عزیز : .:.::. * فراخوان سرپرستی * .::.:.

عزیز : .:.::. * آغاز ثبت نام مسابقه پاکی محرم * .::.:.

عزیز : .:.::. * تاپیک جدید ❀ هنر دست من ❀ * .::.:.

عزیز : .:.::.* جشن قهرمان‌های پاکی؛ خانم SILENT-scream و آقایان محب صادق و AmirAl ا * .::.:.

عزیز : .:.::. عرض تسلیت به آقای یوسف .::.:.

عزیز : .:.::. التماس دعا .::.:.

عزیز : .:.::. * دعای عهد روز جمعه ۱۵ مرداد ماه؛ منتظرتون هستیم * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هم کلامی با استقامت کنندگان (7 تا 12 ماه)

ادامه مصاحبه با آقای mamad_arash :

13- نظرتون درمورد عوامل زیر برای تداوم پاکی چیست؟؟کدوم موثرتره؟؟

ورزش :  خیلی موثره
درس  موثره
تغذیه :  خوبه
دین داری  :  خیلی موثره
یادخدا و ائمه :  خیلی موثره
انگیزه :  خیلی خیلی موثره
کنترل نگاه وذهن :  خیلی موثره
رفتارهای اجتماعی :  موثره
روابط خانوادگی :  موثره
برنامه ریزی :  خوبه
کانون :  خیلی موثره
بودن درکنار دوستان همدرد : خیلی موثره
به نظرم یاد خدا و انگیزه و ورزش از همه گزینه ها موثرتره چون ستون  اصلی ترک را تشکیل میدهند.

14- شما دراین 10ماه تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به چیزهای دیگه ای توجه داشتین؟

فقط روی پاکی بوده

15- بعد از 10ماه پاکی وهمین که به یک سال پاکی نزدیک میشین چه حسی دارین؟؟؟

خیلی هیجان دارم و خیلی خیلی خوشحالم که یه دنیای جدید را دارم امتحان میکنم البته تو دلم ترسی هم دارم که نکنه اینا همش خواب باشه

16- حس کردین که یک نیروی ویژه به شما قدرت پیروزی در برابر لغزش رو میده؟؟

بله و اون قدرت الهی است که کمک میکنه آدم تو مسیر درست قرار بگیره

17- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

از اونی که تصور میکردم راحت تر هستش  فقط کافیه که یک ماه اول را سالم و سلامت رد کنید.

18- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

زندگیم تا الان تغییر جزیی کرده که همین هاهم برای من پیروزی بزرگی محسوب میشه. مثلا تمرکزم خوب شده
و یک سری عوارض دیگه هم هست که به لطف خدا اونها هم برطرف میشه.

19- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتون رو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

خ.ا هم روی روح و روان و هم برروی جسم آدم تاثیر میگذارد. روی بینایی و شنوایی بویایی ادم تاثیر میگذاره جسم را ضعیف میکند

- عوارض های جسمی و روحی ناشی از خ.ا رو چجوری درمان کردین ؟

درمان نشده هنوز و نیاز به زمان بیشتری دارد.

20- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

خ.ا  یک بیماری روحی هست که ناشی از تنهایی و گوشه گیری و عدم کنترل چشم به وجود میاد. معمولا کسانی که درگیر میشوند به نحوی از اجتماع طرد شدند یا اجتماع اونها را کنار زده که به این کار روی اورده اند.

21- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

سریعا حواسم را جای دیگه ای پرت میکنم.اگر تو گروه نرم افزارهای اجتماعی باشه سریع از اون گروه میام بیرون و اگه اینترنت باشه سریعا صفحه را میبندم.

22- بعضی افراد گرفتار تصاویر و فیلم های مبتذل و به عبارتی گرفتار پ و ر ن هستند برای شما این اتفاق افتاده؟؟اگه اره چه مقابله ای باهاش داشتین؟

من خودم کسی بودم که فقط با فیلم و عکس انجام میدادم وقتی واقعا تصمیم به ترک گرفتم هاردم را پاک کردم و سی دی هایی که داشتم را شکستم و به خودم قول دادم که دیگه  نگاه نکنم حتی یک بار.
مهمترین راه مقابله اراده و تعهد به خود هست.

23- در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

بدون اینکه از طرف بترسیم یا خجالت بکشیم با رعایت احترام بهش تذکر بدیم و اگه دیدیم باز ادامه داد سریعا محل را ترک کنیم.

... صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

دوستان گلم خواستن توانست هست. شما میتونید ترک کنید.شما لایق بهترین زندگی هستید.
دوستان گلم اگه بیکار هستید حتما سر کار برید و وقتتون را با کار و تلاش بگذرونید من از طریق کار با دشمنم مبارزه کردم شما هم میتونید.

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پیروز و سربلند باشین

خواهش میکنم.

همچنین انشاالله شما هم سربلند باشید.
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
... یک راند دیگر مبارزه کن ...
[تصویر:  y%20(741).gif]
 سوگند به نَفْس و آن كس كه آن را درست كرد ، 

سپس پليدكارى و پرهيزگارى‏اش را به آن الهام كرد، 

كه هر كس آن را پاك گردانيد، قطعاً رستگار شد، 

و هر كه آلوده‏اش ساخت، قطعاً درباخت ...(شمس ۷-۱۰)

امروز مصاحبه ای داریم با خانوم * Sheydaei * قهرمان جاده ی پاکی
 صاحب مدال افتخار 100روز طلایی و یکی ازبهترین های کانون 53

در ادامه این مصاحبه با ما همراه باشید...

سلام

سلام

1- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟؟چی باعث شد؟؟

فکر میکنم 1ماه از اولین اقدامم به اینکار گذشته بود که به فکر افتادم باید اساسی دنبال ترکش باشم..از قبل میدونستم این کار گناه کبیره هست و صد البته حس خیلی بدی که بعد از این کار بهم دست میداد و در تمام مدتی که ذهنم توی اون فاز نبود یه حس منفی خیلی بدی راجع به خودم داشتم و اینکه از خودم توقع نداشتم که دست به همچین کاری بزنم برای همین تصمیم گرفتم کاری کنم که دیگه این گناه رو مرتکب نشم

2- چرا ترک؟؟چرا کنارنیومدن باهاش؟؟

نمیتونستم کنار بیام تمام وجودم شده بود احساس منفی...دوست نداشتم مردم به اشتباه حس خوبی راجع بهم داشته باشن . مدتی که اینکارو میکردم تبدیل شده بودم به یه آدم منفعل که اهمیتی به اتفاقات اطرافش نمیده و بدتر انقدر برام گناه بزرگی بود که داشتم نسبت به بقیه گناه ها هم بی اهمیت میشدم فکر میکردم دیگه آب از سرم گذشته.و اینکه تنها حس خوبش مربوط به زمان اینکار بود و ما بقی همه حس عذاب وجدان و تنفر بود

3- اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

فقط و فقط دیدن فیلم ...زمانیکه کنترل میکردم خودمو و سمت همچین کلیپ هایی نمیرفتم مشکلی هم برام به وجود نمیومد

4- ایا شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟چه حسی بهتون میداد؟؟چطوری جلوی این ایستادین؟

خدا بهم کمک کرد که این کانون رو زود پیدا کردم .چون توی همین 1ماهی که قبل از کانون دچار بودم چند بار توبه کردم و خواستم دیگه اینکارو نکنم ولی نمیشد.با اومدنم به کانون خیلی بهتر تونستم کنترل کنم احساساتمو و جایی بود که همه مثل من بودن ...

5- اینبار چه فرقی با قبلنا کرده که تونستین ترک کنین؟

حس خوبی داره پاکی...برگشتم به روال عادی زندگیم..شدم همون دختر شاد قبلی و نمیخوام به هیچ وجه این حس رو خراب کنم و بازم میگم دلیلش فقط کانونه .اینجا پر بود از آدمایی که داشتن به هم کمک میکردن که ترک کنن این فوق العاده بود...و اینکه یه دلیل دیگشم این بود که دخترای زیادی اینجا بودن که همدرد من بودن این باعث شد خودمو ببخشم و مصمم بشم به ترک ..

6- به نظرتون سخت ترین قسمت این4 ماه کی بود؟؟

سخت ترینشو راستش چند روز پیش تجربه کردم

- چرا؟

چون داشتم مدام بهش فکر میکردم

7- -به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟

جفتش نیازمند مراقبت و تلاشه ولی به نظرم شروعش کار سخت تری باشه
وقتی اراده کنی بذاریش کنار یعنی پذیرفتی که این راه سختی داره ..با خودت میجنگی که بذاریش کنار ولی کم کم که مزه روزای خوب بره زیر زبونت هم عادت میکنی به پاک موندن هم نمیخوای روزای خوبتو از دست بدی...ولی خب ادامش هم نیازمند مراقبت دائمیه...کافیه غافل بشی و فکر کنی دیگه تمومه...

8- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکیتون چی بود؟؟

اراده اولیه م خسته شدن از وضعیتم بود و میخواستم دوباره بشم همون دختر شاد قبل نقطه شروعم هم کانون بود

9- ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه آره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

آره چند بار اتفاق افتاد و شرایطش هم مهیا شد...اینجور وقتا اولین چیزی میاد تو ذهنم حال بدم بعد از اینکارم بود و چون این گناه خیلی برام پر رنگ بود نمیخواستم دوباره مرتکبش بشم

10- گاهی پیش اومده که بگین حالا همش همین یک باره دیگه ؟؟

قبل از کانون آره .هر دفعه به خودم میگفتم همین دفعه دفعه آخره ولی متاسفانه هیچوقت نمیشد دفعه آخر

- به نظرتون دراین مواقع چه کاری برای سست نشدن و غلبه بر این وسوسه باید انجام داد؟؟

متوقف کردن عامل ایجاد این حس...
و اینکه دقیقا همون لحظه اینقدر صلوات بفرستی که این حس از ذهنت بره بیرون ..صلوات باعث شرم آدم میشه و مانع گناه...البته بهترین راه اینه که خودتو به هیچ وجه تو موقعیت قرار ندی و امیدوار باشی

11- موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم جبران اون امر راحت تر میشه؟؟

کاملا موافقم.اینکه نتونیم خودمونو ببخشیم باعث ناامیدی میشه و ناامیدی بزرگترین عامل عدم تلاش برای ترک گناهه

- شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟

بله باید خودمو میبخشیدم و دوباره شروع میکردم

- بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟

تونستم دوباره حس خوبی نسبت به خودم داشته باشم و روز به روز این حس بیشتر میشه چون به تعداد روزای خوبم داره اضافه میشه

12- برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟؟

من وقتم رو با کانون پر میکردم و حرف زدن با بچه ها...و دوری از دیدن فیلمهایی که باعث این کار میشدن

- چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟؟

سعی میکردم تو موقعیتای قبل قرار نگیرم و دوری از دیدن فیلم و کلیپ

- چه تغیری در سبک زندگیتون ایجاد کردید؟

شروع کردم به ورزش کردن و سعی کردم برنامه بذارم برای روزهام و هدف داشته باشم...هدف داشتن خیلی تاثیر میذاره تو کمرنگ کردن این حس...

- برای سالم سازی افکارتون چه کارخاصی انجام دادین؟

دوری از دیدن فیلم و اینکه مدام به خودم یاداوری میکنم زشتی این کار رو 

ادامه دارد... 
ادامه مصاحبه با خانوم * Sheydaei * :

ورزش : ورزش باعث افزایش اعتماد به نفس میشه و حس بهتر نسبت به خودمون...

درس : خب درس یکی از موارد سرگرم شدنه که برای مدتی فکر این کار از ذهن دور بشه

تغذیه :  در این مورد زیاد نمیدونم فقط در این حد که یک سری از غذاها باعث افزایش میل جنسی میشن خب مسلما باید مصرفشونو کم کرد

دین داری : احساس گناه نسبت به این مسئله راه خیلی خوبی برای کنترلشه  چون کسی که اهل دین باشه میدونه این کار گناه کبیره هست  و سعی میکنه ترکش کنه

یادخدا و ائمه : یاد خدا باعث احساس شرم از گناه میشه و توسل به ائمه تو ادامه روند پاکی تاثیر میذاره

انگیزه : اصلی ترین عامل برای حفظ پاکی انگیزه هست و باید برا خودمون انگیزه ایجاد کنیم..آدمی که              انگیزه نداره میگه هر چه بادا باد

کنترل نگاه وذهن : یکی از مهم ترین عوامله به نظر من ....چون از راه نگاه حس گناه تو ذهنمون شکل میگیره و وقتی توی ذهنمون پرورشش بدیم باعث عملی کردنش میشیم

برنامه ریزی  : هدف داشتن و برنامه ریزی برای زندگی باعث تقویت حس انگیزه میشه  که مهم ترین عامل برای حفظ پاکیه

کانون : کانون که بی اغراق فوق العاده بود و من بدون لحظه ای شک میگم که اگر کانون رو پیدا نمیکردم تا الان   دچار این کار بودم

بودن درکنار دوستان همدرد : هم باعث میشه از تجربیات دوستات استفاده کنی و هم باعث میشه راحت تر خودت رو ببخشی

14- شما دراین 3 ماه تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به چیزهای دیگه ای توجه داشتین؟

فقط تمرکزم روی ترک این گناه بود

15- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

من اول راه خیلی میترسیدم و فکر میکردم خیلی باید سخت باشه این کار ولی الان میبینم که راحت تر از چیزی بود که فکر میکردم...ولی این رو هم میدونم که خیلی باید مراقب خودم باشم که ناغافل دوباره دچار نشم

16- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

باعث شد من حس خوبی نسبت به خودم داشته باشم و احساس افسردگی و بی حوصلگی و بی هدفی زمان انجام این کار رفع شد

17- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

بیشتر یه عادته ...وقتی این کارو انجام میدی نمیتونی ازش دست بکشی با اینکه عواقبش رو میدونی و باید اراده ت رو قوی کنی و تلاش کنی تا بتونی ترکش کنی..برا همین میشه گفت یه جور اعتیاده

18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

سعی میکنم سریع بگذرم ازشون...نمیتونم در آن واحد حذفشون کنم یا صفحه ها رو ببندم ولی نمیمونم تو صفحه و بیشتر پیش نمیرم و میام بیرون

19- در برابر دوستانی که گاهی ما را با رفتار یا مستقیم به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

نه گفتم...و ازش خواستم رفتارشو تغییر بده

... صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

فقط اینکه خیلی پاکی لذت داره....این لذت رو نفروشید به خوشی لحظه ای...و برای منم دعا کنید پاک بمونم
اینکه شما اینجایید یعنی یه سر و گردن بالاتر ازبقیه اید چون تصمیم به ترک گناه گرفتید و دارید براش تلاش میکنید
مراقب خودتون باشید عزیز دردونه های خدا

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مراحل زندگی شاداب وتندرست باشین

خواهش میکنم.منم آرزو میکنم دل تک تک بچه های کانون شاد باشه و اگه نیست شاد بشه

قال الله عزوجل:
 اندیشه ات را بکار گیر پیش از آنکه از دست برود زیرا کسی که اندیشه اش را به کار بندد اشتباه نمی کند وگرفتار سرکشی نمی شود 

مصاحبه امشب ما با خانوم لبخند یکی از قهرمانان راه پاکی که در کارنامه شان  بیش از 8ماه پاکی هست
ایشون با صبر و پایداری در برابر نفس وسوسه کننده نشون دادند که میشود ترک کرد به شرطی که بخواهیم و از عوامل محرک در این مسیر دوری کنیم

در ادامه مصاحبه با ما باشید ...

سلام

سلام 1 

1- از چه زمانی به فکر ترک افتادید؟؟چی باعث شد؟؟

راستش زمانش برمیگرده به خیلی سال پیش...شاید همون روزی که فهمیدم به همچین گناهی مرتکب شدم باعث شد تا بذارمش کنار!!که البته وسطاش جا زدم..

2- چرا باید برای ترک تلاش کنیم؟؟چرا باهاش کنار نیاییم؟؟

حقیقتا من به شخصه به این قضیه با دید گناه نگاه میکنم...چون اگر بخوام اسمش رو بیماری بذارم مطمئنا انجامش میدم..و معتقدم به اینکه ما آدما صرف نظر از هر دین و مذهبی آدمای خدا ترسی هستیم..و حالا ممکنه این تو وجود هرکدوم از ما متفاوت باشه نوسان داشته باشه و شاید ترس از خدا یه محرک باشه واسه دلیل  تلاشمون برای ترک و برای راضی نگه داشتن خودمونه...

-  ارزش پاکی به چیست؟؟

به اینکه یه روز رو با آرامش میگذرونی...اینکه بدونی خدا بهت فرصت دوباره داده برای شروع و ادامه این پاکی...

3- اشتباهاتتون در دوران ترک چی بود؟؟چی باعث شکست میشد؟

جدی نگرفتن...غفلت...والبته غرور...یه وقتا آدم باید منیت خودش رو کنار بذاره...من وقتی شروع به ترک میکردم روزای زیادی میگذشت تا یهو میرسیدم به شکستن..داشتن روزای خوب زیاد مغرورم میکرد نسبت به خودم...همین وقتا بود که خودم رو واسه خودم خیلی بزرگ میکردم...و این غرور کاذب کار دستم میداد..

4- ایا شکست های سریالی داشتین؟؟

خیلی زیاد...

- چطوری جلوی این وایسادین؟ 

یه مدت خیلی به پوچی رسیده بودم که یه تلنگر منو به خودم آورد...اونم اینکه دیدم این درجا زدن تا کی میخواد ادامه داشته باشه و راکد باشه...ما آدما فقط کافیه برای چند لحظه به خودمون بیایم تا ببینیم کجا ایستادیم..این خیلی بهمون کمک میکنه تا تو مسیر حرکت قرار بگیریم...شاید این جواب خیلی شعار گونه و کلیشه ای باشه ولی واقعا همین طوره...

5- خانوم لبخند اینبار چه فرقی با قبلنا کرده که توانست ترک کنه؟

فقط از منیتی که داشتم کم کردم..

6- به نظرتون سخت ترین قسمت این مدت پاکیکی بود؟؟ 

از ماه اول به بعد

- چرا؟

چون اون اوایل زیاد بهش فکر نمیکردم و حواسم بهش نبود... اما الان نه...گاهی محیط  خطرناک میشه  متاسفانه

- برای مقابله با این سختی چیکارکردین؟

اول صبر...و اینکه هیچوقت بهش فکر نمیکنم...در لحظه پس میزنم وکارت قرمز و ورود ممنوع میدم بهش

7- به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟

ادامه پاکی سخت تر

8- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکیتون چی بود؟؟

اول از هر چیزی توکل و امید...

9- ایا تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چرا لغزش نکردین و چجوری درمقابلش ایستادین و نه گفتین؟؟

بله..خیلی زیاد بوده متاسفانه...روزای خوبی که داشتم مانع خوبی بودن برای شکست...و البته یاد خدا و فراموش کردن افکار مخرب..

- گاهی پیش اومده که بگین حالا همش همین یک باره دیگه ؟؟

بله...

- به نظرتون دراین مواقع چه کاری برای سست نشدن و غلبه بر این وسوسه باید انجام داد؟؟

راستش این جور مواقع سخته...
اما خب توکل اولین بازدارنده اس...و صبر...

10- موافقین که اگه خودمون رو ببخشیم و از سر تقصیراتمون  تو یه امری بگذریم چه اتفاقی میافته؟نتیجه چی میشه؟

هم موافقم و هم مخالف...
یه وقتا سخت گیری به خودمون جلوگیری میکنه از خیلی کارا...
 ویه وقتایی هم بخشش لازمه تا فراموش کنیم اونچه که بودیم و یه زندگی جدید رو شروع کنیم...

- شما برای ترک تونستین خودتون رو ببخشین؟؟

تا همین چند وقت پیش نمیتونستم خودم رو ببخشم و نسبت به خودم خیلی سختگیر بودم...خیلی زیاد...
اما الان کمی دل رحم تر شدم...اما کامل خودم رو نبخشیدم..هنوزم سختگیرم...
و به نظرم بخشش اصلی و راضی بودنم وقتی اتفاق میفته که ترک کامل و ابدی تو کارنامه ام باشه!!...

- بخشش چه تاثیری تو زندگیتون و ادامه مسیر پاکی ایجاد کرده؟

یه کم حس آرامش...یه کم خیال راحت برای ادامه روزای پاکی...

11- برای ترک چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟؟

مهمترینشون اینکه هرچیزی که ببینم برای پاکی مضره دورش خط قرمز میکشم...
خیلی چیزا...به هیچ عنوان سمت عوامل محرک نمیرم...
البته از همون اول هم خودم رو نسبت به تماشا و دیدن چیزهای تحریک کننده  بی میل نشون دادم و البته حس تنفرم رو آشکارا ابراز کردم..

- چه تغیری در سبک زندگیتون ایجاد کردید؟

فقط ذهنم رو کنترل کردم

- برای سالم سازی افکارتون چه کارخاصی انجام دادین؟

یه کم سختگیری و پس زدن هرگونه فکر منفی...

12- خانوم لبخند چه فرقی با دوران ترک و قبل ترک کرده؟؟

تجربه زیادی به دست آوردم...
یه زندگی به سبک خودم با همه باید و نباید هاش برای خودم ساختم...و تا به الان شکر خدا...آرامش درونی که دارم برای پاکیم مفید بوده..

ادامه دارد...

ادامه مصاحبه با خانوم لبخند :

ورزش: به نظرمتاثیرش متفاوته...میتونه برای یه فرد مفید باشه و برای فرد دیگه به واسطه اون نیرویی که از ورزش ایجاد میشه مضر هم باشه...

درس یه مشغله که خودم خیلی دوستش دارم...و یک بازدارنده خوب..

تغذیه: به تنهایی کارساز نیست

دین داری : تنها چیزی که من ازش نتیجه گرفتم...

یادخدا و ائمه: شاید نقطه قوت پاکی همین باشه...

انگیزه: تنها چیزی که نمیذاره به عقب برگردید و همینطور هی باید این انگیزه قوی و قویتر بشه حتما..توسط خودتون..

کنترل نگاه وذهن: برای من خیلی خیلی خیلی موثر بود... و این رو مدیون مسابقه کنترل ذهن و نگاه هستم 

رفتارهای اجتماعی: باید بیشتر هوای خودمون رو داشته باشیم...و مثل یه حامی باشیم برای خودمون..

روابط خانوادگی: باز هم اینجا باید هوای خودمون رو داشته باشیم...رابطه با خانواده هرچند که خوب و عالی باشه اما باز هم یه حسی ما ر اذیت میکنه که ممکنه اون حس روی پاکیمون تاثیر بذاره...

کانون: من همیشه میگم که کانون یه سنگ نشانیست که ما رو هدایت میکنه به سمت پاکی..یه محرک خوب تاثیرگذار..

بودن درکنار دوستان همدرد: هم میتونه خوب باشه هم بد،بستگی به نوع نگاه فرد داره...با توجه به اینکه روحیات هرکس متفاوته و علت و راه مقابله با این بیماری هم برای هر شخص متفات میتونه باشه..

14- شما دراین مدت تمرکزتون فقط روی پاکی بود؟؟یا به ترک یا جایگزینی عادات دیگه ای توجه داشتین؟

اوایلی که اومده بودم کانون روی ترک بیشتر تمرکز داشتم و بعد که با مسابقه کنترل دهن و نگاه آشنا شدم تمرکزم رو روی کنترل ذهن و نگاه بیشتر کردم و خداروشکر خیلی تاثیر خوبی داشت روم..

15- حس کردین که یک نیروی ویژه به شما قدرت پیروزی در برابر لغزش رو میده؟؟

بله..

- چجوری هست این نیرو؟؟چه کمکی میکنه؟؟

یه وقتا این حس خیلی قوی و مشهوده حس میکنی خدا داره نگاهت میکنه و تورو به سمت پاکی هدایت میکنه...حسی که لبخند خدا رو میبینی...

16- ایا ترک این به همان سختی هست که در ابتدای راه به نظرمیرسید؟

بله..و حتی سخت تر از ابتدای راه هستش...شروع پاکی سخته اما نگه داشتنش سخت تر...و یه وقتایی میشد که من واقعا کم بیارم...

17- این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

یه کوچولو آرامش چاشنی زندگیم شده...حس اینکه یک روز بدون گناه رو سپری میکنی خب تو ناخودآگاه تاثیر خوبی میذاره...

18- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

به نظرم باید حداقل از پاکی یک تا دوسال بگذره تا تاثیرش تو جسم مشهود بشه!!

- عوارض های جسمی و روحی ناشی از خ.ا رو چجوری درمان کردین ؟

جسمی رو هنوز موفق نشدم...اما روحی..یه کم مهربون تر از قبل شدم با خودم.

19- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

بیماری..چون معتقدم میشه قابله درمانه...و کسی هم که بیمار باشه خب دنبال راه درمان میره تا خوب بشه...
لفظ اعتیاد به تنهایی خودش وحشت برانگیزه،مثل یه غول بی شاخ و دم... کسی که فکر کنه این یک نوع اعتیاده با خودش میگه "خب من به خ.ا اعتیاد دارم" و این تو ناخودآگاهش میاد که "ترک اعتیاد سخته"
من به چشم بیماری میبینم و هر لحظه در تکاپو برای درمان هستم به خواست خدا..

20- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست با انها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

راستش من داخل سیستمم مرورگری که سایت های بد رو کنترل کنه ندارم...و به خاطر درس و فعالیتی که دارم از فیلتر شکن هم استفاده میکنم...اما وقتی برای سرچ کردن تو نت هدف خاصی داشته باشید مسیرتون به سایت های بد کشیده نمیشه...
حتی اگر ناخواسته تصاویر بد روی صفحه لود شد بدون معطلی باید ضربدر قرمز رو زد..

21- بعضی افراد گرفتار تصاویر و فیلم های مبتذل و به عبارتی گرفتار پ و ر ن هستند برای شما این اتفاق افتاده؟؟اگه اره چه مقابله ای باهاش داشتین؟

راستش نه...شکر خدا تا به حال پیش نیومده برام... به نظرم باید انقدر روی تنفر از این قبیل تصاویر کار کنیم و تلقین کنیم تا بشه ملکه ذهنمون...
من تا به حال با این تصاویر روبرو نشدم...اما زمانی که فهمیدم با دیدن این تصاویر حس بدی بهم القا میشه ناخوآگاه حس تنفر در من ایجاد شد که خب اینم از لطف خدا میدونم...

22- در اخر بهترین راه حل برای ترک خ.ا و همه عادت های بد از نظر شما چیست؟

اولین قدم توکل و صبر..اراده قوی...و از بین بردن غرور کاذب که واقعا برای ترک این بیماری بسیار مخرب هستش..

*** صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید***

امیدتون رو هیچوقت از دست ندید...توکلتون رو بیشتر کنید..هممون یجورایی از غرور کاذب ضربه خوردیم و باعث شکستمون شده...سعی کنیم این مورد رو حذف کنیم...خیلی عالی میشه..
من توی مصاحبه قبلیم گفته بودم که بعد نماز مغرب و عشا دو آیه آخر سوره بقره (دعای آمن الرسول) خیلی بهم کمک میکنه..
تو خوندن این دعای هر روزه مداومت کنید...خیلی جواب میده..
انشالله که تحت دعای ائمه (ع) و درپناه خدا باشید و راه پاکیتون هموار باشه..جسم و روحتون سالم و سلامت باشه و دلتون شاد 
آرزو میکنم به همه آرزوهای خوبتون برسید...

ارادتمندتان:لبخند 1

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی پیروز شاد موفق باشین 303

خواهش میکنم...ممنون از شما بابت این مصاحبه..همچنین..
گفتم: با این همه گناه چیکار می‌تونم بکنم؟

گفتی: الم یعلموا ان الله هو یقبل التوبة عن عباده

.:: مگه نمی‌دونید خداست که توبه رو از بنده‌هاش قبول می‌کنه؟! (توبه/۱۰۴) ::.

گفتم: دیگه روی توبه ندارم …

گفتی: الله العزیز العلیم غافر الذنب و قابل التوب

.:: (ولی) خدا عزیزه و دانا، او آمرزنده‌ی گناه هست و پذیرنده‌ی توبه (غافر/۲-۳ ) ::.

سلام

مصاحبه ای انجام دادیم با آقای mamad68 یکی از پهلوون های مصمم و پر قدرت کانون که بیش از 100 روز خوب رو توی کارنامه درخشانشون دارن.براشون از خدا پاکی همیشگی و خوشبختی طلب میکنیم.
با هم سهیم میشیم در تجربیات ایشون:

سلام
علیک سلام

1- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟

راسش من دیگه خسته شده بودم دقیقا مثل این معتادای به مواد مخدر به ته خط رسیدم حدودا 13 سال از اولین روزی که گرفتار شدم میگذره و خیلی راه ها رو گذروندم ولی به نتیجه نرسیدم ولی کانون یه فرقی داشت و اون اینه که من حدودا 7 ماهه باهاش آشنا شده و تقریبا نصف این زمان رو پاک بودم!

2- برای ترک و پاکی کدام پله از مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

اول باید نقاط ضعف شناسایی بشند. مثلا من نقطه ضعفم سایتای ... هست.
دوم باید راه های ترک که البته برای هر کس متفاوته رو کشف کنید که برای من نماز و قرآن بود.

3- در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

اینکه بگی خب این 1بار رو انجام میدم، این 1بار رو میبینم، این 1بار رو گوش میدم و هزار تا از این 1بارها که نمیدونم قراره کی تموم بشه!

4- در مواقع خطر چه طور برخورد می‌کردین؟ چی باعث شد جلوی همون وسوسه هایی که قبلاً شکست تون میداد مقاومت کنید؟

طبق بند دوم جواب سوال 2 من با تجربه و خطا که البته همچین زیادم طول نکشید!(همش 13 سال!)
به طور مختصر و مفید بگم 1لحظه خدا رو مثل مامانم جلو چشام تصور میکردم که عصبانیه! دیگه کلا از سرم میپره!

5- برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟

نماز و قران و البته ناامیدی ممنوع

6- چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

رفتن به سایتای .... (البته چندوقته کنترلش از دستم خارج شده) و کمتر رفتن توی بازار!

7- ایا قبل از ترک شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟ چطوری جلوی این ایستادین؟

من تمام زندگیم سریالی بودم. علت اصلیش فراموش کردن شکستام بود. من توی سنی که شروع به این کار کردم کلاس قران میرفتم صوتم بد نبود ولی خب وقتی فهمیدم این کار گناهه متاسفانه قران رو گذاشتم کنار.من همیشه معدلم 20 بود تا زمانی که این اتفاق افتاد اون سال معدلم 18 شد! سال بعد ترک کردم و با معدل 19.7 شاگرد دوم شدم! متوجهید؟ من توی زندگیم با این کار خودمو نابود کردم ولی تنها راه فراموش کردن نابودیم رو باز همین خ.ا میدیدم و همچنان ادامه میدادم.
فقط توی این 7ماه کانون تونستم جلوی سریالی شدنم رو بگیرم هرچند 2بار سریالی شدم ولی دیگه اجازه این کار رو به خودم ندادم و فقط اینکار رو با شعار ناامیدی ممنوع عملی کردم.

8- بهترین درسی که از شکست های متوالی وسپس موفقیت در تغییر و نگه داشتن آن تا حالا گرفتین چه بود ؟

ترک خدا = شکست

9- اگه شبا بی خواب میشیم ، اگه وسوسه و درگیری داریم چه راهی رو به ما پیشنهاد میدین؟

حقیقتش از وقتی رفتم سر کار دیگه وقت سرخاروندن ندارم چه برسه به بی خوابی! ولی من عاشق کتابم و پنجشنبه ها که فرداش خونم گاهی شده تا نماز صبح کتاب میخونم.

10- گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

من امروز روز هفتم بود که سیگارم رو گذاشتم کنار و هرثانیه این وسوسه میاد سراغم که ای بابا فقط 1بار دیگه فقط 1پک دیگه و تنها راهی که بهش رسیدم اینه که میگم باشه انجام میدم ولی 1ساعت دیگه! باز 1ساعت دیگه اگه اومد سراغم همون جواب رو میدم و البته بعد 7 روز این اتفاق کمتر شده. توی ترک خ.ا هم تقریبا مشابهه.

ادامه دارد....
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
_اراده اولیه من برای ترک خسته شدن از وضعیتی که داشتم بود

_روش های من برای ترک:قرآن،نماز و امیدوار بودن 

_بهترین درسی که من از شکست هام گرفتم : ترک خدا=شکست

ادامه مصاحبه با آقای mamad68:

11- تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره چطور موفق به کنترل و مقاومت شدین و به وسوسه نه گفتین؟

من تقریبا مواقعی که سرم خلوت میشه سریع فکر گناه میاد سراغم هرچند الان دیگه کمتر شده. برای مقاومت تنها راه حلم این بوده که 1- بیکار نمونم حداقل کتاب بخونم 2- هیچوقت تنها نباشم.

12- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

بله من سر این موضوع دقیقا کلیه هام دچار مشکل شده، ریزش شدید مو دارم و تقریبا سرم خلوته! چشمام خداروشکر سالمند ولی بیشترین عوارضی که داشته از نظر روحی بوده از جمله افسردگی، تندخویی، بی مسئولیتی و ...

13- به نظرتون برخورد درست بعد از شکست چیه؟

به ترتیب: ناامیدی ممنوع، غسل کردن و رفتن توی اجتماع یا جمع خانوادگی تجربه های منه.

14- مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

خیلی عالیه. اینکه بفهمی افرادی مثل تو هستند و همگی از اینکار خسته شدند و میخواند ترک کنند خودش یه انگیزه به ادم میده.

15- چطوری میشه حس کردخدا مارو بخشیده؟

وقتی از ته ته ته ته قلبت میگی خدایا غلط کردم دیگه تکرار نمیکنم خدا یه ماچ گنده به لپت میکنه و میگه بیا گلم من بخشیدمت با ته قلبت میتونی احساسش کنی.

16- شما بخشش خدا رو چجوری حس کردین؟ رابطه تون با خدا چطوریه ؟ میشه بعد انجام این گناه بزرگ بخشیده و خوشبخت شد؟

اگه میدونستیم خدا چقدر مهربونه چقدر بخشندس چقدر جونش برا ما بنده های ناسپاس در میره اصلا گناه نمیکردیم چه برسه به اینکه بگیم آیا خدا ما رو میبخشه یا نه؟! من فقط 1 چیز فهمیدم وقتی گفته شده ناامیدی بزرگترین گناهه یعنی اینکه اگه بدترین گناه روهم کردی ولی توبه نکردی در واقع یه گناه بزرگتر انجام دادی و اون ناامید شدن از بخشش خداونده.
خدا خودش گفته اگه توبه واقعی کنید و دیگه تکرار نکنید همشو براتون ثواب در نظر میگیرم!(منبعش یادم نیست) میتونید این حرف رو تصور کنید؟! وای پسر خدا خیلی عالیه چرا اینقد سختش میکنیم؟
به نظرم بهتره هممون یکم بهتر خدارو بشناسیم بد نیست.

17- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

خ.ا یک اعتیاد بسیار خفنه. روزایی رو داشتم که میگفتم کاش یه معتاد به مواد بودم ولی این اعتیاد رو نداشتم. الان که دارم سیگار رو ترک میکنم میبینم وای چقد راحته وقتی نباشه نمیشه کاریش کرد ولی خ.ا رو چی؟! همیشه در دسترسه!
من اعتیاد به پرخوری هم دارم ولی اون از خ.ا سخت تره چون ادم که نمیتونه غذا نخوره! من تجربه 1سال پاکی توی پرخوری دارم و از وزن 120 به 85 رسیدم روزای عالی بود چون هم پرخوری و هم خ.ا و هم سیگار رو ترک کردم ولی با شکست خوردن توی خ.ا توی همه موارد شکست خوردم. این بار با ترک خ.ا شروع کردم و ان شاءالله میخواهم بعد 40 روزه شدنم توی سیگار برم سراغ پرخوری!

18- در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

راسش من ادم رفیق بازی نیسم و درکل خیلی علاقه دارم دوستام رو بعد از یه مدت عوض کنم! البته 1رفیق دارم که از دوران دانشگاه باهمیم ولی هیچوقت نذاشتم رابطمون به اون مراحل برسه یعنی اگه ادم خودش ازاین حرفا نزنه طرف مقابل جرات نداره حرکتی انجام بده!

- صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید

امیدوارم هممون این مرحله از زندگیمون رو به سلامت و با پاکی رد کنیم.
ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید
ممنونم از همه شما سرپرستای کانون که با این فضایی که درست کردید 3 ماه پاکی آگاهانه رو برای من به ارمغان آوردید. دست تک تکتون رو میبوسم و از همتون ممنونم.
خدایا خداجونم عزیزدل محمد ببخشمون و لطفا دستمون رو بگیر.
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
سلام
امروز با هم مصاحبه ای میخونیم از پهلوون دوست داشتنی کانون خانم موجود زمینیکه با قدرت جلوی هوای نفسشون ایستادن و تلاش ستودنی ای برای پاکی و پاک موندن دارن و بیش از صد روز خوب رو تونستن تو کارنامشون ثبت کنن
برای خانم موجود زمینی از خدا دل خوش و اراده محکم و موفقیت طلب میکنیم

سلام

ســـلام

1-اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟

انگیزه ی پاکیم دقیقا از موقعی شروع شد که من میخواستم جدی واسه کنکور بخونم ..نقطه ی شروع پاکیمم دقیقا از شبِ قبل ماه رمضان امسال شروع میشه

2-برای ترک و پاکی کدام پله از مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

راستش من نمیدونم دقیقا ترک چند تا پله و مرحله داره ولی برای من در درجه ی اول ارادش بوده ..خیلی وقتا شده بود توبه میکردم ولی بازم همون آش و همون کاسه بود باید با خودمون رو راست باشیم و من نشستم تو نوت گوشیم نوشتم من وقتی خ.ا میکنم بعدش چی میشه؟ می ارزه به اون افسردگی و حس پشیمونی بعدش؟ و تو اون موقع بیشترین چیزی که برای من مثل طلا بود وقت کمِ باقی مانده ی کنکورم بود میدیدم چقدر بعد این عمل انرژی و وقتم از بین میره و من اینو نمیخواستم و بعدشم کنترل به شدت ذهن و نگاهم و مرتب خوندن نمازام خیلی کمکم کرد

3-در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟

حتی میلی متری نزدیک شدن به هر چیزی که باعث میشه فکر و ذهنمون بهش مشغول شه و گول نزدن خودمون این که همین یه باره و بس..نه همون یه بار ممکنه بازم پشیمونی به بار بیاره.

4-در مواقع خطر چه طور برخورد می‌کردین؟ چی باعث شد جلوی همون وسوسه هایی که قبلاً شکست تون میداد مقاومت کنید؟

یه روشی که من خیلی ازش نتیجه گرفتم این بود که مدام به خودم وعده های دیگه میدادم مثلا وقتی وسوسه میشدم میگفتم الان میتونی بری بیرون یا الان میتونی کتاب بخونی الان میتونی بری چیزی که دوست داری و بخوری یا مثلا میتونی با یکی حرف بزنی یه جورایی شیطون منتظرش میذاشتم و من میگم هنوزم باورم نمیشه صد روز خوب دارم و حس میکنم تمامش خواست خدا بوده من یه عهد اساسی باهاش بستم و ازش خواستم کمکم کنه..هیچ موقعی انقدر از خود خدا کمک نمیخواستم همیشه میگفتم خودم میتونم و همین منم منم کار دستم میداد.

5-برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین؟

همون طور که بالا هم گفتم یکی این که شیطونو منتظرش بزاریم و دیگه این که من قشنگ حس میکنم از اون موقع که نمازامو سر وقت میخونم خیلی تو ترکم تاثییر داشته و این که خیلی کم سعی میکنم تنها باشم اگر هم یک وقت مجبور باشم هر جایی میرم جز اتاقم.

6-چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

نصب کردن فیلتر شکن حتی در مواقع خیلی ضروری ممنوع . این که بخوام بشینم فکرمو ادامه بدم ممنوع..حدالامکان تنها بودن ممنوع.

7-ایا قبل از ترک شکست های سریالی داشتین؟؟علتش چی بود؟؟ چطوری جلوی این ایستادین؟

آره متاسفانه خیلی زیاد..علتشم مغرور بودن خودم و این که میگفتم حالا یه بار دیدن اشکالی نداره که همون یک بار هم ممکنه آدم و بکشونه به سمت این گناه و یکی دیگه از دلایلش یه سری از دوستام بودن..من روابط اجتماعی خوبی دارم و دوست زیاد داشتم بعد یه مدت دیدم یه سریاشون  فقط دارن فکر منو منحرف میکنن این شد که با خیلیاشون کاملا قطع رابطه کردم این حرکتم خیلی حرف پشتم داشت و خیلی اذیت شدم ولی الان که فکر میکنم میبینم ارزششو داشت

8-بهترین درسی که از شکست های متوالی وسپس موفقیت در تغییر و نگه داشتن آن تا حالا گرفتین چه بود ؟

به قول یه دوستی این که سیمتو به خدا وصل کنی و ازش کمک بخوای و برای پاکیت تلاش کنی..تلاش کردن کردن ولی با شکست مواجه شدن بهتر از اینه که به قولی خودمون رو بزنیم به اون راه و هیچ کاری براش نکنیم.

9-اگه شبا بی خواب میشیم ، اگه وسوسه و درگیری داریم چه راهی رو به ما پیشنهاد میدین؟

من خودم حرف میزنم..یعنی بالافاصله به چند نفر پی ام میدم و حداقل با یکیشون حرف میزنم تا از سرم بپره و دیگه این که قران خوندم یا بلند شدم وضو گرفتم و ذکر گفتم و جای خوابمو تغییر دادم.

10- گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم !به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

نقطه شروع وسوسه میتونه هر چیزی که باعث منحرف شدن فکر و ذهنو ونگاهمون میشه باشه ولی این که بگیم همین یک باره یکی از ترفندای شیطونه که باید بشناسیمش و مقاومت کنیم.

ادامه دارد.....
-در فرآیند ترک حتی میلی متری نزدیک شدن به هر چیزی که باعث میشه فکر و ذهنمون بهش مشغول شه و گول زدن خودمون این که همین یه باره و بس باعث لغزشمون میشه

-روشی که من خیلی در مواقع وسوسه ازش نتیجه گرفتم این بود که مدام به خودم وعده های دیگه میدادم مثلا اینکه الان میتونی بری بیرون یا الان میتونی کتاب بخونی و....

-موارد ممنوع در روند ترک:نصب کردن فیلتر شکن حتی در مواقع خیلی ضروری ممنوع . این که بخوام بشینم فکرمو ادامه بدم ممنوع..حدالامکان تنها بودن ممنوع.

ادامه مصاحبه با خانم موجود زمینی:

11-تو این مدت پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره چطور موفق به کنترل و مقاومت شدین و به وسوسه نه گفتین؟

آره خیلی..مخصوصا از وقتی که دیگه کنکور و دادم و دیگه کلا کار خاصی نبود که اونقدر درگیرم کنه و یکی از دلایلشم که من به فکر لغزش میفتادم فیلم خارجی دیدن بود..من اگه فیلم نبینم روزم شب نمیشه ولی از یه جایی به بعد دیدم واقعا داره برام خطرناک میشه تو انتخاب فیلمام خیلی دیگه وسواس به خرج دادم حتی به فیلمای ایرانی و انیمیشن ها هم رو اوردم تا خیلی اذیت هم نشم

12- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید

خیلی تاثییر داره حالا جدا از این که خیلی از سایتای مختلف عوارضشو نوشته اونایی که من خودم حس کردم ضعف بینایی بود لرزش دستام  و این که اعتماد به نفسم به شدت کم شده بود .

13- به نظرتون برخورد درست بعد از شکست چیه؟

برخورد درست اینه که خودمونو دست کم نگیریم بعد هر شکست دوباره با اراده بلند شیم و سعی کنیم اون چیزی که دفعه ی قبل باعث از بین رفتن روزای پاکیمون شده این دفعه اون عامل شکست نباشه.

14- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

این مورد یکی از معضلات من بود مخصوصا تو فضاهای مجازی اوایل خیلی سست اراده بودم حتی به سرم زده بود تمام برنامه های مجازی و پاک کنم که بعد چند روز دیدم این برای من خیلی سخت و غیر ممکن بود..و تا حدی هم فکر کنم افراط هم میشد بعدش هم اگر مواجه میشدم سریع میبستم و برای این که ذهنم اونجا نباشه سعی میکنم همون موقع موقعیتمو عوض کنم و سعی میکنم نذارم ادامه پیدا کنه که به نظرم این سخت ترین قسمت این راهه.

15- مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

بخش خیلی زیادی از روزای خوب الانمو مدیون کانون و توی این جمع بودنم شاید اگه کانون و پیدا نمیکردم و این همه دوستای کانونی هم فکر و هم مسیر نبودن ممکن بود به فکر ترک هم نیفنم و یا نمیتونستم بعد هر شکستی دوباره بلند شم

16- چطوری میشه حس کردخدا مارو بخشیده؟

من تا همین چند وقت پیش درگیر همین قضیه بودم..ولی یه کتابی که خیلی فکرمو جهت داد کتاب امید به رحمت الهی از آیت الله فرحزاد بود این کتاب با کلی سند و منبع از ببخشش و امیدواری حرف میزنه و دیگه این که اصلا حضور ذهن ندارم این حرفی که میخوام بزنم منبعش چی بود ولی یه جا پیامبر به خدا میگه امت منو یه جوری تو آخرت ازشون بازخواست کن که فقط خودم باشم و خود خدا ..خدا در جواب پیامبر میگه که من ازشون یه جوری بازخواست میکنم که تو پیامبر هم نباشی که یه وقت آبروی بنده هام پیش تو بره

17- شما بخشش خدا رو چجوری حس کردین؟ رابطه تون با خدا چطوریه ؟ میشه بعد انجام این گناه بزرگ بخشیده و خوشبخت شد؟

به نظر من همین انگیزه ی پاکی و بلند شدن بعد هر شکست خواست خداست..خدا از بندش بیشتر مشتاقه..و رابطم با خدا خیلی بهتر از دوران قبل پاکیم..چرا نشه؟ من خودم شخصا تنبلم نشده معنی قران و بخونم ولی نت که هست بزنیم آیه در مورد بخشش خدا اصلا همون چند تای اولو بخونیم دلِ آدم میره و نمیشه گفت خدا بنده ای رو که داره تلاش میکنه نبخشه.

18- خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

ازنظر من این که به خ.ا به چشم یه بیماری نگاه کنم اصلا برام خوشایند نیست..ولی اعتیاد یعنی این که ما یه کاری رو پیوسته انجام بدیم و بهش عادت کنیم ..شاید اسم شکست های سریالی و گذاشت یه اعتیاد که باید دنبال راهکارش باشیم و ازش رهایی پیدا کنیم.

ممنون از وقتی که گذاشتید. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید
عاشق خدا باش ! او تو را ترک نخواهد کرد

و هرآنچه را که نیاز داری، به تو خواهد بخشید.

فقط اعمال خود را به او تقدیم کن  و پیوسته عاشق او باش.

خدا همواره رحیم است  و هرگز تو را تنها نخواهد گذاشت.

مصاحبه ای انجام دادیم  با خانوم زندگی زیبا یکی از قهرمانان راه پاکی که در کارنامه شان  بیش از 120 روز پاکی دارند

ایشون با صبر و پایداری در برابر نفس وسوسه کننده نشون دادند که میشود ترک کرد به شرطی که بخواهیم 
و از عوامل محرک در این مسیر دوری کنیم...

با ما همراه باشید در ادامه این مصاحبه...

سلام خانم زندگی زیبا
روزتون  بخیر

با اجازتون یک راست میریم سراغ سوالات

1- به نظرتون در اولین قدم در مقابله با  خ.ا   چه باید کنیم ؟

از نظر من باید کنار بیاییم چون خ.ا مسیر زندگی خودمون رو تغییر میده به چیزهایی که نباید انجام بدیم 

-  و چرا باید ترک کنیم؟

بخاطر این باید ترک کنیم تا زندگی پاکی رو مزه مزه کنیم واقعا حس خیلی خوبی بهت میده وقتی تو پاک هستی 
و دلیل دیگه  برای ترک ، خلاص شدن از زندگی ای هست که تو رو دچار بیماری هایی میکنه که هچوقت نمیخوای بری سمتشون مثلا همین کسل بودن، حال هیچیو نداشتن و... 

2- قوی ترین دلیل به نظرتون برای اقدام به ترک چیه؟ 

قوی ترین دلیل بنظر من خواستنه چون تو اگه واقعا بخوای ترک کنی ، میتونی و هیچ چیزی مانعت نمیشه و حتی اگر شکست هم بخوری بازم بلند میشی برای اینکه ثابت قدم باشی تو این راه کنار خواستن باید دلایلی برای خواستنت هم  تعریف کنی مثلا بخاطر اینکه زندگیم پاک بشه یا بخاطر نزدیک شدن به خدا و یا بخاطر خودت و اهدافت و...

3- از نظر شما مسیر ترک شامل چه مراحلی میشه؟

مراحلی که تو کانون هست درسته 
 به شخصه خودم تو ده روزه بعد از 5 روز لغزش داشتم و باید اینو کنترل کرد و تو مراحل بالا تر که میرسه به ماهانه تو بعضی اوقات لغزش داری و باید کنترلش کنی ...

4- برای تک تک این مراحل چه اقداماتی رو باید انجام بدیم تا سرانجامش به موفقیت برسه؟

از نظر من مراحل اول ترک باید بیشتر نزیدک خدا بشید نماز که بخونی خود خدا دستتو میگیره .من به شخصه امتحانش کردم
 و یکی دیگشم سوره لقمان واقعا محشره بیشتر موقع هایی که احساس خطر میکنین اینو گوش بدین معجزه میکنه اصن سرد میشی نسبت به خ. ا .

5- برای ترک و پاکی کدام پله از این مسیر را باید محکم و استوار گام برداریم؟

محکم ترینش برا کسی که از اول شروع کرده و تخته گاز میره بین 20 روز تا 30 روز هست که باید محکمتر گام بر داره که اگه تونست لغزش هاشو کنترل کنه تو ماهانه ام میتونه 

6- اراده اولیه و انگیزه و نقطه شروع پاکی شما چی بود؟؟ 

من به شخصه بخوام بگم اراده اولیه من فرد نزدیکی بود که بهم گفت نمازامو بخونم بهم انگیزه داد .مشکلاتم با نماز حل میشه و تصمیم گرفتم به حرفش گوش کنم و این شد که با نماز خوندن تونستم .

7- شما برای ترک چه روش هایی رو پیش گرفتین ؟؟

من برای ترک همونطور که گفتم اول نماز و دردودل با خدا خیلی آرومتون میکنه دوم سوره لقمان که معجزه میکنه و سوم شربت آبلیمو بود که تویه سایتی خوندم درست یادم نیس اما بخورین برا دو ساعت جواب میده.

- و چه چیزهایی رو منع کردین برای خودتون؟

من فیلتر شکن رو ریختم دور برای همیشه و تو مسابقه کنترل نگاه و ذهن ثبت نام کردم و اون مسابقه کمکم کرد که بتونم ذهن و نگاهمو کنترل کنم . من بیشتر ذهنم خراب بود که با این مسابقه درست شد.

8- به نظرتون  مهم ترین دلیل شکست های سریالی که گریبان خیلی هارو میگیره چیه؟؟چطوری باید جلوی این ایستاد؟ 

مهمترینش مشکلات زندگی بچه ها هست و خیال میکنن با این کار مشکلاتشون آسون میشه که علاوه براینکه نمیشه یه مشکل دیگه براش جور میشه بنظر من باید مشکل رو با یکی درمیون گذاشت و حلش کرد تا اینکه دوباره بشیم همون آدمی که دوسش نداریم.

9- در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟ 

کنترل نکردن اینترنت باعث لغزش میشه من خودم چند بار لغزش داشتم و بخاطر همین اینترنت بود که بعدش لغزشو کنترل کردم.

ادامه دارد...
ادامه مصاحبه با خانم زندگی زیبا :

10- گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم

به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟

بهترین پسخ اطاعت نکردن از همون وسوسه است اون لحظه باید خودتو مشغول کنی بزن از خونه بیرون یا واقعا بگرد دنبال دلیلی که چرا میخوای همین یک بار این کارو انجام بدی تو باید دلیلت محکم و استوار باشه برای ترک اونوقت تو میتونی.

11-به نظرتون سخت ترین قسمت این120  روز کی بود؟؟

به شخصه تو هر ماه یک روز سخت دارم که واقعا سخته 
همه کارایی که گفتم رو باید انجام بدم حتی دوش آب سرد هم بگیرین یکم کمکتون میکنه ولی بیشتر باید راز و نیاز کنید.

-چرا؟

چون هر فرد نیازهایی داره و باید رفع بشه و حتی تو همرو کنترل کنی یک روز هست که نیاز فرد به بالاترین اوجش میرسه اما ما باید قبل از اینکه ازدواج کنیم 
رو نیازهامون کنترل  داشته باشیم اینجوری زندگی خیلی بهتری داریم.

12-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟

از نظر من ادامه پاکی سخت تره چون تو از نقطه شروعت دورتر میشی و باید بیشتر و بیشتر خودتو نزدیک خدا کنی ولی یه آسونی هم داره اونم اینکه راحت تر میتونی لغزش هاتو کنترل کنی و اگه انگیزت برا شروع خیلی باشه تا اخر راه این انگیزه همراهته .

13-تو این مدت 120 روزه  پیش اومده که انگیزتون سست شده باشه و به فکر لغزش بیافتین؟؟اگه اره, چه عاملی باعث مقاومت و حفظ پاکی میشد؟  به عوامل محرک چجوری نه میگفتین؟

اره شده تو ماه رمضون بود میخواستم بیخیال همه چی بشم اما گفتم صبر کن یک لحظه فکر کن بعد خواستی هر کاری بکن فکر کردم که تو ماه رمضون این کار گناهش خیلی بیشتره و اگه من انجامش بدم میشم همون آدم قبلی من از آدم قبلی خودم متنفرم اما همون موقع همین آدمو قبول کردم و شروع به تغییر دادنش کردم عاملی که باعث شد حفظ کنم پاکیمو پشیمونی و برگشت به آدم قبلی بود که ازش متنفر بودم .

14-این پاکی چه تاثیری به طور مستقیم  و غیر مستقیم تو زندگیتون داشت؟

همه عوارضی که روم گذاشته بود بصورت کلی پاک شدن شاداب شدم خیلی انرژی دارم زندگیم همون جوریه که میخوام دیگه موقع دعا کردن شرمم نمیشه سرمو بالا کنم خیلی احساس میکنم زندگیم عالی شده

15-خ.ا را یک اعتیاد میدونید یا یک بیماری؟؟توضیح بدید

از نظر من اعتیاد هست چون تو عادت کردی با این کار مشکلاتت حل میشه که اصلا اینجوری نیست مثلا شخصی مثل من تو امتحانات استرس امتحان باعث میشد به سمت این کار برم که علاوه بر استرس دو چندانی که بهم میداد کارو هم درست نمیکرد
این فکر که خ. ا کمکتون میکنه مشکلات زندگی رو درست کنین پوچه پوچه بریزینش دور شما خودتون میتونین مشکلاتتون رو حل کنین اونم با فکر کردن به یه زندگی عالی که در انتظار همتونه.

16- از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکند با کسی که خ.ا نمیکند چیست؟

خیلی فرق داره مثلا کسی که این کارو نمیکنه سرزنده تره و کاراشو بهتر انجام میده کسل نیست و گوشه ای از ذهنش درگیر عذاب وجدان ترک نیست کسی که این کارو نمیکنه احساس میکنه خدارو خوشحال میکنه و این حس از همه حس ها قشنگ تره و کسی که این کارو میکنه کسل میشه و بی حوضله و خیلی زود رنج که خودم خیلی زودرنج  بودم و حتی همیشه ناامید از اینکه من حتی نتونستم ترک کنم چجوری با مشکلات زندگیم مواجه بشم .

17-درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف شئون که به ناخواست باانها مواجه میشین چه برخوردی دارین؟؟

مثلا همین حجاب از نظر من کنترل نگاه کمکشون میکنه اینقدر این کنترل نگاه و ذهن رو کار کنید که صحنه جلوتون باشه و تو نگاهش نکنی .

18-در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟

نه گفتن رو برا همچین جاهایی گذاشتن مثلا من خودم به فرد هایی که شوخی هایه غیر اخلاقی میکنن گفتم که با من این شوخی هارو نکنن و منو نبرن به جاهایی که نباید برم .

19-مزیت ترک دسته جمعی و بودن درکانون به ترک انفرادی چیه؟

مزیت هاش خیلیه ترک انفرادی تو انگیزه و رقابت نداری ولی تو کانون تو انگیزه میگیره مثلا منکه تو 20 روز شکستم این بچه ها بودن که انگیزه دادن که شروع کنم و شکست نخورم.

*** صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید :***

بچه ها منم یکی از شما بودم اوضاعم خیلی خراب بود از خودم ناامید بودم که هیچوقت این کار درست نمیشه و من پاک نمیشم روم نمی اومد با خدا حرف بزنم چون خیلی اومدم ترک کنم و شکستم .بیشترین ترکم 40 روز بود که بعدش دوباره شکستم و خیال میکردم ازدواج درستم میکنه و دیدم نه تو باید کنترل نیاز هاتو داشته باشی ولی  این کار شده بود برام یه اعتیاد چون من ندونسته این کارو انجام میدادم و بعد فهمیدم گناهه و چقد بیشتر ناامید شدم عوارضش داشت روم اثر میکرد اما تنها کسایی که تونستن کمکم کنن فرد نزیکی بود که کمکم کرد و راهنماییم کرد نماز بخونم و پر انگیزه ترین جایی که تونست کمکم کنه کانون بود بچه ها  اینجارو ترک نکنین حتی اگه خیلی روزای پاک دارین اومدن به اینجا انگیزتون رو دو برابر میکنه حتی برین به اورژانس کانون و مطالبش رو بخونید 
 آرزو میکنم تک تکتون همیشه پاک باشین و ممنونم بابت اینکه وقتتون رو گذاشتین .

ممنون از شما. امیدوارم در تمام مرحل زندگی سربلند و پیروز باشید.
بسم الله الرحمن الرحیم

یادت باشه برای رسیدن به چیزی که تا حاال نرسیدی ، باید راهیو بری که تا حاال نرفتی

53 مصاحبه با آقا علی رضا  53

سلام

1- چه مدت درگیر خ.ا بودین ؟ 
سلام به شما و همه ی اهالی کانون خوبی ها ، من علیرضا هستم و تقریبا از ۱۴ / ۱۳ 
سالگی درگیر این گناه لعنتی شدم... 

2- خ.ا چه تاثیری توزندگیتون گذاشت؟ 
تاثیر افتضاحی گذاشت... من که بچه مثبت و 
شاد و اهل معاشرت بودم ، کم کم پژمرده شدم و در نهایت به افسردگی شدید و تنهایی و بدبینی و منفی بافی کشیده شدم... وضعیت تحصیلیم روز به روز بدتر شد چون تموم فکر و ذهنم درگیر این گناه لعنتی بود...

3- از چه زمانی به فکر ترک افتادین؟ چرا تصمیم به ترک گرفتین؟انگیزه اصلیتون برای ترک چی بود؟
خیلی وقت بود به فکر ترک بودم ولی به خاطر کنترل نکردن ذهن و چشم نمیتونستم استقامت کنم... و صد البته به خاطر تنهایی و بیکاری و 
جایگزین نکردن... به این دلیل که واقعا از لحاظ ذهنی خیلی بهم صدمه میزنه و انرژیمو ازم میگیره و کلیم عوارض داره...

4- چند وقته پاکین؟ ۸ ماه 

5- در سبک زندگیتون چه تغییراتی ایجاد کردین؟ خودمو ترغیب به نماز خوندن کردم ، 
قرآن میخونم ، معاشرت سالم میکنم ، چشم و ذهنمو سعی میکنم کنترل کنم ، با 
چیزایی که دوست دارم سعی میکنم خودمو مشغول کنم ، با بقیه بدرفتاری نکنم و ... 

6- موافقین که برای ترک هر عادتی باید جایگزینی برای ان عادت داشت؟ شما چه چیزی رو جایگزین کردین؟ 
صد در صد... اصلی ترین چیز همینه..
 من معاشرت سالم با کسایی که دوستشون دارم ، فیلم و انیمیشن و خوردنی رو جایگزین کردم و همچنین نماز و قرآن... 

7- برای کنترل ذهن چی کار کردین؟ 
سعی میکنم چشممو کنترل کنم و از ادامه دادن 
افکار بد پرهیز کنم... 

8- در فرایند ترک چه اشتباهات و ناپرهیزی ها منجر به لغزش میشود؟ 
مغرور شدن به روزای پاکی ، کنترل نکردن چشم و ذهن ، خوب نکردن حال بد ، انباشته کردن 
کارها ، جایگزین نکردن عادت خوب به جای عادت بد... 

9- کانون چقدر تو این مسیر کمکت کرده؟ وجود کانون موثر بوده؟ 
بدون اغراق باید بگم تاثیر کانون توی ترکم فوق العاده بوده...
چون من سال ۹۷ به زور تونسته بودم به ۱۸ روز پاکی برسم و بعد اون موفقیتی نداشتم ، 

تا اینکه با کانون آشنا شدم و تونستم با کمک دوستان و سرپرستا و مدیرا و تموم انگیزه ها ، 
۸ ماه پاکی به دست بیارم ، صد البته لطف خدا بود که منو با کانون آشنا کرد... 

10-گاهی پیش میاد که میگیم همش همین یک باره دیگه بعد این حتما ترک میکنم 
به نظر شما نقطه شروع این وسوسه چیه ؟ و بهترین پاسخ برای این خواستن چیه؟ 

اره خب یکی از راه کارای اصلی شیطان همینه... به نظر من بیکاری و تنهایی اگه 
محدود باشه ذهن ما کمتر به این وسوسه کشیده میشه... و فشار نیاوردن به خودمون و مطالعه درباره شیطان ، خیلی میتونه موثر باشه در شناختن راهکارای کثیفش و صد البته انجام دادن کارهای لذت بخش و خرید ن خوراکیای مورد علاقه میتونه توی کاهش درصد قابل توجهی از این وسوسه ، موثر باشه... 

11-به نظرتون ادامه پاکی سخته یا شروع پاکی؟؟چرا؟ 
ادامه پاکی ،چون خیلیامون خیلی 
وقتا تصمیم به ترک گرفتیم ولی توی نگه داشتنش ضعف نشون دادیم... 

12- اشتباهاتون تو دوران ترک چی بود؟ چی باعث شد که دفعه های قبل موفق به ترک نشین؟ 

دور نشدن از محرکات ، کنترل نکردن ذهن و چشم ، استفاده ناصحیح از اینترنت ، 
تنهایی و بیکاری ، عدم استفاده از لذت های سالم...

13- این دفعه چه تفاوتی داشت که ترک کردین؟چه کردین که عزمتون جمع شد؟
 به واسطه ی توسل به نماز و یاری خواستن از خدا ، آشنایی و نامه نوشتن به شهید ، آشنایی با کانون 
و انگیزه های خوبش... 

14- توصیتون به کسی که شکست های متوالی داشته و ناامیده؟ برخورد درست بعد از شکست؟

راه های مختلف و امتحان کن ، اشتباهاتو ببین و به جای ناراحت شدن و نا امیدی 
کم کم درستشون کن ، بعدش خودتو وو ببخش و با خودت مهربون باش ... مبارزه با نفس 
حکم جهاد رو داره مطمئن باش ارزشش رو داره ، هیچوقت دیر نیست... یادت باشه برای 
رسیدن به چیزی که تا حاال نرسیدی ، باید راهیو بری که تا حاال نرفتی ☺

ادامه دارد..... 53
ادامه مصاحبه  53 آقای علی رضا  53

15- ایا میتونین بعد این مدت پاکی نظرشخصیتونو بگین که خ.ا بر روی سلامت جسم تاثیر داره یانه؟؟توضیح بدید. 
صد البته که تاثیر داره... انرژی رو بسیار کاهش میده ، روی بینایی تاثیر داره ، روی مغز تاثیر میزاره و حافظه کوتاه مدت رو میترکونه ، آدم لاغر میشه... 

16- -از نظر روحی و جسمی فرق کسی که خ.ا میکنه با کسی که خ.ا نمیکنه چیه؟ 
زمین تا آسمون... کسی که خ.ا میکنه از خدا دور میشه و هرچقدر از خدا که منبع آرامشه دورتر 
میشه ، آرامششم کمتر میشه... فردی که خ.ا نمیکنه با مشکالتش کم کم رو به رو میشه و 
اونارو حل میکنه ولی کسی که این کارو میکنه اینطوری نیست... فردی که خ.ا نمیکنه از 
نظر خلق و خو خیلی بهتر از از فردیه که اینکارو میکنه ، فردی که اینکارو میکنه زودرنج 
و عصبی و منزوی و بی انرژی میشه در صورتی که فرد دوم معمولیه و انرژی خوبی داره...

17- در حال حاضر برنامه خاصی دارید برای اینکه دوباره گرفتار نشید؟ 
سرگرم کردن خود. 

18- درمورد صحنه های غیر اخلاقی و خلاف  شئون که به ناخواست باانها مواجهمیشین 
چه برخوردی دارین؟؟ 

خودمو تشویق میکنم که اگه نبینی بهت افتخار میکنم

19- در برابر دوستانی که گاهی ما را به نبایست ها دعوت کردن چه برخوردی داشتید؟
 در حال حاضر توی این دوره ترک ، دوست بدی ندارم ... یادمون باشه برای خوب شدن باید 
خودمونو بندازیم تو خوبا ، دوست بد مانع پاکی و سعادت میشه و باعث حسرت توی سرای 
دیگه میشه

20- نظرتون در مورد تاثیر عوامل زیر در ترک این گناه چیه؟ 
انگیزه: سوخت پاکی 
ورزش :تخلیه انرژی زائد و افزایش انگیزه 
مذهب : تضمین کننده ی پاکی 
تغذیه: در صورت کنترل نکردن افزایش درصد تحریک

21- ترک چه تاثیری در جوانب مختلف زندگیتون داشته؟ 
در همه جوانب تاثیر مثبتی داشته 
، باعث نگاه خدا و کمک ویژه خدا به من شده ، باعث دوریم از نا امیدی میشه و البته حس 
خیلی خوبی بهم میده...

22- یه توصیه برای روزای تعطیل و بیکاریمون ؟ انیمیشن و فیلم سینمایی های خوب و 

قشنگ... 

23- در مواقع اورژانسی چکار می کنید؟
 میام کانون ، با یکی از رفیقای مومنم حرف میزنم ، بعضی وقتا آهنگای اماما و مداحی رو گوش میدم که خیلی جواب میده ، کارایی که دوست دارمو میکنم ، خوراکیای مورد علاقه هم جواب میده...

24- وقتی انگیزتون کم میشه و سست میشین چیکار می‌کنین؟ چطور خودتون رو پایبند به اجرای برنامه هایی کردین که واسه ترک ریخته بودین؟
مستند شهدا و دیدن تصاویر ایشون خیلی جواب میده چون یه جورایی آدمو شارژ میکنن ، من یه وقتایی وقتی انگیزم کم میشه به ستاره های جدید و خط امتیاز جدید فکر میکنم به جشنا فکر میکنم و خیلی انگیزه میگیرم... خوندن فواید ترکم خیلی انگیزه میده و همچنین خوندن احادیث مربوط به مبارزه با هوای نفس ، کلا خوندن حدیث در این موارد و دیدن پاداش خیلی به آدم انگیزه میده ، و فهمیدن اینکه مبارزه با نفس جهاد اکبره...

25- تا حالا شده با خودتون بگید ازکجا معلوم که بشه ترک کرد و این همه آدم بعد این همه روز شکستن از کجا معلوم من اینطور نشم؟

اره ولی خب این دلیل نمیشه امتحان نکرد و دلیل نمیشه سعی نکرد ، علاوه بر اون خیلی افراد هستن که موفق به ترک میشن... ما با این کار مورد لعنت فرشته ها و پیامبر قرار میگیریم ، پس حداقل سعیمونو باید بکنیم آخه هیچکدوم از ما دوست نداریم مورد لعنت قرار بگیریم بلکه دوست داریم دوستمون داشته باشن و اون دنیا تحویلمون بگیرن نه اینکه لعنتمون کنن...

26- چی بهتون کمک کرد که بعد از شکست ها دوباره پاشید؟
فکر اینکه از نماز دور میشم و نمازقضاهام خیلی زیاد میشه و بعد از پس خوندنشون بر نمیام... اومدن به کانون خیلی خیلی برام انگیزه ایجاد کرد ، و فکر اینکه پاک نیستم و احساس پاکیزگی نمیکنم...

27- آدم اولش که ترک رو شروع می کنه خیلی با انگیزه و انرژی هست حس بد گناه هم کمکش میکنه ولی بعد از مدتی اینها کم رنگ میشه چطور این همه مدت خودتون رو مصمم نگه داشتین؟

فکر اینکه گناه ارتباط مستقیم با تخریب عزت نفس داره و بعد از گناه از خودم بدم بیاد و از دست دادن جوایز کانون و انرژی دادن به دیگران و موندن با نماز و قرآن و پاکی و ناراحت نشدن کسایی که دوستم دارن و عزیز تر شدن پیش خدا و از دست ندادن توفیقای قشنگ ، و معایب و ضررای زیاد گناه ، نذاشتن بیخیال بشم ، برای همه از خدا آرامش و موفقیت طلب میکنم، 

-صحبت اخر....اگر صحبتی با دوستان دارید بفرمایید
از نماز و قرآن دور نشیم☺
و تشکر از مدیر گرامی ، عاقبت بخیر و در پناه خدا باشید♡

خیلی ممنونم از وقتی صرف کردن و دقت و حوصله ای که به خرج دادن براشون پاکی ابدی آرزو می کنم خداوند پشت و پناهشون  53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان