن فکر منو منحرف میکنن این شد که با خیلیاشون کاملا قطع رابطه کردم این حرکتم خیلی حرف پشتم داشت و خیلی اذیت شدم ولی الان که فکر میکنم میبینم ارزششو داشت

8-بهترین درسی که از شکست های متوالی وسپس موفقیت در تغییر و نگه داشتن آن تا حالا گرفتین چه بود ؟

به قول یه دوستی این که سیمتو به خدا وصل کنی و ازش کمک بخوای و برای پاکیت تلاش کنی..تلاش کردن کردن ولی با شکست مواجه شدن بهتر از اینه که به قولی خودمون رو بزنیم به اون راه و هیچ کاری براش نکنیم.

9-اگه شبا بی خواب میشیم ، اگه وسوسه و درگیری داریم چه راهی رو به ما پیشنهاد میدین؟

من خودم حرف میزنم..یعنی بالافاصله به چند نفر پی ام میدم و حداقل با یکیشون حرف میزنم تا از سرم بپره و دیگه این که قران خوندم یا بلند شدم وضو گرفتم و ذکر گفتم و جای خوابمو تغییر دادم.

10- گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم !به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

نقطه شروع وسوسه میتونه هر چیزی که باعث منحرف شدن فکر و ذهنو ونگاهمون میشه باشه ولی این که بگیم همین یک باره یکی از ترفندای شیطونه که باید بشناسیمش و مقاومت کنیم.

ادامه دارد.....
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
-در فرآیند ترک حتی میلی متری نزدیک شدن به هر چیزی که باعث میشه فکر و ذهنمون بهش مشغول شه و گول زدن خودمون این که همین یه باره و بس باعث لغزشمون میشه

-روشی که من خیلی در مواقع وسوسه ازش نتیجه گرفتم این بود که مدام به خودم وعده های دیگه میدادم مثلا اینکه الان میتونی بری بیرون یا الان میتونی کتاب بخونی و....

-موارد ممنوع در روند ترک:نصب کردن فیلتر شکن حتی در مواقع خیلی ضروری ممنوع . این که بخوام بشینم فکرمو ادامه بدم ممنوع..حدالامکان تنها بودن ممنوع.

ادامه مصاحبه با خانم موجود زمینی:

11-تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره چطور موفق به کنترل و مقاومت شدین و به وسوسه نه گفتین؟

آره خیلی..مخصوصا از وقتی که دیگه کنکور و دادم و دیگه کلا کار خاصی نبود که اونقدر درگیرم کنه و یکی از دلایلشم که من به فکر لغزش میفتادم فیلم خارجی دیدن بود..من اگه فیلم نبینم روزم شب نمیشه ولی از یه جایی به بعد دیدم واقعا داره برام خطرناک میشه تو انتخاب فیلمام خیلی دیگه وسواس به خرج دادم حتی به فیلمای ایرانی و انیمیشن ها هم رو اوردم تا خیلی اذیت هم نشم

12- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

خیلی تاثییر داره حالا جدا از این که خیلی از سایتای مختلف عوارضشو نوشته اونایی که من خودم حس کردم ضعف بینایی بود لرزش دستام  و این که اعتماد به نفسم به شدت کم شده بود .

13- به نظرتون برخورد درست بعد از شکست چیه؟

برخورد درست اینه که خودمونو دست کم نگیریم بعد هر شکست دوباره با اراده بلند شیم و سعی کنیم اون چیزی که دفعه ی قبل باعث از بین رفتن روزای پاکیمون شده این دفعه اون عامل شکست نباشه.

14- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

این مورد یکی از معضلات من بود مخصوصا تو فضاهای مجازی اوایل خیلی سست اراده بودم حتی به سرم زده بود تمام برنامه های مجازی و پاک کنم که بعد چند روز دیدم این برای من خیلی سخت و غیر ممکن بود..و تا حدی هم فکر کنم افراط هم میشد بعدش هم اگر مواجه میشدم سریع میبستم و برای این که ذهنم اونجا نباشه سعی میکنم همون موقع موقعیتمو عوض کنم و سعی میکنم نذارم ادامه پیدا کنه که به نظرم این سخت ترین قسمت این راهه.

15- مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

بخش خیلی زیادی از روزای خوب الانمو مدیون کانون و توی این جمع بودنم شاید اگه کانون و پیدا نمیکردم و این همه دوستای کانونی هم فکر و هم مسیر نبودن ممکن بود به فکر ترک هم نیفنم و یا نمیتونستم بعد هر شکستی دوباره بلند شم

16- چطوری میشه حس کردخدا مارو بخشیده؟

من تا همین چند وقت پیش درگیر همین قضیه بودم..ولی یه کتابی که خیلی فکرمو جهت داد کتاب امید به رحمت الهی از آیت الله فرحزاد بود این کتاب با کلی سند و منبع از ببخشش و امیدواری حرف میزنه و دیگه این که اصلا حضور ذهن ندارم این حرفی که میخوام بزنم منبعش چی بود ولی یه جا پیامبر به خدا میگه امت منو یه جوری تو آخرت ازشون بازخواست کن که فقط خودم باشم و خود خدا ..خدا در جواب پیامبر میگه که من ازشون یه جوری بازخواست میکنم که تو پیامبر هم نباشی که یه وقت آبروی بنده هام پیش تو بره

17- شما بخشش خدا رو چجوری حس کردین؟ رابطه تون با خدا چطوریه ؟ میشه بعد انجام این گناه بزرگ بخشیده و خوشبخت شد؟

به نظر من همین انگیزه ی پاکی و بلند شدن بعد هر شکست خواست خداست..خدا از بندش بیشتر مشتاقه..و رابطم با خدا خیلی بهتر از دوران قبل پاکیم..چرا نشه؟ من خودم شخصا تنبلم نشده معنی قران و بخونم ولی نت که هست بزنیم آیه در مورد بخشش خدا اصلا همون چند تای اولو بخونیم دلِ آدم میره و نمیشه گفت خدا بنده ای رو که داره تلاش میکنه نبخشه.

18- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

ازنظر من این که به خ.ا به چشم یه بیماری نگاه کنم اصلا برام خوشایند نیست..ولی اعتیاد یعنی این که ما یه کاری رو پیوسته انجام بدیم و بهش عادت کنیم ..شاید اسم شکست های سریالی و گذاشت یه اعتیاد که باید دنبال راهکارش باشیم و ازش رهایی پیدا کنیم.

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
با نام پروردگار مهربان

وقتی در طول روز چشمت رو با نگاه بد تغذیه کنی (تیر زهرآگین)
 آخر شب نتیجه‌اش می‌شه وسوسه غیر قابل کنترل

مصاحبه با 53  آقای عاشق فاطمه زهرا 53

سلام
سلام و تشکر از این که بنده رو برای مصاحبه انتخاب کردین.
1-  چه مدت درگیر خ.ا بودین؟
مدت طولانی، هشت یا نه سال. اولین بارش توی سن ۱۷ سالگی بود که وارد این فضا شدم.

2- خ.ا چه تاثیری توزندگیتون گذاشت؟
می‌تونم بگم در طول همه این سال‌ها، خ.ا برای من مثل یک سد بزرگ بود که باید شکسته می‌شد. شاید هم یک دیوار کوچیک بود، اما من چون ضعیف و کوچیک بودم اون رو مثل یک سد بزرگ می‌دیدم. اما هر چی که بودم، در راه رسیدن من به اهداف اصلی زندگیم یه وقفه بزرگ انداخت.
3- از چه زمانی به فکر ترک افتادین؟ چرا تصمیم به ترک گرفتین؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟
من قبل از خ.ا درگیر پورن شدم. به خاطر پیشینه مذهبی که داشتم، این کار برام خیلی سنگین تموم شد و از همون ابتدا تصمیم گرفته بودم که ترک کنم. اما هر چی بیشتر تلاش می‌کردم، بیشتر توش می‌رفتم. مثل یک باتلاق بود. اما از وقتی که وارد کانون شدم، تلاش‌هام جهت‌مندتر شدن. باز هم بالا پایین خیلی داشتم توی ترک، اما در مجموع از وقتی وارد کانون شدم روندم صعودی بود. خ.ا توی زندگی من یه وصله ناجوره. مثل یک دندون خراب، یه کثیفی روی پیراهن. مثل دست کثیف که باید شسته شه. باید ترکش کنم.

4-   چند وقته پاکین؟
به لطف خدا، این بار بیشتر از ۲۰۰ روز پاکی دارم. اما هنوز در ابتدای راهم

5- در سبک زندگیتون چه تغییراتی ایجاد کردین؟
تغییرات خیلی بود. شاید سبک زندگیم رو از نو کوبیدم و دوباره ساختم. وقتی به پنج سال پیشم نگاه می‌کنم، آدمی رو می‌بینم که نمی‌شناسمش. به طور مشخص بگم:
خیلی زندگیم هدف‌مندتر شده. دیگه می‌دونم توی زندگی به کجا می‌خوام برسم.
از ساعت‌هام خیلی بهتر استفاده می‌کنم و وقت تلف‌کنیم تقریبا به صفر رسیده.
استراحت‌هام پربازده‌تر شده.
ورزش حرفه‌ای رو شروع کردم.
حفظ قرآن رو شروع کردم.
ارتباط عمومیم خیلی بهتر شده.
رابطه‌ام با پدر و مادر و خواهر و برادرم و رفقام عالی شده.
مطالعه کتاب رو به برنامه‌هام اضافه کردم.
و خیلی چیزهای دیگه.
6-  موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟شما چه چیزی رو جایگزین کردین؟
شاید در یک کلام بگم زندگی....
این که صبح بلند می‌شم، یه چیز کوچیک می‌خورم و می‌رم دانشگاه و اون‌جا تا ساعت ۸ شب بکوب فعالیت می‌کنم و بعد می‌آم خونه و برای خودم شام درست می‌کنم و سریال مورد علاقه‌ام رو نگاه می‌کنم و بعدش شام می‌خورم و بعدش میوه می‌خورم و آخرش می‌خوابم. أصلا وقتی برای خ.ا ندارم.

7-  برای کنترل ذهن چی کار کردین؟
گیوتین. همون اول سر وسوسه رو قطع می‌کنم. اگر سخت شد از فعالیت بدنی کمک می‌گیرم، بلند می‌شم قدم می‌زنم، بپر بپر می‌کنم، سرم رو تند تند تکون می‌دم تا وسوسه بپره بیرون.

8-  در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟
کنترل نکردن نگاه در طول روز بدترین اشتباهه. وقتی در طول روز چشمت رو با نگاه بد تغذیه کنی (تیر زهرآگین) آخر شب نتیجه‌اش می‌شه وسوسه غیر قابل کنترل. کلا باید مراقب ورودی‌ها (چشم و گوش) بود.

9- کانون چقدر تو این مسیر کمکت کرده؟ وجود کانون  موثر بوده؟
خیلی. برای من یکی کانون همه‌چیز بود. این‌جا جمعی رو می‌شه پیدا کرد که عین خودت دارن برای ترک تلاش می‌کنن 
و این بهت نیرو و انگیزه می‌ده. مهم‌تر از همه کسایی که موفق شدن، چراغی هستن که راه رو برای ما روشن‌تر می‌کنه.

10-گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم
به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟
نقطه‌ی شروع فراموشیه. فراموش می‌کنیم که ده بار قبل و صد بار قبلی هم گفتیم همین یک‌بار. همین که گذشته یادمون باید خود به خود پاسخش رو پیدا می‌کنیم.

11- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟
یادمه یه بار دیگه هم این سول رو جواب داده بودم. اما یادم نیست چی گفته بودم. :دی
اما در هر صورت الان فکر می‌کنم شروع خیلی سخته تو پاکی. از اون سخت تر اینه که این شروع ادامه دار باشه. یعنی این که چند سال شکست بخوری و باز شروع کنی.منظورم اینه که توی یه دوره پاکی که شاید ۴۰ روز طول بکشه، سخت‌ترین قسمت شهمون شروعشه. اما در طول یک سال، این که شکست بخوری و بلندشی و شکست بخوری و بلند شی و این شروع‌های دائم خیلی خیلی سخت‌تره.

12- اشتباهاتون تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشین؟
بعضی أوقات کم توجهی به تجربیات قبلی خودم و دیگران. دور شدن از کانون. ناامید شدن بعد از شکست. این که بعد از یه دوره نسبتا طولانی با یه شکست برمیگشتم به همون حالت قبلی.

13- این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردین؟چه کردین که عزمتون جمع شد؟
البته من بگم که هنوز که هنوزه نمی‌تونم بگم که ترک کردم. شروعش تفاوت خاصی نداشت. یه روز بود مثل روزای دیگه. ما همیشه دنبال تفاوت هستیم. چرا باید از شنبه و اول ماه و سال شروع کرد؟ در صورتی که این‌ّها رو فقط ما اینجوری اسم گذاری کردیم. هر روز می‌تونه یه شروع باشه و برای ما مبدا تاریخ تحول زندگیمون.

14- توصیتون به کسی که شکست های متوالی داشته و ناامیده؟ برخورد درست بعد از شکست؟
بدترین اتفاق توی مسیر پاکی، شکستن نیست. شکست بده، اما بدتر از اون ناامید شدنه. تا وقتی که توی مسیر ترک خ.ا هستی، هر شکست، یک درس و تجربه است. ترک خ.ا برای یک نفر یک سال طول می‌کشه برای یک نفر ۱۰ سال. تو هر روزی رو که ناامید باشی و دست از تلاش برداری، یک روز به اون ۱۰ سال اضافه میشه.

15 -ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید
اون هفته‌هایی که زیاد خ.ا می‌کردم، همیشه بی حس و حال. با هر بار خ.ا یک هفته از زندگی عقب می‌افتادم. زود سرما می‌خوردم و ...

16- -از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکنه با کسی که خ.ا نمیکنه چیه؟
نمی‌شه گفت هر کسی که خ.ا نمی‌کنه توی ابعاد دیگه زندگیش هم رشد می‌کنه. یه نفر ممکنه ناخودآگاه درگیر موضوعی بشه که خ.ا رو فراموش کنه، یا أصلا دلش نخواد انجام بده. اما کسی که برای ترک خ.ا ابعاد مختلف زندگیش رو رشد داده باشه، بعد از یه مدت پاکی، از نظر روحی وسعت و قدرتی پیدا می‌کنه که واقعا با قبلش قابل مقایسه نیست.

17- در حال حاضر برنامه خاصی دارید برای اینکه دوباره گرفتار نشید؟
برنامه اصلی من برای ترک کنترل نگاه و ذهن و نماز و قرآن و ... بوده که تلاش می‌کنم همچنان بهشون پایبند باشم. من هنوز إحساس نمی کنم که ترک کرده‌ام و همه چیز تموم شده. در کنار این‌ها دارم برای ازدواج هم برنامه ریزی می‌کنم.

18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟
أولا باید از محیط‌های خطرناک (مجازی و واقعی) به جد دوری کرد. نباید آدم خودش رو توی قفس شیر بندازه. ولی اگر ناخودآگاه چیزی جلو دید آدم اومد، این که روش تامل نکنم و عبور کنم کمک کرده. هر جایی که عقل آنتن داد، همون جا گیوتین رو میارم وسط.

19- در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
راستش خدا رو شکر دوست ناباب ندارم و توی رابطه‌هام طوری برخورد کردم که کسی همچین پیشنهادی بهم نمی‌ده.

20- نظرتون در مورد تاثیر عوامل زیر در ترک این گناه چیه؟
انگیزه: بدون انگیزه نمیشه، انگیزه موتور محرکه. انگیزه بنزینه. انگیزه باید دقیق و مشخص باشه.
ورزش: خیلی کمک می‌کنه، به شرطی که تا حدودی سنگین باشه تا مرحله ترشح هرمون شادی برسه. البته بعدش باید به تغذیه و استراحت کافی پرداخت.
مذهب: یکی از مهم‌ترین عامل‌ها توی ترک. به شرطی که شناخت درستی ازش داشته باشیم و به شنیده‌ها و ... اکتفا نکنیم. حقایق و معارف دینی، خیلی می‌تونن راهگشا باشن و خدا می‌تونه تکیه گاهی عالی باشه توی ترک. من که همیشه در اوج وسوسه‌ها به خدا توکل می‌کنم.
تغذیه: خیلی مهم و تاثیر گذاره. اما اینجوری نیست که اگر همیشه گرسنگی بکشیم، دیگه نیاز جنسی بره. تغذیه باید مناسب باشه و در کوتاه مدت خیلی می‌تونه به آدم کمک کنه.

21- ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟
دو جور ترک خ.ا داریم. یه گروه فقط خ.ا رو ترک می‌کنن و یه گروه دیگه، سعی می‌کنن با ترک خ.ا ابعاد مختلف زندگیشون رو رشد بدن. گروه دوم کار سخت تری دارن. اما أولا ترکشون پایدارتره و دوما، با ترک خ.ا آماده هستن که قله های رفیع‌تری رو توی زندگیشون طی کنن.

22.گفتین که سبک زندگی رو عوض کردین مثلا کتاب یا ورزشو اضافه کردین  راستش خیلی از ماها اینکارو می کنیم ولی بعد از مدتی رها می کنیم چطور خودتون رو پایبند کردین

وقتایی که سستی میاد سراغتون چی به خودتون میگید؟

این سستی کردن ها علت داره و نشون میده که برنامه خوبی ندارید.
به علاوه عوض کردن سبک زندگی زمان بره.
من خودم هم هنوز اول راهم بهتره که از کم شروع کنیم.
یک برنامه ساده در نظر بگیریم و سعی کنیم یک سال بهش پایبند باشیم.
مثلا روزی ده دقیقه کتاب خوندن.
اون وقته که می‌تونیم بگیم این شده جزئی از برنامه هامون

23- یه توصیه برای روزای تعطیل و بیکاریمون؟
خیلی سوال کلیدی و مفصلیه. به اجمال، از قبل برای روزای تعطیل فکر کنیم و براش برنامه داشته باشیم. بدونیم که می‌خوایم چیکار کنیم. کارایی که دوست داریم رو انجام بدیم.

- صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید
خیلی ممنون، سوالات مفصل و کامل بود. امیدوارم به درد دوستان بخوره.

تشکر میکنم بابت زحمتی که کشیدن و وقتی که گذاشتن براشون آرزوی پاکی همیشگی دارم اجرشون با حضرت فاطمه زهرا(س) 
☆☆☆☆53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان