عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

وسواس و درمان آن (سرپرست: آبی آسمانی)

(1400 آذر 10، 2:05)پشتکار نوشته است: من نماز می خونم.
مشکلام همین وسواس فکریه.خ ا .
الان به جایی رسیدم دیگه هیچی نمی فهمم.
خیلی عصبیم.سر درد دارم.
وقتی عصبانیم به خدا هم رحم نمی کنم چه برسه به بقیه.
اینجوری نبودم.اینجوری شدم.
من هر نوع بی اعتنایی باشه امتحان کردم.گاهی اوقات برای چند ثانیه رها می شدم.
ولی الان خیلی وقته که اسیرم.
هر تلاشی برای بی اعتنایی می کنم.دچار ترس و اضطراب می شم.
واسه همین نمی دونم که دارم درست انجامش می دم یا نه
گاهی وقتا تو تلاشم برای بی اعتنایی حس می کنم دارم کافر میشم.
دیگه بعدش مطمئن نیستم دارم روش درست رو انجام می دم.
واسه همینسردرگمم.گیجم نمی دونم چه خاکی تو سرم کنم

که اینطور.
من کاملا متوجم برادر جان.
میدونی من دیروز که اونجا بودم
مشاور بهم گفت که من توی ذهنم یه علیرضای مطلق و ایده آل و کامل در نظر گرفتم ، که هرچی بدوم بهش نمیرسم!
من الانشم فوق العادم.
الانشم کاملا خوبم.
منتها اون مطلقه یه سرابه که هیچوقت بهش نمیرسم و باید ولش کنم چون ظرفیت وجودی من اینه ، من نه العیوذبالله خدام ،نه معصوم ، نه مثل شهدام.
من همینم ، و هدف زندگی من روانشناسی و رسالت زندگی من کمک به خودم و بقیست.
و از رسالت زندگیم نمیتونم و نمیخوام که تجاوز کنم.
لذا اون علیرضای خیالی مطلق که فقط یه سرابه رو ول کردم.
و علیرضای فوق العاده الان رو پذیرفتم 128fs318181
داداش وسواس فکری واقعا چالش بر انگیزه و مشاوره مجازی و کمک گرفتن از بقیه و ... باعث میشه در نهایت به اون چیزی که میخوای نرسی و امید و انگیزه و تلاشت آسیب ببینه.
لذا پیشنهاد من اینه که به هر سختی هست ، خودت رو به یه مشاور برسونی.
 سپاس شده توسط
(1401 تير 12، 12:49)No name نوشته است:
(1400 آذر 10، 11:00)سفیر بهشت نوشته است:
(1400 آذر 10، 2:05)پشتکار نوشته است: من نماز می خونم.
مشکلام همین وسواس فکریه.خ ا .
الان به جایی رسیدم دیگه هیچی نمی فهمم.
خیلی عصبیم.سر درد دارم.
وقتی عصبانیم به خدا هم رحم نمی کنم چه برسه به بقیه.
اینجوری نبودم.اینجوری شدم.
من هر نوع بی اعتنایی باشه امتحان کردم.گاهی اوقات برای چند ثانیه رها می شدم.
ولی الان خیلی وقته که اسیرم.
هر تلاشی برای بی اعتنایی می کنم.دچار ترس و اضطراب می شم.
واسه همین نمی دونم که دارم درست انجامش می دم یا نه
گاهی وقتا تو تلاشم برای بی اعتنایی حس می کنم دارم کافر میشم.
دیگه بعدش مطمئن نیستم دارم روش درست رو انجام می دم.
واسه همینسردرگمم.گیجم نمی دونم چه خاکی تو سرم کنم

که اینطور.
من کاملا متوجم برادر جان.
میدونی من دیروز که اونجا بودم
مشاور بهم گفت که من توی ذهنم یه علیرضای مطلق و ایده آل و کامل در نظر گرفتم ، که هرچی بدوم بهش نمیرسم!
من الانشم فوق العادم.
الانشم کاملا خوبم.
منتها اون مطلقه یه سرابه که هیچوقت بهش نمیرسم و باید ولش کنم چون ظرفیت وجودی من اینه ، من نه العیوذبالله خدام ،نه معصوم ، نه مثل شهدام.
من همینم ، و هدف زندگی من روانشناسی و رسالت زندگی من کمک به خودم و بقیست.
و از رسالت زندگیم نمیتونم و نمیخوام که تجاوز کنم.
لذا اون علیرضای خیالی مطلق که فقط یه سرابه رو ول کردم.
و علیرضای فوق العاده الان رو پذیرفتم 128fs318181
داداش وسواس فکری واقعا چالش بر انگیزه و مشاوره مجازی و کمک گرفتن از بقیه و ... باعث میشه در نهایت به اون چیزی که میخوای نرسی و امید و انگیزه و تلاشت آسیب ببینه.
لذا پیشنهاد من اینه که به هر سختی هست ، خودت رو به یه مشاور برسونی.
ای کاش این آقای سفیر بهشت هنوز هم بودن تا ازشون مشاوره بگیرم
سلام و عرض ادب نکته ای که وجود داره در ابتدای هر امری اینکه بپذیریم این مشکل اصلا وجود داره قدم بعدی اینکه ارزیابی انجام بدید ببینید چی شد که الان به این نقطه رسیدید طبق گفته خودتون اینطوری نبودی باید خوب بررسی کنی که چطور شد که اینطور شدی قطعا یه سری تغیراتی توی زندگی شما به وجود اومده که تونسته باعث این جریانات بشه حتی چیزهای خیلی کوچیک یا حتی چیزهایی که به چشم ممکنه خیلی نیاد قدم بعدی اینکه اینو بپذیریم که همون طور که این وسواس یهو به وجود نیومد یهو هم قرار نیست از بین بره باید روش کار کنی قدم قدم هر چند وقت یکبار یه در صد سعی کنی اونو کنترل کنی و توی اون یک درصد به تثبیت برسی درسته که باید بدونیم چقدر ظرفیت داریم و نباید بیش از اندازه از خودمون انتظار زیادی داشته باشیم ولی باید این نکته را در نظر بگیریم که اگر انسان هیچ وقت توی یه حالت باقی نمی‌مونه همیشه یا بهتر میشه یا بدتر اگه قراره بدتر نشیم پس باید قطعا سعی کنیم بهتر بشیم نقطه استپی وجود نداره همیشه باید در حرکت بود ولی باید همیشه به اندازه ظرف درونی خودمون آگاه باشیم در واقع باید همیشه توی صراط عدالت باشیم تند بریم با سر میریم توی دیوار آروم بریم هم یا به نتیجه نمی‌رسیم یا اگه رسیدیم دیگه دیره
مسئله دیگه که وجود داره اینکه بی اعتنایی جواب درستی برای از بین بردن عصبانیت نیست روح آدم درست مثل جسم اون به سری پایه هایی داره که تا زمانی که اون مسائل ریشه ای توش حل نشه نمیتونی نتیجه درستی ازش بگیری شاید بتونی موقتا درستش کنی ولی فقط برای اون لحظه هست بالاخره باز یه جا خودشو نشون میده مسئله اضطراب را حتما از طریق روانشناس پیگیری کن که حلش کنی ریشه های اضطراب باید درمان بشن مگر نه تو هر کاری بکنی بازم سرجای اول برمی‌گردی به نظر من حتما به یه اهل فن مراجعه کن و راه حل و درمان اونو جویا شو عمر خودتو با حرف های توی اینترنت مردم تلف نکن عمر آدم هر ثانیه ش یه بار بیشتر اتفاق نمیوفته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان