عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: پس از خواندن مطالب كتاب پرواز تا موفقيت چه تحولاتي در خود احساس كرديد ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
هيچي
40.00%
2
40.00%
تا حدودي تاثير گذار بود ولي فكر مي كنم هنوز قدرت پرواز ندارم
0%
0
0%
الان كه اين مطالب را خواندم اشتياق به پرواز در من زبانه مي كشد ولي كمي ترس در در وجودم هست ، بابت اينكه مي توانم يا خير !
20.00%
1
20.00%
تصميمات جديدي گرفتم ، براي پرواز براي موفقيت مطمئنم كه مي توانم ، من پرواز خواهم كرد ...
40.00%
2
40.00%
در کل
5 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پرواز تا موفقيت / چان پاتریک

به نام آنكه جان را فكرت آموخت

سلام

اينجا ميخوام مطالب يك كتاب بسيار جالب ، خواندني و البته خيلي مفيد رو نقل كنم . مطالب اين كتاب رو من كه خيلي تاثير گذاشت انشاء الله كه برا شما هم مفيد واقع بشه .

نام كتاب : پرواز تا موفقيت ( رهنمود هايي از برايان تريسي و آنتوني رابينز و ... )
گردآورنده : چان پاتريك
مترجم : علي خوروش

*** هرگونه كپي برداري از مطالب اين تاپيك و درج آن در سايت ها يا وبلاگ ها بدون اعلام منابع مثل نام كتاب ، گرداورنده ، مترجم + نام سايت كانون ترك خود ارضايي به همراه لينك مستقيم به سايت كانون ترك خود ارضايي ، بر خلاف قانون كپي رايت بوده و از نظر شرعي هم حرام است ***

نكته : لطفا فقط كساني كه مطالب رو ميخونن روي كليد تشكر زير پست ها كليك كنند و خواهشن كسي الكي تشكر نكنه . اين مطالب بسيار ارزشمند هستند لطفا بخوانيد ، مطمئن باشيد كه ضرر نمي كنيد . من برا تايپ كردن اينا زحمت زيادي كشيدي به اميد اينكه مفيد واقع بشن .

نمايي از جلد پشت و رو كتاب :

[تصویر:  oi9ook.jpg]
[تصویر:  34ye5ch.jpg]
 سپاس شده توسط
پرواز تا موفقیت

بریان تریسی

● عادت دادن خود به انجام دادن هر آنچه به نظرتان درست می رسد ، اگرچه سخت است ، ولی شاه راهی است که به قله های افتخار و احساس رضایت از خود ختم می شود .

● من به این نتیجه رسیده ام که خوشبختی تا حدودی قابل پیش بینی است . اگر خوش بختی بیشتری می خواهید ، بیشتر بخت خود را بیازمایید. بیشتر فعالیت کنید و بیشتر خود را نشان دهید .

● همه زنان و مردان موفق ، ابتدا رویاهای بزرگی در سر می پروراندند . آن ها آینده ی خود را از هر لحاظ تجسم می کنند و سپس بی وقفه برای رسیدن به آن هدف یا چشم انداز دور تلاش می کنند .

● اگر می خواهید در زندگی شخصی و حرفه ای خود به چیزهای ارزشمندی دست یابید ، بایستی ابتدا با خود سازی ، از درون شخصیت ارزشمندی شوید .

● درست همان طور که اتومبیل شما وقتی روانتر و با صرف انرژی کمتری حرکت می کند که چرخ هایش بالانس باشد ، خود شما هم زمانی عملکرد بهتری خواهید داشت که افکار ، احساسات ، عواطف ، اهداف و ارزش هایتان در تعادل باشد .

● در هر جا و هر کس خوبی ها را جستجو کنید ، چرا که تقریبا همیشه آن را خواهید یافت .

● از شکر کذاری پروردگار غافل نشوید . برای هر اتفاقی که برایتان می افتد خداوند را شکر کنید و بدانید که هر گامی که رو به جلو بر می دارید ، گامی است به سوی جایگاهی بهتر و والاتر از موقعیت فعلی تان .

● هر یک دقیقه ای که صرف برنامه ریزی کنید ، در هنگام عمل موجب صرفه جویی 10 دقیقه می شود و این به شما کمک می کند تا 10 برابر کمتر انرژی صرف کنید .

● توانایی های ویژه خود را افزایش دهید . تفاوت های کوچکدر روش می تواند تفاوت بزرگی را در نتیجه کار به بار آورد .

● « برتری » مقصد نیست بلکه یک سفر بی پایان است .

● افراد موفق همیشه به دنبال فرصتی برای کمک به دیگران هستند و افراد نا موفق همیشه می پرسند « این کار چه سودی برای من دارد ؟ ».

● عمل برداشتن « گام اول » جدا سازنده ی برنده ها از بازنده هاست .

● اگر به افراد موفق حسادت بورزید ، یک نیروی جاذبه ی منفی ایجاد می کنید که موجب عقب کشیدن شما از انجام کارهای ضروری برای موفقیت خودتان می شود ولی اگر افراد موفق را تحسین کنید زمینه ساز یک نیروی مثبت خواهید شد که موجب می شود بیشتر و بیشتر شبیه افرادی شوید که دوست دارید مثل آن ها باشید .

● برای خود محدودیت قائل نشوید . اول ببینید چه کاری درست و پسندیده است ، بعد ببینید چه کاری ممکن است .

● هیچ کس آن قدر عمر نمی کند که از صفر شروع کند و بتواند همه چیزهایی که نیاز دارد را یاد بگیرد . برای موفقیت ، یقیناً و بدون شک نیاز به آن داریم تا افرادی را بیابیم که بیش از ما بهای یاد گرفتن چیزهایی را که ما برای رسیدن به اهدافمان نیاز داریم پرداخته اند .

● بهترین فرصت ممکن است زیر پای شما باشد . این فرصت ممکن است در تحصیل ، تجربه ، دلبستگی ها و یا شغل « فعلی » شما باشد .

● تنها محدودیت واقعی توانایی شما ، سطح انگیزتان است . اگر اشتیاق و انگیزه شما سیر نشود ، هیچ چیز دست نیافتنی برایتان وجود نخواهد داشت .

● هرچه بیشتر به دنبال امنیت بگردید ، کمتر از آن بهره مند خواهید شد . ولی هرچه بیشتر به دنبال فرصت بگردید ، بیشتر به امنیت مورد نظر خود دست خواهید یافت .

● با داشتن یک دید روشن که پشتوانه اش برنامه های مشخص باشد ، احساس فوق العاده ی اعتماد به نفس و خود باوری را تجربه خواهید کرد .

● همیشه آینده را به گذشته ترجیح دهید .

● شادی و موفقیت رابطه تنگاتنگی با خوشبینی دارند .

● امروزه بزرگترین و یگانه منبع ثروت ، مغز شماست .

● نحوه معرفی خود به دیگران ، معیاری است که نشان می دهد چه قدر خودتان را دوست دارید و به خود احترام می گذارید .

● پیش نیاز ضروری موفقیت ، توانایی عادت کردن به عجله نکردن برای خشنودی در کوتاه مدت به قصد لذت بردن از خوشی های ماندگارتر در بلند مدت است .

● مهم نیست از کجا می آیید ، مهم این است که به کجا می روید . اگر بخواهید شخصیت ، رفتار و عملکردی متفاوت با دیگران داشته باشید ، مشکلات متفاوتی نیز پیش روی شما قرار خواهد گرفت . گاهی بزرگترین سرمایه ی شما توانایی تحمل این ناملایمات است .

● باورهای حسی شما ، تبدیل به واقعیت شما خواهند شد .

● شما نمی توانید اتفاقات را کنترل کنید ، ولی می توانید رفتار خود را در قبال آنچه برایتان اتفاق می افتد کنترل کنید . در این صورت این شما خواهید بود که که به تغییرات فرمان می دهید نه این که تن به فرمانبری از تغییرات بدهید .

● هرچه بیشتر از دارایی های خود ببخشید ، برکت آن بیشتر خواهد شد و هرچه بیشتر به دیگران کمک کنید ، آن ها بیشتر به شما کمک خواهند کرد .

● موفقیت یعنی برآورده شدن اهداف ، چیزهای دیگر جزء حاشیه اند .

منبع : هرگونه كپي برداري از مطالب اين تاپيك و درج آن در سايت ها يا وبلاگ ها بدون اعلام منابع مثل نام كتاب ، گرداورنده ، مترجم + نام سايت كانون ترك خود ارضايي به همراه لينك مستقيم به سايت كانون ترك خود ارضايي ، بر خلاف قانون كپي رايت بوده و از نظر شرعي هم حرام است.
 سپاس شده توسط
پرواز تا موفقيت

[تصویر:  33nyb7t.jpg]

آنتونی رابینز (Anthony Robbins)

● به نظر من روزگار همواره در حال آزمودن میزان اراده ماست و بزرگترین پاداش هایش را به کسی می دهد که برای رسیدن به هدف ، عزم و اراده آهنین داشته باشد . چنین عزم و اراده ای می تواند کوه ها را جا به جا کند ولی به شرط اینکه همیشگی و منطقی باشد .

این مساله با تمام سادگی ظاهری اش همچنان جدا کننده مرز بین کسانی که رویاهایشان را به واقعیت پیوند می دهند ، با آن هایی که همیشه در حسرت زندگی می کنند .

● من به این نتیجه رسیده ام که تمام شکست ها و بدبختی های گذشته ام در واقع مایه درک مسائلی شده اند که زندگی لذت بخش امروزم را ساخته اند .

● این مهم نیست که چه چیزی عایدمان می شود ، این که چه کسی می شویم و از ما چه چیزی عاید دیگران می شود به زندگی مان معنی می بخشد .

● بسیاری از مردم اطلاعی از این قابلیت بزرگ ندارند که وقتی تمامی تدبیر خود را معطوف یک قسمت خاص زندگی مان کنیم می توانیم خیلی سریع تصمیم بگیریم .

● می بینید که در زندگی بسیاری از مردم می دانند که چه باید بکنند ، ولی بخش اندکی از مردم عملاً به دانسته های خود عمل می کنند .
دانستن کافی نیست باید عمل کنید .

● تلاش کلید طلایی همه موفقیت هاست .

● مهم نیست که امروز چه بر شما می گذرد یا در گذشته بر شما چه گذشته است ، بلکه تصمیم شما برای اینکه بر چه چیزی تمرکز کنید ، چه چیزهایی برایتان ارزش دارند و اینکه با آن ها چه کار کنید ، سرنوشت شما را رقم خواهد زد .

● ذهن خود را به نقطه ای ببرید که به خود می گویید « الان یه فرصت خوب داری تا بیش از پیش قدر خود را بدانی ؛ نیروی خود من ؛ توانایی خود من برای انجام هر کاری که می خواهم »

● سوالات خوب زندگی خوب می سازند . افراد موفق ، سوالات بعتری می پرسند . و در نتیجه ، پاسخ خای بهتری می گیرند . موفقیت در زندگی ،‌ حاصل قضاوت خوب است . قضاوت خوب معمولا حاصل تجربه و تجربه معمولا حاصل قضاوت بد است .

● اینکه چه کاری را می توانیم انجام دهیم و چه کاری را نه و اینکه چه چیزی را ممکن می دانیم و چه چیزی را ناممکن ، در واقع برآیند لیاقت واقعی ماست ؛ و بیش از آن برخاسته از اعتقاد ما به اینکه « که هستیم »

● باورها می توانند بسازند یا ویران کنند . انسان یک توانایی فوق العاده دارد که می تواند همه چیز را تجربه کند و آنگاه به یک « باور منطقی » برسد که می تواند او را به زیر کشد و یا اینکه به گونه ای رویایی زندگی اش را بهبود بخشد .

● من همیشه معتقد بوده ام که افراد توانا باید در زندگی خود هر چیزی را در یک لحظه تغییر دهند . من به این نتیجه رسیده ام که هر آنچه ما نیاز داریم تا بتوانیم به رویاهایمان رنگ واقعیت ببخشیم ، در وجود خودمان است . این داشته فقط منتظر روزی هستند که ما بیدار شویم و حقوق مسلم خود را طلب کنیم .

● ما تنها موجوداتی بر روی زمین هستیم که آنقدر کنترل زندگی خودمان را به دست داریم که حوادث تاثیری بر ما ندارند ؛ بلکه این تعبیر ما از حوادث است که مشخص خواهد کرد ما چگونه در مورد خود فکر می کنیم و در آینده چگونه عمل خواهیم کرد .

● می بینید که عامل شکلگیری شخصیت امروز و فردای ما هرگز محیط و حوادث اطراف ما نیست ؛ بلکه معنایی است که ما به حوادث پیوند می دهیم و در واقع تفسیر ما از آن هاست

● این رویدادهای زندگی ما نیست که ما را می سازد ؛ بلکه نوع برداشت ما از مفهوم این رویدادها ست .

● یک دلیل اینکه تعداد اندکی از ما واقعاً به آنچه می خواهیم دست می یابیم این است که ما هرگز تمرکز خود را در مسیر درست هدایت نمی کنیم ؛ ما هرگز نیروی خود را متمرکز نمی کنیم . خیلی از افراد به صورت « باری به هر جهت » زندگی می کنند و برنامه ریزی مشخصی ندارند .

● اگر شما همیشه یک کار را تکرار کنید ، آنچه عایدتان می شود همیشه تکراری خواهد بود .

● کنترل احساسات منطقی خود را در دست بگیرید ، سعی کنید وجدان کاری داشته باشید و شروع به نوسازی تجربیات زندگی روزمره خود کنید .

● حالا شما بر سر یک چهارراه ایستاده اید و در موقعیتی هستید که باید مهمترین تصمیم زندگی خود را بگیرید . گذشته خود را فراموش کنید . « امروز » که هستید ؟ امروز می خواهید چه کسی باشید ؟ کلاً فراموش کنید که چه کسی بوده اید . « حالا » که هستید ؟ تصمیم گرفته اید چه کسی باشید ؟ از روی وجدان ، دقیق و با قدرت تصمیم بگیرید .

● همه پیشرفت های شخصی از یک تغییر در باورها و اعتقادات شروع می شود . حال چگونه باید این تغییر را به وجود آوریم ؟ موثرترین راه این است که به خود بقبولانید بدبختی هایتان ریشه در باورهای قبلی تان دارد. شما باید با جرات و عمیقا فکر کنید که نه تنها ارمغان این باورها در گذشته برای شما بدبختی بوده است ، بلکه در حال حاضر و در آینده نیز فقط بدبختی برایتان می آورد .
سپس لذت بی نظیر و فوق العاده ی پذیرش یک باور نیرومند تازه را تجربه کنید .

● در لحظات تصمیم گیری ، « سرنوشت » شما رقم می خورد .

● من معتقدم این تصمیم گیری های ماست ، که بیش از هر چیزی سرنوشت ما را رقم می زند ، نه موقعیت های زندگی .

● مهم ترین کاری که برای دست یابی به اهداف خود می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید که به محض تعیین اهداف ، درنگ و معطلی را کنار خواهید گذاشت . مهمترین اصولی که خود من همیشه برای دستیابی به هدف هایم در نظر داشته ام ، آن هایی هستند که از یک مرد بسیار موفق یاد گرفته ام . او به من آموخت که پس از ترسیم هدف ، هرگز جایی که هستم را بدون اینکه کار مثبتی در جهت دستیابی به هدفم انجام دهم ، ترک نکنم .

● زندگی شما در لحظاتی که یک تصمیم تازه ، مناسب و عملی می گیرد ، متحول می شود .

● اهداف به تنهایی به معنای پایان یک مرحله هستند ، نه هدف نهایی زندگی .
آن ها فقط ابزاری برای جمع کردن تمرکز و حرکت دادن ما هستند .
تنها دلیلی که ما واقعا هدف هایمان را دنبال می کنیم ، رسیدن به رشد ، تعالی و پیشرفت است .
دستیابی به هدف ها ، به خودی خود نمی تواند ما را به مدت طولانی شادمان کند . این شخصیت جدید شما و غلبه شما بر موانع موجود بر سر راه رسیدن به هدف هایتان است که می تواند به مدت طولانی و پایدار به شما احساس رضایت و پیروزمندی ببخشد .

● برای خود مشخص کنید که برای دستیابی به هدف هایتان تصمیم دارید دقیقاً به چه چیزهایی پایبند باشید .

1. شما مشتاق به فعالیت پیگیرانه هستید
2. آنچه به کارتان می آید و یا نه را می شناسید
3. شما به تغییر در نگرش و روش خود تا رسیدن به هدف مطلوب خود ادامه می دهید و در طول راه از آنچه زندگی در اختیارتان می گذارد استفاده می کنید .

● ما با گام هایی استوار و عزمی راسخ کار خواهیم کرد و همواره تصویری از شخصیت واقعی مان را در ذهن خود مرور می کنیم ؛ خواه این تصویر دقیق باشد یا نه .

● اگر نمی توانید خود را مجبور کنید. چرا که اگر خود را مجبور کنید خواهید توانست .

● هرگاه صادقانه بخواهید یک تحول ایجاد کنید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سطح انتظارات خودتان را از خود بالا ببرید . وقتی مردم از من در مورد اینکه واقعاً چه چیزی هشت سال پیش زندگی ام را متحول کرد سوال می کنند ، به آن ها پاسخ می دهم که مهم ترین چیز دقیقا این بود سطح توقعم از خودم را متحول کرده ام .
همه چیزهایی که می خواستم دیگر از زندگی ام کنار بگذارم یا نمی توانستم با آن ها کنار بیایم و هر آنچه که می خواستم بشوم را برای خودم مشخص کردم .

منبع : هرگونه كپي برداري از اين مطالب و درج آن در سايت ها يا وبلاگ ها بدون اعلام منابع مثل نام كتاب ، گرداورنده ، مترجم + نام سايت كانون ترك خود ارضايي به همراه لينك مستقيم به سايت كانون ترك خود ارضايي ، بر خلاف قانون كپي رايت بوده و از نظر شرعي هم حرام است.
پرواز تا موفقيت

دکتر استیون کاوی

● خود را گرفتار بحث در مورد ضعف دیگران نکنید ، در مورد ضعف خود نیز همین طور .
وقتی اشتباهی مرتکب می شوید آن را بپذیرید ، اصلاح کنید و فوراً از آن درس بگیرید .

● همه انسان ها از چهار موهبت برخوردارند :
خودآگاهی ، وجدان ، استقلال طلبی و ذهن خلاق .
این چهار نعمت ما را به آزادی ایده آل انسانی می رساند ... به قدرت انتخاب ، واکنش و تحول .

● شادی قابل تعریف است . حداقل در یک چهارچوب ؛ و آن این است که شادی میوه اشتیاق و توانایی ما برای گذشت از خواسته های امروز ، در راه رسیدن به خواسته های نهایی مان است .

● اگر خود شما پیش گام و فعال باشید ، دیگر مجبور نخواهید بود منتظر باشید تا اتفاقات و یا دیگران منظره ی تجربیات موفقیت آمیز را تجربه کنند .

● شما با « هوشیاری » می توانید موفقیت را برای خود رقم بزنید .

● در زندگی نه اسیر گذشته خود بمانید و نه در بند تخیلات .

● ظاهراً خیلی ها فکر می کنند موفقیت در یک زمینه ، می تواند ناکامی در زمینه های دیگر را جبران کند . اما واقعاً چنین است ؟ پیشرفت واقعی نیازمند تعادل است .

● رفتار ما آینه ی تمام نمای شخصیت ماست ؛
چرا که این دو با یکدیگر هم داستانند . معمولاً رفتارهای نا خود آگاه ، همواره شخصیت ما را نشان می دهند .

● « مسئولیت » بدون همکاری مستقیم و مشارکت ایجاد نمی شود .
جمله زیر را بنویسید و دو بار زیرش خط بکشید ؛
« عدم مشارکت ، بی مسئولیتی به بار می آورد »

● مدیریت کارهایتان را سازماندهی کنید .
کارهایتان را سازمان یافته پیش ببرید .

● افراد موفق فکر خود را اسیر پرداختن به مشکلات نمی کنند . ذهن آن ها فرصت طلب است. آن ها به فرصت ها پرو بال می دهند و دست و پای مشکلات را می بندند .

● یکی از بهترین راه ها برای پرورش دل هایمان این است که نگاهی بیندازیم به روابطمان با دیگران ؛ چرا که رفتار ما با دیگران اساساً آینه ای است از رفتار ما با خودمان .

● در ذهن تان کارها را از آخر شروع کنید .

● الگوهای ما خیلی مهم هستند ؛ چون نقش عینکی را دارند که از پشت آن به دنیا نگاه می کنیم .

● همه ما فکر می کنیم همه چیز را آنگونه که هست می بینیم و به منصف بودن خود ایمان داریم . اما واقعا این طور نیست . ما دنیا را آنگونه که هست نمی بینیم ، بلکه آنگونه می بینیم که هستیم و عادت کرده ایم ببینیم

منبع : هرگونه كپي برداري از اين مطالب و درج آن در سايت ها يا وبلاگ ها بدون اعلام منابع مثل نام كتاب ، گرداورنده ، مترجم + نام سايت كانون ترك خود ارضايي به همراه لينك مستقيم به سايت كانون ترك خود ارضايي ، بر خلاف قانون كپي رايت بوده و از نظر شرعي هم حرام است.
پرواز تا موفقیت

جیم ران

● با شکست اتفاقی پیش نمی آید . شما یک شبه شکست نمی خورید. در واقع شکست نتیجه اشتباهاتی کوچک در نحوه قضاوت شماست که هر روز تکرار کرده اید .

● سعی کنید تنها در کار افراد به آن ها کمک نکنید ؛ در زندگی به آن ها کمک کنید .

● موفقیت 20 درصد در گرو دانستن فنون و 80 درصد وابسته به چگونگی به کار بستن آن ها است . شما ممکن است بتوانید بخوانید ، ولی مهم تر این است که چگونه می خوانید .

● موفقیت بیش از آنکه به داشته های ما بستگی داشته باشد ، به شخصیت ما بستگی دارد .

● موفقیت این نیست که دیگران را به دنبال خود بکشیم ؛ موفقیت این است که به شخصیتی دست یابیم که افراد خود به سوی ما گرایش پیدا کنند .

● بهترین انگیزه ، خود انگیزی است . بعضی ها می گویند : « کاش کسی بیاید و مرا از جایم تکان دهد » ولی اگر کسی نیامد چه ؟ شما باید برای زندگی خود برنامه ای بهتر از این داشته باشید .

● « درخواست » گام اول « دریافت » است . هرگز با یک قاشق چایخوری از اقیانوس طلب آب نکنید . دست کم با یک ملاقه این کار را بکنید تا مایه ی خنده خاص و عام نشوید .

● اگر شما از روزگار سواری نگیرید ، روزگار بر پشت شما سوار خواهد شد .

● تحصیلات به شما جان می بخشد و مطالعه مایه ی خوشبختی شما می شود .

● شما باید به طور مکرر این پرسش ها را از خود بپرسید :
اطرافیانم چه کسانی هستند ؟ ... رفتارشان با من چگونه است ؟ ... چه چیزهایی برای من نوشته اند ؟ ... چه چیزهایی به من گفته اند ؟ ... مرا به کجا می برند ؟ ... با فکر من چه می کنند ؟ ... از همه مهمتر ، اگر با آن ها باشم شخصیتم چگونه خواهد شد ؟ و سپس سوال بزرگ را از خود بپرسید :
من چنین دوستانی می خواستم ؟
زندگی شما به طور تصادفی بهتر نمی شود بلکه با تغییر بهبود می یابد .

● رفتار شما برخاسته از پذیرش یا رد قوانین طبیعت توسط شما است .

● اگر چیزها را آنگونه که هستند دوست ندارید ، تغییرشان دهید . به یاد داشته باشید که شما یک درخت نیستید !

● موفقیت ، انجام فوق العاده کارهای عادی است .

● با پیشرفت کار ، مشکلات خود به خود حل می شوند . پیشرفت مانند خورشیدی است که با طلوع خود راه تاریک را برایتان روشن می کند .

● در زندگی ، ارزش اصلی این نیست که چه چیزی به دست می آورید ، بلکه این است که چه کسی می شوید .

● برای حل هر مشکلی باید این سه سوال را از خود بپرسید :
اول، چه باید بکنم ؟ دوم، چه باید بخوانم ؟ سوم، از چه کسی بپرسم ؟

● باید به خود متعهد باشید . شما نمی توانید پیش آمد ها ، فصل ها یا جهت باد را تغییر دهید ؛ ولی می توانید خودتان را تغییر دهید . این وظیفه شماست .

[تصویر:  2054112439421352055025340223022919749.jpg]

شما از موفقيت چه تعريفي داريد و اصلاً انسان‏هاي موفق چه ويژگي‏هايي دارند و به وسيله چه مهارت‏هايي به اين مرحله دست پيدا کرده‏اند؟ کودکان خردسال در زير يک سالگي در صورتي که بتوانند با گرفتن کمک از دسته مبل و پشتي از حالت نشسته بايستند احساس موفقيت دارند. کودک دو ساله وقتي خودش را موفق مي‏داند، که بتواند قلم در دست بگيرد و دايره‏هايي نه چندان کامل بر روي کاغذ بکشد. کودک 4 ساله زماني در ذهن موفقيت را حس مي‏کند که بتواند با کشيدن قدش، دکمه اف اف را بزند و در را باز کند و اين در حالي است که تا به حال کوتاه بودن قد اين اجازه را به او نمي‏داده.

وقتي وارد دبستان مي‏شويم با حل يک مساله رياضي مشکل که نياز به فکر کردن داشته، احساس نشاط و موفقيت مي‏کنيم. همين طور که به پيش مي‏رويم ملاک‏هاي موفقيت متنوع و متفاوت‏تر مي‏شود. و اين موضوع نشان دهنده اين است که موفقيت يعني رسيدن به آنچه در ذهن براي ما به عنوان يک خواسته هنوز محقق نشده و آرزوي رسيدن به آن را داريم.

صرف نظر از اينکه کارتان چيست، بيشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار مي‏رود کارايي داشته باشيد.
درست است که هدف‏ها و خواسته‏ها با هم متفاوت است. اما اصول رساندن انسان‏ها به موفقيت اصولي تقريباً ثابت است و با متغيرهايي مثل سن، جنس، مليت و... قابل تغيير نيست. مثلاً همه ما مي‏‏دانيم که اگر تلاش کنيم حتماً نتيجه بهتري مي‏گيريم يا اگر پشتکار داشته باشيم حتماً مي‏توانيم براي رسيدن به هدف خوش باورتر و اميدوارتر باشيم.

بنابراين در ادامه مي‏خواهيم شما را با اصولي در اين رابطه آشنا کنيم که مي‏تواند الفباي گام برداشتن در مسير برنامه و طرح‏هاي زندگي شما باشد. پس به نکات زير خوب فکر کنيد و در صدد عمل کردن به آن برآييد.

1-موفقيت چهره‏شناس نيست، تفکرات و روش‏هاي خود را تغيير دهيد. براي اين‏کار روش افرادي را که در زمينه‏اي خاص و مدنظر شما به هدف رسيده‏اند کشف کنيد و به همان روش عمل کنيد.

2- سنگ هاي بزرگ را پيش از ديگر سنگ ها برداريد. در ابتداي هر روز کاري را انجام دهيد که از کارهاي ديگرتان مهم‏تر و سخت‏تر است و نياز به انرژي بيشتري دارد.

3- برنامه‏ريزي داشته باشيد. نگران زمان مصرف شده براي برنامه‏ريزي نباشيد. شما چند برابر زماني را که براي برنامه‏ريزي صرف مي‏کنيد نتيجه و بازده کاري دريافت مي‏کنيد.

4- از لذت‏هاي آني بگذريد. افراد موفق کساني هستند که آماده‏اند تا لذت‏هاي کوتاه مدت را به تعويق بياندازند و با کار و تلاش نتايج ارزشمند وبلند مدتي را در آينده بدست آورند.

5- فراتر از وظايف خود عمل کنيد. صرف نظر از اينکه کارتان چيست، بيشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار مي‏رود کارايي داشته باشيد. با اين روش اعتماد به نفس خود را افزايش داده و غلبه بر تنبلي را آسان‏تر مي‏کنيد.

افراد موفق براي افزايش کارآيي خود، خود را تحت فشار قرار مي‏دهند. اما افراد ناموفق بايد توسط ديگران رهبري شوند و تحت فشار قرار بگيرند.

6- اهداف خود راجزء به جزء دنبال کنيد. يکي از روش‏هاي غلبه بر تنبلي اين است که به جاي آنکه به تمام کار بزرگي که در پيش روي شماست فکر کنيد، ذهن خود را روي قسمتي از کار که الان در پيش رو داريد يا تا چند روز آينده طبق برنامه‏ريزي بايد انجام دهيد متمرکز کنيد.

7- مديريت شخصي داشته باشيد. افراد موفق براي افزايش کارآيي خود، خود را تحت فشار قرار مي‏دهند. اما افراد ناموفق بايد توسط ديگران رهبري شوند و تحت فشار قرار بگيرند.

8- زمان‏هاي انرژي فوق‏العاده خود را در روز شناسايي کنيد

در مورد هر شخصي ساعات بخصوصي از شبانه روز بهترين زمان انجام کار است. اين زمان را بشناسيد و دشوارترين کارهايتان را در اين ساعت انجام دهيد.

9- مرتب خود را تشويق کنيد و نسبت به زندگي حس خوبي داشته باشيد. خودتان را دوست داشته باشيد و جملات در حال گذر از ذهن را در جهت حفظ احترام و توانايي شخصي به کار ببريد. نکات مثبت وقايع را ببيند. به جاي مأيوس شدن به دنبال راه حل باشيد.

منبع:www.tebyan.net
بنظر من موفقیت یک کلمه با یک معنی ثابت نیست بلکه بی نهایت معنی خواهد داشت.میدونید انسان دارای یک زندگی چند مرحله ایی که یک مرحله از اون کل زندگی انسان رو تحت شعاع قرار میده.انسانها در سنین خردسالی هیچ ارزویی ندارند و برای هیچ تلاش میکنند.در سنین نونهالی به دنبال ارزوهای کوچک و در دسترس میروند که برای هیچ کسی قابل ارزش نیست.در نوجونی بدنبال اروزهای محال میروند که برای هیچ کس قابل باور نیست و در جوانی بدنبال ارزوهای بزرگتر ها میروند که در نهایت میفهمد که پوچ و توخالی است.و در پیری همیشه در حسرت ارزوهای نوجوانی خواهد ماند.نوجوانی سنی حساس و پر شور و نشاط هست.میدونید در این سن هست که معلوم میشه کی قراره یک مهندس موفق بشه و کی قراره یک قاتل زنجیره بشه.
تنها بنايي که هر چه بيشتر بلرزد محکمتر مي شود، دل آدمي است.
برای اینکه بتونیم در کاری که ارزو ش رو داریم موفق باشیم

باید باور داشته باشیم که می تونیم واقعا اون کار رو انجام بدیم
هر چقدر هم که ارزومون بزرگ باشه اگر باور داشته باشیم که میتونیم انجامش بدیم حتما میتونیم
یه مطلبی نوشته بود توی یک مجله :
ترانه علیدوستی بازیگر معروف سینما قبل از اینکه بازیگر بشه تعریف کرده که روی نیمکتی که توی مدرس هروش می نشسته نوشته بوده : ای کسی که روی این صندلی مینشینی بدان و اگاه باش که داری هم اکنون دست خط یک ستاره ی معروف سینما را میخوانی.....

گاهی بین حقیقت تا رویاهایمان فاصله ای به اندازه ی " یک ارزو " است
پس ارزو کن
هرچقدر بزرگ که باشد
موضوع مهم این است که انسان های بزرگ ارزو های بزرگ دارند.انسان های کوچکی که اعتماد به نفس ندارند ارزو هایشان را کوچک میکنند چون از رویارویی با موقعیت های جدید می ترسند
اغلب انسان ها ارزو هایشان را محدود میکنند و خود را با موفقیت های کوچک گول میزنند.
اغلب انسان ها به مقداری از موفقیت بسنده می کنند
این ادم ها اعتماد به نفس ندارند

چند وقت پیش کتابی خوندم به نام " سوپ جوجه برای تقویت روح دخترا ن و پسران
توی اون کتاب خیلی مطالب جالبی نوشته بود
یک شب هم توی جشنی که توی دانشگاه برای تولد امام رضا برگزار شده بود یک حاج اقایی اومد و یه داستان تعریف کرد.بعد گفت که از امام رضا هر ارزویی دارید بخوایید .شک نکنید ک هبهتون میده.اما یه ارزوی بزرگ بخوایید.حتی اگر ارزوتون دنیوی باشه
اما رضا هم ارزو های دنیوی و هم ارزو های اخروی رو هرچند محال باشه براورده می کنه
بعد از خوندن اون کتاب بود که دیگه تصمیم گرفتم ....................
خودتون حدس بزنید چه تصمیم گرفتم
برداشتش ازاده.....

بکوشید تا ارزوی شما به واقعیت بپیوندد

در سال 1957 پسر ده ساله ای در کالیفرنیا زندگی میکرد که ارزوی بزرگی در زندگی داشت.
ان سالها مصادف بود با سالهایی که جیم براون به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان دفاعی فوتبال حرفه ای امریکا
بازی میکرد و این پسر قدبلند و استخوانی و لاغر امضایی از وی درخواست کرد.
ان پسر جوان برای نیل به هدف خود در زندگی باید موانع بسیاری را پشت سر میگذاشت.
او در محله ی سیاهان جایی که هرگز غذای کافی برای خوردن وجود نداشت بزرگ شده بود.
سوءتغذیه باعث ضعف و بیماری او شده و به سلامتی جسمانی او صدمات غیر قابل جبرانی وارد اورده بود.
او مبتلا به بیماری نرمی استخوان بود و برای محافت از ساق های لاغر و خمیده ی خود
می بایست از اتل های فولادی استفاده کند.
او برای تهیه ی بلیط ورودی مسابقه پولی نداشت. بنابراین با صبر و حوصله در اتاق رختکن بازکنان
منظر ماند تا مسابقه خاتمه یافته و جیم براون زمین را ترک کند.
پسر جوان مودبانه از جیم براون درخواست امضا کرد.
در حالیکه براون امضا میکرد پسر با شوق و ذوق صحبت میکرد:
اقای براون من روی دیوار اتاقم پوسترهای شما را چسبانده ام.
میدانم که شما همه رکوردهای دنیا را شکسته اید.
شما معبود من هستید و با صدای بلند ادامه داد:
اقای براون من تصمیم دارم روزی تمام رکوردهای شما را بشکنم
براون تحت تاثیر قرار گرفته و پرسید: نام شما چیست؟
پسر جوان پاسخ داد: ارنتال جیمز. دوستان به من اجی میگویند.
قبل از اینکه جایگاه و مقام جیمز براون در فوتبال به علت مصدومیت وی کاهش یابد
اجی سیممپسون به غیر از سه رکورد مشکل موفق به شکستن تمامی رکوردهای او شد.

انتخاب هدف در زندگی بزرگترین نیرویی است که به انسان انگیزه و قدرت می بخشد.
هدفی را در زندگی انتخاب کرده و بکوشید تا به واقعیت بپیوندد.
مادر اگر نبودی.................!!؟؟؟؟
53

هرجای دنیایی دلم اونجاست..من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا...تا رو به تو سجاده بندازم
53
گاهی پرستیدن عبادت نیست...با اینکه سر رو مهر میزاری
گاهی برای دیدن عشقت...باید سر از رو مهر برداری
53
یک عمر هر دردی به من دادی...حس میکنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو...زیباترین جای نمازم بود
پرواز تا موفقیت 

۱) عادت دادن خود به انجام دادن هر آن چه به نظرتان درست می رسد، اگر چه سخت است ولی شاه راهی است که به قله های افتخار و احساس رضایت از خود ختم می شود.
۲) من به این نتیجه رسیده ام که خوشبختی تا حدودی قابل پیش بینی است. اگر خوشبختی بیشتری می خواهید، بیشتر بخت خود را بیازمایید. بیشر فعالیت کنید و بیشتر خود را نشان دهید.
۳) همه زنان و مردان موفق، ابتدا رویاهای بزرگی در سر می پرورانند. آنان آینده خود را از هر لحاظ تجسم می کنند و سپس بی وقفه برای رسیدن به آن هدف با چشم انداز دور تلا ش می کنند.
۴) اگر می خواهید در زندگی شخصی و حرفه ای خود به چیزهای ارزشمندی دست یابید، بایستی ابتدا با خودسازی، از درون شخصیت ارزشمندی شوید...

[تصویر:  movafagh78.jpg]
۵) درست همان طور که اتومبیل شما وقتی روان تر و با صرف انرژی کمتری حرکت می کند که چرخ هایش بالا نس باشد، خود شما هم زمانی عملکرد بهتری خواهید داشت که افکار، احساسات، عواطف و ارزش هایتان در تعادل باشند.
۶) در هر جا و هر کس خوبی ها را جست و جو کنید، چرا که تقریبا همیشه آن را خواهید یافت.
۷) از شکرگذاری پروردگار غافل نشوید برای هر اتفاقی که برایتان می افتد خداوند را شکر کنید و بدانید که هر گامی را که به جلو بر می دارید، گامی است به سوی جایگاهی بهتر و والاتر از موقعیت فعلی تان.
۸) هر یک دقیقه ای که صرف برنامه ریزی کنید، در هنگام عمل موجب صرفه جویی ۱۰ دقیقه می شود و این به شما کمک می کند تا ۱۰ برابر کمتر انرژی صرف کنید.
۹) توانایی های ویژه خود را افزایش دهید تفاوت های کوچک در روش می تواند تفاوت بزرگی را در نتیجه کار به بار آورد.
۱۰) برتری مقصد نیست، بلکه یک سفر بی پایان است.
۱۱) افراد موفق همیشه به دنبال فرصتی برای کمک به دیگران هستند و افراد ناموفق همیشه می پرسند «این کار چه سودی برای من دارد؟»
۱۲) عمل «برداشتن گام اول» جدا سازنده برنده ها از بازمانده هاست.
۱۳) برای خود محدودیت قائل نشوید اول ببینید چه کاری درست و پسندیده است بعد ببینید چه کاری ممکن است.
۱۴) همیشه آینده را به گذشته ترجیح دهید.
۱۵) پیش نیاز ضروری موفقیت، توانایی عادت کردن به عجله نکردن برای خشنودی در کوتاه مدت، قصد لذت بردن از خوشی های ماندگارتر در بلندمدت است.

منبع:ویستا
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان