عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هم کلامی با افتخارات کانون (بالای یک سال)

(1394 مرداد 24، 8:35)گلبرگ نوشته است:

یه تصویر از "گیوتین" تیز و تمیز و براق و نو که گهگاهی جنسش از چوب و آهن و نقره و... تغییر میکنه
 جایگزین هر تفکر چندش آوریه
" یکبار برای همیشه "

ادامه ی مصاحبه با آقای داوود جی تی :

11-تو این چند وقت ترک شده به هر دلیلی از پاک بودنتون پشیمون بشین ؟یا بیخیالش؟

پشیمون که هرگز ولی زمان هایی بوده که میخواستم بی خیالش شم 1276746pa51mbeg8j

12-ترفندتون برای مقابله با وسوسه چیه؟ وقتی که وسوسه شدید اولین کاری که میکنید چیه ؟با گیوتین تونستتین سرگناه رو از تنش جداکنید؟

بله ، وسوسه را باید از نطفه خفه کرد و نگذاشت که رشد کنه ، تو همون لحظه ی اول سر از تنش جدا کنی دیگه خیالت راحت میشه ، گیوتین عالیه حرف نداره در این مورد خشونت و بی رحمی کاملا مجازه
1744337bve7cd1t81

13-اگه شبا بی خواب میشیم ، اگه وسوسه و درگیری داریم چه راهی رو به ما پیشنهاد میدین؟

عاشقای کتاب اینجا خیلی راحتن ، کتاب بخونید تا خسته شید ، عاشق کتاب باشید :bababozorg:

برای وسوسه و درگیری  فعالیت بدنی مثل پیاده روی و ورزش و دوش اب سرد راه خوبیه ولی اگر همون اول سر از تنشون بزنید کارتون خیلی اسون تر خواهد شد.

14-اینترنت و دو چشمی باهاش مبینیم ، دستامون و سایت هایی که آدرسشونو تایپ می کنیم برامون بگین از کنترل این چشم ها و این دست هامون

با برنامه و هدف از اینترنت استفاده کنید . در صورت اولین کلیک و یا تایپ برای هرزگردی سریع ببنید و خاموش کنید :smiley-yell:

15-شاید بشه یه دوره 100 روزه رو پاک موند... واسه بقیه اش چی کار کنیم که همیشه پاک بمونیم؟

بعد از ۱۰۰ روز شما اماده ی تغییرات دیگه ای میشید، از یه پله ی دیگه بالا برید ، یه کوه هم اونطرف شهر هست به سراغش برید ، اگر اینطوری زمان بگذرونید همیشه پاک خواهید موند. Khansariha (48)

16- اگه یه بار دیگه برگردید به روزی که وارد کانون شدید چه تغییری توی روندی که داشتین میدید؟

بیشتر کتاب میخوندم و بیشتر کار می کردم 303

17-گاهی یه جرقه یه خرمن رو آتش میزنه.. به نظر شما حفظ این جرقه برای اتش زدن خرمن گناه و یا ایجادش چطوری ممکنه؟

به نظر من مهمترین جرقه ، نا امیدی و افسردگی هست. خیلی خطرناکه

18-چطوری خودمون رو ببخشیم ؟ چطوری میشه کسایی رو باعث شدن این گناه رو انجام بدیم ببخشیم ؟چطوری میشه حس کردخدا هم مارو بخشیده؟

زندگیتون بعد ترک چطوریه؟ بخشیده شدین ؟ الان رابطه تون با خدا چطوریه ؟ میشه بعد انجام این گناه بزرگ بخشیده و خوشبخت شد؟

بله من بخشیده شدم ، رابطم با خدا خوبه ، بله بعد از توبه و ترک بخشیده میشیم و خوشبخت

بخشیدن خودمون اینطوری هست که با خودمون حال کنیم و خودمون را دوست داشته باشیم ، با خودمون شاد باشیم دست از سرزنش خودمون برداریم و به خودمون فرصت بدیم چون خدا بهمون وعده بخشش داده.

بخشیدن دیگران اغلب کار سختی هست ولی این قانون هست که ما با رها کردن هست که به دست میاریم با بخشیدن هست که برکت به زندگیمون جاری میشه

با بخشیدن خودمون ، بخشش خدا قابل لمس تر هست  با شادی و امید میشه بخشش خدا را حس کرد، با فرصتی که خدا بهمون داده میشه بخشش خدا را حس کرد Khansariha (8)

19-در کنار و همراه ترک چه کارای انجام بدیم که حتی به این گناه فکر هم نکنیم؟

کتاب بخونید ، قران بخونید ، نماز اول وقت ، کار کنید (هر کاری)

20-با این موافقین که اگر افکارمون را اصلاح کنیم عملمون هم می تونیم اصلاح کنیم؟چه راهی رو بریم برای اصلاح و تغییر افکارمون و کنترل اون ؟

بله موافقم ، با تفکر و با مشاهده، از کنترل افکارتون لذت ببرید چون این مخصوص ما انسان هاست و نعمت بزرگی هست ، بهترین ها را انتخاب کنید و از انتخابتون لذت ببرید. 128fs318181

21-آقای داوود گیوتین خودشو با گذشتش دوست داره؟

بله من خودمو دوست دارم ، خودم را با گذشتم دوست دارم Khansariha (18)

22-تو کانون جز مسابقات ترک تو مسابقات دیگه ای هم عضو بودین ؟اگه آره چرا ؟

زمانی که ما اینجا عضو شدیم کانون به این صورت نبود و فقط مسابقات به صورت ماهانه برگزار می شد. خیر مسابقه دیگه ای نبودم
ولی باقی مسابقات را خیلی خوب میدونم نباید فقط روی ترک خ ا تمرکز کرد.

23-کتابی خوندین که خیلی تاثیر داشه باشه در ترکتون ، پاک موندنتون ، داشتن انگیزه ی بیشتر ، بهتر ادامه دادنتون؟

بله کتاب خیلی برای من موثر بوده، 
کتاب قران که سوای هر کتاب دیگه ای هست .
کتابهای دکتر شریعتی و کتابهای روانشناسی

24-چرا داوود گیوتین؟
چون میخوام همیشه در حال تغییر باشم و باید نسبت به عادت های بدم به شدت بی رحم باشم [تصویر:  b.gif] نباید اجازه بدم که افکار بیهوده و منفی در وجودم ریشه کنه. در همون بدو ورود سر از تنشون جدا می کنم [تصویر:  128fs318181.gif] وقتی این گیوتین خاک بخوره، کارم سخت و حرکتم کند میشه

25-ازدواج کردین؟

بله من ۲۹ سالمه و دو ساله ازدواج کردم و ازدواج خوبی هم داشتم. ترک خ ا امادگی من را برای ازدواج بیشتر کرد.

و حرف آخر شما :
همیشه شاد و پر انرژی باشید

هم کلامی با آقای فرید

1. الان چه مدت از پاکی شما می‌گذره؟ 

از اواسط اسفند ۹۹ اما برای حس خوبش از یکم اولین ماه سال صفر 

2. مهم‌‌ترین علت و انگیزه شما برای تصمیم به ترک خ.ا چی بوده؟ 

انگیزه های مقطعی زیاد بوده اما مهمترینش شاید اینه که دوست نداشتم و ندارم که از خودم بدم ییاد باید یه تغییر ی ایجاد می‌کردم 

3.مهم‌ترین اقداماتی که انجام دادید و به شما برای رسیدن به پاکی کمک کرده چی بوده؟

تنها نموندن راحت ترین راه گرچه تنها نشدن سخت ترین اتفاق، دفعه قبلی که طولانی مدت ترک کردم مهمترین کمکم حال خوب داشتن بود و به خودم ایمان داشتن اما الان رو اگه بخوام صادقانه و کوتاه بگم، ازدواج

4.خیلی وقت ها آدم در ابتدا جدیت داره و بعد به مرور اون جدیت کم میشه. شما چه کارهایی انجام دادید که جدیت پاکی در شما کم نشده و مصمم و قاطع روی مسیرتون باقی موندید؟ 

آدم تو هرکاری که مدام شکست بخوره از اون کار رو برمیگردونه مگر اینکه یه هدف بزرگتر از شکست‌هاش داشته باشه برای من این هدف به دست آوردن اراده و خودباوری از دست رفته ام بود

5. برای اوقاتی که وسوسه به سراغ تون اومده چه کارهایی انجام دادید که تونستید با موفقیت ازشون عبور کنید؟ 
فرار کردم یعنی محیطی که توش بودم رو عوض کردم و چقدر لحظه اول این کار راحت تر از هر لحظه‌ی بعدشه

6. نقش کنترل نگاه و ذهن رو تو پاکی نمیشه نادیده گرفت. در این زمینه چه نکاتی میتونید برامون بگید؟

هر آنچه دیده بیند دل کند یاد، بسازم خنجری نیشش ز فولاد، زنم بر دیده تا دل گردد آزاد. به نظرم آدمی که آتیش گرفته نباید رو خودش بنزین بریزه

ادامه دارد ....
ادامه هم کلامی با آقای فرید : 

7. زندگی پاک چه فرقی با زندگی گناه آلود داره؟ شما هر دوش رو تجربه کردید. چه تاثیراتی برای شخص شما داشته؟ 

زندگی تو قفس با زندگی تو آسمون؟ خیلی متفاوته باید حسش کرد

8. کانون چه تاثیراتی براتون داشته و چه نقشی در موفقیت تون؟
هر مسیری با همراه و هم مسیر راحت و تر و سریع تر طی میشه هر دردی هم درد میخواد و هر آدم تنهایی رفیق کانون نوری بود وسط تاریکی

9.به نظرتون کسی که تعداد روزهای کم پاکی داره و به گفته خودش هر کاری میکنه نمیتونه روزهای پاکیش رو زیاد کنه باید چی کار کنه؟

باید بدونه که همه اونهایی که الان به پاکی رسیدن همین حرفها رو زدن هر روز و روز... تا قبل از آخرین باری که گفتن من میتونم دیگه بسه

10.از درگیری با گناه خ.ا و تجربه ی پاکی بعد از اون چه درس های ارزشمندی گرفتید که فکر می کنید در ادامه زندگی براتون مفید و موثر باشه؟ 

آدم ها هرچقدر هم غرق آلودگی باشن درونشون یه گوهر ناب و ارزشمندی وجود داره که ارزشش بینهایته 

11.صحبت های پایانی و مطلبی که تو سوال های قبل نبود و دوست دارید برای اعضای کانون مطرح کنید رو بفرمایید. 

دوست دارم تشکر کنم از همه رفقایی که به اینجا روح بخشیدن از اولین نفر تا آخرین نفر الهی همگیمون به منزل مقصود برسیم، ببخشید اگه جواب هام خیلی خفن و اینا نبود
هم کلامی با آقای SSaeid :

1. الان چه مدت از پاکی شما می‌گذره؟ 
من دقیقا از اول شهریور ماه پارسال دیگه سمت خ.ا نرفتم 

2. مهم‌‌ترین علت و انگیزه شما برای تصمیم به ترک خ.ا چی بوده؟ 
احساس گناه وحقارت دلیل اصلی ترکم بود 

3.مهم‌ترین اقداماتی که انجام دادید و به شما برای رسیدن به پاکی کمک کرده چی بوده؟
برای این که اشتباهات گذشته رو  دوباره تکرار نکنم سعی کردم بیشتر خودم با کار کردن مشغول کنم

4.خیلی وقت ها آدم در ابتدا جدیت داره و بعد به مرور اون جدیت کم میشه. شما چه کارهایی انجام دادید که جدیت پاکی در شما کم نشده و مصمم و قاطع روی مسیرتون باقی موندید؟ 
هدف های بزرگ تلاش بیشتر می خواد یعنی هر روز باید برا خودت انگیزه های جدید پیدا کنی تا دچار خستگی وروز مرگی نشی

5. برای اوقاتی که وسوسه به سراغ تون اومده چه کارهایی انجام دادید که تونستید با موفقیت ازشون عبور کنید؟ 
به نظر من اگه فقط یه لحظه بتونیم به اخرین اشتباهمون فکر کنیم راحت تر می تونیم حدس بزنیم که چه طوری دچار اشتباه میشیم 

6. نقش کنترل نگاه و ذهن رو تو پاکی نمیشه نادیده گرفت. در این زمینه چه نکاتی میتونید برامون بگید؟
فقط و فقط با کنترل ذهنمون می تونیم از شر این عادت رها بشیم

ادامه دارد ....
 ادامه هم کلامی با آقای SSaeid : 

7. زندگی پاک چه فرقی با زندگی گناه آلود داره؟ شما هر دوش رو تجربه کردید. چه تاثیراتی برای شخص شما داشته؟ 
زندگی بدون گناه در واقع همان احساس رضایت  است که همه مون دنبالش بودیم ولی تو انتخاب مسیرمون دچار اشتباه شدیم.

8. کانون چه تاثیراتی براتون داشته و چه نقشی در موفقیت تون؟
نود و نه درصد موفقیت ام مدیون کانون رفقای کانونی هستم.

9.به نظرتون کسی که تعداد روزهای کم پاکی داره و به گفته خودش هر کاری میکنه نمیتونه روزهای پاکیش رو زیاد کنه باید چی کار کنه؟
کسی که شکست می خوره باید علتش رو تو کارهای گذشته اش بگرده یعنی فقط از گذشته عبرت بگیره.

10.از درگیری با گناه خ.ا و تجربه ی پاکی بعد از اون چه درس های ارزشمندی گرفتید که فکر می کنید در ادامه زندگی براتون مفید و موثر باشه؟ 
ارزش ادم ها خیلی بیشتر از اینه که خودشون با کارهای بی ارزشی مثل خ.ا درگیر کنن.

11.صحبت های پایانی و مطلبی که تو سوال های قبل نبود و دوست دارید برای اعضای کانون مطرح کنید رو بفرمایید.
من از ته دل از این کارم پشیمان هستم چون بهترین سال های زندگی ام ازم  گرفت ارزو می کنم هیچ کس این حال من تجربه نکنه مدیون همه تون هستم یاعلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان